PDA

View Full Version : Hitno mi je potrebna pomoc

jovanazr
23.03.2012, 11:20
Cao svima,
E ovako, 20. marta sam dobila e-mail da sam selected, ali nisam u mailu dobila nikakve formulare tj nista sem da izvrsim uplatu od 410$ preko Western Union kako bi dobila Case Number... Moze li neko da mi pomogne sta da radim, jer se bojim da nije neka prevara u pitanju posto sam cula da ima mnogo tih koji upadaju i traze pare!

oskark
23.03.2012, 11:56
Cao svima,
E ovako, 20. marta sam dobila e-mail da sam selected, ali nisam u mailu dobila nikakve formulare tj nista sem da izvrsim uplatu od 410$ preko Western Union kako bi dobila Case Number... Moze li neko da mi pomogne sta da radim, jer se bojim da nije neka prevara u pitanju posto sam cula da ima mnogo tih koji upadaju i traze pare!

Pa upravo to sto si mislila. Prevara. Zasto bi dobila mailom da si izvucena, kada se zna da se rezultati proveravaju preko sajta, a placa se prilikom interview-a. Samo ignore, i bice sve dobro:grin:

dare_ns
23.03.2012, 12:00
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html

Tu leži tvoj odgovor. (Google ga nađe za 0.25 sekundi ako ukucaš DV FRAUD u pretragu)
Znači ne plaćaš ništa i nisi izvučena za DV2013 sigurno... NIKO josh nije.

p.s. postoji tema o ovome.

Srećno :)

Aden
23.03.2012, 13:00
I ja sam prosle godine tako isto dobio tu poruku ali je iznos bio 819$...tako da samo blokiraj tu poruku i ni u kojem slucaju nemoj odgovarat na nju..

jovanazr
23.03.2012, 15:33
Hvala Vam puno! E sad jos samo jedno pitanje, posto svi pominjete taj Case number, predpostavljam da ste ga dobili mailom kad ste se prijavili, meni jen to drugarica popunjavala i nigde ne mogu da pronadjem taj svoj Confirmation Number jel zna neko sta bih trebala da uradim? :blink:

dare_ns
23.03.2012, 15:54
CN - Confirmation Number i CN - Case Number, nisu isto.

Confirmation Number dobiješ prilikom prijave na lutriju, i moraš ga čuvati. Jer pomoću njega proveravaš da li si izvučena i saznaješ tada svoj Case Number.

Tako da, ako nemash Confirmation Number, možeš da se slikaš, pa opet prijaviš. Samo ovaj put odštampaš Entry Form ili prepišeš CN.

mijan
23.03.2012, 15:55
Hvala Vam puno! E sad jos samo jedno pitanje, posto svi pominjete taj Case number, predpostavljam da ste ga dobili mailom kad ste se prijavili, meni jen to drugarica popunjavala i nigde ne mogu da pronadjem taj svoj Confirmation Number jel zna neko sta bih trebala da uradim? :blink:

Trebas da odes kod nje i da je pitas da li je sacuvala tvoj Confirmation number kada te prijavila u Oktobru. Ako nije sacuvala, pozdravi se sa ovogodisnjim izvlacenjem, i cekaj novu prijavu u Oktobru. Taj broj ako se ne sacuva prilikom prijavljivanja gotovo je, i ne dobija se e-mailom nego se odmah po prijavljivanju pojavi na ekranu i ti ga sacuvas, zapises, uslikas, prepises na papir, kako god hoces. Bez njega dalje nece da moze. :;D: