PDA

View Full Version : trazim kuvara i osoblje za moj novi srpski restoran!

Score
30.07.2012, 02:02
Ja tražio, tražio I nisam našao srpski restoran nigde pa resih da napravim jedan...treba mi kuvar koji zna naše specijalitete, uključujući roštilj, ima papire- GC, I stanuje u mojoj blizini, oko San Jose-a. I jedan konobar.-ica, sa relativnim engleskim. Pa da probamo... :pekarka:

vrhunski
30.07.2012, 02:05
lol :) jel nudis H1B vizu ? :)

Eto nas ko prve musterije :)

feanor997
30.07.2012, 04:04
Ja bih jedne cevape sa duplom lepinjom i lukom :) :grin:

vuxanne
30.07.2012, 05:27
E neka ti je sa srecom i nek ti se navuku musterije da dolaze u sto vecem broju. Ja sam jednom upoznala jednu Amerikanku Poljskog porekla iz Los Andjelesa kojoj je prva reakcija na zemlju odakle sam bila aaa "cevapcici"... Jela negde u L.A.-u.

Score
30.07.2012, 05:35
Ja bih jedne cevape sa duplom lepinjom i lukom :) :grin:

Odma' stize...za jedno mesec dana ako sve bude po PS-u...a za pice, moze jedna Grasevina? :obrva:

Score
30.07.2012, 05:37
lol :) jel nudis H1B vizu ? :)

Eto nas ko prve musterije :)

Jok H1B, samo domaci "zelenasi"...pa izvolte u radnji, al malo kasnije, cuce se.

sonofamom
30.07.2012, 18:45
dobra ideja. svidja mi se.....ali prvo i osnovno:

kol'ko placas rostilj majstora?

:)

sonofamom
30.07.2012, 18:46
Jok H1B, samo domaci "zelenasi"...pa izvolte u radnji, al malo kasnije, cuce se.

a bas mora green card? sa drzavljanstvom ne primas? :)

landlord
30.07.2012, 19:36
Mislim da ti je bolje da se okrenes amerikancima kao klijenteli, a da proturis cevape i neke nase specijaliteti kao prilog tome. Nasi ljudi nemaju naviku jedenja po restoranima toliko cesto.

Uz restoran obavezno otvori i prodavnicu sa nasim proizvodima. Tako da neko ko dodje da kupi plazmu, ima priliku i da pojede cevape.

Mozda za tu regiju bi ti bilo bolje da otvoris nesto sa zdravom hranom, prodajom domacih (kalifornijskih) vina... mada ne znam kako bi uz to isli cevapi :)

Sa srecom u svakom slucaju

vrhunski
30.07.2012, 21:24
Mislim da ti je bolje da se okrenes amerikancima kao klijenteli, a da proturis cevape i neke nase specijaliteti kao prilog tome. Nasi ljudi nemaju naviku jedenja po restoranima toliko cesto.

Uz restoran obavezno otvori i prodavnicu sa nasim proizvodima. Tako da neko ko dodje da kupi plazmu, ima priliku i da pojede cevape.

Mozda za tu regiju bi ti bilo bolje da otvoris nesto sa zdravom hranom, prodajom domacih (kalifornijskih) vina... mada ne znam kako bi uz to isli cevapi :)

Sa srecom u svakom slucaju

Prodavnica vec ima :) Licno mislim da bi islo solidno ima bas dosta ljudi.

landlord
30.07.2012, 22:11
Opet kazem, nasi ljudi nemaju naviku stalnog odlaska po restoranima. Dosta nasih ljudi u Chicago-u koji se bave ovim poslom ne drze samo nasu hranu. A u Chicagou je daleko veci broj nasih ljudi nego u San Jose-u i okolini. U svakom slucaju neka mu je sa srecom.

Score
31.07.2012, 01:06
Landlord, hvala na savetima. Ja cu, ako taj restoran stvarno postane realnost, pokusati da predstavim nasu-jugoslovensku- kuhinju i amerima takodje, ali mislim da ce se nasi ljudi ovde vise obradovati. Ukljucujuci i mene.

U mom restoranu se NECE SLUZITI SENDVICI ZA RUCAK (:wtf:)!!! To cvrsto obecavam!

Profil nasih ljudi u Cikagu i ovde je razlicit, ovde su ljudi masovno u IT industriji ciji je prosek plate oko 120.000$ a u Cikagu je verujem neeesto manji. A sa vise para ti se i navike menjaju.
Hvala na lepim zeljama u svakom slucaju!

Aristotel
02.08.2012, 02:48
Igram ove godine lutriju, ako pozelenim! Eto me kod tebe radio m sam dugo u kuhinji, a imam i iskustva kao konobar! :) Tako ako pozelenim tebi se javljam! :)

dreadnot
03.08.2012, 19:35
Ja cu da jedem.... mada kuvam strava pasulj... ('bem ti 50 characters!)

vuxanne
03.08.2012, 20:00
Opet kazem, nasi ljudi nemaju naviku stalnog odlaska po restoranima. Dosta nasih ljudi u Chicago-u koji se bave ovim poslom ne drze samo nasu hranu. A u Chicagou je daleko veci broj nasih ljudi nego u San Jose-u i okolini. U svakom slucaju neka mu je sa srecom.

Kako ko. Ja vala idem vise nego sto treba, skoro svaki radni dan. Dok sam bila student nisam ali zato sad idem veoma cesto. Ali oni zovu restoran sve pa i Mc Donallds

sonofamom
03.08.2012, 20:11
mislim da Score uopste nije ozbiljan... u stvari, hteo je eto da se pohvali da zaradjuje 120K, i to je sve. ali to moze i na drugaciji nacin. a ne da zamajava ljude.

u protivnom, da stvarno trazi osoblje, odgovorio bi na moja pitanja, ili bi vec i sam izneo uslove i pre nego sto sam ga pitao kolika je plata itd.

znaci, two thumbs down za temu.....

Score
03.08.2012, 20:11
Ja cu da jedem.... mada kuvam strava pasulj... ('bem ti 50 characters!)

E, a ja licno pravim takve punjenje paprike i sarmu...mada to mu nekako dodje na isto, punjeno ovo, punjeno ono...
Bice povuci potegni za lokaciju, svi agenti me pitaju, a jel ti ovo prvi restoran ili si imao i pre ? Kad kazem prvi, e, to je vidis problem, bla, bla....? :gun::belj:

Score
03.08.2012, 20:17
mislim da Score uopste nije ozbiljan... u stvari, hteo je eto da se pohvali da zaradjuje 120K, i to je sve. ali to moze i na drugaciji nacin. a ne da zamajava ljude.

u protivnom, da stvarno trazi osoblje, odgovorio bi na moja pitanja, ili bi vec i sam izneo uslove i pre nego sto sam ga pitao kolika je plata itd.

znaci, two thumbs down za temu.....

Pa ajde da ti odgovorim: pitas za platu i jel moze i amer? I to ti su ti pitanja? A sta si ponudio pa da znam sta kupujem? Jesi li rekao sta znas da radis, kakvog iskustva imas, ko si uopste ti? I ocekujes da ti kazem koliko cu da te platim? Za sta?
Sa takvim stavom nikad nece naci posao nigde druze moj...
I ja se nikad nisam hvalio da zaradjum tolike pare? Aj batali tu pricu...

sonofamom
04.08.2012, 01:47
Pa ajde da ti odgovorim: pitas za platu i jel moze i amer? I to ti su ti pitanja? A sta si ponudio pa da znam sta kupujem? Jesi li rekao sta znas da radis, kakvog iskustva imas, ko si uopste ti? I ocekujes da ti kazem koliko cu da te platim? Za sta?
Sa takvim stavom nikad nece naci posao nigde druze moj...
I ja se nikad nisam hvalio da zaradjum tolike pare? Aj batali tu pricu...

klasicna srpska posla....nudi posao a ne govori ni sta nudi. nisi ni objasnio detaljno sta zapravo trazis. a ocekujes od nekoga da ti se javlja i objasnjava sta zna da radi? hahahah. pa zar se nisi malo kultivisao na zapadu cobane? pogledaj malo oglase za poslove u Americi, u najvecem broju slucajeva je navedena plata i da li imaju beneficije itd. ti bi izgleda da budes privatnik ko u srbiji, uzmes neku budalu na par meseci, ne platis mu, pa ga posle sutnes, ali batice te fore ne prolaze ovde. tema ti je krajnje glupa i provokatorska.

i ne kaze se "i to ti su ti pitanja" slepce, nego "i to su ti pitanja". ti 120 K nisi video ni na filmu, dok ja jesam i u real life. nastavi da sanjas o kafani....

vrhunski
04.08.2012, 02:56
i ne kaze se "i to ti su ti pitanja" slepce, nego "i to su ti pitanja". ti 120 K nisi video ni na filmu, dok ja jesam i u real life. nastavi da sanjas o kafani....

Ne znam za ovo seljak/coban i ta prepucavanja al veruj mi sonofamom gresis silno za scorea :). Nemoj da te zavara sto je to internet/forum jer nikada ne znas koga mozes da sretnes.
Osim toga svakako je dobro pohvaliti svaku inicijativu da se zapocne nesto pa cak i da je neuspesno pogotovo kada je neko u US godinu dana.

Sad bi ti napisao jos par reci al necu bas ni da ofirem scorea previse neka ti napise sam ako zeli ali ja mogu samo da ti kazem da je njegova family jedna od najuspesnijih za tako kratko vreme i da se predstavlja vrlo skromno u odnosu na sposobnosti/uspesnost. Svoju "porodicu" mislim ja i zena smatram takodje sposobnom al iskreno ti kazem score and family ti je za klasu bolja i od nas i od vecine ovde tako da ono suzdrzi se pisanja o necemu sto ne znas. Da ga poznajes drugacije bi pricao veruj mi. Pisi kritikuj al na korektan nacin. Napisi ok evo ti primer (pa stvis URL) kako se daje oglas i niko se nece ljutiti al ti ga pretera. Osim toga u 'start-up' firmama covek uvek moze da 'pregovara' o raznim stvarima jer na pocetku su biznismeni najotvoreniji za saradnju, hocu reci napisao je uopsteno jer verovatno i jeste "uopsteno".

Sto se tice toga da ofire da ima 120k ili sta vec nije istina. Cak sta mislim previse je onako skroman pa ni ne ofire sta i kako. Videces sta je neskromnost za mesec-dva na mom blogu :D tj potpuno 'open source' :D

Score
04.08.2012, 03:05
klasicna srpska posla....nudi posao a ne govori ni sta nudi. nisi ni objasnio detaljno sta zapravo trazis. a ocekujes od nekoga da ti se javlja i objasnjava sta zna da radi? hahahah. pa zar se nisi malo kultivisao na zapadu cobane? pogledaj malo oglase za poslove u Americi, u najvecem broju slucajeva je navedena plata i da li imaju beneficije itd. ti bi izgleda da budes privatnik ko u srbiji, uzmes neku budalu na par meseci, ne platis mu, pa ga posle sutnes, ali batice te fore ne prolaze ovde. tema ti je krajnje glupa i provokatorska.

He, he, coban, ova ti je dobra! Originalno nema sta...U svakom slucaju hvala ti za dobronamerne savete, pokusacu da ih se setim za sedeci put kad budem nekog trazio preko foruma!
A za pravopis, oprosti jbg, jednom coban - uvek coban...

Score
04.08.2012, 03:10
Ne znam za ovo seljak/coban i ta prepucavanja al veruj mi sonofamom gresis silno za scorea :). Nemoj da te zavara sto je to internet/forum jer nikada ne znas koga mozes da sretnes.
Osim toga svakako je dobro pohvaliti svaku inicijativu da se zapocne nesto pa cak i da je neuspesno pogotovo kada je neko u US godinu dana.

Sad bi ti napisao jos par reci al necu bas ni da ofirem scorea previse neka ti napise sam ako zeli ali ja mogu samo da ti kazem da je njegova family jedna od najuspesnijih za tako kratko vreme i da se predstavlja vrlo skromno u odnosu na sposobnosti/uspesnost. Svoju "porodicu" mislim ja i zena smatram takodje sposobnom al iskreno ti kazem score and family ti je za klasu bolja i od nas i od vecine ovde tako da ono suzdrzi se pisanja o necemu sto ne znas. Da ga poznajes drugacije bi pricao veruj mi. Pisi kritikuj al na korektan nacin. Napisi ok evo ti primer (pa stvis URL) kako se daje oglas i niko se nece ljutiti al ti ga pretera. Osim toga u 'start-up' firmama covek uvek moze da 'pregovara' o raznim stvarima jer na pocetku su biznismeni najotvoreniji za saradnju, hocu reci napisao je uopsteno jer verovatno i jeste "uopsteno".

Sto se tice toga da ofire da ima 120k ili sta vec nije istina. Cak sta mislim previse je onako skroman pa ni ne ofire sta i kako. Videces sta je neskromnost za mesec-dva na mom blogu :D tj potpuno 'open source' :D

E, bre vrhunski, komso, polako, pa uobrazicu se bre, alo? I sta cu onda, ko ce sa mnom na kraj...

Ninovranje
04.08.2012, 12:27

Ovo jos nije bilo ovde na forumu, dokle je sve ovo stiglo :no::no::no:
Sta li rade nasi admini i mod, ja bih ovog izbacio odmah odavde. Onaj ko ne ume da se ponasa i napise nesto korisno, a pri tom i vredja ostale clanove nije mu mesto ovde.

Score tebi svaka cast, osobe kao sto si ti retko se mogu naci, i mogu reci sve najbolje o tebi, a ovaj napaljenko nema pojma sta pise i vredja ljude koje i ne poznaje, tako da ne vredi spustati se na taj nivo prostakluka i bezobrazluka vec samo iscooliraj :papa::papa::papa:

vuxanne
04.08.2012, 13:38
Kavana jos nije ni otvorena a vec imamo jedan pravi lepi klasicni srpski verbalni duel. Ja mislim da uzmemo svi po jednu rakijicu i oma se osecam kao kuci. Gde su ostali da pametuju? :beer: :ziveli2:

Photographer
04.08.2012, 21:22
Samo napred Score! Ako trebaju neke fotografske usluge (za meni, reklame i slicno) samo vici ;)

milelj
04.08.2012, 22:38
Ma samo napred. Iskren da budem, bilo kome ovde nije toliko bitno cija je "kuhinja" nego koliko je hrana ukusna ili kvalitetna. Amere ces verovatno privuci na marketing, kada jednom probaju, dolazice sigurno. Ja sam vodio par Indijaca u jedan ex-yu restoran, jeli piletinu, pecurke, cevape i proju, posle toga me stalno smarali da idemo tamo :) O bureku da ne pricam :)

Jeste da je Kalifornija drugacija, ali cenim da i tu ljudi jedu po restoranima, i kada jednom nadju mesto koje nudi dobru atmosferu i dobru klopu, dolazice tu bez obzira da li on bio srpski, kineski ili bilo sta drugo.

A za nevaspitane provokatore, mozda si mislio dobro ali si se izrazio jako lose. Vredjao si ljude koje ne poznajes i to nije lepo. Doveo si do situacije da je nas sramota sto si ti Srbin...

Score
05.08.2012, 21:59
"O, narode moj", sto reko Kralj Ibi, bas vama hvala na nesebicnoj podrsci u ovom kriticnom trenutku moje prethodno preterano rano i nepotrebno prekinute karijere...najescemo se mi jos prebranca, curke sa podvarkom i sarme i cevapa...ma ima i raso da pijemo za novaka u mojoj buducoj instituciji, samo da se kalibrisem sa ovim "zaglavljenim" agentima za nekretnine :ohman:
Pozdrav (skoro) svima :bigkiss:

landlord
06.08.2012, 03:02
Otvoriti restoran moze biti super stvar i moze da donese jako veliku zaradu. Znam par ljudi koji su ili bili u tom poslu ili su jos u tom poslu. Napravili su neke jako ozbiljne novce. Ni jedan od ovih restorana je/nije bio zasnovan samo na nasoj kuhinji. Naravno treba reci da je to posao koji se radi bukvalno 24/7 i da sve pravite from scratch i nista se ne baca :) ako hocete resotran koji pravi pare.

Kao sto sam vec rekao, score neka ti bude bistro. :)

Siberian
06.08.2012, 04:03
ja cu jednu porciju paprika silja i kiselu vodu, a za poslasticu moze ledene kocke il cupavci

i da mi spremis da ponesem kilo pecenja

Good Spirit
06.08.2012, 04:33
U Hjustonu postoji jedan bosanski restoran da ja znam i cini mi se da posluje sasvim lepo a koliko se secam bila su samo nasa jela tamo.
http://cafepita.weebly.com/index.html

Inace uvek je puno i pre koji mesec su promenili lokal, pomerili se 20m u dosta veci prostor u koji moze sada da stane dosta ljudi.

Mi idemo bar jednom mesecno tamo a inace se hranimo po okolnim restoranima skoro svakodnevno.

Srecno!

vrhunski
06.08.2012, 07:03
Najveci problem ja tu vidim sa lokalom .
Treba imati u vidu da je sve manje nezaposlenih :)
http://sfbay.ca/2012/08/02/south-bay-leads-rising-bay-area-job-market/

srboljub89
06.08.2012, 16:13
U Hjustonu postoji jedan bosanski restoran da ja znam i cini mi se da posluje sasvim lepo a koliko se secam bila su samo nasa jela tamo.
http://cafepita.weebly.com/index.html

Inace uvek je puno i pre koji mesec su promenili lokal, pomerili se 20m u dosta veci prostor u koji moze sada da stane dosta ljudi.

Mi idemo bar jednom mesecno tamo a inace se hranimo po okolnim restoranima skoro svakodnevno.

Srecno!

http://www.dailymotion.com/video/xb5xmh_diners-drive-ins-and-dives-cafe-pit_shortfilms

Msm da Guy nikad nije jeo bolja jela. Cevapi... mmmmmmmmmmmmmm

bora
06.08.2012, 20:04
"nas " restoran je postojao u SF-u 90-tih ali je zatvoren
upoznao sam bivse vlasnike koji sada imaju restoran sa "regularnom americkom hranom"
sto se tice zaposljavanja i nezaposlenosti ..videces koliko ce STOTINA ljudi da ti se jave ako stavis oglas reciomo na craigs list-i
(nezaposlenih u SF ima ko blata narocito ljudi koji bi radili poslove u "hospitality industry")
upoznah jos jednog lika koji sprema rastoran (mozda kafic ) u zavisnosti koju ce lokaciju da obezbedi valjda (u SF -u je oko 10 godina )-koliko se secam on i njegov partner spremaju oko milionceta da uloze

PS kad sam pre dve godine bio u majamiju bas je "pukao" "nas " restorans a pljeskavicaa i cevapima na jako dobroj lokaciji

Good Spirit
07.08.2012, 14:29
http://www.dailymotion.com/video/xb5xmh_diners-drive-ins-and-dives-cafe-pit_shortfilms

Msm da Guy nikad nije jeo bolja jela. Cevapi... mmmmmmmmmmmmmm

Hehe znam za ovo, a i u samom restoranu ima slika Guy-a sa ekipom iz restorana.

Ovaj restoran postoji postoji duze vremena, bar su mi tako rekli i kao sto sam napisao uvek ima ljudi i cini mi se da rade sasvim lepo. Ove godine su presli u veci lokal, koji je dosta lepsi.

Lokacija mu je van grada, ja imam da se vozim 20-30min do tamo, ali vredi, klopa im je odlicna. Dokle god je klopa dobra mislim da nema problema za poslovanje.

Kada vec dajemo ideje za Score, ja bih u restoranu voleo da mogu da kupim kajmak. Plazma i ostale stvari me ne zanimaju previse, ima ih ovde po hjustonu u svakoj radnji sa istoka .. :)

Bockyman
07.08.2012, 16:10
hehe znam za ovo, a i u samom restoranu ima slika guy-a sa ekipom iz restorana.

Ovaj restoran postoji postoji duze vremena, bar su mi tako rekli i kao sto sam napisao uvek ima ljudi i cini mi se da rade sasvim lepo. Ove godine su presli u veci lokal, koji je dosta lepsi.

Lokacija mu je van grada, ja imam da se vozim 20-30min do tamo, ali vredi, klopa im je odlicna. Dokle god je klopa dobra mislim da nema problema za poslovanje.

Kada vec dajemo ideje za score, ja bih u restoranu voleo da mogu da kupim kajmak. Plazma i ostale stvari me ne zanimaju previse, ima ih ovde po hjustonu u svakoj radnji sa istoka .. :)

има кајмака и "кајмака". прави наш, ужички или из тог краја кајмак ћеш тешко наћи, а неке бугарске или оне који праве неки наши људи у уса већ могу да се нађу, али какви су то кајмаци, питање је сад...

vuxanne
07.08.2012, 21:20
има кајмака и "кајмака". прави наш, ужички или из тог краја кајмак ћеш тешко наћи, а неке бугарске или оне који праве неки наши људи у уса већ могу да се нађу, али какви су то кајмаци, питање је сад...

Ja sam nalazila neke, blagi uzas. Kao neka mast iz mleka ali onako pliva u mleku, ni prici onom nasem. Sad mozda zato sto sam iz Uzica pa mi je visok standard sto se toga tice, ne znam. Nisam vise nikad kupovala. Videla sam negde da Sabacka mlekara je pocinjala neki izvoz za SAD. klikni (https://www.google.com/search?q=kajmak+sabacka+mlekara&rlz=1C1CHHZ_enUS494US494) E sad, gde ga to izvoze i gde ima da se nadje, ne znam...

ZeljkoUSA
08.08.2012, 12:50
@Score
Puno srece sa lokalom, za pocetak....
Ostalo cemo kasnije :bravo: :bravo: :bravo:

Jack
11.08.2012, 17:15
Takodjer sretno sa restoranom. Sigurno nije lako opstat uz veliku konkurenciju ali uz puno truda i nekad malo srece sve je moguce!

Bode
13.08.2012, 06:05
Javi kad pocne sa radom, a nadasm se da ce uskoro, pa da svratimo na neku klopicu u prolazu... :ziveli2:

:bravo:

vuxanne
13.08.2012, 16:38
Score, nadje li ti osoblje? ......................................

Score
13.08.2012, 19:37
Score, nadje li ti osoblje? ......................................

Ma jok, mada lako cu sa osobljem ako izadjem na kraj sa ovim marsovcima sto nece da mi izdaju prostor zato sto nikad nisam imao restoran i sto nemam stalan prihod (?)...Cudna zemlja...:nene:

optimista
13.08.2012, 20:54
Score ti meni pomogni oko radne vize, i ja radim ko konobar :PPP
Ako me mozda izvuku ove godine, onda dolazim da radim. Ali ako ti bas hitno treba, mala pomoc oko radne vize i eto mene tamo. A posle cemo da prebijemo to sto si mi pomogao :DDD

Score
13.08.2012, 21:05
Score ti meni pomogni oko radne vize, i ja radim ko konobar :PPP
Ako me mozda izvuku ove godine, onda dolazim da radim. Ali ako ti bas hitno treba, mala pomoc oko radne vize i eto mene tamo. A posle cemo da prebijemo to sto si mi pomogao :DDD

E, druze ti si bas optimista! Nazalost, nemam ja te moci, a i iskreno receno, konobari nisu toliko deficitarna radna snaga da bi ih neko cimao preko okeana...kad budes vec ovde, javi se, pa cemo da planiramo, ako od restorana uopste nesto ispadne. Kako je krenulo.....

nsbee
14.08.2012, 19:04
Ja se javljam za posao vesele konobarice! A i dobro kuvam prebranac... A i spremam vojvođanska testa. :==D:

curlika
25.08.2012, 02:02
Nije me duze vremena bilo...malo lutao po Srbiji proslavljajuci diplomiranje. Ajde da se i ja pridruzim cestitkama Score-tu ili (u)...Vidim da je vec bilo i svadje, i klope i pica....jos samo falim ja da organizujem muziku zaotvaranje (a moze i posle). Recimo na klarinetu izvorna narodna, starogradska, folk 70-90' ponesto i novije, ili malo bluza, soula, istrumentala na sax-u? Sve operacije radim ko vec masina...hehehehe...samo da jos G.C. padne da budem kompletan. Sretno Score!

fetus
30.08.2012, 09:28
danasnji 24 sata

http://www.zelenalutrija.com/forum/attachment.php?attachmentid=287&stc=1&d=1346311626

nisam znao drugacije da postavim sliku,nadam se da ce se videti.

uzivajte

strale016
15.10.2012, 17:04
Score svaka cast.... najbolje da nadjes lokal pored mekdonaldsa :) da vide sta je porcija :)
Kad otvoris javi se pravim ti web sajt i logo gratis.... ustvari ako dobijem GC 100 cevapa i kompenzacija uspesna.

Pozdrav

Score
15.10.2012, 21:38
Ma nista od restorana...:no:. Svako normalno mesto koje se meni svidja postavlja uslove koje ja ili ne mogu ili necu da ispunim, tako da otpada.

Najveci je problem sto vecina njih traze da imam iskustva u ranijem vodjenju restorana i to ne bilo gde nego u US sto ja nemam (doduse to traze i u Evropi na vidjenijim mestima za izdavanje...). Pa onda imaju neki cudan sistem, takozvani NNN, i kada bi mi izdali prostor, ja placam kiriju i JA treba da odrzavam zgradu i placam popravke, pa poreze, osiguranja i to?? Mislim...

Ma nema veze, smislicu ja nesto drugo, nigde ne zurimo...

strale016
15.10.2012, 22:53
Sto ne probas neki fast food mozda za to nije toliko zahtevno.

Score
15.10.2012, 23:08
Sto ne probas neki fast food mozda za to nije toliko zahtevno.

Ma ne, pa nije meni do toga da uradim bilo kakav restoran, fora je u tome da napravim onakav restoran u kome bih ja jeo sa zadovoljstvom a samim tim i klijentela, nase stvari, a to svakako nije fast food...od njih mi je muka kad ih vidim... al hvala na predlogu u svakom slucaju!

strale016
15.10.2012, 23:18
Mislio sam za pocetak mozda ti to uzmu u obzir kasnije kao iskustvo.... ili nadjes nekog pa se uortacite ugovorom i mirna glava.

Stevan
24.10.2012, 20:25
Vidim da pisete o poslu.. Ja sam izvucen na lutriji i u martu mesecu 2013 god. stizem u Chicago, pa ako ima mesta za neki poslic, rado bih radio.. S' obzirom da dolazim sam i da nemam nikoga u Chicagu.

sonofamom
27.10.2012, 02:13
ja lepo rekoh.....qratz ce moj ovaj slepac da otvori restoran. a vi nastavite slobodno da se lozite zajedno sa njim. on misli da mu je ovo Srbija.... a tek dosao.....pa ne kazu ljudi dzabe da u proseku treba 5 godina da se shvati uopste gde si dosao....a baja se vec razmahao u fazonu "kamioni, avioni"....zato bolid tek sad saznaje da mu trebaju dozvole...gle cuda?!? a on zamisljao da samo treba da se pojavi i kaze "zelim da otvorim restoran"....hehehehehehe....sad se razocarao sto mu nije upalio tradicionalni balkansko-brdjanski "sharm"

"tako to biva kad se previse sniva, a stvarno se malo zna" - lepo kaze Balasevic.

Bockyman
27.10.2012, 07:37
ja lepo rekoh.....qratz ce moj ovaj slepac da otvori restoran. A vi nastavite slobodno da se lozite zajedno sa njim. On misli da mu je ovo srbija.... A tek dosao.....pa ne kazu ljudi dzabe da u proseku treba 5 godina da se shvati uopste gde si dosao....a baja se vec razmahao u fazonu "kamioni, avioni"....zato bolid tek sad saznaje da mu trebaju dozvole...gle cuda?!? A on zamisljao da samo treba da se pojavi i kaze "zelim da otvorim restoran"....hehehehehehe....sad se razocarao sto mu nije upalio tradicionalni balkansko-brdjanski "sharm"

"tako to biva kad se previse sniva, a stvarno se malo zna" - lepo kaze balasevic.

види, нису сви паметни и способни као ти који вероватно имаш велике успехе у животу....

Milos Zajecar
27.10.2012, 07:56
A bre ljudi, posebno ti covece ''sonofamom'', pa odakle ti inspiracija da sve ovo kazes.... pusti, opusti se... probao covek, nije uspeo... pa sta sad, ne moras valjda da ga onako uvredljivo kritikujes. Lako je nama ususkanima u svom srpskom ambijentu da kritikujemo! Nemoj(te) tako, nije to ni malo korektno! I, ako te necim uvredio, verovatno nije mislio bas tako... tamo je drugaciji nacin zivota, druga su shvatanja, drugi recnik... ljudi idu dalje, bore se.... pa sad ako te neko otkaci usput, nije to zlonamerno, to je da se ne gubi vreme na bezpotrebnu pricu. Znamo mi za tamosnje okolnosti, citali smo o tome, neki smo i bili tamo neko vreme, ali je drugo kad osetis i pocnes da zivis na taj nacin, veruj.

Stvarno nije na mestu poslednji post clana ''sonofamom'', i sve negativne kritike upucujem istom!

american muscle
27.10.2012, 09:36
ma to ti je naš balkanski mentalizam!

da je score uspio u svom naumu, bilo bi bravo score, svaka čast i svašta nešto, a pošto nije uspio, bacimo ga pod noge!

po postu od sonofamom-ma dali bi se zaključit da su score i on pričali o tome, ali svejedno nije u redu pljuvat nečiju volju za nečim!

opet ponavljam, nisam u USA (još) i nemogu govorit šta i kako je tamo, ali mislim da netreba ni pljuvat drugare!

strale016
27.10.2012, 10:24
Da mi Srbi smo ljubomorni i to iskazujemo na najgori nacin. Covek probao pa sta, niko nije naucen rodjen. I ja sam pre 3 godine lupio da cu da otvorim marketing agenciju i svi mi govorili "ma gde ces to na jugu srbije, pa to kosta, pa porezi pa inspekcija..." , ali ja dok se sam ne uverim ne verujem u tudje price. Otiso raspitao se i otvorio i evo 3 godina rada, nikakva filozofija.
Ja sam za Bolje probati i rizikovati a ne posle da se celog zivota pitas "A sta bi bilo da sam to uradio".
Slazem se da je otvorio i uspeo svi bi ga hvalili i svako post bi bio "Bravo care TREBA LI TI RADNIK?" haha

edinze
27.10.2012, 12:36
Balkanski mentalitet,pljuj i blati svakoga ko ce mozda uspjeti,i biti finansijski jaci i jeste jedan od osnovnih razloga sto sam se prijavio na lutriju u nadi da odem... Mene ne gusi materijalni status(ne hvalim se,daleko od toga), jer i ja i supruga radimo i zivimo pristojno,mene ubija ruralizam koji se ukorjenio u urbana podrucja,mentalni sklopovi ljudi sa kojima odjednom moras da djelis prostor,a koji su kapriciozni,zli,ljubomorni,nesusretljivi,proniclji vi....i sto je najgore vidim da ni u civiliziranom svijetu nisu peomjenili shvattanja o suzivotu,ako su ikada i znali sta znaci ta rijec. Covjek probao sa restoranom,sta,moze- ne moze, ali to je odmah razlog da ga se stavlja na lomacu,i to ko ga stavlja,Balkanac,koji bi logikom stvari,kao covjek sa prostora saa kojeg obojica dolaze,upravo trebao da bude podrska. E zbog takvih ja zelim odavde sto dalje,ne generalizujem stvari i licnosti,ali u mom gradu je bar ovakva slika i ovakav orofil ljudi najcesci....kada gore dodjes,barem imas mogucnosti,sa ovima hocu sa ovima ne....kao daljinskim upravljacem.

strale016
27.10.2012, 12:56
Postoji odlican vic za Srbe meni vise dodje kao ZIVA ISTINA.

Sisao bog da obidje pakao i krene u razgledanje sa Sv. Petrom.
Kazan do kazana, krckaju se osudjenici na vecne muke...itd
Pridju prvom kazanu ono ljudi jedni drugima na glavu se penju pokusavaju da izadju a djavolje sluge ih vilama vracaju nazad.
Kaze Sv.Petar e ovo su ti Nemci perfekcionisti zacas nadju nacina da izadju ali uspevaju da ih vrate u kazan.

Tako isto dodju do drugog kazana isto tako iskacu iz kazana ovi ih vracaju.
Sv.Petar: E ovde su ti kinezi mali ali snalazljivi ali ipak uspevaju da ih vrate nazad u kazan.

I stignu do treceg kazana kad tamo jedan djavolji sluga sedi mirno i drema.
Bog: Sv.Petre jer ovaj kazan prazan?
Sv.Petar: Ne Boze to su ti Srbi CIM JEDAN KRENE DA IZADJE OSTALI GA VRATE DOLE.

edinze
27.10.2012, 18:40
E Strale016, da ti kazem da dugo nesto bolje nisam procito,i sto kazes,vise mi ga dodje kao istina,ali ne samo Srba,nego komplet Balkanaca. Jer ja sam iz BiH i sve je identicno...ono tipa crkla mi krava,hajmo otrovat i komsijinu....

strale016
27.10.2012, 18:52
Pa uopste vazi za bivsu SFRJ. Mi se smejemo i pricamo viceve ali u vise u 50% slucajeva smo ljubomorni na tudji uspeh. Ja licno priznajem ljubomoran sam. Ipak ponekad je biti ljubomoran i opravdano tipa ceo zivot radis, trudis se boris, a tvoj najbolji drug nikad teze od kasike nije podigao niti ga ista interesuje u zivotu a dobije jackpot na bingu, iz licnog iskustva :) ( to je vec da se obesis )

Ima i izuzetaka da ne gresim dusu!

strale016
27.10.2012, 18:58
Ipak mislim da je Srbija na 1 mestu sto se tice ljubomore. Ne znam za BIH ali iz svog iskustva komuniciram sa dosta makedonaca u poslu i privatno i uvek sam vise bio podrzan i bolje ispostovan od bilo kog poslovnog partnera iz Makedonije. A o jugu Srbije i da ne pricam, citam na forumu kako se u americi vecina ljudi javlja na ulici, meni komsija 20 god. zivimo u istoj zgradi nikad nije reko ZDRAVO a da ga razumem, sve jedva procedi kroz zube a kad TREBA KOLA DA SE POGURAJU "komsija imas li minut".

mimarko85
27.10.2012, 21:10
Ja tražio, tražio I nisam našao srpski restoran nigde pa resih da napravim jedan...treba mi kuvar koji zna naše specijalitete, uključujući roštilj, ima papire- GC, I stanuje u mojoj blizini, oko San Jose-a. I jedan konobar.-ica, sa relativnim engleskim. Pa da probamo... :pekarka:

evo ja i brat on vrhunski kuvar leskovacki specijaliteti i zlatiborski ,brat mi je vrhunski kuvar evo broj telefona +381693984623 i mejl [email protected]

Branki
27.10.2012, 21:28
ajooooooooj :udri: :grin: a da procitas od pocetka do kraja ovu temu? :woohoo:

strale016
27.10.2012, 21:53
evo ja i brat on vrhunski kuvar leskovacki specijaliteti i zlatiborski ,brat mi je vrhunski kuvar evo broj telefona +381693984623 i mejl [email protected]

A brat ti je iz Leskovca pa zna leskovacki specijaliteti?

mimarko85
27.10.2012, 23:35
sa zlatibora smo obadvojica ovde niko ne placa radis za dzabe brat mi je radio nocnu u jednom restoranu pored magistrale non stop posla ima za 800 dinara i napustio je

Score
29.10.2012, 01:17
Bre, odem na par dana i ne pratim forum i kad se vratim imam sta da vidim...onaj sonowhatever opet talasa, mislim....:drool: smarac... Ma ne obracajte paznju ljudi, nije vredno...

A sto se tice restorana, ne radi se to o uspeo covek, nije uspeo covek, ja sam to hteo da izvedem da bi pokazao ovima ovde kako prava klopa izgleda a i zvucalo je kao interesantna kombinacija biznisa, dobre hrane SVAKI DAN, a i verovatno bi upoznao gomilu nasih novih ljudi (i to je valjda pozitivan element, uglavnom).
Ne radi se o biznisu od koga sam planirao da se obogatim ili da baziram svoju egzistenciju, ja se bavim drugacijim stvarima u tu svrhu. Mada, da je uspelo i krenulo, bila bi to lepa kontribucija...ma nema veze, mozda kasnije kad se malo bolje umrezim :obrva:.

Bilo kako bilo, zahvalan na podrsci i sto mi drzite ledja...:bravo:

zvercica
29.10.2012, 10:08
Postoji odlican vic za Srbe meni vise dodje kao ZIVA ISTINA.

Sisao bog da obidje pakao i krene u razgledanje sa Sv. Petrom.
Kazan do kazana, krckaju se osudjenici na vecne muke...itd
Pridju prvom kazanu ono ljudi jedni drugima na glavu se penju pokusavaju da izadju a djavolje sluge ih vilama vracaju nazad.
Kaze Sv.Petar e ovo su ti Nemci perfekcionisti zacas nadju nacina da izadju ali uspevaju da ih vrate u kazan.

Tako isto dodju do drugog kazana isto tako iskacu iz kazana ovi ih vracaju.
Sv.Petar: E ovde su ti kinezi mali ali snalazljivi ali ipak uspevaju da ih vrate nazad u kazan.

I stignu do treceg kazana kad tamo jedan djavolji sluga sedi mirno i drema.
Bog: Sv.Petre jer ovaj kazan prazan?
Sv.Petar: Ne Boze to su ti Srbi CIM JEDAN KRENE DA IZADJE OSTALI GA VRATE DOLE.

Kako ti je ova na mestu, nemam reči!!! Koliko sam puta to iskusila na svojoj koži, ali ne dam se! Čak i sad kad nekom kažemo da palimo za Ameriku, ljudi krenu sa "ma vi niste normalni, sa malom decom", "šta vam fali ovde, imate dobre plate", "mislite da tamo samo vas čekaju", "svi su ludi samo ste vi pametni".... MA NEĆU DA ŽIVIM SA VAMA VIŠE!!!!

I nisu samo Srbi ovakvi, već je to neka zajednička karakteristika ljudi sa Balkana, ali mi obično ne analiziramo ostale već samo sebe.

A ti Score, ne daj se! Moje mišljenje je da srpski ili još bolje balkanski restoran ima puno potencijala. Amerikanci vole različite kuhinje, a naša hrana je vrlo raznovrsna i ukusna.

strale016
29.10.2012, 13:40
Vic se odnosi na SFRJ. A da mi Srbi stalno sebe velicamo mi smo najbolji, nasa priroda je najbogatija, imamo najbolje vino (kao da smo ga izmislili), nase reke nasa jezera...itd itd itd itd itd itd u nedogled. Jeste, sve to stoji imamo lepu prirodu , izvrsnu kuhinju, rakiju.... ali nismo mi izmislili ni krompir, ni vino, ni sport.
I dodjemo do onoga "Ko visoko leti nisko pada".

Meni to tako deluje, mozda i imamo sve i svasta ali nikako to da iskoristimo.
Gledao sam emisiju o jednom mestu u Australiji koje nema nikakva bogatstva prirode niti pogodnu klimu za poljoprivredu vec imaju samo pesak.
Konstruisali masinu jedinu na svetu za preradu peska i postali jedno od najbogatijih mesta u australiji i najveci proizvodjaci i preradjivaci peska u svetu, medju prvih 10 najbitnijih za australijsku ekonomiju.

LJUDI SE OBOGATILI OD PESKA!!! E sad ili smo mi glupi da iskoristimo ta nasa bogatstva prirode ili necemo ili nemamo sve to za sta se hvalimo.

Posto se bavim marketingom uzecu za primer AJVAR. Svi znamo sta je Ajvar i to jesmo mi izmislili. E sad sto je nama toliko trebalo da se setimo da to brendiramo kao nacionalni proizvod? dok smo se mi resili Makedonci brendirali i sada je u svetu Ajvar poznat kao makedonski proizvod.
E to je posao privredne komore, izgleda da ne rade svoj posao kako treba, ne umeju ili ne zele. SRBIJA: Drzavna firma, plata ogromna, fotelja izlizana od sedenja, 20 kila kafe na 10 coveka se trosi dnevno.....i hocemo da funkcionisemo....JEDNOG LEPOG DANA

mijan
29.10.2012, 14:31
Ne razumem cemu i kome se ti toliko napinjes da objasnis probleme srpskog mentaliteta. Score da je hteo da zivi klasicnu srpsku pricu ne bi ceo zivot proveo van Srbije (Madjarska, Engleska i gde sve bio) trazeci neku zdraviju sredinu za zivot od Srbije. Ostali ozbiljni igraci na forumu su svojom prijavom na ovoj lutriji rekli sta zele i sta misle o srpskom mentalitetu i srpskim problemima. Prijatelju sve to sto govoris znamo i svi mi samo cekamo izlaznu kartu iz Srbije bez povratka. Bolje da na ovoj temi cujemo neke korisne savete i informacije oko pokretanja biznisa u USA i slicno tome, a od srbovanja smo svi mi prijavljeni digli ruke.

strale016
29.10.2012, 14:57
Ne razumem cemu i kome se ti toliko napinjes da objasnis probleme srpskog mentaliteta. Score da je hteo da zivi klasicnu srpsku pricu ne bi ceo zivot proveo van Srbije (Madjarska, Engleska i gde sve bio) trazeci neku zdraviju sredinu za zivot od Srbije. Ostali ozbiljni igraci na forumu su svojom prijavom na ovoj lutriji rekli sta zele i sta misle o srpskom mentalitetu i srpskim problemima. Prijatelju sve to sto govoris znamo i svi mi samo cekamo izlaznu kartu iz Srbije bez povratka. Bolje da na ovoj temi cujemo neke korisne savete i informacije oko pokretanja biznisa u USA i slicno tome, a od srbovanja smo svi mi prijavljeni digli ruke.

Ja ne bi bio ovde da se nisam prijavio. Toliko sam ljut na stanje u Srbiji da sam puko na komentar sonowhatever-a. I nisam samo ja svi postovi posle njegovog su promasili temu. Prodrmao nas covek. Znamo svi sve ali mora negde da se izjadamo :)

bobmarli
14.11.2013, 22:00
[QUOTE=Score;30617]Ja tražio, tražio I nisam našao srpski restoran nigde pa resih da napravim jedan...treba mi kuvar koji zna naše specijalitete, uključujući roštilj, ima papire- GC, I stanuje u mojoj blizini, oko San Jose-a. I jedan konobar.-ica, sa relativnim engleskim. Pa da probamo... :pekarka:[/QUOT

Ako vazi jos uvek radio bih.poznajem dobro srpsku kuhinju,a i americku ako zatreba.Miki

lover
15.11.2013, 00:41
Posto se bavim marketingom uzecu za primer AJVAR. Svi znamo sta je Ajvar i to jesmo mi izmislili. E sad sto je nama toliko trebalo da se setimo da to brendiramo kao nacionalni proizvod? dok smo se mi resili Makedonci brendirali i sada je u svetu Ajvar poznat kao makedonski proizvod.

Samo mala digresija u vezi ovoga, a to oslikava nas Balkanski mentalitet. Slovenci su prisvojili prije par godina, proizvod ajvar kao svoj brend, jer su Makedonci zakasnili sa zalbom, a imali su rok od 6 mjeseci da se zale na tu odluku. Vjerovatno im je nekako promaklo!:wtf:
Zalosno, ali tako!
Znaci, sta mi ovdje cijelo vrijeme pricamo? Stalno jedni drugima kopamo jamu u nedogled. Dokle???
Score, druze!!! Sve najbolje i da uspijete tamo, u dalekoj Kaliforniji.:bravo::bravo::bravo:

vuxanne
15.11.2013, 07:14
Ja bi da se organizuje uvoz prsute, ima da se nadje bosanska u Fort Vejnu, ima bosanska prodavnica jer je puno Bosanaca. Nazalost ovde kod mene samo poljska. Nije losa doduse...

Taji
19.11.2013, 20:57
Stvarno Score, ako je jos aktuelno mogla bih ja da ti preporucim jednu dobru nasu kuvaricu sa nekih 15 godina radnog iskustva u americkoj vojoj kuhinji:bravo: