PDA

View Full Version : J1 W&T problem

wakalu
07.02.2015, 16:54
Zna li tko da li se može otići na Work and Travel raditi a da nisi student? Ja sam planirao ići na Aljasku raditi ali pošto nisam student nezz dali bih mogao preko ovog programa? Koliko se otprilike zaradi mjesečno za neke sitne poslove, tipa:čistač,konobar,perač sudova itd... i koliko je potrebno znanje engleskog? engleski nešto razumijem ali malo.

Mitkoni
07.02.2015, 18:43
Zna li tko da li se može otići na Work and Travel raditi a da nisi student? Ja sam planirao ići na Aljasku raditi ali pošto nisam student nezz dali bih mogao preko ovog programa? Koliko se otprilike zaradi mjesečno za neke sitne poslove, tipa:čistač,konobar,perač sudova itd... i koliko je potrebno znanje engleskog? engleski nešto razumijem ali malo.

Sto ne bi otisao u GYM dva meseca. Posle nadjes neki posao u nekom magacinu, gde ces utovarati/istovarati robu neku.
Vise ces zaraditi i neces razmisljati da li ce nadlezni kao za tanjire doci i reci ti na ovom tanjiru ti je ostala fleka i slicno.
I jos bi bolje usavrsio engleski nego kao perac posudja.

To je moje misljenje.

wakalu
07.02.2015, 21:26
Sto ne bi otisao u GYM dva meseca. Posle nadjes neki posao u nekom magacinu, gde ces utovarati/istovarati robu neku.
Vise ces zaraditi i neces razmisljati da li ce nadlezni kao za tanjire doci i reci ti na ovom tanjiru ti je ostala fleka i slicno.
I jos bi bolje usavrsio engleski nego kao perac posudja.

To je moje misljenje.

Ovo sam naveo kao primjer poslove,naravno da i to dolazi u obzir. Samo što neznam kako se kreću plaće za takve poslove,evo recimo za istovarivača i da li se može preko Work and Travel s obzirom da ne studiram.

sanchez
08.02.2015, 00:31
Work and travel program je namenjen iskljucivo studentima. Prilikom dobijanja vize gleda se i kakav si student, da li si pauzirao, obnavljao godine itd, nije dovoljno i samo biti student.

wakalu
08.02.2015, 12:22
Work and travel program je namenjen iskljucivo studentima. Prilikom dobijanja vize gleda se i kakav si student, da li si pauzirao, obnavljao godine itd, nije dovoljno i samo biti student.

Šteta,nisam baš bio upoznat s tim programom,sad ni ne moram :grin: postoji li koji drugi način za odlazak?

Nikola93
12.01.2016, 14:12
Pozdav svima, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je slicna tema vec otvorena.
Devojka i ja smo se prijavili na Work and Travel program, imali smo intervju za posao vec i sve je reseno, cekamo samo viziranje i palimo. Pa, bar je tako u teoriji.
Naime, devojka ima rodjenog brata u mestu u koje idemo. On je otisao prosle godine isto sa J1 vizom i ostao nakon isteka iste. Da li ce to biti veliki problem pri viziranju sto ona ima brata tamo? Da li oni imaju tu informaciju u bazi podataka?
Da napomenem, oboje smo 4. godina na fakultetu, redovni studenti, nikad obnavljali godinu, svi ispiti polozeni, a i ove sada u januarskom ispitnom roku cemo predpostavljam sve poloziti. Faks smo upisali odmah nakon zavrsetka srednje skole, znaci bez ikakvog pauziranja. Jel imao neko slicna istustva? Sta raditi?

markoss
12.01.2016, 20:43
ako je davao otiske u ambasadi u bg onda je i dao otiske vrvtno i na aerodromu ili je sigurno unet u sistem kad je usao i do kad mu vazi viza

Magelan
13.01.2016, 13:32
Pozdav svima, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je slicna tema vec otvorena.
Devojka i ja smo se prijavili na Work and Travel program, imali smo intervju za posao vec i sve je reseno, cekamo samo viziranje i palimo. Pa, bar je tako u teoriji.
Naime, devojka ima rodjenog brata u mestu u koje idemo. On je otisao prosle godine isto sa J1 vizom i ostao nakon isteka iste. Da li ce to biti veliki problem pri viziranju sto ona ima brata tamo? Da li oni imaju tu informaciju u bazi podataka?
Da napomenem, oboje smo 4. godina na fakultetu, redovni studenti, nikad obnavljali godinu, svi ispiti polozeni, a i ove sada u januarskom ispitnom roku cemo predpostavljam sve poloziti. Faks smo upisali odmah nakon zavrsetka srednje skole, znaci bez ikakvog pauziranja. Jel imao neko slicna istustva? Sta raditi?

Podatak da je brat u US postoji na sistemu. U prijavi za vizu nemojte izostaviti taj podatak. Da li to moze da odmogne? Moze ali ne mora. Isto kao sto u teoriji moze da odmogne clan porodice koji je u US u legalnom statusu.

Nikola93
13.01.2016, 17:21
Jasno je meni to da ne vredi lagati pri prijavi, ali me interesuje da li ta situacija mnogo umanjuje njene sanse da dobije vizu?

Magelan
13.01.2016, 18:48
Tu niko ne moze da ti da precizan odgovor. Zavisi od slucaja do slucaja.

elefteros
19.01.2016, 14:29
Ja imam podatak da je između 25 i 30 posto studenata ostalo u Americi nakon završetka programa i dozvoljenog boravka. Ambasada će verovatno imati strožije kriterijume zbog toga, jer to nije mali broj.

Ako ispunjavate uslove za program, a niste bili ranije i imate druge dokaze da postoje razlozi da ćete da se vratite, onda ne bi trebali da brinete, čak i da treba da navedete koga imate od rodbije i prijatelja u Americi.

Nebojsa92
03.02.2016, 12:58
Ja imam isti slucaj.

Moja rodjena sestra je otisla 2014. godine i ostala posle isteka vize (znaci ilegalno) , ja bih hteo sada da se prijavim pa jel moze neko da mi kaze da li bi to nekako uticalo na nju? Naravno u ambasadi bih rekao za nju, agenciji ne znam da li bih rekao.

Sto se tice dokaza za povratak, primalac sam porodicne penzije koju bih morao da otkazem po zavrsetku studija tako da je to veliki razlog za povratak? Imam i kucu na svoje ime...

Molim vas ako neko zna neki slucaj slican mom, da li je neko uspeo da ode javite mi se.

mili
06.04.2016, 11:01
Molim vas ako mozete da mi pomognete, naime zanima me da li na viziranju da kazem da studiram 2 fakulteta istovremeno tj da li je to plus ili moze samo da napravi vise stete, nego koristi (mada ne vidim zasto bi, ali tako su mi rekli u agenciji :D )?

kerac
02.05.2016, 16:42
Да ли неко има искуства са програмом усавршавања агронома на фармама у Америци?Агенција из Новог Сада шаље дипломиране пољопривредне инжењере на период од годину дана,добија се плата.Не мора се бити студент,до 35 година старости...http://www.upoznajsvet.rs/programi/farmers-worldwide-exchange-usa

elefteros
05.06.2016, 09:56
Ja sam čuo za nešto slično od mog spasioca koji je Čeh. Njegov buraz je preko nekog programa za poljoprivredu otišao na ranč na godinu dana i on je planirao ove godine da uradi isto to. Samo, sa njim sam pričao tek jedan dan o tome, pa ne znam detalje

Crnokosa91
28.09.2016, 14:28
Zanima koliko prijava za green card utice na dobijanje vize putem W&T programa ?

Magelan
28.09.2016, 16:57
Ne bi trebalo da utice.

Bilo je primera gde je pojedinima razlog za odbijanje izdavanja turisticke vize bila prijava na zelenu lutriju...

Crnokosa91
29.09.2016, 07:04
Stvarno?
ne znam sta da radim prijavila bih se na w&t a i na zelenu. A moj decko treba da vadi turističku a isto bi konkurisao za green card...tako sad smo u dilemi

SEEUSAIC
29.09.2016, 07:55
Stvarno?
ne znam sta da radim prijavila bih se na w&t a i na zelenu. A moj decko treba da vadi turističku a isto bi konkurisao za green card...tako sad smo u dilemi

Na promociji (https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/) ovogodisnjeg DV programa u Novom Sadu, potvrdjeno je da ucestvovanje u programu nema nikakvog uticaja na druge vize, niti zaposleni u ambasadi imaju uvid u spisak prijavljenih i/ili izvucenih dokle god se ne proveri status aplikacije. Odgovor konzula na ovo pitanje se nalazi na otprike 1:18:00.

Sup.Mod.

Crnokosa91
29.09.2016, 08:16
Divno, znači ne moramo da brinemo :) Hvala ti puno :bravo::bravo::bravo:

Imam pitanje koje nije za ovu temu al neko mozda pomogne, kako da stavim potpis?

Crnokosa91
18.11.2016, 08:17
Imam pitanje koliki problem moze da bude dobijanje vize za mene , s obzirom da sam sad na masteru , a imala sam pauzu izmedju osnovnih studija i master od godinu dana ? Da li ta pauza moze biti otezavajuca?

Magelan
18.11.2016, 13:42
Imam pitanje koliki problem moze da bude dobijanje vize za mene , s obzirom da sam sad na masteru , a imala sam pauzu izmedju osnovnih studija i master od godinu dana ? Da li ta pauza moze biti otezavajuca?

Postovana,

Kako ovo nije prvi put, zamolicu vas da vise ne postavljate ovakva pitanja na forumu. Razlog je vrlo jednostavan. Niko na ovom forumu Vam ne moze dati precizan odgovor na pitanja ovog tipa. Ovde postavljate pitanja na koja se odgovara sa "Da" ili "Ne" sto u ovom slucaju nije moguce. Jos ce biti najbolje kada se pojavi neko pametan i kaze 31% - DA, 37% - MOZDA i 32% - NE. I sta cemo onda?

Razumem da vas je po svoj prilici anksioznost dovela ovde. Pokusali smo da pomognemo davanjem nekih opstih smernica na vasa prethodna pitanja u vezi sa vizama, medjutim to izgleda da ne pomaze i ne resava vas problem. Neophodno je da razumete da je svaki slucaj jedinstven. Pripremite se za intervju i nadajte najboljem.

Unapred zahvalan,
Moderator

Padinjak101
30.08.2018, 02:52
Pozdrav svima.

Imam jednu nedoumicu, ne znam da li je ranije vec pisano o ovome.
Naime, imam turisticku vizu na 10. godina. Trenutno studiram, ali sam produzena godina. Planiram da upisem master i da onda apliciram za J-1 vizu i W&t program. Ono sto me zanima jeste to da li postoji mogucnost da ukoliko me odbiju za W&T program, da mi poniste i turisticku vizu? To pitam zato sto znam za slucajeve ponistavanja turisticke vize nakon odbijanja za H2B vizu (sto je i logicno da urade).
Dakle, da li se desavalo da poniste turisticku nakon odbijanja za J-1?

Hvala unapred :)