PDA

View Full Version : Nasi ljudi u USA ?

Dome
06.04.2012, 00:24
Zanima me da kad se ode u USA,tipa (hajmo najprostije) u NY,ako se ode sam,kako do nasih ljudi stici,stupiti u kontakt i sl. za neku vrstu pomoci,ako jednostavno nemate nikoga od familije prijatelja i sl. iskustva,saveti itd? :)

spectra
06.04.2012, 00:59
Zanima me da kad se ode u USA,tipa (hajmo najprostije) u NY,ako se ode sam,kako do nasih ljudi stici,stupiti u kontakt i sl. za neku vrstu pomoci,ako jednostavno nemate nikoga od familije prijatelja i sl. iskustva,saveti itd? :)

Kako su meni do sada rekli, najvise kontakata se stekne kroz crkvu/dzamiju... :grin:

MarkoS
06.04.2012, 09:08
Izadjes na ulicu i slusas kako ko govori. Ja sam za 3-4 dana koliko sam bio u NYC cuo ex YU jezike bar 4-5 puta. Sada, mozda su to isto bili turisti, mozda su i ziveli tamo, to ne znam.

NightSky
06.04.2012, 11:47
Kako su meni do sada rekli, najvise kontakata se stekne kroz crkvu/dzamiju... :grin:

A, ovaj... Nema kakva biblioteka ili još bolje kafana? :grin:

vuxanne
06.04.2012, 18:28

Ja sam uzela telefonski imenik i krenula redom da gledam i nasla tako dvojicu u tom mestu gde sam zivela. Nasla sam im mail a danas je mnogo lakse sa Facebook-om.

dreamerns
07.04.2012, 00:14
Ja sam nasao ovaj forum, jos pre nego sto sam se doselio :-)

highvoltage84
09.04.2012, 01:58
Ja sam "nase" ljude najvise upoznao preko mojih rodjaka,a danas sam ih upoznao jos vise kada sam prvi put otiso u nasu crkvu blizu Indy kod popa Dragana,upoznao sam jednu makedonku,jednu ruskinju,stariju zenu grcko-crnogorskog porekla itd. pa cak i amere koji su uglavnom ozenjeni zenama pravoslavnog porekla, i odmah cu da napomenem da moje iskustvo nije ni priblizno onom negativnom koje je opisano i vezano za crkvu u Chicago.
Svi su bili neopisivo druzeljubivi,opusteni,kulturni itd.,kao neka velika porodica i sa nekoliko njih razmenio kontakt informacije,jedan tip je cak hteo odmah da me zaposli ali sam mu reko da cu mu se javiti ako bude trebalo,sledece nedelje je Uskrs pa ce se okretati jagnje,bice prava festa,mada i danas kad sam bio bila je neka liturgija jelo se,pilo se,dezertiralo,zezali se i svi pricali itd.

vuxanne
09.04.2012, 03:23
Ja sam "nase" ljude najvise upoznao preko mojih rodjaka,a danas sam ih upoznao jos vise kada sam prvi put otiso u nasu crkvu blizu Indy kod popa Dragana,upoznao sam jednu makedonku,jednu ruskinju,stariju zenu grcko-crnogorskog porekla itd. pa cak i amere koji su uglavnom ozenjeni zenama pravoslavnog porekla, i odmah cu da napomenem da moje iskustvo nije ni priblizno onom negativnom koje je opisano i vezano za crkvu u Chicago.
Svi su bili neopisivo druzeljubivi,opusteni,kulturni itd.,kao neka velika porodica i sa nekoliko njih razmenio kontakt informacije,jedan tip je cak hteo odmah da me zaposli ali sam mu reko da cu mu se javiti ako bude trebalo,sledece nedelje je Uskrs pa ce se okretati jagnje,bice prava festa,mada i danas kad sam bio bila je neka liturgija jelo se,pilo se,dezertiralo,zezali se i svi pricali itd.

Ima i jedan Etijopljanin sto dodje nekad pa pomaze tokom liturgije... A uvek za velike praznike ima neka klopa tipa svedski sto.

dreadnot
10.04.2012, 21:13
Kao sto smo svi do sada mnogo puta videli, nema univerzalnog pravila, sve varijante su moguce. Ja sam par puta isao do srpske crkve u Milvokiju, uglavnom o praznicima, i likovi koje sam tamo video nisu mi se bas preterano svideli. Raskopcane kosulje, kajle od po kile zlata, lakovane spicaste sipele, miris belog luka i cetnicka ikonografija nisu bas po mom ukusu. Srecom, imam dovoljno poznanika da podmirim potrebe za komunikacijom na svom jeziku, pa se ne trudim da upoznam nove, za sada nemam potrebu.

vuxanne
10.04.2012, 22:09
Meni u Indijanapolis idu u crkvu dve drugarice Ruskinje, a srela sam ljude sa istog faksa u NS. Upoznala sam dvoje iz istog mesta gde smo ziveli (jedna Beogradjanka i jedan Crnogorac). Takodje i Makedonku koja je udata za naseg djakona (pa smo isli na koncert da je gledamo kad je svirala). Sve koje sam upoznala bili su kulturni i ok ljudi, nema nista od baci kajlu sestro i cetnikovanja.

