PDA

View Full Version : Adresa u USA

allenton
23.03.2015, 20:08
Postoji li mogućnost da se preko interneta plati i iznajmi neka adresa na sopstveno me u usa na koju bi dosla odredjena posiljka koja bi se naknadno preuzela,

hvala

Tomislav1970
24.03.2015, 02:12
Da, postoji. To je vrlo razvijen posao i na Googlu ces ih naci gomilu koji nude tu uslugu (i naplacuju naravno)

allenton
24.03.2015, 08:33
Da, postoji. To je vrlo razvijen posao i na Googlu ces ih naci gomilu koji nude tu uslugu (i naplacuju naravno)
ima li na lagalan način? npr. kao poštanski pretinac i sl.

mikiSA
24.03.2015, 13:11
Dokumenti kao zelena karta se nikad nece slati na postanski pretinac, mora biti rezidencijalna adresa, to je ono sto ja znam.

Magelan
24.03.2015, 15:08
Moze se iznajmiti virtuelna adresa koja ce imati ulicu i broj, broj stana. Postoje firme koje rade i to, mada je ta usluga znatno skuplja od iznajmljivanja obicnog PO Box-a. Jedan poznanik placa nekih $30 mesecno za tu uslugu. Ima mogucnost da izvesni broj pisama ta firma njemu dalje postom prosledi ili da otvore pismo, skeniraju ga i posalju mu na email.

Tomislav1970
24.03.2015, 16:04
ima li na lagalan način? npr. kao poštanski pretinac i sl.

To jeste legalno. Nema lazi, nema prevare. Sve ima i za sve postoji tarifa.
Evo par primjera:
http://getmyusmail.com/
http://rentusmailbox.com/
http://www.regus.com/products/virtual-offices/business-address.aspx

ggtron
21.04.2015, 22:14
Da ne otvaram novu temu:

Kakva je procedura da prijavim imigracionoj sluzbi adresu kod nekog prijatelja u NYC, da tamo dobijem GC, a ja odem na primer u Chicago i tamo zivim a prijatelj mi posalje GC kad stigne kod njega?

Jel ce immigration officer praviti problem prilikom mog dolaska i kako onda da se prijavim u Chicagu za SSN i ostalo kad svugde stoji adresa prijatelja u NYC?!

MIRO
30.04.2015, 14:33
Da ne otvaram novu temu:

Kakva je procedura da prijavim imigracionoj sluzbi adresu kod nekog prijatelja u NYC, da tamo dobijem GC, a ja odem na primer u Chicago i tamo zivim a prijatelj mi posalje GC kad stigne kod njega?

Jel ce immigration officer praviti problem prilikom mog dolaska i kako onda da se prijavim u Chicagu za SSN i ostalo kad svugde stoji adresa prijatelja u NYC?!

Da i mene zanima ova opcija pa ako zna neko neka javi. Jer imamo stvarnu adresu ali ti ne mozemo ziveti, pa bar da primimo ssn, gc?

Tomislav1970
01.05.2015, 02:51
Koliko sam ja shvatio, postar nece da isporuci ako na postanskom sanducicu nema napisano ime i prezime. I to je jedino ogranicenje za koje sam ja cuo

cirapfc
22.05.2015, 01:35
Imam pitanje u vezi adrese... Drug mi je dao njegovu adresu u USA, ali on ce se seliti za par meseci, ali cu svejedno tu adresu navesti u ds-260 jer nemam druge... Da li je neko rentirao stan u USA preko neta, dobio adresu i onda na aerodromu prilikom dolaska prijavio tu novu adresu? Drug je na zapadnoj obali, ali ja bih se ipak zadrzao na istocnoj...

SRBghost
22.05.2015, 10:33
Imam pitanje u vezi adrese... Drug mi je dao njegovu adresu u USA, ali on ce se seliti za par meseci, ali cu svejedno tu adresu navesti u ds-260 jer nemam druge... Da li je neko rentirao stan u USA preko neta, dobio adresu i onda na aerodromu prilikom dolaska prijavio tu novu adresu? Drug je na zapadnoj obali, ali ja bih se ipak zadrzao na istocnoj...

Mozes da ostavis bilo koju adresu na aerodromu. Poenta je samo utome da ce ti papiri stici na tu adresu.

cirapfc
22.05.2015, 17:21
Ok to na aerodromu, interesuje me samo da li ima neko ko je rentirao stan preko neta, odavde, pa kad je stigao tamo prijavio tu adresu, da li ima neko iskustva sa tim?

milica_smile
17.10.2016, 13:37
Da li je neko imao problem na aerodromu, sto ide u drugo mesto od navedenog za stizanje green card-a?
I nece biti problem promene adrese u tom momentu?
Hvala!

JelenaX
17.10.2016, 13:43
Nije problem da promenite adresu na aerodromu, nas su čak i pitali da li ostaje ista adresa ili hoćemo da menjamo.
Ne bi trebalo da bude problem, ali bilo je članova kojima promena na aerodromu nije bila evidentirana u sistemu, pa su im dokumenta stigla na staru adresu.

Taty2
17.10.2016, 16:27
Navesti buducu adresu u SAD u DS 260 na kojoj neko nekad zivio, pa nekad negdje odselio s te adrese je rizik koji se ne isplati u DV lottery:drool:

Taty2
17.10.2016, 16:59
dakle to je rizik koji se ne isplati ako neko s takvom adresom (na kojoj vise nema te osobe) ide na intervju, u obrazac se moze upisati da je adresa unknown, ako bas nema adrese. Bitno je da ima adresa na intervjuu