PDA

View Full Version : USCIS Immigrant Fee

Stranice : [1] 2

oskark
11.02.2013, 21:49
Dakle, efektivno od 1. Februara, dobitnici imigrantskih viza treba da plate USCIS Immigrant fee od $165, koja se tacnije placa posle dobijanja vize a pre dolaska u US.

Link za placanje je ova

https://www.pay.gov/paygov/forms/formInstance.html?agencyFormId=40850201

Kako ja znam(mozda I ne znam dobro) za sada jos nikog nema a da je posle 1.02 bio na intervju-u, tako da cu verovatno ja biti prvi, pa cu samim tim dobiti valjda neko obavestenje. A ako ne pitacu :grin:

Naravno, ova tema je otovrena, ako nekome I tu treba pomoc.

oskark
14.03.2013, 13:20
Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...

nikolateo
22.05.2013, 15:04
Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...

e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan

free
22.05.2013, 22:28
e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan

Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.

nikolateo
23.05.2013, 13:14
Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.

Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece? :)

mikiSA
23.05.2013, 13:58
Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece? :)

Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.

Vangelistexas
23.05.2013, 16:43
Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.

Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/nativeimages/Machinereadableimmigrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro :)

holmes
23.05.2013, 17:01
Samo malo: Immigrant Fee se placa za izdavanje vize ili za izdavanje GC?

Zana
23.05.2013, 17:20
Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/nativeimages/Machinereadableimmigrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro :)

Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?

Vangelistexas
23.05.2013, 17:32
Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?

Znao sam da ce se neko naci prozvanim ko ne treba. Zana, zaboga. Ti si naj, da kazem, korisniji clan ovog foruma i tvoja pomoc je svima bila dobrodosla. Valjda je to trebalo da shvate oni koji su stari aktivni clanovi foruma. Nazalost, takvih vas je malo i samim tim je lelemudima dozvoljeno da dele savete, informacije i slicno koji u vecini slucajeva NISU TACNI.

free
23.05.2013, 21:39

Nisam, necu jos da placam iz vise razloga.
Prvo nema sada te pare jos, drugo necu ovim nasim derikozama od banki da dajem pare koje nemam i trece dacu drugarici kod koje idem da mi ona iz US plati to a kad stignem kod nje dacu joj kes jer mi je tako najjeftinije.

Gordana07
25.05.2013, 14:31
I jas probuvam da platam USCUS immigrant fee no ne mi go prifaka ID brojot. Znae li nekoj koga ke go popravat sistemot i dali moze da se plati so check ili slichno ?

ivanmilosavljevic
28.05.2013, 16:52
Ja sam taxu platio dan pre ulaska u Ameriku,ako ne platiš taxu pre ulaska nije problem,ali neces dobiti GC za 2-3 nedelje vec par meseci.

Vangelistexas
28.05.2013, 17:43
I jas probuvam da platam USCUS immigrant fee no ne mi go prifaka ID brojot. Znae li nekoj koga ke go popravat sistemot i dali moze da se plati so check ili slichno ?

Popravljen je sistem. Alien number se pise u formatu AXXXXXXXXX (devet cifara, ako imas broj od 8 cifara stavljas NULU nakon slova A, dakle A0........). Case number se pise isto kao sto pise na papiru koji si dobila u ambasadi: 2013EUXXXXX, bez nula, bez icega :) sistem je proradio :)

Makovi
26.06.2013, 18:17
Pozdrav, može li mi netko tko je nedavno plaćao uscis fee i vizu reći koliko plaća vizu i uscis fee dijete od 3 godine? Izvučeni smo za 2014. Koliko vidim prema dosadašnjim iskustvima, platit ćemo 3x330 i 3x146? Je li to točno ili ipak djeca plaćaju drugačije s obzirom da je i liječnički pregled za njih jeftiniji? Znam da nema veze jedno s drugim, ali možda će ipak biti nešto jeftinije?

mikiSA
26.06.2013, 19:33
Pozdrav, može li mi netko tko je nedavno plaćao uscis fee i vizu reći koliko plaća vizu i uscis fee dijete od 3 godine? Izvučeni smo za 2014. Koliko vidim prema dosadašnjim iskustvima, platit ćemo 3x330 i 3x146? Je li to točno ili ipak djeca plaćaju drugačije s obzirom da je i liječnički pregled za njih jeftiniji? Znam da nema veze jedno s drugim, ali možda će ipak biti nešto jeftinije?

Tacno toliko cete placati, ljekarski nema veze sa ovom USCIS fee.

petrojka1980
26.06.2013, 22:00

Samo mala ispravka da je USCIS fee 165€, ukoliko se nesto nije promenilo. Svi placaju sve... Takva su pravila igre :grin:

ivanmilosavljevic
28.06.2013, 02:53
Samo mala ispravka da je USCIS fee 165€, ukoliko se nesto nije promenilo. Svi placaju sve... Takva su pravila igre :grin:

Nije 165 eura vec dolara.Placa se pre dolaska u Ameriku,meni je green card stigao posle mesec dana verovatno jer je duza provera.Jer je skoro svima stigla posle 3 nedelje...

petrojka1980
28.06.2013, 13:18
Nije 165 eura vec dolara.Placa se pre dolaska u Ameriku,meni je green card stigao posle mesec dana verovatno jer je duza provera.Jer je skoro svima stigla posle 3 nedelje...

Da, dolari su u pitanju. Po inerciji sam napisala evro. Sve tarife su u dolarima kad je Amerika u pitanju. Hvala na ispravci!

LoLa Galland
04.07.2013, 21:58
platila sam ali nigdje sluzbene potvrde.. isla sam preko Elisa na USCIS stranicama.. kako bi trebao izgledati racun? vidim da su mi u banci skinuli novce

Fridex
14.08.2013, 14:45
platila sam ali nigdje sluzbene potvrde.. isla sam preko Elisa na USCIS stranicama.. kako bi trebao izgledati racun? vidim da su mi u banci skinuli novce

I ja imam isti problem. platio sam 30.jula... i nikakva podvrda do sada..

oskark
18.08.2013, 04:49
I ja imam isti problem. platio sam 30.jula... i nikakva podvrda do sada..

Ono sto ste mogli da uradite pre nego sto ste zavrsili, da upisete mail adresu pa da vam posalju potvrdu na vas mail. Tako je bilo kada sam ja pacao. Plus je bila opcija da se stampa, sto sam ja i uradio samo sto sam ja odstampao u pdf format. :obrva:

A druga stvar je da vam to ovde uospte nece traziti. I ja sam se brinuo da imam sav dokaz da je placen, umnozio sam u par primeraka ali niko to ne trazi ovde. Eventualno mozda, MOZDA ako izadje neki konkretan problem oko toga, ali to verujem da neko treba biti baksuz

milan63
19.08.2013, 22:56

Pozdrav svima.da li mozda neko ima informaciju na koji nacin je moguce platiti ovaj fee jer evo danima ne mogu da pristupim sajtu.ako neko ima slicno iskustvo neka pise cisto da znam da li ja pravim neku gresku.hvala

Fridex
20.08.2013, 09:40
Evo ove se napravi novi account.
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISControllerAction.do?TAM_OP=login&ERROR_CODE=0x00000000&URL=%2F&AUTHNLEVEL=&OLDSESSION=

Meni sajt radi. Jeste malo glupav al takav je...

milan63
20.08.2013, 15:25
Evo ove se napravi novi account.
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISControllerAction.do?TAM_OP=login&ERROR_CODE=0x00000000&URL=%2F&AUTHNLEVEL=&OLDSESSION=

Meni sajt radi. Jeste malo glupav al takav je...

prijavio sam se ali opet kada dodjem do placanja izbacuje da postoji neka greska.zvao sam ambasadu i kazu da postoji sansa da im sajt bude blokiran i da se to desava vrlo cesto.

milan63
26.08.2013, 18:54
prijavio sam se ali opet kada dodjem do placanja izbacuje da postoji neka greska.zvao sam ambasadu i kazu da postoji sansa da im sajt bude blokiran i da se to desava vrlo cesto.

Ima li jos ko ovakav problem.pokusavam danima I nista.stalno izbacuje error.da li postoji mogucnost placanja money orderom ili cekom, ili je on line iskljucivi metod?

Makovi
26.08.2013, 21:47
Ne znam je li netko ovo predložio, ali možda je greška u tvom računalu. Pokušaj ocistiti privremenu memoriju internet explorera pritiskom na ctrl+shift+delete. Onda nanovo otvoriti internet pretraživač i probati ponovno. Ne znam da li možda ja to nekom IT-ovcu pametujem, eto, samo pokušavam pomoći.

milan63
26.08.2013, 23:39
Ne znam je li netko ovo predložio, ali možda je greška u tvom računalu. Pokušaj ocistiti privremenu memoriju internet explorera pritiskom na ctrl+shift+delete. Onda nanovo otvoriti internet pretraživač i probati ponovno. Ne znam da li možda ja to nekom IT-ovcu pametujem, eto, samo pokušavam pomoći.

Probao sam preko mobilnog I kompa I nikako ne ide.za mene sam platio bez ikakvih problema pre 4mes a sad za suprugu I cerkicu nikako.

zvercica
30.08.2013, 13:16
Uplatila ali nisam dobila nikakvu potvrdu o plaćanju, tj dobila sam samo "USCIS has taken action on your application/petition and updated your account". U dnu mail-a piše da se ovaj mail ne može iskoristiti kao dokaz o plaćanju. Novac su mi skinuli sa računa. Jel zna neko kako se može doći do ovog dokaza?

johnny_nyc
30.08.2013, 14:09
Uplatila ali nisam dobila nikakvu potvrdu o plaćanju, tj dobila sam samo "USCIS has taken action on your application/petition and updated your account". U dnu mail-a piše da se ovaj mail ne može iskoristiti kao dokaz o plaćanju. Novac su mi skinuli sa računa. Jel zna neko kako se može doći do ovog dokaza?

ako ne možeš doći do potvrde plaćanja sigurno na netbankingu možeš izvući dokaz da su sredstva skinuta sa računa (pod uvjetom da koristiš netbanking), ako ne možda kakva potvrda od banke.

Маче
31.08.2013, 16:04
Imao je skoro neko problem sa placanju? meni kaze da mi je kartica odbijena a ne znam zasto. kartica je u redu pare ima na nju ali kaze da je odbijena i da ne mogu platiti :nene:

milan63
17.09.2013, 17:22
Imao je skoro neko problem sa placanju? meni kaze da mi je kartica odbijena a ne znam zasto. kartica je u redu pare ima na nju ali kaze da je odbijena i da ne mogu platiti :nene:

Ja ne mogu ni pristupiti sajtu.mozes li mi pustiti link na kome je izvrsena uplata? Definitivno nesto ne funkcionise

petrojka1980
17.09.2013, 21:22
Evo ja da prijavim da sam taksu uspesno platila u petak i juce su skinute pare sa racuna. Nije bilo nikakvih problema. Otvorila sam nalog preko elis-a i platila ocevom karticom.

Маче
20.09.2013, 06:49
Ja ne mogu ni pristupiti sajtu.mozes li mi pustiti link na kome je izvrsena uplata? Definitivno nesto ne funkcionise

ja sam uplatila 2-og septembar ne znam sta je bio problem ali kad sam pokusala naredni dan sve je bilo u redu sa karticom. a sad je problem sa sajtom i ja ne mogu pristupiti ali ne brini to je njihovi problem resit ce ga oni tokom ovih dana. ne mogu ti pustiti link posto ne funkcionise ali probacu ovako mozda kad proraboti ce da ti ga otvori: https://elis.uscis.dhs.gov/

ivanmilosavljevic
13.02.2014, 05:30
Najbezobraznija stvar koju sam doziveo u Americi USCIS FEE.
Zasto?
Pre dolaska u U.S zamolio sam druga da mi uplati tu taxu koji zive ovde u iznosu 165 dolara.Sve je odradjeno kako treba,dobio sam confirmation number kompletne podatke o transkaciji.
Znaci dosao ovde 23 maja 2013,drugar koji mi je platio taxu odselio se u drugi stan i sasvim slucajno otisao da proveri postu.
Nasao je pisma sa opomenama od strane USCIS-a,sa naznakom da sto pre platim taxu plus taxe.Iznos je skocio na 218 dolara.
Istog dana sam pozvao taj department i otisao do banke da uzmem izvod da sam platio.Sve u svemu zakljucak je bio,posaljite dokaz da ste platili i nece biti problema.Poslao sam pismo,dokaz o uplati iz banke gde se jasno vidi da je svrha placanja fee za imigracionu vizu,kopiju kartice,notice i objasnjenje da je sve placeno na vreme.
Sta se dalje desava,ja sam njih posle nedelju dana poceo da zovem da vidims ta se desava.Njihov komentar dobili smo pismo i prosledili smo department of threasury... Budite strpljivi.
Za to vreme dok sam cekao odgvor,podilgi su mi penale na iznos od 283 dolara.
Uzeo sam karticu i platio sam im iznos.Kao mislio sam se da se opet zalim,ali skontao da se radi o cistoj otimacini.

IgorMAD
13.02.2014, 11:07
Ja sam taj fee platio iz Srbije, pre puta u USA. Posle tacno dva meseca mi je stigla zelena karta. Ali zvao sam ih u medjuvremenu nekoliko puta da vidim sta se desava, plasio sam se da nije prosla uplata ili ko zna sta jos.

ivanmilosavljevic
13.02.2014, 15:56
Ja sam taj fee platio iz Srbije, pre puta u USA. Posle tacno dva meseca mi je stigla zelena karta. Ali zvao sam ih u medjuvremenu nekoliko puta da vidim sta se desava, plasio sam se da nije prosla uplata ili ko zna sta jos.
I ja sam platio prr ulaska u zemlju I zelenu dobio 3 nedelje nakon ulaska.

ivanmilosavljevic
13.02.2014, 15:56
I ja sam platio prr ulaska u zemlju I zelenu dobio 3 nedelje nakon ulaska.

Zana
13.02.2014, 17:14
Najbezobraznija stvar koju sam doziveo u Americi USCIS FEE.
Zasto?
Pre dolaska u U.S zamolio sam druga da mi uplati tu taxu koji zive ovde u iznosu 165 dolara.Sve je odradjeno kako treba,dobio sam confirmation number kompletne podatke o transkaciji.
Znaci dosao ovde 23 maja 2013,drugar koji mi je platio taxu odselio se u drugi stan i sasvim slucajno otisao da proveri postu.
Nasao je pisma sa opomenama od strane USCIS-a,sa naznakom da sto pre platim taxu plus taxe.Iznos je skocio na 218 dolara.
Istog dana sam pozvao taj department i otisao do banke da uzmem izvod da sam platio.Sve u svemu zakljucak je bio,posaljite dokaz da ste platili i nece biti problema.Poslao sam pismo,dokaz o uplati iz banke gde se jasno vidi da je svrha placanja fee za imigracionu vizu,kopiju kartice,notice i objasnjenje da je sve placeno na vreme.
Sta se dalje desava,ja sam njih posle nedelju dana poceo da zovem da vidims ta se desava.Njihov komentar dobili smo pismo i prosledili smo department of threasury... Budite strpljivi.
Za to vreme dok sam cekao odgvor,podilgi su mi penale na iznos od 283 dolara.
Uzeo sam karticu i platio sam im iznos.Kao mislio sam se da se opet zalim,ali skontao da se radi o cistoj otimacini.

Ako smem da pitam sta je konkretno bio problem: ja koliko znam oni (USCIS) nemaju nikakve penalties za kad ne platis ono sto si duzan, osim kad se bounce check ili kartica declined. Pise na njihovom sajtu da immigrant mora da otvori nalog i plati sa svog racuna, nije dozvoljeno da placa advokat ili zastupnici. Stvarno bih volela da znam sta se desilo, jer za sve sto smo mi placali njima (a ima toga), ne postoji nikakav penalty ni za sta (ako ne platis jednostavno ti ne processuju slucaj i to je to), osim za insufficient funds. Pogledacu im ponovo FAQ, mozda su prikrili informaciju negde.

free
13.02.2014, 17:16
Ja nisam mogao da platim iz Srbije nikako, pa su mi platili iz US, naravno pre puta istigle GC tacno 4 nedelje od ulaska.

Makovi
26.02.2014, 15:37
Upravo bez problema platio USCIS fee sa istom VISA karticom vezanom za ziro racun s kojom sam platio i vize u ambasadi. Tada su mi skinuli po 5,75, a ovo danas po 5,57, takav i je tecaj u banci za danas. Za nas troje ukupno 495 dolara. pljacka. Ali sta se mora nije ni tesko. Ma vraga. Tesko je. Jedva skupili.

Vec vidim na internet bankarstvu da su rezervirali sredstva, pos 000000001 (prvi svjetski pos!)

U stvari se racun ne dobije nego se mailom dobiva obavijest o promjeni statusa na sistemu USCIS ELIS na koji se prije placanja treba prijaviti imenom i lozinkom, a tu je jos svaki put kod ukljucivanja i dodatna provjera pinom koji se prima na mail.

Nakon placanja pojavi se stranica submission confirmation i stisne se exit i onda vas preusmjerava na stranicu USCIS ELIS i tamo u padajucem izborniku SELECT CASE TO VIEW STATUS (ako je za vise osoba) se odabere IOE broj pa se rek onda dolje u nastavku pojavi RECEIPT ID iliti broj racuna. E onda se stisne vIEW SNAPSHOT i u pdf-u se otvara koje ime se krije iza tog broja. No bitno je da na dnu pise payment: submitted. Dosta komplicirano.

Jos su i nacrtane tocke draft-submitted-accepted-optimized-closed-reopened

Crta se ppo placanju pomakne do SUBMITTED znaci jos slijedi accepted i valjda optimized (prema potrebi) i closed. Reopened valjda isto samo prema potrebi. Za svaku promjenu statusa posalju mail. Tako sam i sada primio ali samo hrpu brojeva transakcija i da je podnesena uplata, valjda je to vec kao racun?

Uglavnom ja sam sve te ekrane isprintao pa neka si traze ako nesto ne bude jasno na imigracijskom.

holmes
26.02.2014, 23:41
Da, tako to ide. Na imigracionom me nista nisu pitali o tome. Posto sam platio 2 mjeseca prije ulaska u US, ocekivao sam zelenu kartu ranije, ali evo nakon mjesec i po, jos nista sem SSN nismo dobili. I za to sam morao da intervenisem kod SSA, jer su moji dobili posle 7 dana, a ja iz nekog razloga nisam. Tek nakon sto su prosle 3 nedelje, izdali su mi potvrdu sa brojem SSN, a par dana kasnije stigla je i prava.

vuxanne
27.02.2014, 05:45
Da vas malo utesim tarife za prijave preko posla su za USCIS 580 dolarjeva - permanent residency application form (I 140) a 1070 dolarjeva je adjustment of status (I 485)... Po osobi...

holmes
15.03.2014, 02:09
Danas smo supruga i ja, nakon 59 dana u US bili u immigration, po pozivu koji je stigao par dana ranije. Zvali su nas da ponovo radimo biometriju (otisak i fotka). Pitao sam sluzbenicu zasto smo morali da radimo ponovo, jer smo otisak vec dali na aerodromu, po dolasku. Promrmljala je da tako treba... Rekla je da mozemo brzo da ocekujemo GC. Ne znam da li je ovo nova praksa, ali da znate da se ne iznenadite ako umjesto GC stigne koverta sa pozivom u immi.

via
18.03.2014, 15:58
USCIS fee upravo plaćen bez problema, VISA debitnom karticom. Za svo četvero na jednom nalogu, payment submitted i nadam se da je sve ok. Dobila sam obavijest o izvršenoj uplati i updejtovanom statusu na mail.

RBSMC
18.04.2014, 01:06
Imam jedno pitanje u vezi plaćanja USCIS fee.
Kao nosilac planiram da otputujem prvi i to već za 2-3 nedelje a supruga i ćerka će za par meseci. Isto tako planiram (ako je izvodljivo) da prvo platim moj fee, a za njih dve pred njihov ulazak.
E sad pitanje - da li je moguće pod jednim zajedničkim account-om plaćati posebno za jednog pa posle za druge članove?
Da li je alternativa da se prave posebni account-i?
Pročitao sam uputstva na njihovom sajtu i video da kažu da je moguće platiti sa jednog naloga i za članove porodice, ali nije jasno da li je to moguće posebno.
Iz onog pdf-a (http://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/USCIS%20ELIS/immigrant-fee-guide.pdf) sa uputstvom korak po korak zaključio sam da sistem na kraju napravi total za sve članove i upućuje na stranicu za plaćanje - dakle nema pojedinačnog plaćanja.

nina-venus
19.04.2014, 20:35
Moze li ovaj fee da se plati Maestro debitnom karticom iz Srbije?Ili mora da bude VISA?Moze li VISA karticom od prijatelja?

IgorMAD
19.04.2014, 20:37
Ja sam uzeo internet karticu Banke Intese i bez problema sam izvrsio uplatu.
A mozes slobodno da koristis karticu od prijatelja, to nije nikakav problem, bitno je da se plati...

nina-venus
19.04.2014, 21:07
Hvala!Ne znam ni sta je internet kartica,ali Sberb valjda ima!

mikasa
28.04.2014, 18:19
Immigrant fee uspesno placen karticom prijatelja iz USA, pre oko tri nedelje .
Kada se ulogujem na svoj profil na ELIS-u i odem na "view messages" nalazim 3 primljene poruke. Dve su "case receipt notice" , u kojima stoji da je to samo dokaz da je uscis primio nas 'benefit request'. Jedna poruka za zenu i jedna za mene. Treca primljena poruka je "Account Online Access Code Notice" samo za suprigu tj. glasi na njeno ime i stoji njen receipt number. U poruci stoji :

U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) has initiated the processing of your Immigrant
Visa Packet in order to produce your Permanent Resident Card. Once USCIS completes processing,
we will mail your card to the address above. You should receive your card within 30 days.
itd... o tome kako se moze pratiti status.

E sad mene interesuje zasto nisam dobio istu poruku i da li ste vi ostali koji ste prosli kroz ovo dobijali ovu poruku za svakog clana porodice? Mi idemo za usa za mesec dana. Zena je nosilac.

goblini
04.05.2014, 19:47
Pozdrav forumasima! Pratimo odavno ovaj forum i hvala svima na svim savetima koje smo ovde pokupili na nasem zelenom putu. :)

Do sada nismo imali ni jedno pitanje, pa je ovo nas prvi post, i to zahvaljujuci tome sto smo medju temama pronalazili odgovor na svako pitanje koje bi nam se pojavilo.

Imamo jedno pitanje na koje nismo pronasli odgovor, muz i ja smo platili USCIS fee preko ELIS sajta vizom za internet placanja i to je odmah proslo sve ok. Dobili smo receipt ID i na ELIS sajtu kad se ulogujem vidim u STATUS DETAILS: your application has been accepted and is pending review.

Sta sada? Da li treba jos nesto da kliknem, uradim? Izvinjavam se ako je glupo pitanje ili je vec bilo ranije ali vidim da svi pominjete neke statuse koji zvuce kao proces a nas pending mi uopste ne zvuci kao da se nesto dogadja. Takodje, kako na USCIS sajtu da proveravam status? Primetila sam da ima i tamo opcija MY CASE STATUS ali kad ukucam moj receipt ID ne prepoznaje ga.

Hvala.

Pozdrav.

sonny_crockett
04.05.2014, 20:32
Pozdrav forumasima! Pratimo odavno ovaj forum i hvala svima na svim savetima koje smo ovde pokupili na nasem zelenom putu. :)

Do sada nismo imali ni jedno pitanje, pa je ovo nas prvi post, i to zahvaljujuci tome sto smo medju temama pronalazili odgovor na svako pitanje koje bi nam se pojavilo.

Imamo jedno pitanje na koje nismo pronasli odgovor, muz i ja smo platili USCIS fee preko ELIS sajta vizom za internet placanja i to je odmah proslo sve ok. Dobili smo receipt ID i na ELIS sajtu kad se ulogujem vidim u STATUS DETAILS: your application has been accepted and is pending review.

Sta sada? Da li treba jos nesto da kliknem, uradim? Izvinjavam se ako je glupo pitanje ili je vec bilo ranije ali vidim da svi pominjete neke statuse koji zvuce kao proces a nas pending mi uopste ne zvuci kao da se nesto dogadja. Takodje, kako na USCIS sajtu da proveravam status? Primetila sam da ima i tamo opcija MY CASE STATUS ali kad ukucam moj receipt ID ne prepoznaje ga.

Hvala.

Pozdrav.

Mislim da sam vec procitao na immigration forumu nesto u vezi toga. Ovako, trebalo bi da sacekas jos koji dan da to "proknjize" pa onda opet proveri. Ako nista od toga ne radi, zoves KCC ili ambasadu pa ti oni pomognu. P. S. Ovo je samo moje misljejne, ako gresim, ne zamerite :)

IgorMAD
04.05.2014, 22:02
Nista ne treba da radis! Treba samo da odes u USA i da cekas zelenu kartu. Meni je stigla dva meseca po dolasku.

goblini
04.05.2014, 22:10
Nista ne treba da radis! Treba samo da odes u USA i da cekas zelenu kartu. Meni je stigla dva meseca po dolasku.

Igore, idemo za koji dan. Zato i pitam. Posto mi nije jasno kako svima stoje neke promene statusa a nama ne stoji nista osim ovog sto sam navela? Da li se to menja tek nakon ulaska u USA?

IgorMAD
04.05.2014, 22:23
Meni se nije nista promenilo sve do par dana pred dolazak zelene karte. Zvao sam ih posle mesec dana da pitam o cemu se radi ali su mi rekli da imaju veliki broj zahteva koje obradjuju pa ne stizu...
Vama je bitan socijalni broj kad stignete (a to nema veze sa ovim fee-jem), zelenu kartu i onako imate u pasosu i ona vazi godinu dana. Cak u slucaju i da va, ne stigne GC za godinu dana (sto je nemoguce), mozete da odete u Immigration Office da vam udare novi pecat u pasos.

Sve je to ok, nista se ne brinite :)

goblini
04.05.2014, 23:08
Meni se nije nista promenilo sve do par dana pred dolazak zelene karte. Zvao sam ih posle mesec dana da pitam o cemu se radi ali su mi rekli da imaju veliki broj zahteva koje obradjuju pa ne stizu...
Vama je bitan socijalni broj kad stignete (a to nema veze sa ovim fee-jem), zelenu kartu i onako imate u pasosu i ona vazi godinu dana. Cak u slucaju i da va, ne stigne GC za godinu dana (sto je nemoguce), mozete da odete u Immigration Office da vam udare novi pecat u pasos.

Sve je to ok, nista se ne brinite :)

Hvala ti puno na informacijama! Hvala i ostalima na pomoci.

Pozdrav.

roki_rd
05.06.2014, 15:31
Popravljen je sistem. Alien number se pise u formatu AXXXXXXXXX (devet cifara, ako imas broj od 8 cifara stavljas NULU nakon slova A, dakle A0........). Case number se pise isto kao sto pise na papiru koji si dobila u ambasadi: 2013EUXXXXX, bez nula, bez icega :) sistem je proradio :)

Zdravo ljudi imam edno pitanje.... Hteli smo sa suprugom da uplatimo za zelonom kartu (on line) na USCIS Fee i na pitanje gde treba da vnesemo nas CN (case number), neznamo sta da radimo. Ovde smo procitao da netreba se unositi nule, primer (2014EU12345), a zvao sam i ambasadom i oni su meni rekli da pisemo i nule ( 2014EU00012345)

A papir koi smo dobili od ambasade, gde ima objasnenje kako treba se platiti za USCIS Fee, nas CN e napisan kako 2014EU12345

E sada molio bih za pomoc, onima koi su vec ovo radili i sve je proslo OK, da mi kaze kako su napisali CN (case number) broj

Hvala unapred !

mikiSA
05.06.2014, 17:01
roki, na samoj vizi imas upisan broj, pogledaj u desnom uglu vize/a (u pasosu gdje je nalijepljena), za svakog ce biti razlicit, neka me neko ispravi za ovo. CN nema neke veze sa tim, samo onih zadnjih 5 brojeva sa 2014 EU XXXX bi trebalo da bude to.

RBSMC
05.06.2014, 19:52
Zdravo ljudi imam edno pitanje.... Hteli smo sa suprugom da uplatimo za zelonom kartu (on line) na USCIS Fee i na pitanje gde treba da vnesemo nas CN (case number), neznamo sta da radimo. Ovde smo procitao da netreba se unositi nule, primer (2014EU12345), a zvao sam i ambasadom i oni su meni rekli da pisemo i nule ( 2014EU00012345)

A papir koi smo dobili od ambasade, gde ima objasnenje kako treba se platiti za USCIS Fee, nas CN e napisan kako 2014EU12345

E sada molio bih za pomoc, onima koi su vec ovo radili i sve je proslo OK, da mi kaze kako su napisali CN (case number) broj

Hvala unapred !

Treba da upisete brojeve onako kako pise na tom papiru koji ste dobili u ambasadi. Znaci bez nula ispred broja. Sad sam proverio na USCIS ELIS moj nalog i tako stoji.

via
05.06.2014, 20:56
Definitivno bez nula, sad sam i ja provjeravala. Inace, kad su ove stvari u pitanju, šta smo kako ispunjavali ja kao da sam sve radila prije 5 godina, ništa se ne sjećam :grin::grin: Sreća pa je print screen radio punom parom za svaki korak... :)

roki_rd
05.06.2014, 21:20
Hvala sto ste bili ljubezni i odgovorili ovako brzo na moeto prasanje

johnny_nyc
16.07.2014, 21:40
evo upravo smo uplatili immigration fee, ono što me zanima dali smo obavezni napraviti update profila odnosno unositi mailing adrese itd. pred kraj me traži i upload slike nekog dokumenta kao nekakav dokaz. dali je netko to radio?

johnny_nyc
16.07.2014, 22:03
evo upravo smo uplatili immigration fee, ono što me zanima dali smo obavezni napraviti update profila odnosno unositi mailing adrese itd. pred kraj me traži i upload slike nekog dokumenta kao nekakav dokaz. dali je netko to radio?

johnny_nyc
16.07.2014, 22:09
uopće nema veze sa temom ali kako upaloadati fotografiju u post? sorry na spamanju teme.

via
17.07.2014, 04:10

Ja inace kao da sam sve to radila prije 100 godina :grin:, ali gotovo sam sigurna da nisam radila upload nikakvog dokumenta. I kad sam izvrsila uplatu mozda sam jos 1-2 pogledala profil, kad smo vec bili ovdje, cisto da vidim status. Nisam radila nikakav update.

Mozda se nesto promijenilo?!:no:

11.08.2014, 09:47
Upravo platio fee za suprugu i sve prošlo bez problema zasad...
Javim kad uplata sjedne i njima u sustav.

mikagrubinen
20.08.2014, 11:33
Supruga je izvucena za Green Card i ona je nosilac vize, a ja sam uz nju dobio Green Card. Juce sam placao fee i na uscis elis sajtu se registrovao i usao u proces placanja. Uneo svoje podatke, pa kasnije dodao suprugu i uneo njenje podatke i sve je proslo ok. Na kraju sam dobio mail u kome pise "USCIS has taken action on your application/petition and updated your account. Please access your account to view the update."

Odem na sajt i tamo pod mojim nalogom ima da se pogleda pdf fajl View Snapshot. Kad ga otvorim u njemu su podaci samo za suprugu, mene nema. E sad ne znam da li je jos neko imao istu situaciju da je sa jednog naloga placao za ostale clanove porodice i da li je to u redu posto je ona nosilac vize? Pored toga stoji nam i STATUS DETAILS: your application has been accepted and is pending review.

Inace u banci sa kartice sa kojom sam placao su skinuta tj. rezervisana sredstva za oboje, znaci 330 dolara.

SRBghost
20.08.2014, 14:24
MIslim da je sve u redu. Stoji ti samo ime supruge jer je ona nosilac aplikacije. Ali, nadamo se da ce se javiti neko iskusniji.

steva27
08.09.2014, 14:35
Posto niko nije odgovorio rbsmc na pitanje o posebnom placanju ovog fee, da pitam i ja. Idem kao nosilac za neki dan, a moji ce koji mesec kasnije. Mogu li da platim sada samo za mene, a kasnije za njih dvoje?
Hvala unapred

elefteros
08.09.2014, 23:07
Da nisam ovo otvorio ne bih imao pojma.. O čemu vi ljudi pričate? Kakvo plaćanje fija? Zar se to ne radi na licu mesta u Ambasadi?

steva27
08.09.2014, 23:30
Neznam dokle si stigao u procesu? Jesi bio na intervju?

steva27
08.09.2014, 23:34
Ako nisi jos, sve ce ti biti jasno kad podignes papire iz dhl-a

RBSMC
09.09.2014, 05:31
Posto niko nije odgovorio rbsmc na pitanje o posebnom placanju ovog fee, da pitam i ja. Idem kao nosilac za neki dan, a moji ce koji mesec kasnije. Mogu li da platim sada samo za mene, a kasnije za njih dvoje?
Hvala unapred

Trebalo bi da moze. Evo sta su mi odgovorili na pitanje koje sam im poslao emailom:

Thank you for your email of April 18, 2014, requesting information about paying your family members USICS Immigrant Fees from your USCIS Electronic Immigration System (USCIS ELIS) account.

If you have already paid for and submitted your own USCIS Immigrant Fee or if you wish to pay for your family members at a separate time, you can select the green Apply Online button on the left side of the screen and select USCIS Immigrant Fee from the drop down list that appears.

If paying for your family members, you must have their A-numbers, DOS Case ID numbers, and correct biographic information. After you pay the USCIS Immigrant Fee, please keep a copy of your receipt for your records.

As a courtesy, we have attached a USCIS How Do I guide and information sheet with additional information on paying the USCIS Immigrant Fee.

As a reminder, if you move or are planning to move, please update your address in your USCIS ELIS account at https://elis.uscis.dhs.gov/.

We hope this information is helpful.

Sincerely,
USCIS Customer Contact Center
MEM

Inace za jedno 3 nedelje cu znati i kako to funkcionise u praksi.

elefteros
09.09.2014, 10:48
Izvinjavam se svima :) Nisam čitao temu od početka pa nisam provalio o čemu se radi ;)

Nisam još..

lazza
02.12.2014, 19:21
Pozdrav svima.

Vize su konacno u pasosu. Nisam stigao jos da se pohvalim i napisem svoje iskustvo sa lekarskog pregleda i intervjua ali o tome u drugoj temi. :1081:

Naime, zanima me...

Platio sam USCIS Immigrant Fee za suprugu i sebe jos Nov 16, 2014. Uplata je prosla i primljena je ali nikako da se promeni status i dalje je "Your application/petition has been accepted and is pending review. ".
Da li imam razloga da se brinem ili je ovo normalno? Da li mogu da ocekujem promenu statusa ili se status menja tek po ulasku u USA?

Pozdrav i hvala.

IgorMAD
03.12.2014, 01:23
Pozdrav svima.

Vize su konacno u pasosu. Nisam stigao jos da se pohvalim i napisem svoje iskustvo sa lekarskog pregleda i intervjua ali o tome u drugoj temi. :1081:

Naime, zanima me...

Platio sam USCIS Immigrant Fee za suprugu i sebe jos Nov 16, 2014. Uplata je prosla i primljena je ali nikako da se promeni status i dalje je "Your application/petition has been accepted and is pending review. ".
Da li imam razloga da se brinem ili je ovo normalno? Da li mogu da ocekujem promenu statusa ili se status menja tek po ulasku u USA?

Pozdrav i hvala.

Status ce da se promeni tek posle mesec, dva od ulaska u US. Sve je to normalno, ne brini...

lazza
03.12.2014, 19:58
Status ce da se promeni tek posle mesec, dva od ulaska u US. Sve je to normalno, ne brini...

Veliko hvala Igore! :bravo:
Poceo sam da se brinem bas, a jako cudno da nisam pronasao ovaj info na forumu.

mikagrubinen
04.12.2014, 06:29
Ja sam fee platio 10-ak dana pre puta i imao sam isti status kao sto si ti naveo. Od ulaska u USA nisam uopste pratio status niti mi je stigao ikakav mail o promeni statusa (ocekivao sam da cu dobiti mail). Samo su nam posle oko 35 dana stigle kartice, tako da ne brini. :)

steva27
05.12.2014, 06:26
O promeni statusa ne brini nista. Dugo stoji tako, kad se bude promenilo stize ti kartica za par dana. Mene zanima da li moze da se plati fee za supruguni dete nakon sto udju u zemlju ili mora pre toga?
Hvala unapred na odgovoru

RBSMC
05.12.2014, 09:25
Moze. Ja sam tako uradio. Stigle su im zelene karte oko dve nedelje po uplati, a uplata je bila jedno tri nedelje po dolasku u USA. Inace uplatio sam preko mog starog naloga.

TheNjegos
25.03.2015, 22:31
Pozdrav drustvo, malopre sam napravio USCIS ELIS profil, nakon toga sam pokusao da pristupim placanju i u delu gde unosim Alien no. i DOS case vraca me non stop na sami pocetak i kaze da nisam uneo kako treba, naravno ne moram da govorim da sam sve uneo kako mi je napisano na papiru koji sam dobio u ambasadi!
E sada posto ja vec putujem za par dana vidim da je moguce to platiti i u USA jel da?!
I da li moze da se plati kesom ili mora karticom (govorim kad se todje u USA)?
Hvala unapred na nekim informacijama! ;)

jovancica
25.03.2015, 23:07
Pozdrav drustvo, malopre sam napravio USCIS ELIS profil, nakon toga sam pokusao da pristupim placanju i u delu gde unosim Alien no. i DOS case vraca me non stop na sami pocetak i kaze da nisam uneo kako treba, naravno ne moram da govorim da sam sve uneo kako mi je napisano na papiru koji sam dobio u ambasadi!
E sada posto ja vec putujem za par dana vidim da je moguce to platiti i u USA jel da?!

I ja sam malo pre pokusavala da platim i isti problem......zncaci nije samo do mene....i mi isto putujemo za par dana......

TheNjegos
26.03.2015, 01:20
I ja sam malo pre pokusavala da platim i isti problem......zncaci nije samo do mene....i mi isto putujemo za par dana......
Ako moze tako da se kaze malo mi je lakse :D
moze biti da im je trenutno sajt pao!

Tony
26.03.2015, 01:22

Ja sam danas platio i nije bilo nikakvih problema. Napravio sam profil, uneo podatke i platio visa karticom. Ne znam sta bi mogao da bide problem kod vas. Nakon toga dobio confirmaciju da je placanje uspesno i to je to.
Nadam ste da ste prvo obratili paznju da A number mora biti sa 9 cifre ?!

Tony
26.03.2015, 01:31

Zaboravio sam i na ovo odgovoriti:
Moze se platiti samo karticom ili elektronskim cekovima, ali kesom mislim da ne moze.
ovako i stoi u upustvu:
You can pay the fee with a credit/debit card, or an electronic check (ACH) payment from a U.S. bank checking account.

TheNjegos
26.03.2015, 11:54
Zaboravio sam i na ovo odgovoriti:
Moze se platiti samo karticom ili elektronskim cekovima, ali kesom mislim da ne moze.
ovako i stoi u upustvu:
You can pay the fee with a credit/debit card, or an electronic check (ACH) payment from a U.S. bank checking account.

Odlicno hvala Tony na informacijama ;)
Da da naravno da sam uneo A ispred brojeva, danas sam opet pokusao opet isti odgovor.

Tony
26.03.2015, 23:29
Da da naravno da sam uneo A ispred brojeva, danas sam opet pokusao opet isti odgovor.

Nema na cemu,
mislio sam na 0 izmedju A i ostalih broeva.
evo kako stoju u uputstvu:
" If your A-Number is fewer than 9 digits, insert zeros after the “A” and before the first digit to create a
9-digit number (for example, A12345678 would become A012345678)."

jovancica
27.03.2015, 10:12

Evo sta sam danas dobila na e-mail: Thank you for your inquiry on March 24, 2015, about the USCIS Immigrant Fee.

We re sorry you are having difficulty paying the Immigrant Fee in USCIS ELIS. We are aware of a technical issue where the system sometimes does not accept a correct Alien Number or DOS Case ID number. You may only pay this fee online through USCIS ELIS. However, you may pay the fee before or after your entry into the United States. Please do not create other USCIS accounts in an attempt to pay the Immigrant Fee. Creating other USCIS accounts will not fix the technical issue.

TheNjegos
27.03.2015, 19:47
Evo sta sam danas dobila na e-mail: Thank you for your inquiry on March 24, 2015, about the USCIS Immigrant Fee.

We re sorry you are having difficulty paying the Immigrant Fee in USCIS ELIS. We are aware of a technical issue where the system sometimes does not accept a correct Alien Number or DOS Case ID number. You may only pay this fee online through USCIS ELIS. However, you may pay the fee before or after your entry into the United States. Please do not create other USCIS accounts in an attempt to pay the Immigrant Fee. Creating other USCIS accounts will not fix the technical issue.

Odlicno ;)
Ma bitno je da moze da se plati i u USA to je ono sto je mene zanimalo, jer pokusavam zadnjih vec par dana i opet isti odgovor.

TheNjegos
17.04.2015, 05:55
Konacno uspeo da platim fee za green card, sleteo u USA pre 15ak dana probao u Srbiji to da platim ali nisam uspeo. Probam pre neki dan ovde u USA i moj DOS I A no. prodju ali zenini nikako non stop prijavljuje gresku da je pogresno unesen DOS ili A no. kad verovali ili ne papir koji su nam dali u ambasadi sa DOS i A brojem pogresno upisan, tako da imajte ljudi i to u vidu, cak i u ambasadi grese :)

maki90
17.04.2015, 09:45
A sa ovim su baš problemi. Napravim profil i rođak iz USA prošle sedmice mi probao da uplati ali nije mogao, kao probajte 13.04. tj ove sedmice. Ove sedmice probao par puta i onda opet nije mogao, kao sad probajte 20.04., a posljednji put mu izbacili da Alien broj nije ok.

Tako da probaće 20.04. taman kad ja letim, ako ne mogne, onda ću ja kad tamo dođem da nešto izvedem.

Sasa 70
17.04.2015, 09:54
Cao i dobar dan svima,

hteo bih da pitam one koju su prosli ceo sistem za zelenu kartu. Koliko sam razumeo kada se prodje interviju onda mora da se plati za zelenu kartu , zar ne ?

Mi smo 4 clana porodica dali to znaci da moramo za svakog clana porodice da platimo po 165 $, dali to znaci da moramo da imamo 4 accounta, ili mogu samo ja da otvorim account i da preko mene platim za sva 4 clana porodice?

Molim vas da mi pomognete i obajsnite ceo proces sta se sve radi od kada se zavrsi interviju i dobijete vizu, do ulaska u USA , i sta se radi prvo kada se stigne u USA vezano za zdravstvena osiguranja, SSN i ostale obavezna dokumenta

Hvala svima,

Puno pozdrava,
Saso

voja82
17.04.2015, 11:17
Sasa je postavio pitanje koje i mene zanima, a to je da li na USCIS kada placamo IV fee potrebno napraviti account za svakog clana porodice ili se napravi jedan account i preko njega uplati za sve clanove?

Pahuljica
17.04.2015, 15:20
Mozete platiti za sve clanove porodice jednim nalogom. :)

http://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/USCIS%20ELIS/Resources/Multimedia/Paying%20the%20USCIS%20Immigrant%20Fee%20using%20U SCIS%20ELIS.pdf

Sasa 70, ima nekoliko tema sa pitanjima i odgovorima koje ti trazis, kao i iskustvima drugih clanova koji su prosli kroz kompletnu proceduru i opisali je do detalja, samo malo pregledaj forum... :)

Sasa 70
18.04.2015, 13:53
Pahuljica,

Hvala ti puno na informaciji, vec duze vreme pratim ovaj sajt sa raznim temama, i da budem iskren malo sam se pogubio. Ima dosta razlicitih iskustva vezano za SSN pa za GC , nasao sam nesto i za kupovina kola, ali retko ali bas retko mogu naci za zdravstveno osiguranje.

Zato zelim da ako neko moze da mi pomogne oko odabira i nacin funkcionisanje zdravstvenog osiguranje u USA. Prvo moram da vidim kako da osiguram decu ( idemo za Illinois) citao sam da ima osiguranje za decu , ali da se dosta ceka.

Veliko hvala svima vama koji nam pomazete da sto bolje shvatimo zivot u Americi.

Sasa

NS2015
23.04.2015, 09:18
Ljudi da li dobijanjem mail-a ove sadrzine sam uradio sve sto je potrebno oko placanja FEE?
Your payment has been submitted to Pay.gov and the details are below. If you have any questions or you wish to cancel this payment, please contact National Customer Service Center at 1-800-375-5283.

Andjelka
25.04.2015, 20:48
Nakon nekoliko nedelja pokusavanja, konacno smo danas uspeli da uplatimo green card fees. Nismo nista menjali u postupku ili brojevima u odnosu na prethodne dane, prosto je do njih. Danas nam je normalno proslo, sa istog naloga sam uplatila i za sebe i za supruga i sve je jednostavno kada sajt radi.

maki90
26.04.2015, 01:20
Nakon nekoliko nedelja pokusavanja, konacno smo danas uspeli da uplatimo green card fees. Nismo nista menjali u postupku ili brojevima u odnosu na prethodne dane, prosto je do njih. Danas nam je normalno proslo, sa istog naloga sam uplatila i za sebe i za supruga i sve je jednostavno kada sajt radi.

Meni nije moglo nikako tako da sam ih u petak zvao. Dao sam im podatke, oni su nesto nekako popunili, rekli su da je do njih. Takodjer, su rekli da ce mi poslati mail s instrukcijama i podacima za uplatu. Probao sam i danas da upaltim, ali dzaba nece pa nece. Cekam ponedjeljak, utorak da mi dodje mail pa valjda konacno i ja uplatim.

Ostali koji trebaju da uplate, udjite u proces da to uplatite cim prije, jer se zaista razvuce jer im sajt uopste nije za pohvalu, stalno je nekom nesto stekalo, mada ima i primjera da su pojedini platili bez bilo kakvih komplikacija.

Andjelka
26.04.2015, 16:11
Srecno sa uplatom. Slazem se da treba sto pre pokusavati, jer ocito treba docekati da imate srece da proradi sajt :-(

NSKum
30.04.2015, 07:12
Pozdrav. treba mi ljudi detaljna pomoc oko USCIS fee placanja, ako iko zna sto detaljnije jer ono sto oni kazu da treba da se uradi, uopsta se ne slaze sa situacijom na toj stranici

Sasa 70
01.05.2015, 17:20
Cao svima,

Imam samo jedno kratko pitanje kod popunjavanja formualra za vize

- Dali je trazeni A broj , broj koji je u pasosu kao registration number. Ako nije koji je to onda broj

Hvala vam puno,Sasa

mikiSA
01.05.2015, 21:27
Sasa A number (Alien number )ti je onaj broj koji ti upisu kad udare pecat na vizu) pisace ti DV klasa vize, onda ispod ce biti A number (koji oni prepisu sa vize koliko ja znam)

Sasa 70
01.05.2015, 21:32
MikaSA,

Mi smo dobili pasosa sa vizama ali nismo dobili papir sa instrukcijama za placenje.

Kako sada mozemo pronaci koji nam je A (alian- number), dali ga mozemo nekako saznati za vize u pasosa.

Puno pozdrava,

maki90
01.05.2015, 21:44
MikaSA,

Mi smo dobili pasosa sa vizama ali nismo dobili papir sa instrukcijama za placenje.

Kako sada mozemo pronaci koji nam je A (alian- number), dali ga mozemo nekako saznati za vize u pasosa.

Puno pozdrava,

Da Sasa, to ti je upravo taj registration number.
Vjerovatno ti ima 8 cifara, ti ispred dodaj A i nulu, pa ce ici A0 i registration broj. Probaj da uplatis immigration fee, ja vec pokusavam skoro mjesec dana i ne mogu. Poslao sam im mail i nisu mi nista odgovorili, zvao sam ih nekoliko puta, jednom sam ima dao sve podatke i rekli su da ce mi poslati mail a ja samo da uplatim i jos nisu poslali. Sad sam ih zvao prije 2h, ostavio broj da me pozovu i ove ne zovu. To su tako smotani i nesposobni da je to nevidjeno.

Probaj na svim browserima, kad budes placao, narocito na IE.

MikiSa - nije vise tako kako si opisala.

Sasa 70
02.05.2015, 06:34
Maki90,

Hvala ti na informacijama, ja sam probao da uplatim ali mi je izaslo da su nase vize nedavno izdate i da ponovo pokusam da uplatim za 5 dana.

Probacu ponovo da uplatim za 5 dana,

Sto se tice case number, dali da upisem ceo broj koje se nalazi na vizi u pasosu.

Nasao sam inforacije na ovom forumu gde kazu da netreba a neki kazu da treba pa sam malo zbunjen.

Hvala svima sto mi pomazete,

Puno pozdrava i lep dan,

Sasa

maki90
02.05.2015, 16:31
Ma i meni izbcuje da je kao viza nedavno izdata a ono ima mjesec dana. Kad si dobio vizu?

Pa da, cijeli broj upisujes kao sto pise u pasosu 2015EU i onda broj, bez nula.

Nema frke, tu smo da se medjusobno pomazemo. :;D:

Sasa 70
03.05.2015, 07:18
Ma i meni izbcuje da je kao viza nedavno izdata a ono ima mjesec dana. Kad si dobio vizu?

Pa da, cijeli broj upisujes kao sto pise u pasosu 2015EU i onda broj, bez nula.

Nema frke, tu smo da se medjusobno pomazemo. :;D:

Mi smo dibili vize pre sedam dana, i pokusavam da sto pre platim da me glava kasnije neboli ili pak da ne zaboravim.

Ja cu pokusavati svaki drugi treci dan da to odradim pa ako upali javljam.

maki90
06.05.2015, 01:37
Nakon skoro pa mjesec dana pokusavanja da platim ovaj fee, konacno jucer da uspijem.

U posljednje vrijeme mnogi su imali problema sa placanjem zelenog kartona, jer je bilo problema sa sajtom. Konacno nakon slanja nekoliko mail-ova i zvanja skoro pa svaki dan, jucer mi se javio neko pametan koji je znao da kaze sta treba da se uradi, a u toku dana su mi i odgovorili na mail.

Problem je bio u Case ID, broj koji dobijete u ambasadi tj u vizi u pasosu, npr 2015EUxxxxx01, ovo 01 ili 02, treba da izbacite i onda ce da bude OK i moci cete izvrsiti uplatu.

Evo i dijela mail-a sto sam dobio:
The DOS Case ID is identified as IV Case Number on the Visa Stamp, but has two additional numbers at the end, such as 01 or 02. When entering the IV Case Number as the DOS Case ID into USCIS ELIS, do not include the last two numbers. For example: if your IV Case Number is ABC1234567801, you would not include the 01 and enter your DOS Case ID as ABC12345678.

Kad sam vec kod ovog, da vas pitam nakon koliko vremena ste otprilike dobili pismo dobrodoslice u USA, citao sam ali se nesto ne sjecam? Ja evo vec treca sedmica i nista...

Sasa 70
17.05.2015, 15:46
Cao svima,

Dodate A0 na vas registarcijski broj sa vize u pasosu, izbacite zadnja dva broja da vaseg 2015EU broja i koristite internet explorer, mozete da uplatite za sve clanove porodice jednim profilom, i to je to, ja sam to juce odradio.

Pozdrava

SRBghost
19.05.2015, 12:52
Odradjeno jutros bez ikakvih problema. Koristio sam IE, po savetu i sve zavrseno za 10 minuta. Sutra provera u banci (da vidimo je liostalo sta kusura za Amazon) i to je to.

By the way, platili smo sa nasom Master karticom za placanje na netu. Uplata na racun/karticu mora biti u evrima. Mozda je to nekima bio problem...

beba.kg
14.06.2015, 12:36
Cao, evo i nas, upravo smo uplatili visa fee :) sve je proslo bez problema. Jako brzo smo sve zavrsili. Prilikom popunjavanja nailazite na prilicno jasna uputstva, tako da ne verujem da ce biti problema. Prekopiracu vam nekao kojima je bilo reci do sada: Please enter the 'A-Number' and 'Case ID' provided to you by the Department of State at the time you were issued your Immigrant Visa. The 'A-Number' you list must be 9 digits in length. If your 'A-Number' is fewer than 9 digits, you must insert the necessary amount of zeros (0) after 'A' and before your number to create a 9 digit entry. For example, provide A000012345 for A12345.

Your name must be entered exactly as it appears on the Immigrant Visa in your passport. If you only have one name, please provide it in the space for 'Last Name (Family Name)' and select the 'No First Name' and 'No Middle Name' checkboxes.

USCIS will mail your Permanent Resident Card to the mailing address recorded by the Department of State at the time of your immigrant visa interview or as updated by U.S. Customs and Border Protection upon your entry into the United States.

Ako neko ima nekih pitanja i nejasnoca tu smo da pomognemo :) pozdrav ;)

grabovac84
18.06.2015, 16:14
Pozdrav...

imam jedno pitanje vezano za middle name.....istu sam gresku napravio kao i ti....dakle stavio ocevo ime na prijavi......jel ti neko pravio problem oko toga?

beba.kg
18.06.2015, 18:59
Nije, apsolutno smo prošli bez problema što se toga tiče.
Prilikom popunjavanja DS-260 sam samo izostavila middle name...

Zvali smo i ambasadu, rekli su nam da je to česta greška i da nije nikakav problem.

grabovac84
19.06.2015, 00:25
ok....hvala puno na odgovoru.....srecno u usa...:)

pedjolino
24.06.2015, 05:41
Pozdrav svima dugo me nije bilo sa razlogom radi se pa nema se puno vremena :) Imam jedan problem mozda se neko sretao sa istim pa i mi trebala pomoc.Ja sam stigao prosle godine u avgustu za izradu zelene karte 165$ nisam uplacivao iz Srbije vec kad sam stigao ovde uplatio sam odma i nije bilo problema dobio zelenu kartu posle dva meseca moja familija je dosla u SAD u decembru isto uradili uplatili za zelenu kartu u januaru i tu nastaje moj problem od januara pa sve do danas nisu stigli zeleni kartoni zvao sam oni su prvi put proverli i reki mi da su u procesu i da ce stici za 90 dana najkasnije prosli su svi rokovi ja zvao niko se nejavlja nema odgovora ima li neki broj koji ja neznam da nazovem ili da cekam jos neznam na koju foru da dobijem odgovor ako neko zna bio bi mu zahvalan!!!

pedjolino
12.07.2015, 17:44
Zar se niko nije susreo sa ovakvim problemom kao sto je moj u vezi zelene karte ili bar da mi pomogne kako da dodjem do konkretnih informacija :)

Lilan1957
22.07.2015, 15:49
Dosao sam do proceduru placanje USCIS Immigrant Fee od 165$.
Prema uputstvu koje sam dobio iz ambasade, otvorio nalog i platio, sve sam to uradio.

Kao potrvrdu dobio sam meil, jedan da je placeno, a drugi od U.S Department of Homeland Security, u kome kaze,

USCIS has taken action on your application/petition and updated your account. Please access your account to view the update.

I kada odem na sajt, ulogujem se i pogledam Case Summary
Stoji pod

Payment: Submitted

a pod

Status: In Process

Zanima me jel treba da se ceka da se taj "In process" zavrsi ili mogu da putujem i da ce to promeniti kasnije, ako je uopste i i bitno?

I da li neku uplatu pokazujem u imigracionom?

johnywalker
22.07.2015, 15:58
To je sve ok. Taj 'in process' ce ti sada tako stojati sve dok ne udjes u zemlju i aktiviras vizu. Kada aktiviras vizu, policija sa aerodroma one papire koje doneses u velikoj koverti salje u ministarstvo i oni tamo obrade sve i nakon toga tek ce ti se status promijeniti i pisati closed. Kada se pojavi taj closed znaci da ti je plasticna zelena karta odstampana i da ce je poslati postom ubrzo. Sve u svemu, ti si svoj dio odradio. Sada preostaje da aktiviras vizu i cekas. Plasticna kartica stize par mjeseci nakon ulaska u zemlju.

Lilan1957
22.07.2015, 16:05
To je sve ok. Taj 'in process' ce ti sada tako stojati sve dok ne udjes u zemlju i aktiviras vizu. Kada aktiviras vizu, policija sa aerodroma one papire koje doneses u velikoj koverti salje u ministarstvo i oni tamo obrade sve i nakon toga tek ce ti se status promijeniti i pisati closed. Kada se pojavi taj closed znaci da ti je plasticna zelena karta odstampana i da ce je poslati postom ubrzo. Sve u svemu, ti si svoj dio odradio. Sada preostaje da aktiviras vizu i cekas. Plasticna kartica stize par mjeseci nakon ulaska u zemlju.

Hvala puno, sve si mi objasnio, i svaka cast na svemu sto znas :)

:bravo:

voja82
22.07.2015, 19:15
Jedno pitanje u vezi placanja Fee-ja, da li mogu da platim i sa tudjom karticom, s obzirom da ni ja ni supruga nemamo kreditne kartice, vec samo ove obicne Maestro, uzeo bih od npr. brata i platio sa njegove. Da li je neko imao ovako iskustvo?

johnywalker
22.07.2015, 19:22
moze, nije problem. Njima je bitno samo da se pare uplate :)

Silvija29
14.09.2015, 21:49
Danas smo platili troskove po uputstvu iz amasade, i dobili smo povratni mail, da je uplaceno, da li treba da dobijem jos jedan mail od njih, ili je to gotovo? Jer kad odem da proverim status izbacuje mi da je nepostojeci broj :wtf:

bibip
20.09.2015, 17:09
Pozdrav forumasi,
Imam jedno pitanje, dakle pri uplati immigrant fee nisam kreirala account, moj previd, i pri uplati sam unela tacan A-number i DOS Case ID. Otvorila sam taj ELIS nalog tj.account nakon uplate ali sad tamo nema nikakvog desavanja, kao da nisam ni uplatila fee.Ne znam da li je uopste ta uplata sada validna ili ne...

Silvija29
20.09.2015, 21:39
Da li si dobila povratni mail da je uplaceno?I ja sam u slicnoj situaciji.

bibip
21.09.2015, 11:46
Silvija jesam dobila mail da je uplata prosla i to je sve,a putujem za deset dana...

Silvija29
21.09.2015, 12:10
I mi smo samo to dobili i nista vise. Ne mozemo proveriti status jer nemamo taj trinaeatocifreni broj. Nadamo se da je ok sve.

Lilan1957
22.09.2015, 06:00
Sto se tice tog broja, i ja sam ranije pokusavao da proverim, i uvek je izbacivalo gresku, na kraju sam shvatio da to nema veze sa nama. Uvek sve proveravas na ELISu, tamo pise da je placeno, imas i potrvrdu i samo sacekajte lagano zelenu kartu i to je sve. Sve u redu :)

voja82
30.09.2015, 19:28
Pozdrav ljudi. Upravo smo platili USCIS immigrant fee.Dobili smo mail da je transakcija izvrsena i dobili smo poruku " Your transaction has been successfully competed" i ispod mi pise:
Application name: ELIS2 Immigrant Visa
Pay.gov Tracking ID:123456789
Agency Tracking ID:123456789

ali nigde nema "RECEIPT NUMBER" na osnovu kojeg mozemo da pratimo u kom statusu je nas Case.
Da li je neko imao slican slucaj?

ggtron
05.10.2015, 14:11
Ja sad ne mogu da pristupim mom ELIS nalogu pa da ti tacno kazem, ali ja sam sebi napravio PDF-ove sa svim mogucim stranama odatle i imam stranu "Case Receipt Notice" na kojoj pise "Receipt ID" i sa njim proveravam status. Tu takodje kaze: "The USCIS Immigrant Fee you submitted has been received by U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS)..." sto znaci mozda ces i ti videti kad prime uplatu.

SRBghost
05.10.2015, 18:46
Vojo, ako se dobro secam, trebalo bi da kada se logujes imas padajuci meni gde izaberes zahtev za svakog od vas. Tu ces imati te brojeve. Generalno, ako si platio za sve vas, i ako su ti skinuli pare sa racuna ne sekiraj se. Ja mislim da meni i dan danas stoji pending, a dobili smo gc-e svi i to skoro 2 meseca kasnije. Neka je vama sa srecom inda ubzdravlju sletite insmestite se, lako ces sve i da moras opet placati ;)

voja82
05.10.2015, 19:57
Vojo, ako se dobro secam, trebalo bi da kada se logujes imas padajuci meni gde izaberes zahtev za svakog od vas. Tu ces imati te brojeve. Generalno, ako si platio za sve vas, i ako su ti skinuli pare sa racuna ne sekiraj se. Ja mislim da meni i dan danas stoji pending, a dobili smo gc-e svi i to skoro 2 meseca kasnije. Neka je vama sa srecom inda ubzdravlju sletite insmestite se, lako ces sve i da moras opet placati ;)

Hvala druze. Citao sam na stranom forumu da vise ne daju te USCIS receipt numbers, nego alo ti treba mozes ih pozvati pa pitati. Bitno da su meni pare skinute, i sa sam dobio na mail potvrdu da je uplata uspesno obavljena:)

kdragan77
13.12.2015, 18:16
Pokusali da uplatimo ranije ovaj fee ali nikako ne prolazi, ne znam sta je problem? Je li neko pokusavao?

kdragan77
13.12.2015, 23:10
Vratim se dvije stranice i procitam kako rijesiti ovaj problem, ne treba da unosite zadnja dva broja pod Broj vaseg predmeta ono 01,02 . Tako da znate :)

Kamely
03.01.2016, 14:56
Pozdrav svima.

Ja sam GC dobila pre dve nedelje, a sutra zelim da uplatim Fee. Imam sad pitanje: Taj Fee nema veze za SSN koji dobijamo cim sletimo, jel? Da li je potrebno da stampamo nesto, nakon sto zavrsimo tu proceduru (ovo pitam da bih znala da li mogu od kuce to da radim - gde nemam printer; ili da idem u kancelariju gde mogu da odstampam sko je vec neophodno)

Takodje, zbunjuje me sta znaci da Green Card vazi godinu dana. Sta se desava nakon tih godinu dana!

Koliko se ceka GC nakon uplate?

Hvala i Srecna i vesela 2016 svima vama... :)

ggtron
03.01.2016, 16:39
Fee je za izradu same zelene karte (dokumenta).
Nakon sto uplatis fee, dobices neki kontrolni broj, i taj broj mozes da stampas ili zapises na papir ili uradis ScreenShot da ga zapamtis jer ce ti trebati za proveru same izdrade dokumenta. Znaci, nije neophodno da stampas ali treba da ga memorises.
Viza koju ti nalepe u pasos je "privremeni" green card koji vazi godinu dana. Za to vreme bi trebao da ti stigne "pravi" dokument (taj za koji si uplatila fee) i on ce vaziti 10 godina.
Od trenutka uplate ne zavisi dobijanje green card-a. Bitno je da to bude sto ranije, ali oni krecu da ti izradjuju dokument tek kad aktiviras svoj status, tj. kad udjes u zemlju. Vreme cekanja dokumenta od ulaska je od 3 nedelje pa do 6 meseci. Koliko ja znam niko nije cekao duze od 6 meseci. Ja sam licno cekao 3 meseca. Za to vreme sam svima pokazivao "privremeni" (u pasosu) i nikakvih problema nisam imao.

markoss
05.02.2016, 13:08
meni nije jasno ovaj routing number sto trazi da ukucam pa posle broj kartice, sta je taj routing number?
a druga stvar, jel ja mogu da platim ako imam samo dinarski racun, ili moram to sa deviznog?

pozz

mikiSA
05.02.2016, 15:14
meni nije jasno ovaj routing number sto trazi da ukucam pa posle broj kartice, sta je taj routing number?
a druga stvar, jel ja mogu da platim ako imam samo dinarski racun, ili moram to sa deviznog?

pozz
mislim da treba da platis sa tekuceg racuna (ili savings) ide prvo broj banke (routing) a onda ide tvoj broj odredjenog racuna (checking ili savings). Vidi ima li gdje da kliknes da platis kreditnom karticom?

markoss
05.02.2016, 18:48
ovaj routing broj je ustvari ovaj broj koji su oni napisali, kao i account broj i check number, samo to prepisem? i nastavim dalje sa placanje, pa i dalje pitam jel ako imam dinare na racunu mogu da platim pa se to automatski konvertuje?

ejpril88
07.02.2016, 01:11
Platila sam malopre fee za muža i sebe i odmah sam na mejl dobila potvrdu da je uspešno plaćeno, novac je skinut sa računa. Kako mogu da pratim svoj slučaj? Vidim da svi pominjete neki receipt number ali ja to nisam dobila.

markoss
10.02.2016, 21:56
ja sam uplatio fee dobio mail sve lepo potvrda ali bih morao da promenim adresu dostave, jel nije kasno da kad sletim 8.marta znaci mesec dana od uplate prijavim tu promenu na aerodromu?

bibip
11.02.2016, 00:13
markoss na aerodromu se cesto desi da iako I'm naglasis par puta tu promenu adrese oni je ne unesu, zato na ovom sajtu https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do mozes sam da je promenis

bibip
11.02.2016, 00:20
...ili kad udjes u zemlju pozoves National Customer Service Center na broj 1-800-375-5283,objasnice ti sve, dati receipt number za proveru statusa green card-a ukoliko ga jos nisu poslali, ili objasniti kako da promenis adresu ako to na aerodromu ne urade...

Anny
13.02.2016, 12:53
Zdravo svima, zna li neko da li prave problem ako se placanje ovih troškova uradi direktno kod njih na aerodromu ? Posto meni ovde na papiru to stoji kao opcija koja mi je nekako ispala kao najlakša varijanta. A iskreno cimam se i oko te adrese jer sam je vec menjala a sada cu morati opet, nije do mene, pa da mi i za to nesto ne prigovaraju :(

zelembac
23.02.2016, 14:21
Jedna mala pomoc pliz :)

Vi koji ste uspesno platili USCIS Fee da li ste koristili vase rredovne debitne kartice koje imate i na kojima su sredstva u dinarima ili ste placali sa deviznih racuna gde ste uplatili iznos u dolarima ili evrima?

Nije mi bas najjasnije sa kojeg tipa racuna treba da platimo USCIS Fee..

Hvala unapred

JelenaX
23.02.2016, 14:37
To ti zavisi isključivo od kartica koje imaš i banke. Možeš da platiš i debitnom i kreditnom i internet karticama (kod mene su sve tri vezane za različite račune, neke dinarske, neke devizne).

prvoc
24.02.2016, 17:40
Da li neko zna sta treba da se ukuca u billing address kada se placa visa karticom?

I da li neko moze da objasni sta tacno treba das se uradi kada se placa vizom immigrant fee, da li treba neki nalog da se otvori i kako, ili samo ici na pay immigrant fee i platiti, i da li treba da se polozi na visa karticu novac u evrima ili moze u konvertibilnim markama posto sam iz BiH Republika Srpska, posto sam vec jednom mprobao i pojavio se error? Unaprijed hvala

ejpril88
24.02.2016, 22:22
U billing address kucaš svoju adresu, odnosno onu adresu koja ti je vezana za karticu kojom plaćaš. Ja sam platila u dinarima bez problema, viza karticom.

prvoc
24.02.2016, 23:25
U billing address kucaš svoju adresu, odnosno onu adresu koja ti je vezana za karticu kojom plaćaš. Ja sam platila u dinarima bez problema, viza karticom.

hvala Ejpril samo da te jos pitam je li ta kartica kojom si platila debitna ili kreditna ima li to veze koja je, hvala jos jednom

ejpril88
25.02.2016, 07:37
Ja sam platila debitnom, mislim da može i kreditna.

prvoc
25.02.2016, 12:15
Ja sam platila debitnom, mislim da može i kreditna.
Hvala Ejpril, jos samo za ovaj nalog da li ga treba otvoriti je li obavezan i kako se sa njega placa fee, posto sam ga ja napravio i ne znam kako da izvrsim placanje za nas dvoje, posto mi samo daje opciju za zamjenu karte I 90 nesto, hvala

markoss
25.02.2016, 13:45
https://www.uscis.gov/file-online ne treba da se otvara nalog, bar ja nisam...sa leve strane imas PAY THE USCIS IMMIGRANT FEE pa kad tu kliknes onda ti se otvara stranica HOW TO PAY...a sa desne strane imas nacrtanu ruku sa karticom u ruci gde pise CLICK TO PAY USCIS IMMIGRANT FEE..e onda upisujes svoj broj koji ti je dala ambasada i ides na placanje

prvoc
25.02.2016, 14:26
https://www.uscis.gov/file-online ne treba da se otvara nalog, bar ja nisam...sa leve strane imas PAY THE USCIS IMMIGRANT FEE pa kad tu kliknes onda ti se otvara stranica HOW TO PAY...a sa desne strane imas nacrtanu ruku sa karticom u ruci gde pise CLICK TO PAY USCIS IMMIGRANT FEE..e onda upisujes svoj broj koji ti je dala ambasada i ides na placanje

u redu hvala jos jednom tako sam i radio prvi put, veliki pozdrav

prvoc
25.02.2016, 14:41
u redu hvala jos jednom tako sam i radio prvi put, veliki pozdrav

evo sad sam upravo platio sve je u redu hvala mnogo Ejpril, covjek zna da se zbuni oko ovih stvari, hvala ti jos jednom, ovako bi i ostali trebali da postupe jednostavno je, veliki pozdrav

prvoc
25.02.2016, 14:42
evo sad sam upravo platio sve je u redu hvala mnogo Ejpril, covjek zna da se zbuni oko ovih stvari, hvala ti jos jednom, ovako bi i ostali trebali da postupe jednostavno je, veliki pozdrav

To jeste hvala i Ejpril i Markossu svaka vam cast sve najbolje od nas !

Anny
27.02.2016, 17:46
Ja sam od pre 6 dana u Chicagu. I na aerodromu nisam mogla da platim Fee, rekli su mi da kontaktiram USCIS i uradim to online. Ali ni online nisam uspela i sad ne znam sta cu. Kontaktirala sam ih preko telefona i covek mi sve vreme prica kako da ukucam brojeve, ali sa brojevima je sve u redu. Onda mi je rekao da je vrlo moguće da je problem u njihovom sajtu i da se to često desava. Zato sam poslala mail tehnickoj sluzbi i sada cekam da prodje ta zalba, a ako se ne desi ni to, idem direktno u Imigraciono. Dakle definitivno savetujem svima da plate pre nego sto dodju u USA.

cirapfc
07.04.2016, 14:35
Samo da javim, uspesno sam platio USCIS fee koristeci visa virtuon debitnu karticu raiffeisen banke, kartica je vezana za EUR, skinuli su mi 147.14 eur.

Mrs.Ryan
08.05.2016, 15:35
Upravo smo platili Immigrant fee za mm.
Imali smo problem jer je prilikom ukucavanja DOS Case ID stalno izbacivalo gresku. Onda smo probali da ukucamo case ID bez nule (tako je i na vizi) i proslo je...
Nadam se da nismo nesto zabrljali jer su nam u ambasadi dali broj sa nulom ispred naseg CN... (2016EU01xxx) :wtf:

johnny_nyc
09.05.2016, 13:58
Upravo smo platili Immigrant fee za mm.
Imali smo problem jer je prilikom ukucavanja DOS Case ID stalno izbacivalo gresku. Onda smo probali da ukucamo case ID bez nule (tako je i na vizi) i proslo je...
Nadam se da nismo nesto zabrljali jer su nam u ambasadi dali broj sa nulom ispred naseg CN... (2016EU01xxx) :wtf:

Nebi te htio lagati ali koliko se sjecam kada smo mi placali FEE isto nije prolazilo sa nulama pa sam upisao bez i proslo je.

Mrs.Ryan
09.05.2016, 22:53
Nebi te htio lagati ali koliko se sjecam kada smo mi placali FEE isto nije prolazilo sa nulama pa sam upisao bez i proslo je.

Videla sam posle objasnjenje na sajtu za placanje, gde pise upisati broj sa obrasca ili sa vize.
Pare su skinute sa racuna, valjda je ok. :)

markoni
20.05.2016, 17:48
Imam visa Electron karticu Komercijalne banke, na nju primam platu u dinarima.

Imam devizni racun (ne i karticu) isto Komercijalne banke sa evrina na njemu.

Par prijatelja mi je reklo da za internet placanje mogu izvaditi tzv internet karticu (kojom se placa tako sto se upise broj kartice, datum do kog vazi kartica i trocifreni zastitni broj), pa sam planirao da za ovaj vikend podnesem zahtev za tu internet karticu da bih njom izvrsio ovu uplatu... medjutim sada cujem da tu karticu neki sajtovi prihvataju a neki ne. A da je sajt USCIS-a jedan od onih sto ne prihvataju... pa da samim tim ovom karticom nije moguce izvrsiti ovu uplatu...

Zanima me kojom vrstom kartice ste vi, vecina ucesnika "Zelene lutrije" uspeli da uplatite USCIS fee iz Srbije u neko skorije vreme (ako internet karticom nije moguce)?

Ako bih pitao coveka koji zivi u Americi da to uplati za mene, kojom karticom bi on to mogao najlakse da ucini na sajtu USCIS-a, tj. kojom karticom stanovnici Amerike to mogu uplatiti-placaju bez problema?

Kuguar
20.05.2016, 19:58
Imam visa Electron karticu Komercijalne banke, na nju primam platu u dinarima. Imam devizni racun (ne i karticu) isto Komercijalne banke sa evrina na njemu. Par prijatelja mi je reklo da za internet placanje mogu izvaditi tzv internet karticu (kojom se placa tako sto se upise broj kartice, datum do kog vazi kartica i trocifreni zastitni broj), pa sam planirao da za ovaj vikend podnesem zahtev za tu internet karticu da bih njom izvrsio ovu uplatu... medjutim sada cujem da tu karticu neki sajtovi prihvataju a neki ne.

Čućeš iskustva ostalih koji su plaćali, ja na žalost nisam plćao tu taksu. On što hoću da ti kažem, pošto sam i sam klijent pomenute banke. Te internet kartice su virtuelne, i samim tim, neki sajtovi ih podržavaju neki ne. Ja za plaćanje preko neta, koristim maestro karticu komercijalne banke. Vezana ti je za dinarski tsčun, i obračunava ti se po srednjem kursu NBS za taj dan (bolja varijanta).
Sa virtuelnih ili internet kartica, transakcije se vrše u evrima, u kojoj god valuti da plaćaš, i gubi se nekad i na višestrukoj konverziji....
Maestro kartica ti je zaštićena, i sredstva su osigurana, što je meni jako bilo bitno kada sam je uzimao (imao sam utisak da su te internet kartice sigurnije).

Nadam se da sam pomogao, a sta god nije jasno, tu sam preko PP.

B&V
20.05.2016, 20:08
Samo da javim, uspesno sam platio USCIS fee koristeci visa virtuon debitnu karticu raiffeisen banke, kartica je vezana za EUR, skinuli su mi 147.14 eur.

Imam visa Electron karticu Komercijalne banke, na nju primam platu u dinarima.

Imam devizni racun (ne i karticu) isto Komercijalne banke sa evrina na njemu.

Par prijatelja mi je reklo da za internet placanje mogu izvaditi tzv internet karticu (kojom se placa tako sto se upise broj kartice, datum do kog vazi kartica i trocifreni zastitni broj), pa sam planirao da za ovaj vikend podnesem zahtev za tu internet karticu da bih njom izvrsio ovu uplatu... medjutim sada cujem da tu karticu neki sajtovi prihvataju a neki ne. A da je sajt USCIS-a jedan od onih sto ne prihvataju... pa da samim tim ovom karticom nije moguce izvrsiti ovu uplatu...

Zanima me kojom vrstom kartice ste vi, vecina ucesnika "Zelene lutrije" uspeli da uplatite USCIS fee iz Srbije u neko skorije vreme (ako internet karticom nije moguce)?

Ako bih pitao coveka koji zivi u Americi da to uplati za mene, kojom karticom bi on to mogao najlakse da ucini na sajtu USCIS-a, tj. kojom karticom stanovnici Amerike to mogu uplatiti-placaju bez problema?

cirapfc vec dao odgvor par postova gore a i kuguar u medjuvremenu...

ana009
21.05.2016, 00:44
Mozes platiti bilo kojom platnom karticom, kreditnom ili debitnom koja je vezana za tvoj racun bilo devizni, bilo dinarski. Kartica koja ima pozadi 3 cifre ti je za internet placanje.

markoni
29.05.2016, 00:34
Da li postoji nacin da se nakon sto je uplacen "USCIS Immigrant fee" (165$) to negde nekako proveri na nekom linku ili bilo kako?

