PDA

View Full Version : Pomoć!!!

exciterka
03.03.2013, 03:12
Poštovani,

Prvo imam veliki problem, zapravo mislim da i nemam toliki problem, koliko sam se uspaničila. Ali mi trebaju značajni uputi!

U maju kad sam saznala da nisam izvučena na lutriji, pomislila sam da nema od toga ništa, ali sam videla da je bilo dodatno u oktobru.

Da krenem od početka!

U julu prošle godine, dobila sam posao u poznatoj američkoj kruz kompaniji "Princess" i vratila sam se krajem januara ove godine. Bila sam odsutna oko sedam meseci.

U međuvremenu, pre odlaska na brod, moja porodica se preselila na novu adresu.

Međutim, drugarica me pre nekoliko dana nagovara da proverim status lutrije, i večeras totalno nezainteresovano proverim and I WAS SHOCKED:

You are among those randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2013 (October 1, 2012 to September 30, 2013 ). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of

Ne znam šta se dalje dešava, kad stižu koverte, kad zovu iz ambasade, molim vas pomozite mi!

Hvala unapred

:smrc:

dzimrija
03.03.2013, 03:29
Posto pripadas drugoj turi izvucenih, pretpostavljam da ti je broj preko 25000. Na stranici na kojoj te obavestavaju o tome da si izvucena imas link ka stranici gde ti sve pise. Koverti vise nema, u svakom slucaju saljes formulare ds-122, ds-230, oba dela, dve slike formata 5,1x 5,1cm i odstampanu stranicu sa obavestenjem o tome da si izvucena. To posalji sto pre.
Kada ti obrade zahtev, obavestavaju te putem mejla da ti je promenjen status na stranici na kojoj si obavestena da si izvucena. Tu saznajes i vreme intervjua.
Nisi zakasnila, imas fore do septembra da dobijes vizu. Ajd, pa srecno.

exciterka
03.03.2013, 03:32
e sad postoji drugi problem. ja idem na brod krajem marta, što znači da sve ovo treba da pošaljem pre nego što odem, i tačno u septembru se vraćam kući. ne razumem kako će neko da mi prima koverte i da ih šalje ne znam šta ide dalje, totalno sam zbunjena?

dzimrija
03.03.2013, 03:42
Ti saljes kovertu sa dokumentima i slikama u KCC sto pre, sacekas bar sest nedelja, proveris da li su dobili dokumenta. Onda te oni obastavaju putem mejla da ponovo proveris status. Saznajes vreme intervjua na taj nacin i pripremas dokumenta za isti. Sto se tice posla na kruzu, ne znam kako mislis da ides posto moras ovde da budes za lekarski i intervju. Kazem, jos imas fore, ako zelis da dobijes zeleni karton salji dokumente sto pre.

exciterka
03.03.2013, 03:49
Razumem sta hoces da mi kazes, mene zanima kada posaljem sve to u Kentaki
posle koliko vremena je lekarski pregled i intervju?

dzimrija
03.03.2013, 03:57
Pa, zavisi od broja pod kojim si izvucena, trenutno su aktuelni brojevi do 22850, tj. njima su zakazali intervju za april. U najboljem slucaju, dobices intervju u junu, verovatnije u julu.

Zana
03.03.2013, 06:34
Dok je trajalo ovo objasnjavanje, glavne proceduralne stvari su mogle da se saznaju iz nekoliko procitanih postova na ovom forumu - ili sa zvanicne stranice DV lottery (i to milion puta od tvoje registracije na ovom forumu).

Procitaj uputstvo i teme o lekarskim pregledima i intervjuima. Super sto putujes na brod, ali onda :pozz::pozz: zelenoj karti. Tvoj izbor. Sta da ti kazem... ja ne mogu dalje od toga jer ne bi bilo fer prema ljudima koji su svaki post procitali i totalno su pripremljeni na sve samo kad bi ih izvukli. Brod do septembra i DV 2013 koliko se ja razumem u celu ovu pricu nesto ne idu zajedno.

Z

Vangelistexas
03.03.2013, 12:16
Razumem sta hoces da mi kazes, mene zanima kada posaljem sve to u Kentaki
posle koliko vremena je lekarski pregled i intervju?

S obzirom da ides u martu na brod, mozes sada odmah poslati formulare u kentaki (dsp-122, ds-230, dve slike i odstampanu stranicu sa bar kodom na sajtu gde proveravas da si izvucena), i otici na brod. malo malo pa mozes da proveravas promenu statusa. s obzirom da si poprilicno visok broj, verujem da na red za intervju stizes u junu/julu mesecu, mozda i posle toga, neka me neko ispravi ali ovo je neka moja slobodna procena. e, sada dolazi onaj glavni deo: znam da imas ugovor na 6 meseci, ali kao i svaki zaposleni na kruzeru imas pravo na emergency leave, na koji ne moras da se vracas. znas da, ukoliko se vratis na brod moras da im platis avionsku kartu koju su ti oni finansirali usled hitnog odlaska. ukoliko se ne vracas na brod, ne moras nista da im placas. sto znaci da, kada saznas da ti je intervju u recimo julu, ti imas 2 meseca fore da skupljas dokumenta, odradis ta recimo 3 meseca na brodu i pici kuci, vadi potvrde i ostalo :) ako ti odgovara takav plan, naravno :) raspitaj se jos malo kod princessa za emergency leave, ali mislim da i za njih vazi taj emergency leave (za Carnival i Fred Olsen Cruises znam 100%) :)

exciterka
03.03.2013, 13:02
Dok je trajalo ovo objasnjavanje, glavne proceduralne stvari su mogle da se saznaju iz nekoliko procitanih postova na ovom forumu - ili sa zvanicne stranice DV lottery (i to milion puta od tvoje registracije na ovom forumu).

Procitaj uputstvo i teme o lekarskim pregledima i intervjuima. Super sto putujes na brod, ali onda :pozz::pozz: zelenoj karti. Tvoj izbor. Sta da ti kazem... ja ne mogu dalje od toga jer ne bi bilo fer prema ljudima koji su svaki post procitali i totalno su pripremljeni na sve samo kad bi ih izvukli. Brod do septembra i DV 2013 koliko se ja razumem u celu ovu pricu nesto ne idu zajedno.

Z

Drago mi je što si se zabrinula za moje zdravlje, ali ti ne razumeš da ja na brod ne idem da se zezam već da radim.

exciterka
03.03.2013, 13:03
S obzirom da ides u martu na brod, mozes sada odmah poslati formulare u kentaki (dsp-122, ds-230, dve slike i odstampanu stranicu sa bar kodom na sajtu gde proveravas da si izvucena), i otici na brod. malo malo pa mozes da proveravas promenu statusa. s obzirom da si poprilicno visok broj, verujem da na red za intervju stizes u junu/julu mesecu, mozda i posle toga, neka me neko ispravi ali ovo je neka moja slobodna procena. e, sada dolazi onaj glavni deo: znam da imas ugovor na 6 meseci, ali kao i svaki zaposleni na kruzeru imas pravo na emergency leave, na koji ne moras da se vracas. znas da, ukoliko se vratis na brod moras da im platis avionsku kartu koju su ti oni finansirali usled hitnog odlaska. ukoliko se ne vracas na brod, ne moras nista da im placas. sto znaci da, kada saznas da ti je intervju u recimo julu, ti imas 2 meseca fore da skupljas dokumenta, odradis ta recimo 3 meseca na brodu i pici kuci, vadi potvrde i ostalo :) ako ti odgovara takav plan, naravno :) raspitaj se jos malo kod princessa za emergency leave, ali mislim da i za njih vazi taj emergency leave (za Carnival i Fred Olsen Cruises znam 100%) :)

Znam za emergency mogla bih čak sve to da iskombinuejem da pozavršavam to i da se vratim.

exciterka
03.03.2013, 17:48
Da li bih ja mogla da otkažem razgovor u ambasadi najmanje dva meseca, pošto ja ako odem krajem marta ja se vraćam krajem avgusta ili sredinom septembra. Ono što ja mogu da uradim jeste da mi skrate ugovor na mesec dana.

