PDA

View Full Version : Odbijeni - Rejected

Fridex
13.06.2013, 09:46
Cao,

Gledajuci ovaj forum i neke druge engleske, nikako da nadje neke komentare od ljudi sto su odbijeni nakon intervjua. Verovatno su tuzni i neinteresuju ih vise forumi ali ako neko zna za neke od razloga zasto ljudi nisu dobili pozitivan odgovor voleo bih da cujem.

Hvala

*DV2013EU00028***
*Intervju 23.07.13

zvercica
13.06.2013, 10:09
Koliko sam pratila, imamo jednog člana koji je bio odbijen. Kod njega je bila situacija da su izvukli njegovog oca koji je imao jednu godinu vanredno završenu. Mislim da nije naveo koja je to godina bila, ali to je to. Čini mi se da je nick tropfouzik (ili tako nešto).

Takođe, mi smo imali čudnu situaciju, tj mom suprugu su tražili da donese pored diplome, koja je svima bila dovoljna, i sva četiri svedočanstva. Po diplomi su mogli da vide da je četvrta godina završena u realnom roku, ali da li zato što je menjao škole ili zato što se sve to dešavalo tokom rata - ne znam. U svakom slučaju nisam primetila da su još nekom tražili i svedočanstva.

macodlak
13.06.2013, 13:46
Dobra tema zaista, i potakla me je da se zapitam...

Na formularima sam naveo da sam završio fakultet jer je to najviše obrazovanje koje sam stekao. No međutim ja sam zadnju godinu faxa završio vantredno!!! A srednju četverogodišnju školu sam završio redovno!!!

Da li ima potrebe da se zabrinem ili da povučem određene poteze!!!

Pozz i hvala

petrojka1980
13.06.2013, 14:07
Dobra tema zaista, i potakla me je da se zapitam...

Na formularima sam naveo da sam završio fakultet jer je to najviše obrazovanje koje sam stekao. No međutim ja sam zadnju godinu faxa završio vantredno!!! A srednju četverogodišnju školu sam završio redovno!!!

Da li ima potrebe da se zabrinem ili da povučem određene poteze!!!

Pozz i hvala

Sta podrazumevas pod vanrednim zavrsavanjem godine na fakultetu? Koliko ja znam postoji samo nacin finansiranja (iz budjeta ili samofinansirajuci) ili je tako bar nakada bilo... Ionako nigde na diplomi faksa ne pise da li je zavrsen u roku ili ne, bitno je da imas diplomu faxa! Njima je bitno da imas min 12 godina skolovanja u kontinuitetu, a ako imas i fax znaci da ispunjavas uslov.

dekintirani
18.06.2013, 00:49
Pa kad smo vec kod toga(ne znam nikog ko je odbijen),ali ja sam iz zdravstvenih razloga 3.razred srednje skole zavrsen vanredno,a 4.sam nastavila i zavrsila redovno.Da li bi me to "kostalo"vize?Odbili bi me?

petrojka1980
18.06.2013, 10:21
Pa kad smo vec kod toga(ne znam nikog ko je odbijen),ali ja sam iz zdravstvenih razloga 3.razred srednje skole zavrsen vanredno,a 4.sam nastavila i zavrsila redovno.Da li bi me to "kostalo"vize?Odbili bi me?

Koliko ja znam njima je bitno minimum 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Ako si srednju zavrsila sa 18-19 godina nema potrebe za panikom. Ionako ne mogu da vide da li je 3. razred zavrsen vanredno ako im ne kazes.

Fridex
18.06.2013, 10:45
evo ovo sam nasao. nista specijalno, i sve se vec zna ali vredi procitati.
http://www.expymultimedia.com/2012/08/why-people-failed-at-dv-lottery.html

zvercica
18.06.2013, 15:14

Oprezno! Ako priložiš samo diplomu, mislim da se tu neće videti da li si neku godinu završila redovno ili ne. Ako ti budu tražili, kao nama, svedočanstva pretpostavljam, gledaće datume kada je završena svaka godina i ako ti ide godina za godinom, onda je valjda u redu. Takođe, obrati pažnju na ono polagao/pohađao pa uvek jedan pojam precrtaju. Polagao znači vanredno, a pohađao redovno. Ja nisam sigurna ni da idu toliko duboko ali ne pada mi više ni jedna stvar na koju bi mogli da obrate pažnju na diplomama i svedočanstvima.

Seul90
06.08.2014, 14:14
Pozdrav svima pa ako moze jedno pitanje...Zavrsio sam cetvorogodisnju srednju skolu,ali u cetvroj godini mi se desila smrt u porodici pa mi je bio ostao samo maturski koji je bio odlozen godinu dana...dali ce da prave problem po tom pitanju u ambasadi ?

SRBghost
11.08.2014, 13:24
Pozdrav svima pa ako moze jedno pitanje...Zavrsio sam cetvorogodisnju srednju skolu,ali u cetvroj godini mi se desila smrt u porodici pa mi je bio ostao samo maturski koji je bio odlozen godinu dana...dali ce da prave problem po tom pitanju u ambasadi ?

Huh.... Za ovo bi morao da se informises u ambasadi. Stvarno komplikovana situacija....

noki
11.08.2014, 14:30
Huh.... Za ovo bi morao da se informises u ambasadi. Stvarno komplikovana situacija....

To zavisi od toga sta pise u svedocanstvu.Ako u njemu pise da je 4-ta godina srednje skole zavrsena u redovnom roku,onda nema nikakvog problema.Maturski neko polaze a neko ne. Ja sam na primer bila oslobodjena maturskog ispita zbog odlicnog uspeha u svim godinama. Dok su moji drugari i drugarice svi trebali da polazu i isli na polaganje.Maturski ispit nije svuda obavezan tako sto ga ja nevidim kao problem.

SRBghost
11.08.2014, 15:48
Problem je sto datum na diplomi i svedocanstvu nije isti. Odnosno, moze da bude problem pa sam zbog toga savetovao da se proveri sa ambasadom.
EDIT: A mislim i da je u Srbiji maturski obavezan.

karaburac
11.08.2014, 22:40
Problem je sto datum na diplomi i svedocanstvu nije isti. Odnosno, moze da bude problem pa sam zbog toga savetovao da se proveri sa ambasadom.
EDIT: A mislim i da je u Srbiji maturski obavezan.

Pozdrav ljudi prvi put pisem, posto vidim da je bitno sto se skole tice da se ima minimum 12 godina skolovanja da bi se prijavio za green card. Mene zanima ako moze neko od iskusnijih da mi kaze posto ja imam trogodisnju srednju skolu ali sam jedan razred pao godinu tako da u totalu imam 12 godina. Posto imam ovu situaciju da li mogu da se prijavim za green card ili ne?

pedjolino
12.08.2014, 07:56
Pozdrav treba da imas 12 godina skole ili ti IV stepan sa diplomom sta si zavrsio nikako trogodisnju...

SRBghost
12.08.2014, 08:18
Pozdrav ljudi prvi put pisem, posto vidim da je bitno sto se skole tice da se ima minimum 12 godina skolovanja da bi se prijavio za green card. Mene zanima ako moze neko od iskusnijih da mi kaze posto ja imam trogodisnju srednju skolu ali sam jedan razred pao godinu tako da u totalu imam 12 godina. Posto imam ovu situaciju da li mogu da se prijavim za green card ili ne?

Na osnovu skole - ne postoji nikakva sansa da te izaberu. Ostaju ti 2 opcije:
1. Na osnovu posla/radnog iskustva ukoliko je u granama koje su interesantne
2. Da zavrsavas neku visu skolu

I to bi u principu bilo to. Nema drugih opcija.

voja82
12.08.2014, 09:39

Karaburac sedi i zagrej stolicu, zavrsis visu skolu i onda se prijavis :)

karaburac
12.08.2014, 17:26

Ne znam koja vrsta posla se gleda ali radim godinama na kruzeru za americku kompaniju plus imam b1 b2 vizu ali ona verovatno ne igra nikakvu ulogu za green card.

Pahuljica
13.01.2015, 15:31
Ni meni nije jasna ova fora sa svjedocanstvima...

Ja sam drugo polugodiste 4. razreda zavrsila vanredno zbog odsustva iz zemlje, maturu sam polozila u roku, fakultet i postdiplomske studije takodje. Znaci 18 godina u kontinuitetu.
Da li svjedocanstva traze osobama koje su zavrsile samo srednju skolu, ili svima??? Kapiram da uz diplome Mastera i fakulteta nece ulaziti u detalje pa traziti i svako svjedocanstvo posebno...

maki90
19.01.2015, 20:27
Ja što sam pročitao i upratio, ako nekom eventualno traže svjedočanstva to je onda za one koji imaju samo diplomu srednje škole i samo pojedinim. Dakle slučajevi se razlikuju od države do države, od konzula do konzula i neki prođu samo sa diplomom a nekima zatraže i svjedočanstva na uvid.

Šta tebe briga :==D:, tebi neće sigurno tražiti, samo im daš master diplomu i ćao zdravo.

bmilos
03.02.2015, 20:43
koliko se secam, bilo je ljudi kojima na intervjuu uopste nisu gledali diplomu fakulteta, vec samo diplomu srednje skole, tako da treba proveriti za svaki slucaj...

pelcer224
04.02.2015, 09:58
Neki moraju insistirati da im "uguraju" diplomu veceg stepena.
Sta cemo kad zatraze samo diplomu srednje skole, a covek izvadi kad ono trogodisnja srednja skola?!
Moj brat je u vec poznatoj kategoriji slucajeva na forumu trogodisnja pa visa skola. Znam reci ce te nema problema gleda se najveci stepen, ali ako je tako da zatraze i diplomu srednje skole, konzul znaci ima diskreciono pravo da to tumaci kako on hoce, ne mozes mu nista ako on to protumaci na nezeljen nacin. Uz to mogu biti razlicite reakcije u raznim ex-yu ambasadama. Takvi moraju pokusati "ugurati" prvo diplomu vise skole, pa ne za njih ne vazi generalna prica sa foruma tipa: ma opusteno samo ponesite diplomu srednje skole i sve je gotovo.

markoss
23.05.2015, 14:33
uh meni je sad crv sumnje proradio, imam zavrsenu trogodisnju srednju ugostiteljsku ali i visu poslovnu, uz to imam preko 10 godina radnog iskustva, znam da oni traze minum 2 ili 3 godine rada u zadnjih 5 godina da se radi na nekoj poziciji njima interesnatnoj ok i to imam ali ova trogodisnja me sad muci. sta raditi? dal ce gledati to i da li se na intervju nosi diploma zadnje stecenog obrazovanja ili mora i diploma srednje skole?

SRBghost
23.05.2015, 14:47
Ajd jos jednom - potrebno je MINIMALNO cetvorogodisnja srednja skola (u kontinuitetu) ili vise od toga.

markoss
23.05.2015, 14:54
znaci donosim samo diplomu vise poslovne tj zadnje stecenog obrazovanja?

SRBghost
23.05.2015, 18:26
Tako je. Naravno, poneses sa sobom i svedocanstva i diplomu iz srednje, fotokopiras to, ali predajes samo diplomu vise. Ovo za srednju imas pri ruci ako zatraze.

kuki
21.07.2015, 17:48
Koliko sam pratila, imamo jednog člana koji je bio odbijen. Kod njega je bila situacija da su izvukli njegovog oca koji je imao jednu godinu vanredno završenu. Mislim da nije naveo koja je to godina bila, ali to je to. Čini mi se da je nick tropfouzik (ili tako nešto).

Takođe, mi smo imali čudnu situaciju, tj mom suprugu su tražili da donese pored diplome, koja je svima bila dovoljna, i sva četiri svedočanstva. Po diplomi su mogli da vide da je četvrta godina završena u realnom roku, ali da li zato što je menjao škole ili zato što se sve to dešavalo tokom rata - ne znam. U svakom slučaju nisam primetila da su još nekom tražili i svedočanstva.

Hocete reci da je imao od cetvorogodisnje srednje skole jednu godinu vanredno zavrsenu I zbog toga nije dobio?

A da je imao visu skolu ili fakultet posle te srednje skole, da li bi ispunjavao uslov?

johnywalker
21.07.2015, 17:55
bi. ako poslije srednje škole imaš završeno nešto više onda se to broji a ovo drugo ne gledaju. Pogledaj ovdje negdje na forumu neko je pisao ambasadi i dobio je baš takav odgovor gdje su rekli da je potrebno ili 4 godine redovno ili ako je vanredno onda treba nešto više od srednje i time je rješen problem.

kuki
21.07.2015, 22:23
bi. ako poslije srednje škole imaš završeno nešto više onda se to broji a ovo drugo ne gledaju. Pogledaj ovdje negdje na forumu neko je pisao ambasadi i dobio je baš takav odgovor gdje su rekli da je potrebno ili 4 godine redovno ili ako je vanredno onda treba nešto više od srednje i time je rješen problem.

znaci ako imam vanredno zavrsenu srednju skolu, ne bi trebalo da bude problem, obzirom da posle toga imam zavrsenu trogodisnju visoku skolu (to je nekada bila visa skola) kao redovan student (na teretu budzeta sve tri godine)...

Zna li neko link ili temu na forumu gde pise o tome...

IgorMAD
21.07.2015, 23:11
Na razgovor odneses diplomu vise skole i samo to pokazes.
Ne bi trebalo da imas nikakvih problema.

grabovac84
24.07.2015, 04:56
Vidim da se ovde vodi bas ozbiljna polemika pa nesto sam citao malo po netu i kopao zadnjih dana i pravo da vam kazem moracu da prestanem pod hitno jer sto vise citam kojekakve forume i price sve mi ovo nekako deluje strasnije a znam da nije. Naime naisao sam na podatak da iako si izabran za dalje procesuiranje i dosao si na intervju u ambasadu sa svim potrebnim papirima i ispunjavas sve uslove, ipak mogu da te diskvalifikuju zato sto su nasli da ti slika na E-DV prijavi nije dobra??????Tako ja procitao.Ne znam da li je tako ili nije ali verujem da moze da te odbiju za sta god hoce ali takodje verujem da to u BG nije slucaj...Mislim glupo je i da pitam da li je iko imao problema sto se ovoga tice jer bi sigurno procitao to negde ali ajde da vidim sta mislite o tome?

Lilan1957
24.07.2015, 07:49
Ja sam završio u ambasadi pre nekih 10-15 dana.

1. Ambasada u Beogradu - Nikada u svom životu nisam doživeo takvu ljubaznost i prijatnost od jednog službenog lica, cele ambasade.

2. Intervju ide u 2 etape. Prva je predaja dokumenata kod našeg gospodina, koji je sa mnom razmenio par rečenica.

- Dobar dan (Dobar dan)
- Dajte mi sve papire koje ste spremili

#Ja sam doneo sve papire koje sam imao, za svaki slučaj, naravno fotokopirane. Napravio sam 2 facikle.
Prva je sadržala (svedočanstvo srednje škole, svaka godine srednje i diploma srednje škole, uverenje o nekažnjavanju, izvod iz kažnjene evidencije i uverenje da sam ne oženjen, i dve slike, i istampanu potvrdu DS260) i dao kovertu sa lekarskim pregledom. Zadržao je samo kovertu sa lekarskim pregledom i diplomu srednje skole.

- Jel imate diplomu fakulteta? (Dao sam original)
- Jel ste živeli još u nekoj zemlji? (Jesam)
- Ko vam je navedeni na adresi? (Drugar)
- Hvala lepo, dođite oko 13:30h

Taj prvi deo je toliko jednostavan. Moja preporuka, bolje da imate sve papire, ako nešto zatraži, samo date.
Ja sam u drugoj fascikli imao radnu knjizici (nezaposlen poslednjih 3-4 godine), i vojnu knjižicu.

U 13:30h, tačnije u 14h dolazim kod istog službenika, vraća mi obe diplome, i posle se ide kod jednog amera, da vas pozdravi i date otisak, pa kod drugog da vam čestita u čitanje vašeg prava i iskrenosti o datim podacima i to je cela nauka.

Znači, neprijatna situacija ne postoji, provokativna pitanja ne postoje!

Samo da znate, ako ste u nekoj drugoj zemlji živeli duže od godinu dana, onda vam trebaju dopunski papiri, nisam siguran, proverite, ali mislim da se to odnosi, samo ako ste u datom trenutku imali više od 16 godina.

SRBghost
24.07.2015, 14:01
Pa rodjeni, sto ovo napisa u temu odbijeni? Ja vec rekoh, kako covek prezadovoljan sa svim, a odbise ga.... Cestitam :)

BB11
24.07.2015, 16:45
Ima li tko da je bio, nažalost, odbijen?

Čega se treba paziti? Puno hvala na svim informacijama

johnywalker
24.07.2015, 18:54
mogu te odbiti samo ako ne ispunjavaš uslove npr. nemaš završenu 4.godišnju srednju školu ili si osuđivan za nešto ili nisi naveo tačne podatke kada si se prijavljivao (nisi rekao da si oženjen/udat/imaš dijete) i to je to ustvari. drugih razloga da te odbiju nema. nema razloga za paniku :)

grabovac84
24.07.2015, 18:59
Ja sam završio u ambasadi pre nekih 10-15 dana.

1. Ambasada u Beogradu - Nikada u svom životu nisam doživeo takvu ljubaznost i prijatnost od jednog službenog lica, cele ambasade.

