PDA

View Full Version : Kupovina garsonjere

freelancer.asus
25.02.2015, 18:01
Da li su preskupe (vatreno) garsonjere oko 25-30 kvadrata oko centra New York-a ili je to samo za nas papreno. Samo ako neko moze da mi kaze priblizno koliko kosta garsonjerica na 5-6km od Tajms Skvera npr :suure:

Magelan
25.02.2015, 18:32
Da li su preskupe (vatreno) garsonjere oko 25-30 kvadrata oko centra New York-a ili je to samo za nas papreno. Samo ako neko moze da mi kaze priblizno koliko kosta garsonjerica na 5-6km od Tajms Skvera npr :suure:

300-400k+

Imaj u vidu da u USA nije kao u Srbiji, kupis stan i imas minimalne troskove. Assessment (paralela info-stana u BGD) je retko gde ispod $500 mesecno, u proseku $800... Porez na Manhattan-u je papren pa i tu racunaj povecu cifru. Odozgo sto je vecina stambenih jedinica u zgradama po NYC Coop tipa, pa je potrebno imati preporuke stanara koji vec zive u zgradi i proci intervju sa upravnim vecem zgrade :) NYC ima poprilicno kompleksan i specifican sistem trzista nekretnina...

Evo ti linkova pa razgledaj cene:
www.trulia.com
www.zillow.com

Kao kriterijum za pretragu ukucaj neki od ZIP codes (postanski broj) na Manhattan-u - tipa 10036, 10019, 10023, 10024. Garsonjera se tretira kao "0 bedrooms"

noki
25.02.2015, 19:14

Neznam za garsonjericu,ali znam da mesta za parking u tom delu dostizu i do 1 mil. dolara

freelancer.asus
28.02.2015, 07:15
300-400k+

Imaj u vidu da u USA nije kao u Srbiji, kupis stan i imas minimalne troskove. Assessment (paralela info-stana u BGD) je retko gde ispod $500 mesecno, u proseku $800... Porez na Manhattan-u je papren pa i tu racunaj povecu cifru. Odozgo sto je vecina stambenih jedinica u zgradama po NYC Coop tipa, pa je potrebno imati preporuke stanara koji vec zive u zgradi i proci intervju sa upravnim vecem zgrade :) NYC ima poprilicno kompleksan i specifican sistem trzista nekretnina...

Evo ti linkova pa razgledaj cene:
www.trulia.com
www.zillow.com

Kao kriterijum za pretragu ukucaj neki od ZIP codes (postanski broj) na Manhattan-u - tipa 10036, 10019, 10023, 10024. Garsonjera se tretira kao "0 bedrooms"

Gospodine, nisam vas razumeo 300-400+ znaci 300.000 $ ili ? Imajuci u vidu njuhove plate koje se krecu oko 4000$ mesecno, ovo i nije mnogo, jer u Beogradu se moze naci u Knez Mihailovoj u blizini stan od 30kvdr za 40-50.000e - Prodao bih stan od 100 kvadrata u Majdanpeku za 40.000e i kupio garsonjeru u centru BG-a, to mi se isplati jos sam u prestanici, tako ja razmisljam i racunam npr

Racunam za 5-6 godina npr ako se stvore uslovi pa da se tamo nekako dobije drzavljanstvo, pa da podignem neki kredit na 30 godina, jer sad imam 24 a trudicu se da zivim 100 :belj:

hah, valjda cu imati srece, sta znam.

Magelan
28.02.2015, 09:44
Gospodine, nisam vas razumeo 300-400+ znaci 300.000 $ ili ? Imajuci u vidu njuhove plate koje se krecu oko 4000$ mesecno, ovo i nije mnogo, jer u Beogradu se moze naci u Knez Mihailovoj u blizini stan od 30kvdr za 40-50.000e - Prodao bih stan od 100 kvadrata u Majdanpeku za 40.000e i kupio garsonjeru u centru BG-a, to mi se isplati jos sam u prestanici, tako ja razmisljam i racunam npr

Racunam za 5-6 godina npr ako se stvore uslovi pa da se tamo nekako dobije drzavljanstvo, pa da podignem neki kredit na 30 godina, jer sad imam 24 a trudicu se da zivim 100 :belj:

hah, valjda cu imati srece, sta znam.

Napisao sam 300-400k gde je k = hiljada.

Ne kapiras koncept.

Cak i da kupis nekretninu za kesh, samo za porez i assessment (info stan) ces i dalje mesecno placati preko hiljadu dolara. Ne isplati se kupovati stanove na Menhetnu. Ljudi koji su rodjeni na Menhetnu, cak i sa dobro placenim zanimanjima, mahom se sele jer po drugim gradovima mogu sebi da pruze neuporedivo bolji kvalitet zivota. Super je NYC, to stoji, ali je Menhetn svetski "brand" i imati stan na tom ostrvu je kao imati Ferari u garazi - vise stvar prestiza nego potrebe.

Ne mozes porediti BGD i NYC (Srbiju uopste sa Amerikom). Kao sto rekoh gore, ti ocito nisi upoznat sa nekim kardinalnim cinjenicama vezanim za USA i postavljas tupava pitanja... Prvo ono sa "koja je najbolja banka", a sad i stan na Menhetnu...

noki
28.02.2015, 11:09
Ja sam kupila kucu u 2014-toj. Ako mislis da podelis tu sumu od 300-400 hiljada na 30 godina i placas mesecnu ratu od 500 dolara onda se varas. Taksa za nekretninu na godisnjem nivou ovde u NJ je manja nego u NY i krece od 6 000 do 15 000 godisnje, tu ukljucis kamatu eto da stavimo 5%,posto mi novodosli tesko mozemo da uzmemo zajam sa 3-4% posto. Pa treba da platis godisnje osiguranje za kucu i to krece od 1000 dolara pa nagore. Dosta banka traze da imas PMI, ili da bi ulozis oko 20% vrednosti nekretnine.PMI je obicno oko 100 dolara mesecno.E sad ti izracunaj:glavnica+kamata+PMI+osiguranje.A inace tesko da nadjes apartman za 300-400 hiljada. Evo ti link ovde pa trazi:

http://www.zillow.com/homes/for_sale/Manhattan-New-York-NY/pmf,pf_pt/condo_type/2103174884_zpid/12530_rid/days_sort/40.911437,-73.65406,40.647825,-74.292641_rect/10_zm/

Videces da su vecinom cene oko 600 000, 20% da ulozis je 120 000,ako nemas toliko onda placas PMI, kamatu i osiguranje,znaci,rata bi ti bila: 2,200 glavnica+1200(mesecna taksa)+PMI(100)+osiguranje(150).Ovo je samo onako grubo oko 3,650 mesecno

freelancer.asus
28.02.2015, 14:56
Razumem vas sve, ja ovako pitam samo. Moja pitanja jesu nejasna i glupa, ali zasto vama smeta to, valjda ja imam pravo a postavljam glupa pitanja, pa nismo svi valjda pametni i bistri?

Siguran sam da postoji bolja opcija za neki deo koji je pored okoline centra dosta popularan u NY pa da ima direktan prevoz do centra oko 20km kao Novi Beograd kod nas na primer

Nisam razmisljao da kupim na Menhetnu stan i znam da je to lokacija za zivot luksuzna, nesto po vasem misljenju gde je najbolje kupovati, ili je bolje iznajmiti?

SRBghost
28.02.2015, 15:10
Pa druze, pogledaj cene nekretnina u White Plains i sve ce ti biti jasno zasto ti tako ljudi odgovaraju. Cene su skoro iste kao u NYC. Kada kupjes stan, kupujes mnogo vise od kvadrata stabenog prostora. Kupujes kalitet skola u komsiluku. Kupujes stopu kriminala u kraju, blizinu trgovackih centara, tageta, wallmarta.... Previse je tu parametara da bi dobio kratak odgovor. Ozbiljno je to istrazivnje....

noki
28.02.2015, 19:48
Razumem vas sve, ja ovako pitam samo. Moja pitanja jesu nejasna i glupa, ali zasto vama smeta to, valjda ja imam pravo a postavljam glupa pitanja, pa nismo svi valjda pametni i bistri?

Siguran sam da postoji bolja opcija za neki deo koji je pored okoline centra dosta popularan u NY pa da ima direktan prevoz do centra oko 20km kao Novi Beograd kod nas na primer

Nisam razmisljao da kupim na Menhetnu stan i znam da je to lokacija za zivot luksuzna, nesto po vasem misljenju gde je najbolje kupovati, ili je bolje iznajmiti?

Ma nemoj pogresno da nas svatis,nikome ne smetaju tvoja pitanja, a i svako zna svoje finansije i koliko moze sebi da priusti.U tome je popularnost Nju Dzersija, deca od nekoliko mojih kolega idu na poso bas u Nju Jork, rade za Yahoo, AOL i putuju vozom,obicno uhvati 20-30 minuta od Metropark stanice u Nju Dzersiju gde ja zivim do centra Nju Jorka-Pen Station(Menhetn).Mi nekad vikendom preletimo do Nu Jorka i koristimo voz,posto Pen Station se nalazi u centralnom Menhetnu i sve sto ti treba mozes da vidis i da posetis pesice, a izbegnes problem i visoku cenu za parkiranje svog automobila. Eto mozda je i to dovoljno dobro za tebe,pa da razmislis o Nju Dzersiju umesto bas o Nju Jorku

vuxanne
01.03.2015, 06:19
Videces da su vecinom cene oko 600 000, 20% da ulozis je 120 000,ako nemas toliko onda placas PMI, kamatu i osiguranje,znaci,rata bi ti bila: 2,200 glavnica+1200(mesecna taksa)+PMI(100)+osiguranje(150).Ovo je samo onako grubo oko 3,650 mesecno

Super, taman sa tom platom od $4000 (ako je to nakon poreza i zdravstvenog osiguranja) - taman lepo to da kupis i da jedes u kontejneru...

Paprene cene...

Proveri ovaj sajt ima neka racunaljka klikni (http://www.nytimes.com/interactive/2014/upshot/buy-rent-calculator.html?_r=0)

Magelan
01.03.2015, 08:07
oko 20km kao Novi Beograd kod nas na primer
Od kada je to Novi Beograd udaljen 20 km od centra? O cemu pricas?

Od Trga Republike do najdaljih blokova na NBG ima oko 9 km. Do "6 Kaplara" oko 2.5 km.

U svom prvom postu si naveo 5-6 km (sto je 3-4 milje) od Tajms Skvera. Ako pogledas na mapi, prostor u tom krugu je na Menhetnu - ne u Kvinsu i Bruklinu, vec na Menhetnu.

freelancer.asus
01.03.2015, 09:14
Dobro ljudi ne mislim sve bukvalno, ne smem nista da kazem...odmah kefcete na mene!
Racunam da mi samo da neko odgovor, a vi me pratite svaku rec koju napisem ovde. Mnogo detaljisete, vidi se da zivite u Americi i da ste dosta obrazovaniji, inteligentniji i mentalitet ste promenili, sto mi se svidja takodje

lafayette
01.03.2015, 09:14
... jer u Beogradu se moze naci u Knez Mihailovoj u blizini stan od 30kvdr za 40-50.000e - Prodao bih stan od 100 kvadrata u Majdanpeku za 40.000e i kupio garsonjeru u centru BG-a, to mi se isplati jos sam u prestanici, tako ja razmisljam i racunam npr

Mislim da si u velikoj zabludi ako računaš da za 40.000e možeš kupiti garsonjeru od 30m2 u Knez Mihajlovoj. :no:

johnny_nyc
01.03.2015, 12:52
Pa druze, pogledaj cene nekretnina u White Plains i sve ce ti biti jasno zasto ti tako ljudi odgovaraju. Cene su skoro iste kao u NYC. Kada kupjes stan, kupujes mnogo vise od kvadrata stabenog prostora. Kupujes kalitet skola u komsiluku. Kupujes stopu kriminala u kraju, blizinu trgovackih centara, tageta, wallmarta.... Previse je tu parametara da bi dobio kratak odgovor. Ozbiljno je to istrazivnje....

Samo brzinski White Plains i nije bas nesto za zivjeti ako imas djecu i zelis biti u Westchester county, cak i rente nisu tako visoke. Ako zelis biti dobrom dijelu gdje su najbolje skole gadjaj Eastchester, Bronxville, Scarsdale, Irvington itd. Ja sam osobno mislio da je White Plains odlican dok nisam dosao tu, nije los i nije sigurno opasan ali ja ne bi tamo.

kreta
01.03.2015, 17:31
Dobro ljudi ne mislim sve bukvalno, ne smem nista da kazem...odmah kefcete na mene!
Racunam da mi samo da neko odgovor, a vi me pratite svaku rec koju napisem ovde. Mnogo detaljisete, vidi se da zivite u Americi i da ste dosta obrazovaniji, inteligentniji i mentalitet ste promenili, sto mi se svidja takodje

Free, mislim da svi dobronamerno "kefcu" na tebe. Svi su in situ ili su se dobro raspitali o mnogo cemu. Detaljisanje je ponekad korisno da se ne bi jednog dana vrlo neprijatno iznenadio...
Pozdrav!

SRBghost
02.03.2015, 08:34
Samo brzinski White Plains i nije bas nesto za zivjeti ako imas djecu i zelis biti u Westchester county, cak i rente nisu tako visoke. Ako zelis biti dobrom dijelu gdje su najbolje skole gadjaj Eastchester, Bronxville, Scarsdale, Irvington itd. Ja sam osobno mislio da je White Plains odlican dok nisam dosao tu, nije los i nije sigurno opasan ali ja ne bi tamo.

Svaka cast! Ja sam nesto gleduckao i cinio mi se OK, ali mi se isto tako cinilo i da je vreme malo povuklo rucnu i da ptice cvrkucu po rasporedu :) Mi, ako Bog da, stizemo krajem Juna u NYC, pa cemo da polako pocinjemo, ali mene nekako vise vuce upstate.... Racunaj da pijemo neko picence na leto!!!

johnny_nyc
02.03.2015, 12:59
Svaka cast! Ja sam nesto gleduckao i cinio mi se OK, ali mi se isto tako cinilo i da je vreme malo povuklo rucnu i da ptice cvrkucu po rasporedu :) Mi, ako Bog da, stizemo krajem Juna u NYC, pa cemo da polako pocinjemo, ali mene nekako vise vuce upstate.... Racunaj da pijemo neko picence na leto!!!

Ma ok je ali iskreno ja ne bi, kao ni u Yonkers. Picence svakako :)