PDA

View Full Version : "number of children" u prijavi za DV

AuroraBorealis
13.08.2012, 18:44
Dragi drugari :skviz: :grin:

Potrebna mi je vasa pomoc oko dolazece prijave za DV2014.. Radi se o tome da sam ja vec godinu dana u braku sa stranim drzavljaninom i zivimo u Srbiji. Mi nemamo zajednicke dece ali on u svojoj zemlji ima jedno dete koje tamo zivi sa majkom. Ono sto mene zanima jeste, da li je u mojoj prijavi potrebno navesti to dete, i u njegovoj takodje, s obzirom da ono nece ici sa nama u slucaju da dobijemo GC?
Na ovom forumu, u primeru prijave, videla sam da stoji neko "obavestenje" u smislu da sva deca moraju da se pomenu pa i ako su usvojena, zive ili ne zive sa roditeljima, pastorci itd. da se priloze slike, sto je ok, ali sta u slucaju da ta deca nisu u planu za odlazak u USA? Da li u svakom slucaju moramo da ih "pomenemo"? Takodje, stoji info da "ne pominjanje" dece povlaci momentalnu diskvalifikaciju iz DV programa pa ne bih bas da rizikujem...

Svaka pomoc je dobrodosla...

Hvala puno svima unapred :skviz:

oskark
13.08.2012, 21:45
Dragi drugari :skviz: :grin:

Potrebna mi je vasa pomoc oko dolazece prijave za DV2014.. Radi se o tome da sam ja vec godinu dana u braku sa stranim drzavljaninom i zivimo u Srbiji. Mi nemamo zajednicke dece ali on u svojoj zemlji ima jedno dete koje tamo zivi sa majkom. Ono sto mene zanima jeste, da li je u mojoj prijavi potrebno navesti to dete, i u njegovoj takodje, s obzirom da ono nece ici sa nama u slucaju da dobijemo GC?
Na ovom forumu, u primeru prijave, videla sam da stoji neko "obavestenje" u smislu da sva deca moraju da se pomenu pa i ako su usvojena, zive ili ne zive sa roditeljima, pastorci itd. da se priloze slike, sto je ok, ali sta u slucaju da ta deca nisu u planu za odlazak u USA? Da li u svakom slucaju moramo da ih "pomenemo"? Takodje, stoji info da "ne pominjanje" dece povlaci momentalnu diskvalifikaciju iz DV programa pa ne bih bas da rizikujem...

Svaka pomoc je dobrodosla...

Hvala puno svima unapred :skviz:
Pa sa obzirom da ono zivi sa majkom u stranoj drzavi,ne bi trebalo da se racuna kao vase, u smislu da ne ide sa vama, pa tako ni ne ucestvuje u izvlacenju tj u celom procesu. Neka me neko ispravi ako gresim.
Mislim da je najbolje da kontaktirate mailom ambasadu, jer ce vam oni dati najkompletniji odgovor. :)

zvercica
13.08.2012, 21:57
Obavezno prijavljujete i to dete. Takođe je potrebna i njegova/njena slika kao i vaša. Nije bitno što ne ide sa vama.

O ovome je bilo reči na forumu, naime, ja u svojoj prijavi za DV2012 nisam stavila suprugovo dete i postavila sam to isto pitanje i dobila odgovor od iskusnijih članova na forumu da sam pogrešila. Kasnije kada sam se prijavljivala za DV2013 pročitala sam malo bolje deo u prijavi koji se odnosi na decu i fino piše da trebaju da se navedu sva deca bez obzira na to da li žive sa vama ili ne, da li su iz vašeg ili suprugovog braka.

AuroraBorealis
13.08.2012, 22:06
Hvala vam na odgovorima.

Poslednjih par meseci citam forum, cini mi se, po ceo dan :-) ali nisam uspela da nadjem nista na tu temu pa sam zato ovako postavila pitanje...

Zvercice, mozes li mi reci gde mogu da vidim tvoje postavljeno pitanje i odgovore forumasa kako bih mozda saznala jos neke detalje...?

hvala jos jednom :skviz:

oskark
14.08.2012, 01:18
Evo imas u voj temi sve napisano
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=780 , samo procitaj od pocetka do kraja.
Al U svakom slucaju, ako nisi zadovoljna odgovorima uvek mozes da se obratis ambasadi, oni su uvek voljni da pomognu:grin:

AuroraBorealis
14.08.2012, 02:47
hvala puno!!!! :-) i tako jos nesto da dodam da bi prosao post :grin: