PDA

View Full Version : Pitanje: Prva prijava / DV2015

voicox
04.11.2014, 20:45
Pozdrav ekipa, evo sam neki dan sam poslao po prvi put ovu prijavnicu.
Muci me to da sam svoju sliku (koju sam se isti dan u foto radnji slikao) poslao prema navedenim specifikacijama, a sliku supruge i djeteta sam uploadao onakve kakve sam imao kuci (nisu bili u prilici ici se slikati) tj. cini mi se da slike ne zadovoljavaju uvjete za prijavu...

jeli to toliko bitno i dal sam najebo? :suure:

Zahvaljujem

ZeljkoUSA
04.11.2014, 20:50
Pozdrav ekipa, evo sam neki dan sam poslao po prvi put ovu prijavnicu.
Muci me to da sam svoju sliku (koju sam se isti dan u foto radnji slikao) poslao prema navedenim specifikacijama, a sliku supruge i djeteta sam uploadao onakve kakve sam imao kuci (nisu bili u prilici ici se slikati) tj. cini mi se da slike ne zadovoljavaju uvjete za prijavu...

jeli to toliko bitno i dal sam najebo? :suure:

Zahvaljujem

Koje uslove ne ispunjavaju?

Bilo je dobitnika koji su se slikali telefonom, u kuci, i nije bilo problema.
Navedi sta nije bilo ok...

voicox
04.11.2014, 20:58
Koje uslove ne ispunjavaju?

Bilo je dobitnika koji su se slikali telefonom, u kuci, i nije bilo problema.
Navedi sta nije bilo ok...

Njihova je bila skenirana manja slika (ona kao sa osobne karte) i nisu se vidila ramena nego krupnija lica... Tamo stoji naznaceno kako se takve slike nece priznavati pa me to brine.

ZeljkoUSA
04.11.2014, 21:13
Njihova je bila skenirana manja slika (ona kao sa osobne karte) i nisu se vidila ramena nego krupnija lica... Tamo stoji naznaceno kako se takve slike nece priznavati pa me to brine.

Proveri da li si u ovim okvirima? Ipak ima malo lufta, nije BAS striktno...

http://www.immihelp.com/green-card-lottery/dv-lottery-photo-instructions.html

voicox
04.11.2014, 21:44
Proveri da li si u ovim okvirima? Ipak ima malo lufta, nije BAS striktno...

http://www.immihelp.com/green-card-lottery/dv-lottery-photo-instructions.html

A cini se po ovome da ce biti ok. Svakako hvala na informaciji!

Nena1605
15.11.2014, 16:34
Imam problem, posto su me moji prijatelji prijavili na zelenu lutriju u poslali moje podatke, malo su vise zurili i pogresili su u popunjavanju podataka. Nisu procitali uputstvo. Samo me zanima da li mogu da ponistim prijavu ili da je ispravim, ili da li postoji mogucnost da ugasim nalog sa zelene lutrije?

Hvala unapred

IgorMAD
15.11.2014, 16:51
Kakve veze ima ponistavanje naloga sa sajta zelena lutrija sa prijavom?
Na kojoj stranici su te prijavili? I ne mozes da ponistis prijavu ako je poslata preko zvanicnog sajta.

shanzy
16.11.2014, 12:46
Imam problem, posto su me moji prijatelji prijavili na zelenu lutriju u poslali moje podatke, malo su vise zurili i pogresili su u popunjavanju podataka. Nisu procitali uputstvo. Samo me zanima da li mogu da ponistim prijavu ili da je ispravim, ili da li postoji mogucnost da ugasim nalog sa zelene lutrije?

Hvala unapred

i nisu ti neki prijatelji, samo da ti kazem. malo su zurili bas na tvojoj prijavi. sledeci put se prijavi sam.

wakalu
16.11.2014, 14:32
zna li tko do kad traje prijava? može li se još prijavit i kad je izvlačenje?

mostar
16.11.2014, 15:33
03.11.2014 godine je završila prijava za DV 2016, a izvlačenje je 05.05.2015 godine.

wakalu
16.11.2014, 16:06
šteta,ove godine sam se želio prijavit na lutriju,znao sam da je u ovo vrijeme negdje ali nisam znao točno kad.

srecica
16.11.2014, 20:38
šteta,ove godine sam se želio prijavit na lutriju,znao sam da je u ovo vrijeme negdje ali nisam znao točno kad.Ne razumem:wtf:onda tvoja želja nije bila pravog inteziteta...

wakalu
16.11.2014, 21:49
Ne razumem:wtf:onda tvoja želja nije bila pravog inteziteta...

srecica,kasno sam se sjetio :==D: moja krivnja,nažalost.

Nena1605
18.11.2014, 18:38
i nisu ti neki prijatelji, samo da ti kazem. malo su zurili bas na tvojoj prijavi. sledeci put se prijavi sam.

Pa to je tacno, ali nisu imali losu nameru. A da li sledece godine mogu ponovo da se prijavim. Naravno sama :)

Nena1605
18.11.2014, 18:40
Kakve veze ima ponistavanje naloga sa sajta zelena lutrija sa prijavom?
Na kojoj stranici su te prijavili? I ne mozes da ponistis prijavu ako je poslata preko zvanicnog sajta.

Prijava je poslata preko zvanicnog sajta. Pa dobro sta da radim, cekam sledecu godinu :) :). Hvala Vam na odgovoru

shanzy
18.11.2014, 23:03
Pa to je tacno, ali nisu imali losu nameru. A da li sledece godine mogu ponovo da se prijavim. Naravno sama :)
sama, izvini, kasno sam videla da si zensko :)
proveri da li stvarno nisu imali losu nameru, mislim, bas je ruzno da ti umesto da učine, naprave situaciju gorom. kako sebi nepogrešiše :D
ali nisi nam rekla šta su pogrešili?

Nena1605
19.11.2014, 14:26
sama, izvini, kasno sam videla da si zensko :)
proveri da li stvarno nisu imali losu nameru, mislim, bas je ruzno da ti umesto da učine, naprave situaciju gorom. kako sebi nepogrešiše :D
ali nisi nam rekla šta su pogrešili?

Pa culi su za lutriju i onda su me prijavili. Umesto da ostave prazno Middle name , napisali su ime oca, a nisu procitali uputstvo :) :) :). A sebe nisu ni prijavili. Da li ja mogu da se prijavim ponovo sledece godine ?

ZexNS
19.11.2014, 15:17
Mozes da se prijavis sledece godine, ne vidim nikakvo ogranicenje. A mislim da to sa middle name-om ne bi trebalo da ti pravi problem za ovu godinu.

shanzy
19.11.2014, 15:38
Mozes da se prijavis sledece godine, ne vidim nikakvo ogranicenje. A mislim da to sa middle name-om ne bi trebalo da ti pravi problem za ovu godinu.
i ja isto mislim da to nije preveliki problem, posebno sto se moze lako objasniti zasto je doslo do greske. sad ne znam, ako neko zasigurno zna neka potvrdi ili nas demantuje.

mirko111
26.11.2014, 19:19
Pozdrav drustvo!
Zna li neko sta je inital application ? Trazi mi odma na startu da unesem taj niz cifara ?

1. Confirmation Number:
In the space below, type the confirmation number that was given when you applied.
Format: 2015xxxxxxxxxxxx. Forgot Confirmation Number

goKi-
26.11.2014, 19:40
Pozdrav drustvo!
Zna li neko sta je inital application ? Trazi mi odma na startu da unesem taj niz cifara ?

1. Confirmation Number:
In the space below, type the confirmation number that was given when you applied.
Format: 2015xxxxxxxxxxxx. Forgot Confirmation Number

Initial application e aplikacijata koja si ja popolnil vo Oktomvri, a Confirmation Number e brojot sto ti go dava na krajot od aplikacijata za da mozes vo Maj da proveris dali si dobitnik ili ne.

mirko111
27.11.2014, 22:36
Ne razumijem te nista, zna li neko srpski? Kako cu da se prijavim za lutriju zelena karta za usa ?

goKi-
27.11.2014, 23:11
Ne razumijem te nista, zna li neko srpski? Kako cu da se prijavim za lutriju zelena karta za usa ?

Ok, onda da probam na Srpski. Initial application je ona prijava koju popunis u Oktobru, a Confirmation Number je broj koji dobijas na kraju te aplikacije i u Maju proveris je si li izvucen ili ne s tim brojem. Dakle, prijavljenje je zatvoreno, trajalo je do 3 Novembar.

Charlie
28.11.2014, 04:46

Da ti pojasnim, posto mislim da znam o cemu se radi. Ovu godinu si propustio, jer su prijave bile od 1. oktobra do 3. novembra. Moraces za prijavu da sacekas sledecu godinu ( isto vreme).

Imaj na umu da ce ti sad na mail stizati mailovi "osvojite put u ameriku", "sigurno i lako u ameriku" i slicne gluposti koje ce te kostati ( kako para, tako mozda i sanse da odes u ameriku), tako da budi strpljiv i sacekaj da se sam prijavis.

Znaci da rezimiramo: Ako traze pare = prevara, ne daj licne podatke. Jedino gde se prijavljujes je dvlottery.state.gov (http://dvlottery.state.gov).

Charlie
28.11.2014, 15:37
EDIT: Double post, molim da se obrise posto ja ne mogu :/

mirko111
28.11.2014, 15:46
Sjecam se da sam prvog oktobra isto probao i da mi je isto javio i trazio ovaj broj... Cak mislim i da sam tokom oktobra probao vise puta i nisam mogao.
ali sta da se radi, cekam iducu god.

sasa973
28.11.2014, 18:55
Kako sam zakasnio za prijavu za zelenu lutriju, može li neko da mi kaže da li postoji neki drugi način (i koji) da legalno odem sa suprugom da živim i radim u USD? Hvala unapred.

mikiSA
28.11.2014, 20:26
Na koji osnov mislis da odes:
preko radne vize? preko familije ili kako?

Charlie
29.11.2014, 03:46
Sjecam se da sam prvog oktobra isto probao i da mi je isto javio i trazio ovaj broj... Cak mislim i da sam tokom oktobra probao vise puta i nisam mogao.
ali sta da se radi, cekam iducu god.

Tu imas par faktora. Zavisi u koje vreme si otisao, jer ima oko 6 sati razlike izmedju nas i njih. Druga stvar je da na tom sajtu uvek imas proveru, ali ispod je bilo ( dok je trajala prijava) "Begin Entry" gde kliknes i popunis prijavu.

Kako sam zakasnio za prijavu za zelenu lutriju, može li neko da mi kaže da li postoji neki drugi način (i koji) da legalno odem sa suprugom da živim i radim u USD? Hvala unapred.

Mislim da osim lutrije ostaje ti samo neka vrsta radne vize, ostalo corak u nekom skorijem roku. Aplikacija za zelenu kartu ( van lutrije) moze da potraje i oko 10 godina po onome sto sam ja video.