PDA

View Full Version : San Jose, California (Bay Area)

poshtica
09.03.2012, 14:16
Suprug i ja krecemo 9.maja iz Beograda:bravo: Nasoj sreci nema kraja! :) Elem,ako neko zivi u blizini San Jose-a,koji je nasa destinacija,neka nam malo priblizi ovo mesto. Zahvaljujemo!

hope
09.03.2012, 20:18
nisam iz tog kraja, iz srbije sam. ali ovako koliko sam čuo verovatno sve znate:
San Jose, CA: centar silikonske doline, nije mali grad, samo on ima 1mil stanovnika, ali sve je predgrađe. raj za programenere, informatičare, internet, IT i sl. jaka ekonomija, jake cene, jako skupe kuće i stanovi. kalifornija ko kalifornija, lepo vreme, bazeni, lepe kuće, predgrađa, opuštancija. ta regija Bay Area i dalje raste solidnom brzinom jer IT cveta.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1c/SanJose_Infobox_Pic_Montage.jpg

dreamerns
12.03.2012, 17:04
Ja se ne bih slozio sa ovim "lepe kuce". Arhitektura nije jaca strana u Kaliforniji. Za to ides na istocnu obalu :-)
Ostalo sve stoji....jako je skupo, centar silikonske doline itd. No, vecina ljudi koji radi u dolini zivi van San Jose-a. Sam grad ima dosta opasne krajeve i iako je dosta velik, nema bog zna sta da pruzi. Daleko su lepsa ta mala mesta u okolini, a ni San Francisko nije toiko daleko....a tu ima svega da se vidi.

Score
12.03.2012, 18:04
Ja se ne bih slozio sa ovim "lepe kuce". Arhitektura nije jaca strana u Kaliforniji. Za to ides na istocnu obalu :-)
Ostalo sve stoji....jako je skupo, centar silikonske doline itd. No, vecina ljudi koji radi u dolini zivi van San Jose-a. Sam grad ima dosta opasne krajeve i iako je dosta velik, nema bog zna sta da pruzi. Daleko su lepsa ta mala mesta u okolini, a ni San Francisko nije toiko daleko....a tu ima svega da se vidi.

Apsolutno je u pravu Dreamerns. Ja ne bih nikako stanovao u San Jose-u, previse agresivnih tamnoputih sugradjana, osim u brdima iznad grada, a to je opet preskupo. Arhitektura, mislim...koja arhitektura? Kuce kao da su pravili prljavom fotokopirkom koja stancuje drvene kopije, al to je sto je.
Okolna mestasca su resenje, poptpuna istina, ali i tu treba birati, doduse iz razlicog razloga, kuca koja bi u Palo Alto-u (ne istocnom, nikako!) ili Menlo Parku kostala 4000 $ kostace vas u Lepom novom Dublin-u 2000$, a to je nekih 30-ak milja od SF-a.

vuxanne
12.03.2012, 19:31
Ne znam ima li istine u ovome, ako ima volela bih ovakve mape za svako mesto gde idem:

http://bobbiblogger.files.wordpress.com/2012/01/sf.jpg

milosx
13.03.2012, 03:16
Prijatelj iz SJ mi je pre par godina govorio da je SJ u prvih 5 po kvalitetu zivota i najnizem stepenu kriminala u US. Nisam znao da su toliko kuce, ali cu vise istraziti u sledecih par dana.
Ako neko normalan planira u SJ mozda mozemo da nadjemo neku kucu sa 2 ulaza ili slicno posto ima supruga i ja planiramo tamo, pa nas taman izadje povoljnije.

Score
13.03.2012, 03:31
Prijatelj iz SJ mi je pre par godina govorio da je SJ u prvih 5 po kvalitetu zivota i najnizem stepenu kriminala u US........