NightSky
12.04.2012, 19:58
Ja se baš zbog toga i zezam, pa pitam ima li radije kakva kafana ili biblioteka. Ne volim nikakve ekstremiste uključujući i ove novokomponovane vjernike što ne izlaze iz crkve/džamije, a kako sam čula takvih ima i u Americi. Ono, otišli na drugu stranu planete, a nema većih "patriota" od njih. A meni je godinama muka od te čitave priče, između ostalog zato hoću i da idem s Balkana.

vuxanne
12.04.2012, 23:15
Ja se baš zbog toga i zezam, pa pitam ima li radije kakva kafana ili biblioteka. Ne volim nikakve ekstremiste uključujući i ove novokomponovane vjernike što ne izlaze iz crkve/džamije, a kako sam čula takvih ima i u Americi. Ono, otišli na drugu stranu planete, a nema većih "patriota" od njih. A meni je godinama muka od te čitave priče, između ostalog zato hoću i da idem s Balkana.

Ja spadam u one koji idu 2 x godisnje kad ima cevapa. Dolaze i Bosnjaci radi druzenja, zna se kad je liturgija kad cevapi. highvoltage nemoj da me prijavis instituciji da me banuju :grin: Doduse nisam isla od 2010 ali malo sam dalje sad nego pre...

NightSky
13.04.2012, 09:21
Ja spadam u one koji idu 2 x godisnje kad ima cevapa. Dolaze i Bosnjaci radi druzenja, zna se kad je liturgija kad cevapi. highvoltage nemoj da me prijavis instituciji da me banuju :grin: Doduse nisam isla od 2010 ali malo sam dalje sad nego pre...

Ma mene i ovdje čudno gledaju, ja sam veggie, pa mi se neki ne mogu načuditi, kažu: Čuj iz Sarajeva, a ne jede ćevape (da nisam šta bolesna?)! :blink: Tako da ja nisam ni za tu varijantu :grin:
Ne volim etikete i torove, a toga ovdje ima u izobilju.

Ja lično ne vjerujem da ću ikada otići u vjerski objekat da upoznam naše ljude, jer je upravo to klasificiranje na "naše" i "njihove" dobrim dijelom ono zbog čega želim ići odavde (pored ekonomske situacije).

Koliko vidim, ovdje na forumu ima super ljudi neopterećenih glupostima. Nadam se da ću, kada jednog dana odem u USA, upoznati što više takvih naših ljudi, ali i onih iz svih krajeva svijeta.

vuxanne
13.04.2012, 17:28
Ma mene i ovdje čudno gledaju, ja sam veggie, pa mi se neki ne mogu načuditi, kažu: Čuj iz Sarajeva, a ne jede ćevape (da nisam šta bolesna?)! :blink: Tako da ja nisam ni za tu varijantu :grin:
Ne volim etikete i torove, a toga ovdje ima u izobilju.

Ja lično ne vjerujem da ću ikada otići u vjerski objekat da upoznam naše ljude, jer je upravo to klasificiranje na "naše" i "njihove" dobrim dijelom ono zbog čega želim ići odavde (pored ekonomske situacije).

Koliko vidim, ovdje na forumu ima super ljudi neopterećenih glupostima. Nadam se da ću, kada jednog dana odem u USA, upoznati što više takvih naših ljudi, ali i onih iz svih krajeva svijeta.

Ma zezam se ja kad kazem cevapi. Ima svacega. Donese svako nesto - tipa Svedski sto. A dolaze mnogi vise druzenja radi. Ja sam bila mozda 5 puta za 6 godina (samo da pojasnim to "druzenje"). Imala sam druga iz istog mesta koji ide stalno pa ja odem sa njim, putovanja radi a i kazem ti znam neke ljude sa kojima sam se druzila da su u Indijanapolisu pa se tu nadjemo. Ovde su svi zauzeti radnim danima pa je i druzenje drugacije, vise usput samo da se vidite... A dve devojke sto tamo srecem sam upoznala ovde na faksu a jednog momka je moj muz znao sa naseg faksa, sreli se igrom slucaja.

Videces kad drmne nostalgija i kad zafali maternjeg jezika... Sve je moguce... Ma kako ti se cinilo. Druga prica ako imas neke u mestu gde zivis.

A sto se etiketa tice - ima ovde toga itekako. Masa njih se druzi bas po tim nekim etiketama. Bar ovde gde sam ja. Odvajaju se i oni u grupe nego sta.

NightSky
13.04.2012, 18:06
A sto se etiketa tice - ima ovde toga itekako. Masa njih se druzi bas po tim nekim etiketama. Bar ovde gde sam ja. Odvajaju se i oni u grupe nego sta.

Srećom, prijatelje sami biramo, a danas postoje razne mogućnosti.
Rekoše još stari latini: Simili similis gaudet - Sličan se sličnom raduje! :)

steficacvek
13.04.2012, 18:55
Znas sta meni najbolje pomaze kad nostalgija uzme danak? Odem u neku nasu prodavnicu/cevabdzinicu i kad vidim sve te face tu odmah se sjetim zasto vise ne zivim u Bosni i bude mi lakse. Da me niko pogresno ne shvati, nemam ja nista protiv nikoga, i ne stidim se odakle sam, ali iz mog iskustva do sada ako uzmes najvece seljacine iz BiH/Srbije/Hrvatske etc i skupis ih u jednu salu, to je 90% nasih koje ces da upoznas ovdje. Tako da se ja licno drzim one drzi se dalje od "nasih", pogotovo ako je bilo sta poslovno u pitanju.

chicagopn
03.05.2012, 09:45
Znas sta meni najbolje pomaze kad nostalgija uzme danak? Odem u neku nasu prodavnicu/cevabdzinicu i kad vidim sve te face tu odmah se sjetim zasto vise ne zivim u Bosni i bude mi lakse. Da me niko pogresno ne shvati, nemam ja nista protiv nikoga, i ne stidim se odakle sam, ali iz mog iskustva do sada ako uzmes najvece seljacine iz BiH/Srbije/Hrvatske etc i skupis ih u jednu salu, to je 90% nasih koje ces da upoznas ovdje. Tako da se ja licno drzim one drzi se dalje od "nasih", pogotovo ako je bilo sta poslovno u pitanju.
U potpunosti se slazem neces se ovde leba najesti ako ocekujes pomoc od "NASIH"

highvoltage84
03.05.2012, 15:10
Aha znaci tako vuxanne :P pa eto bilo se i jagnje okrecalo pre neku nedelju ono za Uskrs ali ja nisam mogao da cekam pa sam sa jednim Rankom otiso kuci,ali u pravu si,kad uhvati nostalgija koliko god covek da bezi od "svojiih" kad-tad se zazeli barem malo svog jezika,inace ja sam bio skoro kod lika koji se zove Radomir,slavio je rodjus sinu pa se malo okupili,bio doso jos jedan Marko sa zenom i decom,jeli,pili,kasnije gledali neki movie na platou covek ima onaj projektor ko u bioskopima tako nesto i eto,bilo je fino.

p.s. Ne brini necu te prijaviti crkvi :)

vuxanne
03.05.2012, 17:39
Aha znaci tako vuxanne :P pa eto bilo se i jagnje okrecalo pre neku nedelju ono za Uskrs ali ja nisam mogao da cekam pa sam sa jednim Rankom otiso kuci,ali u pravu si,kad uhvati nostalgija koliko god covek da bezi od "svojiih" kad-tad se zazeli barem malo svog jezika,inace ja sam bio skoro kod lika koji se zove Radomir,slavio je rodjus sinu pa se malo okupili,bio doso jos jedan Marko sa zenom i decom,jeli,pili,kasnije gledali neki movie na platou covek ima onaj projektor ko u bioskopima tako nesto i eto,bilo je fino.

p.s. Ne brini necu te prijaviti crkvi :)

Hehe. Ma to moze da ukapira samo ko je sa ove strane bare... Ma zna otac Dragan ko je tu pravi ko nepravi, nije se on juce rodio... Super sto ste se nasli. Ma sretnes neke tako xyz ljude i lepo se ispricate. Ne znaci da cete se odmah useliti zajedno. Pitanje je i da li cete se ikad videti ponovo. Ali uvek prija da cujes iskustva drugih ljudi sa nasih prostora. To je slicno trazenju informacija ovde na forumu.

Milosdv
03.05.2012, 22:24
Kao sto smo svi do sada mnogo puta videli, nema univerzalnog pravila, sve varijante su moguce. Ja sam par puta isao do srpske crkve u Milvokiju, uglavnom o praznicima, i likovi koje sam tamo video nisu mi se bas preterano svideli. Raskopcane kosulje, kajle od po kile zlata, lakovane spicaste sipele, miris belog luka i cetnicka ikonografija nisu bas po mom ukusu. Srecom, imam dovoljno poznanika da podmirim potrebe za komunikacijom na svom jeziku, pa se ne trudim da upoznam nove, za sada nemam potrebu.

Najjači opis. :bravo:
Ovo za "likove" sam čuo od prijatelja koji su u drugom mestu... heheheh :grin:

Pozdrav

Score
04.05.2012, 00:29

Nazalost, moje iskustvo takodje...uglavnom..i ne samo iz USA, posebno iz Nemacke, nesto manje iz Madjarske i Engleske.

landlord
04.05.2012, 16:55
Najbolju stvar sam cuo od d$d-a kojeg vec duze nema na forumu, njemu je jedan nas covjek rekao kad je d$d tek dosao u USA, nasi ljudi su ti ok dok ti imas manje ili otprilike isto kao i oni. Kad pocnes da zaradjujes malo vise od njih onda tu nastaju problemi, ogovaranja i sl.

