PDA

View Full Version : Interviews DV 2018

Stranice : [1] 2 3 4

Tia
14.08.2017, 20:38
Stigao mi je mail da proverim update, medjutim ne znam koji je to 16tocifreni (16 karaktera) conformation number. Nista kao da ne radi... Pomoc?

Tia
14.08.2017, 21:05
Stigao mi je mail da proverim update, medjutim ne znam koji je to 16tocifreni (16 karaktera) conformation number. Nista kao da ne radi... Pomoc?
Shvatih napokon,to je prvi broj koji smo dobili kada smo se prijavili na lutriju. Stigli dakle prvi mail-ovi za intervju.

misternice
14.08.2017, 22:17
Shvatih napokon,to je prvi broj koji smo dobili kada smo se prijavili na lutriju. Stigli dakle prvi mail-ovi za intervju.

Da li to znaci da ste dobili datum intervjua? Ako jeste, za kad su Vam zakazali?

Bojanche
15.08.2017, 09:13
tia koji si cn? da vidimo dali ide po visa buletin-u,jer znam jos nekoga ko je sinoc dobio mail.

Tia
15.08.2017, 11:47
tia koji si cn? da vidimo dali ide po visa buletin-u,jer znam jos nekoga ko je sinoc dobio mail.
Imate me na spisku...00001xxx. Ocigledno ide po buletinu...Nisam spremna jos uvek da podelim info o tacnom datumu, prosto sam u stresu...svakako cu podeliti iskustvo. Ne znam kako ostali podnose iscekivanje, nama je bas stresno. Verovatno su i ostali po buletinu dobili mail samo se ne oglasavaju jos.

lucky guy
18.08.2017, 21:59
Kod mene jos uvek nista 35xxx kad moze da se ocekuje?

BetterFuture
19.08.2017, 07:09
Verovatno ne pre maja/juna. Jos ne mozemo da znamo dinamiku zakazivanja.

lucky guy
20.08.2017, 00:12
Da li to znaci da mogu da igram lutriju za 2019? Ako moj cn bude negde maja/juna 2018 a recimo ne pozelenim mada ne bi

lucky guy
20.08.2017, 00:13
Da li to znaci da mogu da igram lutriju za 2019? Ako moj cn bude negde maja/juna 2018 a ukolikonse desi da ne pozelenim

BetterFuture
20.08.2017, 00:39
Da li to znaci da mogu da igram lutriju za 2019? Ako moj cn bude negde maja/juna 2018 a ukolikonse desi da ne pozelenim
Mozete slobodno da se prijavite i za DV-2019. Zasto mislite da necete dobiti vizu?

lucky guy
20.08.2017, 21:14
Ne znam pitam cisto onako.Ne bi trebalo da ne dobijem jer vec 8 godina radim sa njima,nemam kriminalnu proslost ali ipak zivim na KiM pa ko bi znao?Posto u onom.mailu pise da je ogranicen broj viza pa zato.

21.08.2017, 01:27
Ne znam pitam cisto onako.Ne bi trebalo da ne dobijem jer vec 8 godina radim sa njima,nemam kriminalnu proslost ali ipak zivim na KiM pa ko bi znao?Posto u onom.mailu pise da je ogranicen broj viza pa zato.

Mislim da ne bi trebali da brinete :) Svako ko je izvucen dobio je vizu. Retki su slucajevi ( bar koliko sam upucena) da nisu dobili vize. Samo pratite Visa Bulletin,brojevi idu po Bulletinu :) Pozdrav vama :1081:

lucky guy
21.08.2017, 10:06
Mozete slobodno da se prijavite i za DV-2019. Zasto mislite da necete dobiti vizu?
Pitam onako mada ne bi trebalo jer od 2009 radim sa njima.E sad imam dvojno drzavljanstvo i prebivaliste nase i kosovsko s obzirom da su priznali kosovo.Zato pitam?Inace nemam kriminalnu proslost i slicno.

lucky guy
21.08.2017, 10:10
Mislim da ne bi trebali da brinete :) Svako ko je izvucen dobio je vizu. Retki su slucajevi ( bar koliko sam upucena) da nisu dobili vize. Samo pratite Visa Bulletin,brojevi idu po Bulletinu :) Pozdrav vama :1081:

Hvala. Tako sam i ja cuo raspitivao se po Nisu. Vrlo retko odbiju nekog a svako ko je imao nekakvog kontakta sa njima radio za njih i slicno obicno biva odobreno. U svakom slucaju pratimp situaciju pa sta bude bice :) Cestitke i Vama. Saljem datum kad bude stigo mail.:bravo:

22.08.2017, 17:02
Hvala. Tako sam i ja cuo raspitivao se po Nisu. Vrlo retko odbiju nekog a svako ko je imao nekakvog kontakta sa njima radio za njih i slicno obicno biva odobreno. U svakom slucaju pratimp situaciju pa sta bude bice :) Cestitke i Vama. Saljem datum kad bude stigo mail.:bravo:

Nema na cemu :) Svi zeljno iscekujemo datume :;D: Cestitke i vama,i pratimo Bulletin :bravo:

Tia
23.08.2017, 16:08
Drustvo,koliko razumem i ove godine je pred intervju potrebno pripremiti sledece:

1. Izvode iz maticne knjige rodjenih
2. Vencani list
3. Slike s vencanja i sl.
4. Diplome i svedocanstva zavrsene skole ili dokaz o radnom iskustvu
5. Potvrde iz suda i supa
6. Po dve fotografije 5x5 cm
7. Pasose
8. Izvestaj lekara
9. Potvrdu o sluzenju vojnog roka

Nista izvestaji iz banke? Nista pisma prijatelja/rodbine iz Amerike?

misternice
23.08.2017, 16:27
Drustvo,koliko razumem i ove godine je pred intervju potrebno pripremiti sledece:

2. Vencani list
7. Pasose
8. Izvestaj lekara

Pa to ne znamo dok nam ne stigne mejl u kome nas obavestavaju o terminu intervjua, o daljim koracima I potrebnim dokumentima.

Tia
23.08.2017, 18:09
Pa to ne znamo dok nam ne stigne mejl u kome nas obavestavaju o terminu intervjua, o daljim koracima I potrebnim dokumentima.

U mailu upucuju na sajt ambasade koji je dostupan svima. Citajuci tako naleteh na tekst gde proces imigracije podrazumeva da pokazemo da necemo biti na teretu drzavi...medjutim nigde u potrebnim dokumentima nisam videla da pise ista o izvodima iz banke i sl. Ako po tome budu sudili ...e onda naopako.

BetterFuture
23.08.2017, 18:53
U mailu upucuju na sajt ambasade koji je dostupan svima. Citajuci tako naleteh na tekst gde proces imigracije podrazumeva da pokazemo da necemo biti na teretu drzavi...medjutim nigde u potrebnim dokumentima nisam videla da pise ista o izvodima iz banke i sl. Ako po tome budu sudili ...e onda naopako.
Za aplikante iz Srbije, do sada, nisu bili potrebni izvod iz banke kao niti bilo koji drugi dokaz da necete biti na teretu drzave. U Makedoniji je druga situacija (postoji tema)

slucajni_prolaznik
23.08.2017, 23:33

Dovoljno je da na poslednje pitanje na strani 66 (67 strana u pdf-u):
https://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

"Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?" odgovorite sa "NO".

24.08.2017, 01:50

2. Vencani list
7. Pasose
8. Izvestaj lekara

Mislim da samo to sto ste naveli,za imigratsku vizu mislim da nije potrebno da se dostavi nista drugo. Bar ne pise na sajtu, a misliim da vam u uputstvu koje ste dobili pise koja vam je dokumentacija potrebna za intervju,tako sam nesto razumela :suure:

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/prepare-for-the-interview.html

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

Tia
24.08.2017, 07:53
Mislim da samo to sto ste naveli,za imigratsku vizu mislim da nije potrebno da se dostavi nista drugo. Bar ne pise na sajtu, a misliim da vam u uputstvu koje ste dobili pise koja vam je dokumentacija potrebna za intervju,tako sam nesto razumela :suure:

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/prepare-for-the-interview.html

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

Upustvo kaze kliknite ovde za info o potrebnim dokumentima i sl...i salje na sajt. Mislim da me paranoja hvata, priblizilo se, medicinski pregled zakazan i sve sada deluje nekako realnije :blink::grin:

tile83
24.08.2017, 16:28
Upustvo kaze kliknite ovde za info o potrebnim dokumentima i sl...i salje na sajt. Mislim da me paranoja hvata, priblizilo se, medicinski pregled zakazan i sve sada deluje nekako realnije :blink::grin:
Draga Tia, blago vama... vi ste nam prvi koliko mogu da primetim ovde pa povucite nogu. Opusteno I lagano pa ocekujemo pozitivne utiske I da brzo pozelenite. Spisak I chekirajte jedno po jedno. Srećno vam bilo!

Niksovac
24.08.2017, 17:26
Ljudi do kada je poslednji rok da se posalje ds260, kraj septembra, oktobra?

Cekamo jos da ona izvadi dokumenta sa novim prezimenom i ja da promenim prebivaliste na licnoj da nam budu ista i onda cu da krenem da popunjavam.

Jel se ds260 moze popunjati iz vise puta ili kad jednom otvorim moram sve tada da zavrsim i sabmitujem.

Ako neko zna sigurno protokol, hvala, pozzz

BetterFuture
24.08.2017, 22:03
Ljudi do kada je poslednji rok da se posalje ds260, kraj septembra, oktobra?

Cekamo jos da ona izvadi dokumenta sa novim prezimenom i ja da promenim prebivaliste na licnoj da nam budu ista i onda cu da krenem da popunjavam.

Jel se ds260 moze popunjati iz vise puta ili kad jednom otvorim moram sve tada da zavrsim i sabmitujem.

Ako neko zna sigurno protokol, hvala, pozzz
1. Ne postoji zvanican datum do kada treba "poslati" DS-260. Mada, posle maja 2018, za DV-2018, nije sigurno da li bi stigli na vreme da zavrsite ceo proces.

2. Mozete popunjavati DS-260 iz vise puta. Potrebno je da kliknete na Save, da bi Vam se zapamtilo sve sto ste do tada uneli. Link (https://travel.state.gov/content/visas/en/forms/online-immigrant-visa-forms/frequently-asked-questions.html) ka zvanicnoj stranici sa objasnjenjem. Otvorite peto pitanje, "What happens....."

25.08.2017, 00:38

Samo polako :) Bice sve u najboljen redu videcete i sami :) Kako clanovi foruma kazu iz procitanog intervju je samo formalnost i nista vise :) MI jos uvek iscekujemo :) Puno srece vam zelim,i bice sve u redu :1072:

slucajni_prolaznik
25.08.2017, 14:02

Lako je reci (sam sam se ziv istraumirao, priznajem), ali ne brinite. Sekiracijom se stanje ne popravlja. :obrva:

Tia
25.08.2017, 19:17
Hvala drustvance! Detalje cu podeliti naravno, mozda bude od koristi nekome.

Rdja
26.08.2017, 00:29

2. Vencani list
7. Pasose
8. Izvestaj lekara

Tia, ako nisi sigurna pitaj ili posalji email ambasadi. Znam da ranije nije trebalo ali ako si medju prvima na intervju, vredi pitati.

Tia
28.08.2017, 09:30
Tia, ako nisi sigurna pitaj ili posalji email ambasadi. Znam da ranije nije trebalo ali ako si medju prvima na intervju, vredi pitati.

Hvala Rdjo...Dakle, sve prema instrukcijama(isto kao i prethodnih godina znaci) plus sve sto po licnom uverenju moze da doprinese da se kvalifikujemo za vizu.Jasno da je ovo po "licnom uverenju" opciono .

Rdja
01.09.2017, 15:27
Nadam se da nece traziti dodatna dokumenta, ali vredi spremiti za svaki slucaj. Meni je intervju 17. Oktobra pa cu poneti dodatna dokumenta za finansije.

RadovanSRB
01.09.2017, 16:06
Pozdrav ljudi!
Moj id broj je 05xxx,poslao sam DS 31.05. Da ne znate odprilike kad bi mogao da mi stigne email i kada da ocekujem zakazan intervju. Posto nisam upoznat sa Visa bulletin ili kako vec :D

damagon
01.09.2017, 18:40
prema VB u oktobru su brojevi do 2600, pitanje je da li ce biti ista dinamika i na dalje, ali svakako neki kraj novembra ili pocetak decembra ako se nastavi istim tempom :naughty:

01.09.2017, 20:01
Pozdrav ljudi!
Moj id broj je 05xxx,poslao sam DS 31.05. Da ne znate odprilike kad bi mogao da mi stigne email i kada da ocekujem zakazan intervju. Posto nisam upoznat sa Visa bulletin ili kako vec :D

Ovo nije prava tema ali ... Ovo vam je Visa Bulletin,kada kliknete na 'Current Visa Bulletin - September 2017 ' skroz nize u odeljku 'C' cete videti Cut-Off broj to je 2600 za Oktobar. Sledeci Bulletin koji izlazi za par dana ce nam reci koji su Cut-Off za Novembar :)

https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html

I tako svakog narednog meseca pratite brojeve,kada vas broj postane Current u tom mesecu,tada ocekujete email za intervju :) Nadam se da sam vam pomogla :) Veliki Pozdrav :1072:

BetterFuture
01.09.2017, 23:16
...I tako svakog narednog meseca pratite brojeve,kada vas broj postane Current u tom mesecu,tada ocekujete email za intervju
Pod uslovom i da je Ds-260 obradjen. Ne zaboravite da oba uslova moraju da budu zadovoljena da bi dobili poziv za intervju.

misternice
02.09.2017, 06:56
Pod uslovom i da je Ds-260 obradjen. Ne zaboravite da oba uslova moraju da budu zadovoljena da bi dobili poziv za intervju.

Tacno. Mada s obzirom na to da je DS poslat krajem maja verujem da ce intervju biti zakazan u prvom sledecem terminu kada njegov broj bude u opsegu.

BetterFuture
02.09.2017, 09:55
...Mada s obzirom na to da je DS poslat krajem maja verujem da ce intervju biti zakazan u prvom sledecem terminu kada njegov broj bude u opsegu.
To ne mozemo da znamo, lako moze da bude i u decembru. Zavisi od vise faktora kao sto su koliko je obrazaca poslato u maju i da li je za konkretan obrazac potrebno vise vremena za obradu od uobicajenih 4-6 nedelja.

03.09.2017, 00:12

Hvala vam kao i uvek,na odgovoru :) Zaboravila sam to da pomenem :suure:

Svenson
04.09.2017, 19:11

Mislim, u junu 2018.

Tko je ranijih godina bilo pravilo

Svenson
04.09.2017, 19:25
Ovo nije prava tema ali ... Ovo vam je Visa Bulletin,kada kliknete na 'Current Visa Bulletin - September 2017 ' skroz nize u odeljku 'C' cete videti Cut-Off broj to je 2600 za Oktobar. Sledeci Bulletin koji izlazi za par dana ce nam reci koji su Cut-Off za Novembar :)

https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html

I tako svakog narednog meseca pratite brojeve,kada vas broj postane Current u tom mesecu,tada ocekujete email za intervju :) Nadam se da sam vam pomogla :) Veliki Pozdrav :1072:

Vidim da je krenulo odbrojavanje. Uhvatila me trema u momentu, a do intervijua imam sigurno 8-9 meseci. Kako će biti kad mi stigne mejl? :grin:

04.09.2017, 22:58
Vidim da je krenulo odbrojavanje. Uhvatila me trema u momentu, a do intervijua imam sigurno 8-9 meseci. Kako će biti kad mi stigne mejl? :grin:

Mislim da su svi izvuceni na 'iglama',nego se ne oglasavaju :grin::grin::grin:
Svi zeljno iscekujemo datume intervjua :1072:
Samo polako :;D:

Tia
05.09.2017, 11:16
Haaha...ja cu da ti opisem kako izgleda ...evo me na moru,predivan dan,plaza iz snova a ja lezim na lezaljci, nabacila peskir preko glave ,zavukla telefon i citam forum, preispitujem se i paranoisem. Eto,bar je muz u boljem raspolozenju. Zabranio mi temu da pomenem kamo li sta drugo.:udri:

Bojanche
05.09.2017, 11:58
Isto tako evo u grckoj zavaljen u lezaljku i citam forum i cekam vb da izadje novi, vidim neko pominje smanjenje viza kao tramp smanjuje low skiled sta mislite o tome ja koliko znam treba senat prvo da stavi tu tacku na razmatranje pa tek onda da je usvoji ne?

06.09.2017, 22:38
Isto tako evo u grckoj zavaljen u lezaljku i citam forum i cekam vb da izadje novi, vidim neko pominje smanjenje viza kao tramp smanjuje low skiled sta mislite o tome ja koliko znam treba senat prvo da stavi tu tacku na razmatranje pa tek onda da je usvoji ne?

Mislim da se to nece desiti,posto postoje odredjene procedure da bi taj zakon dosao na red :suure:

Tia,uzivajte u odmoru :1072::1072::1072::1072::1072:

Tea900
09.09.2017, 23:22
Zdravo svima, da li ima neko iz BiH da je zakazan za intervju ? :)

Svenson
17.09.2017, 21:50
Od nervoze nisam otvarao forum skoro 2 nedelje (u drugim delovima foruma sam se pravdao da sam puno radio :grin: ). Izašao VB za oktobar.

Čitao sam tread onih koji su otišli ove godine i malo se unervozio (DV2017 Gde ste i sta radite (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1827)). Pročitajte. Nervozni neka pripreme bensedinčić :;D: Možda sam ja kriv, pošto sam mislio da ću sve srediti za 2-3 nedelje, ali sad vidim da će to potrajati. Ma briga me. Sve i da čekam 2-3 meseca, ipak čekaću manje nego što ovde čekam bolje sutra. :obrva:

BetterFuture
17.09.2017, 22:02
Od nervoze nisam otvarao forum skoro 2 nedelje (u drugim delovima foruma sam se pravdao da sam puno radio :grin: ). Izašao VB za oktobar.

Čitao sam tread onih koji su otišli ove godine i malo se unervozio (DV2017 Gde ste i sta radite (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1827)). Pročitajte. Nervozni neka pripreme bensedinčić :;D: Možda sam ja kriv, pošto sam mislio da ću sve srediti za 2-3 nedelje, ali sad vidim da će to potrajati. Ma briga me. Sve i da čekam 2-3 meseca, ipak čekaću manje nego što ovde čekam bolje sutra. :obrva:
Nema laganja na Forumu :;D: a jos manje nervoze. Prvi korak, da Vas izvuku, a ujedno i veliki jer ne zavisi od Vas, ste presli. Imate prijatelja u Hustonu i to treba puno da Vam znaci u smislu neke sigurnosti i prve pomoci koja ce Vam dobro doci u pocetku. Dakle, osmeh na lice i uzivajte u svakom narednom koraku jer Vas svaki vodi ka boljem.

Cheers
17.09.2017, 23:16

Drug, ako ti sta znaci isti sam ti. Supruga je izvucena, a ja vise tripujem od nje. Nisi sam :)

Tia
18.09.2017, 09:22
Drug, ako ti sta znaci isti sam ti. Supruga je izvucena, a ja vise tripujem od nje. Nisi sam :)

E pa momci, bas ste neki osetljivi! Nista se ne tripujte. Kad uspevamo da prezivimo u Srbiji pa jos i da najdjemo pare da stignemo do USA, nema zime za nas. Niko nece crci gladan ma kako tesko bilo na pocetku. Za sator ce uvek biti hahahahah!
Samo da prodjemo sa intervjuima, a ostalo korak po korak. Ja ne znam nikoga ko se vratio zbog nemogucnosti da opstane tamo. Povratnici obicno imaju nekih drugih razloga za povratak. Usput, Cheersa i Svensona ne vidim na listi,DV 2018?

BetterFuture
18.09.2017, 18:00
E pa momci, bas ste neki osetljivi! Nista se ne tripujte. Kad uspevamo da prezivimo u Srbiji pa jos i da najdjemo pare da stignemo do USA, nema zime za nas. Niko nece crci gladan ma kako tesko bilo na pocetku. Za sator ce uvek biti hahahahah!
Samo da prodjemo sa intervjuima, a ostalo korak po korak. Ja ne znam nikoga ko se vratio zbog nemogucnosti da opstane tamo. Povratnici obicno imaju nekih drugih razloga za povratak. Usput, Cheersa i Svensona ne vidim na listi,DV 2018?
Lepo ste im napisali, slazem se u svemu. Sem za sator, to tamo nece moci :no:.

Nema ih u tabeli jer nisu podelili sa nama svoje podatke, a ja ne zelim da teram ljude na to.

Tia
18.09.2017, 19:01
Lepo ste im napisali, slazem se u svemu. Sem za sator, to tamo nece moci :no:.

Nema ih u tabeli jer nisu podelili sa nama svoje podatke, a ja ne zelim da teram ljude na to.

Ooo, pa zar neko ne zeli u nasu tabelicu ...E sad, nece moci-mozda u Vasingtonu al uvek ima camping area, traler naselje ako vec dodje dotle... ima mesta, to je vazno.

Cheers
18.09.2017, 19:01

Ima moja supruga, ljubicica87. Posto se zajedno procerisa, nisam smatrao da trebam i ja da se javim - isti je CN. No ako treba, dodajte na listu, nije problem. :==D:

Svenson
18.09.2017, 19:10
Poslao sam podatke za tabelu. :book: Nisam mogao da upišem, pa molim administratora da me upiše, ako nije problem.

BetterFuture
18.09.2017, 19:22
Ima moja supruga, ljubicica87. Posto se zajedno procerisa, nisam smatrao da trebam i ja da se javim - isti je CN. No ako treba, dodajte na listu, nije problem. :==D:
U tabeli treba da se nalaze samo oni koji su izvuceni, a ne i njihovi supruznici/deca.

misternice
20.09.2017, 18:01
Danas mi je stigao mejl da proverim status. Intervju mi je zakazan za 15. novembar :)

20.09.2017, 18:32
Danas mi je stigao mejl da proverim status. Intervju mi je zakazan za 15. novembar :)

Cestitke od srcaaaaaaaaaaaa :bravo::bravo::bravo::1072:
Mi ostali smo na 'iglama' ali sto se kaze 'strpljen-spasen' :grin::grin::grin:

misternice
20.09.2017, 20:42
Cestitke od srcaaaaaaaaaaaa :bravo::bravo::bravo::1072:
Mi ostali smo na 'iglama' ali sto se kaze 'strpljen-spasen' :grin::grin::grin:

Hvaaaaaaaaala @Makica :D
Ovih dana sam bio pod stresom hoce li me obavestiti u ovom 'krugu' jer sam DS260 poslao u junu i bas sam se nervirao oko toga ali sad shvatam da je bez razloga. Sve ide svojim tokom i uveren sam da svi oni koji zele da idu a ispunjavaju uslove ce svakako imati sansu za to. Samo strpljivo i bice to sve kako treba :D

Tia
20.09.2017, 21:25
Ovih dana sam bio pod stresom hoce li me obavestiti u ovom 'krugu' jer sam DS260 poslao u junu i bas sam se nervirao oko toga ali sad shvatam da je bez razloga. Sve ide svojim tokom i uveren sam da svi oni koji zele da idu a ispunjavaju uslove ce svakako imati sansu za to. Samo strpljivo i bice to sve kako treba :D

Misternice super:bravo::bravo: Stvarno je poseban momenat ugledati taj datum crno na belo, zar ne?Wow! Desava se jbt!

misternice
20.09.2017, 21:36
Misternice super:bravo::bravo: Stvarno je poseban momenat ugledati taj datum crno na belo, zar ne?Wow! Desava se jbt!
Tia upravo tako!!! Mada mi je trebalo nekoliko sekunddi pre nego sto sam skapirao gde je uopste datum :grin:
Sad smo ipak korak blizi cilju :)))

Bojanche
20.09.2017, 23:53
E da se i ja javim danas je stigao mail ,proverio sam status i vidim zakazani smo za 14 novembar ds sam poslao pocetkom maja,eto pocelo je 😀

21.09.2017, 14:51

Najbitnije da je krenulo :) :D Izgleda jeste merilo manji CN se brze obradi ;) 'Nema nervoze' - ja sama sebi kazem :D Sve ide svojim tokom ;) :) Samo polako i Punooooo Srece na Intervju :) :1072:

21.09.2017, 14:52
E da se i ja javim danas je stigao mail ,proverio sam status i vidim zakazani smo za 14 novembar ds sam poslao pocetkom maja,eto pocelo je 😀

Srecnoooooooo i Vama od Srca :1072::1072::1072:
Sve Cestitke :bravo::bravo::bravo:

Jokanix
27.09.2017, 23:16
Moj broj je 26xxx,da li neko zna kad bi otprilike trebali da nas zovu na razgovor? :grin:

ikac89
27.09.2017, 23:51
Prethodnih godina broj 26000 je bio april, maj (češće maj nego april). Trebalo bi i ove godine da bude tako, ali videćemo.

Jokanix
28.09.2017, 01:23
Javljajte ako nesto saznate,hvala u svakom slucaju 😊

Tia
28.09.2017, 09:20
Ima li nekoga ko ima intervju u prvoj polovini oktobra? Bas nam se priblizilo...mi smo obavili preglede (nije nam bitno da bude sto kasnije)i sada sledi iscekivanje ambasade....jbt ne mogu da docekam :udri:

misternice
28.09.2017, 09:44
Ima li nekoga ko ima intervju u prvoj polovini oktobra? Bas nam se priblizilo...mi smo obavili preglede (nije nam bitno da bude sto kasnije)i sada sledi iscekivanje ambasade....jbt ne mogu da docekam :udri:

Tia, mislim da ste vi prvi sa foruma koji ce na intervju, tako da morate da probijete led :)
Bice to sve kako treba :)
I mene ubi cekanje...jos mesec ipo :ajojoj:

Tia
28.09.2017, 09:51
Tia, mislim da ste vi prvi sa foruma koji ce na intervju, tako da morate da probijete led :)
Bice to sve kako treba :)
I mene ubi cekanje...jos mesec ipo :ajojoj:

Jao covece....bas bi prijalo da procitam necije oktobarsko iskustvo. Vi ne brinite, ja cu svoje podeliti...osim ako mi se desi neko totalno rastrojstvo pa zakasnim. Nadam se da nece :nene:

misternice
28.09.2017, 10:15
Jao covece....bas bi prijalo da procitam necije oktobarsko iskustvo. Vi ne brinite, ja cu svoje podeliti...osim ako mi se desi neko totalno rastrojstvo pa zakasnim. Nadam se da nece :nene:

:D
Jedino sto moze biti je rastrojstvo od srece :)
Sto se tice lekarskog, koje ste preglede sve imali? Je l sve isto kao I prethodnih godina?
Zena sa kojom sam se cuo kad sam zakazivao pregled je rekla da mogu slobodno da doruckujem...

Tia
28.09.2017, 10:47
:D
Jedino sto moze biti je rastrojstvo od srece :)
Sto se tice lekarskog, koje ste preglede sve imali? Je l sve isto kao I prethodnih godina?
Zena sa kojom sam se cuo kad sam zakazivao pregled je rekla da mogu slobodno da doruckujem...

Sve isto,bas. Sto se jela tice, niko to nije ni pomenuo, nije nam doduse bilo nesto vazno dal cemo jesti ili ne u 9 ujutru.

misternice
28.09.2017, 10:57
Sve isto,bas. Sto se jela tice, niko to nije ni pomenuo, nije nam doduse bilo nesto vazno dal cemo jesti ili ne u 9 ujutru.

Znam znam, nece ni meni biti do jela u to doba, hahaha...nego sam mislio zbog analiza krvi, secer I tako to...

UncleSam
28.09.2017, 18:54
Nervoza zavladala i kod mene .. i ja sam prva polovina oktobra .ljekarski zavrsen . Svi papiri pripremljeni . I sad mirno sacekati dan itervijua . :woohoo:

Tia
28.09.2017, 18:58
Nervoza zavladala i kod mene .. i ja sam prva polovina oktobra .ljekarski zavrsen . Svi papiri pripremljeni . I sad mirno sacekati dan itervijua . :woohoo:

Jao...pa reci jesi li prosao registarciju i drugi put ds kad se ulogujes?

UncleSam
28.09.2017, 19:05
Jao...pa reci jesi li prosao registarciju i drugi put ds kad se ulogujes?
NE .. zar je potrebno .. vidim da je tamo jedan zakljucan a druga aplikacija odkljucana .. da li je potrebno ponovo prolaziti ????

Tia
28.09.2017, 19:08
NE .. zar je potrebno .. vidim da je tamo jedan zakljucan a druga aplikacija odkljucana .. da li je potrebno ponovo prolaziti ????

Da, da tako je i meni bilo, ja sam popunila obe. Pise incomplete pa kad sam popunila bilo je complete,i pise da je prosledjeno ambasadi u bg u.

UncleSam
28.09.2017, 21:00
Da, da tako je i meni bilo, ja sam popunila obe. Pise incomplete pa kad sam popunila bilo je complete,i pise da je prosledjeno ambasadi u bg u.

Tia, hvala ti na informaciji , ponovo sam popunio , sad su obije , complete . Ja stvarno nisam znao da ovo treba ponovo prolaziti , a mislio sam da sam procitao citav forum. :blink:

Tia
28.09.2017, 21:30
Tia, hvala ti na informaciji , ponovo sam popunio , sad su obije , complete . Ja stvarno nisam znao da ovo treba ponovo prolaziti , a mislio sam da sam procitao citav forum. :blink:

Eee, da li treba da se popuni to jos nije jasno,izgleda da ne treba :nene: Poslala sam mail ambasadi , saznacemo uskoro sta se sa tim desava. Valjda nije neka strasna greska dva puta popuniti.

UncleSam
28.09.2017, 21:57
Eee, da li treba da se popuni to jos nije jasno,izgleda da ne treba :nene: Poslala sam mail ambasadi , saznacemo uskoro sta se sa tim desava. Valjda nije neka strasna greska dva puta popuniti.
I ako nije trebalo .. valjda nije neki veliki problem . Ali zasto bi inace i postavljali . A ako im i netreba , lako je mogu obrisat . A jedino mozemo biti sigurni kada dodje odgovor iz ambasade ..

ikac89
28.09.2017, 22:10
Možda je neka greška u aplikaciji. Ne bi trebalo da bude problema.

UncleSam
02.10.2017, 22:51
Izgleda da sam ja ove godine probio led ... danas bio na interviju u Sarajevu . Vize odobrene . Hvala forumu na neiscrpnim informacijama . Detalje cu pisati dok se saberem i utisci slegnu ..

misternice
02.10.2017, 23:36
Izgleda da sam ja ove godine probio led ... danas bio na interviju u Sarajevu . Vize odobrene . Hvala forumu na neiscrpnim informacijama . Detalje cu pisati dok se saberem i utisci slegnu ..

Svaka cast!!! Cestitke i mnogo uspeha i srece na dalje!!!

Tia
02.10.2017, 23:46

Jeeejjj:1081::1081::1081: Cestitam!!! Kako izgleda? Prepricavaj :bravo::bravo::bravo:

ikac89
03.10.2017, 00:03
Čestitam UncleSam! Čekamo detaljan izveštaj... :D

dujsknn
03.10.2017, 00:37
:1081:proba
proba proba jhwhieqjbćoojqećbjqeiihuv čkoprj4hgivćpombmmkenwvBQBIEQTIIRNNFJB

Svenson
03.10.2017, 14:39

Čestitam :bravo:

Divno je videti da je naša GC generacija krenula sa odobravanjem viza. Želim ti puno uspeha.

Godspeed.

03.10.2017, 19:17

CESTITKE OD SRCA :1072::1072::1072:
Sve najlepse vam zelim u novoj etapi :)

subman
03.10.2017, 23:38
Zanima me da li svi dobijaju pozive u oktobru kad imaju intervju ili to ide postupno pa svaki mesec salju?

tile83
04.10.2017, 08:49
Cestitamo :bravo: nek vam sve ide po planu. Hvala sto ste probili led nadamo se da cemo I svi mi vasim stopama do viza a onda samo krupnim koracima napred. Puno sreće! !!

UncleSam
04.10.2017, 19:06
Hvala svima na cestitkama , i nadam se da cemo i vama uskoro cestitati , iskreno zelim i nadam se da cete nastaviti ovako kako sam ja poceo ..

Doista je procedura ista kao i kod vecine ostalih na forumu.
Termin je bio zakazan u 14.15. Javljanje opbezbjedjenju , ulaz , pretres , sva elektronika ,usb stikovi, cd-ovi se moraju ostaviti .
Zatim cekanje par minita , na salteru broj 2 se predaju pasosi , zatim i ostali dokumenti , gospodja na selteru trazi jedan po jedan dokumet ,
tako i predajete . Doista je uzela samo one dokumente koji su navedeni da su potrebni , meni su trazili i ovjerenu kopiju i prevod za diplomu srednje
skole . Posto se bavim poslom koje se nalazi na O'Net listi , ja sam ponio i uvjerenje iz firme o periodu i detaljan opis poslova koji sam obavljao
u tom periodu , ovjerenu kopiju i prevod na englesi jezik tog uvjerenja. Uzimanje otisaka prstiju , i onda slijedi cekanje . Nakon nekoliko minuta prozivaju na saletru broj jedan , sada sa imenom . Na salteru broj jedan se plati sto se platiti mora .
Zatim slijedi opet čekanje nekih 15-20 minuta i onda poziv na šalter broj tri , razgovor sa konzulom, veoma ljuazan i nasmijan.
Prvo sam morao da se zakunem da je sve istina sto sam napisao u aplikaciji i sto cu reci,
Drzao je moju diplomu i šaljivo komentarisao moje ocjene, poslije toka je postavio par pitanja vezano za moj posao kojim se bavim.
Ukupno mi je postavio svega 6-7 pitanja vezane za moje ocjene i moj posao kojim se bavim ,i onda recenica koju mislim da dugo necu zaboraviti i naravno ono sto sam zelio da cujem proteklih tacno godinu dana:
Ispunjajete sve uslove za dobijanje vize i Vase vize su odobrene , Dobro dosli u USA !!!! I na kraju samo jos pitanje gdje namjeravamo da idemo ..
Lako je sada reci da je sve tako jednostavno i da stvarno nema razloga za brigu ako imate sve potrebne dokumente.
Znam kroz sta prolaze ovi sto imaju zakazan termin.

Posto mi nista nisu rekli za preuzimanje pasosa , ja sam ponovo na saltaru broj jedan pitao gospodju kakva je procedura za preuzimanje pasosa, Ona je rekla da
ce poslati u poslovnicu DHL koju sam odabrao prilikom registracije. Ja sam odradio registraciju prije termina . Nisam dobio nikakav broj i nista ..

Svi su tako ljubazni i profesionalni da jednostavno , sva trema i briga nestanu i imate osjecaj da je i njima isto tako stalo da dobijete vizu kao i Vama.
Mozda njihova ljubaznost i profesionalnost jos više dolaze do izrazaja , zato sto sam zadnjih nesto vise od mjesec dana obisao neznam ni ja koliko saltera i po nasim domacim
opstinama , sudovima, policijskim stanicama , maticnim uredima, domovima zdravlja i neznam nija vise sve gdje ne (po nekoliko puta),
i na kraju kada dodjete na tako neko mjesto gdje Vas neko doceka sa ljubaznoscu i osmijehom jednostavno trema i brige same nestanu ,
dobijete osjecaj da su svi tu da Vam pomognu a ne da Vas "otpile" ..

Samo jos da stignu i pasosi sa vizama ..

3put
04.10.2017, 20:03

:bravo::bravo: chestitam puno uspeha i srece Vam zelim!!!! :1081::1081:

Svenson
05.10.2017, 18:36
Zanima me da li svi dobijaju pozive u oktobru kad imaju intervju ili to ide postupno pa svaki mesec salju?

Svakog meseca šalju. Mislim da je više od 30 dana unapred. Pogledaj odgovore na ovom forumu od ranije.

Svenson
05.10.2017, 18:42
Hvala svima na cestitkama , i nadam se da cemo i vama uskoro cestitati , iskreno zelim i nadam se da cete nastaviti ovako kako sam ja poceo ..
...
Posto mi nista nisu rekli za preuzimanje pasosa , ja sam ponovo na saltaru broj jedan pitao gospodju kakva je procedura za preuzimanje pasosa, Ona je rekla da
ce poslati u poslovnicu DHL koju sam odabrao prilikom registracije. Ja sam odradio registraciju prije termina . Nisam dobio nikakav broj i nista ..

Samo jos da stignu i pasosi sa vizama ..

Čestitam! Hvala ti što si podelo sa nama svoje iskustvo. :bravo:

Tea900
09.10.2017, 11:55
Prije svega cestitam i puno srece Vam zelim ! Hvala na javljanju. Mi imamo zakazan intervju za sledecu sedmicu pa cu takodje pisati kako je sve proslo, a nadam se da ce sve biti ok ! :)

Tia
11.10.2017, 12:13
Drustvo, mi smo pozeleneli!!!Sve isto kao predhodne godine...Jeeejjjj....:==D:

misternice
11.10.2017, 12:42

Jaoooo bravoooo!!! Mnogo mi je drago! Zelim vam puno uspeha :bravo:

ikac89
11.10.2017, 12:52
Čestitke! Puno sreće u novom životu u USA! :bravo:

MDario
11.10.2017, 13:03
Iskrene čestitke svima!

Doista je uzela samo one dokumente koji su navedeni da su potrebni , meni su trazili i ovjerenu kopiju i prevod za diplomu srednje skole.

UncleSam, znači ipak su tražili prijevod i ovjerenu kopiju diplome srednje škole? S obzirom da to intenzivno istražujem posljednjih dana, vidim da netko kaže da treba, a netko da ne.

UncleSam
11.10.2017, 13:25
Iskrene čestitke svima!

UncleSam, znači ipak su tražili prijevod i ovjerenu kopiju diplome srednje škole? S obzirom da to intenzivno istražujem posljednjih dana, vidim da netko kaže da treba, a netko da ne.

Hvala na cestitkama .
Da, u Sarajevu u Ambasadu su trazili prevedeneu diplomu (kod sudkog tumaca), i ovjerenu kopiju diplome.

RadovanSRB
11.10.2017, 14:09

Cestitam Tia,nadam se da ces nam preneti utiske kako je bilo!
Pozdrav!

ljubicica87
11.10.2017, 18:43
Cestitam Tia, cestitam Uncle Sam :bravo: :beer: :1081:

11.10.2017, 18:48

Mnogoooo Mi je Drago Tia :1072::1072::1072: Od Srca vam zelim da vam se svi snovi ostvare u Buducim koracima :1072: CESTITKE OD SRCA :inlove::inlove::inlove:

Vani
12.10.2017, 11:04
Da li neko moze tacno da mi navede dokumentaciju koju je nosio na viziranju ? :D

misternice
12.10.2017, 11:16
Da li neko moze tacno da mi navede dokumentaciju koju je nosio na viziranju ? :D

Na ovoj stranici

pod tackom 2 odaberete ambasadu u kojoj cete imati intervju I tu vam se onda otvori PDF document sa svim instrukcijama I potrebnom dokumentacijom.

Vani
12.10.2017, 11:23
hvala buraz, a da li je mozda potreban prevod diplome na eng jezik ili ne ?
Cestitke inace na viziranju i GC :)

misternice
12.10.2017, 11:27
hvala buraz, a da li je mozda potreban prevod diplome na eng jezik ili ne ?
Cestitke inace na viziranju i GC :)

Zavisi gde imate intervju. U ambasadi u BG nije potrebno ukoliko je diploma na srpskom ili hrvatskom, bosanskom I sta sve jos postoji od srodnih jezika...
Viziranje mi tek predstoji iduci mesec ali svakako hvala :)

Tia
12.10.2017, 11:50
Evo i mene da podelim utiske. Stigli smo u ambasadu oko 8.20, prosli kroz obezbedjenje i dobili trocifren br. Smestili su nas na stolice na levoj strani i nastupilo je cekanje. Nakon otprilike pola sata bili smo prozvani da predamo pasose, pa opet cekanje, predaja dokumenata, jako kratko usputno "caskanje" sa konzulom. To je trajalo bukvalno 3 minuta jer su papiri bili potpuni, bez bespotrebnih stvari i uredno rasporedjeni.Opet cekanje 20ak min pa zatim placanje. Ponovo cekanje i potom je usledio takodje kratak razgovor sa konzulkom,citanje zakletve i "congratulations"...Odlazimo na mesto i za koji minut nas konzul nam vraca originale dokumenata i obavestava nas o isporuci pasosa. Sve se odvija tu na salterima i svodi se na pregledanje dokumentacije i po neko pitanjce usput na koje smo vec svakako odgovorili u DS u. Sada ostaje cekanje pasosa i pripreme za novi zivot mogu da pocnu. Paranoja se nastavlja doduse, ali valjda ce se i to iscekivanje pasosa okoncati uskoro. Hvala svima! Tu sam, pratim vas dok ne pozelenimo skroz!

ikac89
12.10.2017, 13:30
@Tia

A šta je bilo sa onim drugim DS260 obrascem što si naknadno slala? Da li su pominjali nešto?

Simke
12.10.2017, 14:28
Tia nek je sa srecom! Zelim vam srecan i uspesan novi zivot :)

Interesuje me dali su vam trazili i dali ste imalo garanciju iz banke? Ili nesto sto citam na drugim forumima o sponzorstvu? Ili to sponzorstvo ne vazi za nasu zemlju? Izgubio sam se malo u tome xD

Tia
12.10.2017, 16:30
Ikac, prokomentarisali su to, ok je sto sam popunila ali nije uopste trebalo da postoji ta mogucnost. Nije trebalo da se uopste pojavi jos jedan DS.
Simke, nije trebalo nista osim onoga sto je na ovoj temi ranije napisano. Ja sam napisala sve. Dakle, niko nije pomenuo izvode iz banke niti pisma i garancije.

Svenson
12.10.2017, 18:20
Čestitam Tia. Hvala na informacijama. Želim vam puno uspeha i srećan novi početak u USA. :papa:

UncleSam
12.10.2017, 19:20

Cestitke i od mene .. zelim vam mnogo uspjeha i srece .
:papa:

Ljubicica9
12.10.2017, 20:59
Cestitke Tia od srca :)

Zanima me ako je netko zivio vanka vec prije da li treba nositi i policijsko izvjesce o nekaznjavanju i iz te drzave? Ili samo iz ove gdje trenutno zivis?
Prilazem citat sa stranica ambasade koje mi treba razjasnit :/ Hvalaa!

If you are older than 16 years of age: The original police certificate from your country of current residence and countries
of previous residence. If these three items are all true, you must bring a more recent police certificate to the interview:
1. You are older than 16 years;
2. You obtained a police certificate more than one year ago; and
3. You still live in the country that issued the police certificate

Simke
12.10.2017, 21:58
Cestitke Tia od srca :)

Zanima me ako je netko zivio vanka vec prije da li treba nositi i policijsko izvjesce o nekaznjavanju i iz te drzave? Ili samo iz ove gdje trenutno zivis?
Prilazem citat sa stranica ambasade koje mi treba razjasnit :/ Hvalaa!

If you are older than 16 years of age: The original police certificate from your country of current residence and countries
of previous residence. If these three items are all true, you must bring a more recent police certificate to the interview:
1. You are older than 16 years;
2. You obtained a police certificate more than one year ago; and
3. You still live in the country that issued the police certificate
Treba, ako si u toj drzavi ziveo vise od 6 meseci.

Ljubicica9
12.10.2017, 22:10
I mislila sam...i otisla sam na link za reciprocity by country...i za UAE mi pise:

Court/ Police CertificatesAvailable*only if applicant is physically present in the UAE.

i

Post recommends that consular officers waive the general requirement to obtain police certificates unless the applicant lives in the UAE...

Sto bi znacilo po mo'm shvacanju da nije moguce dostaviti dokument jer se on vadi samo za rezidente koji su trenutno tamo?
Poslala bi mail na ambasadu u ZG, da se obratim na Hrvatskk ili Engleski?

Hvala sorry na smaranju

Tia
12.10.2017, 22:44
Da li neko od starih gleda nase postove? Htela sam da pitam za fee koji se placa nakon odobrenja viza. Nama niko nista nije rekao za to. Takodje nista nismo dobili sa sobom da nosimo kako su ranije pisali ...Zapravo, mi smo nazad dobili samo originale dokumenata i info da ce nam pasosi biti gotovi za 10 ak dana i da ce nas kontaktirati iz DHL a. Ima li neko sa iskustvom da pojasni situaciju?

doE0
13.10.2017, 00:22
Da li neko od starih gleda nase postove? Htela sam da pitam za fee koji se placa nakon odobrenja viza. Nama niko nista nije rekao za to. Takodje nista nismo dobili sa sobom da nosimo kako su ranije pisali ...Zapravo, mi smo nazad dobili samo originale dokumenata i info da ce nam pasosi biti gotovi za 10 ak dana i da ce nas kontaktirati iz DHL a. Ima li neko sa iskustvom da pojasni situaciju?

Pozdrav! Prvo....Cestitam! Nadam se da cemi svi pozeleneti kao i ti...a sto se tice ostalih dokumenata ces dobiti sa pasosim...ako budes preuzimala u dhlu...dobices upakokovano sve...imaces zutu kovertu koju ne otvaras(pisace ti) a u drugoj se nalaze pasosi i informacije o taksama koje treba da platis

ljubicica87
13.10.2017, 14:48
Cestitam Tia i sve najljepse u novom zivotu :) hvala na podijeljenom iskustvu :)

obrenovici
13.10.2017, 23:56
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja", :udri:
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka :grin: ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.

BetterFuture
14.10.2017, 01:50
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Cestitam, ali moram da primetim da, s obzirom da ste pomno pratili forum, znali ste da izvuceni clanovi dele sa nama svoje podatke vezano za CN, datum slanja DS-260 i datum intervjua, sto Vi niste uradili. To naravno da nije obaveza i niko Vas ne osudjuje, ali tako nesto moze da pomogne drugima, kao sto su drugi pomogli Vama. U svakom slucaju, srecno na dalje.

Ggaga
16.10.2017, 10:24
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja", :udri:
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka :grin: ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.

Cestitam Obrenovici! Gde i kada planirate da idete? Javljajte se sa vestima kako teku pripreme i dolazak tamo naravo...

3put
16.10.2017, 10:46

Bravo Bravo :bravo:
i havala vam sto delite iskustva sa nama, verujte mnogo mi je lakse i smireniji sam kad procitam srecne price, nadam se da ce i kod mene biti sve ok.

Vani
19.10.2017, 12:40
Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja :D

Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to :D
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju :D

damagon
19.10.2017, 13:01
Cestitam!!! Posto vidim da sam ides, ako ti nije problem zamolio bih te da napises sta si sve poneo od dokumentacije pozz

Vani
19.10.2017, 13:07
Nije mi problem naravno... sam idem... tacnije isao nuce na intervju... poneo sam pozivno pismo... ds-260, oruginale i kopije sledecih dokumenta: izvod iz maticne knjige rodjenih, diplome srednje, i svedocanstvam diplomu visoke i diplomu faxa, zatim uverenje iz supa i policije, karton zapecacen od doktora i tj to :D
Ja sam se preko ove liste spremio evo ti link :D
https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG%20-%20Belgrade.pdf

Vani
19.10.2017, 13:33
Hteo bih da pitam da li neko ide mozda sam kao i ja ? Da li bi neko mozda nekako mogao da pomogne makar za pocetyak, nesto... mislim na pomoc oko smestaja koji bi naravno placao ili da predlozi neku osobu za cimera, grad , mozda posao bilo sta :D, planiram krajem Novembra da krenem put velike Ameike pa svako iskustvo bi mi dosta znacilo :D

damagon
19.10.2017, 14:46
Hteo bih da pitam da li neko ide mozda sam kao i ja ? Da li bi neko mozda nekako mogao da pomogne makar za pocetyak, nesto... mislim na pomoc oko smestaja koji bi naravno placao ili da predlozi neku osobu za cimera, grad , mozda posao bilo sta :D, planiram krajem Novembra da krenem put velike Ameike pa svako iskustvo bi mi dosta znacilo :D

Ja takodje idem sam, imam u planu Cikago ili Nju Jork, videcemo ... Mada ce meni intervju najverovatnije biti decembra. Ne znam jesi li planirao nesto, ali mislim da da bi u Cikagu morao da se nadje neki tvoj poznanik da te pomogne za pocetak :D

Tia
19.10.2017, 15:23
Koliko su vam rekli da se cekaju pasosi? Nama je konzul rekao 10-12 dana?Kao administrativno treba da se obavi nesto...proslo 7 dana i ja se vec tripujem. Jel neko naleteo na necije slicno iskustvo?

RadovanSRB
19.10.2017, 15:31
Pozdrav ljudi,
Samo da napisem da mi je zakazan intervju za 28.12 da admin ubaci u tabelu.
I moj br je 57xx ako nekom znaci.

ljubicica87
19.10.2017, 16:58
Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja :D

Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to :D
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju :D

Cestitaaam :)

Hvala na podijeljenom iskustvu.

subman
19.10.2017, 17:25
A kad ste dobili poziv ako ste skoro imali intervju? Meni jos nije stigao

19.10.2017, 18:34

Cestitke od Srca :1072: I Hvala vam puno na Podeljenom Iskustvu :) Mnogo Srece vam zelim u daljoj etapi :)

19.10.2017, 18:37
Pozdrav ljudi,
Samo da napisem da mi je zakazan intervju za 28.12 da admin ubaci u tabelu.
I moj br je 57xx ako nekom znaci.

Super,znaci Krenulo je :) Puno Srece vam zelim :) Mi sa 91xx cemo morati da se strpimo jos malkice ;) :1072:

Svenson
19.10.2017, 18:59
Danas je baš velika gužva na forumu. Čestitam svima koji su prošli intervju u Ambasadi. :1072:
Želim vam puno uspeha u Americi.

MickeyMouse
20.10.2017, 09:41
Pozdrav svima,
prvo želim da čestitam svima kojima je odobrena viza, puno sreće u budućem životu u USA. Zanima me da li bi neko podelio sa nama kada im je stigao poziv, kako bih znao kada otprilike da očekujem da stigne i meni...

Vani
20.10.2017, 10:58
Ja takodje idem sam, imam u planu Cikago ili Nju Jork, videcemo ... Mada ce meni intervju najverovatnije biti decembra. Ne znam jesi li planirao nesto, ali mislim da da bi u Cikagu morao da se nadje neki tvoj poznanik da te pomogne za pocetak :D

Evo ti moj broj 0616613325 pa se javi moda nesto dog i iskombinujemo :D, mozda ako odem sam pa tamo da se nadjemo :D snadjemo itd :)

Vani
20.10.2017, 11:01
Koliko su vam rekli da se cekaju pasosi? Nama je konzul rekao 10-12 dana?Kao administrativno treba da se obavi nesto...proslo 7 dana i ja se vec tripujem. Jel neko naleteo na necije slicno iskustvo?

Rekli su mi da ce mi dhl javiti ali kao tri radna dana, mada mozda i duzer, svakako mozes pozvati dhl njihovu poslovnicu i da vidis, ja cu u pon zvati, vez brige Tina samo opusteno, sve je proslo samo se cekaju pasosi mozda je bilo dosta ljudi tog dana pa zato, nema brige samo pozitivno :D

Vani
20.10.2017, 11:03
Pozdrav svima,
prvo želim da čestitam svima kojima je odobrena viza, puno sreće u budućem životu u USA. Zanima me da li bi neko podelio sa nama kada im je stigao poziv, kako bih znao kada otprilike da očekujem da stigne i meni...

Sve zavisi koji si broj ja sam bio mali 2k i nestto i dobio sam u avgustu nekih mesec i po , dva pre intervjua zbog dokumentacije :D

Vani
20.10.2017, 11:04
Cestitke od Srca :1072: I Hvala vam puno na Podeljenom Iskustvu :) Mnogo Srece vam zelim u daljoj etapi :)
Hvala puno, bice i kod Vas sve ok nemoj da brinete :D

BorisVa
20.10.2017, 14:03
Dobio sam email ali sam zaboravio conformation number I ne mogu da proverim kada je interviju... Moze li neko da mi pomogne?

MickeyMouse
20.10.2017, 14:37
Ja sam malo veći broj, tako da ću se malo načekati... :D Hvala na informacijama i podeljenom iskustvu. Čestitam još jednom i želim vam puno sreće puno sreće budućnosti!!!
Pozdrav

Tia
20.10.2017, 16:26
Rekli su mi da ce mi dhl javiti ali kao tri radna dana, mada mozda i duzer, svakako mozes pozvati dhl njihovu poslovnicu i da vidis, ja cu u pon zvati, vez brige Tina samo opusteno, sve je proslo samo se cekaju pasosi mozda je bilo dosta ljudi tog dana pa zato, nema brige samo pozitivno :D

Hvala Vani! Sve najbolje ti zelim u novom zivotu...Cestitam !!!:1081::1081::papa:

20.10.2017, 18:34
Dobio sam email ali sam zaboravio conformation number I ne mogu da proverim kada je interviju... Moze li neko da mi pomogne?

Odete na zvanican sajt lutrije

https://www.dvlottery.state.gov/

Imate ispod gde pise 'Confirmation number' plavim slovima malim napisano 'forgot confirmation number' i onda ce vam traziti da napisete vasu email adresu cini mi se,i podatke radi vase verifikacije i poslace vam taj broj. Pozdrav i Srecno :)

BetterFuture
20.10.2017, 21:18
Pozdrav svima,
Informacija za sve nove clanove da, svi koji to zele, mogu ovde na forumu da napisu svoj CN, datum slanja DS-260 i ako su dobili, datum intervjua, i bice uvrsteni u tabelu izvucenih, koja se nalazi na linku u mom potpisu. Srecno svima!

Tia
20.10.2017, 21:23
Informacija za sve nove clanove da, svi koji to zele, mogu ovde na forumu da napisu svoj CN, datum slanja DS-260 i ako su dobili, datum intervjua, i bice uvrsteni u tabelu izvucenih, koja se nalazi na linku u mom potpisu. Srecno svima!

Mislim da je euphoria89 pozelenela ali nisam sigurna, proverite u MKDintervju...

Svenson
20.10.2017, 21:28

Da li imaš broj pod kojim si se prijavio? Ako imaš, idi prvo na proveru kao kad si proveravao da li si izvučen. Tamo ćeš videti svoj CN. Ako ne znaš ni to, onda pogledaj prethodne diskusije u forumu. Koliko se sećam neko je već pitao isto pitanje.

Čuvaj svoj CN.

BetterFuture
20.10.2017, 21:50
Mislim da je euphoria89 pozelenela ali nisam sigurna, proverite u MKDintervju...
Hvala Vam na informaciji, to mi je promaklo. Upisano u tabelu.

Tea900
20.10.2017, 23:42
Zdravo svima. Evo i mi smo pozelenili :) Izvucen je bio moj momak. DS poslao nekad pocetkom juna. Vjencanje zakazali za 27.08, u medjuvremenu nam stize mail za intervju koji je zakazan za 02.10. 2017. Ja sve uspijem da stignem da povadim dokumente, ljekarski sve zavrsimo, nazovemo ambasadu kako bi nam otkljucali da u DS-u doda mene, ali oni govore kako ne mogu otkljucati prije 01.10.2017 jer tek tad krece nova fiskalna godina, kazu nam da ne dolazimo 02.10 vec da ih tad pozovemo kako bi nam otkljucali. Sve to odradimo i intervju nam ponovo zakazu za 16.10. Ljubaznost na visokom nivou, sve je proslo super. Predali dokumente(moj suprug nije imao ovjerenu kopiju diplome ali to nije bio problem oni su je tamo kopirali i ovjerili), cak smo nesto i u DS krivo popunili ali ni to nije bio problem ona je usla i ispravila. Razgovor sa konzulom opusten. Gdje idemo, sta planiramo, kako smo se upoznali i to je to. Mi smo bili prosle godine na work and travel programu i rekao je kako je to super sto vec znamo gdje cemo i sto cemo imati poslove. Uglavnom, najvaznije je da vam je dokumentacija uredna, ostalo je formalnost. Srecno svima, ako neko ima neko pitanje neka slobodno pise ! Pozdrav

Tia
21.10.2017, 00:00
Zdravo svima. Evo i mi smo pozelenili :) Izvucen je bio moj momak. DS poslao nekad pocetkom juna. Vjencanje zakazali za 27.08, u medjuvremenu nam stize mail za intervju koji je zakazan za 02.10. 2017. Ja sve uspijem da stignem da povadim dokumente, ljekarski sve zavrsimo, nazovemo ambasadu kako bi nam otkljucali da u DS-u doda mene, ali oni govore kako ne mogu otkljucati prije 01.10.2017 jer tek tad krece nova fiskalna godina, kazu nam da ne dolazimo 02.10 vec da ih tad pozovemo kako bi nam otkljucali. Sve to odradimo i intervju nam ponovo zakazu za 16.10. Ljubaznost na visokom nivou, sve je proslo super. Predali dokumente(moj suprug nije imao ovjerenu kopiju diplome ali to nije bio problem oni su je tamo kopirali i ovjerili), cak smo nesto i u DS krivo popunili ali ni to nije bio problem ona je usla i ispravila. Razgovor sa konzulom opusten. Gdje idemo, sta planiramo, kako smo se upoznali i to je to. Mi smo bili prosle godine na work and travel programu i rekao je kako je to super sto vec znamo gdje cemo i sto cemo imati poslove. Uglavnom, najvaznije je da vam je dokumentacija uredna, ostalo je formalnost. Srecno svima, ako neko ima neko pitanje neka slobodno pise ! Pozdrav
:bravo:Cestitam:1081: Kada su vam rekli da cete dobiti pasose nazad?

Tea900
21.10.2017, 17:31
:bravo:Cestitam:1081: Kada su vam rekli da cete dobiti pasose nazad?

Hvala ! Rekli su nam za 3-4 dana, ali su pasosi stigli nakon 2 dana.

Svenson
21.10.2017, 18:43
Čestitam. :bravo: Želim vam puno uspeha u Americi. Javite nam se koji put da sa nama podelite vaša iskustva. :papa:

Vani
21.10.2017, 20:11

Cestitam :) samo mi reci da li ste jos nesto placali kada ste preuzeli pasose ? :)

21.10.2017, 21:42

Cestitam Vam Od Srca :1072::1072::1072: Sve Najlepse Vam Zelim Nadalje :1072:

Tea900
22.10.2017, 00:18
Cestitam :) samo mi reci da li ste jos nesto placali kada ste preuzeli pasose ? :)

Hvala. Nismo nista placali. Mi smo ih preuzeli u Banja Luci u DHL-u. Sa pasosima su bile i one koverte koje ne otvaramo. :)

Tea900
22.10.2017, 00:23
Cestitam Vam Od Srca :1072::1072::1072: Sve Najlepse Vam Zelim Nadalje :1072:

Hvala vam puno i zelim vam svu srecu ! :1081: :1081:

Tea900
22.10.2017, 00:25
Čestitam. :bravo: Želim vam puno uspeha u Americi. Javite nam se koji put da sa nama podelite vaša iskustva. :papa:

Hvala puno. Naravno da hocemo podjeliti iskustva i kad odemo tamo 😊😊

MickeyMouse
23.10.2017, 09:06

Molim admina da me ubaci na tabelu :D

CN 2018EU00029xxx, DS-260 poslao 01.06.2017.,

Vani
23.10.2017, 15:06
Hvala vam puno i zelim vam svu srecu ! :1081: :1081:

Ovako hteo bih da pitam nesto :)

Dobio sam pasos danas i treba da se uplate 220 dolara , ali treba da se ulogujem, da li je vec neko to popunio i kako je poslao? Drugo sta vam pise na pasosu koliko vam traje viza gde je broj i-155 tako nesto sto pise ? Hvala unapred

Tia
23.10.2017, 19:10
Vani, mi jos nismo dobili pasose a intervju bio pre 10 dana,:drool: Mozda to ima veze sa cinjenicom da moj muz ima dva drzavljanstva...:wtf: Bas se tripujem. Nego, gde si preuzeo pasose, Srbija ili Bosna?

BetterFuture
23.10.2017, 19:38

Dobio sam pasos danas i treba da se uplate 220 dolara , ali treba da se ulogujem, da li je vec neko to popunio i kako je poslao? Drugo sta vam pise na pasosu koliko vam traje viza gde je broj i-155 tako nesto sto pise ? Hvala unapred
Tema koju treba da procitate (bar poslednjih nekoliko strana) je ova (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1231).

Tia
23.10.2017, 19:43
[QUOTE=BetterFuture; Da li si mozda svedocio ovako dugackom cekanju na pasose od kada pratis ?

BetterFuture
23.10.2017, 19:46
[QUOTE=BetterFuture; Da li si mozda svedocio ovako dugackom cekanju na pasose od kada pratis ?
Bilo je clanova koji su cekali 10-ak dana. Samo jos malo strpljenja pa tek onda pozovite ambasadu. Iz mog ugla, sada ste na slatkim mukama.

Tia
23.10.2017, 19:53
[QUOTE=Tia;69201]
Bilo je clanova koji su cekali 10-ak dana. Samo jos malo strpljenja pa tek onda pozovite ambasadu. Iz mog ugla, sada ste na slatkim mukama.

Dragi BF , slatke muke mogu da pocnu onog momenta kada ugledamo i opipamo tu famoznu vizu...ali pomaze kada ti kazes da je bilo slucajeva. Hvala ti puno!

Vani
23.10.2017, 21:01
Vani, mi jos nismo dobili pasose a intervju bio pre 10 dana,:drool: Mozda to ima veze sa cinjenicom da moj muz ima dva drzavljanstva...:wtf: Bas se tripujem. Nego, gde si preuzeo pasose, Srbija ili Bosna?

Nemoj da brinete bice sve ok, mozda vec sutra Vam stizu, uzeo sam danas u Bg :) samo bez brige i bice sve ok .

Tea900
24.10.2017, 11:43

Mi nismo jos to uplatili, planiramo ovih dana. Na vizi nam pise da vazi do 12.03.2018 a to gdje taj broj pise pise one year.

Tia
24.10.2017, 20:46
Stigli pasosi :1081::1081::1081: Konacno, pripreme mogu da pocnu.

Tea900
24.10.2017, 23:16

Eto ga, neka je sa srecom ! :1081: :1081: :beer: :beer:

mekica
25.10.2017, 07:43

Tia, puno srece u “novom” zivotu! :1081::1081:
:papa::papa:

Vani
25.10.2017, 11:51

Vidite da niste imali razloga da brinete, cestitam jos jednom :), ako budete uplatili uskoro za izradu gc ono od 220 dolara molim Vas da pojasnite kako i sta :) i do kada treba to da se uplati :)

Tia
25.10.2017, 12:04
Vidite da niste imali razloga da brinete, cestitam jos jednom :), ako budete uplatili uskoro za izradu gc ono od 220 dolara molim Vas da pojasnite kako i sta :) i do kada treba to da se uplati :)
Ne znam kada cemo to da platimo ali svakako pre polaska. Pise u onom gajdu za imigrante da bi to trebalo platiti pre polaska jer nam izrada GC a zavisi od te uplate a nama sve ostalo(posao i sl) zavisi od SSN a i GC a.

BetterFuture
25.10.2017, 12:22
Mozda niste videli da sam Vam odgovorio na prethodnoj strani u ovom (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69199&postcount=159) postu.

U toj temi, procitajte ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=65804&postcount=174) post. Verovatno ce Vam biti dovoljan.

ljubicica87
26.10.2017, 15:54

Cestitam, Tia! :D
Puno srece u novom zivotu, javljaj nam se sa iskustvima :)

Vani
27.10.2017, 19:16
Mozda niste videli da sam Vam odgovorio na prethodnoj strani u ovom (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69199&postcount=159) postu.

U toj temi, procitajte ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=65804&postcount=174) post. Verovatno ce Vam biti dovoljan.
Hvala Vam puno :), znacice mi dosta kada budem trebao da uplaytim :)

Djars
30.10.2017, 20:52
Pozdrav svima!!!
Čitajuci prethodne strane da vidim iskustva sa intervja ove godine (pošto sam izvučen) naišao sam na skretanje pažnje admina jednom korisniku foruma, koji je prošao intervju i podelio iskustvo a nije ranije poslao svoj CN i datum slanja DS260, da bi bilo korektno da je to uradio. I ja nisam smatrao da je to bitno pa nisam ni poslao a isto tako sam koristio forum.
Sjajno je što postoji ovako nesto gde sve može da se sazna i ljudi izlaze u susret jedni drugima. Svaka čast svim revnosnim ljudima!!!
Nadam se da nije kasno da ispravim grešku.
Dakle, slao sam prijavu prethodne tri ili četiri godine, izvučen 2. maja a DS-260 poslao 28. maja. Moj CN je : 2018EU00021xxx.
Sve najbolje... Bićemo u kontaktu

BetterFuture
30.10.2017, 22:59
Pozdrav svima!!!
Čitajuci prethodne strane da vidim iskustva sa intervja ove godine (pošto sam izvučen) naišao sam na skretanje pažnje admina jednom korisniku foruma, koji je prošao intervju i podelio iskustvo a nije ranije poslao svoj CN i datum slanja DS260, da bi bilo korektno da je to uradio. I ja nisam smatrao da je to bitno pa nisam ni poslao a isto tako sam koristio forum.
Sjajno je što postoji ovako nesto gde sve može da se sazna i ljudi izlaze u susret jedni drugima. Svaka čast svim revnosnim ljudima!!!
Nadam se da nije kasno da ispravim grešku.
Dakle, slao sam prijavu prethodne tri ili četiri godine, izvučen 2. maja a DS-260 poslao 28. maja. Moj CN je : 2018EU00021xxx.
Sve najbolje... Bićemo u kontaktu
Niste napravili nikakvu gresku (sem sto ja nisam admin vec clan kao i Vi), u vezi podataka za tabelu. Naravno da nije obavezno da clanovi ostavljaju svoje podatke, ali smatram da je fer, jer tako mogu da pomognu buducim generacijama. Kao sto ste napisali, svi pomazemo jedni drugima jer smo i svi ovde zbog lutrije, odnosno sanse koju nam ona pruza. Sve najbolje!

euphoria89
31.10.2017, 20:22
eve i nie malku pokasno da se prijavime.. VIZI ODOBRENI:==D::==D::==D:
Intervjuto pomina vo najdobar red, prvo plativme pa promenivme adresa na salter kaj sluzbenikot, pa ni zedoja otpecatoci od prstite i sledno neli razgovor so konzul. Deteto nase bese mn nemirno i pravese vreva, pa imase razbiranje i samo ne prasa dali imame prestojuvano nekade podolgo od edna godina i dali sme osuduvani. Sledno e momentot koj sakam site da go pocuvstvuvate, a toa e : "Come tomorrow to pick up your passports and visas, congrats, your visas are approved"
So sreka na site i samo pozitivno ! :inlove:

31.10.2017, 20:36
Intervjuto pomina vo najdobar red, prvo plativme pa promenivme adresa na salter kaj sluzbenikot, pa ni zedoja otpecatoci od prstite i sledno neli razgovor so konzul. Deteto nase bese mn nemirno i pravese vreva, pa imase razbiranje i samo ne prasa dali imame prestojuvano nekade podolgo od edna godina i dali sme osuduvani. Sledno e momentot koj sakam site da go pocuvstvuvate, a toa e : "Come tomorrow to pick up your passports and visas, congrats, your visas are approved"

Cestitam Vam od Srca :1072::1072::1072:
i Zelim Vam Puno srece :1072:

Svenson
01.11.2017, 09:58

Čestitam. :bravo: Želim vam srećan put i puno uspeha u Americi :papa:

ljubicica87
01.11.2017, 19:55

Cestitaaam :)
sreḱa vo noviot život :)
:bravo:

Milena.Mladenovic
03.11.2017, 17:11
Narode, jeste li culi da je Tramp ukinuo lutriju?
Zanima me ako neko zna, posto je meni zakazan intervju 28.12. da li to kaci i nas ili ne?

misternice
03.11.2017, 17:27
Zanima me ako neko zna, posto je meni zakazan intervju 28.12. da li to kaci i nas ili ne?