2. Intervju ide u 2 etape. Prva je predaja dokumenata kod našeg gospodina, koji je sa mnom razmenio par rečenica.

- Dobar dan (Dobar dan)
- Dajte mi sve papire koje ste spremili

#Ja sam doneo sve papire koje sam imao, za svaki slučaj, naravno fotokopirane. Napravio sam 2 facikle.
Prva je sadržala (svedočanstvo srednje škole, svaka godine srednje i diploma srednje škole, uverenje o nekažnjavanju, izvod iz kažnjene evidencije i uverenje da sam ne oženjen, i dve slike, i istampanu potvrdu DS260) i dao kovertu sa lekarskim pregledom. Zadržao je samo kovertu sa lekarskim pregledom i diplomu srednje skole.

- Jel imate diplomu fakulteta? (Dao sam original)
- Jel ste živeli još u nekoj zemlji? (Jesam)
- Ko vam je navedeni na adresi? (Drugar)
- Hvala lepo, dođite oko 13:30h

Taj prvi deo je toliko jednostavan. Moja preporuka, bolje da imate sve papire, ako nešto zatraži, samo date.
Ja sam u drugoj fascikli imao radnu knjizici (nezaposlen poslednjih 3-4 godine), i vojnu knjižicu.

U 13:30h, tačnije u 14h dolazim kod istog službenika, vraća mi obe diplome, i posle se ide kod jednog amera, da vas pozdravi i date otisak, pa kod drugog da vam čestita u čitanje vašeg prava i iskrenosti o datim podacima i to je cela nauka.

Znači, neprijatna situacija ne postoji, provokativna pitanja ne postoje!

Samo da znate, ako ste u nekoj drugoj zemlji živeli duže od godinu dana, onda vam trebaju dopunski papiri, nisam siguran, proverite, ali mislim da se to odnosi, samo ako ste u datom trenutku imali više od 16 godina.

Sad kad se nisam slogirao nikada necu......:no: Pa gde bre u ovu temu da pises reko dal je moguce da je covek odbijen.....hahaha kakva fora.....Bravo svakako i cestitke na vizi.....:grin:

grabovac84
02.12.2015, 10:19
Evo i grabovca.....:)
Pisao bih i juce kada smo zavrsili ali smo bili jako umorni od silnog cekanja ispred i u ambasadi posto smo zavrsili tek u pola 4 sve tako da evo izvinjavam se na kasnjenju i sto ste me nestrpljivo cekali.
Pa cim pisem post u ovoj temi mislim da svi znate ishod naseg intervjua :(
Ali posto sam se druzio sa vama toliko dugo i naisao na mnogo korisnih stvari na ovom forumu mislim da vam dugujem ovo moje negativno iskustvo koje nekome moze takodje pomoci u daljim koracima.
Dakle bili smo ispred ambasade u 08.30 juce.Klasika sa prolaskom kroz kontrolnu sobu.Onda kroz dvoriste do druge zgrade,uzeli broj i seli da nas prozovu.Guzva je juce bila nenormalna jer valjda danas i sutra ne rade sa strankama.Prozvali su nas u sobu broj 10.To je privatna soba gde pozivaju obicno parove za imigraciju.Tu je nas covek trazio nasa dokumenta i sve je uredno prikupio i vratio ono sto je bilo nepotrebno tipa kopije potvrda iz suda i supa ostalo je sve bilo ok.Postavio je par osnovnih pitanja koja pitaju valjda svaki par tipa od kada ste zajedno, kad ste se vencali, sta cete raditi tamo , ko vam je kontakt osoba itd.Nakon toga platili 660$ :( za visa fee i slobodni do 13.30.Tada sam vam se i javio :)
Dosli smo ispred ambasade oko 13.00 i sacekali do 13.30 sa jos jednim parom koji je bio takodje kao i mi samo su iz Novog Sada i oni su kasnije dobili vize i ovim putem im jos jednom zelim svu srecu jer su se tresli isto kao i mi dok smo cekali na intervju i bukvalno su ispred nas zavrsili sa istom gospodjom koja je i nas odmah intervjuisala.
Dakle usli smo unutra i cekali bogami do 14.30 samo da bi nam uzeli otiske.Poziv na intervju smo dobili tek u 15.20.Prisli salteru br.4 nakon para koji je tik ispred nas zavrsio i krenuli.Dobar dan (na srpskom)..mi dobar dan, ona ja sam ta i ta i ja cu vas intervjuisati,mi drago nam je.Procitajte zakletvu prvo jedno pa drugo...to je ok....koliko se znate mi odgovor, gde ste se upoznali mi odgovor...okrece se kolegi koji je bio iza nje nas covek i pita ga zelite li vi esto da ih pitate on se nasmeja nama namignu i kaze nemam cini mi se sve u redu....mi srecni reko super nema trik pitanja...I ona kuca nesto u komp mi cekamo....i onda uze nesto da pretura po papirima nasim i oho ho....uhvati se za moju diplomu.....inace negde sam to ranije i pisao...ja sam zavrsio srednju Bogosloviju u Sremskim Karlovcima koja traje 4 godine dakle kao i svaka srednja skola i nakon nje upisao fakultet koji sam studirao do 2013 i tu sam stao na 3 ispita do kraja.E tu pocinje ses...:)....nije joj prvo bilo jasno sta je ta skola pa sam joj objasnio cemu sluzi, da je akademskog karaktera kao i svaka druga i da sa njom mogu upisati fax sto je takodje jako bitno...ona uze ono pa cita ocene pa joj nesto nije jasno...pita ona mene a gde ti je matematika, biologija, hemija, fizika?Ja kazem da u toj skoli te predmete nemamo i da su nam predmeti vezani za teologiju dakle filosofija, etika, logika, jezici komada 6 itd...ona uhvati da kuca nesto dobrih 3 minuta u kom i onda sledi sok....na engleskom :)....na zalost ova diploma je neprihvatljiva za americki sistem skolovanja odnosno srednjeg obrazovanja jer navodno nema predmete koji ukazuju na osnovno srednje obrazovanje....jos je ona pricala mnogo toga ali ja sam samo pogledao u suprugu, blago smo se nasmejali, saslusali gospodju do kraja i seli kada nam je to rekla da sacekamo da nam vrate papire....tih 10 min cekanja bili su najveca tisina kojoj sam u zivotu prisustvovao a covek sam od crkve dakle bio sam na bas tihim mestima...:).....Nakon vracanja papira od strane istog sluzbenika naseg koji ih je i uzeo na pocetku rekao nam je tipa pa sto mi niste rekli da ste zavrsili ovu skolu ja bih vam rekao da ne pokusavate da ustedite novac bar...sreca pa imaju oni veliki prozori debeli jako....:)....I tako ja i moja tuzna supruga dovukli se do obezbedjenja oni kao jel sve u redu...mi kao ma jeste malo smo umorni i tako...krenusmo peske kuci koja je udaljena nekih 10 km od ambasade, sedosmo na kafu i tek onda pocesmo da se smejemo sami sebi....jer u principu i pored svega toga sto nas snaslo u celoj ovoj ekskurziji izgubili smo samo novac i nadu u neku mozda bolju buducnost koja moze da se nadje i na nekom drugom mestu ko je dovoljno jak da prezivi ovo....pa eto vec sada ja i supruga pijemo kafu, prisecamo se jucerasnjeg dana i cak se zezamo na kontu svega toga sto je jako dobro jer ipak zivot je jedan i ko zna koliko jos razocarenja i uspona nas ocekuje do kraja istog....a tek treba da ga zivimo....tako da ja sam i dalje tu sa vama za svaku vrstu pomoci koja vam treba jer sta je tu je....nekome je moralo i ovo da se desi pa eto mozda je neko bas nas izabrao...:)...da inace sam dobio sugestiju u ambasadi da zavrsim fax do 30 septembra sledece god i da se time kvalifikujem i da ce nam dati vize tako da mozda nesto i bude ko zna...ipak je sudbina cudo....:)...Ostajte mi zdravo do veceras posto idem malo da lutam pa se javljam....inace ne ocajavajte jer ovo sve i jeste samo formalnost ukoliko imate sve kako treba...
P.S. Tikice ostavljam tebi da me okrecis u nasoj tabeli jer glupo je malo da sam sebe farbam....cujemo se kasnije.

B&V
02.12.2015, 10:29
Pisao bih i juce kada smo zavrsili ali smo bili jako umorni od silnog cekanja ispred i u ambasadi posto smo zavrsili tek u pola 4 sve tako da evo izvinjavam se na kasnjenju i sto ste me nestrpljivo cekali.
Ali posto sam se druzio sa vama toliko dugo i naisao na mnogo korisnih stvari na ovom forumu mislim da vam dugujem ovo moje negativno iskustvo koje nekome moze takodje pomoci u daljim koracima.
Dakle bili smo ispred ambasade u 08.30 juce.Klasika sa prolaskom kroz kontrolnu sobu.Onda kroz dvoriste do druge zgrade,uzeli broj i seli da nas prozovu.Guzva je juce bila nenormalna jer valjda danas i sutra ne rade sa strankama.Prozvali su nas u sobu broj 10.To je privatna soba gde pozivaju obicno parove za imigraciju.Tu je nas covek trazio nasa dokumenta i sve je uredno prikupio i vratio ono sto je bilo nepotrebno tipa kopije potvrda iz suda i supa ostalo je sve bilo ok.Postavio je par osnovnih pitanja koja pitaju valjda svaki par tipa od kada ste zajedno, kad ste se vencali, sta cete raditi tamo , ko vam je kontakt osoba itd.Nakon toga platili 660$ :( za visa fee i slobodni do 13.30.Tada sam vam se i javio :)
Dosli smo ispred ambasade oko 13.00 i sacekali do 13.30 sa jos jednim parom koji je bio takodje kao i mi samo su iz Novog Sada i oni su kasnije dobili vize i ovim putem im jos jednom zelim svu srecu jer su se tresli isto kao i mi dok smo cekali na intervju i bukvalno su ispred nas zavrsili sa istom gospodjom koja je i nas odmah intervjuisala.
Dakle usli smo unutra i cekali bogami do 14.30 samo da bi nam uzeli otiske.Poziv na intervju smo dobili tek u 15.20.Prisli salteru br.4 nakon para koji je tik ispred nas zavrsio i krenuli.Dobar dan (na srpskom)..mi dobar dan, ona ja sam ta i ta i ja cu vas intervjuisati,mi drago nam je.Procitajte zakletvu prvo jedno pa drugo...to je ok....koliko se znate mi odgovor, gde ste se upoznali mi odgovor...okrece se kolegi koji je bio iza nje nas covek i pita ga zelite li vi esto da ih pitate on se nasmeja nama namignu i kaze nemam cini mi se sve u redu....mi srecni reko super nema trik pitanja...I ona kuca nesto u komp mi cekamo....i onda uze nesto da pretura po papirima nasim i oho ho....uhvati se za moju diplomu.....inace negde sam to ranije i pisao...ja sam zavrsio srednju Bogosloviju u Sremskim Karlovcima koja traje 4 godine dakle kao i svaka srednja skola i nakon nje upisao fakultet koji sam studirao do 2013 i tu sam stao na 3 ispita do kraja.E tu pocinje ses...:)....nije joj prvo bilo jasno sta je ta skola pa sam joj objasnio cemu sluzi, da je akademskog karaktera kao i svaka druga i da sa njom mogu upisati fax sto je takodje jako bitno...ona uze ono pa cita ocene pa joj nesto nije jasno...pita ona mene a gde ti je matematika, biologija, hemija, fizika?Ja kazem da u toj skoli te predmete nemamo i da su nam predmeti vezani za teologiju dakle filosofija, etika, logika, jezici komada 6 itd...ona uhvati da kuca nesto dobrih 3 minuta u kom i onda sledi sok....na engleskom :)....na zalost ova diploma je neprihvatljiva za americki sistem skolovanja odnosno srednjeg obrazovanja jer navodno nema predmete koji ukazuju na osnovno srednje obrazovanje....jos je ona pricala mnogo toga ali ja sam samo pogledao u suprugu, blago smo se nasmejali, saslusali gospodju do kraja i seli kada nam je to rekla da sacekamo da nam vrate papire....tih 10 min cekanja bili su najveca tisina kojoj sam u zivotu prisustvovao a covek sam od crkve dakle bio sam na bas tihim mestima...:).....Nakon vracanja papira od strane istog sluzbenika naseg koji ih je i uzeo na pocetku rekao nam je tipa pa sto mi niste rekli da ste zavrsili ovu skolu ja bih vam rekao da ne pokusavate da ustedite novac bar...sreca pa imaju oni veliki prozori debeli jako....:)....I tako ja i moja tuzna supruga dovukli se do obezbedjenja oni kao jel sve u redu...mi kao ma jeste malo smo umorni i tako...krenusmo peske kuci koja je udaljena nekih 10 km od ambasade, sedosmo na kafu i tek onda pocesmo da se smejemo sami sebi....jer u principu i pored svega toga sto nas snaslo u celoj ovoj ekskurziji izgubili smo samo novac i nadu u neku mozda bolju buducnost koja moze da se nadje i na nekom drugom mestu ko je dovoljno jak da prezivi ovo....pa eto vec sada ja i supruga pijemo kafu, prisecamo se jucerasnjeg dana i cak se zezamo na kontu svega toga sto je jako dobro jer ipak zivot je jedan i ko zna koliko jos razocarenja i uspona nas ocekuje do kraja istog....a tek treba da ga zivimo....tako da ja sam i dalje tu sa vama za svaku vrstu pomoci koja vam treba jer sta je tu je....nekome je moralo i ovo da se desi pa eto mozda je neko bas nas izabrao...:)...da inace sam dobio sugestiju u ambasadi da zavrsim fax do 30 septembra sledece god i da se time kvalifikujem i da ce nam dati vize tako da mozda nesto i bude ko zna...ipak je sudbina cudo....:)...Ostajte mi zdravo do veceras posto idem malo da lutam pa se javljam....inace ne ocajavajte jer ovo sve i jeste samo formalnost ukoliko imate sve kako treba...
P.S. Tikice ostavljam tebi da me okrecis u nasoj tabeli jer glupo je malo da sam sebe farbam....cujemo se kasnije.

Ma daj............................................... .................................................. .................................................. .................................................. .......

Ali dobro jos uvek postoji nada... pogledaj sta se sve sa Vojom izdesavalo... i na kraju je sve ispalo dobro... knjigu u sake...

miroslavj
02.12.2015, 10:52
Zao mi je Grabovac, veliki trud je ulozen, volja, snaga, zelja...drago mi je sto u svemu nadjes utehu i ispunjen si pozitivnom energijom. Ko zna zasto je "neko" hteo da bude tako, ko zna zasto je to dobro. Delim ovaj trenutak u mislima sa vama.
Pozz

nikita61
02.12.2015, 10:52
Uff, strasno. Ne znam sta bih rekla,Mnogo mi je zao sto ste prosli kroz ovo ruzno iskustvo, pogotovu sto ste uvek bili spremni da svakom pomognete ovde.Mozda je to i neki prst sudbine, neki znak da niste trebali da odete u ovom trenutku. Odmor, pa sto rece prethodnik knjiga u sake. Nista nije nemoguce ako se jako zeli.

miroslavj
02.12.2015, 11:07
Slazem se, tri ispita, sta je to za tebe.
Pristajemo da te nema na sajtu u zamenu za spremanje ispita.

grabovac84
02.12.2015, 11:35
Slazem se, tri ispita, sta je to za tebe.
Pristajemo da te nema na sajtu u zamenu za spremanje ispita.

Hahah....dobri ste svi jako....hvala vam zaista na podrsci....ne treba ovo samo prihvatati kao neki gubitak jer nista nismo ni imali nego samo nastaviti sa zivotom....hvala zaista....tu sam ja i dalje ipak je ovaj forum nesto sto pomaze ljudima a trudim se da takav budem i ja tako da tu sam ne brinie...treba nesto jace od macole da se ja sklonim :grin:

JelenaX
02.12.2015, 11:52
Mnogo mi žao što se tako dogodilo. Ipak, nije gotovo, ako imate želju, verujem da možete promeniti situaciju.
Hvala vam na svoj pomoći i podršci na forumu, stvarno ste divni.

markoss
02.12.2015, 11:53
osecam se kao da se ovo meni desilo :(

a koga mozemo putem maila da pitamo ili nekim drugim putem vezano ako imamo spornu skolu?

USABIH
02.12.2015, 11:58

Ma dobro, ovo fakticki i nije 100% odbijenica, nego kao u Voje, samo prolongiranje do ispunjenja uslova. Vama je sreca pa vam je intervju bio na pocetku lutrijske godine tako da imate 9 mjeseci da to rijesite, za razliku od Voje koji je bio u skripcu s vremenom. Sve u svemu zelim vam da sto prije rijesite te ispite i ponovo po vizu 😉 Sretno!

mostar
02.12.2015, 12:35
@grabovac84
pravo mi je zao,ali kada se odmah jucer nisi oglasio sa informacijom, bila je sumnja da bi mogli biti ovakvi rezultati. Svo vrijeme si bio pozitivan, probaj ostati do kraja. Mislim da ima nade i na tebi je sve. Neznam kakav ti je status kao studentu, ali kazes da su ti rekli, ako zavrsis do 30.9. da ces dobiti vizu. Idi na faks, raspitaj se, ne odustaj. Mislim da bi nas sve obradovalo kada bi se poslije aprilskih ili junsko-julskih rokova javio s informacijom da je sve pozitivno zavrseno. Znaci zelim ti da ucis i da nas brzo obradujes s pozitivnim vijestima.

grabovac84
02.12.2015, 13:18
@grabovac84
pravo mi je zao,ali kada se odmah jucer nisi oglasio sa informacijom, bila je sumnja da bi mogli biti ovakvi rezultati. Svo vrijeme si bio pozitivan, probaj ostati do kraja. Mislim da ima nade i na tebi je sve. Neznam kakav ti je status kao studentu, ali kazes da su ti rekli, ako zavrsis do 30.9. da ces dobiti vizu. Idi na faks, raspitaj se, ne odustaj. Mislim da bi nas sve obradovalo kada bi se poslije aprilskih ili junsko-julskih rokova javio s informacijom da je sve pozitivno zavrseno. Znaci zelim ti da ucis i da nas brzo obradujes s pozitivnim vijestima.

Nemam stvarno reci kojim bi se zahvalio svima vama na ovakvom vidu podrske...trudicu se da ovo privedem kraju pa ko zna mozda sve bude ok....ali tu sam ja i dalje sa vama pozitivan i spreman da pomognem kome treba...tako da zaboravicemo svi 01.12.2015 :grin:

cirapfc
02.12.2015, 14:30
grabovac, mani se foruma vec knjigu u sake... Apsolvent si, mesecno jedan ispit i da zavrsis to sve do aprila! Samo pun gas, nemoj da se predajes sad kad si tako blizu cilja! Ako nije tajna, sta studiras?

Zoja
02.12.2015, 15:12
Grabovac jako mi je zao zbog odbijanja :no: Hvala ti mnogo sto si podelio svoje iskustvo, to sigurno nije lako
Sad lepo knjige u sake i da lepo zavrsis fakultet za nekoliko meseci, pa da pozelenite i vi, ipak nije sve zavrseno :)
Hvala ti jos jednom na podrsci i na svemu sto doprinosis na forumu, meni licno to mnogo znaci :)

prvoc
02.12.2015, 15:30
E stvarno nije mi jasno zasto skola koju je grabovac zavrsio nije dovoljna za kvalifikovanje pa rekli su 4 godine srednje skole meni nista nije jasno kakve sad predmete pominju nevjerovatno, druze bice to dobro jos malo ta tri ispita procitaj i polozi to uzmi diplomu i gurajte dalje, nemoj da odustajes nikako i niposto ! Nema odustajanja sredi te ispite nekako zavrsavaj to druze ne ispustaj ovo iz ruku, zelim vam da to sto prije zavrsite i odmah pravac ambasada ! Samo naprijed nema povlacenja nema predaje ! Imas citavu godinu pred sobom sredjuj to nemoj da zezas da posle onoliko pomoci nama svima na forumu da vi ne idete ja to ne prihvatam to bi bila nepravda ! Sredjuj to i pravac ambasada ! Sretno druze i bez odustajanja i samo optimizam sledecih godinu dana !

grabovac84
02.12.2015, 15:48
grabovac, mani se foruma vec knjigu u sake... Apsolvent si, mesecno jedan ispit i da zavrsis to sve do aprila! Samo pun gas, nemoj da se predajes sad kad si tako blizu cilja! Ako nije tajna, sta studiras?

Nije tajna naravno....studiram teoloski fakultet....ali imam pauzu u studiranju od 2 godine malo se ulenjio....nisam se ispisao tako da cu videti da nastavim.....i tako su mi rekli kao ako zavrsim fax to je ok a srednju ne priznaju iako imam maltene identicne ispite....sta da vam kazem....nekada nije sve do nas....ali samo glavu gore i moramo dalje nema sta....

grabovac84
02.12.2015, 15:49
E stvarno nije mi jasno zasto skola koju je grabovac zavrsio nije dovoljna za kvalifikovanje pa rekli su 4 godine srednje skole meni nista nije jasno kakve sad predmete pominju nevjerovatno, druze bice to dobro jos malo ta tri ispita procitaj i polozi to uzmi diplomu i gurajte dalje, nemoj da odustajes nikako i niposto ! Nema odustajanja sredi te ispite nekako zavrsavaj to druze ne ispustaj ovo iz ruku, zelim vam da to sto prije zavrsite i odmah pravac ambasada ! Samo naprijed nema povlacenja nema predaje ! Imas citavu godinu pred sobom sredjuj to nemoj da zezas da posle onoliko pomoci nama svima na forumu da vi ne idete ja to ne prihvatam to bi bila nepravda ! Sredjuj to i pravac ambasada ! Sretno druze i bez odustajanja i samo optimizam sledecih godinu dana !
Hvala ti druze mnogo.....nadamo se najboljem...:grin:

cirapfc
02.12.2015, 16:13
Razmisljaj ti da zavrsis to pa pravac kod episkopa da trazis neku parohiju u USA :) Vidim ovde da si uvek pozitivan, budi i sad, nisu te odbili ali imas jos jedan stepenik do cilja! Imas dovoljno vremena, sve od tebe zavisi!

Kamely
02.12.2015, 18:32
Dragi nas Grabovac, jako sam tuzna :no::smrc:

Odmah skacem da proverim moja svedocanstva, da vidim da li sam u ekonomskoj imala biologiju i fiziku...

Bokte covece, pa ja ne verujem. Ali, ko zna... mozda te ambasada navede da zavrsis fakultet zbog GC, a na kraju zaista zavrsis u nekoj parohiji tamo. Ko zna... Jako mi je zao, zelim ti iskreno sve najbolje!

Stromae
02.12.2015, 21:42
Ne znam sta bih rekla osim zao mi je.. Pocnem da pisem pa obrisem jer pravog saveta nema. Podrsku imas od svih ovih divnih ljudi ovde, i mislim da to dosta govori o tome da zasluzujes bolje sutra. I ako je diploma fakulteta sledeci korak, napravi ga. Puno srece u narednom periodu, i ako ikako mozemo pomoci - tu smo. Pozdrav.

joca zvoca
02.12.2015, 22:28
Pozdrav Grabovac...sinoc sam na brzinu pogledala nove poruke,kad sam vidjela da se nisi javio, znala sam da nesto nije u redu, ali ni u ludilu nisam pomislila da cu ovo citati...zar oni tamo nemaju teoloske skole i fakultete...kakve skole zavrsavaju njihovi svestenici...
Od samog pocetka si veoma pozitivan, iz dosadasnjih poruka vidim da neces odustati...ti najbolje znas kolike i kakve su sanse da sve to zavrsis na vrijeme...tebi i supruzi zelim puno srece sta god da odlucite...samo hrabro, pametnog savjeta nema, nisam ocekivala da skola moze biti neodgovarajuca...
Veoma me je rastuzila tvoja vijest...ne znamo se, ali zelim vam svako dobro

brunash
02.12.2015, 22:45
Auu Grabovac druze, jako mi je zao sto se ovako zavrsilo, zaista neverovatna prica. Ko bi ikada pomislio da je pored zvanicnog uslova da imas 4 godisnju srednju moras imati i odredjene predmete u okviru te skole , zaista neverovatno. Ali pozitivno je to da i dalje imas sansu, i da nije gotovo, sad sve zavisi koliko si sposoban da zagrejes stolicu i zavrsis fax, a verujem da si sposoban :) Zelim vam puno srece i da ipak na kraju dobijete GC, sve najbolje druze bice gusto ali jos nije gotovo :pozz:

BTW, Voja je, slucajno sam se ulogovao na nalog od supruge, veliki poz iz Majamija :D

markoss
02.12.2015, 23:20
Pozdrav Grabovac...sinoc sam na brzinu pogledala nove poruke,kad sam vidjela da se nisi javio, znala sam da nesto nije u redu, ali ni u ludilu nisam pomislila da cu ovo citati...zar oni tamo nemaju teoloske skole i fakultete...kakve skole zavrsavaju njihovi svestenici...
Od samog pocetka si veoma pozitivan, iz dosadasnjih poruka vidim da neces odustati...ti najbolje znas kolike i kakve su sanse da sve to zavrsis na vrijeme...tebi i supruzi zelim puno srece sta god da odlucite...samo hrabro, pametnog savjeta nema, nisam ocekivala da skola moze biti neodgovarajuca...
Veoma me je rastuzila tvoja vijest...ne znamo se, ali zelim vam svako dobro

imaju ali ja mislim da se ovde uci o pravoslavlju sto za njih nije kompetentno?

Tikica
03.12.2015, 00:51
@grabovac84 :smrc:
Evo pisem i... ne znam sta da napisem... neki tezak osecaj u stomaku... Iskreno nisam verovala da cemo ikoga kreciti u crveno a ponajmanje tebe! I bas mi tesko pada :smrc: Beskrajno mi je zao sto ste prosli kroz ovo, ali mi je drago da ste u svemu pozitivni, da niste klonuli duhom i da ispravno gledate na zivot. Mislim da 3 ispita stvarno mozes da oduvas do septembra, mislim da ne treba da odustajes! Ja sam napravila pauzu od 5 godina svojevremeno i vratila se na studije bez problema. Tu je vise stvar da se pokrenes i da imas neku motivaciju, a GC ce ti verujem posluziti kao odlicna mitivacija. Tako da... Samo napred!:==D:
Inace, bas im nije fora sa ovim "gde su vam matematika, biologija...", ako su propisali 4-godisnja srednja onda to treba postovati, a ne ovako jajarski.

Magelan
03.12.2015, 02:13
Ovo je nesto po sistemu Mice "ubice"... FT1P...

Kao sto rekose ostali, a ja cu samo da se slozim, knjigu u sake i zavrsavaj taj faks sto pre :) 3 ispita je sasvim moguca misija, pa nek su ti ostali i svi najtezi... Ovaj slucaj me podseti na 2009. Isto sam bio apsolvent koji se opako bio ulenjio, bas sa 3 ispita do kraja, pa mi je u maju samo receno da imam 6 meseci da zavrsim faks, spakujem se, i krenem preko bare :) Da ne pricam da sam u tom momentu bio u civilnoj vojsci prepodne, a od 15:30-23:30 radio kao operater. Jedno bolovanje od mesec dana u junu, drugo bolovanje u septembru - 2+1=3 :D kapiram da tada nisam zavrsio faks, nikada ne bih.

Super je sto ti je ostavila "otvoreno" i to dobrih 10 meseci. Zgazi to SAD - Uncle Sam Wants You :)

grabovac84
03.12.2015, 11:08
Odgovoricu jednom porukom svima.....HVALA vam veliko na svemu.Sa vama sam i dalje tako da cemo se druziti sigurno.....Pokusacu da privedem kraju i nadam se uvek najboljem.Hvala vam zaista znaci vasa podrska.

ejpril88
03.12.2015, 15:28
Ovo je velika nepravda, pa nigde nije bilo ni slovce o neophodnim predmetima. Grabovac, sigurna sam da ćeš ti to završiti i pre septembra, pa onda put pod noge. Srećno!
Mali off topic: Vojo, piši nam malo utiske o Americi, da znamo otpilike šta nas čeka.

grabovac84
03.12.2015, 16:30
Ovo je velika nepravda, pa nigde nije bilo ni slovce o neophodnim predmetima. Grabovac, sigurna sam da ćeš ti to završiti i pre septembra, pa onda put pod noge. Srećno!
Mali off topic: Vojo, piši nam malo utiske o Americi, da znamo otpilike šta nas čeka.

Hvala Ejpril....to sam pokusao da objasnim konzulu ali bez uspeha....

jasmin_nikol
03.12.2015, 20:14
Dragi Grabovac, a ja te cekam na interiew2016 i strepim sto te nema.... Ne mogu da verujem.... Sada jaka volja i cilj koji definitivno imas, jer kad ostane tako malo pred kraj faksa tesko je, znam iz licnog iskustva. Divno je sto ste ti i tvoja supruga tako pozitivni i jaki. Srecno i citam lepe vesti 2016. Znam, sigurno....bozija volja....! Pozdrav!!!

Andrew Wiggins
03.12.2015, 20:28
Takodje mi je zao Grahovac, ne mogu da verujem
Jedino me cudi (ti reci ako je tako i bilo) da ti nije rekla ili predlozila sta dalje u ambasadi? Bezveze je da se zavrsi na ovom.

vuxanne
03.12.2015, 22:49
Ja cu mozda da zvucim ko neko bez srca totalno. Ali zamisli ovaj scenario, dodjes ovde i ne mozes da nadjes nigde posao jer ti ne priznaju diplomu jer je njihova srednja u stvari kao nasa gimnazija. Potrosio para na avionske karte, na stan, na sve. I ne mozes da nadjes posao... A koju skolu ti ima supruga?

darkan
04.12.2015, 09:05
Da i ja dodam u stilu vuxanne. Nazalost u pravilniku pise i o sadrzaju skolovanja a ne samo duzini.
"A “high school education or equivalent” is defined as successful
completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful
completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high
school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement;" -iz pravilnika za dv2017
Comparable- kao sto vuxanne rece, njihova srednja, nasa gimnazija, sto objasnjava pitanje u ambasadi a gde su matematika, fizika...
Zao mi je grabovac, imas ti jos opcija, ne predaj se.

markoss
04.12.2015, 10:19
a jel priznaju oni vise skole i to privatne? ja recimo imam zvanje strukovni menadzer elektronskog biznisa... imam i trogodisnju srednju zato i jedinu opciju imam ovu visu valjda ce da je priznaju

grabovac84
04.12.2015, 10:39
Narode....uopste ne razmisljam o tome da su oni mene nesto ovde ostetili jer nije ambasada mesto gde se desavaju greske ovog tipa....jednostavno je samo moja greska sto se nisam dovoljno informisao sta je uslov kojim se kvalifikujem na program....
Jasmin_Nikol......hvala puno na podrsci....
Andrew Wiggins.....pitala me mogu li se kvalifikovati preko radnog iskustva na sta sam joj predocio da imam 12 godina radnog iskustva ali ne u struci koja se zahteva kao minimum....onda mi je rekla to za fax....tipa zavrsi fax i dacemo vam vize.....
Vuxxane.....slazem se sa tobom u potpunosti...sa mojom skolom tamo ne bih mogao nista nego bih verovatno radio bilo sta dok ne bih video u sta bih se prekvalifikovao.....supruga je na 3 godini TMF inace srednja tehnicka.
Markoss....necete imati problema....nas sluzbenik mi je na kraju rekao pored svega da cak ne bi bio problem da imam neki privatni fax ili visu skolu jer bih se time kvalifikovao....tako da mislim da ste vi skroz ok...:grin:
I poruka za sve koji idu na intervju....samo opusteno i bez velikih ocekivanja iako je vrlo tesko....ne pocinje niti se zavrsava sve ovim programom....zivot tece dalje i ima jos dovoljno mesta na svetu za sve....dakle samo lagano pa ako sve prodje ok onda je sreca jos lepsa....:grin:

markoss
04.12.2015, 11:30
prepare for bad, hope for worst tako bese izreka :)

vuxanne
04.12.2015, 14:16
Ako ona ima srednju tehnicku kako ne mogu njoj da odobre a da ti ides kao dependent (nemam pojma mnogo o pravilima nisam dosla ovde preko lutrije).

JelenaX
04.12.2015, 14:51
Ako ona ima srednju tehnicku kako ne mogu njoj da odobre a da ti ides kao dependent (nemam pojma mnogo o pravilima nisam dosla ovde preko lutrije).

Na žalost, izvučeni mora da ispuni uslov. Ne mogu da se zamene.

NatalySr
04.12.2015, 16:34
Grabovac,mnogo mi je zao ali nadam se da cete ipak uspeti...

zvercica
04.12.2015, 17:34
Ja pretpostavljam da ta tri ispita nisu nepoloziva? Tako? Nisam sigurna za rokove na teoloskom, ali ako su kao i na ostalim fakultetima, rekla bih da imas januarski, martovski i junski. To znaci da su ti u junu vize u pasosima. Svima nama se u zivotu dese prepreke i iskreno, mislim da na ovo treba tako i da gledas - kao prepreku koju treba da preskocis.

SEEUSAIC
05.12.2015, 03:50
Po pravilniku za DV lottery, uslov vezan za obrazovanje ili radno iskustvo ne mora da se dokazuje za vreme aplikacije, ali MORA da se ispunjava u vreme aplikacije (a ne intervjua). Tako kaze pravilnik (9 FAM 42.33 N7), ali je moguce da Ambasada ima slobodu odlucivanja u slicnim situacijama. Srecno u daljem postupku - tri ispita nije mnogo, samo proverite sve detalje nekoliko puta sa Ambasadom da nedodje do daljih komplikacija. Tu smo, ako mozemo da pomognemo oko bilo cega.

Sup.Mod.

grabovac84
05.12.2015, 10:57
Hvala svima na trudu koji ulazete da mi nekako bar recima pomognete u ovoj situaciji.Mi smo vec skroz ok.Oporavili se malo od prvobitnog soka i teraj dalje.Ko zna zasto se sve desava.Sto se tice ovoga sto je SEEUSAIC napisao znam za to pravilo i iskreno bilo mi je cudno sto su mi kao pomenuli zavrsetak faxa.Ovaj nas sluzbenik mi je rekao tipa otkljucacemo ti Ds formular kada diplomiras i onda cemo sve ponoviti jos jednom.Tim recima.Tako da pretpostavljam da imaju neku malu slobodu u slicnim slucajevma, ali naravno da cu proveriti sa ambasadom ponovo kada se naostrim da ga zavrsim...:)

Jelence13
07.12.2015, 14:39
Mnogo mi ja zao zbog grabovca al glavu gore nade jos ima :) a sta mislite za srednju veterinarsku skolu?? tu nema fizike :) i gdje mozemo provjeriti koja skola ispunjava uslove koja ne

JelenaX
07.12.2015, 14:50
Najbolje pozovite ambasadu i pitajte. Reći će vam čovek sigurno.

grabovac84
07.12.2015, 22:58
Mnogo mi ja zao zbog grabovca al glavu gore nade jos ima :) a sta mislite za srednju veterinarsku skolu?? tu nema fizike :) i gdje mozemo provjeriti koja skola ispunjava uslove koja ne

Ma mislim da svaka normalna srednja skola ispunjava uslov....nemojte da vas ovo moje iskustvo uzdrma jer je moja skola zaista ,,specijalna".Bogoslovija----dakle sve je u tome...nema nekih opstih predmeta...tako da veterina,medicina i sve ostalo prolazi sigurno bez brige i panike.

Jelence13
08.12.2015, 11:07
Ma mislim da svaka normalna srednja skola ispunjava uslov....nemojte da vas ovo moje iskustvo uzdrma jer je moja skola zaista ,,specijalna".Bogoslovija----dakle sve je u tome...nema nekih opstih predmeta...tako da veterina,medicina i sve ostalo prolazi sigurno bez brige i panike.
Ne mogu da vjerujem koliko si i dalje pozitivan i nesebican malo je takvih ljudi...mozda nisi naucio matematiku i fiziku u skoli ali si sigurno naucio neke prave vrijednosti :da::da:

grabovac84
08.12.2015, 11:48
Ne mogu da vjerujem koliko si i dalje pozitivan i nesebican malo je takvih ljudi...mozda nisi naucio matematiku i fiziku u skoli ali si sigurno naucio neke prave vrijednosti :da::da:

Hvala ti Jelena na lepim recima ali do coveka je kako ce prolaziti kroz zivotne ispite....ja sam izabrao ovaj pozitivan nacin i mislim da je mnogo bolji u odnosu na onaj drugi...tako da to savetujem svima bez obzira na sve ovo vezano za lutriju....dakle u zivotu uopste samo pozitivno :obrva:

dmihalj
16.03.2016, 18:54
grabovac84 da li postoji mogucnost da svoj fakultet, tj ono sto si do sada polozio nostrifikujes u neku visu skolu pa probas sa tim?
p.s. Malo kasnim sa porukom, ali nikad nije kasno...
p.p.s. Verovatno je i tebi ovo palo na pamet do sad, ali za svaki slucaj da pomenem

vuxanne
17.03.2016, 07:11
Hvala ti Jelena na lepim recima ali do coveka je kako ce prolaziti kroz zivotne ispite....ja sam izabrao ovaj pozitivan nacin i mislim da je mnogo bolji u odnosu na onaj drugi...tako da to savetujem svima bez obzira na sve ovo vezano za lutriju....dakle u zivotu uopste samo pozitivno :obrva:

Apsolutno se slazem sa tobom. Bez pozitivnog razmisljanja ma gde bili na ovoj planeti uvek cete nositi jedan sivi oblak iznad sebe koji ce da vas pratiti kao verni drug ma gde pobegli...

SunceSija
17.03.2016, 21:20
Mene zanjima kakva je situacija ako je kandidat okino godinu u srednjoj ili zavrsijo vanredno.

NatalySr
26.03.2016, 16:02
Jel imao neko problema sa srednjom medicinskom skolom?Jeste da imaju fiziku,hemiju i matematiku,ali manje nego u gimnaziji,tehnickoj,ekonomskoj...izvinite ako je negde vec odgovoreno,ali nisam uspela da nadjem...

cirapfc
26.03.2016, 17:19
Jel imao neko problema sa srednjom medicinskom skolom?Jeste da imaju fiziku,hemiju i matematiku,ali manje nego u gimnaziji,tehnickoj,ekonomskoj...izvinite ako je negde vec odgovoreno,ali nisam uspela da nadjem...

Neces imati problema, u ekonomskoj fizike nema, a hemija samo jedna godina... Samo bez brige :)

NIP
17.04.2016, 18:43
Dali mogu da me odbiju na intervju ako vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida

NIP
19.04.2016, 17:47
Dali mogu da me odbiju na intervju ako vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida
Zdravo svima
ja se javljam da vam saopstim da spored misljenje konzulke u Ambasadi u Skopju ne ispunjavam uslov za dobijanje vize zato sto IV godinu srednju skolu nije mi zavrsena kao redovan vec kao vanredan dzak. Konzulka je bila vrlo ljubazna ali rekla je da ne mogu ici dajle
Cestitam sve koje su pozeleneli i zelim im srece na ostale kandidate

ana009
19.04.2016, 20:34
Bas mi je zao, iako sam pretpostavila da je tako, nadala sam se da ipak nece biti takav ishod za Vas iz nekog razloga.

Tikica
19.04.2016, 22:07
Zdravo svima
ja se javljam da vam saopstim da spored misljenje konzulke u Ambasadi u Skopju ne ispunjavam uslov za dobijanje vize zato sto IV godinu srednju skolu nije mi zavrsena kao redovan vec kao vanredan dzak. Konzulka je bila vrlo ljubazna ali rekla je da ne mogu ici dajle

Bezveze! Bas mi je zao! :ajojoj:

Evo zbog cega ne treba zuriti sa cestitkama. Takodje pri davanju odgovora valja uvek obratiti paznju na razliku u proceduri u MKD, BIH, CRO i SRB.
Ljudi koji imaju vanredno zavrsene razrede negde drugde i iz ko zna kojih razloga nece se gledati isto kao oni koji u Bosni imaju vanredno skolovanje zbog rata! Naravno ako imate fakultet ili visu nakon vanrednih razreda druga je prica.
Uvek i za sve sto nije kristalno jasno, pisite ambasadi vase zemlje. Ne postoji osoba koja ce vam dati tacniji odgovor od njih.

Neka nas ovao odbijanje sve nauci necemu.

DzokicaMicev
19.04.2016, 22:24
Tako je u svakoj zemlji najverovatnije ima razliciti pristupi na iste situacije. Ali ipak ne treba stati sada ovde zivot ide dalje I nikad neznas sta te ceka. Mozda je ovo I za bolje. Srecno svima.

kdragan77
19.04.2016, 23:26
Zdravo svima

Ovo je stvarno neobicno, ali bolje da ne talasam vodu :).Zao mi je sto nisi dobio vizu I krivo sto Sam ti prije vremena cestitao, sve sam to uradio posto sam donosio zakljucke iz licnog iskustva kojeg sam imao .

Jupi
09.05.2016, 18:28
Da li postoji problem posto mi supruga ima zavrsenu skolu tj skolovanje svih 12 godina ali na kraju 4 godine je imala tesku operaciju i morala je maturski da odlozi na 1 godinu.Kako sad sto se toga tice ona nije prekidala skolovanje sem tog maturskog!?

deksi10
09.05.2016, 19:10
Da li postoji problem posto mi supruga ima zavrsenu skolu tj skolovanje svih 12 godina ali na kraju 4 godine je imala tesku operaciju i morala je maturski da odlozi na 1 godinu.Kako sad sto se toga tice ona nije prekidala skolovanje sem tog maturskog!?

A ko je izvukao zelenu kartu, ti ili ona? Ako si ti, onda njeno skolovanje nije bitno uopste. Mislim da tu ne bi trebalo da bude problema, jer koliko kapiram ona je sve cetiri godine dala redovno. Koliko znam problem je kod ljudi koji su zavrsili trogodisnje skole, pa onda cetvrtu godinu dali vanredno u nekoj drugoj skoli.

Jupi
09.05.2016, 19:22
Nisam ja vec je ona izvucena, ali ona ima 12 godina ne prekidnog skolovanja sem tog maturskog ispita jer kolko se secamo i ona i ja jer je proslo vise od 10 godina od toga da je na morala na kraju cetvrte godine da popravi 1 ocenu pa da polaze maturski i u tom periodu je operisana i posle je dobila diplomu!Ako zakon za ovo vazi onda ne bi trebalo biti problema ako neko ima 12 godina neprekidnog skolovanja bez obzira npr...dali je neko neku godinu polagao zbog nedovoljnog uspeha.Znam da nije tema zalbi ali supruga je 1984 godiste prosla je zbog te bolesti teske trenutke zbog te operacije nema 1 jajnik i rekli su nece moci imati dece ali eto sreca je bila na nasoj strani i imamo cerku koju je isto sa problemom morala na carski rez u roku od 1.5 godine posle te operacije a nakon 4 godine sina je porodila prirodno 4250 kg i 60 cm!Veliki je borac pa se nadam da i Ameri ce nam malo progledati kroz prste sto se tice diplome ako uopste ima problema :)

Andrija89
09.05.2016, 19:29
Nisam ja vec je ona izvucena, ali ona ima 12 godina ne prekidnog skolovanja sem tog maturskog ispita jer kolko se secamo i ona i ja jer je proslo vise od 10 godina od toga da je na morala na kraju cetvrte godine da popravi 1 ocenu pa da polaze maturski i u tom periodu je operisana i posle je dobila diplomu!Ako zakon za ovo vazi onda ne bi trebalo biti problema ako neko ima 12 godina neprekidnog skolovanja bez obzira npr...dali je neko neku godinu polagao zbog nedovoljnog uspeha.Znam da nije tema zalbi ali supruga je 1984 godiste prosla je zbog te bolesti teske trenutke zbog te operacije nema 1 jajnik i rekli su nece moci imati dece ali eto sreca je bila na nasoj strani i imamo cerku koju je isto sa problemom morala na carski rez u roku od 1.5 godine posle te operacije a nakon 4 godine sina je porodila prirodno 4250 kg i 60 cm!Veliki je borac pa se nadam da i Ameri ce nam malo progledati kroz prste sto se tice diplome ako uopste ima problema :)
Imam jedan predlog/savet, mozda upali. Zasto napr. ne pokusa da ode do srednje skole i zamoli tamo direktora ili koga vec da joj izda diplomu i svedocanstvo kao da je bila redovan student, razloge neka izmisli. Mozda upali a to je sitnica.

Jupi
09.05.2016, 19:36
Nema tu sta da se laze ili trazi ako glasi 12 godina neprekidno znaci da nije ni jednu godinu zavrasavala vandredno onda bi skolovanje bilo duze od 12 godina,a sem toga diplomu dobijas posle zavrsnog ispita strucnih predmeta sto govori da nema a svedocanstva govore da skola ima vezanih 12 godina....videcemo sta je jos ko reci o tome svemu ako bi iskreno znao!

markoss
09.05.2016, 21:13
donesite lelarsku potvrdu kao dokaz zasto je kasnije maturirala

Jupi
09.05.2016, 21:28
Ako se to bude uopste i trazilo nije problem da se ponese!

Zoja
09.05.2016, 21:55
Jupi mislim da bi bilo najsigurnije da pozovete ambasadu, obrazlozite problem i proverite direktno s njima da li vas slucaj prolazi ili ne. Ne vredi ovako nagadjati na forumu. Proces nije jeftin, desavalo se da ljudi potrose silan novac i zivce da bi tek u ambasadi saznali da ne ispunjavaju uslove za vizu.

Jupi
09.05.2016, 22:01
Naravno to bez daljnjeg nego sam cisto pitao posto ima ta tema ovde pa dal neko zna iz prve ruke!

Andrija89
11.05.2016, 14:48
Zanima me sledece (trazio sam ali nisam nasao), da li je neko ko ima srednju trogodisnju i visoku skolu (takodje trogodisnju) bio odbijen za vizu? Znam da se visokom skolom ispunjavaju uslovi za vizu ali me zanima da li je neko imao ovakav slucaj. :book:

GSPvozac
13.05.2016, 17:36
Iskrsla mi je sledece srede tura sa kamionom, da odem do Moskve. Mozda zvuci banalno, ali svi znamo kakva je svetska politicka scena pa sam se poplasio da li ce me ako dodje do razgovora u ambasadi pitati sta sam radio preko beloruske i ruske granice zbog pecata u pasosu. Za svaki slucaj pozvao sam ambasadu da pitam da li to moze da mi napravi problem. Odgovor sluzbenika, NE, zivite, radite i putujte normalno kao i do sada.

markoss
13.05.2016, 22:23
Zanima me sledece (trazio sam ali nisam nasao), da li je neko ko ima srednju trogodisnju i visoku skolu (takodje trogodisnju) bio odbijen za vizu? Znam da se visokom skolom ispunjavaju uslovi za vizu ali me zanima da li je neko imao ovakav slucaj. :book:

bez brige si ako imas trogod stednju i trogod visu, evo ja sam primer da nissam odbijen, samo cete pitati koja ti je to visa skola i koji smer i to je to

milan.b
01.07.2016, 03:17
pozdrav svima. imam dva pitanja.
1. završio sam trogodišnju mašinsku školu i odmah nakon toga redovno završio i četvrtu godinu srednje mašinske škole, dakle 12 godina školovanja je bilo u kontinuitetu. da li prave problem oko toga? što je prvo završena trogodišnja škola a zatim jedna godina? ima li to neke veze?
2. na prvom prijavljivanju sam naveo u formularu i suprugu sa kojom sam u zajednici već 6 godina, iako smo tada bili samo u vanbračnoj zajednici. imamo i dete od 4 godine. za to da smo izvučeni smo saznali 3. maja a venčali smo se 12. maja. obrazac 260 smo popunili kao zvanično venčani i tako ga poslali. može li to da nam napravi neki problem?

radeLe
01.07.2016, 17:09
Za ovo drugo pitanje mislim da može biti zeznuto. Da ne ispadne sad da te plašim, ali ako sam dobro razumeo, ti si prijavio da si oženjen, iako to zvanično još uvek nisi bio. To je kao da sad staviš za obrazovanje da si završio master, a tebi ostala još dva ispita i master rad. To je neka moja logika. E sad, imate dete, pa to možda može ići na vašu ruku ako bude došlo do problema. Sačekaj bolje nekog iskusnijeg, možda je neko već bio u takvoj situaciji. Pozdrav O/

milan.b
02.07.2016, 01:11
mi uopšte nismo znali da ne priznaju vanbračnu zajednicu...zato smo kasnije i odlučili da se venčamo...

SEEUSAIC
02.07.2016, 09:29
mi uopšte nismo znali da ne priznaju vanbračnu zajednicu...zato smo kasnije i odlučili da se venčamo...

Molimo vas da ne postavljate istu poruku na vise tema. Jednom je sasvim dovoljno. Hvala.

Sup.Mod.

milan.b
02.07.2016, 10:26
Molimo vas da ne postavljate istu poruku na vise tema. Jednom je sasvim dovoljno. Hvala.

Sup.Mod.

nikakav problem, samo sam mislio da će ovako videti više ljudi pa ćemo dobiti odgovor brže. pošto nam niko do sada nije odgovorio sa konkretnim informacijama

SEEUSAIC
03.07.2016, 02:55
nikakav problem, samo sam mislio da će ovako videti više ljudi pa ćemo dobiti odgovor brže. pošto nam niko do sada nije odgovorio sa konkretnim informacijama

Upravo smo vam odgovorili na temi "Vanbracna Zajednica". Sto se tice vanredno zavrsenog cetvrtog razreda, to je takodje problem u vecini slucajeva, zato budite spremni da dokazujete kvalifikacije i na osnovu radnog iskustva. Koju god varijantu da prihvate - vama je sve jedno, dokle god vam izdaju vizu.

Sup.Mod.

milan.b
03.07.2016, 09:50
Upravo smo vam odgovorili na temi "Vanbracna Zajednica". Sto se tice vanredno zavrsenog cetvrtog razreda, to je takodje problem u vecini slucajeva, zato budite spremni da dokazujete kvalifikacije i na osnovu radnog iskustva. Koju god varijantu da prihvate - vama je sve jedno, dokle god vam izdaju vizu.

Sup.Mod.

školu sam završio redovno :grin: samo što imam dve diplome. posle trećeg razreda sam dobio diplomu auto-limara, a posle četvrtog mašinskog tehničara u istoj školi. dakle 12 školovanja godina bez prekida.

R_I_B
03.10.2016, 09:36
Ima li nekoj odbien po osnov na bolest? (viroza, zaraza, infekcija)?

Sone77
08.10.2016, 01:46
Nekako imam utisak citajuci postove da niko ko je izvucen nije odbijen,neko je cak napisao i da u nekim slucajevima su prosli i sa vandrednom skolom,a s obzirom da ima dosta zanimanja u kategoriji 4 i 5,mala je verovatnoca da bude neko odbijen osim verovatno ako su lica bezbednosno interesantna...dakle opusteno,vazno je samo biti izvucen a sve ostalo cemo lako...

markoss
08.10.2016, 04:33
pa i nije bas tako..odbijen je momak koji je imao 4.godisnju srednju bogoslovsku i nedovrsen neki regularno fax....dali su mu fore bese god dana da ispolaze sta ima i da se opet javi....uzgred, gde je stvarno covek?

grabovac84
08.10.2016, 14:01
pa i nije bas tako..odbijen je momak koji je imao 4.godisnju srednju bogoslovsku i nedovrsen neki regularno fax....dali su mu fore bese god dana da ispolaze sta ima i da se opet javi....uzgred, gde je stvarno covek?

Markoss u pravu si.Evo ga covek :grin:
Ja sam odbijem prosle godine u Decembru zbog srednje skole, odnosno ne priznaju moju srednju skolu kao takvu u Usa jer nema predmeta tipa matematika,fizika,hemija nego su sve strucni predmeti vezani za teologiju. Dakle ukoliko imate bilo koju drugu srednju skolu osim Bogoslovije naravno da je u kontinuitetu 12 godina osnovna,srednja skola, prolazite. Ja sam studirao na Bogoslovskom fakultetu u Bg i rekli su mi da ukoliko diplomiram do kraja programa za moju godinu...dakle 2016...dace mi vizu. Dakle cak i kada imate ovakvu situaciju ukoliko imate fax zavrsen ne bi trebalo da bude problema. Inace ja sam nakon toga otisao za Austriju i evo tamo sam jos uvek.Upisao sam ovde fax na univerzitetu u Grazu i eto. Sve ovo sa green cardom mi je promenilo zivot svakako. Tako i da vas odbiju ne brinite jer sve se na kraju zavrsi nekako kako je najbolje za svakoga. Ulazim i dalje redovno na forum ali izbegavam da ucestvujem u diskusijama osim kada zaista mogu da pomognem nekim savetom mada forum je toliko opsiran da ne postoji tema koja nije razradjena do detalja. Eto toliko od grabovca za sada i veliki poz ovom prilikom za tebe Markoss sto si me se setio i naravno za Tikicu ako je ima ovde jos uvek :grin:
Moderatori sorry za post u ovoj temi ali reko da se nadovezem na Markossev post.

Kilimandzaro
08.10.2016, 18:08
Grabovac, bas sam se cesto pitala da li si zavrsio fax ili odustao, kad ono treca super varijanta! Bas mi je drago da to cujem! SVe najbolje zelim, a i meni je zao sto ne cujem nista od Tikice, zanima me dokle je stigla, super korisne postove za nas rookije je ostavila.....

grabovac84
08.10.2016, 20:06
Grabovac, bas sam se cesto pitala da li si zavrsio fax ili odustao, kad ono treca super varijanta! Bas mi je drago da to cujem! SVe najbolje zelim, a i meni je zao sto ne cujem nista od Tikice, zanima me dokle je stigla, super korisne postove za nas rookije je ostavila.....

hvala ti od srca a evo vidim blizi se srecan dan za tebe isto.....:grin:
Samo hrabro i drzim palceve.A Tikica ce se javiti vec siguran sam :ohman:

Gandy77
10.10.2016, 14:51
Markoss u pravu si.Evo ga covek :grin:
Ja sam odbijem prosle godine u Decembru zbog srednje skole, odnosno ne priznaju moju srednju skolu kao takvu u Usa jer nema predmeta tipa matematika,fizika,hemija nego su sve strucni predmeti vezani za teologiju. Dakle ukoliko imate bilo koju drugu srednju skolu osim Bogoslovije naravno da je u kontinuitetu 12 godina osnovna,srednja skola, prolazite. Ja sam studirao na Bogoslovskom fakultetu u Bg i rekli su mi da ukoliko diplomiram do kraja programa za moju godinu...dakle 2016...dace mi vizu. Dakle cak i kada imate ovakvu situaciju ukoliko imate fax zavrsen ne bi trebalo da bude problema. Inace ja sam nakon toga otisao za Austriju i evo tamo sam jos uvek.Upisao sam ovde fax na univerzitetu u Grazu i eto. Sve ovo sa green cardom mi je promenilo zivot svakako. Tako i da vas odbiju ne brinite jer sve se na kraju zavrsi nekako kako je najbolje za svakoga. Ulazim i dalje redovno na forum ali izbegavam da ucestvujem u diskusijama osim kada zaista mogu da pomognem nekim savetom mada forum je toliko opsiran da ne postoji tema koja nije razradjena do detalja. Eto toliko od grabovca za sada i veliki poz ovom prilikom za tebe Markoss sto si me se setio i naravno za Tikicu ako je ima ovde jos uvek :grin:
Moderatori sorry za post u ovoj temi ali reko da se nadovezem na Markossev post.

Zanima me da li bi neka prekvalifikacija bila prihvacena? Mislim da ne bi, ali bolje da proverim i da cujem drugo misljenje. Posto sam i ja zavrsio Bogosloviju ali za razliku od tebe nisam upisao fakultet.

Kilimandzaro
10.10.2016, 19:57

joj hvala, sutra idemo, da li treba da ti opisem nas state of mind danas???:blink::blink:

JelenaX
10.10.2016, 20:37
Grabovac, baš mi je drago zbog vas ;) Želim vam mnogo sreće!

wayne89
10.10.2016, 22:47
Kako i site ovde i jas se utepav od chitanje po ovoj forum i do sega ne sum sretnal konecen odgovor na odbijeni za nedovolno dokazi za vrska.

Dali nekoj ovde ima sretnato vakov slucaj?

Me interesira bidejki sum vo specificen slucaj, vo vrska skoro 10 meseci i sakam vo najdobar slucaj da ziveam vo usa so mojata devojka / idna sopruga bidejki drugata opcija so chekanje minimum 2 godini sekako deka ne ni se dopaga.

Megutoa neznam dali dokolku odime sega zaedno na intervju se stvara golem rizik poradi samoiot vremenski period na vrskata.

DOkazi imame dosta so patuvanja i se ako treba kje ostavam i telefon kaj niv samo da znam deka e dovolno :)

R_I_B
11.10.2016, 00:55
Kako i site ovde i jas se utepav od chitanje po ovoj forum i do sega ne sum sretnal konecen odgovor na odbijeni za nedovolno dokazi za vrska.

Dali nekoj ovde ima sretnato vakov slucaj?

Me interesira bidejki sum vo specificen slucaj, vo vrska skoro 10 meseci i sakam vo najdobar slucaj da ziveam vo usa so mojata devojka / idna sopruga bidejki drugata opcija so chekanje minimum 2 godini sekako deka ne ni se dopaga.

Megutoa neznam dali dokolku odime sega zaedno na intervju se stvara golem rizik poradi samoiot vremenski period na vrskata.

DOkazi imame dosta so patuvanja i se ako treba kje ostavam i telefon kaj niv samo da znam deka e dovolno :)

Najbilje opcija tuka ti e da igras na karta sto e mozno pokasno prakjanje na DS ot so shto bi ti se prolongiralo i intervjuto a vo toa vreme ke imate sto poveke vreme pominato vo vrska/brak

wayne89
11.10.2016, 01:34
Najbilje opcija tuka ti e da igras na karta sto e mozno pokasno prakjanje na DS ot so shto bi ti se prolongiralo i intervjuto a vo toa vreme ke imate sto poveke vreme pominato vo vrska/brak

DS ot mi e vekje praten od 23 Juni od prichina shto togash ne bevme sigurni vo odlukite i odluchivme da ostavime vremeto da pokaze i ete vremeto pokaza isto deka ne sakame da se delime u nikoj sluchaj :)

Kako i da e fala na odgovorot.

I ti da ne si vo slichna situacija?

grabovac84
11.10.2016, 11:07
Grabovac, baš mi je drago zbog vas ;) Želim vam mnogo sreće!

Hvala Jelena stari saborce :grin:
pa malo sam bio odmarao od lutrije i svega ovde ali eto udjem povremeno da vidim kako je ekipa :grin:

R_I_B
12.10.2016, 12:27
ds ot mi e vekje praten od 23 juni od prichina shto togash ne bevme sigurni vo odlukite i odluchivme da ostavime vremeto da pokaze i ete vremeto pokaza isto deka ne sakame da se delime u nikoj sluchaj :)

kako i da e fala na odgovorot.

I ti da ne si vo slichna situacija?

не, заедно бевме околу 4 год пред браков :/
пробајте ништо не кошта, ако навистина се сакате и можете да го убедите конзулот во тоа... со среќа како и да е :)))

wayne89
12.10.2016, 20:58
не, заедно бевме околу 4 год пред браков :/
пробајте ништо не кошта, ако навистина се сакате и можете да го убедите конзулот во тоа... со среќа како и да е :)))

:D fala kje vidam shto kje pravam ovoj period

Pa toa e rabotata sho ne sum sretnal odbieni zaradi realna vrska i neznam dali moze da ne koshta ( vo ovoj sluchaj dobra idnina i $330 ) :))

NIe sekako planirame da se zemame samo dvoumenjeto e dali sega e rizicno vaka ili otkako eden e vekje tamu.

Sretnav statistiki (vidi ovde (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DU_iXj4WorqPJo0eF8q2Pc78zuUdvzhHdR7WMbee9K8/edit)) od Intervjua od stranata na britsimon za DV 2015 kade ako filtriras za SKopje (SKO) ima mnogu malku odbieni. Po moja pretpostavka ne bi trebalo realna vrska da odbijat. Moze malko ke cekas i ke izniknesh beli vlakna samo :)

Eliass
07.11.2016, 14:49
Nekako imam utisak citajuci postove da niko ko je izvucen nije odbijen,neko je cak napisao i da u nekim slucajevima su prosli i sa vandrednom skolom,a s obzirom da ima dosta zanimanja u kategoriji 4 i 5,mala je verovatnoca da bude neko odbijen osim verovatno ako su lica bezbednosno interesantna...dakle opusteno,vazno je samo biti izvucen a sve ostalo cemo lako...

brat od ujaka moje koleginice ima samo osnovnu skolu, radio je kao cuvar banke 5 godina, njegova zena je takodje sa osnovnom skolom, I zamislite nju izvuku na green card I vec od februara ove godine zive srecno u Chikago!! I ja ih licno poznajem I bas me cudilo kad sam ovde procitala da se zahteva srednja skola a njih dvoje samo sa 8 razreda! tako da ima I tu neceg...

R_I_B
07.11.2016, 16:05
brat od ujaka moje koleginice ima samo osnovnu skolu, radio je kao cuvar banke 5 godina, njegova zena je takodje sa osnovnom skolom, I zamislite nju izvuku na green card I vec od februara ove godine zive srecno u Chikago!! I ja ih licno poznajem I bas me cudilo kad sam ovde procitala da se zahteva srednja skola a njih dvoje samo sa 8 razreda! tako da ima I tu neceg...

Epa togas sigurno imale rabotno iskustvo sto im go priznale !

Zana
07.11.2016, 20:02

Ima nečeg - onog što se prećuti: tako smo imali novog imigranta koji je posle dve nedelje kupio novi auto sa 0% kamatom, a da nije pojasnio da ima rođenu sestru ovde koja je potpisala loan, pa je ispalo da moze da se povoljno dobije kredit za auto i bez kreditne istorije... a imali smo i prekonoćno pretvaranje trećeg stena u četvrti. Sve je moguće. Na ljudima je da sami procene, ako nemaju tu sposobnost - onda neka veruju u bajke. Ima i tu nečeg.

Ljudi veruju u sve i svašta, što god da im daje nadu za rešenje sopstvenog problema, pa sad nema veze šta većina kaže: u njihov algoritam se uklapa jedino ono što kaže da pravila ambasade nisu pravila, nego po balkanskom je to samo samo za "nesposobne", diplome se dobijaju preko noći (kad može predsednik, što ne bi i ostali narod), a najlepše su te priče od strica komšije od pašenog od mog kuma Đure :woohoo: ali znate kako, ja sam se ubeđivala ranije... sad ono, šta ću ja tu, naši stari kažu na greškama se uči (moderan prevod: ovce su za šišanje). Aj', pa srećno svima na ovogodišnjoj lutriji, Ž

Eliass
08.11.2016, 14:02
Pa ima on sestru u Chicago, znaci ziva istina da su oboje sa osnovnom, samo sto je ovaj radio kao security banke. Uglavnom moja koleginica kaze meni ti postujes pravila I samo citas, dok ovi tamo otisli niti sanjali nisu o tome...
Srecno svimaaa nama sto smo konkurisali ove godine :1081:

stanema
08.11.2016, 17:42
Pa ima on sestru u Chicago, znaci ziva istina da su oboje sa osnovnom, samo sto je ovaj radio kao security banke. Uglavnom moja koleginica kaze meni ti postujes pravila I samo citas, dok ovi tamo otisli niti sanjali nisu o tome...
Srecno svimaaa nama sto smo konkurisali ove godine :1081:

Kao sto vam je i Zana rekla, neka svako veruje u sta god zeli. Oni sigurno nisu bili izvuceni na osnovu skole, vec na osnovu zanimanja. A ako nisu izvuceni na osnovu zanimanja, onda uopste nisu ni igrali DV Lottery, nego su mozda npr. otisli turisticki kod te sestre pa su poceli nesto da muckaju i smuckali. A mozda jos uvek nisu nista ni smuckali pa su jos uvek tamo ilegalno, samo ne zele da vam kazu istinu. Tako da nema potrebe siriti dezinformacije na ovom mestu, jer verujem da je ipak ova gora opcija.

A to misljenje ljudi kao sto ima i vasa koleginica me izuzetno nervira, i bas zbog takvog misljenja, "kako prevariti nekoga sto bolje" smo tu gde jesmo, a tu cemo po svemu sudeci jos dugo i ostati. Pravia zemlje koja je mnogo uredjenija od nase bi trebalo postovati, jer ako ih ne postujes, rizikujes da budes zestoko, ali pravedno, kaznjen. Oni nisu sanjali, ali ako su otisli turisticki i ostali, sada sanjaju samo kosmare.

Poz.

jasmin_nikol
08.11.2016, 23:57
Pozdrav Grabovac i od nas!!! Nismo Vas zaboravili i drago nam je da ste našli neki drugi put. Ko zna zašto je to tako bolje. Mi čekamo sledeći krug. I Tikici želimo da nam se javi i da je dobro.... Pozdrav!

bojan1981
09.11.2016, 01:56
Kao sto vam je i Zana rekla, neka svako veruje u sta god zeli. Oni sigurno nisu bili izvuceni na osnovu skole, vec na osnovu zanimanja. A ako nisu izvuceni na osnovu zanimanja, onda uopste nisu ni igrali DV Lottery, nego su mozda npr. otisli turisticki kod te sestre pa su poceli nesto da muckaju i smuckali. A mozda jos uvek nisu nista ni smuckali pa su jos uvek tamo ilegalno, samo ne zele da vam kazu istinu. Tako da nema potrebe siriti dezinformacije na ovom mestu, jer verujem da je ipak ova gora opcija.

A to misljenje ljudi kao sto ima i vasa koleginica me izuzetno nervira, i bas zbog takvog misljenja, "kako prevariti nekoga sto bolje" smo tu gde jesmo, a tu cemo po svemu sudeci jos dugo i ostati. Pravia zemlje koja je mnogo uredjenija od nase bi trebalo postovati, jer ako ih ne postujes, rizikujes da budes zestoko, ali pravedno, kaznjen. Oni nisu sanjali, ali ako su otisli turisticki i ostali, sada sanjaju samo kosmare.

Poz.

Svakodnevno sam na ovom forumu, mnogo sam toga procitao i suzdrzavam se da komentarisem odnosno da dajem bilo kakav info ukoliko nisam siguran, a sada jesam.

Prilikom izvlacenja jedinu ulogu koju igra je SRECA.
Znaci nema NIKAKVE VEZE skola, bracni status, proslost (kriminalna) niti bilo sta.
Ukoliko je neko popunjavao prijavu za lutriju vrlo dobro zna da nista od ovoga nije navedeno prilikom apliciranja.
Potrebno je: Ime prezime, adresa, e mail adresa, datum rodjenja, bracni status, visina stepena obrazovanja,zemlja u kojoj si rodjen i u kojoj zivis.
Mislim da je to sve.
Dakle nigde se ne pominje sta si zavrsio. Ukoliko te izvuku zahvali se sreci, a nakon toga dolaze sve moguce provere i tada popunjavas ds-260 obrazac gde ima pregrst pitanja koja su vezana za licne podatke, bracni status i podatke supruznika, osudjivanost, vojska, gde si ziveo, da li si hiv pozitivan... Mnogo toga.
Ovo pisem jer sam prosao prvi krug i ocekujem razgovor u ambasadi.

E tu sad lezi zackoljica oko svega gore o cemu ste diskutovali.

Molim vas ne iznosite pausalna i neproverena misljenja (nerelevantna) kako drugi clanovi foruma ne bi dolazili u zabludu.

Nije sramota ne znati, vec ne pitati!
Nadam se da me necete pogresno shvatit.
Preporucujem da se dobro procita forum, da se dosta toga izgugla, prodiskutuje sa nekim, pozove ambasada pa tek na osnovu svega toga da se da misljenje.
Mnogo sam cita, trazo, uspotavio kontakte pa se ne usudjujem da olako pisem i pravim se pametan.

Nadam se da cu proci citav proces, a nakon toga da vam prenesem svoje iskustvo ko je ce biti objektivno!
Do tada zelim vam svako dobro i srecu u izvlacenju!

Eliass
09.11.2016, 09:42

Poz.

Hvala na objasnjenju, sigurno je u pitanju ta druga opcija, oni su tamo otisli februara, onda su avgusta bili ovde mesec dana I sad se ponovo vratili tamo. Sto se tice skolovanja to znam 100% znaci nije da verujem koleginici, ali je onda u pitanju zanimanje ili to muckanje... Izvinite mozda sam pogresila sto sam ovde napisala, ali verujte morala sam kako bih dala doticnoj da procita I uveri se o pravilima DV..

stanema
09.11.2016, 16:43
@bojan1981
Poenta mog posta je bila da ako nemaju minimalno 12 godina skole ili 2 godine relavantnog radnog iskustva, onda nisu ni mogli da dobiju GC, pa makar bili izvuceni i 100 puta. Ali, tako je, trebalo je da stavim "nisu dobili GC" umesto "nisu izvuceni", sto bi bilo najpreciznije.

Poz.

bojan1981
10.11.2016, 02:46
@bojan1981
Poenta mog posta je bila da ako nemaju minimalno 12 godina skole ili 2 godine relavantnog radnog iskustva, onda nisu ni mogli da dobiju GC, pa makar bili izvuceni i 100 puta. Ali, tako je, trebalo je da stavim "nisu dobili GC" umesto "nisu izvuceni", sto bi bilo najpreciznije.

Poz.

Sorry ali razumeo sam malo drugacije. I sad kad procitam prvobitan post koji si napisao isto bih shvatio.

Bitno je da smo se na kraju ipak razumeli.
:;D:

EMIGRANT
11.05.2017, 23:34
bez brige si ako imas trogod stednju i trogod visu, evo ja sam primer da nissam odbijen, samo cete pitati koja ti je to visa skola i koji smer i to je to

Da li je problem ukoliko imam završenu srednju trogodišnju školu (redovno) i odmah nakon te srednje i višu školu (redovno), sa tim da je ta viša škola tada trajala pet semestara, odnosno dve i po godine a ne tri godine kao ove visoke škole danas?

Samo da napomenem da sam posle te više škole, nakon duže pauze, sa tom višom školom upisao i fakultet i završio ga po bolonji, sve u roku i redovno, samo što sam bio jednu godinu apsolvent.

BetterFuture
12.05.2017, 00:36
Da li je problem ukoliko imam završenu srednju trogodišnju školu (redovno) i odmah nakon te srednje i višu školu (redovno), sa tim da je ta viša škola tada trajala pet semestara, odnosno dve i po godine a ne tri godine kao ove visoke škole danas?

Samo da napomenem da sam posle te više škole, nakon duže pauze, sa tom višom školom upisao i fakultet i završio ga po bolonji, sve u roku i redovno, samo što sam bio jednu godinu apsolvent.
Nije problem, naravno. Bitno je minimum 12 godina redovnog skolovanja, sto Vi imate​.

SEEUSAIC
12.05.2017, 01:55
Nije problem, naravno. Bitno je minimum 12 godina redovnog skolovanja, sto Vi imate​.

Nema, treci stepen je njegova srednja skola. "Redovno, dvanaestogodsinje" se odnosi samo na high school. Sa zavrsenom visom i fakultetom je ok, tako da oko toga ne bi trebalo da bude problema.

Sup.Mod.

markoss
12.05.2017, 03:34
Ja sam zavrsio srednju trogod, pa posle 5 god pauze upisao visu po bolonji.
Stavi u ds260 da si bachelor kao sto i jesi i nema brige

EMIGRANT
12.05.2017, 22:36
Ja sam zavrsio srednju trogod, pa posle 5 god pauze upisao visu po bolonji.
Stavi u ds260 da si bachelor kao sto i jesi i nema brige

Hvala vam puno na brzim odgovorima :)

Sve ću to lepo da popunim u ds-260 formularu, uneću i za srednju školu i za višu i za fakultet, datume trajanja, od kad do kad, pošto imam sva svedočanstva i diplome.

Još 3. maja sam proverio da li sam izvučen i video da jesam, tako da ako to neko evidentira u tabeli može da me ubaci, nemam u poptisu onu istoriju ranijih pokušaja, jer u podešavanjima mog naloga ne mogu da otkrijem kako da dodam taj POTPIS, možda zbog toga što nemam dovoljan broj napisanih poruka, eto u vezi toga bi mogao neki administrator da mi pomogne.

Broj mi je veoma nizak 43XX, imam dve dileme:

1. Mailing and Permanent Address Information (nemam baš nikoga u U.S.)
2. O drugoj dilemi za sada ne mogu da vam pišem ali ću vam napisati na kraju, ili postepeno (kao u zoni sumraka je).

Svakako planiram da završim ds-260 obrazac do kraja maja.

mekica
21.10.2017, 09:32
Zdravo drugari..
Citala sam dosta po forumu, uzduz i popreko, medjutim, nisam nasla jedan podatak koji me zanima.
Naime, moj verenik je zavrsio trogodisnju skolu, nakon cega je vanredno zavrsio 4.stepen - ok, shvatila sam da se to ne priznaje i to je ok.
Medjutim, on ima 12 godina iskustva u poslu koji zadovoljava uslov traznje( svp minimum 7).
E sad, mene interesuje da li je neko pozeleneo na osnovu radnog iskustva?
Prilikom popunjavanja aplikacije u delu obrazovanja nema opcije da se prijavljujete na osnovu iskustva, pa me zanima u kom delu se to navodi?
Hvala unapred svima na odgovoru.

Taty2
22.10.2017, 09:05
Ne navodi se nikako u aplikaciji, to ide tek kasnije u obrascu ako ste dv lottery selectee, a u kojem slučaju je na vama da se potrudite/ prikupite što više dokaza na tu stavku za intervju; bez borbe nema ništa

mekica
22.10.2017, 12:05
Da, jasno mi je- bez borbe nema nista :;D:
Ali na forumu nisam naisla jos uvek na nekog da je dobio GC na osnovu iskustva..:no:

Katleja Liki
22.10.2017, 13:05
Da, jasno mi je- bez borbe nema nista :;D:
Ali na forumu nisam naisla jos uvek na nekog da je dobio GC na osnovu iskustva..:no:
Postovana, forumas Uncle Sem je uspjesno pozelenio, na osnovu radnog iskustva i to skoro. Imate jos clanova, koji su ranije isto na osnovu radnog iskustva isli na dobijanje zelene karte. Koristite opciju pretrage, mozete pronaci dosta informacija koje Vas zanimaju. Zaista treba malo vremena da posvetite forumu i naci cete sve. Bar ja , do sada na sve nedoumice koje sam imala, nasla sam odgovor. Pozdrav i srecno.

UncleSam
22.10.2017, 19:55
Zdravo drugari..
Citala sam dosta po forumu, uzduz i popreko, medjutim, nisam nasla jedan podatak koji me zanima.
Naime, moj verenik je zavrsio trogodisnju skolu, nakon cega je vanredno zavrsio 4.stepen - ok, shvatila sam da se to ne priznaje i to je ok.
Medjutim, on ima 12 godina iskustva u poslu koji zadovoljava uslov traznje( svp minimum 7).
E sad, mene interesuje da li je neko pozeleneo na osnovu radnog iskustva?
Prilikom popunjavanja aplikacije u delu obrazovanja nema opcije da se prijavljujete na osnovu iskustva, pa me zanima u kom delu se to navodi?
Hvala unapred svima na odgovoru.

Pozdrav .. Mekica
Kod mene je ista situacija trogodisnja srednja . Cetvrti razred vanredno .. radno iskustvo od 9 godina sa onet liste .. i dobio sam gc na osnovu radnog iskustava .. ako se iskustvo podudara sa onim na onet listi .. onda bez brige ..

mekica
22.10.2017, 21:37
UncleSem, bas sam pozelela da se ti prikljucis diskusiji, obzirom da si u istoj situaciji :;D:
Hvala puno na odgovoru.
Pretpostavljam da si odneo brdo dokumenata kako bi dokazao radno iskustvo.
Njegovo zanimanje ima SVP 7.( electrical engineer)
Da li si ti bio nosilac prijave?

Hvala jos jednom na odgovoru.

UncleSam
22.10.2017, 23:47
UncleSem, bas sam pozelela da se ti prikljucis diskusiji, obzirom da si u istoj situaciji :;D:
Hvala puno na odgovoru.
Pretpostavljam da si odneo brdo dokumenata kako bi dokazao radno iskustvo.
Njegovo zanimanje ima SVP 7.( electrical engineer)
Da li si ti bio nosilac prijave?

Hvala jos jednom na odgovoru.

Prije intervijua sam pozvao ambasadu i objasnio im situaciju.. i pitao sta je potrebno da donesem na interviju . Pored tog ja sam ponio sve sto mi je palo napamet i sto sam mislio da moze pomoc . U ambasadi su uzelio samo on o sto su mi i rekli kada sam se raspitivao .
Ja sam nosilac . Supruginu diplomu nisu ni uzeli prilokm predaje dokumenata .
Da li ste i V izvuceni , ili tek se prijavljujete ..
Lp

mekica
22.10.2017, 23:54
Mi smo se prijavili, cekamo.
Samo zelim da se informisem na vreme,u slucaju da nas izvuku.:;D:
Svako dobro 😀

newpain01
25.05.2018, 11:56
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje u vezi srednje skole, gde mozemo proveriti dali je skola priznata?
Ja sam zavrsio 4 godisnju strucnu srednju skolu, gradezna struka. Dali je neko bio na intervju sa gradeznom srednjom?

damagon
25.05.2018, 15:29
Bitno je da imas zavrsenu cetvorogodisnju srednju skolu (redovno) i to 4 godine u kontinuitetu , znaci da nisi pravio pauze, ponavljao i slicno. Potrebna su ti svedocanstva i diploma kako bi to dokazao

newpain01
25.05.2018, 15:57
Bitno je da imas zavrsenu cetvorogodisnju srednju skolu (redovno) i to 4 godine u kontinuitetu , znaci da nisi pravio pauze, ponavljao i slicno. Potrebna su ti svedocanstva i diploma kako bi to dokazao

da, to sve ispunjujem, samo sam hteo znati dali strucna skola je ok zato sto sam procitao da ne prihvacuju vocational school.

Svenson
25.05.2018, 19:49
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje u vezi srednje skole, gde mozemo proveriti dali je skola priznata?
Ja sam zavrsio 4 godisnju strucnu srednju skolu, gradezna struka. Dali je neko bio na intervju sa gradeznom srednjom?

Ako sam dobro razumeo, to je građevinska škola. Ako je ta škola u pitanju, to je traženo zanimanje u USA. Šta više, veoma traženo.
A priznato je, sigurno.

newpain01
28.05.2018, 15:11
Ako sam dobro razumeo, to je građevinska škola. Ako je ta škola u pitanju, to je traženo zanimanje u USA. Šta više, veoma traženo.
A priznato je, sigurno.

Tacno ste razumeli, građevinska škola. Hvala na odgovoru.

tile83
16.07.2018, 00:03
I tako, najveće nocne more postadoše java... nas petoro-Rejected. Naime, pre 10 godina suprug I ja smo u Americi ostali vise od 365 dana overstayed. Bili smo upućeni ali smo se nadali da nas nece odbiti jer nas samo 20 dana deli od punih 10 godina (20. Oktobar). Svi su u Ambasadi bili ljubazni, I pokazivali da im je bas žao I savetovali da igramo opet. Ako znate nekog ko je u situaciji slicnoj našoj pa eto bar informacije da ne treba ni da igraju pre isteka 10 god. Mi smo saznali na najbolniji način. Pozdrav od svih nas I zelim vam da svi dobijete sansu za bolji život!

ikac89
16.07.2018, 00:52
:wtf:
Iskreno, baš mi je žao i zbog vas, a posebno zbog dece. Ne znam šta da kažem. Mogu samo da zamislim kako se osećate. Pretpostavljam da su vam prvo uzeli pare, pa su vam tek onda rekli da ste odbijeni.

tile83
16.07.2018, 09:11
:wtf:
Iskreno, baš mi je žao i zbog vas, a posebno zbog dece. Ne znam šta da kažem. Mogu samo da zamislim kako se osećate. Pretpostavljam da su vam prvo uzeli pare, pa su vam tek onda rekli da ste odbijeni.
Hvala sto sao secate, mnogo nam je tesko, ćera ima 6 godina I rasplakala se u sred Ambasade tako da smo mi morali ostati pribrani zbog njih... da, prvo 330x5 sto nisu velike pare kad dobijete šansu ali kad treba ostati ovde... :no: tuga! Nije ni vama lako I vama je sansa oduzeta. Tako to ove godine bi za nas Krusevljane - bar dobismo fontane :;D:

17.07.2018, 03:23
I tako, najveće nocne more postadoše java... nas petoro-Rejected. Naime, pre 10 godina suprug I ja smo u Americi ostali vise od 365 dana overstayed. Bili smo upućeni ali smo se nadali da nas nece odbiti jer nas samo 20 dana deli od punih 10 godina (20. Oktobar). Svi su u Ambasadi bili ljubazni, I pokazivali da im je bas žao I savetovali da igramo opet. Ako znate nekog ko je u situaciji slicnoj našoj pa eto bar informacije da ne treba ni da igraju pre isteka 10 god. Mi smo saznali na najbolniji način. Pozdrav od svih nas I zelim vam da svi dobijete sansu za bolji život!

Mnogo mi je zao :smrc::smrc::smrc: I meni je najvise zao zbog dece :smrc::no: stvarno mi nije jasno zasto su vas odbili :smrc: Uz vas sam,i puno vas pozdravljam!

aleksandarzz
17.07.2018, 14:44

Tuga:no:
Iskreno se nadam da cete dobiti novu sansu. I vi i ostali koji nisu dosli na red.

ana2018
17.07.2018, 22:12

Imam ja jedno pitanje, nemojte da me uzmete za zlo: ako ste znali da vas samo 20 dana deli od 10 godina nakon boravka u USA, zasto niste probali da odlozite intervju, da barem tu nedoumicu otklonite?
Velika je stvar i nadanje i zelja da se dodje ovde, ali mozda ste bre ljudi mogli i tu malu stvar da nekako prebrodite i odlozite intervju....
Bas mi je zao.... rasplakah se i ja.... ali nema nista od plakanja, glavu gore i samo gledajte napred u buducnost zbog vas, vase dece!

mveruovic
17.07.2018, 22:34
Kad ste popunili ds260? Svakako ako ste tamo odgovorili da ste ostali vise od godinu dana, nije mislim bitno za intervju kada se odrzava nego stanje u trenutku popunjavanja ds260.

tile83
17.07.2018, 22:56
Imam ja jedno pitanje, nemojte da me uzmete za zlo: ako ste znali da vas samo 20 dana deli od 10 godina nakon boravka u USA, zasto niste probali da odlozite intervju, da barem tu nedoumicu otklonite?
Velika je stvar i nadanje i zelja da se dodje ovde, ali mozda ste bre ljudi mogli i tu malu stvar da nekako prebrodite i odlozite intervju....
Bas mi je zao.... rasplakah se i ja.... ali nema nista od plakanja, glavu gore i samo gledajte napred u buducnost zbog vas, vase dece!
Niste razumeli, a probala sam sve objasniti... nije problem datum intervjua. Mi jesmo sve itekako odlozili (mogli smo doci na red u dec 2017) slanjem ds obrasca tek 24. Marta. 2018. Problem je 20. Okt 2008 kao datum izlaska iz zemlje, dakle 20. Okt 2018 bi nam se najranije mogla izdati viza-navrsava se punih 10 godina, a fiskalna godina I poslednja viza koja se može izdati je 30. Sep 2018. Pozdrav!

tile83
17.07.2018, 23:02
Kad ste popunili ds260? Svakako ako ste tamo odgovorili da ste ostali vise od godinu dana, nije mislim bitno za intervju kada se odrzava nego stanje u trenutku popunjavanja ds260.
S obzirom da nam je konzul rekla da je problem tih 20 dana mislim da bi nas mogli staviti na AP do punih 10god ali pod uslovom da je to pre 30. Sep a nije tako da :no: mozda nam Usa nije sudjena, igracemo lutriju a oprobati Skandinaviju... Veliki pozdrav!

mveruovic
17.07.2018, 23:26
Zao mi je bas, dosta para propalo ali prvenstveno sansa za nov zivot.

misternice
18.07.2018, 15:58
Sansa za "novi" zivot uvek postoji. Glupo je razmisljati da je green card jedini izlaz iz Srbije (ovo nije namenjeno nikome posebno vec svima koji tako razmisljaju). Ukoliko imate priliku, probajte nesto za Evropu. Na kraju, igrajte ponovo, postoje ljudi koje su i tri puta izvukli ;)

tile83
18.07.2018, 22:04
Sansa za "novi" zivot uvek postoji. Glupo je razmisljati da je green card jedini izlaz iz Srbije (ovo nije namenjeno nikome posebno vec svima koji tako razmisljaju). Ukoliko imate priliku, probajte nesto za Evropu. Na kraju, igrajte ponovo, postoje ljudi koje su i tri puta izvukli ;)
Hvala Misternice na recima podrške. U gornjem postu mozete videti da nam je plan upravo takav. Vama zelim puno useha I novih sansi u Usa ;-)

Nikola Zuy
25.08.2018, 01:17
Da li neko zna ako me kojim slučajem izvuku, da li će mi praviti problem sto sam u osnovnoj školi jednu godinu ponavljao:nene:, srednja škola završena sve u roku, upisan fakulet(četvorogodišnje studije), još jedna godina do završetka...

