PDA

View Full Version : DS260 Formular - Prevedeno uputstvo za popunjavanje

Stranice : [1] 2

johnywalker
11.05.2015, 14:45
Evo ja sam se potrudio pa sam preveo DS260 formular na bosanski, za one kojima engleski nije baš jača strana. Ovako bi onda trebalo biti barem malo lakše popuniti formular.

https://mojputdoamerike.files.wordpress.com/2015/05/ds260_bosanski1.pdf

draganp
11.05.2015, 15:09
Evo ja sam se potrudio pa sam preveo DS260 formular na bosanski, za one kojima engleski nije baš jača strana. Ovako bi onda trebalo biti barem malo lakše popuniti formular.

Hvala puno druze. Ima nekih pitanja na kraju za koja nisam bio siguran (gledajuci sample ds260)..ali mislim da ce sada to biti lako.

Ima jedno konkretno pitanje, pasos mi istice u oktobru ove godine, a prije nego sam saznao da sam selected sam podnio zahtjev za novi (za putovanje u EU pasos mora vaziti najmanje 3 mjeseca..pa sam zato ranije podnio zahtjev, da izbjegnem ljetne guzve) i trebao bih biti gotov za 20-ak dana...da li da stavim stari broj pasosa pa da im posaljem email kada dobijem novi pasos ili je bolje da saljem mail KCC-u i pitam njih da budem siguran?

johnywalker
11.05.2015, 15:27
Bolje ti je sacekati da dobijes novi pasos pa onda uneses podatke iz novog, nego da unosis stari pa onda opet otkljucavati formular i mijenjati podatke. 20ak dana ti nece nista znatno promijeniti u procesu.

draganp
11.05.2015, 15:36
Bolje ti je sacekati da dobijes novi pasos pa onda uneses podatke iz novog, nego da unosis stari pa onda opet otkljucavati formular i mijenjati podatke. 20ak dana ti nece nista znatno promijeniti u procesu.

OK..mada ne kosta me nista poslati email KCC-u, da vidim sta oni misle.

Ovi dokumenti, koje bih trebao obezbjediti, imaju li neki rok, od kojeg ne smiju biti stariji, npr. ne stariji 6 mjeseci od intervjua ili tako nesto? Govorim o uvjerenjima o nekaznjavanju i rodnom listu. Ako sam dobro procitao treba uvjerenje iz suda i mup-a, jesam li upravu?

johnywalker
11.05.2015, 15:47
naravno, možeš i njih pitati.
ako pogledaš na moj blog, možeš vidjeti odgovor koji sam ja dobio iz ambasade, gdje stoji da uvjerenja o ne kažnjavanju ne smiju biti starija od šest mjeseci. Ali, mislim da ti je previše rano sada vaditi već sve te papire. Termin u ambasadi ti svakako jave skoro 2 mjeseca unaprijed, tako da imaš dovoljno vremena da prikupiš sve potrebne papire.

draganp
11.05.2015, 15:52
naravno, možeš i njih pitati.
ako pogledaš na moj blog, možeš vidjeti odgovor koji sam ja dobio iz ambasade, gdje stoji da uvjerenja o ne kažnjavanju ne smiju biti starija od šest mjeseci. Ali, mislim da ti je previše rano sada vaditi već sve te papire. Termin u ambasadi ti svakako jave skoro 2 mjeseca unaprijed, tako da imaš dovoljno vremena da prikupiš sve potrebne papire.

Vidio sam blog, citao nesto, ali ne sve..procitacu veceras, moram sad nazad na posao ;)

Zato i pitam, jer kod nas je obicno ta procedura da ne smije biti starije od 6 mjeseci, a opet vidim da je spomenuto ovdje da bi trebalo pripremiti papire prije slanja DS260. Ne vidim kakva je to logika, gledajuci ovaj tvoj prevedeni obrazac, vidim da tu od podataka sa nekog od potrebnih papira, trebaju jedino datumi iz pasosa i sa diploma o skoli/faksu...

johnywalker
11.05.2015, 15:54
sva ta dokumentacija ti treba jedino kada kreneš u ambasadu na razgovor. Za popunjavanje ds260 ti ne treba ni rodni list ni uvjerenje o ne kažnjavanju. Kad si rođen i da li si ikada osuđivan, to znaš (ili bi barem trebao znati) i bez papira :)

draganp
11.05.2015, 15:59
sva ta dokumentacija ti treba jedino kada kreneš u ambasadu na razgovor. Za popunjavanje ds260 ti ne treba ni rodni list ni uvjerenje o ne kažnjavanju. Kad si rođen i da li si ikada osuđivan, to znaš (ili bi barem trebao znati) i bez papira :)

Znam, znam kad sam rodjen :)

To sam i mislio...samo datum o pocetku i kraju skolovanja i do kad vazi pasos... odoh nazad na posao, znam da dosadjujem, ali ako mi zatreba sta jos informacija, ja cu pitat. Hvala vam ljudi!

kdragan77
11.05.2015, 19:21

Hvala za ovaj pdf , bio sam zapeo na nekim stvarima :). Sada natanane ovo ispuniti ali prvo sakupiti svu dokumentaciju..

dmihalj
16.05.2015, 08:16

Svaka cast johnywalker, verujem da ce mnogima koristiti!

markoss
20.05.2015, 09:40
dobar dan, ja sam marko 35 iz bgd i izvucen sam za greencard, prvi put sam i poslao zahtev i eto, dal da se radujem ili cudim ne znam ali to je sto je

cestitke svima koji su izvuceni i vise srece drugi put onima koji nisu.

popunio sam svoj formular pa sad popunjavam i detetov i zenin pa me zanima da li moramo u isto vreme ici na intervju kad bude zakazan? iskreno bolje mi je sto kasnije i da odem u usa zbog finansija i to sam pa tek onda supruga pa drugo pitanje glasi, da li supruga moze posle 6 mesesci da dodje sa detetom ili bez deteta i da li su oni uslovljeni da moraju 6 meseci godisnje da budu prisutni u usa?

da li svi placamo po 330 dolara vizu ili samo ja?

detetu istice pasos u julu, dal da sacekam produzenje pasosa ili da saljem sa podacima iz starog?

pozz

Tikica
20.05.2015, 10:08
markoss, nema potrebe da isto pitanje postavljaš na više tema. Odgovor pogledaj ovde http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1444&page=23

SRBghost
20.05.2015, 13:09
Jedini odgovor koji ti fali je vezan za deciji pasos. Mi smo klinji poslali formulare sa starim, a na intervju poneli i novi i stari pasos i nije bilo nikakvih problema. Cak mozes i sada da mu vadis pasos pa da saljes sa novim posto se pasos ceka 10 radnih dana. Mi smo klinji izvadili pasos dok mu je stari vazio jos 6 meseci.

margos13
21.05.2015, 00:17
Vidio sam blog, citao nesto, ali ne sve..procitacu veceras, moram sad nazad na posao ;)

Zato i pitam, jer kod nas je obicno ta procedura da ne smije biti starije od 6 mjeseci, a opet vidim da je spomenuto ovdje da bi trebalo pripremiti papire prije slanja DS260. Ne vidim kakva je to logika, gledajuci ovaj tvoj prevedeni obrazac, vidim da tu od podataka sa nekog od potrebnih papira, trebaju jedino datumi iz pasosa i sa diploma o skoli/faksu...

Draganp, kao što ti je već johnywalker napomenuo za popunjavanje DS 260 ne moraš imati i spremati nikakve papire, ali u DS 260 MORAŠ upisati tačne podatke. Ukoliko ne upišeš tačne podatke možeš imati problema. Između ostalih podataka neophodno je upisati i broj pasoša (a, čini mi se i kada je izdat i do kada važi ili sl). S' obzirom da ti pasoš ističe u oktobru, tvoj pasoš biće nevažeći u trenutku tvog intervjua i dobijanja zelene karte ili će biti nevažeći u trenutku tvog putovanja u Ameriku i taj podatak neće biti tačan.
Procedura za ispravku i promenu podatka navedenog u prethodno poslatom DS 260, podrazumeva upućivanje pismenog zahtevs KCC-u za otključavanje DS 260 i čekanje da KCC otključa DS 260. A zašto bi to radio i komplikovao? Dakle, ako pošalješ DS 260 i upišeš broj uskoro nevažećeg pasoša, moraćeš naknadno da tražiš otključavanje obrasca DS 260. Tebi neće biti zakazan intervju sve dok ne obrade DS 260 sa inoviranim podacima (novi br.pasoša, itd..), tako da nema nikakvog smisla da šalješ DS 260 sve dok ne dobiješ novi pasoš (a, to je po tvojim rečima uskoro, tj. u narednih 10-15 dana).

DS 260 možeš poslati i za mesec dana i to neće odložiti datum tvoga intervjua (pogotovo ako ti je CN veći od 10xxx, tj. ako ti intervju neće biti u oktobru) ili će ti intervju biti pomeren za naredni mesec (npr. iz oktobra u novembar ili sl..). Slanje DS 260 u koji ćeš upisati podatke koji će se vrlo brzo promeniti, nema nikakvog smisla i bespotrebno komplikuješ prostu stvar.

Rezime: nema potrebe da pišeš mail KCC-u i nemoj slati DS 260 dok ne dobiješ novi pasoš. Kada dobiješ novi pasoš, popuni DS 260 i tu upiši novi broj pasoša (i ostale podatke) i tek tada pošalji DS 260.

draganp
21.05.2015, 07:59
Draganp, kao što ti je već johnywalker napomenuo za popunjavanje DS 260 ne moraš imati i spremati nikakve papire, ali u DS 260 MORAŠ upisati tačne podatke. Ukoliko ne upišeš tačne podatke možeš imati problema. Između ostalih podataka neophodno je upisati i broj pasoša (a, čini mi se i kada je izdat i do kada važi ili sl). S' obzirom da ti pasoš ističe u oktobru, tvoj pasoš biće nevažeći u trenutku tvog intervjua i dobijanja zelene karte ili će biti nevažeći u trenutku tvog putovanja u Ameriku i taj podatak neće biti tačan.
Procedura za ispravku i promenu podatka navedenog u prethodno poslatom DS 260, podrazumeva upućivanje pismenog zahtevs KCC-u za otključavanje DS 260 i čekanje da KCC otključa DS 260. A zašto bi to radio i komplikovao? Dakle, ako pošalješ DS 260 i upišeš broj uskoro nevažećeg pasoša, moraćeš naknadno da tražiš otključavanje obrasca DS 260. Tebi neće biti zakazan intervju sve dok ne obrade DS 260 sa inoviranim podacima (novi br.pasoša, itd..), tako da nema nikakvog smisla da šalješ DS 260 sve dok ne dobiješ novi pasoš (a, to je po tvojim rečima uskoro, tj. u narednih 10-15 dana).

DS 260 možeš poslati i za mesec dana i to neće odložiti datum tvoga intervjua (pogotovo ako ti je CN veći od 10xxx, tj. ako ti intervju neće biti u oktobru) ili će ti intervju biti pomeren za naredni mesec (npr. iz oktobra u novembar ili sl..). Slanje DS 260 u koji ćeš upisati podatke koji će se vrlo brzo promeniti, nema nikakvog smisla i bespotrebno komplikuješ prostu stvar.

Rezime: nema potrebe da pišeš mail KCC-u i nemoj slati DS 260 dok ne dobiješ novi pasoš. Kada dobiješ novi pasoš, popuni DS 260 i tu upiši novi broj pasoša (i ostale podatke) i tek tada pošalji DS 260.

Hvala puno na pojasnjenjima.
Izvinjavam se sto sam pitao ovdje, a kasnije odgovorio na drugoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1628) - i tamo je spominjan datum slanja ds260, kako bi se popunila lista dobitnika...
Pasos bi trebao biti gotov za 7-8 dana i tada cu poslati ds260.

nidal
22.05.2015, 21:02
Pozdrav forumasi, izvucena sam za vizu , nas je troje . Broj jer mali i intervju bi trebao da bude negde u oktobru. Ovo nam je treća godina da smo učestvovali. Popunjavam ds-260 formural, i kod supruga mi se konstantno pojavljuje u jednom delu formurala -
Application Error
You have encountered an application error. Please try again later.

Da li neko ima neki savet šta dalje.

cirapfc
22.05.2015, 23:35
Pozdrav forumasi, izvucena sam za vizu , nas je troje . Broj jer mali i intervju bi trebao da bude negde u oktobru. Ovo nam je treća godina da smo učestvovali. Popunjavam ds-260 formural, i kod supruga mi se konstantno pojavljuje u jednom delu formurala -
Application Error
You have encountered an application error. Please try again later.

Da li neko ima neki savet šta dalje.

Pa s'obzirom da na sajtu pise da su svesni da postoje odredjeni problemi, tj pise "We are aware that some applicants continue to experience technical difficulty. If you are unable to access the form DS-260, DS-261, or pay immigrant visa processing fees and have an emergency need, please contact the Embassy where your visa will be processed for further instructions. We are working to address this issue and apologize for any inconvenience."

mislim da je najbolje da sacekas koji dan, posto nije emergency...

nidal
23.05.2015, 15:30
Cirapfc, hvala na odgovoru, evo jutros sam uspela nekako da popunim do kraja.

ofcaparkingdom
27.05.2015, 09:40
Mala pomoc
jos uvjek nemogu da popunim DS-260 ,dodjem do startnog dijela gdje pise kojoj ambasadi pripadam za interviu i to je to.
Jeli do mene neka greska ili da im saljem mail.Imam neku paniku da cu da zakasnim.

markoss
29.05.2015, 22:59
a sta se dogodi, gde blokira? jel ti daje neku poruku crvenim slovima?

mene zanima oko fotografija, ima tamo na stranici
http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

kada se prilazu ove fotke?

SRBghost
30.05.2015, 08:31
a sta se dogodi, gde blokira? jel ti daje neku poruku crvenim slovima?

mene zanima oko fotografija, ima tamo na stranici
http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

kada se prilazu ove fotke?

U ambasadi, na intervjuu. Do tada nista od fotki tit ne treba.

miga
31.05.2015, 10:16
Poslala sam ds 260 pre jednu nedelju ali sam slucajno sada primetila da imam gresku na pitanje Previous US travel. Na date arrived - umesto juni 2010, ukuclala sam juli 2010 i za mene i za svi clanovi porodice( 4 formulara ista greska). Sta sad? Jed da trazim zahtev da popravim gresku ili da ostavim pa objasnim sve na intervju?

draganp
05.06.2015, 14:24
Dobio sam konacno pasos pa bih trebao zavrsiti ovaj ds260.
Zanima me kakvih ima odgovora ponudjenih za pitanje: "In which occupation do you intend to work in the US" i koliko je to bitno.

Mogu li odgovoriti nesto u smislu, nisam jos odlucio ili tako nesto...

Nazalost, nisam highly qualified, da bih mogao sad ocekivati da radim posao koji hocu ;)

SRBghost
05.06.2015, 17:39
Poslala sam ds 260 pre jednu nedelju ali sam slucajno sada primetila da imam gresku na pitanje Previous US travel. Na date arrived - umesto juni 2010, ukuclala sam juli 2010 i za mene i za svi clanovi porodice( 4 formulara ista greska). Sta sad? Jed da trazim zahtev da popravim gresku ili da ostavim pa objasnim sve na intervju?

Mislim da nije situacija za otkljucavanje, ali pisi mail KCC-ju i objasni situaciju. Oni ce ti reci sta dalje. Tako ti je ipak najsigurnije.

SRBghost
05.06.2015, 17:41
Dobio sam konacno pasos pa bih trebao zavrsiti ovaj ds260.
Zanima me kakvih ima odgovora ponudjenih za pitanje: "In which occupation do you intend to work in the US" i koliko je to bitno.

Mogu li odgovoriti nesto u smislu, nisam jos odlucio ili tako nesto...

Nazalost, nisam highly qualified, da bih mogao sad ocekivati da radim posao koji hocu ;)

Stavi nesto orijentaciono. Ja sam stavio da bih radio ono sto sam radio u Srbiji - graficki dizajn, iako nisam visoko obrazovan :drool:

Nik524
06.06.2015, 00:02
zdravo, imam kratko prasanje. imam studirano vo solun no nemam smeneto zivealiste. Dali da go prijavam kako mesto kade sto sum ziveela 9 meseci vo stan privaten i pokraj toa sto nemam karta za prestoj.
Prasanjeto od prasalnikot e "da navedeme kade sme ziveele posle 16 god".
fala odnapred.

nidal
06.06.2015, 00:03
Poslala sam pre nekoliko dana ds formular, međutim primetila sam da sam napravila grešku kod datuma završetka srednje škole. U svedočanstvu 4 godine stoji 15.jun, a na diplomi mi piše da je izdata 10 juna. Ja sam stavila da sam išla u školu do 16 juna. Znači ne poklapaju mi se datumi u formularu i dokumemtu. Da li je to greška ili mogu da objasnim na razgovoru?

SRBghost
06.06.2015, 08:06
Poslala sam pre nekoliko dana ds formular, međutim primetila sam da sam napravila grešku kod datuma završetka srednje škole. U svedočanstvu 4 godine stoji 15.jun, a na diplomi mi piše da je izdata 10 juna. Ja sam stavila da sam išla u školu do 16 juna. Znači ne poklapaju mi se datumi u formularu i dokumemtu. Da li je to greška ili mogu da objasnim na razgovoru?

Ja sam bas zbog tog razloga trazio otkljucavanje formulara. Predlozio bih ti isto. To je najvazniji uslov i oko toga se ne bih zezao ni pravio greske.

grabovac84
07.06.2015, 20:33
Postovani forumasi ako bi neko mogao ukoliko zna da mi odgovori na jedno pitanje.Naime kada sam se prijavio za GC lutriju u prijavi sam kucao Ime, srednje ime (ime oca) i prezime....e sad pitanje je posto jos nisam popunio ds260 da li upisivati isto ovako znajuci da se kod nas srednje ime ne koristi ili samo preskociti to polje odnosno iskljuciti i napisati samo ime i prezime? Hvala na svakoj pomoci....

SRBghost
08.06.2015, 14:02
Postovani forumasi ako bi neko mogao ukoliko zna da mi odgovori na jedno pitanje.Naime kada sam se prijavio za GC lutriju u prijavi sam kucao Ime, srednje ime (ime oca) i prezime....e sad pitanje je posto jos nisam popunio ds260 da li upisivati isto ovako znajuci da se kod nas srednje ime ne koristi ili samo preskociti to polje odnosno iskljuciti i napisati samo ime i prezime? Hvala na svakoj pomoci....

Popinjavaj bez srednjeg imena. Po potrebi ces objasniti kada bude trebalo.

margos13
08.06.2015, 15:14

Prošle godine kada sam popunjavao DS-260, ja nisam mogao da nađem svedočanstva i diplomu iz srednje škole i samim time nisam mogao da znam tačan datum završetka srednje škole.

Ja sam pri popunjavanju DS-260 stavio da sam u školu išao do 20.06. (jer je to tada bio uobičajeni datum za završetak školske godine), a naknadno sam pronašao svedočanstva i diplomu srednje škole, i na svedočanstvu za 4. razred pisalo mi je da je izdato 06.06., a diploma da je izdata 18.06.

Nisam otključavao DS-260, a na intervjuu mi nije napravljen nikakav problem, tj. nisu me ni pitali za ovo nepoklapanje. Bio sam uveren da me neće pitati za ovo nepoklapanje datuma, a i da su me pitali, ja bih rekao kao što jeste - nisam mogao da pronađem svedočanstva i diplomu iz srednje škole u trenutku slanja DS-260. Mislim da nema razloga da brineš i da ne treba da tražiš otključavanje DS-260, jer u pitanju je razlika od par dana u datumu i siguran sam da te neće ni pitati za to nepoklapanje. Ako se bojiš, ti traži otključavanje DS-260, pa ispravi datum - ali mislim da nema potrebe za to (iz ličnog iskustva potvrđujem da nisam imao nikakav problem u vezi indentične stvari).

grabovac84
08.06.2015, 15:26
Popinjavaj bez srednjeg imena. Po potrebi ces objasniti kada bude trebalo.

Hvala puno....tako nesto mi je i bilo logicno ali ajde da pitam....hvala jos jednom....

SRBghost
08.06.2015, 19:40
Ma nista bre. Samo vi pitajte, znamo dobro kako je :)

draganp
08.06.2015, 19:53
Ma nista bre. Samo vi pitajte, znamo dobro kako je :)

Kad si vec tu, da i ja upitam ;)...Datum na svjedocanstvu mi je 28.5., a diplomi 26.6...da stavim 26.6. jer tad se diplomiralo?

Sta da stavim kao pocetak skolovanja? Ne nadjoh na svjedocanstvu da ima taj datum...prvi ponedjeljak u septembru te godine je bio 1.9...da stavim to ili?

Danica
08.06.2015, 20:40
Kad si vec tu, da i ja upitam ;)...Datum na svjedocanstvu mi je 28.5., a diplomi 26.6...da stavim 26.6. jer tad se diplomiralo?

Sta da stavim kao pocetak skolovanja? Ne nadjoh na svjedocanstvu da ima taj datum...prvi ponedjeljak u septembru te godine je bio 1.9...da stavim to ili?

početak = 1.septembar,
završetak = to sa diplome (u tvom slučaju, dakle, 26.jun)

nidal
09.06.2015, 18:41
Kod pitanja vezano za adrese na kojima ste ziveli posle 16 godine. Znam godinu, ali za mesec i dan nisam sigurna ni ja ni muz. Kako ste vi ovo resili.? Ja sam poslala mail u nedelju da mi se otkljuca formular, sad cekam :grin:

SRBghost
10.06.2015, 06:48
Kod pitanja vezano za adrese na kojima ste ziveli posle 16 godine. Znam godinu, ali za mesec i dan nisam sigurna ni ja ni muz. Kako ste vi ovo resili.? Ja sam poslala mail u nedelju da mi se otkljuca formular, sad cekam :grin:

Cisto odokativnom metodom. Jedino snam tacno znao poslednji datum :)

dmihalj
10.06.2015, 09:53
Ja sam izvadio uverenje o prebivalistima, ako si iz Beograda to se radi u Ljermontovoj :)

draganp
18.06.2015, 23:23
Za srednju ekonomsku ispunjavam:
Course of Study: academic
Degree, Diploma or Certificate Received: high school diploma

Za fakultet, kojeg sam napustio, ispunjavam:
Course of Study: university
Degree, Diploma or Certificate Received: ostavljam prazno ili da napisem nesto?
Pretpostavljam da se podrazumijeva da nisam to zavrsio i da nemam nista "received" ako sam pod Highest Level of Education Completed stavio "high school diploma"

Stromae
16.07.2015, 18:47
Zdravo dobri ljudi sa foruma, haj jedn samo da potvrdimo Surname at birth za majku se misli na njeno prezime na rodjenju iliti devojacko prezime? Istripovala me zena najstrasnije sada da je to maiden name...

SRBghost
16.07.2015, 20:14
Devojacko prezime majke. Ovde sam te malo bolje skontao :)

Stromae
16.07.2015, 20:57
Devojacko prezime majke. Ovde sam te malo bolje skontao :)

Hvala :) taman krenuh da pisem bolje objasnjenje.. Rekoh nisam valjda lud i da sam pogresno shvatio. :blink: :==D:

markoni
17.07.2015, 01:45
Kod pitanja:

"Did this job require at least 2 years of training or experience"

ako radim kao nastavnik u skoli, pretpostavljam da odgovor treba da bude da (Yes), jer nastavnik u skoli treba da ima zavrseno neko obrazovanje koje traje tih 2 (pa i vise godina)... preslisavam se da li sam u pravu... ?

SRBghost
17.07.2015, 04:01
Pisi yes, mada, ako konkurises sa uslovom od minimum 4 godine srednje, nema ti ovo nikakve veze...

messerschmitt
18.07.2015, 13:18
ja imam 3-godisnju srednj zanat ali supruga ima 4-godisnju tako da se ona prijavljuje

dado76
19.07.2015, 06:57
Mozda malo glupo pitanje ali kad popunim D260 samo cekam mail za razgovor? Ne trebam li popunjavati neki D2001 za termin u ambasadi? Frka mi je da nisam sta propustio????

grabovac84
19.07.2015, 21:21
Mozda malo glupo pitanje ali kad popunim D260 samo cekam mail za razgovor? Ne trebam li popunjavati neki D2001 za termin u ambasadi? Frka mi je da nisam sta propustio????

Samo popuni ds260 i cekaj mail.....nista ti vise nije potrebno......

ofcaparkingdom
03.09.2015, 09:22
Imam par pitanja,pa sad neznam gdje da ih postavim pa cu ovdje ,oprostite ako sam pogrijesila.
-DS-260 sam poslala 22 juna,medjutim juce sam trazila da mi odkljucaju jer mi se promjenila adresa kod koga idem i nisam dobro shvatila vezano za posao pa moram i to promjeniti,e sad oni su mi odma odgovorili auto reply pa nadam se da nije doslo do neke greske jer sam u mailu poslala samo svoj case NO i naravno svoje ime i prezime.
-Posto imam zavrsenu 3 srednju skolu i na osnovu toga nemogu aplicirati a u jednoj firmi radim malo vise od 3 god.kao knjigovodja ,sta meni tacno treba kao dokaz da mi je to posao ,mogu dobiti od poslodavca papir da tu radim,3 zadnje plate,i ugovor o djelu gdje se tu spominje koji mi je posao u firmi,treba li jos sta,jer na osnovu svog zanimanja imam uslov kao aplikant jer spada u 4 kategoriju zanimanja.
-Pasos mi istice 28-04-2016 trebam li ga mjenjati jer ocekujem na razgovor da idem najdalje u decembru ove godine,jer sam mali br. do 8000.
Hvala puno svima ,nadam se da nisam smorila,i izvinjavam se jos jednom ako sam na pogresnom mjestu postavila pitanja.

grabovac84
03.09.2015, 18:27
Imam par pitanja,pa sad neznam gdje da ih postavim pa cu ovdje ,oprostite ako sam pogrijesila.
-DS-260 sam poslala 22 juna,medjutim juce sam trazila da mi odkljucaju jer mi se promjenila adresa kod koga idem i nisam dobro shvatila vezano za posao pa moram i to promjeniti,e sad oni su mi odma odgovorili auto reply pa nadam se da nije doslo do neke greske jer sam u mailu poslala samo svoj case NO i naravno svoje ime i prezime.
-Posto imam zavrsenu 3 srednju skolu i na osnovu toga nemogu aplicirati a u jednoj firmi radim malo vise od 3 god.kao knjigovodja ,sta meni tacno treba kao dokaz da mi je to posao ,mogu dobiti od poslodavca papir da tu radim,3 zadnje plate,i ugovor o djelu gdje se tu spominje koji mi je posao u firmi,treba li jos sta,jer na osnovu svog zanimanja imam uslov kao aplikant jer spada u 4 kategoriju zanimanja.
-Pasos mi istice 28-04-2016 trebam li ga mjenjati jer ocekujem na razgovor da idem najdalje u decembru ove godine,jer sam mali br. do 8000.
Hvala puno svima ,nadam se da nisam smorila,i izvinjavam se jos jednom ako sam na pogresnom mjestu postavila pitanja.

Prvo dobrodosla na forum :grin:
Drugo vezano za mail KCCu....moras im poslati dakle svoj CN,ceo broj, puno ime i prezime kao i datum rodjenja.Ukoliko nesto fali nece ti odgovoriti a pogoto otkljucati ds.Mail koji si dobila je mail da su primili mail od tebe nista vise.
Sto se tice dokazivanja kvalifikovanosti putem posla to je dosta teze nego putem skole ali ako ti je to samo ostalo onda ok.Za tvoje zanimanje moras biti sigurna da li potpada u grupu poslova koji ispunjavaju uslove lutrije inace ces samo baciti novac i biti odbijena....imas onaj sajt na kome se to proverava pa vidi 10 puta dok ne budes sigurna da ispunjava uslove...iskreno skeptik sam da je posao knjigovodje tako visoko kotiran ali mrzi me da trazim sada....proveri opet kazem i ako nekoga ne mrzi neka pomogne u proveri...ipak je vise misljenja bolje.....srecno u svakom slucaju sta god odlucila....:grin:

mikiSA
03.09.2015, 20:25
Mislim da si postavila na drugom forumu, ali evo da ti ovdje odgovorim:
http://www.onetonline.org/link/summary/43-3031.00
Ovo je za bookkeeping , to je zona 3, SVP 6-7 a uslov je zona 4 ili 5, i SVP preko 7.
Evo i od BritSimon:
So ok – what is the requirement? The instructions say it is 2 years experience, gained in the previous 5 years, in a job that meets the standard described in the O*Net database. The standard to be met is a job that is classified in job zone 4 or 5 with a SVP (Specific Vocational Preparation) rating of 7.0 or higher. Not all jobs will meet that criteria – it is generally jobs which require a higher level of education, or skills. http://britsimonsays.com/education-or-work-experience-qualifying-for-the-dv-lottery/

Ne vjerujem da ces proci sa radnim iskustvom na ovom nivou, ali pogledaj na ovom linku, on navodi sta sve treba da se dokaze iskustvo na intervjuu.

ofcaparkingdom
04.09.2015, 20:23
Hvala puno na odgovoru.
Ja cu ici do kraja pa sta bude,jer ne ispunjavam izgleda ni jedan uslov,imam 3 god.srednju skolu,a vec 6,5 god radim kao pet groomer i 3 god.radim kao knjigovodja za male obrte.
Uzdam se u dragog Boga i malo srece pa sta bude.
Mozda se desi cudo,treba vjerovati.
Imam sestru u USA i bas bi volila da smo zajedno jer samo nju imam.

A ako ove god neprodjem opet cu aplicirati na lutriji .

Nerina
05.09.2015, 15:36
Nova sam ovdje, suprug, sinčić i ja ove godine apliciramo za lutriju, po prvi put naravno. Oboje smo zaposleni, ja radim u državnoj firmi ali nam je jako velika želja da odemo iz ove države, prvenstveno zbog našeg dječaka.:obrva:

grabovac84
05.09.2015, 15:53
Nova sam ovdje, suprug, sinčić i ja ove godine apliciramo za lutriju, po prvi put naravno. Oboje smo zaposleni, ja radim u državnoj firmi ali nam je jako velika želja da odemo iz ove države, prvenstveno zbog našeg dječaka.:obrva:

Prvo dobrodosla na forum....
Drugo zasto si nam sve ovo napisala?

Nerina
05.09.2015, 15:56
Pošto je u pitanju moje prvo obraćanje, željela sam da vam se malo približim i na neki način da se predstavim :)

maki90
09.09.2015, 02:55
Dobrodosla Nerina. Pa da, napises o sebi par recenica, predstavis se, kulturno :;D:.

Neka vam bude sretno, da vas ubode iz prve. Ako ne iz prve, onda makar iz druge kao mene :grin:, samo polahko i aBd bicete sretni dobitnici.

Nerina
10.09.2015, 00:15
Pa hvala Maki, naravno da treba samo kulturno i takođe hvala na lijepim željama!

bordi888
21.03.2016, 19:17

Zdravo svima,
Evo vec nekoliko puta pokusavam da otvorim ovaj link sa prevedenim dokumentom DS260, ali nikako da uspem jer kad kliknem link pojavi se poruka "Not found", bas bih zeleo da mogu da otvorim taj pdf i dobro pogledam prevod, jer imam neke dileme oko prevoda na neke tacke formularu DS260. Moze li neko ko ima vec downlodirano taj dokument da posalje? Znam da je jos ranbo da popunjavamo ali zelio bih da se spremim navreme u slucaju da budem izvucen. Hvala unapred!

Kuguar
21.03.2016, 20:33
Zdravo svima, Evo vec nekoliko puta pokusavam da otvorim ovaj link sa prevedenim dokumentom DS260, ali nikako da uspem jer kad kliknem link pojavi se poruka "Not found", bas bih zeleo da mogu da otvorim taj pdf i dobro pogledam prevod, jer imam neke dileme oko prevoda na neke tacke formularu DS260. Moze li neko ko ima vec downlodirano taj dokument da posalje? Znam da je jos ranbo da popunjavamo ali zelio bih da se spremim navreme u slucaju da budem izvucen. Hvala unapred!

Čoveče, preteruješ. Ok,mja znam da je euforija kada prvi pit igraš lutriju, ali nemoj da preteruješ. Prvo skoči pa reci hop, kako se kaže u narodu.
Drugo, ako baš imaš toliku želju da se pripremiš, onda imaš više nego dovoljno vremena da prevedeš to što ti nije jasno... Treće, daj Bože da te izvuku, ali ne brini, imaćeš više nego dovoljno vremena da se pripremiš i popuniš obrazac.

bordi888
22.03.2016, 19:52
U pravo si Kuguar. Bolje da sacekamo 3-ti maj, 18h po nase vreme, pa tek onda da pricamo za ono sto sledi. Ovaj Forum nudi sve informacije koje su nam potrebne. Evo, ostalo nam je 42 dana do vreme kad mozemo da saznamo dali smo izvuceni, najbolje za to vreme da radimo ono sto radimo i da manje mislimo na 3-ti maj- mozda tako brze prolazi vreme :book:

goranjoksimovic
14.04.2016, 08:00
Molim bilo koga najljubaznije ako moze da mi posalje fajl u pdf formatu za popunjavanje obrasca DS260 ds260_bosanski1.pdf

Fajl nisam sacuvao a kada se na forumu klilkne link dobija se sajt Server not found 404

Unapred zahvalan,

Goran Joksimovic

Tikica
14.04.2016, 12:22
Blog na kome je ranije stajao dokument je ugasen, zbog toga ne mozete da otvarate dokument.

Prebacila sam prevod na svoj drive. DS260_bosanski (https://drive.google.com/file/d/0B9mneIsaegtMQnNtODRXbWEzNU0/view?usp=docslist_api)

maybe17
14.04.2016, 14:30
Tikice svaka ti čast:bravo:da si živa i zdrava još godina sto!Odavno sam htela da vidim kako izgleda čuveni DS260 no nažalost moj engleski nije baš na tom nivou iako sam dosta pročitanog razumela.Sve u svemu ništa strašno osim što je potrebno dosta pažljivo popuniti naročito yes or no...uostalom dozvoljeno je otključavanje radi izmene koliko znam tako da eventualna greška moze da se ispravi.Hvala puno i srećno u USA:1081:

draganp
14.04.2016, 19:56
Svaka cast Tikice....pratis situaciju na sve strane..od tabele, do postova ;)

ztp
15.04.2016, 11:58
Blog na kome je ranije stajao dokument je ugasen, zbog toga ne mozete da otvarate dokument.

Prebacila sam prevod na svoj drive. DS260_bosanski (https://drive.google.com/file/d/0B9mneIsaegtMQnNtODRXbWEzNU0/view?usp=docslist_api)

Tikica,

zaista sve pohvale za Vas. Toliko se trudite da nam svima pomognete na svim temama.
Ja sam aplicirala pa ćemo vidjeti šta će biti sada u maju. Ali znate kako kažu: ''šta bi bilo kad bi bilo'':)

Hvala mnogo!

ztp
15.04.2016, 13:08
ofcaparkingdom

molim Vas da podijelite svoja iskustva sa nama vezano za dokumentovanje, odnosno apliciranje na osnovu radnog iskustva na poslovima knjigovodje.

Ja sam certifikovani računovodja. Imam važeću licencu koju izdaje Savez računovodja i revizora i radnog iskustva ihihi... :)
Ako ima osnova da mi i to bude ''viza za budućnost'' rado bih iskoristila dodatnog džokera :)
Razlog: imam četvorogodišnju srednju školu koja je pohadjana za vrijeme ratnih dejstava. Zbog neredovnog školovanja usljed ratnih dejstava dobila sam svjedočanstva za prve dvije godine na kojima piše ''vanredno''. druge dvije godine ''redovno''. Pored toga, imam samo 4 svjedočanstva za 4 godine školovanja, nemam diplomu. Te 1995-te godine nismo imali diplomske/maturske radove i nemam diplomu (ne samo ja nego niko od moje generacije).
Poslije završetka srednje škole pauzirala sam i upisala višu (dvije godine) i dobila diplomu. Potom sam upisala i treću godinu čime sam stekla diplomu ''diplomiranog ekonomiste'' sa 180 ECTS.

Molim i druge forumaše koji bolje poznaju ovu problematiku da daju svoje mišljenje.

Ako sam promašila temu oprostite :)

Hvala što postojite i što dijelite savjete, iskustva...

johnywalker
15.04.2016, 14:22
diploma sa fakulteta pobija srednju tj. dovoljna je samo ta diploma sa fakulteta kao dokaz da se ispunjavaju usluovi vezani za školovanje.

ztp
18.04.2016, 11:15
diploma sa fakulteta pobija srednju tj. dovoljna je samo ta diploma sa fakulteta kao dokaz da se ispunjavaju usluovi vezani za školovanje.

Hvala mnogo! Šta bi mi neznalice da nemamo Vas...divni ste, zaista!!!
:grin::grin::bravo:

Tikica
18.04.2016, 15:52
ofcaparkingdom

molim Vas da podijelite svoja iskustva sa nama vezano za dokumentovanje, odnosno apliciranje na osnovu radnog iskustva na poslovima knjigovodje.

Ja sam certifikovani računovodja. Imam važeću licencu koju izdaje Savez računovodja i revizora i radnog iskustva ihihi... :)
Ako ima osnova da mi i to bude ''viza za budućnost'' rado bih iskoristila dodatnog džokera :)
Razlog: imam četvorogodišnju srednju školu koja je pohadjana za vrijeme ratnih dejstava. Zbog neredovnog školovanja usljed ratnih dejstava dobila sam svjedočanstva za prve dvije godine na kojima piše ''vanredno''. druge dvije godine ''redovno''. Pored toga, imam samo 4 svjedočanstva za 4 godine školovanja, nemam diplomu. Te 1995-te godine nismo imali diplomske/maturske radove i nemam diplomu (ne samo ja nego niko od moje generacije).
Poslije završetka srednje škole pauzirala sam i upisala višu (dvije godine) i dobila diplomu. Potom sam upisala i treću godinu čime sam stekla diplomu ''diplomiranog ekonomiste'' sa 180 ECTS.

Molim i druge forumaše koji bolje poznaju ovu problematiku da daju svoje mišljenje.

Ako sam promašila temu oprostite :)

Hvala što postojite i što dijelite savjete, iskustva...

Mislim da nemas razloga za brigu. Na prezentaciji GC-a u Americkom kutku gde su konzul i ljudi iz ambasade odgovarali na pitanja, bilo je ljudi u istoj situaciji koji su postavili slicno pitanje.
Odgovorili su im da su oni svesni okolnosti, da razumeju da je bilo ratno vreme. Kazali su da su vec upoznati sa takvim slucajevima i da oko toga apsolutno ne prave problem. To je sto se vanrednog skolovanja tice. E sad za samu diplomu nisam sigurna, ali meni dodje logicno da ako ste bez iste upisali dalje skolovanje onda ne bi trebalo da bude problema.

Sto se dokazivanja radnog iskustva tice to se jako, jako, retko radi i uglavnom izbegava jer je dosta komplikovanije. Nadam se da cemo uskoro imati mozda neke infirmacije o tome od Mrs.Ryan koja ce cini mi se prolaziti kroz tu proceduru.

messerschmitt
19.04.2016, 16:10
Pozdrav narode !!!! Prvo da se zahvalim što ste postavili preveden formular DS260 jer ipak bez obzira na znanje engleskog potrebno je da se ne napravi greška.. E jedno pitanje jel se može popuniti na Bosanskom jeziku ovo gdje se traži ime poslodavca šta se radilo odnosno detaljan opis itd ? Jel mora na engleskom ?

Zoja
19.04.2016, 17:01
Sve mora na engleskom. Ukoliko se kvalifikujete na osnovu skole onda vam taj deo o dve godine potrebnog iskustva za odredjeni posao i detaljan opis posla i nije potreban :)

slaven ignjatovic
04.05.2016, 12:49
Sinoc ixvucen, jos u soku.
Tikice, hvala do neba. Ovakve konkretne stvari mogu umnogome svima pomoci. Dobro je da imamo formular koji cemo prouciti i bolje popuniti svoj, brze, jednostavnije i bez gresaka, cime izbjegavamo komplikacije i kasnije zahtjeve ya otkljucavanje. Imam jedno pitanje. Jos ne stizem sve procitati ali se trudim saznati sto vise. Naime, DS 260 ispunjava samo izvuceni aplikant ili svi clanovi porodice? Idemo nas cetvoro, supruga, dvoje djece i ja, pa me zanima da li saljem jedan formular ili cetiri? Oprostite na neupucenosti. Hvala

Tikica
04.05.2016, 13:21
Sinoc ixvucen, jos u soku.
Tikice, hvala do neba. Ovakve konkretne stvari mogu umnogome svima pomoci. Dobro je da imamo formular koji cemo prouciti i bolje popuniti svoj, brze, jednostavnije i bez gresaka, cime izbjegavamo komplikacije i kasnije zahtjeve ya otkljucavanje. Imam jedno pitanje. Jos ne stizem sve procitati ali se trudim saznati sto vise. Naime, DS 260 ispunjava samo izvuceni aplikant ili svi clanovi porodice? Idemo nas cetvoro, supruga, dvoje djece i ja, pa me zanima da li saljem jedan formular ili cetiri? Oprostite na neupucenosti. Hvala

Nema na čemu :;D: Hvala johnywalker-u koji je sve ovo preveo!

Pre svega ČESTITAM!!!! :bravo:
Drago mi je da se konačno javljaju dobitnici!
Može li se znati pod kojim ste brojem okvirno izvučeni?
Taj broj će vam odrediti datum intervjua. U zavisnosti od tog broja i koliko brzo želite da odete u USA, DS260 ćete slati ranije ili kasnije.

Moj vam je savet da pre svega ne žurite sa slanjem DS260!

Obrazac se popunjava za sve članove porodice. Kada mu budete pristupili imate opciju APPLICANT - to je onaj koji je selektovan (vi ili vaša supruga).
Zatim imate opciju da dodate svoje DERIVATIVES - (vaša deca i bračni drug).
Sve je na jednom mestu i biće vam jasnije jednom kada mu pristupite.

milan.b
04.05.2016, 20:26
Evo i ovde da se prijavim da smo posle trećeg puta izvučeni. Stvarno potpuno neočekivano i za mene i za suprugu. Naravno, sada imamo gomilu znakova pitanja nad glavama kako i šta treba da radimo, a da nešto ne zeznemo.
Moj broj je 15xxx tako da bi Tikica verovatno mogla da nam kaže kad možemo očekivati poziv na intervju.
Naravno, imaćemo mnogo pitanja, ali ćemo pre nego bilo koga smorimo, pretražiti forum.

Kilimandzaro
04.05.2016, 22:39
Posle 15 godina igranja (ne bas svake godine), izvucena. Sto rece neko potpuno sam u soku. Jos smo se jesenas konacno smirili i sredili (preselili i sl.). Odoh sad da iscitavam forum. Hvala sto postojite!

BetterFuture
04.05.2016, 22:55
Evo i ovde da se prijavim da smo posle trećeg puta izvučeni. Stvarno potpuno neočekivano i za mene i za suprugu. Naravno, sada imamo gomilu znakova pitanja nad glavama kako i šta treba da radimo, a da nešto ne zeznemo.
Moj broj je 15xxx tako da bi Tikica verovatno mogla da nam kaže kad možemo očekivati poziv na intervju.
Naravno, imaćemo mnogo pitanja, ali ćemo pre nego bilo koga smorimo, pretražiti forum.

Iz tabele ciji se link nalazi u Tikicinom potpisu, mozete videti da je prosle godine termin za brojeve do 16000 bio u januaru.

Tikica
04.05.2016, 23:08

ČESTITAM!!! :bravo:

Intervju očekujte okvirno u januaru. Okvirno kažem jer tačnu dinamiku je teško predvideti dok ne izadju makar prva dva biltena.
Poziv za intervju dobijate 6-8 nedelja pre samog intervjua.

Datum intervjua za broj poput vašeg zavisiće i od datuma slanja DS260. To znači da ako pošaljete u maju stižete na red u januaru, a ako bi npr. poslali u septembru može se desiti da vam intervju bude i marta meseca.

slaven ignjatovic
05.05.2016, 11:45
Evo, opet da se javim, vjerovatno cemo se druziti cesto. Od samog soka nisam ni obracao paznju na broj, on je 15xxxx. Iz daljih postova zakljucujem da nece intervju biti ove godine, ali do njega cu vjerovatno uputiti jos mnogo pitanja. Tikice, hvala na prvoj rijesenoj dilemi. Imam jos dvije u glavi. Tri godine srednje skole sam zavrsio u BiH, a cetvrti razred u Srbiji, sto znaci da imam diplomu cetverogodisnje skole. Prilazem li svjedocanstva iz BiH i jedno iz Srbije, ili samo diplomu? Druga dilema - ta cetvrta godina skole sama kaze da sam bio duze od 6 mjeseci u drugom mjestu prebivalista. Da li mi treba ono uvjerenje o nekaznjavanju i iz Srbije. Vjerovatno sam zalutao sa pitanjima ali me uputite na pravu adresu, molim vas. Hvala vam svima sto stojite na usluzi nama novima.

BetterFuture
05.05.2016, 11:58
Evo, opet da se javim, vjerovatno cemo se druziti cesto. Od samog soka nisam ni obracao paznju na broj, on je 15xxxx. Iz daljih postova zakljucujem da nece intervju biti ove godine, ali do njega cu vjerovatno uputiti jos mnogo pitanja. Tikice, hvala na prvoj rijesenoj dilemi. Imam jos dvije u glavi. Tri godine srednje skole sam zavrsio u BiH, a cetvrti razred u Srbiji, sto znaci da imam diplomu cetverogodisnje skole. Prilazem li svjedocanstva iz BiH i jedno iz Srbije, ili samo diplomu? Druga dilema - ta cetvrta godina skole sama kaze da sam bio duze od 6 mjeseci u drugom mjestu prebivalista. Da li mi treba ono uvjerenje o nekaznjavanju i iz Srbije. Vjerovatno sam zalutao sa pitanjima ali me uputite na pravu adresu, molim vas. Hvala vam svima sto stojite na usluzi nama novima.

Po dosadasnjim iskustvima sa intervjua teba poneti i diplomu i svedocanstva. Sva vezano za intervju mozete pogledati na linku http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5

Sto se tice prebivalista, logika nalaze da bi vam trebalo uverenje ali to ce iskusniji clanovi koji su se dotakli te problematike da kazu. Da li ste tada bili prijavljeni u Srbiji?

slaven ignjatovic
05.05.2016, 12:05
E to je kljucno pitanje. Radilo se o izbjeglistvu, bio sam tamo sa majkom. Morali smo biti registrovani negdje. Tako barem kaze logika. Od danas se upustam u traganje. Ukoliko jos neko ima neku ideju ili slicno iskustvo, molim da ga podijeli. Hvala svima

ana009
05.05.2016, 12:07
Da li ti na svedocanstvima za sve 4 godine pise 'redovno' ili na nekom pise 'vanredno'?

BetterFuture
05.05.2016, 12:08
E to je kljucno pitanje. Radilo se o izbjeglistvu, bio sam tamo sa majkom. Morali smo biti registrovani negdje. Tako barem kaze logika. Od danas se upustam u traganje. Ukoliko jos neko ima neku ideju ili slicno iskustvo, molim da ga podijeli. Hvala svima

Tikica je pre par dana napisala da je na "otvorenim vratima" u ambasadi bilo slicnih pitanja u vezi zavrsavanja skole vanredno usled ratnih desavanja i da je stav ambasade da imaju razumevanja i da to ne bi trebalo da bude razlog za nedobijanje vize. Napisace vam ona detaljnije.

Uglavnom, za sve nedoumice najboje je pozvati ambasadu i dobiti pravi odogovor. Sa njima samo iskreno i bice sve u redu.

Jupi
05.05.2016, 16:38
Supruga je izvucena na lutriji e sad oko popunjavanja ovog obrasca posto treba da idemo supruga,deca i ja a za decu jos nismo izvadili pasose kako sad!?Da li mora prvo da se izvade pasosi za decu zbog popunjavanja ili ne mora?

Unaperd hvala :)

Zoja
05.05.2016, 16:41
Jupi cestitke! :)
Ne morate da zurite sa popunjavanjem, prvo izvadite deci pasose, pretpostavljam da je za to potrebno par nedelja, pa onda popunite formular, jer ce vam za to biti potrebni brojevi pasosa svih vas.

Jupi
05.05.2016, 16:46
Hvala na odgovoru :) Pasose cemo brzo izvaditi za par dana bitno je da znam da mora prvo da se i njima izvade pasosi pa tek onda se se popuni ds 260.

Zoja
05.05.2016, 16:49
Nema na cemu :) Odlicno, ako je potrebno tek par dana onda prvo to odradite pa se posle bacite na popunjavanje formulara, trebace vam vremena za to, verujte mi :D

Jupi
05.05.2016, 16:53
Da videli smo ima dosta strana da se popuni i da treba vremena necemo zuriti i nadam se da za 10 dana nije kasno da se posalje ono sto treba.Hvala Zoja ponovo citao sam dosta po forumu i eto oboje smo konkurisali ali ja nisam selected a ona jeste...to naravno nista ne menja dobila ona i ja idemo opet svi skupa.Zao mi je sto pojedini su konkurisali vec par godina i nisu izvuceni,a srecan sam zbog nas i eto i iz prvog pokusaja pozitivno i tako iskoristicemo sansu....pozdrav

Zoja
05.05.2016, 17:02
Sve zavisi od toga koji ste broj i kada bi vama odgovaralo da idete. Nas broj je bio 19xxx, intervju smo ocekivali u februaru/martu ove godine, bio je u februaru iako smo ds260 poslali relativno kasno, pocetkom septembra. Da smo imali nizi broj, verovatno bi kasno slanje ds260 formulara odlozilo i intervju ali u ovom slucaju nije doslo do pomeranja.
Tako da razmislite, u principu ne morate da zurite, ali ako ste nizak broj i zelite sto pre da odete, jos u ovoj godini, onda savet jeste da formular sto pre popunite i posaljete :)

Jupi
05.05.2016, 17:11
Da ne otvaramo sad ali kolko smo videli da je 5xxx ne secam se ali je ispod 6000

Zoja
05.05.2016, 17:20
Da, vas broj spada u niske brojeve i vi cete medju prvima imati intervju, ako odmah posaljete ds260. Verovatno vec u oktobru/novembru. Razmislite, jer posle intervjua imate rok da za manje od 6 meseci udjete u US. Ukoliko malo odlozite slanje formulara, odlozicete i datum za intervju, pa kako vama vise odgovara. Svakako cete doci na red :)

Jupi
05.05.2016, 17:23
Znaci ako poslajem u roku od 10-15 dana mogu ocekivati intervju Oktobar/Novembar?

Zoja
05.05.2016, 17:30
Verovatno, da. Mozete da pogledate i kakav je bio trend prosle godine. Mi smo imali srece da u nasoj "generaciji" imamo Tikicu :1072: koja je vodila racuna o evidenciji dobitnika, zakaznim intrevjuima i datumima kada je poslat DS260 formular. Sve to mozete ovde da pogledate:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kQvyIBi9FrcV9JM72Ux4KE5_IXe_rJCrkPFSA8WRZQQ/edit#gid=0

A precizniji trend za DV2017 cemo znati kad izadje prvi visa bulletin, u julu ako se ne varam.

Zoja
05.05.2016, 17:38
Moj savet vam je da krenete sa izradom pasosa za decu sto pre. U medjuvremenu citajte forum, ima mnogo dragocenih iskustava, hvatajte beleske i kad sve dobro utvrdite oko procedure i oko samog preseljenja, donesite odluku o daljim planovima. :)

Jupi
05.05.2016, 17:40
Pasosi ce biti gotovi do sledeceg Cetvrtka ili Petka najkasnije tako da sledeci Petak predajem i mislim ako se slazete samnom da to nece biti kasno da se posalje sve!?A kad se sve zavrsi brinucu o ostalim stvarima i preseljenu...sad prvo ovo sve da zavrsimo oko obrasca sto je i najbitnije :) I obrazac pazljivo da se popuni jer ima bas dosta lista!

Zoja
05.05.2016, 17:48
Nece biti kasno, a svakako ne mozete pre toga da saljete formulare. Samo bez brige, krenite u proces i videcete da je sve prilicno jednostavno ukoliko ispunjavate sve potrebne uslove. :) Do petka, opet kazem, moj topao savet vam je da detaljno izucite teme na forumu i kako sve funkcionise, to mnooogo olaksava, verujte mi :)

Jupi
05.05.2016, 17:53
Citam danima i pre saznanja da smo izvuceni :) Hvala na savetima

Jupi
05.05.2016, 18:05
Jos ovo samo da znam sve se popunjava i salje online nema nista drugo u pitanju sem slanje sa svog email-a?

Zoja
05.05.2016, 18:13
Sve je online, nista ne saljete sa maila. Udjete u formular https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx sa vasim case brojem koji ste dobili kada ste saznali da ste izvuceni, popunite, submitujete ga i to je to :)

novmilan
05.05.2016, 21:57
Postovanje svima,

Zanima ma da li neko zna kako se odrdjedjuje lokacije gde ce biti odrzan intervju? U poruci gde sam obavesten o grin kardu pored case numbera stoji i post: Stockholm. Ja imam boraviste u jednoj od Skandinavskoh zemalja ali ne Svedskoj, i to sam prijavio prilikom prijavljivanja (zemlja gde trenutno zivim). Da li ovo znaci da lokacija intervjua biti Svedska?

Tikica
05.05.2016, 22:28
Postovanje svima,

Zanima ma da li neko zna kako se odrdjedjuje lokacije gde ce biti odrzan intervju? U poruci gde sam obavesten o grin kardu pored case numbera stoji i post: Stockholm. Ja imam boraviste u jednoj od Skandinavskoh zemalja ali ne Svedskoj, i to sam prijavio prilikom prijavljivanja (zemlja gde trenutno zivim). Da li ovo znaci da lokacija intervjua biti Svedska?

Čestitam :bravo:

Izgleda da je tako.
Da li si igrao sa Foreign state chargeability SERBIA?

Ako ti to ne odgovara, ne brini, imaš mogućnost da u DS260 obrascu izmeniš lokaciju intervjua.
Pod kojim si brojem okvirno izvučen?

Zozo
05.05.2016, 23:30
Čao Tikice, čao svim članovima

Jako sam srećan da mogu prijaviti da smo (ja, supruga + dvoje klinaca) izvučeni za DV2017!

Ovo je bio naš 4ti ili 5ti pokušaj, ne sećam se tačno (počeli smo 2012. godine).

Elem, već sam počeo popunjavati DS260 i stigao do sekcije "Mailing and Permanent Address Information" gde se traži adresa u SAD. Ja još uvek nemam tačnu predstavu gde bi to išli. Nemam nikog svog u Americi (osim bivših kolega amerikanaca) i nemam obećani-dogovoreni posao.

ŠTA UPISATI ???

Molim za savet svakoga ko ima ikakvog iskustva.

Hvala svima, unapred.

milan.b
06.05.2016, 12:00
ČESTITAM!!! :bravo:

Intervju očekujte okvirno u januaru. Okvirno kažem jer tačnu dinamiku je teško predvideti dok ne izadju makar prva dva biltena.
Poziv za intervju dobijate 6-8 nedelja pre samog intervjua.

Datum intervjua za broj poput vašeg zavisiće i od datuma slanja DS260. To znači da ako pošaljete u maju stižete na red u januaru, a ako bi npr. poslali u septembru može se desiti da vam intervju bude i marta meseca.

Hvala puno na odgovoru :)
Jedna dilema rešena. Ostaje još milion i jedna :grin:
Veruejem da ću na forumu naći dosta odgovora, a bogami će biti i pitanja ako mi nešto ne bude jasno (a sigurno će biti).

novmilan
06.05.2016, 16:34
Zahvaljejem :==D:

Inace ovo mi je drugi put da sam izvucen. Prvi put sam izvucen pre 5 godina medju onih nesretnih 22000 kojima je grin kard ponisten. Tada sam vec bio poslao popunjen formular u Kentaki, a uspustva za popunjavanje sam cini me bas nasao bas na ovom forumu. Vec sad vidim da su se pravila promenila.

Uf ne ne secam se sta sam tacno popunio. Jedini se secam da sam naveo trenutnu zemlju boravka. Beograd mi mnogo vise odgovara od Stokholma. Znaci to moze da se promeni u DS260? Da li to znaci i da ako uspem da izvrsim promenu lokacije intervjua da se svi lekarski pregledi obavljaju u Srbiji? To bi mi mnogo vise odgovaralo!

Dobio sam broj malo veci od 8000. Sta to znaci? Mislim da bi mi najvise odgovaralo da imam intervju sledece godine kada bi i imao mnogo vise vremena da se bavim prikupljanjem neophodnih dokumenata.

Veliki pozdrav

Čestitam :bravo:

Izgleda da je tako.
Da li si igrao sa Foreign state chargeability SERBIA?

Ako ti to ne odgovara, ne brini, imaš mogućnost da u DS260 obrascu izmeniš lokaciju intervjua.
Pod kojim si brojem okvirno izvučen?

Zoja
06.05.2016, 17:16
Zahvaljejem :==D:

Inace ovo mi je drugi put da sam izvucen. Prvi put sam izvucen pre 5 godina medju onih nesretnih 22000 kojima je grin kard ponisten. Tada sam vec bio poslao popunjen formular u Kentaki, a uspustva za popunjavanje sam cini me bas nasao bas na ovom forumu. Vec sad vidim da su se pravila promenila.

Uf ne ne secam se sta sam tacno popunio. Jedini se secam da sam naveo trenutnu zemlju boravka. Beograd mi mnogo vise odgovara od Stokholma. Znaci to moze da se promeni u DS260? Da li to znaci i da ako uspem da izvrsim promenu lokacije intervjua da se svi lekarski pregledi obavljaju u Srbiji? To bi mi mnogo vise odgovaralo!

Dobio sam broj malo veci od 8000. Sta to znaci? Mislim da bi mi najvise odgovaralo da imam intervju sledece godine kada bi i imao mnogo vise vremena da se bavim prikupljanjem neophodnih dokumenata.

Veliki pozdrav

Cestitam! :1081:

Moze da se promeni u DS260 ambasada u kojoj zelis da se odrzi intervju. Sto se lekarskog pregleda tice sigurno da moze u Beogradu da se obavi ako ce tu biti i intervju.
Broj spada u nize i ako bi sad poslao ds260, verovatno bi stigao na red za intervju vec ove godine, ako posmatramo proslogodisnji trend. Tako da ukoliko ti vise odgovara sledeca godina, onda ti savetujem da kasnije posaljes ds260, sacekaj koji mesec i onda salji. :)

stojan89
06.05.2016, 17:41
Pozdrav

Izvucen sam za 2017 godinu,i pojma nemam sta ide dalje :) Citam ove forume,skontao sam da ce trebati lekarski,prijava neka,viziranje,ali je sve razbacano. Molio bih ako ima neko sa skorasnjim iskustvom da mi se javi na preko fb na chatu da mi pomogne oko ovoga.

Link je https://www.facebook.com/stojan.petrovic.35

voja82
06.05.2016, 18:15
1. Popunis sad u Maju DS260 - ovo je link za logovanje za DS260 https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
2. od Avgusta pratis VisaBulletin sajt ( https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html ), na tom sajtu izbacuju opsege brojeva, kada ce koji opseg da ima intervju, kada vidis da je tvoj broj u opsegu brojeva za oktobar ili novembar, odes ponovo na stranicu gde si proveravao da li si izvucen, ulogujes se i tu ce ti tada biti promenjen status, odnosno imaces zakazan datum i vreme intervjua u ambasadi SAD
3. Kada vidis datum itervjua zoves lekarsku ambulantu i zakazujes lakarski pregled. evo link za lekarski pregled http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205&highlight=ambulante
4. U medjuvremenu skupljas preostalu dokumentaciju potrebnu za intervju u ambasadi.

To je to ukratko, nadam se da ti je sada malo jasnije, procesljaj ovaj forum jer imas apsolutno sve objasnjeno korak po korak sta ti treba.

Kilimandzaro
07.05.2016, 18:29
Vec sam pisala na temi psihologije ali i ovde da napisem. Izvukla sam mali broj 23**. A ne odgovara nam da pre sledeceg juna dodjemo (zbog dece, skole, finansija). Shvatila sam da moze i kasnije da se posalje formular, ali sam naletela na neke postove gde su ljudi imali problem s tim (doduse imali su veliki broj i bila je 2014. problematicna godina.

Nisam naisla na temu koja se bavi iskljucivo ovakvim pitanjem - tj. da tu ima nesto o odlaganju intervjua ili odlaganju viziranja (na te "termine"sam naisla) pa ako neko moze da mi da link.

A takodje me zanima kad izlazi prvi Visa Bulletin.
Hvala vam divni ste sto postojite!

Tikica
07.05.2016, 23:11
Vec sam pisala na temi psihologije ali i ovde da napisem. Izvukla sam mali broj 23**. A ne odgovara nam da pre sledeceg juna dodjemo (zbog dece, skole, finansija). Shvatila sam da moze i kasnije da se posalje formular, ali sam naletela na neke postove gde su ljudi imali problem s tim (doduse imali su veliki broj i bila je 2014. problematicna godina.

Nisam naisla na temu koja se bavi iskljucivo ovakvim pitanjem - tj. da tu ima nesto o odlaganju intervjua ili odlaganju viziranja (na te "termine"sam naisla) pa ako neko moze da mi da link.

A takodje me zanima kad izlazi prvi Visa Bulletin.
Hvala vam divni ste sto postojite!

Kilimandzaro moje lično mišljenje je da sa tako malim brojem zaista ne treba da strahuješ i ne vidim nikakav problem da obrazac popuniš malo kasnije u junu/julu mesecu. Kada neko ima veliki broj, situacija je dosta drugačija.
Evo pogledaj tabelu za DV2016 (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kQvyIBi9FrcV9JM72Ux4KE5_IXe_rJCrkPFSA8WRZQQ/edit?pref=2&pli=1#gid=0), a pogledaj i tabelu za DV2015 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1417&page=62) , pa prosudi sama. Imaš kolonu sa datumom slanja DS260 i kolonu sa datumom intervjua. Mislim da sa slanjem u julu najkasnije možeš stići na red u martu.
Tačno je da u koliko te stave na AP dobijanje vize može da se prolongira, ali ni sa ranim slanjem tu nećeš proći mnogo bolje (eno ti slučaj iz DV2016 generacije još od početka decembra su ljudi na AP).

Meni je takođe odgovaralo da idem što kasnije, pa ti dajem savet iz svog ugla. Svakako na kraju ipak ćeš morati sama da odlučiš, i uradi onako kako ćeš se ti osećati mirnije! :;D:
Od intervjua svakako imaš rok od skoro 6 meseci da uđeš u USA.

Prvi (septembarski) Visa Bulletin u kome će se naći i podaci za DV2017 izaćiće početkom avgusta meseca.

A da, i na kraju evo teme koju si tražila Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=575&highlight=odlaganje+intervjua).

Kilimandzaro
08.05.2016, 02:13
Hvala Tikice puno! U medjuvremenu otkrih pretragu (a bas sam se pitala sto je nema na forumu :P) i nadjoh temu, pocela sam da je citam. Od insomnije sam malo brain death :D Bolje da se ne javljam dok se ne normalizujem :blink:

slaven ignjatovic
08.05.2016, 16:30
Zdravo, svima. Polako se privikavam na konfuziju podataka i oni se polako pocinju sredjivati u mojoj glavi. Imao sam neke dileme u vezi sa skolom, posto sam tri razreda zavrsio u BiH, a cetvrti u Srbiji redovn . Mislim da to nece biti problem. Sad imam jednu drugu problematiku. Ratno je vrijeme i izbjeglicka s eporodica seli, imao sam 5 adresa poslije 16. godine, od kojih 4 u BiH i jednu u Srbiji. Navodim li sve te adrse i tacne datume od kad do kad sam na njima boravio? Da li iz svih gradova vadim izvod o nekaznjavanju i nosudjivanosti? Stvarno se ne sjecam od kada sam gdje i do kada boravio. Vidim da u DS 260 traže datume. Volio bih čiti i vaša mišljenja. Pozdrav

slaven ignjatovic
08.05.2016, 18:44
Po dosadasnjim iskustvima sa intervjua teba poneti i diplomu i svedocanstva. Sva vezano za intervju mozete pogledati na linku http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5

Sto se tice prebivalista, logika nalaze da bi vam trebalo uverenje ali to ce iskusniji clanovi koji su se dotakli te problematike da kazu. Da li ste tada bili prijavljeni u Srbiji?

Da, nadjoh u moru dokumenata i taj papir. Bio sam prijavljen, tako da postoji reistracija. Hvala vam svima

milica.mica
08.05.2016, 19:37

:no::no::no:Ne pojavljuje se ništa na ovom linku.U čemu je problem?Piše da stanica nije pronađena

BetterFuture
08.05.2016, 19:42
:no::no::no:Ne pojavljuje se ništa na ovom linku.U čemu je problem?Piše da stanica nije pronađena

Vratite se malo unazad. Tikica je dala link ka svom drive-u gde je postavila taj dokument.

Jupi
09.05.2016, 13:58
Meni posos istice u martu 2020 godine jel to nije problem kad se popunjava posto mi je neko rekao da mora bar 5 godina da vazi jos.Da znam ako treba i ja nov da vadim!?
Hvala

johnywalker
09.05.2016, 14:14
nema potrebe da vadis novi pasos. taj je sasvim OK.

milica.mica
09.05.2016, 20:19
Vratite se malo unazad. Tikica je dala link ka svom drive-u gde je postavila taj dokument.

Hvala na obaveštenju! Našla sam.I svaka čast Tikici na uloženom trudu.

zmija
10.05.2016, 15:18
Zdravo svima izvucen sam za green card i imam pitanje ppsto mi pasos istice 2017 izvadicu novi nije to problem jel bolje da stavim taj stari u ds260 darum isteka i to ili da sacekam 10-15 dana dok mi ne bude gotov novi ali nzm hoce li biti prekasno za slanje dsa tada sa obzirom da je danas 10ti, fala

zmija
10.05.2016, 16:29
Zdravo svima izvucen sam za green card i imam pitanje ppsto mi pasos istice 2017 izvadicu novi nije to problem jel bolje da stavim taj stari u ds260 darum isteka i to ili da sacekam 10-15 dana dok mi ne bude gotov novi ali nzm hoce li biti prekasno za slanje dsa tada sa obzirom da je danas 10ti, fala
I jos nesto prosle god nisam prosao na work and travel razgovoru zbog par ispita znam da to nema veze sa ovom temom ali ima veze sto sam naveo da nemam nikog u americi a ustvari imam oca ali kao da ga nemam tako da onoznate vec da ne duzim nebitno mene interesuje posto nismo na istim prezimenima ja sam na majcinom a vamo u formularu pise za oca podatke i adresa pa sta je pametno da napisem mogu li oni provjeriti to

zmija
10.05.2016, 17:04
I jos nesto prosle god nisam prosao na work and travel razgovoru zbog par ispita znam da to nema veze sa ovom temom ali ima veze sto sam naveo da nemam nikog u americi a ustvari imam oca ali kao da ga nemam tako da onoznate vec da ne duzim nebitno mene interesuje posto nismo na istim prezimenima ja sam na majcinom a vamo u formularu pise za oca podatke i adresa pa sta je pametno da napisem mogu li oni provjeriti to

Edit 3x ja se izvinjavam ali stvarno nemam pojma nista a onaj broj 2017xxxx mi je 9000-9100 da ne pisem sad tacno koji ima li to kakve veze sa slanjem dsa

ana009
10.05.2016, 17:27
Koliko ja znam, ko i gde ti je otac nema uticaja da li ces dobiti vizu. Podatke moras ispuniti tacno, jer KCC, a posle i ambasada, proverava sve podatke. E sad sta oni tacno mogu da provere, mi ne znamo, ali svakako ako pronadju neistinite podatke nece ti dati GC. Sta ti pise u izvodu iz maticne knjige?
Inace, po tvom broju bi intervju mogao da bude u novembru, ako bude kao prosle godine i ako ds posaljes u maju. Ako ds posaljes na primer u junu, intervju moze biti u decembru (avgust-u februaru)... to ti je otprilike i ne uzimaj za 100% tacnu informaciju. Pratices 'bulletin' za cut-off i imas vremena da procitas forum pre nego sto posaljes DS.

zmija
10.05.2016, 18:04
Koliko ja znam, ko i gde ti je otac nema uticaja da li ces dobiti vizu. Podatke moras ispuniti tacno, jer KCC, a posle i ambasada, proverava sve podatke. E sad sta oni tacno mogu da provere, mi ne znamo, ali svakako ako pronadju neistinite podatke nece ti dati GC. Sta ti pise u izvodu iz maticne knjige?
Inace, po tvom broju bi intervju mogao da bude u novembru, ako bude kao prosle godine i ako ds posaljes u maju. Ako ds posaljes na primer u junu, intervju moze biti u decembru (avgust-u februaru)... to ti je otprilike i ne uzimaj za 100% tacnu informaciju. Pratices 'bulletin' za cut-off i imas vremena da procitas forum pre nego sto posaljes DS.

Koliko sam skontao nemoram zuriti sa slanjem dsa jos, jer cekam pasos jos 15tak dana, a sto se tice maticne knjige pise mi majcino prezime ako na to mislis

ana009
10.05.2016, 18:31
Ne moras zuriti da posaljes DS, dok ti ne stigne pasos procitaj natenane prva tri podforuma :) a za izvod sam pitala da li pise ime oca? Ako ne pise nista za njegove podatke-verovatno je i to moguce, pretpostavljam da ni ne treba da ih unosis u DS.

Dukeduki
11.05.2016, 08:08
Pozdrav svima....
izvucen sam na lutriji i interesuje me vise informacija o formularu za apliciranje koji treba da se popuni pre odlaska na razgovor u ambasadi...nisam mogao da otvorim dokment od jednog clana sa prevedenim formulaom, pa me interesuje ko moze malo vise da mi isprica o tome,hvala !

Kuguar
11.05.2016, 08:43
Pozdrav svima.... izvucen sam na lutriji i interesuje me vise informacija o formularu za apliciranje koji treba da se popuni pre odlaska na razgovor u ambasadi...nisam mogao da otvorim dokment od jednog clana sa prevedenim formulaom, pa me interesuje ko moze malo vise da mi isprica o tome,hvala !

Samo par postova ispod, tačnije 7, imas veliki post vezan samo za DS obrazac. Ima preko 20 stranica, pa kreni lagano sa citanjem. Ovo je neka druga tema, vezana za preveden DS obrazac...

rkoma1986
16.05.2016, 13:31
Jedno pitanje vezano za samo slanje DS260... To je prvi korak koji radim nakon saznanja da sam SELECTED? Do kad imam fore da ga posaljem, posto mi odgovara da ga posaljem sto kasnije, i da li taj datum slanja ima neke veze sa mojim CN-om, koji je 10 000, tj da li to znaci da moram da ga posaljem ranije?

plax
16.05.2016, 14:24
I ja bih voleo da saznam odgovor na to pitanje?? Do kada može da se čeka sa slanjem DS-a?? Unapred zahvalan..

B&V
16.05.2016, 17:38
Jedno pitanje vezano za samo slanje DS260... To je prvi korak koji radim nakon saznanja da sam SELECTED? Do kad imam fore da ga posaljem, posto mi odgovara da ga posaljem sto kasnije, i da li taj datum slanja ima neke veze sa mojim CN-om, koji je 10 000, tj da li to znaci da moram da ga posaljem ranije?

Da to je prvi korak nakon izvlacenja. Tvoj broj je u proslom(trenutnom) ciklusu bio u novembarskom roku, koliko se secam, sto implicira da ce mozda ove godine tvoj broj biti najverovatnije u novembru ili kasnije. Nekim cudom i ranije. Al malo verovatno. Prema nekim grubim racunicama izvedenim iz raznoraznih iskuatava njima treba oko 2-3 meseca za obradu tvog DS-260 obrasca, sto znaci da bi bilo pozeljno poslati ga do pocetka avgusta.

Jupi
16.05.2016, 22:34
Molim za jednu pomoc oko formulara kako za decu posto mi je cerka djak osnovne skole kako sad u vezi nje da popunim skolovanje jer ona ide u u skolu ali nikako ne mogu navesti od do!?Znaci mogu upisati datum skolovanja ali ne mogu SAVE zato sto nema kraj skolovanja.

Zana
16.05.2016, 22:51
Molim za jednu pomoc oko formulara kako za decu posto mi je cerka djak osnovne skole kako sad u vezi nje da popunim skolovanje jer ona ide u u skolu ali nikako ne mogu navesti od do!?Znaci mogu upisati datum skolovanja ali ne mogu SAVE zato sto nema kraj skolovanja.

Gde je to pitanje, na formularu deteta ili vasem? Ja sad gledam popunjenu formu za decu i nema nista za skolovanje - ima personal information, family information, previous USA travel and security information. Nemam uopste deo za skolu.

Jupi
16.05.2016, 23:11
Oprostite doslo je do zabune izmedju mene i supruge tek sad sam i ja video a ona je mene pogresno obavestila

Zana
16.05.2016, 23:24
Oprostite doslo je do zabune izmedju mene i supruge tek sad sam i ja video a ona je mene pogresno obavestila

Nije problem :) bitno je samo da se sve uradi tacno i na vreme... nama je uzelo sate za cetiri forme, sistem nas je izlogovao svaki put kad na jednoj stranici provedemo malo duze vremena - na pola ne moze da se sacuva a kad izloguje, sve mora ponovo... valjda oni znaju razlog zasto su to tako uradili :grin: iskreno, lakse je bilo nama onomad da popunjavamo papirne formulare, nego ovo...

slucajni_prolaznik
17.05.2016, 00:00
Nije problem :) bitno je samo da se sve uradi tacno i na vreme... nama je uzelo sate za cetiri forme, sistem nas je izlogovao svaki put kad na jednoj stranici provedemo malo duze vremena - na pola ne moze da se sacuva a kad izloguje, sve mora ponovo... valjda oni znaju razlog zasto su to tako uradili :grin: iskreno, lakse je bilo nama onomad da popunjavamo papirne formulare, nego ovo...

Meni je sve to sa izlogovanjem posle izvesnog vremena, mada si aktivan na stranici, delovalo kao drugi krug eliminacije: ko odustane - ne prolazi. :obrva:

Tikica
17.05.2016, 00:55
Do kad imam fore da ga posaljem, posto mi odgovara da ga posaljem sto kasnije, i da li taj datum slanja ima neke veze sa mojim CN-om, koji je 10 000, tj da li to znaci da moram da ga posaljem ranije?

I ja bih voleo da saznam odgovor na to pitanje?? Do kada može da se čeka sa slanjem DS-a?? Unapred zahvalan..

Evo ovako, nadam se daće posle ovoga biti jasnije :grin:

Kada ćete slati DS260 zavisi od toga koji je vaš CN i kada želite intervju.

1. Ako je vaš broj recimo do 14000 i želite da imate intervju što pre, onda je najbolje da obrazac pošaljete takođe što pre (maj, eventualno početak juna).
2. Ako imate visok broj (recimo iznad 27-30000 pa naviše) obrazac pošaljite što je pre moguće, jer se može desiti da na kraju procesa ostane malo viza i u tom slučaju viza vam može otići ispred nosa u ruke nekome ko je obrazac poslao pre vas.
3. Ako vam nije bitno kada će biti intervju, a imate broj koji nije visok, ne morate da žurite, stićićete na red kad god da pošaljete (dobro ne baš ako šaljete u julu, avgustu 2017 :blink:). Ako imate nizak broj koji brzo bude current, imaćete prednost u odnosu na sve brojeve koji još uvek nisu current. Ako je vaš broj preko 20 000, do trenutka dok budete current veći deo DS260 obrazaca biće već procesiran, pa ćete tako stići na red onda kada bi i inače imali intervju (ovo je recimo moj lični primer, broj 22000, DS 260 poslat u drugoj polovini oktobra).
4. Ako želite da intervju imate što kasnije, a imate nizak broj, onda i obrazac šaljite kasnije. Koliko kasnije, morate da procenite sami!

Tehnički ne postoji krajnji rok za slanje DS260 (rok je pre kraja fiskalne godine). Međutim ako znamo da im za obradu treba okvirno 2-3 meseca, krajnji rok za slanje bi bio recimo april/maj 2017, kako bi uhvatili poslednji voz intervjua u septembru.

Ipak, zbog mogućnosti da vas stave na administraturnu proceduru, ne treba se puno igrati sa kasnim datumima intervjua, jer u tom slučaju možete ostati bez vize. Recimo da je za slučajeve 3. i 4. po mom mišljenju ok poslati najkasnije do kraja oktobra.

Imajte u vidu da i otključavanje obrasca može da prolongira proces! (što opet neki ljudi i koriste kako bi malo odložili intervju :obrva:).

rkoma1986
17.05.2016, 11:52
Hvala na prilicno jasnom odgovoru.. Ja sam cuo neke price da kao, ako ne posaljem u roku od mesec dana, postoji mogucnost da izgubim pravo na zelenu kartu. E sad, nisam znao da DS260 moze da se salje i sledece godine o.O.. Poslacu ga tamo u julu, kapiram da je to skroz OK

nikolaknezevic
17.05.2016, 13:33
Pozdrav svima,

Popunio sam ds-260 vec narednog dana pomoću online aplikacije i poslao već narednog dana za mene, a dan kasnije i za ostale članove moje porodice. Gledam rubrike i vidim da je postojao još jedan formular za popunjavanje ranije kada je sve išlo poštom, pa čisto da proverim da li je ds-260 jedini formular kojeg je potrebno popuniti? Onlije aplikacija navodi samo ds260... Piše da je sve completed što se formulara tiče... Sad ide čekanje na mejl za datum intervjua...

Veliki pozz iz Novog Sada,

N

Tikica
17.05.2016, 13:55
Hvala na prilicno jasnom odgovoru.. Ja sam cuo neke price da kao, ako ne posaljem u roku od mesec dana, postoji mogucnost da izgubim pravo na zelenu kartu. E sad, nisam znao da DS260 moze da se salje i sledece godine o.O.. Poslacu ga tamo u julu, kapiram da je to skroz OK
Rekla-kazala priče...totalna glupost! Jul je sasvim ok, osim ako nemaš jako visok broj :;D:
... Gledam rubrike i vidim da je postojao još jedan formular za popunjavanje ranije kada je sve išlo poštom, pa čisto da proverim da li je ds-260 jedini formular kojeg je potrebno popuniti?
DS260 je sve što ti treba. Nema dodatnih obrazaca...bilo nekad. Uživaj do intervjua :)

nikolaknezevic
17.05.2016, 14:52
Rekla-kazala priče...totalna glupost! Jul je sasvim ok, osim ako nemaš jako visok broj :;D:

DS260 je sve što ti treba. Nema dodatnih obrazaca...bilo nekad. Uživaj do intervjua :)

Hvala na brzom odgovoru. Hoću, uz blagovremeno pripremanje dokumenata potrebnih za intervju, jer nemam visok broj... :)

BetterFuture
17.05.2016, 15:54
Jedna sugestija... Odgovore na pitanja o DS260 mozete procitati i na temi DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application (http://www.zelenalutrija.com/forum/DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application)

slucajni_prolaznik
17.05.2016, 19:12
Jedna sugestija... Odgovore na pitanja o DS260 mozete procitati i na temi DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application (http://www.zelenalutrija.com/forum/DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application)

Ovo bi trebalo da je link do teme o formularima za DV-2016 :
DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1573)

Jupi
17.05.2016, 23:18
Znate da zakon u Srbiji ne dozvoljava stalno zaposljenje tako da supruga ima posao po ugovorima na svakih 6 meseci neprekidno u 2 godine.Pa sad dali mora da se tamo u poslu navede na svakih 6 meseci od do i li mogu spojeno 2 godine jer nije joj se prekidao radni odnos.A isto postoji ono da se stiklira 2 godine treninga sto nama u tom poslu nije trazeno ni meni ni njoj pa sad ako se ne stiklira ne moze se upistati datum zaposljenja jer tu samo stoji od i ne mogu ga navesti!A ako ga ne stikliram ne mogu upisati datum sadasnjeg zaposlenja koje ide regularno bez prekida.

SEEUSAIC
18.05.2016, 04:12
Znate da zakon u Srbiji ne dozvoljava stalno zaposljenje tako da supruga ima posao po ugovorima na svakih 6 meseci neprekidno u 2 godine.Pa sad dali mora da se tamo u poslu navede na svakih 6 meseci od do i li mogu spojeno 2 godine jer nije joj se prekidao radni odnos.A isto postoji ono da se stiklira 2 godine treninga sto nama u tom poslu nije trazeno ni meni ni njoj pa sad ako se ne stiklira ne moze se upistati datum zaposljenja jer tu samo stoji od i ne mogu ga navesti!A ako ga ne stikliram ne mogu upisati datum sadasnjeg zaposlenja koje ide regularno bez prekida.

Izgleda da vi zelite da se kvalifikujete na osnovu radnog iskustva, a ne 12-godisnjeg skolovanja. U tom slucaju, aplikant mora da ima dve godine iskustva (na istoj poziciji, nebitno po kom zakonskom odnosu po tamosnjem zakonu) u poslednjih 5 godina a da posao (a ne poslodavac) ZAHTEVA minimum dve godine obuke (pod ovim se obicno podrazumeva neka vrsta skolovanja). Imajte u vidu da, ukoliko zelite da odete na osnovu radnog iskustva, to treba da bude nesto sto nije na nivou zanata - treba po O*Net datoteci da posao bude u grupi 4 ili 5, sa SVP od 7 ili vise. Ako ovim putem idete, onda mora da se stiklira to polje za 2 godine treninga. Takodje, posao stavite u kontinuitetu, bez obzira da li je ugovor o radu prekidan na dva dana izmedju ugovora kako bi se zadovoljile tamosnje zakonske odrednice. Bez obzira na sve, mozda je dobro da na intervjuu probate prvo preko skolovanja, a onda tek preko posla ukoliko ne prihvate obrazlozenje za maturski ispit od supruge.

Sup. Mod.

PipoMkd
18.05.2016, 12:44
Ako moze edna informacija, poso na forumov se utepav citanje a ne najdov takov slucaj.
Dali ima uloga za dobiavanje na GreenCard toa sto prethodno sum bil odbien za Work&Travel? Pred 3-4 godini imam aplicirano za WT no poradi toa sto bev nazad so ispitite ne dobiv. Prasanjeto mi e dali toa mi gi namaluva sansite za dobivanje na GreenCard? Seuste go nemam isprateno DS260 formularot pa cisto me interesirase dali toa ima nekakva uloga.

Edit: USte nesto, vo poleto State/Province, jas na samata lotarija imam pisano naselba, poradi toa sto kaj nas takvo neso ne postoi, me interesira dali vo DS-to ako go izostavam toa pole, odnosno go stikliram ona DOES NOT APPLY ke imam nekakov problem zoso ne mi se sovpagja so samata aplikacija za lotarijata...

Se nadevam bev dovolno jasen :)

Jupi
18.05.2016, 14:29
Mozda me niste razumeli sta sam zelo da pitam ako ne stikliram 2 godine treninga nemam mogucnost da upisem pocetak sadasnjeg posla na to sam mislio!A nama ne treba 2 godine radnog iskustva ili treninga sto su oni dali da se stiklira.Ovo nema veze sa diplomom sve je uredno zavrseno nista vandredno tako da na inetrvju ce i sami videti.

Jupi
18.05.2016, 15:31
http://s32.postimg.org/t6f0y78g5/Untitled.jpg
Mislio sam na ovo!!!Ja ovo nemam ponudjeno verovatno zato sto je ona nosilac,znaci ona ima a ja ne zato sam i pitao jer me zbunilo :)

SEEUSAIC
18.05.2016, 18:46
http://s32.postimg.org/t6f0y78g5/Untitled.jpg
Mislio sam na ovo!!!Ja ovo nemam ponudjeno verovatno zato sto je ona nosilac,znaci ona ima a ja ne zato sam i pitao jer me zbunilo :)

Sta ste prijavili kao skolovanje kod supruge?

Da se ponovimo, dve godine treninga ne zavisi od toga sta je vama poslodavac trazio, vec od pozicije. Na primer, pozicija blagajnik zahteva dve godine treninga i u pitanju je oficijalno skolovanje. Pozicija kasir/ka ne zahteva nikakav trening (skolovanje), mozda 15 dana obuke.

Kao sto smo vam rekli, stiklirajte to polje za svaki slucaj.
Sup.Mod.

Jupi
18.05.2016, 19:20
Farmaceutski tehnicar je ona!
A za mene ne postoji to da stikliram!Vereovatno i ne treba.
Hvala na odgovoru :)

Tonke
18.05.2016, 22:58
Ljudi,

Jedno pitanje: Pre 5-6 godina, priveden na treznjenje, pusten ujutru a krajnji ishod cele je PREKRSAJNA prijava za narusavanje javnog reda i mira. Da li napisati YES kod onog pitanja jesam li ikada hapsen i osudjivan. Posto je ovo bilo treznjenje, i ne vidi se u evidenciji. Dobicu potvrdu od suda da nisam osudjivan, ovu iz MUP do sad nisam vadio.

Hvala na svakmo savetu :D

bokiit
24.05.2016, 20:01
Drustvo , evo da vam javimo - upravo smo kompletirali nase ds-ove:bravo:
Sad ide za mene period uzivanja a za zenu period iscekivanja i blage nervoze :) Moze pivo ?:drool:

bokiit
28.05.2016, 12:22
Drugari , malo pitanje, u DS kad smo popunjavali , zena je greskom napisala sadasnje umesto devojackog prezimena svoje majke. Koliko to moze da bude problem ? I jos jednu gresku je napravila a to je ime srednje skole je stavila na srpskom, dakle 1. ekonomska skola.

DS260 je poslat , da li da ih cimamo da otkljucavaju ds radi ispravke?

Jupi
28.05.2016, 13:52
Bokit za to prezime ne znam da ti dam tacan odgovor i mislim da bas nece traziti dlaku u jajetu i imati problema u vezi toga....i nas ceka intervju pa iskreno morace neko iskusan ti reci sta i kako jer sam pocetnik u ovom kao i ti :) A sto se tice skole i mi smo sve to na Srpskom jeziku popunjavali znaci kako su mene obavestili i kako sam se raspitivao je da naziv skole pises kakav jeste pravi na nasem jeziku.Nadam se da ne gresim verovatno ce neko koje prosao sve ovo da te bolje obavesti :)

markos85
30.05.2016, 15:37
Cao drugari, spremam se da uskoro krenem sa popunjavanjem DS-260 obrasca. Video sam bosansku verziju i do sada imam samo dve nedoumice, a obe su vezane za prebivaliste :

1. "Permanent address", ja imam ujaka koji zivi u Clevelandu, ali ako se ukaze prilika ja bih pre gadjao neki IT grad... Da li da upisem njegovu adresu ili da ostavim prazno ili nesto trece ? :wacko:

2. "Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed ? - Da li ovde misle na srpsku adresu ili tu americku koju (ne) budem naveo?

Pozdrav,
M.S.

Tomislav1970
31.05.2016, 02:33
Cao drugari, spremam se da uskoro krenem sa popunjavanjem DS-260 obrasca. Video sam bosansku verziju i do sada imam samo dve nedoumice, a obe su vezane za prebivaliste :

1. "Permanent address", ja imam ujaka koji zivi u Clevelandu, ali ako se ukaze prilika ja bih pre gadjao neki IT grad... Da li da upisem njegovu adresu ili da ostavim prazno ili nesto trece ? :wacko:

2. "Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed ? - Da li ovde misle na srpsku adresu ili tu americku koju (ne) budem naveo?

Pozdrav,
M.S.

1. kada udjes u SAD mozes da promijenis adresu koju si upisao u DS260, kako na samom aerodromu, tako i kasnije
2. americku

rkoma1986
31.05.2016, 13:02
Ljudi, da li moze neko da napise, sta mi je od dokumenata potrebno pri popunjavanju DS-260? Zakazao sam vencanje za sredinu jula pa posle toga devojka vadi nova dokumenta i onda sledi popunjavanje DS-260. Pa da znamo i za mene i za nju sta je sve potrebno? Hvala unapred

Kilimandzaro
31.05.2016, 13:11
Pasosi
Prebivalista (mi smo morali da izvadimo potvrde o prebivalistu iz Ljermontove jer traze tacno vreme, a za njih su ti potrebni izvodi)
Vencanica (mada mislim da ide samo datum a i imacete je svakako).
Pogledaj preveden formular i po tome ces znati.

stojan89
01.06.2016, 13:50
Otvorim ovaj dokument i izbaci mi Error 404 file not found?

Tomislav1970
01.06.2016, 13:59
Otvorim ovaj dokument i izbaci mi Error 404 file not found?

Pretpostavljam da pricas o dokumentu koji je postavljen na pocetku teme.
Nastavi da citas pa ces da dodjes do posta gdje je dokument postavljen ponovo

harmonija
02.06.2016, 18:48
Dragi forumasi, upucujem vam srdacan pozdrav.

I ja sam medju vama i ovom generacijom 2017. Muz je nosilac, ali sam ja zaduzena za istrazivanje. Mnogo sam saznala i naucila dosad na forumu, tako da zasad nemam nikakvo pitanje.
Zelim vam svima da korak po korak zavrsimo uspjesno ovu proceduru i srecno okrenemo novu stranicu. Ovdje ostavljam post posto smo svi jos na pocetku i informisemo se o DS 260

Nas broj je 15xxx
Pozdrav

makon87
30.06.2016, 23:32
Pozdrav svima,
gledao sam ovaj prevedeni ds260 na bosanski i tamo pita da li ste ikada podneli zahtev za SSN broj? ja sam 2011. godine bio u USA preko Work&Travel i tada sam dobio SSN na kome pise valid for work only with dhs authorization. E sad hteo sam da pitam da li je to validan SSN ili je to bilo nesto sto je trajalo samo tokom tog Work&Travel programa?
Unapred hvala na odgovoru.

BetterFuture
01.07.2016, 01:33
Pozdrav svima,
gledao sam ovaj prevedeni ds260 na bosanski i tamo pita da li ste ikada podneli zahtev za SSN broj? ja sam 2011. godine bio u USA preko Work&Travel i tada sam dobio SSN na kome pise valid for work only with dhs authorization. E sad hteo sam da pitam da li je to validan SSN ili je to bilo nesto sto je trajalo samo tokom tog Work&Travel programa?
Unapred hvala na odgovoru.

Molim da malo pretrazite forum, postoji posebna tema za SSN & GC. Odgovor na Vase pitanje je ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=62038&postcount=510)

zmija
21.07.2016, 18:29
zdravo kompletirao sam popunjavanje ds 30maja i imam case number ispod 9100 ali jos nisam dobio povratni email, da li je to uobicajeno i koliko bi jos trebao cekati otprilike

zmija
21.07.2016, 18:56
zdravo kompletirao sam popunjavanje ds 30maja i imam case number ispod 9100 ali jos nisam dobio povratni email, da li je to uobicajeno i koliko bi jos trebao cekati otprilike
https://s31.postimg.org/xujts5457/vi2za.jpg
jel to to ili treba jos nesto popuniti

zmija
21.07.2016, 19:38
eh ovako sad još jedno pitanje, pošto sam ja predao već ds formular da ja sam idem, al mi je pala na pamet ideja da se ženim iz koristi naravno :D da ne budem pogrešno shvatan, da li sad povlačenje dsa koji sam ja predao 30 maja i predavanje novog sa tom ženom ima uticaj na pomjeranje mog intervijua ili nema pošto u suštini ja predajem novi ds sa novim podacima za mene i tu ženu,

SEEUSAIC
21.07.2016, 20:10
eh ovako sad još jedno pitanje, pošto sam ja predao već ds formular da ja sam idem, al mi je pala na pamet ideja da se ženim iz koristi naravno :D da ne budem pogrešno shvatan, da li sad povlačenje dsa koji sam ja predao 30 maja i predavanje novog sa tom ženom ima uticaj na pomjeranje mog intervijua ili nema pošto u suštini ja predajem novi ds sa novim podacima za mene i tu ženu,

Cilj Foruma Zelena Lutrija je da pomogne ucesnicima u DV Lottery programu sa aplikacijama, procedurama i procesom imigracije. Ono sto Forum nije je posrednik za zenidbu i udadbu u cilju zloubotrebe imigracionih beneficija, kao ni portal za istresanje raznih homofobicnih, rasistickih i drugih diskriminacionih frustracija.

Vas post nije izbrisan kako bi se jos jednom pokazalo sta je moguci razlog za udaljavanje sa Foruma na mesec dana, potecijalno za stalno ukoliko se ovakvi postovi ponove.

Hvala na razumevanju.
Sup.Mod.

BetterFuture
21.07.2016, 20:14

Ds260 se ne brise nego se menja, a svaki konzul ce odmah shvatiti da ste se vencali iz koristi jer nemate nikakvu zajednicku istoriju. Dakle, ne radite to!

EDIT: Sada sam video da je moderator vec odgovorio...

Roberto
05.09.2016, 23:02
Imam jedno pitanje, kada se popunjava ds obrazac, moras da se upise kod koga ides, ako sam dobro razumeo on ce da mi bude sponzor. Da li on mora da ima pasos, ili moze da zivi tamo i da je u procesu sticanja zelene karte?

I da li je kasno da se sada posalje ds obrazac?

bokiit
06.09.2016, 08:51
Imam jedno pitanje, kada se popunjava ds obrazac, moras da se upise kod koga ides, ako sam dobro razumeo on ce da mi bude sponzor. Da li on mora da ima pasos, ili moze da zivi tamo i da je u procesu sticanja zelene karte?

I da li je kasno da se sada posalje ds obrazac?

Cekaj dal je moguce da si imao celo leto da makar procitas forum i vidis sta te ceka u procesu,da si ostavio sve za sam kraj i da sad nemas pojma sta da radis. Zapeo si kod toliko puta objasnjenog pitanja. Ti ocigledno nisi ni mislio da ides u Usa, i prijavio si se eto onako. Na kraju si izvucen i samo za dzabe nekom ko zeli da pobegne odavde zauzeo mesto. Ne znam sta da ti kazem, bices jedan od onih koji ce nekako da ode tamo, bice 2 meseca "nece sw snaci" i vratiti se nazad i krenuti da buse i lutriju i Ameriku i nase ljide koje su otisli.

P.s. Nikakav "sponzor" ti se ne trazi, niti je bitno koji je on faktor u Americi. Treba da te pustimo da kopas po forumu. To sto traze adresu gde ides u Usa je kako bi ti poslali SN i Gc. Mozes staviti sad u DS i adresu hotela u kom ces odsesti pa posle to na ulasku promeniti.

Roberto
06.09.2016, 11:30
Da li cu da budem jedan od onih koji ce da puste da probadne green card i uzeti nekom mesto ko hoce da pobegne odavde to je moj problem a ne tvoj ili bilo ciji drugi. Iscitao sam ceo forum kada sam izvucen ali su se izdesavale neke stvari u mom zivotu i ne mogu ici sada u USA. Za razliku od drugih koji su skontali da se ovde lose zivi i odjednom hoce da idu pa nisu dve godine izvuceni i kukaju kako nekom propadne green kard moja devojka i ja igramo vec 7 godina, tako da nemas prava da me prozivas!
Postavio sam ovo pitanje, jer sam odlucio da ipak posaljem ds obrazac i kada sam trazio od drugara adresu, rekao mi je da za svaki slucaj proverim jer kada je on prosle godine izvucen na lutriji i isao u USA morao je da upise sponzora pa je pisao nekog momka koji je tamo dobio njihov pasos, i to mi nije samo on rekao, nego jos jedan par koji su prosle godine otisli za USA. Tako da je moje pitanje na mestu, da li mi treba sponzor tamo koji je njihov drzavljanin ili ne? (posto ga nemam)
Za adresu sam dobio odgovor da mogu sada da upisem pa promenim pri ulasku....

bokiit
06.09.2016, 19:25
Da li cu da budem jedan od onih koji ce da puste da probadne green card i uzeti nekom mesto ko hoce da pobegne odavde to je moj problem a ne tvoj ili bilo ciji drugi. Iscitao sam ceo forum kada sam izvucen ali su se izdesavale neke stvari u mom zivotu i ne mogu ici sada u USA. Za razliku od drugih koji su skontali da se ovde lose zivi i odjednom hoce da idu pa nisu dve godine izvuceni i kukaju kako nekom propadne green kard moja devojka i ja igramo vec 7 godina, tako da nemas prava da me prozivas!
Postavio sam ovo pitanje, jer sam odlucio da ipak posaljem ds obrazac i kada sam trazio od drugara adresu, rekao mi je da za svaki slucaj proverim jer kada je on prosle godine izvucen na lutriji i isao u USA morao je da upise sponzora pa je pisao nekog momka koji je tamo dobio njihov pasos, i to mi nije samo on rekao, nego jos jedan par koji su prosle godine otisli za USA. Tako da je moje pitanje na mestu, da li mi treba sponzor tamo koji je njihov drzavljanin ili ne? (posto ga nemam)
Za adresu sam dobio odgovor da mogu sada da upisem pa promenim pri ulasku....

Upravo mene i meni slicnima traba da nas zanima dal ce neki takvi "neodlucni", "prijavio sam se iz dosade" "drug me naterao ja nisam hteo " itd da uzimaju nekima mesto. Kazes 7 godina pokusavas, pa 15dana pred istek slanja ds-a pitas sta sad. Od maja si imao vremena.. al aj nek bude da nije moje sta si cekao. Radi kako mislis. Sve u svemu mozes da navedes Po box kao adresu ,nadji na netu adresu iz grad gde hoces da ides. Drug ti je skroz ne bitan lik u prici. Mozda sam odreagovao jace malo, al to je sto mislim .

Roberto
07.09.2016, 00:22
Nisam poslao ranije DS jer sam cekao posao koji sam dobio , odlicni uslovi, dobro placen , normalno radno vreme, da ne pricam o odlicnom osiguranju koje me je najvise brinulo odlaskom u USA. Posto sam u isto vreme kada sam izvucen na lutriji zavrsio i evropski pasos, koji sam cekao da bi mogao da se zaposlim tamo gde sam zeleo.
Sada razmisljam da posaljem DS iskljucivo zbog devojke da moze da ode preko, jer hoce opet da ide da radi, pa da iskoristi priliku kada sam ja vec izvucen...
Jer sam ja odlucio da ne idem, jer ovakav posao sto sam dobio se ne odbija....
A kao sto sam rekao sve sam procitao u maju , informisao sam se i bilo je samo pitanje da li cu da se zenim odma ili prvo da popunjavam DS, pa smo ostavili prvo zenidbu, ali uleteo i ovaj posao, tako da je 2 u 1 ....

bokiit
07.09.2016, 10:00
Nisam poslao ranije DS jer sam cekao posao koji sam dobio , odlicni uslovi, dobro placen , normalno radno vreme, da ne pricam o odlicnom osiguranju koje me je najvise brinulo odlaskom u USA. Posto sam u isto vreme kada sam izvucen na lutriji zavrsio i evropski pasos, koji sam cekao da bi mogao da se zaposlim tamo gde sam zeleo.
Sada razmisljam da posaljem DS iskljucivo zbog devojke da moze da ode preko, jer hoce opet da ide da radi, pa da iskoristi priliku kada sam ja vec izvucen...
Jer sam ja odlucio da ne idem, jer ovakav posao sto sam dobio se ne odbija....
A kao sto sam rekao sve sam procitao u maju , informisao sam se i bilo je samo pitanje da li cu da se zenim odma ili prvo da popunjavam DS, pa smo ostavili prvo zenidbu, ali uleteo i ovaj posao, tako da je 2 u 1 ....

Ok, pazi samo na to da mogu i hoce da oduzmu GC posle izvesnog vremena ako vas nema u USA. Mislim da je taj period od oko godinu dana. U koliko taj posao sto ai dobio nisu zemlje skandinavije, garantujem da u usa mozes isto tako i bolji da nadjes. Sve u svemu,salji sto pre,ne znam koji si broj izvukao?

Roberto
07.09.2016, 12:57
Svedska je u pitanju. Znam kako ide za green card , preko 6 meseci treba biti u zemlji, ja cu uci u zemlju iskoristiti godisnji i izaci a devojka ce ostati pa ce pokupiti papire, usput cu popuniti onaj obrazan da mi produze povratak u zemlju pa ako odobre odobre, nikad se ne zna dal budem hteo preko, ako ne bar ce devojka imati dozvolu za rad i boravak.
Broj mi je oko 20hiljada.

damirb
10.09.2016, 23:53
Pozdrav svima,

malo cu i ovde da smaram sa pitanjima jer su vezana za popunjavanje DS-260.

Izvucen sam u drugom krugu i poslednje cifre su mi preko 25000 i koliko sam razumeo to znaci da ako sada popunim formular bicu pozvan na intervju okvirno u febraru-martu?

Iscitao sam gomilu tema i pokusavam obraditi sto vise informacija i sto pre popuniti formular, jer sam procitao da sto pre trebam to uraditi jer sam izvucen u drugom krugu i postoji sansa da se GC podele... Previse informacija i prevelik pritisak dovodode do toga da sam zbunjen :(

Dosao sam do dela Work/Education/Training i tu zapeo. Sta da stavljam u (present) primary occupation? Imam zavrsenu cetvorogodisnju masinsku skolu i taj posao nikada nisam radio niti bih zeleo da ga radim u buducnosti jer trenutno radim kao freelance programer i hteo bih takav posao da nadjem i u USA kada odem? (vodim se kao nezaposlen poslednjih 5+ godina)

U radnoj knjizici imam svega 2 meseca upisanog radnog staza za neki posao koji sam radio pre 7-8 godina i to je to.

Takodje, sta staviti za other occupations?

Za sada toliko.

Hvala

stanema
11.09.2016, 00:22
Dosao sam do dela Work/Education/Training i tu zapeo. Sta da stavljam u (present) primary occupation? Imam zavrsenu cetvorogodisnju masinsku skolu i taj posao nikada nisam radio niti bih zeleo da ga radim u buducnosti jer trenutno radim kao freelance programer i hteo bih takav posao da nadjem i u USA kada odem? (vodim se kao nezaposlen poslednjih 5+ godina)

U radnoj knjizici imam svega 2 meseca upisanog radnog staza za neki posao koji sam radio pre 7-8 godina i to je to.

Takodje, sta staviti za other occupations?

Za edukaciju navedi ono sto jeste, a za posao bolje napisi da si Self employed ______ (pa npr. developer, programmer... ili nesto tacnije) i navedi okvirno koliko dugo se bavis time.

Ja bih stavio da mi je posao "Self employed developer/programmer", a ona dva meseca bih stavio u "other occupations".

Najbitnije ti je da tacno ubacis skolu (imas srednju cetvorogodisnju), jer se po tome kvalifikujes, a ovo za posao i ako pogresis nije smak sveta.

Ako neko ima drugaciji predlog ili je imao slicnu situaciju neka napise.

damirb
11.09.2016, 20:52
Za edukaciju navedi ono sto jeste, a za posao bolje napisi da si Self employed ______ (pa npr. developer, programmer... ili nesto tacnije) i navedi okvirno koliko dugo se bavis time.

Ja bih stavio da mi je posao "Self employed developer/programmer", a ona dva meseca bih stavio u "other occupations".

Najbitnije ti je da tacno ubacis skolu (imas srednju cetvorogodisnju), jer se po tome kvalifikujes, a ovo za posao i ako pogresis nije smak sveta.

Ako neko ima drugaciji predlog ili je imao slicnu situaciju neka napise.

Da, ali problem je sto nasa drzava ne prepoznaje oblik "freelancer" u svojim zakonima i ja sam zvanicno nezaposlen...

Nisam self-employed jer nisam preduzetnik... Ima li neko drugi sta da stavim?

Da li se pod primary ocupation smatra da stavim zavrsenu skolu ili zaposlenje? Takodje, da li se pod other smatraju neki drugi oblici obrazovanja, zvanicni ili nezvanicni?

Ili se sve ovo jednostavno popunjava podacima u vezi posla?

Hvala :)

Mikimiki
11.09.2016, 22:20
Pozdrav svima evo da javim da sam izvucena pre par dana u drugom krugu i imam par pitanja.
-Prvo zanima me sta ste popunjavali u poljima rezervisanim za adrese deo koji je naznacen kao state/province, ili je to nebitan podatak,
-drugo moj case number je 24xxx, pa me zanima kakve su mi sanse za dobijanje poziva za intervju i da napomenem, dobila sam preko BIH.

BetterFuture
11.09.2016, 23:03
Pozdrav svima evo da javim da sam izvucena pre par dana u drugom krugu i imam par pitanja.
-Prvo zanima me sta ste popunjavali u poljima rezervisanim za adrese deo koji je naznacen kao state/province, ili je to nebitan podatak,
-drugo moj case number je 24xxx, pa me zanima kakve su mi sanse za dobijanje poziva za intervju i da napomenem, dobila sam preko BIH.
Čestitam i dobrodošli na forum! Na sledećem linku (https://drive.google.com/file/d/0B9pXtH2ENNhvc3JtQnV5UVNzQTA/view?usp=sharing) možete videti prevedeni DS-260 na bosanski (ne mojom zaslugom; član johnywalker se potrudio...)

stanema
12.09.2016, 09:28
Da, ali problem je sto nasa drzava ne prepoznaje oblik "freelancer" u svojim zakonima i ja sam zvanicno nezaposlen...

Da li se pod primary ocupation smatra da stavim zavrsenu skolu ili zaposlenje? Takodje, da li se pod other smatraju neki drugi oblici obrazovanja, zvanicni ili nezvanicni?

Onda najbolje nazovi ambasadu u Beogradu pa ih pitaj.
Immigrant Visas Contact (https://serbia.usembassy.gov/immigrant-visas.html)

slucajni_prolaznik
12.09.2016, 10:04

Pa kakve veze ima nasa drzava sa dokumentom koji ces da koristis radi odlaska u drugu? Mislim da bi trebalo da napises cime se bavis, na ovaj ili onaj nacin. A ako ih nazoves, najverovatnije je da ce ti reci 'da ih to previse i ne zanima ako se kvalifikujes preko skole' - mene su tako 'ohladili' kada sam pitao za promenu adrese u okviru Srbije.

damirb
12.09.2016, 10:13
Nazvacu ih danas i pitati, ali verujem da ce i mene ohladiti... :)

Ponovicu drugi deo mog pitanja, mozda mi mozete odgovoriti-Da li se pod primary ocupation smatra da stavim zavrsenu skolu ili zaposlenje? Takodje, da li se pod other smatraju neki drugi oblici obrazovanja, zvanicni ili nezvanicni?

Gledao sam i preveden formular na bosanski i verujem da je sve u vezi posla, ali bih da proverim...

Hvala

slucajni_prolaznik
12.09.2016, 10:21
Nazvacu ih danas i pitati, ali verujem da ce i mene ohladiti... :)

Ponovicu drugi deo mog pitanja, mozda mi mozete odgovoriti-Da li se pod primary ocupation smatra da stavim zavrsenu skolu ili zaposlenje? Takodje, da li se pod other smatraju neki drugi oblici obrazovanja, zvanicni ili nezvanicni?

Gledao sam i preveden formular na bosanski i verujem da je sve u vezi posla, ali bih da proverim...

Hvala

Occupation je definitivno zaposlenje. I sam sam zavrsio skroz druge skole od onoga cime se bavim - skole su mi 'jedna prica', a zaposlenje druga. Koliko se secam, to 'Other' sam hteo da popunim sa hobijem na koji intenzivno trosim vreme (nekome je to i posao), ali se nije moglo popuniti bez imena firme/organizacije, pa sam odustao. I nisam zvao da 'priupitam'...

damirb
12.09.2016, 10:23
uf... Pa sta onda staviti pod primarno zaposlenje za zvanicno nezaposlenu osobu?! 1000 pitanja za jedan prost dokument... Verujem zato sto puno zavisi od ovoga da se zato i pridaje toliko znacaj dokumentu :/

slucajni_prolaznik
12.09.2016, 10:25
uf... Pa sta onda staviti pod primarno zaposlenje za zvanicno nezaposlenu osobu?! 1000 pitanja za jedan prost dokument... Verujem zato sto puno zavisi od ovoga da se zato i pridaje toliko znacaj dokumentu :/

Pa programmer, developer, kako god da zoves svoj posao. Pod firma stavi 'Self-employed', bez obzira sto nemas firmu.

stanema
12.09.2016, 13:11

Srbija vas vidi kao nezaposlenu osobu, SAD vas vidi kao osobu koja se kvalifikuje pomocu cetvorogodisnje skole. Tu kod zanimanja (kod primary i/ili kod secondary) je bitno da niste Norco dealer, boss, Mafia worker, i da se ne bavite drugim kriminalnim aktivnostima, a ima i dosta drugih pitanja bas na temu droge i kriminala.
Cak sta vise, mozete secondary da ostavite i prazno i da stavite da ste nezaposlen kod primary, ali bi vas verovatno u ambasadi na intervjuu pitali kako se odrzavate, i opet biste rekli ono o cemu mi pricamo ovde. A DS-260 ne predstavlja nikakav CV/Resume za poslodavce u SAD.

Mikimiki
12.09.2016, 16:04
Čestitam i dobrodošli na forum! Na sledećem linku (https://drive.google.com/file/d/0B9pXtH2ENNhvc3JtQnV5UVNzQTA/view?usp=sharing) možete videti prevedeni DS-260 na bosanski (ne mojom zaslugom; član johnywalker se potrudio...)

hvala na savetima, zanima me jos jedna stvar, da li ima veze case numb sa drzavom ili se gledaju svi brojevi za evropu zbirno
da bude jasnije, na primer moj je 2017EU00024xxx, da li to znaci ako se u ovih prvih "sigurnih" 20000 evropljana diskvalifikuje 5000, ja dobijam poziv na razgovor
gledala sam neke statistike, i od prilike svi ispod 35000 dobiju sansu za intervju, i takodje brojevi oko moga broja dodju na red u februaru, martu, znaci na polovini procesne godine 01.10.2016.-30.09.2017.

Mikimiki
13.09.2016, 13:06
sinoc u kasnim satima 12.09.2016. poslat ds 260 obrazac :bravo::bravo::bravo:

Mikimiki
14.09.2016, 15:45
https://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/bs/contact.html
(+38733704000)
Evo samo da javim da sam juce zvala ambasadu oko nekih sitnica koje su me interesovale, posto sam igrom slucaja drzavqanin BIH i RS. Mesto intervjua sam navela Beograd jer mi je tu blize. Par puta sam pokusavala dobiti Ambasadu u Beogradu, ali bezuspesno, pa sam dosla do broj Ambasade u Sarajevu, koji rade svaki radni dan i mogu vam reci da su jako ljubazni i mogu vam dati korisne savete. Moja pitanja su bila:
1. kada od prilike da planiram intervju sa mojim CN 24xxx
2. sta da radim sa svojim deckom sa kojim sam duze od sedam godina u vezi
odgovori:
1. april, maj
2. udati se sto pre i obavestiti "kentaki" o tome, mada sam saznala jos sa strane da promenu bracnog statusa mozes izvrsiti nakon dobiujanja poziva za intervju u ambasadi, zamoliti njih u ambasadi par dana pred intervju da ti otkljucaju DS-260 i popunis ostatak.

Hvala svim forumasima, meni ste mnogo pomogli i trudicu se da unesem sva iskustva do kojih dodjem. :==D::==D::==D:

damirb
14.09.2016, 16:27
danas zvao US ambasadu u BG, dobio informaciju da stavim sta ja mislim da je najbolje...
Takodje za suprugu nije bitno sto je skola 3 godine, dokle god ja ispunjavam uslov od 4 godine :)

LJ75
16.09.2016, 15:38
Jucer smo poslali obrazac, i evo par mojih nedoumica i kako sam ih 'odradio'.

1. Vec je navedeno, ali gdje god se spominje 'county / state', stavis 'does not apply' (mada mi je mjesto rodjenja Njemacka, gdje ima i savezna pokrajina, ipak sam stavio does not apply).

2. Adresa - zivim vani, ali ovo mi definitivno nije permanentna adresa, nego je to u Sarajevu, ali sam imao malo dilema oko ovoga. Isto tako, jako puno puta sam se selio, i ovdje i vani, i vise i ne znam gdje sam sve zivio (znam grad, ali ne znam ullice) od svoje 16. godine. Ovo sam popunio kako sam najbolje znao.

3. Zavrsio sam trogodisnju srednju, a odmah poslije toga fakultet, pa bi ovo trebalo da je OK. Radim i vec dugo godina na pozicijama na osnovu kojih bi se mogao kvalifikovati, pa vjerujem da je i ovo OK.

4. Kada se potpisuje za djecu / supruznika, ako uneses da nisi ti unosio podatke, dobijas novi pop up, tako da sam ja na kraju stavio da sam ja ta osoba za sve, trebalo bi da je OK.

bokiit
16.09.2016, 15:46
Jucer smo poslali obrazac, i evo par mojih nedoumica i kako sam ih 'odradio'.

1. Vec je navedeno, ali gdje god se spominje 'county / state', stavis 'does not apply' (mada mi je mjesto rodjenja Njemacka, gdje ima i savezna pokrajina, ipak sam stavio does not apply).

2. Adresa - zivim vani, ali ovo mi definitivno nije permanentna adresa, nego je to u Sarajevu, ali sam imao malo dilema oko ovoga. Isto tako, jako puno puta sam se selio, i ovdje i vani, i vise i ne znam gdje sam sve zivio (znam grad, ali ne znam ullice) od svoje 16. godine. Ovo sam popunio kako sam najbolje znao.

3. Zavrsio sam trogodisnju srednju, a odmah poslije toga fakultet, pa bi ovo trebalo da je OK. Radim i vec dugo godina na pozicijama na osnovu kojih bi se mogao kvalifikovati, pa vjerujem da je i ovo OK.

4. Kada se potpisuje za djecu / supruznika, ako uneses da nisi ti unosio podatke, dobijas novi pop up, tako da sam ja na kraju stavio da sam ja ta osoba za sve, trebalo bi da je OK.

Kapiram da ti je ovo sve u redu. Sad ti ostaje ono sto i nama -da cekamo i cirkamo pivo.:beer:

damirb
19.09.2016, 23:49
jedno pitanje oko skolovanja, mozda mi neko moze pomoci...

Zavrsio sam cetvorogodisnju skolu, u cetvrtoj godini sam pao jedan predmet i morao sam da ga polozim u vandrednom roku, kao i diplomski nakon toga...

Znaci sve 4 godine sam redovno isao u skolu, ali sada vidim da mi na svedocanstvu za cetvrtu godinu pise da sam tu godinu zavrsio vandredno. Da li mislite da ovo moze da predstavlja problem?

BetterFuture
20.09.2016, 01:49
jedno pitanje oko skolovanja, mozda mi neko moze pomoci...

Zavrsio sam cetvorogodisnju skolu, u cetvrtoj godini sam pao jedan predmet i morao sam da ga polozim u vandrednom roku, kao i diplomski nakon toga...

Znaci sve 4 godine sam redovno isao u skolu, ali sada vidim da mi na svedocanstvu za cetvrtu godinu pise da sam tu godinu zavrsio vandredno. Da li mislite da ovo moze da predstavlja problem?
Da, nažalost, to jeste problem u smislu da ne zadovoljavate uslove za učešće u lutriji. Više puta je pisano o tome. Međutim, clan kdragan77 je dobio vizu iako ima vanredno zavrsen četvrti razred. Ima i upisan fakultet koji nije završio. Ne znam pojedinosti, posaljite mu pp ili ako čita forum u zadnje vreme, može da nam napiše.

harmonija
21.09.2016, 09:22
Zdravo svima
evo privodimo kraju popunjavanje DS 260 i naravno opet jedna nedoumica, neki bi rekli glupost ali da prije slanja ipak provjerim sa vama. Na samom kraju prije potpisivanja za suruznika i djecu stoji da ukucate svoj KC broj i ispod broj pasosa - upisuje li se tu uvijek broj pasosa aplikanta ili onoga ciji se formular kompletira, supruznika i djeteta?
Hvala, moj crv opet radi tako da ne zamerite.

LJ75
21.09.2016, 12:54
Zdravo svima
evo privodimo kraju popunjavanje DS 260 i naravno opet jedna nedoumica, neki bi rekli glupost ali da prije slanja ipak provjerim sa vama. Na samom kraju prije potpisivanja za suruznika i djecu stoji da ukucate svoj KC broj i ispod broj pasosa - upisuje li se tu uvijek broj pasosa aplikanta ili onoga ciji se formular kompletira, supruznika i djeteta?
Hvala, moj crv opet radi tako da ne zamerite.

Mislim da mozes samo unijeti broj pasosa supruznika / djeteta. Bar sam ja tako uradio. A onda odgovorio da sam sam ispunio obrazac. Malo je zbunjujuce.

damirb
24.09.2016, 19:13
da li mi mozete reci da li se naziv skole pise u "originalu" na srpskom-srednja elektrotehnicka skola ili na engleskom "School of Electrical Engineering"?

Taty2
26.09.2016, 11:55
https://travel.state.gov/content/visas/en/forms/online-immigrant-visa-forms/frequently-asked-questions.html Can I answer in my native language?
No. All answers, except as specially provided, must be in English, using English characters only. Applications submitted in any language other than English may be rejected, and you will be required to log back into the Consular Electronic Application Center (CEAC) and provide English answers.

milja
11.10.2016, 12:05
Kazite mi molim vas do kada moze da se popuni i posalje DS formular? Da li je sada kasno?

BetterFuture
11.10.2016, 12:58
Kazite mi molim vas do kada moze da se popuni i posalje DS formular? Da li je sada kasno?
Ako ste izvuceni za DV-2017 onda nije kasno. Koji Vam je CN?

zole189
30.03.2017, 16:31
Postavio sam pitanje pa pronasao odgovor na njega....
Poruku ne mogu izbrisati. Izvinjavam se svima...

Mikimiki
26.04.2017, 09:21
pozdrav imam nedoumicu oko popunjavanja ds260, naime ponovo je tokljucan zbog promene bracnog statusa i sada treba da ga dovrsimo, ali nejasno mi je u delu gde se unosi adresa stanovanja i prethodne adrese, da li se odnosi na adrese koje su evidentirane u bazi mup-a (iz licne karte) ili na adrese na kojima smo stvarno ziveli, pitanje glasi "have you lived anywhere other than this address since the age of sixteen". koliko smo razumeli pitanje je da li smo ziveli bilo gde drugo osim sadasnje adrese nakon napunjene 16-te godine. u nasem primeru na sadasnjoj adresi zivimo preko 5 godina, a u bazi mup-a oko godinu dana (prijavili smo prebivaliste na sadasnjoj adresi tek prosle godine).

Mikimiki
26.04.2017, 09:27
On Sunday, April 29, 2017, from 9:00 a.m. until 9:00 p.m. (Washington, DC time), CEAC will be unavailable due to scheduled maintenance. Users will not be able to access any of the CEAC forms including DS-160, DS-260; pay fees; or check status. Maintenance is expected to be completed by 9 PM, but payments will not be accepted until 11:59 p.m. due to a Pay.gov outage. Thank you for your understanding.

U nedjelju, april 29, 2017. godine, od 09:00 do 09:00 (Washington, DC vremenu), CEAC će biti nedostupna zbog zakazanog održavanje. Korisnici neće biti u mogućnosti pristupiti bilo kojem od oblika CEAC uključujući i DS-160, DS-260; platiti naknadu; ili provjeriti status. Održavanje se očekuje da će biti završeno do 21:00, ali isplata neće biti prihvaćea do 23:59 zbog Pay.gov ispada. Hvala vam na razumijevanju.

Mikimiki
28.04.2017, 17:23
Da li je neko danas pokusavao da dopuni ili izmeni DS260 (nama je otvoren ponovo zbog sklapanja braka i dodavanja supruznika)? Mi smo pokusali ali nam pise "Application Error". To nam se do sada nije desavalo pa smo zabrinuti. Ako neko ima pojma o tome sta je u pitanju neka pise sto pre. (Molim vas bez nagadjanja jer nam je dovoljno to sto ne mozemo da otvorimo formular, ne treba nam dodatni stres.)

slucajni_prolaznik
28.04.2017, 22:48
pozdrav imam nedoumicu oko popunjavanja ds260, naime ponovo je tokljucan zbog promene bracnog statusa i sada treba da ga dovrsimo, ali nejasno mi je u delu gde se unosi adresa stanovanja i prethodne adrese, da li se odnosi na adrese koje su evidentirane u bazi mup-a (iz licne karte) ili na adrese na kojima smo stvarno ziveli, pitanje glasi "have you lived anywhere other than this address since the age of sixteen". koliko smo razumeli pitanje je da li smo ziveli bilo gde drugo osim sadasnje adrese nakon napunjene 16-te godine. u nasem primeru na sadasnjoj adresi zivimo preko 5 godina, a u bazi mup-a oko godinu dana (prijavili smo prebivaliste na sadasnjoj adresi tek prosle godine).

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=62317#post62317

slucajni_prolaznik
28.04.2017, 22:54
Da li je neko danas pokusavao da dopuni ili izmeni DS260 (nama je otvoren ponovo zbog sklapanja braka i dodavanja supruznika)? Mi smo pokusali ali nam pise "Application Error". To nam se do sada nije desavalo pa smo zabrinuti. Ako neko ima pojma o tome sta je u pitanju neka pise sto pre. (Molim vas bez nagadjanja jer nam je dovoljno to sto ne mozemo da otvorimo formular, ne treba nam dodatni stres.)

To je skoro 100% greska u veb aplikaciji (mehanizmu koji bi trebalo da prenese izmenu vasih podataka). Proradice kako treba u nekom momentu, nije problem do vas. Vasa prijava nece biti zakljucana dok je vi ne zakljucate, a posle mozete i ponovo da je otkljucate ako su potrebne jos neke izmene.

pelcer224
29.04.2017, 15:09
Ukoliko budem izvucen za par dana, da li u ovaj ds-260 obrazac mora odmah pri popunjavanju da se upise adresa u SAD ili moze naknadno da se otkljuca i upise kada budem znao kuda cu i kod koga za pocetak?

Mikimiki
03.05.2017, 08:23
To je skoro 100% greska u veb aplikaciji (mehanizmu koji bi trebalo da prenese izmenu vasih podataka). Proradice kako treba u nekom momentu, nije problem do vas. Vasa prijava nece biti zakljucana dok je vi ne zakljucate, a posle mozete i ponovo da je otkljucate ako su potrebne jos neke izmene.

hvala na pomoci, upravo je bilo onako kako si napisao, valjda u ovom stresu covek izgubi osecaj racionalnosti pa mu svasta padne na pamet, eto na primer nasa paranoja je isla dotle da smo mislili da su nas diskvalifikovali zbog toga sto nam je ds 260 otkljucan sedam dana. :grin::grin::grin:

Dukeduki
03.05.2017, 08:36
Ukoliko budem izvucen za par dana, da li u ovaj ds-260 obrazac mora odmah pri popunjavanju da se upise adresa u SAD ili moze naknadno da se otkljuca i upise kada budem znao kuda cu i kod koga za pocetak?
obrazac moze i kasnije da se otkljuca i unesu izmene, nemoj zuriti odmah sa obrascem, ako ces saznati u neko skorije vreme tu adresu u USA, sacekaj , jer je lakse popuniti sve , nego da otkljucavas, jer svakako nece ti se obradjivati obrazac dok nije skroz popunjen

tile83
03.05.2017, 21:42
https://drive.google.com/file/d/0B9mneIsaegtMQnNtODRXbWEzNU0/view evo korisnig linka-prevod ds260 da ne pretrazujete forum. Ostavljen od prethodne generacije-Tikice!

tile83
04.05.2017, 11:39
Da li neko mozda zna koja je procedura da izvadim police rekord za Ameriku? Naime, zivela aam tamo duze od 6 meseci pa pri iscitavanju foruma videh da ce I to trebati... Hvala unapred!

BetterFuture
04.05.2017, 12:02
Da li neko mozda zna koja je procedura da izvadim police rekord za Ameriku? Naime, zivela aam tamo duze od 6 meseci pa pri iscitavanju foruma videh da ce I to trebati... Hvala unapred!
Ne treba Vam takva potvrda iz Amerike. Americka administracija vrlo dobro zna sve o Vama.
Molim da napisete Vas CN, sa xxx umesto zadnjih cifara da bi Vas uvrstili u tabelu izvucenih, ako zelite.

tile83
04.05.2017, 12:11
00004xxx Hvala, a kako da budem sigurna s obzirom da pise da treba navesti svuda gde si ziveo duze od 6 meseci I za tu namenu izvestaj policije? Da li imate neki link? Pozzz

BetterFuture
04.05.2017, 12:41
00004xxx Hvala, a kako da budem sigurna s obzirom da pise da treba navesti svuda gde si ziveo duze od 6 meseci I za tu namenu izvestaj policije? Da li imate neki link? Pozzz
U pravu ste, zasto bi nam verovali na rec... Na zvanicnoj stranici (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html) kliknite na Police Records i izmedju ostalog, mozete procitati:
Note: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States.

tile83
04.05.2017, 21:03
Hvala puno na pojasnjenju! Ds-260 deluje bas iscrpno, a kod nas je puta 5. Sigurno cu imati jos puno pitanja kad budem krenula sa popunjavanjem :-(

sabjarka
04.05.2017, 22:30
Zdravo.Kad se popunjava ds-260 ima pitanje koliko puta ste bile u Usa trazi datuma kad si ulazio i kad izlazio od usa.Na pasosu pise kad sam ulazio ali ne pise kad sam izlazio.A jas sam bio 3 puta.Neznam sta da napisem tu

sabjarka
05.05.2017, 22:44
Meni stvarno nije mi jasno sa te datuma o vezi sa zaposlovanja i stanovanja.Sa obzirom da radim na terenu,radim nekoliko meseca i posle nekoliko sam kuci.Kad sam kuci gazda me odjavi a posle kad idem da radim potpisem nova pogodba.Neznam ako moze mi neko pomoci

DzokicaMicev
07.05.2017, 16:53
Hteo bih da pitam jedno pitanje u vezi popunjavanja ds260. Na pitanje gde pita dali ste bili osudzivani ranije, pre 15 godina sam imao saobracajnu nesrecu i izlazio sam na sud u vezi toga i dobio sam presudu da platim paricnu kaznu. Dali trebam da pisem da sam osudzivan ili da ne pisem to. Hvala unapred svima sto bi mi pomogli.

BetterFuture
07.05.2017, 17:17
Hteo bih da pitam jedno pitanje u vezi popunjavanja ds260. Na pitanje gde pita dali ste bili osudzivani ranije, pre 15 godina sam imao saobracajnu nesrecu i izlazio sam na sud u vezi toga i dobio sam presudu da platim paricnu kaznu. Dali trebam da pisem da sam osudzivan ili da ne pisem to. Hvala unapred svima sto bi mi pomogli.
Koliko se ja secam od ranijih godina, ne treba da se pisu presude vezane za saobracajne prekrsaje. Krivicne presude su bitne i njih treba upisati.

DzokicaMicev
07.05.2017, 17:44
Koliko se ja secam od ranijih godina, ne treba da se pisu presude vezane za saobracajne prekrsaje. Krivicne presude su bitne i njih treba upisati.

I meni je nesto takvo ostalo u glavi al nikako da pronadzem to na forumi vec 3 sati trazim, Havala ti BF puno ako neko ima neki podatak vise neka pise slobodno da bih bio sigurniji kad popunjavam ne bih zeleo da me cimaju za te stvari u ambasadi.

slucajni_prolaznik
07.05.2017, 21:07
I meni je nesto takvo ostalo u glavi al nikako da pronadzem to na forumi vec 3 sati trazim, Havala ti BF puno ako neko ima neki podatak vise neka pise slobodno da bih bio sigurniji kad popunjavam ne bih zeleo da me cimaju za te stvari u ambasadi.

Mislim da na ovom videu covek otklanja dilemu oko prekrsajnih i krivicnih presuda https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/. Nisam imao prekrsajnu presudu (ako se to tako kaze), nego samo 4 godine staru sudsku opomenu koja odavno nije postojala na izvodu iz kaznene evidencije, pa sam je samo spomenuo u DS260 kao nesto sto se nekada desilo. Poneo sam original i fotokopiju presude, ali je nisu trazili ni na uvid. Ne zamerite sto ne znam na kom minutu je pricao o tome, ali ko bude gledao mogao bi da napise.

sabjarka
07.05.2017, 21:59
A sta misite za firmu sta si radio jedno 3 godina ali dobijao si pogodbe na 3 meseca pa kad potece opet ti produzi.Sve to staviti u jedno ili?Puno nejasne pitanja pogotovo ovo sta treba datume upisati,kad si se vratio od Usa i slicno.

slucajni_prolaznik
07.05.2017, 23:40
A sta misite za firmu sta si radio jedno 3 godina ali dobijao si pogodbe na 3 meseca pa kad potece opet ti produzi.Sve to staviti u jedno ili?Puno nejasne pitanja pogotovo ovo sta treba datume upisati,kad si se vratio od Usa i slicno.

Za firmu koja prekida ugovore treba staviti 'sve u jedno'. Isti problem sam i sam imao i napisao ga kao jedan. Niko nista pitao o tome nije, mada uslov sam ispunio na osnovu skolovanja.
Mislim da su pitanja sto se tice zivota u nekoj od drzava i ulazaka/izlazaka iz USA prvenstveno radi bezbednosne provere - potrebno je da imaju sto precizniju evidenciju gde ste i kada ziveli. Ako nikada niste bili u USA, onda ne treba nista ni da pisete na to pitanje.

lossmi
09.05.2017, 19:51
sta napisati za Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

bio sam priveden zbog neke tuce, ali nista nije podiguto protiv mene...ja sam vise bio u svojstvu svedoka....

vojkaninho
10.05.2017, 00:48
ljudi da li je iko dobio konfirmaciju na mail nakon popunjenog ds 260 obrasca?

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 04:00
sta napisati za Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

bio sam priveden zbog neke tuce, ali nista nije podiguto protiv mene...ja sam vise bio u svojstvu svedoka....

Za moju (presudjeno da sam napravio prekrsaj, ali bas nesto sitno) sudsku opomenu, na to pitanje odgovorio sam sa 'Yes' i napisao nesto tipa: 'One court warning from xx/xx/20xx, because of ......., but not crime related'. Mozda je najbolje tako nesto - iskreno, dovoljno informativno, ali i dovoljno jasno da je u pitanju sitan prestup, da je jasno da nisi kriminalac i sl. Lepo napises da je u pitanju samo jedno privodjenje, stavis datum, napises da nisi ni optuzen, nego legitimisan kao svedok (ili sta je vec bilo u pitanju), pa neka istrazuju ako ih zanima. Nista nisi slagao, a cini mi se da je na kraju da bas to i najbitnije.

lossmi
11.05.2017, 13:35
da da tako sam i napisao... btw ds260 je poslat i sad cekanje...

sabjarka
11.05.2017, 20:02
Ja sam dobio na lotarija ove godine ali imam i turisticka b1b2 visa.Zanima me ako moze mi neko pomoci sta da upisem tamo gde pise nabrojte zadnih 5 ulaza u Usa.Bio sam vec tri puta(poslovno od firma sta radim u Slovenija kao )ali planira se za jedan mesec opet.Sad dali da sacekam za ds-260 da ga posaljem kasnije,da navedem i ovaj put sta cu ici ili da ga posaljem bez njega?

sabjarka
11.05.2017, 20:09
Isto neznam sta da upisem na pitanja nabrojte drugih firma gde ste radili prije.Ja sad radim za ista firma gde sam radio prije 2 god.U medjuvremenu sam radio za druga firma.Zanima me kako da napisem za ova firma sta sad radim,dali da je napisem 2 puta?

LJ75
11.05.2017, 21:10
Ja sam dobio na lotarija ove godine ali imam i turisticka b1b2 visa.Zanima me ako moze mi neko pomoci sta da upisem tamo gde pise nabrojte zadnih 5 ulaza u Usa.Bio sam vec tri puta(poslovno od firma sta radim u Slovenija kao )ali planira se za jedan mesec opet.Sad dali da sacekam za ds-260 da ga posaljem kasnije,da navedem i ovaj put sta cu ici ili da ga posaljem bez njega?

Može i i jedno i drugo, ali zašto ne sačekaš, pa ispuniš i pošalješ DS260 kasnije, i uneseš i to zadnje putovanje.

LJ75
11.05.2017, 21:14
Isto neznam sta da upisem na pitanja nabrojte drugih firma gde ste radili prije.Ja sad radim za ista firma gde sam radio prije 2 god.U medjuvremenu sam radio za druga firma.Zanima me kako da napisem za ova firma sta sad radim,dali da je napisem 2 puta?

Naravno, unesi hronološki kako i jesi radio. Npr. 2014 si radio u firmi A, 2015 u firmi B, i onda opet od 2016 do danas u firmi A - tako i unosiš, A, pa B, i onda opet A. Ne vidim zašto bi unosio drugačije.

sabjarka
12.05.2017, 07:29
Može i i jedno i drugo, ali zašto ne sačekaš, pa ispuniš i pošalješ DS260 kasnije, i uneseš i to zadnje putovanje.
Zato sta se planira da idemo za jedan mesec,a tamo ustajemo uste dva.To je ispunjavanje ds-260 3 meseca kasnije.A jas imam CN 29*** pa kazem da nije malo kasnije.

Benihana
12.05.2017, 18:08
Prilikom popunjavanja DS-260 obrasca sam naišao na pitanja koja mi nisu najjasnija, pa me zanima da li mi možete ovom prilikom otkloniti nedoumice:
- Number of Educational Institutions Attended? Trenutno sam student doktorskih studija, imam završen master na fakultetu. Koji broj bih trebao da napisem i da li u nastavku pišem informacije za srednju školu, osnovne studije i master (doktorske)?
- Do you have documentation to establish that you have recived vaccinations in accordance with U.S. law? Da li se ovo pitanje odnosi u momentu popunjavanja formulara ili na vakcine koje treba da primim pre intervjua u Ambasadi?
-Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? Bivši sam J1 student pa me zanima da li mi možete pojasniti šta znači two-year foreign residence requirement?

SEEUSAIC
12.05.2017, 19:29
Prilikom popunjavanja DS-260 obrasca sam naišao na pitanja koja mi nisu najjasnija, pa me zanima da li mi možete ovom prilikom otkloniti nedoumice:
- Number of Educational Institutions Attended? Trenutno sam student doktorskih studija, imam završen master na fakultetu. Koji broj bih trebao da napisem i da li u nastavku pišem informacije za srednju školu, osnovne studije i master (doktorske)?
- Do you have documentation to establish that you have recived vaccinations in accordance with U.S. law? Da li se ovo pitanje odnosi u momentu popunjavanja formulara ili na vakcine koje treba da primim pre intervjua u Ambasadi?
-Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? Bivši sam J1 student pa me zanima da li mi možete pojasniti šta znači two-year foreign residence requirement?

1. Prebrojite skole, jedan, dva, tri, cetiri...
2. Na svakom jeziku upotreba sadasnjeg vreme podrazumeva "sada".
3. Pise Vam na vizi u pasosu. Pise i na sajtu USCIS.

Sup.Mod.

LJ75
12.05.2017, 19:41
Zato sta se planira da idemo za jedan mesec,a tamo ustajemo uste dva.To je ispunjavanje ds-260 3 meseca kasnije.A jas imam CN 29*** pa kazem da nije malo kasnije.

Opet, do vas je.

29xxx nije preveliki broj, i recimo da interview možete očekivati u maju, ili junu. Ne znam da je bilo slučajeva da EU29xxx nije stigao biti current, ali googlajte dv cut off historical numbers za svaki slučaj, ako vam se ne traži po forumu.

Isto tako, ako zelite, mozete da ds260 ispunite odmah, bez tog planiranog putovanja, jer se ono tehnički nije još desilo.

3put
12.05.2017, 22:15
eto poslao ds260 danas pa sad sta bude bice.
jes da sam se namucio jedno 4h ali veliko uzbudjenje i trema radi svoje :D

pijanijoca
15.06.2017, 09:42
Imam pitanje jedno. Da li je neophodno da pravim nov pasos posto mi je u pasosu slika sa dugom kosom a u medjuvremenu sam se osisao? Da li je neko imao slicna iskustva? Hvala unapred!

BetterFuture
15.06.2017, 10:08
Imam pitanje jedno. Da li je neophodno da pravim nov pasos posto mi je u pasosu slika sa dugom kosom a u medjuvremenu sam se osisao? Da li je neko imao slicna iskustva? Hvala unapred!
Nema potrebe da menjate pasos samo zbog promene frizure. Cak i da pustite bradu ne bi bio problem. Jedino ako se izgled drasticno promenio usled plasticnih operacija, prekomernog dobitka/gubitka tezine, itd.

Sva pitanja u vezi fotografija postavljajte na odgovarajucoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1475).

EMIGRANT
15.06.2017, 11:39
Samo da javim da sam uspešno poslao formular.

Do juče sam pripremao informacije za DS-260 formular i napokon ga popunio.

Pregledao ga još jedno 5 puta, na opciju Review i poslao danas.

Dobio sam na email potvrdu da je formular popunjen, U.S. DoS - CEAC Confirmation (2018EU4xxx), jer sam na kraju verifikacije klikno na dugme 'Email Confirmation'.

Nadam se da nisam zakasnio, nisam mogao ranije da ga popunim (viša sila).

U svakom slučaju još jedna briga manje.

Veliki pozdrav za sve članove foruma i posetioce :pozz:

AnaSergei
20.06.2017, 16:57
Evo i mi popunili Ds260 12.juna CN 2018EU010xxx, planiramo u Seattle.
A sto ne bi uveli jos jednu kolonu u tabeli, cisto da vidimo koliko clanova porodice konkurise?

BetterFuture
20.06.2017, 17:35
Evo i mi popunili Ds260 12.juna CN 2018EU010xxx, planiramo u Seattle.
A sto ne bi uveli jos jednu kolonu u tabeli, cisto da vidimo koliko clanova porodice konkurise?
Nije problem uvesti jos jednu kolonu ako se ostali izvuceni slazu da dele takav podatak. Mada ne vidim cemu to. Sta nam govori taj podatak? Ionako se izaci, doduse sa zakasnjenjem, zvanican broj izdatih viza po zemljama.

tile83
22.06.2017, 23:30
Da li mi moze neko pojasniti sta je Alian Registration Number I gde ga mogu naci. Imam Ssn onaj with authorization a sta je ovo drugo kako bih odgovorila na pitanje u ds?

BetterFuture
23.06.2017, 00:59
Da li mi moze neko pojasniti sta je Alian Registration Number I gde ga mogu naci. Imam Ssn onaj with authorization a sta je ovo drugo kako bih odgovorila na pitanje u ds?
Alien ili A-number, zajedno sa DoS Case ID se dobija nakon sto se odobri imigrantska viza. On je jedinstven za svakoga i vazi citav zivot.

Vise o tome gde se moze pronaci procitajte ovde. (https://www.uscis.gov/file-online/immigrant-fee-payment-tips-finding-your-number-and-dos-case-id)

tile83
25.06.2017, 23:28
Hvala na pojasnjenju! Potrudicu se da ga nadjem, pa da prionem na popunjavanje DS.

BetterFuture
25.06.2017, 23:52
Hvala na pojasnjenju! Potrudicu se da ga nadjem, pa da prionem na popunjavanje DS.
A-number imate jedino u slucaju da Vam je vec bila izdata imigrantska viza. Da li ste bili u posedu imigrantske vize pa je niste iskoristili ili sta?

tile83
26.06.2017, 11:48
Bila na J-1 vizi (non-immigrant), dobila ssn with authorization. Da li to znaci da na pitanje: Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland and Security treba da odgovorim sa NO?

mikiSA
26.06.2017, 15:12
Bila na J-1 vizi (non-immigrant), dobila ssn with authorization. Da li to znaci da na pitanje: Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland and Security treba da odgovorim sa NO?

No je tacan odgovor jer si dobila samo SSN, ne Alien Registration Number (koji dobijes samo u imigrantskoj vizi)

tile83
26.06.2017, 16:47
Hvala puno! Iskusni i voljni da podele znanje. Cenim to! Javljam kad popunim Ds za tabelu.

kimi5
29.06.2017, 16:08
Pozdrav svima!! evo ga jos jedan izvuceni clan za 2018 )) moram prvo da pohvalim sajt i forume, kad se covek posveti i krene da cita mnogo se lakse i sigurnije prolazi kroz sve faze do zelene.
Spremam se da pocnem da popunjavam DS260, i imam neke nedoumice, prva je: Kad sam u novembru aplicirala, navela sam da imam od obrazovanja srednju skolu(jer sam mislila da se odnosi smo na Srbiju), a ustvari imam dva zavrsena fakulteta u inostranstvu..da li je problem da sad u DS260, navedem te fakultete ili da opet navedem samo srednju..ali onda mi je stvara dosta nelogicnosti kasnije u popunjavanju prebivalista i opisa radnih mesta? Da li mogu to da im objasnim na intervju ili se racuna samo ono sto je napisano u DS260? Hvala puno unapred na odgovoru))

BetterFuture
29.06.2017, 16:27
Pozdrav svima!! evo ga jos jedan izvuceni clan za 2018 )) moram prvo da pohvalim sajt i forume, kad se covek posveti i krene da cita mnogo se lakse i sigurnije prolazi kroz sve faze do zelene.
Spremam se da pocnem da popunjavam DS260, i imam neke nedoumice, prva je: Kad sam u novembru aplicirala, navela sam da imam od obrazovanja srednju skolu(jer sam mislila da se odnosi smo na Srbiju), a ustvari imam dva zavrsena fakulteta u inostranstvu..da li je problem da sad u DS260, navedem te fakultete ili da opet navedem samo srednju..ali onda mi je stvara dosta nelogicnosti kasnije u popunjavanju prebivalista i opisa radnih mesta? Da li mogu to da im objasnim na intervju ili se racuna samo ono sto je napisano u DS260? Hvala puno unapred na odgovoru))
Napisite sve kako jeste, pogotovu zbog toga sto ste ziveli van zemlje. Srecno!

kimi5
29.06.2017, 16:38
Hvala puno na odgovoru!! i jos samo druga nedoumica..ja sam sve vreme prijavljena u Srbiji, kad sam vadila u Ljermontovoj kretanja, nisam se nikad odjavljivala..nemam dokaz iz da sam bila prijavljena na drugim lokacijama... jel ispravno da mesta boravista upisujem onako kako je zavedeno u policiji, a da skole i poslove isto tako pisem kad i gde su se odvijali, bez obzira sto nemam dokaz iz policije da sam tamo boravila? Hvala jos jednom unapred na odgovoru ))

slucajni_prolaznik
29.06.2017, 20:03
Hvala puno na odgovoru!! i jos samo druga nedoumica..ja sam sve vreme prijavljena u Srbiji, kad sam vadila u Ljermontovoj kretanja, nisam se nikad odjavljivala..nemam dokaz iz da sam bila prijavljena na drugim lokacijama... jel ispravno da mesta boravista upisujem onako kako je zavedeno u policiji, a da skole i poslove isto tako pisem kad i gde su se odvijali, bez obzira sto nemam dokaz iz policije da sam tamo boravila? Hvala jos jednom unapred na odgovoru ))

Mislim da bi trebalo da upisete stvarne lokacije na kojima ste ziveli, bez obzira na to sta je pisalo u dokumentima.

Ggaga
20.07.2017, 13:45
F.ck... Sad sam shvatila da sam sa 21.god zivela 6 meseci u Francuskoj (nemam pojma da li par dana krace ili par dana duze od 6 meseci) na usavrsavanju jezika u francuckoj porodici. Da li to treba da prijavim u DS koji je poslat ?...(verovatno da) znaci otkljucavanje i da li treba posle da trazim dokaz i Francuske da nisam osudjivana? Da li je neko imao situaciju da je u nekom periodu boravio u inostranstvu?Hvala
Ps. Case nam je 10XXX DS poslat 28.05. da li ce to da prolongira intervju i za koliko?

the Stig
21.07.2017, 08:14
Zdravo Svima
Jel nekom poznato da treba dokument za ne osudjivan iz svake drzave gde si ziveo vise od 6 meseci.
Ja sam ziveo u Bosni i Srbiji vise od 6 meseci za vreme Ex-Yu.
Kako, ko i gde moze da mi izda takav dokument u ime bivse drzave?
Molim vas pomognite mi!

Ja sam iz Makedonije, hvala unapred, pozdrav!