PDA

View Full Version : DS 260-greska

damagon
03.05.2017, 01:06
Pozdrav svima , nadam se da je jos neko osim mene izvucen danas.

Prilikom popunjavanja DS 260 obrasca dodjem do kraja ,
potrebno je da kao finalne stavke unesem KCC case number, broj pasosa i captchu, unesem ja sve to lepo i kaze mi ovo :

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ''Sign and Submit Application' to continue.
The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.

Znaci probao sam 20 puta veceras, iskopiram na oba mesta KCC ali nece nikako , pisao sam oficijalnom mejlu ali ne odgovaraju , da li neko ima neki savet ?

slucajni_prolaznik
03.05.2017, 01:41
Mozda treba uneti neku vodecu nulu tako da bude pet cifara posle 'EU'. Moj Case Number je bio 2017EU8***, ali sam ga negde morao uneti kao 2017EU08***.

damagon
03.05.2017, 01:54
Mozda treba uneti neku vodecu nulu tako da bude pet cifara posle 'EU'. Moj Case Number je bio 2017EU8***, ali sam ga negde morao uneti kao 2017EU08***.

Da , ali to onda ponovo ne bi bio taj broj kojim sam se logovao, evo probao sam nece, case number je 2018eu0000xxx
ja sam odmah cim sam video rezultate popunio ovo, mozda treba sacekati malo sta znam

slucajni_prolaznik
03.05.2017, 03:10
Trebalo bi da je taj sajt za unos DS260 potpuno nezavisan. Ne znam sta bi drugo moglo da bude, jedino sto ne shvatam bas koji ti je redni broj, a njega i nemoj odavati ovde u forumu nego napisi sa zvezdicama ili iksovima. Ti pises '2018eu0000xxx', a ako je isto kao i u 2017-toj, ispada da ga unosis sa cetiri nule i jos tri cifre. Dakle, moj broj je bio 2017EU8*** (jos tri cifre), a mogao sam da se logujem i sa 2017EU08*** (takodje jos tri cifre). Ako ti je broj npr. 2018EU1234, probaj i pri logovanju i na kraju sa 2018EU01234, a ako je 2018EU123, probaj sa 2018EU00123. Mada, cini mi se da to vec radis. Mozda treba da ukines nule ako ih imas... Ima celokupan sistem sitnijih problema sa brojevima ispod 10000, provereno. Mozda mozes i ambasadu da nazoves ili ostavis poruku na sekretarici ako se ne javljaju, pa ce ti se javiti.

slucajni_prolaznik
03.05.2017, 03:17
Ovo si verovatno vec primetio, ali jos mi jedino to pada na pamet:

Important: Before You Begin
Browser Requirements
1. Your browser must support 128-bit encryption.
2. JavaScript must be enabled.
3. Transport Layer Security (TLS) must be enabled.
4. This website will work with a variety of Internet browsers, but it is best supported by Internet Explorer 8.0 or higher.

Mikimiki
03.05.2017, 08:07
Da , ali to onda ponovo ne bi bio taj broj kojim sam se logovao, evo probao sam nece, case number je 2018eu0000xxx
ja sam odmah cim sam video rezultate popunio ovo, mozda treba sacekati malo sta znam

moj je na primer 2017EU00024xxx, znaci osam cifara. Ako je sve kao prosle godine nedostaje ti jedna cifra, a mozda da sacekas da prodje ova frka, jer ipak preko 11 000 000 ljudi iz celog sveta trenutno proverava status da li je dobilo, mi smo imali problem u petak da udjemo u vec otvoren ds 260 da ga dovrsimo i posle par sati pokusavanja je ipak "procepilo". Bez brige imas vremena koliko hoces, i cestitam.

damagon
03.05.2017, 08:34
Resio sam sinoc u 2 tek dok nisam skapirao, listao 50 foruma , naso preko 20 odgovora ,
naime kada se unosi KCC prilikom logovanja unosi se u osnovnoj formi tj kako je dobijeno 2018EU0000xxxx , a kada se submituje u poslednjem koraku ide bez ovih nula , znaci samo 2018EUxxxx , nadam se da ce nekom pomoci ovo

Vjeko
03.05.2017, 13:56
Ovo si verovatno vec primetio, ali jos mi jedino to pada na pamet:

Important: Before You Begin
Browser Requirements
1. Your browser must support 128-bit encryption.
2. JavaScript must be enabled.
3. Transport Layer Security (TLS) must be enabled.
4. This website will work with a variety of Internet browsers, but it is best supported by Internet Explorer 8.0 or higher.

Mogi li kako na pp da te pitam nesto u vezi svega ovoga. Meni je djevojka izvucena, a vidim da i ti nisi bio vjencan kad su vas izvukli, pa bih htio par savjeta, ako nije problem. Hvala!

slucajni_prolaznik
03.05.2017, 14:02
Mogi li kako na pp da te pitam nesto u vezi svega ovoga. Meni je djevojka izvucena, a vidim da i ti nisi bio vjencan kad su vas izvukli, pa bih htio par savjeta, ako nije problem. Hvala!

Nije problem. Mozes da saljes pp cim napravis 10 poruka u forumu. Za sada ih imas 8...

Vjeko
03.05.2017, 14:07
Nije problem. Mozes da saljes pp cim napravis 10 poruka u forumu. Za sada ih imas 8...

Hvala. Napisacu jos par, pa cu ti se javiti. :grin:

BetterFuture
03.05.2017, 14:12
Private poruke i postoje da bi se koristile, naravno, ali s obzirom da ima dosta clanova koji su izvuceni dok su bili nevencani, mislim da nije uopste losa ideja da, kao sto Vam je i sugerisao slucajni_prolaznik, ipak ovde na forumu postavite svoja pitanja jer ce biti vise onih koji Vam mogu odgovoriti, a takodje ima i novih clanova koji su izvuceni a jos nisu ozvanicili vezu i koje mozda interesuje isto ono sto i Vas. Hvala.

Vjeko
03.05.2017, 14:15
Ne mogu da nadjem gdje se salju privatne poruke? :grin:

Vjeko
03.05.2017, 14:17
Private poruke i postoje da bi se koristile, naravno, ali s obzirom da ima dosta clanova koji su izvuceni dok su bili nevencani, mislim da nije uopste losa ideja da, kao sto Vam je i sugerisao slucajni_prolaznik, ipak ovde na forumu postavite svoja pitanja jer ce biti vise onih koji Vam mogu odgovoriti, a takodje ima i novih clanova koji su izvuceni a jos nisu ozvanicili vezu i koje mozda interesuje isto ono sto i Vas. Hvala.

Ok. Mene prvo zanima adresa na kojoj se salje DS260, sad planiram da ga popunim i nisam siguran koji je mail. Prvo to da zavrsim, pa cu onda da nastavim sa pitanjima. :grin:

BetterFuture
03.05.2017, 14:30
Ok. Mene prvo zanima adresa na kojoj se salje DS260, sad planiram da ga popunim i nisam siguran koji je mail. Prvo to da zavrsim, pa cu onda da nastavim sa pitanjima. :grin:
DS-260 se ne salje, vec se popunjava online. FAQ mozete pronaci ovde (https://travel.state.gov/content/visas/en/forms/online-immigrant-visa-forms/frequently-asked-questions.html).

linapav
03.05.2017, 15:06
problem sa ds 260 isto i meni kad popunim naziv ulice neznam zasto:udri::kap::kap::drool:

damagon
03.05.2017, 15:20
Na sajtu ne prihvataju karaktere /- i slicno ,barem meni nije htelo , mozda je do toga

slucajni_prolaznik
03.05.2017, 15:37
Mislim da je kod 'njih' svuda u upotrebi '#' tamo gde mi stavljao kose crte i slicno, ali stvarno ne mogu da garantujem da ce da prihvati.

BetterFuture
03.05.2017, 15:43
Da li bi mogli da napisete prvu cifru vaseg broja, zbog tacnosti tabele? Hvala unapred

Mikimiki
03.05.2017, 16:04
Da li bi mogli da napisete prvu cifru vaseg broja, zbog tacnosti tabele? Hvala unapred

reci ti nama brate da li si ti izvucen, to bi mi bila najlepsa vest na forumu :grin::grin::grin:

linapav
03.05.2017, 16:53
Hvalaaa punooo pa problem je bio u , i / jer sam stavljala .poslato

anjicka
03.05.2017, 17:38
Hej, i ja sam izvucena sinoc. Sad pokusavam da stignem do ds 260 i prijavljuje mi neki fee payment kako ce biti dostupan od 6 maja. Da li si imao slicnu situaciju. Da li da idem na continue? kako si ti isao kad si stigao da popunis svoju prijavu:)

anjicka
03.05.2017, 18:58
Da li je neko prilikom popunjavanja DS 260 kada je stigao do mailing and permanent adress imao problem jer ne postoji pitanje da li imate neku adresu u usa na koju cete ziveti prilikom doslaska? Vec postoji da li je to to adresa na koju zelite da vam prosledimo green i prosto vam ne da da mrdnete odatle.:==D: Ne znam sta da radim :)

subman
03.05.2017, 19:25
Jel zna neko sta sve treba spremiti od dokumenata za ds 260 i za vizu kasnije?

BetterFuture
03.05.2017, 20:19
Jel zna neko sta sve treba spremiti od dokumenata za ds 260 i za vizu kasnije?
Dobrodosli na forum. Forum je prepun informacija koje Vas zanimaju i ne mogu se sve napisati u jednom postu. Koristite Pretragu (http://www.zelenalutrija.com/forum/search.php) da bi dosli do potrebnih informacija. Za pocetak pogledajte ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1573), ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1580) i ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1779). Takodje ovde (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html) na zvanicnoj stranici mozete pronaci potrebne informacije. S obzirom da ste novi clan, molim da ubuduce postavljate pitanje u odredjenoj temi.

damagon
03.05.2017, 20:57

evo mojih podataka za teblu 2018EU00004XXX
:naughty:

Zhaxie
04.05.2017, 22:22
Pozdrav svima , nadam se da je jos neko osim mene izvucen danas.

Prilikom popunjavanja DS 260 obrasca dodjem do kraja ,
potrebno je da kao finalne stavke unesem KCC case number, broj pasosa i captchu, unesem ja sve to lepo i kaze mi ovo :

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ''Sign and Submit Application' to continue.
The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.

Znaci probao sam 20 puta veceras, iskopiram na oba mesta KCC ali nece nikako , pisao sam oficijalnom mejlu ali ne odgovaraju , da li neko ima neki savet ?

Nema copy-paste, mora da bidne tacno i pazi na kolku prazni mesta ima vo poleto koga popolnuvas

Zoricans
04.05.2017, 23:07
Mi smo isto izvuceni 2.maja za 2018. Na kraju ubaci broj bez tri nule i prodje.Ja sam poslala za nas troje tako i dobila potvrdu.Jedan od forumasa je to napisao i uspelo je.

BetterFuture
04.05.2017, 23:55
Nema copy-paste, mora da bidne tacno i pazi na kolku prazni mesta ima vo poleto koga popolnuvas

Mi smo isto izvuceni 2.maja za 2018. Na kraju ubaci broj bez tri nule i prodje.Ja sam poslala za nas troje tako i dobila potvrdu.Jedan od forumasa je to napisao i uspelo je.
Izvinjavam se ali sada vec moram da odreagujem... Odgovarate clanu koji je sam dao odgovor na svoje pitanje i to na prvoj strani ove teme.

lucky guy
05.05.2017, 09:29
Brate i ja sam uzvucen sad u 2018 :). Znaci isti problem ostao sinoc do 2 i nikako. Poslao sam mail videcemo ako ne planiram i da ih zovem. Ako neko nesto sazna neka javi?

lucky guy
05.05.2017, 09:31
jel to sigurno radi? Ja kucao onaj case number 100x i nista:(

lucky guy
05.05.2017, 10:18
Kod mene isto tako ako neko nadje resenje neka javi?:(

lucky guy
07.05.2017, 10:55
Pozdrav drugari ja sam izvucen ove godine kao potencijalni dobitinik z karte.2018eu3xxxx. Predao ds 5.5.2017.
Imam par pitanja, jel zna neko ukoliko dodje do neke greske na ds260 obrascu da linto moze da se ispravi na intervju? A drugo prilikom popunjavanja papira nisam bio ozenjen a svadbu imam planiranu za 9 og septembra 2017 da li ukoliko odradimo svadbu ranije moja supruga moze biti ubacena u ds260 i dobiti z kartu sa mnom? pozdrav

BetterFuture
07.05.2017, 11:25
Pozdrav drugari ja sam izvucen ove godine kao potencijalni dobitinik z karte.2018eu3xxxx. Predao ds 5.5.2017.
Imam par pitanja, jel zna neko ukoliko dodje do neke greske na ds260 obrascu da linto moze da se ispravi na intervju? A drugo prilikom popunjavanja papira nisam bio ozenjen a svadbu imam planiranu za 9 og septembra 2017 da li ukoliko odradimo svadbu ranije moja supruga moze biti ubacena u ds260 i dobiti z kartu sa mnom? pozdrav
DS-260 mozete otkljucavati vise puta i ispravljati/dodavati podatke. Dok Vam ne bude zakazan intervju za otkljucavanje se obracate KCC-u a posle zakazivanja, obracate se direktno US ambasadi. I da, naravno da ce Vasa supruga dobiti vizu.
Napisite jos jednu cifru posle 3, da bi znali tacniji broj.

simbad
08.05.2017, 10:11
Isti problem imam jas ,kad dodjem do kraju daje mi ista greska ,pa skontao sam da pocekam malo sigurno svi koju si dobili jure da popune to,pa je sajt optereten

07.06.2017, 18:05
Prilikom popunjavanja Ds sam imala isti problem,ali na kraju sam izbacila nule i sve je bilo u najboljem redu. Samo nemojte zuriti sa popunjavanjem i iscitajte sve lepo do kraja. Veliki Pozdrav svima :1072:

10.06.2017, 12:35
Pozdrav,zanima me da li se jos nekom nije desilo da nije dobio verifikacioni email nakon sto je popunio dv 260?

misternice
11.06.2017, 22:15
Pozdrav,zanima me da li se jos nekom nije desilo da nije dobio verifikacioni email nakon sto je popunio dv 260?

Ja sam verifikacioni mejl dobio tacno nedelju dana kasnije. Tako da ne brines. I ja sam ocekivao da dobijem istog trenutka ali izgleda nije automatski. Ukoliko si na kraju popunjavanja DS260 dobio stranicu sa bar kodom na kojoj ti stoji tvoj case number onda je sve u redu. Mejl ce ti stici na adresu koju si naveo u DS260 ali ne odmah vec posle nekoliko dana.

moniigor
11.06.2017, 22:29
zdravo

jas povtorno pisem za moj slucaj muz sto radi u africi pisala sam na forumov da on rade 40 dana u afrika 40 dana u makedonija e sad imam pitanje kad vnesem adrese stavim u previous address sve mesta gde bil do momentot na popunavanje na aplikacju ??
on produzice da rade tako do intervju e sad mislim da samo je bitna informacija do momentu populjavanja aplikacija jel tako ?
odnapred vi blagodaram :suure:

ibraga36
12.06.2017, 11:27
Ja sam verifikacioni mejl dobio tacno nedelju dana kasnije. Tako da ne brines. I ja sam ocekivao da dobijem istog trenutka ali izgleda nije automatski. Ukoliko si na kraju popunjavanja DS260 dobio stranicu sa bar kodom na kojoj ti stoji tvoj case number onda je sve u redu. Mejl ce ti stici na adresu koju si naveo u DS260 ali ne odmah vec posle nekoliko dana.

Pozdrav,
Ja bih vas molio da malo vise objasnite za ovaj verifikacioni e-mail, ja sam DS260 ispunio 8.5.2017. i uredno dobio stranicu sa bar kodom za sebe i one koji bi trebali da idu sa mnom i isprintao je, nikakav mail nisam dobio. Volio bih da reagujem na vrijeme ukoliko nesto nisam uradio kako treba. Hvala

misternice
12.06.2017, 12:59
Pozdrav,
Ja bih vas molio da malo vise objasnite za ovaj verifikacioni e-mail, ja sam DS260 ispunio 8.5.2017. i uredno dobio stranicu sa bar kodom za sebe i one koji bi trebali da idu sa mnom i isprintao je, nikakav mail nisam dobio. Volio bih da reagujem na vrijeme ukoliko nesto nisam uradio kako treba. Hvala

Pozdrav,
Koliko se secam, na kraju DS260 je bila I jedna stranica na kojoj je moglo da se stiklira da li zelimo da nam potvrda o tome da smo kompletirali obrazac stigne na mejl u vidu Confirmation Page. Tu je moglo da se unese I ukoliko zelimo na jos neki mejl da nam stigne. Moguce da niste stiklirali da zelite da Vam stigne na mejl. U svakom slucaju verujem da je ta stranica sa barkodom dovoljan znak da je sve u redu I da je obrazac poslat. Takodje, mislim da mozete to da proverite I tako sto cete ponovo pokusate da pristupite popunjavanju DS260 pa ako Vam bude receno da je vec poslato onda je to to :)

slucajni_prolaznik
12.06.2017, 13:17
Pozdrav,

E-mail sam dobio godine jedan dan posto sam popunio DS-260. U njemu je pdf stranice sa bar kodom, koji sam igrom slucaja i sam napravio (print to pdf) pri popunjavanju i uputstvo da ga odstampam, a sadrzaj je otprilike kao na slici: https://lh3.googleusercontent.com/-5XmljTXV-hQ/U8btdUwffLI/AAAAAAAAAr8/dIHfGIejVJE/s640/blogger-image-808859306.jpg. E-mail je stigao od [email protected]

ibraga36
12.06.2017, 13:25
Ja ovo kao na slici sve imam, potvrdu za sve osobe da je DS260 uredno predat, samo sto izgleda nisam stiklirao to polje. Ne znam koliko to moze biti problem da dobijem mail od KCC sa datumom zakazanog intervjua, mada u samom DS260 ima polje u kojem sam ostavio svoju e-mail adresu.

misternice
12.06.2017, 13:33
Ja ovo kao na slici sve imam, potvrdu za sve osobe da je DS260 uredno predat, samo sto izgleda nisam stiklirao to polje. Ne znam koliko to moze biti problem da dobijem mail od KCC sa datumom zakazanog intervjua, mada u samom DS260 ima polje u kojem sam ostavio svoju e-mail adresu.

To nema veze sa tim, mejl za intervju cete svakako dobiti.

EMIGRANT
15.06.2017, 12:15
Slanje verifikacionog email-a možete aktivirati i kasnije kada ste potvrdili i poslali DS-260 formular.

Prijavite se ponovo sa svojim podacima, dobijete stranicu 'Summary Information' i na dnu je tabela u kojoj je naziv poslednje kolone 'IV
Application' ispod tog naziva, ukoliko ste popunili i poslali DS-260 formular, piše COMPLETED, na koji kada kliknete dobijate ponovo stranicu 'Personal Information 1', iznad imate meni podeljen u tri dela:

COMPLETE | REVIEW | SIGN

Kliknete na REVIEW pa zatim na meniju sa leve strane kliknete na 'Preparer Information' i nakon toga kliknete na 'Next: Confirmation'.

Sada ste dobili stranicu 'Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation' na kojoj se nalazi pet dugmadi:

--------------------------------------------------------------------------

Print Confirmation | Print Form DS-260 | Email Confirmation
Back To Review | Back To Summary

Kada kliknete na dugme 'Email Confirmation' trebalo bi da na vašu email adresu stigne taj 'verifikacionog email'.

Takođe ako želite štampati vaš popunjen DS-260 formular kliknete na dugme 'Print Confirmation'.

Na kraju se odjavite klikom na opciju 'Sign Out' koja se nalazi u gornjem desnom uglu stranice.

ibraga36
16.06.2017, 10:51
Hvala velika za ovu informaciju vama, a usput da se zahvalim i osobi iz posta prije za detaljno objasnjenje, naime njoj sam se htio zahvaliti odmah nakon sto je napisala, ali ovaj forum ne dozvoljava objave koje sadrze manje od 50 rijeci, koliko sam shvatio, tako da koristim ovu priliku da se zahvalim obojici. Pozdrav

Golic
23.06.2017, 16:06
Hvala. Napisacu jos par, pa cu ti se javiti. :grin:
Pozdrav svima, moze li mi neko pomoci, dakle nisam ulazila da provjerim, danas sam usla i zatekla poruku:
You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.

Please print out this letter and take it with you to your visa interview. Your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification message at the e-mail address you provided when you submitted your initial application.

Da li mi možete reći šta u ovom slučaju dalje trebam da radim? Pretpostavljam da sam poprilicno zakasnila za bilo kakve dopune ili nisam još? Nemam iskustva pa Vas molim za pomoc.
LP,

BetterFuture
23.06.2017, 17:54
Pozdrav svima, moze li mi neko pomoci, dakle nisam ulazila da provjerim, danas sam usla i zatekla poruku:
You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017).

Da li mi možete reći šta u ovom slučaju dalje trebam da radim? Pretpostavljam da sam poprilicno zakasnila za bilo kakve dopune ili nisam još? Nemam iskustva pa Vas molim za pomoc.
LP,
Cestitamo i dobro dosli na forum! Niste zakasnili, sledeci korak je online popunjavanje formulara DS-260. Citajte forum, sluzite se opcijom Pretraga jer je na vecinu pitanja koje bi pitali, ako ne i na sva, vec ogdovoreno vise puta.

U svakom slucaju, pocnite od ove (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1573) i ove (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1580) teme. A ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20) mozete videti sve teme vezane za dobitnike.

Napisite nam Vas CN sa xxx umesto poslednje tri cifre da bi Vas uvrstilu u tabelu izvucenih na lutriji. U mom potpisu mozete pronaci tabele za DV-2017 i DV-2018. Srecno na dalje!

LJ75
23.06.2017, 17:56
You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.

Please print out this letter and take it with you to your visa interview. Your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification message at the e-mail address you provided when you submitted your initial application.

LP,

Nisi nigdje zakasnila - populano rečeno, dobila si na zelenoj lutriji, i čestitke.

Imaš sasvim dovoljno vremena da uradiš sve što treba, a za početak, predlažem ti da čitaš teme na ovom forumu. Recimo da narednih mjesec - dva nema potrebe da bilo šta šalješ, nego samo da čitaš o tome šta dalje, a evidencije radi, pošalji koji ti je broj u formatu npr. EU23xxx (stavi x umjesto zadnja 2-3 broja radi anonimnosti).

Za početak, čitaj kako ispuniti DS 260 obrazac, a imaš ga čak i prevedenog na naš jezik sa linkom negdje na ovom forumu. Nećeš dobijati nikakve koverte, sve se dešava putem e-maila.

misternice
23.06.2017, 18:20
Nisi nigdje zakasnila - populano rečeno, dobila si na zelenoj lutriji, i čestitke.

Imaš sasvim dovoljno vremena da uradiš sve što treba, a za početak, predlažem ti da čitaš teme na ovom forumu. Recimo da narednih mjesec - dva nema potrebe da bilo šta šalješ, nego samo da čitaš o tome šta dalje, a evidencije radi, pošalji koji ti je broj u formatu npr. EU23xxx (stavi x umjesto zadnja 2-3 broja radi anonimnosti).

Za početak, čitaj kako ispuniti DS 260 obrazac, a imaš ga čak i prevedenog na naš jezik sa linkom negdje na ovom forumu. Nećeš dobijati nikakve koverte, sve se dešava putem e-maila.

Pa s obzirom da je pomenula da je to DV 2017 ja bih joj posavetovao ipak da sto pre posalje... mislim da mora sve da zavrsi i da ode do kraja septembra a to je ipak jos samo par meseci.

LJ75
23.06.2017, 19:17
Pa s obzirom da je pomenula da je to DV 2017 ja bih joj posavetovao ipak da sto pre posalje... mislim da mora sve da zavrsi i da ode do kraja septembra a to je ipak jos samo par meseci.

Ooopsss, my bad. Zbog datuma, pretpostavljao sam da se radi o 2018.

S obzirom da je za 2017, ubaci u 5. brzinu i sa srećom.

Golic
23.06.2017, 19:35
Hvala Vam mnogo na odgovoru, mnogo mi ovo sve znaci. Mozete li mi samo reci da li kad popunim formulara DS-260 tek onda dobijem termin za intervju u ambasadi ili sam ja taj termin vec izgubila, da li da nazovem ambasadu u ponedeljak, kako to funkcionise? Pretpostavljam da su ova i slicna pitanja vec bila ali je ushicenje preveliko, bojim se da zbog mog propusta ne propustim ovakvu sansu. Naravno da cu se baciti u ponedeljak vec u najvecu brzinu, dacu sve od sebe... CN 2017EU00014xxx HVALA VAM MNOGO, LP

BetterFuture
23.06.2017, 21:04
Hvala Vam mnogo na odgovoru, mnogo mi ovo sve znaci. Mozete li mi samo reci da li kad popunim formulara DS-260 tek onda dobijem termin za intervju u ambasadi ili sam ja taj termin vec izgubila, da li da nazovem ambasadu u ponedeljak, kako to funkcionise? Pretpostavljam da su ova i slicna pitanja vec bila ali je ushicenje preveliko, bojim se da zbog mog propusta ne propustim ovakvu sansu. Naravno da cu se baciti u ponedeljak vec u najvecu brzinu, dacu sve od sebe... CN 2017EU00014xxx HVALA VAM MNOGO, LP
Nista necete propustiti, imate dovoljno vremena za sve. Kao sto rekoh, citajte forum i sve ce Vam biti jasnije. Dakle, sledeci korak je da popunite DS-260 i tek nakon njegove obrade od nadlezne sluzbe bice Vam zakazan termin za intervju. U medjuvremenu cete orikupljati potrebnu dokumentaciju (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html).
Molim da ubuduce pitanja postavljate na odgovarajucim temama da bi bilo preglednije za sve.

24.06.2017, 02:36

LP,

Posto je Dv-2017 mislim da morate do Septembra tacnije do 30 Septembra da posaljete Ds 260. Cestitam i Zelim vam puno srece :bravo: :1072::1081:

BetterFuture
24.06.2017, 08:25
Posto je Dv-2017 mislim da morate do Septembra tacnije do 30 Septembra da posaljete Ds 260. Cestitam i Zelim vam puno srece :bravo: :1072::1081:
DS-260 treba da posalje odmah, tj. narednih dana da bi bilo dovoljno vremena za njegovu obradu. 30. Septembra 2017 se zavrsava ciklus za DV-2017. Do tada sve vize vezane za tu fiskalnu godinu moraju biti izdate. Trebalo bi da bude dovoljno vremena, jer je za samu obradu DS-260 je potrebno oko tri nedelje. Svi ostali obrasci za tu godinu su vec obradjeni, tako da nema zastoja.

24.06.2017, 19:58
DS-260 treba da posalje odmah, tj. narednih dana da bi bilo dovoljno vremena za njegovu obradu. 30. Septembra 2017 se zavrsava ciklus za DV-2017. Do tada sve vize vezane za tu fiskalnu godinu moraju biti izdate. Trebalo bi da bude dovoljno vremena, jer je za samu obradu DS-260 je potrebno oko tri nedelje. Svi ostali obrasci za tu godinu su vec obradjeni, tako da nema zastoja.

U pravu ste izvinjavam se :blink:
Ako sam vas razumela,sto se pre posalje Ds 260 veca je mogucnost da vas pozovu na razgovor ako imate manji Case Number? Pri tom bez naknadnog otkljucavanja u KKC ako se napravi neka nenamerna greskica u Ds pa je potrebno otkljucavanje i malo vise vremena za obradu?

misternice
24.06.2017, 20:29
Najiskrenije se nadam da jos uvek nisu podelili sve vize koje su planirane za dobitnike DV-2017
Zato i jeste bitno da se DS-260 posalje sto pre. Ukoliko ste vec u USA (vidim da je u potpisu lokacija DC) mozda ce sve ici brze (bar nemate taj problem ulaska u zemlju do 30.09.2017).
Srecno!!!

BetterFuture
24.06.2017, 20:45
U pravu ste izvinjavam se :blink:
Ako sam vas razumela,sto se pre posalje Ds 260 veca je mogucnost da vas pozovu na razgovor ako imate manji Case Number? Pri tom bez naknadnog otkljucavanja u KKC ako se napravi neka nenamerna greskica u Ds pa je potrebno otkljucavanje i malo vise vremena za obradu?
Apsolutno nema potrebe da se izvinjavate. Cak ste pomogli da naglasimo da je potrebno sto pre da se posalje DS-260, narocito u ovom slucaju.
Za ovo drugo ste takodje, u principu, u pravu. Mada, otkljucavanje ne znaci i automatski vise vremena za obradu. Zavisi koji podaci se menjaju/dodaju.

25.06.2017, 02:40
Apsolutno nema potrebe da se izvinjavate. Cak ste pomogli da naglasimo da je potrebno sto pre da se posalje DS-260, narocito u ovom slucaju.
Za ovo drugo ste takodje, u principu, u pravu. Mada, otkljucavanje ne znaci i automatski vise vremena za obradu. Zavisi koji podaci se menjaju/dodaju.

Hvala vam puno na odgovoru :1072:
ja sam napravila nenamernu greskicu u Ds pa sam otkljucavala da prepravljam,zbog toga sam i postavila pitanje,a sto se tice podataka samo sam izmenjala datume koji se nisu slagali. Samo sam napisala ono sto sam procitala iz raznih iskustava :) Hvala vam jos jednom na odgovoru :1072:
I Svu Srecu zelim clanu Golic i Cestitam od srca :1072:

Golic
25.06.2017, 10:59
Hvala Vam mnogo svima na odgovoru, poslala sam DS-260 za sve clanove porodice. Sad cekam njihov odgovor. Ovo ce mi pola zivota oduzeti :) posebno ovo iscekivanje. U Washington sam bila davno sad planiramo tamo ici, trenutno smo u BiH tako da nemamo nikakve povlastice. U svakom slucaju pisem kakav smo odgovor dobili. LP

Golic
27.06.2017, 12:28
Zdravo, imam i ja jednu nedoumicu pri zavrsetku popunjavanja DS-260 koje mi sad ima status complete, ispod tih 5 dugmadi

imam dugme za slike Requirements for Photographs

Ja kad udjem tu otvara mi se stranica sa uputama. Meni nigdje u aplikaciji nije trazio apload slike, da li je uopste potrebno u formo DC-260 sliku dodati?
U tom uputstvu nize pise da ako apliciras za Form DS-160 or Form DS-1648 - da se moraju aploudovati slike

Applicants using Form DS-260 - navodi sledece
If you are applying for an immigrant visa, using Form DS-260, you must provide two (2) identical photos at your immigrant visa interview. Your photos must be:.
Printed on photo quality paper
2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size

Bojim se da ne pogresim, da li u ovom slucaju slike samo nosim sa sobom na intervju ili sam ih ipak trebal negdje dodati i kako?
Izvinite jer je predug post...Unaprijed hvala na odgovoru!
LP,

Golic
27.06.2017, 12:34
Zdravo, imam i ja jednu nedoumicu pri zavrsetku popunjavanja DS-260 koje mi sad ima status complete, ispod tih 5 dugmadi

Ja kad udjem tu otvara mi se stranica sa uputama. Meni nigdje u aplikaciji nije trazio apload slike, da li je uopste potrebno u formo DC-260 sliku dodati?
U tom uputstvu nize pise da ako apliciras za Form DS-160 or Form DS-1648 - da se moraju aploudovati slike

If you are applying for an immigrant visa, using Form DS-260, you must provide two (2) identical photos at your immigrant visa interview. Your photos must be:.

Bojim se da ne pogresim, da li u ovom slucaju slike samo nosim sa sobom na intervju ili sam ih ipak trebal negdje dodati i kako?
LP,

harmonija
27.06.2017, 12:45

LP,

Zdravo, od prosle godine ne vjerujem da se nesto mijenjalo. Prosle godine nije trebalo aploudovati slike, vec samo pratiti uputstva koja si vec citirao, pod tim uslovima i pravilima izraditi slike i donijeti ih na intervju. Srecno!

misternice
27.06.2017, 15:10

LP,

Ne treba nikakve slike uploadovati, pise: "at your immigrant visa interview" - dakle, dve slike ce Vam trebati na samom intervjuu zajedno sa ostalom dokumentacijom koju ce Vam traziti.
Najzad, cim ste dobili tu potvrdu znaci da ste kompletirali DS260 :)
Mnogo srece!!!

Golic
27.06.2017, 15:32
Hvala mnogo, ja vjerujem da smo svi prolazili kroz ovo ali meni ce ovo biti najduzi period u zivotu. Toliko nestrpljenja, nervoze, straha, preispitivanja da li je sve uredno popunjeno. Samo da docekamo taj odgovor, nigdje na forumima nisam nasla da je neko ovako kasno reagovao, nije moguce da sam jedinstven slucaj ili ljudi nisu dizali paniku :)

LxAxKxI
27.06.2017, 21:37
Pozdav svima,
U DS 260 za suprugu sam uneo pogesnu mail adresu, tj progutao sam slovo @gmai.com umesto @gmail.com.
Da li je potrebno da saljem mail da mi otkljucaju file.
Pitam iz razloga ako budu trazili naknadno neka objasnjenja za suprugu da li salju na njen mail ili na moj *ja sam nosilac)

LxAxKxI
28.06.2017, 00:17
Pozdav svima,
U DS 260 za suprugu sam uneo pogresnu mail adresu, tj progutao sam slovo @gmai.com umesto @gmail.com.
Pitam iz razloga ako budu trazili naknadno neka objasnjenja za suprugu da li salju na njen mail ili na moj (ja sam nosilac)

Zasto ne mogu da editujem svoj post?? Da li moram da posaljem vise od 10 poruka?
Hvala

Tomislav1970
28.06.2017, 06:56
Zasto ne mogu da editujem svoj post?? Da li moram da posaljem vise od 10 poruka?
Hvala

Editovanje posta je moguce samo kratki vremenski period nakon postavljanja. Mislim da je 15 minuta (nisam admin-moderator pa ne znam tacno)

BetterFuture
28.06.2017, 10:11
Pozdav svima,
U DS 260 za suprugu sam uneo pogesnu mail adresu, tj progutao sam slovo @gmai.com umesto @gmail.com.
Pitam iz razloga ako budu trazili naknadno neka objasnjenja za suprugu da li salju na njen mail ili na moj *ja sam nosilac)
Posaljite im email sa molbom da Vam otkljucaju DS-260 sa objasnjenjem da ste za suprugu ispustili jedno slovo u email adresi, da ste pogresno napisali [email protected], umesto tacne email adrese [email protected]
Ne bi me cudilo da Vam jave da su oni izvrsili potrebnu izmenu.
Ne zaboravite da, pre svega, napisete svoje ime, datum rodjenja (mislim da treba MM/DD/YYYY) i case number i naglasite da zelite da promenite podatak vezan za suprugu.

3put
30.06.2017, 11:29
Hvala mnogo, ja vjerujem da smo svi prolazili kroz ovo ali meni ce ovo biti najduzi period u zivotu. Toliko nestrpljenja, nervoze, straha, preispitivanja da li je sve uredno popunjeno. Samo da docekamo taj odgovor, nigdje na forumima nisam nasla da je neko ovako kasno reagovao, nije moguce da sam jedinstven slucaj ili ljudi nisu dizali paniku :)

Budi sigurna da nisi jedina, ja mislim da ce mi ovo biti najduzi period josh ovo chekanje oko godinu dana jooj a za svo to vreme potajno mislis sta i kako ... i u glavi se pojave razne izmisljene situacije... strashno :)
Ali nek nam je sa srecom pa nek bude kako treba! :)

Golic
03.07.2017, 14:26
[QUOTE=3put;67782]Budi sigurna da nisi jedina, ja mislim da ce mi ovo biti najduzi period josh ovo chekanje oko godinu dana jooj a za svo to vreme potajno mislis sta i kako ... i u glavi se pojave razne izmisljene situacije... strashno :)
Ali nek nam je sa srecom pa nek bude kako treba! :)[/QUOT

Zelim Vam srecu, nadam se da kroz nekoliko mjeseci svi pisemo pozitivna iskustva u temama zivot u USA. Lijep pozdrav

Golic
21.07.2017, 12:14
Samo da se javimo, dobili smo termin za intervju, 18. Septembar. Iskustvo cemo svakako u adekvatnoj temi napisati, kakav god rezultat intervjua bio.
Lijep pozdrav svima i jos jednom se zahvaljujemo na podrsci.

harmonija
21.07.2017, 14:13
Samo da se javimo, dobili smo termin za intervju, 18. Septembar. Iskustvo cemo svakako u adekvatnoj temi napisati, kakav god rezultat intervjua bio.

Cestitam, vjerujem da ste odahnuli. Ide sve svojim tokom. Datum je tu, sto je osnovni orijentir, ostalo rjesavajte jedno po jedno i sve ce biti ok. BAs mi je drago zbog vas. Srecno!

ibraga36
21.07.2017, 16:18

Cestitam,

Ako se moze znati koji ste case number imali. Pozdrav

21.07.2017, 16:51

Sve ce ispasti dobro :bravo:
Cestitam od Srca i Puno Srece :1072::1072::1072:

Golic
21.07.2017, 21:55
Hvala Vam, mi smo broj 14xxx samo smo mi DV 2017. Prosli mjesec smo poslali DS260, bojali smo se da necemo dobiti termin za intervju jer do 30. Septembra sve moramo zavrsiti, tako da smo presrecni sto sve ide svojim tokom. LP

3put
22.07.2017, 07:14
cestitam i srecno!
zelim Vam sve najbolje :bravo:

Ggaga
27.07.2017, 14:54
Hvala Vam, mi smo broj 14xxx samo smo mi DV 2017. Prosli mjesec smo poslali DS260, bojali smo se da necemo dobiti termin za intervju jer do 30. Septembra sve moramo zavrsiti, tako da smo presrecni sto sve ide svojim tokom. LP

Bravo! odlicno! sa srecom u daljem procesu :-))))))))))))))))))))))

Ladyjelena994
01.08.2017, 09:50
Zdravo svim,izvucena sam ove godine. DS sam popunijla 17.05.2017 nijedan povratni e-mail nisam dobila vec dva meseca,da li postoji mogucnost da sam pogresila e-mail adresu tokom popunjavanja? Hvala puno

Tia
01.08.2017, 10:03
Zdravo svim,izvucena sam ove godine. DS sam popunijla 17.05.2017 nijedan povratni e-mail nisam dobila vec dva meseca,da li postoji mogucnost da sam pogresila e-mail adresu tokom popunjavanja? Hvala puno

Ko to moze da zna kada ni ti sama ne znas?Uloguj se u nalog idi na review i pogledaj sta si napisala. Moguce da nisi odabrala opciju da ti komformacioni mail stigne na email adresu. Ako nesto nije uredu, napisi mail KCC u, prema upustvima. Ako ne znas engleski dovoljno dobro ili se ne snalazis online, nadji nekoga da ti pomogne.

Katleja Liki
01.08.2017, 10:14
Evo vam odgovora, P.S. da pitanja i odgovori ne bi bespotreno zatrpavali temu, prvo je procitajte.

Staro 15.06.2017, 11:15

EMIGRANT
Član

Slanje verifikacionog email-a možete aktivirati i kasnije kada ste potvrdili i poslali DS-260 formular.

Prijavite se ponovo sa svojim podacima, dobijete stranicu 'Summary Information' i na dnu je tabela u kojoj je naziv poslednje kolone 'IV
Application' ispod tog naziva, ukoliko ste popunili i poslali DS-260 formular, piše COMPLETED, na koji kada kliknete dobijate ponovo stranicu 'Personal Information 1', iznad imate meni podeljen u tri dela:

COMPLETE | REVIEW | SIGN

Kliknete na REVIEW pa zatim na meniju sa leve strane kliknete na 'Preparer Information' i nakon toga kliknete na 'Next: Confirmation'.

Sada ste dobili stranicu 'Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation' na kojoj se nalazi pet dugmadi:

Kada kliknete na dugme 'Email Confirmation' trebalo bi da na vašu email adresu stigne taj 'verifikacionog email'.

Takođe ako želite štampati vaš popunjen DS-260 formular kliknete na dugme 'Print Confirmation'.

Na kraju se odjavite klikom na opciju 'Sign Out' koja se nalazi u gornjem desnom uglu stranice.

02.08.2017, 19:16

Pozdrav vama :1072: Nista niste pogresili,jer e-mailovi jos uvek nisu nikome poslati za intervju :) Trebalo bi sredinom ili krajem Avgusta meseca da stignu prvi pozivi za intervjue :) a ako ste nesto pogresili na DS 260 obrazcu,posaljite email u KCC i otkljucace vam,meni je bio otkljucan u toku 4 radna dana otkad sam im napisala da mi otkljucaju zbog nenamerne greskice koju sam imala na obrazcu.
Veliki Pozdrav :1072:

kimi5
02.09.2017, 23:22
Zdravo svima ))) imam jedno pitanje..upravo sam poslala popunjenu aplikaciju ds 260..i dobila potvrdu da je poslata..i sad nesto predgledam ponovo i ponovo..i vidim jednu malu gresku..pise da mi roditelji zive na LAOSU, nekako mi je mis u biranju drzava skliznuo ..svi ostali podaci su tacni, adresa, region..ali drzava nije...jel mislite da treba da saljem u Kentaki molbu za otkljucavanje ili mogu na razgovoru da dokumentujem adresu gde zive? hvala unapred na odgovoru )))

BetterFuture
02.09.2017, 23:44
Zdravo svima ))) imam jedno pitanje..upravo sam poslala popunjenu aplikaciju ds 260..i dobila potvrdu da je poslata..i sad nesto predgledam ponovo i ponovo..i vidim jednu malu gresku..pise da mi roditelji zive na LAOSU, nekako mi je mis u biranju drzava skliznuo ..svi ostali podaci su tacni, adresa, region..ali drzava nije...jel mislite da treba da saljem u Kentaki molbu za otkljucavanje ili mogu na razgovoru da dokumentujem adresu gde zive? hvala unapred na odgovoru )))
Da, ja smatram da treba. Objasnite u emailu o cemu se radi i moguce da ce oni sami izmeniti taj podatak. I da Vam otkljucaju da Vi sami izmenite, nista necete izgubiti time jer ste tek poslali obrazac.

kimi5
03.09.2017, 00:00
Da, ja smatram da treba. Objasnite u emailu o cemu se radi i moguce da ce oni sami izmeniti taj podatak. I da Vam otkljucaju da Vi sami izmenite, nista necete izgubiti time jer ste tek poslali obrazac.

Hvala na savetu, u pravu si..bolje da ne rizikujem..saljem mail sa objasnjenjem..samo jes jedno glupo pitanje..adresa je [email protected] ? Hvala jos jednom )))))

BetterFuture
03.09.2017, 00:10
Hvala na savetu, u pravu si..bolje da ne rizikujem..saljem mail sa objasnjenjem..samo jes jedno glupo pitanje..adresa je [email protected] ? Hvala jos jednom )))))
Da, tako je. Nema na cemu. Sada Vi budite ljubazni, pa nam napisite Vas CN (sa xxx umesto poslednje tri cifre) i tacan datum slanja DS-260 (2.sept?), da bi Vas uvrstili u tabelu izvucenih, koju mozete otvoriti preko linka u mom potpisu. Hvala!

kimi5
03.09.2017, 00:22
Da, tako je. Nema na cemu. Sada Vi budite ljubazni, pa nam napisite Vas CN (sa xxx umesto poslednje tri cifre) i tacan datum slanja DS-260 (2.sept?), da bi Vas uvrstili u tabelu izvucenih, koju mozete otvoriti preko linka u mom potpisu. Hvala!

Naravno, hvala Vama puno pomoci, moj CN je 2018EU00019xxx..iz Srbije sam..i poslala sam aplikaciju 2 sept. ))))

ikac89
25.09.2017, 19:02
Napravio sam grešku u obrascu tj. nisam ja već rođaka. Kada mi je slala adresu greškom umesto Roseview Dr., napisala je Riverview Dr. Verovatno je autocorrect na telefonu promenio, a ona u brzini nije obratila pažnju i ja upisao pogrešnu adresu. Šta mislite, da li da šaljem mail da tražim da mi otključaju obrazac da ispravim ili da to uradim na intervjuu u ambasadi?

Rekao bih da to nije toliko bitno i da ne proveravaju, pošto sam čitao da su ljudi stavljali fiktivne adrese i adrese od nekih hotela i sl. i koliko me sećanje služi, niko nije imao problema zbog toga.

Taty2
25.09.2017, 19:46
To je za mene manja greška ispravljiva na intervjuu, ali ima onih kojima je svaka greška velika, u tom slučaju može se i ranije reagovati.

25.09.2017, 23:20
Napravio sam grešku u obrascu tj. nisam ja već rođaka. Kada mi je slala adresu greškom umesto Roseview Dr., napisala je Riverview Dr. Verovatno je autocorrect na telefonu promenio, a ona u brzini nije obratila pažnju i ja upisao pogrešnu adresu. Šta mislite, da li da šaljem mail da tražim da mi otključaju obrazac da ispravim ili da to uradim na intervjuu u ambasadi?

Rekao bih da to nije toliko bitno i da ne proveravaju, pošto sam čitao da su ljudi stavljali fiktivne adrese i adrese od nekih hotela i sl. i koliko me sećanje služi, niko nije imao problema zbog toga.

Pozdrav :) Moj vam je savet da sacekate da vam zakazu intervju,pa onda da kontaktirate Ambasadu da ne bi otkljucavali obrazac,i prolongirali intervju ako budu neke provere ponovne pri otkljucavanju. Nadam se da sam pomogla,pozdrav vama :1072:

slucajni_prolaznik
26.09.2017, 03:17
Meni su rekli da mogu da vide sta sam menjao, pa sam sve sto sam zeleo promenio tek pred intervju kada sam ubacivao suprugu. Opustetno ljudi, vec ste dobili tu vizu, samo ima par sitnica (kriminal, zarazne bolesti, lazni brak) zbog kojih bi stvari mogle da se zakomplikuju. Ovo su sve uobicajene greske i nigde nisam cuo da vode diskvalifikaciji. Imate i racunar u cekaonici na samom intervjuu gde mozete da ispravite podatke, a adresu (novu ili staru) na koju idete cete svaki put davati pri svakom ulasku u US.

ikac89
28.09.2017, 18:21
Hvala svima na savetima. Čitao sam malo strane forume i blogove i video sam da su ljudi pravili i mnogo ozbiljnije greške u obrascu, neki čak nisu ni znali da su napravili grešku/e do intervjua i niko nije imao problema zbog toga.

Razmišljam da pošaljem mail i da opišem grešku i da pitam za savet tj. da li bi trebalo da ispravim to odmah ili mogu i na intervjuu da promenim? Čisto da budem miran.

superkikoslav
08.01.2018, 19:56
Pozdrav forumasi!
Imam jedno pitanje ako neko zna odgovor, bio bi jako zahvalan. U DS 260 obrascu za sina upisali smo broj pasosa koji istice u aprilu 2018. godine. Obzirom da do tada necemo doci na red za intervju,odlucili smo da izvadimo novi pasos sa rokom vazenja do 2022. godine. E sad, nismo bili sigurni da li treba otkljucati obrazac DS 260, pa smo pisali Kentakiju za savjet, da li otkljucavati pa ispraviti broj pasosa, ili samo na intervju ponijeti stari i novi pasos. Iz Kentakija su odgovorili da su oni samo procesni centar, da nemaju veze sa odobravanjem viza, te da je to do sluzbenika u ambasadi. Na forumu sam nasao da je neko nosio na intervju i stari i novi pasos, i da nije bilo problema. Da li je neko imao novija slicna iskustva i da li se moze nazvati ambasada za savjet po ovom pitanju?

Pozdrav

ikac89
08.01.2018, 20:09
Ja iskreno mislim da nema potrebe da otključavate obrazac zbog toga, ali možda je najbolje da pozovete ili da pošaljete mail ambasadi, čisto da bi bili 100% sigurni.

BetterFuture
09.01.2018, 18:45
Pozdrav forumasi!
Imam jedno pitanje ako neko zna odgovor, bio bi jako zahvalan. U DS 260 obrascu za sina upisali smo broj pasosa koji istice u aprilu 2018. godine. Obzirom da do tada necemo doci na red za intervju,odlucili smo da izvadimo novi pasos sa rokom vazenja do 2022. godine. E sad, nismo bili sigurni da li treba otkljucati obrazac DS 260, pa smo pisali Kentakiju za savjet, da li otkljucavati pa ispraviti broj pasosa, ili samo na intervju ponijeti stari i novi pasos. Iz Kentakija su odgovorili da su oni samo procesni centar, da nemaju veze sa odobravanjem viza, te da je to do sluzbenika u ambasadi. Na forumu sam nasao da je neko nosio na intervju i stari i novi pasos, i da nije bilo problema. Da li je neko imao novija slicna iskustva i da li se moze nazvati ambasada za savjet po ovom pitanju?

Pozdrav
Nema potrebe da otkljucavate DS-260 zbog toga. Kao sto ste i napisali, ponesite oba pasosa i sve bi trebalo da bude u redu. Bilo je vec takvih iskustava, a i da su clanovi na licu mesta, na za to postavljenom racunaru. A u pitanju su bile mnogo vece greske, mada se ovo Vase i ne moze nazvati greskom. Srecno!

superkikoslav
09.01.2018, 19:13
Hvala puno svima na odgovorima! Tako sam i mislio,mada je lakse kada jos neko to potvrdi. Pozdrav