PDA

View Full Version : Pomoc oko prijave

kostic_mil
25.09.2014, 17:36
kada odem na stranicu http://www.dvlottery.state.gov/ izbacuje mi ovo nikako ne mogu da dodjem do stranice koju ste vi prikazali na slici ? HVALA
prvo mi izbaci ovo http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/661/1QnTuE.jpg
pa idem na http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
onda mi ovo izbaci http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/673/nrQASB.jpg
idem na continue
i na kraju mi ovo izbaci http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/ORMVaQ.jpg

hvala unapred

RiderHD
25.09.2014, 18:21
Pa nije još lutrija počela ako mislite na to da sad se prijavite,od 01.oktobra počinju prijave.

kostic_mil
06.10.2014, 19:10
zamislite pre neki dan pitam zasto nece da me prijavi kad ono nije bila ni pocela lutrija i pre 5 minuta zvoni mi mob javljam se iz USA ambasade zovu kao pitaju me za koji bi se odlucio klasicne podatke da provere da li sam ja i nisam je najbolje razumeo ali mislim da mi je rekla da ce da me pozove i sutra pa me interesuje da li je to standardno da zovu i sta sve treba da se kaze da ne zajebem nesto ? hvala puno

kostic_mil
06.10.2014, 19:18
takodje mi je stigao mail
Your U.S.A. Diversity Visa Application. User ID : 36****
ne znam sta to znaci

johnywalker
06.10.2014, 19:23
neće te sigurno niko zvati iz ambasade a i ne dobijes nikakav email. to si se ti registrovao na nekoj ne zvaničnoj stranici, pa sada oni pokušavaju da dobiju pare od tebe. Ignoriši jednostavno te pozive i poruke. Usput, zvanični emailovi od amera završavaju sa .gov

kostic_mil
06.10.2014, 19:28
[email protected]" <[email protected]>
sa tog maila mi je stiglo cim sam zavrsio razgovor

Dear milos

It was nice speaking with you today regarding your Green Card Lottery application. As discussed, our services have been designed to make it extremely easy for you to prepare your application without any errors, as well as ensure the proper submission of your application into the Lottery in October. Remember that all submissions of applications with ANY small errors, or incorrect photos to the Department of State will be rejected immediately and will not even be considered for the Lottery. By submitting through GreenCardLottery.org, you will save time and money allowing us to enter your application year over year, worry-free! Using our system to prepare and submit your paperwork ensures that you have done it right the first time, without the help of costly lawyers.

To get started on your application at any time, please click here http://www.greencardlottery.org/?r=cc-email-***

If you have any questions at all, please don’t hesitate to call me back at the phone number given below. I am very happy to help..

Regards,
Stacie
1-206-577-9540 x336

johnywalker
06.10.2014, 19:36
ma ja, to su ti likovi. ignoriši to. Prijava na lutriju je besplatna i jednostavna. Upišeš ime, prezime, datum rođenja adresu i to je to. Zvanična stranica ti je ovdje - sve ti je pojašnjeno tu.

https://www.dvlottery.state.gov/

DJ Gosha
06.10.2014, 20:24
Kada popunjavam za adresu stanovanja jel da napisem Djordja Stojkovića ili Dorda Stojkovica ? :beer:

johnywalker
06.10.2014, 20:26
ne pišeš naša slova...znači bez kvacica. to pitanje je bilo već ovdje nekoliko puta.

DJ Gosha
06.10.2014, 20:32
znam da je za ime i prezime al za ulicu :) Znaci ime ulice da napisem Dorda ? :) hvala

johnywalker
06.10.2014, 20:52
Bas tako. Nema nasih slova nigdje. Ako ti je tesko popuniti prijavu za lutriju, sta ce tek biti ako te izvuku pa budes morao popuniti formular 260...:grin: zaginut ces

DJ Gosha
06.10.2014, 20:53
haha prvi put pa mi nije svejedno zbunjen sam, nemoj me plasiti :D :==D::==D:

Amerika44
06.10.2014, 21:29
Bas tako. Nema nasih slova nigdje. Ako ti je tesko popuniti prijavu za lutriju, sta ce tek biti ako te izvuku pa budes morao popuniti formular 260...:grin: zaginut ces

Kako nema nasih slova? O cemu ti pricas? Ne pise samo kvacice a ne umesto recimo Dj da pise samo D ? Zar ne?

DJ Gosha
06.10.2014, 21:57
nemoj me sad zafrkavate vec sam poslaoooooooo :wtf::wtf::wacko::wacko:

SRBghost
06.10.2014, 21:57
Ako se zoveš Đorđe, a napises Djordje, u problemu si, odnosno završio si za ovu godinu.

Amerika44
06.10.2014, 22:07
Ako se zoveš Đorđe, a napises Djordje, u problemu si, odnosno završio si za ovu godinu.

Mozete da mi objasnite o cemu se radi,zasto je u problemu? Da znam kada popunjavam.

dakiva
06.10.2014, 22:16
Zato što Đorđe nije "Djordje" već "Dorde" i č, ć, š su c, c, s, jedino lj i nj ostaju takvi kakvi su. Zaboravih Dž koje postaje Dz. Uostalom, pogledaš pasoš i na dnu stranice sa podatcima pročitaš kako ti je ime i prezime napisano i to ti je to.

Amerika44
06.10.2014, 22:20
Zato što Đorđe nije "Djordje" već "Dorde" i č, ć, š su c, c, s, jedino lj i nj ostaju takvi kakvi su. Zaboravih Dž koje postaje Dz. Uostalom, pogledaš pasoš i na dnu stranice sa podatcima pročitaš kako ti je ime i prezime napisano i to ti je to.

Razumem. Zbunilo me je to sto u licnom imenu imam slov lj,pa pomislih kako da se zovem onda :) Mislim da si sve nabrojala sto treba da se zna.

Amerika44
06.10.2014, 22:23
Razumem. Zbunilo me je to sto u licnom imenu imam slov lj,pa pomislih kako da se zovem onda :) Mislim da si sve nabrojala sto treba da se zna.

I da,to vazi ne samo za ime i prezime,vec za sva pitanja. Izvinjavam se sto sam napravila zabunu.

pelcer224
07.10.2014, 08:29
E ajde ne pretjerujte sa tim slovom Đ. Ne ulazim u to sta je pravilnije gramaticki jezicki, ali i Novak Đokovic je u celom svetu DJokovic a u pasosu mu pise Đ. Nemojte zbunjivati ljude sa forom pisite kao u pasosu, kad su u pasosu srpska slova. Cuj eliminisati nekoga zbog DJ e svasta... :grin:

SRBghost
07.10.2014, 08:56
E ajde ne pretjerujte sa tim slovom Đ. Ne ulazim u to sta je pravilnije gramaticki jezicki, ali i Novak Đokovic je u celom svetu DJokovic a u pasosu mu pise Đ. Nemojte zbunjivati ljude sa forom pisite kao u pasosu, kad su u pasosu srpska slova. Cuj eliminisati nekoga zbog DJ e svasta... :grin:

OK. Ubedi ih kako zelis. I really don't give a F anymore. Ne gledam vise ovaj thread.

Hertzog
07.10.2014, 14:14
Pitanje vezano za bracni staus... Posto se prvi put prijavljujem kao ozenjen, vidim da me na drugoj stranici prijave pota da popunim zenine podatke. Da li ona treba posebno ( ponovo ) da se prijavljuje ili ta moja prijava odmah ubacuje i nju u lutriju? Tj. Da li ta moja prijava sa njenim podacima predstavlja jednu ili dve prijave?

Memena
07.10.2014, 14:35
Tvoja prijava predstavlja jednu na kojoj si ti nosilac. Bilo bi dobro da za zenu isto popunis prijavu, na kojoj ce ona biti nosilac, pa tako imate duplu sansu.

Hertzog
07.10.2014, 14:59
Tako sam i mislio, pa rekoh da proverim. Hvala u svakom slucaju :)

bordi888
12.10.2015, 02:16
Dobro bre ljudi,
Jel ima nekog ovde na forumu da objasni sta tacno znaci "Moja Prijava"???
Ja sam posalo moju aplikaciju na zvanicnom sajtu dv lottery 2017, nakon toga video sam na forum odjeljak "Moja prijava", pa resio sam da proverim tacnost podatke koji sam uneo u oficijalnu prijavu, i popunio sam isto, ali kad sam poslao dobio sam neke kodove i slicne stvari, pomislkio sam da mozda preko tog dela automatski me prijavljuju, sto ne bih hteo jer vec sam aplicirao, a ne bih hteo da 2 puta apliciram i stime bio diskfalifikovan, citam po forumu i nema nista konkretno sta znaci "Moja prijava", ili nisam sve procitao...? Molim vas da odgovorite i nama novima objasnite malo bolje oko te "Moja prijava" na ovaj forum...
Hvala unapred

IgorMAD
12.10.2015, 02:36
To nije zvanicna stranica za prijavu, pretpostavljam da se nisi prijavio.
Ali bih zamolio admina da se javi i da potvrdi to, kao i da objasni zbog cega jos uvek nije skinuo to sa ovog foruma da ne zbunjuje ljude.

grabovac84
12.10.2015, 06:10

Evo sa fb strane konzularnog odeljenja americke ambasade

DV-2017 TIPS & TRICKS 5
POPUNJAVANJE EDV FORMULARA -- PISMO
Formular EDV za prijavu za lutrijski program DV-2017 popunjavate isključivo engleskim pismom. Slova ŠĐČĆŽ nisu dozvoljena! Ime i prezime mora biti kao u pasošu.
Na primer: ako u pasošu stoji ĐORĐEVIĆ upisaćete u formular DORDEVIC; ako u pasošu stoji DJORDJEVIĆ upisaćete DJORDJEVIC. Obratite pažnju na pisanje datuma rođenja - kojim redosledom pišete taj datum.

maybe17
12.10.2015, 23:09
Šta odredjuje inervju?Drzava iz koje se neko prijavio,pošto je to moguće gde god da se neko nalazi, ili drzava rodjenja?Podrazumeva se da je izvučen.

anarh
21.10.2015, 15:01
postovani,
da li postoji nekakva mogucnost da se prepravi vec poslata prijava koja je dobila confirmation number?
npr.nekakva opcija na zvanicnom sajtu za prijavu ili tako vec nesto?
:wtf:
bilo kakva informacija bi mi bila od velike pomoci,jer nista slicno ne mogu da nadjem na sajtu,osim standardnog da ne mogu da se posalju dve prijave,jer u tom slucaju ide automatska diskfalifikacija! :gun:

voja82
21.10.2015, 15:44
postovani,
da li postoji nekakva mogucnost da se prepravi vec poslata prijava koja je dobila confirmation number?
npr.nekakva opcija na zvanicnom sajtu za prijavu ili tako vec nesto?
:wtf:
bilo kakva informacija bi mi bila od velike pomoci,jer nista slicno ne mogu da nadjem na sajtu,osim standardnog da ne mogu da se posalju dve prijave,jer u tom slucaju ide automatska diskfalifikacija! :gun:

Ne postoji nikakva mogucnost, sto si poslao poslao si, nadam se da nije velika greska ...

komplikacija
22.10.2015, 00:38
Pozdrav svima. Imam par pitanja, zelim da apliciram sada prvi put. Nadam se da pitanja nisu postavljana. Vec par dana istrazujem ali odgovore nisam nasla. Videla sam da se placa 330dolara, da li se placa iako ne dobijem vizu? Sta je presudno za prolazak na intervju? Da li je obavezno znanje engleskog jezika (pri tom mislim vise od osnovnog znanja)? I nesto sto mi je najbitnije je da li je potrebno da tamo imam nekog? Posto u usa nemam apsolutno ni jednog poznanika/prijatelja i slicno... :)

mikiSA
22.10.2015, 02:59
komplikacija:
$330 placas cim dodjes u ambasadu. Ako ne dobijes vizu pare ti nece biti vracene. (Isto kao sto se pare ne vracaju kad dobijes odbijenicu za turisticku vizu)
znanje engleskog je veoma pozeljno, a moras imati bar adresu gdje ce ti doci zelena karta u US.

voja82
22.10.2015, 13:10
Uglavnom je tako, platis 330$ i ako te odbiju ne dobijas ih nazad naravno, ali ja znam porodicu koja je ove godine odbijena(zbog trogodisnje skole), i nisu hteli da im naplate takse.

komplikacija
22.10.2015, 19:02
Hvala Vam :) Znaci da ja ne pokusavam sa tim jer nema kod koga to da mi stigne... Zbog cega neko moze biti odbijen na tom intervju? :)

JelenaMarko
28.10.2015, 15:07
Treba mi pomoc:
Skoro sam se udala ali nisam promenila prezime u dokumentima, koje prezime da pisem u prijavi?
Onda zavrsila sam visoku poslovnu sk, i naziv mi je strukovni ekonomista sta da stavim?
I da li se pisu slova sa č,ć (cukicama) ili bez?

ana009
28.10.2015, 15:39
1 Upisujes svoje prezime bez obzira na dokumenta.
2 University.
3 Bez kvacica

JelenaMarko
28.10.2015, 15:52
1 Upisujes svoje prezime bez obzira na dokumenta.
2 University.
3 Bez kvacica

Znaci pisem prezime od muza? Zbunjena sam malo jer sam negde citala da se pise prezime iz pasosa.

ana009
28.10.2015, 16:25
Stavlhas prezime koje "nosis" jer ces svakako u slucaju da budes izvucena menjati taj pasos pre slanja ds-a... a kao u pasosu znaci za djordje-dorde, nadja-nada itd jer u novim pasosima ne stavljaju kombinaciju od 2 slova za dj lj.

Tikica
28.10.2015, 16:41
Hvala Vam :) Znaci da ja ne pokusavam sa tim jer nema kod koga to da mi stigne... Zbog cega neko moze biti odbijen na tom intervju? :)
Možeš da kontaktiraš (kako su neki radili) našu crkvu u nekom gradu u USA i zamoliš ih da staviš njihovu adresu. To upisuješ tek ako budeš izvučen, tako da slobodno možeš da konkurišeš ako ispunjavaš osnovne uslove!

Razlozi su različiti što se odbijanja tiče, a najčešći:
- Nemaš završenu četvorogodišnju srednju školu ili dovoljno radno iskustvu (ukoliko apliciraš sa trogodišnjom)
- Neupisani podaci o braku, razvodu, deci...
- Osuđivan si nedavno ili imaš kriminalni dosije.
- Nelegalno si ostao u USA nakon isteka vize ili nelegalno tamo radio nekada...
- Neistinito prikazivanje bilo koje informacije.
... i td.

wakalu
28.10.2015, 16:57
Pozdrav svima,može li mi netko reći što se upisuje u little name(srednje ime)pri prijavi na lutriju, čitao sam na forumu u uputama da se može upisati i No little name ili se može ostavit prazno?

Magelan
28.10.2015, 17:31
Pozdrav svima,može li mi netko reći što se upisuje u little name(srednje ime)pri prijavi na lutriju, čitao sam na forumu u uputama da se može upisati i No little name ili se može ostavit prazno?

Ostavljas prazno polje middle name - NE unosis cak ni NA, N/A, No middle name.

komplikacija
28.10.2015, 21:31
*Tikica hvala puno :) Hvala svima vama sto pomazete :) Verujem da ima pitanja koja se stalno ponavljaju ali uvek je tu neko da pomogne, sto nama koji smo se prvi put susreli sa ovim znaci puno :)

daninjo
29.10.2015, 01:20
cao,nova sam ovde i prvi put se prijavljujem za dv imam jedno pitanje da li sam napravila gresku ukoliko sam oznacila polje Vocational School,da li oni to racunaju kao srednju skolu ,molim za pomoc i objasnjenje...:bravo:

JelenaMarko
29.10.2015, 12:44
Da li da kao odgovor za grad gde sam rodjena stavim VaLJevo ili VaLevo?

komplikacija
29.10.2015, 19:08
Popunila dv. Jedan uspesno a na drugom pise sledece "Submission In Progress
Your submission is currently in the process of being submitted. To retrieve your confirmation page, please click the "Check Submission" button below."
Da li neko zna zasto to stoji? :nene:

Nina12345
02.11.2015, 16:47
Popunila dv. Jedan uspesno a na drugom pise sledece "Submission In Progress
Your submission is currently in the process of being submitted. To retrieve your confirmation page, please click the "Check Submission" button below."
Da li neko zna zasto to stoji? :nene:

da li mozda neko zna sta sad sa ovim ? posto se i meni ovo dogodilo danas i svaki put kad kliknem check submission i dalje dobijam istu stranicu "submission in progress"
:blink:

Leskovcanin
02.11.2015, 17:23
Da li da kao odgovor za grad gde sam rodjena stavim VaLJevo ili VaLevo?
Starijim clanovima su ova,jedna te ista pitanja preko glave.LJ se i pise lj,isto vazi i kod imena i prezimena!Znaci Valjevo!

basa456
02.11.2015, 17:30
pozdrav za sve forumase i veliko vam hvala za sve odgovore koji se mogu naci na forumu....pa da se pridruzim moru ovih koji imaju nekakvo pitanje...naime...zavrsio sam srednju trogodisnju skolu te nakon toga sam zavrsio kurs za policajca ( ja sam znaci kursadzija ) gdje smo po zavrsetku dobili diplomu o zavrsenom IV stepenu skolovanja i radim kao policajac vec 13 godina...pa me sada interesuje ima li neko na forumu isti ili slican slijed skolovanja a ko je vec prosao ovo sto "neke" od nas ocekuje...hvala unaprjed..

komplikacija
05.11.2015, 00:48
Nina12345 Samo promeni pretrazivac... Meni na mozili nije htelo, probaj IE ili Chrome... Nadam se da nije kasno, ne znam do kad je tacno prijava...

anarh
05.11.2015, 01:54
Ostavljas prazno polje middle name - NE unosis cak ni NA, N/A, No middle name.

da li je velika greska,ako je u polje middle name upisano no middle name?
i da li ce u tom slucaju doci do diskfalifikacije?
malo je bzv objasnjeno u uputstvu i zar nije billo dovoljno napisati da ovo polje treba ostaviti potpuno prazno i uopsete ne pominjati "no middle name",jer ovako je doslo do zabune,znam desetak ljudi koji su aplicirali i ovo polje popunili sa no middle name pa i ja sam po njihovom savetu! :gun:

grabovac84
05.11.2015, 02:31
da li je velika greska,ako je u polje middle name upisano no middle name?
i da li ce u tom slucaju doci do diskfalifikacije?
malo je bzv objasnjeno u uputstvu i zar nije billo dovoljno napisati da ovo polje treba ostaviti potpuno prazno i uopsete ne pominjati "no middle name",jer ovako je doslo do zabune,znam desetak ljudi koji su aplicirali i ovo polje popunili sa no middle name pa i ja sam po njihovom savetu! :gun:

Pa nece doci do diskvalifikacije to je sigurno jer oni ne znaju jel to stvarno tvoje srednje ime ili nije ali jeste greska.....ali ipak mislim da nije neka ozbiljna greska jer u principu nije napravljena da bi se prevario sistem odnosno da bi prevarom dosao do vise prijava a samim tim povecao sebi sanse da te izvuku....dakle ne bi trebalo da bude neki problem....ako te izvuku samo ces popuniti aplikaciju kao iz pasosa i mirna bosna....

grabovac84
05.11.2015, 02:32
Nina12345 Samo promeni pretrazivac... Meni na mozili nije htelo, probaj IE ili Chrome... Nadam se da nije kasno, ne znam do kad je tacno prijava...

Gotova prijava za dv 2017 tako da sto je uradjeno uradjeno je....