PDA

View Full Version : Fotografije za intervju

dzimrija
11.03.2013, 01:02
Primetio sam da je dosta clanova foruma na intervju podnosilo po dve fotografije uz dokumenta a nisam nasao na oficijelnoj stranici da je to potrebno pa me interesuju iskustva forumasa, da li su te fotke obavezne ili ne?

ivanmilosavljevic
11.03.2013, 01:45
Primetio sam da je dosta clanova foruma na intervju podnosilo po dve fotografije uz dokumenta a nisam nasao na oficijelnoj stranici da je to potrebno pa me interesuju iskustva forumasa, da li su te fotke obavezne ili ne?
Mislim da nije bilo potrebno da se otvaran nova tema,jer se te dve fotografije pominju svuda.Iskustvo forumasa kaze uz diplomu i ostalu dokumentaciju potrebne su 2 slike.

dzimrija
11.03.2013, 01:52
Pa neki kazu da su im vratili, neki ne spominju nista, cisto da razjasnimo.

Daliborable
11.03.2013, 13:40
Pa neki kazu da su im vratili, neki ne spominju nista, cisto da razjasnimo.

Koliko se sjecam nigdje zvanicno ne traze fotografije. Fotografije se salju uz formular tj kada se salje u Kentaki za vizu. Ko tada nije poslao onda vjerovatno mora da ih ima na intervju.
Pored toga na medical se nosi jedna fotografija.

Ja ih necu nositi jer nije trazeno. Mislim da jasno pise na sajtu u koracima.

mikiSA
11.03.2013, 14:07
Koliko se sjecam nigdje zvanicno ne traze fotografije. Fotografije se salju uz formular tj kada se salje u Kentaki za vizu. Ko tada nije poslao onda vjerovatno mora da ih ima na intervju.
Pored toga na medical se nosi jedna fotografija.

Ja ih necu nositi jer nije trazeno. Mislim da jasno pise na sajtu u koracima.

A sta ti fali da poneses? Ko da su gromade, a ne dva komadica papira...
A kad budes emigrirao obavezno ponesi bar jednu za svaki slucaj: ja na njihovom INS, onaj gleda u kovertu, pita imas li fotografiju viska, ovdje ih nema??? (Sreca pa sam imala DVIJE slike), Dadnem jednu, on upise nesto, doda u sve te papire, jos promijenim adresu odmah tu i zelena karta dodje nakon malo vise od mjesec dana.

oskark
11.03.2013, 16:54
Upravo tako, salju se u KCC I KCC salje nazad fotografije sa dokumentima zajedno u konzulat, ali ponesi slike, da te posle ne vraca da se slikas. Vec se desavalo da su ljude vracali nazad jer nije bila dobra fotografija. Meni su uzeli slike a na kraju su mi vratili. Moguce da su skenirali, ali su mi uzeli preko saltera, za razliku od licne karte I drzavljanstva koji su mi odmah vratili.

oskark
12.03.2013, 12:48
Evo da ispravim ono sto sam pisao juce. Uzeli su mi obe slike. Sada gledam. Ostala su mi dve slike koju sam ostavio kuci. Tako da ipak trebaju slike.:naughty:

markoni
25.03.2016, 18:34
Iscitao sam uputstvo za fotografije, na dva mesta se spominje da nam se preporucuje da ih izradimo u "Professional visa photo service"...

Pa se ja pitam ima li u Beogradu pri Ambasadi njihov ovlasceni foto servis, koji po njihovom ovlascenju vrsi izradu fotografija ili sl... ?

Ako nema, ja planiram sa papirom na koji sam izvukao stavke da idem u neki, pa da trazim pre nego sto ih izrade da sve stavke "preslisam" za svaki slucaj :)

Gde ste vi dosli do dobrih fotografija?

Kuguar
25.03.2016, 18:47
Iscitao sam uputstvo za fotografije, na dva mesta se spominje da nam se preporucuje da ih izradimo u "Professional visa photo service"... Pa se ja pitam ima li u Beogradu pri Ambasadi njihov ovlasceni foto servis, koji po njihovom ovlascenju vrsi izradu fotografija ili sl... ? Ako nema, ja planiram sa papirom na koji sam izvukao stavke da idem u neki, pa da trazim pre nego sto ih izrade da sve stavke "preslisam" za svaki slucaj :) Gde ste vi dosli do dobrih fotografija?

Zar nisu to klasične slike za američku vizu??? Ne postoji ovlašćeni foto servis, da ja znam, a kad sam se slikao za vizu, turističku, samo sam naglasio fotografu za šta mi treba. Njihove standarde svi danas dobro znaju...

markoni
27.03.2016, 14:47
Moguce da jesu iste kao i za turisticku vizu, iako se nisam upoznao sa pravilima fotografije za turisticku...

Mariquita
27.03.2016, 15:30
Sve foto radnje znaju da urade fotke za gc.. svojevremeno sam radila u foto radnji i znam kako to ide. Možeš poneti specifikaciju čisto da budeš siguran i njima da olakšaš. Moja foto radnja je bila blizu američke ambasade tako da smo mi stalno radili fotke za njih.

R_I_B
20.09.2016, 11:42
Otidov da se slikam za viza i zenata sto rabotese pojma nemase dali da se slikam so naocari ili ne
sega me kopka

na oficijalniot sajt pisuvase deka moze so naocari ako non stop gi nosite
a jas non stop nosam zatoa sto imam visok diopter i ne gi vadam zatoa sto ne gledam inaku.

Sovet?

Jakinajaki
20.09.2016, 20:15
Otidov da se slikam za viza i zenata sto rabotese pojma nemase dali da se slikam so naocari ili ne
sega me kopka

a jas non stop nosam zatoa sto imam visok diopter i ne gi vadam zatoa sto ne gledam inaku.

Sovet?

dali ti dobi datum za intervju? ne sretnav nikoj od makedonija da ima na intervju vo oktomvri

R_I_B
21.09.2016, 10:15
dali ti dobi datum za intervju? ne sretnav nikoj od makedonija da ima na intervju vo oktomvri

Da vcera mi stigna mail na 8 noemvri sum

Znaes nesto okolu moeto gorepostaveno prasanje?

BetterFuture
21.09.2016, 11:51
sega me kopka

Sovet?

Da vcera mi stigna mail na 8 noemvri sum

Znaes nesto okolu moeto gorepostaveno prasanje?

Bravo, upisani ste u tabelu.

Sto se naocara tice, kao sto ste procitali mozete da se slikate i sa njima ali pod uslovom da nisu zatamljena (nemaju photo efekat) i da nema odraza od blica. A posto nnosite veliku dioptriju i zbog nje moze doci do distorzije. Ja takodje nosim naocare ali sam se slikao bez jer mislim da je tako sigurnije zbog softvera za prepoznavanje lica...