Da li treba jos nesto da se uradi, pre nego sto se uputi za Ameriku, pored toga sto treba uplatiti ovih 165$ ? (koji su za mene sada uplaceni) ?

markoss
29.05.2016, 00:59
Treba ti tracking number ali mislim da to niko ovde nnije uspeo da dobije, znaci sletis, das na aerdoromu adreesu gde da ti stigne greencard i to je to

markoni
29.05.2016, 14:21
Ako se to moze proveriti na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do onda mi se cini da se taj broj tacno naziva "Receipt Number" (ima 13 karaktera, prva tri bi bila slova, a ostalih 10 cifre).

Ako niko od svih dobitnika GC ovde nije uspeo da dobije taj broj, znaci da niko od nas nije ni mogao da proveri svoj status na ovom linku... pa pretpostavljam da ovo ne treba da brine ni mene :)

Znaci u principu, nista vise nismo duzni da uradimo pre sletanja u SAD (nakon sto imamo vizu u pasosu i uplacenih 165$ USCIS Immigrant Fee), da bi tamo bez smetnji ili nekih novih zahteva dobili svoje zelene karte?

Posle koliko vremena nakon ulaska u drzavu se dobije Zelena karta na navedenu adresu?

To pitam jer razmatram da se vratim za Srbiju nakon mesec ili dva provedenih tamo... pa ako ne bih dobio GC (dok sam tamo) da li bi je oni ipak napravili i poslali na adresu koju sam naveo, iako ja ne bih bio tamo fizicki prisutan...

Da li bi osoba sa te adrese mogla da preuzme moju zelenu kartu bez mog prisustva tamo, pa da mi je prosledi u tom slucaju postom ili licno prilikom dolaska u Srbiju... (ili postar moze samo licno meni da preda moju zelenu kartu tamo)

Mrs.Ryan
29.05.2016, 16:22
Da li postoji nacin da se nakon sto je uplacen "USCIS Immigrant fee" (165$) to negde nekako proveri na nekom linku ili bilo kako?

Da li treba jos nesto da se uradi, pre nego sto se uputi za Ameriku, pored toga sto treba uplatiti ovih 165$ ? (koji su za mene sada uplaceni) ?

Muz je poneo odstampanu "potvrdu" koja je stigla na mail posle placanja.
Zvao je office kako bi dobio tracking number ali su mu rekli da mu je status approved. Sad ceka da mu stigne GC.

Tomislav1970
29.05.2016, 19:57
Ako se to moze proveriti na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do onda mi se cini da se taj broj tacno naziva "Receipt Number" (ima 13 karaktera, prva tri bi bila slova, a ostalih 10 cifre).

Ako niko od svih dobitnika GC ovde nije uspeo da dobije taj broj, znaci da niko od nas nije ni mogao da proveri svoj status na ovom linku... pa pretpostavljam da ovo ne treba da brine ni mene :)

Znaci u principu, nista vise nismo duzni da uradimo pre sletanja u SAD (nakon sto imamo vizu u pasosu i uplacenih 165$ USCIS Immigrant Fee), da bi tamo bez smetnji ili nekih novih zahteva dobili svoje zelene karte?

Posle koliko vremena nakon ulaska u drzavu se dobije Zelena karta na navedenu adresu?

To pitam jer razmatram da se vratim za Srbiju nakon mesec ili dva provedenih tamo... pa ako ne bih dobio GC (dok sam tamo) da li bi je oni ipak napravili i poslali na adresu koju sam naveo, iako ja ne bih bio tamo fizicki prisutan...

Da li bi osoba sa te adrese mogla da preuzme moju zelenu kartu bez mog prisustva tamo, pa da mi je prosledi u tom slucaju postom ili licno prilikom dolaska u Srbiju... (ili postar moze samo licno meni da preda moju zelenu kartu tamo)

Kao sto je vec vise puta napisano: Postar isporucuje kovertu u postansko sanduce na adresi koja je navedena na koverti (ne predaje kovertu licno, u ruke)

Ako je postansko sanduce u zgradi sa vise stanova trebalo bi da na postanskom sanducetu bude napisano i ime koje je na koverti.

Mablica
04.07.2016, 02:11
Cim se plati dobija se potvrda u kojoj stoji tracking number i odmah moze da se proveri status na uscis-u

MilosWorldwide
08.07.2016, 20:53
"Receipt Number" se dobije nakon uplate, treba ga sacuvati jer mislim da ga je naknadno nemoguce dobiti.
Tracking number za USPS se moze videti nakon provere na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do i to tek kada posalju karticu. Do tada bi trebala samo da stoji poruka da je uplata primljena.
Inace, ne stize nikakvo obavestenje na email da je kartica poslata.

bibip
18.08.2016, 23:36
Receipt Number je moguce dobiti I po ulasku u USA, ukoliko ga niste dobili pri uplati fee-ja u Srbiji, dakle samo sam pozvala 800-375-5283, I posle malo natezanja sa sluzbenikom I davanja svih podataka kako bi bio siguran da sam ja aplikant izdiktirao mi je broj.Eto customer service bar za nesto sluzi.

slucajni_prolaznik
02.03.2017, 19:42
Zahvaljujuci postu korisnika MDM (na nekom drugom topic-u) sam pronasao ovo https://www.uscis.gov/news/alerts/new-immigrants-can-now-create-uscis-online-account-when-paying-uscis-immigrant-fee. To sam vec koristio u test fazi (a i neki drugi korisnici foruma) i radi prilicno dobro. Eto je, dakle, cela pocedura kako se registrovati pre uplate Fee-ja i pratiti fazu uzdavanja svoje zelene karte. To sam pokusavao da objasnim svojim recima, ali eto ga i zvanicno.

bojan1981
04.03.2017, 20:44
Evo i mog iskustva.
Nadam se da cu biti jasan i kratak.
Na sledecem linku bez obaveze registracije moze se platiti FEE.
https://www.uscis.gov/file-online/how-pay-uscis-immigrant-fee (TIPS)

bojan1981
04.03.2017, 22:25
Sory za predhodni post - Nisam ga dovrsio.
Evo kompletne dopune.

Evo i mog iskustva.
Nadam se da cu biti jasan i kratak.
Na sledecem linku bez obaveze registracije moze da platite FEE.

Tips - Saveti: https://www.uscis.gov/file-online/how-pay-uscis-immigrant-fee
Placanje: https://public-prod-elis2.uscis.dhs.gov/efile/app/app/iv/

Kada otvorite drugi link sa desne strane kliknete na click to pay, zatim na continue i na stranici nakon continue popunite formu iz dva jednostavna koraka. Pre toga slozite se sa uslovima koji su postavljeni za placanje.
Zatim, kucate vas Alien Registration Number, bitno je da on ima ukupno 9 cifara. Dodajte 0 ili 00 pre vaseg broja (bitno je da ima 9 cifara), nakon toga na red dolazi Case ID. Ukoliko jos neko ide sa vama klik na ADD kako bi ste dodali drugu osobu (opet isti proces za Alien reg number kao i Case ID). Dodao bih da aplikacija ove dve stvari istog trenutka proverava da li su podaci (cifre) tacne tako da nema sanse da pogresite!

Nakon toga birate nacin placanja i na samom kraju kucate podatke za slanje potvrde na vasu e mail adresu.
FEE je 220$ po osobi.

dadorado
07.03.2017, 19:14
Bojane,

da li mozes orjentaciono da kazeš koji su troškovi do ulaska u SAD po jednoj osobi
Pozdrav

bojan1981
08.03.2017, 01:21
Bojane,

da li mozes orjentaciono da kazeš koji su troškovi do ulaska u SAD po jednoj osobi
Pozdrav

Ne znam da li cu negde pogresiti ali tu su i drugi clanovi foruma pa me mogu ispraviti odnosno dodati ako nesto izostavim.

200$ lekarski + 6000 din za vakcine ukoliko nisu primljene
220$ taksa za izradu GC
330$ razgovor u ambasadi
To ti je prema Amerima.

Didatno:
Sve nase takse za potrebnu dokumentaciju: Neosudjivsnost, potvrda da se ne vodi krivicni postupak, izvod iz maticne knjige rodjenih odnosno vencanih, pasos + lk(promena prezimena ili isticanje), slike, put do Bg i nazad x2, troskovi po bg (taksi+klopa)...
I na kraju avionska karta (u jednom smeru) 330$ i to apsolutni najjeftinija. Za suprugu ce biti i vise od duplo jer ce doci nakon dva meseca od mog dolaska (sezona)...

Pisao sam po osobi, a ako je u pitanju porodica onda je drugacija cena za klimce. Dakle trosak se razlikuje za decu i odrasle sto je u neku ruku i normalno.

Ako se pogresio neka me neko ispravi.
Navedene takse prema Amerima su trenutne, a pre oktobra bile su jeftinije...

slucajni_prolaznik
08.03.2017, 13:38
Da zaokruzimo: pre puta sve bi trebalo da kosta oko 800$, ili oko 750$ ako ne platite vakcine.

PipoMkd
20.03.2017, 14:23
Edno prasanje vo vrska so ova plakjanje.
Vizata ja dobiv nekade pred nova godina. Togas na dokumentot sto mi go dadoa od ambasada, za plakajnje na USCIS Immigrant Fee, stoese deka treba da se plati po 165 dolari od covek.
Vo megjuveme se promeni taa taksa i iznesuva 220 dolari.
Prasanjeto mi e, zosto sega sakam da uplatam (zaminuvam za 1 nedela), koj iznos da go uplatam? Dali stariot, po koj sto mi e izdadeno da platam, ili po noviov?
Dali nekoj bese (e) vo ista situacija?

mikiSA
20.03.2017, 14:29
PipoMkd, ta cijena od 165 dolara ne vazi vise.
Sad je 220 dolari. I to je cijena koju moras da platis sada.

PipoMkd
20.03.2017, 14:58
PipoMkd, ta cijena od 165 dolara ne vazi vise.
Sad je 220 dolari. I to je cijena koju moras da platis sada.

Tnx @mikiSA na brziot orgovor. :beer:
ke go spodelam iskustvoto naknadno vo vrska so online plakjanjevo

zmija
20.03.2017, 23:39
Pozdrav platio sam kartu 3 marta i kad udjem u check case status dobijem ovo i svqki put kad refres uradim nikad mi nerefresuje

A evo i da sam platio, https://s22.postimg.org/yh6ljf0n5/Screenshot_20170303_172102.png
Jel zna neko kako mogu provjeriti doklen mi je stigla obrada ili mora ovako

zmija
25.03.2017, 02:44
zanima me samo jel to to jel dobro placeno ovo sam dobio u povratnom mailu

damn.mm
25.03.2017, 10:12
Receipt number vam je ovaj poslednji broj koji počinje sa IOE, pomoću njega možete da pratite kada bude gotova i poslata zelena karta nakon uslaska u US. Ali svakako ne bi trebalo ovakve podatke da postavljate javno.

zmija
25.03.2017, 14:16
Receipt number vam je ovaj poslednji broj koji počinje sa IOE, pomoću njega možete da pratite kada bude gotova i poslata zelena karta nakon uslaska u US. Ali svakako ne bi trebalo ovakve podatke da postavljate javno.

Neka administrator obrise moja prethodna dva posta. Zanimalo me samo da li je dobro placeno posto kad idem da provjerim tj check ny status izbacuje mi gresku
Validation Error(s)
You must correct the following error(s) before proceeding:

User-Defined Error
Isto i kad se ulogujem na account

slucajni_prolaznik
25.03.2017, 16:32
Neka administrator obrise moja prethodna dva posta. Zanimalo me samo da li je dobro placeno posto kad idem da provjerim tj check ny status izbacuje mi gresku
Validation Error(s)
You must correct the following error(s) before proceeding:

User-Defined Error
Isto i kad se ulogujem na account

Sad tek vidim da postoji problem. Upravo sam proverio moja 2 broja i vas i sa vasim stvarno javlja tu gresku. Po screenshot-ovima koje ste ranije poslali cini mi se da ste otvorili nalog na https://myaccount.uscis.dhs.gov/ i tako platili. Jedino sto sam pronasao i mislim da bih ja tako pokusao da saznam kakav problem je u pitanju je:
If you would like additional assistance, please contact the USCIS Customer Contact Center via the web form at https://egov.uscis.gov/cris/contactus

E-mail koji ste dobili sa potvrdom placanja i receipt number -om je dobar - isti takav sam i ja dobio samo sa dva broja, jer sam odjednom platio za dvoje, ali ispada da se neke kockice u nalogu jos nisu slozile kako treba. Pisao sam o tome i ranije, ali ja sam tek kada sam se ulogovao na https://myaccount.uscis.dhs.gov/ i kliknuo na neki new experience (test izgled novog sajta), primetio gresku u adresi koja definitivno nije do mene, nego je problem bio u pretipkavanju, ili automatskom prepoznavanju adrese (nesto sa znakom '#' koji sam koristio pre borja zgrade nije bilo dobro prepoznato, pa sam rucno promenio). Evo i ovde nekih linkova koje bi mogli posetiti, ukoliko nista drugo ne pomogne: https://www.uscis.gov/news/alerts/new-immigrants-can-now-create-uscis-online-account-when-paying-uscis-immigrant-fee.

slucajni_prolaznik
25.03.2017, 17:05
Evo jos ljudi sa slicnim problemom - nekome je problem resen, nekom bas i nije.
http://www.immihelp.com/experience/99403-Error-message-from-USCIS-Check-Status.html

zmija
25.03.2017, 17:27
Znaci u sustini ako sam dobro razumio ja sam sve dobro platio sad samo da sacekam da mi dodje na adresu. A ovo da provjerim sam cisto radi reda htio da vidim doklen je doslo

slucajni_prolaznik
25.03.2017, 18:24
Znaci u sustini ako sam dobro razumio ja sam sve dobro platio sad samo da sacekam da mi dodje na adresu. A ovo da provjerim sam cisto radi reda htio da vidim doklen je doslo

Da, dobro ste platili bas kako vam i pise na slici koju ste poslali http://s22.postimg.org/yh6ljf0n5/Screenshot_20170303-172102.png.

zmija
25.03.2017, 22:45
Da, dobro ste platili bas kako vam i pise na slici koju ste poslali http://s22.postimg.org/yh6ljf0n5/Screenshot_20170303-172102.png.

Hvala admin sad moze obrisati moj post. Hvala jos jednom

SaFuture
21.04.2017, 21:24
Samo da javim da smo i mi platili $440 danas, proslo sve bez problema. :naughty:

Dukeduki
05.06.2017, 14:55
Pokusao sam danas da uplatim fees za gc na uscis i kad sam sve popunio,javlja mi da je unsuccessful usked neke temporarily error ili payment cancelation...jel ima neke veze vremenska razlika ili sta , jer ja nisam nista otkazao ...unapred zahvalan za savet, i pomoc

toske10
06.06.2017, 21:35
Pozdrav svima. I nama stalno na USCIS izbacuje taj User-Defined Error. Koliko sam razumeo to je za zanemariti, bitno je da je plaćeno i da imamo račune i te IOE brojeve!?

RadovanSRB
07.03.2018, 23:29
Pozdrav ljudi!

Pokusavam da uplatim ovaj fee od 220$ za izradu zelene karte (za nas dvoje 440$) ali kada unesem sve podatke od kartice i licne podatke uvek mi izbaci: "Warning: We could not process your application, petition, request, or immigrant fee payment on Wednesday, March 7, 2018 at 11:22:24 PM.
USCIS has not received your benefit request because of a technical payment error or a cancellation during the payment process.

Please use the online help form to contact our Customer Contact Center if you need assistance."

Za placanje koristim VISA internet karticu od Banke Intesa i na njoj imam tacno 440$ i nesto Evra. Da li je neko imao slicnih problema i kako ih resiti?

R_KuC
08.03.2018, 00:10
Pozdrav ljudi!

Pokusavam da uplatim ovaj fee od 220$ za izradu zelene karte (za nas dvoje 440$) ali kada unesem sve podatke od kartice i licne podatke uvek mi izbaci: "Warning: We could not process your application, petition, request, or immigrant fee payment on Wednesday, March 7, 2018 at 11:22:24 PM.
USCIS has not received your benefit request because of a technical payment error or a cancellation during the payment process.

Please use the online help form to contact our Customer Contact Center if you need assistance."

Za placanje koristim VISA internet karticu od Banke Intesa i na njoj imam tacno 440$ i nesto Evra. Da li je neko imao slicnih problema i kako ih resiti?

Proveri da li imaš dovoljno sredstava za naplatu naknada banci (proveri kako ona vrši transakciju da li prebacuje direktno $ ili vrši konverzacije $-€ i da li imaš dovoljno odgovarajuće valute).

BetterFuture
08.03.2018, 00:25
...Za placanje koristim VISA internet karticu od Banke Intesa i na njoj imam tacno 440$ i nesto Evra...
Lici mi da nemate dovoljno sredstava na tom racunu. Pozovite Intesu ili dodajte 50e da bi bili sigurni.

slucajni_prolaznik
08.03.2018, 05:55
Pozdrav ljudi!

Samo pozovite banku i recite u cemu je problem. Oni imaju mnogo detaljniju informaciju zasto je neka transakcija odbijena.

mveruovic
08.03.2018, 08:58
Inteza ima glupu politiku da kad placas nesto cak i u istoj valuti zadrzi 4 ili 6% (ne znam tacan procenat sad) kao za valutni rizik?!? iako nema konverzije. Neki sajtovi odbijaju visa internet karticu.

Jorda
08.03.2018, 11:50
Ja sam prekjuče uplatio 3x220 dolara za nas troje.
Izvadio sam neku Erste poklon karticu jer su mi rekli da avionsku kartu ne mogu da kupim sa onom običnom debit. Da ne bude zabune i ova je isto debit.
Sve je prošlo kao po loju, s tim što je novac tek danas skinut sa računa.
Nekih 65.4k dinara. Mislim da je to ok.

Pozdrav

Ggaga
08.03.2018, 13:28
Ja sam prekjuče uplatio 3x220 dolara za nas troje.
Izvadio sam neku Erste poklon karticu jer su mi rekli da avionsku kartu ne mogu da kupim sa onom običnom debit. Da ne bude zabune i ova je isto debit.
Sve je prošlo kao po loju, s tim što je novac tek danas skinut sa računa.
Nekih 65.4k dinara. Mislim da je to ok.

Pozdrav

To je bankarska glupost siroko odomacena kod nas (kao posledica toga sto se u inostranstvu vise koriste credit card pa ti svuda traze credit card). Sa svakom karticom koja ima mogucnost medjunarodnih placanja bilo debitna ili kreditna moze da se kupuje podjednako kao sa kreditnom. Razlika je u nacinu otplate sa debitne ti skida odmah novac sa racuna a sa kreditne odlozeno (na 1 mesec ili vise rata kako si ugovorio i placas kamatu) Ja imam obe i nikad ne vadim kreditnu vec sve placam debitnom, a hvala bogu naplacala sam se i avio karata, i koristila svuda u inostranstvu u razlicitim valutama i narucivala online od namestaja do sitnica.

Jorda
09.03.2018, 08:40
Sve znam ali za 250 din koliko je kostala izrada kartice ne zelim da se raspravljam ni sa kim. :)

Dukeduki
09.03.2018, 11:23
Sve znam ali za 250 din koliko je kostala izrada kartice ne zelim da se raspravljam ni sa kim. :)

proveri u banci da li imas dnevni limit na kartici jer inteza ima te limite na iznose za transakcije kako bi zastitili korisnika da mu neko ne skine puno novca prilikom otudjenja kartice, pa kad budes odlucio da placas, zoves call centar na kartici da odobre transakciju i imas pola sata da je izvrsis
meni je tako bilo, ali opet nije iz nekg razloga htelo pa sam zamolio prijatelje iz amerike da uplate svojom karticom i odma je prosla uplata, isto sam imao intesinu karticu

Jorda
09.03.2018, 12:34
Juce sam kupio karte iz BG za LAX za nas troje 170k i sve je proslo ok.
Tako da nisam imao probleme sa limitom...

Ggaga
09.03.2018, 16:44
Juce sam kupio karte iz BG za LAX za nas troje 170k i sve je proslo ok.
Tako da nisam imao probleme sa limitom...

Preko koga si kupio karte i za koji period? Jedan pravac ili povratna? To je super jevtino za LAX
ps. ima tema o najpovoljnijim kartama pa molim sve sa skorijim iskustvom da se oglase tamo
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=202&page=75&highlight=avio+karte

Jorda
09.03.2018, 22:12
Karte su povratne, za kraj maja. Povratak kraj oktobra ako se uopste budemo vracali ove godine. Tada su iole jeftine.
S tim sto je 2 adults plus 1 infant. Za bebu karta ispada sa svim dazbinama oko 100 eur...
Uzeo preko Lufthanse, let BG-Frankfurt-LAX sveukupno 15ak sati...

RadovanSRB
10.03.2018, 00:44
Ako neko placa Intezinom karticom da zna da mora da ima 4% vise novca od sume koju uplacuje. Taj novac ostaje na racunu.

A sto se tice avionskih karti meni je povratna karta izasla 520e,a u jednom smeru je bila 1000e.

Svenson
10.03.2018, 20:14
Ako neko placa Intezinom karticom da zna da mora da ima 4% vise novca od sume koju uplacuje. Taj novac ostaje na racunu.

A sto se tice avionskih karti meni je povratna karta izasla 520e,a u jednom smeru je bila 1000e.

Koji let i kada? Ja sam nalazio da su cene približo iste. Karta u jednom smeru je obično jeftinija.

mveruovic
14.03.2018, 14:26
Kod dosta kompanija povratne karte su mnogo jeftinije od onih u jednom smeru. Evo mojih iskustva u prethonih godinu dana, 23. jun polazak, povratak 1. avgusta, CLT 700$, 8. septembar do 1. oktobra, 550$ ATL, 10. januar do 17. januara 520$ JFK.

damagon
06.05.2018, 00:31
Ja se malo zbunio sada, a neke stvari zaboravio.
Koliko se secam mi nismo u obavezi da pre prvog odlaska placamo ovaj fee?
Posto cu ja moguce imati activation trip ....
Zelena karta u pasosu sa pecatom na carini prilikom ulaska menja taj plasticni green card godinu dana i za to vreme mi nije neophodna plasticna GC?
Da li ja mogu ovaj fee da uplatim tek kada odem za stalno u USA , npr tek za 4-5 meseci ?

Sve ovo zbog novog pravila koje je uvedeno ove godine, a to je da moramo licno preuzeti dokumenta koja stizu na adresu ...

slucajni_prolaznik
06.05.2018, 03:51
Ja se malo zbunio sada, a neke stvari zaboravio.
Koliko se secam mi nismo u obavezi da pre prvog odlaska placamo ovaj fee?
Posto cu ja moguce imati activation trip ....
Zelena karta u pasosu sa pecatom na carini prilikom ulaska menja taj plasticni green card godinu dana i za to vreme mi nije neophodna plasticna GC?
Da li ja mogu ovaj fee da uplatim tek kada odem za stalno u USA , npr tek za 4-5 meseci ?

Sve ovo zbog novog pravila koje je uvedeno ove godine, a to je da moramo licno preuzeti dokumenta koja stizu na adresu ...

Koliko mi se cini mozes da uradis bas tako, ali postoji jedna stvar na koju nisi racunao - izdavanje karte na aerodromu. Ispostavilo se da osoblje bas i nije prijateljski raspolozeno i da pojma nema sta znaci overena imigraciona viza, a lepo pise da vazi kao I-551 godinu dana. Oni samo gledaju datum na vizi do kada mozes prvi put da udjes (jer tamo pise "expired on:", kao na turistickoj vizi) i uz silne muke i ubedjivanja ce ti uopste izdati kartu.

damagon
06.05.2018, 10:11
Da li tu pre svega mislite na osoblje na nasem aerodromu?

aleksandarzz
06.05.2018, 12:52
I mene zanima, da li moze da se plati kad se stigne u USA. Bilo je u nekoliko postova da moze, ali nijedan nije mladji od 4-5 godina. Ima li neko svez da je placao po odlasku?

slucajni_prolaznik
06.05.2018, 18:46
Da li tu pre svega mislite na osoblje na nasem aerodromu?

Mislim na osoblje na beogradskom aerodromu. Naravno, nisu salterski radnici iskljucivo krivi, jednostavno niko nije nasao za shodno da ih obavesti kakve vize postoje, ali ih zato uslovljavaju da ne izdaju karte ljudima koji nemaju vizu. Zamislite osecaj kada vam neko u ranim jutarnjim casovima netacno saopsti da vam viza ne vazi i nema skoro nikog nadredjenog da to proveri. Uspeo sam da ih zaobidjem tako sto sam trazio da mi napismeno daju da viza ne vazi, pa su tek onda nasli nadredjenog koji se ipak setio da je bio 'jedan takav pre neki dan'.

EMIGRANT
18.05.2018, 19:29
I mene zanima, da li moze da se plati kad se stigne u USA. Bilo je u nekoliko postova da moze, ali nijedan nije mladji od 4-5 godina. Ima li neko svez da je placao po odlasku?

@aleksandarzz

Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208.

BetterFuture
18.05.2018, 21:29

@aleksandarzz

Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208.
Da, mozete da platite taksu i kada ste u US. To je bilo vec spominjano na Forumu, ali se zagubilo u masi postova. Nekih vise, a nekih manje kvalitetnih.

aleksandarzz
18.05.2018, 23:31
Da, mozete da platite taksu i kada ste u US. To je bilo vec spominjano na Forumu, ali se zagubilo u masi postova. Nekih vise, a nekih manje kvalitetnih.

Odlicno. Radije bih sacuvao taj novac za "ne daj boze" pa da platim za mesec-dva.

Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208
Ti si vec u USA? Ako jesi, to je automatski odgovor na moje pitanje

EMIGRANT
19.05.2018, 00:25
Ti si vec u USA? Ako jesi, to je automatski odgovor na moje pitanje

@aleksandarzz

Ako te interesuje dal će te pustiti da uđeš u USA na imigracionom ukoliko nisi platio fee, ja sam na JFK u NYC prošao bez ikakvih problema, tako da, budi bez brige što se toga tiče.

EMIGRANT
22.05.2018, 02:00
Uplatio sam danas USCIS Immigrant Fee sa kreditnom karticom Bank of America. Uplata izvršena preko uscis web stranice, iz stana u Njujorku, preko USA internet provajdera. Nadam se da je sad sasvim jasno da MOŽE DA SE PLATI USCIS Immigrant Fee nakon dolaska u USA i to sa njihovom kreditnom karticom :)

Uplata je prošla i tek nakon uplate sam mogao da napravim nalog na https://www.uscis.gov.

Nakon onih silnih sigurnosnih postavki i kvizova, znaju oni koji su otvarali nalog o čemu je reč, ušao sam u nalog i nigde nisam uspeo da nađem adresu na koju treba da mi stigne GC.

Znam da je na aerodromu adresa uredno promenjena, ali sam očekivao da ću, kad otvorim nalog na uscis, moći u njemu da vidim u najmanju ruku bar adresu na koju treba da mi stigne GC i šta se sa njom trenutno dešava. Međutim takve proste informacije ne mogu da pronađem u nalogu, bar za sad.

Tako da sve što imam da kažem je da jedva čekam da se završi i ta procedura u vezi GC.

Nisam siguran ni da li sada ja treba nešto da njih obaveštavam, pa da me zovu da dam otiske?

Pročitaću pažljivo ceo ovaj thread, pa ću da vidim.

SRBghost
22.05.2018, 06:49
Ja mislim da sam (2015-te) mogao videti u kojoj je fazi GC. U svakom slucaju, GC ti stize postom, u sanduce. Nema vise nikakvih otisaka i kontakata sa agencijama. U najgorem slucaju, ako i ode na prvu adresu koju si naveo, ti ljudi mogu da ti je posalju postom.

slucajni_prolaznik
22.05.2018, 17:25
Uplatio sam danas USCIS Immigrant Fee sa kreditnom karticom Bank of America. Uplata izvršena preko uscis web stranice, iz stana u Njujorku, preko USA internet provajdera. Nadam se da je sad sasvim jasno da MOŽE DA SE PLATI USCIS Immigrant Fee nakon dolaska u USA i to sa njihovom kreditnom karticom :)

Uplata je prošla i tek nakon uplate sam mogao da napravim nalog na https://www.uscis.gov.

Nakon onih silnih sigurnosnih postavki i kvizova, znaju oni koji su otvarali nalog o čemu je reč, ušao sam u nalog i nigde nisam uspeo da nađem adresu na koju treba da mi stigne GC.

Znam da je na aerodromu adresa uredno promenjena, ali sam očekivao da ću, kad otvorim nalog na uscis, moći u njemu da vidim u najmanju ruku bar adresu na koju treba da mi stigne GC i šta se sa njom trenutno dešava. Međutim takve proste informacije ne mogu da pronađem u nalogu, bar za sad.

Tako da sve što imam da kažem je da jedva čekam da se završi i ta procedura u vezi GC.

Nisam siguran ni da li sada ja treba nešto da njih obaveštavam, pa da me zovu da dam otiske?

Pročitaću pažljivo ceo ovaj thread, pa ću da vidim.

Mislim da samo treba da sacekas par dana da 'udjes u sistem' pa da ce promene da budu vidljive. Ja sam otvorio nalog pre puta i tamo stavio adresu sa "#", a na aerodromu promenio u "apt." i promene su bile vidljive ne odmah, nego za dan-dva.