Može li neko da me uputi u takvu proceduru tj šta da radim u tom slučaju ako me budu pozvali na razgovor u ambasadu?

mijan
03.03.2013, 17:56
Zana ti je fino rekla kad se sve sabere i oduzme ili brod ili viza. Drugi su ti objasnili proceduru iz koje si mogla da vidis kojim redosledom sve to ide. Odustani od broda i cekaj razgovor i ko covek idi posle sa vizom u SAD. Ja ne verujem da ce ti pomeriti intervju za mesec ili dva a bices pozvana pri samom kraju izdavanja viza, potrosice brojeve. Em se kockas em ti mora biti jasno da oni nece izdavati vize do besvesti. To sto ti pitas niko ti ne moze obecati osim da nazoves ambasadu i da pitas da li te mogu cekati do zadnjeg dana izdavanja viza za ovu godinu.

exciterka
03.03.2013, 17:58
Zana ti je fino rekla kad se sve sabere i oduzme ili brod ili viza. Drugi su ti objasnili proceduru iz koje si mogla da vidis kojim redosledom sve to ide. Ja ne verujem da ce ti pomerati intervju za mesec ili dva a bices pozvana pri samom kraju izdavanja viza, potrosice brojeve. Em se kockas em ti mora biti jasno da oni nece izdavati vize do besvesti. To sto ti pitas niko ti ne moze obecati osim da nazoves ambasadu i da pitas da li te mogu cekati do zadnjeg dana izdavanja viza za ovu godinu.

U tom slučaju, ja mogu da dobijem neplaćeno odsustvo u roku od dve nedelje. Ne znam da li je to dovoljno? Znate, kad mi kažete da moram da biram između broda i vize, ja moram da rizikujem na oba. Odakle da platim ja sve ovo? Majka mi je bez posla, da tražim pare od ljudi koji žive na ivici siromaštva, baš mi je frka. Tako da od svega ovog ja mogu da rizikujem i da tražim dve nedelje odsustva, eventualno da me sačekaju mesec dana.

cukoni
03.03.2013, 18:16

Z

Vidis da je cura uzbudjena,i drago mi je da vidi da se i u oktobru izvlacilo! Uglavnom cekas intervju,a do tad moras popunit obrazce online,obaviti ljekarski,povaditi dokumenta itd. Kako god da okrenes meni se cini da je preca zelena karta od broda al neznam ti odluci,trebace ti neke pare i za ljekarski,troskove u ambasadi!

cukoni
03.03.2013, 18:23
Na pm ti se nemogu slat poruke,pa da ti se malo detaljnije objasni jer vidim nekim smeta ovdje da se pise!

exciterka
03.03.2013, 18:26
Na pm ti se nemogu slat poruke,pa da ti se malo detaljnije objasni jer vidim nekim smeta ovdje da se pise!

Ja sam odlučila idem na brod, pa šta da se radi. Zaista sam uspaničena i uzbuđena. Da bi se otišlo u Ameriku, trebaju novci. A ja te pare nemam. Rizik je veliki. Naime, vidim ovde na forumu su svi pametni i svi su upućeni sem mene. Ja eto nisam verovala u ovo, sad jesam. Dakle, ako možeš da me uputiš odakle da počnem, znam da moram da popunim ove formulare i da ih šaljem u Kentaki. Imaš li neki kontakt, fejs ili mejl gde možemo da se ispričamo. Zaista ne znam kud udaram.:inlove:

cukoni
03.03.2013, 18:28
Ja sam odlučila idem na brod, pa šta da se radi. Zaista sam uspaničena i uzbuđena. Da bi se otišlo u Ameriku, trebaju novci. A ja te pare nemam. Rizik je veliki. Naime, vidim ovde na forumu su svi pametni i svi su upućeni sem mene. Ja eto nisam verovala u ovo, sad jesam. Dakle, ako možeš da me uputiš odakle da počnem, znam da moram da popunim ove formulare i da ih šaljem u Kentaki. Imaš li neki kontakt, fejs ili mejl gde možemo da se ispričamo. Zaista ne znam kud udaram.:inlove:

aktiviraj na svoj profil mail ili privatne poruke pa cemo se dogovoriti

dejancic
03.03.2013, 18:30
U tom slučaju, ja mogu da dobijem neplaćeno odsustvo u roku od dve nedelje. Ne znam da li je to dovoljno? Znate, kad mi kažete da moram da biram između broda i vize, ja moram da rizikujem na oba. Odakle da platim ja sve ovo? Majka mi je bez posla, da tražim pare od ljudi koji žive na ivici siromaštva, baš mi je frka. Tako da od svega ovog ja mogu da rizikujem i da tražim dve nedelje odsustva, eventualno da me sačekaju mesec dana.

Koliko je meni poznato zvanican stav lutrije je da se procesiranje kandidata radi dok god ima raspolozivih viza. Po meni to znaci da iako je poslednji mesec jednog DV ciklusa septembar, vrlo lako moze da se desi da svi kandidati budu procesirani ranije i da ljudi sa naj najvisim brojevima dobiju termin za razgovor u ambasadi pre nego sto su ocekivali ili da ga uopste ni ne dobiju, jer je kvota za tu godinu vec ispunjena. Mislim da ces naci primere ljudi koji su odlagali intervju gde im je osoblje ambasade reklo da ne odlazu do zadnjeg momenta da ne bi ostali bez vize. Ja sam sa brojem 25 i kusur hiljada imao intervju u aprilu, a godinu dana pre toga je ako se ne varam bio u junu. Svaka godina je razlicita.

Znam da je ovo pitanje mnogo puta ponovljeno u brdo tema, ali jel tebi mozda palo na pamet da kontaktiras ambasadu? I jos jedna stvar koju mozes da istrazis je sta rade ljudi koji borave u Americi sa raznoraznim trenutno vazecim vizama kada budu izvuceni za DV. Ne znam da li oni moraju da idu nazad za Srbiju zbog razgovora u ambasadi? Pretpostavljam da ti odgovor na to pitanje, kao i na bilo koje drugo moze dati osoblje u ambasadi.

Poz

dejancic
03.03.2013, 18:32

Meni smeta da se ovde ne pise. Ona nije ni prva ni poslednja koja ima ovakvu dilemu, a ne vidim zasto je tvoj savet/resenje tolika misterija da se ne sme javno napisati.

exciterka
03.03.2013, 18:35
Koliko je meni poznato zvanican stav lutrije je da se procesiranje kandidata radi dok god ima raspolozivih viza. Po meni to znaci da iako je poslednji mesec jednog DV ciklusa septembar, vrlo lako moze da se desi da svi kandidati budu procesirani ranije i da ljudi sa naj najvisim brojevima dobiju termin za razgovor u ambasadi pre nego sto su ocekivali ili da ga uopste ni ne dobiju, jer je kvota za tu godinu vec ispunjena. Mislim da ces naci primere ljudi koji su odlagali intervju gde im je osoblje ambasade reklo da ne odlazu do zadnjeg momenta da ne bi ostali bez vize. Ja sam sa brojem 25 i kusur hiljada imao intervju u aprilu, a godinu dana pre toga je ako se ne varam bio u junu. Svaka godina je razlicita.

Znam da je ovo pitanje mnogo puta ponovljeno u brdo tema, ali jel tebi mozda palo na pamet da kontaktiras ambasadu? I jos jedna stvar koju mozes da istrazis je sta rade ljudi koji borave u Americi sa raznoraznim trenutno vazecim vizama kada budu izvuceni za DV. Ne znam da li oni moraju da idu nazad za Srbiju zbog razgovora u ambasadi? Pretpostavljam da ti odgovor na to pitanje, kao i na bilo koje drugo moze dati osoblje u ambasadi.

Poz

Ja imam C1 D, to je tranzitna i kao što su mi agenti iz kompanije savetovali da uzmem turističku jer postoji mogućnost da me nekad imigraciona služba sprovodi do aviona ili broda. Ali ja ne radim u Americi ja radim za američku kompaniju, što može verovatno i da mi pomogne i da mi oteža.

exciterka
03.03.2013, 18:35
Meni smeta da se ovde ne pise. Ona nije ni prva ni poslednja koja ima ovakvu dilemu, a ne vidim zasto je tvoj savet/resenje tolika misterija da se ne sme javno napisati.

slažem se. meni zaista treba krš saveta, razumem celu proceduru ali naprosto izlažem se pred veliki rizik.

cukoni
03.03.2013, 18:39

nije uopste misterija ja sam odma dao odgovor,dok neki kazu nebi bilo fer prema ovima koji dugo citaju forum tj, postoje dvije il tri osobe gdje god sta napises kritikuju eto iz tog razloga sam rekao,vrati se na prvu stranu pa procitaj komentare mozda ti bude jasnije,ja sve djevojci ovoj sto mogu pomoc neka pita slobodno

exciterka
03.03.2013, 18:46
nije uopste misterija ja sam odma dao odgovor,dok neki kazu nebi bilo fer prema ovima koji dugo citaju forum tj, postoje dvije il tri osobe gdje god sta napises kritikuju eto iz tog razloga sam rekao,vrati se na prvu stranu pa procitaj komentare mozda ti bude jasnije,ja sve djevojci ovoj sto mogu pomoc neka pita slobodno

konačno sam skontala gde se stavlja kontakt za mail. eno ostavila sam. zaista hvala puno. :inluv:

dejancic
03.03.2013, 18:51
Ja imam C1 D, to je tranzitna i kao što su mi agenti iz kompanije savetovali da uzmem turističku jer postoji mogućnost da me nekad imigraciona služba sprovodi do aviona ili broda. Ali ja ne radim u Americi ja radim za američku kompaniju, što može verovatno i da mi pomogne i da mi oteža.

OK. Sa ovom vizom koliko je meni poznato ne moze da se radi adjustment of status. Ako se ne varam ti si rekla da ti ovo nije prvi odlazak na brod. Sto znaci da je kompanija zadovoljna sa tobom, a njima radnika uvek treba. Kolika je mogucnost da odlozis ovaj odlazak? Ili da otkazes ovaj, pa ukoliko dobijes zelenu kartu, se lepo prijavis za novi? Ukoliko je izvodljivo, u oba slucaja, imas zelenu kartu i posao od prvog dana.
To je sada pitanje za tvoju kompaniju ili agenta, a ne za ambasadu. I i dalje nema razloga da panicis, sve je i dalje stvar tvog izbora. I nemoj da nasednes na "sad il' nikad" price agenata. Ja nisam bio na brodu, ali na forumu ima clanova koji su radili na brodu. Oni ce ti odmah reci da li je lako ili tesko dobiti posao kada jednom odlozis/otkazes odlazak.

cukoni
03.03.2013, 18:52
konačno sam skontala gde se stavlja kontakt za mail. eno ostavila sam. zaista hvala puno. :inluv:

dodao sam te na skype e jesam li potrefio neznam hehe

exciterka
03.03.2013, 18:54
OK. Sa ovom vizom koliko je meni poznato ne moze da se radi adjustment of status. Ako se ne varam ti si rekla da ti ovo nije prvi odlazak na brod. Sto znaci da je kompanija zadovoljna sa tobom, a njima radnika uvek treba. Kolika je mogucnost da odlozis ovaj odlazak? Ili da otkazes ovaj, pa ukoliko dobijes zelenu kartu, se lepo prijavis za novi? Ukoliko je izvodljivo, u oba slucaja, imas zelenu kartu i posao od prvog dana.
To je sada pitanje za tvoju kompaniju ili agenta, a ne za ambasadu. I i dalje nema razloga da panicis, sve je i dalje stvar tvog izbora. I nemoj da nasednes na "sad il' nikad" price agenata. Ja nisam bio na brodu, ali na forumu ima clanova koji su radili na brodu. Oni ce ti odmah reci da li je lako ili tesko dobiti posao kada jednom odlozis/otkazes odlazak.

Ja bih mogla da odložim brod a gde su mi pare onda?

Sad mogu da navedem bilo kakav razlog i produžiće mi odmor dokle mi odgovara. To nije problem. Ovo će mi biti drugi ugovor.

cukoni
03.03.2013, 18:55

Sad mogu da navedem bilo kakav razlog i produžiće mi odmor dokle mi odgovara. To nije problem. Ovo će mi biti drugi ugovor.

neznam po meni vise vrijedi GC al eto svako svoje ima,na brod se moze uvijek a GC tesko se ukaze sansa jednom il ni jednom

dejancic
03.03.2013, 19:11

Plasim se da odgovor na ovo pitanje neces naci na ovom forumu.

Situacija je jasna. I dalje imas mogucnost da se odreknes odredjene svote novca koju bi zaradila na brodu i udjes u proces dobijanja zelene karte ili da se odreknes zelene karte i nastavis da zaradjujes na racun posla na brodu. Odluka je samo tvoja.

Kako bilo, sve najbolje ti zelim.

Poz

exciterka
03.03.2013, 19:26
Plasim se da odgovor na ovo pitanje neces naci na ovom forumu.

Situacija je jasna. I dalje imas mogucnost da se odreknes odredjene svote novca koju bi zaradila na brodu i udjes u proces dobijanja zelene karte ili da se odreknes zelene karte i nastavis da zaradjujes na racun posla na brodu. Odluka je samo tvoja.

Kako bilo, sve najbolje ti zelim.

Poz

Snaću se nekako, pa polako da razmislim šta i kako. Hvala vam ljudi puno, nadam se da vam nisam urušila harmoniju foruma. :grin:

cape011
03.03.2013, 19:35
A sto ne sacekas da dobijes vizu, za to vreme radis u srbiji skupljas pare, kad dobiješ pravqc na brod da zaradis. I onako ce ti trebati za pocetak dosta. mozda bi imala bolje uslove, platu kao nosilac zelene karte na brodu, ipak je to americka kompanija. Ne znam da li i kako se to gleda po pomorskim pravilima, ali ja mislim da se brod smatra kao teritorija amerike u tom slucaju, mozda to ima nekog uticaja.
I jos jedna stvar, zavisno od ture broda, mozda on povremeno svraca u luku u americi, poneses sva neophodna dojumenta i onda ne bi morala nazad u srb, vec tamo odrqdis sve, samo sto je skuplje pretpostavljam. Ako gresim nek me neko demantuje.

cukoni
03.03.2013, 19:40
A sto ne sacekas da dobijes vizu, za to vreme radis u srbiji skupljas pare, kad dobiješ pravqc na brod da zaradis. I onako ce ti trebati za pocetak dosta. mozda bi imala bolje uslove, platu kao nosilac zelene karte na brodu, ipak je to americka kompanija. Ne znam da li i kako se to gleda po pomorskim pravilima, ali ja mislim da se brod smatra kao teritorija amerike u tom slucaju, mozda to ima nekog uticaja.
I jos jedna stvar, zavisno od ture broda, mozda on povremeno svraca u luku u americi, poneses sva neophodna dojumenta i onda ne bi morala nazad u srb, vec tamo odrqdis sve, samo sto je skuplje pretpostavljam. Ako gresim nek me neko demantuje.

mislim da joj brod ide po evropi,jedino sad da povadi sva dokumenta pa da se vrati kad bude razgovor?

exciterka
03.03.2013, 20:06
mislim da joj brod ide po evropi,jedino sad da povadi sva dokumenta pa da se vrati kad bude razgovor?
pa ja se sad ukrcavam iz teksasa a posle idem za evropu. ako odem na intervju, bolje da uradim sign off odatle jer ću ja morati da platim troškove puta

exciterka
03.03.2013, 20:18
1) Koliko sam razumela ja za Kentaki šaljem ova dva obrasca:

http://travel.state.gov/pdf/DS-0230.pdf

http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

2) Da li potvrde kao što su iz policije, suda i izvod iz matične knjige rođenih, s obzirom da znate moju situaciju, mogu sada da izvadim?

3) Takođe, da li lekarski mora sada da se izvadi ili tek pred intervju?

4) Važi li lekarski sa kojim radim na Princessu?

exciterka
03.03.2013, 20:45
Eh da, i koliki su troškovi pregleda?

Hvala svima puno!!!:grin:

ASSI
03.03.2013, 22:46
150 dolara plus 2000 dinara po vakcini (dobijas 2 ili 3 kako ko)
(ako sam pogresio cifre oko vakcina nek me neko ispravi)

svi papiri koji ti trebaju moraju da budu mladji od 6 meseci sto ce tebi i biti i da ih izvadis odmah. tako da bih ja uradio sledece da sam na tvom mestu:

povadio sve papire pre odlaska na brod i zakazao lekarski dan pred intervju. prodjes intervju i posle toga se vratis na brod. odradis tu turu broda i cekas sledecu koja nije kasnija od 6 meseci od tvog lekarskog za zelenu kartu

sledecu turu na brodu (pazi na 6 meseci od lekarskog) putujes za teksas samim tim sto iz teksasa ulazis na americki brod imas ulazak u usa i mozes da sredis potrebnu papirologiju koja ti je potrebna prilikom ulaska u zemlju. u adresu gde ce ti stizati papiri mozes i da stavis adresu kompanije na cijem si brodu. posto si ti zvanicno na americkom brodu ti zvanicno ne napustas zemlju i zato niko nemoze da ti staje oko toga na zulj i vracas se zajedno sa brodom u teksas kad zavrsite tu brodsku turu.
ovim planom si odradila 2 brodske ture uz jedan trodnevni izlet do srbije da sredis papire za zelenu kartu i kad se vratis sa druge ture kompletna dokumentacija te ceka na doku (ili gde je vec firmino predstavnistvo) u teksasu :naughty:

sretno u svakom slucaju i sta god uradis i odlucis :;D:

exciterka
03.03.2013, 23:34
kakvu papirologiju? uputi me. ja nemam pojma o tome. ja sam nasla nacin da mogu da prekinem ugovor na 2 nedelje, to pred intervju. posle toga, ja se vracam kuci u septembru. sta je dalja procedura od intervjua do odlaska za ameriku?

ASSI
04.03.2013, 08:03
Ne, ne, ne...

Mislio sam na papirologiju u americi :) (ssn, zelenu kartu)

Posle intervjua kod nas imas jedino da dodjes nazad u ambasadu po vize (odmah sutradan)

A ti ako se vec vracas odmah na brod mozes i u luci u teksasu kad ti se brod bude usidrio u bazi da sredis da ti je to prvi ulazak sa dobijenom zelenom kartom (valjda!)

exciterka
06.03.2013, 01:23
treba mi pomoć i dalje.

1) Kako treba da izgleda pozivno pismo i kako to neko da mi pošalje? Imam prijatelje koji bi mi to učinili.
Šta treba on da zna kako bi mi dao to pismo, tj kako će on to da mi pošalje?

Pošto treba da se ukrcam uskoro, moram da sredim te papire pre nego što krenem.

Koliko treba da bude staro to pismo, s obzirom na moju situaciju?

2) Koja dokumenta se nose na intervju?

Uglavnom, kao što znate u Srbiji svi rade na crno. Moja radna knjižica je prazna, može da me izvadi to što radim za Princess.

I šta pitaju?

Hvala vam puno.

SEEUSAIC
06.03.2013, 03:43
treba mi pomoć i dalje.

1) Kako treba da izgleda pozivno pismo i kako to neko da mi pošalje? Imam prijatelje koji bi mi to učinili.
Šta treba on da zna kako bi mi dao to pismo, tj kako će on to da mi pošalje?

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=306

Pošto treba da se ukrcam uskoro, moram da sredim te papire pre nego što krenem.

Koliko treba da bude staro to pismo, s obzirom na moju situaciju?

2) Koja dokumenta se nose na intervju?

Uglavnom, kao što znate u Srbiji svi rade na crno. Moja radna knjižica je prazna, može da me izvadi to što radim za Princess.

I šta pitaju?

Hvala vam puno.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1145

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=537

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=957