PDA

View Full Version : F2a Visa

MagedonMM
27.09.2014, 01:00
Postovani.
Nisam uspeo da nadjem nigde o ovom tipom vize.
Izvinjavam se moderatorima ako gresim,tako da mogu slobodno da ubace tekst tamo gde ja nisam uspeo da pronadjem.

Znaci treba mi pomoc ukoliko neko ima iskustvo sa ovim viza.
Ja cu kasnije opet da napisem nesto sto najverovatnije, na prvi pogled licice da sam sa neko ko je najveci maler u svetu ;-)

Treba da obezbedim moim malim decama ovakvu vizu

MagedonMM
27.09.2014, 14:32
Verovatno i prvo treba I130 formular,stvarno neznam kako bi se ovo sve izvelo.

MagedonMM
28.09.2014, 01:53
Posto meni gori moram opet da potrazim pomoc oko F2s vizi,dali moze neko da mi pomogne oko cele procedure.
Pozdrav

johnywalker
28.09.2014, 10:52
Evo na ovom linku ti sve pise. Ono sto vjerovatno znas jeste da cijela procedura traje izmedju 1-2 godine.

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/types/family/family-preference.html

Tomislav1970
28.09.2014, 10:52
Buduci da se ne javlja nitko sa vise znanja i iskustva, ovo je ono sto sam nasao
http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process.html
Klikni na svaku fazu dijagrama i imas sva objasnjenja

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process/petition.html

MagedonMM
28.09.2014, 11:42
Tomislav 1970

Hvala ti mnogo na pomoc,
Problem je sto ja imam malu decu a proces je dug.
I neznam kako to sve da izvedem.Ne postoi ni terotsla sansa da gi ostavim i da cekam oko dve godine

Hvala jos jednom

Tomislav1970
28.09.2014, 13:44
Bojim sa da tu nema pomoci - procedura je takva i u poredjenju sa drugim tipovima viza medju najbrzim
Ako pogledas Viza bilten http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2014/visa-bulletin-for-september-2014.html
vidjet ces da za tvoj tip vize sada obradjuju prijave predate u januaru 2013 (cekanje je manje od dve godine), a neki cekaju i preko 20 godina

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents: 77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens: 65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

On the chart below, the listing of a date for any class indicates that the class is oversubscribed (see paragraph 1); "C" means current, i.e., numbers are available for all qualified applicants; and "U" means unavailable, i.e., no numbers are available. (NOTE: Numbers are available only for applicants whose priority date is earlier than the cut-off date listed below.)
Family-Sponsored
All Chargeability Areas Except Those Listed

. ......................CHINA INDIA MEXICO PHILIPPINES
F1 01MAY07 01MAY07 01MAY07 01JUN94 01AUG04
F2A 01JAN13 01JAN13 01JAN13 22APR12 01JAN13
F2B 01SEP07 01SEP07 01SEP07 15MAY94 01DEC03
F3 15NOV03 15NOV03 15NOV03 15OCT93 22MAY93
F4 01JAN02 01JAN02 01JAN02 22JAN97 15MAR91

vuxanne
28.09.2014, 14:28
Srecno, sad gledam nemam pojma o cemu se radi... Sta je to F2? Vrsta proijave za zelenu kartu?

mikiSA
28.09.2014, 15:37
vuxanne, ovo je viza za djecu, ili supruznike LPRs i da, ceka se par godina da bude viza dobijena.
Ja bih mu preporucila visajourney.com ima posebno podforum za porodice LPR koje dovode svoju djecu, zene i roditelje, pa nek vidi tamo.

MagedonMM
28.09.2014, 16:44
vuxanne, ovo je viza za djecu, ili supruznike LPRs i da, ceka se par godina da bude viza dobijena.
Ja bih mu preporucila visajourney.com ima posebno podforum za porodice LPR koje dovode svoju djecu, zene i roditelje, pa nek vidi tamo.

MikiSA

Hvala ti puno na pomoci, potrazicu na netu, jer drugo i resenje nemam
Zamolio bih i sve fobre ljude sa ovog foruma ako imaju slicna ili ista iskustva da spodele.
@zana,
Verujem da tebe ovo nije strano pa te molim za pomoc.

Pozdrav

mikiSA
29.09.2014, 14:16
MagedonMM: vuxanne nije dosla preko toga, ona je bila student, a muz je dosao preko F2 STUDENTSKE vize, koja je totalno drugacija od family related F2A vize. Samim tim vuxanne ti ne moze pomoci jer je ona dobila zelenu kartu, a i njen muz u isto vrijeme na osnovu aplikacije poslodavca.

Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. Jesi li ti uopste prijavio da imas dijete na aplikaciji za lutriju? AKo nisi ovo bi ti moglo biti veci problem nego sto mislis.

MagedonMM
29.09.2014, 19:31
MagedonMM: vuxanne nije dosla preko toga, ona je bila student, a muz je dosao preko F2 STUDENTSKE vize, koja je totalno drugacija od family related F2A vize. Samim tim vuxanne ti ne moze pomoci jer je ona dobila zelenu kartu, a i njen muz u isto vrijeme na osnovu aplikacije poslodavca.

Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. Jesi li ti uopste prijavio da imas dijete na aplikaciji za lutriju? AKo nisi ovo bi ti moglo biti veci problem nego sto mislis.

Cisto i na ovo pitanje da odgovorim,ma da na drugom postu- temi sam vec opisao ceo slucaj
Znaci za GC uredno prijaveni svi clanovi(4) zbog nedostatka na vize odoreni samo dve.

Pozdrav

Tomislav1970
29.09.2014, 20:04
Po meni ti uopce nije losa varijanta da ti i supruga odete zajedno i podnesetete za ssn, a onda se ona vrati da brine o djeci dok ne dobiju vizu, a da ti ostanes i pripremis sve za njihov dolazak.
Mnogi tako rade jer je lakse kada si tamo sam dok ne nadjes dobar posao sa kojim vas mozes sve izdrzavati

noki
29.09.2014, 21:24
Bas sam i ja htela da kazem to isto...Imas dosta sreca deka ete ti dadoa uste edna sansa. Zavrsete ja procedurata za vas i soprugata,pa potoa sredete gi papirite za decata. Godina do dve ne se nisto veruvaj.Pogotovo koga znaes deka mu pravis podobra idnina na decata

MagedonMM
29.09.2014, 21:45
Bas sam i ja htela da kazem to isto...Imas dosta sreca deka ete ti dadoa uste edna sansa. Zavrsete ja procedurata za vas i soprugata,pa potoa sredete gi papirite za decata. Godina do dve ne se nisto veruvaj.Pogotovo koga znaes deka mu pravis podobra idnina na decata

Noki,
Blagodaram na podrskata, i ubavite zborovi, (kako i sekoga sto si bila na forumov pozitivna ) sigurno ke mora da se smirime malku i so ladna glava da odlucime.

Iako ne e tema sega slucajno gledam na imigrantskata viza pisuva deka vazi za period od edna godina,toa normalno li e ili pak jas sum nesto razlucit od site drugi.

Pozdrav

noki
29.09.2014, 22:10
Ne sum sigurna za vazenjeto,jas na mojata viza nikoj pat ne proveriv,oti nie se brzavme da dojdime vamu,i posle samo 2 nedeli od intervjuto bevme ovde vo USA. Po kazuvanje slusam deka poveceto vizi vazat 6 meseci,a mozebi e sega smenato na godina.Mozebi nekoj znae poveke za toa.
Pozitivni vo sekoj slucaj treba da ostanite,napravete plan i leka poleka odete po planot.Veruvaj milioni ludje sakaat da pojdat negde,i da pocnat podobar zivot,no ne sekoj dobiva takva sansa. Samo hrabro i sve ce si dojde na svoe.Srecno..

MagedonMM
29.09.2014, 23:05
Noki,
Blagodaram uste ednas
Da ne dojde do zabuna poradi drugite na forumov
Vizata mi vazi 6m od izdavanje, meguto dolu pisuva
Upon endorsements serves as temporary -I551 evidencing permament residence for 1year.
Na toa mislev i neznam iskreno dali na site emigrantski vizi pisuva ili ne,bidejki celiot sum vo haos.

Pozdrav

mikiSA
29.09.2014, 23:37
Upon endorsements serves as temporary -I551 evidencing permament residence for 1year.

To ce ti biti privremena zelena karta (kad dobijes pecat na ulazu u US i kad ti uzmu famoznu zutu kovertu) dok ti ne dodje ona plasticna, znaci mozes i bez plasticne ici nazad (ali se bas i ne preporucuje) van US.

LiMan
29.09.2014, 23:41
Magedon, ne li e mozno za decata da izvadite turisticka viza i dodeka da dobijat zelena karta na sekoi 6 meseci da pravite izlez - vlez vo usa? Vaka ne bi bile razdvoeni.. E sega neznam kolkavi se decata, ako se pogolemki mi se cini deka nema da mozat da odat vo skolo.. Mislam bidejki imate specificna situacija, turistickite vizi bez problem bi vi gi odobrile tuka vo ambasada..

MagedonMM
29.09.2014, 23:53
Magedon, ne li e mozno za decata da izvadite turisticka viza i dodeka da dobijat zelena karta na sekoi 6 meseci da pravite izlez - vlez vo usa? Vaka ne bi bile razdvoeni.. E sega neznam kolkavi se decata, ako se pogolemki mi se cini deka nema da mozat da odat vo skolo.. Mislam bidejki imate specificna situacija, turistickite vizi bez problem bi vi gi odobrile tuka vo ambasada..
LiMan

I taa opcija ja razmisluvame i se gleda kako edinstveno resenie, no bidejki procesot za deca bi trael okolu dve godini,postoi ogrmna verojatnost posle 2-3 vleguvanje da ni ja ponistat GC,bidejki dodeka da objasnis zosto samo pravis vlez/izlez,pricina deka decata ne dobile viza(oti ovaa godina imalo "nedostatok"), diskreciono pravo e na tie da odlucat dali zasluzuvas ili ne status za GC.
Pozdrav
P.S
Blagodaram na site za dobrite nameri da pomognat,
Verojatno ima mozebi i drugi nacini za da odi celoto semejstvo megutoa po toa sto uspeav da sobetam info e deka za decata mora da cekam.
Da ubava e moznosta za nov zivot i idnina za decata,no semejstvoto e najbitno pred se(iskreno ne bi sakal dve godini da sum bez decata, zgora na se uste se mnogu mali)
Pozdrav
(se izinuvam na site sto bi im prestavuvalo problem da razberat, sto se raspisav na Makedonski) :)

vuxanne
30.09.2014, 06:14

A sta je LPR? Sta znaci ta skracenica? Jel to vezano za neke nosioce dozvole trajnog boravka ili sta?

vuxanne
30.09.2014, 06:16

F2 nije studentska viza, F1 jeste a F2 je zavisnicka viza (dependent) od studenta. A to "family related F2A" jel vam to viza ili zelena karta? Totalno ste me pogubili? Sta vam je LPR?

Citam sad sta ste pisali. Ja licno nigde, ama nigde ne bi isla bez muza i deteta. Nema tih para. Ne bih ni ovde dosla sama, nema sanse. Da muz nije hteo sa mnom da dodje, malo morgen bi se upustala u ovakve avanture... Opet nismo svi isti, neki mogu da se odvajaju, masa gastajbajtera odavno tako zivi, moreplovci, vojnici i slicno. Svaka cast ko moze.

Tomislav1970
30.09.2014, 09:06
Sta vam je LPR?

.

Lawful Permanent Resident (LPR)

Any person not a citizen of the United States who is residing the in the U.S. under legally recognized and lawfully recorded permanent residence as an immigrant. Also known as "Permanent Resident Alien," "Resident Alien Permit Holder," and "Green Card Holder."

mikiSA
30.09.2014, 14:27
vuxanne i ti i muz ste sada LPRs (legal permanent resident) a dijete je vjerovatno drzavljanin US.
Vidi, ne bih ni ja se odvajala, ali nekad su okolnosti takve da je potrebno: od njih 4 samo su otac i majka dobili vize, djeca nisu. Totalno nelogicna situacija, ali obzirom na stanje na Balkanu ja bih (da sam udata i da imam djecu) totalno se zrtvovala i otisla na tih godinu ili dvije i time svojoj djeci obezbjedila bolju buducnost. Ovo je moje misljenje. Neki mozda ne bi to uradili, i ostali bi svi zajedno kuci.

sombrero
30.09.2014, 14:58
@MagedonMM

Realno stisnite zube, puno nas je ostalo bez mogucnosti za intervju..Znam lose je odvajati se, ali bolje je i 2 vize umesto nijedne zar ne.Tj koliko se secam vi ste bili na ivici zbog odlaganja da ne dobijete vize ili da budete zaglavljeni u AP statusu, po meni ste veliki srecnici i milo mi je da ste prosli iskreno.Ukoliko zaista zelite da idete u USA za mene ovo ne bi bio problem opet to je moje misljenje ;).Svako dobro!

MagedonMM
30.09.2014, 16:49
@MagedonMM

Realno stisnite zube, puno nas je ostalo bez mogucnosti za intervju..Znam lose je odvajati se, ali bolje je i 2 vize umesto nijedne zar ne.Tj koliko se secam vi ste bili na ivici zbog odlaganja da ne dobijete vize ili da budete zaglavljeni u AP statusu, po meni ste veliki srecnici i milo mi je da ste prosli iskreno.Ukoliko zaista zelite da idete u USA za mene ovo ne bi bio problem opet to je moje misljenje ;).Svako dobro!

Sombrero
Jeste tako je bilo sa nama,ali problem je sto imamo mslu decu, ali i jeste u pravu ste da mora ponekad i da stisnes zube da bi bilo lepse u buduce celoj porodici.

Nikako ne mogu da dobijem neko info ili bilo sta sto bi pomoglo da idemo svi zajedno osven one famozne f2a vize.
Toliko mi je nekako komplikovano da pronadzem dalibima neki drugi legalan nacin da odemo svi ilineznam koliko je rizicno da pravim ulaz/izlaz svakih 6 meseca prvu godinu i po pa sledecu da izvadim neku tutisticku za decu eventualno ako mi daju pa da odvedem celu familiju.

Molim sve dobre ljude sa ovog foruma ako imaju neku ideju ili slicno iskustvo da podele samnom,valjda ce se naci resenje koje bi bilo podnosljivo :)

Ps: zelim ti svu srecu za ovu godinu.

Pozz

mikiSA
30.09.2014, 18:11
Drug, osim F2A vize za njih ja ne znam ni jedan drugi legalan nacin. Osim toga, sa vasim imigrantskim vizama (jer jos niste usli u US) ne vjerujem da ce djeca ikako i dobiti turisticke vize jer ocigledno imaju imigrantsku namjeru.

macorko
30.09.2014, 19:19
Sombrero
Jeste tako je bilo sa nama,ali problem je sto imamo mslu decu, ali i jeste u pravu ste da mora ponekad i da stisnes zube da bi bilo lepse u buduce celoj porodici.

Nikako ne mogu da dobijem neko info ili bilo sta sto bi pomoglo da idemo svi zajedno osven one famozne f2a vize.
Toliko mi je nekako komplikovano da pronadzem dalibima neki drugi legalan nacin da odemo svi ilineznam koliko je rizicno da pravim ulaz/izlaz svakih 6 meseca prvu godinu i po pa sledecu da izvadim neku tutisticku za decu eventualno ako mi daju pa da odvedem celu familiju.

Molim sve dobre ljude sa ovog foruma ako imaju neku ideju ili slicno iskustvo da podele samnom,valjda ce se naci resenje koje bi bilo podnosljivo :)

Ps: zelim ti svu srecu za ovu godinu.

Pozz

Pozdrav, morao sam da se ukljucim u temu, iako sam se tek registrovao namenski da bi ti odgovorio.
Inace nemam zenu i decu, pa ces mozda reci da nisam kompetentan da komentarisem... ali uzmi u obzir sledece...
Prvo dobio si once in a lifetime priliku da odes sa balkana i probas da nesto uradis konkretno za buducnost te tvoje porodice. (jos plus da budes legalan :obrva: )

Ti kalkulises i sa jedne strane razumem tesko ti pada odvajanje.. Ali i ako dodjete svi odjednom. Jel si se informisao o poslu? Sta ces raditi, gde ces ziveti, pa kupi osnovne stvari za kucu, kad iznajmis stan iznajmis prazan, treba ti auto, kakav si sa jezikom! To su sve neke stvari koje moras da stavis na papir kad kreces od pocetka. (osim ako nemas 5-6 hilj evra u steku :D ) koliko kosta skola za decu, osiguranja milion gluposti.. itd itd
nemoj da mislis da ovde pada sa neba...

Iskoristi tu priliku sto ti se dala, zgrabi je oberucke nemoj da si :wtf:

I tih 6-7 10 meseci koliko bi bio odvojen od tvojih meni licno bi bila jos motivacija vise da sutra kad stanes na noge i kad oni dodju vec imas neku sigurnost, jel coveku treba dosta vremena da se snadje al lakse ces to sam nego sa zenom i decom (koliko god to okrutno zvucalo)

Tako da ne budi luuud nego skupi m... i gas!!!

MagedonMM
30.09.2014, 21:28
Drug, osim F2A vize za njih ja ne znam ni jedan drugi legalan nacin. Osim toga, sa vasim imigrantskim vizama (jer jos niste usli u US) ne vjerujem da ce djeca ikako i dobiti turisticke vize jer ocigledno imaju imigrantsku namjeru.

MikaSa,
Mislio sam tek drugu godinu da potrazim turisticku za decu,(zena bi usla samnom i za par nedelja bi se vratila)

nego iskreno plasi mi sad ponajvise onaj vas post na ovoj temu, koje sve uslovi bi trebao da ispunim da bi moja deca dobilo f2a, tu sam Mislio dali bi imali u obzir da cu biti relativno kratko u americi da bi imao neki saldo i sl,i dali ke uzeti u obzir da sa apliciralo za cetvore a dobio za dvoje ne po mojoj krivici, dalu bi tu imalo neko olaksanje, ili u americi nema emocijje nego kakva je procedura i to je to?

Na ovaj post sa misluo
"Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. "

Pozdrav

vuxanne
30.09.2014, 23:07
vuxanne i ti i muz ste sada LPRs (legal permanent resident) a dijete je vjerovatno drzavljanin US.
Vidi, ne bih ni ja se odvajala, ali nekad su okolnosti takve da je potrebno: od njih 4 samo su otac i majka dobili vize, djeca nisu. Totalno nelogicna situacija, ali obzirom na stanje na Balkanu ja bih (da sam udata i da imam djecu) totalno se zrtvovala i otisla na tih godinu ili dvije i time svojoj djeci obezbjedila bolju buducnost. Ovo je moje misljenje. Neki mozda ne bi to uradili, i ostali bi svi zajedno kuci.

Aha iliti nosilac zelene karte na nasem jeziku... Kontam. To je jako nezgodna situacija... Stvarno neverovatna. Ja sam pre 4 godine dobila posao u Spaniji, zivela bih u Sevilji, posao odlican... ali kad sam malo pocela da istrazujem to vezano za spajanje porodice i da postoji sansa da nismo zajedno godinu dana, pisi propalo...

mikiSA
01.10.2014, 14:16
MikaSa,
Mislio sam tek drugu godinu da potrazim turisticku za decu,(zena bi usla samnom i za par nedelja bi se vratila)

nego iskreno plasi mi sad ponajvise onaj vas post na ovoj temu, koje sve uslovi bi trebao da ispunim da bi moja deca dobilo f2a, tu sam Mislio dali bi imali u obzir da cu biti relativno kratko u americi da bi imao neki saldo i sl,i dali ke uzeti u obzir da sa apliciralo za cetvore a dobio za dvoje ne po mojoj krivici, dalu bi tu imalo neko olaksanje, ili u americi nema emocijje nego kakva je procedura i to je to?

Na ovaj post sa misluo
"Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. "

Pozdrav

Najveci uslov ti je da zivis u US, ostale uslove ces moci dobiti lako: racun u banci, vozacka, moraces negdje zivjeti pa ces imati dokaz da si u US (to je taj lease), sad za posao ne znam kako i sta ali, za oboje djece ces morati predati (ovo je kad bude vrijeme za intervju, ne sada!) affidavit of support koji dokazuje da imas preko 125% poverty income, obzirom da vas je 4 to ce biti $29.830 na godinu (ovo je za ovu godinu, svake godine se mijenja, pa treba gledati). http://www.masslegalservices.org/content/federal-poverty-guidelines-2014
Ovo je lako dokazati ako imas posao (full time), ali ne znam kako ces to ako ne planiras biti u US dovoljno dugo da dobijes posao. Druga opcija je da nadjes co-sponzora koji je voljan da potpise (i dadne dokumente) affidavit of support, ali ovo sad bas i ne treba da te brine, sad ti je vazno da vi udjete, dobijete zelene karte, zena Advance parole i da predate I-130 za djecu. Imaces vremena da prikupis dokumente.

MagedonMM
01.10.2014, 16:15
Najveci uslov ti je da zivis u US, ostale uslove ces moci dobiti lako: racun u banci, vozacka, moraces negdje zivjeti pa ces imati dokaz da si u US (to je taj lease), sad za posao ne znam kako i sta ali, za oboje djece ces morati predati (ovo je kad bude vrijeme za intervju, ne sada!) affidavit of support koji dokazuje da imas preko 125% poverty income, obzirom da vas je 4 to ce biti $29.830 na godinu (ovo je za ovu godinu, svake godine se mijenja, pa treba gledati). http://www.masslegalservices.org/content/federal-poverty-guidelines-2014
Ovo je lako dokazati ako imas posao (full time), ali ne znam kako ces to ako ne planiras biti u US dovoljno dugo da dobijes posao. Druga opcija je da nadjes co-sponzora koji je voljan da potpise (i dadne dokumente) affidavit of support, ali ovo sad bas i ne treba da te brine, sad ti je vazno da vi udjete, dobijete zelene karte, zena Advance parole i da predate I-130 za djecu. Imaces vremena da prikupis dokumente.

@mikiSA
Hvala ti puno na pomoci, a kad vec gnjavim,buni me jos nesto:
Lekarski sam uradio pocetkom jula a
Viza mi je izdata od 28.09i vazi 28 marta2015,rok za ulaz je 6 neseci od lekarskog pregleda ili je povezan sa datumom u vizi,posto mislim i da je obo samo za mene slucaj ili gresim.?

Pozdrav

mikiSA
01.10.2014, 20:38
Validnost vize je vezana za ljekarski. Neka te nista ne buni, znaju oni tacno koji datum staviti.

MagedonMM
07.10.2014, 18:31
Postovani
Dali neko ima neki podatak informaciju bilo sta sto bi bilo od koristi a e vezu za opcijom
FOLLOW-TO-JOIN
Mislim da je forma I824, jer nikako nemogu da dobijem u uscis ni email povrata ni da ih nazovem ceka se po jedan sat i opet nista niko se ne javlja.
Ovo normalno za one upucene oko mog slucaja slucajno sam nadao na forumina ali su toliko nejasne stvari sto samo stvaraju vecu zabunu.
Ni na zvanicnim sajtovima nisam uspep za ovih 10dana intenzivnog trazenja tacan podatak.
Jedino resenje je da se poseti uscis a posto nema nikoga tamo moram ovako.
Jos jednom molim sve ako bilo ko ima nekakvu informaciju da spodeli samnom.
Pozdrav

noki
07.10.2014, 20:10
Postovani
Dali neko ima neki podatak informaciju bilo sta sto bi bilo od koristi a e vezu za opcijom
FOLLOW-TO-JOIN
Mislim da je forma I824, jer nikako nemogu da dobijem u uscis ni email povrata ni da ih nazovem ceka se po jedan sat i opet nista niko se ne javlja.
Ovo normalno za one upucene oko mog slucaja slucajno sam nadao na forumina ali su toliko nejasne stvari sto samo stvaraju vecu zabunu.
Ni na zvanicnim sajtovima nisam uspep za ovih 10dana intenzivnog trazenja tacan podatak.
Jedino resenje je da se poseti uscis a posto nema nikoga tamo moram ovako.
Jos jednom molim sve ako bilo ko ima nekakvu informaciju da spodeli samnom.
Pozdrav

Ovo je sta sam uspela da nadjem o toj vizi:

http://immigrationroad.com/visa/f1-student/f2-visa-dependent-spouse-child.php

i ovo gde pise koji formular treba:

http://www.internationalcenter.umich.edu/immig/fvisa/f_chngf2.html

http://immigrationvoice.org/wiki/index.php/F2

Sta je meni cudno,svuda sam citala da proces za izdavanje moze da traje do dve godine, a u ovom poslednjem linku kaze da moze da se dobije istog dana.

mikiSA
07.10.2014, 20:41
http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/children/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

Na samom kraju imas info kome da se obratis :

If you received the immigrant visa overseas, you may contact the National Visa Center (NVC) for follow-to-join information. Send your inquiry by e-mail to [email protected] or by writing to the National Visa Center, ATTN: WC, 32 Rochester Ave., Portsmouth, NH 03801-2909.

Nadam se da ce ti ovo pomoci, reci cu sestri da se malo raspita oko ovoga, pa ti javim sta kaze.

MagedonMM
07.10.2014, 22:47
MikiSA
Noki
Hvala vam puno ali stvarno od srca hvala na pomoci
Problem je sto ima razliciti informacija po netu
Probujem na milijon nacina da postavim pitanje (poslao email zvonim svaki dan po dva sata cekam i nikako da dodzem na red,ili da dobijem neki odgovor.
Nije ono samo kao ajde trazi pomoc pa drug za mene da trazi ali stvarno nemam opciju kako da stupim u kontakt sa uscis.
Probao sam preko nekih online advokata ali to je bilo samo za dzabe frljene pare, ili nisam ja imao srecu preko ovoga.
Mozda zvuci glupo ali stvarno ne zelim da se otkazem ali ovo ubija i traje vec dugo.
MikiSa @Noki a svi ostali neznam vise sta reci na vasom angazmanu oko mog problema.
Cekam bilo koje info.
Pozzz

mikiSA
07.10.2014, 23:31
MagedonMM: sutra u 11 am po centralnom ovdje vremenu (tvoje u 6 pm ) ima chat na http://www.scottimmigration.net/chatroom.html
Pogledaj, udji u chat (najbolje udji 20 minuta ranije, da znas da radi) i postavi pitanje, ona je veoma dobar advokat, i trebala bi znati odgovoriti ti kako i sta. Prije toga pogledaj prijasnje chat u arhivi, da vidis koji format pitanja da postavis da zadovoljis formu njenog chata. Jos nisam cula od sestre, ali cim cujem javim ti.

noki
08.10.2014, 02:18
Izvini Magedon,sega edno licno prasanje ce ti postavam.A toa e kade vo Amerika planiras da odis. Jas ne sum imala potreba,ama znam deka site nasi emigranti site uslugi gi vrsat preku nasi agencii ovde vo USA. Konkretno ovde vo N.J znam deka ima edna Ohridska agencija,i ne zemaat skapo za svoite uslugi. Nie kolku i da sakame da pomogneme,izgleda vo ovaa situacija sme bezpomosni. Nekoj sto se zanimava so toa sekojdnevno bi ti bil od pogolema pomos. Isto znam deka vo oblasta na Cikago ima dosta nasinci i deka i tamu verojatno postoi slicna agencija kade sto bi mozel da pobaras pomos. Vremeto leta,a znam kako e koga se custvuvas bespomosno.Mozebi tvojot problem moze da se resi mnogu brzo,ama od strana na nekoj sto se razbira od ovaa problematika.

MagedonMM
08.10.2014, 11:44
Izvini Magedon,sega edno licno prasanje ce ti postavam.A toa e kade vo Amerika planiras da odis. Jas ne sum imala potreba,ama znam deka site nasi emigranti site uslugi gi vrsat preku nasi agencii ovde vo USA. Konkretno ovde vo N.J znam deka ima edna Ohridska agencija,i ne zemaat skapo za svoite uslugi. Nie kolku i da sakame da pomogneme,izgleda vo ovaa situacija sme bezpomosni. Nekoj sto se zanimava so toa sekojdnevno bi ti bil od pogolema pomos. Isto znam deka vo oblasta na Cikago ima dosta nasinci i deka i tamu verojatno postoi slicna agencija kade sto bi mozel da pobaras pomos. Vremeto leta,a znam kako e koga se custvuvas bespomosno.Mozebi tvojot problem moze da se resi mnogu brzo,ama od strana na nekoj sto se razbira od ovaa problematika.

Noki,

Imam dve opcii Chicago I Washington(Reston) ( vo aplikacija bese navedeno Chicago ) I planot bese za pocetok Chicago.
Ke probam I taa opcija dokolku ima nacin da doznam za tie agencii - bidejki iskreno nikogas ne sum obrnuval vnimanie na toa.
Ima li snasi da se stapi nekako so ohridskata agencija vo NJ, I kako da gi najdam tie vo Chicago -?

Pozdrav

Pozdrav

noki
08.10.2014, 13:25
Noki,

Imam dve opcii Chicago I Washington(Reston) ( vo aplikacija bese navedeno Chicago ) I planot bese za pocetok Chicago.
Ke probam I taa opcija dokolku ima nacin da doznam za tie agencii - bidejki iskreno nikogas ne sum obrnuval vnimanie na toa.
Ima li snasi da se stapi nekako so ohridskata agencija vo NJ, I kako da gi najdam tie vo Chicago -?

Pozdrav

Pozdrav

Eve ti prvo za Chicago link:

https://www.facebook.com/pages/MediteraN-TraveL-USA/290542120975069?v=info

a ova e istata agencija od Chicago,ama pretstavnistvo vo Stip:

http://mediteran.mk/index.php/kontakt

a ova e za New Jesey:

http://www.ohridtravel.com/contact.html

Inaku jas sum vo New Jersey, a mnogu prijateli od soprugot se vo Ilinois. Koga pravime edna sporedba za cenata na zivotot,taksite,kucite site kazuvaat deka Ilinois e mnogu poevtin od ovde. Ovde mnogu ne jade blizinata na New York.Vo sekoj slucaj,vidi sto mozat da napravat za tebe i dvete agencii.Pozz

MagedonMM
08.10.2014, 13:42
Eve ti prvo za Chicago link:

https://www.facebook.com/pages/MediteraN-TraveL-USA/290542120975069?v=info

a ova e istata agencija od Chicago,ama pretstavnistvo vo Stip:

http://mediteran.mk/index.php/kontakt

a ova e za New Jesey:

http://www.ohridtravel.com/contact.html

Inaku jas sum vo New Jersey, a mnogu prijateli od soprugot se vo Ilinois. Koga pravime edna sporedba za cenata na zivotot,taksite,kucite site kazuvaat deka Ilinois e mnogu poevtin od ovde. Ovde mnogu ne jade blizinata na New York.Vo sekoj slucaj,vidi sto mozat da napravat za tebe i dvete agencii.Pozz

noki

fala mnogu vednas ke se probam da napravam kontakt.

Pozdrav

mikiSA
09.10.2014, 18:29
Vidjela sam sa sestrom, sve ono sto sam ti rekla jedina je opcija, ulazak vas dvoje u US, dobra stvar je sto ne morate cekati fizicke zelene karte nego mozete umjesto njih poslati kopije biometrijske stranice pasosa i stranice na kojoj je ponistena viza za predavanje I-130 za djecu.
Ko od vas dvoje bude isao na I-131 isto tako ne mora cekati na plasticnu karticu, moze odmah predati za to, cekati na biometrijski intervju, i kad dodje papir moze nazad.
6 mjeseci u US i 6 vani nece ici, kaze da su sad poostrili mjere, i sad se vrlo brzo gubi zelena karta kad skontaju sta radis.
Eto, zao mi je sto ti ne nosim dobre vijesti.

MagedonMM
10.10.2014, 10:30
Vidjela sam sa sestrom, sve ono sto sam ti rekla jedina je opcija, ulazak vas dvoje u US, dobra stvar je sto ne morate cekati fizicke zelene karte nego mozete umjesto njih poslati kopije biometrijske stranice pasosa i stranice na kojoj je ponistena viza za predavanje I-130 za djecu.
Ko od vas dvoje bude isao na I-131 isto tako ne mora cekati na plasticnu karticu, moze odmah predati za to, cekati na biometrijski intervju, i kad dodje papir moze nazad.
6 mjeseci u US i 6 vani nece ici, kaze da su sad poostrili mjere, i sad se vrlo brzo gubi zelena karta kad skontaju sta radis.
Eto, zao mi je sto ti ne nosim dobre vijesti.

MikiSa,

Hvala na informacii ali izvini nisam bas najbolje razumeoo ovaj deo

"i stranice na kojoj je ponistena viza za predavanje I-130 za djecu".

mikiSA
10.10.2014, 14:04
stranica (tj obje, jer ti je na jednoj stranici viza, a na drugoj stranici ce udariti pecat kad udjes u zemlju) u pasosu, uvijek su dvije, osim biometrijske koja je na jednoj stranici, zar ne? Uzmi pasos i pogledaj.

Mozda mi je prevod bio neodgovarajuci:
If you have not yet received your Form I-551, a copy of the biographic page(s) of your passport and a copy of
the visa page showing your initial admission as a permanent resident, or other evidence that you are a permanent resident; or

uzeto sa: http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf

MagedonMM
20.12.2014, 04:08
Nije me bilo dugo a zbog postovanja prema ljudima koi su mi bili velika podrska na forumu da spodelim info:
Nisam uspeo da obezbedim vize za decu :-(
Morao sam da idem u USA da bi zadrzao pravo za GC
Ljudi u USCIS su bili zaprepasteni da je to moguce da se "deli familija" ali na zalost nisu imali resenje na moj problem, nego ukazali su mi da potrazim resenje ovde u ambasadi, opet cudno.
E da dobio sam ssn ;-), kao bitno
Stavrno jos jednom hvala svima koji su se trudili da mi maksimalno pomognu.

P.s
Nije me bilo dugo pa primetio da iskre izmedzu via i magelana a bas mi je krivo, mislim da ste vi jedni od rethig koji nesebicno pomaxu na forumu jos par cudnih ljudi Sima-profa, svasta se desavalo i ostali par butnih i nebitnih...
MikiSa,Noki, Via i svi ostali puno hvala

Opet cu da budem redovan na forumu ;-)
Pozz

MagedonMM
20.12.2014, 04:10
E da lepa je Amerika, posto prvi put sam bio,
Ako me opet izvuku sigurno idem :-D

MagedonMM
12.05.2015, 10:55
Da se prijavim da guram polako oko vize za decu . E sad opet problem :
Posto znaju oni koje prate moj problem , treba mi pomoc oko 3 bitnih stvari :

-Nikako da pronadzem tacnu informaciju :
-koliko treba da imam prihoda na godisnom nivou da bi uspeo da ispunim uslove da bi se zavrsio process .Nasao sam podatak da treba da imam 125 % ali neznam za koliko ljudi se racuna ( ako e samo za decu dali to znaci ja + dve deca ) ili cela familija 4 ljudi .

-Jos problematicnije dali ukoliko ja nemam dovoljno prihoda moze sve da pokrie join sponsor -Nigde nemogu da pronadzem zvanicno koliki je to iznos ( puta koliko)treba da ima join sponsor .

-I dali ako ja uopste nemam prihoda moze sve da pokrije Join sponsor .

Posto nisam u usa zbog deca , molim za pomoc kako da dobijem ove informacije (iz NVC , USA Ambasasad , nemaju povratni odgovor )

Pozdrav

Pozdrav

goKi-
12.05.2015, 11:31
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-864p.pdf

Gledaj na sponzor's household size za kolkava familija kolku treba minimalno da zarabotuvash za da mozhesh da gi sponzorirash.

Eve ti i za joint sponsorship

Joint Sponsor
A joint sponsor is someone who is willing to accept legal responsibility for supporting your family member with you. A joint sponsor must meet all the same requirements as you, except the joint sponsor does not need to be related to the immigrant. The joint sponsor (or the joint sponsor and his or her household) must reach the 125% income requirement alone. You cannot combine your income with that of a joint sponsor to meet the income requirement.

MagedonMM
12.05.2015, 11:57
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-864p.pdf

Gledaj na sponzor's household size za kolkava familija kolku treba minimalno da zarabotuvash za da mozhesh da gi sponzorirash.

Eve ti i za joint sponsorship

goKi

Fala ti mnogu za pomos , samo te molam za link za join sponsor nikade ne uspeav da najdam,

Dali join sponsor moze celata iznos da go pokrie , I iznosot treba da se presmetuva so nekakov minus od negovoto semejstvo ( puta dva ) , Vkupnite primanja kolku bi trebalo da bidat na join sponsor ?

Blagodaram uste ednas

goKi-
12.05.2015, 12:06
goKi

Fala ti mnogu za pomos , samo te molam za link za join sponsor nikade ne uspeav da najdam

http://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/affidavit-support

Poveli. Skrolaj podole, kje go najdesh.

MagedonMM
12.05.2015, 12:34
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/affidavit-support

Poveli. Skrolaj podole, kje go najdesh.

goKi

Nesakam da izgleda deka drug treba da mi naoga I cita bidejki 8 meseci niz pekol pominav ( ako vidis moi stari postovi ) ama jas nikako nemozam da najdam zatoa kolkavi prihodi treba da ima join sponsor za da pokrie cel iznos za moeto semestvo .Strav mie deka nema da uspeam jas da obebedam toj iznos bidejki ne sum vo USA .
Dali vo prevod znaci deka join sponsor treba da ima ( ako se oni 3 + nie 4 = 7 ) I e zinsot 45912.Ili jas treskam

Haos mie izvini

Blagodaram uste ednas

goKi-
12.05.2015, 13:20
goKi

Nesakam da izgleda deka drug treba da mi naoga I cita bidejki 8 meseci niz pekol pominav ( ako vidis moi stari postovi ) ama jas nikako nemozam da najdam zatoa kolkavi prihodi treba da ima join sponsor za da pokrie cel iznos za moeto semestvo .Strav mie deka nema da uspeam jas da obebedam toj iznos bidejki ne sum vo USA .
Dali vo prevod znaci deka join sponsor treba da ima ( ako se oni 3 + nie 4 = 7 ) I e zinsot 45912.Ili jas treskam

Haos mie izvini

Blagodaram uste ednas

Ne znam tochno kako odi toa dokolku nekoj vekje sponzorira drugo semejstvo, se nadevam nekoj od poiskusnite kje ti odgovori za toa prashanje vo megjuvreme. Od doma kje se potrudam da najdam konkreten odgovor za ova, pa kje ti odgovoram. Bi trebalo da e taka kako ti shto si pishal.

mikiSA
12.05.2015, 16:03
MagedonMM:
ako je sponsor samac + tvoja djeca , koliko imas djece: dvoje? = onda treba da ima za tri osobe ukupno.
Ako je sponsor ozenjen (on + supruga) + tvoja djeca= za 4 osobe
i tako...

MagedonMM
12.05.2015, 16:45
MagedonMM:
ako je sponsor samac + tvoja djeca , koliko imas djece: dvoje? = onda treba da ima za tri osobe ukupno.
Ako je sponsor ozenjen (on + supruga) + tvoja djeca= za 4 osobe
i tako...

MikiSA

Hvala jos jednom nemam reci ,

Ako sam dobro razumeo ne racunamo se ja I supruga jer imamo GC ?

I jos jedno pitanje posto mi nismo tamo I nema sanse za 2015 da imam taj prihod , dali je moguce da join sponsor samo on da ispuni taj uslov dali je dozvoljeno ? Mi da prijavimo da nemamo prihode I join sponsor da prijavi tax, prihode I ostalo .

SEEUSAIC
12.05.2015, 17:49
MikiSA

Hvala jos jednom nemam reci ,

Ako sam dobro razumeo ne racunamo se ja I supruga jer imamo GC ?

I jos jedno pitanje posto mi nismo tamo I nema sanse za 2015 da imam taj prihod , dali je moguce da join sponsor samo on da ispuni taj uslov dali je dozvoljeno ? Mi da prijavimo da nemamo prihode I join sponsor da prijavi tax, prihode I ostalo .

Vec Vam je odgovoreno na drugom forumu, ali cisto da bi bilo jasnije: svako polje u formi shvatite bukvalno, bez ikakvih proizvoljnih tumacenja. Joint sponsor je opcija 1d, ukoliko do sada nisu nikoga sponsorisali, onda broji 3 clana svoje porodice i jedno Vase dete. Drugo se broji na drugoj formi. Dve peticije, dva slucaja, dve forme. Vrlo jasno je naglaseno da se ne broje ostali imigranti koji ulaze u isto vreme, samo oni koji su vec ovde. Income treba po tome (ako nikoga drugog nisu sponzorisali i ko nije uzeo drzavljanstvo) da bude minimalno $30,312. Bez obzira sto sponzorov supruznik verovatno nije sponzor, ako prijavljuju takse married, filing jointly, totalni prihod se stavlja u I-864, znaci ne obracunava se samo sponsorov.

Sup.Mod.

mikiSA
12.05.2015, 20:15
Evo i sestra potvrdjuje (poslala sam joj link na temu da vidi o cemu se radi):
ON kao glavni sponsor za i130 ce morati poslati i864 bez obzira sto ne zaradjuje dovoljno. Joint sponsor ko god da je radi i864 a preporucuje se da ako ima supruznika ONI rade i864a custom da ne bude konfuzije zna li supruznik da sponzorisu ili ne (neki to ne kazu zeni/muzu I eto problema).

Nego, MagedonMM, jeste li radili poreze ove godine? I to ce se gledati/traziti zajedno sa ovim affidavits tvojim i od co-sponsora?

SEEUSAIC
12.05.2015, 21:17
Evo i sestra potvrdjuje (poslala sam joj link na temu da vidi o cemu se radi):

Nego, MagedonMM, jeste li radili poreze ove godine? I to ce se gledati/traziti zajedno sa ovim affidavits tvojim i od co-sponsora?

Ko prepurucuje da supruznik popuni I-864a, kakve to veze ima sa ishodom procesa i zasto bi NVC uzimao u obzir bilo cije bracne odnose?

Porezi ne moraju da se prijave ukoliko je osoba zaradila manje od odredjenog iznosa. Kako da porez prijavi neko ko je zaradio $0, na primer?

Proces je objasnjen vrlo dobro na sajtovima USCIS i NVC - nista vise i nista manje nije potrebno. Saveti tipa "bilo bi dobro" jer neko misli da je imigracione sluzbe briga ili da to uvecava sanse - nisu dobronamerni saveti i treba da se stavi da je vase licno misljenje.

Napomena: NVC ne donosi nikakve odluke, provere da li je sve ispravno popunjeno, da li je trazena dokumentacija dostavljena i salju nadleznoj ambasadi. Sluzbenici nadlezne ambasade mogu da zatraze dodatnu dokumentaciju ili dodatnog sponzora.

Sup.Mod.

MagedonMM
13.05.2015, 00:33
Ko prepurucuje da supruznik popuni I-864a, kakve to veze ima sa ishodom procesa i zasto bi NVC uzimao u obzir bilo cije bracne odnose?

Porezi ne moraju da se prijave ukoliko je osoba zaradila manje od odredjenog iznosa. Kako da porez prijavi neko ko je zaradio $0, na primer?

Proces je objasnjen vrlo dobro na sajtovima USCIS i NVC - nista vise i nista manje nije potrebno. Saveti tipa "bilo bi dobro" jer neko misli da je imigracione sluzbe briga ili da to uvecava sanse - nisu dobronamerni saveti i treba da se stavi da je vase licno misljenje.

Napomena: NVC ne donosi nikakve odluke, provere da li je sve ispravno popunjeno, da li je trazena dokumentacija dostavljena i salju nadleznoj ambasadi. Sluzbenici nadlezne ambasade mogu da zatraze dodatnu dokumentaciju ili dodatnog sponzora.

Sup.Mod.

@SEEUSAIC

Hvala puno na info,pokusavam vec nekoliko puta da vratim na post ali toliko me boli ovo sve i to da to kako svi Vi uspevate da pronadzete sve neophodne informacije a ja vec tacno godinu dana svaki dan po 100 puta (ne spavam po celu noc) citam na svim mogucim stranama na sve moguce forume a radi se za moje dece, znaci stvarno ono iz duse boli me sve ovo, ali ne smem da se otkazem, moram zbog njih.

E sad oko vaseg odgovora opet mi se pojavijo problem ili ocigledno sam glup ili neznam sta radim.
Posto nismo u 2015 bili u USA nego idemo u novembru, odlucili smo se za join sponsor (dobili smo pozitivan odgovor za i130) i po nekoj proceni intervju za decu bio negde 11.2016 (sada se rade 9.2013 to sto pratim)
E sad imam molbu do vama za odgovor :
Dali taj koi bi nam bio join sponzor ne treba nikad do sada da je bio spozor ili u momentu kad ja treba da predam i 864 jer sada u 2015 radi sa svoju suprugu.
A za moju decu bi se radilo 2016.Dali on odpada kao opcija.

I ako nije opcija ako nadzemo drugog koi bi nam bio sponsor posto se rade dve aplijacije za dvoje deca dali to znaci da join sponzor treba da ima prihod (njegova familija plus nase jedno dete) za jednu aplikaciju ili njegova familija plus dve nase dece da bi se dobio iznos.
Plasi me dali za moje dve dece je 30312 (ili 60624)
Jao stvarno sam se pogubio znaci haos mi je a znam da sam citao da je 5200 za svakog narednog clana.
Hvala svima sto se maksimalno trude da mi pomognu stvarno izvinite i neznam... Izgledam kao polu pusmeni covek koi nezna ama bas nista a ubio sam scaki dan da uspem da dodzem do svih pristupnim infprmacija.

Pozdrav dobri ljudi

SEEUSAIC
13.05.2015, 03:28
Niko ne moze sve da zna, zato i postoji ovaj Forum - tu smo da pomognemo. Kao sto rece MikiSA gore: vi treba da popunite I-864 za svako dete ponaosob, a co-sponsor takodje popunjava I-864 - izuzezev u situaciji opisanoj dole, kada popunjava I-864A.

Household je vase domacinstvo - u jednoj kuci moze ziveti vise domacinstava, znaci ne brojite vi svakog ko zivi na istoj adresi. Da bi bilo lakse za shvatanje - ko bi vam bio na poreskoj formi taj vam se racuna u household. Znaci vi i vasa supruga - ako vas je neko drugi naveo u svojoj poreskoj prijavi i zive sa vama, onda se i te osobe broje. Napr. ako su vas roditelji ili brat ubacili kao dependents i svi zivite zajedno, onda i njih brojite. U suprotnom, samo vi i supruga.

Takodje, ako napr. brat zivi sa vama u istoj kuci i njegov novac racunate u svoj prihod, onda ga brojite u clanove domacinstva bez obzira na poreze. U ovoj situaciji on popunjava I-864A.

Ukoliko je za nekog popunjena ranije I-864 forma a taj neko nije uzeo drzavljanstvo ili nije odradio 40 SSA poena (10 godina min), onda se i ta osoba racuna u household. Koliko je para potrebno zavisi znaci od svega gore navedenog.

Primer za co-sponsor:
Part 1: 1d - I am the only joint sponsor.
Part 2: Jedno od dece i adresa
Part 3: 1. Yes, I'm sponsoring principal immigrant. 2. Ostaje prazno jer je drugo dete pod drugom peticijom - ovo se popunjava samo ako je peticija recimo brata a sa njim dolaze i clanovi njegove porodice - znaci oni se navode jer su pod istom peticijom. sve ostalo u Part 3 je takodje prazno.
Part 4: Licni podaci
Part 5: Clanovi domacinstva - niko se ne broji dva puta!!!!
Ubaci 1 za imigranta
Ubaci 1 za sebe
Ubaci 1 za supruznika
Ubaci broj dependents: roditelje koje izdrzava ili deca iz prethodnog braka - tu je pretpostavljamo nula
Ubaci broj sponzorisanih do sada - koji su postali rezidenti u medjuvremenu, ako je popunjena samo forma a nisu usli u zemlju onda se ne racuna. Supruga je vec brojana gore tako da nema veze ni da li je za nju popunio formu. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Ubaci broj osoba ciji prihod koristi a zive sa njim - braca, sestre, roditelji. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Sabirite broj osoba i pogledajte koliko novca treba.

Za nekoliko dana bice otvoren poseban Forum za porodicne vize i bice objasnjen ceo postupak.

Sup.Mod.

MagedonMM
13.05.2015, 22:18
Niko ne moze sve da zna, zato i postoji ovaj Forum - tu smo da pomognemo. Kao sto rece MikiSA gore: vi treba da popunite I-864 za svako dete ponaosob, a co-sponsor takodje popunjava I-864 - izuzezev u situaciji opisanoj dole, kada popunjava I-864A.

Household je vase domacinstvo - u jednoj kuci moze ziveti vise domacinstava, znaci ne brojite vi svakog ko zivi na istoj adresi. Da bi bilo lakse za shvatanje - ko bi vam bio na poreskoj formi taj vam se racuna u household. Znaci vi i vasa supruga - ako vas je neko drugi naveo u svojoj poreskoj prijavi i zive sa vama, onda se i te osobe broje. Napr. ako su vas roditelji ili brat ubacili kao dependents i svi zivite zajedno, onda i njih brojite. U suprotnom, samo vi i supruga.

Takodje, ako napr. brat zivi sa vama u istoj kuci i njegov novac racunate u svoj prihod, onda ga brojite u clanove domacinstva bez obzira na poreze. U ovoj situaciji on popunjava I-864A.

Ukoliko je za nekog popunjena ranije I-864 forma a taj neko nije uzeo drzavljanstvo ili nije odradio 40 SSA poena (10 godina min), onda se i ta osoba racuna u household. Koliko je para potrebno zavisi znaci od svega gore navedenog.

Primer za co-sponsor:
Part 1: 1d - I am the only joint sponsor.
Part 2: Jedno od dece i adresa
Part 3: 1. Yes, I'm sponsoring principal immigrant. 2. Ostaje prazno jer je drugo dete pod drugom peticijom - ovo se popunjava samo ako je peticija recimo brata a sa njim dolaze i clanovi njegove porodice - znaci oni se navode jer su pod istom peticijom. sve ostalo u Part 3 je takodje prazno.
Part 4: Licni podaci
Part 5: Clanovi domacinstva - niko se ne broji dva puta!!!!
Ubaci 1 za imigranta
Ubaci 1 za sebe
Ubaci 1 za supruznika
Ubaci broj dependents: roditelje koje izdrzava ili deca iz prethodnog braka - tu je pretpostavljamo nula
Ubaci broj sponzorisanih do sada - koji su postali rezidenti u medjuvremenu, ako je popunjena samo forma a nisu usli u zemlju onda se ne racuna. Supruga je vec brojana gore tako da nema veze ni da li je za nju popunio formu. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Ubaci broj osoba ciji prihod koristi a zive sa njim - braca, sestre, roditelji. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Sabirite broj osoba i pogledajte koliko novca treba.

Za nekoliko dana bice otvoren poseban Forum za porodicne vize i bice objasnjen ceo postupak.

Sup.Mod.

SEEUSAIC,

Hvala puno sto si opsirnije probao da mi objasnis.
Samo da ukazem da mi jos uvek nismo poceli da zivimo i radimo u USA jer smo prosle godine samo ja i supruga dobili GC.Posto smo iskoristili pravo da odemo u roku i potom da se vratimo i ne ulazimo jednu godinu u USA, iidemo krajem ove godine (ovo zbog drugih koi ne prate moe probleme za i oko dv lottety) zato moramo za nasu decu da se odlucimo za join sponsor
E Ja sam ovako razumeo:
Iako ja i supruga nemoze da prijavimo prihode za 2015 treba
da potpunim formu ja kao i moj join sponsor.
Posto moj prijatelj sada radi aplikaciju za njegovom zenu u ovom mesecu, znaci da iduce godine kad bi trebalo da meni bude sponsor (mojoj deci) i onda se racuna njegova familija (troje) plus moje dve dece, (tri plus dva) bez mene i moju suprugu.
I oni su sami u usa (troje) i mi sami (cetvoro)

Ili opet negde gresim?????

SEEUSAIC
13.05.2015, 22:50
Da, morate podneti svi sponzorstvo - vi cete verovatno odabrati opciju unemployed.

Ako vasa deca udju u USA pre nego sto on podnese sponzorstvo za suprugu, onda da - tako se racuna. Ko je njemu treci clan? On, supruga i ko jos? Ne zaboravite da se niko ne broji dva puta u jednoj formi - kad dodje red na njegovu suprugu, on ce je ubaciti kao principal immigrant i polje za suprugu ce ostaviti prazno (ovo mora jos jednom da se potvrdi, ali tako bi trebalo da je).

Vodite racuna da morate da dokazete da vam je USA "state of domicile" - ako niste dok deca ne dodju, morate ambasadi da dokazete da cete biti u vreme kada deca dodju ovde.

Sup.Mod.

MagedonMM
14.05.2015, 11:24
Da, morate podneti svi sponzorstvo - vi cete verovatno odabrati opciju unemployed.

Ako vasa deca udju u USA pre nego sto on podnese sponzorstvo za suprugu, onda da - tako se racuna. Ko je njemu treci clan? On, supruga i ko jos? Ne zaboravite da se niko ne broji dva puta u jednoj formi - kad dodje red na njegovu suprugu, on ce je ubaciti kao principal immigrant i polje za suprugu ce ostaviti prazno (ovo mora jos jednom da se potvrdi, ali tako bi trebalo da je).

Vodite racuna da morate da dokazete da vam je USA "state of domicile" - ako niste dok deca ne dodju, morate ambasadi da dokazete da cete biti u vreme kada deca dodju ovde.

Sup.Mod.

Mi idemo sa decom u novembru 2015 a on radi za suprugu sada u maj - juni 2015 ,treci clan sa stavio ( predvideo ) posto cekaju bebu koja bi se rodila u septembru .
Mi aplikaciju I 864 bi radili negde oko juna 2016. a intervju bi bio negde krajem novembra 2016 po neku predvidzanju.

Pozdrav

Samo jos jedno me plasi :

Dali join sponsor moze da nam bude join sponsor ukoliko je predhodni bio sponsor ( posto sada radi za suprugu )?

Pozdrav

mikiSA
14.05.2015, 15:31
moze da bude sponsor dok ima sredstva da pokaze da je sponsor (vidio si onu tabelu, 8 ljudi ...)

SEEUSAIC
14.05.2015, 17:05
Mi idemo sa decom u novembru 2015 a on radi za suprugu sada u maj - juni 2015 ,treci clan sa stavio ( predvideo ) posto cekaju bebu koja bi se rodila u septembru .
Mi aplikaciju I 864 bi radili negde oko juna 2016. a intervju bi bio negde krajem novembra 2016 po neku predvidzanju.

Pozdrav

Samo jos jedno me plasi :

Dali join sponsor moze da nam bude join sponsor ukoliko je predhodni bio sponsor ( posto sada radi za suprugu )?

Pozdrav

Deca koja nisu rodjena i osobe koje nemaju jos uvek Zelenu Kartu se ne broje. Kao sto je vec receno, ako osoba ima dovoljno novca, moze da sponzorise neograniceni broj imigranata.