PDA

View Full Version : Promena datuma povratka iz Amerike - problem?

ejpril88
04.05.2017, 21:51
Bratu je odobrena turisticka viza (multiple entry na 10 godina). Na razgovoru u ambasadi je rekao da ce se u Americi zadrzati dve nedelje, ali se nakon dobijanja vize predomislio i voleo bi da ostane koju nedelju duze. Da li to moze da predstavlja problem sa imigracionim kada sleti u Cikago?
Desetogodisnje vize dozvoljavaju boravak od 6 meseci iz cuga, da li ima veze sto je u ambasadi rekao da ostaje krace a zapravo bi ostao malo duze?

Silvija29
05.05.2017, 02:49
Nece biti problem, oni ce u Americi kad sleti odluciti koliko on moze ostati, a to je uglavnom 6 meseci, oni nemaju uvid u to sta je on rekao u ambasadi, tako da ne brinite. Oko toga sam se ja raspitivala pre par meseci kad mi je mama dolazila.

mveruovic
21.05.2017, 21:29
Bratu je odobrena turisticka viza (multiple entry na 10 godina). Na razgovoru u ambasadi je rekao da ce se u Americi zadrzati dve nedelje, ali se nakon dobijanja vize predomislio i voleo bi da ostane koju nedelju duze. Da li to moze da predstavlja problem sa imigracionim kada sleti u Cikago?
Desetogodisnje vize dozvoljavaju boravak od 6 meseci iz cuga, da li ima veze sto je u ambasadi rekao da ostaje krace a zapravo bi ostao malo duze?

Ok je ako ostane umesto 3 nedelje 7 nedelja, ali ako ostane 6 meseci nisu sisali vesla, znace da je nesto muljao. I naravno da znaju sve sto si rekao u ambasadi tj naveo u ds160.

DzokicaMicev
22.05.2017, 09:16

Nema veze sto je rekao u ambasadi, ako ima 10 godisnju vizu onda moze da udze kad hoce a moze maksimum 6 meseci od ulaza u usa da ostane tamo. Tako da ne mora da se sekira oko toga sta je rekao u ambasadi ali mora da postuje rokove koje mu dozvoljava sama viza i zakoni.

ejpril88
22.05.2017, 15:57
Hvala, postovace rokove naravno, ostace samo par nedelja duze nego sto je planirao.