PDA

View Full Version : Posao za rezisere u NY

Eliass
24.10.2016, 14:46
Pozdrav, ima li neko od clanova da je reziser po profesiji? Da li ima posla za rezisere u USA konkretnije u NY I drugim vecim gradovima?

shanzy
24.10.2016, 20:59
Ima i nema. Svi koji zele da budu reziseri se sjate u nyc pa sad mozes da zamislis kakvih tu sve likova ima, odakle su i sta znaju. Svasta i nista. Tako ti je i za posao. Znam neke sto su jos uvek tamo, nisu se proslavili, ali rade. Od posla do posla, od filma do filma. Konekcije i poznanstva su ti najbitnije, u tom poslu narocito. To je koliko ja znam iz prica nekih poznanika i prijatelja iz te branse - produkcija/rezija, to je kod njih drugacije definisano, mada pretpostavljam da to vec znas. Svakako ima vise mogucnosti nego u srbiji.

Eliass
25.10.2016, 07:55
Hvala na odgovoru, znam u NYC sta sve nema I ima ali eto interesovalo me za rezisere glumce sa nasih mesta da li mogu da se ukope barem u neki posao :beer:

shanzy
26.10.2016, 07:41
Mogu, samo je jako tesko, cak i ovima sto su zavrsili skole tamo. Naravno, to ne znaci da ne treba da probas, nije sudbina za sve ista.

Zana
27.10.2016, 02:12
Director čega? Dokumentary, short films, reality, tv shows, music shows, feature films, sports? Imaš konekcije, nemaš konekcije? Reel? IMDb credit? Posla uvek ima, pitanje je šta hoćeš, imaš svoje scripts ili nemaš, radiš sam producing ili ne... svašta nešto ti tu ulazi u priču. Pozdrav. Z

Eliass
31.10.2016, 10:24
Poydrav,
sve to sto si nabrojila, ynaci preko 10 short films, 3 feature films, 5documentary, IMDB, ovde ima producent firmu, preko 20 nagrada, od tih 12 glavnih nagrada itd. Ali ovde se sve to ne ceni puno :no: