PDA

View Full Version : Turistička viza

Stranice : [1] 2 3

uveric
20.03.2012, 15:54
Interesuje me koliko ranije se moze aplicirati za B1 vizu, to jest turisticku devojka planira da ide za USA u Septembru, da li i koliko ranije da vadi vizu?i mi rodjaci
I jos jedno pitanje ako imam nepokretnosti u srbiji a nisam zaposlen tj nemam nikakav status kakve su sanse za vizu, poslali bi mi rodjaci pozivno pismo i to sto imam nepokretnosti jer je to dovoljan uslov.

Unapred Hvala

kaneolopa
21.03.2012, 04:40
Nazovi ambasadu i lepo pitaj, uglavnom ce ti na sve dati precizan odgovor.

vuxanne
21.03.2012, 16:03
Meni je za F1 vizu trebao samo jedan dan da je odobre. Predala jednog dana dobila je sledeceg. A intervju se zakazuje tako sto uplatis u banci i zoves neki automat. Za zelene karte je druga prica, treba mnogo vise koraka i papirologije.

uveric
22.03.2012, 07:29
Nisam mislio na to nego da li devojka moze sad da izvadi vizu a da putuje za 3 meseca? ili mora da zna tacan datum polaska?

MarkoS
22.03.2012, 08:34
Mislim da su oni naglasili da ne treba planirati put sve dok se ne dobije viza, tako da mislim da nije bas bitan precizan datum.

vuxanne
22.03.2012, 14:53
Nisam mislio na to nego da li devojka moze sad da izvadi vizu a da putuje za 3 meseca? ili mora da zna tacan datum polaska?

Ja mislim da treba da znaju kad neko hoce da putuje. Bar ja kad god sam isla u svaku od 17 drzava. Daju ti vizu od tad i tad do tad i tad. A posle mozes da promenis dan odlaska i povratka do god se uklapas u taj period koji ti je odobren. Ali moras da im kazes kad bi da ides i kad bi da se vratis.

Amerikanci za razliku od nas Balkanaca imaju monohromatsko poimanje vremena. Oni se organizuju mnogo unapred, putovanja planiraju mnogo ranije. Prave i detaljne planove (agende, itinerary-ije i sl.). Kod njih je vreme novac, moze se sacuvati i uvek bolje iskoristiti.

Mi za razliku od njih imamo polihromatsko poimanje vremena, gde je vreme rastegljivo kao casovnici na Dalijevim slikama, sto rece jedan Svajcarac koji boravi u Srbiji. Radimo vise stvari odjednom i ni za sta nemamo precizan vremenski plan. To njih zbunjuje. Tako da poznavajuci ove Amere oko sebe, ako oni uzimaju prijavu za vizu, da, treba da znas tacan datum povratka i tacan datum odlaska.

Pogledaj ovo: klikni (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CCsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.csus.edu%2Findiv%2Fe%2Featonr %2FMIS%2520175%2520Notes%2Fculture1.ppt&ei=-y1rT4TPAYPi0QG_8uj5Bg&usg=AFQjCNHdFx0fNCyJQP6uZc-G9_XVLoYyeA&sig2=Oow2fyuK4r8xQ5aC0x_IFg)

Put treba da isplaniras pre trazenja vize ali ne treba da kupujes kartu i pravis hotelske rezervacije.

shanzy
22.03.2012, 18:34
nema potrebe tri meseca ranije, to je mnogo. moze da joj se desi, kao meni npr, da dobije vizu na tri meseca i sta ce onda? da putuje u okviru vize, a ne onda kad je planirala. kao sto rece vuxanne, potreban im je jedan dan (do dva) da dopreme vizu, ukoliko je dobije, a ukoliko bude odbijena to ce joj reci odmah na salteru u ambasadi. neka im kaze okviran datum polaska i vreme boravka, a karte nemojte da kupujete dok ne dobije vizu. osim ako nemate neku kombinaciju da vam vrate sve pare u slucaju povracaja. ne znam ni da li to moze uopste negde..

Milosdv
23.03.2012, 01:29
Interesuje me koliko ranije se moze aplicirati za B1 vizu, to jest turisticku devojka planira da ide za USA u Septembru, da li i koliko ranije da vadi vizu?i mi rodjaci
I jos jedno pitanje ako imam nepokretnosti u srbiji a nisam zaposlen tj nemam nikakav status kakve su sanse za vizu, poslali bi mi rodjaci pozivno pismo i to sto imam nepokretnosti jer je to dovoljan uslov.

JA TI PREDLAZEM DA TRAZIS STO RANIJE.

Ovo sto kazu shanzy i vuxanne jeste tacno, ali JA kad sam aplicirao za turisticku vizu (skoro je bilo) nisam dobio za 48h na kucnu adresu (dhl-om) kako je obicno pravilo a NISAM NI ODBIJEN vec su morali da rade dodatne provere (poklopili mi se neki podaci ...) i rekli mi sacekajte dve do tri nedelje nakon kojih su me pozvali ovo se vrlo retko desava. Inace od skoro je praksa da se viza daje i na rok od 10 god ako si vec bio a ako nisi 1 god. Pa nismo vise u devedesetim, mogu gde ocu po EU sto bi oni sad zatezali...

Procedura je sledeca.
Odes u Rajfajzen banku i trazis da uplatis pin za USA amabasadu. Dobijes jedan papir gde pise koji broj zoves i koji je pin broj to kosta 10 dolara placas u dinarima. Sacekas 24h pa onda mozes da zoves amasadu (nasi ljudi se javljaju) i kazes oces turisticki da ides i oni ti lepo sve objasne imas 9 minuta vremena, mozes i odma da zakazes kog datuma ti odgovara, ako zakazes dobices email sa potvrdom i svim detaljima (dobro procitaj email).
Pre intervjua (24h minimum) placas taksu za vizu isto u Rajfajzen banci 140 dolara.
Oni ti nece reci "super imas nekretninu nema veze sto ne radis..." itd vec ce ti reci da doneses dokaze da ces se stvarno vratiti i dokaze ko finansira tvoje putovanje.
Imas i jedan online obrazac da popunis (popuni ga par dana ranije) koji je poveci gde ti traze dosta podataka kad ides, gde ides, jesi bio u vojsci, koliko planiras da ostanes, gde si radio, kolika ti je plata, da li si osuđivan, .... ma ima 10 strana sigurno.
Kad popunis obrazac upload-ujes sliku i odstampas barkod koji nosis u ambasadu i sliku. Ako nemas stampac odaberi opciju slanja na email pa odnesi negde drugo i odstampaj.
Kada sve te papire skupis odes u ambasadu onog dana kada si zakazao dođes tamo 15 ranije, dobijes broj, sednes malo iskuliras gledas razne folirante koji su dosli da traze vizu, kada te prozovu na neki od saltera predas sve papire, onda opet sednes malo pa te opet prozovu da ti uzmu otiske pa opet sednes pa te opet prozovu ALI sad te prozove konzul propita te malo vrlo kulturno i kaze ti dobices pasos na kucnu adresu ili si odbijen ili aj sacekaj par nedelje kao meni ali ovo je vrlo retko.

Ja nisam imao nekretninu na sebe ali sam doneo potvrdu da sam zaposlen sa prosekom primanja, radnu knjizicu na uvid, resenje o godisnjem, potvrdu iz banke, stari pasos, pozivno pismo od rodbine poslato emailom ...

Neka ti rodbina posalje pozivno pismo overeno kod notara i neka ti posalje postom.
I nemoj da se zajebes pa da zaboravis nesto od papira puci ces 140dolara i moraces opet da zakazujes...

Pozdrav i ako te interesuje jos nesto pitaj

uveric
23.03.2012, 16:45
Hvala na odgovorima divni ste :D, problem je u tome sto devojka nije zaposlena a do tad ce diplomirati znaci nece imati nikakav status, sem tog sto poseduje nekretnine... I sto ce dobiti pozivno pismo od rodjaka. Kakve su sanse? Zaboravio sam da napomenem da je kao mala bila u USA verujem da to nema veze...

mikiSA
23.03.2012, 17:26
Hvala na odgovorima divni ste :D, problem je u tome sto devojka nije zaposlena a do tad ce diplomirati znaci nece imati nikakav status, sem tog sto poseduje nekretnine... I sto ce dobiti pozivno pismo od rodjaka. Kakve su sanse? Zaboravio sam da napomenem da je kao mala bila u USA verujem da to nema veze...

kad djevojka diplomira? Ako ima par mjeseci do diplomiranja, neka odmah ide da vadi vizu, najvjerovatnije ce je dobiti na 6 mjeseci, jer ima odlican razlog da se vrati: mora da diplomira (nije bas cesto da se neko ko je 4 godine studirao odluci da sve to napusti i ne vrati se iz Amerike je logika) Bilo bi jos bolje kad bi tacno znala datum diplomiranja, branjenja diplomskog.
Ja sam kad sam bila apsolvent i polozila sve ispite (juni) predala za vizu, CO pogledala index, pita kad ces diplomirati: moj odgovor da sam polozila sve ispite, i da mi je ostao samo diplomski koji planiram braniti u oktobru. Viza odobrena. Ali treba imati polozenu vecinu ispita ako ne sve. (a to se vidi po indexu)

serb001
08.11.2012, 16:14
Pozdrav svima, novi sam clan, zeleo bih da cujem vasa iskustva sa dobijanjem vize, pocev od sada ovog meseca ili proslog, posto nisam nasao neka novija iskustva? hvala unapred svima.

jovke
08.11.2012, 17:48
Pa ako si čitao temu o turističim vizama a nema novijih iskustava, to ne znaci da zbog toga treba pokrenuti novu temu?! :no:

Mikimax
08.11.2012, 22:07
Ukratko:

Glavna pitanja su: gdje radis, koliko zaradjujes, imas li porodicu i koliko djece, kod koga ides i gdje ces biti, sta ces raditi u USA.

raylucca76
24.03.2013, 01:54
Pozdrav za sve forumase!!!
Najnoviji sam clan,trebao bih(ako bog da) da odem u USA u maju.
Uglavnom mi je jasno sve oko dokumentacije
ali posto sam preduzetnik interesuje me da li mi je potrebna potvrda o izmirenom porezu
za firmu????Molim za hitan odgovor

mikiSA
24.03.2013, 02:43
Pozdrav za sve forumase!!!
Najnoviji sam clan,trebao bih(ako bog da) da odem u USA u maju.
Uglavnom mi je jasno sve oko dokumentacije
ali posto sam preduzetnik interesuje me da li mi je potrebna potvrda o izmirenom porezu
za firmu????Molim za hitan odgovor
da
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

raylucca76
25.03.2013, 16:11
da li je jos neko imao iskustva da kao preduzetnik vadi vizu??
Jer treba potvrda?

raylucca76
25.03.2013, 16:12
..potvrda o izmirenom porezu???
Da li je jos neko vadio i da li su decidirano rekli da to treba???

dare_ns
26.03.2013, 11:50
mislim da piše na sajtu ambasade da je jedan od dokaza - potvrda o izmirenom porezu.
U svakom slučaju - treba! Jer se i preko poreza vidi koliko si ozbiljan ili muljaš.

ZeljkoUSA
27.03.2013, 14:20
..potvrda o izmirenom porezu???
Da li je jos neko vadio i da li su decidirano rekli da to treba???

E ovako: Ja sam preduzetnik i juce sam bio na razgovoru i dobio vizu :obrva:

Doduse, vec sam imao turisticku vizu, bio par puta i vracao se na vreme tako mozda i to ima uticaja. Razgovor mi je protekao u vrlo opustenoj atmosferi, vise je licio na caskanje. Dok sam cekao bilo je i par odbijanja, cisto da se ne stekne pogresan utisak da svako ko aplicira dobije bez problema.

Koliko sam ja citao na formularu DS-160 pise da je JEDINO OBAVEZNO poneti na intervju - pasos. Naravno da to nije dovoljno, sva ostala dokumentacija sluzi kao dokaz sluzbenicima ambasade da ih uverimo da cemo se vratiti u Srbiju. Ja sam kao preduzetnik doneo Resenje o Osnivanju iz APR-a i potvrdu iz Poreske Uprave o izmirenom porezu. Osim toga, stari pasos i potvrdu iz banke da imam novac za putovanje i boravak u USA.

Ukoliko te jos nesto zanima - pitaj slobodno...

Ilija89
27.03.2013, 17:18
e ovako.. ja sam prosle godine aplicirao za turisticku vizu ... inace vlasnik sam jedne knjizare, imao sam sve moguce papire i na kraju su me odbili... e da, nisam imao izvod iz banke jer nisam ni znao da bi mi to trebalo..:::no:

Magelan
27.03.2013, 17:19
Mozes da imas sve papire pa da te odbiju, a mozes da se pojavis i sa pojedinim sitnim manjkavostima pa da te odobre...

Sve zavisi od njihove procene...

vrhunski
27.03.2013, 17:26
e ovako.. ja sam prosle godine aplicirao za turisticku vizu ... inace vlasnik sam jedne knjizare, imao sam sve moguce papire i na kraju su me odbili... e da, nisam imao izvod iz banke jer nisam ni znao da bi mi to trebalo..:::no:

Da je zapelo na tome da im treba tvoj izvod iz banke oni bi ti rekli da im doneses sutra. Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".

Ivy
27.03.2013, 17:31
Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".Ne mora nuzno to biti problem. Pita te za blizu obitelj onaj formular, ja sam jednom rekla NE na to pitanje, ali sam rekla da idem decku i jednom sam rekla DA i rekla da idem zarucniku, oba puta sam dobila turisticku vizu.

Ilija89
27.03.2013, 17:42
Da je zapelo na tome da im treba tvoj izvod iz banke oni bi ti rekli da im doneses sutra. Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".

da rekao sam im da imam neku rodjaku i imao sam njihovu adresu.. samo neznam dal da ove godine pokusam ponovo.. i dalje dobro radim i imacu na uvid nekih 15hiljada eura.. ako moze neki savjet? :smrc:

Magelan
27.03.2013, 17:45
da rekao sam im da imam neku rodjaku i imao sam njihovu adresu.. samo neznam dal da ove godine pokusam ponovo.. i dalje dobro radim i imacu na uvid nekih 15hiljada eura.. ako moze neki savjet? :smrc:

Pokusaj naravno. Znam bar petoro koji su turisticku dobili iz drugog. Jedna devojka je prilozila dokaz o posedovanju zemljista, druga da ima auto, dok je jedan poznanik prilozio dokaz o posedovanju nekretnine (kuce)... I naravno, izvod iz banke, potvrdu o zaposlenju itd, itd...

Ilija89
27.03.2013, 17:58
ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?:nene:

Magelan
27.03.2013, 18:06
ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?:nene:

To je vec na tebi da odlucis.

Kao sto Ivy gore napisa, ona nije imala problema.

girl_from_belgrade
27.03.2013, 18:26
Savet moj ti je da poneses svu mogucu dokumentaciju koju imas. Sta god da ti onda zatrazi dodatno ti ces imati. Uzmi iz banke taj izvod o fin.sredstvima. Takodje mi kada smo bili, culi smo da pitaju ljude koji su imali firme i koliko zaposlenih imaju i koliko vec vremena posluju? Onda gde si putovao u poslednje vreme? Takodje, ako spomenes rodjaka da imas tamo, mogu da ti traze ime te osobe i da je provere u njihovom sistemu. Ako je ta osoba sredjena papiroloski onda je spomeni, ukoliko nema regulisane papire nemoj (kazi imas neke prijatelje/poznanike tamo i ides u posetu). Mi smo poslednji put cekali 4 sata u ambasadi (za drugi tip vize) i svacega smo se naslusali. Dosta ljudi je dobilo turisticke vize, a dosta je i odbijeno, nema nekog pravila spec. Najvise prolaze ljudi koji idu na raznorazne seminare,kao i ovi sto idu da cuvaju unucice. Takodje ukoliko te pitaju koliko ostajes, nemoj govoriti neki dug period, nekoliko nedelja 2-3, jer ako vec imas svoju firmu napomeni da ne mozes dugo da izostajes sa posla,da nema nikakve sumnje. Za sada mi je ovo palo na pamet. Sa srecom!

vrhunski
27.03.2013, 18:54
Evo kako ja vidim proces koji funkcionise u ambasadi. Napominjem samo da sam 3 puta vadio turisticku b1/b2 vizu i uvek pozitivno. Dacu dva primera.
Primeri su hipoteticki.

Primer 1. Decko i devojka putuju zajedno na Floridu.

konzul: gde putujete?
aplikanti: Idemo u Majami

konzul: koliko zelite da ostanete
aplikant: 15 dana

konzul (razmislja) ok postavljam inicijalni rizik na 5/10

konzul: da li imate nekoga u US?
aplikanti: nemamo

konzul (razmislja) ok smanjujem rizik na 4/10

konzul: gde ste putovali do sada?
aplikant: svuda, tunis, grcka, hrvatska, crna gora

konzul: da li ste doneli stare pasose
aplikanti: jesmo

konzul (razmislja) smanjujem rizik na 3/10

konzul: gde ostajte u Majamiju
aplikant: U tom i tom hotelu na South Beachu

aplikant (nepotrebno se ubacuje): evi i dokaz uzeli smo i avio karte
konzu (iznerviran): vratite avio karte ne trebaju mi

konzul: gde radite?
aplikanti: decko ja imam privatni biznis devojka ja studiram

konzul (razmislja): ok zbog nje povecavam rizik na 4/10 a moram njega da propitam.

konzul: kakav privatan biznis?
aplikant: drzim lanac pekara zovu se "hleb i kifle"

konzul (razmislja): ok smanjujem rizik na 2/10 za oboje posto idu zajedno.

konzul: dobili ste vizu dodjite sutra po pasose

sledeci:

Primer 2:
(sam putuje 32 godine)

dok prilazi sledeci konzul (razmislja) ~aha ovaj ima do 40 godina, potencijalni imigrant na crno...hm rizicna grupa...hm morace mnogo da se dokaze.... inicijalni rizik 7/10

konzul: dobro gde putujete?
aplikant: Washington
konzul: aha a sto bas Washington....
aplikant: u posetu bratu on tamo radi za Americku vladu. .....

konzul: sta vam radi brat?
aplikant: Radi u beloj kuci sa Obamom licno.

konzul (razmislja): ovaj ima brata koji je dobro stojeci tamo sigurno ce mu pomoci da ostane da radi nesto....povecavam rizik 9/10

konzul: zasto idete da posetite brata?
aplikant: nismo se dugo videli pa idem malo u posetu

konzul: da li ste putovali jos negde?
aplikant: pa retko gde putujem. Nemam bas mnogo vremena

konzul: cime se bavite?
aplikant: radim ovde u Telenoru

konzul (razmislja) smanjujem rizik na 5/10 ipak nece niko napustiti posao u Telenoru tek tako.

konzul: da li imate neke nekretnine u Srbiji?
aplikant: da imam stan ovde na Vracaru

konzul (razmislja) nece se odreci stana tek tako pogotovo ne na Vracaru, smanjujem rizik na 3/10

konzul: Koliko planirate da ostanete
aplikant: ne vise od 10 dana

konzul (razmisljam) ok to je to smanjujem rizik na 2/10.

************************************************** *

Mislim da tako funkcionise ceo proces, takodje ima jos dodatnih nekih bodovanja tipa "drzavni rizik" procenjuje se na osnovu toga kolika je trenutno kriza u toj zemlji. Rizik na osnovu procenta ukupno odbijenih ili odobrenih viza itd..itd

Magelan
27.03.2013, 19:28
Telenor :grin:

Ne znam nikog od mojih kolega iz Telenora ko je odbijen za turisticku vizu :;D:

Kad bolje razmislim, i moj intervju se zavrsio onog momenta kad sam rekao da radim u Telenoru

vrhunski
27.03.2013, 20:50
Upravo tako :) Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste pasose roditelja +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1

itd itd :)
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite :)

Ilija89
27.03.2013, 21:06
Telenor :grin:

Ne znam nikog od mojih kolega iz Telenora ko je odbijen za turisticku vizu :;D:

Kad bolje razmislim, i moj intervju se zavrsio onog momenta kad sam rekao da radim u Telenoru

ee kad bi svi imali tu srecu da radimo u Telenoru:)) nego nadam se da cu docekati taj dan da podjem u ameriku... ljudi hvala vam puno, dali ste mi snage da pokusam jos jednom da dobijem tu vizu

Ivy
28.03.2013, 09:55
Nikad ne lazi na tim intervjuima ili prilikom ulaska u zemlju. Slobodno odgovori sturo i kratko na pitanje, ali nemoj lagati. Mogao bi imati gadnih problema ako to poslije primjete.

Primjer:

OK je biti kratak i direktan:
- Gdje idete?
- U New York. (Ne moras reci kod koga ideš, odnosno da ideš kod rođaka, to te nisu pitali.)

Nije ok lagati pa onda odgovoriti ovako:
- Poznajete li nekoga u US?
- Ne. (A imaš prijatelje, rođake i sl.)

Za nekoga tko ide cesto u US ili se tamo zeli preseliti, laganje moze imati gadne posljedice:
It is possible to be found inadmissible to the US under INA 212(a)(6)(C)(i) for lying in a US visa application or in trying to procure any US immigration benefit; an inadmissibility under (6)(C)(i) is permanent, meaning the individual cannot ever get a US visa unless they apply for and receive from US Citizenship and Immigration Services (USCIS) a waiver of the inadmissibility. The immigration waiver is applied for using Form I-601 – it is difficult to get.

U prijevodu, ako si im vec rekao da imas rodake, oni to znaju. Zapisuju sto si rekao na intervjuima. Ne mozes doci drugi put i reci da nemas nikoga u US. Meni je frajer na aerodromu na ulazu u zemlju znao tocno sto sam rekla zeni u ambasadi i nije me pitao skoro nista jer "sve tu pise, zna on da ja imam sve papire".

Na trecoj sam turistickoj vizi. Ovu zadnju dobila sam kad sam rekla da se udajem za USC. Ljudi su mi rekli da ne govorim nista o svadbi, ja sam zeni sve ispricala i o svadbi i o tome kako se mislim preseliti, ona je rekla ok i dala mi vizu na 10 godina. :D Prve dvije bile su na 6 i 3 mj.

Prijatelj, student, mlad, nezaposlen (redovan student) ide u US na dodjelu nagrade za najbolji studentski video. Nema zenu, nekretnine, kredite, nista. Prva mu je prijava za vizu, dali su mu na 10 godina.

vrhunski
28.03.2013, 17:19
Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu :) Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.

dreamerns
28.03.2013, 18:09
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite :)

Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.

vrhunski
28.03.2013, 20:31
Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.

Zakon je takav. Jednostavno oni se drze zakona do poslednjeg slova. Za koga god se posumnja da ima bilo kakve namere da ostane u US ili da ima bilo kakve veze sa US (prijateljske, rodbinske) koje mu mogu pomoci da ostane na crno odbijaju. Vrlo je prosto. Imas masu nasih ljudi koji ni nemaju nikoga u US ali se "trude" da nadju nekoga da bi im poslao garantno pismo?? pa gde je logika u tome?? Garantno pismo otezava stvar zato sto to pokazuje da imate nekoga u US ko Vam moze pomoci da ostanete i da radite nesto. Ja razumem i tvoju stranu nemoj pogresno da me shvatis ali jednostavno samo kazem kako sam ja to doziveo tamo. A ono sam napisao u vise u afektu nego sto sam stvarno mislio jer ne mogu da verujem da ljudi i dan danas nose 'pozivna pisma'. LOL.

B1/B2 je za turisticka putovanja ili za posete seminarima i uglavnom se izdaje za te namene. Naravno tu i tamo odobre neki izuzetak (tipa jedan poznati gamer je skoro dobio b1/b2 turisticku vizu da bi igrao igrice 3 meseca u US i otvoreno im rekao da ce po 15 sati dnevno da igra igrice).
Sve sto treba jeste da se pokazu cvrste veze sa Srbijom i nikakve veze sa US. Nego cisto turizam i viza se prilicno lako dobija. Kad sam isao za moju vizu za zelenu kartu bio sam ceo dan u ambasadi i naslusao sam se svega i svacega.
Neverovatno je da ljudi MASOVNO donose garantna i pozivna pisma a ne shvataju da je upravo to razlog sto ih odbijaju. Bilo je tu i crnjak slucajeva tipa jednom coveku (stariji covek) umro sin i odbiju ga. Covek se raspravljao sa njima jedno 20 minuta i na kraju su morali da ga izvedu napolje sa obezbedjenjem. Ja sam sedeo blizu i sve pazljivo slusao :)
Vrlo je prosto studenti, nezaposleni i slicno imaju mnogo manje sanse da im odobre vizu. Zaposleni u dobrim (mislim poznatim) firmama gotovo uvek dobijaju. Najvise vrednuju stalno zaposlenje pa onda pasos pun viza, nekretninu i recimo pasose roditelja ako je do 30god. Novac na racunu im nije toliko bitan jer to ne shvataju kao cvrstu vezu sa Srbijom (osim ako nisu orocene na dug period i neki veci iznos). Novac na racunu cisto da pokazete da ste stvarno turista-burzuj je isto ok. Jos jedna stvar isto mislim da gledaju ko je kako obucen jer ako si obucen nesto jadno a hoces da ides da se zezas po Americi ....
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US :)

Tako je barem za B1/B2 vizu a ovo za J1 vizu si potpuno u pravu pa 99% ilegalnih imigranata sa ovih prostora su na J1 vizi, zaista neverovatno.

dreamerns
28.03.2013, 20:53
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US :)

Osoba koju sam pomenuo radi 15 godina u nasem dobrom javnom preduzecu i ima nekretninu na svoje ime....no, opet su ga odbili jer nema zenu i decu. Tako da je kanda od nedavno i porodica koja ostaje iza jako bitna stavka uz sve ovo :-( U svakom slucaju, slozicemo se da oni sve tretiraju kao kriminlace (znaci kriv si odmah...tako valjda radi americki zakon), pa onda ti dokazujes da nisi kriminalac, da nemas kriminalne namere i da ces se vratiti :-(
Ja nisam slao "garantno pismo", nego cistu potvrdu da ce covek biti kod mene i da ce se vratiti. Ne vidim sta je u tome lose, ali mozda si u pravu....ocigledno to otezava situaciju, jer ocigledno i mene smatraju za kriminalca....

vrhunski
28.03.2013, 21:07
lol ajde de nemoj takav da si. Nije bas sve tako crno, daleko si od kriminalca :) Sta da se radi pokusao si, probali ste nije do tebe i to je to.
Uglavnom oni tako rade jer imas masu ljudi koji zloupotrebljavaju i procenat zloupotreba je jako visok. Negde sam citao kada zemlja ima manje od x procenta odbijenih viza da onda toj zemlji ukinu vize (Hrvatska je negde jakoo blizu te granice). Srbija je verovatno jako daleko i zato je i tako u ambasadi.

Ovo za 15 god radnog iskustva si me bas sad zabrinuo onda si u pravu i za porodicu, nisam mislio na to sigurno da u sistemu ima negde ako je preko tipa 34god onda da zena igra vaznu ulogu a recimo deca od preko 37god lupam naravno. Hocu reci treba sve te stavke uzeti u obzir pre apliciranja da bi bilo manje odbijenih :grin: :grin:

To je prosto jedan veliki sistem gde ti kad stanes na salter on sve popunjava i stiklira i sta mu ispadne ispadne a posto je sad gotovo sad sve automatizovano (popunjava se preko interneta) onda je verovatno rezultat pre-definisan. Mislim da onaj sluzbenik samo radi po tom sistemu jer kad god stanes oni cukaju po kompjuteru ko ludi.

Evo ovde
http://www.travel.state.gov/pdf/FY11.pdf

shanzy
28.03.2013, 22:31
...

...

ne razumem ovaj deo, sta ce njima pasosi mojih roditelja?

olivera77
28.03.2013, 22:38
Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu :) Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.

Ovaj dreamerov kum nije nista lagao,slagao bi da je otisao i rekao nemam nikoga,idem malo da se prosetam po Americi.
Jednostavno decko nije hteo bilo sta da krije jer se nikada ne zna kada ce koja istina izaci na videlo i sigurno da nije hteo da ugrozi ni sebe i svoje mogucnosti da nekada kasnije ponovo putuje u US niti status u US svog kuma.

Hajde Vrhunski,ali iskreno,recimo treba tebi da dodje kum,drugkomsija,bilo ko od rodjaka.Sta bi mu savetovao da kaze na intervjuu-da nema nikoga ili da ide kod tebe.

Ja sam za to da se ne treba lagati pogotovu kada su tako ozbiljne stvari u pitanju koje mogu dovesti do nekih penala.
I isto tako mislim da su neka pravila (ne)izdavanja viza jako losa.
Moja prijateljica,udata,dvoje dece,htela da ode kod sestre od tetke u US sama,znaci ostavlja muza i maloletnu decu u Srb na dve nedelje.Odbijena.Pritom radi vise od 10 godina u istoj firmi.
I koja je poenta da ona bude odbijena,a da masovno studenti od kojih veliki broj ostane na crno tamo dobiju vizu.
A ovaj slucaj da coveku nisu dali vizu,a sin mu je umro necu ni da komentarisem.Zalosno.

vrhunski
28.03.2013, 23:39
Hajde Vrhunski,ali iskreno,recimo treba tebi da dodje kum,drugkomsija,bilo ko od rodjaka.Sta bi mu savetovao da kaze na intervjuu-da nema nikoga ili da ide kod tebe.

ja bih mu rekao otvoreno pre interview-a sta ja mislim a na njemu je da odluci da uradi kako hoce. Ja licno ne bih lagao u ambasadi. On jeste postupio iskreno i posteno tu nema sta ali njegov slucaj je takav da deluje kao da ce da emigrira.
Tipa:
35 godina, sam nema dece i jos ima nekoga u Americi ko bi mogao da mu pomogne. Deluje lose.
Barem neka nadje zenu i napravi decu pa da pokusa ponovo :) mislim sta reci.

Ja sam za to da se ne treba lagati pogotovu kada su tako ozbiljne stvari u pitanju koje mogu dovesti do nekih penala.

I ja isto, potpuno se slazem treba da napravi problem i sebi a mozda i nekom drugom potencijalno ali ja samo kazem da za one koji stvarno nemaju nikoga da ne traze nekoga nego da kazu realno sta je i kako je. Posto kod nas ima masa ljudi koji "TRAZE" nekoga da im posalje pismo a u stvarnosti nemaju nikoga u US.

Moja prijateljica,udata,dvoje dece,htela da ode kod sestre od tetke u US sama,znaci ostavlja muza i maloletnu decu u Srb na dve nedelje.Odbijena.Pritom radi vise od 10 godina u istoj firmi.

To je znaci jos extremniji slucaj ali sestre i braca su generalno veci problem nego prijatelji. Jer za njih postoji veca sansa da ce im "pomoci".

I koja je poenta da ona bude odbijena,a da masovno studenti od kojih veliki broj ostane na crno tamo dobiju vizu.

Ovo za J1 studente ni meni nikad nece biti jasno. Verovatno to gledaju ovako. J1 viza omogucava SSN a B1/B2 ne. Ok pusticemo ih da odu u US na J1 a ako ostanu na crno "nema veze" barem ce morati da placaju godisnji TAX (jer imaju SSN) a na kraju krajeva ipak mogu da 'regulisu' status ako se ozene/udaju i ostanu u US. Na taj nacin 'pokupe' studentariju....i tu zato gledaju malo redovnije studente i slicno. Ja ne vidim neko drugacije objasnjenje ...nego to.

vrhunski
28.03.2013, 23:43
ne razumem ovaj deo, sta ce njima pasosi mojih roditelja?

Dobro pitanje :)
Ja nisam nikad nosio ali oni to "verovatno" gledaju ovako. Ok dokazao si nam da su ti roditelji u zemlji i da ste 'bliski' cim su ti dali svoje pasose tako da su oni potencijalno razlog da se vratis kad-tad a njih cemo upisati da su ti roditelji i ako budu hteli da ti dodju u posetu a ti ostao na crno nece moci. Hvala ti na tome +1.

shanzy
28.03.2013, 23:55
Ja nisam nikad nosio ali oni to "verovatno" gledaju ovako. Ok dokazao si nam da su ti roditelji u zemlji i da ste 'bliski' cim su ti dali svoje pasose tako da su oni potencijalno razlog da se vratis kad-tad a njih cemo upisati da su ti roditelji i ako budu hteli da ti dodju u posetu a ti ostao na crno nece moci. Hvala ti na tome +1.
pa ne znam, meni to nije neka garancija, posebno kad se tamo status moze promeniti, produziti ovako ili onako, tj ne mora se nuzno ostati potpuno ilegalno jednom kad se ode. ja bih pre rekla da su roditelji (ako su zivi) u srbiji ni plus ni minus, ipak su ilegalni emigranti necija deca, a ne mozemo reci da oni svi nisu imali dobar odnos sa roditeljima pre nego sto su zapalili u ameriku.

girl_from_belgrade
29.03.2013, 00:49
Od 2007 radim u US, gomila viza u pasosu, kao i nekoliko B1/B2 viza, a sada imamo muz i ja imigracione vize i uskoro idemo tamo opet. Sto se tice nosenja roditeljskih pasosa, to ne igra nikakvu ulogu stvarno. Dosta ima faktor sreca kao i nacin na koji se postavite na salteru i ko vam zapadne.(lepa zena na salteru kod zene povecava sansu da ne dobije vizu i obrnuto - psiholoska strana). Prosli put smo muz i ja cekali za vize vise od 4 sata i naslusali smo se svega i svacega. Cak su poceli i da odbijaju te "studente" za work and travel zato sto se svacega nalupetaju tipa "udacu se mozda u las vegasu" ili "nisam cak ni procitao bulletan gde cu i sta da radim". Iskrenost je vazna prilikom intervjua, kao i sto vole da vide da vam je zaista velika zelja da vidite "obecanu" zemlju, vole kada vide novac na racunu,jer cete ga najverovatnije potrositi tamo, ako navodite prijatelje onda recite bolje imam poznanike, a ne bliske rodjake. obavezno nosite radnu knjizicu, ukoliko niste udati/ozenjeni,ako vas pitaju recite da uskoro planirate zenidbu jel? ili neka i devojka/drugarica ide u posetu sa vama, puno parova je tako otislo lakse,nego individualno. ili idete na neki seminar vezano za posao, dosta ljudi tako prolazi. ili dosta ljudi ide na krstarenja (ona su sve jeftinije i jeftinija) ili trazi posao na kruzu. tu je rate za dobijanje viza skoro 100%.
Drzanje i stav su jako bitni, budite sigurni u to sto govorite. To dosta povecava sanse da dobijete tur.vizu. Takodje sta sam primetila, ukoliko tamo imate prijatelje koji su USC, drugacije gledaju, nego kada su nasi u pitanju.
Ako mi jos nesto padne na pamet, pisem.

Zana
29.03.2013, 05:23
Mislim da treba da se odvoje vize za turizam i posetu clana porodice. To odbijanje roditelja i clanova familije je suludo - zasto bi oni dokazivali bilo kakve racune i pare kad mi placamo sve? Ako ova drzava potencira family values onda neka im je na cast kako to pokazuju. Ono sto je zalosno je sto te procene donose "nasi" u ambasadi a ne amerikanci, vece su pape od pape.

Ivy
29.03.2013, 13:47
Iz mog iskustva s ambasadom u RH, ovo je netočno. Ja sam donijela svoj stari pasoš prvi put, da vide da sam putovala, imala i britansku vizu, vratila se doma očito i da je sve bilo ok. Nije ih zanimao niti najmanje, odmah su mi ga vratili. Ako ih moj nije zanimao, onda ih sigurno ne bi zanimao niti tuđi. :D

vrhunski
29.03.2013, 20:18
Iz mog iskustva s ambasadom u RH, ovo je netočno. Ja sam donijela svoj stari pasoš prvi put, da vide da sam putovala, imala i britansku vizu, vratila se doma očito i da je sve bilo ok. Nije ih zanimao niti najmanje, odmah su mi ga vratili. Ako ih moj nije zanimao, onda ih sigurno ne bi zanimao niti tuđi. :D

RH je na putu ukidanja viza za US i mislim da je ceo proces relaksiraniji zbog toga. :no:

kaneolopa
29.03.2013, 23:59
Zasto se ocekuje od svih da moraju stati u kalup sa zenom i decom. Mozda je kum iz dreamerns-ove price gay, mozda ne zeli ikada da se zeni niti bilo kakvu decu da pravi (a mozda i ne moze da ima decu), a mozda jednostavno ima takav pogleda na svet gde mu je suludo da se ikada zeni jer ipak tamo ne postoje neke preterane beneficije za vencane supruznike.

raylucca76
31.03.2013, 08:53
Hvala...kooolega
Nadam se da ce i moj ishod biti pozitivan kao
i tvoj!!!!

chupacabra
02.05.2013, 10:38
Hteo bih da uzmem turisticku vizu sa bratom pa bih voleo da mi kazete koje su nam sanse. Plan nam je da idemo da proslavimo Novu godinu u NYC.
3. Vec sam 2x bio u Americi preko J1vize i uredno sam se vratio
4. Dosta sam putovao po evropi
5. Imam sportski klub na svoje ime
6. Imacu 5.000 evra na racunu
7. Uskoro zavrsavam fax (imam par ispita do kraja) ali evo vec 7 godina studiram
8. Nemam nikog u Americi

3. Nije bio u Americi
4. Putovao je po Evropi ali malo, dole juzno od Srbije na odmor
5. Imace oko 5.000 evra na racunu
6. Sto se tice skole zavrsio srednju pre 12 godina.
7. Nema nikog u Americi

vuxanne
02.05.2013, 17:16
Hteo bih da uzmem turisticku vizu sa bratom pa bih voleo da mi kazete koje su nam sanse. Plan nam je da idemo da proslavimo Novu godinu u NYC.
3. Vec sam 2x bio u Americi preko J1vize i uredno sam se vratio
4. Dosta sam putovao po evropi
5. Imam sportski klub na svoje ime
6. Imacu 5.000 evra na racunu
7. Uskoro zavrsavam fax (imam par ispita do kraja) ali evo vec 7 godina studiram
8. Nemam nikog u Americi

3. Nije bio u Americi
4. Putovao je po Evropi ali malo, dole juzno od Srbije na odmor
5. Imace oko 5.000 evra na racunu
6. Sto se tice skole zavrsio srednju pre 12 godina.
7. Nema nikog u Americi

A zena, deca, macici i slicno? Ccc. Zezam se vidim kako su neki prosli pa nemam pojma

nenadku
02.05.2013, 21:44
A zena, deca, macici i slicno? Ccc. Zezam se vidim kako su neki prosli pa nemam pojma

Moze li neko da mi poslje kako primer izgleda garantno pismo, kad ti neko daje garanciju za podnosenje turisticke vize.Pozdrav

vrhunski
03.05.2013, 00:08
Moze li neko da mi poslje kako primer izgleda garantno pismo, kad ti neko daje garanciju za podnosenje turisticke vize.Pozdrav

Ne znam odakle ti ideja da ti treba garantno pismo ili bilo kakva "garancija iz Amerike" za B1/B2 turisticku vizu?

nenadku
03.05.2013, 22:15
Ne znam odakle ti ideja da ti treba garantno pismo ili bilo kakva "garancija iz Amerike" za B1/B2 turisticku vizu?

Pa kako bi ja dokazao gde idem i ko mi garantira.To je pod obavezno?

nenadku
03.05.2013, 22:20

Idem klod rodjaka zato ?Pa trazim da vidim primer da ne bi doslo do zabune jel to samo jedan papir sa osnovne informacije i koliko je imucan?

vrhunski
04.05.2013, 02:15
Ne. Suludo je ali tako je sto ti je prijatelj imucniji to je veca sansa da ce te odbiti za vizu. To se gleda ovako aha ovaj ima prijatelja koji moze da mu pomogne da ostane u USA ok odbicemo ga.

Turisticka viza sluzi da posetis New York ili Havaje ili tako neko turisticko mesto na 10-15 dana. Uzmes rezervaciju hotela i na pitanje da li imate nekoga u USA odgovors sa NE.
(Osim ako bas nemas rodjenog brata/sestru ili roditelje i ne zelis da lazes).

Sve sto ti treba jeste, radna knjizica, potvrda o stalnom zaposlenju na kojoj pise koliko imas slobodnih dana za odmor i rezervacija hotela, ako imas neku nekretninu na svoje ime onda kopija ugovora i to je to i nikakvo garantno pismo ili pozivno pismo iz Amerike.

SEEUSAIC
04.05.2013, 03:17
Ovo je neko uputstvo da se laze na intervjuu u ambasadi?! Ovakvoj "pomoci" i "savetima" ovde nije mesto.

Covek ide da poseti rodjaka, nece da placa nikakve hotele.

Garancija se ne predaje za posetilacku vizu, imovno stanje domacina nije presudno vec dokazi da podnosilac zahteva nema imigracione namere.

vrhunski
04.05.2013, 04:14
Ovo je neko uputstvo da se laze na intervjuu u ambasadi?! Ovakvoj "pomoci" i "savetima" ovde nije mesto.

Covek ide da poseti rodjaka, nece da placa nikakve hotele.

Garancija se ne predaje za posetilacku vizu, imovno stanje domacina nije presudno vec dokazi da podnosilac zahteva nema imigracione namere.
Ne nego on trazi rodjaka na silu da ga doda a nema potrebe za time.

nenadku
06.05.2013, 16:42
Ne nego on trazi rodjaka na silu da ga doda a nema potrebe za time.

A zasto nema potrebe, pa i tako dobijaju turisticke vize na lepe oci znam jednu zenu i njen sin podneli su za turisticku vizu a uz to im je dao garantno pismo njen dever iz USA, nije bitno koje mesto, i su otisli, a tamo su ostali da zive i plus to nije imala nikakvo zaposlenje,znaci aplsolutno nikakvo, a njen sin tek zavrsavao 4 godine srednje skole .Ma dajte kad se moze moze :nene::nene::nene::nene:,To te fore ne prolaze dali imas da pokazes dali radis ili ne znam i osobe koji imaju vile kuce pa su odbijeni?To samo zavisi ko ti pravi razgovor i dali je raspolozen ili ne .Sve drugo pada u vodu

SEEUSAIC
06.05.2013, 16:53
Jos jednom upozorenje svim clanovima - i ovog puta poslednje upozorenje: promovisanje ilegalnog ostanka u USA nece biti tolerisano, postovi ce biti uklonjeni i clanovi udaljeni sa Foruma.

Pravila za turisticku vizu su vrlo jasna i objasnjeno je i na stranama Ambasada i na ovom forumu koje su procedure.

nenadku
06.05.2013, 17:06
Jos jednom upozorenje svim clanovima - i ovog puta poslednje upozorenje: promovisanje ilegalnog ostanka u USA nece biti tolerisano, postovi ce biti uklonjeni i clanovi udaljeni sa Foruma.

Pravila za turisticku vizu su vrlo jasna i objasnjeno je i na stranama Ambasada i na ovom forumu koje su procedure.

ZNam ja kakva su pravila, i nisam ni u jednom trenutku pominjao ilegalno samo sam naznacio neki primer u vezi za turisticke vize pa koji su ostali.A ja znam da su rigorozna pravila oko podnosenja i koja dokumentacija ide.I nema tu nista zagovaranje ili promovisanje u moje navedene poruke gore.
Samo sam trazio da ako ima neko da mi posalje primer kako izgleda garantno pismo ili sta vec sadrzi u njega koi podaci.:blink::blink:veliki pozdrav i nadam se da smo se sporazumeli.:suure:

SEEUSAIC
06.05.2013, 17:23
Mi tebe razumemo, ti ocigledno nas ne zelis, ne mozes ili neces da razumes - garantno "pismo" se daje u imigracione a ne turisticke svrhe, ne postoji primer nego je forma u pitanju i moze da je pronadjes na USCIS sajtu. From I-134 (http://www.uscis.gov/i-134). Pozivno pismo, koje takodje nije obavezno, tvoj rodjak koji zivi u USA trebalo bi da zna kako da napise - ako neko treba da mu kaze kako da napise par recenica da pozove nekog u goste, onda tu nesto nije u redu. A i ako ti umesto njega treba to da radis, tek onda tu nesto nije u redu.

vrhunski
06.05.2013, 17:48
A zasto nema potrebe, pa i tako dobijaju turisticke vize na lepe oci znam jednu zenu i njen sin podneli su za turisticku vizu a uz to im je dao garantno pismo njen dever iz USA, nije bitno koje mesto, i su otisli, a tamo su ostali da zive i plus to nije imala nikakvo zaposlenje,znaci aplsolutno nikakvo, a njen sin tek zavrsavao 4 godine srednje skole

Upravo zato i ne odobravaju takve vize kad neko ima nekog prijatelja rodjaka u USA. Njoj su odobrili jer je ona zena u godinama i mala je verovatnoca da ce ih prevariti kao sto je uradila. (jer je mala verovtnoca da zena u tim godinama ide u USA da pocinje karijeru) Ali predpostavljam da ti nisi u tim godinama tako da spadas u 'rizicnu' grupu POGOTOVO ako imas nekoga u USA da ti pomogne kao njoj. Ja da radim u Ambasadi i ti da mi kazes imam rodjaka u USA cim bi to progovorio odmah bi ti rekao "zao mi je ali ne mozemo da vam odobrimo vizu". Prvo sto bih pomislio aha ovaj ima rodjaka u USA ok odbicu ga, mozda mu pomogne da ostane.

To samo zavisi ko ti pravi razgovor i dali je raspolozen ili ne .Sve drugo pada u vodu

Ovo nije tacno. Upravo samo zavisi od Zakona i sistema koji je napravljen tako da diskvalifikuje ljude ti mozes da odes kod bilo koga na salter od njih odgovor ce ti biti isti.

ps: Naravno nemojte ni pokusavati da idete na b1/b2 turisticku vizu da bi ostajali u USA. Ne samo sto cete nasteti sebi vec i drugima jer Ambasada broji koji procenat njih je zloupotrebio vizu a da bi Srbiji ukuinuli vize potrebno je da bude manje od 6% odbijenih (ili tako neka cifra).

@nenadku
Predlazem ti da sednes i da proucavas 3-4 meseca sve o b1/b2 turistickim vizama pre nego sto predas bilo sta u ambasadu. Koristi internet google, search sve po 3-4 sata dnevno. Ako planiras da ostanes u USA onda bolje odmah apliciraj za neku imigracionu vizu.

nenadku
07.05.2013, 11:24
Upravo zato i ne odobravaju takve vize kad neko ima nekog prijatelja rodjaka u USA. Njoj su odobrili jer je ona zena u godinama i mala je verovatnoca da ce ih prevariti kao sto je uradila. (jer je mala verovtnoca da zena u tim godinama ide u USA da pocinje karijeru) Ali predpostavljam da ti nisi u tim godinama tako da spadas u 'rizicnu' grupu POGOTOVO ako imas nekoga u USA da ti pomogne kao njoj. Ja da radim u Ambasadi i ti da mi kazes imam rodjaka u USA cim bi to progovorio odmah bi ti rekao "zao mi je ali ne mozemo da vam odobrimo vizu". Prvo sto bih pomislio aha ovaj ima rodjaka u USA ok odbicu ga, mozda mu pomogne da ostane.

Ovo nije tacno. Upravo samo zavisi od Zakona i sistema koji je napravljen tako da diskvalifikuje ljude ti mozes da odes kod bilo koga na salter od njih odgovor ce ti biti isti.

ps: Naravno nemojte ni pokusavati da idete na b1/b2 turisticku vizu da bi ostajali u USA. Ne samo sto cete nasteti sebi vec i drugima jer Ambasada broji koji procenat njih je zloupotrebio vizu a da bi Srbiji ukuinuli vize potrebno je da bude manje od 6% odbijenih (ili tako neka cifra).

@nenadku
Predlazem ti da sednes i da proucavas 3-4 meseca sve o b1/b2 turistickim vizama pre nego sto predas bilo sta u ambasadu. Koristi internet google, search sve po 3-4 sata dnevno. Ako planiras da ostanes u USA onda bolje odmah apliciraj za neku imigracionu vizu.

Hvala na odgovoru.Za tu zenu ona je bila negde 37 godina kad je ponela za turisticku ali i njen sin je imao 19 godina :D ali na svu srecu ona se posle udala za dokumenta i sje ostala.Ja samo idem turistickii nistavise niko i nije spominjao ostanak u USA :obrva:

putnikiva
19.05.2013, 18:44
Pomoc.Popunjavano DS-160 za turisticku , suprug je nosilac aplikacije a cerka i ja smo navedene kao pratioci.Zavrsili smo celu aplikaciju gde smo uneli i cerkine i moje osnovne podatke, e sad me zanima da li i ja treba isto da popunim novi DS-160 gde cu navesti supruga i cerku kao moje pratioce ili dovoljana samo ta jedna aplikacija.Hvala unapred.

grujica91
06.06.2013, 23:52
Upravo tako :) Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1

itd itd :)

Ovo sto ste napisali nema veze sa vezom. Prema ovom vasem ja imam -5, pa sam dobio vizu bez problema. Garantno pismo uopste nema negativnog efekta kao ni mnogo pozitivnog, mozda zavisi ko salje, mislim da se ne tretira isto garancija nekog ko je od skoro u USA i od nekog ko je tamo 20 i kusur godina, a sem toga nema iza sebe nikakvih prekrsaja, ili tome slicno. Sve zavisi od samog kandidata. Ja sam redovan student, ujak mi placa putovanje, nemam novca na racunu i dobio sam bez problema vizu. Studentima je najlakse da dobiju vizu. U pasosu imam nekoliko pecata iz EU. Vrlo je bitno kako se postavite na razgovoru, da delujete samouvereno, jer svaki slucaj je jedinstven. Bez uvrede, ali ovo sto ste napisali su teske gluposti. Izdavanje viza nije formalnost, kada vide papire pa kazu ovaj moze, ovaj ne moze. Oni svaki slucaj pregledaju detaljno i na osnovu toga postavljaju pitanja na intervjuu.

nenadku
07.06.2013, 15:52
Ovo sto ste napisali nema veze sa vezom. Prema ovom vasem ja imam -5, pa sam dobio vizu bez problema. Garantno pismo uopste nema negativnog efekta kao ni mnogo pozitivnog, mozda zavisi ko salje, mislim da se ne tretira isto garancija nekog ko je od skoro u USA i od nekog ko je tamo 20 i kusur godina, a sem toga nema iza sebe nikakvih prekrsaja, ili tome slicno. Sve zavisi od samog kandidata. Ja sam redovan student, ujak mi placa putovanje, nemam novca na racunu i dobio sam bez problema vizu. Studentima je najlakse da dobiju vizu. U pasosu imam nekoliko pecata iz EU. Vrlo je bitno kako se postavite na razgovoru, da delujete samouvereno, jer svaki slucaj je jedinstven. Bez uvrede, ali ovo sto ste napisali su teske gluposti. Izdavanje viza nije formalnost, kada vide papire pa kazu ovaj moze, ovaj ne moze. Oni svaki slucaj pregledaju detaljno i na osnovu toga postavljaju pitanja na intervjuu.

tako je ,ja soto kazem da jedna sto je otisla iz makedonije imala je negde 37 godina, a zannjenoh sina sam pogresio imao je 17 godina znam da je bio maloletan, a to sored kriteriuma sta u ambasadi se rakovode neli su tipicni za rizik da oni ostanu tamo?!I pitam se kako su oni dobili? Njen dever joj je poslao garantno pismo za turistick iprestoj bas znam on je tamo skoro 20 godina i je vrlo bogat.I nikako ja nisam nikog posticao da ostane ilegalno gore u komentarima, nego da stavivm do znanja da se moze nekad dobie turisticka viza lako i da ne zavisi toliko od tih kriteriuma.Evo ti grujica91 si bar objasnio kako si ti dobio, i slazem se tvojim mislenjem.Pozdrav

lui
08.06.2013, 13:45
nemam nikoga u SAD u smislu rodbine, a hteo bih da idem u cilju nalazenja poslova i poslovnih klijenata za moju firmu koja posluje van SAD. Ozenjen sam i imam dete. Da li ce biti problema sa vizom, trazio bih naravno B1. Ne zelim da ostanem i radim u SAD, ali imam bojazan da oni ne protumace moju zelju za nalazenjem poslova sa zeljom da radim na crno ili ostanem ilegalno.

čikorita
12.06.2013, 01:16
dobila sam iznenadan poziv od jedne prijateljice iz USA, da dodjem u posjetu ovog ljeta. pa, buduci da je sve neplanirano, a ja nikad razmisljala o necemu takvom i nemam pojma kako sve ide, interesuje me samo da li je to sad kasno za izvesti, odnosno koliko vremenski treba od apliciranja za vizu do dobivanja vize (pod uslovom da je odobre, naravno)?
inace sa ispitima zavrsavam u prvoj polovini jula, a novi semestar pocinje negdje druga polovina septembra. da li bi bilo moguce u tom periodu dobiti vizu i posjetiti usa

mikiSA
12.06.2013, 01:55
dobila sam iznenadan poziv od jedne prijateljice iz USA, da dodjem u posjetu ovog ljeta. pa, buduci da je sve neplanirano, a ja nikad razmisljala o necemu takvom i nemam pojma kako sve ide, interesuje me samo da li je to sad kasno za izvesti, odnosno koliko vremenski treba od apliciranja za vizu do dobivanja vize (pod uslovom da je odobre, naravno)?
inace sa ispitima zavrsavam u prvoj polovini jula, a novi semestar pocinje negdje druga polovina septembra. da li bi bilo moguce u tom periodu dobiti vizu i posjetiti usa
Toral oko 15ak dana (ovo je za SA informacija: sestra i ja samo mami popunjavale aplikaciju, a skratis vrijeme ako placas karticom : online, ako ne, dodaj jos dva dana za proceduru oko banke da bi mogla zakazati vrijeme za intervju. Nakon intervjua, ako ti odobre vizu ide cekanje ovih 5-10 dana, i to moras paziti, ako se ne jave nakon 7 dana iz DHL onda moras opet ti kontaktirati ambasadu da vidis gdje je pasos. Par savjeta: ne pisi da hoces na 3 mjeseca da ides, stavi 2-3 sedmice da trazis vizu, imaces vece sanse da je dobijes, ako imas kucnu listu, ponesi je, neku nekretninu, bilo sta sto te veze za BiH ti je bonus...) Da i: ne kupuj kartu dok nemas vizu u pasosu. Sretno

čikorita
13.06.2013, 13:13
Toral oko 15ak dana (ovo je za SA informacija: sestra i ja samo mami popunjavale aplikaciju, a skratis vrijeme ako placas karticom : online, ako ne, dodaj jos dva dana za proceduru oko banke da bi mogla zakazati vrijeme za intervju. Nakon intervjua, ako ti odobre vizu ide cekanje ovih 5-10 dana, i to moras paziti, ako se ne jave nakon 7 dana iz DHL onda moras opet ti kontaktirati ambasadu da vidis gdje je pasos. Par savjeta: ne pisi da hoces na 3 mjeseca da ides, stavi 2-3 sedmice da trazis vizu, imaces vece sanse da je dobijes, ako imas kucnu listu, ponesi je, neku nekretninu, bilo sta sto te veze za BiH ti je bonus...) Da i: ne kupuj kartu dok nemas vizu u pasosu. Sretno

pa zapravo i ne idem na tri mjeseca, planiram nekih 20ak dana :grin: hvala puno na brzom odgovoru!

Aristotel
13.09.2013, 00:24
Moje iskustvo sa razgovora za turističku vizu koja je odobrena:
Imam 28 godina, neredovni student i radim prijavljen ali 9 meseci pod ugovorom, i to dva ugovora. Od nekretnina nemam nista na moje ime, (kola, stan ... ma nista) nisam ozenjen i nemam dece, bio sam na j1 i igrao sam lutriju.

od dokumenata poneo sam:
1.Radnu kljižicu na uvid (sa svega 9 meseci rada)
2. Resenje o odmoru
3. Prosek plata zadnja tri meseca, iz firme
4. Uverenje o parama koje imam na deviznom računu
5. Uverenje da sam student
6. Ugovor od Telenora, da sam pod postpaid ugovorom
7.Izvod iz matične knjige rodjenih (MOJ I RODTELJA)
8. Prosek primanja roditelja
9. Nekretnine koje se vode na rodtelje. (neke livede, njive, parcele) +uverenje o izmirenom porezu
10.Pasoš, sliku i ds160
11. rezervaciju sa sajta booking.com o smestaju

Usao, kada su me prozvali, dobio broj, predao dokumenta na prvi salter, tamo ljubazna teta (srpkinja) pitala me Gde imem, Sto idem i koliko dugo ostajes? Ja kazem : Idem u SAn francisko i Los Angeles, Turistički, idem da vidim Golden Gejt, lombard strit, pita ona jesi negde putova, ja kazem bio sam u Tajlandu i Kamboži prosli oktobar.. I tu mi pocesmo pricu o tajlandu i kako mi bilo tamo, gde sam bio (ispostavli se da je ona skoro doša od tamo)... To je sve sa njom , rekla mi da sedem i da ce me opet prozvati. Prozvali me opet, opet neka teta al sada sve isto samo na Engleskom,
Konzul: Gde ides
JA: San Francisco i Los Angeles
K:Sto
JA: Idem da vidim Redwood national park, Golden Gate, da ručam u china townu, univerzal studio, bulevar pozantih...
K: Koliko ostajes.
Ja:14 dana
K: Gde ćeš biti?
Ja: Bicu u tom i tom Hostelu a u LF biću u Hotelu tom i tom u LA
K: Koje ti je obrazovanje?
Ja: Završio sam taj i taj fakultet i sada sam na masteru
K: Da li imaš nekog u USA?
JA: Ne
K: Gde radis? ( i otvori knjizicu)
JA: Za tu i tu kompaniju
K: Sta je tvoj posao? i Oo kada radis?
Ja: To i to i radim od 2012
K:Jesi ranije negde putovao.
Ja: kazem jesam bio sam u (nabrojim zemlje)
K:Bio si u US ranije?
Ja: Jesam na J1, bilo mi je dvno bio sam na east costu, posle sam otišao na Hawaje, Bilo mi divno.
K: Dobro provericemo vašeg poslodavca i poslacemo vam pašos
-----------------
dobio sam neki papir, sa instruckijama za podizanje pasosa
Dolazim na posao i direktom mi kaze: e zvali su iz ambasade da provere koliko dugo radis i rekao sam im da ne znam ali otprilike dve godine (radim 2 godine ali sam prjavljeni zadnjih 9 meseci)
-----
danas preuzet pasoš sa vizom na 10 godina
-----------
Rezime: Nisu me pitali da li imam nekretnina na svoje ime, sa kim zivim i da li sam ozenjen ili imam li dece. Ja stvarno hocu da idem tamo turistički, nasao sam katru do san franciska za 590 evra povratnu, da malo tumaram po LA i SF. Kod prve zene koja mi je uzela dokumenta sam ostavio utisak da sam turista. Pricali smo o tigrovima na tajlandu, o Angkor Watu u Kambodži i tim stvarima, odužilo se to malo. Imam sam smestaj bookiran preko booking.com i tamo cu stvarno da budem. Stvarno se vracam u srbiju za 14 dana
-----------
Video sam ljude koje odbijaju jer govore da tamo imaju prijatelje koji su bogati i koji hoce da ostanu 6 meseci, ili nemaju nikog a oce turistički da ostanu 3 meseca, nisu oni veverice....
-----------

srboljub89
13.09.2013, 19:02
Moje iskustvo sa razgovora za turističku vizu koja je odobrena:
Imam 28 godina, neredovni student i radim prijavljen ali 9 meseci pod ugovorom, i to dva ugovora. Od nekretnina nemam nista na moje ime, (kola, stan ... ma nista) nisam ozenjen i nemam dece, bio sam na j1 i igrao sam lutriju.

od dokumenata poneo sam:
1.Radnu kljižicu na uvid (sa svega 9 meseci rada)
2. Resenje o odmoru
3. Prosek plata zadnja tri meseca, iz firme
4. Uverenje o parama koje imam na deviznom računu
5. Uverenje da sam student
6. Ugovor od Telenora, da sam pod postpaid ugovorom
7.Izvod iz matične knjige rodjenih (MOJ I RODTELJA)
8. Prosek primanja roditelja
9. Nekretnine koje se vode na rodtelje. (neke livede, njive, parcele) +uverenje o izmirenom porezu
10.Pasoš, sliku i ds160
11. rezervaciju sa sajta booking.com o smestaju

Usao, kada su me prozvali, dobio broj, predao dokumenta na prvi salter, tamo ljubazna teta (srpkinja) pitala me Gde imem, Sto idem i koliko dugo ostajes? Ja kazem : Idem u SAn francisko i Los Angeles, Turistički, idem da vidim Golden Gejt, lombard strit, pita ona jesi negde putova, ja kazem bio sam u Tajlandu i Kamboži prosli oktobar.. I tu mi pocesmo pricu o tajlandu i kako mi bilo tamo, gde sam bio (ispostavli se da je ona skoro doša od tamo)... To je sve sa njom , rekla mi da sedem i da ce me opet prozvati. Prozvali me opet, opet neka teta al sada sve isto samo na Engleskom,
Konzul: Gde ides
JA: San Francisco i Los Angeles
K:Sto
JA: Idem da vidim Redwood national park, Golden Gate, da ručam u china townu, univerzal studio, bulevar pozantih...
K: Koliko ostajes.
Ja:14 dana
K: Gde ćeš biti?
Ja: Bicu u tom i tom Hostelu a u LF biću u Hotelu tom i tom u LA
K: Koje ti je obrazovanje?
Ja: Završio sam taj i taj fakultet i sada sam na masteru
K: Da li imaš nekog u USA?
JA: Ne
K: Gde radis? ( i otvori knjizicu)
JA: Za tu i tu kompaniju
K: Sta je tvoj posao? i Oo kada radis?
Ja: To i to i radim od 2012
K:Jesi ranije negde putovao.
Ja: kazem jesam bio sam u (nabrojim zemlje)
K:Bio si u US ranije?
Ja: Jesam na J1, bilo mi je dvno bio sam na east costu, posle sam otišao na Hawaje, Bilo mi divno.
K: Dobro provericemo vašeg poslodavca i poslacemo vam pašos
-----------------
dobio sam neki papir, sa instruckijama za podizanje pasosa
Dolazim na posao i direktom mi kaze: e zvali su iz ambasade da provere koliko dugo radis i rekao sam im da ne znam ali otprilike dve godine (radim 2 godine ali sam prjavljeni zadnjih 9 meseci)
-----
danas preuzet pasoš sa vizom na 10 godina
-----------
Rezime: Nisu me pitali da li imam nekretnina na svoje ime, sa kim zivim i da li sam ozenjen ili imam li dece. Ja stvarno hocu da idem tamo turistički, nasao sam katru do san franciska za 590 evra povratnu, da malo tumaram po LA i SF. Kod prve zene koja mi je uzela dokumenta sam ostavio utisak da sam turista. Pricali smo o tigrovima na tajlandu, o Angkor Watu u Kambodži i tim stvarima, odužilo se to malo. Imam sam smestaj bookiran preko booking.com i tamo cu stvarno da budem. Stvarno se vracam u srbiju za 14 dana
-----------
Video sam ljude koje odbijaju jer govore da tamo imaju prijatelje koji su bogati i koji hoce da ostanu 6 meseci, ili nemaju nikog a oce turistički da ostanu 3 meseca, nisu oni veverice....
-----------

Cestitam i sretno. Ako i nije problem da mi samo odgovoris na poruku koji si dobio od mene :grin:

Smith6000
14.09.2013, 03:59
Svaki slucaj za vizu je drukciji... evo iskustvo moje mame. Zena u 50im, radi u drzavnoj sluzbi 30 godina, ima nekretninu, putovala je po regionu. Ok, jest da sam joj jedino dete, i da nije udata... odbili su je za 5 minuta. Sigurno ce zena da ostane u Americi ilegalno, kad za koju godinu mogu da je dovedem legalno, plus sto ima nekoliko godina do penzije... zena sve trci da dodje. Cekali smo godinu dana i probali opet. Ovaj put sam je pripremio da prica koje sve snazne veze sa Srbijom i Hrvatskom ima bez potrebe da joj postavlja puno podpitanja. Kad su je pitali kod koga ide, posle je konzulica pita ''vas je sin otisao tamo sa turistickom vizom i ostao ilegalno?'' (iako je prilozila kopiju moje zelene karte) :wtf: morala je da je ispravi i da isprica kako sam dosao u America. Ne znam odakle im taj podatak, kapiram da su je zato odbili prvi put.

Moj je tip je da kad krene da vas pita o vezana sa mestom prebivalista da odgovarate sa prosirenim recenicama, ne samo da i ne. :;D:

Aristotel
14.09.2013, 22:36
Da, slazem se da je svaki slucaj jedinstven. I sve je to subjektivni osecaj konzula, ali i one zene koja vam uzima dokumenta. Ne postoji obrazac, ili tako nešto. Meni j esamo jedna stvar bila čucna, to da su zvali da provere poslodavca, tj firmu. Ali ja tamo stvarno radim.

srboljub89
15.09.2013, 10:41
Da li neko iz BiH zna na koliko se nama daje viza? Koliko znam u SRB je na 10 godina, pa me zanima jel i kod nas na taj period ili kako konzul odluci.

danilok
16.05.2014, 06:14
Pozdrav svima. Podneo sam zahtev za vizu, popunio sam online obrazac DS-160 i sta dalje?

SRBghost
16.05.2014, 07:09
Dalje ides u Reiffeisen banku i kazes im da zelis da zakazes intervju. Platis nekih 2.500 dinara i dobijes kod i broj telefona na koji zoves da zakazes datum. Ponesi dosta papira kojima ces potkovati da imas stalan posao, solidna primanja, neku nekretninu ili tako nesto. U osnovi, moras da dokazes da ces se vratiti nazad inace pisi propalo.

danilok
16.05.2014, 07:14
Dalje ides u Reiffeisen banku i kazes im da zelis da zakazes intervju. Platis nekih 2.500 dinara i dobijes kod i broj telefona na koji zoves da zakazes datum. Ponesi dosta papira kojima ces potkovati da imas stalan posao, solidna primanja, neku nekretninu ili tako nesto. U osnovi, moras da dokazes da ces se vratiti nazad inace pisi propalo.

Mislim da sam negde procitao da je u pitanju Inteza banka, ili gresim?
Sta placam 2500 din? Da li da ponesem u banku odstampan el. formular DS 160? Da li sam automatskim popunjavanjem obrazca DS 160 aplicirao za interviju ili to ide tek kada uplatim taksu za B2 vizu?

Imam stalan posao, racun i kredite u banci, zenu i dvoje dece. Planiram uzeti neplaceno i boraviti u USA turisticki kod rodjakaa potom se nakon nekoliko meseci vratiti.
Kolike su mi sanse da dobijem vizu?

ZexNS
19.05.2014, 09:44
Mislim da sam negde procitao da je u pitanju Inteza banka, ili gresim?
Sta placam 2500 din? Da li da ponesem u banku odstampan el. formular DS 160? Da li sam automatskim popunjavanjem obrazca DS 160 aplicirao za interviju ili to ide tek kada uplatim taksu za B2 vizu?

Imam stalan posao, racun i kredite u banci, zenu i dvoje dece. Planiram uzeti neplaceno i boraviti u USA turisticki kod rodjakaa potom se nakon nekoliko meseci vratiti.
Kolike su mi sanse da dobijem vizu?

Imas na ovom sajtu objasnjenje korak po korak.
https://usvisa-info.com/sr-RS/selfservice/us_before_you_apply

Registrujes se na tom sajtu, i dalje sve tamo prati.

Ja koliko znam sada se uplata radi u Banci Intesa, visa je bila $160 (prosle godine u martu), odes na salter, uplatis u dinarima $160, na toj priznanici ce pisati kod koji treba da uneses na sajtu na kom si se registrovao (usvisa....), i zakazes sam termin online, biras dan i vreme kada ti odgovara od onoga sto je slobodno.
Ako slucajno imas kreditnu karticu, mozes placanje izvrsiti i preko samog sajta (ne moras onda ici u Intesu).

Sto se tice toga da li ces dobiti vizu, to ti niko ne moze reci, ali ovo "...potom se nakon nekoliko meseci vratiti." "bode" oci. Svakom ce tamo u ambasadi biti verovatno sumnjivo sta ces ti turistici nekoliko meseci u USA.

Green2014
19.05.2014, 15:22
Sad se sve radi online. Popunis obrazac, platis vize (karticom), izaberes gde hoces da preuzmes pasose sa vizama (dhl-ova kancelarija) i izaberes datum i vreme intervjua na kalendaru koji ti iskoci na ekran. Mislim da posle popunjavanja online forme mozes i da uplatis vizu na salteru i to iskljucivo Intese. Ali moje licno misljenje je da je online sve mnogo brze i jednostavnije.
Pozdrav i srecno:grin:

danilok
21.05.2014, 07:20
Imas na ovom sajtu objasnjenje korak po korak.
Sto se tice toga da li ces dobiti vizu, to ti niko ne moze reci, ali ovo "...potom se nakon nekoliko meseci vratiti." "bode" oci. Svakom ce tamo u ambasadi biti verovatno sumnjivo sta ces ti turistici nekoliko meseci u USA.

Da, u pravu si stvarno bode oci. Gledacu da im prikazem sve koje mislim da posetim i da to stvarno nije izvodljivo za mesec ili dva.

fipe
08.08.2014, 12:10
Ako nije tema na mjestu molim administratora da je premjesti (isprike unaprijed).
Zanima me iskustveno znaci ako netko zna. Da li je prethodna prijava za lutriju (nisam izvucen) otezavajuci faktor za dobijanje neiseljenicke vize, s obzirom da mi tijekom razgovora moramo uvjerit sluzbenika da cemo se vratit....
Jer mislim prije godinu dana trazim da se uselim u zemlju (nisam izvucen al cim sam igrao, ima sam namjeru uselit se) sada trazim turisticku jer idem u posjet rodbini.

Hvala

ZexNS
08.08.2014, 12:19
Ako nije tema na mjestu molim administratora da je premjesti (isprike unaprijed).
Zanima me iskustveno znaci ako netko zna. Da li je prethodna prijava za lutriju (nisam izvucen) otezavajuci faktor za dobijanje neiseljenicke vize, s obzirom da mi tijekom razgovora moramo uvjerit sluzbenika da cemo se vratit....
Jer mislim prije godinu dana trazim da se uselim u zemlju (nisam izvucen al cim sam igrao, ima sam namjeru uselit se) sada trazim turisticku jer idem u posjet rodbini.

Hvala

Ovo je malo teze odgovoriti (ne radim u ambasadi :) ) ali npr. moja supruga je trazila i dobila turisticku vizu na 10 godina iako nije izvucena na lutriji. Bitno je sa cime ti garantujes da neces ostati u USA (ozenjen, posao, visina plate, nekretnine, ustedjevina...) i na koji period bi isao u USA. Mislim da do 2-3 nedelje ne prave problem (neka me ispravi neko ako gresim) ali sve preko tog perioda bude "problematicno". :)

fipe
09.08.2014, 14:23
Valjda nece bit problema. Moram rec sta cu, veci je problem ako ne kazem da sam pokusao....
Hvala

voja82
09.08.2014, 15:57
Valjda nece bit problema. Moram rec sta cu, veci je problem ako ne kazem da sam pokusao....
Hvala

Po meni mozda najbitnija stvar je da tamo nemas nikoga!Ja imam priv. firmu, supruga zaposle, nekretnina, auto, pare ma deviznom racunu, ali na intervjuu nista od toga nije trazio niti pitao za ijedan papir da vidi, pogledao covek pasose, pitao me da li imam tamo nekoga(iako je vec unapred znao da imam tamo brata) i odbio nas bez reci.Moj ti je savet da i ako imas tamo nekoga lazi da nemas nikoga, budi nasmejan i opusten, i smisli dobru pricu kojim povodom tamo ides tj. sta sve zelis da obidjes i vidis itd.

SRBghost
11.08.2014, 07:19
Opet, evo naseg slucaja:

Supruga, dete i ja (znaci KOMPLETNA porodica) trazimo turisticke vize da posetimo zeninog brata u NY. Dobili mail od snajke da cemo biti o njihovom trosku, da nam placaju karte - znaci idealna "ne vracamo se" situacija. Doneli dokumenta da imamo stan (koji je u stvari bancin sledecih 25 godina), prosek plata, koji i nije nesto i tako. ALI, presudno je bilo sto ja radim u istoj firmi vec 17 godina. Gospodja nas je pitala sta je imala, pocela da sumnjicavo prevrce po papirima i samo je mene jos jednom pitala "Radite vec 17 godina?" KAda sam rekao da, bukvalno je u istom momentu rekla da su nam vize odobrene i da cemo ih dobiti DHL-om.

Eto, pa sami izvedite zakljucak. Ja nisam pametan i bio sam 100% siguran da ce nas odbiti.

P.S. Supruga je jos pre toga imala jednom odbijenu B2 vizu, 2 godine pre naseg braka.

sunjalo
04.09.2014, 23:49
Pozdrav svima, ako moze mala pomoc, pre par dana sam dobio turisticku vizu na 10 godina i prvi put idem u USA pa me zanima sta mi je od papira potrebno kada sletim za taj "razgovor" gde cu dobiti pecat koliko mogu da ostanem ?

hvala unapred

johnny_nyc
05.09.2014, 03:46
Pozdrav svima, ako moze mala pomoc, pre par dana sam dobio turisticku vizu na 10 godina i prvi put idem u USA pa me zanima sta mi je od papira potrebno kada sletim za taj "razgovor" gde cu dobiti pecat koliko mogu da ostanem ?

hvala unapred

Nista ti nije potrebno, samo putovnica i da imas kartu u oba smjera, postaviti ce ti par pitanja, gdje ides? koliko ostajes itd...i to je to

SRBghost
05.09.2014, 07:17
Iz mog iskustva sa turistickom vizom od pre 2 godine, kada izadjes iz aviona, ides na redovnu pasosku kontrolu (kao i kada presedas). Tamo ce da te pitaju kod koga ides i koliko ostajes. Tu ce ti uheftati papiric u pasos gde ce ti pisati kada moras da napustis USA. 99,9% ce ti taj papiric vaziti 3 meseca. Kada budes isao sledeci put, neces dobiti papiric u pasosu vec samo pecat, sto ti znaci da mozes ostati 6 meseci.

Ako ti, kojim slucajem, kada se budes vracao ostane taj papiric u pasosu (desava se jako retko da ti u povratku ne uzmu taj papiric) ides sa pasosem u ambasadu da ga oni skinu. Ovo moras da uradis zato sto si, dok god je papiric u pasosu, ti za njih u USA, a ko prekoracis datum, pozdravi se sa USA.

SRBghost
05.09.2014, 07:18
Johnny, kako je u Jabuci? :) Gde ste se smestili? Ima li kakvih napredaka u vezi sa poslom?

mikiSA
05.09.2014, 12:50
Iz mog iskustva sa turistickom vizom od pre 2 godine, kada izadjes iz aviona, ides na redovnu pasosku kontrolu (kao i kada presedas). Tamo ce da te pitaju kod koga ides i koliko ostajes. Tu ce ti uheftati papiric u pasos gde ce ti pisati kada moras da napustis USA. 99,9% ce ti taj papiric vaziti 3 meseca. Kada budes isao sledeci put, neces dobiti papiric u pasosu vec samo pecat, sto ti znaci da mozes ostati 6 meseci.

Ako ti, kojim slucajem, kada se budes vracao ostane taj papiric u pasosu (desava se jako retko da ti u povratku ne uzmu taj papiric) ides sa pasosem u ambasadu da ga oni skinu. Ovo moras da uradis zato sto si, dok god je papiric u pasosu, ti za njih u USA, a ko prekoracis datum, pozdravi se sa USA.

Drug, da jos jednom ponovim: nema vise papirnog kartonicica, sad je online i kad prodje pasosku moze otici https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html;jsessionid=RcPvJJlGWtWGQmB3xj0sXhTvYk 1bz2gH6f2GqflPMvqzTpx7vbLS!-505218032 i tu sebi isprintati I-94.

SRBghost
05.09.2014, 13:07
OK, OK, ja sam rekao da je to od pre dve godine. U aprilu su mi drugari bili prvi put u USA i isto su dobili papiric (fizicki).

johnny_nyc
05.09.2014, 20:34
Johnny, kako je u Jabuci? :) Gde ste se smestili? Ima li kakvih napredaka u vezi sa poslom?

Trenutacno u Irvingtonu, Westchester. Posla ima koliko hoces, mi za sada malo dolazimo sebi pa cemo pomalo traziti posao, za sada imamo taj luksuz da nam se ne zuri previse...zasada :)

srecica
04.12.2014, 13:24
Samo da se pohvalim,da sam dobila vizu...tj.još pre dva dana a danas pokupila pasoš iu njoj multi na 10god:1081:črga se sve načitala mslila sam ma jok nema od toga ništa...elem nije strašno, može i strašnije:grin: tamo su svi ljubazni al ladni ko led,msm nema srdačnosti i keženja...spremite dok.kako se trazi znaci veze jake sa Srbijom(posao po mogućstvu stalni,porodica,keš na računu,stan,kola kuća)zapravo ko šta ima...ja imala cekove od penzije koja baš i nije velika i to me malo brinulo otp.gde ces jado sa ovako malom lovom u Ameriku,a ni keš nije bio impresivan...i dobila vizu:drool: e sad bitno je kako se tamo predstavite kd koga idete i nema laganja...mora se navesti tacno šta ste rekli u aplikaciji msm da oni imaju istu na monitori.Malo vas pogledaju ovlaš i pitaju...s kim zivite(sa muzem i cerkom) ok,kog koga idete (kod sina) sta radi(on je sportista igra turnire ten) ok,gde zivi...e to je bio vrhmja ladno rekla sa nama, tamo je privremeno što se gdji verujem dopalo...msm nije pitala gde stanuje:grin:..dokimentaciju nije ni trazila a ja nisam gurala msm da je i to bitno...ne trcite pred rudu i da lepo se obucite, ništa napadno nego lepo elegantno i samo opušteno koliko god da ste nervozni,to ne treba da vide...taj dan svi dobili vizu...laki dej:1072:

kreta
04.12.2014, 14:28
Srecice, sve cestitke! Srecan put i boravak! (pedeset)

voja82
04.12.2014, 16:04
I moja mama je dobila turisticku vizu pre par dana, na 10 god, ni jedan dokument joj nisu pogledali, sem pasosa, postavili par pitanja, rekla je iskreno da ide da vidi sina (mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B), pitali su je gde joj je radio sin u USA, i gde sam ja tj njen drugi sin, i jos par drugih nebitnih bitanja i to je to, viza odobrena :D Sad jos da ja docekam GC, i bye bye srbistan :D

srecica
04.12.2014, 16:50
@kreta

Hvala,bice to ya mene pravidoyivljaj,imam malo fobiju od aviona:==D:putovala ranije ali kratke relacije,no bice ok.znam to je u glavi:;D:

Rekla bih da su malo spustili gard,i mene je ta cura na šalteru uglavnom pitala o sinu vec sam navela...pre mene su sa tog šaltera svi izašli sa osmehom...bila mlada devojka ispred mene dobila, pa baka i deka on ide kod brata...uglavnom nikog nije mnogo davila...e sad nema lupetanja i te odgovore tzreba upakovati:grin: a na drugom šalteru je izgleda bila smaracica,svi su se zadrzavali duze ali su i oni dobili...bitan je krajnji rezultat:1081: vidim da si ti dobitnik g.c... srecno u USA!

srecica
04.12.2014, 16:54
...mali dodatak...u pasošu treba imati bar neke pecate...kod mene bili ono standardno Grčka par god. unazad a ponela i stari e tu su bili bogami pečati Madjarske, Grčke, i Bugarske:grin: smeh naravno ali i to je nešto...ni njega nisu trazili dovoljan bio ovaj novi

kreta
04.12.2014, 16:59
(mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B),

Vojo, ako nije problem, da li mozes da opises proceduru koju tvoj brat radi da bi dobio h1b. Da li on ima zavrsen fakultet? Izvini, ne bih da mislis da previse rondam, nego je to nesto o cemu i ja razmisljam. Hvala. Pozdrav.

voja82
04.12.2014, 19:55
(mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B),

Vojo, ako nije problem, da li mozes da opises proceduru koju tvoj brat radi da bi dobio h1b. Da li on ima zavrsen fakultet? Izvini, ne bih da mislis da previse rondam, nego je to nesto o cemu i ja razmisljam. Hvala. Pozdrav.

Njemu je poslodavac podneo peticiju za H1B, jer vec godinama radi za tu firmu, tako da su odlucili da apliciraju za H1B, jer ovo prelazenje sa H2B na B1/B2 je muka i za njih i njega.

srecica
06.12.2014, 12:44
I moja mama je dobila turisticku vizu pre par dana, na 10 god, ni jedan dokument joj nisu pogledali, sem pasosa, postavili par pitanja, rekla je iskreno da ide da vidi sina (mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B), pitali su je gde joj je radio sin u USA, i gde sam ja tj njen drugi sin, i jos par drugih nebitnih bitanja i to je to, viza odobrena :D Sad jos da ja docekam GC, i bye bye srbistan :DMoj sin je tamo na sport.vizi ali nije bilo lako, i za nju je bila potrebna peticija, da je poslodavac ulozi...pritom je sin platio ko 3000$ advokatu...uzas blagi pošto se to zove dranje kože,e sad nije drugacije moglo,mozda bi inašli jeftinijeg ali ovoga preporucio poslodavac i rekao da ovaj vazi za strucnjaka...i stvarno sve je završio, msm za te pare i ja bih al dobro...sad je opcija prebacivanja na O vizu jer je ona pogodnija za dobijanje G.C...videcemo, opet treba dati pare advokatu...obrni okreni tamo se bez para ne moze:no:

kreta
06.12.2014, 15:03
Moj sin je tamo na sport.vizi ali nije bilo lako, i za nju je bila potrebna peticija, da je poslodavac ulozi...pritom je sin platio ko 3000$ advokatu...uzas blagi pošto se to zove dranje kože,e sad nije drugacije moglo,mozda bi inašli jeftinijeg ali ovoga preporucio poslodavac i rekao da ovaj vazi za strucnjaka...i stvarno sve je završio, msm za te pare i ja bih al dobro...sad je opcija prebacivanja na O vizu jer je ona pogodnija za dobijanje G.C...videcemo, opet treba dati pare advokatu...obrni okreni tamo se bez para ne moze:no:

Mislim... malo je mnogo... :wacko: Pretpostavljam ko-tu-kome-sta-i-koliko... Ali dobro... Neka je sa srecom...

srecica
06.12.2014, 16:16
Jeste...olakšavajuce je to što je poslodavac platio a sin onda mesecno vracao njemu...nije baš da smo se oduševili ali na kraju je ispalo dobro jer se sin pokazao kao vredan i odgovoran.Msm i tu peticiju treba opravdati jer ako poslodavac nije zadovoljan ona ne vazi za drugog...

kreta
07.12.2014, 10:21
Lepo od poslodavca sto moze na rate. Samo nisam razumela je li sin sada na H1B, a posle prelazi na O. Ako je h1b da predjemo na tu temu posto je ovo tema Turisticka viza.

srecica
07.12.2014, 10:30
Nije,sada je na p1 sport.viza...jedino tako je moglo pošto je sportista a o viza je takodje vezana za izuzetne veštine...osim toga o viza dozvoljava mogucnost g.c.posle odredjenog vremena a p1 to nije...msm da je h1b vrlo teško dobiti, koliko sam shvatila iz pisanja ovde a i sa drugih foruma, firma mora da se zalozi za tebe i to plati.Uslov za to je da im zaista trebaš...eno wuxeena je pisala o tome naširoko,msm iskustvo iz prve ruke...

Jack Sparrow
15.01.2015, 23:45
Ako bi neko mogao da mi odgovori u vezi turisticke vize za USA u Hrvatskoj.
Sta sve traze od dokumenata i da li su manje rigorozni nego u Srbiji.
Recimo da li Hrvatskim drzavljanima traze isto da imaju stalan posao,pare na racunu da dokazuju i ostalo?

johnny_nyc
16.01.2015, 14:59
Ako bi neko mogao da mi odgovori u vezi turisticke vize za USA u Hrvatskoj.
Sta sve traze od dokumenata i da li su manje rigorozni nego u Srbiji.
Recimo da li Hrvatskim drzavljanima traze isto da imaju stalan posao,pare na racunu da dokazuju i ostalo?

Ne znam gdje su vise ili manje rigorozni ali ukoliko posumnjaju da postoji i najmanja sansa da ostanes odbiti ce te.

Kada sam ja trazio vizu nosio sam ispunjeni zahtjev, potvrdu od firme na kojoj je stajalo kolika mi je prosjecna placa, koliko dugo sam zaposlen i na koliko godisnjeg odmora imam pravo tokom godine i pozivno pismo od moje sestre - gdje je stajalo da cu biti kod nje za vrijeme trajanja odmora i da necu prekrsiti uvjete B1/B2 vize. Pogledaj na stranici od ambasade ti stoji sta je sve potrebno od dokumenata. Pozivno pismo inace nije potrebno ali pomogne, znam neke koji su ga imali pa su ih svejedno odbijali.

Jack Sparrow
17.01.2015, 16:14
Ne znam gdje su vise ili manje rigorozni ali ukoliko posumnjaju da postoji i najmanja sansa da ostanes odbiti ce te.

Kada sam ja trazio vizu nosio sam ispunjeni zahtjev, potvrdu od firme na kojoj je stajalo kolika mi je prosjecna placa, koliko dugo sam zaposlen i na koliko godisnjeg odmora imam pravo tokom godine i pozivno pismo od moje sestre - gdje je stajalo da cu biti kod nje za vrijeme trajanja odmora i da necu prekrsiti uvjete B1/B2 vize. Pogledaj na stranici od ambasade ti stoji sta je sve potrebno od dokumenata. Pozivno pismo inace nije potrebno ali pomogne, znam neke koji su ga imali pa su ih svejedno odbijali.Hvala druze,ovaj decko sto treba da vadi vizu je iz Rijeke inace,ima 24 god cini mi se,nije zaposlen,nema nekretninu na svoje ime,nije student,nije ozenjen,imace pare na racunu i rodjake iz Las Vegasa. Ja kazem da je to slaba prolaznost ako tako pokusa

johnywalker
17.01.2015, 18:03
ja imam rođaka koji u americi ima dvije sestre koje tamo žive sa svojim porodicama. Pokušao je 3 ili 4 puta da ode tamo "u posjetu" kod njih. Imao je posao u vrijeme predavanja zahtjeva, živio sa roditeljima itd... one su rekle ti samo dođi do nas i to je to, sve ostalo ćemo srediti onda ovdje da ostaneš drugim riječima oženit ćemo te itd...3 ili 4 puta je predavao zahtjev i svaki put su ga odbili, a on je imao od papira i potvrdu da radi, kućnu listu, garantno pismo od sestara, kako su svi troškovi pokriveni, ima gdje biti itd... džaba.

poslije nekog vremena ja sam sjedio sa jednim prijateljem koji je amerikanac i radi u ambasadi kao diplomata, između ostalog radio je i kao konzul, i tako sam mu kroz priču spomenuo rođaka i kako mu se ne da da ode u ameriku i ja mu ispričam sve ovo što sam gore napisao, naravno bez ovog dijela da ga tamo planiraju ženiti :) i on je kao iz topa rekao pa normalno da će ga odbiti JER po američkom zakonu oni su dužni da svaku osobu koja preda zahtjev za vizu smatraju potencijalnim imigrantom tj. da ide u ameriku isključivo sa namjerom da ostane i da se više ne vrati. E sada kada neko dođe i kaže da mi je otići tamo na par dana, evo vidi imam tamo sestre dvije, mogu kod njih biti, oni će mi platiti put, i hranu i smještaj itd... onda ne preostaje ništa drugo nego da oni dođu do zaključka da će on tamo ostati jer ima gdje biti i sve mu sređeno.

Upravo zbog toga puno je lakše dobiti vizu nekome ko nema nikoga tamo od rodbine i ko sam sebi plaća sve troškove jer oni smatraju da će se takoj osobi biti puno teže snaći tamo nego nekome ko ima rodbine. Zbog toga se na zahtjevu za vizu i pita imaš li rodbine u americi i ko. Ko će platiti troškove puta, gdje ćeš biti itd... nisu ta pitanja bez razloga isto kao i pitanja poput "da li ste član neke terorističke organizacije? da/ne" ili "da li idete u ameriku sa namjerom da se bavite trgovinom ljudi" itd... sve ima smisla i razloga kako mi je on to lijepo objasnio.

zato, ja bih preporučio da taj prijatelj što manje veže za te ljude koje ima tamo, nego da pokuša da to izgleda kao da sam sve ide, pa ako oni i plate put, neka kaže da je to poklon za rođenda ili nešto slično ili neka jednostavno kaže da je to ušteđevina koju je imao ili dobio pa želi sebi želju ispuniti, ali da stvori sliku da on sam može da ode...kontaš već šta želim da kažem.

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.

voja82
17.01.2015, 18:54
ja imam rođaka koji u americi ima dvije sestre koje tamo žive sa svojim porodicama. Pokušao je 3 ili 4 puta da ode tamo "u posjetu" kod njih. Imao je posao u vrijeme predavanja zahtjeva, živio sa roditeljima itd... one su rekle ti samo dođi do nas i to je to, sve ostalo ćemo srediti onda ovdje da ostaneš drugim riječima oženit ćemo te itd...3 ili 4 puta je predavao zahtjev i svaki put su ga odbili, a on je imao od papira i potvrdu da radi, kućnu listu, garantno pismo od sestara, kako su svi troškovi pokriveni, ima gdje biti itd... džaba.

poslije nekog vremena ja sam sjedio sa jednim prijateljem koji je amerikanac i radi u ambasadi kao diplomata, između ostalog radio je i kao konzul, i tako sam mu kroz priču spomenuo rođaka i kako mu se ne da da ode u ameriku i ja mu ispričam sve ovo što sam gore napisao, naravno bez ovog dijela da ga tamo planiraju ženiti :) i on je kao iz topa rekao pa normalno da će ga odbiti JER po američkom zakonu oni su dužni da svaku osobu koja preda zahtjev za vizu smatraju potencijalnim imigrantom tj. da ide u ameriku isključivo sa namjerom da ostane i da se više ne vrati. E sada kada neko dođe i kaže da mi je otići tamo na par dana, evo vidi imam tamo sestre dvije, mogu kod njih biti, oni će mi platiti put, i hranu i smještaj itd... onda ne preostaje ništa drugo nego da oni dođu do zaključka da će on tamo ostati jer ima gdje biti i sve mu sređeno.

Upravo zbog toga puno je lakše dobiti vizu nekome ko nema nikoga tamo od rodbine i ko sam sebi plaća sve troškove jer oni smatraju da će se takoj osobi biti puno teže snaći tamo nego nekome ko ima rodbine. Zbog toga se na zahtjevu za vizu i pita imaš li rodbine u americi i ko. Ko će platiti troškove puta, gdje ćeš biti itd... nisu ta pitanja bez razloga isto kao i pitanja poput "da li ste član neke terorističke organizacije? da/ne" ili "da li idete u ameriku sa namjerom da se bavite trgovinom ljudi" itd... sve ima smisla i razloga kako mi je on to lijepo objasnio.

zato, ja bih preporučio da taj prijatelj što manje veže za te ljude koje ima tamo, nego da pokuša da to izgleda kao da sam sve ide, pa ako oni i plate put, neka kaže da je to poklon za rođenda ili nešto slično ili neka jednostavno kaže da je to ušteđevina koju je imao ili dobio pa želi sebi želju ispuniti, ali da stvori sliku da on sam može da ode...kontaš već šta želim da kažem.

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.

Slazem se sa tobom u potpunosti, imam drugara koji radi u Work and Travel agenciji, koji mi je takodje rekao kada sam ja isao na intervju za turisticku vizu da nikako ne nosim nikakva garantna pisma jer ce me tad odbiti 100%, jer im je go odma znak da imam kod koga da ostanem.

Jack Sparrow
17.01.2015, 21:19

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.Ja imam zeta koji je ozenjen ima dvoje dece,stalan posao i imao je garantno pismo,dobio je vizu za USA i isto je odmah poslao sve za Kanadsku vizu,znaci sva ista dokumenta i dobio Kanadsku turisticku na 6 godina,sve je kako oni procene,on je za USA rekao da ide u Las Vegas da se kocka:obrva:

Goran Novakovic
24.01.2015, 18:44
Imam taštu u Arizoni pa smo žena, deca i ja hteli na leto da je posetimo. E sada me interesuje da li da za turističku vizu apliciramo svi zajedno ili da se podelimo, ja da apliciram sam a žena i deca posebno?

Goran Novakovic
24.01.2015, 18:55
Pišem ovo iz razloga pošto je moj ortak hteo da ide kod sestre u posetu on, žena i dete. Ženu odbili on i dete dobili turističku vizu i onda mi je on predložio da apliciramo posebno za vize. Mi zaista idemo turistički ali su ovi u ambasadi skeptični kada ide cela porodica a ne bih da propustimo priliku pošto tašta plaća put. Šta vi mislite o tome? Hvala na odgovorima unapred

srecica
24.01.2015, 21:27
Samo da se pohvalim,da sam dobila vizu...tj.još pre dva dana a danas pokupila pasoš iu njoj multi na 10god:1081:črga se sve načitala mslila sam ma jok nema od toga ništa...elem nije strašno, može i strašnije:grin: tamo su svi ljubazni al ladni ko led,msm nema srdačnosti i keženja...spremite dok.kako se trazi znaci veze jake sa Srbijom(posao po mogućstvu stalni,porodica,keš na računu,stan,kola kuća)zapravo ko šta ima...ja imala cekove od penzije koja baš i nije velika i to me malo brinulo otp.gde ces jado sa ovako malom lovom u Ameriku,a ni keš nije bio impresivan...i dobila vizu:drool: e sad bitno je kako se tamo predstavite kd koga idete i nema laganja...mora se navesti tacno šta ste rekli u aplikaciji msm da oni imaju istu na monitori.Malo vas pogledaju ovlaš i pitaju...s kim zivite(sa muzem i cerkom) ok,kog koga idete (kod sina) sta radi(on je sportista igra turnire ten) ok,gde zivi...e to je bio vrhmja ladno rekla sa nama, tamo je privremeno što se gdji verujem dopalo...msm nije pitala gde stanuje:grin:..dokimentaciju nije ni trazila a ja nisam gurala msm da je i to bitno...ne trcite pred rudu i da lepo se obucite, ništa napadno nego lepo elegantno i samo opušteno koliko god da ste nervozni,to ne treba da vide...taj dan svi dobili vizu...hepi dej:1072:mala ispravka oko srecnog dana...eh moj tarzanski engleski:==D:

srecica
24.01.2015, 21:31
Ja bih išla zajedno,msm veća je šansa da bar jedno od vas dobije vizu a i deca...ako ideš pojedinačno,kako ćete deliti decu...jedno sa jednim, drugo sa drugim roditeljom...a uvek pitaju za bračnog druga...no mozda ti neko da bolji savet od ovih iskusnijih:;D:

Goran Novakovic
25.01.2015, 13:49
Ja bih išla zajedno,msm veća je šansa da bar jedno od vas dobije vizu a i deca...ako ideš pojedinačno,kako ćete deliti decu...jedno sa jednim, drugo sa drugim roditeljom...a uvek pitaju za bračnog druga...no mozda ti neko da bolji savet od ovih iskusnijih:;D:
Ok hvala svakako na odgovoru, i ja mislim da idemo zajedno pošto žena i deca svakako neće ići bez mene (u slučaju da ja ne dobijem vizu), bar su se tako izjasnili. Ako naletimo na super službenika u ambasadi mislim da neće biti problema pogotovu zato što i žena i ja imamo stalan posao, nekretnine na svoje ime... Javljam kada bude bilo gotovo.

srecica
25.01.2015, 21:59
Pa da, meni ima smisla ici pojedinačno kad su deca punoletna,to je onda druga priča...kad su manji idu sa roditeljima to je logično i ima primera da su baš porodice dobile vizu...zeliš zajedno sa porodicom da obidješ to i to,ništa čudno...ako osetiš bilo kakvu sumnju,samo udari po tome da nikad ne bi bio tako neodgovoran da ugroziš decu:;D: i javi kako je prošlo...

Goran Novakovic
27.01.2015, 10:34
Još nešto, da li da pominjem da idemo kod ženine majke, ona ima GC ili kod nekog drugog, npr. tetke ili nešto slično. Molim savet...

voja82
27.01.2015, 12:22
Još nešto, da li da pominjem da idemo kod ženine majke, ona ima GC ili kod nekog drugog, npr. tetke ili nešto slično. Molim savet...

Moj savet je da sve kazes iskreno, nisu oni ludi, znaje sve o tebi bolje nego ti sam sto znas:D Elem, zena i ja imamo stalne poslove, nekretnine, 2 auta ...i opet su nas odbili pre godinu i po danaza turisticke vize...Imali smo zaista nameru da idemo turisticki, ali eto nakon toga nas izvukose za Green Card tako da sad necemo ici kao turisti:D

srecica
27.01.2015, 12:50
Ajd ne plaši čoveka:drool:...da imaju sve zapisano u sistemu...pošto je to turis.viza onda moraš reci šta to želiš da vidiš kao turista,msm Njijork,most i S.Francisku,Diznilend...zbog dece recimo,a usput cete posetiti tetku,strinu ili koga vec...i ti placaš sve,ja bih imala spreman izvod iz banke,jer ti kao turista treba da imaš pare za trošenje...a kartu ako ti kupuju,kazi poklon nisu dugo videli decu i sl...msm spremi se,logički odgovori...i probaj da razmišljaš kao oni...srecno!

srecica
27.01.2015, 12:54
Moj savet je da sve kazes iskreno, nisu oni ludi, znaje sve o tebi bolje nego ti sam sto znas:D Elem, zena i ja imamo stalne poslove, nekretnine, 2 auta ...i opet su nas odbili pre godinu i po danaza turisticke vize...Imali smo zaista nameru da idemo turisticki, ali eto nakon toga nas izvukose za Green Card tako da sad necemo ici kao turisti:D:1072: gleda Bog, i kaže...jel tako,e evo sad ovako:bravo:

voja82
27.01.2015, 14:31
Ajd ne plaši čoveka:drool:...da imaju sve zapisano u sistemu...pošto je to turis.viza onda moraš reci šta to želiš da vidiš kao turista,msm Njijork,most i S.Francisku,Diznilend...zbog dece recimo,a usput cete posetiti tetku,strinu ili koga vec...i ti placaš sve,ja bih imala spreman izvod iz banke,jer ti kao turista treba da imaš pare za trošenje...a kartu ako ti kupuju,kazi poklon nisu dugo videli decu i sl...msm spremi se,logički odgovori...i probaj da razmišljaš kao oni...srecno!

Ja ne plasim coveka nego mi kazem da bude iskren, jer ako probudi i najmanju sumnju i njim odbice ga.Imali smo i mo devize na racunu i jos mnogo toga, pa nam jo jedan papir nisu pogledalo sem novog i starog pasosa.A npr, moja mama je dobila tur. na 10 god pre 2 meseca, nisi joj pogledali ni jedan papir koji je ponela sem pasosa, rekla je iskreno da ide da vidi sina(mog mladjeg brata koji je u usa) i to je to.Tako da dzabe brdo papira, imovine itd...ako posumnjaju i tvoji pricu otpadas.

srecica
27.01.2015, 20:49
Ok.slazem se...treba se spremiti,msm da brdo papira igra više psihološku ulogu
vecina donese potvrde razne kao vezanost za Srbiju,to ne moze da škodi...zamisli trazi baš potvrdu koliko imate para(meni lično to dodje skroz bzv.šta koga briga koliko para imam,jel)jer si se predstavio kao turista,nemaš potvrdu, pare znači lazeš...namere su ti druge.Nisam ja sad expert neki ali malo sam ušla u tu psiho igru...potvrde da radiš,god.odmor od tad do tad,kopija r.knjizice,kuća,kola,zemlja...to su veze sa maticnom zemljom,pare imaš da putuješ jer si turista...dokaz da jesi pasoš sa pečatima raznim...decit.

Ima veze i koliko god.neko ima...msm da i to jako gledaju...verujem da je to slučaj sa tvojom mamom kao i samnom:;D:

sunjalo
27.01.2015, 23:52
Jedno kratko pitanje ... u septembru sam dobio turisticku vizu na 10 godina bio u USA i vratio se posle mesec dana ( kako sam i naveo u ambasadi i kada sam sleteo ) sada posle boravka tamo imam zelju da odem opet mozda cak i da ostanem, imam kod koga da boravim i ko bi mi tamo dosta pomogao oko svega, kakva je varijanta otici pa raditi "na crno" i u to vreme tamo sredjivati papire ... ili neki laksi nacin da se dobiju regularni papiri ?

voja82
28.01.2015, 15:19
Jedno kratko pitanje ... u septembru sam dobio turisticku vizu na 10 godina bio u USA i vratio se posle mesec dana ( kako sam i naveo u ambasadi i kada sam sleteo ) sada posle boravka tamo imam zelju da odem opet mozda cak i da ostanem, imam kod koga da boravim i ko bi mi tamo dosta pomogao oko svega, kakva je varijanta otici pa raditi "na crno" i u to vreme tamo sredjivati papire ... ili neki laksi nacin da se dobiju regularni papiri ?

Koliko ja znam jedina varijanta ti je da odes tamo preko turisticke, platis da se ozenis i to je to, ili da igras lutriju pa da te izvuku:D

Goran Novakovic
05.02.2015, 13:20
Da li se podnosi jedna aplikacija DS-160 ili moram za svakog ponaosob žena, deca 15 i 16 god., i ja puno hvala unapred na odgovorima

mikiSA
05.02.2015, 13:35
Za svakog posebno se popunjava aplikacija, kao sto se za svakog posebno placa naknada za vizu. Ne zaboravi slike ( digitalne) 5x5 cm.

Goran Novakovic
05.02.2015, 19:34
Za svakog posebno se popunjava aplikacija, kao sto se za svakog posebno placa naknada za vizu. Ne zaboravi slike ( digitalne) 5x5 cm.
Hvala puno, a ja sam mislio da samo ja treba da popunim aplikaciju :nene:

milanle91
05.02.2015, 20:00
Zanima me samo jedno, ko ima iskustva sa istim na kom jeziku je intervju sto se tice turisticke vize?

voja82
05.02.2015, 20:02
Zanima me samo jedno, ko ima iskustva sa istim na kom jeziku je intervju sto se tice turisticke vize?

Intervju za turisticku vizu je na srpskom jeziku...........

srecica
05.02.2015, 20:28
Prvi šalter pitanja na srpskom,drugi šalter engleski(tu se daju otisci tako da i minimum poznavanja engleskog je dovoljan) i tu obavezno treba reći tenks:grin:treći šalter pitanja na srpskom...pomoliš se Bogu da bude zena:drool:

milanle91
05.02.2015, 21:20
Znaci tako stoje stvari, ma znam redosled saltera sta i kako ali nisam upucen na kom jeziku je intervju prosle godine sam odbijen zbog "jezika", ali radna (lifeguard). Sad planiram da probam turisticki, pa sta bude.

voja82
06.02.2015, 06:55
Prvi šalter pitanja na srpskom,drugi šalter engleski(tu se daju otisci tako da i minimum poznavanja engleskog je dovoljan) i tu obavezno treba reći tenks:grin:treći šalter pitanja na srpskom...pomoliš se Bogu da bude zena:drool:

Ja kad sam bio pricao sam na sva tri saltera srpski, kao i cela moja porodica...

srecica
06.02.2015, 09:39
Pa ne znam o čemu se radi,kad sam ja bila Amer razvezo engleski na drugom šalteru:wtf: e sad moje znanje dostize taj nivo što se govora tiče msm dosta razumem a umem i da odgovorim a pisanje niks:grin:svakako sam bila iznenenadjena...ma djavo ce ga znati, moze im se...

shanzy
06.02.2015, 12:21
meni je bila neka debela na otiscima, kad mi je rekla ma'am ja zamalo da se iskidam od smeha. na engleskom je bilo, mada nismo nista ni pricale, samo put your fingers there bla bla.

Goran Novakovic
25.02.2015, 20:15
Danas dobijene turisticke vize, hvala svima na pomoci.

srecica
25.02.2015, 20:37
:bravo::bravo:...i da se lepo provedete, i ja sutra putujem na Floridu i nadam se da će odmor biti kvalitetan a sinu koji tamo radi,se mnoooogooo radujem:)

Marko_
26.02.2015, 15:26
:bravo::bravo:...i da se lepo provedete, i ja sutra putujem na Floridu i nadam se da će odmor biti kvalitetan a sinu koji tamo radi,se mnoooogooo radujem:)

Zdravo imam pitanje, da li je moguce ako dobijete ulaz na 6 mjeseci, i izadjete posle nekih 5 i po , da budete negdje 10 tak dana na nekom odmoru i da se vratite u Usa opet ? msm kolike su sanse ako je neko to vec radio . I jos jedna stvar znam par ljudi koji su kada im je istekao boravak od 6 mjeseci u Americi produzili vizu na jos 6 bez izlaska iz zemlje i platili oko 300 dolara ne znam tacno .. Ako neko ima iskustva ..Hvala .

SRBghost
28.02.2015, 15:14
Ja znam za jedan primer - 3 meseca u USA, mesec dana u Srbiji i na ponovnom ulasku u USA ozbiljan problem, jedva se covek izborio da mu ne ukinu vizu. Bio je oko 3 meseca u NY i Chicago, dosao u Srbiju i posle mesec dana krenuo kod druge familije u Las Vegas. Dobio je samo 10 dana boravka i covek ga upozorio da ako se pojavi bilo gde u roku od 6 meseci, ode viza.

Marko_
01.03.2015, 10:33
Ja znam za jedan primer - 3 meseca u USA, mesec dana u Srbiji i na ponovnom ulasku u USA ozbiljan problem, jedva se covek izborio da mu ne ukinu vizu. Bio je oko 3 meseca u NY i Chicago, dosao u Srbiju i posle mesec dana krenuo kod druge familije u Las Vegas. Dobio je samo 10 dana boravka i covek ga upozorio da ako se pojavi bilo gde u roku od 6 meseci, ode viza.

Hvala ti, svakako mi i dalje nije jasno da li postoji nepisano pravilo da moras kad se vratis da budes tu i koliko .. da li 3,4,5.6 .. mjeseci .. sta je po njima ok .. :nene:

johnywalker
01.03.2015, 10:54
Nema tu nekog pisanog pravila - sve zavisi od slučaja do slučaja a pogotovo od onog službenika na kojeg naletiš tamo na šalteru. Znam za slučajeve gdje je osoba otišla i bila par mjeseci i poslije par sedmica opet se vratila bez ikakvih problema dok su drugi opet imali problema.

Ti komotno možeš otići opet nakon mjesec dana, ali se moraš dobro pripremiti na pitanja zašto opet dolaziš, koliko ćeš biti itd... jer će on tebe gledati sa pretpostavkom da dolaziš da ostaneš ili da ilegalno radiš. Ako se dobro pripremiš u vidu da pokažeš da imaš kupljenu povratnu kartu, potvrdu da si zaposlen i da te čeka posao kod kuće, imaš svoj stan/kuću itd... onda ne bi trebao biti nikakav problem da uđeš u zemlju.

Marko_
01.03.2015, 11:36
Nema tu nekog pisanog pravila - sve zavisi od slučaja do slučaja a pogotovo od onog službenika na kojeg naletiš tamo na šalteru. Znam za slučajeve gdje je osoba otišla i bila par mjeseci i poslije par sedmica opet se vratila bez ikakvih problema dok su drugi opet imali problema.

Ti komotno možeš otići opet nakon mjesec dana, ali se moraš dobro pripremiti na pitanja zašto opet dolaziš, koliko ćeš biti itd... jer će on tebe gledati sa pretpostavkom da dolaziš da ostaneš ili da ilegalno radiš. Ako se dobro pripremiš u vidu da pokažeš da imaš kupljenu povratnu kartu, potvrdu da si zaposlen i da te čeka posao kod kuće, imaš svoj stan/kuću itd... onda ne bi trebao biti nikakav problem da uđeš u zemlju.

Znaci sve ide rendom , ok hvala ti puno sad mi je jasno . Imam jops jedno pitanje i to je to . Kada odlazimo sledeci put u Usa ,visa sa vise ulazaka naravno , poslije nekih 8 mjeseci , treba li da popunjavamo neki obrazac opet ono aplikaciju ili nesto ili se samo pojavimo na aerodrom i zapucamo za US kao za neku Italiju.. imamo dilemu ja i kolegnica. Hvala puno svima na odgovorima.

mikiSA
01.03.2015, 13:43
Znaci sve ide rendom , ok hvala ti puno sad mi je jasno . Imam jops jedno pitanje i to je to . Kada odlazimo sledeci put u Usa ,visa sa vise ulazaka naravno , poslije nekih 8 mjeseci , treba li da popunjavamo neki obrazac opet ono aplikaciju ili nesto ili se samo pojavimo na aerodrom i zapucamo za US kao za neku Italiju.. imamo dilemu ja i kolegnica. Hvala puno svima na odgovorima.
Marko nista vise nemas sa ambasadom, viza je na vise ulazaka, vazi koliko vazi i kad prestane da vazi onda opet radis aplikaciju.
Jedino sto popunjavate ( to svi popunjavaju) je carinska deklaracija tokom leta u US. To se popunjava porodicno, znaci ako vas cetvero ste porodica treba vam samo jedan formular (podijelice vam ga stjuardesa) http://www.cbp.gov/travel/us-citizens/sample-declaration-form evo kako izgleda.

SRBghost
02.03.2015, 08:38
I jos nesto - ako idete drugi put, necete dobiti onaj papiric u pasosu, vec samo pecat ulaska, sto po defaultu znaci da mozete ostati 6 meseci.

ZexNS
02.03.2015, 11:40
Moze da se desi da ti na ulazi u USA lupe pecat sa dva datuma, prvi kada si usao u zemlju i drugi do kada moras izaci iz USA. U vecini slucajeva jeste 6 meseci ali desi se da stoji i 14 dana. :)

Goran Novakovic
06.03.2015, 09:27
Supruga i ja dobili turisticke vize na 10 godina a cerke prva i treca godina srednje skole na 1 godinu.

Jack Sparrow
06.03.2015, 15:31
Supruga i ja dobili turisticke vize na 10 godina a cerke prva i treca godina srednje skole na 1 godinu.Kad ste vadili vize? Sta su vas pitali i da li su trazili nesto od dokumenata?

noah1989
07.03.2015, 20:03
pozdrav svima, sledece nedelje bi trebalo da apliciram za turisticku vizu, put planiram krajem marta, pa me zanima da li mogu da idem na intervju bez rezervacije hotela i bez smestaja? (rekao bih im da cu smestaj naci u medjuvremenu)

hvala puno unapred

srecica
08.03.2015, 04:22
A šta te sprečava da rezervišeš smeštaj,neki hotel npr...rezervaciju uvek mozeš da otkazeš...ovako rizikuješ da budeš sumnjiva:wtf:

srecica
08.03.2015, 04:23
...ups,sad vodo da si muško...ok.pripremi se kako treba:;D:

noah1989
08.03.2015, 14:30
A šta te sprečava da rezervišeš smeštaj,neki hotel npr...rezervaciju uvek mozeš da otkazeš...ovako rizikuješ da budeš sumnjiva:wtf:

Hvala puno na odgovoru srecice, sad mi je mnogo cistija slika oko svega :)

Goran Novakovic
10.03.2015, 11:45
Kad ste vadili vize? Sta su vas pitali i da li su trazili nesto od dokumenata?
Pre 15-ak dana smo dobili vize. Pitanja klasicna zasto idete, imate li koga u Americi, inace supruga ima majku koja na GC, samo opusteno i iskreno odgovaras na pitanja kao da ti nije stalo dal ces da dobijes vizu ili ne, dokumenta nam nisu ni gledali a sve smo imali.

srecica
12.03.2015, 04:44
Mislim da to traženje dok,zavisi od sluzbenika na šalteru i njegove procene...kad je mm pre dve godine bio na intervju za tur.vizu sve su mu trazili...spremio se on ko na ispit da ide i poneo gomilu toga...a ja sam isto dobila ali ove godine,i ništa nije zena trazila...videla je da ja imam neke papire
fascikla providna i na vrhu stari pasoš:grin: a odgovori su bili kratki i jasni i sve kroz osmeh...kao nema veze...a sad mogu da kazem da bi crkla od muke.baš bi me pogodilo da nisam dobila vizu...a tad sam namontirala ponašanje:==D:

noah1989
16.03.2015, 10:31
Evo i ja da prenesem utiske iz ambasade, turisticka viza odobrena, nijedan dokument nisu gledali, razgovor trajao oko 3 minuta.
Pitanja: gde idete, sta planirate da radite, da li ste bili u americi ranije, koliko ste ostali, sta ste radili, cime se bavite, kad ste zavrsili fakultet. Ostatak intervjua se sveo na pricu o gradu koji cu posetiti i da izbegavam odredjene delove, jer nisu bezbedni :)
Svi su nasmejani, ljubazni i prijatni. Samo osmeh + pozitivan stav, bez nervoze i panike.
Srecno svima koji apliciraju :)

starkypower
18.03.2015, 14:40
pozdrav svima!

nedavno sam dobio turisticku vizu na 10 godina, pa me interesuje sledece:

1. u aplikaciji za vizu sam naveo da bih u Ameriku otisao 28. marta i rezervisao hotel (15 nocenja). s obzirom da necu biti u mogucnosti da putujem tada, vec cu morati da promenim datum odlaska za 2-3 nedelje, da li ce mi na aerodromu u americi praviti problem sto se toga tice (npr. u aplikaciji si naveo da putujes krajem marta, a dosao si kasnije) ?

2. nemam nikoga u drzavi koju zelim da posetim, ali igrom slucaja mi je prijatelj iz srbije dao kontakt njegovog prijatelja (amerikanca) koji bi mi vrlo rado izdao sobu za tih 2 nedelje koliko bih ostao. opet pitanje vezano za imigracione sluzbenike na aerodromu - da li ce praviti problem oko toga sto sam u aplikaciji naveo da cu biti u hotelu, a sada im pokazujem novu adresu na kojoj cu biti?

3. da li je potrebno imati povratnu kartu? posto bih ja mozda da produzim boravak za jos 2 nedelje maks tamo, jer sam u medjuvremenu video dosta stvari koje bih zeleo da posetim tamo, mada sve zavisi da li cu dobiti na 3 ili 6 meseci :)

4. sta je sve potrebno nositi od dokumentacije koja se predaje imigracionom sluzbeniku na aerodromu u americi?

izvinjavam se ako su pitanja banalna, prvi put idem u ameriku pa nisam bas najbolje upoznat sa procedurama i pravilima :)

ZexNS
18.03.2015, 15:05
pozdrav svima! nedavno sam dobio turisticku vizu na 10 godina, pa me interesuje sledece: 1. u aplikaciji za vizu sam naveo da bih u Ameriku otisao 28. marta i rezervisao hotel (15 nocenja). s obzirom da necu biti u mogucnosti da putujem tada, vec cu morati da promenim datum odlaska za 2-3 nedelje, da li ce mi na aerodromu u americi praviti problem sto se toga tice (npr. u aplikaciji si naveo da putujes krajem marta, a dosao si kasnije) ? 2. nemam nikoga u drzavi koju zelim da posetim, ali igrom slucaja mi je prijatelj iz srbije dao kontakt njegovog prijatelja (amerikanca) koji bi mi vrlo rado izdao sobu za tih 2 nedelje koliko bih ostao. opet pitanje vezano za imigracione sluzbenike na aerodromu - da li ce praviti problem oko toga sto sam u aplikaciji naveo da cu biti u hotelu, a sada im pokazujem novu adresu na kojoj cu biti? 3. da li je potrebno imati povratnu kartu? posto bih ja mozda da produzim boravak za jos 2 nedelje maks tamo, jer sam u medjuvremenu video dosta stvari koje bih zeleo da posetim tamo, mada sve zavisi da li cu dobiti na 3 ili 6 meseci :) 4. sta je sve potrebno nositi od dokumentacije koja se predaje imigracionom sluzbeniku na aerodromu u americi? izvinjavam se ako su pitanja banalna, prvi put idem u ameriku pa nisam bas najbolje upoznat sa procedurama i pravilima :)

1. Nece ti praviti problem zbog "promene datuma". Ne brini :)

2. Ni ovo nije problem, ne brini.

3. Povratnu kartu bi bilo dobro da imas, ne kazem da ce ti na imigracionom traziti, ali uvek pitaju ( bar su mene pitali ) koliko planiram da ostanem na tlu USA. Sto se tice duzine boravka da li 3 ili 6 meseci, to ce na imigracionom cika u plavom da proceni koliko mozes da ostanes, moze da ti da na nedelju dana, mesec, dva, sest. :)

4. Potreban je pasos sa validnom US vizom i "formulsr za carinu" koji dobijad u avionu, ne znam mu tacnu oznaku.

sneskic
18.03.2015, 18:07
Kada sam bila u ambasadi jedan momak mi je ispricao njegov slucaj. Naime,prije dvije godine je dobio turisticku vizu na 10 godina i oni su ga kontaktirali posle dvije godine da ga obavijeste da su mu je ,,greskom" izdali ma taj period i ako planira da putuje u Ameriku da mora da dodje opet da aplicira kako bi mu izdali validnu jer je ta postala nevazeca. Svasta. To prvi put cujem :)

starkypower
18.03.2015, 18:49
1. Nece ti praviti problem zbog "promene datuma". Ne brini :)

2. Ni ovo nije problem, ne brini.

3. Povratnu kartu bi bilo dobro da imas, ne kazem da ce ti na imigracionom traziti, ali uvek pitaju ( bar su mene pitali ) koliko planiram da ostanem na tlu USA. Sto se tice duzine boravka da li 3 ili 6 meseci, to ce na imigracionom cika u plavom da proceni koliko mozes da ostanes, moze da ti da na nedelju dana, mesec, dva, sest. :)

4. Potreban je pasos sa validnom US vizom i "formulsr za carinu" koji dobijad u avionu, ne znam mu tacnu oznaku.

puno hvala na preciznom i brzom odgovoru, sad mi je mnogo jasnije :)

Just.Chele
23.03.2015, 14:26
Pozdrav ljudi :) interesuje me kad se dobije turisticka viza, i sluzbenik na carini uradi pecat na napr 6 meseci, ja ostanem tipa 5, odem kuci, i jer mogu odma posle tipa nedelju dana ili mesec da opet odem na 5 meseci ili ima neki odredjeni period u kom ne mogu da udjem u ameriku?? Bio sam na J1 vizi dva puta...hvalaa

ZexNS
23.03.2015, 17:09
Pozdrav ljudi :) interesuje me kad se dobije turisticka viza, i sluzbenik na carini uradi pecat na napr 6 meseci, ja ostanem tipa 5, odem kuci, i jer mogu odma posle tipa nedelju dana ili mesec da opet odem na 5 meseci ili ima neki odredjeni period u kom ne mogu da udjem u ameriku?? Bio sam na J1 vizi dva puta...hvalaa
Ti mozes odmah posle nedelju dana da krenes put USA, ali da li ces dobiti opet ulaz na 5-6 meseci (sumnjam ali mozes probati), zavisi od imigracionog sluzbenika. Malo je cudno da turista ostane 5 meseci u USA, vrati se kuci na nedelju dana pa opet za USA ( cisto pokusavam da naglas razmisljam kao imigracioni policajac koji bi trebao da te pusti u USA).

Just.Chele
24.03.2015, 17:18
@ZexNS

Tako i ja razmisljam, citao sam ceo ovaj forum o turistickoj, pa reko da pitam jel neko ima neke nove informacije ili takvo iskustvo?

Nisam bas mislio na nedelju dana, recimo da budem tamo oko 5 meseci, pa se vratim kuci na mesec, dva...
Imam tamo posao, kmiondzija naravno, sta bi drugo nasi ljudi radili :D

Mislim da je to ok? imacu para na racunu svaki put kada budem opet isao, imam svoju firmu, tipa svidja mi se amerika hocu da obidjem nesto sto nisam, tamo cu da trosim pare...itd, mogu da kazem nesto na taj fazon? ili da se mozda prijavim na onu B1 ili B2 vizu???
Hvala puno na odgovoru, znaci bas kad neko hoce da pomogne!

ZexNS
24.03.2015, 19:55
Ne bi bas da te ohrabrujem da to radis, ali kako hoces :). Da li ces uci, opet ne zavisi od nas, mi mozemo samo da nagadjamo.

Uglavnom B1/B2 viza je ustvari poslovno/turisticka viza, a na imigracionom ti policajac pored pecata uvek upise B1 ili B2 u zavisnosti koja je svrha tvog dolaska i u vecini slucaja ti upise datum do kada trebas da napustis USA.

P.s. Poslovna viza nije radna viza, da ne bude zabune. :)

Just.Chele
26.03.2015, 17:58
Pa da, zavisi od carinika, mada mislim da je realno da me pusti, ima ljudi koji vise vremena tamo provode, videcu jos, Hvala u svakom slucaju! :D:grin:

Mitkoni
27.03.2015, 17:09
Ne bi bas da te ohrabrujem da to radis, ali kako hoces :). Da li ces uci, opet ne zavisi od nas, mi mozemo samo da nagadjamo.

Uglavnom B1/B2 viza je ustvari poslovno/turisticka viza, a na imigracionom ti policajac pored pecata uvek upise B1 ili B2 u zavisnosti koja je svrha tvog dolaska i u vecini slucaja ti upise datum do kada trebas da napustis USA.

P.s. Poslovna viza nije radna viza, da ne bude zabune. :)

Kada je u pitanju samo turisticka viza B2, koliko bi uticaja imalo to da kada se ode na intervju sa pismom gde ti drzavljanim amerike garantuje mesto stanovanja i ostale potrebe za to vreme dok bih boravio tamo... nije u pitanju nikakav rodjak, vec pravi drzavljanin amerike

ZexNS
27.03.2015, 17:33
Po meni je to minus i mislim da u ambasadi lose reaguju na ta pozivna pisma i garancije.
Ambasadi je bitno da vidi cime ti sam garantujes povratak kuci, sa cime ces finansirati svoj put i kako ces odgovarati na pitanja :) u ambasadi.
Naravno, mozes poneti garantno pismo, ali vise se gleda sta ti licno iznosis u svoju "odbranu" da neces tamo ostati.

landlord
27.03.2015, 19:16
Pa da, zavisi od carinika, mada mislim da je realno da me pusti, ima ljudi koji vise vremena tamo provode, videcu jos, Hvala u svakom slucaju! :D:grin:

Pozdrav,

Onoliko vremena koliko provedes u USA toliko vremena moras provesti vani prije nego mozes ponovo uci.
Dakle, ako ovde ostanes 5 mjeseci, u USA se mozes vratiti nakon 5 mjeseci i jednog dana.
Moja mama dolazi svakih 6 mjeseci i mora toliko da bude van USA, da bi mogla ponovo da dodje.

Nadam se da ti ovo pomaze.

landlord
27.03.2015, 19:18
Kada je u pitanju samo turisticka viza B2, koliko bi uticaja imalo to da kada se ode na intervju sa pismom gde ti drzavljanim amerike garantuje mesto stanovanja i ostale potrebe za to vreme dok bih boravio tamo... nije u pitanju nikakav rodjak, vec pravi drzavljanin amerike

Pa ja sam za svoje slao tu potvrdu, da garantujem za njih dok su ovde. Mada ima neke 4 godine kako su oni dobili te 10-godisnje vize. Ako ima neko to je super da ti posalje, ali i pored toga ti moras da pokazes jake veze sa drzavom u kojoj zivis.

Pozdrav.

Just.Chele
30.03.2015, 14:02
@landlord

Hvala landrond! to pomaze dosta!:D hvala puno!
Hteo sam jos da pitam dal iko zna, koja je procedura da se u americi dobije turisticka? i dal' je to moguce? Ja sam imao 2 J1 vize, sve sam na vreme ispostovao i sad opet apliciram, sad u sredu za J1 opet, ne bih trebao da imam nikakvih problema, na masteru sam gradjevine...jel postoji mogucnost da tamo odem u imigraciono, sa pricom nekom hocu da se vratim kao turista ili vec smislicnu nesto dobro, kada mi ova viza bude na isteku, i apliciram da dobijem turisticku, da se prebacim ili kako vec? ili moram kuci pa odavde da apliciram opet?

Just.Chele
02.04.2015, 09:11
da se samo pohvalim, juce sam dobio J1! :D :==D: :bravo: al' i dalje iscekujem odgovor na prethodno pitanje :D :naughty:

johnywalker
02.04.2015, 09:38
ne može se turistička viza b1/b2 dobiti u usa. možeš je dobiti samo u nekoj od ambasada/konzulata znači izvan države.

Just.Chele
02.04.2015, 09:46
ne može se turistička viza b1/b2 dobiti u usa. možeš je dobiti samo u nekoj od ambasada/konzulata znači izvan države.

Hvala Johnny! inace citao sam tvoj blog, upravo sad ako mi verujs! super stvar, preporucujem svakom da procita! Sve najbolje na interview-u :D

goKi-
02.04.2015, 10:36

Moze da se dobije, ali mislim da je mozes dobiti na 9 meseca max nakon zavrsetka J1. Izguglaj i vidi ostali iskustva.

johnywalker
02.04.2015, 11:27
u pravu si, moze da se dobije. potrebno je ispuniti obrazac i539. Više info na:

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-539instr.pdf

Just.Chele
02.04.2015, 20:02
Moze da se dobije, ali mislim da je mozes dobiti na 9 meseca max nakon zavrsetka J1. Izguglaj i vidi ostali iskustva.

Video sam na ovom sajtu kod Johnny-ja moze, al ne znam da li moze da se produzi nakon tih 9 meseci? jel se produzuje jednom kad se dobije ili imas samo tih 9 meseci i to je to??

goKi-
02.04.2015, 20:17
Video sam na ovom sajtu kod Johnny-ja moze, al ne znam da li moze da se produzi nakon tih 9 meseci? jel se produzuje jednom kad se dobije ili imas samo tih 9 meseci i to je to??

Ne bih da te lazem, nisam 100% siguran koliko dugo moze se produzivati nakon zavrsetka J1. Od jedni prijatelji sam cuo da je maksimum 9 meseca, t.j. produzivati je 2-3 puta. Zato sam te savetovao da izgooglas, da procitas tudji iskustva.

Just.Chele
02.04.2015, 20:43
Ne bih da te lazem, nisam 100% siguran koliko dugo moze se produzivati nakon zavrsetka J1. Od jedni prijatelji sam cuo da je maksimum 9 meseca, t.j. produzivati je 2-3 puta. Zato sam te savetovao da izgooglas, da procitas tudji iskustva.

Video sam negde da moze na 3 godine da se produzi, pa reko da pitam ovde mozda neko ima iskustva...
a prebacivanje sa J1 na onu obicnu turisticku? dal bi to moglo?

goKi-
02.04.2015, 21:55
Video sam negde da moze na 3 godine da se produzi, pa reko da pitam ovde mozda neko ima iskustva...
a prebacivanje sa J1 na onu obicnu turisticku? dal bi to moglo?

Za takvu sam i pricao. Jedar par sta je bio sa mnom na J1 su tako uradili. Mogu da ih pitam detaljnije ako zelis.

Just.Chele
03.04.2015, 18:29
Za takvu sam i pricao. Jedar par sta je bio sa mnom na J1 su tako uradili. Mogu da ih pitam detaljnije ako zelis.

Ako mozes burazeru super, bitno mi je, hocu da se prebacim kada odem sad na leto... pomogao bi mi bas!

goKi-
03.04.2015, 21:18
Ako mozes burazeru super, bitno mi je, hocu da se prebacim kada odem sad na leto... pomogao bi mi bas!

Poruka poslata, obavesti cu te kad dobijem povratan odgovor :)

goKi-
03.04.2015, 23:54
Dobio sam informaciju kako mozes se prefrliti sa J1 na B1/B2 (oprosti ako nesto nije najjasnije)
Znaci, sve to ide preko advokat i moze maksimum 4 puta da se produzi ta turisticka viza, svaki put na 6 meseci maksimum. Drugovi su produzili 2 puta i rekli da je bilo veoma lesno da se dobije, ali nakon tih 2 puta malo je teze ali nije nemoguce. Ovo je sve sto su mi vratili, ako ti nesto nije jasno, slobodno pitaj.

Just.Chele
05.04.2015, 12:42
Dobio sam informaciju kako mozes se prefrliti sa J1 na B1/B2 (oprosti ako nesto nije najjasnije)
Znaci, sve to ide preko advokat i moze maksimum 4 puta da se produzi ta turisticka viza, svaki put na 6 meseci maksimum. Drugovi su produzili 2 puta i rekli da je bilo veoma lesno da se dobije, ali nakon tih 2 puta malo je teze ali nije nemoguce. Ovo je sve sto su mi vratili, ako ti nesto nije jasno, slobodno pitaj.

HVALA BURAZERU! Znaci mi bas mnogo!
Samo mi reci ovde si napisao "Drugovi su produzili 2 puta i rekli su da je bilo veoma LESNO..." Jel trebalo da pise tesno? Ili? :)
I jos jedno pitanje, jel ja kada se prebacim sa J1 na b1/b2 ili produzim, jel mogu da idem u Srbiju i da se vracam ili samo legalno mogu da budem u USA :)
Izvini ako smaram sa pitanjima, idem ovo leto pa prikupljam informacije, citam svugde svasta, svaka informacija mi bas znaci! :)

Srećko
05.04.2015, 13:08
Samo mi reci ovde si napisao "Drugovi su produzili 2 puta i rekli su da je bilo veoma LESNO..." Jel trebalo da pise tesno? Ili? :)

goKi- je iz Makedonije, lesno znači lako na Srpskom. :)

goKi-
05.04.2015, 13:39
I jos jedno pitanje, jel ja kada se prebacim sa J1 na b1/b2 ili produzim, jel mogu da idem u Srbiju i da se vracam ili samo legalno mogu da budem u USA :)
Izvini ako smaram sa pitanjima, idem ovo leto pa prikupljam informacije, citam svugde svasta, svaka informacija mi bas znaci! :)

goKi- je iz Makedonije, lesno znači lako na Srpskom. :)

Jeste, lako sam mislio :)
Mislim da viza nije Multiple entry, t.j. tih 6 meseca koju ti daju moras biti u USA. Ako izadjes gubis vreme sta ti preostaje na viza i moras opet da vadish viza u ambasadu. Opet, nisam 100% siguran za ova informacija, drugovi koji su bili nisu napustali USA dok su bili na B1/B2, tako da ni oni ne mogu da mi potvrde za ova.

Just.Chele
05.04.2015, 13:45
Jeste, lako sam mislio :)
Mislim da viza nije Multiple entry, t.j. tih 6 meseca koju ti daju moras biti u USA. Ako izadjes gubis vreme sta ti preostaje na viza i moras opet da vadish viza vo ambasade. Opet, nisam 100% siguran za ova informacija, drugovi koji su bili nisu napustali USA dok su bili na B1/B2, tako da ni oni ne mogu da mi potvrde za ova.

Hvala za prevod :)
Tako sam i mislio, ja ostajem sigurno, ne nameravam da se vracam , samo da znam kako sta?!, ali mi je neki cilj da uspem da tamo budem legalno, ako mogu...
Jel mozes da ih pitas za cenu? Koliko se daje advokatu?? :)

goKi-
05.04.2015, 14:12
Hvala za prevod :)
Tako sam i mislio, ja ostajem sigurno, ne nameravam da se vracam , samo da znam kako sta?!, ali mi je neki cilj da uspem da tamo budem legalno, ako mogu...
Jel mozes da ih pitas za cenu? Koliko se daje advokatu?? :)

Sve je to relativno :) Advokati koji su u FL ne naplacaju isto kao advokati u IL i tako dalje :) Izguglaj "immigration attorney fees in *state u koji ces biti ili nameravas ostati*" i imat ces neka ideja koliko naplacaju. Ne bi trebalo da je vise od nekih $1000-$1500.

Just.Chele
05.04.2015, 14:32
Sve je to relativno :) Advokati koji su u FL ne naplacaju isto kao advokati u IL i tako dalje :) Izguglaj "immigration attorney fees in *state u koji ces biti ili nameravas ostati*" i imat ces neka ideja koliko naplacaju. Ne bi trebalo da je vise od nekih $1000-$1500.

Pogledacu to, trebala mi je neka okvirna cena da znam, nisam znao da se to tako zove, pogledacu obavezno! hvala! :)
Jel mozda znas koliko traje taj proces prebacivanja sa jedne na drugu vizu?
Negde sam citao da kada se prijavis na drugu vizu, treba da te "razmatraju" tri meseca?? Pa ti onda kazu da si dobilo na 6 meseci... Ili nisi (ne daj boze) :D

goKi-
05.04.2015, 15:33
Pogledacu to, trebala mi je neka okvirna cena da znam, nisam znao da se to tako zove, pogledacu obavezno! hvala! :)
Jel mozda znas koliko traje taj proces prebacivanja sa jedne na drugu vizu?
Negde sam citao da kada se prijavis na drugu vizu, treba da te "razmatraju" tri meseca?? Pa ti onda kazu da si dobilo na 6 meseci... Ili nisi (ne daj boze) :D

Ne znam koliko dugo traje, ali ti imas legalan status dok te odobre ili odbije (ne daj boze).

Just.Chele
05.04.2015, 17:48
Ne znam koliko dugo traje, ali ti imas legalan status dok te odobre ili odbije (ne daj boze).

ok, znaci rezime, ja J1 moze da se prebaci na B1/B2, moze da se produzi 4 puta, 2 puta lakse, pa onda teze, ali moze, traje 6 meseci...
Ne sme da se napusta USA, ali si legalno tu sve vreme!? :D

Luisa95
08.04.2015, 21:52
Pozdrav svima :)
Imamm dvojno drzavljanstvo hr/slo,vec sam bila u Usa sa turistickom vizom,i planiram sam da idem opet ali sa slovenskom putovnicom sa kojom mi ne treba viza. Pa me zanima oce li mi oni radit kakve probleme pri slijetanju tamo?

ZexNS
09.04.2015, 08:39
Pozdrav svima :) Imamm dvojno drzavljanstvo hr/slo,vec sam bila u Usa sa turistickom vizom,i planiram sam da idem opet ali sa slovenskom putovnicom sa kojom mi ne treba viza. Pa me zanima oce li mi oni radit kakve probleme pri slijetanju tamo?
Ne vidim kakav problem mozes imati sa SLO pasosem. Jedino sto moras da uradis je da se preko ESTA-e prijavis jer Slovenija spada u Visa Waiver program zemalja kojima viza nije potrebna ali moras da odradis elektronsku prijavu pre dolaska u USA i maksimalno mozes ostati 90 dana.

Luisa95
09.04.2015, 22:32
Ne vidim kakav problem mozes imati sa SLO pasosem. Jedino sto moras da uradis je da se preko ESTA-e prijavis jer Slovenija spada u Visa Waiver program zemalja kojima viza nije potrebna ali moras da odradis elektronsku prijavu pre dolaska u USA i maksimalno mozes ostati 90 dana.

Upoznata sam sa svim tim ,hvala svejedno . Samo sam mislila da bi im moglo bit sumljivo,da sam napravila to samo da ostanen ,tj da lakse uden u zemlju bez vize :)

noah1989
24.04.2015, 13:12
Imam jedno pitanje - dobio sam turisticku vizu nedavno, a ujedno sam se i prijavio za lutriju ove godine. Planirao sam da putujem 10. maja i ostanem par meseci (do avgusta tacnije). Zanima me samo da li ce biti problem ako me izvuku, a ja sam u Americi i da li cu moci odatle da popunjavam obrazac 19. maja i posle toga (u avgustu) se uredno vratim u Srbiju? Hvala puno unapred, nadam se da nisam bas toliko omasio temu :)

johnywalker
24.04.2015, 13:23
neće biti nikakav problem ukoliko te izvuku a ti budeš u americi. obrazac se popunjava online tako da je svejedno iz kojeg kraja svijeta to popunjavaš, bitno je da popuniš. Možeš se i bez probleme vratiti opet kući :)

noah1989
24.04.2015, 15:08
Hvala puno na brzom odgovoru! :)

(50 karaktera)

Pancevac
18.05.2015, 21:41
Zdravo svima,molio bih za savet-pokusao sam lutriju DV2016 za celu porodicu(supruga,ja,dvoje dece 12 i 14g.),nisu nas izvukli. Sada hocu da probam da odem samo ja turisticki,imam kog koga,ljudi su sa nasih prostora i svi su americki drzavljani. Zadnjih godinu dana radim u americkoj kompaniji i produzili su mi ugovor na jos godinu, a pre te kompanije radio sam u drugoj americkoj kompaniji nekih 2,5 godine. Nemam nista od imovine na sebe(a i nemam potrebe),i nesto para na racunu, doduse u dinarima(jeli potrebno da imam evre na racunu?)i poneki kredit.Koliko citam po forumima,neki kazu da ne prijavljujem kog koga idem nego da rezervisem neki hotel? Koji papiri bi mi jos trebali,izvod iz knjige vencanih,maticne knjige rodjenih za decu ili sta? Idem sam, znaci porodica mi ostaje ovde, a na poslu nije problem da dobijem potvrdu o godisnjem odmoru na 2 nedelje.Kolike su mi sanse za turisticku vizu i da li bi bilo moguce da ta viza traje duze od dve nedelje,ono barem mesec dana? Unapred zahvalan na informacijama:)

Pancevac
18.05.2015, 21:51
Jos nesto, jeli problem sto idem u neki manji gradic, mislim nista narocito nema u tom gradicu da bi se islo zbog toga kao turista,ima neki mali vodopad :), posto ne trazim da idem u neki poznat grad da obidjem nesto stvarno atraktivno..

SRBghost
18.05.2015, 22:10
Vidi, ti treba da ih ubedis da ces se vratiti. Opet, nas troje je dobilo turisticke vize iako smo rekli da idemo u posetu kod zeninog brata. Presudno je bilo to sto sam ja tada radio vise od 15 godina u jednoj firmi. Znaci ne postoje neka pravila. Jednostavno moras da ih ubedis da se stvarno vracas u Srbiju.

sport1234
18.05.2015, 23:14
E bok svima,
pa ovako dobio sam pozivno pismo ili garntno pismo nezz ni sta je ustavri.
Primljen sam u basketball academy,znaci nije škola nego akademija,ja ću tamo igrati košarku i imati pripreme za SAT test.Posto su oni akademija ne škola ne mogu da mi omoguce I-20 form za F-1 vizu,pa moram ići na turisitičku b2.
Akademija traje 6 mjeeci koliko i viza.
Evo slika pa pogledajte to pismo ambasadi od trenera.

PS Molim hitnu pomoc

https://lh6.googleusercontent.com/-oass2YdjFO4/VVpjijcRf1I/AAAAAAAAAAk/sQhXZp_h9pk/w984-h553-no/Bez%2Bnaslova.png

:==D:

SRBghost
19.05.2015, 08:24
E bok svima,
pa ovako dobio sam pozivno pismo ili garntno pismo nezz ni sta je ustavri.
Primljen sam u basketball academy,znaci nije škola nego akademija,ja ću tamo igrati košarku i imati pripreme za SAT test.Posto su oni akademija ne škola ne mogu da mi omoguce I-20 form za F-1 vizu,pa moram ići na turisitičku b2.
Akademija traje 6 mjeeci koliko i viza.
Evo slika pa pogledajte to pismo ambasadi od trenera.

PS Molim hitnu pomoc

https://lh6.googleusercontent.com/-oass2YdjFO4/VVpjijcRf1I/AAAAAAAAAAk/sQhXZp_h9pk/w984-h553-no/Bez%2Bnaslova.png

:==D:

Po meni, ovo pismo ti znaci kao i da ga je pisao Stan Lee. Slobodno mozes i da ga ne nosis sa sobom, pogotovo sto ni ti sam ne znas da li je pozivno, garancija ili sta vec... U svakom slucaju ako pocinje sa "To America Embassy..." za pocetak je malo naivno.

Sa druge strane, ti konkurises za turisticku vizu, i za takvu moras da im das garanciju da ces da se vratis. Sa ovim pismom im dajes garanciju da ces uciniti sve da ostanes tamo.

Trece, ako uspes da dobijes vizu, sanse da ce ti vaziti vise od mesec dana nakon prvog ulaska su veeeeoma male.

I na kraju, sta te konkretno interesuje pa da mozemo da ti i pomognemo?

sport1234
21.05.2015, 19:56
U međuvremenu sam posalo mail u USA ambasadu u Sarajevo,ali ja ću se prijaviti u Zagrebu za vizu jer imam hrv drzavljanstvo i zivim tu, i dobio odgovor
Postovani gdine ****

Zahvaljujemo se sto ste kontaktirali ambasadu Sjedinjenih Americkih Drzava u Sarajevu

Obzirom da se ne radi ni o kakvom akademskom ili strukovnom obrazovanju, mozete podnijeti zahtjev za B2 vizu da biste pohadjali kosarkasku akademiju u S.A.D.

Srdacno

To znaci da nebi trebao imati problema jer imam cirka 5000$ na banci + karta(1000$),imam 2 skutera na sebi(znaci pokretna imovina),upisan sam na fakultet ekonomija 1. godina, vanredno ali sa svim predmetima kao i redovan tako daa..i da ovo pismo mi ne mora biti ovjereno to sam dobio odgovor od ambasade..

Pa želim ići na tu akademiju,da bi dobio ponude za koledž(košarkaška stipednija),oni ikraju puno utakmica i puno trenera dolazi gledati utakmice pa je veća sansa da ce mi nesto ponuditi..neznam dali to trebam reci u ambasadi ili da kazem kao da tamo idem da "improve basketball skills"

sport1234
25.05.2015, 17:36
Po meni, ovo pismo ti znaci kao i da ga je pisao Stan Lee. Slobodno mozes i da ga ne nosis sa sobom, pogotovo sto ni ti sam ne znas da li je pozivno, garancija ili sta vec... U svakom slucaju ako pocinje sa "To America Embassy..." za pocetak je malo naivno.

Sa druge strane, ti konkurises za turisticku vizu, i za takvu moras da im das garanciju da ces da se vratis. Sa ovim pismom im dajes garanciju da ces uciniti sve da ostanes tamo.

Trece, ako uspes da dobijes vizu, sanse da ce ti vaziti vise od mesec dana nakon prvog ulaska su veeeeoma male.

I na kraju, sta te konkretno interesuje pa da mozemo da ti i pomognemo?

U međuvremenu sam posalo mail u USA ambasadu u Sarajevo,ali ja ću se prijaviti u Zagrebu za vizu jer imam hrv drzavljanstvo i zivim tu, i dobio odgovor
Postovani gdine ****

Zahvaljujemo se sto ste kontaktirali ambasadu Sjedinjenih Americkih Drzava u Sarajevu

Obzirom da se ne radi ni o kakvom akademskom ili strukovnom obrazovanju, mozete podnijeti zahtjev za B2 vizu da biste pohadjali kosarkasku akademiju u S.A.D.

Srdacno

To znaci da nebi trebao imati problema jer imam cirka 5000$ na banci + karta(1000$),imam 2 skutera na sebi(znaci pokretna imovina),upisan sam na fakultet ekonomija 1. godina, vanredno ali sa svim predmetima kao i redovan tako daa..i da ovo pismo mi ne mora biti ovjereno to sam dobio odgovor od ambasade..

Pa želim ići na tu akademiju,da bi dobio ponude za koledž(košarkaška stipednija),oni ikraju puno utakmica i puno trenera dolazi gledati utakmice pa je veća sansa da ce mi nesto ponuditi..neznam dali to trebam reci u ambasadi ili da kazem kao da tamo idem da "improve basketball skills"

mikagrubinen
29.06.2015, 17:19
Pitanjce za one kojima su dolazili roditelji. Majka je dobila vizu na 10god, B1/B2. E sad ja bih vec sad da joj kupim povratnu kartu. Treba da ostane ovde oko 3-4meseca. Sta ako se desi da carinik na ulazu u USA udari pecat po kom ona mora da izadje vec za 2 meseca? Jel se to desavalo?

noki
29.06.2015, 19:19
Pitanjce za one kojima su dolazili roditelji. Majka je dobila vizu na 10god, B1/B2. E sad ja bih vec sad da joj kupim povratnu kartu. Treba da ostane ovde oko 3-4meseca. Sta ako se desi da carinik na ulazu u USA udari pecat po kom ona mora da izadje vec za 2 meseca? Jel se to desavalo?

Do sada nisam cula da je neko imao takav problem kad su u pitanju roditelji ili ljudi u starijim godinama. Moji svekar i svekrva su dobili vizu na 10 godina,i ja odma kupila povratnu kartu za njih sa rokom od 6 meseci, oni dosli oko 20 oktombra, a povratak je bio oko 15 aprila, pa im je carinik udario pecat kao 20 april rok za izlaz iz Amerike.U najgorem slucaju(nedaj boze da se desi,ali eto...)moraces da se obratis kompaniji gde uzmes karte da promenis datum i to obicno kosta 100,200,300 dolara,zavisi od kompanije ili ako neces da menjas datum karta,onda trazis produzetak vize.

Kuguar
30.06.2015, 05:25

Pečati više ne postoje. Kažu samo "Welcome to America". Sve je u sistemu, i putniku je da vodi računa da ne prekorači 6 meseci.

noki
30.06.2015, 12:27
Pečati više ne postoje. Kažu samo "Welcome to America". Sve je u sistemu, i putniku je da vodi računa da ne prekorači 6 meseci.

Nasi (svekar i svekrva) su imali pecat, crnim slovima "21 April", aerodrom JFK u New York-u

Kuguar
02.07.2015, 05:38
Nasi (svekar i svekrva) su imali pecat, crnim slovima "21 April", aerodrom JFK u New York-u

Kada je to bilo? Ja sam putovao prоšlog leta, nisam nikakav pečat sa datumom nisam imao u pasošu. (Jedini pečat sa datumom, je bio datum ulaska u USA)

SRBghost
02.07.2015, 12:05
Na taj se pecat i misli. Usao si tada, oa racunaj 6 meseci....

noki
02.07.2015, 12:53
Kada je to bilo? Ja sam putovao prоšlog leta, nisam nikakav pečat sa datumom nisam imao u pasošu. (Jedini pečat sa datumom, je bio datum ulaska u USA)

To je bilo sad ove jeseni usli oni u Ameriku 22 Oktobra 2014, a izasli 15 aprila 2015, imali su crni pecat sa datumom 21 April 2015. Ali mozda to zavisi i od tipa vize-ne znam, samo kazem kako je sa njima bilo.

Silvija29
22.07.2015, 15:48
Da li penzioneri koji nemaju nikakvu imovinu na svom imenu mogu da budu odbijeni za turisticku vizu ako dolaze detetu u posetu u USA koje je dobilo green card? Molim za informacije.

johnywalker
22.07.2015, 15:50
Zavisi sve od slucaja do slucaja. Imanje imovine na svoje ime nije uslov da bi se viza dobila. Njima je bitno da ih uvjeris da ne ides u Ameriku kako bi tako ostala nego da ides u posjetu i da namjeravas da se opet vratis.

maybe17
27.07.2015, 13:59
Da li penzioneri koji nemaju nikakvu imovinu na svom imenu mogu da budu odbijeni za turisticku vizu ako dolaze detetu u posetu u USA koje je dobilo green card? Molim za informacije.Postoji mogućnost odbijenice,mada su penzioneri u grupi koja najlakše dobije vizu jer nisu rizični, msm većina je dobrano u godinama,i brakovima.Treba svakako poneti zadnje cekove od penzije,prosek npr.ugovor o stanu ili plaćeni porez tako malo nekih papira,čisto psihološki.Ja sam dobila prošle god, relativno lako iako dete nema zel.kartu,nego radnu vizu...i potpuno sam sada uverena dasve zavisi od procene sluzbenika koji vrši intervju.Usput čita aplikaciju sa ekrana(pazljivo je treba popuniti)i postavlja pitanja na koja treba odgovarati iskreno,a papiri su tu čisto vizuelno evidentirani mada nekad nekome traze dokaz ako im je nešto sumljivo!

Silvija29
27.07.2015, 20:30
Hvala vam na odgovorima, nadam se da ni oni nece imati problema.

Kova90
28.07.2015, 09:02
Pozdrav svim clanovima,

Imam jedno pitanje vezano za viziranje planiram da podnesem zahtev za turisticku vizu i da odem u USA za bozicne praznike. Zanima me da li je potrebno ambasadi da dostavim izvestaj iz banke ili samo stanje na racunu tj sa koliko novca raspolazem i sa koliko idem u usa? Drugo pitanje je da li je neophodno da ambasadi dostavim radnu knjizicu ili samo ugovor o radu?

Pozdrav i hvala

johnywalker
28.07.2015, 10:19
sto se tice ambasade oni ne traze izricito ni da im das izvod iz banke ni da im dostavljas radnju knjizicu. oni traze samo da ih uvjeris da ces se vratiti a na tebi je kako ces ih uvjeriti.

dovoljan je izvod sa racuna na kojem pise koliiko imas para. isto tako nije potrebna radna knjizica. bit ce dovoljna potvrda od firme da si zaposlen i radis kod njih. najvaznije je da u zahtjevu navedes da ti snosis troskove putovanja a ne neko drugi koga mozda imas u americi i slicno.

Kova90
28.07.2015, 10:34
Hvala puno na brzom odgovoru... To znaci da ne treba ni da im donosim izvestaj kolika su mi mesecna primanja ili to moram da uradim? Pa znas kako bas mi je zelja da odem isao sam vec dva puta na vreme sam se vratio ali nisam na turisticku isao. Radim i studiram prijavljen sam na poslu ostalo mi je jos par idpita do kraja studija volontiram u gradjevinskoj firmi neko vreme, polozio sam profesionalnu obuku za somelijera zelja mi je da odem za novu god i bozicne praznike u NYC a uz to da obidjem vinarije na istocnoj obali da iskoristim priliku kad vec idem. 😄 i jos jedno pitanje posto imam par prijatelja u baltimoru (amerikance) koje sam upoznao kad sam isao prosli put, ne znam da li je potrebno da oni potvrde da cu doci kod njih posto sam planirao da ih posetim na dva-tri dana ne vise i onda da nastavim svoj put?

johnywalker
28.07.2015, 10:51
To sto si bio vec dva puta ce ti svakako biti od koristi. Oni me traze da im doneses potvrdu kolika su ti mjesecna primanja, medjutim ti mozes ponijeti pa ukoliko slucajno budu pitali kolika su ti primanja ti im onda das potvrdu.

Ne moraju prijatelji nista da potvrde. Ti planiras svakako da ides u nyc tj. To ti je glavni razlog putovanja.

Kova90
28.07.2015, 11:18
Pa to je onda extra ja sam mislio da ima gomila papira da se vadi i da se ceka na njih. Hvala ti puno 😃 i naravno treba da im kazem tacan plan puta i kad se vracam? I koliko ranije je potrebno da da zakazem razgovor tj koliko ranije se preporucuje? Ja bi trebalo da putujem 20. Decembra!

johnywalker
28.07.2015, 14:13
pa zakaži ga već sada ako imaš sve spremno jer što prije završiš u ambasadi i dobiješ vizu to prije možeš početi da gledaš avionske karte i uhvatiš dobru cijenu.
što se tiče ambasade oni ti traže samo da popuniš obrazas ds160. na tebi je kako ćeš dokazati da se misliš vratiti

Kova90
28.07.2015, 14:54
Mislim imam posao, studiram, nazalost nemam nikakvu imovinu na sebe a i da imam odakle mi tek sam napunio 25 glupo bi bilo da imam kucu na sebe mislim nije realno. 😀 ne znam sta jos moze da ih uveri? Ali uglavnom potrudicu se da im dokazem na lici mesta nekako... 😃

johnywalker
28.07.2015, 15:54
Ponesi potvrdu sa fakulteta da si redovan student. To ce biti od pomoci.

maybe17
29.07.2015, 13:41
Poneseš sve što misliš da moze pomoći, nije zgorega.Index obavezno, radnu knjizicu stari pasoš, i staviš na vrh providne fascukle da se vidi ako traze daš na uvid.Prijatelje Amere ne pominji, moze da ti odmogne.Osmeh na lice,odgovori jasni bez suvišnih reči i tremu u startu eliminiši.Ti si turista i tamo ideš da se zabaviš prema tome opušteno.

Kova90
29.07.2015, 13:52
Hvala na savetima. 😃 a da li je veliki problem ako je neko prijavljen preko omladinske zadruge na ugovor pa nema radnu knjizicu?

Robreto
29.07.2015, 13:56
Postovanje!
Imam jedan upit u vezi prijave na lutriju, dali je moguce prijaviti svoje pravo boraviste ukoliko u vrijeme prijave zivim na par mjeseci izvan svoje drzave rodenja ali samo na privremeno vrijeme i bez drzavljanstva, mogu li u tom slucaju prijaviti svoju rodnu drzavu na lutriju?
Unaprijed zahvaljujem

maybe17
29.07.2015, 14:43
Hvala na savetima. 😃 a da li je veliki problem ako je neko prijavljen preko omladinske zadruge na ugovor pa nema radnu knjizicu?ok.ti si prevashodno student te prema tome index je vazan,to što radiš preko o.z.nema mnogo značaja ali ponesi potvrdu ako mozeš da je dobiješ.

maybe17
29.07.2015, 14:45
Postovanje!
Imam jedan upit u vezi prijave na lutriju, dali je moguce prijaviti svoje pravo boraviste ukoliko u vrijeme prijave zivim na par mjeseci izvan svoje drzave rodenja ali samo na privremeno vrijeme i bez drzavljanstva, mogu li u tom slucaju prijaviti svoju rodnu drzavu na lutriju?
Unaprijed zahvaljujemDa, prijavljuješ STAlno mesto boravka, tamo si privremeno,ali sačekaj još neko mišljenje.

Kova90
29.07.2015, 14:51
Aha ok, a koje su onda sanse da dobijem vizu kao student koji radi i sam sebi finansira put? Malo mi to nesigurno deluje za njih pa se zato brinem?

johnywalker
29.07.2015, 15:32
Aha ok, a koje su onda sanse da dobijem vizu kao student koji radi i sam sebi finansira put? Malo mi to nesigurno deluje za njih pa se zato brinem?

bolje nego da nisi student :) ja kada sam prvi put isao u ameriku isto sam bio student i radio sam i dobio vizu bez problema. tada su se vize izdavale samo na godinu dana pa sam sljedece godine opet dobio vizu bez problema. Imaju u sistemu da sam vec jednom bio i uredno se vratio i onda je ok. tako je i kod tebe. ti si vec bio par puta tamo, vratio se na vrijeme tako da ne vidim nikakvih problema kod tebe zasto bi te odbili. bit ce to sve aBd ok. ne brini.sto vise budes razmisljao o tome, prije ces izbudaliti :woohoo:

Kova90
29.07.2015, 19:17
Hahahahahhaa hvala! 😀 ma i ja se nadam da ce biti tako nemaju razloga nekog velikog da me odbiju ma da kod njih se nikad ne zna.... 😃 znas dosta ljudi koje su na gluposti odbijali pa se zbog toga cimam...

Markonato
30.07.2015, 08:52
Ima li nekoga da je isao da vadi turisticku vizu a da nema nikoga u USA i da je imao rezervaciju hotela,zanimaju me iskustva a moze i da me kontaktira na PM

johnywalker
31.07.2015, 03:40
Isao sam ja prije par godina (imao 24 i bio student) i dobio bez problema a nisam imao rezervacije nikakve. Ambasada odnosno ministarstvo vanjskih poslova jasno upozoravaju na to da se NE TREBA kupovati nikakva avionska karta, rezervisati smjestaj ili bilo sta drugo sce dok se ne dobije viza. Pa tako i ti, da ne rezervises hotel i onda mozda ne dobijes vizu pa ti onda i pare za smjestaj propadnu. Dovoljno je da, kao sto sam i ja tada uradio, kazes da planiras da budes u tom i tom hotelu u tom i tom gradu. Na formularu kada popunjavas za vizu gdje traze adresu gdje ces biti mozes napisati adresu hotela i bez da si rezervisao smjestaj. To je samo planirani hotel kojeg ti naravno poslije mozes i da promijenis.

ana69
31.07.2015, 13:15
molim Vas ako neko zna kako da produzim vizu tj u USA sam i ovu svoju vizu bih prebacila na turisticku.Iz BIH sam i trenutno sam u Wajomingu.Puno hvala

grabovac84
31.07.2015, 18:37
molim Vas ako neko zna kako da produzim vizu tj u USA sam i ovu svoju vizu bih prebacila na turisticku.Iz BIH sam i trenutno sam u Wajomingu.Puno hvala

Pa reci bar na kojoj si vizi trenutno. J1? Ili neka druga?

ana69
02.08.2015, 16:43
Pa reci bar na kojoj si vizi trenutno. J1? Ili neka druga?
oprosti nisam se mogla javiti ranije zbog obaveza imam J1 vizu do oktobra kad istice,diplomirao sam pred polazak na program work&travel i sad bih ostao makar na turistickoj da prebacim sa j1 na turisticku iz BIH sam i gdje bih to mogao u wajomingu hvala hvala hvala

johnywalker
02.08.2015, 16:48
Potrazi najblizi ured imigracione sluzbe i otidji tamo. Oni ce ti reci da li mozes promijeniti, koliko ce trajati cijeli proces ukoliko bude moguce i sve ostale detalje.

http://www.uscis.gov/about-us/find-uscis-office

grabovac84
02.08.2015, 17:52
Potrazi najblizi ured imigracione sluzbe i otidji tamo. Oni ce ti reci da li mozes promijeniti, koliko ce trajati cijeli proces ukoliko bude moguce i sve ostale detalje.

http://www.uscis.gov/about-us/find-uscis-office

Malo i ja kasnim sa odgovorom.....bilo bi dobro da stize notifikacija kada neko komentarise nesto po forumu :grin:
Slazem se sa ovim...dakle otidji do imigracionog tako je jedan moj prijatelj ostao jos 3 meseca u usa nakon isteka J1 vize.Doduse on je bio u New York-u tako da ne znam kako je tu kod tebe.

danilok
03.08.2015, 16:06
Pitao sam vec na forumu ali pokusacu ponovo ovde. Dakle, sta mislite da li moram prilikom intervijua napomenuti tacan datum kada planiram putovati ili je dovoljno reci okvrno, kraj septembra na primer?

grabovac84
03.08.2015, 17:58
Pitao sam vec na forumu ali pokusacu ponovo ovde. Dakle, sta mislite da li moram prilikom intervijua napomenuti tacan datum kada planiram putovati ili je dovoljno reci okvrno, kraj septembra na primer?

Dovoljno je okvirno....i nemoj da kupujes karte i slicno dok ne dobijes vizu jer ti to nije nikakav plus, mozes samo da se zeznes ukoliko te odbiju...srecno.

maybe17
03.08.2015, 21:41
Tako je, prvo viza pa karta...sećam se od ranije ljudi kupovali i još tamo kazu a oni su skoro pa alergični na tu kupljenu kartu,još ako im je nešto sumnjivo...

danilok
03.08.2015, 22:33
Hvala na odgovoru.
Citao sam sve i svasta delovalo mi je nelogicno da moram naznaciti tacan datum kada planiram putovati, inace imamo 20 dana godisnjeg toliko planiramo i ostati. Nisam kupovao kartu, o tome cu razmiljati ako dobijemo vizu ili cu i to, kao i popunjavanje Ds prepustiti agenciji.

Robreto
07.08.2015, 01:53
Poštovani!
A što ako u trenutku prijave tek krećem na studij, npr. da se sa 19 prijavim i krenem na studij, mogu li se onda prijaviti i što moram staviti pod završeno obrazovanje? Ili ako se prijavim sa 18, a još idem u srednju??
Hvala na odgovoru

Magelan
07.08.2015, 03:41
@Roberto

Ovo je tema o turistickoj vizi za USA te ukoliko te interesuje dobijanje iste, tu ne postoji kriterijum za strucnu spremu.

danilok
08.08.2015, 06:42
Expiration date 03avg2025a
Hvala vam an savetima i podrsci, citamo se i dalje :book:

danilok
10.08.2015, 08:29
Kakva je procedura prilikom ulaska u USA, na osnovu cega odredjuju vreme boravka, sta smem i koliko prtljaga poneti sa sobom?

maybe17
10.08.2015, 08:39
Kakva je procedura prilikom ulaska u USA, na osnovu cega odredjuju vreme boravka, sta smem i koliko prtljaga poneti sa sobom?Predaš pasoš, upute te gde treba,skeniranje zenice, predaš karton koji si popunio u avionu,par pitanja koliko ostajete, kad se vracate kod koga ili gde idete...pogledate ovlaš ali iskusno i kaze:Dobrodošli u Ameriku!Prtljag 21kg msm limit plus lični koji nosiš sa sobom msm da on ne sme da predje 5kg.Zaboravih, lupi ti pečat u pasoš...nekima piše a nekima ne, kao nama što je bilo,datum do kad moraju da nmapuste zemlju.Ako ne piše imaš prava da ostaneš šest meseci manje jedan dan.

Markonato
29.08.2015, 16:50
Kakva je situacija da se preda za turisticku vizu a plan puta je tek za devet meseci,jel to mnogo rano da se trazi?
Recimo u oktobru ove godine se zakaze intervju a u junu sledece godine da se ide.
Odnosno da plan puta i rezervacija hotela budu u junu sledece godine,tako da bude navedeno u aplikaciji a u oktobru se trazi viza.

johnywalker
29.08.2015, 20:37
Nije problem. Rezervacija hotela/leta nije uslov da bi se biza dobila. Oni ionako preporucuju da se viza na vrijeme izvadimkako bi mogao planirati.

maybe17
29.08.2015, 22:46
Nije prerano, njima je vreme novac za razliku od nas.Dobro razmišljaš,američki što bi rekli...imaš plan unapred,predaš za vizu i ne kupuješ kartu to je već rečeno...a kad je dobiješ imaš gomilu vremena da plan sprovedeš u delo.

Markonato
29.08.2015, 23:57
Nije prerano, njima je vreme novac za razliku od nas.Dobro razmišljaš,američki što bi rekli...imaš plan unapred,predaš za vizu i ne kupuješ kartu to je već rečeno...a kad je dobiješ imaš gomilu vremena da plan sprovedeš u delo.

Nije problem. Rezervacija hotela/leta nije uslov da bi se biza dobila. Oni ionako preporucuju da se viza na vrijeme izvadimkako bi mogao planirati.

Pa super onda,tako ce i biti,inace nemam nikog u usa i rezervisao bih hotel preko booking.com

Kuguar
06.09.2015, 12:55
Pa super onda,tako ce i biti,inace nemam nikog u usa i rezervisao bih hotel preko booking.com

Njima je jako bitno da te nešto vezuje za domovinu, kao garant da ćeš se vratiti. Tako razmišljaju. Ponesi sve od papira što misliš da će ti trebati, da li će proveriti - to se nikad ne zna...