PDA

View Full Version : DV-2014 Forme DSP-122 i DS-230 (dva dela)

SEEUSAIC
05.05.2013, 08:30
DV-2014 treba da pripreme sledeca dokumenta:

DSP-122 - dobitnik/petitioner

DS-230 Part I and Part II (potpisuje se samo Part I) - dobitnik i svi ostali clanovi porodice

2 fotografije za svakog clana porodice - uputstvo na srpskom (http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/osnovna-dokumenta.html), stavka 4; uputstvo na engleskom (http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photocomptemplate/photocomptemplate_5330.html)

Notification Letter (Bar Code) - odstampajte stranu

Sve to poslati:

U.S. Department of State
Kentucky Consular Center
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769
U.S.A.

SEEUSAIC
05.05.2013, 08:33
Ovu formu popunjava samo dobitnik (petitioner) - obavezno potpisati formu i popuniti datum.

SEEUSAIC
05.05.2013, 08:36
Ovu formu treba popuniti za svakog clana porodice. Polja koja se ne popunjavaju, ispuniti sa N/A - potpisati samo Part I.

SEEUSAIC
05.05.2013, 18:51
VISA STATUS CHECK (https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx)

Za sada DV-2013 mogu da provere u kojoj fazi im je aplikacija.
Testirano je za nekoliko slucajnih CN i aplikacija radi - poruka koja se dobije je da li je slucaj "ready" za zakazivanje intervjua ili ne, koliko je pratilaca i kako da se zakaze intervju (ako vec nije). Takodje postoji opcija za ne-imigrantske vize i ne samo za DV program vec i za sve ostale predmete.

Dodatak: nemojte unositi nule koje su ispred CN (primer: 2013EU00011111 unesite kao 2013EU11111).

coda81
05.05.2013, 21:09
Jedno pitanje tj.dva za SEEUSAIC ili bilo kog ko zna :) 1.Da li upisivati naziv visoke skole na engelskom jeziku? i 2.Ako sam sluzio vojsku kako i da li popunjavati pitanje br.34 formulara DS-230 strana druga? Hvala unapred na odgovoru!!!

Milosdv
05.05.2013, 22:35
Jedno pitanje tj.dva za SEEUSAIC ili bilo kog ko zna :) 1.Da li upisivati naziv visoke skole na engelskom jeziku? i 2.Ako sam sluzio vojsku kako i da li popunjavati pitanje br.34 formulara DS-230 strana druga? Hvala unapred na odgovoru!!!

Nemoj da te mrzi da pregledaš forum, imaš sve odgovore.... :woohoo:

Evo ti odgovor za vojsku ja sam posatvio temu još 2009...

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=504

Pozdrav

coda81
06.05.2013, 00:01
Nemoj da te mrzi da pregledaš forum, imaš sve odgovore.... :woohoo:

Evo ti odgovor za vojsku ja sam posatvio temu još 2009...

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=504

PozdravHvala Milosedv taman posla da me sad mrzi da pogledam :)

ncitkovic
06.05.2013, 02:58
ako sam samo ja petitioner, (neide nitko samnom) popunjujem samo DSP 122 ili??

SEEUSAIC
06.05.2013, 03:35
ako sam samo ja petitioner, (neide nitko samnom) popunjujem samo DSP 122 ili??

Pise u uputstvu, a i u gornjem postu da popunjavas obe forme. Pratioci popunjavaju samo DS-230.

Bullet4MySelf
06.05.2013, 12:25
DV-2014 treba da pripreme sledeca dokumenta:

DSP-122 - dobitnik/petitioner

DS-230 Part I and Part II (potpisuje se samo Part I) - dobitnik i svi ostali clanovi porodice

2 fotografije za svakog clana porodice - uputstvo na srpskom (http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/osnovna-dokumenta.html), stavka 4; uputstvo na engleskom (http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photocomptemplate/photocomptemplate_5330.html)

Notification Letter (Bar Code) - odstampajte stranu

Sve to poslati:

U.S. Department of State
Kentucky Consular Center
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769
U.S.A.

Evo mi sutra šaljemo papire. Pa me zanima da nebih pogrijesio dali mi DS-230 Part I and Part II ispunjavamo svi zasebno u 3 primjerka pošto nas je 3 ili sve se to obavi na jednom. Neželim pogriješit u ovako važnom trenutku. Hvala unaprijed svima na podršci i informacijama..:grin::grin::grin::grin::grin::grin :

bubamarica
06.05.2013, 13:42
^ pa pise ti lepo, to svi posebno popunjavate, a dobitnik i dsp-122.
Ne znam kako cete da saljete, ja sam slala postom preporuceno, imala sam i broj za pracenje posiljke, stiglo za desetak dana, pa sam kasnije poslala i mail da pitam jel definitivno stiglo :)

JoMan
06.05.2013, 18:07
Pozdrav svima! Iako mnoge stvari (verovatno 99,9%) vec pise na forumu, nisam uspeo pronaci neke veoma specificne informacije u vezi sa popunjavanjem formulara. Za nesto sam vec poslao mail, ali bih voleo da cujem i ovde misljenje - i za buduce narastaje :)

Brat je izvucen na lutriji, i situacije ja malo specificna po nekim pitanjima:

1. Form DS-230, pitanje 30 (all places I have lived for at least six months)
On je zavrsio fakultet u Italiji. Prvi put je upisao fax i bio 5 meseci (turisticka viza), ali nije dobio vizu zbog prekratkog trajanja pasosa, a pasos nije mogao da izvadi zbog vojske. Onda se vratio u Srbiju, zavrsio vojsku, i nakon neke 2 godine otisao nazad u IT, dobio papire i zavrsio fakultet. E sada, dok je on tamo studirao, da li se racuna da je te 3 godine sve vreme bio tamo i zavrsavao fakultet, ili ipak ne s obzirom da je svako leto provodio ovde po 4-5 meseci?
Da li ce mu u tom slucaj biti potrebna i potvrda iz italijancke policije, ili ipak ne, jer nikada u cugu nije bio vise od godinu dana?

2. Form D-230, pitanje 32 (list of all employments for the last ten years).
U pitanju je umetnik koji nema "ni dana" radnog staza. Da li se umetnik smatra kao self-employed ili bez radnog staza?

3. Form D-230, pitanje 33 (list of all educational institutions attended).
Iako je zavrsio fakultet, nije uzeo jos uvek diplomu. Umesto toga ima potvrdu (sertifikat) da je diplomirao (datumi, lista ispita, prosek...). Pre toga ima zavrsenu gimnaziju. E sada, na sajtu sam nasao sledece na tu temu: Education: Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview, a certificate of completion equivalent to a U.S. diploma, school transcripts, or other evidence issued by the person or organization responsible for maintaining records, which specifies the completed course of study.
Da li klejmovati da je to University, sa diplomom, ili College - no degree?

Pre dve godine sam i sam izvucen, i za mene je sve bilo mnogo jednostavnije popuniti :), mada je tada izvlacenje ponisteno.

Takodje, da li za neka od ovih specificnih pitanja mogu da kontaktiram ambasadu na novi broj, i porazgovaram o svemu ovome? Mislim da li odgovaraju na ovakva pitanja?

Svakako cu javiti i sta su ce mi odgovoriti mailom :)

Pozdrav i hvala

holmes
06.05.2013, 18:17
Izvinjavam se ako je ovo negdje objasnjeno ali nisam vidio.

Jedno od pitanja ne formularima koje treba poslati u Kentaki je i namjeravana adresa u USA. Da li je ok ukoliko to ostavim nedefinisano ili je ipak preporucljivije upisati bilo sta, jer u ovom momentu prosto nisam siguran gdje bih isao?

Zahvaljujem svima koji su spremni da podijele svoja saznanja u vezi sa pitanjem, a bilo bi mi i drago da cujem odgovor od nekog ko je vec tamo.

bubamarica
06.05.2013, 18:38
JoMAn, zovite ambasadu i pitajte sve sto vas zanima, nemoj mail da saljes, jer je pitanje kad ce ti odgovoriti, obavezno zovi, i dobijas odgovore odmah!
Holmes, ako ne znas napisi N/A, mislim da to i pise negde na formularima, a na intervju ces poneti pismo pozivno sa adresom.

holmes
06.05.2013, 19:04
OK, hvala Bubamarice.

Sad cu samo da svrljam jer moram imati 50 karaktera da bih odgovorio.
Krajnje neobicno pravilo.

bojanso
07.05.2013, 14:33
Kako stojite sa popunjavanjem formulara?
Interesuje me par detalja u vezi njih:

1) Da li onaj datum u gornjem desnom uglu u DSP-122 formularu gde pise expiration date 03/31/2013 predstavlja neki problem? Da li i vi saljete tu verziju formulara sa sajta State departmenta?

2) Jel ima neko ko je sluzio civilnu vojsku da se konsultujem sa njim oko tog pitanja i odgovora u vidu jednostavnog "Military service completed as a civilian"?

3) Kojim vidom usluge saljete postu?

Hvala unapred na informacijama!
Pozdrav!

sombrero
07.05.2013, 15:32
@bojanso

1) To su poslednji formulari nemoj da te brine datum svima stoji taj datum posto je to njihova zadnja revizija

2) I mene zanima ovo za civilnu ima postova o tome ali nista konkretno u principu mislim da je ok stikliras da si odsluzio, rank N/A, datum od kad do kad i to je to...U special upises civilian service i mislim da je to ok.

3) Ja cu slati postom avionski preporuceno sa povratnicom, u principu sve je to manje vise isto ali DHL uzme vise kesa i eventualno stigne dan-dva ranije.

Nadam se da sam ti bar malo olaksao, srecno :)

bojanso
07.05.2013, 16:39
@bojanso

1) To su poslednji formulari nemoj da te brine datum svima stoji taj datum posto je to njihova zadnja revizija

2) I mene zanima ovo za civilnu ima postova o tome ali nista konkretno u principu mislim da je ok stikliras da si odsluzio, rank N/A, datum od kad do kad i to je to...U special upises civilian service i mislim da je to ok.

3) Ja cu slati postom avionski preporuceno sa povratnicom, u principu sve je to manje vise isto ali DHL uzme vise kesa i eventualno stigne dan-dva ranije.

Nadam se da sam ti bar malo olaksao, srecno :)

Hvala sombrero!
Jos jedno pitanjce, da li popunjavate direktno u pdf formatu? Konkretnije, kako popunjavate ona polja gde zelite da stavite N/A ali to nije moguce posto su polja formatirana za brojeve tj. datum. U mom slucaju bih na pitanje o godini smrti roditelja treba staviti N/A ali to nije izvodljivo posto se mora staviti godina/brojevi! Takodje bih kod podataka o edukaciji stavio da sam student npr od 2012 do present ali je to nemoguce iz ranije pomenutog razloga! Da li neko ima slicne problemcice? :D

holmes
07.05.2013, 16:51
Formulare naravno prvo download i onda popunjavati. Ja nisam imao problema sa N/A za datum smrti roditelja. Ako Acrobat reader iz bilo kojih razloga zeza, mozete skinuti besplatno neki drugi program za rad sa PDF, kao npr Foxit PDF editor.

sombrero
07.05.2013, 16:55
Zanimljivo pitanje to i mene muci za neke delove ali mislim da se u tom slucaju moze ostaviti i prazno, PDF je editabilan tako da u njemu unosim direktno.Konkretno u tom pitanju za koje pitas kod mene moze da se unese N/A. Na tvoje drugo pitanje ja sam nastavio fax posle vise ali jos nisam zavrsio mislio sam da stavim present ili unfinished ali sam na immigration.com nasao da to samo unosi dodatnu konfuziju i da treba da se navede samo zavrseno :(. E sad ako je iko imao drugacija iskustva lepo bi bilo da navede :).Potpis unosis rucno tako pise nemoj da printas ;)

free
07.05.2013, 20:23
Kako stojite sa popunjavanjem formulara?
Interesuje me par detalja u vezi njih:

1) Da li onaj datum u gornjem desnom uglu u DSP-122 formularu gde pise expiration date 03/31/2013 predstavlja neki problem? Da li i vi saljete tu verziju formulara sa sajta State departmenta?

2) Jel ima neko ko je sluzio civilnu vojsku da se konsultujem sa njim oko tog pitanja i odgovora u vidu jednostavnog "Military service completed as a civilian"?

3) Kojim vidom usluge saljete postu?

Hvala unapred na informacijama!
Pozdrav!

Ako si sluzio civulnu vojsku pises da nisi nikakvu sluzio, ne nosis nikakav papir da bi to potvrdio ili ne. Koliko ja znam tu samo pisu ista oni koji su profesionalni vojnici bili ili su sada, ovi koji su sluzili pod moranje i civilci, mi nista nepisemo. Isto sam i ja imao dilemu tako da imas sve objasnjeno koliko toliko u ovom postu http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1108

sombrero
07.05.2013, 22:04
@free
Zasto mislis da pisu samo profesionalci, koliko videh oskark je napisao da je sluzio civilno i dobio vizu.Mislim da je ispravnije reci da si sluzio nego da nisi jer se to ipak definise kao civilno sluzenje vojnog roka.E sad mozda gresim :).U principu mislim da u ovom slucaju nijedna opcija nije razlog za iskljucenje svakako...

bojanso
07.05.2013, 22:33
Sad stvarno ne znam sta je pametno uraditi :blink:
Jel ima jos neko slicnu situaciju?
Cak me i ono pitanje oko radnog iskustva zbunilo posto sam bio na W&T programu pa sam mislio da napisem sta sam radio u Americi...ovako sam se fino ubacio u rebus :D

sombrero
07.05.2013, 22:42
Hah i ja sam bio na W&T, sta si uneo za ssn i to je isto rebus :D

SEEUSAIC
07.05.2013, 22:57
Hah i ja sam bio na W&T, sta si uneo za ssn i to je isto rebus :D

Sta je rebus oko SSN? Jesi ili nisi aplicirao? Ako jesi, upises broj i kazes da li ti treba zamena, ako nisi odgovoris da li hoces da ti se izda. Ne vidim sta je tu rebus ili je to samo da bi se tek nesto komentarisalo.

Pitanja su u svim americkim formama "bukvalna", ako neko resi da iz ko zna kog razloga "tumaci" sta su oni sad hteli da kazu - onda se dobiju ovakvi nepostojeci rebusi.

sombrero
07.05.2013, 23:04
pitanje nije dzabe posto na tim karticamo( j1 i h2b) postoji stavka " valid only with DHS authorization", a ne vidim da je iko pisao na forumu vezano za isti problem.Plus kad menjas ssn dolazi do zezanja sa ranije evidentiranim uplatama itd da ne duzim.Pitanja ne treba shvatati bukvalno nego dobro protumaciti posto je svima u interesu da sto vise ljudi korektno popuni formulare :)

bojanso
07.05.2013, 23:31
I na mom ssn-u stoji napisano "valid for work only with dhs authorization"...

bojanso
07.05.2013, 23:43
Sombrero a sta si stavio za "A" Number?Gde se on nalazi, na kom dokumentu?

sombrero
07.05.2013, 23:58
Broj je na kartici odmah ispod tih slova u formatu broj-broj-broj

SEEUSAIC
07.05.2013, 23:59
pitanje nije dzabe posto na tim karticamo( j1 i h2b) postoji stavka " valid only with DHS authorization", a ne vidim da je iko pisao na forumu vezano za isti problem.Plus kad menjas ssn dolazi do zezanja sa ranije evidentiranim uplatama itd da ne duzim.Pitanja ne treba shvatati bukvalno nego dobro protumaciti posto je svima u interesu da sto vise ljudi korektno popuni formulare :)

Jeste dzabe: logicno je da SSN ne mozes da menjas, znaci zadrzavas stari broj. Posto si imao limit, a sa zelenom kartom nemas limit - logicno je da ti treba "replacement". Kao sto je i receno gore - dva puta "yes" u tom polju. Ne znam na sta su utroseni dani provedeni ovde na W&T ali ove cinjenice su bas "basics" - ko god je boravio u Americi i imao SSN ovo bi trebalo da zna, pogotovo da replacement ne znaci da dobijas novi broj.

Zbog ovakvih pitanja, ljudi ne mogu da pronadju korisne informacije i jos vise se zbunjuju (pogotovo jer niko od njih nema SSN pa i nema predstavu o tome).

Uostalom, opcije su ti limitirane: ako nisi aplicirao, onda je NO i ides dalje. Ako je YES, imas dve moguce kombinacije: YES/NO ili YES/YES. I dalje ne vidim sta je tu rebus - sam si sebi gore odgovorio.

SEEUSAIC
08.05.2013, 00:13
@free
Zasto mislis da pisu samo profesionalci, koliko videh oskark je napisao da je sluzio civilno i dobio vizu.Mislim da je ispravnije reci da si sluzio nego da nisi jer se to ipak definise kao civilno sluzenje vojnog roka.E sad mozda gresim :).U principu mislim da u ovom slucaju nijedna opcija nije razlog za iskljucenje svakako...

Ne bi trebalo da bude razlog za iskljucenje, ali probacemo da proverimo u toku dana kako je najbolje da se popuni. Verovatno ima dosta zainteresovanih za ovo pitanje.

bojanso
08.05.2013, 00:31
Broj je na kartici odmah ispod tih slova u formatu broj-broj-broj

To je SSN a ne "A" Number, ovde sam nasao nesto vise o "A" Number-u - nadam se da je to korektna informacija i da treba da stavimo N/A.

http://forums.immigration.com/showthread.php?57569-Help-filling-DS230-form-what-is-quot-A-quot-number

sombrero
08.05.2013, 08:42
@bojanso

Aha da da to je ispravno, bio sam vec pospan sinoc pa sam mislio da pitas za SSN broj :).A number ili Alien number imaju samo green card ili H1B holderi.Tako da mi stavljamo N/A

bojanso
08.05.2013, 11:25
Onda je ostalo jos nereseno pitanje oko civilne vojske! Sestra mi je u USA i kontaktirala je advokata koji se bavi imigracijama i on je rekao sledece:

"He has to write what position he had on the army. For rank / position.
For military specialty: N/A. "Civil military" may not make a lot of sense to an immigration officer. The key is to help the officer understand the nature of the military service. Perhaps he was a civil employee on a military base. Perhaps he was a civil contractor. Try to best, yet briefly, describe his involvment with the military. The purpose of that question is to see whether he is a terrorists or a persecutioner. "

Nije mi bas najjasnije i dalje ali se nadam da cemo u toku dana i ovo resiti!

@sombrero Evo moje e-mail adrese pa da se cujemo telefonski oko nekih detalja: [email protected]

bubamarica
08.05.2013, 13:44
Bojanso, ne razumem zasto ne pozoves ambasadu i lepo pitas sta da napises za civilnu vojsku, nego tvoja sestra zove advokata u USA?! Vecina koji su izvuceni prosle godine sluzili su civilno, ne vidim u cemu je problem. Moj muz nije npr, ali smo pozvali ambasadu i covek nam lepo objasnio.

bojanso
08.05.2013, 14:01
Bojanso, ne razumem zasto ne pozoves ambasadu i lepo pitas sta da napises za civilnu vojsku, nego tvoja sestra zove advokata u USA?! Vecina koji su izvuceni prosle godine sluzili su civilno, ne vidim u cemu je problem. Moj muz nije npr, ali smo pozvali ambasadu i covek nam lepo objasnio.

Zvao sam ambasadu pa mi je receno da nazovem posle 16h sto ne znaci da ne treba da cunjam i raspitujem se na drugim stranama :D
Advokat je bio pozvan samo usputno, cisto da se na vise mesta proveri ovo pitanje a i taj advokat je neki sestrin poznanik tako da nije bas formalno zvan :D
Sto se tice izvucenih prosle godine, ja bih najvise voleo da se oni jave na forum i da lagano resimo ovu dilemu ali ocigledno takvih bas i nema tj. verovatnije su sada slabije aktivni :)

bojanso
08.05.2013, 16:56
Konacno sam uspeo da dobijem ambasadu.
Na pitanje oko civilne vojske kada sam mu rekao da sam je tako sluzio me je pitao da li sam imao nesto odredjeno od toga, misleci na Branch,Rank/Position,Dates of service,Military speciality/Occupation.
I rekao da ono sto nisam imao da stavim N/A.
Tako da cu u Branch za svaki slucaj napisati "Military service completed as a civilian" a ako im nesto ne bude jasno pojasnicu im na intervjuu!

SEEUSAIC
08.05.2013, 17:26
Zakon o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi („Sl. glasnik RS“, br. 88/2009)
Zakon o civilnoj službi („Sl. glasnik RS“, br. 88/2009)

Civilna služba je - služba kojom vojni obveznik zamenjuje služenje vojnog roka sa oružjem ili bez oružja (i koja se izvršava u državnim organima, organizacijama, ustanovama, jedinicama i pravnim licima određenim rešenjem ministra odbrane, kao i služba u rezervnom sastavu).

Lice koje uloži prigovor savesti je - vojni obveznik (regrut i lice u rezervnom sastavu) koji iz verskih, moralnih ili drugih opravdanih razloga savesti - želi da služenje vojnog roka u Vojsci Srbije zameni civilnom službom, pod uslovima i na način propisan zakonom.

Obaveza vršenja civilne službe (ova obaveza je regulisana u potpunosti Zakonom o civilnoj službi, s tim da ovde još treba dodati da - vojni obveznik koji vrši civilnu službu - NEMA STATUS VOJNOG LICA).

Nase tumacenje je - ko nema status vojnog lica, popunjava sa N/A. Naravno, uvek je bolje dodatno konsultovati nadlezne sluzbe i potvrditi informaciju.

Homer Simpson
08.05.2013, 20:38
Tako je, ko je sluzio civilno nije vojno lice tj. nije ni sluzio vojsku.

pedjolino
08.05.2013, 20:43
pozdrav evo popunih formulare sa primera pa uocih gresku nenamernu kod pitanja koga vodis odma kao nosilac mislim da ne navodis sebe vec zenu i decu?

dolphins
08.05.2013, 21:44
Pozdrav svima,
Molim za pomoc oko 39. na DS-230 , tacnije ``Name and address of Petitioner``.
Kada popunjavam primerke obrazaca za suprugu i dete , u tom polju stavljam svoje podatke (jer sam ja izvucen) ili ja ovo nisam dobro skontao ?
Unapred hvala na odgovoru.

SEEUSAIC
08.05.2013, 21:46
@ pedjolino

Ne razumem, forma je za Natasu a u tom polju su navedeni Nemanja (petitioner), deca Milan i Svetlana? Greska je u nasem primeru ili kod tebe?

dolphins
08.05.2013, 22:04
Izvini ali ovo me je jos vise zbunilo.
Kada popunjavam DS-230 Part II ali primerak za suprugu tada :
pod 36. pisem njeno preyime pa ime pa srednje ime
pod 37. pisem njeno devojacko prezime
pod 38. njeno ime i prezime ali sa nasim ``kukama`` i ``kvakama``
pod 39. ?????

dolphins
08.05.2013, 22:12
Izvinjavam se u ovom ludilu zaboravih podatke za statistiku :

Prijava 2.put (prvi put davno) , dve prijave -supruga i ja.
Izvucen samo ja - 2014EU0005xxxx
Srbija
Puno pozdrava

pedjolino
08.05.2013, 22:19
Neznam mozda ja gresim znaci stavljam mene pa decu?

SEEUSAIC
08.05.2013, 22:26
Neznam mozda ja gresim znaci stavljam mene pa decu?

Ako zelis odgovor moraces da postavis pitanje kako treba. Ako je forma za supruznika, onda stavljas sebe i decu (i obrnuto). Petitioner je na svakoj formi isti (onaj ko je izvucen).

ncitkovic
09.05.2013, 17:32
Pri ispunjavanju gdje se sve pise CASE NUMBER? U gornjem uglu svih dokumenta (dsp 122 i ds230) i na kuverti?? jel se moze obicno s kemijskom? Danas planiram slat pa cisto da budem na sigurnom.

bojanso
09.05.2013, 17:41
Kako stojite sa slanjem? Jel vec neko poslao papire? :D

SEEUSAIC
09.05.2013, 17:56
Pri ispunjavanju gdje se sve pise CASE NUMBER? U gornjem uglu svih dokumenta (dsp 122 i ds230) i na kuverti?? jel se moze obicno s kemijskom? Danas planiram slat pa cisto da budem na sigurnom.

Ne mislim da je potrebno. Ne pise nigde u uputstvu a na svakoj formi pise ko je petitioner (imaju podatke o porodici iz originalne prijave, ne verujem da tako lako mogu da izgube forme). S druge strane, ne moze ni da smeta, od viska glava ne boli :)

bojanso
09.05.2013, 18:01

Ja sam case number stavio na svaku stranicu dokumenata, u gornji desni ugao!
Na kovertu nisam stavljao!

psycloud
09.05.2013, 23:16
Pozdrav svima. Ja sam iz Makedonije, izvucen sam za GC 2014 i imam relativno visok broj 44xxx.
Sutra hocu da posaljem dokumente ali imam mali problem. Moje prezime ima slovo DJ t.e DZ.. dalimoze jedno slovo da pravi problem zato sto u licnoj kartu mi je pisano na DJ a u pasosu na DJ?
Molim vas za odgovor...

Pozz

holmes
10.05.2013, 07:40
Kad se razidje taj cloud, provali da ti i u licnoj i pasosu pise isto slovo:==D:

ctpubop
13.05.2013, 12:55
Evo da se i ja uknjzim.

Prijava n-ti put (prvi put '99 a od onda skoro svake godine, mislim da smo promasili jedno 3-4)
Izvucen samo ja - 2014EU00007xxx
Srbija

Kao i ostale novajlije imam nekoliko pitanja na koja bas nisam mogao naci odgovor.

1. U primeru obrasca DS-230 ovde na sajtu, u gornjem desnom uglu je odstampan CN. U ovim novim PDF-ovima ne postoji polje za to, kontam dkle nije potrebno. Ili negde mozda gresim?

2. Na dokumentima koje sam skinuo sa dvlottery.state.gov/‎ pise
OMB APPROVAL NO. 1405-0015
EXPIRES: 02/29/2012
ESTIMATED BURDEN: 1 HOUR*
Dole pise "This Form May be Obtained Free at Consular Offices of the United States of America Previous Editions Obsolete"
Da li postoji negde novija verzija ili je ova OK?

3. Vidim da svi nesto komentarisu CN i procenjuju verovatnocu dobijanja intervjua na osnovu istog. Da li neko moze da mi posalje link gde se mogu podrobnije informisati o ovome?

Unapred hvala :)

petrojka1980
13.05.2013, 13:37
Evo da se i ja uknjzim.

Prijava n-ti put (prvi put '99 a od onda skoro svake godine, mislim da smo promasili jedno 3-4)
Izvucen samo ja - 2014EU00007xxx
Srbija

Kao i ostale novajlije imam nekoliko pitanja na koja bas nisam mogao naci odgovor.

1. U primeru obrasca DS-230 ovde na sajtu, u gornjem desnom uglu je odstampan CN. U ovim novim PDF-ovima ne postoji polje za to, kontam dkle nije potrebno. Ili negde mozda gresim?

2. Na dokumentima koje sam skinuo sa dvlottery.state.gov/‎ pise
OMB APPROVAL NO. 1405-0015
EXPIRES: 02/29/2012
ESTIMATED BURDEN: 1 HOUR*
Dole pise "This Form May be Obtained Free at Consular Offices of the United States of America Previous Editions Obsolete"
Da li postoji negde novija verzija ili je ova OK?

3. Vidim da svi nesto komentarisu CN i procenjuju verovatnocu dobijanja intervjua na osnovu istog. Da li neko moze da mi posalje link gde se mogu podrobnije informisati o ovome?

Unapred hvala :)

Evo i odgovora na pitanja:

1. U formilarima nema polja za upisivanje CN broje u gornjem desnom uglu i bilo je onih koji nisu upisivali ali svi preporucuju da se dopise. Otvorite obrasce preko NitroPDF i imate mogucnost upisivanja.

2. To su ti obrasci skinuti sa zvanicnog sajta. Noviji ne posotoje

3. Vise informacija o dinamici intervjua ima na travel.state.gov u okviru Visa Bulletin-a. Otprilike 2 meseca pre intervjua se dopija mail da vam je promenjen status, ako ste u obrascima uneli e-mail. S obzirom da je broj mali, intervju mozete ocekivati oktobra/novembra a mail sa promenom statusa sredinom avgusta ili septembra.

Sto se ostalog tice, odvojite malo vremena i iscitajte forum. Naci cete puno korisnih informacija i uputstava!

cvale
13.05.2013, 17:21
Da ne unosim zabunu ali formulari sa većim rokom važenja postoje.

ja sam ih našao na ovoj stranici

http://travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html

P.S. sve je isto kao i na predhodnom obrazcu!

ctpubop
13.05.2013, 20:11
Hvala na odgovorima.

Link za ove obrasce sam dobio na istoj stranici na kojoj sam obavesten da sam selektovan. Ah, prepisacu u ove nove pa da ne mislim. Taman sam sve odstampao :P

RBSMC
13.05.2013, 23:22
Ja vec poslao sa onim starim expiration dates:
EXPIRATION DATE: 03/31/2013 (DSP-122)
EXPIRES: 02/29/2012 (DS-230)
Mislim da to nema preterano veze jer ispada da su svi od prosle godine slali zastareo DS230 obrazac. Ipak sam poslao i email u KCC pa cu javiti sta su odgovorili.

ctpubop
13.05.2013, 23:39
I ja to isto mislim, ali reko', da ne cackam mecku. :)

oskark
14.05.2013, 00:11
Ne mora da vas brine uopste taj datum na vrhu stranice uopste. Ono sto skinete sa zvanicnog sajta taj je vazeci i nema potrebe da se brinete. Ja sam prosle godine slao krajem maja a sada gledam datum stoji april 30. :grin:

bojanso
14.05.2013, 10:35
Ja vec poslao sa onim starim expiration dates:
EXPIRATION DATE: 03/31/2013 (DSP-122)
EXPIRES: 02/29/2012 (DS-230)
Mislim da to nema preterano veze jer ispada da su svi od prosle godine slali zastareo DS230 obrazac. Ipak sam poslao i email u KCC pa cu javiti sta su odgovorili.

Mislim da to nema veze ali bas javi sta su ti odgovorili :D

zvercica
14.05.2013, 14:09
Ljudi to stvarno nije važno. Sa stranice na kojoj piše da ste izvučeni imate link i samo pratite taj link. Koji formulari tu stoje to je to... Mi nismo upisivali CN u gornje desne uglove, ma nij mi ni palo na pamet da upišem.

Kada sam pre samog intervjua pregledali dokumente još jednom, primetila sam da sam mlađoj ćerki na jednom mestu pogrešila u datumu rodjenja, da nismo dobro upisali adresu.... Mi smo imali malih peripetija ali ne zbog toga što smo ovo ili ono upisali.

krle66
14.05.2013, 15:56
Da li se šalje SAMO po jedan obrazac DS-230 za svakog člana porodice i KO NJEGA TREBA POTPISATI : ja ili SVAKI ČLAN, na koga se odnosi obrazac !!?

krle66
14.05.2013, 16:07
Po koliko primeraka, za svakog člana porodice, je potrebno obrazaca D-230 i ko ih potpisuje: ja ili SVAKI ČLAN POSEBNO !!!!?

Ivy
14.05.2013, 18:37
Svaki clan obitelji ima SVOJ FORMULAR i svako ga potpisuje SAM, osim ako nije rijec o djeci koja to ne znaju, onda za njih potpisuje roditelj. (Za maloljetno dijete ja bih uz potpis djeteta stavila i potpis roditelja just in case, ali to neka kazu ljudi s vise iskustva)

holmes
14.05.2013, 21:45
I ja sam pisao juce KCC. Jos nisu odgovorili, nakon 1.5 radnog dana. Jel zna neko koliko brzo stizu odgovori od njih?

petrojka1980
14.05.2013, 23:17
I ja sam pisao juce KCC. Jos nisu odgovorili, nakon 1.5 radnog dana. Jel zna neko koliko brzo stizu odgovori od njih?

Na osnovu mog iskustva treba im 3-5 radnih dana... Strpljenja... Za obrasce jos nije hitno

holmes
16.05.2013, 23:24
Hvala Petrojka. Evo danas, nakon 3.5 radna dana, dobio sam odgovor za ono sto sam pitao, mislim da je koristan i ostalima:

It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html.

Please disregard the expiration dates found on the forms. Complete forms and submit to KCC and they will be processed accordingly.

RBSMC
16.05.2013, 23:40
Evo i kod mene isti odgovor:
Thank you for your inquiry.
Please disregard the expiration dates found on the forms. Complete forms and submit to KCC and they will be processed accordingly.

Znači NA EXPIRATION DATES - NE OBRAĆAJ PAŽNJU I NE ZAMARAJ SE

via
17.05.2013, 14:18
Vezano za pitanje 30. DS-230. List below all places you have lived for at least six month...

Znam da postoji tema na forumu vezano za adrese prebivališta, čak i sa iskustvima onih koji su prijavljeni na dvije adrese SRB/HRV, BIH/HRV, i čitala sam je, ali sad ne mogu naći, nema šanse, ako netko može da stavi link:1072: odlijepit ću tražeći.

Dakle, nedoumica oko pitanja 30 je sljedeća, suprug je živio i radio u N. Sadu oko 2,5 god., a od toga je tamo bio prijavljen svega 3mj. (stalno mjesto boravka). Također ima u radnoj knjižici upisano 2,5 god radnog staža u firmi u N. Sadu. Ja bih navela te 2.5 god provedene tamo, a sa druge strane na listingu svih odjava/prijava prebivališta dobijenom u MUP-u BL, stoji odjava u trajanju od 3mj. za N. Sad. Ne pitajte kako i zašto, ni on sam se ne sjeća:grin:

Kao što rekoh, ja bih navela te 2,5 god., obzirom da stoje u r. knjižici, ne bih voljela da pomisle da nešto krijemo:nene:, bez obzira što je bio prijavljen samo 3mj. Tražit će mu sigurno potvrdu o nekažnjavanju, što nije problem, ali ne znam stoje li datumi boravka u državi na tim potvrdama, svi smo ih vadili, ali sad nemam pojma kako izgledaju. Ako stoje, onda će to biti 3mj. confused...

Može savjet, jel' imao netko ovakav "slučaj" ?

Boki_Bg
17.05.2013, 15:11
Cao ljudi, imam jedno pitanje vezano za popunjavanje DS-230 formulara za dete. Naime na pitanje 43a vezano za SSN da li se osgovara sa yes ili no?

via
17.05.2013, 15:49
Cao ljudi, imam jedno pitanje vezano za popunjavanje DS-230 formulara za dete. Naime na pitanje 43a vezano za SSN da li se osgovara sa yes ili no?

Na pitanje Have you ever app.for SSN... odgovaraš no (pretpostavljam da niste ranije bili u USA i podnosili takav zahtjev)

Do you want the Soc.Sec.Adm. to assign you... odgovaraš yes i onda na 43b yes.

U USA svi morate imati SSN, nevezano za dob. Ja sam ovako ispunila za djecu, ako griješim neka me netko ispravi.

via
18.05.2013, 15:34
Vezano za pitanje 30. DS-230. List below all places you have lived for at least six month...

Znam da postoji tema na forumu vezano za adrese prebivališta, čak i sa iskustvima onih koji su prijavljeni na dvije adrese SRB/HRV, BIH/HRV, i čitala sam je, ali sad ne mogu naći, nema šanse, ako netko može da stavi link:1072: odlijepit ću tražeći.

Dakle, nedoumica oko pitanja 30 je sljedeća, suprug je živio i radio u N. Sadu oko 2,5 god., a od toga je tamo bio prijavljen svega 3mj. (stalno mjesto boravka). Također ima u radnoj knjižici upisano 2,5 god radnog staža u firmi u N. Sadu. Ja bih navela te 2.5 god provedene tamo, a sa druge strane na listingu svih odjava/prijava prebivališta dobijenom u MUP-u BL, stoji odjava u trajanju od 3mj. za N. Sad. Ne pitajte kako i zašto, ni on sam se ne sjeća:grin:

Kao što rekoh, ja bih navela te 2,5 god., obzirom da stoje u r. knjižici, ne bih voljela da pomisle da nešto krijemo:nene:, bez obzira što je bio prijavljen samo 3mj. Tražit će mu sigurno potvrdu o nekažnjavanju, što nije problem, ali ne znam stoje li datumi boravka u državi na tim potvrdama, svi smo ih vadili, ali sad nemam pojma kako izgledaju. Ako stoje, onda će to biti 3mj. confused...

Može savjet, jel' imao netko ovakav "slučaj" ?

anyone??? ...
Zna li itko odgovor na moje pitanje?

Daliborable
19.05.2013, 02:12
anyone??? ...
Zna li itko odgovor na moje pitanje?

Ne ne treba da navodis ako nije duze od 6 mjeseci. Vi mozete da izvadite potvrde samo za tih 3 mjeseca tako da podaci boravka i podaci gdje ste radili ne moraju da budi isti.

Ja sam naveo da radim za njemacku firmu, samo su me pitali da li budem tamo. Slucaj je da radim od kuce i ne budem tamo.

Dalje, bio sam vani na turisticku par godina, izlazio i ulazio svaka 3 mjeseca. Rekli su mi da sam pogresno naveo da sam bio tamo. U principu nisam bio tamo duze od 6 mjeseci u komadu i prepravili su mi podatke.
Da su mi trazili potvrde iz vani ja ih nebi mogao dati i propala bi mi aplikacija.

pedjolino
19.05.2013, 08:50
Dali neko moze da okaci primer kako treba da se popuni obrazac DS-230 za decu...

via
19.05.2013, 11:10
Ne ne treba da navodis ako nije duze od 6 mjeseci. Vi mozete da izvadite potvrde samo za tih 3 mjeseca tako da podaci boravka i podaci gdje ste radili ne moraju da budi isti.

Ja sam naveo da radim za njemacku firmu, samo su me pitali da li budem tamo. Slucaj je da radim od kuce i ne budem tamo.

Dalje, bio sam vani na turisticku par godina, izlazio i ulazio svaka 3 mjeseca. Rekli su mi da sam pogresno naveo da sam bio tamo. U principu nisam bio tamo duze od 6 mjeseci u komadu i prepravili su mi podatke.
Da su mi trazili potvrde iz vani ja ih nebi mogao dati i propala bi mi aplikacija.

Moram priznati da nam je ovo pitanje stvarno zadalo glavobolje. ok, jasno mi je i znam da ne moraš po default-u živjeti tamo gdje je sjedište firme u kojoj radiš, u takvom slučaju (kao kod tebe sa njem.firmom) mislim da nema dileme. Ali činjenica je da je on stvarno živio i radio u N. Sadu 2.5 god. Problem je što je po službenim podacima MUP-a to u stvari 3 mj. Teoretski, ako dođe do pitanja gdje ste živjeli u vrijeme dok ste bili zaposleni u toj i toj firmi, šta reći? Ne može reći da je živio u B.Luci, mislim može, ali čemu komplikovati stvari laganjem. A sa druge strane šta odgovoriti na pitanje kako ste živjeli tamo 2.5 god., a u službenoj evidenciji stoji 3 mj. Kako objasniti podatke koji su kontradikorni, a da ne pomisle da nešto muljamo?
Mislim da ću svakako nazvati ambasadu sutra, ali ako je još netko imao ovakav ili sličan slučaj, help please...

free
19.05.2013, 12:09
Dali neko moze da okaci primer kako treba da se popuni obrazac DS-230 za decu...

Sta te muci da pomognemo mi smo popunjavali za bebu ali nemogu sada ga nadjem pa pitaj sta ti nije jasno.

pedjolino
19.05.2013, 19:57
interesuje me bas kako se popunjava DS-230 za dece bas primer kako se popunjava za dvoje ako moderator moze da okaci....

ZukotheCat
20.05.2013, 18:16
ADRESA: U DS-230 može se navesti adresa, ali može se navesti i da će biti naknadno dostavljena, da nije odlučeno. P.O. box adresa u pitanju 10 u DS-230 nije dozvojena i P.O. box adresa čak ni na intervjuu sama za sebe nije moguća, mora se priložiti još i stvarna rezidencijalna adresa.

CN: CN ili bilo šta drugo pisano rukom u uglovima nije preporučljivo (CN se upisuje na pozadinu fotki skupa sa imenom i prezimenom, na suplementarne stranice i na DS-122 tamo gdje se zahtijeva. DS-122 već sadrži CN. Pisanje rukom preporučuje se samo za potpis.

BITNE GREŠKE: Štamparske i druge bitne greške u popunjavanju obrazaca (koje mogu uticati na eliminaciju) niko u KCC neće ispravljati, potrebno je obavijestiti KCC e-mailom o greškama + popuniti ponovo obrasce i ponovo ih poslati.

Sve što ima timeframe, dakle ima neki vremenski obrazac, ne smije se upisivati N/A:woohoo:

IgorMAD
20.05.2013, 19:59
Imam par pitanja :)

Izvucen sam prvog maja i tek sad sam sve sredio da mogu da saljem papire...
Posto sam se vencao sa devojkom juce, sad popunjavam obrasce i saljem za nju i za mene. Nisam slao papire sam dok nismo to obavili.

1. Da li treba da saljem i vencani list ili ne?
2. Da li ce predstavljati problem to sto se ne vodimo na istoj adresi, to cemo promeniti ovih dana ali za sad je tako?
3. Vidim ovde pisu svi da mora da se dokaze dugogodisnja veza, mi smo u vezi tek nesto manje od godinu dana, nismo putovali zajedno, nismo ziveli zajedno, imamo nekoliko slika, jedini dokaz mozda mogu da budu dopisivanja preko gmail-a i FB-a i slike sa vencanja. Da li je to dovoljno?

holmes
21.05.2013, 08:48
1) Nigdje u instrukcijama ne pise da treba. Dakle, to cete nositi na interview uz ostale dokumente koji su navedeni u instrukcijama.
2) Nema razloga da u DS-230 navodis razlicite adrese, narocito jer cete za koji dan zivjeti zajedno
3) Ne treba da dokazujes vezu nego brak, tome i sluzi vjencani list.

ctpubop
21.05.2013, 13:22
CN: CN ili bilo šta drugo pisano rukom u uglovima nije preporučljivo (CN se upisuje na pozadinu fotki skupa sa imenom i prezimenom, na suplementarne stranice i na DS-122 tamo gdje se zahtijeva. DS-122 već sadrži CN. Pisanje rukom preporučuje se samo za potpis.

BITNE GREŠKE: Štamparske i druge bitne greške u popunjavanju obrazaca (koje mogu uticati na eliminaciju) niko u KCC neće ispravljati, potrebno je obavijestiti KCC e-mailom o greškama + popuniti ponovo obrasce i ponovo ih poslati.

Sve što ima timeframe, dakle ima neki vremenski obrazac, ne smije se upisivati N/A:woohoo:

Sada si me zbunio.

Gde pise da se CN i Ime upisuju na poledjinu fotografije?
Koje stamparske greske uticu na eliminaciju? Svi pisu da i ako ih ima nisu rigorozni.
Kako znas da se N/A ne sme upisivati u vremenske obrasce? PDF je negde dozvoljavao a negde ne. U uputstvu jasno pise da se svugde gde je prazno stavi N/A?

Khnum
21.05.2013, 16:09
Zdravo svima :)

Zamolio bih vas za odgovore na ispod postavljena pitanja.

DSP 122:
1) U 6. pitanju sam naveo da imam završen fakultet, pa me zanima da li je bolje da u 7a. pitanju obeležim "No" iako imam ukupno preko 5 godina iskustva, ali na različitim pozicijama, ali ni na jednoj od tih pozicija nemam više od 2 godine iskustva?
2) Ako je u inicijalnoj prijavi na svakom mestu gde je bilo traženo korišćen "Beograd", da li je problem ako se sada piše "Belgrade". Verujem da je ok, ali ipak da pitam :)

DS-230:
2)Pitanje 2 - Da li se navodi samo devojačko prezime supruge, ili je potrebno napisati devojačko prezime i ime?
3) Pitanje 10&11 - Da li je problem ako se kod oba pitanja napiše N/A, tj. na koju adresu će poslati green card ako se ništa ne upiše u 11. pitanje?
4) Pitanja 23 & 28: nije moguće upisati N/A u pdf-u. Da li je dozvoljeno da se u neka polja upiše npr. crnom hemijskom olovkom odgovor?
5) Pitanje 29 - Da li može da se napiše "N/A (no children)" na prvoj liniji, ako nemam dece?
6) Pitanje 30 - Ako sam dobro razumeo, u samom pitanju je navedeno da je potrebno navesti sve lokacije na kojima ste živeli duže od 6 mesece, ali od 16.godine života, a ne od rođenja, tj. da li pišemo samo period od 16.godine pa na dalje?
7) Pitanje 33 - Da li je možda bolje da u okviru "Course of study", kod osnovne škole pišemo npr. "General", a kod srednje (npr. gimnazije društvenog smera) "Social and Linguistic, ili Humanities"?
8) Pitanje 35 - Gde treba napisati "Never"? Da li je možda ok ako se hemijskom napiše "Never" na prvoj liniji sa datumima, jer ne može da se unese u dokument ako nije u formatu datuma, a da se na ostalim linijama (Location, Type of visa...) upiše N/A elektronski.

Hvala puno na odgovorima!
Pozdrav :)

Zana
21.05.2013, 17:24
Cuj, mi smo na sve sto je prazno stavili N/A (ako nije moglo na kompjuteru onda rucno), sve naveli mesta boravka bez obzira da li je bilo zvanicno prijavljeno ili ne, za skole smo stavljali general education ili odgovarajuce struke, a adresu treba da im das ako ne ranije a ono na intervjuu. Za datume smo napisali present ako nesto jos uvek traje...

Nadam se da ovo pomaze. Poz.

mikiSA
21.05.2013, 18:06
Ako nemas djece onda brate pisi ili N/A ili 0 (bar sam ja tako uradila napisala 0)

oskark
21.05.2013, 20:53
Ako nemas djece onda brate pisi ili N/A ili 0 (bar sam ja tako uradila napisala 0)
Bas tako, i ja sam svugde stavio n/a gde nema odgovora, sem kod datuma nije moglo pa sam to ostavio prazno

ZukotheCat
22.05.2013, 11:43
Sada si me zbunio.

Gde pise da se CN i Ime upisuju na poledjinu fotografije?
Koje stamparske greske uticu na eliminaciju? Svi pisu da i ako ih ima nisu rigorozni.
Kako znas da se N/A ne sme upisivati u vremenske obrasce? PDF je negde dozvoljavao a negde ne. U uputstvu jasno pise da se svugde gde je prazno stavi N/A?

Pisanje CN: ne piše nigdje da mora na poleđinu fotografije, ali znam da ljudi upisuju što da ne, fino i korisno
Greške: što se tiče grešaka, svako sebe treba da ocijeni je li puno pogriješio ili malo i ako ništa drugo treba da obavisti e-mailom KCC o tome
N/A: pa ukuca se N/A na polje koje je sa datumom i neće prihvatiti zbog formata, probaj ukucati npr. u DS-230 i ne može proći

krle66
22.05.2013, 12:14
Poštovani, treba mi HITNO OBJAŠNJENJE U VEZI DILEME. Ja sam na svim listovima obrazaca DSP-122 I DE-23 , SA SEBE I ČLANOVE PORODICE, napisao CN BROJ RUKOM , U GORNJEM DESNOM UGLU !!!? Da li to smem da radim , ili je OLOVKA DOZVOLJENA SAMO PRILIKOM POTPISA!? Molim Vas, dajte mi HITNO ODGOVOR, na bazi vašeg pozitivnog iskustva. Ovde na forumu svašta pišu, tako da ne znam šta je istina !!? SAMO MI OBJASNITE ,GDE SE SVE PIŠU CN BROJEVI I KAKO !!!

sazi
22.05.2013, 12:18
Poštovani, treba mi HITNO OBJAŠNJENJE U VEZI DILEME. Ja sam na svim listovima obrazaca DSP-122 I DE-23 , SA SEBE I ČLANOVE PORODICE, napisao CN BROJ RUKOM , U GORNJEM DESNOM UGLU !!!? Da li to smem da radim , ili je OLOVKA DOZVOLJENA SAMO PRILIKOM POTPISA!? Molim Vas, dajte mi HITNO ODGOVOR, na bazi vašeg pozitivnog iskustva. Ovde na forumu svašta pišu, tako da ne znam šta je istina !!? SAMO MI OBJASNITE ,GDE SE SVE PIŠU CN BROJEVI I KAKO !!!

Moja prijateljica je upisala rukom, hemijskom, dobila je vizu i uskoro odlazi.....ja sam isto upisala u gornjem desnom uglu CN za sebe i sve clanove porodice.

krle66
22.05.2013, 12:22
Po koliko PRIMERAKA obrazaca šaljem za sebe , ženu i dete! I da li smem na svim LISTOVIMA tih obrazaca ,RUKOM ,u gornjrm desnom uglu NAPISATI SVOJ CN BROJ !!? Ili olovkom se sme SAMO POTPISATI OBRAZAC !!! Hvala unapred.

sazi
22.05.2013, 12:27
Po koliko PRIMERAKA obrazaca šaljem za sebe , ženu i dete! I da li smem na svim LISTOVIMA tih obrazaca ,RUKOM ,u gornjrm desnom uglu NAPISATI SVOJ CN BROJ !!? Ili olovkom se sme SAMO POTPISATI OBRAZAC !!! Hvala unapred.

Saljes za svakoga po jedan, a onda u gornjem desnom uglu na prvoj strani svakog obrasca hemijskom upises CN.

holmes
22.05.2013, 14:52
U uputstvu za popunjavanje formulara nigdje ne stoji da se broj upisuje posebno. Za dalju korespodenciju sa KCC na dokumentima koja im se salju, navedeno je treba u gornji desni ugao upisati broj slucaja, sto je logicno jer tako olaksava sluzbenicima rad sa dokumentima, da bi znali kom dosjeu pripada.

SEEUSAIC
22.05.2013, 16:46
Pisanje CN: ne piše nigdje da mora na poleđinu fotografije, ali znam da ljudi upisuju što da ne, fino i korisno
Greške: što se tiče grešaka, svako sebe treba da ocijeni je li puno pogriješio ili malo i ako ništa drugo treba da obavisti e-mailom KCC o tome
N/A: pa ukuca se N/A na polje koje je sa datumom i neće prihvatiti zbog formata, probaj ukucati npr. u DS-230 i ne može proći

Copy/paste sa interneta (posebno bez referenci) nije dozvoljeno - moderatori nece ici za vama i uporno brisati postove. Immigration Forum (i drugi slicni forumi) ne dozvoljavaju preuzimanje materijala. ZelenaLutrija.com takodje ne dozvoljava preuzimanje materijala. Svaki korisnik koji uporno krsi pravila i ignorise upozorenja bice privremeno udaljen - ovo je naglaseno ko zna koliko puta do sada.

johnny_nyc
23.10.2013, 18:04
Pokušao sam naći odogovor na pitanje koje ću postaviti ali nisam uspio pa vas molim pomoć a radi se o popunjavanju obrasca DS 230 part 1.

pod stavkom 14 kaže spouse's maiden or family name.

i tu upišem djevojačko prezime i ime žene

zatim pod stavkom 31a pita person(s) in 14 and 29 who will accompany you in United States now.

za ovo me zanima dali pišem njezino ime i djevojačko prezime ili udano prezime?

zbunjen sam jer moram navesti odgovor koji sam naveo u 14 a tamo je sa djevojačkim prezimenom? i ona je principal applicant odnosno izvučena pa zanima dali to čini razliku u odgovoru na ta pitanja.

hvala unaprijed

IgorMAD
23.10.2013, 18:56
14 kaže spouse's maiden or family name.
Devojacko treba.

31a pita person(s) in 14 and 29 who will accompany you in United States now.

Ovde pises njeno sadasnje ime i prezime.

johnny_nyc
24.10.2013, 11:25
Devojacko treba.

Ovde pises njeno sadasnje ime i prezime.

hvala ti puno, moramo poslati update statusa pa da ne fulam što :)

robo
24.10.2013, 20:54
Pokušao sam naći odogovor na pitanje koje ću postaviti ali nisam uspio pa vas molim pomoć a radi se o popunjavanju obrasca DS 230 part 1.

pod stavkom 14 kaže spouse's maiden or family name.

i tu upišem djevojačko prezime i ime žene

zatim pod stavkom 31a pita person(s) in 14 and 29 who will accompany you in United States now.

za ovo me zanima dali pišem njezino ime i djevojačko prezime ili udano prezime?

zbunjen sam jer moram navesti odgovor koji sam naveo u 14 a tamo je sa djevojačkim prezimenom? i ona je principal applicant odnosno izvučena pa zanima dali to čini razliku u odgovoru na ta pitanja.

hvala unaprijed

najbolje ti je da stavis udano prezime, jer u pitanju kaze "spouse's maiden or family name" a u pitanju br 2 trebas navest djevojacko.
tako sam ja uradio i sve je bilo ok

SEEUSAIC
24.10.2013, 21:29
Spouse's maiden or family name NIJE muzevljevo ("udano") prezime, vec devojacko prezime.

robo
24.10.2013, 22:21
Spouse's maiden or family name NIJE muzevljevo ("udano") prezime, vec devojacko prezime.

Maiden name = djevojacko prezime
Family name = prezime
Npr. Petrovca Petrovic r.Petric
Petrovca = first name (ime)
Petrovic = family name (prezime)
r. Petric = maiden name ( djevojacko prezime)