PDA

View Full Version : Prijava za ovu godinu i neka pitanja :)

Stranice : [1] 2

stefan90
13.07.2014, 20:25
Cao svima,

Zanimaju me neke stvari koje nisam mogao da pronadjem ovde na sajtu.
Vidim da se prijava odrzava svake godine u oktobru/novembru.
Ali me zanima sledece, koliki su vremenski razmaci u dobijanju odgovara.
Video sam da posle prijave u oktobru recimo, ako ste izvuceni dobija se odgovor (prva koverta) u maju/junu naredne godine. Mene zanima koliko je eventualni razmak izmedju prve i druge koverte, to nisam uspeo da nadjem :/

Cuo sam da postoji neki odredjeni rok kada dobijete zelenu kartu da morate da odete u USA. Pa me zanima ako neko zna nesto o tome? :)

Toliko od mene, pozdrav! :)

familly
13.07.2014, 21:47
Cao svima,

Zanimaju me neke stvari koje nisam mogao da pronadjem ovde na sajtu.
Vidim da se prijava odrzava svake godine u oktobru/novembru.
Ali me zanima sledece, koliki su vremenski razmaci u dobijanju odgovara.
Video sam da posle prijave u oktobru recimo, ako ste izvuceni dobija se odgovor (prva koverta) u maju/junu naredne godine. Mene zanima koliko je eventualni razmak izmedju prve i druge koverte, to nisam uspeo da nadjem :/

Cuo sam da postoji neki odredjeni rok kada dobijete zelenu kartu da morate da odete u USA. Pa me zanima ako neko zna nesto o tome? :)

Toliko od mene, pozdrav! :)
---------------------------------------
Prijavu popunis na zvanicnom sajtu http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/entry.html u oktobru 2014. i obavezno zapamtis Confirmation Number jer ce ti kasnije trebati da proveris da li si izvucen (posle 1.maja 2015). Dakle, sam proveravas, nema vise koverti, pravila su se promenila.
Posle toga zavisno od broja pod kojim te izvuku, (ne)budes pozvan na intervju. Nakon dobijanja vize imas 6 meseci da odes u USA.
To bi bilo ukratko.

ivana011
20.07.2014, 00:05
Ciao svima,
Planiram da se ove godine prijavim, ali imam jedno pitanje. Zavrsila sam visu turisticku skolu 2god- college of tourisam, sta da upisem u formular? Ima samo university degree. Hvala

p.antic
25.07.2014, 10:11
Familly,

Javite kad zavrsite intervju, i kako je bilo. Zanima me jer smo mi odlozili jedan intervju u februaru, i sada nema mesta, tj nema brojeva. Cekamo i nadamo se da ce se nesto promeniti.

Zelim puno srece

MagedonMM
26.07.2014, 01:36
Familly,

Javite kad zavrsite intervju, i kako je bilo. Zanima me jer smo mi odlozili jedan intervju u februaru, i sada nema mesta, tj nema brojeva. Cekamo i nadamo se da ce se nesto promeniti.

Zelim puno srece
p.antic
Izvini jel ima nesto novo iz amasade?
Ili ideju ili informaciju gde bi mogli da potrazite pomoc u americi vezano sa ovim?
Njihovom DoS, nemam poima gde bi se dobilo povratno info.

p.antic
26.07.2014, 22:43
Nazalost nema lepih vesti. Juce zvala ambasadu, nema brojeva. Sluzbenik je rekao da je bio dovoljno strpljiv za nas slucaj (sto mu je inace posao, ali u Srbiji sme tako da se kaze) i da vise ne zovemo i da ce nas on zvati ako stignu brojevi. Inace sluzbenik iz ambasade nam je rekao da se javimo u petak (juce) kako bi videli da li su stigli brojevi za sredu za intervju, i onda kad pozoves kao dosadan si.
Razmisljam kome da se obratimo, mislim da je definitivno velika iskoriscenost brojeva, ali ne zelim da zavisim od dobre volje sluzbenika koji moze da nas nikada i ne pozove, a brojeva mozda bude u nekom trenutku.
Nas kum (zivi u Usa) ima prijatelja koji radi u imigracionom tamo pa fe kod njega da se raspita sta se to desava ove godine, pa ako vredi nekome da se obratimo.
Svakako javljamo ako jesto saznamo.

Pozdrav

MagedonMM
27.07.2014, 00:18
Nazalost nema lepih vesti. Juce zvala ambasadu, nema brojeva. Sluzbenik je rekao da je bio dovoljno strpljiv za nas slucaj (sto mu je inace posao, ali u Srbiji sme tako da se kaze) i da vise ne zovemo i da ce nas on zvati ako stignu brojevi. Inace sluzbenik iz ambasade nam je rekao da se javimo u petak (juce) kako bi videli da li su stigli brojevi za sredu za intervju, i onda kad pozoves kao dosadan si.
Razmisljam kome da se obratimo, mislim da je definitivno velika iskoriscenost brojeva, ali ne zelim da zavisim od dobre volje sluzbenika koji moze da nas nikada i ne pozove, a brojeva mozda bude u nekom trenutku.
Nas kum (zivi u Usa) ima prijatelja koji radi u imigracionom tamo pa fe kod njega da se raspita sta se to desava ove godine, pa ako vredi nekome da se obratimo.

Pozdrav
Potpuno isto :-( mi smo zvali i kcc i jos par mesta i nista nema viza ali nada zadnja umire

sombrero
27.07.2014, 11:53
Meni nesto nije jasno o kakvim brojevima govori sluzbenik i odakle stizu :)

Pozdrav

p.antic
28.07.2014, 08:21
Sombrero,

Rec je o broju koji dobijes kad te izvuku, i ako ga ne iskoristis u mesecu kada ti je zakazan intervju, gubis taj broj i cekas da dobijes novi. Posto je ove godine velika iskoriscenost brojeva, za sada nema brojeva za nas koji smo odlozili intervju.

Pozdrav

Zana
28.07.2014, 08:32
Sombrero, Rec je o broju koji dobijes kad te izvuku, i ako ga ne iskoristis u mesecu kada ti je zakazan intervju, gubis taj broj i cekas da dobijes novi. Posto je ove godine velika iskoriscenost brojeva, za sada nema brojeva za nas koji smo odlozili intervju. Pozdrav

Brojevi se ne gube. Ukoliko nema dovoljno viza, otkazuju se termini za intervjue I ne zakazuju se novi. Svi koji su odlagali intervjue su bili upozoreni da vize mogu u medjuvremenu da budu podeljene. Ne izmisljajte pravila, molim vas. Nece niko dobiti nove brojeve, sumnjam da je bilo koji sluzbenik ambasade tako nesto rekao.

familly
28.07.2014, 11:18
Familly,

Zelim puno srece

Pratim sta se dogadja, iskreno mi je zao zbog vase situacije. Pisacu kako je prosao intervju, ali na temi koja je za to predvidjena. Nadam se da ce se situacija promeniti i da ce svi uspeti da stignu do intervjua.

Pozdrav

sombrero
28.07.2014, 11:54
Zato sam i postavio pitanje ubacila me u rebus informacija da sluzbenik ceka nove brojeve :).Mozda ga samo nisu najbolje razumeli mozda trenutno nema viza slotova za odlozene intervjue, a viza ocito da i dalje ima...

Brojevi se ne gube. Ukoliko nema dovoljno viza, otkazuju se termini za intervjue I ne zakazuju se novi. Svi koji su odlagali intervjue su bili upozoreni da vize mogu u medjuvremenu da budu podeljene. Ne izmisljajte pravila, molim vas. Nece niko dobiti nove brojeve, sumnjam da je bilo koji sluzbenik ambasade tako nesto rekao.

p.antic
28.07.2014, 12:25
Zana,

Ne izmisljamo nova pravila, vec prenosimo sta su nam rekli. Odgovor NEMA BROJEVA mozda znaci da nema viza, ali nama je receno da nema brojeva za razgovor. Mozda ste Vi u pravu da nas broj ne propada, ali jedini odgovor je da nema brojeva za intervju, i ostaje nam jedno da cekamo, vise ne znam ni sta su pravila ove lutrije.

Ako ne mozete da pomognete, ne napadajte nas, nikome u ovoj situaciji nije lako.
Nadam se da necete imati ovakve probleme.

Pozdrav,

MagedonMM
28.07.2014, 14:59
Zana,

Ne izmisljamo nova pravila, vec prenosimo sta su nam rekli. Odgovor NEMA BROJEVA mozda znaci da nema viza, ali nama je receno da nema brojeva za razgovor. Mozda ste Vi u pravu da nas broj ne propada, ali jedini odgovor je da nema brojeva za intervju, i ostaje nam jedno da cekamo, vise ne znam ni sta su pravila ove lutrije.

Ako ne mozete da pomognete, ne napadajte nas, nikome u ovoj situaciji nije lako.

Pozdrav,

p.antic
I drugi su rekli da su takvo info dobili iz ambasade (novi broj znaci novih kolicina viza)
Normalno tvoj broj ostaje, ali nema se korista ako neko ne dobije novu kolicinu viza
Koliko znam nece vise biti "novih"viza za EU.
Jedino resenje je da se negde u USA obrati (MOLI)pa ako se uspe uspe.
Neznam samo kakav je status za septebra.

Zana
28.07.2014, 17:07
Zana,

Pozdrav,

Ja JESAM u takvoj situaciji i imam SLICNE probleme sa ovogodisnjim izvlacenjem, ali to i dalje ne moze da bude razlog da ne umem lepo da objasnim o cemu se radi, niti razlog da ne razumem sustinu problema.

Informacija za koje BROJEVE ce biti ZAKAZAN visa intervju se nalazi u VISA BULLETIN-u. Na pocetku svakog meseca se objavljuje informacija za naredni mesec, te AKO BUDE BILO KAKVIH PROMENA ZA "CURRENT" BROJEVE, DOS ce poslati tu informaciju amabasadama. "Dobitnici" sa visokim brojevima ove godine nisu imali srece, dobitnici koji su resili da odloze intervju i ni manje ni vise nego docekaju poslednji mesec obrade su takodje "out of luck"...

Ne napadam ja nikog, nego retko ko vise zna da razumno pise i objasnjava situaciju a da svima bude jasno o cemu se radi. To sta su vama rekli u Ambasadi, sta ste vi culi od njih, na koji nacin ste to prepricali i onda srocili ovde - mogu da budu cetiri razlicite informacije. Sta se nagledah na ovom forumu, kojih izraza, kojeg pravopisa, kojih objasnjenja - bilo sad nekom milo ili ne, mozemo da se vadimo na telefone, brzinu, ili da na internetu to nije bitno... ne zaboravite da vas ljudi procenjuju na osnovu napisanog, u nekim situacijama buducnost moze da vam zavisi od toga....Mogu ja da budem fina koliko god hoces, nego ne verujem da ce da finoca da ti pomogne, nikakvi brojevi nece stici sve jedno.

Druga stvar, napises ovde cinjenice i kome god to ne odgovara, odmah drvlje i kamenje po tebi. Cime sam ja to tebe napala? I zasto ja ili bilo ko drugi ne bih pisala ovde ako ne mogu da pomognem? Ako ispravljanje terminologije koju koristite i objasnjavanje procesa vi ne vidite kao pomoc, to zaista nije moj problem. Ja da vam pricam bajke necu (mogu ali necu). Vi mozete kako hocete da razumete sve ovo, za par meseci ce neki novi dobitnici da citaju sve ovo i onda ce da krene lavina zbunjenih pitanja oko "cekanja brojeva da stignu"...

MagedonMM
01.08.2014, 16:24
p.antic

Izvini samo da pitam jeste dobili neko novo info u vei vaseg problema ?

p.antic
04.08.2014, 09:04
MagedonMM,

za sada jos nista. Cekamo da nas pozovu iz ambasade ako bude slobodnih viza. Da li imate ideju kome da se grupno obratimo, ako bi ti uopste moglo da nam pomogne, vidim da nas ima vise sa odlozenim intervjuima.

Javljam ako bude novih vesti.

Pozdrav

MagedonMM
04.08.2014, 20:51
MagedonMM,

za sada jos nista. Cekamo da nas pozovu iz ambasade ako bude slobodnih viza. Da li imate ideju kome da se grupno obratimo, ako bi ti uopste moglo da nam pomogne, vidim da nas ima vise sa odlozenim intervjuima.

Javljam ako bude novih vesti.

Pozdrav

Iskreno ja nemam poima gde i ko bi mogao da pomogne,
Necu da budem negativac ali mislim da su nam sanse 0,00000..1%..
Gde i da smo poslali email kazu obrati se u ambadadu, iz ambasade isti odgovor tako da samoostae da se nerviramo jos koju nedelju

p.antic
05.08.2014, 12:57
MagedonMM,

Znam da svi upucuju na ambasadu, a ambasada za sada ima samo jedan odgovor, nema brojeva. Cekamo prijatelja iz Usa da ako nesta sazna da javi vezano za DV-2014, a nama ostaje samo da cekamo.....

Svakog dana mislim da su sanse sve manje, ali mozda se nesto promeni....
Znam da smo propustili veliku sansu, ali nema nerviranja, neka druga vrata ce se mozda otvoriti.

Pozdrav,

MagedonMM
05.08.2014, 13:34
MagedonMM,

Znam da svi upucuju na ambasadu, a ambasada za sada ima samo jedan odgovor, nema brojeva. Cekamo prijatelja iz Usa da ako nesta sazna da javi vezano za DV-2014, a nama ostaje samo da cekamo.....

Svakog dana mislim da su sanse sve manje, ali mozda se nesto promeni....
Znam da smo propustili veliku sansu, ali nema nerviranja, neka druga vrata ce se mozda otvoriti.

Pozdrav,

p.antic

Ovo stvarno treba da se zapamti :)

juznotuzno
05.08.2014, 14:41
Sega znam deka nekoi ke negiraat
ama moje iskustvo so ovi iz MAKEDONSKA AMBASADA vcera I zavcera na telfon DRSKI , AROGANTNI , mislat deka se veci amerikanci , motiv plus da begam od tuka .:(

MagedonMM
09.08.2014, 23:35
Znam da nije nesto bitno nego hajde da spodelim
Danas sam procitao da i u tursku imaju problema oko intervjua i dobijanje vize tako barem pise na forumima.

Samo da ukazem da ne izimate ovo zdravo za gotovo (tako pise na ovim "stranim" forumima.
Pozdrav

skalla
21.08.2014, 19:46
Pozdrav svima

Da ne otvaram novu temu za vas mozda prostih pitanja pa cu se ovdje nadovezati.

Novi sam na ovom forumu pa je red i da se predstavim
iz Sarajeva sam i zovem se Ermin
googlajuci dosao sam do ovog foruma pa rekoh da se prijavim i malo procitam.

otvaro sam nedavno formular za prijavu koji ja ne kontam bas sve pa bih molio za pomoc nekog od vas ko je expert u prijavljivanju da mi pomogne kada bude vrijeme za to? (mozda putem skaypa)
e sad dali da se ja i moja porodica svi zasebno prijavljujemo ili svi na jednom formularu?
neznam sta se sve upisuje u taj formular ali jasam radio za americku vladu 2,5g i dali mi to pije vode oko dobijanja zelene karte?
posto sam radio za njih u ratnom podrucju ja i moja porodica smo dobili njihove turisticke vize na 10g.
meni ta vrsta vize nista ne predstavlja jer sa njom nemogu u americi da radim!

Prijava pocinje prvog oktombra?

Unaprijed zahvalan

johnywalker
21.08.2014, 20:31
e sad dali da se ja i moja porodica svi zasebno prijavljujemo ili svi na jednom formularu?

popunjavaš jednu prijavu ti, jednu prijavu žena. Time su vam šanse onda veće jer postoji mogućnost da izvuku jedno ili drugo ili možda i jedno i drugo :) cijeli proces popunjavanja je skroz jednostavan - upišeš osnovne informacije - ime, prezime, mjesto rođenja, članove porodice, kakvu školu imaš, slikaš se i to je to...onda nestrpljivo čekaš 01.05. upustvo oko popunjavanja formulara možeš naći ovdje: http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2015-Instructions-Translations/DV_2015_Instructions.pdf

ali jasam radio za americku vladu 2,5g i dali mi to pije vode oko dobijanja zelene karte?

to što si radio za njih nema nikakve veze sa zelenom karte i nece ti ni pomoci ni odmoci. Da je zaista tako, mozes procitati ovdje - tu ti piše ko sve ima pravo na zelenu kartu.
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-job/green-card-through-special-categories-jobs

posto sam radio za njih u ratnom podrucju ja i moja porodica smo dobili njihove turisticke vize na 10g.

i da nisi radio vjerovatno bi opet dobio vizu bas kao što i drugi podnosioci zahtjeva dobiju, pod uslovom da ispunjavaju sve uslove. Sve turističke vize su na 10 godina međutim to ne znači da se možeš tamo zadržati 10 godina kao što već vjerovatno znaš :)

meni ta vrsta vize nista ne predstavlja jer sa njom nemogu u americi da radim!
baš tako - jedino što ti ta viza omogućava jeste da odeš tamo i trošiš pare :)

Prijava pocinje prvog oktombra?

vjerovatno, ali bit će to na vrijeme još objavljeno na zvaničnoj stranici, moguće već i nekada u sljedećem mjesecu. Možeš pogledati ovdje
https://www.dvlottery.state.gov/

ili ovdje http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/entry.html

Nadam se da ti je sada malo jasnije kako i šta.

skalla
22.08.2014, 09:15
Hvala na odgovoru sada mi je mnogo jasnije!
Sad jos sacekati da se prijavim i da se nadam...

mikiSA
22.08.2014, 14:14
Hvala na odgovoru sada mi je mnogo jasnije!
Sad jos sacekati da se prijavim i da se nadam...

Drug, sad se ti spremi za prijavu/e: napravi slike: 600x600 pixela za tebe, zenu i djecu ako imas (naravno po standardu koji traze) i spremi negdje sebi na desktop, memory card, sta vec, da u oktobru ne pitas kako i sta i gdje. Mozes sam ovo uraditi, a mozes otici kod fotografa da ti to uradi (mada ja ne preporucujem ovo dok te ne izvuku)

skalla
22.08.2014, 19:23
[QUOTE=mikiSA; (mada ja ne preporucujem ovo dok te ne izvuku)[/QUOTE]
ne kontam sta mi ne preporucujes?

ok slike imam a sta jos da odradim?

mikiSA
22.08.2014, 21:09
Ne preporucujem da ides kod fotografa : ja nisam a opet izvucena, neki misle da su slike te koje izvlace, ja ne smatram tako.
Ako imas slike svih clanova porodice (po onim dimenzijama navedenim) onda samo cekaj oktobar, novembar kad vec bude i popunjavaj aplikaciju/e.

RiderHD
22.08.2014, 22:51
Miki šta sve treba od papira za prijavu za tu lutiju ili je dovoljno slike dimenzija 600x600px sa bijelom pozadinom ? i da te pitam kod prijavljivanja na lutriju kao čitao sam da se obavezno treba navesti članovi porodice,ali ja bi prijavljivao za sebe samo budući da mi mama ne planira ići,a sestra već jednim dijelom ima njihove papire,tako da samo prijavim sebe ? a i da se odluči mama na odlazak tamo da li bi za nju morao posebno prijavu raditi ili da navedem pod moju prijavu?

mikiSA
23.08.2014, 02:04
Rider HD,
Pod porodicu podrazumijevam muza zenu i djecu. Roditelje i sestru ne mozes povesti. Znaci on ako ima zenu i djecu sebe navodi kao glavnog aplikanta, i u formularu navodi da je ozenjen, i dodaje zenu i djecu. Zena, za sebe kao glavnog aplikanta navodi da je udata i dodaje muza i djecu u aplikaciji. Ovo je super stvar za one koji su vjencani, jer se time uduplavaju sanse.

Mama moze igrati lutriju za sebe ako zeli (ili da joj ti popunis aplikaciju)

Samo ti je potrebna digitalna slika 600x600 koju ubacujes u aplikaciju. Sve dokumente koji su potrebni pokazujes na intervjuu ako/kad te izvuku.

RiderHD
23.08.2014, 12:55
mikiSA hvala puno na odgovoru,to mi je bilo nejasno jer sam čitao da se toobavezno mora navesti,a nisam znao da li se odnosi na supružnike ili brata,sestru i slično,zanima me zašto kažeš da se uduplavaju šanse ? mislim svjestan sam toga da ako iz jedne porodice više članova se prijavi da su šanse veće da jedno od njih bude izvučeno,ali nije mi jasno zašto jedan aplikant ima više šanse ako je u braku ?je li to znači da neoženjeni aplikanti imaju manje šanse? i još da pitam od papira za prijavu u oktobru ne treba ništa više osim slike 600x600 ? Hvala ti još jednom.

mikiSA
23.08.2014, 13:28
RiderHD nikakav problem, drago mi je da mogu pomoci sa odgovorima. Da, ako gledas statisticki mi neozenjeni smo sami, i time imamo manje sanse, zar ne?
Za prijavu samo slika je potrebna.
Sretno!

RiderHD
23.08.2014, 18:42
mikiSA hvala još jednom na pomoći i odgovorima,dobro kako vidim u tvom potpisu na forumu imala si sreće i izvučena si,pa eto nada postoji,po što vidim da se taj izbor radi računarski onda je vjerovatno svejedno kad se prijavim,kao i svi ostali kandidati volio bi dobiti jer me moja porodica koja je tamo na sve načine pokušava odvući tamo van BiH,tako da znam da bi mi smještaj hrana i slično bilo zagarantovano,i hvala:)

skalla
23.08.2014, 21:06
Evo mene opet i moje sledece pitanje
Kod mene i moje supruge pasosi pasosi vaze do sep.2015 a kod djece do may.2015
Dali je pametnije da izvadimo nove pasose prije same prijave na lutriju ili ako budemo izvuceni pa tek onda?!
Da naglasim pasosi su biometriski!

johnywalker
23.08.2014, 21:19
Evo mene opet i moje sledece pitanje
Kod mene i moje supruge pasosi pasosi vaze do sep.2015 a kod djece do may.2015
Dali je pametnije da izvadimo nove pasose prije same prijave na lutriju ili ako budemo izvuceni pa tek onda?!
Da naglasim pasosi su biometriski!

vazeci pasosi ti ne trebaju da bi se prijavio na lutriju. Tek u slucaju da te izvuku...

chicagopn
26.08.2014, 05:40
Da li mogu ja da popunim prijavu za rodjake odavde iz US ili moraju oni otuda da popunjavaju sada u oktobru jel to ima neke veze,hvala

SRBghost
26.08.2014, 08:14
Nema nikakve veze odakle se popunjavaju prijave. Mozes i ti odatle slobodno.

familly
26.08.2014, 08:16
Da li mogu ja da popunim prijavu za rodjake odavde iz US ili moraju oni otuda da popunjavaju sada u oktobru jel to ima neke veze,hvala

Moji rodjaci su dobili na lutriji tako sto im je prijateljica popunila formulare u Americi. Ima ljudi koji su na neki drugi nacin u USA, popunjavaju formulare otuda.

nikola_milica
29.08.2014, 10:41
imam jedno pitanje. nisam mogao nigde da nadjem odgovor na ovo pitanje...

da li mi imovinsko pitanje (1, 2 stana na moje ime) pravilo problem u slucaju da apliciram i dobijem poziv na razgovor?

da ne apliciram za dzabe :)

SRBghost
29.08.2014, 11:09
Nece biti problem ni celu zgradu da imas. Jedini uslovi su da imas 4 godisnju srednju skolu ili vise i da nemas dosije.

Djordje 1991
31.08.2014, 17:53
Pozdrav svima... Ucestvovao sam na DV-2015 ali nisam izvucen. Da li se zna hoce li biti mozda novi krug izvlacenja u septembru i kako uopste to saznati ako bude? Hvala :drool:

familly
31.08.2014, 18:13
Pozdrav svima... Ucestvovao sam na DV-2015 ali nisam izvucen. Da li se zna hoce li biti mozda novi krug izvlacenja u septembru i kako uopste to saznati ako bude? Hvala :drool:

Nema drugog kruga. Pocetkom oktobra se salje za 2016. Igraj svake godine dok te ne izvuku. Srecno !

Djordje 1991
31.08.2014, 18:36
Ok. Moram igrati nema druge. Jedino sam u dilemi sad mada ne verujem da je neko upucen u to, posto sam sad u usa na j1 programu pa sam kontao da ostanem ilegalno, ako bi me kojim slucajem izvukli sledece godine dal bi to sta vredelo ili kontam da bi me samo isterali odavde ako nesto pokusam. :D

mikiSA
01.09.2014, 00:18
Ok. Moram igrati nema druge. Jedino sam u dilemi sad mada ne verujem da je neko upucen u to, posto sam sad u usa na j1 programu pa sam kontao da ostanem ilegalno, ako bi me kojim slucajem izvukli sledece godine dal bi to sta vredelo ili kontam da bi me samo isterali odavde ako nesto pokusam. :D

Nemoj se zezati sa ilegalnim ostankom: jedan je probao pa su ga deportovali kad je probao promijeniti status preko osvajanja DV lutrije u US.

Djordje 1991
01.09.2014, 02:53
Znam, zato i jesam u dilemi. Ali ako nista produzavacu na turisticku vizu po sest meseci dok ne prodje izvlacenje, tako cu biti bar legalno ovde u tom trenutku. Da ne smaram vise, ali kontam ako izvuku dosta lakse i brze bi se to sve zavrsilo odavde. :D

anja.dim
01.09.2014, 09:28
Pozdrav svima!
Relativno skoro sam počela da razmatram opciju odlaska i tek prikupljam informacije kojih ovdje vidim ima jako puno. Koliko do sada vidim ljudi većinom odlaze sa porodicom ili ih porodica tamo već čeka. Interesuje me da li ima neko ko je sam otišao bez porodice i prijatelja, sa njim ili tamo? Ili da li neko tako nešto pokušava? Kakve su šanse uopšte da se bez porodice i prijatelja, znači potpuno samostalno nešto uspe i što se tiče odlaska i ostanka tamo?

SRBghost
01.09.2014, 14:15
Imas apsolutno iste sanse kao i neko sa porodicom. Bitno je da ispunjavas uslove sa skolom ili poslom, da nemas dosije, da uredno prodjes lekarski i to ti je to.

anja.dim
02.09.2014, 14:56
Ne znam koliko je to formalnost ili ne, ali vidim da je neophodno pozivno pismo da bi viza bila odobrena, a ako nemaš nikoga tamo ko bi ti ga poslao, kako se onda to rešava?

johnywalker
02.09.2014, 16:02
Ne znam koliko je to formalnost ili ne, ali vidim da je neophodno pozivno pismo da bi viza bila odobrena, a ako nemaš nikoga tamo ko bi ti ga poslao, kako se onda to rešava?

Ne znam gdje si to vidjela ali taj kriterij/uslov da imas pozivno pismo je 100% netačan. To nigdje nećeš moći naći da piše (barwm ne na zvaničnim stranicama, a one i jesu najvaznije).

NS2015
02.09.2014, 19:26
Ne znam gdje si to vidjela ali taj kriterij/uslov da imas pozivno pismo je 100% netačan. To nigdje nećeš moći naći da piše (barwm ne na zvaničnim stranicama, a one i jesu najvaznije).

Hoces da kazes da je pozivno pismo neophodno da se nosi na intervju? Tacnike bez njega nema vize

dejan3
02.09.2014, 19:59
Ja mislim da hoce da kaze bas suprotno. Dakle, pozivno pismo ti ne treba, nije uslov za vizu.

familly
02.09.2014, 20:01
Koliko znam pozivno pismo je potrebno za turisticku vizu. Ovo ne vazi za lutrijske vize.

DJ Gosha
02.09.2014, 22:45
pozz svima da ne otvaram novu temu :) Nov sam ovde, i ocekujem da sad apliciram u oktobru ako bude bilo :) za sad me zanimaju par pitanja:

1. Ako ikako dobijem vizu da li kasnije posle godinu dana boravka u US mogu da ozenim devojku iz srbije a da ona dobije vizu za tamo? (posto sam u vezi za sad 5 godina,a nismo jos za to da se uzimamo) :D

2. Koliko znanje engleskog treba da znas da bi radio bilo kakav posao pa makar i prao sudove u pocetku posto imam zavrseno tek za A1 nivo.. :/

3. Kolike se cene hotelskih soba krecu na mesecnom nivou otprilike?

4. Da li mora da se zivi tamo za stalno osim to da odes u prvih 6 meseci, znaci posle toga kad odes neko vreme. (vratio bi se da jezik naucim ne znam jel tamo ima neko da predaje jezik a da je srbin itd)

za sad je to to, mozda glupa pitanja al eto mozda ce jos nekom znaciti od pocetnika :)

anja.dim
03.09.2014, 08:52
Našla sam dosta prepiske na temu pozivnog pisma na ovom forumu, pa se zato i pitam oko toga..nisam sigurna koje su informacije relevantne..
Koliko vidim do sada ne čini mi se da se radi o turističkim vizama.
Ukoliko nije neophodno, to je svakako dobra informacija.
Samo želim da ispitam šta bi me moglo čekati, pa da se u skladu sa tim pripremim.
Pretpostavljam da se pravila mjenjaju, znači nešto što je prije važilo kao uslov, sada možda ne važi i obrnuto.

anja.dim
03.09.2014, 09:20
Sada pronalazim ovu informaciju:
1. Invitation letter - za turističke vize
2. Affidant of support - za nas ostale valjda (?!)
Da li je ovo obavezno, ili može da bude plus kod odobrenja, ili uopšte nije potrebno, je ono što me ustvari zanima i to je informacija koju ne pronalazim.

anja.dim
03.09.2014, 09:21
Vidim da postoji obrazac
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-134.pdf

familly
03.09.2014, 09:44
Sada pronalazim ovu informaciju:
1. Invitation letter - za turističke vize
2. Affidant of support - za nas ostale valjda (?!)
Da li je ovo obavezno, ili može da bude plus kod odobrenja, ili uopšte nije potrebno, je ono što me ustvari zanima i to je informacija koju ne pronalazim.

Moje iskustvo sa intervjua od pre mesec dana.......Imala sam Affidavit u rezervi, u drugoj fascikli, ali ga niko nije u ambasadi ni pomenuo niti trazio. Na zvanicnom sajtu je opisano sta treba pripremiti za intervju u delu Prepare for the interview. http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/interview/prepare-for-the-interview.html

SRBghost
03.09.2014, 10:18
Koliko znam pozivno pismo je potrebno za turisticku vizu. Ovo ne vazi za lutrijske vize.

Poyivno pismo vise ne treba ni za turisticku. Moze da se nosi, ali nije potrebno jer ga ni ne pogledaju (iz licnog iskustva od pre 2 godine).

johnywalker
03.09.2014, 10:25
1. Ako ikako dobijem vizu da li kasnije posle godinu dana boravka u US mogu da ozenim devojku iz srbije a da ona dobije vizu za tamo? (posto sam u vezi za sad 5 godina,a nismo jos za to da se uzimamo) :D

možeš da se poslije oženiš ali ona neće moći doći odmah jer procedura dobivanja GC za nju traje 2-3 godine. Znači u slučaju da te izvuku onda ti je se bolje oženiti do intervjua u ambasadi nego poslije.

2. Koliko znanje engleskog treba da znas da bi radio bilo kakav posao pa makar i prao sudove u pocetku posto imam zavrseno tek za A1 nivo.. :/

što bolje znaš jezik bolje ćeš se snaći i bolji ćeš posao naći. Da bi prao tanjire i slične poslove ne treba ti toliko baš engleski

teško reći ovako - zavisi od više faktora - npr. koji grad itd... odeš na expedia.com pa pogledaš koliko se kreću cijene. upiši neki grad i vidjet ćeš. Generalno govoreći - manji gradovi su jeftinije veći gradovi su skuplji.

4. Da li mora da se zivi tamo za stalno osim to da odes u prvih 6 meseci, znaci posle toga kad odes neko vreme. (vratio bi se da jezik naucim ne znam jel tamo ima neko da predaje jezik a da je srbin itd)

permanent resident znači da si tamo stalno odnosno uglavnom da si tamo. Ako napustiš zemlju duže od 6 mjeseci ili godinu onda ti mogu oduzeti GC. Ukoliko bi planirao da budeš odsutan duži period iz zemlje onda se podnese zahtjev i možeš onda biti odsutan do 2 godine bez problema.

Engleski ćeš prije naučiti u zemlji gdje svi pričaju engleksi nego negdje drugo jer te natjera da moraš pričati i tako onda počneš i učiti. Puno je brže i efikasnije.

SRBghost
03.09.2014, 10:25
pozz svima da ne otvaram novu temu :) Nov sam ovde, i ocekujem da sad apliciram u oktobru ako bude bilo :) za sad me zanimaju par pitanja:

Mozes, ali ce ona da ceka jedno 4-5 godina da dobije papire. Realno, ako se ne vencate za godinu dana, nakon sto (ako Bog da) dobijes vizu, nikada se necete ni vencati, pa nemoj da se opterecujes sa tim. Preseci to ovako ili onako.

Za pranje sudova moyes i da budes gluvonem (bez uvrede). Da li mozes da prezivis samo od tanjira....

Heh.... Od 800 do 1.000.000 USD. Zavisi od toga gde ides i kakvi su ti prohtevi.

Iskreno, nigde ga neces nauciti brzo kao tamo, u vatri. Onog momenta kada udjes u USA, moyes odmah da se vracas nayad i da budes van USA do godinu dana. Opet u zavisnosti gde ides, mozes i naci nekog Srbina da te uci engleski. U svakom slucaju, tu su srpski klubovi....

za sad je to to, mozda glupa pitanja al eto mozda ce jos nekom znaciti od pocetnika :)

Eto, boldobvao sam ti odgovore u tvom postu, pa nadam se da ti je to OK. Srecno!!!

anja.dim
03.09.2014, 10:52
Odlično, hvala puno, to je informacija koju tražim.. i koja mi odgovara.. :)

Renata36
04.09.2014, 09:24
Pozdrav za sve :)
Mene isto interesira sve o dobijanju zelene karte,osjecam se malo bez veze jer nikako da pohvatam sve osnovne informacije,a njih je more.Moje pitanje je sljedece,kada je sljedeci rok za prijavu,ovo oko skolovanja imam trogodisnje :( ,dvoje djece,muz ne zeli da ide(kod njega je cetverogodisnje,jeli ga trebam navoditi u formularima?),dogovor je ok idem ja on ce poslije(kako god to kome zvucalo).Brat je Americki drzavljanjin vec 15.godina,rekao je sta god treba tu je ?? Nadam se da ce neko imati nesto da mi napise.Lijep pozzzz

johnywalker
04.09.2014, 09:48
Pozdrav za sve :)
Mene isto interesira sve o dobijanju zelene karte,osjecam se malo bez veze jer nikako da pohvatam sve osnovne informacije,a njih je more.Moje pitanje je sljedece,kada je sljedeci rok za prijavu,ovo oko skolovanja imam trogodisnje :( ,dvoje djece,muz ne zeli da ide(kod njega je cetverogodisnje,jeli ga trebam navoditi u formularima?),dogovor je ok idem ja on ce poslije(kako god to kome zvucalo).Brat je Americki drzavljanjin vec 15.godina,rekao je sta god treba tu je ?? Nadam se da ce neko imati nesto da mi napise.Lijep pozzzz

ti se sa trogodisnjom skolom ne mozes prijaviti jer ne ispunjavas uslove. Potrebna je najmanje cetverogodisnja skola. Znaci skontaj muza da se on prijavi i uz prijavu mora navesti i sve clanove porodice.

U slucaju da vas izvuku dobit cete svi zelenu kartu preko njega i sto morate svi otici prvi put da se aktivira viza. (rok je 6 mjeseci od dana izdavanja vize u ambasadi).

DJ Gosha
04.09.2014, 10:17
Hvala na odgovorima :) samo se nadam da ce biti ove godine :)

Renata36
04.09.2014, 10:50
Ja sam to od samog pocetka i pretpostavljala.Hvala na odgovoru,vidjet cu sta on kaze na sve to.Hvala ponovo.Pozzz

Andrija89
04.09.2014, 14:08
Kada bi trebalo da bude neko obavestenje da li ce biti lutrije ove godine? Ja sam gledao na sajtu ambasade i nista ( za sada), mada po drugim forumima a i sajtovima agencija za prijavljivanje na lutriju pise da ce biti dv 2016.

Mica88
17.09.2014, 09:53
Kada bi trebalo da bude neko obavestenje da li ce biti lutrije ove godine? Ja sam gledao na sajtu ambasade i nista ( za sada), mada po drugim forumima a i sajtovima agencija za prijavljivanje na lutriju pise da ce biti dv 2016.

Naravno da ce biti, ne brini, ove godine nista nije neuobicajeno u odnosu na prethodne. Naime, prosle godine su 22.9. objavili obavestenje od kad do kad ce biti prijavljivanje za 2015. Pogledaj na sajtu americke ambasade i uverices se i sam. :obrva:

Andrija89
17.09.2014, 13:53
Gledao sam i neka obavestenja na vestima. Tu su objavili tek objavili 27.09 ( za proslu) da ce biti zelene lutrije.

detroitdoll
17.09.2014, 16:36
Ćao svima :)
Danas sam se registrovala na sajt pa da vam se predstavim. Zovem se Jovana, imam 24 godine i iz Sremske Mitrovice sam, ali živim u Beogradu radi studija. Već 2 godine planiram da se prijavim na lutriju ali sam sačekala da prvo završim master studije biologije. Hvala vam puno na ovom sajtu, mnogo korsnih informacija sam saznala. Čak sam išla i do nekih agencija u Beogradu ali oni svi naplaćuju ovu usugu i nije bas jeftino. Ja za sada imam jedno pitanje :) Probala sam photo validator i slika mi prolazi, medjutim slika je od aprila ove godine. Da li oni traže neku noviju sliku, ili ova od aprila bi mogla da prođe.
Hvala unapred na odgovoru. :)

noki
17.09.2014, 17:36
Ćao svima :)
Danas sam se registrovala na sajt pa da vam se predstavim. Zovem se Jovana, imam 24 godine i iz Sremske Mitrovice sam, ali živim u Beogradu radi studija. Već 2 godine planiram da se prijavim na lutriju ali sam sačekala da prvo završim master studije biologije. Hvala vam puno na ovom sajtu, mnogo korsnih informacija sam saznala. Čak sam išla i do nekih agencija u Beogradu ali oni svi naplaćuju ovu usugu i nije bas jeftino. Ja za sada imam jedno pitanje :) Probala sam photo validator i slika mi prolazi, medjutim slika je od aprila ove godine. Da li oni traže neku noviju sliku, ili ova od aprila bi mogla da prođe.
Hvala unapred na odgovoru. :)

Obicno kazu da slika ne treba da bude starija od 6 meseci. Ja sam koristila starije pa nije bilo problema. Ako nema nekih velikih drasticnih promena na tvom izgledu,mislim da ne bi trebalo da bude problem.

rajevic
17.09.2014, 18:48
Dali ima neko od administratora foruma greskom sam popunio formular za dv2016 i sad se plasim da mi ne posljau zvanicno. Nebih da zeznem nesto jer bih se prijavio na zvanicnoj stranici a ne ovde... Slao sam posle toga poruke i na mail da mi poniste upit ali nema odgovora. Dali neko od forumasa zna nesto ???

mikiSA
17.09.2014, 19:43
rajevic, niko sa ovog foruma (koliko ja znam) ne salje nikakve prijave za lutriju.
Nista ne brini. A znas i sam koja je zvanicna stranica na kojoj su prijave.

rajevic
17.09.2014, 20:23
ovde sam popunio formular

http://www.zelenalutrija.com/moja-prijava.php

Andrija89
17.09.2014, 21:27
ovde sam popunio formular

http://www.zelenalutrija.com/moja-prijava.php

Nije nista strasno, to je samo provera za lutriju.Nista nije poslato. Prava lutrija bi trebalo da pocne oktobra i da traje kao i svaka do novembra.

detroitdoll
18.09.2014, 14:18
Hvala puno na odgovoru :) I jos samo jedno pitanje, posto sam ja zavrsila master studije i sad upisujem doktorske, sta bih ja u polju education trebala da oznacim?
Hvala unapred.

mikiSA
18.09.2014, 18:12
Ono sto trenutno imas: master. Doktorske tek upisujes, tu diplomu (jos uvijek) nemas. Znaci master.

Andrija89
18.09.2014, 21:06
Imam jedno (ludo) pitanje. Da li je moguce da se nekako skine slika sa pasosa ili licne karte, tj. tamo gde ocitavaju da pa odatle da kopiraju ili kako vec?

detroitdoll
19.09.2014, 16:56
Hvala na odgovoru i na pomoci. Nadam se da ce uskoro biti neko zvanicno saopstenje povodom DV-2016. Bas bi bili baksuzi da ove godine ukinu DV. :(

RiderHD
20.09.2014, 08:38
Imam jedno (ludo) pitanje. Da li je moguce da se nekako skine slika sa pasosa ili licne karte, tj. tamo gde ocitavaju da pa odatle da kopiraju ili kako vec?
Mislim da to ne može,centar za izdavanje osobnih dokumenata i US ambasade bi trebalo biti dvije odvojene stvari,te da US ambasada nema baš te ovlasti da tako povlači slike,ako hoćeš iskoristiti sliku iz pasoša ili lične možeš je skenirati i uvećati i tako priložiti na prijavi za lutriju.

kreta
20.09.2014, 10:26
Mislim da to ne može,centar za izdavanje osobnih dokumenata i US ambasade bi trebalo biti dvije odvojene stvari,te da US ambasada nema baš te ovlasti da tako povlači slike,ako hoćeš iskoristiti sliku iz pasoša ili lične možeš je skenirati i uvećati i tako priložiti na prijavi za lutriju.

Cao drustvo!
Ovo i mene zanima, ali izgleda da je neizvodljivo. Meni se npr. dopada kako izgledam :grin: na fotografijama. Medjutim u pasosu foto je crno-bela, a u licnoj karti je u boji i mala je. Tako da kada se budem prijavljivala moracu kod fotografa, pa cu ga zamoliti da mi i uradi fotografije i da mi ih posalje na e-mail. Sta cu kad nisam bas vicna za neke stvari... :no:

RiderHD
20.09.2014, 13:26
Ne znam sto bi bilo ne izvodljivo,ja sam vec uzeo i pripremio sliku iz pasosa samo sam preko Photoshopa maknuo vodene zigove koje dodju na osobnim dokumentima kao zastita od krivotvorenja dokumenata,uvecao i povecao kvalitetu i sliku,kad vec nemam potrebe da idem i placam za nove slike,tako da moj savjet skeniraj te sebi malo uvecaj te i prilozite.

rajevic
20.09.2014, 14:39
Ne znam sto bi bilo ne izvodljivo,ja sam vec uzeo i pripremio sliku iz pasosa samo sam preko Photoshopa maknuo vodene zigove koje dodju na osobnim dokumentima kao zastita od krivotvorenja dokumenata,uvecao i povecao kvalitetu i sliku,kad vec nemam potrebe da idem i placam za nove slike,tako da moj savjet skeniraj te sebi malo uvecaj te i prilozite.

Sto se tice gotografija ovde je sve objasnjeno

http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos/photo-page.html

RiderHD
20.09.2014, 15:00

Sto se tice gotografija ovde je sve objasnjeno

http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos/photo-page.html

Citao sam vec o tome i radio prema primjeru sa njihove stranice.

NS2015
20.09.2014, 16:01
Iskustvo iz mog grada. Kod nas postoji jedna fotografska radnja u koju dodjes i kazes hocu da se slikam za GC i oni te slikaju za 300 dinara i to je to. Tako sam i ja uradio i izvucen saqm u maju ove godine. Raspitajte se ko slika u vasem gradu za GC. A ima ljudi koji se sami slikaju na beli zid u stanu i sami srede format slike. I ti ljudi su izvuceni

pelcer224
22.09.2014, 08:28
Posle 6-7 godina igranja vec mi postaje napor da vodim djecu na novo slikanje i uklopim sa obavezama na poslu. S obzirom da su sad veci, nisu se mnogo promijenili u odnosu na proslogodisnje slike, a mislim da za samu prijavu nije starost slike presudna, poslao bih od prosle godine. Jasno mi je da ce prijava proci, jer validator prepoznaje samo dimenzije ( forumasi vec probali staviti sliku zivotinje ili aviona na 600x600 i validator kaze OK), ali se bojim neke kasnije eliminacije. U slucaju dobitka slali bi nove slike, naravno.

Moze li neko od DOBITNIKA da potvrdi da je koristio stariju (proslogodisnju) sliku za prijavu i dobio?!

johnywalker
22.09.2014, 10:02
posto oni ionako sve moguce snimaju onda vjerovatno snimaju i slike od prijasnjih godina pa zasto rizikovati da te diskvalifikuju zbog obicne slike.
ja sam se svaki put sam slikao - neka bijela pozadina izad, zid ili neki zastor, u photo shopu isjecem na 600x600, provjerim na onom programu tamo na stranici i proslo je, i ove godine sam izvucen. znaci nema potrebe pare davati za slikanje kada se moze i sam slikati :)

SRBghost
22.09.2014, 13:33
Posle 6-7 godina igranja vec mi postaje napor da vodim djecu na novo slikanje i uklopim sa obavezama na poslu. S obzirom da su sad veci, nisu se mnogo promijenili u odnosu na proslogodisnje slike, a mislim da za samu prijavu nije starost slike presudna, poslao bih od prosle godine. Jasno mi je da ce prijava proci, jer validator prepoznaje samo dimenzije ( forumasi vec probali staviti sliku zivotinje ili aviona na 600x600 i validator kaze OK), ali se bojim neke kasnije eliminacije. U slucaju dobitka slali bi nove slike, naravno.

Moze li neko od DOBITNIKA da potvrdi da je koristio stariju (proslogodisnju) sliku za prijavu i dobio?!

Ja sam koristio slike 2 godine starije od dana konkurisanja i izvuceni smo. Realno, ako se niko nije drasticno promenio, nema potrebe.

pelcer224
22.09.2014, 13:42
A da li si te slike koristio za prijavu 2 godine ranije ili samo kazes da su bile starije onako? Ja sam ove koristio prosle godine za prijavu. Meni je bitnije da li su koriscene za prijavu nego to da li su stare?

Danica
23.09.2014, 01:01
Iskustvo iz mog grada. Kod nas postoji jedna fotografska radnja u koju dodjes i kazes hocu da se slikam za GC i oni te slikaju za 300 dinara i to je to. Tako sam i ja uradio i izvucen saqm u maju ove godine. Raspitajte se ko slika u vasem gradu za GC. A ima ljudi koji se sami slikaju na beli zid u stanu i sami srede format slike. I ti ljudi su izvuceni
Pozdrav NS2015,
možeš li podeliti informaciju koja je to tačno foto-radnja u NS-u u pitanju?

NS2015
23.09.2014, 07:19
Pozdrav NS2015,
možeš li podeliti informaciju koja je to tačno foto-radnja u NS-u u pitanju?

U podzemnom prolazu kod glavne poste ima radnja Canon. Udjes unutra i samo im kazes da hoces da se slikas za green car i naravno ponesi usb da ti prebace slike a mozes im reci i svoj mail da ti posalju. Slikanje kosta 300 din.

toor
23.09.2014, 11:39
Pozdrav svima eto doslo je vreme za prijavu pa hteo bih da pitam nesto u vezi slikama nije mi jasno sta znaci [Image must be in color (24 bits per pixel)] hvala unapred.

Danica
23.09.2014, 13:55
U podzemnom prolazu kod glavne poste ima radnja Canon. Udjes unutra i samo im kazes da hoces da se slikas za green car i naravno ponesi usb da ti prebace slike a mozes im reci i svoj mail da ti posalju. Slikanje kosta 300 din.

Hvala ti puno, ovo je baš korisna informacija!
(moram da popunim 50 karaktera u odgovoru, iako nemam potrebe da kažem nešto više od već rečenog? potpuno disfunkcionalno! admini, učinite nešto! :D )

RiderHD
23.09.2014, 15:30
Pozdrav svima eto doslo je vreme za prijavu pa hteo bih da pitam nesto u vezi slikama nije mi jasno sta znaci [Image must be in color (24 bits per pixel)] hvala unapred.

Pa vjerovatno to da moraš priložiti slike koje su u boji a,ne crno bijele.

SRBghost
23.09.2014, 16:50
A da li si te slike koristio za prijavu 2 godine ranije ili samo kazes da su bile starije onako? Ja sam ove koristio prosle godine za prijavu. Meni je bitnije da li su koriscene za prijavu nego to da li su stare?

To su fotke koje smo nosili u USA ampasadu za turisticke vize, pre 3 godine. Vize su nam odobrene, tako da ih sigurno imaju u sistemu.

pelcer224
24.09.2014, 09:16
To su fotke koje smo nosili u USA ampasadu za turisticke vize, pre 3 godine. Vize su nam odobrene, tako da ih sigurno imaju u sistemu.

Ako je skenirana i usla i njihov sistem, i nakon toga ste sa istim slikama dobili na lutriji, onda mislim da ne bi trebalo biti problema da se ponove proslogodisnje slike koriscene za prijavu. Hvala.

RiderHD
24.09.2014, 10:07
Da vas pitam tko se je već prijavljivao:
1)Da li kad se budem prijavljivao da navedem prezime sa "č i ć" jer u prezimu imam ova dva slova ili da navedem kao "c" ?
2)Budući da ja trenutno imam 20.god,a planiram i roditelje prijavljivati,da kad budem njihovu prijavu popunjavao da li da navedem sebe i sestru ona trenutno ima 21.godinu ili da za nju posebnu prijavu ? pitam ujedno i za sebe da li da sebe stavljam na prijavu,ako me/nas izvuču u maju ću imati i dalje 20.godina ali već u julu 21.god,a čitao sam da nije važno kad se prijavljivaš već da je samo bitno kad izađe se na intervju da nemam 21.god.
Pa ako može tko da razjasni.

VanaIcko
24.09.2014, 13:16
Pozdrav svima, i samo jedno pitanjce ako moze pomoc, sta se desava kad je zena trudna, a hoce da se prijavi za lutriju, da li je u elektronskoj prijavi to negde postoji kao opcija da se oznaci, dakle da li ce i dete nakon porodjaja moci da ide u Ameriku ako budem izvucena?:grin:

mikiSA
24.09.2014, 14:44
Pozdrav svima, i samo jedno pitanjce ako moze pomoc, sta se desava kad je zena trudna, a hoce da se prijavi za lutriju, da li je u elektronskoj prijavi to negde postoji kao opcija da se oznaci, dakle da li ce i dete nakon porodjaja moci da ide u Ameriku ako budem izvucena?:grin:

Dok se zena ne porodi nema koga da stavi u odjel dijete. Ako je izvuku lako je dodati dijete (skeniras kopiju rodnog lista i to je to).I da, dijete ce moci naravno sa njom ici ako bude izvucena.

mikiSA
24.09.2014, 14:47
Da vas pitam tko se je već prijavljivao:
1)Da li kad se budem prijavljivao da navedem prezime sa "č i ć" jer u prezimu imam ova dva slova ili da navedem kao "c" ?
2)Budući da ja trenutno imam 20.god,a planiram i roditelje prijavljivati,da kad budem njihovu prijavu popunjavao da li da navedem sebe i sestru ona trenutno ima 21.godinu ili da za nju posebnu prijavu ? pitam ujedno i za sebe da li da sebe stavljam na prijavu,ako me/nas izvuKu u maju ću imati i dalje 20.godina ali već u julu 21.god,a čitao sam da nije važno kad se prijavljivaš već da je samo bitno kad izađe se na intervju da nemam 21.god.
Pa ako može tko da razjasni.
1. ne stavljas nasa slova, samo c gdje god se nalazi u tvom imenu/prezimenu
2. Obzirom da ce ti biti 20 godina kad se budes prijavljivao, moras sebe staviti u roditeljske prijave. Isto tako mozes napraviti prijavu za sebe samo. Za sestru (kojoj je vec 21 godina procitaj pravila, nisam sigurna): ja bih rekla da se sestra moze sama prijaviti. Znaci kod vas u porodici: prijava za oca: dodajes sebe pod odjelom djeca, majka: dodajes sebe pod odjelom djeca, sestra prijava i ti prijava. Caka je sto ako je otac ili majka izvucena jedino ti imas (mozda, ovo treba provjeriti) tehnicke mogucnosti ici sa njima, sestra ne jer je preko 21 godine.

RiderHD
24.09.2014, 15:33
mikiSA hvala na ispravci i odgovoru :==D: pa to me i zanimalo da li da navodim sestru u prijavi jer ona već ima 21.godinu pa ako je i stavim pod djecu u prijavama za roditelje bojim se ako bude jedno od roditelja izvučena da bi diskfalikovali prijavu jer je navedena sestra koja ima 21.godinu,znači ovako za roditelje u prijavi,prijavljujem samo sebe ne sestru,a za nju posebno ide prijava,posebno za mene ?Još jednom hvala.

SRBghost
24.09.2014, 15:57
Da, za nju je prijava posebna. Ti se slepas na 2 od roditelja i jos jednu za sebe. Srecno svima!

antonia175
24.09.2014, 20:52
Pošto je vezano za prijavu za ovu godinu da ukratko rezimiram u obliku pitanja xD

dakle, prijavljujemo se prvi put... procitala sam forum (skoro pa cijeli xD ) al su me neke stvari zbunile pa samo da potvridim da li ispravno shvacam:

dakle, proces prijave u zadnjih nekoliko godine ne uključuje fizicko slanje koverti preko poste vec ide:

1) popunjavanje online prijave
2) izvlačenje u 5. mjesecu i samostalna provjera preko confirmation broja
3) kad se vidi da ste izvuceni ide se na link na kojem je formular DS-260 i on se ispuni i podnese. (da li oni nama salju taj link ili ga sami trazimo?)
4) isprinta se confirmation page nakon sto se podnese prethodni formular.
5) prikupljanje potrebnih dokumenata za intervju
6) KCC javlja da je formular obradjen i salje podatke o terminu intervjua
7) obavljanje intervjua.

jel moj redoslijed tocan? muči me konkretno točka 3, jer sam vidila na nekom postu da se spominje slanje papira preko dhl-a i slicno pa me zbunilo..ja sam mislila da sve ide online?

ako se varam neka mi pliz neko napise.

ispricavam se ako prezvakujem temu i ako je vec sto puta objasnjeno :smrc: :bigkiss:

inversive
24.09.2014, 21:34
Pozdrav,

htedoh da se prijavim pre par godina za lutriju, ali sam cekao dok ne zavrsim fakultet.

Imam par pitanja, ali vezana su za proces nakon izvlacenja tako da cu sa njima sacekati, ali zato imam 2 pitanja za sam proces prijave.

1. Videh da je korisnik vec pitao gore, ali da potvrdim. Sto se nasih slova u imenu tice popunjavamo bez ć, ž itd.?

2. Pretpostavljam da nije, ali da li je bitno kada se prijavljuje? Ima li neki statisticki podataka da li je bolje prijaviti se prvi dan prijave ili se moze ostaviti i posle nedelju dana?

johnny_nyc
24.09.2014, 23:05
Pozdrav,

htedoh da se prijavim pre par godina za lutriju, ali sam cekao dok ne zavrsim fakultet.

Imam par pitanja, ali vezana su za proces nakon izvlacenja tako da cu sa njima sacekati, ali zato imam 2 pitanja za sam proces prijave.

1. Videh da je korisnik vec pitao gore, ali da potvrdim. Sto se nasih slova u imenu tice popunjavamo bez ć, ž itd.?

2. Pretpostavljam da nije, ali da li je bitno kada se prijavljuje? Ima li neki statisticki podataka da li je bolje prijaviti se prvi dan prijave ili se moze ostaviti i posle nedelju dana?

1. Upravo tako, sve ide baz kvacica
2. Potpuno je nebitno kada se prijavljujes

IgorMAD
25.09.2014, 02:30
Pošto je vezano za prijavu za ovu godinu da ukratko rezimiram u obliku pitanja xD

dakle, prijavljujemo se prvi put... procitala sam forum (skoro pa cijeli xD ) al su me neke stvari zbunile pa samo da potvridim da li ispravno shvacam:

dakle, proces prijave u zadnjih nekoliko godine ne uključuje fizicko slanje koverti preko poste vec ide:

1) popunjavanje online prijave
2) izvlačenje u 5. mjesecu i samostalna provjera preko confirmation broja
3) kad se vidi da ste izvuceni ide se na link na kojem je formular DS-260 i on se ispuni i podnese. (da li oni nama salju taj link ili ga sami trazimo?)
4) isprinta se confirmation page nakon sto se podnese prethodni formular.
5) prikupljanje potrebnih dokumenata za intervju
6) KCC javlja da je formular obradjen i salje podatke o terminu intervjua
7) obavljanje intervjua.

jel moj redoslijed tocan? muči me konkretno točka 3, jer sam vidila na nekom postu da se spominje slanje papira preko dhl-a i slicno pa me zbunilo..ja sam mislila da sve ide online?

ako se varam neka mi pliz neko napise.

ispricavam se ako prezvakujem temu i ako je vec sto puta objasnjeno :smrc: :bigkiss:

Samo zameni mesta tackama 5 i 6 i sve ostalo je ok...

antonia175
25.09.2014, 09:09
Samo zameni mesta tackama 5 i 6 i sve ostalo je ok...

:grin: taj konkretni redoslijed je vise vezan za moj opsesivno-kompulzivni poremecaj da sve moram isplanirati i imati unaprijed bez obzira na ishod nego za stvaran redoslijed odrađivanja stvari za green card :tot:

inversive
27.09.2014, 00:39
1. Upravo tako, sve ide baz kvacica
2. Potpuno je nebitno kada se prijavljujes

Zahvaljujem na odgovoru.

Posto vidim da si ti prosao celokupan proces, mozes li mi reci da li je neophodno da ucesnik lutrije kada ode na intervju (ili ako se uopste negde trazi) ima adresu koju bi pokazao ako ga neko pita gde ce biti kada sleti u USA?

S obzirom da nemam prijatelja i poznanika u USA, tako da ne mogu biti kod njih i prijaviti njihovu adresu. Ukoliko je neophodno, mogao bih prijaviti adresu od nekog hotela ili bukirati stan na airbnb.

johnny_nyc
27.09.2014, 14:48
Zahvaljujem na odgovoru.

Posto vidim da si ti prosao celokupan proces, mozes li mi reci da li je neophodno da ucesnik lutrije kada ode na intervju (ili ako se uopste negde trazi) ima adresu koju bi pokazao ako ga neko pita gde ce biti kada sleti u USA?

S obzirom da nemam prijatelja i poznanika u USA, tako da ne mogu biti kod njih i prijaviti njihovu adresu. Ukoliko je neophodno, mogao bih prijaviti adresu od nekog hotela ili bukirati stan na airbnb.

E sada mi smo imali sve na itervjuu, ali mislim da interview moze proci bez adrese ali moras je imati kada dodjes na aerodrom na imigraciju.

edinze
27.09.2014, 19:44
JOHNNY_NYC ne shvatam da nije bitan datum kada se prijavljujes, i nema mi bas puno veze sa logikom, ako logika uopste moze da igra ikakvu stavku u necem sto se zove lutrija...dakle, prijavljen 28.10. vjerovatno bi po mom razmisljanju trebao da ima veci CN nego onaj prije njega...ispravite me ako grijesim, kako ne bih dalje sirio dezinformacije, a i kako bi meni bilo jasnije...Veliki pozzz

johnywalker
27.09.2014, 21:28
JOHNNY_NYC ne shvatam da nije bitan datum kada se prijavljujes, i nema mi bas puno veze sa logikom, ako logika uopste moze da igra ikakvu stavku u necem sto se zove lutrija...dakle, prijavljen 28.10. vjerovatno bi po mom razmisljanju trebao da ima veci CN nego onaj prije njega...ispravite me ako grijesim, kako ne bih dalje sirio dezinformacije, a i kako bi meni bilo jasnije...Veliki pozzz

Pogresno razmisljanje! Ja sam se npr. Prosle godine prijavio 1.10, ove godine izvucen i CN = 28xxx
CN se na dodjeljuje na osnovu kada je se neko prijavio nego na osnovu drugih kriterija. Bitno je da se prijavis u zadanom roku, to je sva mudeost :)

edinze
28.09.2014, 00:31
Johnywalker,de nas onda prosvijetli o tim drugim kriterijima da nismo godinama u mraku i zabludi,iscekivanju dugogodisnjem koje mozda nema svrhu,jer je cilh mozda nedostizan,naravno ako znas,jer...tako si barem naveo u svom postu

johnny_nyc
28.09.2014, 03:56

Imas rok u kojem se prijavljujes prijavio se ti prvi ili zadnji dan potpuno je svejedno, zadnji put kad su skoro svi dobitnici bili oni koji su se prijavili u prvih par dana izvlacenje je bilo ponisteno. Znaci visina cn-a ukoliko si izvucen nema apsolutno nikakve veze s time kada si se prijavio.

johnywalker
28.09.2014, 10:13
Johnywalker,de nas onda prosvijetli o tim drugim kriterijima da nismo godinama u mraku i zabludi,iscekivanju dugogodisnjem koje mozda nema svrhu,jer je cilh mozda nedostizan,naravno ako znas,jer...tako si barem naveo u svom postu

te druge kriterije poznaju samo sluzbenici koji rade na izvlacenu. tvoje je da se prijavis na lutriju dok je otvorena i to je to. Ja da znam neke tajne detalje i trikove koje ovdje vec neko nije naveo ili spomenuo, sigurno ne bi 11 godina sudjelovao u lutriji prije nego sam napokon izvucen prvi put.

znaci nemoj previse razmisljati o tome, nego se prijavi i nastavi zivot zivjeti kao da se nisi ni prijavio. Tek ako te izvuku onda pocni lagano praviti neke planove...a do tada se zivot nastavlja normalno :)

sunshine2013
28.09.2014, 11:12

KAKO VAM NIJE JASNO DA JE OVO LUTRIJA. A LUTRIJA KAO I SVAKA LUTRIJA. SVE JE TO FAKTOR SRECE.

Konkretno ja sam bila izvucena za 2014, poslala papire i nisam stigla na red jer su sve vize bile podeljene.

Andrija89
28.09.2014, 11:54
KAKO VAM NIJE JASNO DA JE OVO LUTRIJA. A LUTRIJA KAO I SVAKA LUTRIJA. SVE JE TO FAKTOR SRECE.

Pa sad da li je sve sreca na ovoj lutriji to je diskutabilno (kao i za svaku).

Pitanje za sve, da li posto sam iz Nisa trebam na prijavi da napisem Nis ili Nish?

inversive
28.09.2014, 12:00
E sada mi smo imali sve na itervjuu, ali mislim da interview moze proci bez adrese ali moras je imati kada dodjes na aerodrom na imigraciju.

Da li postoji neki vid provere te adrese na intervjuu? Da li oni proveravaju SSN, public record prijatelja ili eventualno nesto trece?

Cisto da preformulisem, zbog svog posla, imam ja prijatelja (ne nasih ljudi, vec Amerikanaca), ali s obzirom da ih nikada nisam video uzivo, ne toliko dobrih da bih mogao da zivim kod njih, ali opet dovoljno dobrih da mogu da potvrde da cu ziveti kod njih, ako neko iz ambasade ili gde vec, zeli da proveri da li ta osoba i adresa zaista postoje tako sto ce nazvati telefonom ili poslati kovetru na tu adresu.

Tomislav1970
28.09.2014, 13:52
Koliko sam citao po forumu, jos nitko nije napisao da su radili provjere.
Ja sam shvatio da ta adresa sluzi samo da ti na nju posalju zeleni karton.
Koliko se sjecam nekoliko clanova je napisalo da su kao adresu naveli adresu hotela gdje su rezervisali sobe i da je bilo sve u redu

NS2015
28.09.2014, 18:27

Konkretno ja sam bila izvucena za 2014, poslala papire i nisam stigla na red jer su sve vize bile podeljene.

Ne treba se ovim opterecivati. Recu ti samo da sam se prijavio pre kolege i on je dobio broj manji nego ja. Tako da tu nema pravila.

zanesena
28.09.2014, 23:48
Ja sam konkurisala zadnji dan u novembru i nizak sam broj.
Slika je bila stara, ista ona sa kojom sam dobila turističku vizu pre 2 godine i sa kojom sam aplicirala i pretprosle za GC.
Slikao me je fotograf.

edinze
29.09.2014, 12:39
Nista ekipo,ne preostaje nam nista drugo nego da vjerujemo da je sve na principu srece jer ionako ne mozemo niti utjecati,niti mjenjati nista...dakle ako je do srece...zelimi vam je iskreno...

mil
30.09.2014, 12:19
Sta pisemo u polje za adresu 'district, province, state' ako zivimo u Centralnoj Srbiji (Kragujevac, Krusevac,Jagodina)?

SRBghost
30.09.2014, 12:55
Sta pisemo u polje za adresu 'district, province, state' ako zivimo u Centralnoj Srbiji (Kragujevac, Krusevac,Jagodina)?

Ne pises nista. Ja sam u Province pisao Vojvodina, a state je Srbija. Naravno, sve pises po engleski. Slova sa kvacicama NE POSTOJE kod njih, pa ih tako i pisete. Slovo Đ nije DJ vec D. Ako imate srecu da se zovete Đurađ, onda ste u USA Durad, pa ko vam se smejao smejao :)

Renata36
30.09.2014, 14:24
Pozdrav za sve!!
U iscekivanju da lutrija pocne yeah !! Ovako u slucaju da se desi da sve bude ok,budem izvucena,pozvana na razgovor itd?? Posto vec imam vizu za USA na sada vec jos 5 god. jer sam turisticki putovala,kakvu ulogu ona igra u svoj ovoj prici ili se dobija nova tj.ova je nevazeca ?? Hvala na svim odgovorima..Sretno svima :)

SRBghost
30.09.2014, 18:08
Pozdrav za sve!!
U iscekivanju da lutrija pocne yeah !! Ovako u slucaju da se desi da sve bude ok,budem izvucena,pozvana na razgovor itd?? Posto vec imam vizu za USA na sada vec jos 5 god. jer sam turisticki putovala,kakvu ulogu ona igra u svoj ovoj prici ili se dobija nova tj.ova je nevazeca ?? Hvala na svim odgovorima..Sretno svima :)

KOliko sam ja razumeo, ako ti odobre GC, turisticka ti se ukida. Ukoliko (ne daj Boze) ne dobijes GC, turisticka ti i dalje vazi.

Andrija89
30.09.2014, 19:14
SRBghost vazi li i za gradove, napr. posto sam iz Nisa, da li trebam da napisem Nis ili Nish?

Amona33
30.09.2014, 23:08
Pises Nis. Isto kao i ja sad sto pisem s umjesto s...hahha. Ne mogu ici ove kratke poruke pa malo pisem i pisem...:==D:

edinze
30.09.2014, 23:17
Da li onda,obzirom da kod njih nema pojedinih slova iz naseg jezika,ista stvar vazi i za Nj koje imam u prezimenu...sta se u tom slucaju pise,ja sam prethodnih godina prezime pisao sa tim nj...pa mi sad pade na um da mozda bas zbog toga nisam izvucen svih ovih godina...neka me neko prosvjetli jer mi je mrak pao na oci,da mozda nekad nisam zbog toga izvucen...

shanzy
01.10.2014, 00:28
Da li onda,obzirom da kod njih nema pojedinih slova iz naseg jezika,ista stvar vazi i za Nj koje imam u prezimenu...sta se u tom slucaju pise,ja sam prethodnih godina prezime pisao sa tim nj...pa mi sad pade na um da mozda bas zbog toga nisam izvucen svih ovih godina...neka me neko prosvjetli jer mi je mrak pao na oci,da mozda nekad nisam zbog toga izvucen...

Nj nije isto što i dj. Nj je zvanično slovo, a Dj nije, već je to Đ. nemoj da brineš, popunjavaj normalno kako se zoveš, samo bez kvačica.

Renata36
01.10.2014, 10:44
Pozz za sve !! Molim vas sta uraditi kada svjedodzbe(diplome)iz osnovne skole nema.Skola je izgorila sa svom dokumentacijom :( !! Srednju posjedujem a sta sa osnovnom.Hvala

SRBghost
01.10.2014, 11:05
Pozz za sve !! Molim vas sta uraditi kada svjedodzbe(diplome)iz osnovne skole nema.Skola je izgorila sa svom dokumentacijom :( !! Srednju posjedujem a sta sa osnovnom.Hvala

Njima treba dokaz o najvisem stepenu obrazovanja - odnosno cetvorogodisnje srednje skole pa na vise. Ako si skolu zavrsio u roku, nosis diplomu srednje (mozes i svedocanstva, ali nisu obavezna). Ako imas visu ili faks, nosis samo diplome tih institucija.

Kapio
01.10.2014, 13:39
Pozz,
htio sam da se prijavim za gc, ali ne znam kako.
Cini mi se da ovaj sajt ne radi ? https://www.dvlottery.state.gov/

inversive
01.10.2014, 13:54
Pozz,

Zasto ne bi radio?

Lepo pise da prijave pocinju "Wednesday, October 1, 2014 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4)".

antonia175
01.10.2014, 14:18
Pozz,

ako se ne varam, kod nas se to otvara u 18.00 danas ;)

Kapio
01.10.2014, 14:20
Ne znam, meni to nigdje ne pise, zato mi i nije jasno.

@antoinia175 Moguce da je to.

inversive
01.10.2014, 14:42

Pise na zvanicnom sajtu koji redirektuje na taj ciju adresu si ti postavio.

I da, prijave pocinju u 18:00h po nasem vremenu.

antonia175
01.10.2014, 14:47

EDT je vrijeme po kojem racunaju ameri, a nama je Central European Time ;)

edinze
01.10.2014, 15:53
Shazy,po cemu je NJ zvanicno slovo,pa to isto nemaju kao ni Dž Č ali i Lj,pa je i za tu skupinu ljudi dakle interesantno ovo pitanje...jer da je zvanicno slovo NY se ne bi pisao kako se pise vec sa Nj....Molim i ostale da se ukljuce u ovu temu,naravno ako imaju neka iskustva ili su culi od nekoga...Da li dakle Nj i Lj kao slova ,koja oni nemaju,kao i vec ostala slova koja smo navodili ne treba pisati nego samo kao N i L...pozurite sa odgovorima,prijava pocinje,hvala...

kreta
01.10.2014, 16:03
Moja je pretpostavka da sve pojmove iz pasosa treba pisati onako kako u njemu pise. Naravno, Ć, Č, Š i Ž bez kvacica. Za NJ, DJ i LJ nisam sigurna. Valjda onako kako je u pasosu. Sa druge strane, ne znam kako priznaju skandinavska imena i prezimena kad oni imaju jos i kruzice, dve tacke, itd. Bilo bi dobro da to objasni neko iskusniji...
Pozdrav.

detroitdoll
01.10.2014, 16:09
Ja imam dva pitanja, prvo, da li je dozvoljeno preko Google Chroma da se prijavljuje? A drugo, posto adresa stanovanja sadrzi slovo "dj" da li tu da kucam samo D? :)

detroitdoll
01.10.2014, 16:38
I jos nesto, posto sam ja iz Vojvodine, da li u "province section" pisem Vojvodina ili ostavljam prazno? :)

NS2015
01.10.2014, 16:42
Shazy,po cemu je NJ zvanicno slovo,pa to isto nemaju kao ni Dž Č ali i Lj,pa je i za tu skupinu ljudi dakle interesantno ovo pitanje...jer da je zvanicno slovo NY se ne bi pisao kako se pise vec sa Nj....Molim i ostale da se ukljuce u ovu temu,naravno ako imaju neka iskustva ili su culi od nekoga...Da li dakle Nj i Lj kao slova ,koja oni nemaju,kao i vec ostala slova koja smo navodili ne treba pisati nego samo kao N i L...pozurite sa odgovorima,prijava pocinje,hvala...

Moj primer.Izvucen sam za 2015 . I ovako Kod mene su postojali slovo Nj (koa njuška) kokje sam pisaokao NJ a imao sam i slovo Dž(kao džak) i pisao sam DZ i dobio u maju.

NS2015
01.10.2014, 16:45

U pravu si treba uzimati iz pasosa. Nikako ne treba Đ pisati kao DJ. Đ pisati kao D, Dž kao Dz, Nj kao NJ, Lj kao LJ i tako dalje

detroitdoll
01.10.2014, 16:48
U pravu si treba uzimati iz pasosa. Nikako ne treba Đ pisati kao DJ. Đ pisati kao D, Dž kao Dz, Nj kao NJ, Lj kao LJ i tako dalje

Znaci ja moju adresu umesto "Matije HuĐi" pisem kao "Matije Hudi"?

LiMan
01.10.2014, 16:48
Ja imam makedonski pasos, kod nas na pasosu ime i prezime je napisano i cirilicom i latinicom. u mom prezimenu imam slovo "Ч" koje kad ga pisu na latinicom ide kao "CH". Znaci ja cu da pisem CH jer mi je tako prezime na pasosu.

Renata36
01.10.2014, 17:56
Ovo vec donosi osmijeh na moje lice,btw.hvala na svakom odgovoru koji sam dobila :) AND NOW LET'S THE PARTY BEGIN :woohoo: GOOD LUCK TO ALL ;)

detroitdoll
01.10.2014, 18:01
Ljudi SRECNO SVIMA! Daj Boze da svi slavimo u maju :1081: GOOD LUCK!!! <3

RiderHD
01.10.2014, 18:09
Ja sam se u prve tri minute prijavio,došao na stranicu ono još bilo staro za ove što si izvučeni prošle godine,stisnem F5 da osvježim kad ono vidim dostupno za prijavu :naughty: sretno svima :)

Renata36
01.10.2014, 18:12
Srecno,a sada moze link jer dolazim pred zid ne pronalazim stranicu,ne otvara mi se nista a pocelo je ..Thanks

shanzy
01.10.2014, 18:14

NJ je zvanično slovo latinice. DJ nije. znakove N i J imaju i amerikanci u svom pismu, kako ih izgovaraju je sasvim nešto drugo. s obzirom da ni N, a ni J nemaju kvačice koje ne postoje ni u engleskom pismu, tako je apsolutno u redu da prilikom popuNJavaNJa svog imena napišeš slovo NJ. slovo Đ u latinici se pise ovako - Đ, đ. Nikad ovako - DJ, dj...

Kapio
01.10.2014, 18:16
Moze li link za prijavu, nista mi ne prikazuje, ne znam zasto :/

RiderHD
01.10.2014, 18:24
Link za prijavu : https://www.dvlottery.state.gov/

detroitdoll
01.10.2014, 18:45
Hitno mi treba pomoc! iz Srem. Mitrovice sam, da li za province pisem Vojvodina ili osavljam prazno? HVALA UNAPRED!

SRBghost
01.10.2014, 18:47
Pisi Vojvodina. Mi smo tako pisali i nije bilo problema. Na kraju krajeva, to i jeste ispravno.

detroitdoll
01.10.2014, 18:51
Pisi Vojvodina. Mi smo tako pisali i nije bilo problema. Na kraju krajeva, to i jeste ispravno.

Hvala ti puno :) i jos samo jedno pitanje, ime ulice je "Matije Huđi", da li ja treba da pisem "Matije Hudi"?

SRBghost
01.10.2014, 18:55
Da, pises Hudi. Gde god imas kvacice - brises ih. Jedina "nasa" slova koja mozes dakoristis su nj i lj. Zelim ti puuuuuno srece, i da se dogodine svi okupimo negde u USA :)

detroitdoll
01.10.2014, 18:56
da, pises hudi. Gde god imas kvacice - brises ih. Jedina "nasa" slova koja mozes dakoristis su nj i lj. Zelim ti puuuuuno srece, i da se dogodine svi okupimo negde u usa :)

beskrajno vam svima hvala! Svima zelim puno puno srece i ako bod da do godine da svi budemo u usa! :1072::1081:

inversive
01.10.2014, 19:15
Htedoh da se prijavim danas, medjutim nisam siguran u vezi slike. Koliko je bitno da bude profesionalna? Vidim da preferiraju u photo examples ostre slike slikane digitalnim aparatima. Video sam primer slike na sajtu http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/dv2010.jpg moze li mi neko reci da li je ovakva slika prihvatljiva?

Pancevac
01.10.2014, 19:27
Prvi put sam se prijavio sa porodicom,sretno svima!!!!

mil
01.10.2014, 21:12
Molim vas za odgovor u toku veceri, rodjen sam 12. jula. Kako da napisem datum obzirom da u uputstvu pise mesec,dan,godina rodjenja?

sunshine2013
01.10.2014, 21:28
Htedoh da se prijavim danas, medjutim nisam siguran u vezi slike. Koliko je bitno da bude profesionalna? Vidim da preferiraju u photo examples ostre slike slikane digitalnim aparatima. Video sam primer slike na sajtu http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/dv2010.jpg moze li mi neko reci da li je ovakva slika prihvatljiva?

Na linku Link za prijavu : https://www.dvlottery.state.gov/ imas i photo validator. Mislim da ti je to najsigurniji nacin provere da li fotografija odgovara.

shanzy
01.10.2014, 21:33
Na linku Link za prijavu : https://www.dvlottery.state.gov/ imas i photo validator. Mislim da ti je to najsigurniji nacin provere da li fotografija odgovara.

i ne bas, validator proverava dimenzije i velicinu, ali ne i sadrzaj slike.

detroitdoll
01.10.2014, 21:34
Uspesno sam se HVALA BOGU prijavila ali samo me buni ova stvar u "Confirmation Number" sam dobila "0" sa kao sarom, je to broj 0 ili slovo O?

dakiva
01.10.2014, 22:03
Zanima me samo da li se sami fotografišete ili idete kod fotografa, i da li stvarno ne sme baš nimalo senke da bude na fotografiji? Hvala na odgovorima unapred!!!

LiMan
01.10.2014, 23:13
Uspesno sam se HVALA BOGU prijavila ali samo me buni ova stvar u "Confirmation Number" sam dobila "0" sa kao sarom, je to broj 0 ili slovo O?

To sa sarom ili kao preskrtano je nula. Valjda mislis na drugi karakter po redu u confirmation number jel ove godine sigurno pocinju sa 2016xxxxxxxxxxx

LiMan
01.10.2014, 23:16
Molim vas za odgovor u toku veceri, rodjen sam 12. jula. Kako da napisem datum obzirom da u uputstvu pise mesec,dan,godina rodjenja?

Od datuma sam pises samo godinu radzanja, za dan i mjesec imas drop down menu i moras izbrati od ponudzenog.. Nemozes pogresiti i da zelis :grin:

detroitdoll
01.10.2014, 23:24
To sa sarom ili kao preskrtano je nula. Valjda mislis na drugi karakter po redu u confirmation number jel ove godine sigurno pocinju sa 2016xxxxxxxxxxx

taj :grin: hvala ti puno.

imam samo jos nesto sve vas da pitam, hoce li me diskfalifikovati posto sam po dobijanju confirmation number slucajno kliknula back button umesto "close", ali nisam ponovo submit entry nego sam odmah zatvorila stranicu, kada se vratia na prethodnu stranu, onu sa podacima. Tako da ja imam samo jedan confirmation number. Nadam se da to ne znaci kao da sam se dva puta prijavila :(

SRBghost
02.10.2014, 08:21

Are you for real? Pises bas tako kao sto su ti rekli da pises, nikako drugacije.

Tomislav1970
02.10.2014, 15:14

Nije bitno da bude profesionalna.
Slobodno se slikajte sami u skladu sa uputstvom i smanjite sliku na trazenu velicini.
Kao pozadinu koristite zid, vrata ili nesto slicno

inversive
02.10.2014, 20:20
Nije bitno da bude profesionalna.
Slobodno se slikajte sami u skladu sa uputstvom i smanjite sliku na trazenu velicini.
Kao pozadinu koristite zid, vrata ili nesto slicno

Zahvaljujem na odgovoru.

Slikao sam se u kuci uvece, pa je padala senka na pozadinu, medjutim izbrisao sam se u photoshopu bez problema. Sto se dimenzija tice to se najlakse odradi preko njihovog photo tool-a, jer odmah isece na odgovarajuce dimenzije i velicinu.

sunce
02.10.2014, 21:49
zanima me da li smem da koristim istu fotografiju koju sam koristio za prijavu prosle godine?

ZexNS
02.10.2014, 23:57
zanima me da li smem da koristim istu fotografiju koju sam koristio za prijavu prosle godine?
Naravno da smes da koristis sliku od prosle godine. Ja ne vidim nikakvu prepreku.

bmilos
03.10.2014, 00:08
Mislim da je u pravilima napisano da slika treba da bude ne starija od 6 meseci... Proveri u pravilima za svaki slučaj.

Amona33
03.10.2014, 10:24
Mogu li ja samo da vam postavim link sa svim odgovorima o tome sta treba poslati, kako treba poslati i kako se prijaviti , kao i ostalo sve sto novi igraci treba da znaju oko prijave? I savjet da je forum ovdje vec po vise desetina puta objasnio st ai gdje i kako. Napravite si kaficu i lagano iscitavajte forum a ne samo jednu stranicu. http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/entry.html

prasica
03.10.2014, 15:03
I mene opet buni oko slova Č, Ć, Š itd.

U uputstvu piše da se napiše ime i prezime exactly as on your passport

Drugi kažu da ne treba :ohman:

Takođe, na uputstvu piše RECENT fotke. RECENT je relativno.

Amona33
03.10.2014, 15:59
Fotografije ne starije od 6 mjeseci.

Pise se kao u pasosu , da, samo bez kvacica. Kao sto ja sad pisem, nema ŠČĆ nego scc....Š=S, Č=C. Ć=C.

detroitdoll
03.10.2014, 21:41
Tako je! Pises slova bez kvacica, a "dj" ostavljas kao d ako sam dobro razumela :)

prasica
03.10.2014, 23:18
Jeste, ja danas obratila paznju u pasosu na dnu stranice imaju oni neki nizovi brojeva i znakova i ubaceni ime i prezime.
Moj sin je na DJ, a u tom redu pise D, tako sam i unijela.

Amerika44
04.10.2014, 19:29
Fotografije ne starije od 6 mjeseci.

Pise se kao u pasosu , da, samo bez kvacica. Kao sto ja sad pisem, nema ŠČĆ nego scc....Š=S, Č=C. Ć=C.

Zasto mislite da bi fotografija od prosle godine bila problem,molim nekoga za odgovor ako je imao iskustva te vrste? Imam sliku od prosle godine i ne znam sta da radim? Hvala unapred.

Amona33
05.10.2014, 00:00
Da li ste otisli na stranicu za prijavu? Da li ste procitali uputstva? Nije niko izmislio sve ovo ali stvarno...

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

Pa dio uputstva kaze:

Submitted image must adhere to the following specifications. Photographs submitted must be a recent photograph, taken within the last 6 months. Please be advised that failure to comply with any of the following requirements may result in disqualification from the lottery.

dakiva
05.10.2014, 15:43
Mene zanima jedna stvar. Minimum završene škole je IV stepen, što imam, ali me muči to što sam jednu godinu sticajem raznoraznih okolnosti obnovio. Da li će mi to predstavljati problem, ukoliko budem izvučen?

vuxanne
05.10.2014, 17:46
I mene opet buni oko slova Č, Ć, Š itd.

U uputstvu piše da se napiše ime i prezime exactly as on your passport

Drugi kažu da ne treba :ohman:

Takođe, na uputstvu piše RECENT fotke. RECENT je relativno.

Pisi kako hoces, tvoj je izbor. Ali jednom kad se odlucis za Djuric ili Duric to ti je posle ono sto uvek moras da koristis. Meni je npr. zao sto ne napisah Yankovich svi bi mi lepo citali...

pedjolino
05.10.2014, 18:04
Ja sam srednju lll-snj skolu zavrsio u svom mestu jer je samo lll-godisna skola bila u to vreme zavrsio i odma nastavio u drugom mestu lV stepen imao dve diplome sve to poneo na intervju i nije bilo problema samo sam objasnio zasto sam tako zavrsio skolu bitno je da je sve lV god redovno a ne vanredno...

dakiva
05.10.2014, 18:31
Uh, iz tvojih usta u Božije uši! Nešto razmišljam oženjen sam, imamo dvogodišnju ćerkicu, radim 9 godina u firmi koja je u vlasništvu Amerikanaca, nemam ni saobraćajni, a kamoli neki drugi prekršaj, završen IV stepen i sada kada bi me zeznula jedna obnovljena godina u srednjoj školi pa tačno bih se za bradu ujeo.

DJ Gosha
05.10.2014, 18:36
http://i62.tinypic.com/14brotl.jpg

Da li moze ovakva pozadina ? :suure:

dakiva
05.10.2014, 18:51
Jesi ozbiljan druže? Mada za profilnu na fejsu ti je sasvim ok :grin:

Amerika44
05.10.2014, 20:46
Da li ste otisli na stranicu za prijavu? Da li ste procitali uputstva? Nije niko izmislio sve ovo ali stvarno...

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

Pa dio uputstva kaze:

Submitted image must adhere to the following specifications. Photographs submitted must be a recent photograph, taken within the last 6 months. Please be advised that failure to comply with any of the following requirements may result in disqualification from the lottery.

Znam za to,mislim stvarno ...zato i pitam. Uglavnom smo na slikama isti kao i prosle godine,a ne znam da li neko moze da zna da oni to proveravaju tamo i kako uopste mogu da znaju da li je ili nije slika stara vise ili manje? Zato i pitam ,da li da posaljem staru ili ne?

johnywalker
05.10.2014, 20:52
Pa vjerovatno imamu jos uvijek tvoju prijavu sa slikom od prosle slike. Osim toga lakse je se ponovo slikati i ne brinuti nego ovako rizikovati da te zbog gluposti diskvalifikuju, ili?

Amerika44
05.10.2014, 21:03
Da,verovatno. Tako sam i mislila,cisto da pitam sta ljudi misle oko toga. U pravu si,zasto rizikovati za takvu stvar. Hvala.

inversive
05.10.2014, 21:39
Da li moze ovakva pozadina ? :suure:

Ma opusteno prolazi, pogotovo jer su upaljena svetla i na kamionu i na autu ispod mosta, a to je po propisima Amerike i Evropske Unije.

prasica
05.10.2014, 23:38
Please be advised that failure to comply with any of the following requirements may result in disqualification from the lottery

Ali, ako ćemo u sitna crevca, may i will nisu isto, tj. može da vas diskvalifikuje, ali i ne mora. :grin:

pelcer224
06.10.2014, 08:32
Moze slika od prosle godine.
Pa imali smo forumasa skoro je covjek pisao, da je od prije 2 godine ponovio sliku i dobio na lutriji. Kako oni mogu znati da li je slika starija od 6 mjeseci? To je formalno napisano, da sutra u slucaju dobitka ne bude sporno da li je to ta osoba da se ne zezamo i saljemo slike iz mladjih dana. Bas ce neko da uporedjuje 10 miliona slika sa ovogodisnje prijave sa slikama od prosle prijave pa makar i kroz bilo kakvu aplikaciju?! Pa njih mrzi da preprave uputstvo za ucesce do samog 1. Oktobra, i tada ga preprave zato sto moraju, a gdje da gledaju milione slike, nemojte biti smijesni sa pricom o njihovoj azurnosti, to su obicne ljencuge po svim pitanjima vezanim za ovaj proces. Jedino im djelimicno vjerujem da imaju neku aplikaciju koja odbaci duplu prijavu a sve ostalo je formalno zamajavanje ucesnika. Jedno je papir a drugo zivot.

mijan
06.10.2014, 09:22
Ubacite sliku vaseg kucnog ljubimca u photo validator i bice vam sve jasno koliko predano proveravaju lutrijske prijave :)
Ceo proces, provere i njihove aktivnosti pocinju sa sadrzajem prvih formulara koje dobitnik posalje po izvlacenju.
Formalnost, papir trpi sve, prijava je nebitna u realnoj prici...

dream of californication
06.10.2014, 11:13
Juce smo se prijavili, decko i ja.
Sve je bilo bez problema. Fotografije su nastale na terasi, gde je svetlost takva da se ne pravi senka na polovini lica, iza nas je beli zid terase.
Nekako sudbinski datum taj 5. oktobar. :) Srecno svima.

dantesoprano
06.10.2014, 16:47
Imam ja pitanje vezano za pokrajinu hocu li navesti da zivim u unsko sanskom kantonu? napisat ovako " Unsko-sanski kanton"

Andrija89
06.10.2014, 17:23
Ubacite sliku vaseg kucnog ljubimca u photo validator i bice vam sve jasno koliko predano proveravaju lutrijske prijave :)
Ceo proces, provere i njihove aktivnosti pocinju sa sadrzajem prvih formulara koje dobitnik posalje po izvlacenju.
Formalnost, papir trpi sve, prijava je nebitna u realnoj prici...

Photo validator ne proverava sta je na slici nego velicinu slike

mikiSA
06.10.2014, 17:31
Imam ja pitanje vezano za pokrajinu hocu li navesti da zivim u unsko sanskom kantonu? napisat ovako " Unsko-sanski kanton"
Drug, ne zivis u pokrajini: dovoljno je da napises ulicu, grad i drzavu (neki pisu i Federacija BiH ili Republika Srpska, ali ja nisam to pisala)

Ne zamarajte se glupostima, ovo je totalno nebitno.

Amerika44
06.10.2014, 17:46
Sad sam zaista u nedoumici za sliku od prosle godine...

ZexNS
06.10.2014, 21:14
Sad sam zaista u nedoumici za sliku od prosle godine...

Ja sam se zbog te iste nedoumice ponovo slikao :) manje boli glava.

Ali kao sto neko rece, ko ce proverati sve te slike da li su se ponovile u zadnjih nekoliko prijava. :grin:

Ja sam se vec 2 puta prijavio sa isto slikom koju sam dao prilikom vadjenja usa vize, doduse nisam izvucen, ali ne verujem da je to presudilo.

mijan
06.10.2014, 22:20
Photo validator ne proverava sta je na slici nego velicinu slike
Njima je prijava samo prvi kontakt sa igracem, i sta god da zeznes u prijavi mozes ispraviti sa prvim formularima. Bas zato sto ne gledaju sadrzaj slike i mnoge druge detalje ucesnika, ne zanima ih da li si ponovio sliku, sve su rekli takvim odnosom prema validatoru. Ne zamajavajte se sitnim detaljima, njih ne zanimaju ucesnici nego dobitnici! Za njih postojite samo ako ste dobitnik, dok ste samo igrac za njih ste sitna boranija koja ih ne zanima.

Amerika44
06.10.2014, 22:39
Njima je prijava samo prvi kontakt sa igracem, i sta god da zeznes u prijavi mozes ispraviti sa prvim formularima. Bas zato sto ne gledaju sadrzaj slike i mnoge druge detalje ucesnika, ne zanima ih da li si ponovio sliku, sve su rekli takvim odnosom prema validatoru. Ne zamajavajte se sitnim detaljima, njih ne zanimaju ucesnici nego dobitnici! Za njih postojite samo ako ste dobitnik, dok ste samo igrac za njih ste sitna boranija koja ih ne zanima.

Po tebi znaci slika od prosle godine nije nikakav problem,i da te izvuku i da vide da si ponovio sliku od prosle godine ne bi imalo posledice,ako sam te dobro razumela?

bane72
06.10.2014, 23:24
U slučaju da oni ipak kontrolišu datum slike, moraćeš da promeniš stari datum na bar nekoliko mesta koristeći EXIF programčiće. Ukoliko ne znaš kako, bolje se slikaj ponovo.

RiderHD
07.10.2014, 00:41
Drug, ne zivis u pokrajini: dovoljno je da napises ulicu, grad i drzavu (neki pisu i Federacija BiH ili Republika Srpska, ali ja nisam to pisala)

Ne zamarajte se glupostima, ovo je totalno nebitno.
Znao sam da sam tu zeznuo,a ja napisao za ovo pokrajina,oblast da je Unsko-Sanski Kanton eh bravo ja na grešci zbog koje me možda diskfalikuju i ako budem izvučen.

Amerika44
07.10.2014, 00:54
Ni meni nije jasnije za ovu opciju pod 5. "Oblast/Opština/Pokrajina". Ako zivim recimo u Krusevcu da li pisem Krusevac ili Rasinski okrug?

mikiSA
07.10.2014, 01:30
Pises: ULICA IME TO I TO, broj XX,
KRUSEVAC, Postanski broj gdje treba stavis
SRBIJA

Nista vise, nista manje ne treba.

Ne znam stvarno sto komplikujete s adresama (na kraju krajeva meni nikad nista nije doslo fizicki od DV Lutrije na adresu, sve je islo emailom)
Rider, ne brini, nece te diskvalifikovati zbog sitnice.

Amerika44
07.10.2014, 02:04
Pises: ULICA IME TO I TO, broj XX,
KRUSEVAC, Postanski broj gdje treba stavis
SRBIJA

Nista vise, nista manje ne treba.

Ne znam stvarno sto komplikujete s adresama (na kraju krajeva meni nikad nista nije doslo fizicki od DV Lutrije na adresu, sve je islo emailom)
Rider, ne brini, nece te diskvalifikovati zbog sitnice.

MikiSa ja odlicno znam sta pitam,ali ti ne kapiras. 8 pitanje pod opcijom 5 glasi "Oblast/Opština/Pokrajina", sledeci je postanski broj a onda drzava?
Zato i pitam sta je pod ovom opcijom prikladinije da se popuni?

markoni
12.10.2014, 19:29
Ako ima neko ko je ziveo u Beogradu na opstini Cukarica (Banovom Brdu) ili zna sta tu treba da upise neko ko tu zivi, molim da kaze sta tacno upisati kao odgovor u polje "district/county/province/state"

IgorMAD
12.10.2014, 19:56
Banovo Brdo/Cukarica/Beograd/Srbija

Ne razumem sta je tu problem.

I da si napisao Cukaririca/Beograd/Beograd/Srbija ne bi bio nikakav problem.

Ne opterecujte se oko tih stvari.

markoni
12.10.2014, 21:21
Banovo Brdo/Cukarica/Beograd/Srbija

Ne razumem sta je tu problem.

I da si napisao Cukaririca/Beograd/Beograd/Srbija ne bi bio nikakav problem.

Ne opterecujte se oko tih stvari.

Hvala Igore, ne bih znao da nisam pitao. Moguce da se opterecujem bez potrebe preke, ali ranije sam stavljao samo Cukarica...

Dakle (verovatno na engl.) ovako bi trebalo da pije vodu:
"Banovo Brdo/Cukarica/Belgrade/Serbia" Ok. :)

darkospasic
14.10.2014, 18:44
Postovani,ovako stoje stvari,
Imam suprugu koja jos nije (zbog matirijalne situacije)promenila pasos,dozvolu i licnu kartu u moje prezime.Prilikom popunjavanja prijavave,stavio sam njeno devojacko prezime.U slusaju da me izvku,prilikom skupljanja dokumenata video sam da izmedju ostalog traze:

-Izvod iz maticne knjige rodjenih (gde ce se videti njeno novo i staro prezime)
-vencani list

Sta mislite,da li ce biti problem kada gospoda u ambasadi odkriju da sam zenu prijavio pod devojackim prezimenom?

Hvala svima :grin:

Kuguar
14.10.2014, 18:50
Imam suprugu koja jos nije (zbog matirijalne situacije)promenila pasos,dozvolu i licnu kartu u moje prezime.Prilikom popunjavanja prijavave,stavio sam njeno devojacko prezime.U slusaju da me izvku,prilikom skupljanja dokumenata video sam da izmedju ostalog traze:

-vencani list

Sta mislite,da li ce biti problem kada gospoda u ambasadi odkriju da sam zenu prijavio pod devojackim prezimenom?

Kažeš da je u trenutku prijave, to bilo njeno prezime. Bitno je da se u njenoj krštenici (izvodu iz mkr) vidi da je tog i tog dana sklopila brak...

darkospasic
14.10.2014, 19:15
Hvala ali na izvodu iz maticne knjige vencanih pise da smo se vencali prosle godine.......ne bih da ih lazem.

darkospasic
14.10.2014, 19:17
Kažeš da je u trenutku prijave, to bilo njeno prezime. Bitno je da se u njenoj krštenici (izvodu iz mkr) vidi da je tog i tog dana sklopila brak...
Ali jasno se vidi da smo se vencali pre 2 godine.....a ne u trenutku podnosenja prijave.

Kuguar
14.10.2014, 20:13
Ali jasno se vidi da smo se vencali pre 2 godine.....a ne u trenutku podnosenja prijave.

Drugar i drugarica su u USA već par godina. Vencani su, ali ona tada zbog vize nije menjala prezime. Uglavnom, on kao suprug nije imao problema oko vize, iako ona ima drugo prezime, tj nije promenila dokumenta...

darkospasic
14.10.2014, 22:30
Drugar i drugarica su u USA već par godina. Vencani su, ali ona tada zbog vize nije menjala prezime. Uglavnom, on kao suprug nije imao problema oko vize, iako ona ima drugo prezime, tj nije promenila dokumenta...
Hvala puno,a sta mislis da li sada kada bude ona aplicirala,sta da stavi?
Pravo ili moje prezime?

RiderHD
14.10.2014, 23:07
Budući da sam sebe već prijavio,a i planiram sutra roditelje,već sam to pitao ali želim biti siguran oko jedne stvari,budući da ja imam 20.godina koliko sam razumio sebe navodim u prijavi od roditelja,odnosno ako izvuču njih ja bi mogao sa njima ići dok sestra koja ima 21.godinu ne bi,pa mi treba potvrda da li da nju navodim isto u prijavama od roditelja brine me što tamo piše da ako se ne navedu sva djeca da bi mi onda i prijava od roditelja mogla biti diskvalificirana,a ponovo navedeno je da se navode djeca ispod 21.god,pa tako mislim da bi ispravno ispunio prijavu ako bi naveo samo sebe i da ne bi kasnije predstavljalo problem ako bi jedan od roditelja bio izvučen ? Izvinjavam se znam da je ovo već objašnjeno treba mi samo potrvrda.

IgorMAD
14.10.2014, 23:19
Koliko ja znam, ukoliko sestra ima 21 godinu u trenutku prijave, moze i ona da ide. Ali moras da proveris.

RiderHD
14.10.2014, 23:46
Pa zato i pišem ovdje provjeravao sam ali me zbunjiva ovdje na forumu su mi rekli da nju ne navodim u prijavi,tamo piše ako se ne prijave sva djeca da se može diskvalificirati i prijava od roditelja pa sad ne znam šta da radim :blink:

Srećko
15.10.2014, 00:10
Pa zato i pišem ovdje provjeravao sam ali me zbunjiva ovdje na forumu su mi rekli da nju ne navodim u prijavi,tamo piše ako se ne prijave sva djeca da se može diskvalificirati i prijava od roditelja pa sad ne znam šta da radim :blink:

Ja bih uradio onako kako piše na zvaničnom sajtu, ako piše da se navedu sva deca ti navedi sve i nećeš imati problema. :dedica1:

goKi-
15.10.2014, 02:27
pa zato i pišem ovdje provjeravao sam ali me zbunjiva ovdje na forumu su mi rekli da nju ne navodim u prijavi,tamo piše ako se ne prijave sva djeca da se može diskvalificirati i prijava od roditelja pa sad ne znam šta da radim :blink:

Kreni telefonot, javi se vo ambasada. Taka ti e najsigurno.

goKi-
15.10.2014, 02:36
Hvala ali na izvodu iz maticne knjige vencanih pise da smo se vencali prosle godine.......ne bih da ih lazem.

Moe mislenje e deka ako spored zakon ona sega go nosi tvoeto prezime, toa prezime treba da se navede vo aplikacijata. Pratete ja nejzinata aplikacija so novoto prezime. Dokolku tebe te izvlecat, objasnete im deka doslo do zabuna. Ne veruvam deka zaradi takva rabota bi ve diskvalifikuvale. A, kako sto mu rekov i na RiderHD, najubavo e da se javis vo ambasada i da prasas.

vuxanne
15.10.2014, 02:39

-vencani list

Udaju se Amerikanke i razvode, ja mislim da im to nije nikakva frka. Lepo upisi novo prezime i predajte dokumenta u kojima ce se videti i staro, i ne vidim u cemu je problem.

TheMagnum
16.10.2014, 14:54
Kako bi bilo lepo kada bi ljudi citali forum, a ne postavljali ista pitanja svakih 4-5 postova... MOLIM VAS DA CITATE makar jednu temu OD POCETKA DO KRAJA PRE NEGO STO POSTAVITE NOVO PITANJE jer se cesto desava da se pitanja ponavljaju. Zbog necije lenjosti da procita malo vise, iskusni ljudi ovde na forumu izgubice strpljenje da odgovaraju na stvarno bitna pitanja. Ovo mi je prvi post na forumu. Ne pitam nista, sve sam vec manje vise shvatio ZATO STO SAM CITAO. Molim i ostale da urade isto, pa ako ne nadju odgovor, ONDA da postave pitanje...

Bilo kako bilo, hvala svima na ucescu u forumu. Vrlo je korisno i poucno :book:

RiderHD
17.10.2014, 20:41
Zvao danas ambasadu poslije govornih uputa javio se operator,budući da im je prošlo radno vrijemr rekao da u ponedjeljak u 8h nazovem,a ja mislio večeras prijaviti roditelje koji su se uslikali prije 10.dana,a sam ne znam da li da navodim ili ne navodim sestru u njihovim prijavama.

SRBghost
18.10.2014, 18:13
Zvao danas ambasadu poslije govornih uputa javio se operator,budući da im je prošlo radno vrijemr rekao da u ponedjeljak u 8h nazovem,a ja mislio večeras prijaviti roditelje koji su se uslikali prije 10.dana,a sam ne znam da li da navodim ili ne navodim sestru u njihovim prijavama.

U njihovim prijavama MORAS navesti svu njihovu decu, ukljucujuci i tebe i sestru. MORAJU biti unesena i (ukoliko ih ima) i sva usvojena, vanbracna deca i deca iz prethodnih brakova svakog partnera/supruznika.

RiderHD
18.10.2014, 19:34
@SRBghost hvala na odgovoru,a je li ima veze ako mi je sestra udata,odnosno u braku jer tamo se kao i navodi unmarried?

IgorMAD
18.10.2014, 19:57
Znaci moraju da se navedu sva deca koja nisu ozenjena ili udata a imaju do 21 godine. Sva "deca" starija od 21 godine se ne navode!

Limony
19.10.2014, 19:28
Number of Children: If you have any biological children, legally adopted children, or stepchildren less than 21 years old at the time of your electronic entry, you must enter a number here, even if only some, or none, of them would be immigrating with you. If you have no children, you may leave this field blank.

Znam da sve gore piše, ali ipak ću postaviti pitanje...
Imam dijete koje ne živi u istom gradu kao i ja (rastavljeni), problem je što imam sliku od prije 4 godine kad smo se slikali za prijavu na lutriju, ne mogu doći do nove slike dok traje apliciranje na lutriju.
Dijete ne apliciram na lutriju, išao bi sam i sad me zanima što će se dogoditi stavljanjem njene slike stare 4 godine? Jeli to uopće bitno ako dijete uopće nije u predmetu aplikacije već je moram upisati?

Hvala

johnywalker
19.10.2014, 19:53
onda koristi tu sliku sto imas, nije toliko ni vazno. bitno je samo da slika odgovara kriterijama sto se tice pozadine i pozicije glave itd...

sanchez
21.10.2014, 22:07
Decko je pitao na prvih par stranica, ali niko nije dao potpuno detaljan odgovor.

Kada je neka osoba izvucena i zavrsi sve formalnosti oko vize i ode u Ameriku da zivi...

1. Da li postoji neki period koliko dugo mora da se ostane prvi put, pre nego sto se vratite u Srbiju da obidjete prijatelje recimo?

2. Koliko dugo mozete biti van Amerike u kontinuitetu?

3. Da li je legitimno ziveti recimo 6 meseci u USA pa 6 meseci u Srbiji i tako u krug?

4. Da li postoji neka vrsta penala ukoliko jednog dana u Americi shvatite da nije to za vas i da bi ste se radije vratili i ziveli u Srbiji?

IgorMAD
21.10.2014, 22:15
1. Prvi put kad udjete u US mozete bukvalno samo da sletite na aerodrom, prijavite se kod carinika i odmah nazad.

2. Ne duze od sest meseci.

3. moras da zivis najmanje sest meseci godisnje da bi odrzavao zeleni karton. Neki su cak uspevali i po par meseci da budu u US (duze u Srbiji nego u US) pa su uspevali da odravaju karton. Zavisi na kakvog carinika naletite pri ulasku.

4. Ne postoji nikakva vrsta penala, samo gubite pravo na zeleni karton.

oskark
23.10.2014, 13:34
Moze i duze od 6 meseci, najvise do dve god al za to vam treba reentry permit. Mada ako ostajete drugi put po 6 meseci, imacete problema objasniti da vi imate nameru da zivite ovde a ne samo odrzavate zeleni karton. Znam i za par slučaja gde su posle 4 meseca oduzeli zeleni karton. Zato se zove imigrantska viza, jer ti imigriras, a posecujes.

Djordje 1991
24.10.2014, 03:19
Jedno komplikovano, mozda mi mozete pomoci, ako sam ja na crno ostao u Americi nakon isteka vize, i ako se desi da moja devojka bude izvucena na lutriji a ona je u legalnom statusu, da li bih ja teoretski gledano kad ona sredi svoj status i dobije zelenu kartu mogao da se ozenim njome i dobijem istu na osnovu nje? Hvala

goKi-
24.10.2014, 03:45
Jedno komplikovano, mozda mi mozete pomoci, ako sam ja na crno ostao u Americi nakon isteka vize, i ako se desi da moja devojka bude izvucena na lutriji a ona je u legalnom statusu, da li bih ja teoretski gledano kad ona sredi svoj status i dobije zelenu kartu mogao da se ozenim njome i dobijem istu na osnovu nje? Hvala

Ne, jedino so U.S. citizen to radi. Tvoja devojka nakon dobitka zelene karte, bice Lawful Permanent Resident, sto nije isto sto i U.S. citizen. Mislim da posle 5 godina ona moze postati U.S. citizen (nek me ispravi neko ako gresim).

SRBghost
24.10.2014, 08:15

A, koliko sam ja upoznat, onog momenta kada te provale da si na bio u USA na crno, jedino ces moci da gledas USA na Discovery-ju. Pa cak i da se ozenis za drzavljanina/ku. Jedino sto moze da te spasi je neka amnestija, ali to je jaaaaako neizvesno.

Imas dve opcije - ilegalac do kraja zivota u USA ili amnestija.

oskark
24.10.2014, 10:13
No, ako se ozeni snjome pre odlaska na intervju, ne verujem da je ista prica. Ako imas para mozes da nadjes i dobrog advokata.

mikiSA
24.10.2014, 14:15
goKi je najbolje odgovorio (i tacno je da je nakon 5 godina drzavljanin). Ti drug nemas sanse, ostajes ilegalac.

Djordje 1991
24.10.2014, 15:49
E pa veselo............. Hvala na odg........................

mikiSA
24.10.2014, 17:19
Ako ona dobije i onda se on prislepa: niko ne dobija vizu, i plus njega deportuju. Nemoj mu davati lazne nade.

Andrija89
24.10.2014, 17:28
A zasto napr. ona ne bi dobila vizu kad je ona nosilac aplikacije, a ako nema nekih prekrsaja?

johnywalker
24.10.2014, 18:30
imati zelenu kartu i imati americko drzavljanstvo nije isto i prava i privilegije koje jedno i drugo sa sobom nose nije isto, pa tako i to sa vizom. MikiSA je u pravu. Pogledaj malo zakone pa ces vidjeti da to nije bas kako ti zamisljas.

http://www.uscis.gov/

vuxanne
24.10.2014, 18:35
A, koliko sam ja upoznat, onog momenta kada te provale da si na bio u USA na crno, jedino ces moci da gledas USA na Discovery-ju. Pa cak i da se ozenis za drzavljanina/ku. Jedino sto moze da te spasi je neka amnestija, ali to je jaaaaako neizvesno.

Imas dve opcije - ilegalac do kraja zivota u USA ili amnestija.

Koliko sam ja videla od ljudi koje poznajem, da, mozes preko nje ali tek nakon ona postane drzavljanin. Ne permanent resident. Znam za slucaj kad je neko krsio uslove, morao da ode u Srbiju i nakon dugo cekanja ipak bio odobren da se vrati ovamo preko braka sa drzavljaninom. Ali za to se angazuju imigracioni advokati koji pisu prijave i traze neke wavere.

markoni
29.10.2014, 00:12
Ljudi, u vezi 12. pitanja: Zavrsio sam osnovne strukovne studije (strukovni inzenjer masinstva 3g.) , plus specijalisticke strukovne studije masinstva (specijalista strukovni inzenjer masinstva 1g.)... (u zbiru 3+1=4 godine ukupno...)

Ima li neko da je bio u slicnoj dilemi, zna li iko sta je pravilno da stikliram u ovom slucaju od ponudjenog? (obzirom da u srbiji to neko tumaci kao master, neko kao stari diplomirani, a pojedini kazu da je visa skola...)

12. What is the highest level of education you have achieved, as of today?

1. Primary school only 6. University Degree

2. High School, no degree 7. Some Graduate Level Courses

3. High School degree 8. Master's Degree

4. Vocational School 9. Some Doctorate Level Courses

5. Some University Courses 10. Doctorate Degree

Tomislav1970
29.10.2014, 09:17
Koliko sam procitao, svi koji su bili u slicnoj dilemi stavljali su 6. University Degree
tako da je to sigurno, neutralno rijesenje

SRBghost
29.10.2014, 09:21
Stavi University degree. U svakom slucaju neces pogresiti ili biti diskvalifikovan jer imas (nadam se) zavrsenu cetvorogodisnju srednju, sto te po defaultu kvalifikuje.

markoni
29.10.2014, 17:50
Da, imam cetvorogodisnju srednju skolu (gimnaziju)... stikliracu pod 6.

markoni
29.10.2014, 18:21
Ima li neko iskustvo sa vise prijava na isto ime? i kolika je realna verovatnoca biti izvucen...

Znam da kazu da se diskvalifikuje ko to uradi, ali ako neko posalje recimo 20-tak prijava na isto ime, a samo jedna bude izvucena iz bubnja, da li ce oni znati za onih preostalih 19 sto nisu izvucene?

I ako saznaju, da li je taj ko to uradi diskvalifikovan za ceo zivot... ili samo za tu godinu? (samo naglas razmisljam...)

SRBghost
29.10.2014, 18:45
Pa, ja da sam na tvom mestu ne bih ni razmisljao o tome.... Da se ja LICNO pitam, ja bih takvima zabranio prijave za ceo zivot.

ZexNS
29.10.2014, 20:28
Ima li neko iskustvo sa vise prijava na isto ime? i kolika je realna verovatnoca biti izvucen... Znam da kazu da se diskvalifikuje ko to uradi, ali ako neko posalje recimo 20-tak prijava na isto ime, a samo jedna bude izvucena iz bubnja, da li ce oni znati za onih preostalih 19 sto nisu izvucene? I ako saznaju, da li je taj ko to uradi diskvalifikovan za ceo zivot... ili samo za tu godinu? (samo naglas razmisljam...)

Vise prijava - diskvalifikacija za tu godinu. :) Nema tu mnogo pameti. Navodno, proveravaju duplikate i koga uhvate sa dve ili vise prijave odmah diskvalifikuju.

Memena
29.10.2014, 20:51
Ministarstvo spoljnih poslova uvelo je prijavljivanje za ovaj program elektronskim putem od DV-2005 da bi ovaj viza program bio efikasniji i sigurniji. Uvedena je specijalna tehnologija i primenjuju se nove tehnike da se otkriju oni koji vrše prevaru u svrhu ilegalnog useljenja ili koji podnose višestruke molbe.

Ukoliko bude podneto više od JEDNE molbe na ime iste osobe, sve će biti diskvalifikovane, bez obzira na to ko je te molbe podneo. Podnosioci molbe mogu da pripreme i popune elektronski formular sami, ili to može uraditi neko umesto njih.

Memena
29.10.2014, 20:55
Pronašla sam još nešto...

8. DA LI JE SVAKI PODNOSILAC PRIJAVE OGRANIČEN SAMO NA JEDNU PRIJAVU U TOKU GODIŠNJEG E-DV REGISTRACIONOG PERIODA?
Da, zakonom je dopušteno da svaki podnosilac može podneti samo jednu prijavu u toku svakog registracionog perioda. Pojedinci za koje se podnese više od jedne prijave biće diskvalifikovani. Stejt Department će primeniti svu raspoloživu tehnologiju i druga sredstva da identifikuje pojedince koji podnesu više prijava u toku registracionog perioda. Ljudi koji podnesu više od jedne prijave biće diskvalifikovani, a to će se zavesti u stalnoj elektronskoj evidenciji koju održava Stejt Department. Pojedinci mogu podneti prijavu za program jedanput svake godine u toku redovnog registracionog perioda.

E, sad, ko hoće da rizikuje...neka izvoli...