PDA

View Full Version : Prazan ili namešten stan

xeg
10.07.2008, 08:35
Koja je razlika u renti nenamestenog i namestenog stana?
Probao sam to da ukapiram iz oglasa ali ne snalazim se sa delovima grada tako da ne znam sta je u istoj klasi a sta ne.
Koje su cene selidbe u okviru jednog grada, tipa jedan kamioncic i namestaj za jednosoban stan, utovar-istovar sa jedne na drugu adresu?
Nesto kao Paja, Jare i "Japanac":)

landlord
10.07.2008, 12:47
Dok sam planirao imigraciju za Kanadu.. ukapirao sam da tamo je dosta jefitniji nenamjesten stan.. (koliko se sjecam dodje kompletno namjestena kuhinja...)

a namjestaj se jako povoljno moze nabaviti na rasprodajama... i prodavnicama tipa IKEA i sl..

xeg
10.07.2008, 13:59
E bas iz tog razloga me interesuju te informacije.
Video sam da skoro svi imaju namestenu kuhinju a da namestaj moze jeftino da se kupi tako da ce se, pretpostavljam, kroz razliku u kiriji brzo isplatiti.

steficacvek
10.07.2008, 19:18
Hehe, bas danas sam i ja gledala oglase za stan i poslove, onako da malo jasnije vidim sve. Jeste li vi vec odlucili definitivno gdje idete?

landlord
10.07.2008, 21:14
Pa, ja imam za prvo vrijeme smjestaj kod tetke, tako da prirodno prvih mjesec dva bih bio kod nje dok ne dobijem neki poslic. Ona je u manjem gradicu blizu Seattlea.

wingreen
10.07.2008, 21:23
Definitivno jos nista nije odluceno ali razmatramo Chikago, videcemo sta ce na kraju biti!:)

xeg
11.07.2008, 09:33
Mi nismo odlucili gde bi isli, ako ne nadjemo nekog ujaka, rodjaka ili dalekog rodjaka koji nas se jos seca (sansa=0) ili neki posao unapred (sansa=0,1) onda bi pre u neke suncane krajeve.
Volimo i velike gradove ali oni te za cas progutaju. Svasta bi voleli da vidimo i posetimo ali smo svesni da ne mozemo svuda isto da prodjemo. Ima jos dosta vremena, mada to sve za cas prodje.
Neka samo sve bude u redu, ko nije probao - taj se nije zajebao:D

wingreen
11.07.2008, 09:55
Ova zadnja ti je odlicna!:)
U istoj smo situaciji sto se tice i rodjaka i posla (0), a ne odgovara nam Florida zbog klime (dosta je vlazna), a Chikago smo odabrali na prvu loptu bas zato sto nemamo nikoga tamo pa kao tu ima najvise nasih ljudi i to...koliko je to dobro ne znam.
A sto se tice toga da veliki gradovi progutaju,u Chikagu ima dosta tih malih mesta blizu Chikaga (nekih 30-40 min) poput Naperville i Village of Schaumburg (ima ih jos) koji su super za zivot, (bezbedni, puno zelenila) kao i da nisi u Chikagu pa smo i razmisljali o toj opciji jer imam bebu od godinu dana a i planiramo(ako Bog da jos)
KOga zanima neka procita:
http://www.diskusije.net/strane-drzave-i-gradovi/chicago-najveci-srpski-grad-u-inostranstvu-3041/
a vezano za Chikago:
http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=2505&start=1
ovde se pominje Naperville a imaju i slicice!:)

A ako nadjemo nekog u medjuvremenu ko bi bio rad da pomogne prvih mesec, dva ko zna gde cemo otici!:rolleyes:

landlord
11.07.2008, 11:01
Wingreen hvala za linkove..

wingreen
11.07.2008, 14:42
Nista i drugi put!:)

xeg
11.07.2008, 15:02
Odlicni linkovi, mogla bi da ih postavis i u podforum Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9) gde su one 2 teme za Chicago i Naperville.

Moze li jos neki odgovor na prvo pitanje?
'ajde Srdjevicu skidaj ves sa tog UTP kabla i pusti neki koristan info http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/upside.gif

wingreen
11.07.2008, 15:42
Poslusala i postavila i tamo!:)

Zana
11.07.2008, 20:38
Evo i mene posle nekog vremena – cesto proveravam forum nadajuci se da ipak jos uvek postoji sansa za nekog od mojih prijatelja ili rodjaka da dobije prvu kovertu ali izgleda da od toga, bar ove godine, na zalost nema nista :)
Sto se tice iznajmljivanja stana, ja ne znam kako drugacije da pomognem osim da ispricam licno iskustvo pa mozda nekome i pomogne. Kada smo dobili prvo obavestenje koliko se secam bila su neka pitanja o kolicini novca ili slicno, kao i neki deo koji je spominjao garanciju nekog iz Amerike i secam se da nas je to prilicno zbunilo jer, jel’te nasa logika je bila da ako bih imala nekog u USA ili visak novaca ne verujem ni da bi smo u to vreme konkurisali za zelene karte. S druge strane tada se nije apliciralo preko interneta pa je bilo pravo umece “namestiti” da prijava stigne u USA u odredjenom intervalu. Pored toga desio se i 09/11 pa smo mislili da nismo prosli u drugom krugu jer nam nista nije stiglo u septembru. Obavestenje o zakazanom terminu nam je stiglo 04/12 za 05/10 i uselili smo se 08/04. Dakle ludilo od iskustva ali da ne sirim mnogo (o tome na nekoj drugoj temi ako nekog interesuje...)
Ono sto smo mi uradili je da smo postavili post na srpskim forumima u nekoliko gradova. Niko nam nije odgovorio, ali smo posle par dana videli oglas na srpskom sajtu u Los Angeles-u da se izdaje soba sa kupatilom i kontaktirali smo ljude. Sreli smo se sa njima u Beogradu i dogovorili se da kod njih placamo deo kuce za prvo vreme. Sada iz ove perspektive mislim da drugacije i ne bismo mogli da iznajmimo stan jer stvarno neznam ko bi nam izdao stan a da u to vreme nismo imali zelene karte jos, nit socijalni broj niti bilo kakvu kreditnu istoriju... Lepo je ako bilo ko ko je dobio zelenu kartu ima dovoljno kapitala za neko vreme – mi nismo. Dosli smo sa $2000 a iznajmljivanje sobe sa kupatilom je bilo $650 plus dodatno pola od racuna koji stignu. Ja sam odmah pronasla posao u jednom srpskom restoranu, sto se pokazalo kao ogromna greska jer mi na kraju nije bio iplacen deo zarade ali i o tome u nekoj drugoj temi... Nije da sam nesto previse ogorcena ali je sve to bilo u fazonu “ej ti ces meni da dodjes za zelenom kartom a ja sam morao/la da se mucim ovde godinama, e sad ces ti da vidis” i ostale nebuloze zbog cega od tada business radim sa Amerikancima (i povezano sa mojim ranijim postovima, ne pitam za savet i ne trazim pomoc na osnovu rekla/kazala nego telefon i put pod noge pa pitam na pravom mestu sta treba da radim. Sva sreca da sam to cudo od “bratske pomoci” prosla na samom pocetku i od tada dobo ide, hvala lepo).
Dakle posle te varijante sa iznajmljivanjem sobe, pronasli smo na posao gde je bio obecan i stan i to smo radili nekoliko meseci dok nismo nakupili dovoljno novca. Onda smo iznajmili svoj stan tacno godinu dana nakon dolaska. Stan je jednosoban, na jako lepoj poziciji, na po 10 minuta od Santa Monica, Beverly Hills i West Hollywood. Stan je pod rent control i kirija raste 3% godisnje. Stan kao nas se u nasoj okolini sada iznajmljuje za oko $450 vise nego sto mi placamo. U tom stanu smo vec 5 godina. Nije nista ekskluzivno – nema bazen ili gym ili tako nesto sto nama nije ni potrebno jer je plaza na skok a gym na hod :-) ali je lep deo grada, policija je na tri bloka, skole i autobuske stanice su blizu, landlord lepo odrzava zgradu i stan mi je na 2 milje od posla pa skoknem kuci na rucak... Pretpostavljam da nekog interesuje i cena – placamo jednosoban stan sa garazom $1130, to su kao dve zgrade sa po 9 stanova i u prizamlju su dve prostoije za pranje vesa sa masinom za pranje i susenje. Stanari su ok i svi zive tu godinama. Na 3 minuta hoda je skola sa public bazenom i, igralistima i besplatnim vikend aktivnostima za decu, bus stop je na 3 minuta hoda i jako je dobro povezano sa ostalim delovima grada gde eventualno radite ili idete da kupujete. Na 3 minuta voznje su ulazi na glavne autoputeve – 405 i 10. Tu su odmah i dve radnje gde su jako pristojne cene Ralphs i Vons ako vam nesto treba bas “sad” (za sve ostalo je Costco zakon kao i farmers market) Dakle sve nabrojano mnogo znaci kad trazite stan – dzabe sto nadjete stan za bolji novac ako sve sto ustedite na kiriji a i vise od toga postrosite na gorivo do posla i provedete sate u autu umesto sa porodicom ili prijateljima. U Los Angelesu pristojan jednostobni stan u delu gde ja zivim moze da se nadje za $1350 i mislim da je to za pocetak dovoljno za bracni par sa jednim detetom. U drugim delovima moze da se nadje za manje novce ali i ne moze da se ostavi otvoren prozor i veci je crime rate. West Hollywood, Beverly Hills etc. su jako skupi za pocetak i to ne savetujem – tek posle izvesnog vremena kad se uklopite u zivot, sistem i pronadjete posao koji vam odogovara. nmaravno da moze da se nadje i garsonjera za $2000 za onog ko ima, jel’te :-) Za parove sa decom – stanovnici Santa Monike imaju besplatno obdaniste u javnim institucijama ako prave manje od $3000 mesecno – bar je tako bilo ranije treba da se raspita vise. Posao agencija moze da vam nadje blizu kuce ako vam je to uslov kao sto je meni bio... Bas sam se raspisala, ako je previse siroko moderator neka javi pa cemo za vikend da iseckamo i raspodelimo na vise tema :-) Da zavrsim sa savetom – prvih godinu dana se uklapajte i ucite pravila zivljenja, ucite jezik (mi smo bili “none” kad smo dosli), sacekajte godinu dana da postanete rezidenti i da mozete da upisete neko skolovanje po normalnim cenama (cak i da ne zavrsite verujte mi odmah skace plata bar u mom slucaju) i budite strpljivi jer nista ne dolazi odmah i ne pada sa neba. Sto bi se ovde reklo – you have to pay your dues first :rolleyes: Ako neko ima pitanja neka pita slobodno, odgovoricu za vikend – ja Los Angeles obozavam, jeste veliki grad ali je dobra klima i mogucnosti su bezgranicne i za skolovanje, i za poslove i za fun :) I eto, dosli smo sa DV-2002, diplomirali u medjuvremenu i u martu postali drzavljani. Moze se i desice se ono sto zamislite – samo strpljivo i pametno. Good luck to all of you!!!!
P.S. Jos samo da sklavirim kako da zakacim i neke slike i sve ce da bude ok :)

wingreen
11.07.2008, 21:25
Zana hvala puno na detaljnom opisu! Meni licno odgovara kad se pise nasiroko i nadugacko:)! Mi cemo verovatno biti u slicnoj situaciji kao i ti jer smo na zalost i mi isli istom logikom (zbog para i rodjaka) ali dobro de....Posebno mi je zanimljivo ovo oko skola i vrtica s obzirom da imam bebu. Reci mi da znas koliko su ti vrtici bezbedni i kvalitetni? Na jednom forumu sam citala da su bolji drustveni vrtici od privatnih (ne znam iz kojih razloga) i da kod njih ide jedna vaspitacica na troje dece,pa ako te ne mrzi i u mogucnosti si volela bih da mi odgovoris na ova pitanja.
Da li sam dobro shvatila-tamo si zavrsila fakultet? Smem li da znam sta si zavrsila i koliko te je kostalo?
Tvoje informacije su veoma dragocene i kaci slike!:)

xeg
11.07.2008, 23:43
Hvala Zana na korisnom postu. Dosta stvari nas interesuje, verujem da je najteze prvih 5-6 meseci a onda tek krecu druge stvari, kako trudnoca tamo, kasnije mala beba i sve vezano za to. Ako budes imala vremena i volje pusti jos neki info.

Bilo bi fino i ako zelis da das par saveta/opisa u LA temi.

ljiljadule
15.07.2008, 07:34
Zana hvala na opsirnom i detaljnom opisu.Inace ja sam neko ko obozava LA i zato mi je drago sto si dala detaljan opis svega,odnosno mogucnosti u LA.Ja pokusavam vec nekoliko godina lutriju,ali nista.Nadam se da cu uspeti bilo kako da predjem i nadam se da ce to biti u LA.Cula sam od prijateljice koja zivi u LA da je klima dobra,a sam grad je divan.Kada budes mogla stavi i neke slicice to bi bilo super.Pozdrav tebi i svima ostalima.

Olivera
16.07.2008, 02:21
Posto mi planiramo da odemo na Floridi (ako me prijateljica ne izvisi za smestaj prvih mesec dana), malo sam ceprkala po sajtovima za iznajmljuvanje stanova.
Kako sam postavila serch options na sugeriranih sigurnih kvartova kao sto su Holliwood, Fort Lauderdale, Dania Beach, Pompano Beach, Margete... vidim da renta za 1 bedroom ide izmedzu 700-1200$.

Cesto vidim i opise ovakvog tipa:
Lease Terms: 7 and 12 months. $50 application per person, security deposit is only $ 300 * restrictions may apply For more information, please call toll free at...

Pa me zanima dali ono 7 and 12 month se odnosi na placanje rente za toliko meseci unapred ili na vaznost dogovora koji bi se potpisao izmedzu obe strane?

Lucky
17.07.2008, 05:50
lease terms 7-12 months je termin na koliko potpisujes ugovor ,znaci na koliko se obavezujete da cete biti u stanu.Ako se to ne ispostuje obicno se placa penal u visini jedne kirije.Security deposit se ostavlja i na kraju vam ga vracaju u celosti ako je sve u redu u stanu,tj ako nema nekih ostecenja

MagicMaster
17.07.2008, 14:11
*to se tiče dugačkih postova, nema frke, što duže, to bolje .... Ja sam ovde newbie, dosadilo mi više u ovoj srbijici da se grbavim i rintam za nikakve pare, pa sam i ja počeo da razmišljam o odlasku preko... a kad već idem, otišao bih daleko, što dalje .... pa skupljam utiske i savete ...

Seekimo
13.09.2008, 21:26
Mislim da je ovaj thread o rentiranju stanova posle procedure oko same lutrije najvazniji a potpuno je zapostavljen i nerazradjen.Ovde je najvaznije da se jave ljudi koji su vec u USA,i da onda iz licnog iskustva daju iformacije:sta su iznajmili kako,gde su zackoljice,kako moze gazda ili agencija da vas prevari,koji su skriveni troskovi,koliko kosta voda,struja,gas,air/con,odrzavanje zgrade(maintenance fee)...itd.
Ono sto se moze procitati po agenciskim sajtovima nije zivotno i samim tim nedovoljno.
Dakle Amerikanci ukljucite se u ovu pricu malo konkretnije i ozbiljnije,hvala

Zana
14.09.2008, 22:36
Zbog nepostojanja credit history malo je teze da se renta stan, sto se resava tako sto stanodavci traze veci deposit i uslovljavaju placanje sa cashier check. Mozda je dobra ideja rentati stan u zgradi koju odrzava i manage neko od nasih ljudi (sto dosta nasih radi jer im se umanjuje kirija a dodatni je posao sto je super) tako da to privremeno pomogne). Nema potrebe da se renta namesten stan jer moze da se nadje jeftin namestaj na moving sale i garage sale, a drugo i ja sam stavljala na trotoar dosta vrlo lepog namestaja koji pokupe oni kojima je potreban. Drugo, nasi ljudi ce vam pomoci kad cuju da ste novi i dati vam namestaj koji im nije potreban. Kad pocnete da radite idete u Ikea super su cene. Kuhinja je skroz namestena, tu su vam potrebni sudovi (Ross prodaje servise za 6 za $15, pribor za $20), serpe mogu da se nadju u kompletu za $40 - to je sve za pocetak). Masine za ves su zajednicke u zgradi i placaju se novcicima tako da i to u vecini slucajeva nije problem... kad pocnete da pravite novac onda razmisljajte o boljem namestaju i boljim, luksuznijim stanovima. Za konkretne situcije postavite pitanja....Poz, Zana

Seekimo
14.09.2008, 23:31
Hvala Zana,daj nam primer za neki pristojan stan.Kolike je velicine prvo,pa onda cena rente,vode,gasa,a/c,struje i sve troskove oko takvog ,,model,,stana,cisto da imamo reper.Da li se moze spustiti cena ako se placa recimo za 6 mes. ili 1god. unapred,pretpostavljam da ako placas cashom da niko nepita ni za kakvu kreditnu istoriju.Eto,otprilike to su konkretna pitanja.

Zana
14.09.2008, 23:58
Ne mozes da platis gotovim novcem - nijedan ozbiljan stanodavac nece pristati na to. Placa se checkom - to je ujedno i dokaz da je nesto placeno. Onaj ko naplacuje u cash verovatno ilegalno renta stan sto je kaznjivo zakonom za stanodavca a i za rentera ako to zna od pocetka. Isto tako ne verujem da postoji popust ali iskreno nisam ni cula da neko placa za godinu dana unapred - to je suludo zarobljavanje novca. Ako nemas kreditnu istoriju placa se obicno kao i svi ostali - deposit, prva i zadnja renta plus jedna ekstra ako prestanes da placas - jer im otprilike toliko vremena treba da odu na housing court, dobiju presudu i posalju ti serifa da te iseli. To se desilo mojim komsijama- nije bas interesantna situacija... Ako ipak odlucis da nesto placas u gotovom novcu treba da trazis receipt u slucaju da nesto podje kako ne treba da bi mogao da dokazes da si nesto platio. Inace za dvoje ljudi je sasvim ok jednosoban stan (moze i garsonjera za pocetak) koji je obicno oko 650 sq.f.toliki je moj stan, converter kaze da je to oko 60 kvadrata. Racuni su zavisno od toga koliko trosis - moze da se i ustedi, moja prijateljica ima daleko manje troskove od nas. Ja mogu da ti kazem koliko ja placam ziveci u LA gde zime nisu toliko hladne te nema velikih troskova za grejanje. Otprilike ovako - cene su u proseku, nekad dolar vise ili manje: struju placam $120 na dva meseca, telefon fiksni sa extra features i dsl $90 mesecno, satelitsku $84 bez filmskih i sportskih kanala za dva hd dvr (preko Bozica ukljucim sve kanale na mesec dana, ovako nema potrebe jer nemam vremena da gledam - naravno ne moras da imas hd onda je oko $30 manje), gas od decembra do marta placam po $80 ostalim mesecima $15, cell phones family plan $100 (ako nemas iphones onda je $50 plus takse), osiguranje za auto $115 mesecno (ne moras da imas 300/100/300 kao ja mozes da platis minimum sto je oko $300 na svakih 6 meseci ali ne savetujem pogotovu kad te neko "otkine" kao mene pa pobegne, sva sreca pa sam imala full coverage). To je ja mislim to - ali svaku od stavki mozes da smanjis za skoro pola ako uzmes drugacije pakete. Dalje sto se tice stanova, ja placam $1166 (rent control, startovalo je sa $975 pre 5 godina mada se i to tada cinilo kao veoma skupo ali se tokom godina dovede na pristojnu cenu ako je rent control). Pitaj dalje sta te interesuje, nista mi drugo ne pada na pamet :) naravno troskovi su razliciti od grada do grada, ja mislim da je ovo sasvim ok imajuci u vidu gde zivim...
Poz Zana

Seekimo
15.09.2008, 15:56
Ovo su Zana odlicni podaci i stvarno su od koristi kao nekavi reperi.Naravno da sve zavisi od grada do grada i drzave ali to je to za nekakve vece urbane celine.Ako mozes nesto da mi kazes o porezima.Naime da li znas kako se tretira novac od rentiranja nekretnina u drugim zemljama(van USA) a koji se unosi u USA i koristi za zivot.Da li se to prijavljuje u toj nekakvoj godisnjoj poreskoj prijavi i da li se oporezuje?Hvala

mvp977
18.09.2008, 21:22
Stvarno smo mi ljudi sa balkana(namjerno sa malim b) tragicni.
Razgovarao sam nekim Slovacima i njihovi imigranti samo trebaju da se prijave u neki od njihovih klubova i oni im sve traže , sobu posao,...
Koliko sam čuo i Poljaci, Česi , Bugari , ... da ne pričam za azijate (Filipince, Indijce)
A gradovi koji imaju veliku populaciju ljudi iz bivše Yuge ; Čikago-Srbi , Pittsburg-Hrvati , New Jersey-Makedonci , i njihovi tj. naši klubovi i ljudi generalno samo daju neke savjete, preporuke , bla,bla, ... a kad im se čovjek obrati konkretno za pomoć -------------------------- oprostite na izrazu ćuna!!! (ne mislim na nekog sa ovog site-a nedaj bože , već na ljude koji iole bolje stoje).
Ja sam j...te spreman da na neviđeno pošaljem 2-3000$ nekom da mi iznajmi sobičak , garsonjericu , šupicu. Za posao se mogu i sam snaći.
Strašno sam isfrustriran jer sam pokušao na više strana da se obratim tim tzv. klubovima.
E ovako :
ja bih trebao imati intervju i novembru , išao bih tamo u aprilu.
Ako iko bude trebao cimera i namjerava da ide tad neka se javi .
Ako iko ikad bude trebao bilo šta kad budem tamo , neka se javi. Spreman sam svakom da pomognem koliko god mogu. Toliko.

wingreen
18.09.2008, 21:32
Pa i meni je to bez veze kad cujem...Nadam se da cemo mi promeniti to:)

Veronika
18.09.2008, 22:08
Da bas zalosno ...al biti ce bolje...nadam se da cemo mi to promjeniti :)

Zana
18.09.2008, 22:16
Pa dobro nije bas tako - neki su ljudi ok neki nisu, isto kao i tamo. Nije ni u tvom gradu svaki covek ok pa nije ni svaki nas covek ovde. Ne dolaze i ne sele se ovde samo dobri i pametni ljudi. Ne budi ogorcen - postavi oglas na sajt da ti treba soba za iznajmljivanje i neko ce ti se javiti. Mi smo tako isto uradili. Ljudi koji su nam izdali sobu su mi i pomogli da nadjem prvi posao. Drugi ljudi su mi pomogli sa drugim poslom dok se nismo snasli... Nije sve tako crno. U situaciji kad je tvoja odluka da dodjes negde (dobrovoljno) nemoj da ocekujes previse - dobri saveti ponekad mogu da ucine daleko vise dobrog za tebe nego da ti neko da besplatno sobu za par meseci. Ne moze niko drugi da ide na intervju za posao umesto tebe niti da garantuje da si dobar radnik. To moras da uradis sam - a oni mogu da ti posavetuju kako najbolje i najbrze da pronadjes posao. Usput, iako si umoran od saveta ipak evo jos jednog - sta ti znaci to da hoces da posaljes par hiljada dolara? Za sta? Kiriju placas kad udjes u stan... Ne salji nikakav novac bilo kome bez potpisanog ugovora.
Pozdrav
Zana

Seekimo
18.09.2008, 23:39
Mvp977,neuzbudjuj se previse,use i u svoje kljuse,Sto je covek bolji smradovi ce vise da ga iz...u.Neracunaj ninakoga,pa ako se neko i nadje da ti pomogne,odlicno.ako ne, neces biti razocaran jer nisi nista ni ocekivao,jednostavna filozofija.Mogu da ti dam jedan savet gde da se uputis u USA i gde ces 99% dobro proci.Kada u Aprilu budes palio za USA idi pravac Las Vegas(kakav Chigago kakav LA i ostali bakraci)Posla po hotelima koliko hoces,jeftini stanovi,jeftina hrana,dobra klima,Nek ti kazu ovi iz Chikaga kakve su zime u tom gradu,kao na severnom polu.Dakle zaposlices se sigurno odmah,nije vazno koji je posao u pocetku,kasnije otidji na kurs za dilera(krupije)zaposlices se u manjem hotelu gde je manji baksis a onda ides ka vecim hotelima.I tamo ima dosta nasih ljudi ako ti je do njih.Plata dilera je od 3000 do 5000$ u zavisnosti od hotela...sve su ovo provereni podaci jer moji kumovi tamo zive i rade taj posao vec 15god.Evo jos nekih podataka,momci koji parkiraju kola ispred hotela mogu da uzmu i do 5000$ verovali ili ne naravno u boljim hotelima(Belagio,Cesar Palace,MGM,...itd),devojke koje sluze pice(takozvane koktelke) uzimaju ladno po 3000$,dakle sve je tu u pitanju baksis(plate su male)ali po njihovim propisima sve je to na kraju plata jer se isplacuje preko ceka.Eto toliko,mozda sam nekome dao ideju gde ce i sta ce,pa sretno.

D$D
19.09.2008, 01:03
Stvarno smo mi ljudi sa balkana(namjerno sa malim b) tragicni.
Razgovarao sam nekim Slovacima i njihovi imigranti samo trebaju da se prijave u neki od njihovih klubova i oni im sve traže , sobu posao,...
Koliko sam čuo i Poljaci, Česi , Bugari , ... da ne pričam za azijate (Filipince, Indijce)
A gradovi koji imaju veliku populaciju ljudi iz bivše Yuge ; Čikago-Srbi , Pittsburg-Hrvati , New Jersey-Makedonci , i njihovi tj. naši klubovi i ljudi generalno samo daju neke savjete, preporuke , bla,bla, ... a kad im se čovjek obrati konkretno za pomoć -------------------------- oprostite na izrazu ćuna!!! (ne mislim na nekog sa ovog site-a nedaj bože , već na ljude koji iole bolje stoje).
Ja sam j...te spreman da na neviđeno pošaljem 2-3000$ nekom da mi iznajmi sobičak , garsonjericu , šupicu. Za posao se mogu i sam snaći.
Strašno sam isfrustriran jer sam pokušao na više strana da se obratim tim tzv. klubovima.
E ovako :
ja bih trebao imati intervju i novembru , išao bih tamo u aprilu.
Ako iko bude trebao cimera i namjerava da ide tad neka se javi .
Ako iko ikad bude trebao bilo šta kad budem tamo , neka se javi. Spreman sam svakom da pomognem koliko god mogu. Toliko.

Tvoj komentar je na mestu i ja se potpuno slazem sa tobom.
Ovde ti niko nece pomoci osim ako ti nije rod direktno ili onaj glavni koji preuzima sve na sebe.
Oko stvari i stana jos ce neko i da ti pomogne jer uglavnom ti svako da ono sto mu ne treba vise ( to mozes da nadjes i na garaz sejlovima).
Posao tu ti tek niko nece pomoci od nasih znas kako su meni pomogli odveli me do agencije ispred vrata i rekli evo ovde se trazi posao.
Ustvari tako ces da ga nadjes na svetog nikad a mozda ni tad.
Salu na stranu covek oseca veliku nesigurnost kad dodje ovde i to je sasvim normalno,ako te neko jos od nasih pocne da zeza pa makar i u sali eto jos veceg problema.
Posao od nasih neces dobiti niti preko nasih ljudi( ima izuzetaka), jer svako ko i ima poene cuva ih za sebe,mislim to da urgira za tebe kod nekog da dobijes posao,ne sekiraj se naci ces posao toliko da mozes da se pokrijes za mesec dana zivota.
Ne znam za druge nacije ali za Srbe uvek postoje razna srpska udruzenja koja ti mogu pomoci na neki nacin.
Na kraju tu je i SPC crkva kojoj mozes uvek da se obratis za pomoc ukiliko ti bas toliko gori pod nogama
Evo ti nekoliko korisnih linkova gde mozes da vidis ima li sta interesantno za tebe iliu sve druge koje interesuje.
WWW.serbianwellowpages.com
http://www.serbiancathedral.org/
Mozda nadjete nesto interesantno

D$D
19.09.2008, 01:12
Mvp977,neuzbudjuj se previse,use i u svoje kljuse,Sto je covek bolji smradovi ce vise da ga iz...u.Neracunaj ninakoga,pa ako se neko i nadje da ti pomogne,odlicno.ako ne, neces biti razocaran jer nisi nista ni ocekivao,jednostavna filozofija.Mogu da ti dam jedan savet gde da se uputis u USA i gde ces 99% dobro proci.Kada u Aprilu budes palio za USA idi pravac Las Vegas(kakav Chigago kakav LA i ostali bakraci)Posla po hotelima koliko hoces,jeftini stanovi,jeftina hrana,dobra klima,Nek ti kazu ovi iz Chikaga kakve su zime u tom gradu,kao na severnom polu.Dakle zaposlices se sigurno odmah,nije vazno koji je posao u pocetku,kasnije otidji na kurs za dilera(krupije)zaposlices se u manjem hotelu gde je manji baksis a onda ides ka vecim hotelima.I tamo ima dosta nasih ljudi ako ti je do njih.Plata dilera je od 3000 do 5000$ u zavisnosti od hotela...sve su ovo provereni podaci jer moji kumovi tamo zive i rade taj posao vec 15god.Evo jos nekih podataka,momci koji parkiraju kola ispred hotela mogu da uzmu i do 5000$ verovali ili ne naravno u boljim hotelima(Belagio,Cesar Palace,MGM,...itd),devojke koje sluze pice(takozvane koktelke) uzimaju ladno po 3000$,dakle sve je tu u pitanju baksis(plate su male)ali po njihovim propisima sve je to na kraju plata jer se isplacuje preko ceka.Eto toliko,mozda sam nekome dao ideju gde ce i sta ce,pa sretno.

Daj boze da je tako eto meni obecane zemlje Nevada, ako je tako odo ja odmah tamo, rastu $$$ na grani , salim se plata od 3000$-5000$ to je da se dobro zamislis, evo ja bih isao odmah.
Imaju ljudi tu platu kao sto si naveo oni su tu po 10-15 Godina i mnogo su gulili do te plate, ali mi gusteri ima se nagledamo i nagledamo jos muke dok dodjemo do tog stadijuma, ali nema predaje i mi ce mo za 10-15 godina da pevamo drugu pesmu.
Svaki covek koji ode iz Srbije i ostavi sve za sobom i krene od nule odavde ima postovanje od mene bez obzira gde je otisao u Usa.
Ja sam postao svestan svega kad sam dosao ovde a i Ameri se slazu sa tim da to sto mi radimo nije ni malo lako.( otici od prijatelja, promeniti kulturu zemlju i sve drugo)

mvp977
19.09.2008, 20:34
Sto se tice posla tu se stvarno ne brinem , ali me to sa iznajmljivanjem stana nervira. Ja cu ici na varijantu lova + mailovi od par poznanika zbog adrese.
Znaci dolazim na aerodrom , niko me ne čeka , ako ne uspijem na varijantu na koju je Zana nasla sobu , vidjecu neki jeftini motelcic. Nisam pretjerano zabrinut znam da cu uspjeti , zato sto to zelim. A imam i alternativu jer mi je jos uvijek aktivan employee no. u Carnival Cruise Lines :D

ales.arundo
06.04.2013, 21:00
Nadam se da je ovo odgovarajuća tema.

Pravila sam za nekog checklist-u koja je bila potrebna za obilaženje i biranje apartmana za iznajmljivanje, pa se setih da bi možda nekome ovde moglo da bude od koristi.

Možda ima previše stavki ili nešto fali - predlozi su dobrodošli.

https://www.easypdfcloud.com/v0/file/ep/out/checklist.pdf

snowflake
07.04.2013, 02:06
My 2 cents:

Jedna od ideja za pomoc pri dolasku mogla bi da bude neka od crkava. Koliko ja shvatam pojedine crkve imaju istoriju sponzorisanja i pomaganja izbeglicama, ti isti bi vrlo verovatno bili radi da pomognu nekome da iznajmi stan, dodje do kola ili bilo sta drugo bez obzira koje je vere.
Da sam ja u situaciji da dolazim bez dovoljno para i bez nekih poznanstava, ne bih se libio da posaljem par emailova i zamolim za pomoc unapred. Pa ako sta bude - bude.

Sima
07.04.2013, 06:44
Crkva da pomogne oko iznajmljivanja stana, kupovine kola i slicno? Dajte ljudi ne budite naivni, procicete kao bosi po trnju ako se na to budete oslanjali!

edinze
07.04.2013, 11:56
Slazem se sa Seekimo jer mi informacije oko situacije u Las Vegasu prenosi rodica koja je tamo,i ona kaze da doslovno posla uvijek ima i da se ne gledaju statistike po kojima je pomenuti grad prilicno visoko rangiran po stopi nezaposlenosti. To je navodno sto nece Ameri ama bas sve da rade zbog niskih satnica i radije ostaju kuci. Takodje mi je potvrdila da su kirije naspram drugih state prilicno ok... Ukoliko imas bilo koje poznanstvo nece te peglati oko kred.istorije, nego je bitno da nemas kriminalnu povjest. Ne znam koliko je sve tacno,prenosim rodicine rijeci,koja je pristala budem li izvucen,da pomogne u cijeloj prici,pa sad... Isto tako zna ona da je sve cista sreca,pa obecava,vidjecemo je na djelu budem li stvarno izvucen... Familija je cudo...pravo me prekida sta ako pocne da se izvija i izvlaci....jel bas mora da imas neku garanciju od nekoga ko je gore za pocetak,ili mozes samostalno....da se uputis sam u cijelu pricu. Nekako nisam naviko da mi neko pomogne jer sve sam radim...ne kazem moze sutra stvarno da pomogne ta rodica,tako je obecala u nasem razgovoru,ali uvijek volim plan b u slucaju sranja....

drolma
07.04.2013, 17:52
Crkva da pomogne oko iznajmljivanja stana, kupovine kola i slicno? Dajte ljudi ne budite naivni, procicete kao bosi po trnju ako se na to budete oslanjali!

Djelujes mi kao neko ko mrzi pominjanje crkve. Prvo, nije kulturno tako startovati u nekoj temi, a drugo bilo cija pomoc je dobro dosla. Zaista djelujes kao neka nastrana osoba.

cukoni
07.04.2013, 19:22
Djelujes mi kao neko ko mrzi pominjanje crkve. Prvo, nije kulturno tako startovati u nekoj temi, a drugo bilo cija pomoc je dobro dosla. Zaista djelujes kao neka nastrana osoba.

nemojte temu da kvarite jer znate kako su rigorozni cim neko ne djeli misljenje sa nekim(mislim na neke clanove koji se ovdje ponasaju kao da je njihov forum,i ako ne dijeli neko njihovo misljenje odma te banuju i ugrozavaju ti slobodu govora,a necu ni da pricam da na temi gay zivot u Americi sve sami spam,farbanje kuca ljudi koji ne dijele njihovo misljenje i slicne stvari,te spominjanje nekih ljudi gdje se svuda dobija trajni ban) a ovo o crkvi cemo prepustiti administraciji jer ipak ovdje ima ljudi koji vjeruju u nekog boga nebitno kojeg,al i ako nisam hriscanin smeta mi spominjanje crkve u ovakvom kontekstu

cukoni
07.04.2013, 19:23
zao mi je sto je forum spao na komentare par ljudi koji sprovode diktaturu, i zato se dnevno napise po 1 post,a ima tako pametnih ljudi ovdje koji su svima pomagali

cukoni
07.04.2013, 19:27
Sto se tice crkve mogu pitat druga,njemu je konkretno pomogla crkva sto se tice nekih stvari oko smjestaja,mogu ga pitat detalje

Magelan
07.04.2013, 19:48
Poenta price je da postova nema toliko jer skoro svaka tema postane offtopic posle par stranica i onda i mi stariji clanovi koji bismo mozda nesto i dodali, izgubimo volju za tim... Konkretno je ovde pocelo da se pise o stanovima, a stigli smo opet do pljuvanja, vredjanja, prozivanja itd itd...

Crkva, na zalost, i nije od neke pomoci kada se dospe na ovo tlo. Ponavljam, na zalost, ona je ovde vise instrument kojim se izvlaci novac od naroda... Nisam nevernik, ali prosto kad vidim kako to ovde u CHGO izgleda, ne zelim da budem deo toga.

Surova je realnost da ste onog momenta kada dotaknete americko tlo prepusteni sami sebi. Nece se niko cimati oko vas, ne mozda zato sto nece, nego zato sto najverovatnije nema vremena ni za sopstvene obaveze, a kamoli za neko cimatanje okolo. Rodbina u velikom broju slucajeva podrzava vasu ideju da imigrirate, ali kada dodje momenat da se oni iscimaju - tu je obicno muk i vrdanje...

Nego, kad smo vec kod namestenih/nenamestenih stanova - kao sto je vec negde gore napisano, vise je pravilo nego izuzetak da se stanovi izdaju nenamesteni... Retko koji stanodavac nudi i namestaj, mada to uglavnom podize stanarinu...

Ono sto moze da pomogne u startu je craigslist.

Sima
07.04.2013, 20:19
Svrha foruma je da ljudi razmene iskusta i korisne savete, ako ih imaju. Nažalost, ono što bismo mi voleli da bude ili kako mi zamišljamo da bi nešto trebalo da funkcioniše često nije tako u stvarnosti. I jako je opasno servirati drugima kao savet nešto što nije istina. Lepo je što neki imaju beskrajno i nekritično poverenje u crkvu, što zamišljaju da će neko tamo da se polomi da im pomogne da nađu stan, kupe kola i srede se u Americi ali realnost nije takva i ja tu moram da reagujem. Još je najbolje što takve savete odvažno daju ljudi koji sede negde u Bosni i odande zamišljaju kako stvari funkcionišu u Americi, i kad neko odavde pokuša da skrene pažnju na realno stanje stvari vi krenete da vređate. Vređanje drugih komentatora u nedostatku argumenata, neće promeniti stanje stvari na terenu, i bolje da se uzdržite nego da moramo to da čitamo. Zar zaista mislite da ste prvi koji su se setili da uhvate za slamku zvanu crkva?

Ljude koji dolaze sa zelenom kartom, a nemaju nikoga ovde, posavetovao bi da se oslanjaju prvenstveno na sebe - dovoljno ste pametni i sposobni da uspešno isplanirate i realizujete dolazak i bez ičije pomoći. Nemojte da budete žrtva nekakvih strahova ili da padate na priče drugih ljudi tipa: "Jao kako ćeš sam/a tamo" i slično. Ja sam jedan od ljudi koji nije imao nikoga kada je dolazio i mogu slobodno da kažem da sam vrlo uspešan emigrant u svakom pogledu. Već smo pisali kako da pretražujete stanove preko Interneta, koji delovi grada su preporučeni za život, ima konkretnih saveta i za kupovimu automobila, traženje posla i ostalo. Na kraju krajeva iako ne uspete da nađete stan preko Interneta odande, tu su ovi hotelčići tipa "Extended Stay" (gugluj: Extended Stay Hotels) koji inače koriste ljudi koji poslom dolaze na duže vreme u drugi grad pa im treba boravak dok ne nađu stan ili ne završe projekat. Bukiraju se takođe preko Interneta. Vama će služiti za prvo vreme u iste svrhe. Rent-a-car možete i iz Srbije da bukirate na aerodromu na koji slećete, pa ne mora niko da vas čeka, međunarodna dozvola vam važi 6 meseci i iznajmljuju auto na međunarodnu dozvolu, bez problema. Verujte u sebe, dobro sve isplanirajte - uložite vreme malo u istaživanje, čuvajte se neproverenih informacija i bićete OK :)

snowflake
07.04.2013, 21:47
Svrha foruma je da ljudi razmene iskusta i korisne savete, ako ih imaju. Nažalost, ono što bismo mi voleli da bude ili kako mi zamišljamo da bi nešto trebalo da funkcioniše često nije tako u stvarnosti. I jako je opasno servirati drugima kao savet nešto što nije istina. Lepo je što neki imaju beskrajno i nekritično poverenje u crkvu, što zamišljaju da će neko tamo da se polomi da im pomogne da nađu stan, kupe kola i srede se u Americi ali realnost nije takva i ja tu moram da reagujem. Još je najbolje što takve savete odvažno daju ljudi koji sede negde u Bosni i odande zamišljaju kako stvari funkcionišu u Americi, i kad neko odavde pokuša da skrene pažnju na realno stanje stvari vi krenete da vređate. Vređanje drugih komentatora u nedostatku argumenata, neće promeniti stanje stvari na terenu, i bolje da se uzdržite nego da moramo to da čitamo. Zar zaista mislite da ste prvi koji su se setili da uhvate za slamku zvanu crkva?

Ljude koji dolaze sa zelenom kartom, a nemaju nikoga ovde, posavetovao bi da se oslanjaju prvenstveno na sebe - dovoljno ste pametni i sposobni da uspešno isplanirate i realizujete dolazak i bez ičije pomoći. Nemojte da budete žrtva nekakvih strahova ili da padate na priče drugih ljudi tipa: "Jao kako ćeš sam/a tamo" i slično. Ja sam jedan od ljudi koji nije imao nikoga kada je dolazio i mogu slobodno da kažem da sam vrlo uspešan emigrant u svakom pogledu. Već smo pisali kako da pretražujete stanove preko Interneta, koji delovi grada su preporučeni za život, ima konkretnih saveta i za kupovimu automobila, traženje posla i ostalo. Na kraju krajeva iako ne uspete da nađete stan preko Interneta odande, tu su ovi hotelčići tipa "Extended Stay" (gugluj: Extended Stay Hotels) koji inače koriste ljudi koji poslom dolaze na duže vreme u drugi grad pa im treba boravak dok ne nađu stan ili ne završe projekat. Bukiraju se takođe preko Interneta. Vama će služiti za prvo vreme u iste svrhe. Rent-a-car možete i iz Srbije da bukirate na aerodromu na koji slećete, pa ne mora niko da vas čeka, međunarodna dozvola vam važi 6 meseci i iznajmljuju auto na međunarodnu dozvolu, bez problema. Verujte u sebe, dobro sve isplanirajte - uložite vreme malo u istaživanje, čuvajte se neproverenih informacija i bićete OK :)

Gledaj prijatelju:

1) Ne sedim u Bosni nego u Raleigh, NC.
2) Dosao sam na poslovnu H1B vizu i nije mi trebala navedena pomoc.
3) Ovo sto sam naveo rezultat je razgovora sa drugaricom koja je svojevremeno dosla kao izbeglica iz Bosne i kojoj je crkva pomogla, konkretno pitao sam je da li bi ta njena crkva pomogla danas nekome da dodje, odgovorila je to ne, ali bi mogli da pomognu da nadju stan i slicno.
3) Nisam rekao da bi pomogli ili ne bi pomogli, samo da je to mozda jedna od opcija, u Sv. pismu pise "Moli i dace ti se!"
4) Uzdrzao sam se od komentara na onoj drugoj temi jer nisam ni za kakvo nasilje nad bilo kime, i smatram da svi treba da zive tako kakvim ih je Bog dao dok god ne ugrozavaju druge, ali ti care zadrzi svoju mrznju prema Crkvi kod kuce.

snowflake
07.04.2013, 21:50
Pri tome nisam ni mislio na SPC, vec na neke lokalne vece crkve. I naravno, ako covek moze to da izbegne apsolutno sam za to, ali dosta ljudi na forumu je reklo da ne moze da skupi ni $10,000 a dolazi sa familjom. Ovo je bila samo sugestija.

cukoni
07.04.2013, 21:53
eh ovako konkretno jer se pisu ovdje neistine,radio sam kapove sirom Bosne za luteransku crkvu,koja te kampove organizuje svake godine,posjecuje skole u manjim mjestima,drze predstave,priredbe i sl. idemo sirom Bosne,konkretno rijec je o crkvi ST.STEPHANS GRACE COMMUNITY 7 WILSON AVE NEWARK,NJ 07105,znam konkretno da su pomagali nekim ljudima koji su dole bili,a i meni su to pricali,uostalom nevezano za ovu crkvu mom drugu je crkva pomogla on je inace sad u Atlanti al prvo je bio u NY bas cu da ga pitam koja je to crkva!

cukoni
07.04.2013, 21:57
Samo neznam konkretno koja vrsta pomoci al cu se raspitati!

Sima
07.04.2013, 23:09
@snowflake

"Jedna drugarica", onda: "ta njena crkva bi pomogla" i tako dalje... sve proverene i precizne informacije koje nekom mogu da budu od koristi, jel tako? Osim što si iskoristio priliku da zagadiš diskusiju vulgarnostima, ne vidim konkretnu korist "sugestije", osim što sad znamo da bi tamo neka crkva navodno pomogla novim emigrantima da nađu posao i kupe kola. Koja crkva? Gde? Koji su uslovi (da li treba biti član crkve ili joj se pridružiti radi pomoći)? Kome se obratiti?

Moj savet i dalje stoji: čuvajte se neproverenih informacija kao što je ova ("jedna drugarica moje drugarice kaže..."), dobro istraživanje i planiranje je pola posla.

cukoni
07.04.2013, 23:49
@snowflake

"Jedna drugarica", onda: "ta njena crkva bi pomogla" i tako dalje... sve proverene i precizne informacije koje nekom mogu da budu od koristi, jel tako? Osim što si iskoristio priliku da zagadiš diskusiju vulgarnostima, ne vidim konkretnu korist "sugestije", osim što sad znamo da bi tamo neka crkva navodno pomogla novim emigrantima da nađu posao i kupe kola. Koja crkva? Gde? Koji su uslovi (da li treba biti član crkve ili joj se pridružiti radi pomoći)? Kome se obratiti?

Moj savet i dalje stoji: čuvajte se neproverenih informacija kao što je ova ("jedna drugarica moje drugarice kaže..."), dobro istraživanje i planiranje je pola posla.

nemoj samo ovdje pisat i stavljat usta rijeci i recenice koje niko nije rekao,ko je rekao i spomenuo auto,posao i sl. bas me cudi evo nikad kao nisi cuo da je nekome crkva pomogla u bilo cemu pa makar i neka sitnica bila

snowflake
08.04.2013, 00:40
@snowflake

E, gari, sjasi!

Zena se zove Sanja iz BL, i mislim da je u pitanju prezbiterijanska crkva ovde (saznacu i to), fyi ti verovatno ne bi prosao sto se pomoci tice, sorry.

Citao sam postove ljudi koji muku muce kako da dodju ovde sa par hiljada i povedu porodice, i ako pazljivo procitas nisam garantovao nikome nista vec dao sugestiju sta bi mogli da pokusaju, pa ako upali - upali.

SEEUSAIC
08.04.2013, 00:48
Komentari koji sadrže uvrede, pretnje, vulgarne reči, rasizam, diskriminaciju, pornografiju, otvorene klevete, pozive na nasilje, ili govor mržnje, kao i poruke koje uprava foruma smatraju nepriličnim, neće biti tolerisane. Ovo uključuje, ali se na to ne ograničava, i sve oblike nacionalne, rasne, verske, seksualne i bilo kakve druge diskriminacije.

Ovo bi trebalo da bude vrlo jasno svakom ko ucestvuje na ovom forumu i ko je priliom registracije pristao da postuje Pravilnik (http://www.zelenalutrija.com/forum/faq.php).

Nikakvo vristanje o cenzuri i nepostovanju necijeg prava na izrazavanje ne pomaze ukoliko se nacin konverzacije kosi sa pravilima na ovom forumu. Homofobija svakako nece biti tolerisana, kao ni svaka drugi oblik diskriminacije.

Edit, delete, privremeni ban, trajni ban, zatvaranje teme - to je razvojni put kada neko ne postuje ni ovaj Forum ni korisnike istog.

chicagopn
08.04.2013, 01:03
malo je of topic ali ajde kad vec svi pisete ne mogu da ne dodam ovo:

Dejan Neskovic se zove decko kome je konkretno pomogla crkva u dobijanju green card dole su ga zvali Dejan piranja, iz okoline Paracina, ja nemogu da ga pronadjem nigde na netu jer nije u tom svetu,bar nije bio neznam sad.Prvo je dosao u Chicagu neznam u kojoj crkvi a sad mislim da je u Arizoni to je poslednje sto sam cuo o njemu a mogu da se raspitam konkretno gde je i sta radi taj covek sada ,dosao je pre 9 godina ovde.

Tamo dole je vozio crkveni kombi jedno godinu dana i onda covek odjednom zapalio u Ameriku ja sam se iznenadio kad sam cuo ,covek apsolutno nema nikoga ovde ...koja je to shema ja neznam ali eto neceg ima.

ASSI
08.04.2013, 01:19
Ako neko ozbiljno razmislja o namestenim stanovima za pocetak, nek baci pogled ovde: https://www.airbnb.com/

Sima
09.04.2013, 10:19
@chicagopn

Evo da ti rešim misteriju, pošto bode oči koliko je očigledno - lisk se oženio!

Postoji vrlo ograničen broj načina na koji mogu da se dobiju legalno papiri, i kad ih sve uzmeš u obzir - eto šta se najverovatnije desilo (ili je sve vreme ostao ilegalno, što je isto verovatno). Crkva je tu možda odigrala ulogu da sponzoriše/garantuje za vizu kojom će ući u zemlju, ali to isto može da uradi i neka škola, work and travel agencija itd.

I prestanite više da pržite ljude i dajete im neke lažne nade i predstave kako je u Americi (i to ne samo na ovoj temi nego i još neke teme vrište od lagarija, nagađanja i netačnih informacija) - napravićete od foruma "Zelena lutrija" forum "Baron Münchhausen".

cukoni
09.04.2013, 12:48
@chicagopn

Evo da ti rešim misteriju, pošto bode oči koliko je očigledno - lisk se oženio!

Postoji vrlo ograničen broj načina na koji mogu da se dobiju legalno papiri, i kad ih sve uzmeš u obzir - eto šta se najverovatnije desilo (ili je sve vreme ostao ilegalno, što je isto verovatno). Crkva je tu možda odigrala ulogu da sponzoriše/garantuje za vizu kojom će ući u zemlju, ali to isto može da uradi i neka škola, work and travel agencija itd.

I prestanite više da pržite ljude i dajete im neke lažne nade i predstave kako je u Americi (i to ne samo na ovoj temi nego i još neke teme vrište od lagarija, nagađanja i netačnih informacija) - napravićete od foruma "Zelena lutrija" forum "Baron Münchhausen".
sve je razlicito,nisu to gradovi od 200 hiljada ljudi da bi ti sve znao,svako ima razlicita iskusta,od stana pa do posla tako da jedno misljenje a to je ovdje tvoje nije mjerodavno,zato i postoje ljudi da iznose razna misljenja

Sima
09.04.2013, 20:37
sve je razlicito,nisu to gradovi od 200 hiljada ljudi da bi ti sve znao,svako ima razlicita iskusta,od stana pa do posla tako da jedno misljenje a to je ovdje tvoje nije mjerodavno,zato i postoje ljudi da iznose razna misljenja

Imigracioni zakon je federalni zakon i važi u selu od 100 satanovnika na isti način kao i u milionskom gradu. Ne postoje neki "misteriozni načini" na koje može da se emigrira koje samo tamo neke crkve znaju i drže u tajnosti.

Ponavljam: Ako nemate informacije nemojte da ih izmišljate i nagađate i servirate ih ljudima kao činjenicu ili savet - najblaže rečeno je neodgovorno, da ne kažem nešto drugo!

vrhunski
09.04.2013, 22:24
Ja isto mislim da treba biti oprezan sa vizijom dolaska i ocekivanja pomoci od crkve ili nase zajednice. (Ne zato sto niko nece da Vam pomogne - to jednostavno nije tacno nego je vrlo tesko nekome pomoci tek tako i sve zavisi od situacije do situacije). Mislim da bi bilo postenije da svi gledaju sta vi mozete da ucinite za zajednicu ili crkvu a ne da ocekujete neku pomoc od iste. Gledajte kako da pomognete (i ne ocekujte nista za uzvrat) pokusajte da doprinesete a ne obrnuto.

Sto se tice stana za pocetak bolje bi bilo praviti neke alternativne planove nego ocekivati "pomoc". Najvaznije je planirati, planirati i planirati cak i ako se dolazi u US sa par hiljada dolara moze se nesto isplanirati. Uvek se mogu gledati sobe ili neke zabiti pa poceti odatle. Sajtova za tako nesto ima gomilu.

edinze
10.04.2013, 00:31
Slazem se sa Vrhunskim da treba biti oprezan u davanju savjeta i predstavljanju zivota u Americi.. Dosta je tema,postova u kome se jasno govori da nije bas sjajno, govori se i o standardu,platama,ostalim izdacima,ali i mogucnostima za istrajne i uporne. Dakle treba dobro odvagati razloge za i protiv odlaska,maximalno se informisati o zivotu tamo kroz forum,internet opcenito,price poznanika gore i izvuci neku okvirnu sliku,ali realnu sta nas gore ceka. Vidim da dosta ljudi idealiziraju stvari,da ocekuju Holivud i crveni tepih,a takvi nece daleko dogurati. Po mom misljenju green card treba shvatiti kao sansu za normalan zivot, ne exkluzivu nego neki pristojni life,koji je tesko na Balkanu realizirati. Kao sansu da sepronadju,da osnuju porodice a da ne strahuju da ce im zena dobiti otkaz jer je trudna,da mogu djeci obezbjediti neku normalu. Moram pomenuti i crkvu,takodje znam 2 para kojima je crkva pomogla i sada zive u Forth Wortu TX,ali to su toliko rijetki slucajevi da su gotovo zanemarivi. I nema djaba izreka uzdaj se u se i u svoje kljuse..sve sto dodje u pozitivnom smislu mimo toga,dobro doslo...

cukoni
10.04.2013, 03:01
Slazem se sa Vrhunskim da treba biti oprezan u davanju savjeta i predstavljanju zivota u Americi.. Dosta je tema,postova u kome se jasno govori da nije bas sjajno, govori se i o standardu,platama,ostalim izdacima,ali i mogucnostima za istrajne i uporne. Dakle treba dobro odvagati razloge za i protiv odlaska,maximalno se informisati o zivotu tamo kroz forum,internet opcenito,price poznanika gore i izvuci neku okvirnu sliku,ali realnu sta nas gore ceka. Vidim da dosta ljudi idealiziraju stvari,da ocekuju Holivud i crveni tepih,a takvi nece daleko dogurati. Po mom misljenju green card treba shvatiti kao sansu za normalan zivot, ne exkluzivu nego neki pristojni life,koji je tesko na Balkanu realizirati. Kao sansu da sepronadju,da osnuju porodice a da ne strahuju da ce im zena dobiti otkaz jer je trudna,da mogu djeci obezbjediti neku normalu. Moram pomenuti i crkvu,takodje znam 2 para kojima je crkva pomogla i sada zive u Forth Wortu TX,ali to su toliko rijetki slucajevi da su gotovo zanemarivi. I nema djaba izreka uzdaj se u se i u svoje kljuse..sve sto dodje u pozitivnom smislu mimo toga,dobro doslo...
potpuno se slazem sa ovim,a ovaj Sima ja neznam sta je ovo,ima ove izljeve agresivnosti nemozes nista napisat,da on nesto agresivno ne prokomentarise

chicagopn
10.04.2013, 05:38

Potpuno tacno i svaka ti je na mestu edinze , ovo bi trebali svi dobro da upamte i da imaju na umu.
Nije med i mleko ali normalnije je nego kod nas, bar po pitanju doci do para.

29.01.2014, 15:37
da li je netko imao iskustva s ovom stranicom za pronalaženje stanova??

http://www.placeofmine.com/

johnny_nyc
25.10.2014, 03:05
Evo da se pohvalimo da smo nasli svoj prvi stan u americi, iako nismo imali credit history a ni vezu odobrili su nam lease na osnovu potvrde mog poslodavca. Ono sto je odlicno je to sto mi je stan 6 min pjesice do posla, 5 min pjesice od vlaka za manhattan...i nalazi se u dobrom dijelu (Eastchester, NY).

mikiSA
25.10.2014, 07:08
Cestitke, a je li stan namjesten ili ne?
Ja rentam namjestene stanove: ovo mi je drugi takav (jedna spavaca soba) i prezadovoljna sam.

johnny_nyc
25.10.2014, 15:47
Ja rentam namjestene stanove: ovo mi je drugi takav (jedna spavaca soba) i prezadovoljna sam.

Hvala, nije namjesten. Od svih stanova koje smo gledali samo jedan je bio namjesen ali taj je otisao prije nego sam stigao nazvati.

mikagrubinen
26.10.2014, 18:56

Kako uspevas da nadjes namestene stanove. Mi smo se ubili trazeci ali bezuspesno. Jedino neki sublet na par meseci mada je i to tesko naci, uglavnom izdaju na kraci period. Sad smo vec rezervisali prazan stan od Nov. 1 tako da je gotova potraga.

Bice bez veze kad bude trebalo da se seli. Taman se skucis kad ono aj sad sve ispocetka. S tim sto cemo sledeci put imati sta da selimo pa ce biti skuplje dok se uzme uhaul ili neki drugi prevoznik. Sad je lako. Par kofera, laptop pod misku i preselio sam se. :-)

mikiSA
27.10.2014, 04:02
Rentam namjestene stanove jer nisam u CA, nego u IL, univerzitetski gradic pa ima puno opcija. Sve zavisi od lokacije, mikagrubinen.

milosx
03.11.2014, 19:57
Mi smo u fazi selidbe i poslednja 3 dana smo se selili a imamo jos 3 dana posla dok sve ne zavrsimo. Dosli smo sa 2 kofera i za dve i po godine smo kao krtice navukli brdo nekih stvari i gluposti.

Na nasim prostorima sam uvek uzimao namesten stan pa cak i tad je mucno bilo seliti se. Sada je 10 puta gore a da je drugi grad u pitanju bilo bi gore i od ovoga.

Pozitivno je sto nam je namestaj Ikea, sto znaci da nije puno drvo pa cak ni prava iverica pa nije tezak a nije ni skup pa me briga ako se ogrebe. U isto vreme, Ikea znaci da su neke Ikeine stvari jedva prezivele drugo sastavljanje tako da ce nam se prepoloviti namestaj kad se sledeci put budemo selili.

U NY je danas tesko naci namesten stan, a i ako ga nadjete platicete mnogo vise. Ipak dok uracunate troskove selidbe, izgubljene sate, shopping i amortizaciju namestaja u jednom momentu se krive seku i izadje na isto.

koje kude
03.11.2014, 23:35
Možda ovako nešto (http://bit.ly/1tv6K7k) nije loša ideja za novopristigle ljude kojima je opremanje stana nameštajem osetna investicija na samom početku.
Deluje dosta praktično i ekonomično.

Pahuljica
12.01.2015, 13:13
Evo da se pohvalimo da smo nasli svoj prvi stan u americi, iako nismo imali credit history a ni vezu odobrili su nam lease na osnovu potvrde mog poslodavca.

Moze li malo pojasnjenje oko iznajmljivanja stanova (konkretno u NY, nenamjesteni stanovi)? :)
Kako otprilike ide procedura, sta je potrebno od papirologije, na koliko su obicno ugovori i da li ih je moguce produziti, itd... Ma sve cega se sjetis :)

Unaprijed hvala :)

vuxanne
12.01.2015, 14:45
Pahuljice, NY - drzava Njujork, NYC - New York City. Na sta mislis?

Pahuljica
12.01.2015, 15:36
Izvinjavam se sto nisam bila precizna u prethodnom postu, mislila sam na NYC. Obzirom da sam kopirala johnny_nyc i pitala bas njega koji je vec tamo, nisam pretpostavila da ce biti zabune... :)

Ako Bog da da dobijemo zelene karte, idemo tamo. Bila sam vec 2 puta turisticki po 2 mjeseca a i imali bismo kod koga biti u pocetku dok se malo ne sredimo...

milosx
12.01.2015, 16:31
Ako ides preko agencije ocekuj da platis 10-15% od godisnje zakupnine samo za proviziju agentu (a ne jednu mesecnu kiriju). To je sad i za queens a ne samo za Manhattan kao do nedavno.
Agent ce traziti takse za proslu godinu od svih stanara, ssn, 3 paystubs svih, i platices $35 po osobi za credit check. To agent posalje Board-u zgrade da te odobre. Kad te odobre ides da potpises ugovor na godinu dana.
Ako je dobar stan i vise ljudi konkurise izabrace onoga sa visim primanjima, sto se nama desilo i izvisili smo za stan.
Ako ides preko padmapper ili craigslist imas 2 ishoda: Ako je stan dobar i normalne cene sigurno ga je videlo vec gomila ljudi i vec ga je neko uzeo sto ces videti po tome sto ti niko ne odgovara na mailove ili poruke. Ako ti neko odgovori na mail ili poruku da je stan slobodan, znaci da postoji razlog sto ga jos niko nije uzeo ili ga je neki agent stavio stan i trazi gore naveden procenat.

Pahuljica
12.01.2015, 16:35
Hvala milosx :)

Koliko kirija obicno treba da se plati unaprijed, tipa za depozit i sl.?

johnny_nyc
12.01.2015, 16:35
Moze li malo pojasnjenje oko iznajmljivanja stanova (konkretno u NY, nenamjesteni stanovi)? :)
Kako otprilike ide procedura, sta je potrebno od papirologije, na koliko su obicno ugovori i da li ih je moguce produziti, itd... Ma sve cega se sjetis :)

Unaprijed hvala :)

U biti rentanje je prilicno jednostavan proces, uglavnom se iznajmljuju nenamjesteni stanovi u rijetkim prilikama mozes naci stanove koji se iznajmljuju namjesteni, ja sam uspio naci u New Rochelle ali sam zakasnio. Normalno namjestni su i nesto skuplji ali nemas troska kupovanja namjestaja pa dodjes tu negdje.

Kada smo mi uzimali stan posto nisam imao nikakav credit history trazili su mi potvrdu od kompanije koja su prosjecna primanja na poziciji koju ja radim i zadnje tri platne liste. Ugovor je obicno na godinu dana a moze i na dvije, ako je na dvije onda je neku sicu manje na mjesec. Uvijek ti traze security deposit (jedna mjesecna rata) i to ti vrate kada se odselis, ako ides preko agencije i oni ti uzmu jednu mjesecnu ratu kao proviziju i imas trosak background check...iznos zavis od landlorda, za stan u kojem smo mi uzeli su nam $75 po stanaru (total $150).

Pahuljica
13.01.2015, 15:40
Hvala puno na odgovorima :)

Bas sam sinoc citala i Milosev blog o stanovima, moze svasta nesto korisno da se nadje na njemu :)

Sasa 70
29.06.2015, 07:14
Cao,

dali neko moze da mi kaze kako mogu da iznajmim stan u Chicago na oderdjeni rok, na par mexeci.

Ja dolazim krajem Avgusta a porodica pocetkom Septemba, treba da pronadjem stan gde cemo ostati par meseci dok nevidimo sta cemo dalje.

Dali neko zna dali neko od nasih izadje stanove na odredjeni rok.

Hvala vam puno,
Sasa

24.03.2018, 01:06
Pozdrav :) Ima li neki noviji update ovde? Zamolila bih starije clanove da se jave :1072: Da li je bolje uzeti namesten ili nenamesten stan? Konkretno me Boston interesuje :) Hvala :1072::1072::1072:

zhywojeen
24.03.2018, 02:27
Ja licno nisam nalazio namestene stanove u NY/NJ/PA podrucju. Kuhinja skoro uvek ima frizider i sporet (cesto i mikrotalasnu ili masinu za sudove). Namestaj sam kupio sam, polako, deo po deo. Mozda je sve to jer sam trazio jeftinije stanove, garsonjera na Menhetnu je $3000 mesecno pa mi je sve jedno da li je namestena ili ne jer nemam te pare.

24.03.2018, 22:13
Ja licno nisam nalazio namestene stanove u NY/NJ/PA podrucju. Kuhinja skoro uvek ima frizider i sporet (cesto i mikrotalasnu ili masinu za sudove). Namestaj sam kupio sam, polako, deo po deo. Mozda je sve to jer sam trazio jeftinije stanove, garsonjera na Menhetnu je $3000 mesecno pa mi je sve jedno da li je namestena ili ne jer nemam te pare.

Hvala vam puno na odgovoru :1072:
Moze da bude i nenamesten,ali da poseduje ves masinu,frizider,sporet :) Ono najosnovnije sto je potrebno :grin:
To je bas skupo,ali je za Menhetn verovatno 'normalna' cifra,ali za nas je malkice skupo :smrc:

zhywojeen
25.03.2018, 01:59
E, ves masina je posebna kategorija. Zbog tankih zidova i zakona ves masine u stanovima su retkost pa postoje perionice vesa na svakom cosku gde za $2 po masini (plus tvoj deterdzent) mozes da peres do mile volje (imaju i masine za susenje).

25.03.2018, 19:45
E, ves masina je posebna kategorija. Zbog tankih zidova i zakona ves masine u stanovima su retkost pa postoje perionice vesa na svakom cosku gde za $2 po masini (plus tvoj deterdzent) mozes da peres do mile volje (imaju i masine za susenje).

Nisam znala za to,a znam da postoje perionice vesa,nego sam mislila za masinu bas u stanu. :blink: Hvala vam na informaciji :1072::inluv: Znaci stanovi su bez masine,a ostalo bi trebalo da ima? Friz,sporet,hot water,heat? Kako sam ja gledala na zillow.com to opet zavisi od mesta do mesta tj mnogo faktora utice :) ili nisam pretrazila dobro :blink::book:

milosx
25.03.2018, 19:51
Pozdrav :) Ima li neki noviji update ovde? Zamolila bih starije clanove da se jave :1072: Da li je bolje uzeti namesten ili nenamesten stan? Konkretno me Boston interesuje :) Hvala :1072::1072::1072:

Svaki stan, namesten ili ne, mora da dodje sa friziderom i sporetom. Kako svi ovde koriste sporete na gas, izbegava se da svaki stanar ceprka oko instalacije plina. Samo u nekim novim zgradama ces naci ves masinu, inace ces da nosis u perionice u podrumu ili o ovliznju komercijalnu perionicu.

Bolje je bez namestaja, svakako je i dosta jeftinije. Stanovi imaju walk-in ormare pa je to jedna manje stavka. Kad smo stigli, otisli smo u ikeu, i za 3K narucili sve sto nam je trebalo.

25.03.2018, 20:05
Svaki stan, namesten ili ne, mora da dodje sa friziderom i sporetom. Kako svi ovde koriste sporete na gas, izbegava se da svaki stanar ceprka oko instalacije plina. Samo u nekim novim zgradama ces naci ves masinu, inace ces da nosis u perionice u podrumu ili o ovliznju komercijalnu perionicu.

Bolje je bez namestaja, svakako je i dosta jeftinije. Stanovi imaju walk-in ormare pa je to jedna manje stavka. Kad smo stigli, otisli smo u ikeu, i za 3K narucili sve sto nam je trebalo.

Hvala i vama na informaciji :) Najbitnije je da ima ono najosnovnije sporet i frizider,za masinu cemo se snaci :) Bez namestaja cula sam i ja da je mnogo jeftinije,samo sam htela da proverim opet,a stvari se dokupe polako. Ikea,odlicno :1081::1072: Hvala vam puno na informaciji :1072:

Mrs.Ryan
26.03.2018, 18:40
Ni mi nigde nismo naisli na namesten stan, sto mi je bilo neshvatljivo dok smo bili u SR.
Mi smo u apartmanskom naselju, i svaki stan ima sporet, mikrotalasnu, kombinovani frizider, masinu za sudje, dok neki stanovi imaju masinu za pranje i susenje a drugi imaju isto u zajednickoj prostorijii...
I pranje i susenje se placa $1.5

Ono sto je mene sokiralo jeste da svetlo nema u svim prostorijama! (Mislim na plafonjere) Kuhinja, kupatilo i to je to... Tek onda sam skontala zasto su na svim slikama stanova koje smo gledali i lampe....

Ormari su walk in, imaju deo za slaganje odece i sipke za kacenje sto mi se naaajvise svidja!

Svugde osim u kuhinji su cupavi tepisi od zida do zida...

Ikea je dobra ideja za namestaj, a takodje su jeftini i Amazon i Walmart...

Za prvo vreme ce vam trebati dusek za spavanje (sto nije velika stavka), sto i stolice i ostale sitnice tipa posudje i posteljina...

30.03.2018, 23:34
Ni mi nigde nismo naisli na namesten stan, sto mi je bilo neshvatljivo dok smo bili u SR.
Mi smo u apartmanskom naselju, i svaki stan ima sporet, mikrotalasnu, kombinovani frizider, masinu za sudje, dok neki stanovi imaju masinu za pranje i susenje a drugi imaju isto u zajednickoj prostorijii...

Ono sto je mene sokiralo jeste da svetlo nema u svim prostorijama! (Mislim na plafonjere) Kuhinja, kupatilo i to je to... Tek onda sam skontala zasto su na svim slikama stanova koje smo gledali i lampe....

Ormari su walk in, imaju deo za slaganje odece i sipke za kacenje sto mi se naaajvise svidja!

Za prvo vreme ce vam trebati dusek za spavanje (sto nije velika stavka), sto i stolice i ostale sitnice tipa posudje i posteljina...

Hvala vam puno :1072: Hehe,mislim da bi meni trebala jedn 3 takva ormara da imam u stanu :grin::grin::grin:
Zapamticu te radnje,pretpostavljam da ih takodje ima i u Bostonu :) Hvala vam na savetima :inluv::1072:

ana2018
31.03.2018, 14:54

Evo naših iskustava za ovih par meseci u novoj domovini:
IKEA je super za kupovinu stvari koje se jednom sklapaju i više ne rasklapaju (police, ormarići, stočići i slično).
Dušeci su im dobri i nisu skupi. Možete kupiti dobar dušek za 250-400$ što je otprilike cena i u Srb za malo bolji dušek.
Kada kupujete krevet obavezno povedite računa na to da se kreveti obično prodaju bez prečki na koje se stavlja dušek, odnosno da moraju dodatno da se plate. IKEA nudi latofleks prečke koje nisu loše za prvo vreme i što je najvažnije nisu skupe.
Kada kupujete krevet u drugim radnjama obično se prodaju delovi (ram, uzglavlje, daska kod nogu).
Kada kupujete dušek u tim radnjama, onda uspod njega u tu cenu obično ide i tzv. support (ram koji drži dušek iznad poda). Cene dušeka su vrlo raznolike i kreću se od nekih 700 za srednje dobar pa do 4000 za najbolju klasu.
Za početak predlažem da se kupi nameštaj u IKEI jer ćete rentirati stan (nemate kreditnu istoriju). Posle godinu-dve-tri kada budete napuštali taj rentirani stan ono što s ebude rasklapalo slobodno možete baciti. Tako ot ovde ide, sve je podređeno potrošnji
Ako vam treba još neka informacija slobodno pitajte, možda mogu da pomognem.
I meni je forum pružio mnogo informacija pa je red da se odužim na pravi način

Ggaga
02.04.2018, 11:14
IKEA je super za kupovinu stvari koje se jednom sklapaju i više ne rasklapaju (police, ormarići, stočići i slično).
Dušeci su im dobri i nisu skupi. Možete kupiti dobar dušek za 250-400$ što je otprilike cena i u Srb za malo bolji dušek.
Kada kupujete krevet obavezno povedite računa na to da se kreveti obično prodaju bez prečki na koje se stavlja dušek, odnosno da moraju dodatno da se plate. IKEA nudi latofleks prečke koje nisu loše za prvo vreme i što je najvažnije nisu skupe.
Kada kupujete krevet u drugim radnjama obično se prodaju delovi (ram, uzglavlje, daska kod nogu).
Kada kupujete dušek u tim radnjama, onda uspod njega u tu cenu obično ide i tzv. support (ram koji drži dušek iznad poda). Cene dušeka su vrlo raznolike i kreću se od nekih 700 za srednje dobar pa do 4000 za najbolju klasu.
Za početak predlažem da se kupi nameštaj u IKEI jer ćete rentirati stan (nemate kreditnu istoriju). Posle godinu-dve-tri kada budete napuštali taj rentirani stan ono što s ebude rasklapalo slobodno možete baciti. Tako ot ovde ide, sve je podređeno potrošnji

Hvala na podeljenom iskustvu! Koliko treba novca da se u Ikei opremi 1-2 bedroom stan za dvoje odraslih i jedno dete od 11 godina? Razmisljamo da li nam se vise isplati sa shippujemo nase stvari odavde koje su daleko kvalitetnije od Ikee.
Hvala!

02.04.2018, 20:04
Hvala na podeljenom iskustvu! Koliko treba novca da se u Ikei opremi 1-2 bedroom stan za dvoje odraslih i jedno dete od 11 godina? Razmisljamo da li nam se vise isplati sa shippujemo nase stvari odavde koje su daleko kvalitetnije od Ikee.
Hvala!

Gago,Evo ga,mozda ce da zatreba i ostalima :inluv:

https://www.ikea.com/us/en/

http://onlinecatalogue.ikea.com/US/en/IKEA_Catalog/?index

E sad Duseci se krecu od 300$ do 700$ kako sam mogla da vidim. Ikea Definitivno ako se odlucim sama ;):inluv:

02.04.2018, 20:07

Hvala Ana na savetima,jako mi je drago da ste se lepo snasli :inluv: Ja sam u Ikeinom katalogu,u prethodnom postu je link videla odlicne duseke po povoljnoj ceni. Znaci nije na duze? Tipa trajnije? :inluv:

chicagopn
03.04.2018, 17:13
ikea jeste dobra za neke stvari, ali pre ili kasnije cete shvatiti da ikea ima mnogo lose proizvode i nije uopste jeftina nemojte se varati. Ono sto je stvarno vredno u ikei kosta 1.5x vise nego u ostalim prodavnicama .
Pricam iz razloga jer smo vec kupovali ikeine krevete i to je samo jednom reciju nista .
Mi smo se naplacali kreveta,duseka i ostalih gluposti ,najbolji dusek koji sam kupio je ovde

https://www.amazon.com/gp/product/B00Q7EPSHI/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

dusek je memory foam 12 inchi nigde nikada necete naci bolji dusek za manje novca pogledajte review koji ima i koliko ima

predlazem umesto ikea da odete u Value City ili Ashley furniture razgledajte sobe ili sta god vas zanima i obavezno zapamtite ime sobe ili model broj zatim proverite na google za istu takvu sobu i uporedite cenu,nemojte bacati pare u prazno svaka soba ima na amazonu koju nadjete u prodavnici i to dosta jeftinija ali ove dve prodavnice su takodje jeftinije a imaju daleko bolji kvalitet od ikea

07.04.2018, 01:11
ikea jeste dobra za neke stvari, ali pre ili kasnije cete shvatiti da ikea ima mnogo lose proizvode i nije uopste jeftina nemojte se varati. Ono sto je stvarno vredno u ikei kosta 1.5x vise nego u ostalim prodavnicama .
Pricam iz razloga jer smo vec kupovali ikeine krevete i to je samo jednom reciju nista .
Mi smo se naplacali kreveta,duseka i ostalih gluposti ,najbolji dusek koji sam kupio je ovde

https://www.amazon.com/gp/product/B00Q7EPSHI/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

dusek je memory foam 12 inchi nigde nikada necete naci bolji dusek za manje novca pogledajte review koji ima i koliko ima

predlazem umesto ikea da odete u Value City ili Ashley furniture razgledajte sobe ili sta god vas zanima i obavezno zapamtite ime sobe ili model broj zatim proverite na google za istu takvu sobu i uporedite cenu,nemojte bacati pare u prazno svaka soba ima na amazonu koju nadjete u prodavnici i to dosta jeftinija ali ove dve prodavnice su takodje jeftinije a imaju daleko bolji kvalitet od ikea

Hvala vam,pretrazila sam net ali IKEA u Bostonu nema,tj nisam mogla da je pronadjem :nene: Svakako je svaka informacija dobrodosla. Hvala vam :)

milosx
11.04.2018, 18:47
Nase iskustvo sa namestajem:

Vecinu smo kupili u Ikei ali kvalitet varira. Racunajte da ce eventualno jednu selidbu izdrzati, jer sistem povezivanja i iverica su losi, i jednom kad se rastavi ne moze se sastaviti kako treba drugi put.

Recimo klizni ormari su izdrzali par meseci, dodatni vijci za drvo drze stranice da se ne raspadne a poledjina se pricvrscuje eksericima (pa nije ni predvidjeno da se ikada rastavi). Papirne lampe su nam u boljem stanju nego ormar.
Ali zato je kauc i posle 5 godina kao nov, ali se vise ne prodaju presvlake ako bi hteli da ih promenimo.
Glazura sa tanjira se ogulila vrlo brzo, pa smo kupili druge koji su trebali biti neizgrebivi Arcopal ali ni oni nisu trajali. Nozevi su toliko ostri da su pored tanjira uspeli i viljusku da zaseku, praveci udicu od nje, pa posle svakog zalogaja postajes sve vise Jocker; a teflonske serpe i tiganji se mogu prati samo mekanom stranom spuzve i silikonski pribor se mora korisiti da se ne osteti teflonski sloj.
Materijali za nemestaj su im cudni. Na jednoj strani koriste neku laganu ivericu pa je pomeranje namestaja duplo lakse, a druge drvene stvari su toliko teske da bi iste od celika bile laganije. Zato, kad budete u ikei, pokusajte i da podignete taj stol koji gledate.

Jos na Balkanu smo culi za Walmart ali ih sad obilizimo u sirokom luku. Od 10 stvari koje smo tamo kupili (online) sve smo vratili osim jedne radne stolice. Kupili smo tamo i jednu manju masinu za ves (kao portable, jer nisu dozvoljene u stanovima)... mislim da smo je 2 puta menjali i posle trece smo uzeli novac nazad.

Amazon je 50-50 za sve. 4+ zvezdica nista ne znaci i pola stvari vracamo.