Uu, druze, ovo te je neko ozbiljno slagao. Dobro, ne kazem da je bas kao Oakland, living hell, ali je daleeeko od raja. Daleko...

milosx
13.03.2012, 03:45
Ja do sad ovde nisam cuo da se iko nesto mnogo odusevljava bilo kojim gradom, mada nisam jos sve teme citao... Ali od ljudi koje licno poznajem, cuo sam eto sve najbolje o SJ i isto tako o NY.

hope
13.03.2012, 17:07
A bogte. pa jel ima neki iole pristojan grad u SAD? negde gde me neće ubiti ili silovati?

ja se razmišljam o Orange County-ju. to je južno od Los Angelesa. jel neko zna kako je tamo?
ili u severne delove San Diego County-ja.

jel svagde tako jako skupo i opasno?

dreamerns
13.03.2012, 19:32
Ja do sad ovde nisam cuo da se iko nesto mnogo odusevljava bilo kojim gradom, mada nisam jos sve teme citao... Ali od ljudi koje licno poznajem, cuo sam eto sve najbolje o SJ i isto tako o NY.

Ljudi su realni i govore prednosti i mane. Prosao sam dosta gradova u Americi, zivim u Bay Area i moje misljenje o SJ je isto dosta lose. Ima daleko opasnijih gradova u Americi, ali daleko od toga da je jedan od bezbednijih gradova. Ovo ostalo kao da je peti najbolji za zivot i sl....na to sam se malko i nasmejao :-) Za grad od milion stanovnika nema bog zna sta da ponudi. Bukvalno na prste jedne ruke mozes nabrojati sta sve ima da se vidi u SJ. Sam grad je dosta pust (osim naravno Santana road...sto mu dodje kao Knez Mihajlova u BG). U principu je industrijski grad...i to je to. U svakom slucaju, ides pa ces videti.

vuxanne
13.03.2012, 19:46
Ma samo imaju sve podatke dostupne online. Pogledaj one sajtove o kriminalu i videces. Svaki grad ima geto oblasti i bezbednije oblasti. Nekad je kao nozem da preseces, neverovatno totalno.

Evo ti jedan od sajtova klikni 1 (http://www.crimemapping.com/) ili klikni 2 (http://www.familywatchdog.us/)

poshtica
13.03.2012, 21:41
Aaaaaa,super..vi se raspisali,a mene nigde. Ok,hvala na informacijama! :bravo: Volim sto sam cula i pozitivne i negativne stvari,jer to je realnost :) Jos gledamo i razmatramo u kom delu bismo ziveli..svakako bismo izbegli downtown,jer nam to ne odgovara zbog posla za koji je suprug aplicirao. Znam da je skup ceo Bay zaliv,ali tamo je suprugov brat. Dao je on nama neke podatke o gradu,ali ja uvek vise volim da cujem misljenje nekoga sa strane...on bi da mi dodjemo pa nam sve hvali i mislim da je subjektivan :) Da li moze neko da nam preporuci neki pouzdan sajt za trazenje stanova ili soba za iznajmljivanje,a da nije Craiglist-njega smo presli uzduz i popreko i tako svake nedelje? Hvaaaalaaaa!

hope
15.03.2012, 20:52
kad se gleda kakav je gde kriminal treba posavetovati više sajtova i mapa jer su info ponekad kontradiktorne.
pored ovih što je vuxanne navela još jako dobri su

http://www.trulia.com/real_estate/New_York-New_York/crime/

klikćite okolo, ima jako puno jako korisnih info o svemu u svakom gradu i naselju. prihodi, kriminal, itd.
i sa baš mapama:

http://www.trulia.com/crime/#!los-angeles-ca/12/34.13227,-118.32269/Los_Angeles,CA/
https://www.crimereports.com/

vuxanne
15.03.2012, 21:51
Treba to dobro procesljati i videti gde valja gde ne valja za pocetak. Posle kad skontate sta je gde kako, onda moze i negde drugo... Manje bezbedno je cesto vezano za jeftinije...

sonofamom
11.05.2012, 17:41
Ljudi su realni i govore prednosti i mane.

da, to je tacno, ali problem je sto ljudi najcesce ne zele da cuju lose strane, i prosto ne veruju kad im pricas. svi smo prosli kroz to i nismo nista verovali dok se nismo sami uverili na svojoj kozi. zvuci poznato?

:)

vuxanne
11.05.2012, 18:40
da, to je tacno, ali problem je sto ljudi najcesce ne zele da cuju lose strane, i prosto ne veruju kad im pricas. svi smo prosli kroz to i nismo nista verovali dok se nismo sami uverili na svojoj kozi. zvuci poznato?

:)

Sto bi ovi rekli "experience based learning" hehe. Pa da. Ja licno vise volim sve da cujem. Najrealniju sliku mi je ispricao jedan profesor sto je radio godinu dana na Stanfordu davnih osamdesetih. A mnoge stvari sto mi je rekao i danas vaze...

vrhunski
11.05.2012, 20:04
A bogte. pa jel ima neki iole pristojan grad u SAD? negde gde me neće ubiti ili silovati?

ja se razmišljam o Orange County-ju. to je južno od Los Angelesa. jel neko zna kako je tamo?
ili u severne delove San Diego County-ja.

jel svagde tako jako skupo i opasno?

Tamo gde je opasno je relantivno povoljno za zivot
Tamo gde je skupo nije opasno :)

Npr imas Honolulu znaci opusteno da ne moze biti opustenije. Ja idem sam nocu i danju pesaka gde god hoces nikad me niko nista nije ni pitao a kamoli pogledao popreko. Kola nema potrebe da zakljucavas a ni stanove/kuce. Kriminala gotovo da nema. Jer gde bi pobegao ? Jedino nekom podmornicom :) Pogotovo npr u zip codovima 96816 ili 96825 ali zato probaj da kupis kucu ili rentiras. :)

sonofamom
12.05.2012, 00:24
Npr imas Honolulu znaci opusteno da ne moze biti opustenije. Ja idem sam nocu i danju pesaka gde god hoces nikad me niko nista nije ni pitao a kamoli pogledao popreko. Kola nema potrebe da zakljucavas a ni stanove/kuce. Kriminala gotovo da nema. Jer gde bi pobegao ? Jedino nekom podmornicom :) Pogotovo npr u zip codovima 96816 ili 96825 ali zato probaj da kupis kucu ili rentiras. :)

nema pravila. ja sam bio jedan jedini put u Honolulu, i bas tada kada sam bio, je u sred bela dana ubijen policajac u centru tog mirnog turistickog grada. :( ovo se desilo u Junu ili Julu 2004. mozda ima na internetu ako neko sumnja u verodostojnost ovog podatka....

Milosdv
12.05.2012, 00:54
Ma iznesite "prljav veš" na videlo.

Ove stvari se dešavaju i kod nas (mislim Srbija i okruženje) ne baš sve i u tolikoj meri ali ima svega.

Sajtovi su vrlo korisni, evo za ove registrovane manijake, pa zamislite šta bi bilo da u Srbiji možeš javno da vidš gde žive, pa se pogodi da je kod tebe u zgradi :67::guns2::trouble::punk: heheheheh

Preventivno reagujete počev od toga u kom ste kraju, kako se vraćate itd
Ne treba živeti u strahu i cimanju ali MALO PAMETI nije na odmet.

vuxanne
12.05.2012, 05:02
Ma iznesite "prljav veš" na videlo.

Ove stvari se dešavaju i kod nas (mislim Srbija i okruženje) ne baš sve i u tolikoj meri ali ima svega.

Sajtovi su vrlo korisni, evo za ove registrovane manijake, pa zamislite šta bi bilo da u Srbiji možeš javno da vidš gde žive, pa se pogodi da je kod tebe u zgradi :67::guns2::trouble::punk: heheheheh

Preventivno reagujete počev od toga u kom ste kraju, kako se vraćate itd
Ne treba živeti u strahu i cimanju ali MALO PAMETI nije na odmet.

Sad ce u Srbiji da uvedu takav registar. Zivi bili pa videli kome ce biti dostupan... Pogledaj Tanjugovu vest o tome klikni (http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/311375/Drzava-pravi-registar-svih-silovatelja-i-pedofila-u-Srbiji)

vrhunski
12.05.2012, 06:04
pa bice dostupan svima samo sto kod nas mnogi imaju fiktivne adrese.
Bice zanimljivo kad krenu da stavljaju slike takvih na sajt kao u US :)

xD

ASSI
09.11.2012, 20:21
... kuca koja bi u Palo Alto-u (ne istocnom, nikako!) ...

Sto ne istocnom? To je nekada bila opasna zona, ali je sad struktura stanovnistva poprilicno promenjena, tako da nemoze to u kategoriju "nikako". Imas 2-3 opasna kvarta i to je to. Oni se drze svog kvarta ti ne zalazis tamo i ne brines. Cuo sam na vise mesta da treba izbegavati istocni Palo Alto sto je cista dezinformacija.

vrhunski
10.11.2012, 09:59
Sto ne istocnom? To je nekada bila opasna zona, ali je sad struktura stanovnistva poprilicno promenjena, tako da nemoze to u kategoriju "nikako". Imas 2-3 opasna kvarta i to je to. Oni se drze svog kvarta ti ne zalazis tamo i ne brines. Cuo sam na vise mesta da treba izbegavati istocni Palo Alto sto je cista dezinformacija.

ja sam bio i nije bas prijatno. :)
Inace sto se tice investicije najbolje je tamo kupiti nekretninu jer se tu struktura stanovnistva stvarno menja.

http://basepic.com/images.php?di=R5BF

vuxanne
05.04.2015, 04:30
Pre koju nedelju gledah nesto na Netflix-u pa cuh za ovja grad klikni (http://en.wikipedia.org/wiki/Colma,_California) i o ovom - Serbian Cemetary, San Francisco (http://fsbs.org/cemetery/) i tom gradu - ovaj video ima na YouTube klikni (https://www.youtube.com/watch?v=IeY5SNkeIqw).

mikagrubinen
25.06.2015, 05:06
Evo ja sam izgleda najsveziji u SJ. Ziveo tamo do pre 20ak dana. :)
Ni u jednom trenutku se nisam osestio nebezbedno, mada sam ziveo kraj Diridon stanice (zeleznicki i autobusni centar) gde uvek cirkulise puno ljudi.
Kad sam trazio stan prosao sam grad uzduz i popreko, uglavnom peske tj javnim prevozom. Ne mogu da kazem da je prijatno ali nisam se osecao nista nebezbednije nego kad zadjem predvece u neki kraj na Novom Beogradu pa me par "ortaka iz kraja" snima dok prolazim.

Treba naravno uvek obici kraj u kom planiras da iznajmis stan. Kao sto neko rece kao da je nekom nozem isekao dobre i lose krajeve, granica bukvalno po sredini ulice.

Ja cu vam dati samo jedan predlog. Fremont je jeftiniji a potpuno je bezbedan. Imam osecaj da su 70% indici i 30% kinezi u njemu. Uglavnom porodicni ljudi ili mladi koji su dosli da traze svoje mesto pod programerskim nebom. . Kome to (Indija i Kina) nije preveliki sok u pocetku moze da razmisli i o Fremontu. Zavisi i gde ti je posao. Od Fremonta do SJ kolima bi ti trebalo oko 50min ili manje, u jutarnjem spicu, a kao rezervnu varijandu dok se ne snadjete za kola postoji i autobus koji moze da stigne i za 35min jer pici carpool trakom na autoputu. 4$ karta u jednom smeru.

Jos jedna stvar o SJ, pun je beskucnika. Pun. Nisu opasni ali daju jako ruznu sliku o samom centru grada.

Nek vam je sa srecom potraga i odluka. Pisite pa se mozda nekad sretnemo bas u tom "odvratnom" :P San Jose-u. :D

vuxanne
26.06.2015, 14:34
Ja cu vam dati samo jedan predlog. Fremont je jeftiniji a potpuno je bezbedan. Imam osecaj da su 70% indici i 30% kinezi u njemu. Uglavnom porodicni ljudi ili mladi koji su dosli da traze svoje mesto pod programerskim nebom. . Kome to (Indija i Kina) nije preveliki sok u pocetku moze da razmisli i o Fremontu.

Nisam tu gde je tema, ali samo da dodam da ovde gde zivim oko mene ima jako puno Indijaca i Kineza. Cim njih vidim, znam da je negde jeftino a da je dobra skola. I da je sigurnije, oni obicno nemaju oruzje pa ne idu u neke geto varijante...

bokiit
21.06.2017, 04:38
Drustvo, moram da vratim temu iz mrtvih:gun:. Supruga i ja , razmisljamo o preseljenju u/oko San Jose ili San Francisco. Oboje smo u IT struci, ona front end ja back end. Trenutno zivimo u Chicagu gde je jako tesko naci posao u IT, pogotovo sto nemamo 5+ godina iskustva koje se ovde traze.
To je zapravo i jedini razlog zasto bi se selili iz Chicaga koji nam je kao drugi Beograd.
Trenutno pregovaram sa kompanijom iz Northbrooka, pa ako to urodi plodom , auto bi uzeli pa bi se tako kretao iz Chicaga do posla. Onda bi se CA malo prolongirala. U svakom slucaju ideja Kalifornije nam nece izaci iz glave jos dugo dugo.

Moje pitanje za bilo koga, cak ne mora da bude iz prve ruke, koliko prostora ima za programere pocetnike od oko 1god iskustva? Za ove preko 2+ uvek ima sta da se radi. Pocetak je najtezi. :papa:

mikagrubinen
21.06.2017, 17:37
Drustvo, moram da vratim temu iz mrtvih:gun:. Supruga i ja , razmisljamo o preseljenju u/oko San Jose ili San Francisco. Oboje smo u IT struci, ona front end ja back end. Trenutno zivimo u Chicagu gde je jako tesko naci posao u IT, pogotovo sto nemamo 5+ godina iskustva koje se ovde traze.
To je zapravo i jedini razlog zasto bi se selili iz Chicaga koji nam je kao drugi Beograd.
Trenutno pregovaram sa kompanijom iz Northbrooka, pa ako to urodi plodom , auto bi uzeli pa bi se tako kretao iz Chicaga do posla. Onda bi se CA malo prolongirala. U svakom slucaju ideja Kalifornije nam nece izaci iz glave jos dugo dugo.

Moje pitanje za bilo koga, cak ne mora da bude iz prve ruke, koliko prostora ima za programere pocetnike od oko 1god iskustva? Za ove preko 2+ uvek ima sta da se radi. Pocetak je najtezi. :papa:

Pod jedan lazi. :D Ti imas 3 god iskustva i radio si u toj i toj kompaniji od tad i tad, ili si bio internship. :D
Bas sam juce pogledao CV kolege koji je dobio internship u Wawe 2 wawe firmi. Bukvalno je sve slagao, da zna Javu, Python, da ima 3 god iskustva u C++ i ostalo. Strasno. Mada, za internship te i ne pitaju mnogo konkretno, vise neki problem solving, za razliku od toga kad trazis posao, tako da nemoj bas mnogo da lazes. :D Visenedeljno ucenje za intervju se podrazumeva.

Najbolje bi bilo da pocnete da saljete CV firmama iz Bay Area i tako cete najbolje opipati puls i videti da li i koliko ima posla. Meni se cini da posla ima ali da ga nije lako dobiti jer svi, naravno, traze...zmaja :D tj nekog ko zna sve i svasta i usput ima 10+ god iskustva. Takavi su retki, a to znaju i oni koji pisu oglase, ali njihovo je da probaju pa ako naleti naleti. Ako ne naleti, a ne moze svima da naleti, onda ce da prime nekog ko nema ni priblizno toliko iskustva ali je bistar i voljan da uci.

Pozdrav, srecno i javljate kako ide.

bokiit
23.06.2017, 16:10
Bukvalno je sve slagao, da zna Javu, Python, da ima 3 god iskustva u C++ i ostalo.

Koji je ovo hit! Znas koliko mi ljudi reklo da lazem na CV sto se tice iskustva i znasnja u jezicima , kao makar napisi entry level ako si cu da taj jezik postoji. :)
Hvala na savetu, poslacu nekolicinu prijava pa da vidmo kako ide. :beer: