PDA

View Full Version : Prijava za lutriju DV-2014

Stranice : [1] 2

curlika
14.05.2012, 14:43
Eto da na vreme otvorimo ovu temu mada se jos nista ne zna ni za ove ovogodisnje dobitnike a kamoli za nesto u buducnosti. Za pocetak, bar da se ovde prijavimo svi koji mislimo u oktobru ove (2012) godine, se prijaviti za DV-2014 lutriju. Koliko nas momentalno ima na forumu ili koji budu novi clanovi foruma. Svako ko je dobio "odbijenicu" moze se prijaviti ali kao i onaj sto ce se prvi put prijaviti, neka napise koji put ce mu biti prijava. S ovim postom nadam se da ce se na forum registrovati i oni koji samo prate teme bez da su se registrovali. Da vidimo koja "nova sila" kandidata se priprema. :) P.S. Zaboravih dodati....meni i supruzi i maleckoj (4god) ce biti 1. put.

Pedjat87
14.05.2012, 14:51
Ja cu se prijaviti po drugi put, a nadam se da cu to izvlacenja vec na neku foru biti u SAD-u :)

MiCemoProbati
14.05.2012, 21:58
I mi cemo se prijaviti ove godine po prvi put, kasno smo saznali za ovo. Hoce prijavljivanje opet biti od oktobra?

curlika
15.05.2012, 06:44
I mi cemo se prijaviti ove godine po prvi put, kasno smo saznali za ovo. Hoce prijavljivanje opet biti od oktobra?

Ha, ha, ha...dobar ti je nik. :) Nemoj probati...kako kazu jedan probao pa se.... nego uradi. A koliko je to vas "mi"? :) A trebalo bi da bude ko i do sada a ko ce ih znati...videcemo.

MiCemoProbati
15.05.2012, 10:57
Pa jbg, mora se probati da se vidi hoce li se uspjeti, nemamo srece sa lutrijama al ko ne ucestvuje nema cemu ni da se nada :)
pored mene "mi" obuhvata i moju zenu i bebicu, eto toliko nas je :)

draskoni
15.05.2012, 18:53
I ja planiram prijavu ove godine!Na forumu sam od septembra prosle god,ali sam bio takav baksuz da sam propustio prijavu za DV 2013:nene:!!Ali jbg,probacu sad!

fule1979
17.05.2012, 13:01
Prosle godine propustili, ovaj put necemo. Zena, cerkica 3 god. i ja.

curlika
17.05.2012, 20:22
He, he....bice nas porodica "surnajst" do oktobra. Ovi nasi stari drugovi sa foruma ce reci: Eto jos jedna generacija "gustera" koja misli da ce biti izvucena iz prve". Ja se ne opterecujem sa tim. Zivim zivot svakako kako bih i ziveo, s tim sto se moram potruditi da skupim dovoljno para za odlazak "ako ubodemo"...jer, sta vredi mogucnost odlaska kad ne mozes stvoriti pare za svoju porodicu i {sebe) da platis vize, troskove, avio karte. Pogotovo kad nemas sta ni prodati ni dobiti od ikoga. E pa, dragi moji "stariji" forumasi i igraci ove lutrije, to vam je i odgovor sa moje strane da li se i koliko zaludjujem ovom "lutrijom". Ne moze skoditi da se potrudis i zaradis pare jer bez njih...ne mozes nigde. Pa ako i omane dogodine, nece pare propasti. A kad ih bude na gromili, lakse ce se "nakototi" da bude vise. :)

ZeljkoUSA
17.05.2012, 23:19
He, he....bice nas porodica "surnajst" do oktobra. Ovi nasi stari drugovi sa foruma ce reci: Eto jos jedna generacija "gustera" koja misli da ce biti izvucena iz prve". Ja se ne opterecujem sa tim. Zivim zivot svakako kako bih i ziveo, s tim sto se moram potruditi da skupim dovoljno para za odlazak "ako ubodemo"...jer, sta vredi mogucnost odlaska kad ne mozes stvoriti pare za svoju porodicu i {sebe) da platis vize, troskove, avio karte. Pogotovo kad nemas sta ni prodati ni dobiti od ikoga. E pa, dragi moji "stariji" forumasi i igraci ove lutrije, to vam je i odgovor sa moje strane da li se i koliko zaludjujem ovom "lutrijom". Ne moze skoditi da se potrudis i zaradis pare jer bez njih...ne mozes nigde. Pa ako i omane dogodine, nece pare propasti. A kad ih bude na gromili, lakse ce se "nakototi" da bude vise. :)

Prijatelju, ja sam pare sakupio pre par godina i nista :no:

Zelim ti da pokrenes revoluciju, dobijes iz prve, pa se mozda i nama posreci :==D:

IvanaNis
18.05.2012, 01:04
Prijavicu se prvi put, takodje i moj decko, pa... nikad se ne zna mozda me i izvuku.. Treba biti uporan :))) Nada poslednja umire ahahaha

curlika
18.05.2012, 01:10
Prijatelju, ja sam pare sakupio pre par godina i nista :no:

Zelim ti da pokrenes revoluciju, dobijes iz prve, pa se mozda i nama posreci :==D:

Zeljo! Koliko znas ljudi koji u 51.toj godini zavrsavaju fax od 4 godine u roku???...Eto sad mene "poznas"!...zakljucak...SVE JE MOGUCE AKO TO ZAISTA ZELIS!!! :)...pa i da "utices" na lutriju! Samo biti uporan i isplatice se kad tad.

IvanaNis
18.05.2012, 01:37
Imam pitanje: Da li kada vrsim prijavu za lutriju mogu da navedem da sam udata, pritom da nisam, i da se udam kasnije, ako me izvuku? :) sve je to sta bi bilo kad bi bilo, ali bih ipak da znam...

Unapred hvala na odgovoru.

Silvija29
18.05.2012, 08:28
Mi cemo se prijaviti drugi put, suprug i ja sa bebom.

MiCemoProbati
18.05.2012, 10:49
Pa mislim da nas se velika vecina prijavi da proba i ne vjeruje previse u mogucnost da bas odmah bude izvucen, ali igra je da se igra, a ko igra ima pravo i da se nada :obrva:

ZeljkoUSA
18.05.2012, 11:56
Imam pitanje: Da li kada vrsim prijavu za lutriju mogu da navedem da sam udata, pritom da nisam, i da se udam kasnije, ako me izvuku? :) sve je to sta bi bilo kad bi bilo, ali bih ipak da znam...

Unapred hvala na odgovoru.

Nema potrebe za tim. Prijavis se kao single, a nakon izvlacenja se udas (ili te on ozeni) i oboje (ukoliko nije providno i namesteno) dobijate vize i sansu preko okeana :1081:

Citaj forum do oktobra, sve ce ti se razjasniti :book:

IvanaNis
18.05.2012, 14:05
Hvala puno na odgovoru :) Citacu naravno, do oktobra cu saznati sve :) hehe :book:

AllenJohnJohnson
18.05.2012, 20:25
DV 2013 prvi put. Prijevit ću se i za 2014. Mada još s nadom čekam jesen.

optimista
20.05.2012, 21:38
Ma prijavicu se po cetvrti put, mada nemam srece sa bilo kakvom igrom na srecu.

Ali koliko vidim , bice kao neko bonus izvlacenje pocetkom oktobra za DV2013 ??
ili sam ja sve pogresno shvatio ?

AllenJohnJohnson
21.05.2012, 00:42
Ma prijavicu se po cetvrti put, mada nemam srece sa bilo kakvom igrom na srecu.

Ali koliko vidim , bice kao neko bonus izvlacenje pocetkom oktobra za DV2013 ??
ili sam ja sve pogresno shvatio ?

Rekli su da je moguće, ali ne i da će sigurno biti. A s obzirom kako je nešto malo ljudi izvučeno s ovih prostora nego prijašnjih godina, možda nam se i posreći.

JovanaDalibor
21.05.2012, 14:10
Evo da se i ja javim, suprug i ja smo se prvi put zajedno prijavili prosle godine, NOT BEEN SELECTED :( ali idemo dalje dok nam se ne posreci... njemu treci put da ucestvuje a meni prvi...

lala
21.05.2012, 18:14
prijavicu se i ove godine,po cetvrti put uzastopno.

mijan
22.05.2012, 19:16
Tamo gde je Visa bulletin za Jun 2012. gde su objavili rezultate dobitnika pojedinacno po drzavama za ovu godinu stoji sledeca recenica

Dates for the DV-2014 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2014 program should check the Department of State’s Visa web page for more details in September.

Znaci sve standardno kao i do sada. U Septembru ce objaviti period za prijavljivanje a u Oktobru je prijava. Od placanja 99% nema nista. To znaci novo povecanje igraca za sledecu godinu zbog sve tezeg stanja na nasim prostorima i novog reklamiranja lutrije. Ima da smanje dobitnike sa foruma da se na prste jedne ruke izbrojimo...

petar.world
23.05.2012, 02:59
Mislim da ne moramo svi da govorimo: "prijavljujem se, prijavljujem se" jer vjerovatno svi koji su izvuceni za DV 2013 ce dobiti imigrantsku vizu pa se nece prijaviti za DV-2014, svi oni koji nisu ce se prijaviti za DV-2014.
Mozda je bolje da ostavimo ovu temu za neke nove stvari, i posebnosti vezane za DV-2014.

Novi na forumu i novi na lutrjiji, molim vas procesljajte malo po forumu i nadjite odgovore na pitanja vezana za:
-sliku
-rokove
-objasnjenja pojmova

curlika
23.05.2012, 12:14
Mislim da ne moramo svi da govorimo: "prijavljujem se, prijavljujem se" jer vjerovatno svi koji su izvuceni za DV 2013 ce dobiti imigrantsku vizu pa se nece prijaviti za DV-2014, svi oni koji nisu ce se prijaviti za DV-2014.
Mozda je bolje da ostavimo ovu temu za neke nove stvari, i posebnosti vezane za DV-2014.

Novi na forumu i novi na lutrjiji, molim vas procesljajte malo po forumu i nadjite odgovore na pitanja vezana za:
-sliku
-rokove
-objasnjenja pojmova

Nije naodmet (a vidimo da pali), da se prijave na ovu temu oni koji planiraju da se na jesen prvi put ili ponovo prijave. Taj cilj se i postigao s obzirom da ima ljudi kojima je bio prvi post post to da napisu da ce i sa kim ce se prijaviti za DVD-2014. Ne vidim nesto lose u tome...bolje tako nego kao neki sto budu izvuceni a tek onda napisu prvi post gde objave da su dobitnici. Naravno, kad prodje oktobar ili kad vec bude (i prodje) vreme za prijavu, nece se niko vise prijavljivati u ovom stilu nego ce se voditi drugi razgovori u vezi DV 2014.
Za nove na forumu se slazem da ga dobro iscitaju i da ne pitaju osnovne stvari jer su negde napisane a ko nema zivaca citati...i nije ozbiljan kandidat. Potrazite temu u kojoj odgovara vase pitanje a svakako ko jos nije odabran i nema sta puno da pita. Najbolje sto moze je da prati sve dodgadjaje na forumu pa kad bude selektovan nek pita do mile volje (ako sta nema). :)

Klama
23.05.2012, 18:49
Muz, beba od 16 meseci ja cemo se prijaviti peti put.

pcelica
24.05.2012, 10:19
Pozdrav svima.. Mi se prijavljujemo drugi put, s obzirom da sam prošle god zakasnila samo jedan dan :( ko zna zašto je to dobro. Pare ćemo skupljati kad nas izvuku, hahaha, ionako svaki štek ode na nešto ne planirano. A da, ima nas troje :) Držimo palčeve svi, da nas što više izvuku!!!

sofijauros
26.05.2012, 08:27
Supug, dvoje dece i ja, prijavit ćemo se drugi put u oktobru 2012 za DV2014.

NikolaBegi
26.05.2012, 12:49
Prijavicu se drugi put.
Prvi put 2013 nisam izvucen u maju, videcemo u oktobru sta ce biti. Uglavnom ne odustajem.

heraklion1992
30.05.2012, 19:44
Evo i ja da se javim,, ja cu se prijaviti po prvi put... :) sto kaze IvanaNis "Nada poslednja umire",, pa eto i ja da pokusam :)

ivanmilosavljevic
30.05.2012, 22:24
Srecno svima,verujte u to...Ja sam za docek 2012 god,u 00:00 razmisljao kada ce konacno rezultati.I bas sam bio ubedjen u sve to.A inace sam veciti pesimista,bakuz,luzer...

Daliborable
31.05.2012, 00:34
Sretno svima. Mene su od prvi put izvukli nisam vjerovao da je to moguce skeptik ka svim lutrijama. Zaista treba se potruditi, sreca nece sama. Ovo bar ne kosta nista.

zdravko80
02.06.2012, 17:34
Za početak sačekaću drugo izvlačenje u oktobru pa ako me ni tad ne izvuku sigurno ću se prijaviti po drugi put...
01.05.2012 NOT BEEN SELECTED :(

dreadnot
04.06.2012, 20:41
Za početak sačekaću drugo izvlačenje u oktobru pa ako me ni tad ne izvuku sigurno ću se prijaviti po drugi put...
01.05.2012 NOT BEEN SELECTED :(

jesam li ja nesto opasno prevideo, jesu li se stvari promenile??? Kakvo izvlacenje u oktobru?????

NightSky
04.06.2012, 22:12
jesam li ja nesto opasno prevideo, jesu li se stvari promenile??? Kakvo izvlacenje u oktobru?????

Jesi opasno previdio, i to vijest staru mjesec dana! :grin:
A stvari se očito mijenjaju iz godine u godinu.

DV 2013 Entrants: Please keep your confirmation number until at least September 2013, even if you are not selected on May 1, 2012. The Department of State may select more DV 2013 entries on October 1, 2012.

http://www.travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

On topic:
I mi naravno čekamo s nestrpljenjem novu šansu u oktobru, a ako nas opet fuli, prijavljujemo se ponovo.

mijan
05.06.2012, 15:20
The Department of State may select more DV 2013 entries on October 1, 2012.
DV-2013 entrants should keep their confirmation number as it is possible that more entries may be selected on October 1, 2012 at noon (EDT).
To je samo may be izvlacenje. Ubedjen sam da niko sa foruma nece biti izvucen u drugom krugu! Izvlacenje u drugom krugu ce biti atraktivno za jako siromasne zemlje gde mnogo dobitnika odustane od procedure zbog novca pa im trebaju novi dobitnici za proceduru. Na Balkanu nema odustajanja zbog novca pa im novi ljudi i nece trebati sa nasih prostora. :;D:

jovke
05.06.2012, 17:42
Umesto koga da uskocimo kao novi dobitnici kada su broj dobitnika recimo iz Bosne ili Hrvatske srozali na svega 50 ljudi godisnje?!
Od tih 50 dobitnika po mom misljenju mozda najvise 5 ljudi da odustane. Takva prilika se jednostavno ne propusta.

zdravko80
05.06.2012, 22:58
Evo i ja koju da prozborim :) Više ništa mi nije jasno i ništa ne može da me iznenadi :wtf: A evo o čemu se radi... Malo sam istraživao po rumunskom sajtu za green card http://www.google.rs/aclk?sa=L&ai=C3S3-_nDOT6-cNcv-sgaH2fnwDsy_mIUCxKj--SKUns2-VggAEAFQtZ_Nwf______AWD8BsgBAaoEIU_QYKAapkrFrleLNN I7PEuRFiM1tzdpRAhH6mvKXGp83g&sig=AOD64_0zlT-WcIgCGIl7CN1zlfvHgVcvSQ&ved=0CAcQ0Qw&adurl=https://www.migrationexpert.com/green_card_visa/online_assessment/%3Ffid%3D100036%26utm_term%3D%252Bgreencard%26crea tive%3D9288873148%26network%3D0%26pl%3D%26adgroup% 3D966205018%26match%3Db&rct=j&q=rumunski+sajt+za+green+card i tamo sam naišao na zanimljive podatke... navodno mnogi koji su prošle godine bili izvučeni 1. Maja a u ponovljenom krugu nisu sad su izvučeni ove godine... Navodno čak pominje se da je 60 % njih izvučeno... To su potvrdili i Kinezi i još neke zemlje (ovo prenosim kako sam pročitao) ... E sad da li je to jedna vrsta izvinjenja za prošlogodinji propust a da tek sad u drugom krugu mi možemo nečem da se nadamo... videćemo... Voleo bih da znam koliko je ljudi sa ovog foruma u prvom krugu prošle godine izvučeno pa posle nije ali je sad 1. Maja ponovo izvučen... Ja se ipak nadam da i ako bude drugo izvlačenje u Oktobru, da neće biti samo formalno... do tad čekam :)

zdravko80
05.06.2012, 23:06
Umesto koga da uskocimo kao novi dobitnici kada su broj dobitnika recimo iz Bosne ili Hrvatske srozali na svega 50 ljudi godisnje?!
Od tih 50 dobitnika po mom misljenju mozda najvise 5 ljudi da odustane. Takva prilika se jednostavno ne propusta.

Tačno je da se takva prilika ne propušta ali verovao ili ne ima popriličan broj ljudi koji su izvučeni a koji neće ići... Eto ja sam upoznao jednu devojku iz Banja Luke pre dve nedelje koja je izvučena i koja neće ići sigurno jer se samo "zafrkavala" i poslala je onako... Iz prve je izvučena... Moj drugar iz Skoplja ima rođaku koja je izvučena i koja takođe neće ići... i ona je iz prve izvučena... Žalosno je da se neki igraju sa takvim stvarima i samim tim u neku ruku onemogućavaju nas koji smo ozbiljni da odemo... Zbog takvih ja bih ipak naplaćivao igranje lutrije pa makar sa nekom minimalnom cifrom recimo 50 evra... Mnogi ne bi igrali iz zezanja...

jovke
05.06.2012, 23:23
Kako to da devojke ne zele ici?! Daj mi njihove podatke mozda zele ici ali cekaju najbolju ponudu da prodaju vizu za brak! :w00t:

zdravko80
06.06.2012, 00:11
Kako to da devojke ne zele ici?! Daj mi njihove podatke mozda zele ici ali cekaju najbolju ponudu da prodaju vizu za brak! :w00t:

E vidiš i meni je totalno čudno ... Ajde ova devojka iz Skoplja ona ima koliko sam ja shvatio siguran i odličan posao i super platu tako da je zadovoljna ali ova iz Banja Luke mi u opšte nije jasna... Što je najgore iima i solidnu ušteđevinu i opet se nećka a bukvalno ništa je ne veže za Banja Luku ... Pa nemam njihove adrese :(

johnny_nyc
07.06.2012, 17:52
prvi put se prijavio 2000 još dok se sve slalo poštom, i onda nakon toga nisam 7 god i sada sam tri puta za redom i nažalost...ništa, kao i svi čekam 9 mjesec i ako ne bude ništa dv 2014

katarinainikola
11.06.2012, 16:28
Pozdrav. Nova sam na forumu. Ja sam se prijavila za dv 2014 i dobila u emailu Ticket ID.
Sta treba dalje da radim? Hvala puno

draskoni
11.06.2012, 16:52
Pozdrav. Nova sam na forumu. Ja sam se prijavila za dv 2014 i dobila u emailu Ticket ID.

Verovatno ce ti bolje objasniti stariji clanovi ovog foruma,ali ja mislim da prijava za DV 2014 pocinje tek negde u oktobru!

NightSky
11.06.2012, 18:05

Pozdrav katarinainikola i dobro došla na forum!

Prvo što je trebalo uraditi, prije nego što se prijavi na lutriju i ostave osobni podaci ko zna kome, je otići na stranicu američke ambasade i dobiti službene i provjerene informacije kako i gdje se prijavljuje. Ovako to, recimo, izgleda na stranici američke ambasade u Sarajevu http://sarajevo.usembassy.gov/iv-diversity-lottery.html

Tamo se može vidjeti da su prijave za DV 2013 završene, a za DV 2014 nisu još ni počele. Također postoji i upozorenje za prevare vezane za DV lutriju:

Fraud Alert: There are many fraudulent websites posing as official U.S. Government sites related to the Diversity Visa lottery. Some companies posing as the U.S. Government have sought money in order to complete lottery entry forms. There is no charge to download, complete, and submit the Electronic Diversity Visa Entry Form. The Department of State will not mail selectees official notification letters, but will instead include instructions on the application confirmation page on how to proceed to the next step in the process. No other organization or company is authorized by the Department of State to notify Diversity Visa lottery applicants of their winning entry.

The only official Electronic Diversity Visa Lottery page. https://www.dvlottery.state.gov/

Gdje si se ti tačno prijavila? Jesi li išla na stranicu neke agencije?

Postoje agencije koje tokom čitave godine skupljaju prijave, svoje usluge naplaćuju, a onda ljude prijavljuju u isto vrijeme kada se i mi koji ne idemo preko agencija prijavljujemo, jer je to jedino vrijeme kada US Department of State prima prijave.

Postoje legalne agencije, koje naplaćuju uslugu prijave na lutriju (a što možeš odraditi sama besplatno), a postoje i prevaranti koji na taj način izvlače novac od neupućenih.

Može se pojaviti problem, zavisi kome si dala svoje podatke, ako te neka agencija prijavi i ako se sama prijaviš, onda će te diskvalifikovati, jer jedna osoba se može prijaviti samo jednom (za tu godinu). S druge strane, šta ako te ne prijave, a ni ti se sama ne prijaviš?

U svakom slučaju, kad se prijavljuje na zvaničnoj stranici, nikakav Ticket ID ne dobivaš mailom, nego na kraju registracije, kada ispuniš formular, dobiješ konfirmacijski broj koji moraš čuvati, jer je to jedini način da kasnije provjeriš jesi li izvučena.

Napiši nam gdje si se prijavila.

I naravno, kao i svakom novom članu, preporuka - čitaj forum, sve moguće informacije su tu: kako se prijaviti, kako provjeriti status, šta ako si izvučena, itd.

adojca
12.06.2012, 15:23
DV-2013 prvi put, ništa za sad.
DV-2014 će biti drugi put.
Single prijava :)

Amra Huric
12.06.2012, 23:59
Druga prijava mi je bila za DV 2013...nadam se oktobru, sva sam se vise unervozila od tih cekanja :aa:
U slucaju da i sad ne bude srece, prijavit cu se naravno i po treci put tj za DV 2014.

Mada planiram za 3 ili 4 mjeseca vec ici u ameriku sa turistickom vizom, da naravno vidim i druge opcije koje mi se nude, a ne samo da cekam skrstenih ruku :nene:

belma
13.06.2012, 23:27
I ja cu se prijavit , po prvi put i optimista sam i vjerujem da ce me odmah izvuci,hehe.... samo se bojim šta s tim slikama da tu šta ne zeznem.:bravo:

Marijab24
14.06.2012, 17:57
Momak i ja, bice treci put za DV 2014 ako nas ne izvuku u drugom krugu za DV 2013 :)

abandahr
14.06.2012, 18:43
Pa evo da se predstavim novi sam ovdje. Ove godine cu se prijaviti 5-ti put, ali prvi put sa zenom i kcerkom pa se nadam da ce mi donjeti jos jednom srecu. Sretno svima pa de se nademo u USA

ZeljkoUSA
15.06.2012, 14:00
I ja cu se prijavit , po prvi put i optimista sam i vjerujem da ce me odmah izvuci,hehe.... samo se bojim šta s tim slikama da tu šta ne zeznem.:bravo:

Ako te slike plase posalji ih meni, sredicu ti i vratiti za slanje. Imam decenijsko iskustvo, nazalost :belj:

Mada, nije nikakav problem, procitaj uputstva i to uradi u septembru da mirno docekas oktobar i pocetak prijave za DV2014, srecno :bravo:

miljko
19.06.2012, 01:30
Nov sam ovde( prije nekih sat vremena sam se uclanio) i prvi put se prijavljujem ove godine:-) videcemo koje sam srece:naughty:

Sacipko
19.06.2012, 16:04
Evo 'se upisem i ja. I ja cu se prijaviti i ove godine. Ukupno drugi put ;)

YoWanna
21.06.2012, 16:16
Evo i mi da se dodamo.Prijavljujemo se i mi po drugi put.Mozda nas i izvuku ...:)

Arminho
26.06.2012, 19:29
Ljudii ... koje godine su max za prijavljivanje na lutriju ... ?! ... dali je moguce da se moji roditelji prijave koji vec imaju 40+ god ... jer i njima je ovo prvi put da se prijavljuju ?????

natural
26.06.2012, 20:21
Mogu se prijavit samo je bitno da imaju cetverogdisnju skolu ili 2 godine radnog iskustava

Lioness
26.06.2012, 20:28
Поздрав људи, DV 2014 биће моја 4-та пријава и надам се срећна, а свакако надам се и на октобар :suure:
Сретно свима.

mijan
26.06.2012, 22:21
Ljudii ... koje godine su max za prijavljivanje na lutriju ... ?! ... dali je moguce da se moji roditelji prijave koji vec imaju 40+ god ... jer i njima je ovo prvi put da se prijavljuju ?????

Tvoji se mogu prijaviti i ici ako ih izvuku, ali ti ne mozes na osnovu njih kao clan porodice dobiti vizu i ici u USA ako imas vise od 21 godine! Ispravite me ako nisam u pravu jer mnogi misle da mogu otici na osnovu roditelja koji su vec u godinama a oni imaju vise od 21 godinu.

Arminho
26.06.2012, 23:46
Tvoji se mogu prijaviti i ici ako ih izvuku, ali ti ne mozes na osnovu njih kao clan porodice dobiti vizu i ici u USA ako imas vise od 21 godine! Ispravite me ako nisam u pravu jer mnogi misle da mogu otici na osnovu roditelja koji su vec u godinama a oni imaju vise od 21 godinu.

Aham ... pa da tako je .. zato sam i pitao u vezi toga ... ma da imam srece jos nemam punih ni 18 godina ... a gdje 21-god :wacko: heh .... ugl hvala vam na odgovorima ...
A kada su u pitanju papirologije slanje koverti itd ... dali je to izumrlo ... ili pak se sada to vrsi preko e-maila ........ sorry mozda dosadujem .... prijavio sam se prije nekoliko dana ... i zato me dosta toga zanima oko lutrije

Predpostavljam da ces me razumjeti :;D:

mikiSA
27.06.2012, 04:29
Aham ... pa da tako je .. zato sam i pitao u vezi toga ... ma da imam srece jos nemam punih ni 18 godina ... a gdje 21-god :wacko: heh .... ugl hvala vam na odgovorima ...
A kada su u pitanju papirologije slanje koverti itd ... dali je to izumrlo ... ili pak se sada to vrsi preko e-maila ........ sorry mozda dosadujem .... prijavio sam se prije nekoliko dana ... i zato me dosta toga zanima oko lutrije

Predpostavljam da ces me razumjeti :;D:

Gdje si se prijavio ? Na forum ili negdje za lutriju??? Ako si se prijavio ovdje na forum, ostavi vremena i polako iscitavaj teme za 2011 i 2012 lutriju, one su najsvjezije sa informacijama: nema koverti da se cekaju, ako se prijavis u oktobru i vidis da su te izvukli u maju sljedece godine onda ti saljes kovertu sa formularima popunjenim i slikama...

marko82ns
28.06.2012, 14:38
Postao sam član pre par dana, ali pratim dešavanja na forumu već duže vreme.

Ove godine ću se prvi put prijaviti.

Pozdravljam sve ljude sa foruma, a posebno moje Novosađane :).

Srećno svima!

nikolasubotica
29.06.2012, 12:21
ja se prijavljujem po prvi put, nek na je svima sa srecom :ziveli2:

Markitj
30.06.2012, 17:08
I ja se prvi put prijavljujem, pa ce da vidimo sta ce biti.. :1081:

Taji
30.06.2012, 18:21
Pozdrav svim novim clanovima...dobro nam dosli :beer:

jovke
01.07.2012, 18:29
DV-2014 ce biti 9. prijava za mene i 9. za suprugu, (9+9=18).
Tjesim se jedino time da smo rano poceli igrati pa jos uvijek ima smisla jer imamo tek po 31 godinu, i to sto sam vidio da su dreadnot i vrhunski izvuceni iz 10+ pokusaja. Sva ostala prica o regularnosti i sansama za dobitak je samo bezvezna prica koja nije vrijedna zamaranja, jer od toga nema nikakve koristi. Oni lutriju odradjuju kako oni hoce, sta god ja mislio o regularnosti i sansama.

Jedna molba. Prebacite ovu temu u sekciju tamo gdje i pripada, tamo gdje su prijave za lutriju i iz prethodnih godina.

dreadnot
02.07.2012, 23:01
Puno srece Jovke, sada kada ste dostigli zbirno punoletstvo :-)))
Slazem se, ova tema je na pogresnom mestu...

Molloh
06.07.2012, 13:10
Pozdrav svima,
Prosle godine smo propustili priliku, ali ove godine se sigurno prijavljujemo za DV - 2014, decko i ja :bigkiss: , pa cemo videti sta ce biti...
Srecno svima koji planiraju prijavu u oktobru :==D:

curlika
12.07.2012, 18:43
Pa svakako posle oktobra niko se nece prijavljivati sa: Ja i moj...cemo 1, 2 ili koji put...Od oktobra ova tema postaje ono sto i treba a ovo je zagrevanje... :)

ivanmilosavljevic
13.07.2012, 09:52
Puno srece svima,verujte u to od onog momenta kad stisnete enter i posaljete aplikaciju.Ja sam bio uveren,kao da me je neko pitao koliko je 1+1=?..
Srecno svima!

AllenJohnJohnson
13.07.2012, 11:32
Puno srece svima,verujte u to od onog momenta kad stisnete enter i posaljete aplikaciju.Ja sam bio uveren,kao da me je neko pitao koliko je 1+1=?..
Srecno svima!

Hahaha, tako sam se i ja osjećao, ali kod mene 1+1 nije bio ni 2, pa ni 3, već velika NULA...

pcelica
15.07.2012, 21:28
Ja se već pakujem :) ubeđena sam da će nas izvući!!!
Primenjujte SECRET ljudi, dovoljno je samo da poželite i čvrsto verujete i uspeva 100% ;)

tuki789
15.07.2012, 22:37
Pozdrav drustvo, i ja se vise smorih ovde pa ove godine rodjeni brat i ja apliciramo za DV-2014. Konkurs bese pocinje u Septembru???

Mea
16.07.2012, 00:18
Ja se već pakujem :) ubeđena sam da će nas izvući!!!
Primenjujte SECRET ljudi, dovoljno je samo da poželite i čvrsto verujete i uspeva 100% ;)

Točno to i ja radim, Secret teorija :) Prijavljujem se prvi put, s dečkom, i mi smo već u mislima tamo i jedva čekam rok otvaranja prijava! Sretno nam svima :)

Garitos
19.07.2012, 21:38
Vec duze vrijeme pratim lutriju i pojma nemam zasto se do sad nisam prijavila.Bila sam vise puta u USA (i zadnjih 4 mjeseca sam takodje u USA),probala sam da ostanem za stalno...Prijaviljujem se ove godine definitivno :1072:

Dome
20.07.2012, 14:48
Ja cu se ove godine prijaviti sa suprugom(ako bog da ako se ozenim do oktobra/novembra :)) ) po prvi put,imao sam neke solucije o e2 vizi,al ipak cu pokusati prvo ovo. :)

mebely
27.07.2012, 07:11
Pozdrav za sve! Suprug i ja cemo ove godine prvi put ucestvovati. Sretno!

dreadnot
27.07.2012, 15:56
Svima puno srece! Za one koji zele da odu i razmisljaju o nacinu, citiracu prijatelje koje sam ovde upoznao. Situirani su, dobro zaradjuju, posebno on kao anesteziolog, od jedne mesecne plate moze bez problema da kupi dobra, nova kola, ali jos uvek nemaju zelene karte i tresu se dok im to ne bude reseno: "Nemas pojma u kakvoj si prednosti zato sto imas GC i sto mozes da radis gde hoces i sta hoces, sto ne zavisis od poslodavca i njegove dobre volje."
Niko vam nista ne daje kada stignete, ali imate pravo i mogucnost da sve sto vam treba sami stvorite i da pri tome ne brinete da li ce vam sledeceg dana neko reci da se pakujete i idete kuci.
Sa srecom!

vuxanne
27.07.2012, 16:23
Svima puno srece! Za one koji zele da odu i razmisljaju o nacinu, citiracu prijatelje koje sam ovde upoznao. Situirani su, dobro zaradjuju, posebno on kao anesteziolog, od jedne mesecne plate moze bez problema da kupi dobra, nova kola, ali jos uvek nemaju zelene karte i tresu se dok im to ne bude reseno: "Nemas pojma u kakvoj si prednosti zato sto imas GC i sto mozes da radis gde hoces i sta hoces, sto ne zavisis od poslodavca i njegove dobre volje."
Niko vam nista ne daje kada stignete, ali imate pravo i mogucnost da sve sto vam treba sami stvorite i da pri tome ne brinete da li ce vam sledeceg dana neko reci da se pakujete i idete kuci.
Sa srecom!

Upravo to. Pravo da budes koliko hoces....................

ivanmilosavljevic
28.07.2012, 00:32
Sa srecom!

Bas tako,ali ljudi ne znaju koje je to bogatstvo...Da mlad covek ode sam,i da ne mora da se zeni da bi dobio GC.Da moze da se ponasa opusteno,i da zapocne nov zivot...

Aristotel
28.07.2012, 14:39
Ja ove godine prvi put apliciram! Bio sam 4 meseca u USA! I daće bog da me izvuku! Završio saobraćajni faks! Zaposlio se u nekoj špediciji al neće da me prijave, i kada me prijave biču prijavljen da radim sa srednjom školom u kozmetičkoj kući (majko božija)i!!!! Bez mogućnosti da bilo šta uradim u Srbiji igraću lutriju! To mi je jedina nada!!!! I nekako mnogo verujem da će me izvući!!!!! :skviz:
ps. Znam još par ljudi koji će isto igrati!!!! :) kako bi bilo lepo da svi budemo izvučeni...

zoorraanna
31.07.2012, 15:19
Pozdrav svima. I ja čekam oktobar da vidim šta će biti sa rezultatima za 2013. DV 2014 će biti treća prijava za supruga, djevojčicu od 12 god i mene. Nadam se najboljem.

Hurricane
02.08.2012, 08:18
Pozz svim clanovima foruma.
Prijavljujem se prvi put, supruga i ja.:bigkiss: Imam jedno pitanje, supruga i dalje ima licnu kartu sa devojackim prezimenom( na vencanju je uzela moje) i nisam siguran da ce stici nova l.k. do kraja septembra. Sa kojim podacima ona da se prijavi?

Hvala Vam unapred.

bodadibo
02.08.2012, 14:17
Zeleo bih, prvo, da vas sve pozdravim.
Supruga i ja smo se prvi put prijavili za DV2013 i "za sada" nismo izvuceni.
Ocekujemo to dodatno izvlacenje u oktobru...pa videcemo.

oskark
02.08.2012, 18:30
Pozz svim clanovima foruma.
Prijavljujem se prvi put, supruga i ja.:bigkiss: Imam jedno pitanje, supruga i dalje ima licnu kartu sa devojackim prezimenom( na vencanju je uzela moje) i nisam siguran da ce stici nova l.k. do kraja septembra. Sa kojim podacima ona da se prijavi?

Hvala Vam unapred.

S'obzirom da prijava traje dva meseca, verovatno cete imati dovoljno vremena.
E sad jedina stvar, LK nema nikakve veze sa prijavom za lutriju. Ako je tvoja zena uzela tvoje prezime na vencanju onda je njoj i zvanicno tvoje prezime, samo sto ima nevazeca dokumenta. Sto je opet veci problem za Srpsku policiju nego za DV prijavu...Njena licna karta ce joj trebati tek za interview u BG 2013/2014 ako vas izvuku. :)

Neka se ona prijavi na njeno zvanicno ime i prezime :grin:

AllenJohnJohnson
04.08.2012, 10:40
Bas tako,ali ljudi ne znaju koje je to bogatstvo...Da mlad covek ode sam,i da ne mora da se zeni da bi dobio GC.Da moze da se ponasa opusteno,i da zapocne nov zivot...

