PDA

View Full Version : Work and Study - Canada

Tamara85
03.03.2012, 12:54
Sta mislite o ovom programu kao nacinu odlaska u Kanadu na duzi rad (dok ne stigne GC :==D: )? Ne znam nikog ko je u Kanadi da bi mi rekao kakve su realne sanse da se tamo na osnovu 6 meseci radne vize nadje posao koji bi mi omogucio da produzim radnu vizu??

vise o programu na http://www.wtecenter.com/programi/work-and-study-canada

dare_ns
03.03.2012, 15:19
Troškovi programa

cena programa u trajanju od 6 meseci: $ 2 994 CAD
cena programa u trajanju od 12 meseci: $ 5 054 CAD

Druge usluge

trošak za vizu: $125 CAD
školske knjige: $80 CAD
dočekivanje na aerodromu: $75 CAD
smeštaj u Vankuveru (prvih 6 ili 12 nedelja): u porodici, $190/ depozit + $ 27 CAD / dnevno
smeštaj u Vankuveru (prvih 6 ili 12 nedelja): hostel, oko $ 87 CAD / nedeljno
Internacionalni trošak registracije $ 200 CAD

Gledao sam davno taj program, ali mnooogo je tu novaca u igri.
Kada se sabereš za taj program od 6 meseci, treba ti u startu $4014 CAD

A uvek postoji mogućnost, ako je voljan, poslodavac da te sponzoriše za vizu.

Tamara85
03.03.2012, 15:29
Pa jeste mnogo novca, ali opet kontam da bolje i u to uloziti pa se tamo snaci nego ovde cekati zelenu kartu a raditi za 20 000 din (a troskove imati od 50 000) :no:
Moje misljenje je da se isplati, jer opet Kanada je relativno laka za iseljenje, sa poslom tamo, sa iskustvom i obrazovanjem odavde, sa znanjem jezika.... iako me je USA na 1. mestu :)
Volela bih da sem toga da je skupo cujem generalno misljenje, isplati li se, da li se u Kanadi moze naci posao...
Cinjenica je da se ovde ne moze vise i da ko ima u steku treba da ode bilo gde i ulozi u svoju buducnost (i nada se GC :naughty: ) jer ovde se bukvalno jedu pare, nestaju :blink:
Mene interesuje da li je Kanada dobar izbor i da li je realno ocekivati da se preko ovog programa moze bolje infiltrirati tamo :)

botexag
03.03.2012, 18:44
Pa jeste mnogo novca, ali opet kontam da bolje i u to uloziti pa se tamo snaci nego ovde cekati zelenu kartu a raditi za 20 000 din (a troskove imati od 50 000) :no:
Moje misljenje je da se isplati, jer opet Kanada je relativno laka za iseljenje, sa poslom tamo, sa iskustvom i obrazovanjem odavde, sa znanjem jezika.... iako me je USA na 1. mestu :)
Volela bih da sem toga da je skupo cujem generalno misljenje, isplati li se, da li se u Kanadi moze naci posao...
Cinjenica je da se ovde ne moze vise i da ko ima u steku treba da ode bilo gde i ulozi u svoju buducnost (i nada se GC :naughty: ) jer ovde se bukvalno jedu pare, nestaju :blink:
Mene interesuje da li je Kanada dobar izbor i da li je realno ocekivati da se preko ovog programa moze bolje infiltrirati tamo :)

Koliko vidim ovo je skola engleskog jezika, za naprednije studente
Dosta nedefinisano pise o kasnijem nalazenju posla....

Ono sto znam sigurno je da su Kandadjani dosta strikniji od USA u davanju radnih viza, i da samo dobijanje SIN nije dovoljno da nadjete posao bilo gde.
Da bi ste mogli ostati u Kanadi, poslodavac za vas mora traziti od drzave LMO pa tek po odobrenju traziti radnu dozvolu za vas.
Iz teksta se vidi da ce vam naci posao u restoranu/hotelu i to su uglavnom zanimanja sa minimalno satnicom ovde + velika verovatnoca deleko od velikih gradova.
Ako se vase zanimanje nalazi na listi deficitarnih zanimanja, imate sansu za podnosenje Federal Skill Worker aplikacije.
Postoje i drugi nacini za dobijanje residenta, sve pise na njihovom zvanicnom sajtu.
Inace Vancouver je veoma lepo mesto za zivot, ali u isto vreme i jako skupo.
Ja poznajem samo zapadnu obalu, i ako poredim Vancouver i Seattle ..to je kao nebo i zemlja....potpuno razlicito a razdaljina svega 160 km.

Tamara85
06.03.2012, 19:32
Po HRDC moj br je 1122, sto bi znacilo da imam sanse. E sad, ja sam mislila da mozda to nije lose, otici u Kanadu, zavrsiti kurs jezika, raditi pa nakon toga ili produziti radnu vizu ili preci na turisticku i tamo po manjim mestima traziti posao... Ne znam, svakako cifra nije mala, ali posto nikog ne poznajem u Kanadi mozda ovo nije los start.. Svakako je lakse naci posao licno nego preko neta :(

Nije forum za Kanadu ali bih volela kad bi mi neko malo pojasnio PNP program i nalazenje stalnog ili privremenog posala po tim slabije naseljenim provincijama poput Manitobe, Alberte....

botexag
06.03.2012, 23:32
Po HRDC moj br je 1122, sto bi znacilo da imam sanse. E sad, ja sam mislila da mozda to nije lose, otici u Kanadu, zavrsiti kurs jezika, raditi pa nakon toga ili produziti radnu vizu ili preci na turisticku i tamo po manjim mestima traziti posao... Ne znam, svakako cifra nije mala, ali posto nikog ne poznajem u Kanadi mozda ovo nije los start.. Svakako je lakse naci posao licno nego preko neta :(

Nije forum za Kanadu ali bih volela kad bi mi neko malo pojasnio PNP program i nalazenje stalnog ili privremenog posala po tim slabije naseljenim provincijama poput Manitobe, Alberte....

...nema mnogo mudrosti oko nalazenja posla
treba ti zainteresovani poslodavac da ti posalje Job Offer i da aplicira za tebe LMO.
ako dobije pozitivan odgovor za tvoj LMO, eto tebe u ambasadi na razgovoru

Neki ljudi traze posao preko neta, sto zaista nije lako, neko ko ima dovoljno novaca dodje ovamo pa pokusava licno da ide na intervjue

..najbolja varijanta je preporuka prijatelja, poznanika iz Kanade..tako se i najlakse nadje posao

Federal i PNP programi nemaju nikakve veze sa nalazenjemposla i radom u Kanadi, iskljucivo imaju veze sa apliciranjem za PR status.

Silvija29
09.04.2012, 14:13
Da li znate sta je ovo?
http://canadagreencard.org/CIFA_about_us.php

Charlie
18.04.2012, 02:38
Da li znate sta je ovo?

Gledajuci u ljude koje su izvukli ranije, ovo mi deluje kao tako slatka prevara...

:beer: my work here is done :gun:

curlika
18.04.2012, 09:25
Charlie...zasto etiketiras nesto sto ne znas odmah sa..."prevara"...to je izgleda moda kod nas...Jesi li pricao sa nekim ko je prevaren, jesi li ti mozda prevaren, jel ti neko rekao da je prevaren? A sta ako nije prevara a ti dao pogresnu informaciju? Samo na osnovu tvog ubedjenja! Ne znam, ja sam bar takav da ono o cemu ne znam ne mogu komentarisati...sto znam ok..mogu podeliti sa drugima. Tako da samo pisanje da bi nesto napisao nije bas ozbiljno...a moze i da steti. Ne zameri mi ali ta nagadjanja i etiketiranje "odokativno" su bas odlike balkanskog mentaliteta zbog kojeg, izmedju ostalog i zelim da se izvucem iz Srbije.

Aden
18.04.2012, 10:14
Da li znate sta je ovo?

Pozdrav.. sad sam malo citao ovu tvoju stranicu ja mislim da se mora to platit kako procita 150 $....aplikacija je online.. treba tvoja slika,i mislim da nisu to laznjaci ali nemoj mi vjerovat na rijec..imaju i Emajl pa i kontaktiraj pitaj.....zagrijan sam i ja za to da apliciram :naughty::naughty:..izgleda nesto slicno ko i za Ameriku( sto se aplicira na godisnjem nivou) ali se kod njih neplaca nista,sve dok nedodes do Ambasade..:blink::blink:

Charlie
18.04.2012, 13:26
Charlie...zasto etiketiras nesto sto ne znas odmah sa..."prevara"...to je izgleda moda kod nas...Jesi li pricao sa nekim ko je prevaren, jesi li ti mozda prevaren, jel ti neko rekao da je prevaren? A sta ako nije prevara a ti dao pogresnu informaciju? Samo na osnovu tvog ubedjenja! Ne znam, ja sam bar takav da ono o cemu ne znam ne mogu komentarisati...sto znam ok..mogu podeliti sa drugima. Tako da samo pisanje da bi nesto napisao nije bas ozbiljno...a moze i da steti. Ne zameri mi ali ta nagadjanja i etiketiranje "odokativno" su bas odlike balkanskog mentaliteta zbog kojeg, izmedju ostalog i zelim da se izvucem iz Srbije.

Hvala ti sto brines za druge time sto mislis da samo zelim da se otarasim konkurencije, ali bih mogao da te lepo posaljem na:

http://www.fraudwatchers.org/forums/archive/index.php/t-6403.html

ili

http://bit.ly/HHnn6Z

Pored toga, kako može jedan čovek da drži lutriju za celu državu i to preko neke nevladine organizacije?

Ne brini se, ja ne pričam napamet i redovno proverim ono što kažem. Jedino može da mi se desi da gledam u pogrešne izvore što bi moglo da prourokuje netačne informacije s moje strane, al ako i dalje misliš da ovo nije prevara, izvoli, prijavi se i poželi svojim podacima srećan put

:beer: my work here is done :gun:

botexag
18.04.2012, 18:30
drugari...shvatam zelju da se ode u USA ili Kanadu, i da je svaka informacija vazna....
svima preporucujem da prvo pazljivo iscitaju informacije na zvanicnim vladinim sajtovima, sve je lepo objasnjeno u vezi imigracije.
kako, ko moze, gde moze....

konkretno za Kanadu je to:
http://www.cic.gc.ca/english

i kao sto na USA sajtu mozete procitati da je lottery sastavni deo programa za imigraciju, tako cete ovde procitati da ne postoji zelena karta za imigraciju u Kanadu.

postoje razne agencije, advokatske kancelarije koje vas savetuju koji je program za vas najbolji, pomazu vam da pravilno popunite formulare i za to naplacuju svoju uslugu (oko 2000 cad)

i ovaj sajt o kome raspravljate (pogledao sam samo na min) je jedna od agencija, i oni ne reklamiraju green card, nego ako vas izvuku da ce besplatno za vas da vam pomognu oko papira....
sa sajta:
The Canada Green Card program is designed to provide financial aids for assisting their members with their efforts to immigrat and relocate to Canada.

oni su samo dali`zvucni naziv` agenciji da bi lakse privukli klijentelu....inace lutrija u Kanadi ne postoji....