PDA

View Full Version : Potrebni papiri za supružnika

Eregrin
26.07.2013, 20:13
Unapred se izvinjavam ako ponavljam temu, ali trazio sam odgovor na svoj problem i nisam mogao naći pravi odgovor.
Prijavili smo se ja i cura za DV-2014 ona je izvučena i sad želimo da se venčamo, interesuje me šta treba od dokumenata da se pošalje u prvoj koverti pošto će doći do promene bračnog statusa. Oni su na svom sajtu napisali ako je došlo do promene bračnog stanja treba poslati u koveti dopunu za supruznika ali ne i tačno šta. Viđao sam neke odgovre ovde koji su stari iz 2005, a pošto se od tada procedura promenila molim za odgovor. Hvala

IgorMAD
26.07.2013, 21:17
Pa cekaj, zar nije ona poslala prvu kovertu do sad?

Eregrin
26.07.2013, 22:10
ne nije, nismo se dobro raspitali ali vidim da i nije problem pošto je veliki broj preko 40 000

IgorMAD
26.07.2013, 22:20
Devojka i ja smo se vencali brzo posle izvlacenja i onda poslali kovertu.
Morate sto pre da posaljete u Kentucky popunjene obrasce, nemojte da cekate nista!
Ako necete sad da se vencate, neka devojka posalje u svoje ime samo, a kasnije opet posaljite kovertu zajedno sa prevedenim vencanim listom i onim DS-230 papirom sa tvojim podacima.

dreamerns
26.07.2013, 23:18
Ona do intervjua moze menjati status. Najbitnije je poslati prvu kovertu sto pre. Promena statusa moze i kasnije da se uradi (ali mora pre intervjua).

free
27.07.2013, 08:07
Sto se tice brzine slanja koverte NEMAS POTREBE DA ZURIS, ali apsolutno nemas potrebe da zuris jer si i sam rekao da imas veliki broj, znaci ti mozes i posle oktobra da saljes papire. Ja sam papire poslao bio u avgustu jer smo cekali papire za bebu da se urade i onda smo poslali. E sada ako hocete da se vencavate vencavajte se jer ce vama biti lakse, kad to obavite sredite prvo nase papire proneme adresa ako je bilo promene prezimena onda izvod iz maticne knjige rodjenih, nove licne karte, pasose. Kad to sredite onda obavestite Kentaki da je tvoja devojka promenila status i oni ce vam onda reci sta vam treba jos dodatno od papira, to spremite plus jos oni standardni papiri u kevertu i posaljite postom za Kentaki. Ako cete cekati da se vencavate pred intervju onda neka samo devojka posalje papire pa onda naknadno cete odraditi sve to samo sto ce to biti malo navrta na nos ali to je vas izbor. Koju god varijantu da odaberete konsultujte obavezno sa Kentakijem i ambasadom ali ambasadu izbegavajte jer su dosta kontradiktorni bili u proslosti ( sve zavisi ko se javlja, npr. nama su rekli da nam za bebu od godinu dana treba potvrda da nije osudjivana i hapsena!!!!!!! a kentaki je rekao da netreba sto i pise stvrno na njihovom sajtu). Znaci samo polako prvo vi sami sabom rascisti kad ce te se vencavate pa onda na posao :D

Eregrin
27.07.2013, 08:56
hvala na odgovoru imam još par piranja
Da li je zaista potrebno da cura menja adresu, pa onda i podatke u pasosu
Ja sam već kontaktirao kentaki a odgovorili su mi da pogledam na sajtu u odgovorima, pitanje da li odgovaraju na mail?

petrojka1980
27.07.2013, 11:10
hvala na odgovoru imam još par piranja
Da li je zaista potrebno da cura menja adresu, pa onda i podatke u pasosu
Ja sam već kontaktirao kentaki a odgovorili su mi da pogledam na sajtu u odgovorima, pitanje da li odgovaraju na mail?

Ako menja prezime tj uzima tvoje onda je potrebno da menja i pasos, a ako zadrzava svoje prezime onda nema potrebe za menjanjem pasosa (ionako samo zbog promene adrese niko nece da joj menja pasos jer to nije promena licnih podataka). Znaci ako menja prezime onda moze i da se prebaci pa da imate istu adresu, ali adresa u pasosu na intervjuu ne igra neku ulogu. Ja sam imala staru adresu u pasosu, a u dokumentaciji je svuda navedena nova adresa i niko me nista nije ni pitao.

