PDA

View Full Version : Brak posle dobijanja zelene karte

zanesena
24.01.2015, 01:22
Pozdrav svima

dobila sam zk I dosla u ameriku...momak mi je ostao u srbiji....kako on moze doci? ako se vencamo u srbiji? koliko bi morali da cekamo????

Bockyman
24.01.2015, 04:30
pozdrav svima

dobila sam zk i dosla u ameriku...momak mi je ostao u srbiji....kako on moze doci? Ako se vencamo u srbiji? Koliko bi morali da cekamo????

довољно дуго да се покајете што то нисте урадили на време, тј. пре интервјуа. у садашњој ситуацији, најбрже је док ти не добијеш држављанство. па израчунај...

Spartacus
24.01.2015, 08:46
e ovo i mene interesuje :) pa hajde da cujemo ostala misljenja!
ja sam procitao na par mesta da iako smo napravili "gresku" zbog ne vencavanja pre intervjua,moguce je aplicirati za verenicku vizu...a tu su i ostali tipovi viza,turisticka,au pair itd...

IgorMAD
24.01.2015, 09:00
Samo mogu da vam kazem da ste napravili veliku glupost. Ukoliko niste zeleli da se vencate pre intervjua znaci da niste bili dovoljno sigurni, sad nema nazad. Jer proces "dolaska" traje oko 3 godine, a on/ona bi mogli da pocnu da rade nesto legalno tek posle 5 godina.

Magelan
24.01.2015, 13:44
Sto rekose Igor i Boki - kardinalna glupost.

Cekas drzavljanstvo pa onda mozete da preduzimate dalje korake. Ukoliko pokrenes proces dok si jos uvek permanent resident, samo mozes da napravis jos vecu gresku i produzis agoniju u nedogled.

Za verenicku vizu petitioner treba da bude drzavljanin.

hadrocodium
24.01.2015, 16:14
Mi smo imali jednu specificnu situaciju.Brak smo sklopili u oktobru,zabavljali smo se 7 godina pre toga.Intervju je bio zakazan za 20.januaar.Hteli smo da moja supruga dodje kasnije.Ali posto smo prijavili cinjenicu vencanja u kentakiju,ona se nasla na spisku taj dan,i bez popunjenog ds-260.Odlozen je intervju,jer ona nije bila tu.Razgovarali smo sa konzulom,i dodali je u ds-260.Tako da cemo imati kasnije intervju.Iz razgovora i informacija koje imamo,ja mislim da je najbolje da pozovete konzula da vam da tacne informacije.Ima opcija da sklopite brak,da se otvori opet ds -260,i da njemu naknadno bude zakazan intervju.Proverite.

Magelan
24.01.2015, 16:47
Mi smo imali jednu specificnu situaciju.Brak smo sklopili u oktobru,zabavljali smo se 7 godina pre toga.Intervju je bio zakazan za 20.januaar.Hteli smo da moja supruga dodje kasnije.Ali posto smo prijavili cinjenicu vencanja u kentakiju,ona se nasla na spisku taj dan,i bez popunjenog ds-260.Odlozen je intervju,jer ona nije bila tu.Razgovarali smo sa konzulom,i dodali je u ds-260.Tako da cemo imati kasnije intervju.Iz razgovora i informacija koje imamo,ja mislim da je najbolje da pozovete konzula da vam da tacne informacije.Ima opcija da sklopite brak,da se otvori opet ds -260,i da njemu naknadno bude zakazan intervju.Proverite.

Kasno je za to. Ona je vec prosla intervju bez supruznika. Da su se vencali dan pre intervjua, mogli su kao ti da odloze intervju i azuriraju papirologiju. Sada je kasno za to.

mikiSA
25.01.2015, 01:04
zanesena,
Vjencajte se cim prije i ti predaj za njega kao LPR (LegaL Permanent Resident) Cekace oko 2 godine, sto je opet manje nego da ti cekas da postanes US Citizen= 5 godina, pa onda predas za njega to je jos jedna godina najmanje. Total bi bio onda 6 godina.
Napravljena je greska, to je nepobitno, ali sve se moze popraviti (uz malo cekanja)

IgorMAD
25.01.2015, 01:42
Cekace oko 2,3 godine da udje u zemlju ali ce imati samo boravisnu vizu posle toga. Tek kad dobije drzavljanstvo supruznik ce dobiti zelenu kartu i mogucnost da se zaposli legalno.

TheNjegos
25.01.2015, 10:44
Cuo sam takodje da postoji i opcija spajanja porodica nakon intervjua tj. dobijanja GCa. E sada nacin na koji se to obavlja je angazovanjem advokata i odlazak u imigraciono, kao razlog bi se navodio nedostatak porodice, ljudska prava, nemogucnost funkcionisanja bez njih itd. Naravno morali bi biti vencani to je sigurno. E sada to znam da bi delovalo u slucaju otac ,majka...kako je za supruznika to je pitanje. Naravno i u tom slucaju sluzbe zadrzavaju pravo da vas odbiju. To je slucaj koji je palio na otac, majka ali za supruznike bi trebalo proveriti.

srecica
25.01.2015, 12:56
Kasno je za to. Ona je vec prosla intervju bez supruznika. Da su se vencali dan pre intervjua, mogli su kao ti da odloze intervju i azuriraju papirologiju. Sada je kasno za to.Znači ovako...izvuku te a ti se ozeniš/udaš pre slanja obrasca...da se izbegne otkljucavanje,zakljucavanje odnosno pomeranje intervjua...jer postoji mogucnost da više nema viza(ranijih godina) i naravno veza mora da bude prava jer traže dokaze:drool: nadam se da sam dobro povezala...ovo je samo razmišljanje a ne predlog,mada bi mogao da bude kad je sve cisto:1081:

mikiSA
25.01.2015, 15:51
Cekace oko 2,3 godine da udje u zemlju ali ce imati samo boravisnu vizu posle toga. Tek kad dobije drzavljanstvo supruznik ce dobiti zelenu kartu i mogucnost da se zaposli legalno.

Igore, nije bas tako:
kad se vjencaju ona ima pravo da preda za njega za useljenje : viza je F2A (Spouses and Children of Permanent Residents) i ceka se nekih dvije godine. Kad dobije ovu vizu i on postaje LPR, ima ista prava kao i ona, dobice isto SS card kao sto si i ti dobio.
Ne komplikujte bezveze.
Evo link sta treba predati za njega (kad se vjencate)
http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/spouse/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents

IgorMAD
25.01.2015, 16:31
Ako se vencaju cekace najmanje dve godine da dodje, a onda dobija status conditional permanent resident. A to znaci ovo:

http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-immigration/marry-green-card-holder-work.html

Ne znam u kom trenutku moze da dobije pravo na rad, ali mislim da traje bar pet godina.

sanchez
25.01.2015, 16:34
Da li postoji neki rok do kad se treba vencati nakon saznanja da sam izvucen?
Kontam da treba sto pre, ali planiram da odem na Work & Travel program i ove godine pa bi se realno vratio 1. oktobra u Srbiju, da li je kasno obaviti te formalnosti u tom periodu?

Kontam da sve zavisi koji sam broj i kada ce biti zakazan intervju ali eto u nekom realnom slucaju?

srecica
25.01.2015, 22:06
Msm da dobijanje GC.isključuje dobijanje druge vize...nisam sasvim sigurna, i volela bih odgovor onih koji su vec to prošli...

kreta
26.01.2015, 09:58
Mozda i da on ucestvuje u lutriji ovog Oktobra... Bez obzira da li ce se vencati ili ne. Pretpostavljam da ako se vencaju i on bude izvucen u Maju 2016, nece biti nikakvih problema sto je ona vec dobitnik. Ne znam, mozda jos neki savet...

ZexNS
26.01.2015, 13:29
Da li postoji neki rok do kad se treba vencati nakon saznanja da sam izvucen? Kontam da treba sto pre, ali planiram da odem na Work & Travel program i ove godine pa bi se realno vratio 1. oktobra u Srbiju, da li je kasno obaviti te formalnosti u tom periodu? Kontam da sve zavisi koji sam broj i kada ce biti zakazan intervju ali eto u nekom realnom slucaju?
Zavisi koji si broj :) Ako imas nizak broj, na razgovor bi isao odmah na pocetku intervju perioda. Mozes da odlozis, pa da odradis vencanje, onda ces pored sve papirologije morati dostaviti i neke dokaze da brak nije iz koristi. Ali otom potom ;).

elefteros
27.01.2015, 22:29
Ovde treba razjasniti jednu stvar - ako sadašnji dečko, a budući supružnik, aplicira za supružničku vizu, tj. ona za njega, i dok čeka te dve godine na ishod, da li on može da uđe u zemlju na turističku? I da li gubi pravo na ulazak pod pretpostavkom da već ima turističku?

mikiSA
28.01.2015, 19:34
Ovde treba razjasniti jednu stvar - ako sadašnji dečko, a budući supružnik, aplicira za supružničku vizu, tj. ona za njega, i dok čeka te dve godine na ishod, da li on može da uđe u zemlju na turističku? I da li gubi pravo na ulazak pod pretpostavkom da već ima turističku?

Ako vec ima turisticku kartu nije problem da udje ali mora da izadje nakon dopustenog vremena (Znaci ako udje u posjetu on mora izaci, ili ce dobiti ban na nekoliko godina) Ne moze cekati da se proces odradi u US, to govorim, moze doci u posjetu na par mjeseci, onda se vratiti nazad i tako to.
E sad, hoce li ga na granici vratiti kad dodje i kad ga pitaju kome ide u posjetu (zeni) to vec ne znam. Pozeljno bi bilo da ima kopiju NOA1 kad ona preda i kad joj dodje postom, da pokaze da ima proces spajanja porodice u toku, mozda i od posla nazad da radi, da ce se vratiti, kredit i tako to (sve sto mu pokazuje da su mu trenutno jace veze sa svojom zemljom a ne US).

GoranKrstic_1992
04.02.2015, 03:03
pozdrav,

Imam nekoliko nejasnih stvari .. proverio sam u maju 2014 godine da sam izvucen i obavio sve sto je trebalo .. e sad.. u megjuvremenu je moja cura ostala trudna .. nije mi jasno koji mesec treba da dobijem meil za intervju i ako se ozenim dalii mogu da prijavim moju curu/zenu da ode samnom i kako da je prijavim ? hvala unapred

GoranKrstic_1992
04.02.2015, 03:10
pozdrav,

Imam nekoliko nejasnih stvari .. proverio sam u maju 2014 godine da sam izvucen i obavio sve sto je trebalo .. e sad.. u megjuvremenu je moja cura ostala trudna .. nije mi jasno koji mesec treba da dobijem meil za intervju i ako se ozenim dalii mogu da prijavim moju curu/zenu da ode samnom i kako ? hvala unapred

GoranKrstic_1992
04.02.2015, 03:17
pozdrav,

Imam nekoliko nejasnih stvari .. proverio sam u maju 2014 godine da sam izvucen i obavio sve sto je trebalo .. e sad.. u megjuvremenu je moja cura ostala trudna .. nije mi jasno koji mesec treba da dobijem meil za intervju i ako se ozenim dalii mogu da prijavim moju curu/zenu da ode samnom i kako ? hvala unapred

NS2015
04.02.2015, 07:04
pozdrav,

Koji ti je CN? Moj savet ti je sto pre da se vencate i da pripremite slike kao dokaz da ste od ranije u vezi tj. da ne posumljaju da ste se uzeli iskljucivo samo zbog vize. A svoj status mozes proveriti i na https://www.dvlottery.state.gov jer se desava da mail ode u spam

voja82
04.02.2015, 07:17
pozdrav,

Iskreno se nadam da ce ti se devojka ovde poroditic jer je porodjaj u USA veoma skup, i da ste svesni toga koliko ce vam para trebati za odlazak s obzirom da ce te ici sa malom bebom ...

NS2015
04.02.2015, 09:54
Iskreno se nadam da ce ti se devojka ovde poroditic jer je porodjaj u USA veoma skup, i da ste svesni toga koliko ce vam para trebati za odlazak s obzirom da ce te ici sa malom bebom ...

Mene interesuje koliko tačno košta porođaj u USA :
1.bez osiguranja
2.koji tip osiguranja je najbolji za trudnice

Koliko mi je tacno para potrebno kada idem sa malim detetom?

voja82
04.02.2015, 10:51
Mene interesuje koliko tačno košta porođaj u USA :
1.bez osiguranja
2.koji tip osiguranja je najbolji za trudnice

Koliko mi je tacno para potrebno kada idem sa malim detetom?

1. Bez osiguranja je drugar platio na floridi blizu 20k porodjaj
2. Tu informacjiju nemam.

A koliko je para potrebno?Pa mislim da je potrebno dosta vise, ako ti treba otprilike za tebe i supruku oko 10k za iole normalan pocetak, onda mozes sam da skontas koliko ti treba za dete, vrtic, ako je starije skola itd ...Iskreno ja ne znam da li bih se usudio da odem sa detetom, sem ako nemam zaista blisku rodbinu koja bi mi dosta pomogla u pocetku.

NS2015
04.02.2015, 11:28
1. Bez osiguranja je drugar platio na floridi blizu 20k porodjaj
2. Tu informacjiju nemam.

A koliko je para potrebno?Pa mislim da je potrebno dosta vise, ako ti treba otprilike za tebe i supruku oko 10k za iole normalan pocetak, onda mozes sam da skontas koliko ti treba za dete, vrtic, ako je starije skola itd ...Iskreno ja ne znam da li bih se usudio da odem sa detetom, sem ako nemam zaista blisku rodbinu koja bi mi dosta pomogla u pocetku.

Hvala na informaciji. Eto ja planiram ako dobijem vizu da idem prvi a posle nekoliko meseci da dodju zena i dete od nepunih godinu dana.

voja82
04.02.2015, 12:19
Hvala na informaciji. Eto ja planiram ako dobijem vizu da idem prvi a posle nekoliko meseci da dodju zena i dete od nepunih godinu dana.

PA sta da ti kazem, hrabar si, zelim vam svu srecu.

RBSMC
05.02.2015, 06:37
PA sta da ti kazem, hrabar si, zelim vam svu srecu.

Skrenulo se sa teme, ali ajde da se nadovezem sa svezim iskustvom.
Tako sam i ja. Dosao prvi, pa posle 5 meseci dosle zena i cerka od 3 god. Njih dve nisu imale osiguranje u pocetku.
U medjuvremenu smo saznali da je supruga ponovo trudna. Izabrali jednu od besplatnih klinika gde su uradili prvi ultrazvuk i potvrdili trudnocu.
Zatim smo aplicirali za Medi-Cal za njih dve preko Covered California koji su nam odobrili nakon nekih mesec i po dana a u medjuvremenu je supruga izabrala lekara koji prihvata trudnice po tzv presumptive eligibility za Medi-Cal. Drugim recima isli smo na par pregleda i sve je do sada bilo potpuno besplatno!
Trudnice su ovde svetinja (drzavljanke, legalne, ilegalne ... sve imaju pravo na osiguranje ukoliko ne zaradjuju dovoljno da same mogu da ga plate).
Sto se tice porodjaja on moze kostati od par hiljada do par desetina hiljada dolara u zavisnosti koliko je lak/komplikovan, ali opet to pokriva osiguranje. U zavisnosti koje imate varirace vase ucesce u ukupnim troskovima.

NS2015
05.02.2015, 08:16
Skrenulo se sa teme, ali ajde da se nadovezem sa svezim iskustvom.
Tako sam i ja. Dosao prvi, pa posle 5 meseci dosle zena i cerka od 3 god. Njih dve nisu imale osiguranje u pocetku.
U medjuvremenu smo saznali da je supruga ponovo trudna. Izabrali jednu od besplatnih klinika gde su uradili prvi ultrazvuk i potvrdili trudnocu.
Zatim smo aplicirali za Medi-Cal za njih dve preko Covered California koji su nam odobrili nakon nekih mesec i po dana a u medjuvremenu je supruga izabrala lekara koji prihvata trudnice po tzv presumptive eligibility za Medi-Cal. Drugim recima isli smo na par pregleda i sve je do sada bilo potpuno besplatno!
Trudnice su ovde svetinja (drzavljanke, legalne, ilegalne ... sve imaju pravo na osiguranje ukoliko ne zaradjuju dovoljno da same mogu da ga plate).
Sto se tice porodjaja on moze kostati od par hiljada do par desetina hiljada dolara u zavisnosti koliko je lak/komplikovan, ali opet to pokriva osiguranje. U zavisnosti koje imate varirace vase ucesce u ukupnim troskovima.

RBSMC hvala ti na detaljnom objasnjenju. Necemo vise skretati sa teme . Tvoje iskustvo je znak da nije sve tako crno ni tako belo.

DJapeNS
23.03.2015, 13:21
Poštovani forumaši,

Ne morate odmah da me napadnete što sam učinio veliku grešku pa se nisam oženio pre intervjua, ali okolnosti su bile takve. Ne pravdam se šta više svestan sam svoje greške.:smrc:
Hteo bih da upitam ako neko zna dali ima neke veze venčati se u Srbiji, ili se venčati u USA, naravno radi regulisanja statusa za buduću ženu?.

Hvala puno i svako dobro.

mikiSA
23.03.2015, 13:50
DJapeNS
vjencaj se gdje ti je lakse, brak je validan i to je to. Nema nikakve veze gdje je sklopljen. Sretno.

DJapeNS
23.03.2015, 17:29
DJapeNS
vjencaj se gdje ti je lakse, brak je validan i to je to. Nema nikakve veze gdje je sklopljen. Sretno.

mikiSA

Vidim da si dobro potkovan/a odgovorima pošto sve odgovore do sada sam dobio od tebe.

Hvala puno na odogovorima i svako dobro.

Veliki pozdrav:pozz:

Tomislav1970
24.03.2015, 01:47
Sto se tice vjencanja, cak ne morate biti ni u istoj drzavi, odnosno ne moras da prisustvujes svom vjencanju :obrva:
Prije par godina je covjek iz Kanade poslao ovlascenje svojoj sestri da u njegovo ime zakljuci brak sa njegovom djevojkom.

DJapeNS
24.03.2015, 12:43
Sto se tice vjencanja, cak ne morate biti ni u istoj drzavi, odnosno ne moras da prisustvujes svom vjencanju :obrva:
Prije par godina je covjek iz Kanade poslao ovlascenje svojoj sestri da u njegovo ime zakljuci brak sa njegovom djevojkom.

Tomislav1970

Hahahaha, baš interesantno.

Tomislave hvala i vama na odgovoru.

Svako dobro i sve najbolje:pozz:

plax
07.03.2017, 13:02
Pozdrav svima. Ima li neko ideju na sledeću temu?? Ako neko dođe kao turista u USA i venča se sa nosiocem zelene karte u USA, kakav status dobija i da li je ta opcija uopšte moguća??

Hvala unapred..

mikiSA
07.03.2017, 17:22
Pozdrav svima. Ima li neko ideju na sledeću temu?? Ako neko dođe kao turista u USA i venča se sa nosiocem zelene karte u USA, kakav status dobija i da li je ta opcija uopšte moguća??

Hvala unapred..
Mozes se ti drug vjencati sve OK, ali moras da ides nazad kad ti ta turisticka viza istekne jer ne mozes uraditi AOS (Adjustment of Status) u Americi jer ti suprug/supruga nije US CItizen, nego LPR (nosioc zelene karte).
Trenutno se ceka oko dvije godine kad suprug/a preda aplikaciju. Nemoj ni pokuavati ostati jer ces da dobijes ban.
https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/spouse/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents Evo procedura.

BetterFuture
07.03.2017, 19:01
Mozes se ti drug vjencati sve OK, ali moras da ides nazad kad ti ta turisticka viza istekne jer ne mozes uraditi AOS (Adjustment of Status) u Americi jer ti suprug/supruga nije US CItizen, nego LPR (nosioc zelene karte).
Trenutno se ceka oko dvije godine kad suprug/a preda aplikaciju. Nemoj ni pokuavati ostati jer ces da dobijes ban.
https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/spouse/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents Evo procedura.
Dodao bi da nakon sklopljenog braka sa LPR i apliciranja za GC, ne mogu da se dobiju turisticka i studentska viza. Trebalo bi da je radna viza izuzetak u ovakvim slucajevima i moze da se dobije bez obzira sto je podnet zahtev za imigrantsku vizu na osnovu vencanja sa LPR. Molim da neko potvrdi ili demantuje.