PDA

View Full Version : Dog grooming business

bmilos
05.12.2014, 11:40
Ovde u Srbiji imam svoj salon sa grooming pasa, koji radi sasvim zadovoljavajuće za ovdašnje prilike. Mnoge kolege mi kažu da je taj posao tražen i navodno profitabilan u USA. Zanima me da li neko ovde ima ikakvih konkretnih informacija sa terena...

Ono što sam saznao do sada je da lanci pet prodavnica petsmart i petco imaju svoje salone, da stalno traže nove zaposlene, ali da je plata minimalac i da kvalitet rada u njima i nije neki, što naravno nije loše za nekoga ko tek dosje u USA, ali bih voleo da imam neki info o budućnosti... Hvala bilo kome ko može da pomogne :-)

Sima
05.12.2014, 18:02
Mislio sam da sam se na ovom forumu vec načitao svakakvih gluposti, ali uvek se pojavi neki novi lik da ti ulepša dan.

bmilos
05.12.2014, 18:17
Mislio sam da sam se na ovom forumu vec načitao svakakvih gluposti, ali uvek se pojavi neki novi lik da ti ulepša dan.

Pa si zato odlučio da vređaš. Prvo nisam ni nov, i za tebe sigurno nisam lik. Ako ne možeš da pomogneš nekome, nema potrebe da budeš nekulturan. Baš bih voleo da mi napišeš šta je tačno "glupost" u mom pitanju, koje je kulturno postavljeno, na mestu gde vidim da ima sijaset pitanja sličnog tipa za druga zanimanja.
Iz tvojih postova vidim da si "profa". Mnogo si neki umišljen profa onda, a ljudima se obraćaš sa "lik"?! Verovatno su ti žene "likuše".
Može čovek da ode u koju god hoće zemlju, ali od sebe ne može da pobegne.

noki
05.12.2014, 18:28
Ja mislim da to nije losa ideja, ali posto kao sto i sam znas velike prodavnice za ljubimce nude takve usluge za malu cenu,mozda nesto kao pet sitter i grooming zajedno bi bila bolja opcija. Svakodnevno vidim kako koleginice na poslu porucuju odecu za njihove ljubimce,nose ih na cesljanje i u specijalne skole za dresuru. Ovde se pas tretira kao clan porodice,slave im rodjendane, prave im pomen i sve zivo. Pa ako se pokazes iskusan u toj oblasti ,dobijes klijentelu,posle te musterije hvale i prosiris ti biznis. Za ovo vreme sto zivim i radim ovde ne mislim da je bilo sta losa ideja,uvek vredi da se proba.

Sima
05.12.2014, 21:13
Izvini, nemoj odmah da se ljutiš. Ja u stvari mislim da je to odlična ideja za koju se vredi iscimati i doći u Ameriku – da praviš psima frizure za minimalac. Way to go!

Tomislav1970
05.12.2014, 22:02
Mozda je plata minimalac ako radis u velikoj prodavnici za ljubimce, ali ako radis za sebe (i, naravno, ako si dobar u tom poslu) mislim da moze da se zaradi vise od minimalca

http://www.arfordablegrooming.com/pricelist.htm
http://scottsdaleveterinaryclinic.com/images/grooming-pricesheet.jpg
http://www.boneappetitbarkerynj.com/dog-grooming-prices-NJ.jpg
http://www.docstoc.com/docs/14822441/Gentle-Touch-Dog-Grooming-Prices
http://paddingtonpups.com.au/wp-content/uploads/2014/06/Price-List-Grooming-550x777.jpg

Rekao bih - dosta vise od minimalca

bmilos
05.12.2014, 22:23
Izvini, nemoj odmah da se ljutiš. Ja u stvari mislim da je to odlična ideja za koju se vredi iscimati i doći u Ameriku – da praviš psima frizure za minimalac. Way to go!

Uzeću u obzir samo prvu reč iz tvog posta. I da, cinizam ljudi koji me ni ne poznaju me ljuti. A pogotovo što o dotičnom poslu nemaš pojma, ma nemaš ni dodirnih tačaka sa temom očigledno. U tvom šumadijskom selu kuče treba da čuva kokoške i da jede što manje.

@tomislav1970: hvala na linkovima i pomoći, dosta sam dobar u poslu... Smatram da za početak svaki posao je ok, s obzirom da ću smeštaj imati kod brata, besplatno, tako da...

noki
05.12.2014, 23:54
Simo, izvini ali jednu stvar trebas znati pre nego sto dodjes ovde, a to je da se ne ismejavas zivotu drugih ljudi. Ovde je sve to normalno, dali je moj izbor da budem gej, ili strejt, dali hocu da zivim u Nju jorku ili na farmi u Arizoni. Sve je stvar izbora i sta koga cini sretnim. Na primer ja imam stabilni i lep poso,ali nazalost posto je neprofitna organizacija plata mi nije velika, ipak kad kod padne sneg meni bude placen dan,kad mi se dete razboli meni dozvoljeno da odem u sred posla i da mi plate kao za ceo dan. Sa druge strane moja sestra zaradjuje ko ja i moj muz zajedno, ima mogu da kazem para i vise nego sto joj treba,ali decu ne vidi,nema vremena da izadje sa muzem, uvek je u nekoj frci(covece kakav stres). Ali vidis to je sve stvar izbora, sta ko ocekuje od zivota. Meni je ovako lepo,imamo za sve sta nam treba, slobodno vreme koristimo da sto vise budemo zajedno kao porodica, a sa malo planiranja jednom godisnje padne i neki egzoticni odmor. Pa nisam dosla ovde da bi bila na poslu od jutra do sutra i da se obogatim preko noci. Za to treba malo vise vremena...cak i ovde u USA. A oped bi da se vratim na temu da ljudi ovde veoma brinu o zivotinjama, nekad mi se cini vise nego i za druge ljude. Jedna od mojih koleginica sad skoro uzela godisnji odmor,da bi bila sa psom koji pati od depresije(tako veterinar reko). Drugarica sad skoro platila 90 dolara za frizuru svog psa, koji je trebao da ucestvuje na reviji. A sestra redovno placa od 40 do 60 dolara mesecno za sisanje njenog psa. I nevidim nicega loseg u tome ako neko hoce da radi sa zivotinjama i to ga pravi sretnim.

bmilos
06.12.2014, 06:54
Simo, izvini ali jednu stvar trebas znati pre nego sto dodjes ovde, a to je da se ne ismejavas zivotu drugih ljudi.

Sima već živi u americi ako sam ja dobro shvatio... Ali treba da ga toleranciji i lepom ponašanju uči izgleda neko iz srbije ipak...

zvercica
06.12.2014, 09:38
Meni se cini da je ovo odlicna ideja. Na zalost ne mogu da pomognem, posto o tome ne znam nista. Ono sto znam je da ljudi ovde ljubimce dozivljavaju kao clanove domacinstva: uplacuju zdravstveno osiguranje, kupuju patikice i kaputice, meditiraju i mole se za pse. Ako tebi dobro ide posao u Srbiji, ovde moze da bude samo bolje.

Sima
06.12.2014, 23:23
Ovaj forum je super, uvek se pojavi neki novi lik koji je zanimljiviji od onog prthodnog.

Tvoju temu sam, Miloše, čačnuo jer ovo još nisam video na ovom forumu – Antropomorfizam kao biznis, wow! Davanje specifično ljudskih karakteristika životinjama: Oblačenje, šišanje, osiguranje, pogreb... To uglavnom vidjamo kod socijalo neadaptiranih, usamljenih ljudi koji u potrazi za adekvatnom zamenom za ljudsko duruštvo pokušavaju da "humanizuju" svog kućnog ljubimca na sve ove načine što ste gore opisali. S obzirom da je otuđenost ovde sveprisutna, tako ni ova pojava nije retka i čitave firme su razvile biznis na tome.

Meni je bilo interesantno da provalim da li si to na taj način prepoznao kao mogućnost za biznis (što bi me iskreno prijatno iznenadilo da neko odande tako razmišlja), ili se stvarno primas na te rituale humanizacije životinja. Na žalost, ipak je ono drugo – neinenađujiće, zar ne? Dobro, bar ćeš biti ubedljiviji sa svojim pacijentima, pardon: mušterjama.

I onda kad sam pomislio: Dobro, toliko o tome! – pojavio se novi lik da te "brani". Zar to nije super? Noki će sada nemušto da mi objasni kako stvari stoje ovde u Americi i kako je to "sve stvar izbora" baš kao izbor da neko bude gej ili strejt, ili da zivi u New York-u ili na farmi u Arizoni. Hvala na objašnjenju – urnebesno je, samo što jedna od te dve stvari nije izbor. Šta misliš koja (razmisli prvo)?

Nego, jel imaš još neku ideju za poslovne poduhvate, ova je bila stvarno vrh?

bmilos
06.12.2014, 23:35
Brate mili, sta reci na ovakav post koji si ti napisao?! nije cudno sto neko odavde razmislja o POSLU na nacin na koji ja razmisljam, vec je cudno da je neko ko zivi u USA, jos je i profesor, toliko prepun stereotipa i predrasuda. iz svakog tvog posta kulja nevidjena kolicina besa, zlobe i nezadovoljstva, a da ne kazem neznanja. ne mislim da to treba da te zanima, ali proguglaj malo pre nego sto lupetas gluposti koje si napisao. biznis sa kucnim ljubimcima, psima, i zivotinjama uopste je vrlo ozbiljna stvar i nije zasnovana ni na kakvoj zameni za ljude?!
ne treba mene niko da brani ovde, ja sam ovde da prikupljam informacije, a ne da trosim vreme dokazujuci nekome bilo sta.
sudeci po avataru mogu da pretpostavim kojoj "manjini" pripadas, u mom poslu ih ima mnogo, da ne kazem 90%, i bas su takvi: besni, cinicni, prepuni sebe, a zeleli bi da svi budu tolerantni prema njima i njihovom opredeljenju.
tuzno stvarno.
:no::no::no:

IgorMAD
07.12.2014, 00:03
Ovaj forum je super, uvek se pojavi neki novi lik koji je zanimljiviji od onog prthodnog.

Tvoju temu sam, Miloše, čačnuo jer ovo još nisam video na ovom forumu – Antropomorfizam kao biznis, wow! Davanje specifično ljudskih karakteristika životinjama: Oblačenje, šišanje, osiguranje, pogreb... To uglavnom vidjamo kod socijalo neadaptiranih, usamljenih ljudi koji u potrazi za adekvatnom zamenom za ljudsko duruštvo pokušavaju da "humanizuju" svog kućnog ljubimca na sve ove načine što ste gore opisali. S obzirom da je otuđenost ovde sveprisutna, tako ni ova pojava nije retka i čitave firme su razvile biznis na tome.

Meni je bilo interesantno da provalim da li si to na taj način prepoznao kao mogućnost za biznis (što bi me iskreno prijatno iznenadilo da neko odande tako razmišlja), ili se stvarno primas na te rituale humanizacije životinja. Na žalost, ipak je ono drugo – neinenađujiće, zar ne? Dobro, bar ćeš biti ubedljiviji sa svojim pacijentima, pardon: mušterjama.

I onda kad sam pomislio: Dobro, toliko o tome! – pojavio se novi lik da te "brani". Zar to nije super? Noki će sada nemušto da mi objasni kako stvari stoje ovde u Americi i kako je to "sve stvar izbora" baš kao izbor da neko bude gej ili strejt, ili da zivi u New York-u ili na farmi u Arizoni. Hvala na objašnjenju – urnebesno je, samo što jedna od te dve stvari nije izbor. Šta misliš koja (razmisli prvo)?

A izvini sto si ti nervozan? Sta je to sto ti toliko smeta u njegovom postu i na ovom svetu? To je njegovo zanimanje i nesto sto on voli, covek je samo pitao nesto vezano za to, ne tebe direktno. Ako se neko nalazi u tome to je njegova stvar, ne znaci da je "otudjen", kakav glup izraz inace.

Ja mogu sad na primer da kazem da je izuzetno glupa stvar biti profesor, to znaci da nisi uspeo da se dokazes kao strucnjak jer si "teoreticar" ali nesposoban da primenis to u praksi pa si se odlucio da ponavljas kao papagaj jedne te iste stvari iz semestra u semestar i glumis pamet...
Ovo naravno ne mislim, ali tebe bih uvredio na taj nacin jer vidim da ti volis da vredjas ljude bez ikakvog razloga za tim.

Sima
07.12.2014, 00:33
Brate mili, sta reci na ovakav post koji si ti napisao?! nije cudno sto neko odavde razmislja o POSLU na nacin na koji ja razmisljam, vec je cudno da je neko ko zivi u USA, jos je i profesor, toliko prepun stereotipa i predrasuda. iz svakog tvog posta kulja nevidjena kolicina besa, zlobe i nezadovoljstva, a da ne kazem neznanja. ne mislim da to treba da te zanima, ali proguglaj malo pre nego sto lupetas gluposti koje si napisao. biznis sa kucnim ljubimcima, psima, i zivotinjama uopste je vrlo ozbiljna stvar i nije zasnovana ni na kakvoj zameni za ljude?!
ne treba mene niko da brani ovde, ja sam ovde da prikupljam informacije, a ne da trosim vreme dokazujuci nekome bilo sta.
sudeci po avataru mogu da pretpostavim kojoj "manjini" pripadas, u mom poslu ih ima mnogo, da ne kazem 90%, i bas su takvi: besni, cinicni, prepuni sebe, a zeleli bi da svi budu tolerantni prema njima i njihovom opredeljenju.
tuzno stvarno.
:no::no::no:

Hvala, trudimo se da zadržimo imidž. Pozdravi mi tih 90% kolega i nemoj mnogo da mi te nerviraju – dobićeš bore od sekiracije, a to nikako ne želimo, zar ne?

IgorMAD: Mislim da je ovo drugo što si naveo u pitanju :)

bmilos
07.12.2014, 07:21
Hvala, trudimo se da zadržimo imidž. Pozdravi mi tih 90% kolega i nemoj mnogo da mi te nerviraju – dobićeš bore od sekiracije, a to nikako ne želimo, zar ne?

IgorMAD: Mislim da je ovo drugo što si naveo u pitanju :)

Ništa me ne nervira osim agresije i nekulture. Puštam svakoga da živi kako mu odgovara dokle god mene ne ugrožava. A pošto već osećam da me tvoje ponašanje iritira jako, sa zadovoljstvom ću preskakati tvoje postove i teme.

Amona33
07.12.2014, 11:44
Bmilos, vidim da si upravo dobio priliku za svoj zeleni karton, a kada odes gore, vjerujem da ces ukoliko si dobar u svom poslu da napravis cudo. Naime, grumeri koji znaju svoj zanat uvijek nadju i dobar salon za raditi. Gdje planiras da ides? U koju drzavu? Koji grad?

noki
07.12.2014, 14:19

Jaoj, Simo zar vakvo misljenje da dodje bas od profesora? "Socijalno neadaptirani ljudi" - tako ih nazivas samo sto su sposobni da ponude paznju i ljubav jadnim zivotinjama. Ja licno nemam ljubimca,tek smo kupili kucu proslog proleca,a izmedju mojih i sestrinih decaka vec imam brdo posla, tako i da ne misim o tome u skoro vreme. Ali moja baka je bila u pravu, mi nismo nosili nase pse ni na sisanje ni na manikir, ali jos pre 30 godina ona mene ucila kako ljudi koji ne vole zivotinje ne vole ni druge ljude. Kad samo pomislim kakvi hladni ljudi uce nasu decu o zivotu...

A da i da dodam o tome sto ti mislis da zivot u Arizoni nije izbor. Oped predrasuda, ja zivim na 20 milja od Nju Jorka, mene iskreno ova frka ovde ubija. Vec mislim o kupovini kuce negde u unutrasnjosti Amerike, mi smo porodicni ljudi i meni treba priroda i mir a ne prevoz pun guzve bacila, policiske i vatrogasne sirene, i prostitutke na svakom cosku, najskuplje rate za zdrastveno osiguranje i osiguranje kola. Stvarno ne vidim zasto bi zivot u guzvi bio bolji negde negde u mirnom gradicu.

vuxanne
07.12.2014, 17:02
Ja mogu sad na primer da kazem da je izuzetno glupa stvar biti profesor, to znaci da nisi uspeo da se dokazes kao strucnjak jer si "teoreticar" ali nesposoban da primenis to u praksi pa si se odlucio da ponavljas kao papagaj jedne te iste stvari iz semestra u semestar i glumis pamet...

Dobar primer, mada vazi samo za "teaching insitutions". Ovo vazilo nekad za Srbiju, danas vise ne. Sad umesto da si samo papagaj moras da znas kako da doneses univerzitetu pare. Npr. ja moram da im donesem min oko 250 000 dolara u projektima za pet godina u kojima imam rok da postanem vanredni profesor.

Danas su strucnjaci u SAD sve vise "disposable diapers" u ovom sistemu prestruktuiranja, otvaranja i zatvaranja firmi. A cesto su profesorski poslovi jedni od retkih zasticenih (nakon sto se dobije odgovarajuci chin).

I ko jos mora da radi samo 9 meseci godisnje (takvi su nam ugovori u akademiji)?

A svaki posao ima za i protiv razloge zasto da se izabere. Ne postoji najbolja varijanta za sve. Npr. ja nema leba ni da bi mogla da shisham kuchice (nemam strpljenja za to), a nema leba ni da bi mogla da radim u medicini (cim vidim krv poce da mi se manta).

vuxanne
07.12.2014, 17:07
A na temu kuchicha, ovde kod mene ovi koji imaju pse kad putuju moraju da nadju "dogsittere", postoji "doggy daycare", to su im kao clanovi porodice. Cesto ko je single i ko nema decu ima jednog rasnog psa. I cuvaju ih kao da su im deca, kupaju, hrane kupovnom hranom, obavezno drze unutra u stanu/kuci, vode na shishanje, kod zubara i slicno. Putuju sa njima avionima (doduse drogiraju ih, uspavaju i stave u "crate"). Sto je moj drug jednom primetio u americkim samoposlugama su uvek Kids pa Pets sections jedna nakon drugih. Red pelena i potrepstina za bebe, iza njega red hrana i igracke za zivotinje...

Sima
07.12.2014, 20:33
Noki, jel moguće da baš uvek omašiš poentu svake teme? Verovatno je u pitanju jezička brijera, a možda devojka samo slabije kapra... otkud znam.

noki
07.12.2014, 21:07
Noki, jel moguće da baš uvek omašiš poentu svake teme? Verovatno je u pitanju jezička brijera, a možda devojka samo slabije kapra... otkud znam.

Simo bolje promasiti temu nego zlonamerno ubacivati zajedljive komentare. Skoro 90% od mojih postova(pa bilo da su i na pogresnoj temi) su napisani da bi pomogli ljudima. Nikada nisam ismejavala druge clanove foruma i nazivala ih kojekakvim imenima kao sto ti to nas nazivas "LIKOVIMA". Mi ti Simo nismo LIKOVI vec stvarni ljudi sa svim nasim nedoumicama i problemima, i ako ne mozes da pomognes ili da das nekome podrsku, nema potrebe zbog toga da napadas nekoga i da ga vredjas. Milos je u pravu najpametnije je zlonamerne clanove samo ignorisati kad nemaju nista pametno da napisu.

Srećko
07.12.2014, 22:43

Izgleda da i ja slabije kapiram, da li bi ste profesore mogli da mi objasnite kako je Noki "omašila" poentu ove teme?

Sima
08.12.2014, 02:04
Kako mu nisam pomogao i dao podršku – podržavam ga da se ne glupira sa psećim frizuricama i roze pudlicama, nego da razmisli o pravom poslu i/ili doškolovavanju koje će biti produktivno i održivo na duže staze. Ovo je blago rečeno komično.

Žao mi je Srećko – tu veštinu je trebalo da savladaš još u osnovnoj školi, nema poente sad da gubimo vreme i sam kažeš da slabije kapiraš.

zvercica
08.12.2014, 07:32
Profesore, a gde to predajes? Pitam onako, da znam da u sirokom luku zaobilazim? Mogu samo da zamislim na sta ti predavanja lice. Brrrr..Najezih se sva od kolicine zlobe koja isijava iz tvojih postova.

Srećko
08.12.2014, 10:42
Simo očigledno je podležeš vređanju svaki put da kada nisi u stanju da izneseš bilo kakvu argumentovanu tvrdnju. Takođe bi mogao da prestaneš da nipodoštavaš druge ljude i profesije inače ozbiljno zalaziš u domen psihopatologije. :krstise:

Miloše, na internetu se mogu naći relevantni statistički podaci i dosta informacija o rasponu plate na godišnjem nivou. Želim ti puno sreće. :wavey:
Payscale (http://www.payscale.com/research/US/Job=Dog_Groomer/Hourly_Rate)
Healthcare-salaries (http://www.healthcare-salaries.com/allied-health-professionals/dog-groomer-salary)

Amona33
08.12.2014, 11:28
Od ovih silnih nepotrebnih pitanja i komentara Bmilos je odlucio da i mene ignorise. Bmilos hajde saljem ti pp.

srecica
08.12.2014, 14:30
A šta će Simica dušica ovde...ima on svoju temilicu:obrva:

Sima
08.12.2014, 19:46
Zverčice, ne brini se teško da bi se i kvalifikovala da dodješ do mojih časova: Prvo treba da završiš pre-med, da položiš MCAT, prođeš rigorozne intervjuue i na kraju izdvojiš $250.000 za školarinu. Kao što vidiš bezbedna si u naredne tri reinkarnacije.

A ti ti bi kevo, Srećice, da me getoiziraš i držiš samo u okvirima "moje teme"? Prava srpska majka. Ja imam više takvih pitanja za tebe, kao na primer: Šta ćeš ti na ovom forumu, kad sin emigrira a ne ti? (Verovatno je forum ventil za prekid Edipovog odnosa: Prezaštitnička majka – nesposobni sin. Sad će mama sve to da ispita pa da mu sažvaće da se ne muči dete.) Ili: Jesi sigurna da je USA zelena lutrija pravi forum – mozda bi forum o majci Rusiji bio prikladniji za ovu majku koja bi da getoizira ljude? Mogu ovako do sutra, nego poenta je da je svaka tema otvorena za diskusiju svakome bez obzira na lične karakteristike članova. To ti je i univerzalno pravo države u kojoj želiš da ti sin živi. No, razumem te – taj nivo svesti još nije stigao do tamo, pa ti opraštam.

Sima
08.12.2014, 20:16
Simo očigledno je podležeš vređanju svaki put da kada nisi u stanju da izneseš bilo kakvu argumentovanu tvrdnju. Takođe bi mogao da prestaneš da nipodoštavaš druge ljude i profesije inače ozbiljno zalaziš u domen psihopatologije. :krstise:

Miloše, na internetu se mogu naći relevantni statistički podaci i dosta informacija o rasponu plate na godišnjem nivou. Želim ti puno sreće. :wavey:
Payscale (http://www.payscale.com/research/US/Job=Dog_Groomer/Hourly_Rate)
Healthcare-salaries (http://www.healthcare-salaries.com/allied-health-professionals/dog-groomer-salary)

Argument i dalje stoji – bedno plaćen posao! Možda su sume velike za Srbiju, ali je to ovde na granici siromaštva.

Iz tvog linka (za koji inče nismo znali pre tebe): "10% of dog groomers can expect around $17,000, median takes home around $27,000..." i to je cena rada za nekog sa 1-5 godine iskustva (Čitaj: Američkog iskustva – za većinu poslova ti ne računaju iskustvo iz Srbije, pa te smatraju bez iskustva). Kad na to odbiješ porez (jer je ovo bez poreza), srednja godišnja plata ti dođe na $22,680 što je na granici siromaštva.

Nego, baš bih voleo da kada dođe i ako nađe posao u tom frizeraju za pse, da se javi kako super živi od te plate, ako ga ne bude blam da prizna. Evo, obećavam – neću da pevam pesmu "I told you so!"

noki
08.12.2014, 20:31
Evo Milose (ako jos uvek citas forum) saljem ti jedan link. Poso kao poso nije najplaceniji ali nije ni lose pogotovo ovde u nasem regionu NY-NJ. Posto kao i u frizeraju za ljude, ovde je skoro obavezan baksis, pa ako te ljudi vole mozes lepu dnevnicu da izvadis. Evo to linka:

http://doggroomeradvice.com/how-much-do-dog-groomers-make/

bmilos
08.12.2014, 20:32
@Sima: svaka cast, uspeo si u zivotu, dokazao si. sad verovatno imas pravo i da budes takav kakav jesi. i svaka ti cast na tome kako si procenio i mene i jos nekoliko ljudi ovde. ne vidim kakva bolesna hrana za tebe jeste to da dolazis ovde i trujes, umesto da kao velika vecina ljudi ovde budes od pomoci. mda pametnom je i ovakavo ponasanje pomoc. pomoc da zna kakvih ljudi ima. valjda niko nema pravo da pokusa da se snadje osim tebe? kad vec pominjes razne sindrome, otudjenost i ostalo, jedini ko ovde ocigledno ima problema i to pre svega u ponasanju si ti.
Izvini sto svi nemamo tvoje sposobnosti/mogucnosti/finansije/gay lobi/veze i ostale kvalitete svojstvene samo tebi, pa necemo biti tako uspesni, i izvini sto neki od nas hoce da odu odavde i pokusaju da se izbore za bolji zivot. nikad nisam nista idealizovao u zivotu, pa tako necu ni Ameriku. ali imam priliku da odem, imam neki zanat u rukama, i sa njime mogu da prezivim za pocetak. ti ne znas da li ja, i koliko novca nosim, ne znas da li planiram da se doskolujem (sto je svakako slucaj); ja samo planiram realno, da od trenutka kada dodjem - radim sto pre.
tako da, shvatili smo, mnogo si bolji, najbolji si, nastavi da budes to. sigurno si jako srecan i i tvoji prijatelji jako vole kada im delis lekcije prepune cinizma i zlobe. ocekujem naravno jos koju "pametnu" od tebe, ali ja vise necu polemisati sa tobom, ni ovde niti na bilo kojoj temi.

Ostalima, svima hvala na dobronamernoj pomoci, i savetima. samo mi je zao sto je jedno obicno pitanje dalo poligon Simi da se razmase i omoguci da na temi od 4 strane nema 5-6 postova vezanih za temu, vec smo morali da citamo kako je on, eto uspeo u Americi.

srecica
08.12.2014, 20:39
Zverčice, ne brini se teško da bi se i kvalifikovala da dodješ do mojih časova: Prvo treba da završiš pre-med, da položiš MCAT, prođeš rigorozne intervjuue i na kraju izdvojiš $250.000 za školarinu. Kao što vidiš bezbedna si u naredne tri reinkarnacije.

A ti ti bi kevo, Srećice, da me getoiziraš i držiš samo u okvirima "moje teme"? Prava srpska majka. Ja imam više takvih pitanja za tebe, kao na primer: Šta ćeš ti na ovom forumu, kad sin emigrira a ne ti? (Verovatno je forum ventil za prekid Edipovog odnosa: Prezaštitnička majka – nesposobni sin. Sad će mama sve to da ispita pa da mu sažvaće da se ne muči dete.) Ili: Jesi sigurna da je USA zelena lutrija pravi forum – mozda bi forum o majci Rusiji bio prikladniji za ovu majku koja bi da getoizira ljude? Mogu ovako do sutra, nego poenta je da je svaka tema otvorena za diskusiju svakome bez obzira na lične karakteristike članova. To ti je i univerzalno pravo države u kojoj želiš da ti sin živi. No, razumem te – taj nivo svesti još nije stigao do tamo, pa ti opraštam.Ajde,ajde mozeš ti bolje...no necu da cepidlačim,nasmejao si me a to već pomak.Interesantno je kako ocas napraviš profil ljudi koji ovde pišu...pitam se, kome treba tvoja procena,m?Koliko znam to niko nije trazio,ali jeste pomoć u vezi života tamo,a ti ne pomažeš,naprotiv...što je prilično jadno za jednog profu.Verujem da bi se sam bolje osećao da počneš pozitivno da misliš...pozitivna energija je čudo,veruj mi na reč!

Sima
08.12.2014, 21:06
Znam da bi ste sad svi pričali sa mnom, ali mora nešto i da se radi – ne mogu sad svima da poklanjam pažnju. Ali vidite kako smo oživeli forum koji je u poslednje vreme baš zamro, a onda se odjednom svi interesuju za trivijalnu temu kao što je "dog grooming", daju kao neke savete iako ništa ne znaju o tome, da se pokaže kako oni u stvari brinu i daju podršku jer ga je "zli Sima napao"... komedija. Dobro, neka, vazno je da se nešto interesantno dešava, nemojte opet da zamrete dok me nema.

bmilos
08.12.2014, 22:32
Kažem ja, cilj je da budeš bitan. Ali si svima ovde postavio dijagnozu. Zato je za tebe naibolji lek - ignore.

Srećko
13.12.2014, 12:47
Kažem ja, cilj je da budeš bitan. Ali si svima ovde postavio dijagnozu. Zato je za tebe naibolji lek - ignore.

Ma pusti ga, ja ga teram da objasni kako je to Noki omašila temu i trazim mu dokaz za njegov argument, a on izvrće moje pitanje i piše šta njemu odgovara.

bmilos
18.01.2015, 21:07
Najbolje svako pomogne samom sebi, pa sam našao ovaj tekst o poslu kojim se bavim, a koji kaže da možda to "šišanje kučića" ima budućnost, a i donosi zaradu... Mozda neko ko živi u USA može da mi kaže u kom su rangu ove zarade koje se pominju. Svakako ako još nekoga zanima ova tema tekst daje detaljan uvid u mogućnosti ove profesije u Americi...

http://www.sacbee.com/news/business/article7050701.html

oskark
26.01.2015, 20:45
Ako mene pitate ja znam za sada d e firme koje se bave dog grooming poslovima samo u mom kraju, a pitaj boga koliko ih ima po celome cikagu. jedna je tu odmah do mene a druga je u privatnom apartmanu. samo cu da kazem podatak da treba 4-5 dana unapred da se zakaze. pa sad vi vidite koliko je to ovde in.

bmilos
26.01.2015, 20:52
To je posao koji sam ovde u Bg pokrenuo u septembru. Prvi mesec pokrio troškove i ostala prosečna SRB plata. A sezona kreće od marta. Nije naivno, pogotovo za početak u USA...

whitewater
01.02.2015, 22:50
Radi ono sto najbolje umes i uspeces ! Veruj u sebe, i sto bi rekao Slavko Stimac / Svakog dana u svakom pogledu sve vise napreduj)..... i radi.

oskark
02.02.2015, 19:28
To je posao koji sam ovde u Bg pokrenuo u septembru. Prvi mesec pokrio troškove i ostala prosečna SRB plata. A sezona kreće od marta. Nije naivno, pogotovo za početak u USA...

Veruj mi uopste nije naivna ideja, jedina moja preporuka je sto trebas da ispitas trziste,(sto u ovome slucaju moze biti i deo grada) Ne moras da budes samo iskljucivo dog grooming business. Ljudi brdo para bacaju ovde na kucne ljubimce, ja sa mojim drugarom idem svake nedelje na druzenje pasa u jednoj diskoteci. Psi se igraju dok, da ne kazem plesu, na podijumu, dok vlasnici sede za bar i piijuckaju. Znaci mozes i to da organizujes. A sto najvise prolazi je god day care. Moj drugar placa jednom mesecno day care, gde ga osisaju, izfeniraju, srede nokte, dobija masazu i ti ga pokupis uvece. I to radi jedna zena, koja to radi u privatnom stanu. Dal je njen, ili je stan iznajmljen, ali treba da se zakaze bar nedelju dana ranije.

nepa204
01.01.2016, 17:57
Vidim da je ova tema zamrla...Ako je bmilos jos na forumu,volela bih da mi se javi ,posto sam iz iste struke,i iste informacije pokusavam da pronadjem.