PDA

View Full Version : uslovna kazna

aleksandarzz
28.06.2017, 18:47
Ne uspevam nikako da nadjem pravi odgovor, pa zato nova tema.
Supruga je krajem devedesetih bila osudjena na uslovnu kaznu.
Ne mogu da se setim svih detalja, a ne mogu ni jedan dokument da nadjem, ali bila je blagajnik i imala manjak u kasi. osudjena je za nesavesno poslovanje (mozda je bilo i za proneveru). na 6meseci zatvora sto je automatski preinaceno u dve godine uslovno. I od policije i od suda je kasnije dobijala potvrde da nije osudjivana.
Sta sada raditi za ds260? staviti da nije osudjivana ili pisati nesto uopsteno o tome. da li to uopste moze biti razlog za odbijanje?

markoss
29.06.2017, 06:16
Ne uspevam nikako da nadjem pravi odgovor, pa zato nova tema.
Supruga je krajem devedesetih bila osudjena na uslovnu kaznu.
Ne mogu da se setim svih detalja, a ne mogu ni jedan dokument da nadjem, ali bila je blagajnik i imala manjak u kasi. osudjena je za nesavesno poslovanje (mozda je bilo i za proneveru). na 6meseci zatvora sto je automatski preinaceno u dve godine uslovno. I od policije i od suda je kasnije dobijala potvrde da nije osudjivana.
Sta sada raditi za ds260? staviti da nije osudjivana ili pisati nesto uopsteno o tome. da li to uopste moze biti razlog za odbijanje?

Ako imate pptvrdu da nije osudjivana a ni privodjena onda ja bar licno ne bi prijavljivao to

kreta
29.06.2017, 10:00
Mozda ces ovde naci neki dobar savet: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1431

VOlja
30.06.2017, 09:20
Nakon nekog vremena se sticu uslovi da se neke osude brisu iz kaznene evidencije,najcesce po sluzbenoj duznosti ili na zahtev stranke. Ako u izvodu iz kaznene evidencije stoji da nije osudjivana,onda ja to ne bih spominjala. Mislim da jedino sud moze da dobije uvid u brisane osude i niko drugi

darko81bg
01.07.2017, 20:04
Najvalidnije je da podnesete zahtev za izdavanje potvrde da li je Vaša supruga osudjivana u vašoj policijskoj stanici.
U slucaju da pise da je Vasa supruga osudjivana a kako je prosteklo vise od 10 godina mozete traziti da vas izbrisu iz evidencije.