BetterFuture
25.08.2018, 01:49
Da li neko zna ako me kojim slučajem izvuku, da li će mi praviti problem sto sam u osnovnoj školi jednu godinu ponavljao:nene:, srednja škola završena sve u roku, upisan fakulet(četvorogodišnje studije), još jedna godina do završetka...
Nece Vam praviti problem, jer imate skolovanje u kontinuitetu. Ponavljanje jednog razreda spada u redovno skolovanje.

Nikola Zuy
25.08.2018, 02:19
Nece Vam praviti problem, jer imate skolovanje u kontinuitetu. Ponavljanje jednog razreda spada u redovno skolovanje.

Hvala na odgovoru, ali ovde je neko napisao čini mi se ,, damagon”, da mora da bude školovanje u kontinuitetu( bez ponavljanja) on je to konkretno napisao za srednju školu, sad ne znam šta je tačno ..

slucajni_prolaznik
25.08.2018, 10:51

Mislim da se osnovna skola nakon zavrsene srednje podrazumeva i da je niko ne proverava.

Nikola Zuy
26.08.2018, 15:21
Mislim da se osnovna skola nakon zavrsene srednje podrazumeva i da je niko ne proverava.

Valjda bi trebalo tako da bude,
Hvala na odgovorima..

Sasha983
26.08.2018, 16:37
Bitan je kontinuitet u obrazovanju, ne rok...

neko krene ranije u osnovnu neko kasnije..

uran
06.10.2018, 01:14
S obzirom da nam je konzul rekla da je problem tih 20 dana mislim da bi nas mogli staviti na AP do punih 10god ali pod uslovom da je to pre 30. Sep a nije tako da :no: mozda nam Usa nije sudjena, igracemo lutriju a oprobati Skandinaviju... Veliki pozdrav!

a, jeste li mozda razmisljali kad ste prekoracili vizu kakve bi to implikacije moglo da ima na vas u buducnosti ? I na kraju krajeva na druge aplikante za vize iz nase zemlje ?

Simke
06.10.2018, 01:27
Odakle ti znas sto su oni prekoracili vizu kako ti kazes, i zasto stajes ljudima na muku? Sad im pametujes, a proslo je 10 godina od njihovog prekoracenja, da nisi ti mozda bio odbijen jer su oni ostali? Ne razumem. Imas previse slobodnog vremena druze. Pozdrav

tile83
09.10.2018, 04:30
@ uran - zivot pise romane, a mi nas ne bi menjali. Vama sve najbolje!
@simke - veliki pozdrav, hvala na razumevanju, covek se vidi, covek ne moze biti svako a "dobro se dobrim vraca". Samo napred!

SRBghost
09.10.2018, 10:09
a, jeste li mozda razmisljali kad ste prekoracili vizu kakve bi to implikacije moglo da ima na vas u buducnosti ? I na kraju krajeva na druge aplikante za vize iz nase zemlje ?

Srsly?! Kako je to uticalo na druge aplikante iz Srbije?! Mislim da je to ostavilo vece posledice na seksualni zivot zutih mrava u sumama Nikaragve nego na nase aplikante.

HalfBlue91
10.10.2018, 00:50
^ najbolji komentar ikada hahaha :bravo::1060: stvarno neki preteruju ovde i previse drame

uran
10.10.2018, 02:23
Srsly?! Kako je to uticalo na druge aplikante iz Srbije?! Mislim da je to ostavilo vece posledice na seksualni zivot zutih mrava u sumama Nikaragve nego na nase aplikante.

naravno da ima uticaja, ali na osnovu tvog komentara shvatam da ti to ne mozes da razumes pa ne vredi ni da ti objasnjavam.

SRBghost
16.10.2018, 06:09
naravno da ima uticaja, ali na osnovu tvog komentara shvatam da ti to ne mozes da razumes pa ne vredi ni da ti objasnjavam.

Auh, evo ga jos jedan natprosecno inteligentni... Da, u pravu si. Molim te da ne trosis svoje dragoceno vreme objasnjavajuci meni neukom. Ne vredi...:drool:

uran
16.10.2018, 17:01
Auh, evo ga jos jedan natprosecno inteligentni... Da, u pravu si. Molim te da ne trosis svoje dragoceno vreme objasnjavajuci meni neukom. Ne vredi...:drool:

nisi ti neuk vec si prost i bahat kao i vecina Srba. Zbog takvih smo i dogurali dovde da bezimo iz svoje zemlje i vucaramo se po belom svetu.

Ti ces se mog posta setiti kad bude htela da ti dodje majka da pricuva decu, sestra ili kum u posetu pa kad popuse za vizu ni krivi ni duzni, a sve zbog pametnjakovica koji uzmu vizu pa se ne vrate, vec ostaju muvaju, upisuju kojekakve fakultete i sl.

tile83
16.10.2018, 20:53
nisi ti neuk vec si prost i bahat kao i vecina Srba. Zbog takvih smo i dogurali dovde da bezimo iz svoje zemlje i vucaramo se po belom svetu.

Ti ces se mog posta setiti kad bude htela da ti dodje majka da pricuva decu, sestra ili kum u posetu pa kad popuse za vizu ni krivi ni duzni, a sve zbog pametnjakovica koji uzmu vizu pa se ne vrate, vec ostaju muvaju, upisuju kojekakve fakultete i sl.
Kako umete da kritikujete, a onda i sami koristite termine ne prilagodjene ovakvom forumu. Ljudi su se prikljucili forumu da bi culi tudje price i podelili svoje. Molim vas da ruzne reci ostavite za kod kuce, a ovde ste dobrodosli da argumentovano iskazete svoje misljenje na primeren nacin. Pozdrav i vama ce trebati puno srece sa takvim stavom! Nista nije crno ni belo, imajte razumevanja za druge. A ako zaista uspevate da sve u zivotu radite po propisu, onda bravo!

uran
16.10.2018, 22:27
Kako umete da kritikujete, a onda i sami koristite termine ne prilagodjene ovakvom forumu. Ljudi su se prikljucili forumu da bi culi tudje price i podelili svoje. Molim vas da ruzne reci ostavite za kod kuce, a ovde ste dobrodosli da argumentovano iskazete svoje misljenje na primeren nacin. Pozdrav i vama ce trebati puno srece sa takvim stavom! Nista nije crno ni belo, imajte razumevanja za druge. A ako zaista uspevate da sve u zivotu radite po propisu, onda bravo!

a kako ti umes ovde da popujes bolje bi ti bilo da si pre deset godina rekla: hey, necu da pravim overstay jer ce me to uciniti kasnije inadmissible.

damagon
16.10.2018, 22:44
Uran stvarno nema potrebe da stajes ljudima na muku, kao da su oni hteli da sve tako ispadne na kraju. Gledaj svoja posla

mveruovic
16.10.2018, 23:06
Ja ne znam da l sam dobro shvatio, ali njega je frka jer nema zelenu kartu i igra lutriju bezuspesno, pa se plasi da mu neko ne zauzme mesto...

uran
16.10.2018, 23:34
Ja ne znam da l sam dobro shvatio, ali njega je frka jer nema zelenu kartu i igra lutriju bezuspesno, pa se plasi da mu neko ne zauzme mesto...

pa dobro prizetko necemo se sad vredjati.

GC uopste ni ne igram vise jer sam nasao nacin kako da dodjem, a da li cu da ostanem to cu tek da vidim kad izvagam. Ipak sam ja imao lep zivot i EU.

mveruovic
16.10.2018, 23:53
Haha prizetko, duhovit si u pm :) .

Dok.
17.10.2018, 12:09
Pa to sve gleda farmu i zadrugu.

Nije zanimljivo ako niko ne vidi.

Svenson
17.10.2018, 21:09
U pravu je @uran za one koji ostaju na crno. Ako se tako nešto često dešava, zemlja ide na listu problematičnih, pa se vize teže odobravaju. Kad sam bio u ambasadi, otprilike pola aplikanata je bilo odbijeno. Pooštrili su kriterijume za dobijanje vize.

damagon
17.10.2018, 21:37
Svenson izvini ali ja se ne slazem sa tobom.
Verovatno je vecina tih ljudi apliciralo za turisticku vizu, i svi znamo da ih tu dosta odbijaju.
Jedan od clanova koji je ovde pre bio aktivan, ujedno je i osnivac bloga work and travel iskustvo, i ne znam da li je bio podatak za 2017 ili 2016. godinu a to je da je svaki sedmi ili osmi student iz Srbije ostao u Americi nakon isteka vize, ako tako posmatras onda niko vise ne bi trebao da dobije J1 vizu... a sa druge strane, pogledaj koliko je nasih studenata ove godine dobilo J1 vizu ....
Takodje ne znam da je neko odbijen za green card za proslu godinu osim clana Tile83 koji nisu imali srece zbog overstay-a

Uostalom moj Ujak koji je iz IT oblasti je bez ikakvih problema dobio radnu vizu, a znamo da svi iz IT-a zele da idu u USA

Simke
17.10.2018, 22:20
Uran nikako nije upravu za ovo sto u ovoj temi prica.
Posto on kaze da ce da vidi dali ce da ostane u USA, kako ce da dobije GC ako ne mulja, posto to nema. Morace da se snalazi, i svi nasi ljudi koji su ostali tamo i zavrsavali papire su kroz teske muke prosli ili jos prolaze, jer su prolazili kroz trnje da bi to ostvarili i treba da im se skine kapa.
A ovakvi ljudi sto ovde prozivaju, napadaju, i staju na muke, nikad nece ni dobiti GC jer su pakosni i zavidni.

uran
17.10.2018, 23:12
ja uopste ni ne igram DV !

Meni licno je sasvim svejedno ko ce dobiti DV.

Svenson
18.10.2018, 09:16
Svenson izvini ali ja se ne slazem sa tobom.
Verovatno je vecina tih ljudi apliciralo za turisticku vizu, i svi znamo da ih tu dosta odbijaju.
Jedan od clanova koji je ovde pre bio aktivan, ujedno je i osnivac bloga work and travel iskustvo, i ne znam da li je bio podatak za 2017 ili 2016. godinu a to je da je svaki sedmi ili osmi student iz Srbije ostao u Americi nakon isteka vize, ako tako posmatras onda niko vise ne bi trebao da dobije J1 vizu... a sa druge strane, pogledaj koliko je nasih studenata ove godine dobilo J1 vizu ....
Takodje ne znam da je neko odbijen za green card za proslu godinu osim clana Tile83 koji nisu imali srece zbog overstay-a

Uostalom moj Ujak koji je iz IT oblasti je bez ikakvih problema dobio radnu vizu, a znamo da svi iz IT-a zele da idu u USA

DV je potpuno druga priča. Ako kandidat ispunjava sve uslove, dobija vizu. Ali nisam o tome pisao.

Pisao sam o običnim vizama. Pooštrena je politika izdavanja viza. Razloge svi znamo. Govorimo o "problematičnim" zemljama u koje spada i naša. Zbog čega nekome ne izdaju vizu ako posumnjaju da može da je zloupotrebi i ostane? Sigurno postoji statistika o ponašanju građana određene zemlje. Postoji i javni dokument "The World Factbook" koji izdaje CIA.
Mnogi su ovde pisali da teško dobijaju vize ljudi određenih godina i određenog bračnog i imovinskog stanja. Odakle njima (Amerikancima) ideja da takvim ljudima teško odobravaju vize? Da li ste razmišljali? Meni je pre no što sam dobio na DV lutriji puno ljudi predlagalo da zloupotrebim turističku vizu. Rekao sam im da hoću da odem i živim u Americi legalno. Znači, ima ovde ljudi koji bi zloupotrebili vizu, ali ima i onih koji žele da poštuju zakone. Živimo u zemlji u kojoj vlada korupcija i bezakonje. Nisu sve zemlje takve. Pogotovo nije takva Amerika.
Poslednjih godina su pooštrili kriterijume i za sve vize. Amerika želi da smanji imigraciju. Sa tim se treba pomiriti. Svojevremeno su nekim zemljama EU (par zemanja iz istočne Evrope) pretili da će im uvesti vize zbog velike zloupotre bebezviznog režima. Setite se pretnji Nemačke, kada su naši masovno počeli da zloupotrebaljavaju tek uspostavljen bezvizni režim.
Situacija je takva. Da smo u EU, ne bi nam trebale vize za odlazak u Ameriku. Da smo u EU, ne bi ni imali ove razloge da odemo tamo.
Da se ne zavaravamo: Spadamo u "problematične" zemlje i moramo da živimo sa tim.

Ne žele svi iz IT da odu u USA. Mnogima je dobro ovde i u Evropi. Mnogima toliko dobro ide da bolju ponudu ne bi našli u USA. U EU se takmiče ko će programerima ponuditi bolje uslove.
To mi je struka. Razgovaram svaki dan sa kolegama. Nije mi pričao neko drugi.

uran
18.10.2018, 18:05
DV je potpuno druga priča. Ako kandidat ispunjava sve uslove, dobija vizu. Ali nisam o tome pisao.

Pisao sam o običnim vizama. Pooštrena je politika izdavanja viza. Razloge svi znamo. Govorimo o "problematičnim" zemljama u koje spada i naša. Zbog čega nekome ne izdaju vizu ako posumnjaju da može da je zloupotrebi i ostane? Sigurno postoji statistika o ponašanju građana određene zemlje. Postoji i javni dokument "The World Factbook" koji izdaje CIA.
Mnogi su ovde pisali da teško dobijaju vize ljudi određenih godina i određenog bračnog i imovinskog stanja. Odakle njima (Amerikancima) ideja da takvim ljudima teško odobravaju vize? Da li ste razmišljali? Meni je pre no što sam dobio na DV lutriji puno ljudi predlagalo da zloupotrebim turističku vizu. Rekao sam im da hoću da odem i živim u Americi legalno. Znači, ima ovde ljudi koji bi zloupotrebili vizu, ali ima i onih koji žele da poštuju zakone. Živimo u zemlji u kojoj vlada korupcija i bezakonje. Nisu sve zemlje takve. Pogotovo nije takva Amerika.
Poslednjih godina su pooštrili kriterijume i za sve vize. Amerika želi da smanji imigraciju. Sa tim se treba pomiriti. Svojevremeno su nekim zemljama EU (par zemanja iz istočne Evrope) pretili da će im uvesti vize zbog velike zloupotre bebezviznog režima. Setite se pretnji Nemačke, kada su naši masovno počeli da zloupotrebaljavaju tek uspostavljen bezvizni režim.
Situacija je takva. Da smo u EU, ne bi nam trebale vize za odlazak u Ameriku. Da smo u EU, ne bi ni imali ove razloge da odemo tamo.
Da se ne zavaravamo: Spadamo u "problematične" zemlje i moramo da živimo sa tim.

Ne žele svi iz IT da odu u USA. Mnogima je dobro ovde i u Evropi. Mnogima toliko dobro ide da bolju ponudu ne bi našli u USA. U EU se takmiče ko će programerima ponuditi bolje uslove.
To mi je struka. Razgovaram svaki dan sa kolegama. Nije mi pričao neko drugi.

+

I DV je vazna u tom kontekstu. Neke zemlje nemaju pravo da igraju DV. Indija, Kina, Britanija, Kanada... Ko kaze da se i Srbija sutra ne moze naci na tom spisku i sta cete onda reci ?

Inace napraviti overstay u Americi je izuzetno glupa stvar, ali izuzetno, jer time ponistavate sebi bilo kakvu dalju perspektivu ovde. Takodje cak i ako je bar na 3 ili 10 godina to samo znaci da u tom periodu nikako ne mozete u SAD, a po isteku morate pisati peticiju za ukidanje zabrane koja ne mora biti odobrena itd itd....

Ali mi smo ziuzetno tvrdoglav narod i promenimo zemlju, ali ne promenimo pamet i nastavimo po srpski. I svako ce ti reci, ma daj sta lupas, znam ima jedna nasa sredjuje sve to. Yeah sure...

ikac89
18.10.2018, 18:20
Na to koje zemlje mogu, a koje ne da učestvuju na lutriji utiču druge stvari.

DVs are intended to provide an immigration opportunity for persons who are not from “high admission” countries. U.S. law defines “high admission countries” as those from which a total of 50,000 persons in the Family-Sponsored and Employment-Based visa categories immigrated to the United States during the previous five years. Each year, U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) counts the family and employment immigrant admission and adjustment of status numbers for the previous five years to identify the countries that are considered “high admission” and whose natives will therefore be ineligible for the annual Diversity Visa program. Since USCIS makes this calculation annually, the list of countries whose natives are eligible or not eligible may change from one year to the next.

uran
18.10.2018, 18:41
Na to koje zemlje mogu, a koje ne da učestvuju na lutriji utiču druge stvari.

haha manemoj, bilo bi jako dobro da procitas najpre sta sam postujes.

DVs are intended to provide an immigration opportunity for persons who are not from “high admission” countries. U.S. law defines “high admission countries” as those from which a total of 50,000 persons in the Family-Sponsored and Employment-Based visa categories immigrated to the United States during the previous five years. Each year, U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) counts the family and employment immigrant admission and adjustment of status numbers for the previous five years to identify the countries that are considered “high admission” and whose natives will therefore be ineligible for the annual Diversity Visa program. Since USCIS makes this calculation annually, the list of countries whose natives are eligible or not eligible may change from one year to the next.

u prevodu, ako se neki bas obezobraze bye bye DV !

(da ne kazem da Ameri ako im pukne film mogu da ukinu i komplet DV)

ikac89
18.10.2018, 19:59
I šta je sporno za adjustment of status?

Adjustment of status is the process that you can use to apply for lawful permanent resident status (also known as applying for a Green Card) when you are present in the United States. This means that you may get a Green Card without having to return to your home country to complete visa processing.

Ako imaš uslova da uradiš AOS i da dobiješ status permanent resident, ne vidim u čemu je problem. Dakle, ukoliko ispunjavaš uslove sve je legalno i to ne rade samo ljudi koji su tamo ilegalno, već i oni koji su tamo legalno, a nemaju permanent resident status. Poenta mog pisanja je da je u zakonu jasno napisano kako se određuje koje su zemlje non eligible za lutriju (50.000 ljudi u poslednjih pet godina itd.) i ukoliko Srbija tj. ljudi iz Srbije prekorače taj broj postaće non eligible zemlja, ali rekao bih da je Srbija i dalje baš daleko od tog broja, bez obzira na sve. Verujem da može da se nađe precizna statistika tj. broj, ali iskreno mrzi me da tražim.

uran
18.10.2018, 20:36
vidis ikac tako sam i ja mislio...

ali nabavio sam knjigu o imigraciji i sad je malo iscitavam.

Tamo kaze da iako AOS nije nelegalan, imigracione vlasti smatraju koriscenje B1 ili F visa bona fide tj da je neko dosao tacno i samo sa tom namerom. Meni nije jasno zasto neko dolazi na B a hoce da studira ? Zar ne moze lakse jeftinije aplicirati iz Srbije odmah za F visu ?

Takodje pise i da je imigracion "on look for those people" i naravno da posle javljaju konzulatima...

Zato je sve teze dobiti W&T. Jednostavno sve vise klinaca trazi rupe u zakonu i tako fakticki preko W&T pokusavaju da se usunjaju u SAD trajno samim tim izvrdavaju poverenje konzularnog sluzbenika. A njemu od toga moze da zavisi karijera.

Veruj mi kad bude razmisljao da li da rizikuje karijeru ili da veruje na rec dovitljivom klincu iz Srbije - nece mnogo razmisljati.

tile83
18.10.2018, 23:11
+
Inace napraviti overstay u Americi je izuzetno glupa stvar, ali izuzetno, jer time ponistavate sebi bilo kakvu dalju perspektivu ovde. Takodje cak i ako je bar na 3 ili 10 godina to samo znaci da u tom periodu nikako ne mozete u SAD, a po isteku morate pisati peticiju za ukidanje zabrane koja ne mora biti odobrena itd itd....

Ali mi smo ziuzetno tvrdoglav narod i promenimo zemlju, ali ne promenimo pamet i nastavimo po srpski. I svako ce ti reci, ma daj sta lupas, znam ima jedna nasa sredjuje sve to. Yeah sure...
Mi Srbi jesmo tvrdoglav narod a vi pravo ogledalo te odlike. Naime, tvrdite da je overstay glupost, a i sami sigurno znate ljude koji su tako ostali i posle nekoliko godina resilil papire, tj. Sredili svoj zivot. Mi nismo, ali smo za te 4god mnogo toga stekli, sredili, naucili, a opet placali takse (i nismo se pokajali)... Naravno da je najbolje raditi sve po proceduri ali nije ni greh boriti se za sebe i svoju porodicu. Eto mi smo se nadali da necemo imati potrebe da idemo odavde ali zivot je to i retko sta ide po planu. Odbijeni smo i vrlo svesni da je to ocekivana posledica, a ne mislim da smo time ugrozili tudju sansu. Mi vise ne igramo lutriju i borimo se negde drugde onako kako znamo i umemo da nasoj deci sutra bude lakse i lepse. Pozdrav!

uran
19.10.2018, 01:34
Mi Srbi jesmo tvrdoglav narod a vi pravo ogledalo te odlike. Naime, tvrdite da je overstay glupost, a i sami sigurno znate ljude koji su tako ostali i posle nekoliko godina resilil papire, tj. Sredili svoj zivot. Mi nismo, ali smo za te 4god mnogo toga stekli, sredili, naucili, a opet placali takse (i nismo se pokajali)... Naravno da je najbolje raditi sve po proceduri ali nije ni greh boriti se za sebe i svoju porodicu. Eto mi smo se nadali da necemo imati potrebe da idemo odavde ali zivot je to i retko sta ide po planu. Odbijeni smo i vrlo svesni da je to ocekivana posledica, a ne mislim da smo time ugrozili tudju sansu. Mi vise ne igramo lutriju i borimo se negde drugde onako kako znamo i umemo da nasoj deci sutra bude lakse i lepse. Pozdrav!

zato sam te i pitao sta ste mislili kad ste napravili overstay ?

Ako ste imali vec lepe poslove sto niste to legalizovali promenom statusa.

mveruovic
19.10.2018, 04:42
Uran, prestani da lupas gluposti, nadji neki drugi forum ako ti je dosadno pa tamo spamuj.

Promena neimigrantske vize u neimigrantsku vizu nema veze sa AOSom. AOS rade i ljudi koji dodju sa verenicnkom vizom potpuno legalno, a ne samo oni koji ostanu na crno pa se posle vencaju i promene status, kao i oni ljudi koji se zateknu u neimigrantskom statusu u Americi a izvuceni su na lutriji.

Lepo kazu, broj ljudi i jedne drzave koji je emigrirao u Ameriku po bilo kom osnovu, a ne da utice i to koliko je ljudi ostalo na crno pa promenilo status.

Katleja Liki
19.10.2018, 08:40
Osim ispunjenja odredjenih uslova, ambasada se vodi i ekonomskom racunicom, tj zaradom na taksama, koje bas i nisu male za nase uslove. Svaki zahtjev za viziranje se naplacuje, za turisticku vizu je to oko 144 eura (u CG). Zbog toga oni koji ispunjavaju uslove, ponekad ne dobiju vizu, da bi opet trazili (i opet platili taksu) vizu.

uran
19.10.2018, 18:10
Osim ispunjenja odredjenih uslova, ambasada se vodi i ekonomskom racunicom, tj zaradom na taksama, koje bas i nisu male za nase uslove. Svaki zahtjev za viziranje se naplacuje, za turisticku vizu je to oko 144 eura (u CG). Zbog toga oni koji ispunjavaju uslove, ponekad ne dobiju vizu, da bi opet trazili (i opet platili taksu) vizu.

ne verujem, nije njihov posao da zive od viza nego da kontrolisu kome se izdaje. Amerika nam salje milione preko raznih fondova i u naturi, a vamo kao zakidaju na vizama. Nije logicno.

Uglavnom, da se sad ne nastavljamo mozemo ovako svaki dan, poenta mog posta je bila da se NE MUVA. Ako neko hoce da se snalazi i muva, a na kraju popusi onda brate neka bude frajer do kraja, a ne da dolazi da kuka. Znao je da ne moze, probao, nije uspeo i sta sad mi tu mozemo.

Ali i da podvucem kao neko ko ima dosta imigrantskog staza da je stranac uvek vrednovan i kao licnost ali i kao deo grupe. Ako ljudi iz neke grupe prave bas bas mnogo sranja to ce imati posledice na SVE.

Primer, Svajcarska gde je jos 70tih otislo mnog nasih, postenih ljudi ali AVAJ otislo je i mnogo muvatora, kavgadzija, lopova i evo i dan danas Svajcarci nas zovu IC ljudi i kad saljete prijavu za posao oni se samo prekrste. Sva sreca pa je zadnjih godina stiglo mnogo Rumuna pa nismo vise na tapetu kao pre.

DzingisKan
23.02.2019, 20:38

Pozdrav ljudi, mene interesuje sledeća situacija. Naime bio sam u Americi na W&T program 3 puta (2015,2016,2017) sve po propisima.

5 dana pre povratka kuci ulazimo u šoping mol sa drugarima i počinjemo da se zajebavamo, uzimam kapu od 15$ stavljam je na glavu i da ispadnem mangup pred drugarima krećem da izlazim napolje, obezbeđenje me hvata i ja ne kapiram ozbiljnost situacije. Dolazi i policija, sutra dan imam suđenje i plaćam kaznu 250$.

Sve po propisima sam se vratio ništa nisam prekršio sem te gluposti, mislim nije gluposto ali nisam bio svestan da je to druga država i da nije Srbija i prodavnica kineza.

Konkurisao sam za greencard čisto ako uđe uđe, moje pitanje je da li zbog te kazne tj prekšaja u Americi u slučaju da dobijem intervju u samom startu otpadam, ili mogu da kažem da se iskreno kajem za mladalačku glupost i da sam se sva tri puta vrćao u roku kući.

(Ovo pitanje sam postavio da znam da li da se oprostim od amerike ili ne)

P.S. Da napomenem, nisam deportovan nego samo platio kaznu i to je to. U Srbiji nikada osuđivan niti kažnjavan.

Svaka sugestija bih mi dobrodošla

mveruovic
23.02.2019, 21:16
Ne znam koliko moze to da ti bude problem za dobijanje vize, ali kad dodjes ovde mozes imati problem sa nalazenjem posla. Plati background check na netu pa vidi kako si pribelezen.

DzingisKan
08.04.2019, 17:04
Možeš li mi detaljnije objasniti postupak oko naručivanja background check i gde to izvaditi, i šta sa tim background check-om da radim kada ga izvadim.

Hvala na odgovoru puno, i izvini što te pitam sve ovo ali nisam upućen oko ovog mog problema.

Pričao sam sa dva advokata kažu mi da to nije strašno jer taj prekršaj je u kategoriji zaboravljana ako iskažeš da se kaješ (sitan prekršaj) i pismenim putem pošalješ u ambasadu papir da ti oproste prekršaj. Ali to sve radim ako me nekada izvuku. Eto nisam znao da jedna zezancija u šopingmolu može da mi ovoliko zakomplikuje situaciju

Hvala još jednom na odgovoru
Srećno svima ove godine!

SRBghost
09.04.2019, 05:46
NEmas cega da se plasis. Kada konkurises za GC, od tebe se trazi da izvadis potvrde o nekaznjavanju u Srbiji. Anyway, to je bio sitan prekrsaj, a ako si jos pred sudijom rekao isto to (da ej bila sala) i akoa te on castio sa samo 250$... Forgetaboutit

mveruovic
09.04.2019, 09:05
Možeš li mi detaljnije objasniti postupak oko naručivanja background check i gde to izvaditi, i šta sa tim background check-om da radim kada ga izvadim.

Hvala na odgovoru puno, i izvini što te pitam sve ovo ali nisam upućen oko ovog mog problema.

Pričao sam sa dva advokata kažu mi da to nije strašno jer taj prekršaj je u kategoriji zaboravljana ako iskažeš da se kaješ (sitan prekršaj) i pismenim putem pošalješ u ambasadu papir da ti oproste prekršaj. Ali to sve radim ako me nekada izvuku. Eto nisam znao da jedna zezancija u šopingmolu može da mi ovoliko zakomplikuje situaciju

Hvala još jednom na odgovoru
Srećno svima ove godine!
Imas na netu platis karticom, ne znam tacan iznos ali ima dosta sajtova. Mora da se ukucaju podaci ko se trazi, ko trazi to, platis i dobijes. Ovde prodaju sve podatke. Samo googlaj i videces razne sajtove.

DzingisKan
09.04.2019, 14:19
Hvala vam mnogo na odgovorima, @SRBghost @mveruovic, Inace samo da javim i doprinesem ovoj zajednici studentima koji se plase da kada idu u ambasadu na J1 vizu tj W&T da ne moraju nicega da se boje, igram GC od 2015 i sva tri puta sam dobio vizu. Nikada me nisu pitali zasto igram GC. Ako neko cita nadam se da ce mu biti od koristi.

Jednog druga su pitali da li je igrao GC i on je rekao NE, odbijen je jer je slagao Americkog konzula tj uradio je to iz straha, mladost pa si glup i zelen ne kapiras da su oni ozbiljan sistem.

A vama hvala jos jednom! @SRBghost @mveruovic

allenton
28.07.2019, 13:53
ljudi, imam problem sto se tice diploma iz srednje skole..ako se moze tako reci

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95
cetvrti razred 95/96 tako pise na svjedodzbama

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko

Futbalista
29.07.2019, 00:39

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko

Nece biti problem za ds260 ali moras debele dokaze da imas na intervjuu

slucajni_prolaznik
29.07.2019, 13:12

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95

Mnogih godina u raznim krajevima srednja skola se odslusa po "skracenoj metodologiji" iz svakakvih razloga (strajkovi, vremenske nepogode, nemanje grejanja i sl.). Ako su tvoje diplome istovetne kao diplome ostalih vrsnjaka, nema razloga za brigu. Na kraju, koliko sam shvatio, samo datum izdavanja je kasniji 12 meseci za prvi razred, a 3 meseca za drugi. Pre 3 godine se u DS260 se samo upisivao datum zavrsetka i datum dobijanja diplome cetvrte godine, a original svih diploma i kopije su predavane na intervjuu. Jedino mogu sa skolom da provere zasto su te godine kasnije izdavane diplome. Ponavljam - ako je tako bilo za sve u tvojoj generaciji i to su zvanicne diplome redovnog skolovanja - bez brige.

ikac89
29.07.2019, 15:16
Meni nije jasno, kako misliš na diplome posle svakog razreda? Diploma se dobija posle završetka škole. Jedino, ako ne misliš na svedočanstva. U svedočanstvu bi trebalo da piše da li je završen razred redovno ili vanredno. Ukoliko piše redovno, onda ne bi trebalo da bude problema.

allenton
29.07.2019, 17:56
Mislio sam na svjedočanstva, ne na diplomu.
Problem je što su svjedočanstva prvog i drugog razreda izdata u razmaku od tri mjeseca.

slucajni_prolaznik
29.07.2019, 18:03
Mislio sam na svjedočanstva, ne na diplomu.
Problem je što su svjedočanstva prvog i drugog razreda izdata u razmaku od tri mjeseca.

A sto bi to bio problem? Mnogo je logicnih razloga sto su izdata kasnije: nije bilo formulara / nije radila stamparija tih godina / nije bilo para da se plate formulari / niste imali direktora / nije se znalo koja je drzava nadlezna za izdavanje...
Ako imas zvanice papire na kojima pise da si zavrsio sve 4 godine redovno, sto je pandan americkoj srednjoj skoli, to je dovoljan uslov za 'prolaz'.

ikac89
29.07.2019, 18:19
Baš tako, bitno je da ne piše vanredno na svedočanstvu. Ne bi trebalo da prave problem zbog datuma, ipak bilo je ratno stanje i opšte rasulo.

allenton
29.07.2019, 18:35
Biće gutavo ako budu tražili neke dokaze za to , a to će biti poprilično teško izganjati..jedino da odem u ministarstvo za obrazovanje da mi daju nek papir i dokaz.... na svjedočanstvima nigdje ne piše niti da je redovno niti vanredno...

ikac89
29.07.2019, 21:02
Najbolje kontaktiraj ambasadu u BiH i pitaj. Verujem da im ovo nije prvi takav slučaj. Tvoje školovanje je trajalo 4 godine, bilo je redovno, koliko je to bilo moguće u datim okolnostima i realno ti ništa više nisi mogao da uradiš.

slucajni_prolaznik
29.07.2019, 21:15
Ako ne pise na svedocanstvima redovno/vanredno, mozda tvoja skola nije ni mogla da se zavrsi vanredno? Valjda redovno znaci da imas stalni razred u koji ides i sve sto uz to ide, a vanredno da vanredno polazes razred pred komisijom. Najbitnije je da si ti siguran da si isao u srednju skolu i da imas valjda neke skolske drugove iz razreda koji su isto to zavrsili i profesore koji su vam predavali?

allenton
29.07.2019, 21:35
E ne znam šta ću..sad sam tu zapeo u popunjavanju ds 260

allenton
30.07.2019, 12:27
Tek vidim da imam još jedan problem...
Drugi razred završen za nepuna tri mjeseca zbog ratnih okolnosti... :(

Taty2
02.08.2019, 09:56
allenton, bitno je da u tom svjedočanstvu za II razred ne stoji "vanredno". Ono što bi svakako trebalo uraditi je otići u Sekretarijat škole i zatražiti neku potvrdu/kratko objašnjenje zašto je sve izvan uobičajenog (ratne okolnosti koje su imale uticaj na sva ta izdata svjedočanstva u datom vremenskom periodu, ali da se u suštini radi o redovnom školovanju) i onda bih i taj papir sa pečatom prevela kod sudskog tumača

allenton
03.08.2019, 08:59
To ću i da uradim, valjda ćemi izaći u susret................