Evo me, tek ću 21 godinu napuniti...
Nema što ne bih dao da me u oktobru izvuku :drool:

Hurricane
05.08.2012, 12:44
S'obzirom da prijava traje dva meseca, verovatno cete imati dovoljno vremena.
E sad jedina stvar, LK nema nikakve veze sa prijavom za lutriju. Ako je tvoja zena uzela tvoje prezime na vencanju onda je njoj i zvanicno tvoje prezime, samo sto ima nevazeca dokumenta. Sto je opet veci problem za Srpsku policiju nego za DV prijavu...Njena licna karta ce joj trebati tek za interview u BG 2013/2014 ako vas izvuku. :)

Neka se ona prijavi na njeno zvanicno ime i prezime :grin:

Hvala puno na odgovoru i savetu.:bravo::bravo::bravo:

oskark
05.08.2012, 20:13
Hvala puno na odgovoru i savetu.:bravo::bravo::bravo:

Nema na cemu, zato smo tu da pomazemo jedan drugima(uglavnom) :grin:
Samo se vi lepo prijavite i nemate brige.
Jel se prijavljujete odvojeno?

oskark
09.08.2012, 19:20
DV 2014 Program: Online registration for the DV-2014 Program will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4). Instructions for the DV 2014 Program are not yet available, so please check back later.

Evo i zvanicnog obavestenja :grin:

jovke
09.08.2012, 21:39
Ažurni su, poranili su ove godine sa najavom nove prijave. Instrukcije standardno izbacuju u Septembru. Vjerovatno neće biti plaćanja čim ga sad nisu najavili. Biće sve isto kao i do sada, ista polja, slika 600x600, i navali narode. Malo će biti konfuzije i preklapanja sa DV-2013 dodatnim izvlačenjem, ali ništa strašno. Sigurni smo sada i zvanično da nema ukidanja za novu turu. :==D:
Može se desiti jedino da se neko nepotrebno slikao za novu prijavu za DV-2014 a izvuku ga 1. Oktobra za DV-2013 i da tako sebi napravi nepotreban trošak. :;D:

Aristotel
09.08.2012, 22:31
Ali to su digitalne slike! Zasto bi se slikao za to dva puta kad je imas na hardu? :blink: daće Boga da me izaberu! :) a imam dobar osecaj! :)

oskark
09.08.2012, 22:48
Ažurni su, poranili su ove godine sa najavom nove prijave. Instrukcije standardno izbacuju u Septembru. Vjerovatno neće biti plaćanja čim ga sad nisu najavili. Biće sve isto kao i do sada, ista polja, slika 600x600, i navali narode. Malo će biti konfuzije i preklapanja sa DV-2013 dodatnim izvlačenjem, ali ništa strašno. Sigurni smo sada i zvanično da nema ukidanja za novu turu. :==D:
Može se desiti jedino da se neko nepotrebno slikao za novu prijavu za DV-2014 a izvuku ga 1. Oktobra za DV-2013 i da tako sebi napravi nepotreban trošak. :;D:

Pa iskreno ne znam dal ce biti placanja ove godine, nekako se ne oseca u vazduhu :grin: ali ko ce ga znati...umeju da iznenade sa novinama. No medjutim nije mi jasno zasto nisu objavili istrukcije za 2014 kad ce biti sve isto kao i svake godine samo promene cifre. Mozda i menjali sajt pa nije vise isto....Nego najbolje da sacekamo sta ce izbaciti, nego da nagadjamo do septembra...

Al iskreno ako bi bio u situaciji da biram izmedju nepotrebnog slikanja i nove prijave :grin: mislim da Vam je jasno sta bi pobedilo...Nego rezultati(ako budu uopste) ce biti 1.10 a nova prijava pocinje 2.10. nisam siguran da ce ljudi BAS toliko zuriti sa prijavom....A inace ja sam se slikao sa svojim mobilnim telefonom u svojoj sobi...tako da:naughty::ludak::RRofl:

oskark
09.08.2012, 22:49
Ali to su digitalne slike! Zasto bi se slikao za to dva puta kad je imas na hardu? :blink: daće Boga da me izaberu! :) a imam dobar osecaj! :)

A ti si igrao prosle godine pa cekas 1. oktobar ili ce ti ovo biti prvi put?

jovke
09.08.2012, 22:50
Slika ne bi trebalo da bude starija od 6 mjeseci tako da se moras slikati svake godine za prijavu ako hoces da budes siguran da te zbog slike nisu diskvalifikovali.

oskark
09.08.2012, 23:11
Pa jedino ako nije mislio na neku svoju sliku koju ima na hard disku :grin:

Aristotel
10.08.2012, 01:12
Definitivno sada treba da igram prvi put! :) nisam znao to za diskvalifikaciju zbog slike! I ako sam expetr za digiralnu fotografiju, sada ste mi uneli sumnju da li cu odabrati pravu! Hvala na savetu!

pumpkin
10.08.2012, 01:30
Prijavljujem se ove godine prvi put, cisto da okusam srecu. Jos studiram :grin:

Aristotel
10.08.2012, 02:37

Ako to radiš čisto da okušaš sreću onda odustani! Molim te! Jer ako stvarno ne želiš da ideš i čisto okušavaš sreću, ovde ima ljudi koji stvarno su rešili da idu... Ne budi im konkurencija ako stvarno ne želiš da ides ako te usreći!

oskark
10.08.2012, 03:33
Ako to radiš čisto da okušaš sreću onda odustani! Molim te! Jer ako stvarno ne želiš da ideš i čisto okušavaš sreću, ovde ima ljudi koji stvarno su rešili da idu... Ne budi im konkurencija ako stvarno ne želiš da ides ako te usreći!

Svaka ti cast na odgovoru, Bolje ni ja ne bih rekao. Jeste problem u tome sto se mnogi prijavljuju cisto da vide dal ce biti izvuceni, pa tako prijavljuju koga jos stigu, i onda taj neko bude izvucen i onda odustaje..A zauzim mesto nekome ko bi stvarno imao zelju da ode. Ali srecom pa su sada pametni ljudi izmislili i oktobarski rok:grin:, tako da ako padnete ispit u maju, imate i popravni rok.:book:

Mada moram priznati, i ja sam bio jedan od tih ljudi, kao sto je pumpkin. Prijavio sam se u oktobru cisto da probam, jer sam jos uvek bio apsolvent i ostalo mi je jos 5 ispita do kraja. Nekako sam bio ubedjen da ce to biti cisto onako, i da ce moja biti 2014 godina, koja bi naravno vise odgovarala. Jer sam i takav finansijski plan napravio....
Ali onaj gore je mislio malo drugacije :obrva: a onda trckaraj, uci davaj ispite, i diplomirao sam u maju...:book::bravo: e sad ostaje samo da stedim, stedim i ako bude jos para onda stedim...:blink: mada od naseg minimalca ovde ne znam kako cu da ustedim za vilu na Beverly Hillsu :guns2::a014::udri:

Aristotel
10.08.2012, 12:01
@oskark ako nije tajna jel imaš tamo nekoga? Koliko para planiraš da uštedis! Ja sam nesto kontao i 2000 dolara je moj maksimum ako me izvuku u DV-2014, sve celu platu da ostavljam! :-_-;:

ZeljkoUSA
10.08.2012, 12:11
@oskark ako nije tajna jel imaš tamo nekoga? Koliko para planiraš da uštedis! Ja sam nesto kontao i 2000 dolara je moj maksimum ako me izvuku u DV-2014, sve celu platu da ostavljam! :-_-;:

Neka ti je onaj gore u pomoci ako krenes sa $2000 :smrc:

oskark
10.08.2012, 12:21

Pa kako je mene krenulo izgleda da cu i ja sa $2000 da krenem. Jer bas kad ne treba onda ti se desavaju ove baksuzne situacije koje kostaju boga i oca...Al u svakom slucaju, bice kako bude. Ja sam uvek bio snalazljiv, i snacicu se ja tamo, ma koliko tesko bilo, makar zbog sebe.

Al za sada nemam konkretno nikog tamo od familije i blizih robina prijatelja, ali mogu da nadjem nekog..
Znate, istina je ono sto je neko ovde rekao, samo ne znam u kojoj temi...da kad pocnes da kazes ljudima da ides preko, samo ce se javljati da imaju nekoga tamo. i istina je. Kad sam se prijavljivao nisam imao nikog, ama bas nikog koga znam...a sad ima i vise njih.

ZeljkoUSA
10.08.2012, 12:27
Pa kako je mene krenulo izgleda da cu i ja sa $2000 da krenem. Jer bas kad ne treba onda ti se desavaju ove baksuzne situacije koje kostaju boga i oca...Al u svakom slucaju, bice kako bude. Ja sam uvek bio snalazljiv, i snacicu se ja tamo, ma koliko tesko bilo, makar zbog sebe.

Al za sada nemam konkretno nikog tamo od familije i blizih robina prijatelja, ali mogu da nadjem nekog..
Znate, istina je ono sto je neko ovde rekao, samo ne znam u kojoj temi...da kad pocnes da kazes ljudima da ides preko, samo ce se javljati da imaju nekoga tamo. i istina je. Kad sam se prijavljivao nisam imao nikog, ama bas nikog koga znam...a sad ima i vise njih.

Samo napred, guraj pa makar i sa tom cifrom. Hteo sam da kazem da je tesko sa toliko, ali ako je covek uporan, vredan i ima malo srece sve se moze.

Samo napred, svu srecu ti zelim :bravo: :bravo: :bravo:

P.S. U pravu si, dok krenes pojavice se jos ljudi koji ti mogu dati barem neke smernice u pocetku.

Aristotel
10.08.2012, 12:37
@željko iskreno bolje sa dve hiljade tamo nego ovde sa 200 evra platom! NE predajem se tako lako! :) Imama plan da joj ponesem 1000 al na kvarno! Tipa odem do banke i podignem keš kredit! Valjda ce me do tada prijaviti u firmi! :) I ne vraćam se! :)

ZeljkoUSA
10.08.2012, 13:08
@željko iskreno bolje sa dve hiljade tamo nego ovde sa 200 evra platom! NE predajem se tako lako! :) Imama plan da joj ponesem 1000 al na kvarno! Tipa odem do banke i podignem keš kredit! Valjda ce me do tada prijaviti u firmi! :) I ne vraćam se! :)

Slazem se, ne treba se predavati. Uopste ne sporim da treba otici, ni blizu, samo kazem da je na pocetku inace tesko, a sa malo para jos teze. Medjutim, nema toga sto jaka volja ne moze da prevazidje...

Sto se banke tice nikako ne otkrivaj ovde svoj identitet, ko zna mozda je tvoj bankar ovde na forumu :==D:

Aristotel
10.08.2012, 13:15
Sto se banke tice nikako ne otkrivaj ovde svoj identitet, ko zna mozda je tvoj bankar ovde na forumu :==D:
Imam još tri dobre fore da tako zeznem još koju kompaniju :) mora da se snalazim! :(

oskark
10.08.2012, 13:19
Slazem se, ne treba se predavati. Uopste ne sporim da treba otici, ni blizu, samo kazem da je na pocetku inace tesko, a sa malo para jos teze. Medjutim, nema toga sto jaka volja ne moze da prevazidje...

Svaki pocetak jeste tezak.Al kako kazu ono sto te ne ubije, to te ojaca :P pa se uzdamo u to da nas nece ubiti. Treba poneti sto vise para, ako nemate srece sa srecom :D
Jer ako ne naidje bilo kakav posao, onda kao sto si rekao malo pre, neka nam je onaj gore u pomoci. :smrc: Zato treba dobro razmisliti i odluciti gde otici za pocetak. Gde ima posla, da je nezaposlenost mala, i naravno gde ima tih vrsta poslova koje zelis da radis...

Hahahaha, da, pogotovu kad se najmanje nadas. Inace, i ja sam razmisljao o tim stvarima, ali mislim da cu popricati sa mojima pa da uzmemo neki kredit a ja da saljem odande pare...videcemo kad dodje vreme za to.

oskark
10.08.2012, 13:20
Imam još tri dobre fore da tako zeznem još koju kompaniju :) mora da se snalazim! :(

Nemoj da si cicija,, otkrij i nama neke :grin:

(too short, bla bla)

AllenJohnJohnson
10.08.2012, 13:48

A pa nemoj samo sreću provjeravat. Ja sam sad prvu godinu faksa završio. I da me izvuku na predzadnjoj godini faksa, opet bih odustao od njega, jer kao prvo naš faks u većini slučajeva tamo ništa ne vrijedi. A drugo mlad sam, i htio bih iskušati njihovo školovanje. Ako i ti tako ne razmišljaš, onda se nemaš što prijavljivati prije nego faks završiš.
Biti izvučen, a odbiti ići je isto kao ispred gladnog djeteta baciti sendvić u rijeku jer ga ne možeš pojesti...

Ako studenti mogu online nać neki početnički smještaj i posao sa satnicom od 10 dolara na J1 vizi, možda bi to mogli i ostali.
Ne znam zašto se očekuje da čim dođeš, odmah uzmeš super stan i auto. Ideš tamo početi novi život od nule, ispočetka, a ne od sredine.
To ne da nije nemoguće, nego ni toliko teško, pogotovo ako si samac.

pumpkin
10.08.2012, 13:58

A gdje si ti zakljucio da ja ne zelim da idem :blink: Mislila sam "da okusam srecu" vise u smislu sto sumnjam da cu odmah iz prvog puta biti izvucena, ali od ove godine zelim da pocnem s lutrijom.
Sve i da imam toliku srecu pa da me izvuku iz prve, mogla bi stici zavrsiti fax. Bilo bi pritiska ali boze moj, vrijedilo bi

ZeljkoUSA
10.08.2012, 13:58
Ako studenti mogu online nać neki početnički smještaj i posao sa satnicom od 10 dolara na J1 vizi, možda bi to mogli i ostali.
Ne znam zašto se očekuje da čim dođeš, odmah uzmeš super stan i auto. Ideš tamo početi novi život od nule, ispočetka, a ne od sredine.
To ne da nije nemoguće, nego ni toliko teško, pogotovo ako si samac.

Studenti sa J1 vizom imaju obezbedjene poslove pri dolasku u USA. Nakon nekog vremena, kad se uklope, a i to zele nadju eventualno jos jedan.

Studenti sa J1 vizom imaju obezbedjen smestaj koji ne placaju i znaju gde ce spavati od prvog dana po sletanju.

Sa ovom vrstom vize sletis na aerodromu i - snalazi se. Ooooogromna je razlika u tome. Nisu mi ni na kraj pameti "dobri" stanovi i kola posto je tesko bilo kakav stan naci bez kreditne istorije.

Ta tvrdnja da nije uopste tesko mi je, blago receno, neozbiljna. Tesko je i da odes sa $20k

oskark
10.08.2012, 14:09
A gdje si ti zakljucio da ja ne zelim da idem :blink: Mislila sam "da okusam srecu" vise u smislu sto sumnjam da cu odmah iz prvog puta biti izvucena, ali od ove godine zelim da pocnem s lutrijom.
Sve i da imam toliku srecu pa da me izvuku iz prve, mogla bi stici zavrsiti fax. Bilo bi pritiska ali boze moj, vrijedilo bi

Ali moram jos jednom da prokomentarisem, kao sebe da citam. Ali bukvalno iste reci sam i ja mislio kada sam se prijavljivao. I onda je bilo soka u maju kada sam video da sam izvuce...prvi dan nisam znao sta da mislim..bilo je ono, o boze zasto sada, sto ne sledece godine..al posle dva dana mi se promenulo misljenje skroz. Dao sam tri ispita za mesec dana, od toga dva ispita sam ucio od nule.
Ako imas fore da zavrsis do tada ako te izvuku i ako planiras da odes, onda samo napred:grin:, nikad ne znas koja te luda sreca prati :naughty:
Mene tada izvukli na lutriji, polozio tri ispita za jedan rok, diplomirao, cak sam i dobio na Nokia nagradnoj igri. Trebao sam igrati i loto, mozda bi doibio:obrva:

AllenJohnJohnson
10.08.2012, 14:11
Studenti sa J1 vizom imaju obezbedjene poslove pri dolasku u USA. Nakon nekog vremena, kad se uklope, a i to zele nadju eventualno jos jedan.

Studenti sa J1 vizom imaju obezbedjen smestaj koji ne placaju i znaju gde ce spavati od prvog dana po sletanju.

Sa ovom vrstom vize sletis na aerodromu i - snalazi se. Ooooogromna je razlika u tome. Nisu mi ni na kraj pameti "dobri" stanovi i kola posto je tesko bilo kakav stan naci bez kreditne istorije.

Ta tvrdnja da nije uopste tesko mi je, blago receno, neozbiljna. Tesko je i da odes sa $20k

Ja ne znam kako je kod vas, ali u Hrvatskoj i Srbiji većina studenata na tom programu si bira opciju da sami nalaze posao i smještaj, jer tako mijenjati poslove i naći si smještaj koji im odgovara. Osobno ću i sam uzeti tu opciju. Bez osiguranog smještaja i bez posla. Dečki i cure su silazili na aerodrom, nitko ih ne bi dočekao. A uvjet agencije je da ponesu sa sobom 800$ džeparca... Toliko o tome da je teško. Teško bi bilo onome tko bi čekao na posao u struci pola godine, umjesto da u međuvremenu pere negdje suđei konobari uz jeftin smještaj.

pumpkin
10.08.2012, 14:24
Ali moram jos jednom da prokomentarisem, kao sebe da citam. Ali bukvalno iste reci sam i ja mislio kada sam se prijavljivao. I onda je bilo soka u maju kada sam video da sam izvuce...prvi dan nisam znao sta da mislim..bilo je ono, o boze zasto sada, sto ne sledece godine..al posle dva dana mi se promenulo misljenje skroz. Dao sam tri ispita za mesec dana, od toga dva ispita sam ucio od nule.
Ako imas fore da zavrsis do tada ako te izvuku i ako planiras da odes, onda samo napred:grin:, nikad ne znas koja te luda sreca prati :naughty:
Mene tada izvukli na lutriji, polozio tri ispita za jedan rok, diplomirao, cak sam i dobio na Nokia nagradnoj igri. Trebao sam igrati i loto, mozda bi doibio:obrva:

Definitivno si trebao igrati loto, to je ocigledno bila tvoja godina. Ja bi tu srecu iskoristila na svim mogucim poljima :==D:
Ali dokazujes mi ono sto i sama mislim, kad ti se pruzi takva prilika o kakvoj sanjas, ona se ne propusta. Onda ti cak nije ni tesko stici obaviti sve sto imas, koliko god bilo naporno dobijes snagu. Volja je pokretac svega :grin:

oskark
10.08.2012, 14:36
Definitivno si trebao igrati loto, to je ocigledno bila tvoja godina. Ja bi tu srecu iskoristila na svim mogucim poljima :==D:
Ali dokazujes mi ono sto i sama mislim, kad ti se pruzi takva prilika o kakvoj sanjas, ona se ne propusta. Onda ti cak nije ni tesko stici obaviti sve sto imas, koliko god bilo naporno dobijes snagu. Volja je pokretac svega :grin:
Pa jos nije kasno...godina jos traje :D

A inace ne znas koliko si u pravu. Koliko sam samo imao zelju da me izvuku i da odem tamo, i eto desilo, ne mogu da ti opisem taj osecaj. Zahvaljujes se svaki dan Bogu sto te je pogledao barem jednom u zivotu.
I esre volja pokretac sve. ne kaze se dzabe kad se hoce sve se moze..da me nisu asda izvukli, mislim da bi jos uvek vukao ispite...

pcelica
10.08.2012, 16:00
Prelistavajući forume (kao što su svi to radili) čitala sam koliko ljudi želi da ide, kako se nadaju da će biti izvučeni, koliko se raspituju o različitim stvarima, kako bi se snašli, šta bi radili samo da ih izvuku,... a onda pogledam gornji desni ugao i vidim da su uspeli!!! Samo se naježim! Nije bitno koliko para skupimo (što više to bolje naravno), i ovde prežavljavamo sa mnogo manje, pa izguramo svaki mesec. Nije bitno šta ćemo da radimo tamo, za početak to pranje sudova zvuči sasvim ok :) ja kontam da ko želi da ide taj želi i da radi, jer ni tamo ti niko ne daje za džabe. Ja sam spremna na sve, SAMO DA ME IZVUKU :)
Nego, nešto ste me zbunili..kakvo plaćanje? :wtf: Zar lutrija ne bi trebalo da je za džabe?

johnny_nyc
10.08.2012, 18:41
Moram da se složim sa svime...pročitao sam valjda cijeli forum i sve postove...i stvarno je nevjerovatno kada vidiš da su ljudi koji su dobili i uspjeli u usa, čitam i blogove od članova koji ih pišu naravno i moram priznati da čekam kada će da stave novi tekst, jednostavno jako mi je drago zbog ljudi koji su uspjeli i ako Bog da i mi ćemo da budemo među njima...u neko dogledno vrijeme :grin:

oskark
10.08.2012, 19:42
Pa eto sad prilike da se prijavite 2. oktobra pa da i vama bude srecna sledeca godina :grin:

AllenJohnJohnson
10.08.2012, 20:20
Prelistavajući forume (kao što su svi to radili) čitala sam koliko ljudi želi da ide, kako se nadaju da će biti izvučeni, koliko se raspituju o različitim stvarima, kako bi se snašli, šta bi radili samo da ih izvuku,... a onda pogledam gornji desni ugao i vidim da su uspeli!!! Samo se naježim! Nije bitno koliko para skupimo (što više to bolje naravno), i ovde prežavljavamo sa mnogo manje, pa izguramo svaki mesec. Nije bitno šta ćemo da radimo tamo, za početak to pranje sudova zvuči sasvim ok :) ja kontam da ko želi da ide taj želi i da radi, jer ni tamo ti niko ne daje za džabe. Ja sam spremna na sve, SAMO DA ME IZVUKU :)
Nego, nešto ste me zbunili..kakvo plaćanje? :wtf: Zar lutrija ne bi trebalo da je za džabe?

Ma je za džabe je, to je samo naša pusta želja da uvedu neku simboličnu naknadu za prijavu, tako da se ne prjavljuju oni oji se prijavljuju bezveze samo zato jer je besplatno.

mijan
10.08.2012, 21:37
A da se ljudi prijavljuju bezveze to je masovna pojava. Verujem da sigurno hiljadu ljudi iz Srbije bude prijavljeno godisnje tako sto ih neko iz Amerike ili Evrope (van granica Srbije) prijavi. Pa i svako od nasih forumasa koji su u Americi prijavi, podseti na prijavu ili predlozi nekome da se prijavi. To je normalno. Pre neki dan sam sreo lika na jednoj svadbi u BG koji zivi u Americi i nabrojao mi je 5 ljudi iz mog kraja koje on prijavi iz Amerike. To se isto verujem masovno desava i sa kandidatima iz BiH i Hrvatske. Zvanicna statistika je smesna kada kaze da se sa nasih prostora prijavi tako malo ljudi navodno 10-tak hiljada ljudi, a znamo da popularnost lutrije raste i da se na nju prijavi i kurta i murta. Pricao sam sa drugarom iz Bosne i kod njih se prijavljuju ljudi koji zive u Bosni od strane rodbine i poznanika direktno iz Amerike. On veruje da se par stotina ljudi koji zive u Bosni prijavi iz Amerike. Ako pogledamo da zvanicna statistika kaze da se iz Bosne prijavi 2000 ljudi godisnje ispada smesno da se hiljadu prijavi iz dijaspore i samo jos hiljadu samostalno iz Bosne na toliku drzavu sa 4 miliona stanovnika. Zamislite bre zvanicno samo 12 hiljada prijavljenih iz Srbije a 7 miliona stanovnika Srbije gde i malo dete zna za lutriju! Samo se iz Beograda verujem prijavi 10 hiljada ljudi,a gde je Vojvodina, Sumadija i jug Srbije. To nije realno i verujem da skrivaju podatke.

pcelica
10.08.2012, 22:22
Pitanje je da li skrivaju. Naši su ljudi nezainteresovani za tu vrstu lutrije. Navikli da im bude loše i to je to. A sigurna sam da dosta ljudi ne zna da to uopšte i postoji.
Eto ajde da prebrojimo koliko se nas na forumu do sada prijavilo. Mozda 100..

oskark
10.08.2012, 22:25
A da se ljudi prijavljuju bezveze to je masovna pojava. Verujem da sigurno hiljadu ljudi iz Srbije bude prijavljeno godisnje tako sto ih neko iz Amerike ili Evrope (van granica Srbije) prijavi. Pa i svako od nasih forumasa koji su u Americi prijavi, podseti na prijavu ili predlozi nekome da se prijavi. To je normalno. Pre neki dan sam sreo lika na jednoj svadbi u BG koji zivi u Americi i nabrojao mi je 5 ljudi iz mog kraja koje on prijavi iz Amerike. To se isto verujem masovno desava i sa kandidatima iz BiH i Hrvatske. Zvanicna statistika je smesna kada kaze da se sa nasih prostora prijavi tako malo ljudi navodno 10-tak hiljada ljudi, a znamo da popularnost lutrije raste i da se na nju prijavi i kurta i murta. Pricao sam sa drugarom iz Bosne i kod njih se prijavljuju ljudi koji zive u Bosni od strane rodbine i poznanika direktno iz Amerike. On veruje da se par stotina ljudi koji zive u Bosni prijavi iz Amerike. Ako pogledamo da zvanicna statistika kaze da se iz Bosne prijavi 2000 ljudi godisnje ispada smesno da se hiljadu prijavi iz dijaspore i samo jos hiljadu samostalno iz Bosne na toliku drzavu sa 4 miliona stanovnika. Zamislite bre zvanicno samo 12 hiljada prijavljenih iz Srbije a 7 miliona stanovnika Srbije gde i malo dete zna za lutriju! Samo se iz Beograda verujem prijavi 10 hiljada ljudi,a gde je Vojvodina, Sumadija i jug Srbije. To nije realno i verujem da skrivaju podatke.

Mozes li da mi objasnis kako to mislis da zivi u srbiji a prijavi iz amerike?
Mozda ja ne citam dobro, ali nekako si sve zbrda na dolinu napisao pa te nista ne razumem. Uzimaju podatke pa prijavljuju, ili ovi ne znaju da se prijave pa ih rodbina prijavljuje iz Amerike?

dreadnot
10.08.2012, 22:32

Jeste za dzabe da se posalje prijava, ali ako te izvuku, sve je samo ne dzabe. Pogledajte malo po forumu, koliki vas izdaci cekaju... lekarski, viza, karte...
Jos jednom, za one koji planiraju da odu sa 2000 dolara - i sta onda? Gde cete da zivite? Koliko dugo cete da opstanete bez posla? Procitajte postove onih koji su se vratili, a poneli su mnogo vise, kako su se pare izvukle dok kazes keks. Pre svega pazljivo planiranje i predvidjanje troskova. Kredit nije losa varijanta, meni je ostala jos otprilike jedna osmina ukupne sume da ga otplatim.

mijan
10.08.2012, 22:50
Mozes li da mi objasnis kako to mislis da zivi u srbiji a prijavi iz amerike?
Mozda ja ne citam dobro, ali nekako si sve zbrda na dolinu napisao pa te nista ne razumem. Uzimaju podatke pa prijavljuju, ili ovi ne znaju da se prijave pa ih rodbina prijavljuje iz Amerike?

Ma sve je regularno nego ti ne kapiras koliko hiljada nasih ljudi zivi tamo u Americi i koji prijave nase ljude iz inostanstva koji su ostali u Srbiji. U Vojvodini se slabo ide vani jer je plodna ravnica i od zemlje se zivi ali postoje kompletni regioni kompletna sela u nasoj drzavi gde su ljudi masovno odselili u inostranstvo i oni strahovito veliki broj svoje rodbine i prijatelja pokusava dovesti tamo recimo u Ameriku. Jedan od tih nacina je lutrija pa prijavljuju mnogo rodbine i prijatelja direktno iz Amerike, i taj broj je veliki a gde je nas lokalni narod koji se iz Srbije prijavi. I msilis da to sve stane u njihovu zvanicni cifru od 12 hiljada. Svake godine imas 300-400 dobitnika na lutriji iz Srbije. Kad oni stignu u Ameriku svako od njih bar nekog redovno prijavi i tako pomnozi sa recimo 10 godina unazad videces kolike su to cifre.
Ljudi vide tu cifru 12 hiljada prijavljenih pa pomisle nije lose nije veliki broj imam solidne sanse ali ja verujem da je taj broj mnoooogo veci, a sanse za dobitak mnooogo manje.
Ne vredi ovako dalje pretvoricemo temu u chat i price tipa SBBKBB a neko zeli i nesto konkretno da procita. Pozzz.

oskark
10.08.2012, 23:55
Ma sve je regularno nego ti ne kapiras koliko hiljada nasih ljudi zivi tamo u Americi i koji prijave nase ljude iz inostanstva koji su ostali u Srbiji. U Vojvodini se slabo ide vani jer je plodna ravnica i od zemlje se zivi ali postoje kompletni regioni kompletna sela u nasoj drzavi gde su ljudi masovno odselili u inostranstvo i oni strahovito veliki broj svoje rodbine i prijatelja pokusava dovesti tamo recimo u Ameriku. Jedan od tih nacina je lutrija pa prijavljuju mnogo rodbine i prijatelja direktno iz Amerike, i taj broj je veliki a gde je nas lokalni narod koji se iz Srbije prijavi. I msilis da to sve stane u njihovu zvanicni cifru od 12 hiljada. Svake godine imas 300-400 dobitnika na lutriji iz Srbije. Kad oni stignu u Ameriku svako od njih bar nekog redovno prijavi i tako pomnozi sa recimo 10 godina unazad videces kolike su to cifre.
Ljudi vide tu cifru 12 hiljada prijavljenih pa pomisle nije lose nije veliki broj imam solidne sanse ali ja verujem da je taj broj mnoooogo veci, a sanse za dobitak mnooogo manje.
Ne vredi ovako dalje pretvoricemo temu u chat i price tipa SBBKBB a neko zeli i nesto konkretno da procita. Pozzz.
Da sad te kontam, nego nisam o tome nikada razmisljao. Nego mi nije jasno zasto bi krili podatke, da je obrnuto pa da kazes da zele da napumpaju podatke onda bi razumeo.
Mislim cifra je 12.431 a ukupno 21.864...a gde su jos brojevi koji su odbijeni. :)

zdravko80
11.08.2012, 15:30
Za početak sačekaću 1. oktobar i videti da li sam možda izvučen (ako bude drugog izvlačenja jer više ništa ne verujem) i ako budem izvučen onda paljba a ako ne budem izvučen sigurno ću se prijaviti po drugi put! eto toliko od mene za sad :))) veliki pozdrav forumašima :)))

zdravko80
11.08.2012, 15:42
Jeste za dzabe da se posalje prijava, ali ako te izvuku, sve je samo ne dzabe. Pogledajte malo po forumu, koliki vas izdaci cekaju... lekarski, viza, karte...
Jos jednom, za one koji planiraju da odu sa 2000 dolara - i sta onda? Gde cete da zivite? Koliko dugo cete da opstanete bez posla? Procitajte postove onih koji su se vratili, a poneli su mnogo vise, kako su se pare izvukle dok kazes keks. Pre svega pazljivo planiranje i predvidjanje troskova. Kredit nije losa varijanta, meni je ostala jos otprilike jedna osmina ukupne sume da ga otplatim.

Evo i ja malo da se nadovežem... Ako ćemo o troškovima života sve je skupo i konstantno smo potrošači... Ustaneš ujutru upališ svetlo i već si potrošač ali pojenta u svemu je da i ako se ode u USA mora da se zna da tamo ne teče med i mleko ali mnogo je lakše da se čovek snađe i zaradi za život neko evo konkretno u Srbiji... Ljudi koji odu sa 5,6 ili više hiljada dolara pa se vrate isključivo su sami krivi jer znam par primera da su mnogi BIRALI poslove troškarili svoju zalihu i na kraju vratili se ... Moja komšinica je otišla u USA sama sa 3000 $ (izvučena ako se nevaram 2007.) i posle samo dve nedelje prala je sudove...posle je čuvala dvoje male dece nekoj Mexičkoj porodici i tako se snalazila dok na kraju nije se zaposlila u jednom tržnom centru u i sad ima i lepu platu i život joj je sređen... Do tog posla kako mi je ona rekla promenila je sigurno 8 poslova... Ako neko zaista želi da opstane u USA on će kopati i rukama i nogama da to i ostvari... Takođe se slažem da je uvek tu opcija kredita koja može puuuno da pomogne! Bitno je da budemo izvučeni :)

Aristotel
12.08.2012, 01:26
Pa sad bi ja da kazem nešto za dnevnik! :) Ja sam u USA prvi put otišao na J1 viizu, kao cekao me posao, al je bio los a poneso sam samo 400$ i nasao sam ddrugi posao! :) preselio se iz VA za NY i stvarno mi bilo dobro tada! A ako ponesem 2000-3000 dolara, nemam više! šta da radim! :( prvo bih išao na aljasku da radim jedno leto! Ustekm koji dolar vise da mogu da počnem normalan život! :) mnogo je kombinacija! A i radim u nekoj americkoj kompaniji! Pa bih mogao da trazim posao u toj struci! :) Videcemo ako me posreci! A jedne godine hoce! :) Znam neke smernice gde bih i kako bih! Ali videcemo i prvi put kada sam bio tamo prao sam sudove 14 sati dnevno 7 dana u nedelji! Pa sam preziveo! :) Sada imam iskustva u pranju sudova, lakše će mi pasti! Jednostavno neki ne mogu skupiti vise od 2000-3000 hiljade dolara. I nemojte ih krivit i obeshrabrivati!

AllenJohnJohnson
12.08.2012, 16:21
Pa sad bi ja da kazem nešto za dnevnik! :) Ja sam u USA prvi put otišao na J1 viizu, kao cekao me posao, al je bio los a poneso sam samo 400$ i nasao sam ddrugi posao! :) preselio se iz VA za NY i stvarno mi bilo dobro tada! A ako ponesem 2000-3000 dolara, nemam više! šta da radim! :( prvo bih išao na aljasku da radim jedno leto! Ustekm koji dolar vise da mogu da počnem normalan život! :) mnogo je kombinacija! A i radim u nekoj americkoj kompaniji! Pa bih mogao da trazim posao u toj struci! :) Videcemo ako me posreci! A jedne godine hoce! :) Znam neke smernice gde bih i kako bih! Ali videcemo i prvi put kada sam bio tamo prao sam sudove 14 sati dnevno 7 dana u nedelji! Pa sam preziveo! :) Sada imam iskustva u pranju sudova, lakše će mi pasti! Jednostavno neki ne mogu skupiti vise od 2000-3000 hiljade dolara. I nemojte ih krivit i obeshrabrivati!

To majstore, o tome ja pričam........................................... ....

ivanmilosavljevic
12.08.2012, 22:57
I ja isto planiram do Aljaske da odem,posto sam vec bio.U kom si mestu bio?

ZeljkoUSA
13.08.2012, 00:26

Ovo sto ti pricas je potpuno u redu. Za razliku od nekih ti si bio, video i radio tamo. Vrlo bitna stvar je da je ovo sto si rekao - PLAN.

Ukoliko poneses "malo" para i krenes, tesko da ces negde stici. Svi mi znamo kako se zivi ovde tako da tesko neko moze kriviti sto nije krenuo sa vise para.

Mislim da je @dreadnot lepo napisao da se treba jako dobro pripremiti...

mijan
13.08.2012, 12:18
A kakav to plan moze da napravi jedan covek iz pozicije dok je u Srbiji i uz to nije nikada bio u Americi?! Vrlo malo toga ako nema bas nikoga za pocetak tamo. Znaci treba da odustane odmah ako nema novac! :wtf:
Dajte onda i predlozite da se ljudi bez novca i ne prijavljuju uopste.
Jednostavno ako neko nije u mogucnosti da sakupi vise od 2-3 hiljade dok plati sve troskove vize i avion treba ga ubiti zbog toga. Dajte kao da vi mozete iz Srbije isplanirati i videti kako ce se vas zivot odvijati u pocetku. Mozete napraviti neki plan, malo se upoznati sa nekim stvarima preko interneta ali dok ne dodjete u Ameriku lako je iz Srbije mudrovati. Zato pustite ljude koliko god da imaju novca neka pokusaju. Ako odu sa malo novca i ne uspeju nece nista ni izgubiti.
Pricate kao recimo neki student koji tek treba da upise fakultet i pre nego sto je i video gde je zgrada fakulteta vec je sve isplanirao. A kad zaista pocnu predavanja i ispiti, odnosi sa ljudima, itd. onda zivi neku drugu pricu.
Jednostavno nema se puno sta planirati. Odes probas pa ako isplivas dobro je. I sami ste govorili da je sve tesko unapred raditi, recimo traziti stan ili posao iz Srbije pre odlaska. Pa sta je onda po vama neki plan?! Kako moze neko iz Srbije da dobro sve isplanira a nikad nije ni video Ameriku niti zna kako ce sve ici oko posla i stana. Moze se samo nadati dobrom i to je sve.
Ljudi probajte koliko god novca da imate narocito ako idete sami! Samo jednom ce vam se ukazati prilika za dobitak ili verovatno niti jednom u zivotu!
Pravite nauku od cele price a sve prosto ko pasulj!

ZeljkoUSA
13.08.2012, 14:28
A kakav to plan moze da napravi jedan covek iz pozicije dok je u Srbiji i uz to nije nikada bio u Americi?! Vrlo malo toga ako nema bas nikoga za pocetak tamo. Znaci treba da odustane odmah ako nema novac! :wtf:

Ljudi probajte koliko god novca da imate narocito ako idete sami! Samo jednom ce vam se ukazati prilika za dobitak ili verovatno niti jednom u zivotu!
Pravite nauku od cele price a sve prosto ko pasulj!

Daleko od toga, ja bih podrzao svakog ko krene i sa $1000 i zeli nesto vise za sebe u zivotu, nikad se ne zna. Samo se treba pripremiti na sve, ako ne krene onako kako smo zamislili.

Sa ovim drugim delom posta (boldovanim) se ne slazem ni malo. Ako si ikad odlazio od kuce i ziveo sam, makar u nekom gradu u Srbiji razumeces sta pricam. Prosto k'o pasulj je zavaravanje.

Uvek sam za to da covek MORA iskoristiti ovakvu sansu ako mu se ukaze, sto mozes zakljuciti iz mojih ranijih postova :==D:

mijan
13.08.2012, 14:44
Prosto je naravno da je prosto. Ucini koliko mozes odavde da odes sa nekom podlogom (novac, informacije, mogucnosti za posao itd.) a sta ce tamo biti to ne mozes ovde na forumu dobiti odgovor. Svi znamo sta treba ciniti. Bas mozes planirati iz Srbije sta te ceka tamo?! Daj bre ljudi lupetaju na forumu traze da im neko kaze koja je ulica najsigurnija za njih da zive sa decom, da li ce preziveti od minimalca i slicno kao da je neko ovde vidovit i zna sta ce biti sa njima tamo! Ne sputavajte ljude da se odluce za odlazak samo zato sto nemaju vise od 2-3 hiljade dolara! Ko zna koga sve mogu sresti u tih prvih mesec dana tamo i sta im to moze doneti za dobar ostanak u Americi. Zato planirati svoj zivot i planove za Ameriku do detalja iz Srbije, i jos odustati zbog manje kolicine novca u dzepu je glupost!

ZeljkoUSA
13.08.2012, 15:20
Prosto je naravno da je prosto. Ucini koliko mozes odavde da odes sa nekom podlogom (novac, informacije, mogucnosti za posao itd.) a sta ce tamo biti to ne mozes ovde na forumu dobiti odgovor. Svi znamo sta treba ciniti. Bas mozes planirati iz Srbije sta te ceka tamo?! Daj bre ljudi lupetaju na forumu traze da im neko kaze koja je ulica najsigurnija za njih da zive sa decom, da li ce preziveti od minimalca i slicno kao da je neko ovde vidovit i zna sta ce biti sa njima tamo! Ne sputavajte ljude da se odluce za odlazak samo zato sto nemaju vise od 2-3 hiljade dolara! Ko zna koga sve mogu sresti u tih prvih mesec dana tamo i sta im to moze doneti za dobar ostanak u Americi. Zato planirati svoj zivot i planove za Ameriku do detalja iz Srbije, i jos odustati zbog manje kolicine novca u dzepu je glupost!

Ocigledno je komunikacija sa tobom jednostrana, odnosno uporno pises ono sto zelis da kazes, a ne razmislis ni trenutak na ono sta kaze "druga strana"...

Ako ja sputavam ljude da odu, a igram lutriju 12 god. onda nesto nije u redu sa mnom. Sto se tice para naveo sam u dva prethodna posta sta mislim o tome kao i o tome da se mora iskoristiti sansa bez obzira na sve.

Pricao sam da je tesko preseliti se sam i u drugi grad u svojoj drzavi i krenuti od nule (ko nije probao, ne zna).

Posto sam u prvoj recenici rekao svoje misljenje ovo pisem ljudima koje zele da cuju raznorazna misljenja, a ne mora da znaci da sam u pravu.
Vezano za nasu konverzaciju "I'm over and out". Srecno svima u oktobru :1081:

zdravko80
14.08.2012, 22:01
Ocigledno je komunikacija sa tobom jednostrana, odnosno uporno pises ono sto zelis da kazes, a ne razmislis ni trenutak na ono sta kaze "druga strana"...

Ako ja sputavam ljude da odu, a igram lutriju 12 god. onda nesto nije u redu sa mnom. Sto se tice para naveo sam u dva prethodna posta sta mislim o tome kao i o tome da se mora iskoristiti sansa bez obzira na sve.

Pricao sam da je tesko preseliti se sam i u drugi grad u svojoj drzavi i krenuti od nule (ko nije probao, ne zna).

Posto sam u prvoj recenici rekao svoje misljenje ovo pisem ljudima koje zele da cuju raznorazna misljenja, a ne mora da znaci da sam u pravu.
Vezano za nasu konverzaciju "I'm over and out". Srecno svima u oktobru :1081:

Za lutriju sam čuo pre 7 godina i imam par prijatelja koji su otišli (dobitnici) za USA. Hvala Bogu a i njihovoj i sreći i trudu pa niko se nije vratio iz USA,osim za godišnji odmor. Ako se i dobije lutrija a nema se para prevrne se i nebo i zemlja da se dođe do određene svote koja će pomoći za početak...svako opravdavanje da je teško doći do novca i da zato nije mogao da ode je u stvari i izgovor. Imao sam prilike da baš pričam sa dvema devojkama koje su dobile grren card i ni jedna nije otišla... Ni one same ne znaju zašto nisu iskoristile dobitak... Prema tome svakom bih preporučio da ne odustaje u samom startu jer tek kad tamo ode čovek proširuju mu se vidici... ja na moju veliku žalost nisam bio do sada u USA mada imam dosta prijatelja pa tako i skupljam informacije... Živeli i čekam 1. Oktobar... ako me i ne izvuku sigurno igram dalje :naughty:

ZeljkoUSA
14.08.2012, 22:18
Za lutriju sam čuo pre 7 godina i imam par prijatelja koji su otišli (dobitnici) za USA. Hvala Bogu a i njihovoj i sreći i trudu pa niko se nije vratio iz USA,osim za godišnji odmor. Ako se i dobije lutrija a nema se para prevrne se i nebo i zemlja da se dođe do određene svote koja će pomoći za početak...svako opravdavanje da je teško doći do novca i da zato nije mogao da ode je u stvari i izgovor. Imao sam prilike da baš pričam sa dvema devojkama koje su dobile grren card i ni jedna nije otišla... Ni one same ne znaju zašto nisu iskoristile dobitak... Prema tome svakom bih preporučio da ne odustaje u samom startu jer tek kad tamo ode čovek proširuju mu se vidici... ja na moju veliku žalost nisam bio do sada u USA mada imam dosta prijatelja pa tako i skupljam informacije... Živeli i čekam 1. Oktobar... ako me i ne izvuku sigurno igram dalje :naughty:

Slazem se, podrzavam i ne shvatam ljude koji dobiju, a ne odu iz ko zna kojih razloga. Jedino bih mozda razumeo, sto se kaze "ne daj boze" razlog, sve ostalo mi ne ide u glavu.

Ja se bezuspesno (za sad) nadam da ce uvesti simbolicno placanje pri prijavi kako ne bi bili izvuceni ljudi kojima se ne ide iz nepoznatih razloga...

Iz cele one prepiske sam samo hteo da kazem da je jako tesko emigrirati. Pod tim ne mislim finansijski vec mentalno sto moze biti jos veci problem. Ko je duze na forumu zna moje misljenje, a i evo ga ovde, ovako ukratko :==D:

Samo napred :1081: Daleko bilo da te izvuku, a ne odes zbog nedovoljno para. To je poslednje sto bih propagirao.

zdravko80
15.08.2012, 16:19
Slazem se, podrzavam i ne shvatam ljude koji dobiju, a ne odu iz ko zna kojih razloga. Jedino bih mozda razumeo, sto se kaze "ne daj boze" razlog, sve ostalo mi ne ide u glavu.

Ja se bezuspesno (za sad) nadam da ce uvesti simbolicno placanje pri prijavi kako ne bi bili izvuceni ljudi kojima se ne ide iz nepoznatih razloga...

Iz cele one prepiske sam samo hteo da kazem da je jako tesko emigrirati. Pod tim ne mislim finansijski vec mentalno sto moze biti jos veci problem. Ko je duze na forumu zna moje misljenje, a i evo ga ovde, ovako ukratko :==D:

Samo napred :1081: Daleko bilo da te izvuku, a ne odes zbog nedovoljno para. To je poslednje sto bih propagirao.

I ja se nadam i slažem se sa tobom da bi bilo dobro pa makar i simbolično da se uplati pri prijavi jer tad bi siguran sam jedan broj ljudi koji se prijavljuje iz zabave odustati... Opet kažem ako bih bio izvučen siguran sam 100% da bih se snašao za određenu svotu novca koja bi mi pomogla za početak (mada ima dve godine kako po malo skupljam i nadam se dobitku na lutriji) ... Svakako da čovek mora biti jak mentalno pa i finansijski koloko je mogao... Ja nisam svestan koliko se USA od ostatka sveta ali ljudi koji su tamo otišli pričali su mi da imaju osećaj kao da su na drugoj planeti... Jednostavno ako se i malo potrudiš uvek ćeš biti u nekom poslu i moći ćeš da preživiš dok ne nađeš nešto bolje...

pcelica
26.08.2012, 14:46
Ovo mi je danas izašlo na Facebook strani: www.usgreencardapplication.com/index.php
tako da možemo da očekujemo prijavljivanje gomile bezsposličara sa fejsa koji aj čisto da probaju sreću, a pitanje dal bi da idu..
Inače, iskreno sam se iznenadila, pošto stvarno nigde nisam videla do sada da reklamiraju GC lottery..

Mirko86
26.08.2012, 15:58
Ovo mi je danas izašlo na Facebook strani: www.usgreencardapplication.com/index.php
tako da možemo da očekujemo prijavljivanje gomile bezsposličara sa fejsa koji aj čisto da probaju sreću, a pitanje dal bi da idu..
Inače, iskreno sam se iznenadila, pošto stvarno nigde nisam videla do sada da reklamiraju GC lottery..
Ti sto reklamiraju GC su privatna kompanija koja naplacuje apliciranje u tvoje ime kao sto i usafis (http://www.usafis.org/) ima svoje reklame vec godinama.Tebi je verovatno servirana ta reklama zbog tvog interesovanja za green card jer postoji nacin na koji se prati koje sajtove posecujes i facebook je lepo to iskoristio, i izgleda nije pogresio :)

jovke
26.08.2012, 17:11
Od trenutka kada je pocela elektronska prijava umjesto papirne za ucesce na lutriji meni je bilo jasno da ce mi iz godine u godinu sanse biti sve manje zbog sve veceg broja ucesnika. Lak elektronski pristup aplikaciji za prijavu bilo kome, tekstovi u dnevnim novinama, agencije, drustvene mreze, razne web stranice itd. su neozbiljne igrace kod nas navele na masovna prijavljivanja. Da bude tuznije ameri svake godine smanjuju li smanjuju broj dobitnika sa prostora bivse nam drzave.

pcelica
26.08.2012, 19:15
Ti sto reklamiraju GC su privatna kompanija koja naplacuje apliciranje u tvoje ime kao sto i usafis (http://www.usafis.org/) ima svoje reklame vec godinama.Tebi je verovatno servirana ta reklama zbog tvog interesovanja za green card jer postoji nacin na koji se prati koje sajtove posecujes i facebook je lepo to iskoristio, i izgleda nije pogresio :)

Mislis nije pogresio jer sam ih i ja sad izreklamirala? Jeste, u pravu si,moj propust. Glupa,glupa plavusa ;) pa ako je neko lud da placa umesto da posalje sam za dz onda nek izvoli. Mene je samo iznerviralo sto se i preko fejsa reklamira, sto to moze svako da vidi, i iskoristi a samim tim smanji sansu nama ozbiljnim kandidatima.

Mirko86
26.08.2012, 21:13
Mislis nije pogresio jer sam ih i ja sad izreklamirala?
Ma ne, mislio sam da nije pogresio zato sto je tebi dao tu reklamu,a gle cuda, tebe interesuju stvari vezane za GC."Besposlicarima" tu reklamu nece dati jer verovatno nema na osnovu cega, uglavnom je potrebno da surfujes po nekim sajtovima vezano za GC da bi je dobio.Nije na netu nista vise random, nego precizna analiza tvog ponasanja i interesovanja te se reklama servira na osnovu toga :)

Aristotel
26.08.2012, 21:14
Mada to sto se reklamira preko fejsa se naplaćuje! Agencije naplaćuju tu uslugu! Tako da neće ih mnogo skupiti bar s naših prostora! Tešim se :nene::no:

dulobar
27.08.2012, 10:52
DV 2014 1. prijava, nadam se najboljem pa što Bog da, istovremeno svim forumašima sretno pa da općenito bude što više dobitnika s foruma.

Marija1888
27.08.2012, 16:36
Pozdrav svima, prijavljujemo se prvi puta ove godine. Muž, ja, naša cura od 3 godine i bebač u stomaku.:papa:

johnny_nyc
27.08.2012, 17:25
a da mi krenemo u kontra reklamu po fejsu da više nema lutrije? možda nam se šanse povećaju :grin:

pcelica
27.08.2012, 18:59
a da mi krenemo u kontra reklamu po fejsu da više nema lutrije? možda nam se šanse povećaju :grin:

hahahahahah..nije loša ideja :naughty:
Nego, jel brojao neko koliko nas ima do sada?

zdravko80
28.08.2012, 13:12
Baš zbog takvih stvari što će se mnogi prijaviti više iz razonode treba da se uvede makar neko minimalno uplaćivanje pri aplikaciji... tim potezom svakako će mnogi odustati od zafrkavanja ... Nikako ne mogu da shvatim ljude koji dobiju na lutriji pa posle kažu da su se zezali i ne odu jer nisu ni planirali da odu... Zbog takvih mnogi mi koji smo veoma ozbiljni imamo manje šanse... Lično sam upoznao tri osobe koji su dobili i nisu otišli a razlozi su smešni :( Dok lutrija bude potpuno besplatna biće mnogo njih koji će se prijavljivati iz čistog zezanja :( Nadam se da će uvesti minimalnu neku uplatu i tako dati veće šanse za ozbiljne igrače :)

Čekam 1. oktobar :)

vesni
28.08.2012, 15:42
Baš zbog takvih stvari što će se mnogi prijaviti više iz razonode treba da se uvede makar neko minimalno uplaćivanje pri aplikaciji... tim potezom svakako će mnogi odustati od zafrkavanja ... Nikako ne mogu da shvatim ljude koji dobiju na lutriji pa posle kažu da su se zezali i ne odu jer nisu ni planirali da odu... Zbog takvih mnogi mi koji smo veoma ozbiljni imamo manje šanse... Lično sam upoznao tri osobe koji su dobili i nisu otišli a razlozi su smešni :( Dok lutrija bude potpuno besplatna biće mnogo njih koji će se prijavljivati iz čistog zezanja :( Nadam se da će uvesti minimalnu neku uplatu i tako dati veće šanse za ozbiljne igrače :)

Čekam 1. oktobar :)

Slazem se zrdavko80.Ja i supreug se prijavljujemo u oktobru, 3 put, ako nas ne izvuku na ovom ponovljenom izvljacenju.

DragEna
28.08.2012, 15:42
Nova sam na forumu, mada sam ga pratila prosle godine kada sam planirala da se prijavim, i sad evo me opet, pa rekoh da se pridruzim :bravo:
prosle godine sam zakasnila jer sam kasno saznala, i nisam stigla da se uslikam kako valja... ove godine planiram da se prijavim, i evo vec sada cu da se angazujem oko te famozne fotografije, cisto da kad krenu prijave budem bez brige oko tog dela... osim mene, prijavice se i moj momak... drzimo fige svima!

johnny_nyc
28.08.2012, 17:35
malo sam gledao po forumima i ili ja nisam našao ali nešto previše ne spominju taj 10 mj. zanimalo me da li će izvlačenje biti limitirano na neku regiju i koliki će biti broj dodatno izvučenih, da li itko na forumu ima kakvu informaciju?

snowflake
28.08.2012, 18:06
malo sam gledao po forumima i ili ja nisam našao ali nešto previše ne spominju taj 10 mj. zanimalo me da li će izvlačenje biti limitirano na neku regiju i koliki će biti broj dodatno izvučenih, da li itko na forumu ima kakvu informaciju?

DV 2014 Program-Online Registration
Online registration for the DV-2014 Program will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4). Instructions for the DV 2014 Program are not yet available, so please check back later.

(http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html)

Hope this helps :-)

jovke
28.08.2012, 20:06
Nista novo o dodatnom izvlacenju osim price koja vazi jos od Maja mjeseca a to je provjerite ponovo 1. oktobra da li ste izvuceni na osnovu cuvenog MAY BE.
Ovo sto je skoro objavljeno kao najava za DV-2014 je redovna avgustovska prica kojom pozivaju na novu prijavu za sledecu godinu.
Nece oni nista ni objaviti vezano za dodatno izvlacenje. To ce za njih biti udji provjeri i ko je izvucen bice tamo obavjesten da posalje formulare. Standardna prica sa premalo informacija. Nece se oni nesto uzbudjivati niti osvrtati na to. Dobicemo jos zvanicno upustvo za DV-2014 u pdf i ne ocekujem bilo kakve druge informacije.

curlika
28.08.2012, 20:09
E stvarno mi je muka citati gluposti. Pa zar vi koji stalno promovisete placanje, nemate druga posla nego ko babe da raspravljate o stvarima koja nemaju veze. Stvarno se suzdrzite vi koji nemate vise sta pitati, citati ili sl. i onda lupetate po forumu. Necu da imenujem, znaju oni sami. Pa zasto se selektuje 100.000 dobitnika? Rekao sam "selektuje" jer ja a i mnogi drugi jednostavno ne verujemo da je to samo stvar lutrije, vec izbora-selekcije, ko sto i kazu ustvari-selected. Vec sam negde pisao o tome. Zasto bi se cekalo pola godine za rezultate, kad bi sa "random" izvlacenjem to mogli uraditi za tren? Samo "zamesaju smesu" tj. ubace u program koliko % prijavljenih iz pojedine drzave ili kontinenta se izvlaci i rezultat je spreman za koji sekund. Ja sam ubedjen i bicu, da se svaka prijava pregleda i odlucuje hoce li je primiti ili ne. Moze se recimo, i tu uvesti prioritet: oni koji budu odmah selektovani ili u "drugom krugu".
Znam da je i ovo moje lupetanje...ali to su mogucnosti u okviru "teme", diskusija, razmisljanja...koja opet mogu biti tacna ili ne. Nema ko to da nam potvrdi ali...IMA SMISLA. A raspravljati o placanju prijave, zaista nema smisla jer je amerima svejedno hoce li namiriti 50.000 G.C. od 5, 6 ili 10 miliona prijavljenih...ili duplo. Oni ce svoju kvotu ispuniti. Mene vise zanima odgovor na pitanje zasto je ove godine 2x smanjena (i to drasticno) viza za USA tj. GC? Ali ovo nije mesto za tu temu.

mijan
28.08.2012, 20:17

Nemoj da si smesan jer u ovoj lutrijskoj prici nikad neces dobiti takve informacije!
Oni da objave koliko ce ljudi jos biti izvuceno, iz koje regije, kad ce sa njima obaviti intervju itd. pa to ti je prica za malu decu. Od njih ces dobiti jedino zvanicne instrukcije pred novu prijavu i tamo nekad kasnije ukupan broj prijavljenih/izvucenih. Nikad se oni nece pomeriti sa te tacke i da ti ponude neku drugu dodatnu informaciju. Zato igraci sa pravom i sumnjaju u regularnost ove lutrije jer nisu slepi kada vide da se sve krije od samih igraca.

jovke
28.08.2012, 20:39
Ne slazem se da im je bas svejedno da li ce se placati ili ne. Jeste da bi se smanjio broj ucesnika i time broj uplata ali bi to bila dobra lova i nije za baciti. Da je samo 1 dolar prijava to bi bila milionska suma na kraju. Tu lovu bi ameri mogli dobro iskoristiti za nesto korisno. Govorim sa ekonomske racunice o placanju prijave a ne o izboru ucesnika.
Slazem se da nema svrhe pricati o placanju kada ga zvanicno niko ozbiljno ne zagovara kao opciju. Jednostavno to je lutrija i ona ne prepoznaje ozbiljne i neozbiljne igrace pa smo dzaba kivni na one koji se dvoume ili odustanu od odlaska. Moramo to prihvatiti. I sedmicu na lotou ne dobije najposteniji i najsiromasniji covjek koji odigra loto.

johnny_nyc
29.08.2012, 17:52
Nemoj da si smesan jer u ovoj lutrijskoj prici nikad neces dobiti takve informacije!
Oni da objave koliko ce ljudi jos biti izvuceno, iz koje regije, kad ce sa njima obaviti intervju itd. pa to ti je prica za malu decu. Od njih ces dobiti jedino zvanicne instrukcije pred novu prijavu i tamo nekad kasnije ukupan broj prijavljenih/izvucenih. Nikad se oni nece pomeriti sa te tacke i da ti ponude neku drugu dodatnu informaciju. Zato igraci sa pravom i sumnjaju u regularnost ove lutrije jer nisu slepi kada vide da se sve krije od samih igraca.

gle samo disutiram...ne želim biti od onih koji postavljaju glupava pitanja ali ovo me fakat interesiralo, e sada da li je ona regularna ili nije u to ne ulazim. regularna je onima koji su izvučeni a onima koji nisu nije...

Lola Lou
30.08.2012, 16:13
Pozdrav svima! :pozz:

ja sam nova ovdje, ali forum čitam već neko vrijeme i jaaaako mi je pomogao u skoro svakom pitanju koje mi je palo na pamet.
Hvala svima koji dijele svoja iskustva!
Ove godine ću prvi put aplicirati za lutriju i već sam sad puna pozitivne treme :==D:

american muscle
31.08.2012, 06:58
evo po treči put se prijavljujemo, pa čemo vidit dali vrijedi ono treča sreča!

acacrni
31.08.2012, 13:08
I ja cu prvi put ove godine, pa cemo videti sta ce biti, moram samo onu sliku da sredim.

Mr.Remba
09.09.2012, 11:53
Pozdrav svima, evo da se i ja prijavim, poslat ću po prvi puta prijavu,mislim da je krajnje vrijeme pošto je ovdje situacija sve gora i gora

dezareo
10.09.2012, 11:41
Ja se ove godine prijavljujem 3 put. Resio sam da pokusavam dok ne dobijem green card. Uporan sam kao mazga :)

bigdreamer88
10.09.2012, 13:46
takodje se prijavljujem 3 put sad u oktobru, jedino ako bude srece sad za ovo dodatno izvlacenje u oktobru....ne odustajem :suure:

drgagy
13.09.2012, 14:32
Pozdrav svima na forumu.
Supruga i ja se prijavljujemo po prvi put ove godine. Srecno svima :grin:

dasha80
14.09.2012, 18:24
Veliki pozdrav svima. Evo ja i suprug se prvi put prijavljujemo. Očekivanja nisu velika,ali je zato želja za odlazak prevelika. Samo jedno pitanje. Ovde na forumu sam popunila moju prijavu. Da li je to čisto provera od strane administratora sajta za konačnu prijavu ili ne? Izvinjavam se ako je ovo negde objašnjeno,moguće da sam preskočila i ako se trudim da prelistam svaku stavku na ovom forumu. Nova sam ovde,tako da se još jednom izvinjavam. Želim svima sreće koji žele da srtvarno nešto promene u svom životu!

MarkoF9F
15.09.2012, 08:24
Zena i ja se prijavljujemo peti put ove godine.
Puno srece svima sa DV-2014

ivanmilosavljevic
15.09.2012, 10:21
Evo ja iz licnog iskustva,onog momenta kad posaljete budite uvereni da cete biti izvuceni.Ja sam npr poslao 10.10.2011 oko 10h...Srecno svima:beer:

ZeljkoUSA
16.09.2012, 00:57
Veliki pozdrav svima. Evo ja i suprug se prvi put prijavljujemo. Očekivanja nisu velika,ali je zato želja za odlazak prevelika. Samo jedno pitanje. Ovde na forumu sam popunila moju prijavu. Da li je to čisto provera od strane administratora sajta za konačnu prijavu ili ne? Izvinjavam se ako je ovo negde objašnjeno,moguće da sam preskočila i ako se trudim da prelistam svaku stavku na ovom forumu. Nova sam ovde,tako da se još jednom izvinjavam. Želim svima sreće koji žele da srtvarno nešto promene u svom životu!

To vam ne znaci nista osim da vidite kako izgleda prijava. Prijavljivanje je na zvanicnom sajtu, ranije je to sluzilo da se proveri da li je sve dobro popunjeno. Ukoliko imate osnovno znanje jezika necete imati nikakvih problema sa popunjavanjem prijave, a ako se pojavi problem tu vam je forum.

Znaci - prijava je SAMO na zvanicnom sajtu. Srecno :==D:

edinze
16.09.2012, 20:46
Veliki pozzz svima i naravno puno srece svima koji se ove godine prijavljuju....ja zena i moja kcer smo iz BiH i ove godine cemo se prvi put prijaviti... Da li pravila ostaju ista, ili ce biti nekih izmjena....znam da se detaljnije infirmacije tek ocekuju na zvanicnom sajtu,ali onako iz iskustva,iskusnijih forumasa ili onih koji imaju vec nekoliko prijava iza sebe da li bit ostaje ista ili iz sezone u sezonu nesto mjenjaju,da li je format slike standardan,ili bude izmjena posto se za koji dan planiram slikat po formatu od od prethodne sezone...pa da ne bacam pare. Molim za neki savjet,jer zelim da do 02.10. Sve bude spremno...unaprijed hvala

ZeljkoUSA
17.09.2012, 00:13
Veliki pozzz svima i naravno puno srece svima koji se ove godine prijavljuju....ja zena i moja kcer smo iz BiH i ove godine cemo se prvi put prijaviti... Da li pravila ostaju ista, ili ce biti nekih izmjena....znam da se detaljnije infirmacije tek ocekuju na zvanicnom sajtu,ali onako iz iskustva,iskusnijih forumasa ili onih koji imaju vec nekoliko prijava iza sebe da li bit ostaje ista ili iz sezone u sezonu nesto mjenjaju,da li je format slike standardan,ili bude izmjena posto se za koji dan planiram slikat po formatu od od prethodne sezone...pa da ne bacam pare. Molim za neki savjet,jer zelim da do 02.10. Sve bude spremno...unaprijed hvala

Sto se tice slike verovatno ne. Format je samo jednom promenjen, ali najbolje da sacekas zvanicnu informaciju ako placas fotografu...

edinze
17.09.2012, 00:26
Zeljko hvala,poslusacu savjet jer se oko formata fotografije izuzetno slabo razumijem i bez pomoci fotografa sam nemocan. Dakle cekam zvanicna pravila,hvala jis jednom.

ivanmilosavljevic
17.09.2012, 01:45
Da li imam pravo da pošaljem aplikaciju opet,iako sam već izvucen,pošto mi je visok case number....
???

vrhunski
17.09.2012, 04:04
Da li imam pravo da pošaljem aplikaciju opet,iako sam već izvucen,pošto mi je visok case number....
???

imas ali nema potrebe realno. :)

Daliborable
17.09.2012, 12:26
???

Ma bez brige za NG stici ce cestitka da ces da dobijes vizu u februaru. Bar se ja tome nadam.

ivanmilosavljevic
17.09.2012, 13:59
Ma bez brige za NG stici ce cestitka da ces da dobijes vizu u februaru. Bar se ja tome nadam.

Iz tvoje usi u Bozije usi,ne bih da saljem cisto da ne uzimam nekome mesto.Npr mene opet izvuku,a ja dobijem vizu.Cak ne dam ni drugarima da posalju,jer mi deluju neozbiljno.Ko dobije mora da ide!haha

Mirko86
17.09.2012, 14:39
Niko do sada nije prijavio na forumu da nije stigao na red zbog broja, cak i sa preko 30xxx, tako da ne bih brinuo na tvom mestu.

Daliborable
17.09.2012, 14:50
Iz tvoje usi u Bozije usi,ne bih da saljem cisto da ne uzimam nekome mesto.Npr mene opet izvuku,a ja dobijem vizu.Cak ne dam ni drugarima da posalju,jer mi deluju neozbiljno.Ko dobije mora da ide!haha

Ma narocito sto si ti izvucen u prvom krugu. Kako bi tek ovi ovi sto ce da ih izvuku u oktobru trebali da kukaju po tom principu. Cekaj decembar i sretno.

dasha80
17.09.2012, 15:58
Hvala ZeljkoUSA! To smo i mislili ali ipak da proverimo!

vrhunski
17.09.2012, 21:26
dobijas vizu 1000% nego bolje ti gledaj sta ces da radis kad dobijes vizu. :)

NightSky
17.09.2012, 21:49
Zeljko hvala,poslusacu savjet jer se oko formata fotografije izuzetno slabo razumijem i bez pomoci fotografa sam nemocan. Dakle cekam zvanicna pravila,hvala jis jednom.

Mi smo predhodne dvije godine radili ovako (a i ove ćemo): sačekamo da objave uputstva (da slučajno nije došlo do nekih promjena), vidimo šta se traži i onda suprug i ja odemo kod profesionalnog fotografa (jednog od provjerenih u Sarajevu, jer ne želimo riskirati i "kiksati" na banalnoj stvari) i tražimo sliku za USA vizu. Naravno, fotograf nam ponudi i slike u digitalnoj formi na CD-u, ali to naplaćuje dodatnih 10-ak KM po slici. U digitalnoj formi ne uzimamo, nego gotove slike skeniramo za 1 KM obje kod nekoga ko zna svoj posao i pri tome tražimo da nam skenira u traženoj rezoluciji i kako već oni zahtjevaju. Nakon toga kod kuće u Photoshopu još malo dotjeramo dimenzije, da bude 600x600 i to je to.

Ako se baš ne snalaziš sa Photoshopom (za podešavanje dimenzija slike), vjerovatno i u Zenici možeš naći fotografa koji će to rado uraditi za tebe za dodatni novac.

edinze
17.09.2012, 23:22
Nightsky hvala i tebi,bas sam danas isao kod fotografa i kaze da sacekam.a cijena upravo ta koja kazes...10 km po osobi...i hajd odlucim ja sacekati kad u medjuvremenu zvanicna pravila....kolko me doticni jezik sluzi,razumio sam da i nema promhena naspram prethodne godine...a prevod na jezicima zemalja ucesnica moze se ocekivati u narednim danima...ipakkako kazes da na banalnosti ne trehnemo....padnemo prije i nego poletimo ne daj Boze....puno srece Vama,za koji state bi se odlucili ako Vas izvuku...mi bajvjerovatnije Michigen...sto zbog klime,slicne ovoj sto zbog cinjenice da je ovamo istocniji dio Usa dosta slicniji nama

ivanmilosavljevic
18.09.2012, 00:04
dobijas vizu 1000% nego bolje ti gledaj sta ces da radis kad dobijes vizu. :)
Ko to Vrhunski dobija vizu 1000%%% ??? Nadam se da si na mene misilio:1072:

oskark
18.09.2012, 11:34
Ko to Vrhunski dobija vizu 1000%%% ??? Nadam se da si na mene misilio:1072:
heheh, tebe prosto covek ne moze da ubedi :grin::bravo:

pcelica
18.09.2012, 12:49
Ubedice ga viza u pasosu ;)
Ne znam sto se svi cimaju oko slike..dobre dimenzije, cist lik i bez kreveljenja I cisto beli kucni zid, i savrsena slika ;)

Peecaboo
18.09.2012, 15:26
Pozdrav forumasima!

Pratimo forum vec duze vreme, a ove godine prijavljujemo se drugi put kao porodica ( pather famillias se vec prijavljivao u proslosti... )

U odnosu na proslu godinu i tadasnju prijavu, brojcano smo se uvecali i sada smo cetvoroclana porodica. Nadamo se da ce ovi nasi malisani imati priliku da zivot prozive negde u malo uredjenijem svetu.

:;D:

jovke
18.09.2012, 18:38
Ja sam se slikao prosle nedelje sa ostalim clanovima porodice kod novog fotografa (promenio fotografa posle nekoliko godina). Ne poznajemo se ali me je pitao da li mi slike trebaju za lutriju a ja mu kazem tako nekako. On mi kaze da takvu guzvu za lutrijsko slikanje nije do sada imao u svojoj foto radnji. Ne mogu reci da su me iznenadile njegove rijeci ali mi jesu djelimicno pokvarile dan. Opet mozemo ocekivati veliki broj prijavljenih i ove godine, vjerovatno rekordan iz nasih ex-yu drzava.
Srecno svima!

oskark
18.09.2012, 21:55
Tema za fotografije vec postoji, ali nema veze, odgovoricu ovde...:grin:

Da dodam ja mojih 2¢. Ne znam dal se neko seca gde li sam objasnio za fotografije, ali evo opet cu...:obrva:

Sto se moje fotografije tice, ja sam bio siguran da ce me odbiti ako zbog niceg drugog onda zbog tog razloga.
Slikao sam se kuci, sam sa ispruzenim rukama i to uvece u mojoj sobi sa nenamestenom kosom...a da stvar bude najbolja sa mobilnim telefonom :blink: Jeste da mi je fotoaparat na mobilnom 5MP sa blicom, opet mobilni ne moze da napravi kvalitet slike kao fotoaparat. Tako sam i ja ispao...bled i slika je bila po meni malo vise osvetljena, niti je kontarst kako bi trebalo da bude. A da stvar bude jos gora meni je soba plava, tako da je pozadina na slici drecavo plava. a ne bela.

Jedino sto sam pogodio od svih zahteva sto su napisali jeste rezolucija fotografije 600x600px, a to jedino zbog toga sto sajt nece drugacije da prihvati sliku. Ostalo mislim da sam sve pogresio. Ne znam dal nisu gledali ili sam im smesan bio pa su me zbog toga izabrali :grin::naughty:, ali mozda u svemu ovome sam imao vise srece nego pameti :;D:

E sad ono najvaznije:

Ovo ne pokusavajte kod kod kuce :grin::lool:

Sala mala....

Ono sto sam hteo jos reci jeste da ja ne ubedjujem nikoga, niti kazem sta je pravilno, samo sam ja rekao moju stranu price, kako sam ja uradio...
Vi radite na nacin kako Vi mislite da Vam je najbolje. Da ne bude posle ja sam rekao :D

vrhunski
19.09.2012, 03:59
Nadam se da si na mene misilio:1072:

Na tebe naravno. Pripremaj se sta ces i gde ces u US. :)

ivanmilosavljevic
19.09.2012, 09:18
Na tebe naravno. Pripremaj se sta ces i gde ces u US. :)

Ja sam potpuno spreman,vec se i spakovao.A i Americi imam gde,ceka me i posao.:obrva:

MiCemoProbati
20.09.2012, 11:47
Evo jedno pitanje za koje mi cisto treba potvrda da vidim shvatih li dobro to sto sam do sad citao (a bilo ga je dosta) ili mi se sve smutilo.
Naime posto sam rodjen u BiH, a zivim u CG i imam CG drzavljanstvo, da li kada budem podnosio prijavu oni mene tretiraju kao da sam iz BiH grupe (tako sam shvatio) ili u grupu iz CG?

helen
20.09.2012, 13:11
Pozdrav svima...:)
Ove godine cemo probati Lutriju, suprug i ja sa dvoje klinaca od 4 i 3 godine. Ustvari zelimo u Kanadu, ali ne mozemo dok ne zavrsim skolu. Ustvari, moze bilo gde, kad bolje razmislim-tesko da moze da bude teze nego ovde...Vec skoro 5 godina pratim forume za imigraciju, najvise za Kanadu, i cini mi se da nikad nije bilo ovoliko zainteresovanih kao ove godine.

jazg
20.09.2012, 14:18
ma sve je moguce!

ja sam se prijavio prvi puta za DV2012 i dobio! viza je već u putovnici! :==D:

Mr.Remba
20.09.2012, 14:40
cini mi se da nikad nije bilo ovoliko zainteresovanih kao ove godine.

nije da ti se čini nego je tako, a i bit će sve više zainteresiranih jer je u našim državam sve veća kriza i po meni tu skoro nebude bilo bolje ako uopće ikad bude bilo bolje

Shoshana
20.09.2012, 15:34
I ja se prijavljujem ove godine, prvi put... :1081:

NightSky
20.09.2012, 18:55
Evo jedno pitanje za koje mi cisto treba potvrda da vidim shvatih li dobro to sto sam do sad citao (a bilo ga je dosta) ili mi se sve smutilo.
Naime posto sam rodjen u BiH, a zivim u CG i imam CG drzavljanstvo, da li kada budem podnosio prijavu oni mene tretiraju kao da sam iz BiH grupe (tako sam shvatio) ili u grupu iz CG?

Dobro si shvatio. Prijavljuješ se preko BiH, odnosno preko zemlje u kojoj si rođen. Nije važno gdje sad živiš i koje državljanstvo imaš, ti si za njih Bosanac :grin:

Aden
21.09.2012, 09:52
Evo instrukcije za DV 2014 god.. pa navalite ja sam citao mislim da je samo jos jedna zemlja dodana u igru za 2014 ( manje sanse su nam hehe)

http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf:grin::naughty:

oskark
22.09.2012, 11:40
There are NO COSTS or FEES to register for the DV Program.

Toliko o prici o placanju ove godine :;D:

lilika84
22.09.2012, 20:11
I ja cu se prijaviti 1. i nadam se poslednji put :) Srecno svima! :)

vesni
23.09.2012, 08:31
Treci put se prijavljujemo ja i decko ,ali ja se nadam izvlacenju i u oktobru!

oskark
23.09.2012, 12:09
Thx za ove upute, ali ovo mi je zbunjujuce pod rednim brojem 6, traze, gdje smo rodeni i onda zemlju pod koju se mozemo prijaviti, roden sam u BiH, ali zivim i drzavljanstvo imam hrvatsko nemam bosansko niti sam ga imao, gore su mi naveli u kojoj drzavi sam roden pod tom zemljom idem, jel ima itko ovdje da se nasao u ovakvoj situaciji? stvarno nebih htio da i ove godine mi prijava propadne kao prosle, zbog neke gluposti..

6. Zemlja preko koje konkurišete za DV lutriju. Ako konkurišete preko zemlje koja je među zemljama koje mogu konkurisati, onda kliknete na YES kružić.

Pisao sam ti i juce cini mi se na drugoj temi, al nema veze. Najbolja opcija jeste da nazoves ili posaljes mail ambasadi.
U vecini pise da se kvalifikujes preko zemlje u kojoj si rodjen. ali ako intrukciju citas izmedju redova malo postane zbunjujuce

To enter the DV program, you must be a native of one of the listed countries. See List Of Countries
By Region Whose Natives Qualify.
Native of a qualifying country: In most cases, this means the country in which you were born.

Ovo ispod ne vazi za tebe

However, there are two other ways you may be able to qualify. First, if you were born in a country whose
natives are ineligible but your spouse was born in a country whose natives are eligible, you can claim
your spouse’s country of birth – provided that both you and your spouse are on the selected entry, are
issued visas, and enter the United States simultaneously. Second, if you were born in a country whose
natives are ineligible, but neither of your parents was born there or resided there at the time of your birth,
you may claim nativity in one of your parents’ countries of birth if it is a country whose natives qualify for
the DV-2014 program.
Znaci ako ovo gledamo svkako preko zemlje u kojoj si rodjen...

A onda opet pise Your country of eligibility is not related to where you live.

“Native” ordinarily means someone born in a particular country, regardless of the individual’s current country of residence or nationality. For immigration purposes, “native” can also mean someone who is entitled to be “charged” to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of Section 202(b) of the Immigration and Nationality Act.

In general, people are not considered residents of a country in which they were not born or legally naturalized,

E po svemu ovome sudeci tebi se svakako vodi zemlja gde si rodjen, ali ni meni nije jasno, da ako imas drzavljanstvo jedne zemlje, znaci da pripadas tamo.

Kazem ti, najbolje je da posaljes mail ambasadi ili da ih nazoves telefonom i da im objasnis o cemu se radi. I da ti daju konkretan odgovor jer ne zelis da te diskvalifikuju.jedna verzija je da stavis mesto rodjenja pri prijavi, a kada budes slao dokumenta stavis ambasadu u Hrvatskoj.

mijan
24.09.2012, 16:32
Slucajno sam sad naleteo prebacujuci kanale na Nacionalni dnevnik TV Pink. Bas tada je bio prilog o lutriji DV-2014. Prilog je nazvan "Upozorenje", a onda je novinar poceo da objasnjava sta je lutrija, da je lutrija besplatna, da pocinje 2. Oktobra, i da se kandidati cuvaju prevaranata koji to naplacuju. Zatim su u prilog ubacili i generalnog konzula ambasade koji je u razgovoru sa novinarom to isto ponovila. Prilog je trajao 4-5 minuta po mojoj proceni.
Ne razumem cime ta informacija zavredjuje toliku paznju za siroke narodne mase pa da je smeste cak u pvom delu Dnevnika?! Verovatno ce taj prilog biti i u centralnom Dnevniku u 18.30h pa ko zeli neka ga pogleda.
Bas super sto Pink popularizuje lutriju u Dnevniku! Cela Srbija ce da se prijavi!

saviccmilan
24.09.2012, 18:54
ljudi jedno pitanje samo,pa ako nije problem neka mi neko odgovori.naime ja imam jos da diplomiram,pa kada se budem prijavljivao za GC da li da pisem da imam zavrsen fax posto imam jos samo diplomski ili ne?ili da napisem srednja skola?jel moze neko da mi pomogne?prvi put se prijavljujem inace.hvala na odgovoru unepred....

jovke
24.09.2012, 19:43
Slucajno sam sad naleteo prebacujuci kanale na Nacionalni dnevnik TV Pink. Bas tada je bio prilog o lutriji DV-2014. Prilog je nazvan "Upozorenje", a onda je novinar poceo da objasnjava sta je lutrija, da je lutrija besplatna, da pocinje 2. Oktobra, i da se kandidati cuvaju prevaranata koji to naplacuju. Zatim su u prilog ubacili i generalnog konzula ambasade koji je u razgovoru sa novinarom to isto ponovila. Prilog je trajao 4-5 minuta po mojoj proceni.
Ne razumem cime ta informacija zavredjuje toliku paznju za siroke narodne mase pa da je smeste cak u pvom delu Dnevnika?! Verovatno ce taj prilog biti i u centralnom Dnevniku u 18.30h pa ko zeli neka ga pogleda.
Bas super sto Pink popularizuje lutriju u Dnevniku! Cela Srbija ce da se prijavi!

Da dopunim ovu priču...
Evo i sve dnevne novine prenose informacije o lutriji. Svi u prilozima forsiraju priču kako je to džaba, a kad je nešto džaba znamo kako naš narod na to trči!
Recimo Blic kao najtiražniji evo link.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/344315/Ambasad-SAD-Od-2-oktobra-lutrija-za-zeleni-karton-cuvajte-se-prevaranata

RockBett
24.09.2012, 20:25
A šta se dešava sa drugim izvlačenjem, hoće li ga biti?

NightSky
24.09.2012, 22:33
I klix.ba objavio vijest danas http://www.klix.ba/vijesti/bih/lutrija-za-zeleni-karton-pocinje-2-oktobra/120924117
al' su se malo zeznuli u prepisivanju :grin: :

Prijave za lutriju za useljeničku vizu, odnosno američki zeleni karton, primaju se od 2. do 3. oktobra, saopćeno je iz Američke ambasade. :udri:

Ima da 2. oktobra padne server, kad svi navale :grin:

A drugo izvlačenje... Pa saznat ćemo za 7 dana :da:

fetus
25.09.2012, 09:02
i 24sata je dao kratku vest,sa tacnim datumom,i pise:
`...na osnovu koje se ljudima iz srbije godisnje izda oko 3000 zelenih karti`

navali narode

oskark
25.09.2012, 11:04
i 24sata je dao kratku vest,sa tacnim datumom,i pise:
`...na osnovu koje se ljudima iz srbije godisnje izda oko 3000 zelenih karti`

navali narode

haha, mozda su su kucali na brzimu pa su prevideli jednu nulu :D

pumpkin
25.09.2012, 12:51
I klix.ba objavio vijest danas http://www.klix.ba/vijesti/bih/lutrija-za-zeleni-karton-pocinje-2-oktobra/120924117
al' su se malo zeznuli u prepisivanju :grin: :

Prijave za lutriju za useljeničku vizu, odnosno američki zeleni karton, primaju se od 2. do 3. oktobra, saopćeno je iz Američke ambasade. :udri:

Ima da 2. oktobra padne server, kad svi navale :grin:

A drugo izvlačenje... Pa saznat ćemo za 7 dana :da:

i ja sam juce vidjela da su napisali do 3. oktobra, i to dvaput ponovili. i u meni odmah crv sumnje :blink: zato sam i dosla na forum da provjerim za to.
inace ide mi na zivce sto sad sve vrvi vijestima o zelenoj lutriji i prijavama. koga interesuje zna vec, ovako nam samo smanjuju sanse :udri:

pcelica
25.09.2012, 23:52
Pa kad tako lepo napisu da je jedini uslov da ljudi imaju srednju skolu i da se placa jedino viza u ambasadi, naravno da ce oni koji nemaju pojma da se prijave. Naravno, mislim na one koji stvarno ne znaju za ovu vrstu imigracije i koji prvi put vide ili procitaju takve vesti. Kad bi lepo saopstili da oni daju samo vizu kao dozvolu za zivot i rad a da sve ostale troskove snosimo sami, bila bi druga prica. Mozda se to podrazumeva, al iz ovog saopstenja iz blica ja bi prva shvatila da mi trebaju samo pare za vizu i to je to. Pa sto onda da se ne prijavi pola ljubitelja grand produkcije :)

bijelici5
26.09.2012, 16:16
Juce sam ostavila post sa iskopiranom informacijom sa Travel.State.gov sajta gde kazu da se lutrija zavrsava 03.novembra, i postavila linkic.
Danas toga nema.:wtf:
Da li sam prekrsila neko pravilo ili informacija nije tacna?

oskark
26.09.2012, 21:45
Juce sam ostavila post sa iskopiranom informacijom sa Travel.State.gov sajta gde kazu da se lutrija zavrsava 03.novembra, i postavila linkic.
Danas toga nema.:wtf:
Da li sam prekrsila neko pravilo ili informacija nije tacna?

Ne brini, i ja sam postavio novim clanovim blog za pomoc oko prijave i moje su uklonili...nekome nije po volji :grin:

Zana
26.09.2012, 22:17
Ne brini, i ja sam postavio novim clanovim blog za pomoc oko prijave i moje su uklonili...nekome nije po volji :grin:

Svaka pomoc je clanovima dobrodosla... ti nisi trazio pomoc, ali cisto da ti dam hint: spremas se da dolazis ovamo i bices u prilici (a i u obavezi) da se upoznas sa ovdasnjim zakonom. Neminovno ces se u jednom trenutku (izgleda i pre seljenja) upoznati i sa Copyright zakonom (i znacenjem onog sto pise na dnu ove stranice), kao i sa terminima kao sto su infringement i Uniform Domain Name Dispute Policy (kojeg se Google, vlasnik Blogger-a, drzi ko pijan plota), Cease and Desist Letters (ova pisma voli Immi forum da salje kad se bez njihove pismene dozvole napravi copy/paste a i Google kad neko incorporate registrovano ime u naziv sajta ili bloga)...

Pozdrav,
Z

joga
26.09.2012, 22:42
Ukoliko se bude placalo ucesce na lutriji ipak,kako neki sire(nadam se dezinformaciju)kojom karticom se moze platiti...da li moze obicnom visa karticom...ili je potrebno izvaditi neku posebnu?

Zana
26.09.2012, 22:57
Ukoliko se bude placalo ucesce na lutriji ipak,kako neki sire(nadam se dezinformaciju)kojom karticom se moze platiti...da li moze obicnom visa karticom...ili je potrebno izvaditi neku posebnu?

Ne placa se ucesce na lutriji. Ako te izvuku, visa processing fees mozes platiti ili karticom ili gotovinom. I da, ne ukida se DV Lottery, taj novi predlog zakona o kojem se prica je ponovo izdahnuo u procesu prosle nedelje :)

joga
26.09.2012, 23:09
Ne placa se ucesce na lutriji. Ako te izvuku, visa processing fees mozes platiti ili karticom ili gotovinom. I da, ne ukida se DV Lottery, taj novi predlog zakona o kojem se prica je ponovo izdahnuo u procesu prosle nedelje :)
da,sad sam tek videla da pise na sajtu da se ne placa:)
uh ne spavam nocima,iscekujem 02.oktobar...a posto se prijavim na lutriju,pokusacu uskoro da dobijem bar turisticku vizu,kako si me posavetovala na temi gluma u LA!

joga
26.09.2012, 23:28
Dobro si shvatio. Prijavljuješ se preko BiH, odnosno preko zemlje u kojoj si rođen. Nije važno gdje sad živiš i koje državljanstvo imaš, ti si za njih Bosanac :grin:
Da li je ovo proverena informacija i da li imate link sa tom informacijom sa sajta.Veoma mi je vazno,jer moj suprug bi se prijavio kao srbin,jer zivi od svoje 13-te godine u Srbiji,ima srpski pasos,naravno srpsko drzavljanstvo,a rodjen je u Hrvatskoj.Vi tvrdite da bi trebalo da se prijavi kao hrvatski drzavljanin koji zivi u Srbiji ....da li sam dobro razumela?A ima i srpski pasos u kome pise mesto rodjenja Zagreb...???

Dome
27.09.2012, 09:58
Neki dan citam u novinama da za ovogodisnje igranje CC,dobitnici ce moci da odu u USA tek 2014 ? Ili sam ja pogresno shvatio,ili su oni nesto zeznuli.
Ja sam shvatio da ako igras u Oktobru da u Maju znas jesi li dobitnik,i nakon toga se ide na intervjue u ambasadu i potom u USA, znaci iste godine? Ili tek 2014?

vrhunski
27.09.2012, 09:59
Neki dan citam u novinama da za ovogodisnje igranje CC,dobitnici ce moci da odu u USA tek 2014 ? Ili sam ja pogresno shvatio,ili su oni nesto zeznuli.
Ja sam shvatio da ako igras u Oktobru da u Maju znas jesi li dobitnik,i nakon toga se ide na intervjue u ambasadu i potom u USA, znaci iste godine? Ili tek 2014?

tek sredinom 2014te zato se i zove DV2014 .

macha
27.09.2012, 10:06
Bok! Ja sam nova ovdje,muž,naša bebica (17 mj.) i ja planiramo ove godine poslati prijavu za lutriju. Recite mi,mogu li se prijave slati odmah ili se treba čekati 10. mjesec?
Od muža sestra je na ovaj način prije nekoliko godina dobila zelenu kartu. :)

Dome
27.09.2012, 10:08
Bok! Ja sam nova ovdje,muž,naša bebica (17 mj.) i ja planiramo ove godine poslati prijavu za lutriju. Recite mi,mogu li se prijave slati odmah ili se treba čekati 10. mjesec?
Od muža sestra je na ovaj način prije nekoliko godina dobila zelenu kartu. :)

Tek od 2 Oktobra do nekog 3 novembra,ja mislim da mozes samo tad.

macha
27.09.2012, 10:15
Aha,ja sam mislila da se može odmah poslati. Ok,hvala!

Dome
27.09.2012, 10:23
Aha,ja sam mislila da se može odmah poslati. Ok,hvala!
.
Nista i drugi put:;D:

Dome
27.09.2012, 10:25
tek sredinom 2014te zato se i zove DV2014 .

Aha,a reci mi kolko sam ja cuo da ovu lutriju igra oko 5 miliona ljudi a koliko njih dobija svake godine ja sam cuo oko 200.000 jel to tacan podatak ili ?

vrhunski
27.09.2012, 10:43
Aha,a reci mi kolko sam ja cuo da ovu lutriju igra oko 5 miliona ljudi a koliko njih dobija svake godine ja sam cuo oko 200.000 jel to tacan podatak ili ?

50.000 globalno
~250 iz Srbije .

J3ca
27.09.2012, 10:47
pozdrav svima :)
evo i ja se prvi put prijavljujem ove godine, i nešto mi se javlja da ću biti izvučena ;)

Dome
27.09.2012, 11:13
50.000 globalno
~250 iz Srbije .

Hvala Vrhunski.
P.S Pa solidna je verovatnoca za dobitak :)

bijelici5
27.09.2012, 13:31
Help me.
Nas je bilo petoro - muz, 3 dece i ja. E, sad hoce i moja mama sa nama (ima razlicito prezime ).:woohoo: Koliko sam ja gledala prijavu takva opcija ne postoji. Sta sa babom?

joga
27.09.2012, 16:07
UF,NADAM SE DA CE MI NEKO ODGOVORITI PRE 02.OKT:

Prvobitno poslao korisnik NightSky
Dobro si shvatio. Prijavljuješ se preko BiH, odnosno preko zemlje u kojoj si rođen. Nije važno gdje sad živiš i koje državljanstvo imaš, ti si za njih Bosanac

Da li je ovo proverena informacija i da li imate link sa tom informacijom sa sajta.Veoma mi je vazno,jer moj suprug bi se prijavio kao srbin,jer zivi od svoje 13-te godine u Srbiji,ima srpski pasos,naravno srpsko drzavljanstvo,a rodjen je u Hrvatskoj.Vi tvrdite da bi trebalo da se prijavi kao hrvatski drzavljanin koji zivi u Srbiji ....da li sam dobro razumela?A ima i srpski pasos u kome pise mesto rodjenja Zagreb...???
I jos nesto sto sam vec pitala na drugoj temi ali nisam dobila odgovor.Muz i ja smo razvedeni,to smo uradili zbog nekih olaksica,da ne davim,ali naravno zajedno smo i zivimo sa detetom i isli bismo zajedno u Ameriku.Da li treba sada da trcimo u opstinu i da se ponovo vencamo pre nego sto apliciramo 02.oktobra za GC ili mozemo (sto bi nama vise odgovaralo,da ne objasnjavam razloge) da kada(i ako) jedan od nas dobije GC da se tada odmah vencamo.Da li tada imamo pravo da idemo zajedno u Ameriku ili bi jedan od nas prvo morao da ode,a drugi da ceka?I da li je to sigurno da ce drugi dobiti GC iako smo se prijavili kao razvedeni sa detetom?Nadam se da neko zna da mi odgovori i da li je neko imao slicnu situaciju?Sta da radimo?

edinze
27.09.2012, 16:16
Veeeeliki pozzz svim forumasima....moze li mala pomoc oko tacnog vremena prijavljivanja,posto sam izuzetno los sa vremenskim zonama...dakle drugog oktobra,u koliko sati po bosanskohercegovackom vremenu treba da se prijavim,ili to vec prelazi na treci...ili kako...bas ne kuzim....unaprijed hvala...

macha
27.09.2012, 16:27
Veeeeliki pozzz svim forumasima....moze li mala pomoc oko tacnog vremena prijavljivanja,posto sam izuzetno los sa vremenskim zonama...dakle drugog oktobra,u koliko sati po bosanskohercegovackom vremenu treba da se prijavim,ili to vec prelazi na treci...ili kako...bas ne kuzim....unaprijed hvala...

Ja mislim u podne da se počinju slati prijave,po našem vremenu. Iako bih ja htjela poslati već danas. Samo ne znam jel muž i ja šaljemo pod jedno ili možemo poslati i svatko svoju prijavu. Pa ako izvuče njega-super,ili ako izvuku mene-isto dobro! Bitno da smo zajedno! :)

joga
27.09.2012, 16:43
Ja mislim u podne da se počinju slati prijave,po našem vremenu. Iako bih ja htjela poslati već danas. Samo ne znam jel muž i ja šaljemo pod jedno ili možemo poslati i svatko svoju prijavu. Pa ako izvuče njega-super,ili ako izvuku mene-isto dobro! Bitno da smo zajedno! :)
svako svoju prijavu,sa podatcima onog drugog imas sve na uputstvu za lutriju na zvanicnom sajtu...u cestim pitanjima

Dome
27.09.2012, 19:12
Koliko ljudi iz Srbije igra loto za CC onako otprilike ?

NightSky
27.09.2012, 19:36

The U.S. Embassy in Sarajevo is pleased to announce that registration for the 2014 Diversity Visa lottery program, commonly called the “Green Card” lottery, begins on October 2, 2012 at 18:00 local time. The deadline for registration is November 3, 2012 at 17:00 local time, but interested applicants are urged to complete their registration early.

http://sarajevo.usembassy.gov/iv-diversity-lottery.html

NightSky
27.09.2012, 19:43

Diversity Visa Program: DV-2014 Entry Instructions:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

Evo link na instrukcije:
http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf

Zemlja pod kojom se prijavljuje:
6. COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM – Your country of eligibility
will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live.
If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please review the instructions to see if
there is another option for country chargeability available for you. For additional information on chargeability,
please review “Frequently Asked Question #1” of these instructions

Samo ako zemlja rođenja nije na spisku (a sve balkanske jesu), aplikant se može pozvati na zemlju u kojoj je rođen supružnik ili roditelj. To je detaljno objašnjeno na "Frequently Asked Question #1".

NightSky
27.09.2012, 19:50
Svaka pomoc je clanovima dobrodosla... ti nisi trazio pomoc, ali cisto da ti dam hint: spremas se da dolazis ovamo i bices u prilici (a i u obavezi) da se upoznas sa ovdasnjim zakonom. Neminovno ces se u jednom trenutku (izgleda i pre seljenja) upoznati i sa Copyright zakonom (i znacenjem onog sto pise na dnu ove stranice), kao i sa terminima kao sto su infringement i Uniform Domain Name Dispute Policy (kojeg se Google, vlasnik Blogger-a, drzi ko pijan plota), Cease and Desist Letters (ova pisma voli Immi forum da salje kad se bez njihove pismene dozvole napravi copy/paste a i Google kad neko incorporate registrovano ime u naziv sajta ili bloga)...

Pozdrav,
Z

Mene zanima zašto je moj post izbrisan? Pitanje je bilo: Da li mi iz BiH u rubriku state/province (ima još nešto) upisujemo Federacija ili Republika Srpska? Nedoumica je u tome što su F i RS entiteti, što u pitanju nije navedeno. Ja sam do sada u prijavama upisivala, ali bih voljela da mi neko potvrdi da li se treba upisati ili ne.

Zana
27.09.2012, 19:56
Mene zanima zašto je moj post izbrisan? Pitanje je bilo: Da li mi iz BiH u rubriku state/province (ima još nešto) upisujemo Federacija ili Republika Srpska? Nedoumica je u tome što su F i RS entiteti, što u pitanju nije navedeno. Ja sam do sada u prijavama upisivala, ali bih voljela da mi neko potvrdi da li se treba upisati ili ne.

Ovo bi najbolje bilo da ti odgovori neko iz tvoje drzave, mada ja licno ne vidim nikakv problem da se entitet upise u to polje. To bi mu bilo isto kao i kad se upise Vojvodina (sto mi u mnogim dokumentima i radimo) i nigde tu nije bio problem. Ja ne vidim problem ni da se tu upise, na primer, Juznobanatski okrug... isto kao kad ja upisem ovde Los Angeles County ispod grada... Zaista ne verujem da na to treba da se obraca tolika paznja jer je po mom misljenju marginalan podatak.

Poz, Z

landlord
27.09.2012, 20:15
Ja sma bio stavio Canoton Sarajevo, ali sumnjam da ti to igra neku ulogu.

AllenJohnJohnson
27.09.2012, 20:15
Help me.
Nas je bilo petoro - muz, 3 dece i ja. E, sad hoce i moja mama sa nama (ima razlicito prezime ).:woohoo: Koliko sam ja gledala prijavu takva opcija ne postoji. Sta sa babom?

Što bi ti sa babom? Ne možeš ni svoju djecu uključit u prijavu ako su starija od 21 godine. Baba nek šalje posebnu prijavu.

Što razbijaš glavu s time, kad su prijave od 2. oktobra do 3. novembra, a ne samo na 2. oktobra. Imaš mjesec dana. Prijavi se šestog po svom kalendaru.
Ne znam u koliko je točno sati na Balkanu, i da znam, neću sjedit za računalom i čekat. A možda drugi hoće, pa će stranica još biti i zagušena.

pcelica
27.09.2012, 20:34
Au bre..sto blizi dan to pitanja sve ludja i ludja..da ne pricam da su neka 200 puta objasnjena u toooooooolikim temama na forumu. Mada, mozda je i bolje tako, otvoris prvu temu i postavljas pitanja, jer ja sto vise citam sve manje znam :)

joga
27.09.2012, 21:02
Diversity Visa Program: DV-2014 Entry Instructions:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

Evo link na instrukcije:
http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf

Zemlja pod kojom se prijavljuje:
6. COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM – Your country of eligibility
will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live.
If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please review the instructions to see if
there is another option for country chargeability available for you. For additional information on chargeability,
please review “Frequently Asked Question #1” of these instructions

Samo ako zemlja rođenja nije na spisku (a sve balkanske jesu), aplikant se može pozvati na zemlju u kojoj je rođen supružnik ili roditelj. To je detaljno objašnjeno na "Frequently Asked Question #1".

To sam i ja nasla ali me i dalje buni.Ovo pise na sajtu ambasase u Beogradu:

Podnosioci zahteva koji su srpski državljani moraju podneti zahtev za vizu sa važećim crvenim pasošem Republike Srbije.

Moj muz je srpski drzavljanin,rodjen u Jugoslaviji,koja ne postoji na listi zemalja razumljivo....u gradu koji sada spada u drzavu Hrvatsku,Zagreb.U Beogradu zivi od rata 90-tih i koristi srpski pasos.Jedino sa tim pasosem i moze da podnese zahtev,jer hrvatski nije dugo koristio i ne zna ni da li je validan uopste.To cemo proveriti u MUP-u...da li uopste vazi hrvatsko drzavljanstvo...Znaci njegova jedina mogucnost je da se prijavi sa srpskim pasosem,navede da je srpski drzavljanin,a drzavu rodjenja da navede Hrvatsku.Bar se meni to za sada cini tako.Sutra u Novom Sadu se odrzava promocija zelene lutrije,pa cu tada licno pitati vezano za drzavljanstvo i brak posle dobijanja zelene karte....sto sam vec pitala na ovoj temi,ali hvala na odgovoru svakako.

joga
27.09.2012, 21:05
Konzulat Američke ambasade u Beogradu držaće prezentacije o DV-2014 Lutrijskom viza programu širom Srbije. Razgovaraćemo sa vama uživo u sledećim gradovima

-- Subotica, 27. septembar, u 19h, American Corner, Cara Dusana 2
-- Novi Sad, 28. septembar, u 18:30h, American Corner, Petra Drapsina 3
-- Belgrade, 9. oktobar, u 18h, American Corner, Makedonska 22/I
-- Niš, 11. oktobar, u 18h, American Corner, Obrenoviceva 20
-- Kragujevac, 12. oktobar, u 16h, American Corner, Zorana Djindjica 10/III

pcelica
27.09.2012, 22:20
Konzulat Američke ambasade u Beogradu držaće prezentacije o DV-2014 Lutrijskom viza programu širom Srbije. Razgovaraćemo sa vama uživo u sledećim gradovima

-- Subotica, 27. septembar, u 19h, American Corner, Cara Dusana 2
-- Novi Sad, 28. septembar, u 18:30h, American Corner, Petra Drapsina 3
-- Belgrade, 9. oktobar, u 18h, American Corner, Makedonska 22/I
-- Niš, 11. oktobar, u 18h, American Corner, Obrenoviceva 20
-- Kragujevac, 12. oktobar, u 16h, American Corner, Zorana Djindjica 10/III

Svašta..nisam znala da i to rade.. odakle si to iskopala?

mijan
27.09.2012, 22:31
Nemojte bezveze ici na te prezentacije jer imamo forumase koji su bili prosle godine na tim prezentacijama. Cini mi se i da su se ovde na forumu skupljala pitanja koja bi se postavila na tim prezentacijama od strane forumasa koji ce ici na njih. Tamo necete dobiti odgovor na bilo koje ozbiljnije pitanje. To je za totalne anonimuse. Pricace o tome da je prijava besplatna, da traje mesec dana, da postoje prevaranti i te gluposti koje vec zna i svaka baba u Srbiji. Ko god je postavio neko ozbiljnije pitanje (recimo o trogodisnjim skolama i slicno) nije bilo odgovora jer oni znaju manje od nas forumasa.

joga
27.09.2012, 22:46
Svašta..nisam znala da i to rade.. odakle si to iskopala?

pa sa sajta americke ambasade u beogradu,a na facebooku(fb strana amer ambasade u bg) su mi odgovorili da ce biti konsultacije gde mozemo pitati sve sto nam nije jasno....ja cu ipak ici,mada vidim da nije iskustvo dobro...ali ovde mi niko ne odgovara na pitanje vezano za brak posle razvoda ponovni posle dobijanja GC,tako da ja svakako putujem sutra za ns da to pitam....

ancasper
28.09.2012, 14:45
Mi (suprug, cerka, bebac i ja) se prijavljujemo po prvi put ove godine... Ne znamo sta da ocekujemo, ali nam je dozlogrdilo ovde i vec neko vreme razmisljamo o odlasku... Mozda nam se i posreci! Mnogo srece svima od oktobra i pozdrav!

NightSky
28.09.2012, 18:10
Ovo bi najbolje bilo da ti odgovori neko iz tvoje drzave, mada ja licno ne vidim nikakv problem da se entitet upise u to polje. To bi mu bilo isto kao i kad se upise Vojvodina (sto mi u mnogim dokumentima i radimo) i nigde tu nije bio problem. Ja ne vidim problem ni da se tu upise, na primer, Juznobanatski okrug... isto kao kad ja upisem ovde Los Angeles County ispod grada... Zaista ne verujem da na to treba da se obraca tolika paznja jer je po mom misljenju marginalan podatak.

Poz, Z

Ja sma bio stavio Canoton Sarajevo, ali sumnjam da ti to igra neku ulogu.

Ma pretpostavljala sam da to nije toliko bitno, ali, opet, tamo piše da se treba obavezno upisati, pa proradi crv sumnje... A imam gdje pitati, pa ne moram razbijati glavu! :)
Hvala na odgovorima! :bravo:

misica
28.09.2012, 21:22
Da li neko zna sta ce se desiti ako se ja i suprug prijavimo sad pocetkom oktobra,a 22 oktobra budemo izvuceni ,ja bih da cekam ali je moj suprug nestrpljiv,kaze svasta moze da se desi pa da prijave ne traju mesec dana...hvala:smrc:

Mirko86
28.09.2012, 21:54
Kako da 22-gog budete izvuceni ? I kad se uopste u istoriji lutrije nisu pridrzavali zadatog roka za prijavu...svasta.

AllenJohnJohnson
28.09.2012, 22:25
Da li neko zna sta ce se desiti ako se ja i suprug prijavimo sad pocetkom oktobra,a 22 oktobra budemo izvuceni ,ja bih da cekam ali je moj suprug nestrpljiv,kaze svasta moze da se desi pa da prijave ne traju mesec dana...hvala:smrc:

Od 22 oktobra do 3 novembra imate 12 dana. Nemojte bezveze nekome zauzeti mjesto pa se prijavljivat prije.

jovke
28.09.2012, 23:13
Ima ovogodisnjih ucesnika koji neće čekati 22.10. jer praktikuju da se prijavljuju istog datuma u Oktobru svake godine koji je pre 22.10.
Ima i onih koji se plaše zagušenja kako se bliži kraj pa neće čekati 22.10.
Ima jos razloga da ne nabrajam bezveze.
Pored navedenih razloga i drugih koje nisam naveo ko nam uopšte garantuje da će 22.10. i biti izvlačenja, ili ko garantuje da neće biti pomjereno i ako ga bude?! Oni na zvaničnoj stranici ne garantuju izvlačenje 22.10. Znači treba da čekaš nešto 22.10. da bi poslao novu prijavu a ne znaš šta čekaš?! Svakako da će ovim potezom pomjeranja na 22.10. dovesti do jednog broja igrača za DV-2014 koji će se nepotrebno prijaviti i time možda zauzeti drugom mjesto. A moglo je drugacije da im je administracija normalna. Ali briga tu administarciju za nas kroz sve ove godine sumnjivh odluka.

ZeljkoUSA
29.09.2012, 00:40
Nemojte bezveze ici na te prezentacije jer imamo forumase koji su bili prosle godine na tim prezentacijama. Cini mi se i da su se ovde na forumu skupljala pitanja koja bi se postavila na tim prezentacijama od strane forumasa koji ce ici na njih. Tamo necete dobiti odgovor na bilo koje ozbiljnije pitanje. To je za totalne anonimuse. Pricace o tome da je prijava besplatna, da traje mesec dana, da postoje prevaranti i te gluposti koje vec zna i svaka baba u Srbiji. Ko god je postavio neko ozbiljnije pitanje (recimo o trogodisnjim skolama i slicno) nije bilo odgovora jer oni znaju manje od nas forumasa.

Upavo tako. Prosle godine bilo nas par forumasa (neki sa velikim stazom u lutriji) i znali smo neke odgovore za koje oni nisu bili sigurni.

Sve sto je nedoumica i predmet rasprave na forumu ostace tako i posle te prezentacije koja je korisna za ljude koji su culia za lutriju, a ne veruju da je istina, pa cuju zvanicnu potvrdu.