PDA

View Full Version : potreban savet oko placanja

Dukeduki
25.08.2016, 09:34
pozdrav
izvucen sam na green card lutriji i sad hocu da popunim formular ds 260 i apliciram, kaka da obavim placanje, ja imam same case number, kako da dodjem do invoice identification broja?

BetterFuture
25.08.2016, 09:40
pozdrav
izvucen sam na green card lutriji i sad hocu da popunim formular ds 260 i apliciram, kaka da obavim placanje, ja imam same case number, kako da dodjem do invoice identification broja?

Na kakvo placanje mislite? Nista se jos ne placa u delu procesa u kome se nalazite.

Dukeduki
25.08.2016, 09:58
znaci idem direktno na sajtu ambasade na online formular ?
i samo ukucam case number?
kada se od mene trazi da platim onih 330 $ ?
mislio sam da se mora uplatit iznos da bi mogao da apliciram formularom i dobijem termin intervjua

BetterFuture
25.08.2016, 10:12
znaci idem direktno na sajtu ambasade na online formular ?
i samo ukucam case number?
kada se od mene trazi da platim onih 330 $ ?

DA, za DS-260 bi trebalo da se ulogujete na ovoj (https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx)web stranici.

Tih $330 placate kada odete na intervju. Pre toga placate medical exam (ne zna se cena nakon 1.oktobra; bice visa od sadasnje kako su nas obavestili clanovi koji su ovih dana zakazali pregled ). Nakon dobijanja vize, dobicete i uputstvo kako da platite i $165 immigrant fee za izradu GC i obradu vasih podataka.

Dukeduki
25.08.2016, 12:02
ok,hvala puno, a kad i kako dobijam taj invoice id number?, izvinjavam se ako smaram

BetterFuture
25.08.2016, 13:03
ok,hvala puno, a kad i kako dobijam taj invoice id number?, izvinjavam se ako smaram

Ne shvatam i dalje...kakav Invoice ID Number prilikom logovanja za DS-260?

Diversity Visa 2017 (DV-2017) applicants must have:

Internet access
Your diversity visa case number (refer to your selection notification on the E-DV website (http://dvlottery.state.gov/))
The principal applicant’s date of birth

Mislim da si citajuci neka uputstva pomesao ostale imigrantske vize sa Diversity visa...

SEEUSAIC
25.08.2016, 16:55
Ne shvatam i dalje...kakav Invoice ID Number prilikom logovanja za DS-260?

Diversity Visa 2017 (DV-2017) applicants must have:

Internet access
Your diversity visa case number (refer to your selection notification on the E-DV website (http://dvlottery.state.gov/))
The principal applicant’s date of birth

Mislim da si citajuci neka uputstva pomesao ostale imigrantske vize sa Diversity visa...

Invoice ID number je neophodan za Family Visa cases (petitions for family members) kako bi se uplatile fees za Financial Support i ostalo. Lici da je clan citao upustva na drugom forumu (Visa Journey), koji je fokusiran na ove vrste viza.

Sup.Mod.

BetterFuture
25.08.2016, 19:02
Invoice ID number je neophodan za Family Visa cases (petitions for family members) kako bi se uplatile fees za Financial Support i ostalo. Lici da je clan citao upustva na drugom forumu (Visa Journey), koji je fokusiran na ove vrste viza.

Sup.Mod.

Hvala na informaciji. Vredi i to znati. Mogli bi novi clanovi da citaju i nas forum... :grin:

Dukeduki
26.08.2016, 08:59
hvala puno, snasao sam se, gledao sam neko pdf uputstvo za ds 260 na netu pa sam dosao u konfuziju, jos jednom veliko hvala za vase sugestije i savete :)

thea_il
01.09.2019, 09:03
Da li je još uvek ista procedura oko plaćanja intervjua tj na licu mesta? Ili kako.. Hitno mi je potreban odgovor

marko1995
01.09.2019, 12:13
Da li je još uvek ista procedura oko plaćanja intervjua tj na licu mesta? Ili kako.. Hitno mi je potreban odgovor

Da, na licu mjesta... U ambasadi... Poslije immigrant fee online...