01.06.2018, 22:55
Drustvo ja danas uplatila USCIS Immigrant Fee sa Maestro kartice Komercijalne Banke. Prvo sto treba da uradite da odete na -

https://myaccount.uscis.dhs.gov/

i napravite svoj nalog,nakon toga vam stize Verifikacioni mail da aktivirate svoj nalog na USCIS. Pratite dalje korake. Ako slucajno 'A' number ne moze da se upise dodajte nulu na pocetku. Obavezno neka vam Visa Summary (Zuta koverta tj papiric koji je zaheftan na koverti bude pri ruci da prepisete) DOS CASE ID je Vas Case Number samo bez Nula (2018EU1234) upisujete. I Za svakog pojedinacno uplacujete fee. Kad ste sve podatke (sa kartice ubacili) nakon par minuta vam stize Email da je uplata prosla i dobijate sadrzinu da je uplaceno. Sada dobijete i vas Recipiet number(u email-u) koji pocinje sa -IOE- (IOE i 10 brojeva) - Taj broj je potreban da bi se pratio status GC (meni sad pise da je 'In Progress'. Odaberete tih 5 Secret Questions (odgovore zapisite negde na papiricu da ih imate),i onda resavate kviz od nekoliko pitanja sa ponudjenim odgovorima (Mislim da su ova pitanja radi provere identiteta tj da ste to vi zapravo,a ne neko drugi) Na kraju vam pise 'Congratulation,you succefully paid USCIS immigrant fee i datum' (Izgleda kao uplatnica) To takodje istampate i neka bude kod vas za vas record :;D: Za sat vremena sam sve zavrsila :bravo::wee:

Svenson
01.06.2018, 23:09
Drustvo ja danas uplatila USCIS Immigrant Fee sa Maestro kartice Komercijalne Banke. Prvo sto treba da uradite da odete na -

https://myaccount.uscis.dhs.gov/

i napravite svoj nalog,nakon toga vam stize Verifikacioni mail da aktivirate svoj nalog na USCIS. Pratite dalje korake. Ako slucajno 'A' number ne moze da se upise dodajte nulu na pocetku. Obavezno neka vam Visa Summary (Zuta koverta tj papiric koji je zaheftan na koverti bude pri ruci da prepisete) DOS CASE ID je Vas Case Number samo bez Nula (2018EU1234) upisujete. I Za svakog pojedinacno uplacujete fee. Kad ste sve podatke (sa kartice ubacili) nakon par minuta vam stize Email da je uplata prosla i dobijate sadrzinu da je uplaceno. Sada dobijete i vas Recipiet number(u email-u) koji pocinje sa -IOE- (IOE i 10 brojeva) - Taj broj je potreban da bi se pratio status GC (meni sad pise da je 'In Progress'. Odaberete tih 5 Secret Questions (odgovore zapisite negde na papiricu da ih imate),i onda resavate kviz od nekoliko pitanja sa ponudjenim odgovorima (Mislim da su ova pitanja radi provere identiteta tj da ste to vi zapravo,a ne neko drugi) Na kraju vam pise 'Congratulation,you succefully paid USCIS immigrant fee i datum' (Izgleda kao uplatnica) To takodje istampate i neka bude kod vas za vas record :;D: Za sat vremena sam sve zavrsila :bravo::wee:

Imam 2 pitanja. Prvo:
Da li su "Secret questions" pitanja na koja odgovaraš kad hoćeš da proveriš status?

Drugo je lakše:
Da li su teška kviz pitanja? :;D:

01.06.2018, 23:23
Imam 2 pitanja. Prvo:
Da li su "Secret questions" pitanja na koja odgovaraš kad hoćeš da proveriš status?

Drugo je lakše:
Da li su teška kviz pitanja? :;D:

Status se proverava tako sto ukucate vasu email adresu,i vas pass za pristup nalogu na USCIS sajtu :)

Nisu,Secret pitanja su kada nesto nije u redu tj neko pokusa da pristupi vasem nalogu,neko zabrlja nesto ili tako nesto (mislim da su ona samo da verifikuju da ste to vi,a ne neko drugi)

2. Nisuuu :grin: Pitanja su tipa 'Gde ste rodjeni?' i ima 5 ponudjenih odgovora i vi odaberete jedan,i nastavite. Pitanje 'Kada ste rodjeni' i ponudjeni odgovori. Uopste nista nije tesko :;D:

Svenson
02.06.2018, 10:42
Status se proverava tako sto ukucate vasu email adresu,i vas pass za pristup nalogu na USCIS sajtu :)

Nisu,Secret pitanja su kada nesto nije u redu tj neko pokusa da pristupi vasem nalogu,neko zabrlja nesto ili tako nesto (mislim da su ona samo da verifikuju da ste to vi,a ne neko drugi)

2. Nisuuu :grin: Pitanja su tipa 'Gde ste rodjeni?' i ima 5 ponudjenih odgovora i vi odaberete jedan,i nastavite. Pitanje 'Kada ste rodjeni' i ponudjeni odgovori. Uopste nista nije tesko :;D:

Hvala na odgovoru @Makica

Zanimljive su mere bezbednosti. Navikao sam na klasični sistem: korisničko ime i lozinka.

07.06.2018, 23:04
Hvala na odgovoru @Makica

Zanimljive su mere bezbednosti. Navikao sam na klasični sistem: korisničko ime i lozinka.

Eh,pa ovo je malkice drugacije u pitanju :grin: Korisnicko ime tj mail,i lozinka kad se registrujete na myuscis sajtu. Posle proveravate status GC sa IOE brojem koji ste dobili u email :)

Ovde - https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

Samo se upise IOE broj koji ste dobili u email-u :)

Meni primer sad pise ovako : 'Immigrant Visa Fee Payment Received
On June 1, 2018, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa.' I da ce GC stici u roku od 120 dana cim se udje u Usa :1072: Posle mi se cini da dobijate (cim udjete u Usa) promeni se tekst pa dobijete nesto drugaciji tekst :)

damagon
06.08.2018, 22:42
Da li prilikom popunjavanja podataka ovde treba da se unese adresa?

Jer mi je u DS-u jedna adresa, a uputicu se na drugu adresu...

Takodje zanima me da li novu adresu na aerodromu prijavljujem samo ako pre odlaska uplatim fee ili to nema veze ?

Takodje koje su vase preporuke? Uplata pre ili nakon odlaska?

slucajni_prolaznik
06.08.2018, 22:53

Takodje zanima me da li novu adresu na aerodromu prijavljujem samo ako pre odlaska uplatim fee ili to nema veze ?

Svakako prijavite novu adresu na aerodromu. Fee je bolje da uplatite pre puta jer je potrebno neko vreme da "legne" uplata, pa ovako, cim predate zutu kovertu na ulasku u US, krece izrada GC.

09.08.2018, 03:25

Damagon ja sam pre polaska napisala u Word-u na A4 format-u adresu i predala sam je zajedno sa zutom kovertom na ulasku. Uzeli su mi oba,i precrtali su mi adresu koja je zakacena na zutoj koverti,i novu ubacili u sistem. Ako uplatis fee nakon ulaska u Usa ceka se malo duze vremenski :nene: Ja sam je uplatila 1.Jula (pre ulaska u Usa) i ocekujem je uskoro ;)

https://egov.uscis.gov/processing-times/expect-green-card

'You entered the U.S. using your immigrant visa,You paid the immigrant visa fee AFTER you entered,It may take up to 120 days from the date you made your payment to receive your permanent resident card.'

3put
09.08.2018, 10:27
koliko pre ulaska u USA bi trebalo da se uplati taj fee?
i na kom sajtu? treba li account da napravim?

slucajni_prolaznik
09.08.2018, 13:07
koliko pre ulaska u USA bi trebalo da se uplati taj fee?
i na kom sajtu? treba li account da napravim?

Moze ovde account da se napravi i prati status uplate / eventualne promene adresa i slicno. https://myaccount.uscis.dhs.gov/
Najbolje da se uplati fee dovoljno pre polaska da uplata bude evidentirana u momentu kada predajete zutu kovertu na US aerodromu. Dakle, oko nedelju dana pre ulaska je, po meni, sasvim dovoljno.

Simke
09.08.2018, 20:01
Ja sam uplatio mesec dana pre polaska.. Mada ne verujem da je to bitno koliko pre polaska uplatimo.. Bitno je od kada sletimo u USA da stigne sto pre :)
Kada sam uplatio taj dan je stajalo da je uplacen fee, a dva dana kasnije, sttus se promenio i stoji In Process :D

aleksandarzz
09.08.2018, 22:09
Zelena karta vam nije uopste bitna na pocetku zivota u USA. SSN je mnogo vazniji, jer bez njega ne mozete da radite.
Ja nisam hteo da placam iz Srbije ono sto nije neophodno, jer mi je bilo draze da tih 880USD imam kod sebe nego da placam nesto sto ne moram odmah. Ako jos neko ima nameru da cuva novac na pocetku, dok se ne sredi, pocne da radi..., ovo treba da zna: Iako viza u pasosu menja zelenu kartu godinu dana, rok za placanje je mnogo manji. Meni je posle 40-45 dana stiglo pismo-poziv da uplatim taksu, a danas je stiglo drugo pismo (tacno 2 meseca sam ovde) na kome stoji poslednji poziv za uplatu USCIS fee. Javicu kad stigne zelena karta, cisto da znamo da li vreme uplate i brzina izdavanja imaju veze jedno s drugim.

MakaDami
10.08.2018, 19:47
I don't get your logic, but ok.
Moj savet svima bi bio da ne duze bespotrebno s tim.

aleksandarzz
11.08.2018, 15:08
Moj savet svima bi bio da ne duze bespotrebno s tim.

To je i moj savet.
I don't get your logic, but ok.

Izracunaj koliko novca je potrebno za lekarski, intervju, ostale sitne troskove avio karte.... Onda to pomnozi sa 4. Zatim imas troskove zivota ovde, stanarinu i ostalo sto moras da platis a ne mozes da pocnes da radis i zaradjujes dok ne stigne SSN.

Jorda
11.08.2018, 19:11
Kao sto sam napisao SSN mozete znati vec sutradan nakon prijave u USCIS, samo treba da trazite od sluzbenika. Mozete da zovete telefonom ili da dodjete opet licno.
Ja sam tako uradio, posle 3 dana u US se prijavio na dva mesta i na oba poceo da radim osmi dan od ulaska.
Pozdrav

aleksandarzz
11.08.2018, 20:28
Kao sto sam napisao SSN mozete znati vec sutradan nakon prijave u USCIS, samo treba da trazite od sluzbenika. Mozete da zovete telefonom ili da dodjete opet licno.
Ja sam tako uradio, posle 3 dana u US se prijavio na dva mesta i na oba poceo da radim osmi dan od ulaska.
Pozdrav

Verujem ti ja da je tako, ali iz iskustva znam da ne mora da bude. Ne cudi me da je drugacije od drzave do drzave, a mozda i od saltera do saltera. Meni su rekli da moram da cekam 21 dan od ulaska da mi automatski stigne SSN, pa ako ne stigne u tom roku tek onda mogu da podnesem prijavu. Naravno, nije stigao, tako da sam 22.-og dana podneo prijavu i cekao jos 6-7 dana. Ista prica je vazila i za suprugu i decu koji su stigli 2 nedelje posle mene.

aleksandarzz
21.08.2018, 17:58
Stigla mi je zelana karta u subotu. Proslo je 8 dana od dana uplate.
Izgleda da vreme uplate nije od velikog znacaja prilikom izrade GC. Najverovatnije je da procedura izrade krece odmah po izdavanju vize, ili po sletanju u USA. Naravno, nece je poslati dok se ne plati.

Svenson
22.08.2018, 13:07
Stigla mi je zelana karta u subotu. Proslo je 8 dana od dana uplate.
Izgleda da vreme uplate nije od velikog znacaja prilikom izrade GC. Najverovatnije je da procedura izrade krece odmah po izdavanju vize, ili po sletanju u USA. Naravno, nece je poslati dok se ne plati.

Čestitam.
Znači, plaćamo USCIS fee kad stignemo. :naughty:

damagon
05.09.2018, 11:26
Jel moze neko ko je skoro placao da mi napise sta je potrebno sve od podataka da se unese prilikom placanja? I da li moram da uplatim sa svoje kartice ili mogu sa kartice roditelja?

doE0
05.09.2018, 12:44
Jel moze neko ko je skoro placao da mi napise sta je potrebno sve od podataka da se unese prilikom placanja? I da li moram da uplatim sa svoje kartice ili mogu sa kartice roditelja?

Ja sam juce platio sa karticom od moje supruge. a od podataka ti trebaju CN i onaj prvi broj sto ti je zalepljen na koverti.

aleksandarzz
05.09.2018, 15:36
Ja sam juce platio sa karticom od moje supruge. a od podataka ti trebaju CN i onaj prvi broj sto ti je zalepljen na koverti.
Taj broj je i u samoj vizi. Pocinje sa A i mora da ima 10 cifara. Ako nema svih deset, treba dodati nule odmah iza A. Meni su ga jos i napisali rukom pored pecata na vizi.

doE0
05.09.2018, 16:35
Taj broj je i u samoj vizi. Pocinje sa A i mora da ima 10 cifara. Ako nema svih deset, treba dodati nule odmah iza A. Meni su ga jos i napisali rukom pored pecata na vizi.

nisam ga video u pasosu, ali sada vidim da je tu :)
inace..kada sam ukucao na sajtu uscis-a taj broj, sajt mi je automatski dodao jednu nulu ispred broja, a ne iza... ovako je izgledao A-025XXXXXX

aleksandarzz
05.09.2018, 20:22
nisam ga video u pasosu, ali sada vidim da je tu :)
inace..kada sam ukucao na sajtu uscis-a taj broj, sajt mi je automatski dodao jednu nulu ispred broja, a ne iza... ovako je izgledao A-025XXXXXX

Pa lepo sam napisao - jednu nulu odmah iza A :da:

damagon
09.09.2018, 15:04
Zaboravih da pitam kod popunjavanja se ne trazi adresa u USA? Jer mi je u DS-u jedna adresa, a idem na neku drugu

Tereza2019
09.09.2018, 17:26
Ja sam juce platila online fee mojoj tetki. Da, trazi se da navedete adresu u USA.Navela sam istu adresu koja je napisala na ds i prilikom ulaska na aerodromu u Newarku pre dva dana.Dobila sam povratno da ce da stigne green card u roku od 120 dana.Otvorila sam i account, tako da cu slediti kad ce da stigne tacno. Inace od USCIS obavezno navode da navedete novu adresu ukoliko ste promenili kako ne bi bilo lutanja green card.

ivangradjanin
09.09.2018, 19:29
Prije ce stici GC na adresu nego sto ce USCIS update-ovati status....barem u mom slucaju :)

Tereza2019
09.09.2018, 21:36
Prije ce stici GC na adresu nego sto ce USCIS update-ovati status....barem u mom slucaju :)

Kod starijeg sina koji je vec u US od 2015-te, tacno je stigla green karta kako je bilo navedeno na USCIS, check the case status online. Tako je bilo u njegov slucaj :) :) a i kod njegovog tata. Nikad se nezna svaki je slucaj razlicit :;D:

damagon
09.09.2018, 21:45
Znaci savetujete mi da stavim adresu na kojoj cu biti? sad sam gledao neki Youtube tutorial vezano za placanje, nigde se nije trazila adresa

Tereza2019
09.09.2018, 22:36
Znaci savetujete mi da stavim adresu na kojoj cu biti? sad sam gledao neki Youtube tutorial vezano za placanje, nigde se nije trazila adresa

Da, kao sto sam vec napisala, juce sam uplatila online i trazila se adresa.Uplatila sam sa debitnom TD banke 220$.Update cu napraviti kad stigne karta, cisto me interesuje dali ce da bude isto kao i prije, na primer slucaj kod mog sina.
Dali ste probali da se logujete i platite vec ili cisto prvicno se interesujete??

damagon
10.09.2018, 09:38
Nisam ni probao da se logujem, ovih dana cu platiti pa javljam sta je i kako bilo. Nekako sam se sve pogubio , jos 10-ak dana pred put :naughty:

Tereza2019
10.09.2018, 13:00
Nisam ni probao da se logujem, ovih dana cu platiti pa javljam sta je i kako bilo. Nekako sam se sve pogubio , jos 10-ak dana pred put :naughty:

Polako samo, sve ce da bude ne brinite :;D:. Zelim vam sretan put :pozz: