PDA

View Full Version : Austin, Texas

Nestor
11.06.2013, 14:16
Za one kojima ja Houston preveliki a nisu ni za neki manji grad ja mislim da je Austin onako taman po meri a i jedan je od najzelenijih gradova Amerike. PA da cujemo utiske oni koj su ovde radili ili koji ovde zive ako ima takvih.

vesnicica
08.07.2013, 18:38
Zdravo Forumasi! Ja zivim u Austin,TX! Manji grad, lep, pun desavanja! Ja se odavde selila ne bih. Ima nesto pozitivno u ljudima i ovaj grad ima dusu!
Svi se bavi nekim sportom, trče, voze bicikle, igraju golf.... Za razliku od Chicaga npr, ovde je jako mali procenat nagojnih ljudi. Svi su fit sa namreskanom kožom jer je uglavnom suv vazduh. Vreme je vrlo promenljivo a zime su do npr 2-3C. Za sada tempratura je do 35C ali cekamo....
Sto se troskova tice....rente nisu uopste niske. Grad raste na sve strane. Postoji podatak da se u Austin dnevno doseli oko 70 porodica.
Ja toplo preporučujem ovaj grad! Ako neko ima neko konkretno pitanje ja sam rada da odgovorim. Nisam tako cesto na forumu ali evo moj email pa me slobodno kontaktirajte [email protected]
Srdačan pozdrav svima!

duvamisfromriverspreca
16.10.2013, 09:56
Zdravo Forumasi! Ja zivim u Austin,TX! Manji grad, lep, pun desavanja! Ja se odavde selila ne bih. Ima nesto pozitivno u ljudima i ovaj grad ima dusu!
Svi se bavi nekim sportom, trče, voze bicikle, igraju golf.... Za razliku od Chicaga npr, ovde je jako mali procenat nagojnih ljudi. Svi su fit sa namreskanom kožom jer je uglavnom suv vazduh. Vreme je vrlo promenljivo a zime su do npr 2-3C. Za sada tempratura je do 35C ali cekamo....
Sto se troskova tice....rente nisu uopste niske. Grad raste na sve strane. Postoji podatak da se u Austin dnevno doseli oko 70 porodica.
Ja toplo preporučujem ovaj grad! Ako neko ima neko konkretno pitanje ja sam rada da odgovorim. Nisam tako cesto na forumu ali evo moj email pa me slobodno kontaktirajte [email protected]
Srdačan pozdrav svima!

Hvala ti puno.
Zanima me kako je kada se dodje sa porodicom? Kakve su mogucnosti za posao u Ostinu? Sta nasi ljudi najcesce rade?
Sto se tice klime odgovara :naughty:

benefactor78
17.11.2013, 00:49
Srdačan pozdrav svima!

Da li i dalje ostaje da je jedina komunikacija moguca preko mejla?
Ja bih voleo da nam povremeno napisete nesto o Austin-u, nacinu zivota i slicno.(naravno, kada nadjete vremena za to). Meni je to bas zanimljiv grad i deluje mi vrlo pristojno za porodicni zivot.
Lep pozdrav :==D:

antonia175
01.07.2014, 14:27
ako ima tko kakvih novijih dojmova iz Austina bilo bi super! :)))

moze i sličice :1072:

aladarinho
04.01.2015, 10:05
I ja bih voleo da dobijem neku informaciju o Austinu, jer sam na netu procitao mnogo lepih stvari o ovom gradu i u slucaju dolaska u USA, ovo bi bio moj prvi pik.

vuxanne
04.01.2015, 14:22
Pisano je o njemu na drugim temama, a pogledajte o Teksasu i u klikni (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1113)

Evo vam malo o atrakcijama, ta skupstina je super a i ulice 4. i 6. su veoma dobre za izlazak

klikni (http://www.tripadvisor.com/Attractions-g30196-Activities-Austin_Texas.html)

aladarinho
04.01.2015, 16:28
Pisano je o njemu na drugim temama, a pogledajte o Teksasu i u klikni (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1113)

Evo vam malo o atrakcijama, ta skupstina je super a i ulice 4. i 6. su veoma dobre za izlazak

klikni (http://www.tripadvisor.com/Attractions-g30196-Activities-Austin_Texas.html)

Hvala vuxanne na, kao i uvek, korisnim linkovima...Imam nekoliko pitanja za Vas, ali ne bih da gusim forum, a ne mogu da pronadjem opciju za slanje privatne poruke:(

vuxanne
04.01.2015, 20:43
Hvala vuxanne na, kao i uvek, korisnim linkovima...Imam nekoliko pitanja za Vas, ali ne bih da gusim forum, a ne mogu da pronadjem opciju za slanje privatne poruke:(

Probaj opet, dodala sam te u listu kontakata. Mozda zato nije moglo.

aladarinho
05.01.2015, 09:49
Probaj opet, dodala sam te u listu kontakata. Mozda zato nije moglo.

Hm, neće opet...Moguće da postoji neki minimum postova na forumu, ali ne znam koliki je taj minimum, a ne bih da osedim čekajući da ispunim taj uslov, pa evo mog mejla, ukoliko ti nije problem samo da mi pošalješ praznu poruku sa neke adrese na koju bih mogao da ti pišem, onda možemo tamo da nastavimo prepisku.
Moj e-mail je: [email protected]

Hvala unapred, veliki pozdrav!
Nikola

Mitkoni
05.01.2015, 18:26
Kako sam ja razumeo vuxane je ukljucio opciju da mu ne stizu privatne poruke.

btw da ne skrecem sa teme hajde neka neko ubaci nekih fotografija, neka nam docara malo grad i slikom za nas koji ne mozemo biti ni u kom delu SAD :grin:

dulei86
05.01.2015, 20:11
Hm, neće opet...Moguće da postoji neki minimum postova na forumu, ali ne znam koliki je taj minimum, a ne bih da osedim čekajući da ispunim taj uslov, pa evo mog mejla, ukoliko ti nije problem samo da mi pošalješ praznu poruku sa neke adrese na koju bih mogao da ti pišem, onda možemo tamo da nastavimo prepisku.
Moj e-mail je: [email protected]

Hvala unapred, veliki pozdrav!
Nikola

Moras da napises 10 poruka na forumu da bi mogao da saljes privatne poruke.
Inace, vuxanne je zensko, a slike mozes da izguglas vrlo lako.

vuxanne
06.01.2015, 05:43
Kako sam ja razumeo vuxane je ukljucio opciju da mu ne stizu privatne poruke.

btw da ne skrecem sa teme hajde neka neko ubaci nekih fotografija, neka nam docara malo grad i slikom za nas koji ne mozemo biti ni u kom delu SAD :grin:

Evo samo tebi google images - Austin, TX (https://www.google.com/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1536&bih=732&q=vukica+jovanovic&oq=vukica+jovanovic&gs_l=img.3..0i24l2.3417.5257.0.5358.16.7.0.7.7.0.2 41.763.0j2j2.4.0.msedr...0...1ac.1.60.img..5.11.77 2.CJ8OzryllNQ#tbm=isch&q=austin+tx).

Odes na google (https://www.google.com/)> kliknes na images (https://images.google.com/)> ukucas ime sta onoga sta trazis da vidis

Navikla je vuxanne da joj pisu sa Dear Sir i ili Mr kako_se_vec_preziva (sticajem okolnosti mnogi pretpostavljaju da je gospodin)

NinaSteva
31.03.2015, 13:09
Molim vas, dajte jos informacija o Austinu. Hvala.

Andrija89
31.03.2015, 15:19
Molim vas, dajte jos informacija o Austinu. Hvala.

Za informacije o stanu, polovnim automobilima, namestaju i slicno tu je austin.craigslist.org(da vidis koliko kosta sta otprilike). Za druge informacije tu je google

dulei86
31.03.2015, 20:05
Za informacije o stanu, polovnim automobilima, namestaju i slicno tu je austin.craigslist.org(da vidis koliko kosta sta otprilike). Za druge informacije tu je google

Ako nemaš nikakvih informacija o temi nema potrebe da uopšte pišeš ovde. Ove teme su napravljene da ljudi koji žive ili su živeli u pomenutim gradovima pomognu budućim imigrantima svojim iskustvima i savetima...

Andrija89
31.03.2015, 23:06
Ako nemaš nikakvih informacija o temi nema potrebe da uopšte pišeš ovde. Ove teme su napravljene da ljudi koji žive ili su živeli u pomenutim gradovima pomognu budućim imigrantima svojim iskustvima i savetima...
Druze, odlicno znam cemu je namenjena ova tema ne trebas ti niti bilo ko drugi da mi skreces paznju na to. Ja sam samo hteo da pomognem cisto da ima neku predstavu.

Mitkoni
01.04.2015, 20:37
Evo samo tebi google images - Austin, TX (https://www.google.com/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1536&bih=732&q=vukica+jovanovic&oq=vukica+jovanovic&gs_l=img.3..0i24l2.3417.5257.0.5358.16.7.0.7.7.0.2 41.763.0j2j2.4.0.msedr...0...1ac.1.60.img..5.11.77 2.CJ8OzryllNQ#tbm=isch&q=austin+tx).

Odes na google (https://www.google.com/)> kliknes na images (https://images.google.com/)> ukucas ime sta onoga sta trazis da vidis

Navikla je vuxanne da joj pisu sa Dear Sir i ili Mr kako_se_vec_preziva (sticajem okolnosti mnogi pretpostavljaju da je gospodin)

Znam ja to. Ali nekako je ugodjaj mnogo bolji kada neko od clanova postvi neke slike i opise istu iz nekog svog ugla...

vuxanne
02.04.2015, 11:52
Znam ja to. Ali nekako je ugodjaj mnogo bolji kada neko od clanova postvi neke slike i opise istu iz nekog svog ugla...

Ja sam bila juna 2007. Imala sam uticaj da cim sam krocila na tlo Austina na aerodromu na mene duva gomila fenova za kosu pravo u facu. Otisli smo do hotela, krenuli optimisticno na bus u sedam uvece. Imala sam isti osecaj, da u mene duva direkt neki suv vazduh, kao gomila onih grejalica a odozgo pece zvezda. Suvo, vrucina. Nekako mi je pocelo da se manta u glavi. Da li umorni od puta, neispavani, rano sabajle in tha morning krenuli na put, sta li. Nalevo krug u klimatizovani hotel. Tri sledeca dana nam je drazi bio hotelski bazen napolju nego da idemo u neku eksploraciju. Tek nakon osam uvece je bilo iole normalnije napolju. Otisli smo u downtown, isli u State Capitol pre toga a uvece se super proveli u sestoj i cetvrtoj ulici ideci iz kafane u kafanu. Bila sam sa americkim drustvom, nas desetak u grupi i bio je neko ko je vec bio tu i poznavao grad pa je znao kuda da nas vodi i sta da nam preporuci. Iznenadila sma se kad smo po toj omorini dosli do reke, ja samo sto ne baldisem od utiska da nemam vazduha a ljudi oko mene ladno dzogiraju. Posto smo bili velika grupa, usput su nam se ljudi obracali, sto u autobusu sto napolju. Bas su bili prijatni. Za divno cudo svi su znali gde nam je zemlja odakle smo, cak se jedan nasalio sa mnom da je iz druge nam drzave nastale raspadom Jugoslavije, na sta smo se siti nasmejali posto je komentar njegovog druga poreklom iz te drzave bilo: "sve bi mi otac oprostio u zivotu, osim da se ozenim devojkom iz ---- druge drzave nastale raspadom Jugoslavije nego sto je on". I crce od smeha kaze on je Nemackog porekla. Bas smo se ismejali siti. Osim toga, obisli smo kampus univerziteta, i reku i setaliste. Najveca kolicina dzogera koje sam videla na jednom mestu je upravo tu oko reke oko nekog mosta. Navikli se ljudi na omorinu. Secam se tih dana je bilo oko 41 C.

Napomena: ja sam made in planinski kraj iz nasih predela, meni je i Vojvodina leti pakao :)

State Capitol, Austin, TX - klikni za jos slika (https://www.google.com/search?q=State+Capitol,+Austin,+TX&rlz=1C1CHYD_enUS620US621&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=myEdVfqhGIOngwTc2YCgDw&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1536&bih=758)

http://www.theblaze.com/wp-content/uploads/2013/07/600x39982.jpg

http://fc08.deviantart.net/fs71/i/2011/195/5/4/seal_in_texas_state_capitol_by_trivas-d3re0zb.jpg

SK krsman
14.08.2015, 23:29
Ko ima nameru da se preseli u Austin, imam nameru pomoci koliko je u mojoj moci, ja sam ovde tek 7 meseci, ne znam bas puno toga, ali znam mnogo vise od ljudi koji tek stignu. Moja mejl adresa je [email protected]

Jocovics
18.01.2019, 17:07
Hocemo li malo da osvezimo temu? Ako ima ljudi koji zive u Ostinu, da nam prenesu svoje utiske..Mene konkretno zanima:

1) koji su delovi grada dobri za porodice?
2) koji delovi su za izbegavanje?
3) kakva je ponuda poslova?
4) da li ima srpsku zajednicu?
5) sta je vazno znati ako se selis u Ostin?

ivangradjanin
18.01.2019, 18:49
Hocemo li malo da osvezimo temu? Ako ima ljudi koji zive u Ostinu, da nam prenesu svoje utiske..Mene konkretno zanima:

1) koji su delovi grada dobri za porodice?
2) koji delovi su za izbegavanje?
3) kakva je ponuda poslova?
4) da li ima srpsku zajednicu?
5) sta je vazno znati ako se selis u Ostin?

Evo ja ... kao najsvjeziji Austin-ovac :)

1. Osim Juznog Austina - ostalo je sve O.K. ... zavisi sta ti odgovara... zbog blizine posla... grada, itd. Centar je izuzetno skup , a 15-20-ak milja su manja mjesta tipa Round Rock... Cedar Park, Pflugerville, Leander - koja su pristupacna za stanovanje ( jednosoban stan do 1000$ , dvosoban do 1500$)
2. Vidi pod 1 :). Salim se ... u principu nema nista sto bi se MORALO zaobilaziti ... ali opet - zavisi sta trazis, tj.jesi li sam ... sa porodicom... sa djecom... da li ti je vazna blizina skole i sl.

3. Ponuda posla je velika - ali opet zavisi cime se bavis .

4. Ima Srpsku zajednicu, tj. crkvu u Leander-u ... ima ~200 ljudi iz ex yu

5. Sta je vazno znati ... da... nema gradskog saobracaja, guzve su u saobracaju velike, auto ti je NEOPHODAN i to odmah po dolasku. Lagan je grad za snalazenje( google maps besprekorno funkcionise). Klima je super (trenutno je 15 stepeni, zime kao da nije ni bilo (do sada :) ), mi smo stigli pocetkom avgusta i bilo je vruce taman koliko je dovoljno :). Administracija je jako spora ( za vozacki ispit je potreb
Ne znam sta drugo ... ako imas pitanja - samo udri ;)

Ja sam “najmladji” ovdje - pa kol’ko znam i mogu - tu sam :)

Svenson
18.01.2019, 20:22
Hvala @ivangradjanin na lepom odgovoru i @Jocovics na ponovnom oživljavanju teme.
Mene su malo bocnuli jednom ponudom posla u Ostinu. Malo sam guglao i zaljubio se u Ostin. Izgleda mi kao kul grad.

Jocovics
21.01.2019, 16:49
Hvala @ivangradjanin na odgovoru.
Koleginica mi je predlozila Austin, pa sam htela da ispitam i tu opciju. Juce sam gledala na youtube-u, malo i bas mi se dopada.
Vlaznost nije tako velika kao u Hjustonu?

Jocovics
21.01.2019, 16:54
Hvala @ivangradjanin na lepom odgovoru i @Jocovics na ponovnom oživljavanju teme.
Mene su malo bocnuli jednom ponudom posla u Ostinu. Malo sam guglao i zaljubio se u Ostin. Izgleda mi kao kul grad.
Kazu mi da je Hjuston grad dima i industrije i da je dosta zagadjen. Takodje su mi rekli da je razlika izmedju ova dva grada, kao izmedju Beograda i Novog Sada. Pa ti sad vidi Svensone. :D Ja bih uvek pre izabrala gradic sa dusom, nego vreli asfalt. :)

Svenson
21.01.2019, 21:45
Kazu mi da je Hjuston grad dima i industrije i da je dosta zagadjen. Takodje su mi rekli da je razlika izmedju ova dva grada, kao izmedju Beograda i Novog Sada. Pa ti sad vidi Svensone. :D Ja bih uvek pre izabrala gradic sa dusom, nego vreli asfalt. :)

I ja sam isto pomislio kada sam ih poredio. Čak me Ostin podseća na Novi Sad. Sa jedne strane ravnica, a preko reke planina (ili brdo, šta li je to tamo).
Pošto živimu Novom Sadu (još malo), onda mi Ostin zvuči kao lepo mesto za stanovanje. Ne bi me toliko istraumirala selidba. :obrva:

Još malo, pa ću vam pisati svoja iskustva iz Amerike.

ivangradjanin
22.01.2019, 13:47
Vlaznost nije tako velika kao u Hjustonu?

Not at all :)

Ja sam “zakacio“ Avgust od citavog ljeta ... i u poredjenju sa Podgoricom - ovo je mala beba :)

Jocovics
23.01.2019, 22:20
I ja sam isto pomislio kada sam ih poredio. Čak me Ostin podseća na Novi Sad. Sa jedne strane ravnica, a preko reke planina (ili brdo, šta li je to tamo).
Pošto živimu Novom Sadu (još malo), onda mi Ostin zvuči kao lepo mesto za stanovanje. Ne bi me toliko istraumirala selidba. :obrva:

Još malo, pa ću vam pisati svoja iskustva iz Amerike.

Jesi li odlucio kada ides? Ako budes jos odugovlacio, sticicu u USA pre tebe :grin:

Jocovics
23.01.2019, 22:25
Not at all :)

Ja sam “zakacio“ Avgust od citavog ljeta ... i u poredjenju sa Podgoricom - ovo je mala beba :)

Odlično! Ova zima u Srbiji me je dokusurila. Ne pamtim da je toliko padao sneg. Nikad više neću kukati da mi je toplo. Časna izvidjačka. :;D:

Svenson
24.01.2019, 13:21
Jesi li odlucio kada ides? Ako budes jos odugovlacio, sticicu u USA pre tebe :grin:

Za desetak dana. Sigurno. Kupio sam avionsku kartu :grin:

Svenson
24.01.2019, 13:29
Da sam znao da će biti ovoliko snega, pobegao bih u oktobru. :blink:
... ali neću čekati da se otopi. :nene:

ivangradjanin
24.01.2019, 16:15
Evo malo da docaram atmosferu od prije neki dan :)

https://ibb.co/jTHpN1V

Jocovics
26.01.2019, 17:09
Evo malo da docaram atmosferu od prije neki dan :)

https://ibb.co/jTHpN1V

Aaaaaaa lepote!!!! To je neko jezero?
Predpostavljam da ti ne nedostaje sneg, jer samo to imamo da posaljemo odavde? :woohoo:

Jocovics
26.01.2019, 17:12
Za desetak dana. Sigurno. Kupio sam avionsku kartu :grin:

Eeee pa srecan put!!! Nemoj da zaboravis japanke papuce. :grin:
Sta si na kraju odlucio Houston ili Austin?

ivangradjanin
27.01.2019, 15:56
Aaaaaaa lepote!!!! To je neko jezero?
Predpostavljam da ti ne nedostaje sneg, jer samo to imamo da posaljemo odavde? :woohoo:

Da, Colorado river pravi jedno povece jezero -Lake Travis ... fenomenalno je za viznju kayaka, pecanje, kupanje... sta ko voli :)

Snijeg - sta to bjese ???

Svenson
27.01.2019, 16:22
Eeee pa srecan put!!! Nemoj da zaboravis japanke papuce. :grin:
Sta si na kraju odlucio Houston ili Austin?

Hjuston. Tamo mi je drug, ali tražiću posao i u Ostinu. Nadam se da ću dobiti posao u tamo. Hjuston je, prevelik grad za mene. Više volim manje gradove.

Svenson
27.01.2019, 16:32
Kad smo kod obuće; gledao sam cene. Markirane cipele i patike poznatih proizvođača u Wallmartu, Sirsu i Targetu su na sniženju. Nisam mogao da verujem kad sam video cene. Sve je duplo jeftinije. Kineze i pijace ne računam, zbog razlike u kvalitetu, mada je i to diskutabilno (da li je kvalitetnija roba u "poznatijim" prodavnicama).
Na Amazonu je već druga priča. Oni isporučuju robu dronovima :;D: pa moraju da otplate letelice. :grin:

SRBghost
29.01.2019, 07:59
Kad smo kod obuće; gledao sam cene. Markirane cipele i patike poznatih proizvođača u Wallmartu, Sirsu i Targetu su na sniženju. Nisam mogao da verujem kad sam video cene. Sve je duplo jeftinije. Kineze i pijace ne računam, zbog razlike u kvalitetu, mada je i to diskutabilno (da li je kvalitetnija roba u "poznatijim" prodavnicama).
Na Amazonu je već druga priča. Oni isporučuju robu dronovima :;D: pa moraju da otplate letelice. :grin:

Ne znam kako tu kod tebe, ali u NJ odes u Factory Store (Nike, Adidas...) i kupujes stvari po bezobrazno jeftinim cenama. Nista ne moze da se poredi sa njima. Jbg, ovde outlet centar ima pravo znacenje, a ne kao ona sprdnja u njivi u Srbijici.

uran
29.01.2019, 18:13
Ne znam kako tu kod tebe, ali u NJ odes u Factory Store (Nike, Adidas...) i kupujes stvari po bezobrazno jeftinim cenama. Nista ne moze da se poredi sa njima. Jbg, ovde outlet centar ima pravo znacenje, a ne kao ona sprdnja u njivi u Srbijici.

znaci po tebi je OK da patike kostaju $5, a da ti zaradis $5000 ?

Svenson
29.01.2019, 20:56

U junu dolazim u NYC, pa ću potražiti te factory stores.
A možda ih ima i u Texasu

nemanjaq
01.02.2019, 06:07
@Svenson: Nisam ispratio kada dolaziš u Teksas. Obavezno ponesi deblje majice. Ume ovde da bude i 15 stepeni :grin:

Dopisujem se sa drugom iz Toronta. Užas!

Teksas je zakon! Lepa klima, fin narod i optimalni uslovi za porodični život!
Dobrodošao!

Svenson
01.02.2019, 08:56
@Svenson: Nisam ispratio kada dolaziš u Teksas. Obavezno ponesi deblje majice. Ume ovde da bude i 15 stepeni :grin:

Dopisujem se sa drugom iz Toronta. Užas!

Teksas je zakon! Lepa klima, fin narod i optimalni uslovi za porodični život!
Dobrodošao!

Dolazim na vreme da gledam Super Bowl :grin:

Vidim da je temperatura 12-20 C, u zavisnosti od doba dana. Spreman sam za sve varijante. Ovde je hladno, pa moram da se obučem.

uran
01.02.2019, 18:32
Dolazim na vreme da gledam Super Bowl :grin:

Vidim da je temperatura 12-20 C, u zavisnosti od doba dana. Spreman sam za sve varijante. Ovde je hladno, pa moram da se obučem.

Svensone,

danas kada svecano poleces, ja zelim da ti zazelim sve najbolje i puno uspeha u predstojecem zivotu i radu u Americi.

:beer:

Svenson
05.02.2019, 04:21
Da se javim da sam stigao u Hjuston. Utiske mozete procitati u delu o Hjustonu

SRBghost
05.02.2019, 04:45
Dobrodosao! Nadam se da nisi bacio 4 sata svoga zivota na super bowl sinoc :)

Kilimandzaro
26.02.2019, 22:58
Zdravo drugari. Kao sto neki znaju, mi smo se pre dve godine preselili u Cikago. Meni je Cikago stvarno divan grad, ali jedan od razloga nejavljanja i nepisanja bloga je i sto je za ove dve godine u njemuuspela da mi se desi i najtraumaticnija stvar do sad u zivotu - samo 6 meseci od preseljenja, mami je dijagnostikovan rak. U junu je umrla.
Verovatno su neki od vas to iskusili i znaju koliko je tesko. Mi smo bile jako vezane i posle 20 godina smo ona, brat i ja bili na okupu konacno. Jos se oporavljam. Ne znam kad cu opet biti u potpunosti dobro. Nisam ni ocekivala da ce biti bas toliko tesko. Srecna koincidencija je da smo svi bili na okupu i da je dobila vrhunsku negu u Cikagu.

Ali meni od tad Cikago vise nije isti. Stavise, cim je umrla imala sam zelju da pobegnem, ali mi se ne odvaja od brata. Konacno je on izrazio zelju da se preseli i to u Ostin, te ja sad gledam kao luda (sa nekima sa foruma sam i pricala mada ne znam koji su im forumski nadimci :D).

Najveci problem je naravno naci posao. Tako da ako imate neke skorije savete u vezi s tim, ili s trazenjem u mestu u kom ne zivite - veoma su dobrodosli!

vuxanne
04.03.2019, 19:29
Jao Kilamandzaro, bas tuzno... Nisam pametna sta da kazem, nije lako kad izgubis roditelje ma kako i ma koliki mi bili... Ja da sam na tvom mestu ostala bih u blizini brata, kamo srece da mogu moje da nagovorim da ovamo dodju. Sve ima svoje prednosti i mane, i taj Cikago i Austin. Mozda da se preselis u drugi kraj da te ne podseca na mamu taj stan ako si u njemu zivela, a mozda ne moras cak u Ostin...

Mirko47
30.06.2019, 15:20
Pozdrav svima. Nakon dosta pogledanog materijala po netu, definitivno sam stavio Austin u top 5.
Ako neko moze da odgovori na par pitanja iz iskustva.
1. Da li zaista tako vruće cele godine? Kako izgleda hladniji deo godine?
2. Svi kažu da je Austin jedinstven po tome što su jako prijatni ljudi, a savremenijih shvatanja od ostatka Texasa
3. Da li je tržište poslova zdravo, kakav je odnos cena života i primanja?
4. Kakav je grad za mlade porodice? Razumeo sam da je samo južnu Austin malo nezgodan, ostali delovi grada su sjajni za život?
5. Kolika je naša zajednica, da li smo se formirali u nekom određenom delu grada?
6. Koje su nam šanse da bez kreditne istorije nađemo stan u nekom lepom community? Ako bismo npr. plaćali unapred...
Hvala svima na odgovorima.

Andrew Wiggins
03.07.2019, 23:29
Pozdrav svima. Nakon dosta pogledanog materijala po netu, definitivno sam stavio Austin u top 5.
2. Svi kažu da je Austin jedinstven po tome što su jako prijatni ljudi, a savremenijih shvatanja od ostatka Texasa
4. Kakav je grad za mlade porodice? Razumeo sam da je samo južnu Austin malo nezgodan, ostali delovi grada su sjajni za život?
5. Kolika je naša zajednica, da li smo se formirali u nekom određenom delu grada?
6. Koje su nam šanse da bez kreditne istorije nađemo stan u nekom lepom community? Ako bismo npr. plaćali unapred...

Meni je Austin destinacija broj dva ali problem je kad malo pogledas troskove zivota za njega videces da nije nimalo jeftin, tj. rastu cene stanovanja zadnjih godina. Najskuplji je grad u Teksasu. Hjuston i Dalas su barem 30-40% jeftiniji. Ali Austin je Austin :==D:

ivangradjanin
07.07.2019, 19:44

Evo ja kao 10-o mjesecni Ostinjanin :)

1. Vruce je, ali podnosljivo (ni primać’ Podgorici). Zima je bila... Nista posebno...malcice hladnjikava, ne sjecam se da smo ukljucivali grijanje.
2. Ljudi su jako prijatni( osim u saobracaju)
3. Zavisi cime se bavis... Za ovo i nisam bas kompetentan da odgovorim
4.Sam si odgovorio :)
5. Oko 200-300 ljudi iz bivse Yu ali rasuti po gradu ( tako sam cuo, upoznao sam svega 7-8)
6. Lagano i bez istorije ali sa 2 kirije unaprijed kao depozit(u mom slucaju).