Hoping
05.03.2014, 17:56
Da li moze promena adrese samo u licnoj karti? U pasosu da ostane stara jer za promenu se onda dobija novi, a to moze da potraje. Prezime ostaje isto.
Onda se u formularima pise nova adresa (ista kao supruznikova) ili stara?

Blizi se izvlacenje, jos nepunih dva meseca. :suure:
Posle sve to ide brzo, vencanje ako treba, pa promena dokumenata pa slanje papira...a sve treba ispravno popuniti. Zbog sitnice mogu da posumnjaju i da to posle bude problem.

ance9479
07.05.2014, 21:07
Suprug je prijavio nas cetvoro za GC. Imamo dve devojcice, ali u vreme prijavljivanja nam je mladja cerkica imala mesec dana pa nismo mogli da je slikamo u uslovima koji oni zahtevaju, pa smo stavili sliku starije devojcice kada je imala godinu i po dana. U prijavi pise da beba ima mesec dana, tj. da je tada imala mesec dana, a na slici se vidi da je velika beba. Da li bi to mogao biti problem ukoliko nas izvuku, posto ne lice bas....i da li ce oni samo proveravati neke nove slike koje sam cula da su potrebne da se podnesu??? Hvala unapred

IgorMAD
07.05.2014, 23:42
Pa jel su vas izvukli ili ne? Bilo je izvlacenje, ne znam da li ste upoznati sa tim :)

ance9479
21.05.2014, 00:08
Izvučeni smo, ali sada nismo sigurni da li da se javljamo na intervju, pošto je slika starije ćerke poslata umesto slike mlađe (a prijava za intervju je oko 2k usd, pa...).

johnny_nyc
21.05.2014, 08:44
Izvučeni smo, ali sada nismo sigurni da li da se javljamo na intervju, pošto je slika starije ćerke poslata umesto slike mlađe (a prijava za intervju je oko 2k usd, pa...).

kontaktirajte ambasadu i pitajte za savjet, nemojte odustajati prije nego saznate dali je to problem ili nije.

kuki
13.07.2015, 00:04
Interesuje me kako bi izgledalo kada bi se nakon poslatog (potpisanog) DS 260 ozenio i hteo da povedem sa sobom na intervju zenu, da zajedno trazimo vizu:

- Koji formular bi ona popunjavala ili sta bi im sve ona trebala dostaviti (dokumente, itd...) i uraditi pre intervjua, i koliko vremena pre intervjua?

- Da li bih ja morao da otkljucavam moj DS 260 i da menjam moje podatke u vezi bracnog statusa npr.? obzirom da ako to uradim, moj status se menja... (da li bih jos nesto osim toga morao)

i koliko je to rizican zahvat... ako negde ima detaljno o ovome, moze link...

grabovac84
13.07.2015, 00:28
Interesuje me kako bi izgledalo kada bi se nakon poslatog (potpisanog) DS 260 ozenio i hteo da povedem sa sobom na intervju zenu, da zajedno trazimo vizu:

- Koji formular bi ona popunjavala ili sta bi im sve ona trebala dostaviti (dokumente, itd...) i uraditi pre intervjua, i koliko vremena pre intervjua?

- Da li bih ja morao da otkljucavam moj DS 260 i da menjam moje podatke u vezi bracnog statusa npr.? obzirom da ako to uradim, moj status se menja... (da li bih jos nesto osim toga morao)

i koliko je to rizican zahvat... ako negde ima detaljno o ovome, moze link...

Pa ovako.....mozes da se ozenis to ti ne predstavlja nikakav problem.....Posalji mail u Kentucky i reci im da se zenis i da ti otkljucaju ds formular.Kada ti posalju mail da ti je ds otkljucan, onda kod sebe promeni iz single u married i onda dodaj suprugu u aplikaciju....imas tamo opciju add aplicant i onda popuni i za nju i posalji za oboje i to je to.....E sad za ambasadu na intervju idete zajedno i ponesite dosta dokaza da ste bili u vezi pre nego sto si saznao da si izvucen.....znaci pre 05.05.2015.Ponesi dosta slika na cd obavezno jer tako mogu da vide datume kada su slike nastale i sve ostalo sto imate.....poruke iz telefona, facebooka, i ostale dokaze koje nadjes i ne bi trebalo da bude problema.....

kuki
13.07.2015, 14:04
Pa ovako.....mozes da se ozenis to ti ne predstavlja nikakav problem.....Posalji mail u Kentucky i reci im da se zenis i da ti otkljucaju ds formular.Kada ti posalju mail da ti je ds otkljucan, onda kod sebe promeni iz single u married i onda dodaj suprugu u aplikaciju....imas tamo opciju add aplicant i onda popuni i za nju i posalji za oboje i to je to.....E sad za ambasadu na intervju idete zajedno i ponesite dosta dokaza da ste bili u vezi pre nego sto si saznao da si izvucen.....znaci pre 05.05.2015.Ponesi dosta slika na cd obavezno jer tako mogu da vide datume kada su slike nastale i sve ostalo sto imate.....poruke iz telefona, facebooka, i ostale dokaze koje nadjes i ne bi trebalo da bude problema.....

Hvala grabovac84, mi smo zajedno od maja odprilike bas kada sam izvucen (istina malko pre nego sto sam saznao da sam izvucen)... tako da te dokaze ne bih mogao da im dostavim na razgovoru... jer ih ni nemamo...

A ako bih ja sam isao na razgovor (sto je manji rizik pretpostavljam), pa recimo dobijem, ako bi se onda vencali (dok jos nisam otisao u USA)... da li bi u tom slucaju bilo nekih dodatnih problema za nosioca aplikanta (na putu ili ulasku u USA, ili vec tamo). Ili za supruznika sto se tice trazenja vize, kako li bi to islo u tom slucaju...

grabovac84
13.07.2015, 18:01
Hvala grabovac84, mi smo zajedno od maja odprilike bas kada sam izvucen (istina malko pre nego sto sam saznao da sam izvucen)... tako da te dokaze ne bih mogao da im dostavim na razgovoru... jer ih ni nemamo...

A ako bih ja sam isao na razgovor (sto je manji rizik pretpostavljam), pa recimo dobijem, ako bi se onda vencali (dok jos nisam otisao u USA)... da li bi u tom slucaju bilo nekih dodatnih problema za nosioca aplikanta (na putu ili ulasku u USA, ili vec tamo). Ili za supruznika sto se tice trazenja vize, kako li bi to islo u tom slucaju...
Pa pazi ovako.....u principu ne mora da znaci ni ako se sada ozenis i uradis sve kao sto sam ti rekao da ce ti praviti neki problem jer se te stvari desavaju......ljudi se upoznaju i nakon sto budu izvuceni na lutriji....ali kada bi imao bar neku sliku od pre tog 05.05 mnogo bi znacilo jer u suprotnom mogu da vas odbiju oboje....sto se tice tvog novog pitanja to sam takodje citao dakle nemam iskustva ali kada ti dobijes vizu sam, mozes da se ozenis pa da onda podneses zahtev za suprugu ali to se ceka malo duze....negde oko 2 godine mozda i vise sve zavisi.....za to vreme moci ce da te posecuje turisticki ili ti da dolazis ovamo svejedno.....moj predlog ti je da ukoliko nemas nekih dokaza od pre tog 05.05 da se ne upustas u tako nesto jer slozices se mnogo je sumnjivo.....cak je bio slucaj negde sam procitao da su tako isto odbili jedan par (ne kod nas) , a oni i danas zive u braku i imaju decu....dakle brak je bio regularan ali eto konzul mislio da nije.....jer je takodje nastao nakon izvlacenja a nisu mogli da dokazu istinitost istog......

dulei86
14.07.2015, 22:30

Ako se ipak uzmete na kraju i pokusate da idete na intervju zajedno bilo bi dobro da u medjuvremenu putujete zajedno van zemlje, ako mozete i vise puta jos bolje. Takodje gledajte da napravite sto vise slika sa raznih dogadjaja u periodu do intervjua (izlasci, rodjendani, slave, proslave, svedbe, putovanja, kod tvojih, kod njenih, itd...). Takodje ponesite slike sa svadbe obavezno.
U sustini, sto vise dokaza da brak nije smo zbog vize.

14.06.2017, 04:42
Ja sam znala mog sadasnjeg supruga od ranije,mozda od pre 10 godina i bili smo drugovi samo,ali se u medjuvremenu promenio moj status :grin: Kada sam saznala da sam izvucena,resili smo da se vencamo :obrva: Vencali smo se 12.Maja ove godine. I naravno da sam ga dodala na Ds bez problema i zajedno smo poslali obrazce. Moje pitanje je : Da li bi mozda bio problem sto nemam nijednu fotografiju iz mladjih dana sa njim,i da li bi eventualno konzul 'posumnjao' u istinitost mog braka? Jel ovo zaista nije zbog Gc :inlove::inlove::inlove: Hvala vam unapred na odgovoru :1072::1072::1072:

BetterFuture
14.06.2017, 09:20
Ja sam znala mog sadasnjeg supruga od ranije,mozda od pre 10 godina i bili smo drugovi samo,ali se u medjuvremenu promenio moj status :grin: Kada sam saznala da sam izvucena,resili smo da se vencamo :obrva: Vencali smo se 12.Maja ove godine. I naravno da sam ga dodala na Ds bez problema i zajedno smo poslali obrazce. Moje pitanje je : Da li bi mozda bio problem sto nemam nijednu fotografiju iz mladjih dana sa njim,i da li bi eventualno konzul 'posumnjao' u istinitost mog braka? Jel ovo zaista nije zbog Gc :inlove::inlove::inlove: Hvala vam unapred na odgovoru :1072::1072::1072:
Nisu fotografije jedini dokaz necije veze, zar ne? Mada pretpostavljam da imate neke na kojima ste zajedno. Ponesite slike sa vencanja. Imate verovatno i neke poruke, prepiske. Moze pomoci ako ste jedan drugog ovlastili za koriscenje tekuceg racuna. Ili bilo sta drugo sto bi vas povezalo u prethodnom periodu. Konzul moze i ne mora da trazi na uvid tako nesto. Moze, a i ne mora, da Vas pita za neke detalje iz vaseg zajednickog zivota u odvojenim razgovorima sa svakim ponaosob, ako posumlja u "istinitost" braka. Svakakvih primera je bilo na forumu.
Srecno i zapamtite, samo iskreno na intervjuu i ne bi trebalo da bude problema.
P.S. Hvala na komplimentima (iako sam ja samo jedan mali deo ovog Foruma i zasluge pripadaju svim aktivnim clanovima) i najlepsoj zelji koju ste mi pozeleli na drugoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=67625&postcount=49)!

14.06.2017, 19:47
Nisu fotografije jedini dokaz necije veze, zar ne? Mada pretpostavljam da imate neke na kojima ste zajedno. Ponesite slike sa vencanja. Imate verovatno i neke poruke, prepiske. Moze pomoci ako ste jedan drugog ovlastili za koriscenje tekuceg racuna. Ili bilo sta drugo sto bi vas povezalo u prethodnom periodu. Konzul moze i ne mora da trazi na uvid tako nesto. Moze, a i ne mora, da Vas pita za neke detalje iz vaseg zajednickog zivota u odvojenim razgovorima sa svakim ponaosob, ako posumlja u "istinitost" braka. Svakakvih primera je bilo na forumu.
Srecno i zapamtite, samo iskreno na intervjuu i ne bi trebalo da bude problema.
P.S. Hvala na komplimentima (iako sam ja samo jedan mali deo ovog Foruma i zasluge pripadaju svim aktivnim clanovima) i najlepsoj zelji koju ste mi pozeleli na drugoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=67625&postcount=49)!

Imamo naravno i slike sa njegovim i mojim roditeljima,slike s drustvom i naravno slike sa vencanja s datumima i prepiske takodje :grin: samo me je to bunilo,posto smo kratko u braku da ne bude nekih problema. Hvala vam puno na odgovoru :1072:
I od srca bih volela da se ispuni i vasa zelja i da pored vaseg potpisa bude napisano 'selected' :1072::1072::1072: Hvala vam jos jednom :1081: