PDA

View Full Version : Slika za bebu

josefkowalsky
05.10.2012, 11:08
Supruga i ja imamo bebu od 9 meseci, pa me interesuje da li je potrebna slika za tako malo dete i ako treba, kako je slikati?!

KovacMarina
05.10.2012, 13:15
Supruga i ja imamo bebu od 9 meseci, pa me interesuje da li je potrebna slika za tako malo dete i ako treba, kako je slikati?!

Obavezna je slika u aplikaciji, a i kasnije kad šalješ dokumenta! Mi smo našeg bebana stavili da sedi u stolici za hranjenje, ja sam držala beli peškir iza njega kao pozadinu, a muž ga je slikao. Nekoliko puta, dok nije bilo uspešno. Posle smo sliku odneli fotografu koji je podesio dimenzije i uradio fotografiju. Sve za 50 din.To je bila slika koju smo slali u Kentaki, a kad smo ga slikali imao je 7 meseci (kad smo aplicirali još nije bio rođen). I sve je dobro prošlo!

vuxanne
05.10.2012, 14:31

Taking photos of your baby or toddler

When taking a photo of your baby or toddler, no other person should be in the photo, and your child should be looking at the camera with his or her eyes open.

Tip 1: Lay your baby on his or her back on a plain white or off-white sheet. This will ensure your baby's head is supported and provide a plain background for the photo. Make certain there are no shadows on your baby's face, especially if you take a picture from above with the baby lying down.

Tip 2: Cover a car seat with a plain white or off-white sheet and take a picture of your child in the car seat. This will also ensure your baby’s head is supported.

http://potkin.com/pix/ZoePassport2008-6up_sm.jpg

vvidi jos primera (http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1C1CHNU_enUS329US329&q=passport+baby+image&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&biw=1440&bih=809&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=RdJuUOi9AZH22QWVmYHABw)

KovacMarina
05.10.2012, 14:40
E da, to je odlična ideja, što se auto-sedišta tiče.

milana85
21.10.2012, 11:06
hm cisto sumnjam da bi moj decak od 15 meseci bio ovako ozbiljan na slici :/

vuxanne
21.10.2012, 11:52
hm cisto sumnjam da bi moj decak od 15 meseci bio ovako ozbiljan na slici :/

To uopste nije bitno. Ameri se ne slikaju za dokumeta kao kod nas za poternicu sto bi oni rekli "mug shot". Moze dete i da se smeje, nema problema, nije to poenta ove slike, vise da nije bitno toliko to belo iza bebe da je perfektno kao kod odraslih. Moja mala se smeje na njenoj, od usiju do usiju, vide joj se zubici, slikali smo je kad je imala oko 16 meseci. Stavili je na jastuke uza beli zid i pokusavali i pokusavali i jedna je uspela. Muz je zasmejavao dok sam je ja slikala.

milana85
21.10.2012, 12:00
izvinjavam se na off topic ali kako nekom da posaljem pp?

redovnica
21.10.2012, 13:40
Neko je negdje rekao da moras imati 10 postova, nisam jos ni dosla do 10 a ni probala.. Vidim imas 8, meni zahvali, pitaj nekog jos nesto i to je to. Valjda

sile2302
09.10.2013, 07:28
325

Evo slika koja sam ja poslao za kćerkicu!
Njoj je tek 2 mjeseca i teško da smo mogli dobiti bolju fotografiju od ove, a probali smo dosta puta.
Vodio sam računa da na fotografiji budu propisane proporcije (vrh glave - brada i od očiju do dna slike - sve po procentima), ali se sad zbog toga vidi ruka djeteta. Možda sam trebao odsjeći donji dio slike, ali onda nebi bilo u propisanim proporcijama!?

Volio bih da čujem i Vaše mišljenje!?

Hvala i pozdrav!

vuxanne
09.10.2013, 13:46
325

Evo slika koja sam ja poslao za kćerkicu!
Njoj je tek 2 mjeseca i teško da smo mogli dobiti bolju fotografiju od ove, a probali smo dosta puta.
Vodio sam računa da na fotografiji budu propisane proporcije (vrh glave - brada i od očiju do dna slike - sve po procentima), ali se sad zbog toga vidi ruka djeteta. Možda sam trebao odsjeći donji dio slike, ali onda nebi bilo u propisanim proporcijama!?

Volio bih da čujem i Vaše mišljenje!?

Hvala i pozdrav!

Super je ispala, ko velika. Ne ocekuju oni dede da bude isto kao odrasli. Sve da je i drzi neko u beloj odeci to je ok. Slatkis :bravo:

ASSI
09.10.2013, 16:58
Ma idealna je slika, samo opusteno. Prelepa je :bravo:

sile2302
10.10.2013, 10:57
Super je ispala, ko velika. Ne ocekuju oni dede da bude isto kao odrasli. Sve da je i drzi neko u beloj odeci to je ok. Slatkis :bravo:

Ma idealna je slika, samo opusteno. Prelepa je :bravo:

Hvala Vam puno!
Nadam se da će biti ok!

Pozdrav!

LiMan
14.09.2014, 22:19
Posto prijavljivanje za DV2016 bice najverojatnije uskoro, pocela sam da pripremam slike.. Prosle godine smo ih odradili kod fotografa, a ove godine imamo i malu bebu od 2 mjeseca koju mislim da nemogu slikati kod fotografa. Pokusala sam da je slikam lezeci na bjelu pozadinu, ali pozadina nije bila idealna, pa sam je obrisala.. Zanima me ako neko zna, nisam radila nikakve poprave lica osim sto sam je malo osvetlila, dali je diskvalifikujuce ako sam obrisala pozadinu? Moze li mi neko objasniti kako da postiram ovde sliku, pokusala sam ali ne ide..

Nikolaniko
15.09.2014, 13:52
Mi smo nasu bebu slikali za pasos u SUP-u kad je imala manje od tri meseca :) Ja sam je drzao sa strane, da se moje ruke ne vide, jedna ruka kod vrata i glavice, a drugom drzis telo :) Ispalo je odlicno.

Mozda vredi da pokusate takvo nesto kod fotografa... cisto dajem predlog. Mozete i kuci pored prozora, idealno ako je prozor na severnoj strani da ne udara sunce direkno (da bi izbegli ostre senke na licu)

jovancica
16.09.2014, 09:29
Ja sam slikala moju bebu kada je imala 2 meseci, isto na bela pozadina i uspela sam. nego mozes da proveris dali je slika ok....
mislim da ovo moe da ti pomogne : http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

LiMan
16.09.2014, 15:12
Fala Jovancica, se iskrsivme so srpskiov :grin: Jas go slikav na bel carsav ama se pravat nabori i pozadinata ne e idealno cista. Zatoa ja izbrisav pozadinata vo photoshop, ama ne sum sigurna dali smeat da se pravat digitalni obrabotki na slikata.. Sega gledam deka vie ste dobile na lotarija, sreknici! :) moze li da mi kazes slikata na bebeto kako potocno ja napravivte, i bese li cisto bela pozadi? I ispravena li bese glavata, mene nekako sve malku navalena ili na edna ili na druga strana.. Fala ti odnapred na odgovorot!

jovancica
16.09.2014, 21:07
Pozadinata bese bela, carsav. I glavceto mu bese na ednata strana( ne mnogu ama bese vooclivo). Bas se iznenadiv koga vidov deka e vo red. Napraviv samo auto corect i tolku....ja barav sega vo kompjuterov ama sum ja izbrisala....
Prati gi instrukciite i so srekja :)

Sacipko
25.09.2014, 21:22
I mi imamo bebu 3 meseca i skapirao sam da treba slika i zanju, ali, da li pri samoj prijavi treba pasos ili ne? Ili tek ako budemo izvuceni? Ovo nam je treca prijava, stim sto smo prosle godine promakli, zbog trudnoce supruge, pa sam malo zaboravio.
Hvala unapred

jovancica
25.09.2014, 21:44
I mi imamo bebu 3 meseca i skapirao sam da treba slika i zanju, ali, da li pri samoj prijavi treba pasos ili ne? Ili tek ako budemo izvuceni? Ovo nam je treca prijava, stim sto smo prosle godine promakli, zbog trudnoce supruge, pa sam malo zaboravio.
Hvala unapred
Ne, beba nemora da ima pasos kada aplicirate.Pasos treba kada vas izvuku i kada popunjavate DS 260. Srecno.....:==D:

toor
26.09.2014, 09:39
Slikali smo se kod profesionanim fotografom ali vidim da pozadina uragena fotosopom dali je to dozvoljeno!!! Hvala unapred

pelcer224
26.09.2014, 12:00
Ne kapiram zasto dozovljavate takve igre fotografima da platite i neko vas jos dovodi u zonu rizika. Za ovih 7 godina igranja lutrije isao sam sa porodicom kod razlicitih fotografa i bio sam kratak i jasan u lice "treba mi slika kao za licna dokumenta sa bijelom pozadinom samo ako imate takvo platno, tih i tih dimenzija zelim sliku. Bio sam jasan moze - ne moze, ako mozete da sjednemo, ako ne ajde zdravo. Kakva obrada slika i slicne stvari...
Odgovor ti sa sigurnoscu niko ne moze dati. Mozda prodje obrada a mozda te eliminisu zbog obrade pozadine. Jedino je sigurno, ti si taj koji ce drhtati da li takvom prijavom bacas godinu dana niz vjetar ili ne.

toor
26.09.2014, 12:29
Hvala ti puno danas idemo kod drugog slikara i poslusacu tvoj savet.

SRBghost
27.09.2014, 08:35
Hvala ti puno danas idemo kod drugog slikara i poslusacu tvoj savet.

Ja bih ipak pokusao sa fotografom ;)

Salim se malo. Vidi, mi smo se slikali za turisticke vize pre 3 godine. ISto tako je pozadina skidana u Ps-u i nije bilo nikakvih problema. Vize su nam odobrene i ta slika je na njima.

euroclydon
06.10.2015, 13:34
Pozdrav svima!
Ove godine supruga i ja bismo probali srecu po drugi puti prijavili se na DV loto ali smo pre 2 nedelje dobili blizance.
Obzirom da su oni mali i da nemam ideju kako da ih slikam, a mejl sam vec slao ambasadi u BG i rekli su mi da su fotografije neophodne, da li neko moze da mi da savet kako da izvedemo to fotografisanje?
Ne bismo da propustimo sansu tako da se nadam da je mozda neko imao slicno iskustvo.
U napred zahvalni!!!

USABIH
06.10.2015, 22:49
Pozdrav svima!
Ove godine supruga i ja bismo probali srecu po drugi puti prijavili se na DV loto ali smo pre 2 nedelje dobili blizance.
Obzirom da su oni mali i da nemam ideju kako da ih slikam, a mejl sam vec slao ambasadi u BG i rekli su mi da su fotografije neophodne, da li neko moze da mi da savet kako da izvedemo to fotografisanje?
Ne bismo da propustimo sansu tako da se nadam da je mozda neko imao slicno iskustvo.
U napred zahvalni!!!

Polozis ih na bijelo platno i slikas iz pticije perspektive.

shomi1417
07.10.2015, 22:27
Pozdrav ljudi, da li prolazi slika deteta sa otvorenim ustima ;-)
Tako mi ispala klinka na slici :-)