PDA

View Full Version : Statisticki Podaci

SEEUSAIC
15.05.2013, 05:25
Odnos izvucenih dobitnika i ukupnog broja izdatih viza:

315

(Broj izvucenih dobitnika bez clanova porodice 2003-2012 po zemljama / Broj izdatih viza po zemljama - sa clanovima porodice, CP i AoS po zemljama)

vuxanne
15.05.2013, 07:09
Znaci prosle godine 120 izdatih viza iz Srbije. A cini mi se da trend dolaska ovamo i odlucivanja za emirgraciju opada. I koliko vidim sve je teze naci nekog iz nasih krajeva raspolozenih za dolazak preko poslediplomskih. Naravno jos uvek ima zainteresovanih za obe price ali cini mi se manje i manje. Nadam se da je to zato sto je tamo bolje a ne gore pa da se nema para ni za put i selidbu.

Hvala ti za ovaj podatak posto sam trenutno u fazi dobijanja zelene karte preko zaposlenja i rekli su mi da moj "priority date" i to koliko je ljudi iz moje drzave dobilo vize preko zelene lutrije ima veze kad cu i ja dobiti. Ako su nam namenili skoro 300 a otislo 120, znaci da ima jos slobodnih brojeva... Verovatno je trend slican i za 2013...

holmes
15.05.2013, 11:25
Kako tumaciti ovu statistiku? Broj onih koji su dobili vizu je u najboljem slucaju pola od broja izvucenih. Da li to znaci da ipak ne prodju svi intervju, ili je postoji ozbiljan procenat ljudi koji se prijave za lutriju a nemaju stvarnu zelju i da odu?

zvercica
15.05.2013, 11:46
Ja verujem da to izgleda ovako:
- najveći procenat otpada na one koji su se bez veze prijavili, možda čak nisu ni proveravali da li su dobili
- onda slede oni koji su videli da su dobili, ali su neodlučni, ili su dobili posao u međuvremenu, ili kupili stan ili im se desilo nešto zbog čega su pomilsili da se ne vredi toliko cimati, biće im valjda ok i ovde.
- i na kraju najmanji procenat ide na one koji nisu prošli intervju, i to zato što nisu imali četvorogodišnju ili su neku godinu išli vanredno ili imaju kriminalni dosije.

aspirin
15.05.2013, 12:13
Lutrija je imala nekog smisla i realnu nadu dok je recimo Srbija imala 500 dobitnika godisnje, a Bosna 200.
Ovo smanjenje dobitnika iz godine u godinu, dok se broj broj ucesnika, korisnika interneta i onih koji se prijave povecava, nema vise smisla.
Lutrija koju sam ja prvi put odigrao, sanse za dobitak i ono sto je sad ostalo od nje su nebo i zemlja. Ovo sada je masta a ne realna nada.

mijan
15.05.2013, 12:26
Po ovim podacima ispada da pola izvucenih ne iskoristi priliku da dobije vizu?! Cemu onda dodatno izvlacenje?!
Gde su to onda dodatno izvuceni dobitnici u Oktobru da se jave ako pola ljudi iz svake drzave skoro da ne iskoristi svoj dobitak?! Trebalo bi da prsti od dobitnika u Oktobru na forumu (kako nasem tako i na drugim forimuma) kao i u Maju po ovim podacima. Mnogo su se zapetljali u svojim zvanicinim podacima sta god da objave. Sve lazu, nista im ja ne verujem.

vuxanne
15.05.2013, 16:00
Plus postoje oni koje drugi prijave a koji nece mozda da idu. Ili cak oni koji su kao ja u nekoj situaciji ni na nebu ni na zemlji izmedju viza pa im se pojavi resenje pa im ne treba onda taj put. I naravno sto bi ovi rekli lose stvari se desavaju pa neki broj otpadne i zbog toga.

SEEUSAIC
15.05.2013, 16:59
Statisticki podaci o odnosu obavestenih o dobitku i onih koji su dobili vize su izvuceni za navedene zemlje iz seta statistickih podataka koje su objavili DoS i DHS.

Ove godine pratimo statistiku jer je izvuceno oko 20% vise dobitnika nego prethodnih godina i ima neuobicajeno mnogo visokih brojeva za Evropu - sto se u poredjenju sa prethodnim godinama ipak uklapa u povecanje od 20% (prethodnih godina je bilo dobitnika iz Evrope sa CN iznad 45,000, sa uvecanjem od 20% onda nije iznenadjujuce sto vidjamo evropske dobitnike sa CN iznad 50,000).

Da li ce svi dobitnici stici na red? Sada dolazimo do podataka koje smo objavili - verovatno nece. Ako je 2012-te skoro 300 dobitnika izvuceno (i dosta njih ima porodicu) a sve skupa sa clanovima porodice je dobilo imigracione vize njih 120 (ukljucujuci i one koji su vec u Americi), onda je dosta onih koji ili nisu poslali dokumenta nazad, vec sredili papire na drugi nacin ili odustali, nikada zakazani ili jednostavno odbijeni.

Na zalost, aplikanti koji su odbijeni za vizu ili ne stignu na red, gotovo nikad ne objave svoje iskustvo. Zasto je izvuceno ove godine 125,000? Da li ce biti probirljiviji? Da li ce traziti garancije i sponzorstva? Da li su zakljucili da se kandidati sa srednjom skolom ili bez sponzora ne snadju? Ostaje da se vidi od oktobra.

SEEUSAIC
15.05.2013, 17:05
Po ovim podacima ispada da pola izvucenih ne iskoristi priliku da dobije vizu?! Cemu onda dodatno izvlacenje?!
Gde su to onda dodatno izvuceni dobitnici u Oktobru da se jave ako pola ljudi iz svake drzave skoro da ne iskoristi svoj dobitak?! Trebalo bi da prsti od dobitnika u Oktobru na forumu (kako nasem tako i na drugim forimuma) kao i u Maju po ovim podacima. Mnogo su se zapetljali u svojim zvanicinim podacima sta god da objave. Sve lazu, nista im ja ne verujem.

Obavestavanje dodatnih dobitnika (nikako dodatno izvlacenje) je uglavnom tipicno za regije sa visokim procentom prevara i odbijanja (kao sto je na primer bio Banglades ili pojedine africke drzave). To uglavnom nema veze sa evropskom regijom. Da li lazu ili zaista mislite da svi dobitnici pohrle na forume? Mozda je 1 odsto izvucenih aktivno online - ostalo su sve teorije zavere i obicna nagadjanja.

Salec
28.10.2013, 00:20
Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Tom prilikom, evo još malo statistike, meni nerazumljive..

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:
"Approximately 125,000 individuals were registered for further processing."

Koliko razumem do ove godine je tu pisalo 100.000 (ispravite me ako grešim).

Navodno najveći broj za Evropu je 55.000.

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showthread.php?562662-DV-2014-Highest-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showthread.php?562709-Mystery-about-Asia-DV-2014&p=2657565#post2657565 ).

Kada se saberu ova tri najveća dela dobija se cifra od 198.000..

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Eto, morala sam to da podelim sa vama!

IgorMAD
28.10.2013, 07:22
Imas ovde http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6050.html broj izvucenih po zemljama.
Mrzi me sad da racunam ali znam da je broj oko 150 000.

sombrero
28.10.2013, 09:02
Salec ne ide to sabiranje bas tako :).Gledaj to sve kao jedan isti pool naravno sa rupama izmedju brojeva, gde se recimo broj 25 moze pojaviti i za EU i za AS i za AF itd..Koliko sam ja uspeo da ispratim za Evropu ima negde oko 46000 winner-a, a najveci broj je neko prijavio u Ukrajini ili Poljskoj oko 58xxx ili 59xxx(info sa nekog foruma).E sad od ukupno 140660 koliko ima izvucenih kad odbijes deo winnera iz zemalja koje ulaze u onaj limit od 7% tj 3850 mislim da ostaje tih 125000 winnera kao sto je i navedeno u prvom "pismu".

Koje su sanse nas sa visokim brojevima to niko ne moze da kaze, zavisi od broja poslatih dokumenata, odbijenih slucajeva itd..Nesto najrealnije sto mozemo da ocekujemo (ako do toga dodje) po meni za brojeve >45000 (tj current) je jul 2014.Ovo je posebna godina sa povecanim brojem dobitnika da bi se osiguralo popunjenje kvote.Kad bi znali eventualno koliko su izvlacili u drugom krugu prethodnih godina to bi znatno olaksalo predvidjanja za ovogodisnje "visoke brojeve" (imali bi situaciju 105-110k + oct?).Naravno ovo su sve nagadjanja posto ima dosta nepoznatih faktora.Srecno svima nama koji smo visa klasa :)

Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showthread.php?562662-DV-2014-Highest-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showthread.php?562709-Mystery-about-Asia-DV-2014&p=2657565#post2657565 ).

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Rusici
28.10.2013, 09:21
Drugari, super je ova statistika, samo sto me sad jos vise boli glava...:P Nisam uspela da pronadjem na forumu, ali da li neko zna nekoga ciji CN bio visok i stvarno nije stigao na intervju?! Nesto mi ne lici na Amerikance da daju broj, ti sve uredno poslao, cekao godinu dana, pa posle kao mosa, evo ti, nisi stigao na intervju??! Duboko se nadam da to nije istina i da dobro znaju sta rade i zasto su ove godine izvukli vise brojeva ili se to tesim zato sto imam CN 52xxx?! :D
P.S. Da li ce neko od ovih vise rangiranih CN aplicirati za DV2015 i da li je to uopste dozvoljeno?! Tnx...

IgorMAD
28.10.2013, 09:34
Iz evrope i se nije desilo da neko ne stigne na red (bar se to nije desavalo). Jedino iz ovih evropskih zemalja sa velikim brojem prijava i posebnim zakazivanjem intervjua je bilo takvih slucajeva. U sustini mi na Balkanu nemamo sta da brinemo, svi dolazimo na red.

A sto se tice prijave za DV-2015 naravno da je dozvoljeno. Ako mislis da neces doci na red slobodno se prijavi ponovo.

sombrero
28.10.2013, 10:02
Kao sto rece IgorMad za EU se nije desavalo da dobitnici ne dodju na red.Jednim delom zato sto EU prednjaci u odustajanju mislim na zapadnu EU, a opet ima dosta i odbijanja recimo u Ukraini.E sad za ovo ponovno slanje iskreno nemam pojma, mislim sta se desi da saznas da si opet izvucen a recimo imas intervju u junu, julu.Ili te automatski diskvalifikuju ako te vec imaju u sistemu.Da li zapravo to moze da dovede do neke diskvalifikacije...Tako da te price mozes ili ne bez potvrde nisu primenjive, sve zavisi o dobitniku.Ako neko ima zvanicnu informaciju to bitno menja stvar, ali tako nesto ne videh do sad.

Rusici
28.10.2013, 10:29
Hvala drugari na odgovoru, pa da i ja sam u dilemi da li ima smisla aplicirati ponovo sta ako ipak stignemo na intervju...ili opet zbog neceg te odbiju pa naravno da ce te odbiti i sledece godine...nisam pametna...

minimaxus
28.10.2013, 15:41
Hvala drugari na odgovoru, pa da i ja sam u dilemi da li ima smisla aplicirati ponovo sta ako ipak stignemo na intervju...ili opet zbog neceg te odbiju pa naravno da ce te odbiti i sledece godine...nisam pametna...

I ovo smo apsolvirali vise puta, bas je skoro bila tema o "sebicluku" ljudi koji su izvuceni a igraju ponovo. Dakle, kao sto gotovo na svakom dokumentu vezanom za DV lutriju pise, izabrani ste i ulazite u proces za dobijanje zelene karte, ali niko vam ne garantuje da cete istu dobiti - samo ste stekli uslove!

Odgovor bi bio, da moguce je ponovo igrati lutriju. Mada moram priznati da je isto tako i nelogicno ali...

Zana
28.10.2013, 18:24

Uz duzno postovanje, to sto navodis ovde nije statistika nego donosenje zakljucaka na osnovu povrsno procitanih, neproverenih i rekla-kazala podataka sa postojecih foruma tipa "na nasem lokalnom forumu se javio dobitnik sa tim i tim brojem" i "cuo sam...". Na tom istom forumu su objasnjene "rupe" na mnogo tema: takodje, sam postupak selektovanja i dodeljivanja brojeva je objasnjen od strane USCIS tokom sudjenja za 2012 godinu. Znaci, cinjenica je da se kandidati prvo odaberu bez ikakvih brojeva, onda se tim kandidatima dodele brojevi, pa se nakon toga izabrane aplikacije proveravaju da li su duplikati i tako dalje. Da li USCIS odbaci aplikacije zbog fotografija - to ne znam ni ja, a ne moze ni da zna niko pouzdano dok USCIS ne potvrdi.

Statistika koja postoji i za koju moze da se kaze da je tacna je jedino ona koja je zasnovana na zvanicnim podacima - onim koji su postovani na CEAC sajtu i koje je obradio Raevsky sa pomenutog foruma (ili Alexander ili kako god vam vec drago). Njegova tabela je postovana na Wikipedia stranici o DV Lottery.

Tu moze na primer da se vidi da je od preko 300 dobitnika iz Srbije, vize dobilo nesto manje od 80 dobitnika. Takodje moze da se vidi da je cini mi se cetvoro bilo odbijeno na intervjuu (a o tome niko od njih nije nigde pisao), da se mnogo njih uopste nije ni pojavilo na intervjuu i isto toliko nije uopste poslalo dokumenta nazad. Tu moze da se vidi procenat odbijanja po zemljama kao i sva ostala statistika.

To je sve bazirano na zvanicnim podacima - najvisi broj iz EU koji je bio na intervjuu 2013-te je 30532. Kada CEAC pocne da objavljuje podatke za 2014, moci ce da se uradi preliminarna analiza, distribucija brojeva, i tako dalje. Sve ostalo je nagadjanje zasnovano na rekla-kazala i licnim zeljama.

jony001
28.10.2013, 20:37
Uz duzno postovanje, to sto navodis ovde nije statistika nego donosenje zakljucaka na osnovu povrsno procitanih, neproverenih i rekla-kazala podataka sa postojecih foruma tipa "na nasem lokalnom forumu se javio dobitnik sa tim i tim brojem" i "cuo sam...". Na tom istom forumu su objasnjene "rupe" na mnogo tema: takodje, sam postupak selektovanja i dodeljivanja brojeva je objasnjen od strane USCIS tokom sudjenja za 2012 godinu. Znaci, cinjenica je da se kandidati prvo odaberu bez ikakvih brojeva, onda se tim kandidatima dodele brojevi, pa se nakon toga izabrane aplikacije proveravaju da li su duplikati i tako dalje. Da li USCIS odbaci aplikacije zbog fotografija - to ne znam ni ja, a ne moze ni da zna niko pouzdano dok USCIS ne potvrdi.

Statistika koja postoji i za koju moze da se kaze da je tacna je jedino ona koja je zasnovana na zvanicnim podacima - onim koji su postovani na CEAC sajtu i koje je obradio Raevsky sa pomenutog foruma (ili Alexander ili kako god vam vec drago). Njegova tabela je postovana na Wikipedia stranici o DV Lottery.

Tu moze na primer da se vidi da je od preko 300 dobitnika iz Srbije, vize dobilo nesto manje od 80 dobitnika. Takodje moze da se vidi da je cini mi se cetvoro bilo odbijeno na intervjuu (a o tome niko od njih nije nigde pisao), da se mnogo njih uopste nije ni pojavilo na intervjuu i isto toliko nije uopste poslalo dokumenta nazad. Tu moze da se vidi procenat odbijanja po zemljama kao i sva ostala statistika.

To je sve bazirano na zvanicnim podacima - najvisi broj iz EU koji je bio na intervjuu 2013-te je 30532. Kada CEAC pocne da objavljuje podatke za 2014, moci ce da se uradi preliminarna analiza, distribucija brojeva, i tako dalje. Sve ostalo je nagadjanje zasnovano na rekla-kazala i licnim zeljama.

Mozes li da postavis link do te statistike?Nisam uspeo da je nagjem.

ASSI
28.10.2013, 21:04
Imas na ovom linku:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmbWzexdyvIldEs1d3VWWnJoV1BZSTF0R0JGeVRST FE&usp=drive_web#gid=7

Dvadeseta referenca na wiki stranici (http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa#2012_results) te vodi do te tabele.

Nadam se da si to pitao :==D:

jony001
28.10.2013, 23:22
Imas na ovom linku:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmbWzexdyvIldEs1d3VWWnJoV1BZSTF0R0JGeVRST FE&usp=drive_web#gid=7

Dvadeseta referenca na wiki stranici (http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa#2012_results) te vodi do te tabele.

Hvala ti
To mi je trebalo.:grin:
Malo mi je cudan taj podatak da samo 80-tak ljudi iz Srbije zavrse ceo process.

IgorMAD
29.10.2013, 08:20
Nije nista cudno. Znas koliko ima ljudi koji se prijave bez veze samo, a ima i dosta ovakvih slucajeva:
Prvobitno poslao korisnik Sedmica Prikaz poruke
nisam neodgovoran,samo sam pun nekih obaveza,i malo neupucen jer se prvi put prijavljujem i odmah sam selektovan,tako da bi mi dobrodosla svakakva pomoc... poslao sam papire u Kentacky samo mi treba pomoc oko provere kad je intervju ako neko moze da mi da direktan link provere statusa intervjua posto na state.gov ne mogu da nadjem mnogo je veliki sajt,trazio sam satima i nikako da nadjem..
hvala unapred
Njegov broj je npr 4000, to je napisao u nekom od ranijih postova. On covek uopste nema predstavu kad moze da ima intervju a ni kako se proverava za kada mu je zakazan, a poslao je papire. Intervju mu je verovatno prosao ili ce biti pocetkom novembra. On nije prikupio uopste papire, nije odradio lekarski...

Jednom recju, njega ne zanima ovo. Kada tako nesto vidim stvarno mi bude zao ljudi koji se godinama prijavljuju i ne budu izvuceni. Ovakvih kao Sedmica ima sigurno 70%.

johnny_nyc
29.10.2013, 10:44
Imas na ovom linku:

iskreno se nadam da krivo gledam ali jeli moguće da je u ambasadi u Zagrebu izdano samo 8 gc-a (+13)!?

vuxanne
29.10.2013, 20:27
Ja cu jos malo nadam se u isti tabor i bas me zanima da li cu da cekam broj. Tuzni Kinezi i Indijci cekaju godinama da dobiju cuveni broj. Meni su rekli, odakle si? Srbija? - Current

RenatoS
29.10.2013, 21:29
iskreno se nadam da krivo gledam ali jeli moguće da je u ambasadi u Zagrebu izdano samo 8 gc-a (+13)!?

da nevjerovatno, ocito je vecini dobro i tu.....
vidim tebi uskoro intervju, molim te kad obavis baci sve detalje

johnny_nyc
30.10.2013, 11:22

mi smo kao narod nevjerojatna priča, svi kukaju i onda nekolicina dobije priliku maknuti se i neće...strašno :wtf:

johnny_nyc
30.10.2013, 11:24

a nije tako skoro, tek u prvom mjesecu...kad sve prođe javim :)

RenatoS
30.10.2013, 11:54
a nije tako skoro, tek u prvom mjesecu...kad sve prođe javim :)

I nije ni cudo sta gotovo da nema iskustva iz Zg ambasade kad ljudi ni nejdu bas na intervju, neznam cemu prijava onda.
I nije tek u prvom....ja izena 53xxx tako da ako i stignemo uopce.

sombrero
30.10.2013, 12:35
Iskreno ni Srbija a ni okruzenje nisu bas sjani po izlaznosti.Cak ako gledamo sa matematicke strane kakva god bila raspodela za Srbiju nemoguce je da je od 500 dobitnika za 2014 bilo samo par intervjua, a blago ulazimo u Decembar...Ili pak s druge strane veliki broj i ne poseti ovaj forum :(

I nije ni cudo sta gotovo da nema iskustva iz Zg ambasade kad ljudi ni nejdu bas na intervju, neznam cemu prijava onda.

johnny_nyc
30.10.2013, 14:19

sudeći po malom broju ljudi koji aplikaciju dovedu do kraja mislim da imate velike šanse da vaš broj dođe na red tj. da bude current i da do 9 mj. odradite intervju, nemojte nikada gubiti nadu.

pored foruma na kojem možeš naći hrpu informacija nažalost još uvijek ima ljudi koju misle da ima lutrija garantira posao, stan itd...nisu svjesni koliko je to trošak i izazov u stvarnosti.

lover
30.10.2013, 18:37
mnogi misle da je odlazak u USA preko lutrije izlet. Malo cemo da skoknemo do nyc, malo do la, i tako u nedogled. Ko ne moze da shvati da je to ozbiljna stvar u zivotu, ne treba ni da se prijavljuje.

johnny_nyc
31.10.2013, 10:09
mnogi misle da je odlazak u USA preko lutrije izlet. Malo cemo da skoknemo do nyc, malo do la, i tako u nedogled. Ko ne moze da shvati da je to ozbiljna stvar u zivotu, ne treba ni da se prijavljuje.

to sve već spada u sferu nezainteresiranosti za temu iseljenja...ne znam kako da drugačije shvatim da se netko prijavljuje, razmišlja o preseljenju na drugi kontinent bez da se imalo educira šta mu je činiti u slučaju da bude izvučen. Ljudi misle da će doći na aerodrom, tamo će ih dočekati :1081: , ponuditi im par poslova da si izberu, neku lijepu kucicu, dva auta itd...ljudska glupost nekada nema granica.

malo smo otišli off topic...