PDA

View Full Version : Pomoć !!!

krle66
14.05.2013, 14:36
Dragi prijatelji , samo malo pojašnjene , da mi neko objasni : Izvučen sam za lutriju02014 i kako sam shvatio , :ZA SEBE popunjavam po jedan primerak obrasca DSP-122 i jedan primerak obrasca DS-230. A za ženu i dete samo po jedan primerak obrasca DS-230. I SVI moramo potpisati: ja oba primerka , a oni samo DS-230. DA LI NA SVIM PRIMERCIMA MORAM PISATI SVOJ CASE NUMBER ??? Da li se slike , formata 50x50mm lepe na obrasce ili samo spajalicom. I kako da upišem školsku spremu, tj,kako amerikanci kvalifikuju zanimanja.Ja ima završen Ekonoski fakultet a žena ima završenu Višu školu.!!! Unapred zahvala i izvinite, ovde sam NOV, od danas. Svima sreće

zvercica
14.05.2013, 14:58
Pozdrav i čestitam! Sve ti piše na forumu, ali bukvalno sve. Nemoj da te mrzi iščitaj, naići ćeš na još brdo korisnih informacija. Mi nismo upisivali CN nigde, nešto smo potpisali nešto nismo, na intervjuu su nam dali nešto da potpišemo što nismo. Mislim da smo slike samo ubacili u kovertu onako kako smo ih dobili u foto radnji (pa nek oni rade sa njima što ih volja :).

krle66
14.05.2013, 15:07
hvala na odgovoru ali tako me uhvatila neka trema da ti ne mogu opisat. Još kada sam video , da i ako sam sada dobio šansu to ne znači GOTOVO!! PLUS veoma sam visok broj

zvercica
14.05.2013, 16:02
Razumem, ista trema prošle godine u isto vreme :). Vodi računa da je ovo forum i da se ovde iznose različita mišljenja ali nikako nemoj da se oslanjaš samo na odgovore članova. Ovde svako iznosi svoje vidjenje, samo svoju situaciju. Ako si ti rodjen u jednoj zemlji a živeo u još dvadeset, bio oženjen sa dve žene u isto vreme na različitim kontinentima, bio u tri različite vojske.... ili šta god, ti si taj koji sve to treba nekako da ubaci u formulare. Dakle samo polako, vodi računa da sve što si napisao je istina, da to sve možeš da potkrepiš dokumentima i biće sve u redu.

krle66
14.05.2013, 16:16
Razumem, ista trema prošle godine u isto vreme :). Vodi računa da je ovo forum i da se ovde iznose različita mišljenja ali nikako nemoj da se oslanjaš samo na odgovore članova. Ovde svako iznosi svoje vidjenje, samo svoju situaciju. Ako si ti rodjen u jednoj zemlji a živeo u još dvadeset, bio oženjen sa dve žene u isto vreme na različitim kontinentima, bio u tri različite vojske.... ili šta god, ti si taj koji sve to treba nekako da ubaci u formulare. Dakle samo polako, vodi računa da sve što si napisao je istina, da to sve možeš da potkrepiš dokumentima i biće sve u redu.

Reci mi , molim te, ko potpisuje formulare DS-230 , za članove porodice, koje sam naveo : JA ILI ONI !? I po koliko primeraka formulara TREBA ZA SVAKOG ?

ctpubop
14.05.2013, 17:12
cestitam krle66!

Prvo, duboko udahni i smiri se. Nigde ne gori!:==D:
Imas sasvim dovoljno vremena da sve posaljes. Moj ti je savet da preliminarno popunis obrasce u Nitro PDF, koji iste tako popunjene moze da cuva. Uzmi par dana i iscitaj forum. Onda jos jednom prekontrolisi sta si popunio i posalji. I ja sam tako uradio i pre tri dana sam bio u panici kao i ti sada a evo upravo sam se vratio iz poste.

Procitaj ovaj topic i pogledaj primere popunjenih obrazaca.
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2

DS-230 potpisuju punoletna lica sama. Za decu sam negde procitao da je dovoljno staviti MINOR N/A pa se posle na intrvjuu roditelj potpise.

Dakle za celu porodicu treba poslati:

- Odstampan Bar kod sa stranice gde si procitao da si usao u 125000 srecnika :)
- DSP-122 - koji ti popunjavas
- DS-230 - za svakog clana porodice po jedan
- Po dve slike za svakog clana porodice (ne starije od 6 meseci)

E sad, sto se tice CN na DS-230 kazu ne mora ali se preporucuje u sluicaju da se dokumenta pomesaju tamo (npr. neko ostavi prozor pa dune promaja :P) pa da mogu da ih pridruze. Ja sam stavio, cisto predostroznosti radi.

Eto, to ti je to. Samo polako i nemoj da se brines. Koliko sam procitao, ovde svi dobiju. Najbitnije je da imas adekvatno obrazovanje i da nisi osudjivan. Ostalo je manje - vise formalnost. ako ti nesto bas jako nije jasno najbolje je da zapises sva pitanja pa pozoves abmasadu i njih pitas.

Slobodno pitaj ako imas jos nedoumica. Samo nemoj da zuris ;)

krle66
14.05.2013, 17:31
cestitam krle66!

Prvo, duboko udahni i smiri se. Nigde ne gori!:==D:
Imas sasvim dovoljno vremena da sve posaljes. Moj ti je savet da preliminarno popunis obrasce u Nitro PDF, koji iste tako popunjene moze da cuva. Uzmi par dana i iscitaj forum. Onda jos jednom prekontrolisi sta si popunio i posalji. I ja sam tako uradio i pre tri dana sam bio u panici kao i ti sada a evo upravo sam se vratio iz poste.

Procitaj ovaj topic i pogledaj primere popunjenih obrazaca.
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2

DS-230 potpisuju punoletna lica sama. Za decu sam negde procitao da je dovoljno staviti MINOR N/A pa se posle na intrvjuu roditelj potpise.

Dakle za celu porodicu treba poslati:

- Odstampan Bar kod sa stranice gde si procitao da si usao u 125000 srecnika :)
- DSP-122 - koji ti popunjavas
- DS-230 - za svakog clana porodice po jedan
- Po dve slike za svakog clana porodice (ne starije od 6 meseci)

E sad, sto se tice CN na DS-230 kazu ne mora ali se preporucuje u sluicaju da se dokumenta pomesaju tamo (npr. neko ostavi prozor pa dune promaja :P) pa da mogu da ih pridruze. Ja sam stavio, cisto predostroznosti radi.

Eto, to ti je to. Samo polako i nemoj da se brines. Koliko sam procitao, ovde svi dobiju. Najbitnije je da imas adekvatno obrazovanje i da nisi osudjivan. Ostalo je manje - vise formalnost. ako ti nesto bas jako nije jasno najbolje je da zapises sva pitanja pa pozoves abmasadu i njih pitas.

Slobodno pitaj ako imas jos nedoumica. Samo nemoj da zuris ;)
Hvala dragi prijatelju. Kako sam shvatio Ja za sebe, popunjavam : jedan primerak DSP- 10202 i Jedan primerak DS-0230 I OBA MORAM POTPISATI ! Za ženu 1 primerak DS-230 i ONA GA POTPISUJE. Za dete, ima 10 godina, 1 primerak DS-230 i taj primerak NIKO NE POTPISUJE !!??? Potrebno je plus po 2 fotografije za svakoga, formata 50mmx50mm i mogu li iste od pre par meseci, kada sam konkurisao, POŠTO NIJE DOČLO DO BILO KOJIH PROMENA U IZGLEDU !!? i još nešto : imam završen Ekonomski fakultet pa veruvatno treba popuniti UNIVERITY DEGREE !? Samo me brinu 2 stvari : moje godine,54, i što sam napisao oženjen ..STVARNO JESAM 13 godina, ali nismo venčani !? Pa da to pogrešno ne protumače !! Hvala ti još jednom !!!

ctpubop
14.05.2013, 17:41
Hvala dragi prijatelju. Kako sam shvatio Ja za sebe, popunjavam : jedan primerak DSP- 10202 i Jedan primerak DS-0230 I OBA MORAM POTPISATI ! Za ženu 1 primerak DS-230 i ONA GA POTPISUJE. Za dete, ima 10 godina, 1 primerak DS-230 i taj primerak NIKO NE POTPISUJE !!??? Potrebno je plus po 2 fotografije za svakoga, formata 50mmx50mm i mogu li iste od pre par meseci, kada sam konkurisao, POŠTO NIJE DOČLO DO BILO KOJIH PROMENA U IZGLEDU !!? i još nešto : imam završen Ekonomski fakultet pa veruvatno treba popuniti UNIVERITY DEGREE !? Samo me brinu 2 stvari : moje godine,54, i što sam napisao oženjen ..STVARNO JESAM 13 godina, ali nismo venčani !? Pa da to pogrešno ne protumače !! Hvala ti još jednom !!!

Tako je. Sve je OK do fotografija, mi smo se uslikali i u foto radnji su nam udarili pecat sa datumom. Ako imas VII stepen (4 godine faksa) pises BS Degree. Sto se godina tice ne verujem da ce biti problema inace bi to ogranicili u propozicijama. Za vencane papire najbolje je da pozoves ambasadu i da se informises sta je najbolje. Koliko sam procitao ovde, ni to nije neki problem samo se prvo raspitaj pre slanja papira u Kentaki da ne bi morao da saljes opet. Mozda neko ovde ima informaciju iz prve ruke.

Kazem ti. Zaboravi formulare dva dana i procesljaj malo forum. Bice ti sve mnogo jasnije. ;)

krle66
14.05.2013, 17:49
Tako je. Sve je OK do fotografija, mi smo se uslikali i u foto radnji su nam udarili pecat sa datumom. Ako imas VII stepen (4 godine faksa) pises BS Degree. Sto se godina tice ne verujem da ce biti problema inace bi to ogranicili u propozicijama. Za vencane papire najbolje je da pozoves ambasadu i da se informises sta je najbolje. Koliko sam procitao ovde, ni to nije neki problem samo se prvo raspitaj pre slanja papira u Kentaki da ne bi morao da saljes opet. Mozda neko ovde ima informaciju iz prve ruke.

Kazem ti. Zaboravi formulare dva dana i procesljaj malo forum. Bice ti sve mnogo jasnije. ;)

HVALA TI, znači za dete NIKO ne potpisuje !? Ja sam iz Bg a ti ?

mikiSA
14.05.2013, 18:08
HVALA TI, znači za dete NIKO ne potpisuje !? Ja sam iz Bg a ti ?
Za dijete potpisuje jedan od roditelja (dogovorite se koji)

krle66
14.05.2013, 18:09

DA LI SE FOTOGRAFIJE LEPE NA OBRASCE, I KOJE, ili NE !!? iLI JE DOVOLJNO , ZAKAČITI IH SPAJALICOM !? Možda sam dosadan ali vidim da si korektan :Hvala

krle66
14.05.2013, 18:15
Za dijete potpisuje jedan od roditelja (dogovorite se koji)

i ja ALI OVO ZA DETE NISAM SIGURAN!!!!! SVAKO RAZLIČITO TUMAČI !!!

ctpubop
14.05.2013, 19:52
Ja sam ovako procitao na vise mesta da su ljudi za decu napisali "MINOR N/A" umesto potpisa. U svako mslucaju tako sam poslao pa cemo saznati da li pije vode :P

Neko cak rece da su uradili tako pa su se potpisali gde je jos trebalo tokom intervjua. I ako poslusas mikiSA mislim da ne mozes da pogresis. Ja sam slike zakacio spajalicama na odgovarajuci formular.

Ja sam iz Zrenjanina ;)

btw, na forumima se smatra nepristojno pisati sve velikim slovima. To znaci da vices :)

elpibe288
14.05.2013, 22:15
Da li na forumu ima tema tj link vezano za proceduru za dobitnike koji su vec u USA? Koliko traje proces i slicno? Hvala

krle66
15.05.2013, 01:35

Izvini, kako sam shvatio ipak se MORAMO PONOVO SLIKATI, bez obzira što nije došlo do bilo kojih promena na fotografijama kada sam jesenas konkurisao. I dimenzija je 50mmx50mm,240kb,600x600piksela ?

ctpubop
15.05.2013, 07:49
Ja samo kazem da na sajtu uvek pise da slike ne smeju biti starije od 6 meseci. Mi smo se slikali.

Sto se formata tice to je taj, samo reci fotografu da je za americku vizu, oni ce vec znati format i kako da vas slikaju. Ne moras da brines o kB i pixelima jer ne saljes elektronski vec fizicke fotografije ubacis u pismo.

krle66
15.05.2013, 08:02
Ja samo kazem da na sajtu uvek pise da slike ne smeju biti starije od 6 meseci. Mi smo se slikali.

Sto se formata tice to je taj, samo reci fotografu da je za americku vizu, oni ce vec znati format i kako da vas slikaju. Ne moras da brines o kB i pixelima jer ne saljes elektronski vec fizicke fotografije ubacis u pismo.

Hvala prijatelju na svim obaveštenjima i na sugestiju za velika slova !

krle66
15.05.2013, 08:34
Dragi prijatelji, trebao bih pisati u Americi ,radi nekih dodatnih objašnjenja.. Da li tada u mom dopisu morav staviti svoj case number ili ne. Ako je neko imao ovo iskustvo, molim ga da mi kaže kako uraditi ?

holmes
15.05.2013, 10:28
Jasno su objasnili da se u korespodenciji sa KCC obavezno navede Case No.

zvercica
15.05.2013, 11:38
Ja sad i ne razumem kakvo ti je to pitanje jel treba CN broj ili ne:blink::blink:? Ako se dvoumiš jednostavno upišeš, kao da će ti neko diskvalifikovati aplikaciju kad vidi CN broj... Stvarno ne kapiram :no::no:

krle66
15.05.2013, 13:42
Da li neko zna , kako treba napisati u obrasce za lutriju stepen Više škole i naziv takve Diplome ? Hvala

oskark
16.05.2013, 03:52
Da li neko zna , kako treba napisati u obrasce za lutriju stepen Više škole i naziv takve Diplome ? Hvala
Ja sam napisao kao Associate Degree in Economics, naravno jer je moj smer ekonomija. Sve zavisi sta si ti zavrsio.

krle66
16.05.2013, 13:42
U Srbiji sam završio Ekonomski fakultet i dobio zvanje diplomirani ekonomista. Da li neko zna , kako to trebam napisati u obrascima DSP-122 i DS-230 ? Hvala unapred

vuxanne
16.05.2013, 18:59
U Srbiji sam završio Ekonomski fakultet i dobio zvanje diplomirani ekonomista. Da li neko zna , kako to trebam napisati u obrascima DSP-122 i DS-230 ? Hvala unapred

Pa pregledaj njihove sajtove na slicnim fakultetima npr. klikni (http://www.ithaca.edu/hs/depts/economics/programs/economics/)

npr kao ovi:
"Our traditional B.A. in economics is designed to teach you the basic field. You may augment your book learning with an internship at a bank, brokerage house, or multinational corporation in the United States -- or in London if you decide to study in our London program.

Or you may choose the B.S. in applied economics, which adds business and speech communication courses to the mix. "

B.A. = Bachelor of Arts
B.S. = Bachelor of Science

a ako si zavrsio npr. Ekonomiju u Beogradu pogledaj na sajtu na Engleskom kako zovu kao npr. ovde klikni (http://www.ekof.bg.ac.rs/visitors/studies/undergraduate.htm)

Na osnovu njihovog zvanicnog sajta, diploma je Bachelor's degree in Economics, BSc (Econ). Dakle napisi B.S.

A mozes dodati dipl.ecc u zagradi ako je to ono kako ste pisali to diplomirani ekonomista. Ja sam na prijavi za vizu F1 napisala B.S. mada sam dipl.ing koji je u medjuvremenu po Bolonji konvertovan u master pa je sad M.S. Nije ti to toliko vazno, posle u rezimeu skontaj sta ces tacno da pises. Ja licno sad pisem dipl.ing-M.S. za tu svoju prvu petogodisnju diplomu.

ctpubop
16.05.2013, 21:41
Ups, sad sam skapirao da sam u svojoj prijavi napisao BS Degree umesto BA Degree :( Nadam se da to nije velika greska?

emilijamak33
17.05.2013, 11:12
ja sam izvucena za green card ali i pustila sam formulare DSP- 122 i DS0230 kako i primerak sa bar kodom da sam izvucena, sa po 2 slicice od mene i moj suprug ali nisam znala da treba primerak DS0230 od suprug zato sto u moj sam navela njegove podatke kako sto su datum i mesto rodjenja, profesija kojom se bavi,i td pustila sam koverat i zbunjena sam sada kada citam ovde da treba formular DS0230 i od muza?????

via
17.05.2013, 13:02
ja sam izvucena za green card ali i pustila sam formulare DSP- 122 i DS0230 kako i primerak sa bar kodom da sam izvucena, sa po 2 slicice od mene i moj suprug ali nisam znala da treba primerak DS0230 od suprug zato sto u moj sam navela njegove podatke kako sto su datum i mesto rodjenja, profesija kojom se bavi,i td pustila sam koverat i zbunjena sam sada kada citam ovde da treba formular DS0230 i od muza?????

Formular DS-230 popunjavaju svi koje dobitnik/petitioner vodi sa sobom. Dakle, ako uzmem za primjer moj slučaj gdje je suprug izvučen, DS-230 popunjava on, kao dobitnik, ja i dvoje djece, znači četiri DS-230 obrazca. Sve je lijepo objašnjeno i na sajtu i ovdje na forumu.

petrojka1980
17.05.2013, 13:59

Posalji mail u KCC i objasni propust. Trazice ti da dodas dokumenta za supruga ali ce ti reci na koji nacin da saljes. To je najsigurnija varijanta.

emilijamak33
17.05.2013, 14:51
Ja sam aplicirala preku agencija iz Makedonija i oni mi nisu rekli nista, danas sam im posaljila email na agencije u vezi toga i rekli su mi da nije neophodno jer prosle godine oni koje su bile izvuceni preko njih su poslale isto tako na ime dobitnika i nije imalo problema ali u svaki slucaj poslacu email i na Kenticky da ih obavestem oko propusta i nadam se da nece biti problem...

via
17.05.2013, 15:57
Ja sam aplicirala preku agencija iz Makedonija i oni mi nisu rekli nista, danas sam im posaljila email na agencije u vezi toga i rekli su mi da nije neophodno jer prosle godine oni koje su bile izvuceni preko njih su poslale isto tako na ime dobitnika i nije imalo problema ali u svaki slucaj poslacu email i na Kenticky da ih obavestem oko propusta i nadam se da nece biti problem...

Nisam sigurna kako stvari stoje kad su u pitanju agencije, ali ipak mislim da svi članovi porodice MORAJU dostaviti DS-230, mislim da naknadno dostavljanje također nije problem. Ali svakako ćeš najsigurniju informaciju dobiti u KCC.

DjoleBGD
22.05.2013, 09:02
Pozdrav svima sa foruma, da ne otvaram novu temu, imam par pitanja na koja bih voleo da dobijem odgovor :)

Sinoc sam saznao da sam izvucen za uzi krug dobijanja vize za 2014 godinu.

Dakle sve obrazce sam skinuo i procitao sam sve korake ali me buni jedna stvar, jel moram da cekam da mi stigne ta koverta ili mogu da krenem da popunjavam obrazce, da se slikam i sve to da saljem nazad u Kentucky !?

Sa kojim programom ste popunjavali obrasce koji su u pdf'u?

Na sta jos potrebno da obratim paznju prilikom prvog koraka? Jel moram posto poto da zurim i da saljem preko brzih kurirskih sluzbi poput dhl'a ili mogu preko poste kao preporuceno pismo?

IgorMAD
22.05.2013, 09:27
Svi preporucuju NITRO PDF pa sam ga i ja koristio, dobar je.
Mi smo poslali tek juce papire postom preporuceno avionom, dobio broj da mogu da pratim posiljku i to je to.
Ne moras DHL-om, samo te oderu bez veze, trebace ti te pare :)
koliko sam razumeo to nije toliko hitno.

DjoleBGD
22.05.2013, 09:49
Jel mi mozes reci celu sadrzinu koverte, Slao si popunjena dva obrasca , dve slike i onaj status chek, odnosno papir sa case number i bar kodom?