Ja nemam pouno kontakta sa nasim ljudima, ali one koje znam su vise nego super.

dragonn
04.05.2012, 18:04
Najbolju stvar sam cuo od d$d-a kojeg vec duze nema na forumu, njemu je jedan nas covjek rekao kad je d$d tek dosao u USA, nasi ljudi su ti ok dok ti imas manje ili otprilike isto kao i oni. Kad pocnes da zaradjujes malo vise od njih onda tu nastaju problemi, ogovaranja i sl.

Ja nemam pouno kontakta sa nasim ljudima, ali one koje znam su vise nego super.

Apsolutno se slazem sa time sto je d$d rekao a i sa tvojom izjavom - od nasih ljudi sa kojima imam kontakte su svi super i sto je josh zanimljivije 95% su to ljudi koji su dosli na foru zelene lutrije :)... Da li to ima neke veze ne znam ali je u mom slucaju tako.

vrhunski
04.05.2012, 18:13
ja mislim da se ne moze generalizovati. Jednostavno tamo ima ljudi iz svih slojeva drustva i sa raznim interesovanjima. Naci neka slicna interesovanja nije uvek tako lako. Mislim da bi trebali svi biti malo tolerantniji jedni prema drugima i sve ce biti ok :)

Moja iskustva su uglavnom pozitivna.

steficacvek
04.05.2012, 19:42
I ja sam protiv generalizovanja apsolutno. Ali nazalost, moje iskustvo je takvo. Znas, problem ovdje je sto ljudi misle ako smo sa istog geografskog podrucja, da odmah imamo nesto zajednicko i da samo na osnovu toga postajemo prijatelji. Zao mi je, ali ako nemamo zajednicke interese, ne bismo ni na Balkanu bili prijatelji i druzili se, i apsolutno ne vidim razloga zasto bi ovdje. Opet kaze, u 90% slucajeva ja sam imala negativno iskustvo sa nasim ljudima, ali je zato onih 10% prekrasnih, pametnih, divnih iskustava i ljudi koje sam imala srecu da upoznam i druzim se sa njima. Moja cijela pouka bi bila da novi imigranti ne budu previse entuzijasticni oko pomoci od nasih ljudi i druzenja i sta ti ja znam sta vec ne.

vuxanne
04.05.2012, 20:23
Pa da. Zavisi i gde odu. Recimo gde sam trenutno ja, ne da nema nasih nego nema nikoga iz Evrope...

Mislim da je za snalazenje ovde najvaznija izreka "Uzdaj se u se' i svoje kljuse" sto je moj deda voleo da kaze.

Score
04.05.2012, 20:34
Pa da. Zavisi i gde odu. Recimo gde sam trenutno ja, ne da nema nasih nego nema nikoga iz Evrope...

Mislim da je za snalazenje ovde najvaznija izreka "Uzdaj se u se' i svoje kljuse" sto je moj deda voleo da kaze.

Pa gde mu ti dodjes onda? Ili je to privileged info..razumemo i to...

vuxanne
04.05.2012, 21:06
Pa gde mu ti dodjes onda? Ili je to privileged info..razumemo i to...

Ja sam ti u jednom selu u sred Midwesta, 8612 stanovnika. 94.00% belaca, 0.82% crnaca, 0.44% domorodaca, 1.23% azijata, 0.04% Pacific Islande-a, 1.92% ostale rase, 1.57% mesanci. Latinosa 3.89%.

Ako kazem oklen sam, lako mi je naci indentitet a cuvam ga ko guja noge.

dreamerns
04.05.2012, 22:06
Ja generalno imam sve manje i manje tu nostalgiju. Nekako sam se ovde vec privikao i vise ni ne razmisljam da li se druzim sa nasim ili strancima. Moram priznati da otkada sam se preselio u CA nisam jos nijednom bio u nekom nasem restoranu niti prodavnici (imam neku tursku lokalnu, tu se mogu naci neki nasi proizvodi). Deluje mi da je u Bay Area taj socijalni zivot malo bolji neko mid-west. Verovatno zato sto se ovde zbog IT industrije jako puno ljudi doseljava iz celog sveta, tako da je broj stranaca jako velik. Ipak je drugaciji osecaj u takvoj okolini, nego tamo gde je 95% amerikanaca, a ti si npr jedan od retkih iz evrope. Takodje, klima je daleko bolja...pa i to nekako valjda utice na mentalitet :-) Voleo bih i dalje da mogu cesce otici za Novi Sad da vidim svoje prijatelje i rodbinu, ali stvari su daleko drugacije nego sto su bile u npr. prvih godinu dana, kada je ta nostalgija bas bila jaka. Sto se tice druzenja sa "nasima", ja bih prvo da definisem sta se pod tim smatra. Ako se "nasi" smatra ljudi sa nasih prostora, onda da....imam dosta "nasih" prijatelja koje sam ovde stekao. Ako se pod "nasi" smatra odlazak u nekakve zajednice (uglavnom pod pokroviteljstvom crkve), onda se ne druzim sa "nasima" :-)

landlord
04.05.2012, 22:06
Bilo mi je potrebno citavih 45 sekundi da uz pomoc google-a, broja stanovnika, i demografske slike nadjem u kojem mjestu zivis. :)

Ovo sam radio jer mi je bilo ekstremno dosadno. :)

vuxanne
04.05.2012, 22:37
Ja generalno imam sve manje i manje tu nostalgiju. Nekako sam se ovde vec privikao i vise ni ne razmisljam da li se druzim sa nasim ili strancima. Moram priznati da otkada sam se preselio u CA nisam jos nijednom bio u nekom nasem restoranu niti prodavnici (imam neku tursku lokalnu, tu se mogu naci neki nasi proizvodi). Deluje mi da je u Bay Area taj socijalni zivot malo bolji neko mid-west. Verovatno zato sto se ovde zbog IT industrije jako puno ljudi doseljava iz celog sveta, tako da je broj stranaca jako velik. Ipak je drugaciji osecaj u takvoj okolini, nego tamo gde je 95% amerikanaca, a ti si npr jedan od retkih iz evrope. Takodje, klima je daleko bolja...pa i to nekako valjda utice na mentalitet :-) Voleo bih i dalje da mogu cesce otici za Novi Sad da vidim svoje prijatelje i rodbinu, ali stvari su daleko drugacije nego sto su bile u npr. prvih godinu dana, kada je ta nostalgija bas bila jaka. Sto se tice druzenja sa "nasima", ja bih prvo da definisem sta se pod tim smatra. Ako se "nasi" smatra ljudi sa nasih prostora, onda da....imam dosta "nasih" prijatelja koje sam ovde stekao. Ako se pod "nasi" smatra odlazak u nekakve zajednice (uglavnom pod pokroviteljstvom crkve), onda se ne druzim sa "nasima" :-)

Hehe, pozdrav od "nase"... :beer:

Jeste, nakon nekog vremena covek se navikne. I ovo ovde pocnes da zoves kucom. Mene recimo sad i mrzi da se truckam do nase zemlje, iznajmicu bolji stan za te pare sto bih dala na avion do kuce... Mozda dogodine...

Isto je i mene nostalgija ubijala prve godine toliko da nisam slusala nista od muzike na maternjem, samo sam presekla. Mada to pravilo i dalje najcesce postujem.

A i naravno zavisi gde si. Ja sam bukvalno u selu. Marsovac, cim progovorim. Zovu me Dr DZEJ (nije Ramadanovski)...

vuxanne
04.05.2012, 22:40
Bilo mi je potrebno citavih 45 sekundi da uz pomoc google-a, broja stanovnika, i demografske slike nadjem u kojem mjestu zivis. :)

Ovo sam radio jer mi je bilo ekstremno dosadno. :)

Svaka cast. Petak je to...

Hehehe, ne zadugo, ne zadugo :;D:

Magelan
06.05.2012, 18:55
Moje iskustvo u CHGO, sto rece Stefica, je krajnje porazavajuce. Nekad se zapitam kako se cela ta ekipa dokopala americkog tla. Da su birali gore iz nasih bivsih republika, mislim da ne bi bili ovako uspesni :grin:

Opet cu potvrditi steficin stav - nikako sa nasima u neke biznis poduhvate... To mi se obilo vec vise puta o glavu, i kad god pomislim da je neko ok - noz u ledja :no:

landlord
07.05.2012, 15:03
Ma druzis se sa ljudima sa ovog foruma i nema glava da te zaboli. :)

vuxanne
07.05.2012, 15:37
Ma druzis se sa ljudima sa ovog foruma i nema glava da te zaboli. :)

Tako je. :ziveli2: Bar vas u Shikagou ima vise od jednog komada

Magelan
07.05.2012, 17:53
@dreamer

Pa upravo je tako i ispalo - uglavnom komuniciram sa ljudima sa foruma :;D:

steficacvek
07.05.2012, 19:21
Sto nas vodi do zakljucka da trebamo napraviti neko okupljanje! :grin:

dragonn
07.05.2012, 22:06
Sto nas vodi do zakljucka da trebamo napraviti neko okupljanje! :grin:

Pa stvarno ne bi bilo loshe tako nesto odraditi :grin:. Bilo je reci ranije o tako necemu ali se nije desilo koliko mi se cini?

kaneolopa
08.05.2012, 02:58
Neki su se i okupljali... po Chicago-u, Vegasu... raznim lokacijama divne nase zemlje ;)

vuxanne
08.05.2012, 07:29
moze i virtuelno - po americki - neka telekonferencija...:beer:

Ivana Ina
08.05.2012, 15:15
Nije fer :woohoo: A da sacekate i nas (mozda)dolazece?! :==D: Pa da se i mi isvojatamo :grin: :grin: :grin:

dragonn
08.05.2012, 18:15
Neki su se i okupljali... po Chicago-u, Vegasu... raznim lokacijama divne nase zemlje ;)

Eto vidish, ja sam ti neobavesten - ko Kostunica tamo u Srbiji sto je uglavnom neobavesten o svemu bio :grin:.

dreadnot
08.05.2012, 18:28
Ja sam ti u jednom selu u sred Midwesta, 8612 stanovnika. 94.00% belaca, 0.82% crnaca, 0.44% domorodaca, 1.23% azijata, 0.04% Pacific Islande-a, 1.92% ostale rase, 1.57% mesanci. Latinosa 3.89%.

Ako kazem oklen sam, lako mi je naci indentitet a cuvam ga ko guja noge.

e, stvarno je lako, dala si previse podataka... kakav zez, da kazes gde zivis, mogu ljudi grdno da se prevare i da te pogledaju sazaljivo :-)))))

vuxanne
08.05.2012, 20:18
Eto vidish, ja sam ti neobavesten - ko Kostunica tamo u Srbiji sto je uglavnom neobavesten o svemu bio :grin:.

Ccc, pa cak sam se i ja okupljala po Cikagu i bez ovog foruma hehe

vuxanne
08.05.2012, 20:19
e, stvarno je lako, dala si previse podataka... kakav zez, da kazes gde zivis, mogu ljudi grdno da se prevare i da te pogledaju sazaljivo :-)))))

Ma zezam se bre. Evo koga zanima oklen sam i gde sam sve zivela u svom dosadasnjem zivotu klikni (http://www.linkedin.com/in/vukicajovanovic). A i ako hocete dodajte me u "connections"-e. Da sam htela da se identifikujem na forumu, ne bi mi ovde ime bilo vuxanne nego licno ime.

A nek me zali ko hoce ako je do toga sto ne zivim u Cikagu, Floridi, Njujorku, Kaliforniji i sta vec nama spada za mesta gde te ne zale ako zivis tamo, ja od danas do polovine avgusta ne radim tako da me boli uvce za sve :) (3 meseca jupiiii). Mogu za ta tri meseca da obidjem bilo koje druge lokacije na ovoj nasoj divnoj planeti.

steficacvek
08.05.2012, 20:24

Znam znam i priznajem, sama sam kriva sto nisam prisustvovala. Ali eto, mozda je vrijeme za jos jedno okupljanje, treba mi razlog da pobjegnem iz Phx, vec su pocele triple digits temperatures :-_-;::smrc::nene::wacko:

vuxanne
08.05.2012, 20:36
Znam znam i priznajem, sama sam kriva sto nisam prisustvovala. Ali eto, mozda je vrijeme za jos jedno okupljanje, treba mi razlog da pobjegnem iz Phx, vec su pocele triple digits temperatures :-_-;::smrc::nene::wacko:

A i blizi su ti sad kad su smugnuli na zapadnu obalu...

dreamerns
09.05.2012, 18:36
Moze Vegas kraj avgusta? Mislim, nas nekoliko vec svakako planira da ide tada, pa mozemo napraviti i neko zvanicno okupljanje?

steficacvek
09.05.2012, 21:13
Ja sam za, ovaj put bez posustajanja :grin:

ovo at least 50 characters me pocinje nervirati opasno ...

landlord
09.05.2012, 22:59
Ma zezam se bre. Evo koga zanima oklen sam i gde sam sve zivela u svom dosadasnjem zivotu klikni (http://www.linkedin.com/in/vukicajovanovic). A i ako hocete dodajte me u "connections"-e. Da sam htela da se identifikujem na forumu, ne bi mi ovde ime bilo vuxanne nego licno ime.

A nek me zali ko hoce ako je do toga sto ne zivim u Cikagu, Floridi, Njujorku, Kaliforniji i sta vec nama spada za mesta gde te ne zale ako zivis tamo, ja od danas do polovine avgusta ne radim tako da me boli uvce za sve :) (3 meseca jupiiii). Mogu za ta tri meseca da obidjem bilo koje druge lokacije na ovoj nasoj divnoj planeti.

Ma ne znam zasto se pravdas. mnogi bi ubili za takav posao.
A i mislim da se dreadnot samo salio sa svojim komentarom.

dragonn
10.05.2012, 23:42
Moze Vegas kraj avgusta? Mislim, nas nekoliko vec svakako planira da ide tada, pa mozemo napraviti i neko zvanicno okupljanje?.

Ja sam inace za okupljanja ovoga tipa ali cu najverovatnije ovoga puta da preskocim iz opravdanih razloga nazalost. U svakom slucaju cu vam pozeleti da se extra provedete tamo pa cemo cuti utiske posle :grin:.

sonofamom
14.05.2012, 23:37
Moze Vegas kraj avgusta? Mislim, nas nekoliko vec svakako planira da ide tada, pa mozemo napraviti i neko zvanicno okupljanje?

a jel ima neko da mu je Las Vegas bas totalno bez veze grad kao meni? posetih ga jednom i ne videh cime se to ljudi toliko "odusevljavaju"?!?! jedno od vecih razocarenja u USA. barem meni.

dreamerns
15.05.2012, 17:26
a jel ima neko da mu je Las Vegas bas totalno bez veze grad kao meni? posetih ga jednom i ne videh cime se to ljudi toliko "odusevljavaju"?!?! jedno od vecih razocarenja u USA. barem meni.

Ne znam sta si ti ocekivao od grada, ali uglavnom ljudi idu u Vegas cisto radi provoda ili kocke (uglavnom i jedno i drugo). Takodje, u Vegas ne ides sam. U principu, lepo je i prosetati se i videti te hotele, ali glavna poenta je da se otkacis.

sonofamom
15.05.2012, 18:44
Ne znam sta si ti ocekivao od grada, ali uglavnom ljudi idu u Vegas cisto radi provoda ili kocke (uglavnom i jedno i drugo). Takodje, u Vegas ne ides sam. U principu, lepo je i prosetati se i videti te hotele, ali glavna poenta je da se otkacis.

pa pravo da ti kazem, nema bog zna sta ni da se vidi. i naravno da nisam isao sam, ali ako je poenta provoda drustvo, a ne grad, onda cemu Las Vegas? :) mislim nama je bilo super, nemoj pogresno da me razumes, ali ne zbog Vegasa, tako da kapiram donekle sta pricas...a Vegas kao Vegas, stvarno nije nista, i sigurno ga necu vise posecivati. bas nema sta da ponudi. zamisli grad za provod, u kome recimo nema ni jedan jedini zatvoreni bazen?!?

mikiSA
15.05.2012, 19:13
Ja sam isla u Las Vegas u martu 2009, na 7 dana. Povod nije bio ni kockanje ni provod, nego nesto drugo: penjanje. Nekih 20 minuta voznje od LV su Red Rocks, prelijepe stijene sa stotinama raznih smjerova: od sportskih do tradicionalnih, za koje je potrebna posebna oprema. Uglavnom, u LV smo isli kad je bila kisa (jer je penjaliste zatvoreno kad pada kisa) i navece da prohodamo nakon vecere. A kampovali smo isto odmah pored LV, nikad cudniji a ljepsi kamp nisam vidjela... pustinja, a umjesto drveca je Joshua tree/nesto tipa kaktusa...
Meni se svidio, ali nismo isli u kockarnice jer nije dozvoljeno maloljetnicima koji su bili s nama u drustvu...

dreamerns
15.05.2012, 19:18
pa pravo da ti kazem, nema bog zna sta ni da se vidi. i naravno da nisam isao sam, ali ako je poenta provoda drustvo, a ne grad, onda cemu Las Vegas? :) mislim nama je bilo super, nemoj pogresno da me razumes, ali ne zbog Vegasa, tako da kapiram donekle sta pricas...a Vegas kao Vegas, stvarno nije nista, i sigurno ga necu vise posecivati. bas nema sta da ponudi. zamisli grad za provod, u kome recimo nema ni jedan jedini zatvoreni bazen?!?

Ima zatvoreni bazen, ali sa druge strane sta ce ti? Ako ti je vec zatvoreni bazen trebao, onda pretpostavljam da nisi bio u sezoni :-) Uostalom, stvar ukusa. Meni je bilo interesantno cak i da setam preko dana i da vidim sve te hotele koji predstavljaju replike gradova. Vecina je stvarno fantasticno uradjena.
Nije poenta provoda samo drustvo, ali bez drustva nema bas nekog ni provoda...to je svuda tako. Poenta Vegasa je da su svi tu dosli radi iste stvari (osim onih profi kockara), a to je da se ludo provedu. Imas veliku koncentraciju ljudi na jednom mestu koja zeli da se ludo provede....neki slave momacko, neki devojacko, neki vencanje itd. Svi su tu radi nekog otkacenog provoda. To je sustina. Ne kazem, ako odes u sred nedelje zimi....sigurno nije bog zna koliko poseceno.

sonofamom
15.05.2012, 19:54
Ja sam isla u Las Vegas u martu 2009, na 7 dana. Povod nije bio ni kockanje ni provod, nego nesto drugo: penjanje. Nekih 20 minuta voznje od LV su Red Rocks, prelijepe stijene sa stotinama raznih smjerova: od sportskih do tradicionalnih, za koje je potrebna posebna oprema. Uglavnom, u LV smo isli kad je bila kisa (jer je penjaliste zatvoreno kad pada kisa) i navece da prohodamo nakon vecere. A kampovali smo isto odmah pored LV, nikad cudniji a ljepsi kamp nisam vidjela... pustinja, a umjesto drveca je Joshua tree/nesto tipa kaktusa...
Meni se svidio, ali nismo isli u kockarnice jer nije dozvoljeno maloljetnicima koji su bili s nama u drustvu...

e da! cuo sam za to. tu se odrzava i neko svetsko prvenstvo u tome, zar ne? bas sam nedavno upoznao jednog amera, koji se time bavi climbing-om, i koji mi je o tome pricao. to stvarno zvuci interesantno.

dreamers,

e bas nema zatvoreni bazen! :) a pitas sta ce mi? pa zato sto od Novembra do Maja ne mozes da se kupas na otvorenim jer je hladno. to je ipak visoravan na velikoj nadmorskoj visini. a ako pitas sta ce mi bazen uopste, svasta, pa u svakom razvijenom turistickom mestu imas, jer neko eto zamisli svasta smatra i kupanje delom provoda! ako se otkacis sa drustvom, popijete malo, zezate se, sta fali i bucnuti se malo negde? ali u LV necete imati gde, osim ako niste otisli u toku leta. meni je to bilo nezamislivo da jedan Las Vegas nema zatvoreni bazen za turiste, ili u najmanju ruku zatvoreni water park,a oni nemaju ni otvoreni! tek ga grade i iako je planirano da se otvori ove godine, pomerili su za 2013. zar nije malo pateticno da Jagodina ima bolji water park od jednog Las Vegasa? :)

Zana
15.05.2012, 20:14
e da! cuo sam za to. tu se odrzava i neko svetsko prvenstvo u tome, zar ne? bas sam nedavno upoznao jednog amera, koji se time bavi climbing-om, i koji mi je o tome pricao. to stvarno zvuci interesantno.

dreamers,

e bas nema zatvoreni bazen! :) a pitas sta ce mi? pa zato sto od Novembra do Maja ne mozes da se kupas na otvorenim jer je hladno. to je ipak visoravan na velikoj nadmorskoj visini. a ako pitas sta ce mi bazen uopste, svasta, pa u svakom razvijenom turistickom mestu imas, jer neko eto zamisli svasta smatra i kupanje delom provoda! ako se otkacis sa drustvom, popijete malo, zezate se, sta fali i bucnuti se malo negde? ali u LV necete imati gde, osim ako niste otisli u toku leta. meni je to bilo nezamislivo da jedan Las Vegas nema zatvoreni bazen za turiste, ili u najmanju ruku zatvoreni water park,a oni nemaju ni otvoreni! tek ga grade i iako je planirano da se otvori ove godine, pomerili su za 2013. zar nije malo pateticno da Jagodina ima bolji water park od jednog Las Vegasa? :)

Ti si to nesto mnogo siguran na osnovu jednog, zimskog boravka u Vegasu? Funny! Kao prvo, Las Vegas nije fun zimi i to svako ko zivi ovde zna. Zimi idu oni koji bi da stede novce...ti isti izbegavaju vikende u Vegasu i ono, odsedaju u hotelima van stripa. Ako ides u turisticki boravak u Vegas - ono, hoces u muzeje bla bla, onda nemoj da ides u Vegas. U Vegas se ide na besne zurke, pice i provod do zore i na bazene za "adults" only! Tamo se ide da se kocka, vristi za stolovima ko kod da dobija i da se totalno otkaci.

Bazeni - na stripu se bazeni greju na 75-85F - i rade regularno bez obzira koje je doba godine. Pri tom, Tropikana zatvori svoj bazen staklom preko zime i isto ga greje. Zatvoren bazen je i u Sahari. Da ne redjam sad od hotela do hotela ali cinjenicno stanje je da ne mozes da koristis bazen ako ne odsedas u tom hotelu. Tako da je sve jedno, zar ne?

Meni je Vegas u komsiluku i mi idemo non stop (pa cemo dreamerns i mi opet ovog avgusta) te valjda malo bolje znamo sta ima a sta nema u Vegasu. Mi idemo u avgustu uvek i vikendom strogo... sta da ti kazem - kad je covek spreman na fun, njemu je svud ok pa i svojoj dnevnoj sobi. Mislim - poredjenje sa Jagodinom ahahahah ajd' molim te :)

sonofamom
15.05.2012, 20:19
kad je covek spreman na fun, njemu je svud ok pa i svojoj dnevnoj sobi. Mislim - poredjenje sa Jagodinom ahahahah ajd' molim te :)

upravo je to i moj point. ako znas da se provedes, ne treba ti ni Vegas. odnosno Vegas nije nikakav garant dobrog provoda.

inace, sta fali poredjenju? kad Vegas bude imao Water Park ko sto je gazda Palma napravio u JagodinU, neka se javi!

:)

vuxanne
16.05.2012, 13:31
Samo se cuvajte tigrova i Koreanskih mafijasa da ne bude zestok mamurluk (Hangover) :ziveli2: