PDA

View Full Version : Putovanje sa drugim pasosem

milosx
02.04.2016, 18:20
Imam dvojno drzavljanstvo Srbije i BiH, a zelenu kartu sam dobio kao drzavljanin BiH. Uskoro putujem na Balkan, ali mi BiH pasos istice za manje od 6 meseci (pise da treba biti validan 6 meseci od datuma povratka).
Da li neko zna da li mogu putovati sa pasosem Srbije?

Magelan
02.04.2016, 18:25
Imam dvojno drzavljanstvo Srbije i BiH, a zelenu kartu sam dobio kao drzavljanin BiH. Uskoro putujem na Balkan, ali mi BiH pasos istice za manje od 6 meseci (pise da treba biti validan 6 meseci od datuma povratka).
Da li neko zna da li mogu putovati sa pasosem Srbije?

Da izadjes iz US i udjes na Balkan nece biti nikakav problem sa srpskim pasosem.

Medjutim za nazad ti definitivno treba BiH pasos jer je GC vezana za njega...

jovke
06.04.2016, 10:04
U BiH imas mogucnost da dobijes tzv. "brzi pasos" za 48h od predaje zahtjeva i kosta naravno vise od redovnog (oko 130 eura).

mikiSA
06.04.2016, 14:54
U BiH imas mogucnost da dobijes tzv. "brzi pasos" za 48h od predaje zahtjeva i kosta naravno vise od redovnog (oko 130 eura).
Ovo sam ja uradila prosli septembar: predala 31.8(ponedeljak), otisla po pasos u srijedu. Cijena total : 250 KM, s tim sto trebas dvije uplatnice: jedna za pasos 50 KM, druga za tu naknadu sto je brzi pasos 200 KM.
Evo link za Sarajevo, http://mup.ks.gov.ba/node/37 pa se vodi time tamo gdje treba da vadis svoj pasos. Jedina dobra stvar je sto mi je sad pasos validan 10 godina (imala sam onaj od 5 do tada)

milosx
06.04.2016, 17:54
Hvala! Evo cale mi je potvrdio da i u Prijedoru ima ta varijanta ali se ceka 72h.
Svakako I taj od 250KM kosta manje nego $250 kako su mi rekli ovde, plus ovde se ceka i do 60 dana. Bolje nego da rizikujem sa pasosem Srbije jer i na zelenoj pise BiH.

ana009
07.04.2016, 18:03
Znam da to nije tema, ali kad se spominje brzo vadjenje pasosa, u Srbiji mozete izvaditi za 1 dan, eventualno 2, dovoljno je da dodjete rano ujutru sa standardnim dokumentima za pasos i da otkucate i potpisete molbu da vam je potreban pasos hitno zbog putovanja u inostranstvo.