PDA

View Full Version : Znanje engleskog na intervju!?

krle66
29.06.2013, 00:02
Da li se intervju u ambasadi obavlja na engleskom ili srpskom jeziku!? Ja sam pre 5 meseci upisao kurs, ali još nemam dovoljno znanja, da mogu bez problema voditi razgovor na engleskom. Pa se bojim da mi to ne budeVELIKI MINUS za dobijanje vize .

zvercica
29.06.2013, 00:13
Na intervjuu razgovaraš sa jednim jako ljubaznim crncem koji savršeno priča srpski jezik. Na početku razgovora te pita da li želiš da pričaš na srpskom ili engleskom - pa ti vidi. Naravno, kasnije će ti itekako trebati :)

tanik
29.06.2013, 01:06
Ja sam odabrao da pricam na Engleskom ali sam zenu koja me je intervjuisala tri puta pitao da mi ponovi pitanje... prevrnula je ocima i nastavila na Srpskom. Ipak sam dobio vizu!! :-) Istina je da su jako ljubazni.

C B
29.06.2013, 21:31
Mogu samo da kazem tuga kome sve daju vize... ja sam nekoliko strucnih knjiga napisao na engleskom, preko deset puta aplicirao i nista...

Dok cete vi pizze tamo da setate... :(

DonShone1994
29.06.2013, 21:41
Mogu samo da kazem tuga kome sve daju vize... ja sam nekoliko strucnih knjiga napisao na engleskom, preko deset puta aplicirao i nista...

Dok cete vi pizze tamo da setate... :(

Svaka vam cast sto ste napisali strucne knjige na engleskom,ali kao sto sama rec kaze "LUTRIJA",to je samo sreca.Naravno da mi je zao sto niste dobili vizu,jer se vidi da je zaista zelite.

IgorMAD
29.06.2013, 21:53

Dok cete vi pizze tamo da setate...

I ne treba nikad da dobijes kad tako omalovazavas druge ljude!
Je l' ti poznajes bilo koga od nas kad tako pricas?

C B
29.06.2013, 22:05
Ne omalovazavam ja nikoga. Niko tebe nije spominjao, vec dve osobe gore koje apliciraju za zemlju za koju ne znaju da beknu jezik! Da takvi ne apliciraju, vise mesta bi bilo za one koji ce ovu zemlju odvesti nekuda, cak i sa distance!

Ko ne zna engleski, jasno je iz kog socijalnog miljea dolazi. Ja ako odem (zapravo kada odem, posto je pitanje meseca kada cu dobiti EU pasos), zaposlicu najmanje 20-ak ljudi u srbiji... Plus cu vratiti deo para u zemlju, kroz pomoc porodici i sl.

Neko ko ne zna jezik do sada, jasno je da nema neke intelektualne kapacitete i jasno je sta ga ceka u USA, kada se sukobi sa fantasticno obrazovanim vunderkindovima kinezima i indijcima, koji su pobegli iz 10000x gorih uslova nego sto mi zivimo u Srbiji danas! Tako da ce se boriti kao lavovi za svaki posao!

I naravno da zelim vizu, posto sam na sopstvenoj kozi iskusio koliko raznih ogranicenja ova zemlja namece mislecim ljudima.

Engleski se u "Jugi" vec "X" godina uci u osnovnoj skoli 5 godina, pa u srednjoj 4.
Filmovi, muzika, net... Jednostavno, ko ne zna engleski odlicno, po meni, nema sta uopste da trazi u anglosaksonskoj kulturi. Znanje engleskog, pracenje engleskih vesti, citanje engleskih tekstova, knjiga, to je nacin zivota, jednostavno! Za mene oduvek!

IgorMAD
29.06.2013, 22:15
U pravu si 99% u vezi svega.
Jedino sto mislim da bez obzira sto neko ne zna engleski ima pravo da pokusa i da uspe. Pretpostavljam da se radi o ljudima 45-50+ godina koji jednostavno nisu imali prilike da nauce engleski.
Ja koji ceo zivot ucim engleski, osnovna skola, srednja skola, fakultet, filmovi, muzika... opet me muci govor. Citanje, pisanje i razumevanje je odlicno, ali nisam imao prilike da razgovaram i desava mi se da imam "blokade". Tacno mi fali mesec, dva dana zivota u USA pa da pokidam :D
Treba osetiti jezik, a najbolje je kad si u tom okruzenju :) Tako da mislim da ce se svi snaci vrlo brzo ;)

DonShone1994
29.06.2013, 22:20
Ne omalovazavam ja nikoga. Niko tebe nije spominjao, vec dve osobe gore koje apliciraju za zemlju za koju ne znaju da beknu jezik! Da takvi ne apliciraju, vise mesta bi bilo za one koji ce ovu zemlju odvesti nekuda, cak i sa distance!

Ko ne zna engleski, jasno je iz kog socijalnog miljea dolazi. Ja ako odem (zapravo kada odem, posto je pitanje meseca kada cu dobiti EU pasos), zaposlicu najmanje 20-ak ljudi u srbiji... Plus cu vratiti deo para u zemlju, kroz pomoc porodici i sl.

Neko ko ne zna jezik do sada, jasno je da nema neke intelektualne kapacitete i jasno je sta ga ceka u USA, kada se sukobi sa fantasticno obrazovanim vunderkindovima kinezima i indijcima, koji su pobegli iz 10000x gorih uslova nego sto mi zivimo u Srbiji danas! Tako da ce se boriti kao lavovi za svaki posao!

I naravno da zelim vizu, posto sam na sopstvenoj kozi iskusio koliko raznih ogranicenja ova zemlja namece mislecim ljudima.

Engleski se u "Jugi" vec "X" godina uci u osnovnoj skoli 5 godina, pa u srednjoj 4.
Filmovi, muzika, net... Jednostavno, ko ne zna engleski odlicno, po meni, nema sta uopste da trazi u anglosaksonskoj kulturi. Znanje engleskog, pracenje engleskih vesti, citanje engleskih tekstova, knjiga, to je nacin zivota, jednostavno! Za mene oduvek!

Sve je to ok,ali svako ima pravo da pokusa.Potpuno je ne bitno koliko cete ljudi da zaposlite,jer ne odredjuje drzava Srbija koga ce da posalje.Bas njih briga da li cete da vratite pare u Srbiju,jer oni smatraju da treba da ostanu u USA.Naravno,svima je dosta nepravde i "lepog" zivota u Srbiji i okolini,pa zato i zele da idu preko bare.Za koju oblast konkretno ste vi strucnjak?

zvercica
29.06.2013, 22:50

Intelektualac a ograničen! Tužno.

Naravno da je neko kriv što te ne izvlače. Pa ovi što su dobili a ne znaju jezik. Logično.

Svako na ovom svetu ima pravo da želi bolje i više za sebe i svoju porodicu. Ako se pri tom desi da te patetični pisci literatura na stranom jeziku omalovažavaju, to više govori o njima, jel tako?

tanik
29.06.2013, 23:48
Kao prvo, nigde nisam napisao da nisam znao Engleski vec da nisam razumeo sluzbenicu kojoj je Engleski maternji jezik. Tako je bilo jer nikada ranije nisam imao prilike da pricam sa nekim ciji je Engleski maternji jezik. Siguran sam da je ovo razumela vecina ljudi otvorenog uma i ljudi koji su bili u slicnoj situaciji kao ja, a ti koji si iz nekog razloga ogorcen jedva si docekao priliku da kazes koliko si knjiga napisao... samo pitanje je da li iko cita te tvoje knjige. A sto se tice obrazovanja koliko je usko tvoje obrazovanje kada tako brzopleto donosis zakljucke o drugim ljudima. Ali nemoj da brines, bive sve u redu samo treba da prestanes da budes ljut na druge, a u stvari na sebe.

Jass33
30.06.2013, 07:21
Svaka cast zvercice:;D:
Verujem da ce doticni inteluktalac sa takvim stavom impresionirati americke vlasti na druge intelektualne nacine da mu daju vizu. Verovatno dobije onu za posebno nadarene:==D:

cvale
30.06.2013, 19:48
Ne mogu da se susdržim a da ne pitam.

Kako takav intelektualac sa takvim stepenom znanja i stručnosti da zaglavi na Balkanu?

I da, džaba ti sve znanje ovog svijeta ako nisi svariju životnu školu, moj druže, nego si se "kao" nadao eto dobijem na lutriji i idem.

Jedan savjet, moje ne toliko intelektualne malenkosti, nastavi ti sa učenjem ali u nekoj drugoj perspektivnoj zemlji gdje je to i cijenjeno, ne nadaj se mnogo lutriji, jer statististički gledano, za to ti treba mnogoooo više sreće nego znanja.

Živ ti meni i zdrav bio i mnogo ti sreće želim u daljem životu.

via
30.06.2013, 20:52

WOW, I'm impressed.
Posljednjim porukama baš si nam životopisno dočarao svoje "intelektualne kapacitete". Nego, mislim da bi bilo bolje da poradiš na svom "balkanskom mentalitetu" jer primitivizam i ograničenost ne idu uz jednog inetelektualca za kakvog se izdaješ, da ne kažem prodaješ.

Green2014
30.06.2013, 23:07
Via, svaka cast za komentar!! :)
Ja znam dva strana jezika i imam dva fakulteta pa opet ne vidim da sam u boljoj poziciji od kolege koji je izvucen. Dokazano je da je skola jedan od potrebnih ali ne i dovoljnih uslova da se uspe. Ako je neko snalazljiv, komunikativan i dobar preduzimac, on ce uspeti makar i komunicirao rukama i nogama. U ovoj nasoj zemlji da bi uspeo, moras da budes politicar ili krimos (mozda i zvezda granda). Tako da je Amerika zemlja puno mogucnosti :bravo:

C B
30.06.2013, 23:22
Kao prvo, nigde nisam napisao da nisam znao Engleski vec da nisam razumeo sluzbenicu kojoj je Engleski maternji jezik. Tako je bilo jer nikada ranije nisam imao prilike da pricam sa nekim ciji je Engleski maternji jezik. Siguran sam da je ovo razumela vecina ljudi otvorenog uma i ljudi koji su bili u slicnoj situaciji kao ja, a ti koji si iz nekog razloga ogorcen jedva si docekao priliku da kazes koliko si knjiga napisao... samo pitanje je da li iko cita te tvoje knjige. A sto se tice obrazovanja koliko je usko tvoje obrazovanje kada tako brzopleto donosis zakljucke o drugim ljudima. Ali nemoj da brines, bive sve u redu samo treba da prestanes da budes ljut na druge, a u stvari na sebe.

U vasim porukama me optuzujete za generalizaciju. A zapravo se radi o cistom zdravom razumu i iskustvu!

Vidi, bez ljutnje, sama tvoja recenica, "Tako je bilo jer nikada ranije nisam imao prilike da pricam sa nekim ciji je Engleski maternji jezik." sve govori o tebi.

Nisi putovao po anglosaksonskim zemljama, jer da jesi, imao bi prilike da pricas sa onima kojima je engleski maternji.
Nisi ucestvovao na kongresima, drzao predavanja ili makar samo prisustvovao.
Nisi posecivao sajmove, nisi se bavio spoljnom trgovinom. Engleski je danas univerzalni jezik. Pola Beca recimo savrseno govori engleski.
Nemas poslovne partnere, strance, jer da ih imas i da poslujes sa njima, morao bi i da pricas sa njima!
Na kraju, nemas ni prijatelje strance, jer da ih imas, imao bi sa kim da pricas engleski. Ja gotovo svaki dan imam po neki skype i drugi poziv iz inostranstva, sa svih meridijana.

Eto odakle i iz cega proizilaze moji zakljucci. O kakvoj balkanskoj ogranicenosti vi pricate???

A ja zasto nisam otisao metodama "da se snadjem"? Pa ocigledno mi nije bilo toliko lose u Srbiji. Sta vise, verovatno zivim neuporedivo bolje od 98% stanovnika ove nesretne zemlje! Ali jednostavno hocu mnogo vise!

Proputovao sam pola sveta i sve zemlje engleskog govornog podrucja, sem Juznoafricke republike. Bio sam cak i na Novom Zelandu.

Poslednju strucnu knjigu sam napisao za jednu Fortune 100 kompaniju, na poziv njihovog PR tima, a u cilju njihove i svoje promocije. Ta knjiga je skinuta sa neta preko 200.000 puta.
Tako da, eto cita neko i to sto ja pisem! A u zadnje dve godine, kako vidim, u dosta americkih koledza i universiteta su je uvrstili u strucnu literaturu.

Ali to i nije tako bitno. Nemam nameru da se svadjam sa vama. Moja reakcija je proistekla iz neverovatne cinjenice da u USA idu ljudi koji ne znaju engleski jezik dobro. A USA nije bajka kakva je nekada bila. Konkurencija je ogromna. Pravi ljudi ce svakako da se snadju, ali mi nije jasno kako misli da se snadje neko ko ne zna da razgovara na jeziku zemlje u koju ide!

Sto se mene tice, madjarski pasos ce sada da mi zavrsi posao. Mozda nije u najbolje vreme, ali pizze svakako necu raznositi, vec prenosim svoj posao u novo okruzenje i prosirujem ga na 500 miliona stanovnika unije!!!

Meni dosta :)

veko
30.06.2013, 23:48
U vasim porukama me optuzujete za generalizaciju. A zapravo se radi o cistom zdravom razumu i iskustvu!

Vidi, bez ljutnje, sama tvoja recenica, "Tako je bilo jer nikada ranije nisam imao prilike da pricam sa nekim ciji je Engleski maternji jezik." sve govori o tebi.

Nisi putovao po anglosaksonskim zemljama, jer da jesi, imao bi prilike da pricas sa onima kojima je engleski maternji.
Nisi posecivao sajmove, nisi se bavio spoljnom trgovinom. Engleski je danas univerzalni jezik. Pola Beca recimo savrseno govori engleski.
Nemas poslovne partnere, strance, jer da ih imas i da poslujes sa njima, morao bi i da pricas sa njima!
Na kraju, nemas ni prijatelje strance, jer da ih imas, imao bi sa kim da pricas engleski. Ja gotovo svaki dan imam po neki skype i drugi poziv iz inostranstva, sa svih meridijana.

Eto odakle i iz cega proizilaze moji zakljucci. O kakvoj balkanskoj ogranicenosti vi pricate???

A ja zasto nisam otisao metodama "da se snadjem"? Pa ocigledno mi nije bilo toliko lose u Srbiji. Sta vise, verovatno zivim neuporedivo bolje od 98% stanovnika ove nesretne zemlje! Ali jednostavno hocu mnogo vise!

Proputovao sam pola sveta i sve zemlje engleskog govornog podrucja, sem Juznoafricke republike. Bio sam cak i na Novom Zelandu.

Poslednju strucnu knjigu sam napisao za jednu Fortune 100 kompaniju, na poziv njihovog PR tima, a u cilju njihove i svoje promocije. Ta knjiga je skinuta sa neta preko 200.000 puta.
Tako da, eto cita neko i to sto ja pisem! A u zadnje dve godine, kako vidim, u dosta americkih koledza i universiteta su je uvrstili u strucnu literaturu.

Ali to i nije tako bitno. Nemam nameru da se svadjam sa vama. Moja reakcija je proistekla iz neverovatne cinjenice da u USA idu ljudi koji ne znaju engleski jezik dobro. A USA nije bajka kakva je nekada bila. Konkurencija je ogromna. Pravi ljudi ce svakako da se snadju, ali mi nije jasno kako misli da se snadje neko ko ne zna da razgovara na jeziku zemlje u koju ide!

Sto se mene tice, madjarski pasos ce sada da mi zavrsi posao. Mozda nije u najbolje vreme, ali pizze svakako necu raznositi, vec prenosim svoj posao u novo okruzenje i prosirujem ga na 500 miliona stanovnika unije!!!

Usta moja hvalite me....čovjek iz sela može da pobjegne ali selo iz čovjeka nikad! Balkan rules

tanik
30.06.2013, 23:49
CB, ja sam zaista zapanjen tvojim argumentima. Stvarno se pitam koliko imas godina i kako ne vidis dalje od svog nosa. Da li ti znas koliko studenata nije nikada izaslo iz zemlje, koliko njih slabo ili nikako ne govori Engleski jezik a opet su odlicni studenti koji ce taj jezik nauciti i napraviti sjajnu karijeru u buducnosti.
I sve sto si za mene rekao jako si pogresio. Ja jesam zavrsio jedan od najtezih fakulteta u Srbiji, jesam bio medju boljim studentima, jesam zavrsio postdiplomske studije, jesam isao na jedan ili vise kongresa godisnje (istina u regionu), jesam objavljivao radove i jesam godinu dana posle intervjua polozio TOEFL sa 103 boda ali ovo nisam pisao ranije jer ovaj blog ne sluzi za licnu promociju (jer stvarno nikoga ne zanima koliko si ti knjiga napisao) i ne sluzi da cmizdris kako te nisu izvukli :smrc: vec sluzi da ljudi koji su prosli kroz neke situacije pomognu i ohrabre one koji kroz te situacije tek treba da prodju. Potpuno si promasio koncept ovog bloga i stvarno... koliko ti je godina...

Green2014
30.06.2013, 23:53
Bravo i za Tanik:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Sasa99
01.07.2013, 00:53
Tanik cestitke za dobijenu vizu i ne obaziri se ko sta sve prica za tebe. Dirnulo me je tvoj komentar pa nisam mogao da izdrzim a da se i ja ne javim. I ja sam slicno tebi zavrsio jedan od najtezih fakulteta u Makedoniji pod neopislivo losih finansiskih uslova ne treba ovo da pisem ali eto. Ovde sam dobio nenormalno odgovoran posao i zato dobijam tapsanju po ramenu kako sam mnogo dobar. Nisam tatin guzonji sin da sam mogao da prosetam pola sveta i da usovrsavam engleski i ja imam isti problem kao ti mada pisanje i citanje sam odlican. Nisu mogli moji roditelji da mi plate neki dodatni kurs da usovsavam engleski. Verujem puno u sebe da cu kad odem u Ameriku brzo da ga usovsim kad budem okruzen u takvu sredinu a i jedva cekam da odmerim moje intelektualno nivo sa fantasticno fisokokvalifikovani kinezi i indijci

mikiSA
01.07.2013, 02:22
Ja ne bih puno da tupim, samo da dadnem savjet za ove koji odlaze a nisu bas sigurni u znanje Engleskog jezika: sto dalje od nasih ljudi!!! Ako budete u bliskom kontaktu sa njima nikad necete do kraja svladati jezik.

Potrudite se da sto vise kontakta imate sa govornicima engleskog jezika, i vidjecete razliku. Greske se prave, to je normalna stvar, ali jezik se usvaja i poboljsava, a time i napreduje samo ako se covjek trudi da bude u okolini koja prica na engleskom jeziku.

IgorMAD
01.07.2013, 07:46
Prvobitno poslao korisnik C B

Meni dosta

Izvini kad sam ti rekao da si u pravu za bilo sta, NISI!
Ovako nesto moze da napise samo covek koji je tek sad dobio internet u svom selu i ovo mu je prilika da prica price, jer ni u svom selu nije najbolji.
I da si stvarno ovako sposoban i pametan kao sto pricas, opet nisi sposoban i pametan da budes covek!
Da si stvarno toliko pun para, da su stvarno tvoje knjige uvrstene u strucnu literaturu na nekim koledzima, ti bi lepo tako sa parama otisao na neki najprestizniji univerzitet na svetu (u USA) i upisao doktorske studije (jos jednom-pretpostavljam da si ih vec nekoliko puta zavrsio :) ). Onda bi neka firma za tebe 'ladno platila za zelenu kartu i ti ne bi visio na ovom forumu sa nama, "pacenicima koji ne znamo engleski"...

johnny_nyc
01.07.2013, 10:16

zaista ne razumijem ovoliku potrebu za samo promocijom. ukoliko je stvarno istina sve šta je napisano ti nemaš potrebu prvo da igraš lutriju jer maltene sve tvrtke iz fortune100 se već trgaju da ti riješe papire a drugo kada već toliko dobro živiš ovdje i prodaješ knjige kao severina albume šta će ti amerika...ti već živiš american dream na balkanu, zaista si sretnik.

molio bi da nas ostale poštediš ovakvih pr-ovskih postova i uživaš u svom krasnom životu, jer pored toliko napisanih knjiga, komunikacije i putovanja po svim merdijanima i paralelama ne kužim kako još stigneš pisati po ovom forumu - biće ovako pametan si sigurno i vremeplov izmislio.

dragi kolege na forumu mislim da je vrijeme da ignoriramo ovog dr.sc. i posvetimo se onome zašto smo ovdje, a to je pomoći svima koji imaju sreće da su izvučeni na dv.

veko
01.07.2013, 10:57
Za ovog C B važi onaj vic:

Koja je razlika između ''džaba'' i ''besplatno''?

Besplatno si se školovao i završio škole, al DŽABA TI!

Loperamid
01.07.2013, 12:11
Da ne citiram korisnika CB, ali covece... ti si kao one udavace od 35+ koje misle da su najjace ribe na svetu i zavrsice sa mackama na kraju. Dasa si, svaka ti cast ali argumenti su ti kao ono za homoseksualce - "neka ih, vise riba za nas"!
Kako samo ti kao toliki intelektualni kapacitet, pisac strucne literature, alfa muzijak, ambiciozan da nisi uspeo da se probijes vec do intelektualnih nebeskih visina, da budes profesor na nekom prestiznom univerzitetu, predsednik upravnog odbora neke multinacionalne kompanije? Ovo te ozbiljno pitam jer kako si se predstavio, prosto mi je neshvatljivo da pljujes po ljudima koji su se prijavili za lutriju. Ti bi trebalo da si mnogo iznad i da te ovaj forum uopste ne dotice.

Fridex
01.07.2013, 12:51
of course you need to speak, read, write, and comprehend english...

Sta se svadjate ljudi, naravno da treba engleski, mozda ne zna intervju, ali kako ce covek koji nezna da bekne, da prica sa immigration kada ulazi u ameriku...

Green2014
01.07.2013, 13:33
Ne svadjamo se, samo komentarisemo nacin na koji neko treba nesto da kaze! U ovom slucaju C B je uglavnom vredjao druge, a sebe hvalio. Ovo nije mesto za tako nesto nego da pomognemo jedni drugima koji su izvuceni. Engleski treba pa treba i tu nema dileme. Ali, sve moze da se nauci, pa ako je kolega izvuceni vredan i ako postoji zelja, naucice i engleski. Covek uci dok je ziv, zar ne? :suure:

Nikolaniko
01.07.2013, 15:38
Za C.B

Bicu kratak posto moram da radim :)

Hocu samo malo da ti bude lakse: Ja sam trenutno Project Manager u multinacionalnoj kompaniji, vec desetak godina radim na US Government projektima svuda u svetu, putujem za US bar dva puta mesecno...i da, GOVORIM ENGLESKI.... i izvucen sam na lutriji ove godine.
Jel ti sada lakse, ili se bar malo osecas bolje znajuci da ne dobijaju GC samo ljudi koji slabo govore Engleski?

Ova lutrija se zove Diversity Program, a ti kao hyper-uber intelektualac bi trebalo da znas sta znaci rec "Diversity". To je i sustina cele price, da dobiju sansu ljudi svih profila, nacionalnosti, vere, razmisljanja i kvalifikacija. Ili ti je mozda krivo sto u celoj prici nisi privilegovan i niko tebe ne pita za misljenje?
Evo, ja cu licno da se zalozim, sledece nedelje kada opet odem u US, da predlozim vladinim pretstavnicima da im napises knjigu kako da organizuju svoj immigration system, ok?

BTW... koji si ti kompleksas brateeeeee........

ZukotheCat
01.07.2013, 17:58
Ovo je istinita priča. Afshan, dobra majka i supruga, porijeklom Indijka radila je 13 godina u manjem fast food-u. Afshan ima pokoju boru, pokoji kilogram i pokoju sijedu dlaku viška na sebi.
Kad je otišla na trening za "assertiveness skills" stručnjaku je trebalo debelih pola sata da joj objasni da njeno znanje jezika (nimalo loše znanje, usput rečeno) nema nikakve veze sa tim što ne može da dobije bolje plaćenu poziciju ! Žena je pomalo sramežljiva i ne zna kako da drugima prenese ono što traži i šta želi na ubjedljiv način i ne vjeruje sama svojim riječima i uz to ne zna šefu ni u oči direktno da pogleda...
Sa druge strane gomile uspješnih poslovnih ljudi na zapadu, koji nisu nikakvi jezički maheri (akcenat im se i dalje osjeti) snašli su se i obogatili.

Za sve one koji svim srcem žele da odu u US pouku na temu znanje jezika ostavljam na razmišljanje.
:==D:

krle66
01.07.2013, 20:55
Prijatelji, da li na inervju treba poneti formu " Međunarodne krštenice i međunarodnog venčanog lista" ili sve to, na srpski , sa prevodom na engleski? Na kom sajtu se može proveravati tok obrade dokumentacije u Kentakiju, za ovu godinu, tj, za izvučene dobitnike od 1. maja 2013 !!! Unapred zahvalan

IgorMAD
01.07.2013, 22:02
Sva dokumenta na srpskom. Ne mora da se prevodi nista...

Zana
02.07.2013, 20:55
Krle, postajes pravi spam - ne znam o kakvom intervjuu pricas jer si spreman za diskvalifikaciju zbog neistinitih licnih podataka pri apliciranju. Intervjui pocinju tek u oktobru, a pri tom ista pitanja postavljas bezbroj puta...

No, ja u stvari htedoh samo da se kratko osvnem na prethodnu debatu: svaka cast svakom na ispisanim knjigama, "perfektnom" engleskom i naucnim radovima... za to postoje drugi programi gde se sve to trazi i to nema nikakvih uticaja na proces DV lutrije. Nigde ne pise da je znanje jezika uslov, to sto neko misli da je "vise" vredan kadar za USA od ostalih ljudi moze da raspravlja sa Kongresom i Imigracionim ako mu to nesto znaci. Znanje engleskog jezika svakako pomaze - lakse se nadje posao, lakse se dobije lepo placen posao a samim tim treba manje kapitala za pocetak.

Nije tacno da svi "treba" da pricaju engleski jezik, nekom ne ide, neko ima los program u skoli a nekog i ne interesuje... ja ovde znam gomilu ljudi na veoma lepim pozicijama koje jedva razumes - medjutim, imajuci u vidu koliko dobro poznaju svoju oblast, zaposleni su na te pozicije sa pravom a bogami ima od njih svasta da se cuje i nauci. Neki ljudi dakle pisu knjige, a neki rade ostale stvari - nijedna zemlja ne zivi (samo) od pisanja knjiga... I naucniku u stanu treba tepih da se postavi i promene instalacije, piscu knjiga treba da se urade porezi i treba mu hair cut s vremena na vreme, treba neko svima nama da spremi hranu u restoranu i spakuje nam robu u prodavnicama, treba neko da gasi pozar i odrzava parkove, treba putevi da se izgrade i popravi gomila stvari... tako da izvine doticni pametnjakovic - ali mom gradu bas i nisu potrebni pisci kniga nego ovi drugi.

Dosta nas je doslo sa znanjem engleskog iz skole (konverzacija nista, gramatika i pisanje ok), neki su dosli i bez toga pa smo se iskolovali ovde i snasli se. Malo ide teze nego kad dodjes sa diplomom i super pricas engleski, ali sta sad... DV program daje svakom sansu, pa je na svakom od nas da je iskoristi kako najbolje zna. Ja u maticnoj zemlji nisam mogla da studiram, sta sad - treba ovde nekom da se pravdam i da imam razumevanje za sulude ideje da nije trebalo da budem izvucena jer nisam imala zavrsen fakultet i napisanih ne znam koliko knjiga?! Sva sreca pa USA ne razmislja tako.

(O vracanju "kapitala" u Srbiju ne zelim ni da razmisljam, to treba da se prica Dacicu i kompaniji, jer ovima ovde takvi nisu potrebni - ne daju se GC ljudima koji bi da zarade i vrate se nazad, to nisu imigranti nego gastarbajteri - eto cuda, nikad ne bih ni pomislila da taj izraz moze da se poveze sa ljudima koji imaju visoko obrazovanje...)

Srednja skola obavezna i pravilno popunjena aplikacija - pa ko je srecan taj ce i da dobije sansu. Kraj price.