PDA

View Full Version : Promena prebivališta izvan države navedene u prijavi

Fitz
12.10.2012, 18:03
Pozdrav!
Naime, postoji mogućnost da sredinom sljedeće godine otiđem iz zemlje na nekoliko mjeseci, pa me sad zanima ako me izvuku da li mogu zakazati intervju tamo u veleposlanstvu ili ću se morati vratiti u RH. Hvala svima na odgovorima.

LP

LoLa Galland
13.01.2013, 14:50
Pozdrav!
Naime, postoji mogućnost da sredinom sljedeće godine otiđem iz zemlje na nekoliko mjeseci, pa me sad zanima ako me izvuku da li mogu zakazati intervju tamo u veleposlanstvu ili ću se morati vratiti u RH. Hvala svima na odgovorima.

LP

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1124&page=4

LoLa Galland
02.02.2013, 15:56
adresa je i dalje u gradu,RH, u kojem jesmo, samo druga.. adresu smo morali mijenjati zbog stana koji smo uzeli, zbog struje, vode i tako.. mijenali smo licne karte, ne i pasose(u pasosima oboje imamo razlicite adrese).
medutim ne zivimo na toj adresi niti cemo poceti zivjeti prije intervjua, sad da li trebamo o tome obavijestiti KCC ili?

petrojka1980
03.02.2013, 20:00
adresa je i dalje u gradu,RH, u kojem jesmo, samo druga.. adresu smo morali mijenjati zbog stana koji smo uzeli, zbog struje, vode i tako.. mijenali smo licne karte, ne i pasose(u pasosima oboje imamo razlicite adrese).
medutim ne zivimo na toj adresi niti cemo poceti zivjeti prije intervjua, sad da li trebamo o tome obavijestiti KCC ili?

Moj savet je da pozoves ambasadu i pitas ih. Ja sam se aprila prosle godine preselila, u papirima koje sam poslala u KCC sam navela sadasnju (novu) adresu, a u pasosu mi je i dalje stara adresa. U petak sam zvala ambasadu i pitala treba li da menjam pasos i odgovor je bio NE. Takodje sam se malo raspitivala i ovde u SUP-u i receno mi je da promena adrese nije valjan razlog za novi pasos. Nelogicno, ali tako je...