PDA

View Full Version : Ovde policajac a šta tamo biti?

anci
04.10.2012, 17:51
cao svima,danas sam se registrovala da bih resila neke dilemice oko lutrije... pa da pocnem...
zavrsila sam visu skolu unutrasnjih poslova a radim vec 3 godine kao policajac, prijavila bih se na lutriju ali me ova zanjimanja ubise, nigde se ne pronalazim i nikako se ne snalazim :no:
Da li uopste imam sanse ili da odustanem pre nego sto pocnem???
unapred zahvalna :bravo:

ivanmilosavljevic
04.10.2012, 18:01
cao svima,danas sam se registrovala da bih resila neke dilemice oko lutrije... pa da pocnem...
zavrsila sam visu skolu unutrasnjih poslova a radim vec 3 godine kao policajac, prijavila bih se na lutriju ali me ova zanjimanja ubise, nigde se ne pronalazim i nikako se ne snalazim :no:
Ja sam na faxu Bezbednosti,jos malo zavrsavam.A tamo planiram da upisem sasvim drugi college,jer se moj fakultet ne priznaje.Ispite koje sam polagao je npr sistem bezbednosti Srbije,ustav i pravo...Tako da mislim da je ista prica i sa tobom.

oskark
04.10.2012, 18:14
Imas mogucnosti da se prijavis, imas visu skolu. Ako ne onda se prijavis na srednju skolu. Sto se tice zahteva ispunjavas da se prijavis.
Al to sta ces tamo raditi, mnogi od nas nece raditi ono sto je ovde zavrsio.
Tamo ako zelis da radis u nekoj PD moras biti citizen.

Silvija29
05.10.2012, 09:28
Ima nas onda dosta policajaca koji hoce da idu :-) i imi pokusavamo na sve nacine. Pozdrav

AllenJohnJohnson
05.10.2012, 18:11
Da bi u SAD-u bio policajac, moraš imati državljanstvo i završiti njihovu policijsku akademiju. Državljanstvo ćeš dobiti za 5 godina, 3 ako se oženiš Amerikankom, 1 ako uđeš u vojsku (bilo koju branšu). A dotad, traže oni zaštitare da im štite ono najvažnije na svijetu, pare.

Silvija29
05.10.2012, 22:20
Ne bi radila taj posao nigde, i ovo je velika greska:smrc:, samo kad bi mogla otici, policija me ne bi interesovala nikad vise :naughty:

anci
05.10.2012, 23:53
Sad nam je kasno da se kajemo,ja se ne nadam previse,ako bude ok ako ne bude cuti i radi, ipak je to lutrija...

dejancic
06.10.2012, 03:10
Po meni imati vase zanimanje u rezimeu je prilicno dobra stvar. Kod vecine novopecenih emigranata, ukljucujuci i mene, engleski je prilicno los, a nase reference americkim poslodavcima na prvo citanje nisu poznate. I onda za njih bitnu ulogu igra da li smo koliko toliko normalni i da li smo dovoljno odgovorni. Neko ko je radio kao policajac u Srbiji verovatno samo na racun zvanja uliva poverenje da poseduje oba kvaliteta. Ukoliko dodjete do zelene karte, moja preporuka je da pogledate poslove obezbedjenje. Kompanije na tom polju skoro pa stalno zaposljavaju, a iz iskustva znam da su u hronicnom nedostatku kvalitetnog kadra. To moze biti sasvim lep posao na pocetku, a nekima se to svidi i kao zivotna profesija.

Aleksandar_Vrsac
06.10.2014, 19:06
Da bi u SAD-u bio policajac, moraš imati državljanstvo i završiti njihovu policijsku akademiju. Državljanstvo ćeš dobiti za 5 godina, 3 ako se oženiš Amerikankom, 1 ako uđeš u vojsku (bilo koju branšu). A dotad, traže oni zaštitare da im štite ono najvažnije na svijetu, pare.

Kako upasti u njihovu vojsku? Ja sam bio vojno lice 2.5 god. Imas li kakav info u vezi sa vojskom? Hvala u napred.

johnywalker
06.10.2014, 19:30
imaš saveznih država gdje možeš u policiju i bez državljanstva, znači ukoliko imaš zelenu kartu, među koje spadaju Čikao, Hawaii i Alaska. Možda ima još neka stanica, ali za ove znam sigurno, tako da se tamo možeš prijaviti ukoliko želiš.

Što se tiče vojske - tamo možeš isto ići, bez problema. Čak, možeš već poslije godinu dana provedenih u vojsi dobiti i državljansto - ne moraš čekati 5. Pogledaj na njihovoj zvaničnoj stranici - tamo ti sve piše.

www.army.mil ili http://www.goarmy.com/

Magelan
06.10.2014, 20:03
imaš saveznih država gdje možeš u policiju i bez državljanstva, znači ukoliko imaš zelenu kartu, među koje spadaju Čikao, Hawaii i Alaska. Možda ima još neka stanica, ali za ove znam sigurno, tako da se tamo možeš prijaviti ukoliko želiš.

Zaboravi na Chicago Police Department.

Liste cekanja su astronomski duge, plus, ovaj grad funkcionise po srpskom sistemu pa ti za drzavne poslove treba debela veza.

U CHGO Police Department drze mahom Irci i ubacuju jedni druge, a ostatak mora da bude po reciprocitetu - crnci i latinosi.

Aleksandar_Vrsac
06.10.2014, 22:19

Što se tiče vojske - tamo možeš isto ići, bez problema. Čak, možeš već poslije godinu dana provedenih u vojsi dobiti i državljansto - ne moraš čekati 5. Pogledaj na njihovoj zvaničnoj stranici - tamo ti sve piše.

www.army.mil ili http://www.goarmy.com/

Ajmo onda svi u vojsku... :bravo: Ali malo mi je cimnje zbog rodbine,drustva,kako ce prihvatiti to,u slucaju ako odem. Jbg,znamo svi kakvo misjenje svi imaju sto se tice Amerike,a pogotovo vojske...

Magelan
06.10.2014, 22:53
Ljudi, ne ide to bas tako :;D:

Drzavljanstvo za godinu dana preko vojske dobijaju ljudi koji vec imaju zelenu kartu. Stranci nisu podobni za taj program. Americka vojska jeste otvorena za permanent residents ali nije bas toliko u ocaju za kadrom i ne funkcionise po sistemu legije stranaca :nene:

mikiSA
07.10.2014, 01:28
Magelan je upravu, ovo za godinu dana je kad si vec u armiji i kad te posalju na ratiste (kad si deployed u ratnu zonu tih godinu dana), normalna vojska ne. I da, ima i ovdje kriterij: primaju u vojsku od 17-35 godina (provjerila sam ovo). Ako si preko tesko da ces upasti.

SRBghost
07.10.2014, 09:07
A i ako upadas, pitanje je da li vredi da se igras rata u Avganistanu ili Iraku zbog "brzeg" dobijanja drzavljanstva. Meni je ratova preko glave, ja ne bih vise.

MIRO
07.10.2014, 10:50
Super tema, iako sam zavrsio Visu skolu unutrasnjih poslova i policijsku akademiju ni ne pomisljam da radim tamo kada bih otisao kao policajac, jer sam to smatrao nemogucim, ali bitno je da Odem ako budem imao srece pa bih radio bilo sta bar za pocetak..Pozdrav i svima sretno u dv2016..