PDA

View Full Version : USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu!

V777
26.04.2008, 15:35
Ovo su delovi mojih postova sa Miloshevog bloga, vezanih za USAFIS agenciju koja se bavi prijavom za zelenu kartu. :)

Ja sam se prijavila preko USAFIS agencije jos decembra 2005. i prema meni su bili krajnje korektni...Kad sam ja placala, obzirom da sam se prijavila pred kraj godine, imala sam kao poklon jos jednu godinu. U 2006. nisam dobila GC, ali mi je ta poklonjena godina bila srecna, jer sam tad dobila GC.

Zadovoljna sam njima zato sto obavestavaju o dobitku preko emaila, telefona, na svako tvoje pitanje koje im uputis preko emaila obavezno te i zovu i posalju ti email sa odgovorom...Mene su zvali u 2006. godini, ne mogu da se setim tacno kada i trazili mi kao neku doplatu - oko $100 cini mi se - da budem na boljoj poziciji (kad se sada malo bolje razmislim, mozda sam dobila broj preko 50 000, pa su zvali sve svoje korisnike i oni koji su hteli da plate i bili progurani na neku bolju poziciju, prim. korisnika?!) Ja sam u to vreme bila u Grckoj, te je moj brat zvao USA ambasadu u Atini i oni su odgovorili da nista ne treba da se placa, jer ako sam izvucena - jesam, ako nisam - nisam...Te ja ne platih nista, i naravno ne bih izvucena za tu godinu...Da sam platila mozda bi dobila GC jos prosle godine i sad vec bila u USA, ko zna!!!

Uglavnom, ja dobih ove godine GC! Obavestenje putem emaila dobila sam jos pocetkom aprila, zajedno sa preporukom koriscenja advokatske kancelarije kora radi zajedno sa njima u nadi da lakse popunim dokumenta! Ha, ha, ha!!! Tim emailom trebala sam da im odgovorim da li mi je adresa promenjena da bi mi poslali obrasce i ostalu pratecu dokumentaciju. Posto im ja nisam odgovorila na mejl (bio je na staroj email adresi), a oni vole da kontaktiraju svoje klijente licno (sto ja obozavam, jer tad mozes da ih pitas puno toga, a oni se nigde ne zure, nego ti sve lepo objasne, na kraju ti si njihov klijent, ti si platio njihove usluge, a oni to maksimalno postuju!), mene je kontaktirao jedan od njihovih zaposlenih, izdiktirala sam mu svoju adresu ponovo, sve mi je objasnio, cak smo porazgovarali i o toj njihovoj preporuci uzimanja advokata, bilo tog ili nekog u Srbiji (na zalost po njih, i ja sam dipl. pravnik!) i istog momenta putem mejla - novog - poslata mi je potvrda da li je adresa tacna. Nakon 3 radne nedelje rekli su mi da ce prvi beli koverat stici - meni je stigao na pocetku 3. nedelje. Prvo pismo meni je stiglo iz Izraela, jer oni imaju svoje kancelarije i u USA i u Izraelu i ko zna jos gde, na kraju, svet je ionako globalno selo, a i kada su me zvali to je bilo i iz USA i iz Izraela. Popunila sam dokumenta, slikala se, poslala sve natrag i sad cekam drugu kovertu…

Sto se tice izvlacenja, ja nisam sigurna, mislim da je izvlacenje u februaru ili martu, jer je meni originalno pismo naslovljeno na kraj marta, a agencija me je kontaktirala putem mejla u aprilu, a sad je jun...e sada ja ne znam da li se svi brojevi izvlace odjednom ili po etapama...A i ti imas svoj profil na USAFIS, pa moras da znas za koju si godinu aplicirao...ako si u profilu sa DV2008, ako si platio samo za jednu godinu, onda si imao mogucnost da budes u bubnju ove godine, da bi usao u USA u 2008, a ako si za DV2009. i ako si aplicirao za jednu godinu, onda si u bubnju za iducu godinu, da bi usao u USA u 2009.

Da ne gnjavim vise, obavesno salji email, odgovorice ti i zvace te sigurno!!!

…USAFIS je meni pomogla, ja sam prezadovoljna njihovim uslugama, pogotovo kada vidim da kada se ide preko zvanicnog sajta, nemas pojma sta moze da se desi, znaci ako stigne koverta stigne, ako ne, ne, dok preko agencije oni obavezno jave i emailom i telefonom da li si izvucen za tu godinu ili nisi!

.....Cao Jelenche!

Ja sam se prijavila preko agencije usaafis.org, agencije koje odradjuje sav posao za tebe. Ja sam 2005. platila oko 50 evra za 2 godine, prijavila sam se sama, platila sam jednu godinu, drugu sam dobila gratis. Mozes da platis prijavu za jednu osobu (npr. samo za tebe), da ti budes nosilac vize DV1, a da kad dobijes vizu, tvoj suprug i deca idu automatski s tobom kao DV2, DV3.....vece sanse imate ako se prijavite kao bracni par ( jeftinije je nego kao dve odvojene prijave, a imate duplo vece sanse da budete izvuceni). Onaj od supruznika koji dobije vizu, postaje nosilac vize, i vodi drugog bracnog druga i decu sa sobom...Mozete da se prijavite za godinu, dve, tri, deset...koliko vam se svidja...Iz mog iskustva, ja mislim da je agencija ok, ja sam s njima zadovoljna, sve odradjuju za tebe, ti posaljes sliku a oni mogu da je srede ako nije odgovarajuceg formata...dobro je da se za svaki slucaj zanimaju posebno, za razliku od nekih agencija, koje samo rade obradu i salju podatke, ali te ne obavestavaju da li si dobio GC ili ne, vec cekas sam kovertu....Neki moji drugari su dobili GC i preko agencije greencardserbia tako da mislim da je i ta agencija ok, samo sto oni ne javljaju ukoliko dobijes GC, njihova usluga se zavrsava obavestenjem da su te prijavili....

Puno pozdrava i srecno svima!:)

Dasi
11.06.2008, 12:19
je li istina kad te izvuku preko USAFIS da ti oni obezbjede stan i posao za pocetak? kolegica sa posla mi je rekla da su neki njeni prijatelji otisli preko te organizacije i da su im oni nasli tamo posao i stan, cak i docekali na aerodromu i tortu im spremili u novom stanu :))) koliko ima istine u tome?

xeg
11.06.2008, 12:42
je li istina kad te izvuku preko USAFIS da ti oni obezbjede stan i posao za pocetak? kolegica sa posla mi je rekla da su neki njeni prijatelji otisli preko te organizacije i da su im oni nasli tamo posao i stan, cak i docekali na aerodromu i tortu im spremili u novom stanu...

...i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju :rolleyes:

Jeste to Amerika - al' ne toliko:D

srdjevic
11.06.2008, 16:28
Znam sigurno da postoje agencije koje se nude da ti kupe kartu ako te izvuku. Ali sad bas toliko..... Pa nismo pare na lutriji dobili, pa da nam svi ugadjaju toliko.... :D

Dasi
11.06.2008, 16:34
ma ja i to je izmedju ostalog. KARTA, STAN i POSAO pa im valjda ti od plate dajes nesto para il kako vec :) i meni je bilo sumnjivo al reko haj da pitam jel istina ako je neko otisao preko USAFIS-a

V777
13.06.2008, 22:01
Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila. Izvanredna usluga, obavestenja i preko mejla i preko telefona, nemam reci, samo reci hvale. Agencija kaze u reklami da, ukoliko se prijavis preko njih, ako dobijes zelenu kartu, oni placaju avionsku kartu u jednom pravcu...kad sam ja dobila dokumentaciju u prvom kovertu, tu je stojala i ponuda njihovog advokatskog tima, koji je mogao, ukoliko neko od kandidata nije znao kako da popuni obrasce, kako i da prodje celu proceduru od popunjavanja dokumentacije do intervjua u ambasadi, da pomogne, naravno za dodatni iznos novca. Ukoliko se iskoriste usluge njihovog advokatskog tima, tada se dobija i besplatna avio karta u jednom pravcu. Ja nisam koristila usluge advokata, te sam avio kartu platila sama. Stan i posao mi nije nudjen uopste. Mozda je to bilo ranije, stvarno ne znam, ali meni to niko nije nudio.

Cula sam da neke druge drzave u okviru svog imigracionog programa nude nesto tipa imigranskih stanova, mozda i posla, ali ne US...takodje mi se cini da je postojao i proces pomoci o kojoj ti pricas ali za izbeglice, znaci imigracija s te strane, i opet ne za US, nego cini mi se za Australiju, mozda i za Kanadu....ali ne za US...

Nadam se da sam pomogla...

Pozdrav!

srdjevic
15.06.2008, 08:30
Prilicno sam siguran da nikad nisu nudili tako nesto (stan, posao).....

A ovo za kartu je vrlo, vrlo zanimljivo. Znaci, to je ipak samo marketinska fora: ne dobijas nista ako se prijavis preko njih.... Ne zelim ni da zamislim koliko bi trebalo platiti advokate, da bi dobio kartu za USA.... ja mislio to dobijas ako te izvuku, a ne ako jos i.... 300 chuda... stvarno su bezobrazni.... (mada nisam ni ocekivao nista bolje...) :(

Jel pise to negde kad se prijavljujes, to da moras da calujes za advokate da bi dobila kartu?

dreamerns
17.11.2008, 16:29
Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila.

Preporucila za sta? Mislim....sta je ta agencija umesto tebe uradila (osim sto ti je uzela novac)?
Ja sam stvarno mislio da ti daju kartu...pa ono...ajd (ima smisla). Ovako apsolutno ne vidim nikakav smisao zasto bi se neko preko te agencije prijavljivao.

bullet_bih
25.01.2009, 17:04
v777 mozes li da mi se javis na mail,i ja sam aplicirao preko USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145) pa interesuje jos par sitnica koje mi nisu jasne.

[email protected]

V777
25.01.2009, 20:39
v777 mozes li da mi se javis na mail,i ja sam aplicirao preko USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145) pa interesuje jos par sitnica koje mi nisu jasne.

[email protected]

Javila sam se na mejl, pusti poruku da vidimo sta te muci.

Pozdrav!:1081:

tomosaban
01.07.2009, 18:39
Budući da sam i ja prijavu poslao preko Usafis-a te sam izvučen kao dobitnik želio bih podijeliti svoje iskustvo u vezi sa Usafis agencijom.
Na reklamu za Usafis sam naletio na Yahoo prije par godina te sam i ispunio nekoliko koraka aplikacije do dijela kada je trebalo izvršiti uplatu, pa sam tada odustao, nakon nekoliko dana sam počeo primati e-poštu te telefonske pozive da platim i završim prijavu što sam nakon nekog vremena i učinio te platio 49$ (budući da tada nisam imao pojma da je to besplatno na stranicama vlade). Nakon nekog vremena sam ponovo počeo dobivati pozive od Usafisa da će moj status unaprijediti u "VIP status" te ću time dobiti 10 godina apliciranja na GC te mogućnost kupnje tečaja za Engleski jezik po nižoj cijeni, od početne cijene mislim ,da je bilo 200$, je došlo na ponovnih 49$ koje sam platio jer više nisam imao volje razgovarati sa njihovim agentima i bio sam upao u neku lovu pa rekoh "ko ih šljivi i nije neka lova za 10 godina apliciranja" (usput sam i dobro naučio engleski pričajući sa njihovim agentima jer niti jedan razgovor nije bio ispod 20 min. :grin:). Iza toga baš i nije bilo nekih dosađivanja od njih, ali bi uistinu uredno odgovorili na svaki upit poslan mailom.
Početkom 06.2009.g. dobijam mail od Usafisa da sam izvučen za zelenu kartu, te nakon toga slijedi telefonski poziv kojim su mi također potvrdili da sam dobitnik te potvrđuju moju adresu.
Nakon krasnog razgovora agent mi daje ponudu koju bi kao "trebalo prihvatiti" jer za neki dodatni novac će mi poslati kompletni useljenički paket, uz moje dokumente, sa kojim mogu biti skoro 99% siguran da ću i dobiti zelenu kartu, cijena prava sitnica 549$ :wtf:, nakon malo natezanja sam cijenu spustio do 200$, ali nisam želio platiti ništa pa je naš razgovor završio uz napomenu da će mi se oni još javiti. U isčekivanju kuverte od Američke vlade uslijedilo je par poziva od Usafisa na koja nisam odgovorio. Tada sam se sjetio da je moguće, ako mi oni nude useljenički paket i ostale dokumente potrebne za daljnju aplikaciju, da oni imaju moju "bijelu Kentucky kovertu". Odmah sam im poslao mail da ne želim kupiti ništa dodatno te da mi pošalju moje dokumente. Sutra je uslijedio odgovor da su poslali Case number 2010EU000122XX na moju kućnu adresu.
Dana 29.06.2009 mi je stigla "bijela kuverta" međutim nije poslana od US vlade već od Usafis-a New York, te kad mi je malo splasnulo uzbuđenje zbog dobitka vidjeh da je svugdje iza mog imena adresa od Usafisa u New Yorku te da je Vlada njima poslala moje dokumente na daljnje postupanje.
Sve u svemu agenti Usafis-a malo dosađuja sa ponudama, međutim ako postoji bilo kakva nedoumica ili nejasnoća uvijek su na usluzi te ako aplikant u bilo čemu pogriješi oni ga zovu da to ispravi ( mene su zvali da mi slika ne odgovara te da im pošaljem novu, te su i tu novu na kraju obradili budući je bila loša pozadina) te su po tome pitanju OK. Cijena i nije nešto posebno visoka pa je i to OK (Uvjerio sam se da je i cjenjkanje dopušteno ), međutim jako je bitno BITI ODRJEŠIT I ODBITI ODMAH SVAKU PONUDU ZA NEKIM DOPLATAMA JER TKO IH ANGAŽIRA, ANGAŽIRA IH ISKLJUČIVO ZA APLICIRANJE A NE ZA NIKAKVE DODATNE USLUGE. Te ukoliko Vam sa jave da ste dobitnik ODBIJTE BILO KAKVE DODATNE PAKETE I ZATRAŽITE DA VAM ŠTO PRIJE POŠALJU VAŠE DOKUMENTE!!!
Ovo je moje iskustvo sa USAFIS agencijom koje je za mene odlično završilo budući sam izvučen, međutim nikakvih dodatnih neugodnosti ne bih imao da sam znao odmah odbiti odlučno njihove dodatne ponude, pa stoga savjet za buduće klijente Usafisa: "Budite odlučni ,plaćajte samo onu uslugu za koju ste ih angažirali, a ostale ponude odlučno i odrješito odbijte (uz zahvalu na kraju)"

tomosaban
01.07.2009, 18:57
Prilicno sam siguran da nikad nisu nudili tako nesto (stan, posao).....

A ovo za kartu je vrlo, vrlo zanimljivo. Znaci, to je ipak samo marketinska fora: ne dobijas nista ako se prijavis preko njih.... Ne zelim ni da zamislim koliko bi trebalo platiti advokate, da bi dobio kartu za USA.... ja mislio to dobijas ako te izvuku, a ne ako jos i.... 300 chuda... stvarno su bezobrazni.... (mada nisam ni ocekivao nista bolje...) :(

Jel pise to negde kad se prijavljujes, to da moras da calujes za advokate da bi dobila kartu?

Cijena odvjetnika je 2.750 $

Mv2Player
03.06.2010, 22:37
Tomosaban, tvoj post je jako dobar i koristan. Ja sam u potpuno istoj situaciji kao sto si ti bio prosle godine. Treba mi tvoj savet ili savet nekog sa ovog foruma ko je prosao slicno. Javili su mi prosle nedelje iz USAFIS da sam izvucen, ali ni ja, kao ni ti, nisam odmah ukapirao da je vlada poslala koverat u USAFIS a ne meni (posto nisam direktno aplicirao na vladin sajt nego preko ovih iz USAFIS). Cenkanje je islo od 880$ preko 450$ pa na 150$ i "nadjosmo se" na 49 eura. Pricali smo se i telefonom i email-ovima 7 dana i sad je ostalo na tome da ce da me kontaktiraju i da mi posalju DHL-om. U prevodu, sad mi "treniraju zivce" da vide koliko mogu da izdrzim ne bih li odresio kesu i kupio nesto iz njohovog sirokog prodajnog asortimana preko ovih 49 eura ili $ posto cas kazu jednu, cas drugu valutu. Moje pitanje glasi "Kako da ih nateram da mi posalju MOJU kovertu"? Da ih opet zovem? Da im opet saljem email? Da cekam? Kako si ti uspeo da ih nateras da ti posalju kovertu a da nista drugo ne kupis od njih i koji je nacin placanja?

PS.Nakon sto sam ih zvao, potvrdili su mi usmeno da je potrebno samo 49 za DHL shipping fee i da je sve drugo opcionalno, a onda sam im trazio da mi potvrde to i email-om sto su i uradili. Nakon toga sam email-om zahtevao da mi posalju kovertu i odgovorili su da ce da proslede moj email "osobi koja je zaduzena za DHL".

spectra
03.06.2010, 22:57
Ja bih ti samo mogla dati informaciju da DHL usluga na toj relaciji zaista toliko i kosta. Mi smo platili oko 55 Eur iz BiH za USA.

Sad, vjerovatno ti ta agencija moze poslati i obicnom preporucenom postom da ne placas nista..

Mv2Player
04.06.2010, 12:17
Ja bih ti samo mogla dati informaciju da DHL usluga na toj relaciji zaista toliko i kosta. Mi smo platili oko 55 Eur iz BiH za USA.

Sad, vjerovatno ti ta agencija moze poslati i obicnom preporucenom postom da ne placas nista..

Spectra, hvala na informaciji. Ja cu ipak izabrati da mi posalju DHL-om ali trenutno se natezem sa njima (USAFIS-om) jer me uslovljavaju kupovinom nekih njihovih CD-a. Pitao bih te jos samo na cije ste ime prijavili prijem posiljke posto DHL servis trazi obavezno i ime osobe kojoj se treba licno uruciti posiljka? Da li ste stavili samo box office i onu adresu sa koverte:

Department of State
Kentucky Consular Center )KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg KY, 40769 USA

ili ste dopisivali jos nesto?

Good Spirit
04.06.2010, 12:22
Ako pitaš za vraćanje prve koverte, svi smo poslali na tu adresu, samo to, jer uz koverat stigne samolepljivi stiker sa tim informacijama koji zalepiš na kovertu

Department of State
Kentucky Consular Center (KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769
USA

spectra
04.06.2010, 12:37
Spectra, hvala na informaciji. Ja cu ipak izabrati da mi posalju DHL-om ali trenutno se natezem sa njima (USAFIS-om) jer me uslovljavaju kupovinom nekih njihovih CD-a. Pitao bih te jos samo na cije ste ime prijavili prijem posiljke posto DHL servis trazi obavezno i ime osobe kojoj se treba licno uruciti posiljka? Da li ste stavili samo box office i onu adresu sa koverte:

Department of State
Kentucky Consular Center )KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg KY, 40769 USA

ili ste dopisivali jos nesto?

Mi smo samo zalijepili onu nalijepnicu sto ces dobiti kada ti agencija posalje kovertu.
Ma toj agenciji moras odrijesito reci da neces NISTA, vec samo da ti posalju TVOJU kovertu - jer to su obavezni (bez ikakvih kupovina dodatnih gluposti).
S njima ne mozes blago, jer su oni "izdresirani" da uvaljuju dok god ne primijete tvoju odlucnost i da tacno znas sta hoces..

oligoce
05.06.2010, 20:55
Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila. Izvanredna usluga, obavestenja i preko mejla i preko telefona, nemam reci, samo reci hvale. Agencija kaze u reklami da, ukoliko se prijavis preko njih, ako dobijes zelenu kartu, oni placaju avionsku kartu u jednom pravcu...kad sam ja dobila dokumentaciju u prvom kovertu, tu je stojala i ponuda njihovog advokatskog tima, koji je mogao, ukoliko neko od kandidata nije znao kako da popuni obrasce, kako i da prodje celu proceduru od popunjavanja dokumentacije do intervjua u ambasadi, da pomogne, naravno za dodatni iznos novca. Ukoliko se iskoriste usluge njihovog advokatskog tima, tada se dobija i besplatna avio karta u jednom pravcu. Ja nisam koristila usluge advokata, te sam avio kartu platila sama. Stan i posao mi nije nudjen uopste. Mozda je to bilo ranije, stvarno ne znam, ali meni to niko nije nudio.

Cula sam da neke druge drzave u okviru svog imigracionog programa nude nesto tipa imigranskih stanova, mozda i posla, ali ne US...takodje mi se cini da je postojao i proces pomoci o kojoj ti pricas ali za izbeglice, znaci imigracija s te strane, i opet ne za US, nego cini mi se za Australiju, mozda i za Kanadu....ali ne za US...

Nadam se da sam pomogla...

Pozdrav!

moze li da mi pises na [email protected] ??? i ja sam preko USAFIS izvucena, cekam prvi koverat...imam nekoliko pitanja...:papa:

dreadnot
07.06.2010, 13:41
A lepo sam vam svima napisao da se ne petljate sa agencijama kad je sve besplatno i mozete gotovo bez ikakvog truda da sami odradite...ts...ts...ts...

thrice
07.06.2010, 17:12
postoji i opcija da pisete kcc-u, da kazete da ste izvuceni ali ste izgubili vase pismo i da vam treba cn broj, pa kad vam daju posaljete ona 2 formulara i slike u kcc a ove agencije ko sisa...

nataly
07.06.2010, 18:53
postoji i opcija da pisete kcc-u, da kazete da ste izvuceni ali ste izgubili vase pismo i da vam treba cn broj, pa kad vam daju posaljete ona 2 formulara i slike u kcc a ove agencije ko sisa...

Pretpostavljam da mozes i da im pises ako ti ne stigne koverta a 1. jula vidis da si na spisku:grin::grin::grin::grin:

petronije
22.10.2010, 17:58
Evo ovako prije nekoliko dana sam se prijavio za dobijanje zelene karte preko agencije USAFIS, i tom prilikom su mi naplatili uslugu za naredne cetiri godine lutrije i jos su mi uvalili nekakve kurseve iz engleskog jezika sto ja uopste nisam ni hteo. Cijena za to je nekih 450 dolara ali ja sam imao na kreditnoj kartici nekih 150 dolara pa su samo to uspjeli skinuti.Molim vas da mi kazete vasa iskustva u vezi sa ovakvim agencijama, jer ja preostali iznos ne zelim da placam jer tu uslugu nisam ni zelio , jednostavno ih nisam razumio, pa mi recite da li je moguce da sad promjenim uslove pod kojim sam pristao na ove cetiri godine , da recimo trazim da me stave za naredne dve godine sto otprilike i iznosi oko 150 dolara a da naravno odustanem od ovih dodatnih placanja kurseva i cd, koji ce mi stici na kucnu adresu a koji su me kostali preko 100 dolara.Zamolio bi vas da mi javite koje su mi opcije ili mi ne preostaje nisa drugo nego da zatvorim racun u banci s kojeg su
mi skinuli novac i da se pozdravim sa svojih 150 dolara.Hvala unapred.

Bode
22.10.2010, 18:12
E petronije, ala si se ti zajebao...Pa prijava za lutriju je besplatna. To sto si platio agenciji je bacanje para. Mogao si nekom drugu da pozajmis te pare, a on da umesto tebe popunjava aplikaciju narednih par godina. Mogao si da procesljas forum i saznao bi sve...

petronije
22.10.2010, 18:19
Sve sam ja to shvatio ali sad je kasno. Moje pitanje je da li ja sada mogu ista da uradim da me ne oderu jos vise?

olivera77
22.10.2010, 20:22
Pokusaj da ih kontaktiras putem maila i pojasnis im sta zelis.Inace citala sam na raznim forumima o toj agenciji i bilo je mnogo primedbi.Adresa koju su naveli na sajtu je nepostojeca,ljudi koji zive u NY su isli na tu lokaciju i tamo postoji neka zgrada i skladiste na kojima pise "For rent".Drugo,ljudi koji su isli preko njih i dobili od njih mail sa skeniranim prvim pismom cu morali da cekaju par meseci dok im isto ne posalji(mnogo njih je po prispecu ovog maila kontaktiralo KCC i oni su im rekli da sa sajta skinu obrasce,popune i posalju u KCC).Oni koji su posle par meseci(primer neko dobije mail od USAFIS-a da je dobitnik u junu,prvu kovertu dobije tek u avgustu i septembru) dobije kovertu od njih iz Izraela.Tako da je sediste ove agencije najverovatnije tamo,a pritom nemaju ni kontakt telefone na sajtu.

libertas222
22.10.2010, 22:01
Sve sam ja to shvatio ali sad je kasno. Moje pitanje je da li ja sada mogu ista da uradim da me ne oderu jos vise?

Idi u banku, prijavi da si izgubio karticu-neka ti zatvore račun, ignoriraj njihove mejlove i sam se prijavi na službenom sajtu.

libertas222
22.10.2010, 22:05
i pozdravi se sa svojih 150 dolara:==D: Jebi ga, događa se i najboljima

Vuvuzela
23.10.2010, 00:07
Ne može se prijaviti sam jer su ga već oni prijavili. Doći će do diskvalifikacije. A prijavljivat će ga možda i sljedeće četiri godine. Nezavidna situacija. Svakako ih treba kontaktirati i rasčistiti to s njima.

lenhi
23.10.2010, 10:34
Pretpostavljam da nisu prijavili jer im nije isplatio sav novac!

libertas222
23.10.2010, 10:58
Ako im nije poslao slike ( a izgleda da nije) nema se šta brinut.U protivnom ih neće moći skinut s vrata.

lenhi
23.10.2010, 21:41
Ako im nije poslao slike ( a izgleda da nije) nema se šta brinut.U protivnom ih neće moći skinut s vrata.

USAFIS nije nikakva humanitarna organizacija pa da vaga da li će ili neće poslati prijavu. Ako si platio i poslaće ako nisi onda i neće. Čovjek nije u potpunost sve platio tako da od predaje prijave sa njihove strane nema ništa!
Drugo, ako im je dao sve podatke osim slike i žele da mu naude zato što nije platio tako što će poslati duplu prijavu da bi ga diskvalifikovali, oni mogu uzeti napamet bilo čiju sliku sa interneta obraditi i ubaciti uz njegovo ime i njegovu prijavu. Računar koji vrši odabir prijava po meni gleda na duplu prijavu kroz podatke o datumima rođenja i ostalih podataka navedenih u prijavi, a za sliku manje-više. Tako da mislim da slika nije prepreka da mu naude. Opet mislim da oni mehanički sve rade zbog velikog broja ljudi koji se prijavljuju preko njih i da gledaju samo plaćanje, tako da ako nisi platio oni te ne prijave, ali te i ne obavijeste o tome, pa ti izgubiš tu godinu za prijavu.
Ja bih se samostalno prijavio do kraja oktobra, zatvorio račun u banci i tako im ne dao više niti jedan dolar, a njihove e-mail poruke koje budu stizale bih blokirao i tako im rekao pa-pa odnosno zbogom zauvijek!
To je moje mišljenje, a možda i nisam u pravu.

dreamerns
23.10.2010, 23:30
Najveci problem sa ovim prevarantima je sto se oni zesce reklamiraju na VH-1 koji se u Srbiji na kablovskoj emituje u izraleskoj varijanti. Toliko su agresivni u svom reklamiranju, da to nije normalno.

Zana
24.10.2010, 05:23
Evo kako ja vidim sta je problem:

prijave za USAFIS su online - popuni se ime i prezime, adresa, broj telefona, email, kaze se koji ti je bracni status i selektujes da li imas srednju skolu. Onda te sistem prebaci na sledecu stranu gde biras paket, te je tako prijava za cetiri godine $269, a onda ubacis broj i podatke kreditne ili debitne kartice.

Ispod toga stoji:

After payment you will need to complete personal details and upload your photo(s).If you can't upload or don't know how to do it, send it by regular mail.

*Your Credit Card Statement will state GREEN CARD SERVICES or www.usafis.org,
For other payment options your billing statement will state Envoy Services Ltd.
Please note: your IP address is recorded to prevent credit card fraud.

Petronije nije objasnio ni da li je uploadovao fotografiju, ni da li je na dodatne usluge pristao isto online ili preko telefona. Sto god da je u pitanju - nema sanse da se ponisti transakcija u banci kao da je prevara jer ljudi imaju dokaz njegovog pristanka (bilo napismeno bilo tonski zapis). Svaki pokusaj prijave prevare banci moze da se zavrsi samo naopako jer moze i neka tuzba da padne. Ne mogu da se preskacu koraci, inace banke na taj nacin ne bi mogle da rade. Prevara je prevara, a promena misljenja se regulise tako sto se popuni zahtev za otkazivanje i trazi se povracaj novca.

Ja sam pogledala i prijavu i njihov policy. Oni nista nisu slagali, lazno obecali i predstavili. Sve sto nude je u skladu sa zakonima i ovde u USA i sa zakonima u drugim zamljema. Oni vrse usluge prijavljivanja i konsultacija i to naplacuju.

Dakle, po mom misljenju ovde su vrlo jasne stvari - ako ne razumes engleski nemoj da se petljas i posle da kukas. Ako si dao/dala broj kartice a ne znas sta placas i koliko placas, onda nemoj da svaljujes krivicu na drugog i teras drugog i svoju banku da pokriva troskove. Ako neces da uradis domaci zadatak i uradis istrazivanje, onda ce to da te kosta.

Na greskama se uci.

petronije
24.10.2010, 20:38
Ja sam za ovu godinu prijavljen tu potvrdu sam dobio i na e mail, ali se upravo bojim toga da nece doci do moje diskvalifikacije ako budem zatvorio racun i obustavio kontakt sa njima. Sutra ih zovem i direktno komuniciram sa njima jer mi je to vjerovatno jedino preostalo, ali nista ne placam pa i po cijenu da me otpisu dozivotno za lutriju.

bojann
17.01.2011, 21:44
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, ako ima neko ko moze da pomogne...
Naime, danas sam dobio mail, evo vam image, jel ima neko informacije o ovome???

http://img262.imageshack.us/f/20110117204401.png/
http://img842.imageshack.us/i/20110117204444.png/
http://img843.imageshack.us/f/20110117204503.png/

http://img262.imageshack.us/f/20110117204401.png/
http://img842.imageshack.us/f/20110117204444.png/
http://img843.imageshack.us/f/20110117204503.png/

dragance
17.01.2011, 22:23
Scam.
------------------------------------------------------------------------
Preporuka za neupućene: Ne ostavljajte vaše lične podatke vezano za lutriju ni na jednom sajtu osim http://www.dvlottery.state.gov/ i to u periodu prijavljivanja, inače možete očekivati takve mailove.

lela2011
17.02.2011, 21:57
I ja sam se kao i nekolicina vas ,iz ciste radoznalosti,prijavila preko USAFIS agencije i platila sam im njihove "usluge".dobila njihove CD-ove za ucenje jezika,a sada i mail navodno iz Department of State u kome mi traze 882 $ za procesiranje DV-vize koju sam navodno osvojila.Oni nakon placanja nekom liku u Londonu do 26.februara,obecavaju da ce se javiti za 72 sata sa Case Number/Confirmation Number,nakon cega slijedi finalni intervju i kako oni govore i putovanje.
Moje pitanje je da li da vjerujem i platim jer nisu male pare ili da odustanem ali se plasim da ne izgubim potpuno mogucnost dobijanja te vize.
Na zvanicnom sajtu ambasade SAD-a u Sarajevu govore da ce obajvestenja slati mailom.Stvarno ne znam sta da radim?

VonTuzni
17.02.2011, 23:38
I ja sam se kao i nekolicina vas ,iz ciste radoznalosti,prijavila preko USAFIS agencije i platila sam im njihove "usluge".dobila njihove CD-ove za ucenje jezika,a sada i mail navodno iz Department of State u kome mi traze 882 $ za procesiranje DV-vize koju sam navodno osvojila.Oni nakon placanja nekom liku u Londonu do 26.februara,obecavaju da ce se javiti za 72 sata sa Case Number/Confirmation Number,nakon cega slijedi finalni intervju i kako oni govore i putovanje.
Moje pitanje je da li da vjerujem i platim jer nisu male pare ili da odustanem ali se plasim da ne izgubim potpuno mogucnost dobijanja te vize.
Na zvanicnom sajtu ambasade SAD-a u Sarajevu govore da ce obajvestenja slati mailom.Stvarno ne znam sta da radim?

Lela, o ovome ti je objašnjeno sve na drugim temama. Uglavnom, nemoj ništa plaćati jer se tek 1.5. mogu saznati rezultati. Malo pročesljaj forum i naći ćes sve informacije...

Mv2Player
18.02.2011, 00:15
Petronije, nisi trebao da se petljas sa njima (USAFIS agencijom) ali sta je tu je. Oni koriste neki "speed commercial english" namerno, zato sto znaju sa kim imaju posla. I poenta i jeste da sto manje razumes, te da ti izvuku sto vise para. Sto se tice njihove legalnosti ne brini posto je agencija LEGALNA ali ni USAFIS ni bilo koja druga aganecija na svetu NEMA legalno odobrenje od VLADE AMERIKE da rade to sto rade. To sto nemaju odobrenje, ne znaci da nije legalno i da je lose. Evo kako funkcionise:

Uzmi kod nas primer LOTTO lutrije. Loto mogu da igraju svi i placa se npr. 20 din. po tiketu. Sad zamisli nekog ko bi voleo da igra loto ali iz raznih raloga ne moze ici i uplatiti tiket. E sad, nije zabranjeno otvoriti agenciju i nuditi tim ljudima da odigraju lotto preko te agencije. Znaci reklama : "Svi koji ne mogu (ili ne umeju) licno odigrati loto mogu da nas pozovu telefonom i da mi, odigramo zeljenu kombinaciju za vas, ali po ceni od 30 din po tiketu". Covek lepo pozove, kaze odigrajte mi brojeve taj, taj i taj i plati im 20 din za tiket + 10 dinara za uslugu igranja od kuce i to je ukupno 30 din. Oni lepo odigraju i ako covek dobije kombinaciju ode u tu agenciju po svoj loto tiket kako bi podigao nagradu. E, tu je sada glavna fora. Agencija ce mu dati njegov dobitni tiket koji su oni odigrali za njega, ALI ako od njih nesto kupi. Ali ako on nece nista da kupi od njih onda nastaju problemi. Vaznost tiketa je recimo 30 dana i to znas ti, a zna i agencija. Oni ce ti dati tvoj tiket odmah prvog dana kad saznas da je tvoj tiket dobio ako od njih odmah kupis to sto traze, i ti ces otici i podici novac kod narodne lutrije i sve je ok. Ali, ako kojim slucajem ne kupis od njih to sto traze, onda ce ti tvoj tiket dati 29-tog dana u 23:59h pa sad dal ces ti stici ili ne da podignes novac to je tvoj problem ali niko nije preksrsio zakon.

Ja ne znam sta si "dogovarao" sa njima ali moras naci nekog ko dobro zna engleski a pri tom UME da se pogadja (bukvalno kao na pijaci) i onda da ti napravi najjeftiniju kombinaciju. Moraces da ih zoves (najbolje kupi skype kredit ili tako nesto) i da sve razjasnis (budi ljubazan). Moras znati i da se svaki razgovor snima i da to sto ti nisi razumeo je tvoj problem ali da postoji snimljeno gde su te oni "pitali" jel hoces to i to i gde si im ti reko "Yes", a takodje mozda imaju i tvoj potpis (ako su ti trazili da potpises i posaljes im postom ili emailom). Brojeve telefona USAFIS mozes naci na njihovom zvanicnom sajtu na linku: http://www.usafis.org/helpdesk/support/ a ja sam ih zvao na Help Center No: +18667377193. Budi siguran da ti USAFIS agencija, maja meseca nece dati Conformation Number (u slucaju da na lutriji budes izvucen) dok im ne platis to na sta si "pristao". Bez tog broja (Conformation Number) neces moci da napravis nista u vezi green card. O ovome je bilo reci na ovogodisnjoj promociji lutrije u Srbiji a svodilo se na to da posto ce lutrija od ove godine ici u elektronskoj formi stvari ce funkcionisati ovako:

Neko odigra za tebe (npr. usafis) on dobija tvoj Conformation Number (jedinstveni broj za svakog lutrijasa koji ako ne zapises ili odstampas PRILIKOM PRIJAVE NA LUTRIJU neces moci vise dobiti). Prvog maja ides na zvanican sajt lutrije i UKUCAS taj broj u polje za proveru da vidis da li si izvucen (onaj koji te je prijavio na lutriju IMA tvoj Conformation Number i NECE TI GA DATI dok maja meseca ne proveri dal si izvucen). Ako ti (ili tom ko je igrao za tebe) zvanican sajt 1.maja potvrdi da SI IZVUCEN, dobices novu vrstu broja - CASE NUMBER sa daljim uputstvom (na email koji navedes a koji ce ako igras preko posrednika, taj neko PREPRAVITI i staviti SVOJ email), i tog sekunda "komjuterski sistem" u Kentakiju ce registrovati DA SI OBAVESTEN o dobitku lutrije, da si dobio Case number i oni vise nemaju NIKAKVE obaveze prema tebi. Mozes ti koliko hoces da zoves KCC i da kazes kako nisi ti igrao i kako drugi ima tvoj broj,i kako to nije tvoja email adresa... ali bez i jednog od ova dva broja neces moci nista da napravis.

Ja sam se JEDVA raspravio sa usafis i JEDVA dobio kovertu nazad (sa mesec dana zakasnjenja) bez da im kupim bilo sta iz sirokog asortimana gluposti po cenama od 80$ (emigraciona biblija u PDF formatu:) do neverovatnih 2000$ (organizovan docek na aerodromu u USA). Zvali su me 3-4 puta dnevno i to uvek novi agent prodaje koji se pravi da nema pojma o svom prethodniku koji me je zvao pa ce mi zato on "objasniti" sta i kako. Ono sto su verovatno sada promenili u nacinu "poslovanja" (neproverena informacija i ovo je moje licno misljenje) je da su negde U STARTU uveli novinu da ti "pristajes" na sledece:

Ukoliko budem izvucen na lutriji, ja pristajem da cu od agencije USAFIS kupiti to i to po ceni toj i toj i tek kada to kupim i platim onda je USAFIS agencija duzna da mi poslalje moj "dobitni tiket" (Conformation Number).

Sto se tice Kreditne kartice ne znam sta da ti kazem. USAFIS sigurno nece zloupotrebiti i ukrasti ti novac sa kartice ali ce ti sigurno skinuti novce za onoliko za koliko ste se dogovorili,a malo je nezgodno, posto ti nisi razumeo sta ste se tacno dogovorili. Sto se tice igranja lutrije u tvoje ime u to budi siguran da su profesionalno odradili i da si u "bubnju" ako si im poslao sliku, a ako nisi, nece odigrati i odlozice iganje u tvoje ime za onu godinu kad im budes poslao sliku (pri tom ce ti stalno slati email kao podsetnik da im fali jos tvoja slika kako bi te uspesno prijavili.

Mv2Player
18.02.2011, 00:35
To sto si opisala ne lici mi na usafis agenciju. Uporedi sajtove tj.email adresu, a najbolje je da ih pozoves telefonom i proveris da li su ti stvrano oni poslali taj email ili je u pitanju spam. Niko ne moze biti izvucen pre 1. maja jer je izvlacenje 1.maja! To sto si opisala je tipicna spam poruka koja se automatski generise svima onima koji nemaju adekvatne antivirusne programe a posecuju sajtove vezane za green card ili placaju putem interneta za slicne usluge.

VonTuzni
18.02.2011, 01:36
Mv2Player, ja sam također prijavljen preko usafis-a i oni su mi poslali mail koji se dobije nakon registracije na službenoj stranici. U tom mail piše i moj confirmation number. Da li je taj broj točan to ne znam jer su ga mogli promijeniti. Zvali su i mene par puta u vezi VIP paketa i rječnika engleskog. Par puta sam im poslao mail i brzo su mi odgovorili, djelovali su mi ozbiljno.
Jel mozda itko zna da li ja svoj confirmation number koji sam dobio od usafisa mogu provjeriti prije 01.05.?

Marko3
18.02.2011, 12:07
Mv2Player, ja sam također prijavljen preko usafis-a i oni su mi poslali mail koji se dobije nakon registracije na službenoj stranici. U tom mail piše i moj confirmation number. Da li je taj broj točan to ne znam jer su ga mogli promijeniti. Zvali su i mene par puta u vezi VIP paketa i rječnika engleskog. Par puta sam im poslao mail i brzo su mi odgovorili, djelovali su mi ozbiljno.
Jel mozda itko zna da li ja svoj confirmation number koji sam dobio od usafisa mogu provjeriti prije 01.05.?

Nemožeš!Pravila su ista za sve pa tako i za Usafis!

brmbo
03.03.2011, 21:50
Ja sam nedavno dobio mailove od navodno USAFIS-a slicne kao i Bojan i sve mi je to bilo sumnjivo jer sam se registrovao, nepotpuno, jos prije par godina, nisam poslao ni sliku ni nista vise od telefonskog broja niti sam im platio ista, a sad mi stize mail da sam izabran i sve sto treba je da im platim...!
To sto je vama stiglo je neka prevara ali vise na stranici USAFIS-a da vam ja ne prepricavam, pogledajte...
http://www.usafis.org/consumer_alert.asp

Silvija29
09.05.2011, 15:16
Da li neko zna da li bi se mogla ove godine prijaviti preko http://www.greencardserbia.com/ ili mi je najsigurniji zvanican sajt lutrije?

Isabelle
09.05.2011, 15:43
Najsigurniji,najbolji, i besplatan...Sve ostalo ce ti traziti brojeve kartica, da platis, lijepo sacekaj oktobar, zavisno kada ove godine bude, ali tako se krece oko oktobra, i prijavi se na zvanicnoj stranici.....Apsolutno nema nikakve razlike izmedju oficijelne stranice i ovih agencija ( osim sto agencije naplate)...ne nasjedaj na tvrdnje da te mogu ranije prijaviti, da ce ti povecati sanse za dobitak, i sl....

Samo ti lijepo sacekaj oktobar, bice sigurno na vrijeme i obavijestenje kada tacno ce biti otvorene prijave i to je to...vrlo je jednostavno vidjeces..:bigkiss:

Silvija29
10.05.2011, 08:06
Ok, hvala ti, i cestitam na tvom dobitku, Nadam seda ce se i meni posreciti

joksajoo
06.11.2017, 19:15
Da li je neko imao iskustva sa agencijama za prijavu, konkretno USAImmigraton? Ili je to samo još jedna prevara!? Nedavno su me nazvali i rekli da sam dobila navodno su oni posrednici jer sam se prijavila preko njihovog sajta(moja greška). Plaća se odredjeni iznos sad, a druga polovina kad se dobije green card. :ajojoj:

clover
13.11.2018, 14:20
Da li je neko imao iskustva sa agencijama za prijavu, konkretno USAImmigraton? Ili je to samo još jedna prevara!? Nedavno su me nazvali i rekli da sam dobila navodno su oni posrednici jer sam se prijavila preko njihovog sajta(moja greška). Plaća se odredjeni iznos sad, a druga polovina kad se dobije green card. :ajojoj:

Rezultati izlaze u petom mjesecu. Ako su vam rekli da ste selektirani za 2020., oni to ne mogu znati budući da rezultati tek za šest mjeseci izlaze.
Vrlo vjerojatno je scam, ali možete zatražiti neku vrstu dokaza. Npr. screenshot stranice gdje kaže da ste selektirani.
www.dvlottery.state.gov (http://www.dvlottery.state.gov) je jedina stranica preko koje sam se prijavljivala tako da lično nemam iskustva s ostalim.

Ako ste se preko US-Immigration prijavili to je nažalost scam site. Ovdje možete pročitati recenzije: https://www.sitejabber.com/reviews/us-immigration.com

toske10
13.11.2018, 18:33
Samo je jedan, zvaničan sajt i sve je popotpuno besplatno. Veoma jednostavno popunjavanje. Ne nasedajte na reklame, ponude, obaveštenja itd.