Jeste li citali nesto o tome ovde na forumu ili ste tek tako upali sa pitanjem?
Imate posebnu temu pa listajte.

Pozdrav

Svenson
03.11.2017, 21:08

Lutrija nije ukinuta. Kao što @MrNice reče, postoji posebna tema o tome:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=465

A ima dosta toga i ovde:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1879&page=32

Poručio bih svima malo izmenjenim naslovom jedne stare pesme:
"Ne cvikaj DV2018 generacijo" :==D:

Americano2018
07.11.2017, 13:03
Da li neko ko je vec bio na intervjuu u Beogradu moze reci koji nam prevodi dokumenata trebaju i za koje dokumente nam trebaju overene fotokopije (u opstini)?
Hvala, srecno

misternice
07.11.2017, 13:29
Da li neko ko je vec bio na intervjuu u Beogradu moze reci koji nam prevodi dokumenata trebaju i za koje dokumente nam trebaju overene fotokopije (u opstini)?
Hvala, srecno

Jeste li citali iskustva ljudi sa intervjua?
Jeste li pogledali uputstvo za dobitnike, pdf document na linku beogradske ambasade?
Apsolutno sve pise.

Srecno!!!

Svenson
08.11.2017, 08:07
Hvala, srecno

MrNice je dao dobre smernice, a ja mogu da dodam link:
http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5

Ovde su iskustva sa intervjua prethodnih godina. Ljudi su sve napisali, opisali i komentarisali. Ima literature za par dana čitanja natenane :book:

Jeste da ovo nije Google, ali po informacijama o GC ga premašuje. :grin:

Dobro nam došao u Forum, Americano2018

Tia
13.11.2017, 20:22
Bojanche i MrNice srecno sutra i prekosutra...preziveli ste do sada, jos samo malo i nova etapa pocinje. Cekamo lepe vesti, srecno !!!:1072:

misternice
13.11.2017, 20:36
Bojanche i MrNice srecno sutra i prekosutra...preziveli ste do sada, jos samo malo i nova etapa pocinje. Cekamo lepe vesti, srecno !!!:1072:

Hvala Tia :)
Verujem da ce sve biti ok pa se javljam(o)!!!
Ispratio sam da su vasi pasosi stigli i da ste sad spremni za dalje :)))
Veliki pozdrav ;)

14.11.2017, 00:48
Hvala Tia :)
Verujem da ce sve biti ok pa se javljam(o)!!!
Ispratio sam da su vasi pasosi stigli i da ste sad spremni za dalje :)))
Veliki pozdrav ;)

Takodje,Puno srece na intervjuu,bice sve u redu :) Cekamo lepe vesti :1072::1081:

Pozdrav svima :)

misternice
14.11.2017, 10:26
Takodje,Puno srece na intervjuu,bice sve u redu :) Cekamo lepe vesti :1072::1081:

Pozdrav svima :)

Hvala najlepse Makice :)
Javljam sutra kako sam prosao :)
Bojanche, sa srecom danas (verovatno je sve vec I gotovo :) )

doE0
14.11.2017, 10:40
Hvala najlepse Makice :)
Javljam sutra kako sam prosao :)
Bojanche, sa srecom danas (verovatno je sve vec I gotovo :) )

srecno drugari :) nestpljivo iscekujemo utiske
tabela dv-2018 pocinje uveliko da se zeleni ^^

BorisVa
14.11.2017, 13:11
Pozdrav svima, DS-260 sam popunio pocetkom septembra, danas sam video mejl I interviju mi je zakazan za 5. decembar! Izvinjavam se unapred sto postavljam ovde pitanje ali da li neko moze da mi kaze koliko iznose ukupni troskovi za vizu ukljucujuci I lekarski pregled I sve potrebno? Hvala unapred...

doE0
14.11.2017, 13:54
Pozdrav svima, DS-260 sam popunio pocetkom septembra, danas sam video mejl I interviju mi je zakazan za 5. decembar! Izvinjavam se unapred sto postavljam ovde pitanje ali da li neko moze da mi kaze koliko iznose ukupni troskovi za vizu ukljucujuci I lekarski pregled I sve potrebno? Hvala unapred...

330$ intervju
200$ lekarski
220$ takse za izradu GC (ovo se uplacuje posle intrvjua, tj kad dobijes pasos sa vizom" )
ako sam negde omasio, neka me ispravi neko od iskusnijih :)
BTW...srecno! :)

BorisVa
14.11.2017, 14:04
330$ intervju
200$ lekarski
220$ takse za izradu GC (ovo se uplacuje posle intrvjua, tj kad dobijes pasos sa vizom" )
ako sam negde omasio, neka me ispravi neko od iskusnijih :)
BTW...srecno! :)
Hvala puno na odgovoru! :-D. Da li sam ja u skripcu s vremenom, s obzirom da mi je interviju 5 decembra da sam danas video mejl? Koliko ranije treba da zakazem lekarski pregled? I gde bi mogao na forumu ovde da nadjem spisak kompletne dokumentacije potrebne za interviju?

misternice
14.11.2017, 14:27
Hvala puno na odgovoru! :-D. Da li sam ja u skripcu s vremenom, s obzirom da mi je interviju 5 decembra da sam danas video mejl? Koliko ranije treba da zakazem lekarski pregled? I gde bi mogao na forumu ovde da nadjem spisak kompletne dokumentacije potrebne za interviju?

Pozdrav BorisVa,

Naravno, sve ove informacije mozete naci na ovom forumu, kao I svi mi ostali clanovi koji smo nalazili ono sto nam treba.
Dakle, sedate I listajte :)
Imate I opciju pretrage po kljucnim recima koja ce Vam olaksati.
Srecno!

tile83
14.11.2017, 17:52
Hvala na info koju ste podelili. Pretpostavljam da imate nizak broj. Meni jr potrebna informacija koliko od slanja ds obrasca okvirno bude intervju zakazan. Po vama 3 meseca. Iako ima puno informacija u drugim temama, sažeto: 200$ lekarski po odraslom, 100$ po detetu I 330$ intervju po osobi. Lekarski 10-tak dana pre.

BetterFuture
14.11.2017, 18:00
...Meni jr potrebna informacija koliko od slanja ds obrasca okvirno bude intervju zakazan...
Za obradu intervju je potrebno 4-6 nedelja. Od ove godine prioritet u obradi se daje prvo nizim brojevima, tako da sam datum slanja ne igra presudnu ulogu za zakazivanje intervjua. Sem ako se ne posalje nakon sto je CN postao current. Onda bi trebalo da bude tih 4-6 nedelja.

BetterFuture
14.11.2017, 18:06
Lekarski pregled se obicno zakazuje 5-10 dana pred intervju, jer od tog datuma pocinje da se racuna rok od 6 meseci kada ste u bavezi da udjete u USA i aktivirate svoju vizu. Preporuka je za ordinaciju u Smiljanicevoj.

Na zvanicnoj (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/prepare-for-the-interview.html) stranici imate sve o dokumentacji koja je potrebna. Izaberite iz padajuceg menija ambasadu u kojoj bi imali intervju.

Naravno, mnogo vise detalja imate na Forumu. Koristite pretragu da dodjete do zeljenih informacija, kojih ce nesumljivo biti.

Napisite, ako zelite, koji CN imate, sa xxx umesto poslednje tri cifre, da bi Vas uvrstili u tabelu izvucenih.

Alex010
14.11.2017, 19:54
Pozdrav ljudi
Nov sam na forumu i izvucen sam za GC. CN mi je 2018EU00006xxx, a DS260 sam poslao 13.05. pa mozete da me ubacite u tabelu.
Da li neko zna kada bi mogao da ocekujem email i razgovor u ambasadi?

doE0
14.11.2017, 20:13
Pozdrav ljudi
Nov sam na forumu i izvucen sam za GC. CN mi je 2018EU00006xxx, a DS260 sam poslao 13.05. pa mozete da me ubacite u tabelu.
Da li neko zna kada bi mogao da ocekujem email i razgovor u ambasadi?

ocekuj ga ovih dana, moguce da si vec i dobio mail :)

ikac89
14.11.2017, 20:15
E-mail bi trebalo da dobiješ uskoro, a intervju verovatno u prvoj trećini januara, mada ne mora da znači, zbog NG, Božića, možda bude i malo kasnije...

Alex010
14.11.2017, 20:31
Hvala puno na brzim odgovorima, pa se javljam sa novostima oko zakazanog razgovora itd.

Bojanche
15.11.2017, 08:37
pozdrav svima,juce u 8:20 bili ispred ambasade,brzo je stigao spisak za nas koji idemo na useljenje,ostali sa desne strane za turist i ostale vize,bezbednost provera i odlazimo do konzularnog dela gde smo smesteni levo koji je deo za useljenike,igracke za decu knjigice sve super,zove nas sluzbenik i pita jeste li spremni za ameriku osmeh i uzima papire,posle par minuta kaze sedite zvace vas da platite,posle 15 min zovu nas na salter za placanje 990$ za nas troje i kaze sacekajte malo,cekali jedno pola sata i zove nas konzul amerikanac,pregleda papire,daje zakletvu,otiske prstiju i pitanja: kad smo se vencali ,koju skolu smo zavrsili,dali smo nekad bili u usa,koga imamo tamo i dali on zna da dolazimo,moja cerka ima skoro 2 godine i dok sam je drzao pocela da plasi konzula buuu buuu on se covek slatko nasmejao dao joj nalepnice i kaze ovo je sve ok vase vize su odobrene sve najbolje vam zelim,zvace vas kolega,sacekali minut i zove nas sluzbenik i kaze bice nam pasosi dostavljeni dhl-om u suboticu,i to je to svi iz obezbedjenja prilaze pitaju i kako je proslo jel sve ok eee super sve najbolje vam zelimo ,svi su jako ljubazni sve je extra i sve pohvale za ljude koji rade u sklopu ambasade,pocevsi od obezbedjenja pa do sluzbenika i koznula,eto to je to ljudi :) ne brinite sve je formalnost!

Katleja Liki
15.11.2017, 09:53
Neka vam je sa srecom i cestitam, najbolje tek slijedi :bravo: :papa: :papa: :beer:

Svenson
15.11.2017, 10:16
Čestitam. Hvala na informaciji i ohrabrenju. :1072:

Želim vam srećan put i puno uspeha u Americi. :papa:

ikac89
15.11.2017, 11:30
Čestitke! :bravo: Puno sreće u novom životu u Americi!

misternice
15.11.2017, 13:15
Pozdrav,
Evo da se javim kako sam prosao.
Dobio sam vizu :)
Sve identicno kao u dosadasnjim pricama i iskustvima. Svi su vrlo ljubazni, nasmejani.
Stigao sam oko 8:10h na intervju koji je bio zakazan u 8:30
Rutinska provera na ulazu, ostavljam mobilni i sta su vec rekli na prijavnici a sa rancem i papirima idem u zgradu. Tu sam dobio broj i cekao nekih sat vremena dok me nisu prozvali iako sam bio jedini za useljenicku vizu. Na salteru 10 (u sobi) sam predao dokumenta, par recenica sa sluzbenikom (na srpskom, nas je covek) i onda nazad u cekaonicu gde su svi ostali salteri. Ponovo cekam nekih pola sata te me prozivaju na salter da platim 330$.
Nakon toga cekam jos nekih pola sata i onda na jedan od saltera na koji svi idu bez obzira na tip vize. Tu me je sluzbenik pitao par pitanja (na engleskom; prvo je pitao da li govorim engleski pa je onda nastavio sve na engleskom), vise onako usput - da li sam ikada putovao u US, cija je adresa koju sam ostavio na formularu DS260, cime se bavim, da li imam neke planove za zivot u US i da li sam zavrsio jos nesto sem gimnazije (predao sam i uverenje o diplomiranju ali mislim da nisu ni uzeli, ne secam se tacno), ostavio sam otiske prstiju i rekao mi je da je sve u redu, da on predlaze da mi se odobri viza i da sacekam jos neko vreme da mi vrate dokumenta.
Ponovo su me nakon desetak minuta prozvali na salter na kom sam i predao dokumenta i tu mi je covek rekao da ce viza biti gotova najkasnije za 2-3 dana a verovatno i ranije. Uzeo je moj broj telefona da me obavesti kad da dodjem u ambasadu po pasos.
Eto, to je sve. U 11h je sve bilo gotovo.
Samo da napomenem, mozda ce nekome biti od vaznosti a cisto da se ne nervira - ja sam inicijalni formular DV popunio sa slovom DJ (u prezimenu) a u pasosu mi stoji Đ (odnosno D) tako da sam DS260 popunjavao kako pise u pasosu, dakle razlikovali su se podaci. Apsolutno nikakav problem iako sam ja 6 meseci ziveo pod stresom da li ce me odbiti zbog toga.
Sve u svemu, vrlo prijatno iskustvo u ambasadi i sve pohvale divnom osoblju koje se prema vama u svakom trenutku ophodi sa postovanjem i kroz osmeh.
Srecno svima!!!

Katleja Liki
15.11.2017, 14:13
Cestitam MisterNice :==D: :==D: :papa: :bravo: :beer: Da Vam zelena karta donese jos ljepsi i uspjesan nastavak zivota u Usa. Srecno :papa: :papa:

ikac89
15.11.2017, 14:14
Čestitke misternice! :bravo: I tebi želim puno sreće u novom životu u Americi! :ziveli2:

misternice
15.11.2017, 15:48
Cestitam MisterNice :==D: :==D: :papa: :bravo: :beer: Da Vam zelena karta donese jos ljepsi i uspjesan nastavak zivota u Usa. Srecno :papa: :papa:

Hvala najlepse :)
Zelim i Vama da sto pre pozelenite i krenete u neko lepse iskustvo :)

misternice
15.11.2017, 15:50
Čestitke misternice! :bravo: I tebi želim puno sreće u novom životu u Americi! :ziveli2:

Hvala mnogo! Sa srecom i tebi i da sto pre pozelenis i u novi zivot!!!

Naravno, ako bilo ko ima neka dodatna pitanja u vezi sa iskustvom na intervjuu, tu sam. Znam da je sve vec ispricano ali opet...ko zna...

Takodje, cestitam @Bojanche :)
Sve najbolje!!!

Tia
15.11.2017, 16:28
:1081::1081:MrNice i Bojanche ....cestitam :1081::1081: Srecno u daljim koracima! Stvarno je neverovatno kako se tako vazna prekretnica dogodi u momentu. Vidimo se na nekom saboru Srba tamo :ziveli2::harmonik:

tile83
15.11.2017, 18:14
Sve čestitke Misternice I Bojanche... sve mi neke suze radosnice, kako li je tek vama. Nadam se da cu imati prilike da osetim na svojoj kozi. Živeli!!! I sto reče Makica: da se vidimo tamo :bravo:

Svenson
15.11.2017, 18:41
Čestitam MisterNice. Želim ti puno uspeha u Americi. :papa:

doE0
15.11.2017, 20:01
Da li mi mogu praviti problem zbog malog osmeha na slici prilikom aplikacije kada odem na intervju?

16.11.2017, 00:24
pozdrav svima,juce u 8:20 bili ispred ambasade,brzo je stigao spisak za nas koji idemo na useljenje,ostali sa desne strane za turist i ostale vize,bezbednost provera i odlazimo do konzularnog dela gde smo smesteni levo koji je deo za useljenike,igracke za decu knjigice sve super,zove nas sluzbenik i pita jeste li spremni za ameriku osmeh i uzima papire,posle par minuta kaze sedite zvace vas da platite,posle 15 min zovu nas na salter za placanje 990$ za nas troje i kaze sacekajte malo,cekali jedno pola sata i zove nas konzul amerikanac,pregleda papire,daje zakletvu,otiske prstiju i pitanja: kad smo se vencali ,koju skolu smo zavrsili,dali smo nekad bili u usa,koga imamo tamo i dali on zna da dolazimo,moja cerka ima skoro 2 godine i dok sam je drzao pocela da plasi konzula buuu buuu on se covek slatko nasmejao dao joj nalepnice i kaze ovo je sve ok vase vize su odobrene sve najbolje vam zelim,zvace vas kolega,sacekali minut i zove nas sluzbenik i kaze bice nam pasosi dostavljeni dhl-om u suboticu,i to je to svi iz obezbedjenja prilaze pitaju i kako je proslo jel sve ok eee super sve najbolje vam zelimo ,svi su jako ljubazni sve je extra i sve pohvale za ljude koji rade u sklopu ambasade,pocevsi od obezbedjenja pa do sluzbenika i koznula,eto to je to ljudi :) ne brinite sve je formalnost!

Cestitke od Srca :1072::1072::1072:
Hvala Vam na iskustvu :) Puno srece Vam zelim i Veliki Pozdrav :1081::1072:

16.11.2017, 00:26
Pozdrav,
Sve identicno kao u dosadasnjim pricama i iskustvima. Svi su vrlo ljubazni, nasmejani.
Rutinska provera na ulazu, ostavljam mobilni i sta su vec rekli na prijavnici a sa rancem i papirima idem u zgradu. Tu sam dobio broj i cekao nekih sat vremena dok me nisu prozvali iako sam bio jedini za useljenicku vizu. Na salteru 10 (u sobi) sam predao dokumenta, par recenica sa sluzbenikom (na srpskom, nas je covek) i onda nazad u cekaonicu gde su svi ostali salteri. Ponovo cekam nekih pola sata te me prozivaju na salter da platim 330$.
Nakon toga cekam jos nekih pola sata i onda na jedan od saltera na koji svi idu bez obzira na tip vize. Tu me je sluzbenik pitao par pitanja (na engleskom; prvo je pitao da li govorim engleski pa je onda nastavio sve na engleskom), vise onako usput - da li sam ikada putovao u US, cija je adresa koju sam ostavio na formularu DS260, cime se bavim, da li imam neke planove za zivot u US i da li sam zavrsio jos nesto sem gimnazije (predao sam i uverenje o diplomiranju ali mislim da nisu ni uzeli, ne secam se tacno), ostavio sam otiske prstiju i rekao mi je da je sve u redu, da on predlaze da mi se odobri viza i da sacekam jos neko vreme da mi vrate dokumenta.
Ponovo su me nakon desetak minuta prozvali na salter na kom sam i predao dokumenta i tu mi je covek rekao da ce viza biti gotova najkasnije za 2-3 dana a verovatno i ranije. Uzeo je moj broj telefona da me obavesti kad da dodjem u ambasadu po pasos.
Samo da napomenem, mozda ce nekome biti od vaznosti a cisto da se ne nervira - ja sam inicijalni formular DV popunio sa slovom DJ (u prezimenu) a u pasosu mi stoji Đ (odnosno D) tako da sam DS260 popunjavao kako pise u pasosu, dakle razlikovali su se podaci. Apsolutno nikakav problem iako sam ja 6 meseci ziveo pod stresom da li ce me odbiti zbog toga.
Sve u svemu, vrlo prijatno iskustvo u ambasadi i sve pohvale divnom osoblju koje se prema vama u svakom trenutku ophodi sa postovanjem i kroz osmeh.
Srecno svima!!!

Iskrene cestitke od Srca M :))) I Puno Hvala na Podeljenom Iskustvu,Mnogo znaci :1072::1072::1072:

16.11.2017, 00:30
Sve čestitke Misternice I Bojanche... sve mi neke suze radosnice, kako li je tek vama. Nadam se da cu imati prilike da osetim na svojoj kozi. Živeli!!! I sto reče Makica: da se vidimo tamo :bravo:

Bice sam polako,Cekamo i Vasa iskustva :1072::1072::1072:
Bice sve u redu :))) I Nadam se da cemo se videti negde tamo :1081::1081:
Jako mi je Drago da 'Nasa Generacija 2018' Zeleni :)))
Svima zelim Puno Srece i Iskrene cestitke od Srca svima koji su pozeleneli :1072:

cp6
16.11.2017, 00:39
Da vam svima potvrdim jednu stvar. Dugo nisam bio na forumu al da vam opisem moje iskustvo pre dve godine sa intervjua u US ambasadi. Napravio sam kardinalne greske u DS260 ali u trenutku dolaska na intervju sluzbenik mi napominje greske koje sam napravio u DS260, kontaktira Kentaki bazu, otvara aplikaciju ponovo, istampa na papiru moju aplikaciju sa napomenama gde su greske, smesta me za kompjuter u ambasadi kako bih ispravio greske, ponovo ih salje u Kentaki i kad je odgovor konacno stigao obavili smo razgovor sa konzulom. Ti ljudi u ambasadi su tamo da vam pomognu tako bez straha idete na razgovor u ambasadu kako i jeste realna situacija. Vi ste samo ljudi u potrazi za boljim zivotom i nista vise ili manje. Svima zelim pozitivne struje, misli i hrabrost da naprave zavrsni korak ka GC. Svako dobro!!

doE0
16.11.2017, 07:24
Da vam svima potvrdim jednu stvar. Dugo nisam bio na forumu al da vam opisem moje iskustvo pre dve godine sa intervjua u US ambasadi. Napravio sam kardinalne greske u DS260 ali u trenutku dolaska na intervju sluzbenik mi napominje greske koje sam napravio u DS260, kontaktira Kentaki bazu, otvara aplikaciju ponovo, istampa na papiru moju aplikaciju sa napomenama gde su greske, smesta me za kompjuter u ambasadi kako bih ispravio greske, ponovo ih salje u Kentaki i kad je odgovor konacno stigao obavili smo razgovor sa konzulom. Ti ljudi u ambasadi su tamo da vam pomognu tako bez straha idete na razgovor u ambasadu kako i jeste realna situacija. Vi ste samo ljudi u potrazi za boljim zivotom i nista vise ili manje. Svima zelim pozitivne struje, misli i hrabrost da naprave zavrsni korak ka GC. Svako dobro!!

Pozdrav :-) mozes li da nam kazes kakve su greske bile u pitanju? Gde si pogresio?

3put
16.11.2017, 14:31
Chestitamo MisterNice i Bojanche :1081:

lepo je cuti srecne vesti i zelim vam sve najbolje :bravo:

dok ste chekali u chekaonici jel bilo preznojavanja?

misternice
16.11.2017, 14:48
Chestitamo MisterNice i Bojanche :1081:

lepo je cuti srecne vesti i zelim vam sve najbolje :bravo:

dok ste chekali u chekaonici jel bilo preznojavanja?

Hvala svima mnogo!!!

Ma jok bre, kakvo preznojavanje, sve je najopustenije. Realno, nikome od nas ne zavisi zivot od ovoga a i sve je takva formalnost da iako se mozda plasite, sva trema nestane kad udjete u zgradu i kad vas tako ljubazno pozdrave I upute. Zaista ni najmanje stresa ili nervoze.
Meni je jedino bilo dosadno dok sam cekao svoj broj, sve ostalo je super.
Uostalom, videcete :)

BetterFuture
16.11.2017, 19:44
Pozdrav :-) mozes li da nam kazes kakve su greske bile u pitanju? Gde si pogresio?
Da ste samo malo energije ulozili da pretrazite Forum videli bi ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69637&postcount=193) post.

ikac89
16.11.2017, 23:38
Ja nekada stvarno mislim da oni tamo u Kentakiju uopšte ne proveravaju detaljno DS260 obrazac, već da on služi samo kao neka prijava za intervju i da tek ovi u ambasadi pred intervju to malo detaljnije pogledaju.

Evo imamo primer člana cp6, a nalazio sam pre i na stranim forumima / blogovima da su ljudi pravili i mnogo ozbiljnije greške (pogrešno ime / prezime, datum rođenja i sl., a da ne pominjem greške na onim da / ne pitanjima) i iskreno ne sećam se da sam pročitao da je neko imao problema zbog toga tj. da je odbijen na intervjuu i sl.

doE0
17.11.2017, 00:09
Da ste samo malo energije ulozili da pretrazite Forum videli bi ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69637&postcount=193) post.

Oprosti, zaista ne znam kako mi je promaklo :-P zahvaljujem na ulozenom vremenu, nadam se da ti nije tesko palo :-)

Vani
17.11.2017, 19:01
Pozdrav,
Srecno svima!!!

Cestitam buraz :)
Imam jedno pitanje ili neko ako zna ili ti da mi pomogne oko placanja za GC, interesuje me koju adresu popunjavamo iz ds 260 ili iz srbije nasu to mi najbolje nije jasno ? :)

Svenson
17.11.2017, 19:02
Ja nekada stvarno mislim da oni tamo u Kentakiju uopšte ne proveravaju detaljno DS260 obrazac, već da on služi samo kao neka prijava za intervju i da tek ovi u ambasadi pred intervju to malo detaljnije pogledaju.

Evo imamo primer člana cp6, a nalazio sam pre i na stranim forumima / blogovima da su ljudi pravili i mnogo ozbiljnije greške (pogrešno ime / prezime, datum rođenja i sl., a da ne pominjem greške na onim da / ne pitanjima) i iskreno ne sećam se da sam pročitao da je neko imao problema zbog toga tj. da je odbijen na intervjuu i sl.

:1060: Na neka da/ne pitanja u DS260 ne bi želeo da odgovoriš pogrešno :grin:

Vani
17.11.2017, 19:07

Hteo bih da Vas pitam nesto oko uplate fee za GC da li treba adrsu iz ds da upisemo ili kako?:)

17.11.2017, 23:36
Cestitam buraz :)
Imam jedno pitanje ili neko ako zna ili ti da mi pomogne oko placanja za GC, interesuje me koju adresu popunjavamo iz ds 260 ili iz srbije nasu to mi najbolje nije jasno ? :)

Na to pitanje je odgovoreno u drugoj temi :) Za Placanje Fee za izradu GC upisujete adresu u Usa jel ce vam na nju stici Gc. Procitajte vise ovde :

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1822

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=65804

Ovaj donji link,procitajte od pocetka temu,tu cete se upoznati sa placanjem Fee za izradu GC :)

Pozdrav :1072:

Tia
18.11.2017, 00:17
Hteo bih da Vas pitam nesto oko uplate fee za GC da li treba adrsu iz ds da upisemo ili kako?:)

Logicno, srpska adresa svakako nikoga tamo ni ne zanima. Mi odjavljujemo boravak svakako i adresu necemo ni imati u nasoj zemlji. O, bas zvuci radikalno.

Vani
18.11.2017, 00:21
Logicno, srpska adresa svakako nikoga tamo ni ne zanima. Mi odjavljujemo boravak svakako i adresu necemo ni imati u nasoj zemlji. O, bas zvuci radikalno.

Mozes li mi reci kako ste popunili? korak po korak? Da li moram kod nas da uplatim novac u nekoj banci ili mogu od drugarice tacnije sa njene kartice da platim ?
HVala jos jednom veoma mi znaci :)

Tia
18.11.2017, 01:00
Mozes li mi reci kako ste popunili? korak po korak? Da li moram kod nas da uplatim novac u nekoj banci ili mogu od drugarice tacnije sa njene kartice da platim ?

Nismo popunili :) Samo kada budemo popunjavali sledeceg meseca necemo imati adresu u RS. Ti ces izgleda mene da naucis :book: Pise da moze bilo ko da plati taj fee,mada ja licno gledam da sve stvari vezane za GC obavljam sa sopstvene kartice, kompa, maila...sta god.

BetterFuture
18.11.2017, 10:51
[email protected] Vam je dala dva linka sa temama gde je sve objasnjeno. Ulozite malo truda za sebe da saznate sta Vas zanima, kada su vec drugi clanovi nesebicno potrudili da podele svoja iskustva svima nama.

Tia
18.11.2017, 17:08
[email protected] Vam je dala dva linka sa temama gde je sve objasnjeno. Ulozite malo truda za sebe da saznate sta Vas zanima, kada su vec drugi clanovi nesebicno potrudili da podele svoja iskustva svima nama.

BF, uvek su sveze info ulivaju veci osecaj sigurnosti, pa iskustvo iz prve ruke za DV 2018 je atraktivnije za cuti. Pored toga, mislim da smo Vani i mi bili na medicinskom pregledu zajedno pa mozda i to igra ulogu. Nije uvek lenjost u pitanju mada, slazem se, najcesce jeste.

BetterFuture
18.11.2017, 17:57
BF, uvek su sveze info ulivaju veci osecaj sigurnosti, pa iskustvo iz prve ruke za DV 2018 je atraktivnije za cuti. Pored toga, mislim da smo Vani i mi bili na medicinskom pregledu zajedno pa mozda i to igra ulogu. Nije uvek lenjost u pitanju mada, slazem se, najcesce jeste.
Razumem ja da je stres veliki i da je puna glava raznih misli, ali upravo zbog tog osecaja sigurnosti, bolje je da se svi informisemo na temama koje se odnose na ono sto nas zanima. Upravo su tu najtacnije i najsvezije informacije, zar ne?

Tia
18.11.2017, 18:20
Razumem ja da je stres veliki i da je puna glava raznih misli, ali upravo zbog tog osecaja sigurnosti, bolje je da se svi informisemo na temama koje se odnose na ono sto nas zanima. Upravo su tu najtacnije i najsvezije informacije, zar ne?

Da,da BF, upravu si. Ima tema...ni ja nisam kliknula na makicine linkove a ni obratila paznju na temu. Eto, vidis, i to se desava :grin:

DzokicaMicev
20.11.2017, 17:28
Da se pohvalim I da me ubacite u tabelu, dobio sam poziv za intervju u ambasadi, idemo na 17.01.2018. Pozdrav I srecno svima :)

ana2018
20.11.2017, 20:43
Zdravo forumaši,
Prvi put se javljamo na ovom forumu.
Suprug i ja smo aplicirali više puta (ni broja se ne zna) i ove godine smo selektovani za DV 2018. Naša porodica broji još jednog člana od 13 godina.
Naš broj je 2018EU5xxx.
Molim moderatora da nas ubaci u tabelu.

Odabrani smo za razgovor u ambasadi početkom decembra, a datum ćemo naknadno dostaviti.

Obzirom da smo nedavno saznali za forum, a zbog skorašnjeg intervjua nemamo previše vremena da istražujemo ovu riznicu informacija želela bih da vas upitam da li je potrebno da se vade originali venčanog lista i za mene i supruga ili je dovoljno da ja kao nosilac imam sa sobom original i kopiju, a suprug samo kopiju?

Hvala vam unapred.

Svakako se javljamo da podelimo iskustva nakon lekarskog pregleda i razgovora u ambasadi.

Mnogo pozdrava!

slucajni_prolaznik
20.11.2017, 22:34
Zdravo forumaši,
Suprug i ja smo aplicirali više puta (ni broja se ne zna) i ove godine smo selektovani za DV 2018. Naša porodica broji još jednog člana od 13 godina.
Naš broj je 2018EU5xxx.

Odabrani smo za razgovor u ambasadi početkom decembra, a datum ćemo naknadno dostaviti.

Obzirom da smo nedavno saznali za forum, a zbog skorašnjeg intervjua nemamo previše vremena da istražujemo ovu riznicu informacija želela bih da vas upitam da li je potrebno da se vade originali venčanog lista i za mene i supruga ili je dovoljno da ja kao nosilac imam sa sobom original i kopiju, a suprug samo kopiju?

Hvala vam unapred.

Svakako se javljamo da podelimo iskustva nakon lekarskog pregleda i razgovora u ambasadi.

Mnogo pozdrava!

Nama je prosle godine bio dovoljan original sa kopijom i to samo za suprugu (ja sam bio nosilac), posto smo se vencali pred intervju. Mislim da vam sigurno treba samo jedan, a i sigurno vas nece odbiti zbog dokumenta koji mozete naknadno da dostavite.

ana2018
21.11.2017, 04:58
Nama je prosle godine bio dovoljan original sa kopijom i to samo za suprugu (ja sam bio nosilac), posto smo se vencali pred intervju. Mislim da vam sigurno treba samo jedan, a i sigurno vas nece odbiti zbog dokumenta koji mozete naknadno da dostavite.

Hvala vam mnogo, ni nama nije bilo logično da vadimo dve venčanice ali opet verujem da nije zgoreg pitati....

BTW - obrazac DS260 smo poslali 29.05. tako da se ovim putem izvinjavam moderatoru što nisam poslala i taj podatak...

Tea900
22.11.2017, 12:57

Zdravo forumaši,
Naš broj je 2018EU5xxx.

Hvala vam unapred.

Mnogo pozdrava!

Zdravo i cestitam vam ! Mi smo imali intervju 16.10.2017. Vjencali smo se 27.08.2017. Moj suprug je nosilac prijave i nama su trazili za oboje original vjencane listove u Sarajevu, mi smo ih imali. Moj savjet je da izvadite jos jedan original pa da vas bezveze ne vracaju zbog jednog dokumenta. Kopije nisu problem ako imate original, jer moj suprug nije imao kopiju diplome ali je imao original, oni su mu tamo kopirali i ovjerili. Puno srece vam zelim !

Tia
22.11.2017, 16:16
Zdravo i cestitam vam ! Mi smo imali intervju 16.10.2017. Vjencali smo se 27.08.2017. Moj suprug je nosilac prijave i nama su trazili za oboje original vjencane listove u Sarajevu, mi smo ih imali. Moj savjet je da izvadite jos jedan original pa da vas bezveze ne vracaju zbog jednog dokumenta. Kopije nisu problem ako imate original, jer moj suprug nije imao kopiju diplome ali je imao original, oni su mu tamo kopirali i ovjerili. Puno srece vam zelim !

Mi smo imali u BG u intervju i imali smo jedan vencani list i jednu kopiju istog,naravno. Nije apsolutno bilo pitanja na tu temu.

Tia
22.11.2017, 16:28
Mi smo imali u BG u intervju i imali smo jedan vencani list i jednu kopiju istog,naravno. Nije apsolutno bilo pitanja na tu temu.

I sve originale na kraju vrate, uzmu samo kopije tako da je apsolutno neverovatno da je neko trazio dva puta isti dokument,

Tea900
22.11.2017, 17:54
Nama su vratili samo suprugovu diplomu, jedino ako nije u onoj koverti. Nama su trazili za oboje originale vjencanih listova, ne znam mozda bi prihvatili i jednu kopiju ali eto mi smo ponjeli originale jer je na spisku za dokumentaciju tako pisalo. Opet mislim da je lakse izvaditi jos jedan vjencani list, nego poslije se maltretirati, pa nek uzimaju sta im treba :) A mozete nazvati i ambasadu i pitati stvarno su svi ljubazni bar u Sarajevu, mi smo ih zvali bas dosta puta i na kraju kad smo dosli svi su vec znali za nas :D posto smo imali i nekih problema oko otkljucavanja DS.

ana2018
22.11.2017, 18:52
Nama su vratili samo suprugovu diplomu, jedino ako nije u onoj koverti. Nama su trazili za oboje originale vjencanih listova, ne znam mozda bi prihvatili i jednu kopiju ali eto mi smo ponjeli originale jer je na spisku za dokumentaciju tako pisalo. Opet mislim da je lakse izvaditi jos jedan vjencani list, nego poslije se maltretirati, pa nek uzimaju sta im treba :) A mozete nazvati i ambasadu i pitati stvarno su svi ljubazni bar u Sarajevu, mi smo ih zvali bas dosta puta i na kraju kad smo dosli svi su vec znali za nas :D posto smo imali i nekih problema oko otkljucavanja DS.

Hvala vam mnogo na odgovorima, iako nema baš logike da imamo dve identične venčanice mi ćemo ih ipak izvaditi. Ipak ne bih želela da moram ponovo nešto da vadim/dokazujem kada smo već dovde stigli

Tia
22.11.2017, 19:05
Hvala vam mnogo na odgovorima, iako nema baš logike da imamo dve identične venčanice mi ćemo ih ipak izvaditi. Ipak ne bih želela da moram ponovo nešto da vadim/dokazujem kada smo već dovde stigli

Relax, ne tripujte se samo. Ludi su totalno razumni i korektni, zaista se ne bave nebulozama i traze samo ono sto je napisano. Srecno!!!

Vani
24.11.2017, 15:42
E ovako ... sto se tice samo fee za GC ... U sustini sve je lagano, ja sam se malo vise uplasio i evo uplatio sam danas, mozete preko vaseg racuna ili od brata, sestre, roditelja druga , drugarice stvarno je svejedno, kada popunite A Broj treba da imate ukupno 9 cifara, ali to imate tacno na papiru koji dobijete iz ambasade, posle toga ide ID isto kao sto vam pise na papiru, onda idete add ako ima jos nekog dodate ako ne onda nastavite dalje i doazi do info o uplatiocu i njegovom mailu, zatim info o osobi cija je kartcia, ako placate sa kartivom iz srbije mora biti adresa iz srbije tacnije iz licne karte , ime prezime, opstina , grad i tj to, dolazite do dela kakao placate unesete da cete karticom i popunite sve i tj to, samo uplatite vise od 220 na racunu da bi mogli da vam skinu transakciju oko 250 je sasvim ok :) Ja uskoro putujem za daleki Sijetl pa kada se budem smestio javljam svoje prve utiske :)

misternice
24.11.2017, 19:25
E ovako ... sto se tice samo fee za GC ... U sustini sve je lagano, ja sam se malo vise uplasio i evo uplatio sam danas, mozete preko vaseg racuna ili od brata, sestre, roditelja druga , drugarice stvarno je svejedno, kada popunite A Broj treba da imate ukupno 9 cifara, ali to imate tacno na papiru koji dobijete iz ambasade, posle toga ide ID isto kao sto vam pise na papiru, onda idete add ako ima jos nekog dodate ako ne onda nastavite dalje i doazi do info o uplatiocu i njegovom mailu, zatim info o osobi cija je kartcia, ako placate sa kartivom iz srbije mora biti adresa iz srbije tacnije iz licne karte , ime prezime, opstina , grad i tj to, dolazite do dela kakao placate unesete da cete karticom i popunite sve i tj to, samo uplatite vise od 220 na racunu da bi mogli da vam skinu transakciju oko 250 je sasvim ok :) Ja uskoro putujem za daleki Sijetl pa kada se budem smestio javljam svoje prve utiske :)

Hvala mnogo na informacijama. Mnogo srece i uspeha u Sijetlu, verujem da ce ti biti super :)

Vani
24.11.2017, 23:36
Hvala mnogo na informacijama. Mnogo srece i uspeha u Sijetlu, verujem da ce ti biti super :)

Nista buraz, ako se odlucis za Sijetl dobrodosao si , ako treba bilo sta tu sam da pomognem ako sam u mogucnosti :) Takodje zelim i sve tebi najbolje :)

bojan1981
25.11.2017, 07:19
Da se pohvalim I da me ubacite u tabelu, dobio sam poziv za intervju u ambasadi, idemo na 17.01.2018. Pozdrav I srecno svima :)

Nama je taj datim pre hod dana doneo nadu u nov zivot. Evo nas sada u USA , oboje posao, stan, skucili se, obukli, kupili dosta teh zezalica...
Ne ustrucavamo se za mnogo toga.

Zelim vam puno srece.

tile83
25.11.2017, 09:57
Nama je taj datim pre hod dana doneo nadu u nov zivot. Evo nas sada u USA , oboje posao, stan, skucili se, obukli, kupili dosta teh zezalica
a opet niste zaboravili na nas... znaci kad se jave iskusni članovi - hvala, bilo bi zgodno kad bi imali lajkice uz komentare. Drago mi je da vam ide od ruke I nadamo se da cemo I mi pisati sa te strane. Veliki pozzz

DzokicaMicev
26.11.2017, 12:03
Nama je taj datim pre hod dana doneo nadu u nov zivot. Evo nas sada u USA , oboje posao, stan, skucili se, obukli, kupili dosta teh zezalica...
Ne ustrucavamo se za mnogo toga.

Zelim vam puno srece.

Hvala Bojane, nadam se da godinu dana kasnije i ja cu nekome pozeleti isto, srecno svima :)