PDA

View Full Version : Dv-2019

Stranice : [1] 2 3 4 5

ljubakg
02.09.2017, 18:45
Dali neko zna kada pocinje prijave za DV-2019.Hvala jos jednom na odlicnom Forumu

Mariquita
02.09.2017, 21:30
Do sada je bilo u oktobru mesecu, verujem da će i ove godine biti tako. Možda od 2. oktobra, to je prvi radni dan u mesecu. No, biće već objavljeno na zvaničnom sajtu.

Raducojo
06.09.2017, 10:58
Bilo je nekih priča oko ukidanja lutrije,nadam se da do toga neće doći. Što se tiče DV 2019 mislim da tu više ne može doći do komplikacija i da će je izvjesno biti.

Bane1806
07.09.2017, 08:25
Moze li neko da mi da informaciju dali je pocelo prijavljivanje za lutriju 2019 i na kom sajtu se moze popuniti prijava? Pitam zavpravi sajt gde je prijava besplatna ne za agencije.? Hvala puno unapred

vlada33
07.09.2017, 10:24
Pocetkom sledexeg meseca pocinje, sigurno ce moderatori foruma objaviti kad bude zvanicnog datuma

Raducojo
08.09.2017, 09:24
Moze li neko da mi da informaciju dali je pocelo prijavljivanje za lutriju 2019 i na kom sajtu se moze popuniti prijava? Pitam zavpravi sajt gde je prijava besplatna ne za agencije.? Hvala puno unapred
Prijave počinju početkom oktobra (ne zna se još tačan datum).
https://www.dvlottery.state.gov/
Sve ide preko ove stranice, nema potrebe da plaćate agenciju.

Ivan_66
16.09.2017, 11:42
Pozdrav društvo. Prijava za lutriju DV-2019 počinje od 3. oktobra i traje do 7. novembra. Uputsvo za prijavu možete pogledati na sledećem linku (https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/Clean_DV-2019_Plain_Language_Instructions_and_FAQs%20.pdf). Srećno svima!

Katleja Liki
16.09.2017, 14:33
Pozdrav društvo. Prijava za lutriju DV-2019 počinje od 3. oktobra i traje do 7. novembra. Uputsvo za prijavu možete pogledati na sledećem linku (https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/Clean_DV-2019_Plain_Language_Instructions_and_FAQs%20.pdf). Srećno svima!
Dugo cekana vijest i najzad docekana :) Hvala i nadam se, da ce svi koji zele, biti izvuceni :)

Andrewg0408
17.09.2017, 18:33
Zdravo ja imam 18 godina , i trenutno sam u cetvrtoj godini gimnazije , zeleo bih nakon cetvrte godine da odem po svaku cenu u ameriku da zivim tamo , e sad da li ja mogu da se prijavim sam za zelenu kartu i ako trenutno zavrsavam cetvrtu godinu ,ako ne , da li mogu da se prijavim zajedno sa mamom

messerschmitt
17.09.2017, 21:11
još jedna prilika mislim da će ovo biti zadnji pokušaj

jasmin_nikol
17.09.2017, 21:35
Zdravo ja imam 18 godina , i trenutno sam u cetvrtoj godini gimnazije , zeleo bih nakon cetvrte godine da odem po svaku cenu u ameriku da zivim tamo , e sad da li ja mogu da se prijavim sam za zelenu kartu i ako trenutno zavrsavam cetvrtu godinu ,ako ne , da li mogu da se prijavim zajedno sa mamom

http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/uputstvo.php

Srecno!

BetterFuture
17.09.2017, 21:36
Vi ne mozete, jer nezadovoljavate uslov lutrije, da u trenutku prijave imate zavrsenih 12 godina redovnog skolovanja. Vasa majka, naravno, ako zadovoljava uslove, moze da se prijavi i u obavezi je da prilikom prijave navede svoju decu.

vlada33
17.09.2017, 23:21
Ovi podatci za pocetak lutruje nisu jos na sajtu, pretpostavljamo svi da ce tad poceti ali kako vidim na zvanicnom sajtu jos nije objavljeno

BetterFuture
17.09.2017, 23:30
Ovi podatci za pocetak lutruje nisu jos na sajtu, pretpostavljamo svi da ce tad poceti ali kako vidim na zvanicnom sajtu jos nije objavljeno
Niste dobro videli. Informaciju kao i instrukcije mozete pogledati ovde (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html).

vlada33
18.09.2017, 00:17
Moje izvinjenje, gledao sam na linku sa prethodne strane... Kak god, sa srecom svima u novom pokusaju...

Raducojo
18.09.2017, 14:58
Znači DV lottery za 2019 godinu počinje u utorak 3.10. Čini m i se da nema izmjena u odnosu na ranije aplikacije

BetterFuture
18.09.2017, 18:06
Znači DV lottery za 2019 godinu počinje u utorak 3.10. Čini m i se da nema izmjena u odnosu na ranije aplikacije
Najveca izmena je bila prosle godine u vezi fotografija, odnosno da je zabranjeno da se nose naocare.

messerschmitt
19.09.2017, 11:21
Najveca izmena je bila prosle godine u vezi fotografija, odnosno da je zabranjeno da se nose naocare.

Moja supruga nosi naočare za vid znači mora ih skinuti kad se slika jel to to !!! :O :O nisam znao jbt ???:wtf::wtf::wtf:

Ivan30
19.09.2017, 12:15
pozdrav forumasi.....imam jedno pitanje.....pre nedelju dana sam postao otac po drugi put i sad me zanima u vezi prijave za 2019 da li je potrebna slika bebice kao i za ostale clanove porodice.....hvala

mikiSA
19.09.2017, 13:19
pozdrav forumasi.....imam jedno pitanje.....pre nedelju dana sam postao otac po drugi put i sad me zanima u vezi prijave za 2019 da li je potrebna slika bebice kao i za ostale clanove porodice.....hvala
Naravno da treba i slika bebe. Cestitke na novom clanu porodice.

Wonderland101
19.09.2017, 13:27
Pozdrav forumasi! :ziveli2:

Citam vas vec odprilike dve godine i najzad doslo je to vreme da se zavrsi srednja skola i da napokon ispunim osnove uslova prijavljivanja. Posto se datum prijavljivanja blizi imam pitanje sto se tice slike. Za dimenziju i velicinu fotografije mi je sve jasno,nego vec kad se udje na gov sajt slikica ima malo vise podataka,razmak glave od ivica itd itd... Pa me zanima posto ja licno nemam fotoaparat otisao bi kod fotografa da me uslika. Sta reci fotografu? Slika za licnu,vozacku ili jednostavno da mu odnesem primer sa gov sajta?

Hvala vam unapred,
Nikola.

Taty2
19.09.2017, 14:21
Kod nas fotografi znaju kad tražite da vas slikaju za američku lutriju 5 x 5, tzv. "američka". Ako nemaju bijelu ili svijetlu neutralnu pozadinu u foto shopu onda nadjete drugog fotografa

misternice
19.09.2017, 15:09
Kod nas fotografi znaju kad tražite da vas slikaju za američku lutriju 5 x 5, tzv. "američka". Ako nemaju bijelu ili svijetlu neutralnu pozadinu u foto shopu onda nadjete drugog fotografa

Ja sam se dva puta prijavljivao na lutriju I slao sliku koju sam uradio kod fotografa.
Kada sam se treci put prijavljivao, slikala me je koleginica u nasoj kancelariji u 8h, neka polumracna slika, ja neobrijan...uzas... Ali treca sreca, izvukli me :)

superkikoslav
19.09.2017, 15:38
Mislim da mi je treća slika kada sam izvučen najgora bila, sam se slikao mobitelom i samo provjerio na photo tool na travel.state.gov i to je bilo to. Mislio sam da nema šanse, a prva dva puta kada sam se najviše trudio oko slika, nismo izvučeni.

Andrija89
19.09.2017, 18:12
Ljudi malopre mi je izbacilo na face-u da dv2019 pocinje 3.10 i traje do 7.11. Ne mogu nikako da nadjem link ali bilo je na stranici americke ambasade. Uzmite ovaj info sa rezervorm i proverite :)

BetterFuture
19.09.2017, 18:21
Ljudi malopre mi je izbacilo na face-u da dv2019 pocinje 3.10 i traje do 7.11. Ne mogu nikako da nadjem link ali bilo je na stranici americke ambasade. Uzmite ovaj info sa rezervorm i proverite :)
Na prethodnoj strani, u postu #14 imate link ka zvanicnoj stranici sa informacijom.

BetterFuture
19.09.2017, 18:24
Moja supruga nosi naočare za vid znači mora ih skinuti kad se slika jel to to !!! :O :O nisam znao jbt ???:wtf::wtf::wtf:
Da, to je to. U istoj smo situaciji. I slika ne sme da bude ista od prosle godine, to sam zaboravio da dodam.

BetterFuture
19.09.2017, 18:26
Da, i za bebe je potrebna slika. Postavite dete na beli carsav, malo strpljanja i dobicete finu fotografiju.

Markonato
19.09.2017, 23:44
@BetterFuture
Druze zar jos nisi postao neki moderator foruma,mislim da je vreme da ti neko to dodeli :)

Jekica997
20.09.2017, 15:29
Pozdrav!
Planiram sledece leto da idem preko work and travel programa u Americi.
Posto se status provera od maja. Ako me izvuku da li imam vremena kad se vratim septembra da posaljem dokumentaciju?

BetterFuture
20.09.2017, 17:09
Pozdrav!
Posto se status provera od maja. Ako me izvuku da li imam vremena kad se vratim septembra da posaljem dokumentaciju?
Da, imate dovoljno vremena za sve. Samo da Vas izvuku :;D:

tobi
27.09.2017, 00:32
Zdravo! Napunio sam 21 godinu,apliciram sam na prijavu.E sad,posto mi majka isto aplicira a ja imam 21 godinu,da li ona mene navodi? I ako dobije ona,da li je dobijam?

Unaprijed hvala!

Ggaga
27.09.2017, 09:34
Pozdrav!

Do septembra nece ni poceti intervjui (pod uslovom da dobijes) a taj prvi korak (popunjavanje DS formulara) mozes da odradis i iz USA, online - nisu potrebna nikakva dokumenta.

Planiraj svoj zivot normalno bez osvrtanja "sta ako dobijem" jer se tada uvek nadje neko resenje makar bila na Marsu:;D:

Ggaga
27.09.2017, 09:35
Zdravo! Napunio sam 21 godinu,apliciram sam na prijavu.E sad,posto mi majka isto aplicira a ja imam 21 godinu,da li ona mene navodi? I ako dobije ona,da li je dobijam?

Unaprijed hvala!

Pa ne, pise u uputstvu da se prijavljuju deca do navrsene 21 godine. Ko je napunio 21 god moze sad za sebe da aplicira i ako ona dobije tebe ne moze da vodi.

wakizashi
27.09.2017, 15:45
Srecno svima,nadamo se da cemo ove godine biti izvuceni!

Trdza94
27.09.2017, 20:19
ljudi ja ne znam kako sam to uradio al sam se ja prijavio za dv2019 vec u februara 12. 2016. godine. Moze li neka pomoc kome da se obratim da se opet ne prijavim pa da me ne diskvalifikuju. :smrc:

vlada33
27.09.2017, 20:30
Gde li si se prijavio? Vise me brine kome si dao podatke? Neka agencija sa placanjem ili si negde nesto online pa da te oni kasnije prijave? Mislim da dupla prijava nece ni proci, tako su govorili prosle godine da dupla prijava ne prolazi...

Trdza94
27.09.2017, 20:35
Gde li si se prijavio? Vise me brine kome si dao podatke? Neka agencija sa placanjem ili si negde nesto online pa da te oni kasnije prijave? Mislim da dupla prijava nece ni proci, tako su govorili prosle godine da dupla prijava ne prolazi...

prijavio sam se na sajtu https://www.dvlottery.state.gov/ . Znaci isto kao i za 2018 godinu sve isto,nikakve podatke racuna nisam dao,a stoji mi da sam prijavljen. Sad me zanima kome da se obratim da proverim dal je prijava validna.

BetterFuture
27.09.2017, 21:54
prijavio sam se na sajtu https://www.dvlottery.state.gov/ . Znaci isto kao i za 2018 godinu sve isto,nikakve podatke racuna nisam dao,a stoji mi da sam prijavljen. Sad me zanima kome da se obratim da proverim dal je prijava validna.
Preko zvanicnog sajta nema sanse da ste se prijavili tada. To je verovatno bio jedan od sjatova koji prodaju neku svoju uslugu. Gde Vam stoji da ste prijavljeni?

Trdza94
27.09.2017, 22:21
Preko zvanicnog sajta nema sanse da ste se prijavili tada. To je verovatno bio jedan od sjatova koji prodaju neku svoju uslugu. Gde Vam stoji da ste prijavljeni?

U moje prijave. Dobio sam potvrdi email da sam prijavljen,al nigde ne mogu da nadjem confirmation number.

27.09.2017, 23:37
U moje prijave. Dobio sam potvrdi email da sam prijavljen,al nigde ne mogu da nadjem confirmation number.

Pozdrav! Confirmation number mozete saznati ukoliko se vratite na zvanicni sajt lutrije i kliknete na 'forgot confirmation number' onim malim plavim slovima gde vam pise,zatim unesete svoju email adresu pa ce vam tako stici taj konfirmacioni broj da mozete proveriti.

BetterFuture
27.09.2017, 23:45
Sto Vam je jos jedan dokaz da niste prijavljeni. Nikakav mail se ne dobija prilikom prijave na lutriju

vlada33
28.09.2017, 13:50
Sasvim sigurno se nisi prijavio na link koji si ostavio inace niko od nas ne bi cekao oktobar. Proveri jos jednom ako mozes gde si se logovao i prijavio, proveri e-mail adresu sa koje si dobio mail... Niti odgovaraju mailom niti je prijava aktivna februara, samo oktobar...

Neznam sta ostali misle, ali ja sam misljenja da se ti lepo sam prijavis, ako bude kao prosle godine dupla prijava nece biti izvodljiva, ako uspes da se prijavis znaci da te oni nece moci prijaviti ili obnuto, ako te oni prijave neces moci ti da se prijavis, onda ostaje problem sto neznam kako ces do svog broja doci...

Imam osecaj da ce te oni zaista i prijaviti a onda ce ti traziti da uplatis neki novac za number...

Trdza94
28.09.2017, 18:17
https://imgur.com/a/wRaTz evo sta mi pise. sad vi meni recite jesam li se prijavio ili nisam.

vlada33
28.09.2017, 19:34
Ja tvrdim da u ovom trenutku sigurno nisi prijavljen jer je neizvodivo da se prijavi bilo ko pre 3.oktobra (tako valjda bese pocetak DV2019), dali ce te prijaviti to ne mogu da znam...Najbolje sa sacekas i odgovor nekog iskusnijeg sta sad da radis posto neznam hoce li te prijaviti oni pa ti poslati conformation number na mail...

Katleja Liki
28.09.2017, 20:14
https://imgur.com/a/wRaTz evo sta mi pise. sad vi meni recite jesam li se prijavio ili nisam.
Koliko vidim na ovoj fotografiji koju ste postavili, Vi ste usli u vas profil i onaj dio na pocetnoj strani, gdje stoji Moja prijava · Moja imigracija · Moj nalog · Odjava, usli ste u Moja prijava i popunili tu stranu i to ste popunili 02.12.2016. u 16:32:31. Tu stoji i tekst: "Popunite ovaj formular ukoliko želite da proverimo Vaše podatke i saznate da li aplikacija zadovoljava kriterijume na zvaničnom sajtu.
U nekim slučajevima, možemo Vas i mi prijaviti - besplatno."

Tako da niste prijavljeni...

Trdza94
28.09.2017, 23:50
Koliko vidim na ovoj fotografiji koju ste postavili, Vi ste usli u vas profil i onaj dio na pocetnoj strani, gdje stoji Moja prijava · Moja imigracija · Moj nalog · Odjava, usli ste u Moja prijava i popunili tu stranu i to ste popunili 02.12.2016. u 16:32:31. Tu stoji i tekst: "Popunite ovaj formular ukoliko želite da proverimo Vaše podatke i saznate da li aplikacija zadovoljava kriterijume na zvaničnom sajtu.
U nekim slučajevima, možemo Vas i mi prijaviti - besplatno."

Tako da niste prijavljeni...

hvala puno,hoce li oni mene prijaviti ili se ja sam prijavljujem?

DV2018 - Has not been selected

Katleja Liki
29.09.2017, 09:17
hvala puno,hoce li oni mene prijaviti ili se ja sam prijavljujem?

DV2018 - Has not been selected
Moje misljenje je da Vas nece prijaviti, vec Vi morate sami. Mozda moze neko od clanova foruma da kaze, ako sam Vas pogresno informisala.
Nema na cemu i drugi put i srecu Vam zelim, da vas ovog puta izvuku.

Lidijabg
01.10.2017, 13:24
Pozdrav svima... ove godine se prvi put prijavljujemo na Lutriju, Suprug i ja sa malom bebom. Nadam se da cemo imati srece :grin:...

htedoh da pitam... prvi korak je popunjavanje formulara..dakle samo onih 15 ak polja...maltene osnovne stvari o nama i cekamo izvlacenje? nikakva mudrost jel?

vodimo racuna o slici, o obrazovanju koliko sam skapirala to su 2 stavke sa najvise paznje...?

dosta se pise o zanimanju:blink: ja ne nadjoh nigde to polje u formularu :ohman:

pozdrav svima:grin:

Dukeduki
01.10.2017, 17:24
Pozdrav svima... ove godine se prvi put prijavljujemo na Lutriju, Suprug i ja sa malom bebom. Nadam se da cemo imati srece :grin:...

htedoh da pitam... prvi korak je popunjavanje formulara..dakle samo onih 15 ak polja...maltene osnovne stvari o nama i cekamo izvlacenje? nikakva mudrost jel?

vodimo racuna o slici, o obrazovanju koliko sam skapirala to su 2 stavke sa najvise paznje...?

dosta se pise o zanimanju:blink: ja ne nadjoh nigde to polje u formularu :ohman:

pozdrav svima:grin:

samo stavite sve podatke koji se traze i budite tacni i bice sve ok, prijavljivanje je najlakse, ispostujte te kriterijume koje traze i sve cool :), zapisite posle kod ili sifru koju vam daju i negde je sacuvajte da posle kad budu izvlacili mozete da proverite jeste li izvuceni ili ne.Mnogi zature taj broj pa se posle muce kako da ga nadju i provere.Sretno i ne odustajte, to je dobra prilika :)

NeRodjeni Amer
02.10.2017, 12:44
Veliki pozdrav svima sa foruma, i svi koji igraju ove sezone zelim puno srece !!!
Prosle godine sam se sam prijavijo na lutriju i nista, a ove godine imam dil sa drugaricom da se prijavimo zajedno i ako nas nekim slucajem izvuku (nju ili mene nbt) palimo zajedno. E sad me zanima da li u prijavama stavnjamo da smo nevencani ili vencani, i kako ide ta procedura za na dalje ?!:wtf:

02.10.2017, 14:38
Veliki pozdrav svima sa foruma, i svi koji igraju ove sezone zelim puno srece !!!
Prosle godine sam se sam prijavijo na lutriju i nista, a ove godine imam dil sa drugaricom da se prijavimo zajedno i ako nas nekim slucajem izvuku (nju ili mene nbt) palimo zajedno. E sad me zanima da li u prijavama stavnjamo da smo nevencani ili vencani, i kako ide ta procedura za na dalje ?!:wtf:

Veliki Pozdrav :) Vi se mozete i pojedinacno prijaviti na lutriju (i ona i vi posebno) pa koga izvuku,lako se mozete vencati posle Maja meseca tj nakon izvlacenja,samo da vas izvuku :) :1072:
Puno Srece vam zelim i Da vas izvuku na lutriji :) :1072::1072::1072:

BetterFuture
02.10.2017, 20:39
Oboje se prijavljujete kao single, odnosno svako od nas mora da se prijavi sa onim statusom koji ima u trenutku prijave.

A sto se tice "dila", ukoliko neko od vas bude izvucen, pa se naknadno vencate da bi otisli zajedno, moracete da dokazujete svoju "vezu" i postoji mogucnost da budete odbijeni.

Citajte Forum, videcete da svi clanovi savetuju da se bude iskren u svakom koraku procesa.

dujsknn
03.10.2017, 01:13
Bravo za stare forumase koji nas savetuju. Imam dve pat pozicije. Prva, sta bi trebalo stiklirati u pitanju 12 ako imas zavrsenu Visu skolu-koji je to nivo obrazovanja. I druga, dali mi Srbija gde zivim i cije drzavljanstvi imam moze biti zemlja kvalifikacije ako sam rodjen u Hrvatskoj... preko tvitera iz ambasade mi odgovorili da moze a na forumu sam procitao da zemlja rodjenja ima prioritet....

Molokai
03.10.2017, 03:02
Oboje se prijavljujete kao single, odnosno svako od nas mora da se prijavi sa onim statusom koji ima u trenutku prijave.

A sto se tice "dila", ukoliko neko od vas bude izvucen, pa se naknadno vencate da bi otisli zajedno, moracete da dokazujete svoju "vezu" i postoji mogucnost da budete odbijeni.

Citajte Forum, videcete da svi clanovi savetuju da se bude iskren u svakom koraku procesa.

Mislim da je ovo veoma izvodljivo i da ako se odradi kako treba, nemaju osnova da ih odbiju! A ako se bolje razmisli, zasto je nemoguce, da se neko prijavi sada na lutriju, upozna zenu svog zivota u narednim mesecima, izvuku ga u maju, u junu se vencaju i stavi status ozenjen i zavrseno. Da li smeju da posumnjaju u njihovu "ljubav"?
Skoro sam prosao ovu proceduru, ali ne za USA nego za UK.
Mi smo stvarno bili u duzoj vezi pre braka, sto smo i dokazali slikama, dopisivanjem preko vibera, skajpa, objave na facebook-u i naravno vencani list. Dok smo pripremali dokaze konstatovali smo da je vrlo lako da se izvede i da neko nije u vezi.
Tako da odradite prijavu single, slikajte se u narednom periodu zajedno, kacite neke slike na facebook, dopisujte se preko vibera i ostalih stvari, poneko srce razmenite u porukama :) i ako dobije neko od vas dvoje, odmah vencanje, internacionalni vencani list izvadite, slike i sve ostalo se odstampa kao dokaz i nema greske (Ima tu jos dokaza kao npr, zajednicka putovanja, kupljene karte, i druge stvari, sto moze da se sredi bez problema, ali o tome otom potom!) ;)

Andrew Wiggins
03.10.2017, 10:21
Sad kad ozivi forum..................................

Taty2
03.10.2017, 10:51
Ako u rodnom listu piše kao mjesto rođenja Hrvatska onda ide YES na pitanje "Are you claiming eligibility based on the country where you were born?"

Raducojo
03.10.2017, 11:08
Je li neko već predao aplikaciju? Baguje li stranica?Ima li neko loše iskustvo da browserima?

Captain
03.10.2017, 12:17
Ja kako sam shvatio, tek danas oko 6 popodne se moze poslati aplikacija?
Ispravite me ako grijesim.

tonimeister
03.10.2017, 13:02
Ja kako sam shvatio, tek danas oko 6 popodne se moze poslati aplikacija?
Ispravite me ako grijesim.

tako je. u podne po istočnom vremenu, što je kod nas 18:00h

SEEUSAIC
03.10.2017, 16:49
Sad kad ozivi forum..................................

Zbog ovakvih postova drugi korisnici ne mogu da pronadju infomacije i po milion puta postavljaju ista pitanja na razlicitim mestima i time razvodnjavaju Forum i cine ga nefunkcionalnim. Zato i postoji pravilo o 50 karaktera. Zato i svako ko ga namerno ignorise i zaobilazi tackicama i ostalim kreativnostima biva udaljen na nedelju dana ili duze - pogotovo u vreme prijave i izvlacenja..

Sup.Mod.

Suzana3698
03.10.2017, 18:12
I mene zanima da li bih se sad mogla prijaviti jer cu u maju sledece godine ionako zavrsiti srednju skolu?

Trdza94
03.10.2017, 18:27
Zelim svima da pozelim srecu za izvlacenje :beer::beer:

DV2018 - nista

CR7
03.10.2017, 19:13
Srecno svima,evo vec je 19h po nasem vremenu,a aplikacije jos uvek nema.Dali ima neko prvailo dali se bolje prijaviti u oktobru ili novembru?Ima li neki procenat izvucenih prijava vise iz novembra?

Trdza94
03.10.2017, 19:25
Srecno svima,evo vec je 19h po nasem vremenu,a aplikacije jos uvek nema.Dali ima neko prvailo dali se bolje prijaviti u oktobru ili novembru?Ima li neki procenat izvucenih prijava vise iz novembra?

ja sam se uspeo prijaviti,cekao sam 18h da se odmah prijavim.

CR7
03.10.2017, 19:28
Na koji link si isao za prijavu?Posto meni izbacuje samo neku stranicu da proverim za proslu god prijavu.

03.10.2017, 19:38

Pozdrav :) Ne mozete se prijaviti u Novembru,jel prijava traje od 3 Oktobra do 7 Novembra. Mislim da nema pravila,ja sam se prijavila pri samom kraju lutrije,tacnije 30.Oktobra pa sam izvucena. U Pitanju je samo sreca,nista drugo :1072:
Puno srece svima Zelim :1072::1081:

vlada33
03.10.2017, 21:59
Jel samo meni ova poruka iznad cudna.?Mozes se prijaviti i novembra ali da je veci broj izvucenih iz novembra nema teorije jer je rec o par dana u novembru a u oktobru je 20+ dana, matematika kaze da nije realno...

Inace svima sa srecom ja cu u narednih par dana odraditi slikanje pa racunam do 15. da zavrsim i prijavu... Osim mene i rodjak moj je odlucio da proba, hteo i prosle godine no njegova supruga ni da cuje... Tako da ako ove godine prodje prijava, bicete obavesteni i o njegovim rezultatima...

ikac89
03.10.2017, 21:59
Ja sam se prijavio 3. novembra prošle godine i izvučen sam, ali mislim da vreme prijave ne igra nikakvu ulogu na izvlačenju.

Jedno pitanje za izvučene ove godine, posebno za one sa brojevima 25xxx i više. Da li planirate da se prijavljujete i ove godine?

Sasha983
03.10.2017, 22:40
Prijavljen! !!
Vodjen iskustvom od prosle god proslo iz prve preko IE.

Mozilla je zezala opet. .Verovatno nesto u vezi flash-a.

Sretno svima :-) :-):-)

Captain
04.10.2017, 09:29
Uspješno prijavljen!Neka nam je sa srecom svima! :)

Peca
04.10.2017, 10:09
Pozdrav svima sa foruma
Pre svega da pozelim svima srecu ove godine!
Meni ce ovo biti drugi put da apliciram za lutriju:suure:
Ne secam se sta sam uneo prosle godine, ali me sada buni polje vezano za adresu ( 8a ). Na forumu u upustvu pise da u polju 8a "In care of" mogu uneti svoje ime ako je adresa na moje ime, e sad da li to znaci da unosim svoje ime ako je kuca na moje ime ili, ako se samo vodim na toj adresi (prebivaliste)?

Raducojo
04.10.2017, 12:11
Pozdrav svima sa foruma
Pre svega da pozelim svima srecu ove godine!
Meni ce ovo biti drugi put da apliciram za lutriju:suure:
Ne secam se sta sam uneo prosle godine, ali me sada buni polje vezano za adresu ( 8a ). Na forumu u upustvu pise da u polju 8a "In care of" mogu uneti svoje ime ako je adresa na moje ime, e sad da li to znaci da unosim svoje ime ako je kuca na moje ime ili, ako se samo vodim na toj adresi (prebivaliste)?
Mislim da treba navesti vlasnika objekta (otac) ili ako ste vi vlasnik onda vaše ime. Da uprostim, onoga na čije ime dolaze raćuni :)

Peca
04.10.2017, 13:17
Dakle u polju “In care of” stavljam ime i prezime vlasnika kuce odnosno svog oca u mom slucaju. Jel zna jos neko, kako ste popunjavali?

Vjeko
04.10.2017, 13:50
[QUOTE=Peca;68675]Dakle u polju “In care of” stavljam ime i prezime vlasnika kuce odnosno svog oca u mom slucaju. Jel zna jos neko, kako ste popunjavali?[/
Primalac: Ukoliko ubacujete "kućnu" adresu (tj. onu koja je na Vaše ime), onda polje 8a "In Care Of" možete uneti svoje ime. Ukoliko zbog sigurnosti prijema dajete adresu nekog od prijatelja, člana porodice, ili firme u kojoj radite, onda u ovo polje pišete ime te osobe/firme.

Vjeko
04.10.2017, 13:59
[

Primalac: Ukoliko ubacujete "kućnu" adresu (tj. onu koja je na Vaše ime), onda polje 8a "In Care Of" možete uneti svoje ime. Ukoliko zbog sigurnosti prijema dajete adresu nekog od prijatelja, člana porodice, ili firme u kojoj radite, onda u ovo polje pišete ime te osobe/firme.

Raducojo
04.10.2017, 14:14
[QUOTE=Peca;68675]Dakle u polju “In care of” stavljam ime i prezime vlasnika kuce odnosno svog oca u mom slucaju. Jel zna jos neko, kako ste popunjavali?[/

"In care of" - u slucaju da ne zivis na adresi koju si naveo/la i neko drugi prima posiljke za tebe, ili npr. ti si podstanar, a vlasnikovo ime je na poštanskom sandučiću (pa da postar ne vrati pismo...).

markor985
04.10.2017, 14:39
moze li ko postaviti link za lutriju posto sam trazio po internetu isbacuje samo hrvatsku ambasadu

isidoram
04.10.2017, 15:03
https://www.dvlottery.state.gov/(S(eaf02ggtjssbkiytxut2nftj))/default.aspx

link za lutriju

gajger111
04.10.2017, 15:44
In care of da li mogu to prazno da ostavim ili moram da navedem ime vlasnika,stan se vodi na oca,i za district da li mogu da stavim Branicevski tj da li se vodi kao district ili mogu opstina Pozarevac?

banjalucanin
04.10.2017, 16:23
Prvi put se prijavljujem za lutriju,a sljedece godine se planiram prijaviti za work and travel program.Da li bi prijava za lutriju mogla biti problem kod dobijanja vize,i da li ambasada moze saznati da sam se prijavljivao?

MirkoJ
04.10.2017, 20:50
Idemo, drugi put :) kao što negde pročitah prošle godine nečiji komentar: "drugi put je lakse i manje se nerviras". Istina. Srećno svima!

misternice
05.10.2017, 08:57
Dragi svi,

Sa FB stranice konzularnog odeljenja Ambasade USA u Beogradu:

Predstavnici konzulata Američke ambasade održaće prezentaciju Lutrijskog viza programa DV-2019 u Beogradu, u Američkom kutku, Makedonska 22 [Dom omladine], u četvrtak, 5. oktobra 2017. u 18:00h. Imaćete priliku da postavite sva pitanja u vezi sa učestvovanjem u ovom programu, koji počinje danas 3. oktobra 2017. Iskoristite priliku da pitanja direktno postavite službenicima koji svakodnevno rade na ovim vizama.

Eto, koga zanima, danas u DO u 18h...

Taty2
05.10.2017, 10:47
In care of da li mogu to prazno da ostavim ili moram da navedem ime vlasnika,stan se vodi na oca,i za district da li mogu da stavim Branicevski tj da li se vodi kao district ili mogu opstina Pozarevac?

C/o ili In care of je fraza koja na stranim prostorima znači da se uklanja problem ako neko normalno ne živi na toj i toj adresi i ne prima poštu na toj i toj adresi da ipak može da dobije poštu preko osobe koja živi na toj i toj adresi.
Takođe kod njih to znači da pošta treba da preda preporučeno pismo toj osobi koja je in care of. To j dakle primitak pošte preko osobe koja je c/o

ivanmarina
05.10.2017, 17:49
Postovani, zanima me da li je ovaj sajt isto za prijavu i da li ima neke razlike? Hvala puno u napred. :obrva:

vlada33
05.10.2017, 19:10
Citao sam sad uputstvo za dv-2019 i dosao do zakljucka da ja prosle godine ili nisam citao pazljivo ili ima promena...

radi se o tome da je moguce prijaviti celu porodicu ali na preuzimanje vize ne moraju svi,tj.oni koji nece emigrirati i ne moraju?mislio sam da je obavezna cela porodica ili sam opet nesto pogresno razumeo...?

za mene ionako nema znacenja ali samo me interesuje dali sam dobro shvatio...

LxAxKxI
05.10.2017, 23:40
Postovani, zanima me da li je ovaj sajt isto za prijavu i da li ima neke razlike? Hvala puno u napred. :obrva:

Ako misliš "da li mogu da se prijavim za Lutriju preko ovog sajta" onda je odgovor "Ne", za DV 2019 se prijavljuješ preko ovog linka (https://www.dvlottery.state.gov)
https://www.dvlottery.state.gov

06.10.2017, 02:03

Da ste procitali Temu otpocetka,videli bi ste da je postavljen zvanican link za prijavu na Lutriju. Krenite sa citanjem Foruma i bice vam jasnije. Pozdrav.

Izvinjavam se ako dupliram linkove. Zvanican link za prijavu.

https://www.dvlottery.state.gov/(S(zzzbjcsrlupsjldpfgokwe1a))/default.aspx
Srecno !

R_I_B
06.10.2017, 02:30
Zdravo na site

Sakam da prasam dali e dozvoleno da aplicira nekoj sto e ilegalno ostanat vo USA?
primer ako go izvlecat koja e procedurata i dali ima sansa da dobie zelena karta?
Ima li nekoj vakov slucaj
POZDRAV I SREKNO

06.10.2017, 02:47
Dragi svi,

Sa FB stranice konzularnog odeljenja Ambasade USA u Beogradu:

Predstavnici konzulata Američke ambasade održaće prezentaciju Lutrijskog viza programa DV-2019 u Beogradu, u Američkom kutku, Makedonska 22 [Dom omladine], u četvrtak, 5. oktobra 2017. u 18:00h. Imaćete priliku da postavite sva pitanja u vezi sa učestvovanjem u ovom programu, koji počinje danas 3. oktobra 2017. Iskoristite priliku da pitanja direktno postavite službenicima koji svakodnevno rade na ovim vizama.

Eto, koga zanima, danas u DO u 18h...

Odlicno :) Nadam se da ce biti video snimak objavljen na internetu,da mogu da pogledaju oni koji se zele prijaviti na Lutriju :)
Hvala Punoooo na informaciji :1072::1072::1072:

06.10.2017, 02:51
Zdravo na site

Sakam da prasam dali e dozvoleno da aplicira nekoj sto e ilegalno ostanat vo USA?
primer ako go izvlecat koja e procedurata i dali ima sansa da dobie zelena karta?
POZDRAV I SREKNO

Ja cu pokusati da vam odgovorim,iako nisam najmerodavnija za to :suure: U slucaju da je viza istekla,a osoba je ostala u Usa mislim da nema svrhe da se prijavi,jel ce ga odbiti za vizu na razgovoru tj Intervjuu :smrc: pa i ako je izvucen :nene: Mozda ce vam jos neko od clanova odgovoriti na ovo pitanje.
Veliki Pozdrav Vama :1072:

BetterFuture
06.10.2017, 06:45
Citao sam sad uputstvo za dv-2019 i dosao do zakljucka da ja prosle godine ili nisam citao pazljivo ili ima promena...

radi se o tome da je moguce prijaviti celu porodicu ali na preuzimanje vize ne moraju svi,tj.oni koji nece emigrirati i ne moraju?mislio sam da je obavezna cela porodica ili sam opet nesto pogresno razumeo...?

za mene ionako nema znacenja ali samo me interesuje dali sam dobro shvatio...
Prilikom prijavljivanja na lutriju, svakobje u obavezi da navede supružnika i nevencanu decu do 21 godine starosti. Ti ne znaci da i oni moraju da prodju proces dobijanja vize ako ne žele.

BetterFuture
06.10.2017, 06:57
Zdravo na site

POZDRAV I SREKNO
Ukoliko je taj neko ostao ilegalno u USA manje od 180 dana, onda moze da aplicira. Ukoliko je ostao izmedju 180 dana i 1 godinu, sledi mu trogodisnja zabrana a ujoliko je ostao vise od godinu dana sledi mu 10to godisnja zabrana ulaska, racunato od datuma izlaska iz USA.

Ako je tamo jos uvek pa se prijavi i bude izvucen, morace da se vrati u svoju zemlju da bi nastavio sa procesom a to povlaci gore navedene zabrane.

ruza26
06.10.2017, 09:01
Pozdrav svima!
Bila sam turistički u Californiji prije 4 mjeseca, sada se želim vratiti tamo na duži period i ovo je moja prilika.
Poželite mi sreću! I ja svima koji su se prijavili želim sreću. I da svi pozelenimo!

Može li mi netko objasniti šta znače brojevi i slova na confirmation number?

04.10.2017. - Prijava, prvi put!

vlada33
06.10.2017, 11:01
Pa u principu ne znace nista, najveci deo je nasumican

2019 - je godina...

Ostatak - rekao bi nasumicno slova o brojevi

ruza26
06.10.2017, 11:40
Ok, hvala! Mislila sam da ima neki raspored.
Jeste li Vi već aplicirali u ovom krugu?

Ja sam sigurna da nemam tu sreću da budem izabrana, ali se nadam...
Nisam ni znala da postoji ovo, onaj dan kad su počele prijave sam išla na stranicu ambasade da vidim kako mogu preselit tamo... i vidila i prijavila se. Sad bi volila da nisam ni vidila, jer ću se razočarat u 5 mj...

Želim sreću svima koji su se prijavili!

Raducojo
06.10.2017, 11:56
Ok, hvala! Mislila sam da ima neki raspored.
Jeste li Vi već aplicirali u ovom krugu?

Ja sam sigurna da nemam tu sreću da budem izabrana, ali se nadam...

Po definiciji ovo je oksimoron :grin: Šalu na stranu, ne treba previše očekivati samim tim je i razočarenje veće. Uvijek ima nade ali ne treba se samo na lutriju osloniti...

ruza26
06.10.2017, 12:13
Hvala za to oksimoron!

Lutrija je sreća... ali ništa se ne gubi ako pokušaš.

Svi se znamo nadat. Da imam drugi način, sigurno nebi igrala lutriju za GC.

Želim Vas sreću u prijavi! Pozdrav!

Raducojo
06.10.2017, 12:17
Hvala za to oksimoron!

Lutrija je sreća... ali ništa se ne gubi ako pokušaš.

Svi se znamo nadat. Da imam drugi način, sigurno nebi igrala lutriju za GC.

Želim Vas sreću u prijavi! Pozdrav!

Nadam se da se niste naljutili, nije bilo nikakve uvrede.

Oksimoron (grč. oxýmōron: oxys = oštar + moros = tup) je jezična figura (posebna vrsta antiteze) u kojoj se spajaju dva nespojiva, kontradiktorna pojma (antonimi).

Pozdrav i vama :suure:

tile83
06.10.2017, 14:12
Zdravo na site

POZDRAV I SREKNO
I mene zanima isto sve sam pretrazila I niko vam ne moze dati pouzdan odgovor mimo onoga sto pise na sajtu. Niko se nije javio ko je bio u takvoj situaciji od prethodnika a cisto sumnjam da ih nije bilo. Ostaje nam sa probamo... srecno!

vlada33
06.10.2017, 16:03
Ja se jos nisam prijavio ali cu to odraditi do 15. najverovatnije, najvise zbog slika... Dete sam slikao, ali supruga i ja jos nismo zavrsili to... Dug je mesec, nista to ne menja, ako bude srece - bice, ako ne - nece je biti... Da je prvih 50000 koji se prijave, verovatno bi prijava bila gotova istog dana

Katleja Liki
06.10.2017, 17:12
Postovani forumasi,

imate sada na fejsbuk stranici U.S Embassy Podgorica, odjeljak dogadjaji, prikacen dogadjaj Diversity Visa Lottery - 2019 Q&A Session u organizaciji U.S. Department of State: Consular Affairs, gdje ljudi iz cijelog svijeta mogu da pitaju ono sto ih zanima u vezi lutrije. Pozdrav.

Bavarac
06.10.2017, 17:39
Ja i moja devojka nismo venčani, pa nas zanima da li možemo zajedno da apliciramo na lutriju za zelenu kartu ?

RICKO
06.10.2017, 19:49
Možete se prijaviti svatko odvojeno sada, a ukoliko netko od vas dvoje bude izvučen, morat ćete se vjenčati kako bi mogli oboje otići.

RICKO
06.10.2017, 19:51
Ja i moja devojka nismo venčani, pa nas zanima da li možemo zajedno da apliciramo na lutriju za zelenu kartu ?

Možete se prijaviti svatko odvojeno sada, a ukoliko netko od vas dvoje bude izvučen, morat ćete se vjenčati kako bi mogli oboje otići.

Maja Milica
06.10.2017, 23:11
Popunila sam prijavu za dv-2019,ali nigde nemam case number nego confirmation number. Da li je to isto?

BetterFuture
06.10.2017, 23:16
I mene zanima isto sve sam pretrazila I niko vam ne moze dati pouzdan odgovor mimo onoga sto pise na sajtu. Niko se nije javio ko je bio u takvoj situaciji od prethodnika a cisto sumnjam da ih nije bilo. Ostaje nam sa probamo... srecno!
Pa nije bas da nismo dali pouzdane podatke... Cak i na prethodnoj stranici je napisano o zabranama koje se ticu ilegalnog boravka, odnosno ostanka u USA posle isteka vazenja vize. Na ovoj (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-2006.html) zvanicnoj stranici mozete procitati sledece:

" (B) 13 (http://www.uscis.gov/iframe/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-2006/0-0-0-2867.html#0-0-0-2631)ALIENS UNLAWFULLY PRESENT.-
(i) In general.-Any alien (other than an alien lawfully admitted for permanent residence) who-
(I) was unlawfully present in the United States for a period of more than 180 days but less than 1 year, voluntarily departed the United States (whether or not pursuant to section 244(e) (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-7238.html#0-0-0-2637)) prior to the commencement of proceedings under section 235(b)(1) (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-5389.html#0-0-0-2623) or section 240 (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-6156.html#0-0-0-252), and again seeks admission within 3 years of the date of such alien's departure or removal, or
(II) has been unlawfully present in the United States for one year or more, and who again seeks admission within 10 years of the date of such alien's departure or removal from the United States is inadmissible.
(ii) Construction of unlawful presence.-For purposes of this paragraph, an alien is deemed to be unlawfully present in the United States if the alien is present in the United States after the expiration of the period of stay authorized by the Attorney General or is present in the United States without being admitted or paroled.
(iii) Exceptions.-
(I) Minors.-No period of time in which an alien is under 18 years of age shall be taken into account in determining the period of unlawful presence in the United States under clause (i).
(II) Asylees.-No period of time in which an alien has a bona fide application for asylum pending under section 208 (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-1687.html#0-0-0-192) shall be taken into account in determining the period of unlawful presence in the United States under clause (i) unless the alien during such period was employed without authorization in the United States.
(III) Family unity.-No period of time in which the alien is a beneficiary of family unity protection pursuant to section 301 (https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-9696.html#0-0-0-375) of the Immigration Act of 1990 14 (http://www.uscis.gov/iframe/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-2006/0-0-0-2867.html#0-0-0-2651) shall be taken into account in determining the period of unlawful presence in the United States under clause (i).
(IV) Battered women and children.-Clause (i) shall not apply to an alien who would be described in paragraph (6)(A)(ii) if "violation of the terms of the alien's nonimmigrant visa" were substituted for "unlawful entry into the United States" in subclause (III) of that paragraph."

Znamo Vasu situaciju, i ja bi isto pokusao na Vasem mestu. Mali je iznos koji cete izdvojiti za lekarski i intervju u odnosu na ono sto mozete dobiti. Ali svako mora da odluci u svoje ime da li bi nastavio sa procesom.

Ne zaboravite, da ukoliko Vam konzul odobri vizu, imate i poslednji korak a to je da prilikom prvog ulaska u USA, CBP sluzbenik moze da Vas ispituje u vezi ilegalnog statusa i da ima puno pravo da Vam ne odobri ulazak. Srecno!

BetterFuture
06.10.2017, 23:23
Popunila sam prijavu za dv-2019,ali nigde nemam case number nego confirmation number. Da li je to isto?

Confirmation number je prakticno broj potvrde pod kojim je zavedena Vasa prijava.
Case number (broj dosijea) dobijaju samo oni koju budu izvuceni u maju.

R_I_B
09.10.2017, 04:30
Pa da taka e , vizata e istecena
I ako ne odberat na lotarija mora da ima opcija da baram i tervju vo nekoja deuga ambasada
Mora li vo makedonija da se vratam u americka ambasada za da imam intervju? Lani drugar pobara vo budimpesta da e intervjuto
Mnogu e stegnato vo usa vkoga se vo prasanje dokumenti pocnuvajki od ovoj juli 2017 godina .......

MDario
09.10.2017, 13:50
S obzirom da živim na adresi koju sam naveo u prijavi, jesam li morao popuniti rubriku “In Care Of” ? Stajalo je pored nje da je Optional. Isto tako je stajalo i pored Adress Line 2, kojeg takoder nema u mojoj kućnoj adresi.

Sretno svima! :suure:

pandonsweets
09.10.2017, 15:29
koliko znaci http://prntscr.com/gv6dsb ovo ? popunjeno na forumu

i da li vam radi sajt, meni ceo dan nece da loaduje

tile83
09.10.2017, 16:59
[QUOTE=BetterFuture;68749]Pa nije bas da nismo dali pouzdane podatke... Cak i na prethodnoj stranici je napisano o zabranama koje se ticu ilegalnog boravka, odnosno

Niko mi nije dao pouzdanije podatke od vas, ali sam mislila na pouzdani odgovor (tako i napisah) sta ce biti sa nama u nastavku procedure... hvala jos jednom I srecno svima!

BetterFuture
09.10.2017, 17:41

To ne znači apsolutno nista! Ta forma je postavljena da bi sluzila za proveru ispravnosti svih podataka. Jedino na zvanicnom stranici lutrije mozete da se prijavite.

BetterFuture
09.10.2017, 17:52
S obzirom da živim na adresi koju sam naveo u prijavi, jesam li morao popuniti rubriku “In Care Of” ? Stajalo je pored nje da je Optional. Isto tako je stajalo i pored Adress Line 2, kojeg takoder nema u mojoj kućnoj adresi.

Sretno svima! :suure:
U polju Address line 2 se obicno pise broj stana ako zivite u zgradi. Ako zivite u kuci onda ste radili kako i treba sto se tice adrese. Srecno!

09.10.2017, 18:03

Ovo vam je Zvanicni i jedini link za prijavu na lutriju,sve imate ovde

https://www.dvlottery.state.gov/(S(35vjvtod5tmbdxoi0vcyfojm))/default.aspx

Pozdrav i Srecno :1072:

djvukadin
10.10.2017, 00:12
This site can’t be reached
pokusavam vec sat vremena

MDario
10.10.2017, 07:15
pokusavam vec sat vremena

Izgleda da je site pao, navalili ljudi! :grin:
Ja sam pretpostavio da bi se tako nešto moglo desiti pa sam se ranije pripremio i odmah prijavio unutar prva 24 sata.

cobecar
10.10.2017, 10:58
Pa normalno je da moze da se desi da padne sajt ali to svakako ne znaci da je sad pao i da do kraja prijave nece proraditi i da mi koji se nismo jos uvek prijavili mozemo da se oprostimo :)
Srecno svima, ove godine mi je 4. ili 5. put, vise zaboravih i sam :)

MDario
10.10.2017, 12:44
Normalna stvar, ja sam samo spomenuo da je moguće da je zbog velikog broja posjeta pao site. Siguran sam da će uskoro profunkcionirati, obično se takve stvari dosta brzo postavljaju nazad na noge.

drjelena
10.10.2017, 20:25
Poštovani Forumaši,

Molim za malu pomoć. Suprug ima kćerku iz prvog braka (14.5 god), koja nije predviđena za emigraciju sa nama. Budući da ona živi sa svojom majkom, na sasvim drugoj adresi, da li je neophodno da i nju prijavimo za DV-2019?

Ja bih bila nosilac prijave, a suprug bi bio moj +1.

Plašim se da ne pogrešimo ako je prijavimo ili ne prijavimo. :no:

Hvala unapred na odgovorima!

vlada33
10.10.2017, 20:30
Da je on nosioc bili biste obavezni da je prijavite bez obzira dali ide sa vama, u slucaju kad ste vi nosioc prijave nisam siguran. Imate u uputstvu za prijavu objasnjenje, nekako imam osecaj da mora biti prijavljena ali sigurno ne mora ici niti ucestvovati u interview...

BetterFuture
10.10.2017, 21:53
Poštovani Forumaši,

Molim za malu pomoć. Suprug ima kćerku iz prvog braka (14.5 god), koja nije predviđena za emigraciju sa nama. Budući da ona živi sa svojom majkom, na sasvim drugoj adresi, da li je neophodno da i nju prijavimo za DV-2019?

Ja bih bila nosilac prijave, a suprug bi bio moj +1.

Plašim se da ne pogrešimo ako je prijavimo ili ne prijavimo. :no:

Hvala unapred na odgovorima!
OBAVEZNO je navedite u svojoj prijavi. Ukoliko je ne navedete, bicete automatski diskvalifikovani ukoliko Vas izvuku i krenete u proces.

Pravilo je jasno: "Be sure to include ... all living step-children who are unmarried and under the age of 21 on the date of your electronic entry, even if you are no longer legally married to the child’s parent, and even if the child does not currently reside with you and/or will not immigrate with you."

drjelena
10.10.2017, 21:56
OBAVEZNO je navedite u svojoj prijavi. Ukoliko je ne navedete, bicete automatski diskvalifikovani ukoliko Vas izvuku i krenete u proces.

Pravilo je jasno: "Be sure to include ... all living step-children who are unmarried and under the age of 21 on the date of your electronic entry, even if you are no longer legally married to the child’s parent, and even if the child does not currently reside with you and/or will not immigrate with you."

Veliko hvala! Znači, Vaš savet je da je obavezno prijavimo, čak i ako nije predviđeno da emigrira sa nama?

BetterFuture
10.10.2017, 22:30
Veliko hvala! Znači, Vaš savet je da je obavezno prijavimo, čak i ako nije predviđeno da emigrira sa nama?
Da, upravo tako, to je i napisano u poslednjem delu teksta koji sam naveo u poruci iznad.

Ivan30
11.10.2017, 09:05
ljudi zna li neko sta je sa sajtom........Down for Maintenance!.......vec 2-3 dana

sladjantabane
11.10.2017, 09:51
Nadam se da će uskoro Down for Maintenance! biti uklonjeno. Koliko je u obavezi u formularu navesti 8e. District/County/Province/State? Može li polje biti neispunjeno, jer ono što bi trebalo biti ispisano je verovatno okrug kome potpadamo? Bojim se da je to beznačajno, shodno tome da će koverat pristići i bez toga ukoliko bude izvlačenja, zar ne?

mhromcik
11.10.2017, 14:17
Ove godine zelimo da apliciramo ja i devojka. Zanima me ako izvuku jednog od nas, i u medjuvremenu mi se vencamo, jel ce biti uvazena viza i drugom, ili moramo biti u bracnoj zajednici pa tako aplicirati? Hvala unapred :suure:

Simke
11.10.2017, 14:21
Ove godine zelimo da apliciramo ja i devojka. Zanima me ako izvuku jednog od nas, i u medjuvremenu mi se vencamo, jel ce biti uvazena viza i drugom, ili moramo biti u bracnoj zajednici pa tako aplicirati? Hvala unapred :suure:

Nemorate se vencavati unapred.. Posaljite svako za sebe, pa ako neko od vas bide srecan, najlakse cete se vencati :)

eskalibur
11.10.2017, 19:21
Ja sam nedavno diplomirao, međutim zvanična dodjela diploma bude tek negdje početkom novembra. Ja sada npr mogu dobiti uvjerenje o diplomiranju međutim univerzitet tek u novembru zvanično dodjeljuje diplome. Da li da ovu diplomu navodim u svojoj prijavi?

jasmin_nikol
11.10.2017, 20:12
Ja sam nedavno diplomirao, međutim zvanična dodjela diploma bude tek negdje početkom novembra. Ja sada npr mogu dobiti uvjerenje o diplomiranju međutim univerzitet tek u novembru zvanično dodjeljuje diplome. Da li da ovu diplomu navodim u svojoj prijavi?

Da. Taj papir je validan dokumenat, ima vrednost kao i sama diploma. Ja sam se na osnovu toga zaposlila i tako su mi u Pravnoj službi rekli. Srecno!

milancelic88
11.10.2017, 22:52
Zasto na stranici http://www.dvlottery.state.gov/ stalno pise ''Down for Maintenance'' a na stranici http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html izgleda da moze da se prijavljuje? Da li se onda ipak prijavljuje na stranici http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html ???

BetterFuture
11.10.2017, 22:57
Zasto na stranici http://www.dvlottery.state.gov/ stalno pise ''Down for Maintenance'' a na stranici http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html izgleda da moze da se prijavljuje? Da li se onda ipak prijavljuje na stranici http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html ???
NE, NE i po stoti put NE! Citajte forum, prijavljujete se samo i jedino preko zvanicne stranice koju ste prvo naveli.

milancelic88
11.10.2017, 23:18
NE, NE i po stoti put NE! Citajte forum, prijavljujete se samo i jedino preko zvanicne stranice koju ste prvo naveli.

Poslednje tri najsvezije teme sam u potpunosti procitao koje su otvorene za DV 2019 nisam nigde nasao pa sam pomislio da se nesto nije promenilo jer je uputstvo za DV Lottery jos od pre 8 godina. Prvi put se prijavljujem pa nisam bas najvestiji, hvala za odgovor u svakom slucaju.

saletank
12.10.2017, 10:31
i ja isto idem na tu stranicu ali vec 3 dana stoji da je pao sistem i da nesto verovatno rade ...i kade se tu udje moze samo da se proveri status nemoze da se prijavi!

Yoshua
12.10.2017, 11:41
Dali neko zna kada pocinje prijave za DV-2019.Hvala jos jednom na odlicnom Forumu

Pocelo je nego vec para dana ima problem sa prijavom, izgleda kao da nesta rade na sajtu. Nadamo se da ce uskoro biti sve ok :blink:

Yoshua
12.10.2017, 11:45
Pozdrav drugari, novi sam ovde. Forum je super jako mi se svidjaju teme. Naime odlucio sam da se oprobam u lutriji po prvi put :)) USA je USA ipak se treba boriti doci do te zemlje, a mislim da je ova lutrija prava stvar, jos samo da nas izvuku :suure: Imam 29 godina. Ako ima neko vide informacija oko svega ovoga neka pise. Probao sam danas da popunim formular na sajtu ali nije moguce, nesto kao rade na sajtu, nadam se da ce uskoro funkcionisati.

D&A USA
12.10.2017, 12:27
Jel ima neko informaciju kada ce da proradi sajt :(

Katleja Liki
12.10.2017, 13:13
Ovo sam procitala na zvanicnoj fejsbuk stranici U.S. Department of State: Consular Affairs : "There was a technical problem with the DV website requiring maintenance. The website will be brought back up as soon as possible." Objavljeno prije 14 sati. Budite strpljivi...

vlada33
12.10.2017, 13:20
Verujem da ce se prijavljivanje produziti za onoliko koliko je sajt bio nedostupan pa mislim da povodom toga nema razloga za brigu...

Ivan30
12.10.2017, 16:13
ma samo da ovaj TRUMP ne ukine lutriju......nesto je pricao protiv ,valjda nece.....

milancelic88
12.10.2017, 17:15
ma samo da ovaj TRUMP ne ukine lutriju......nesto je pricao protiv ,valjda nece.....

Valjda samo Meksikancima i onima koji su im kriticni, mi imamo srece sto smo beli a i trecina Srbije je vec otisla u poslednjih 10-15 godina, tako da nesto kontam da nas nece mnogo ni aplicirati za DV Loterry za razliku od prethodnih godina :D

D&A USA
12.10.2017, 20:59
Valjda nece da ukine. A i tesko da ce da produze za ove dane sto nije radio sajt... pasce on opet

samsung11
13.10.2017, 13:34
Je li ovo do mene ili sajt i dalje ne radi?............................................. ....

milancelic88
13.10.2017, 16:14
Je li ovo do mene ili sajt i dalje ne radi?............................................. ....

Izgleda da ne radi...Ako ima neko neku novu informaiju bilo bi lepo da nam ovde napise... :)

13.10.2017, 20:50
Izgleda da ne radi...Ako ima neko neku novu informaiju bilo bi lepo da nam ovde napise... :)

Napisano je i na oficijalnom sajtu lutrije da je 'down',moguce je da je sajt preopterecen. Proradice nemojte da brinete,samo strpljenja :) Srecno svima :1072:

Katleja Liki
14.10.2017, 09:36
Informacija sa zvanicne fejsbuk stranice U.S. Department of State: Consular Affairs, objavljeno prije 19h, ovako su odgovorili u komentarima jedne objave:

Hello, I have an issue... The site keeps saying 'down for maintenance'. Is anyone else still experiencing this problem?

U.S. Department of State: Consular Affairs Yes, the site is currently experiencing technical difficulties. You may wish to wait a week to apply to be sure they are resolved.

djvukadin
14.10.2017, 10:56

i mene i masu mojih prijatelja je zeznuo ove godine sa skracenjem kvota za h2b radnike...
americka privreda pukla par milijardi dolara,,
srpska privreda skracena za bar par stotina hiljada dolara koje bi mi doneli da ovde potrosimo na vracanje dugova i povratak normalnom zivotu...
tako da je sa njim sve moguce

djvukadin
14.10.2017, 10:58
Valjda samo Meksikancima i onima koji su im kriticni, mi imamo srece sto smo beli a i trecina Srbije je vec otisla u poslednjih 10-15 godina, tako da nesto kontam da nas nece mnogo ni aplicirati za DV Loterry za razliku od prethodnih godina :D

naprotiv,ove godine ja mislim da ce da bude rekordan odziv iz Srbije za prijavu na DV lutriju
toliko nam dobro ide

milancelic88
14.10.2017, 12:51
naprotiv,ove godine ja mislim da ce da bude rekordan odziv iz Srbije za prijavu na DV lutriju
toliko nam dobro ide

Da, i to je tacno, vrlo moguce...Nemam predstavu koliko bi to ljudi moglo biti, ali to je onako neko moje misljenje s obzirom da je bas puno ljudi vec otislo, tako da ce svako svojeg' vec nekako prevuci negde, ne mislim samo na Ameriku...Ali sto kazes, sve vise ce biti ljudi koji ce paliti preko...

mostar
14.10.2017, 14:12
Sada me već počinje biti strah hoćemo li se stići prijaviti, a iskreno ni slike nisu spremne. Ne daje nam se baš 50KM, ako nece proraditi do kraja. A ne rizikuje nam se sa slikama od prije, a joj muke ove. Želja je ogromna!

Raducojo
14.10.2017, 14:29
Sada me već počinje biti strah hoćemo li se stići prijaviti, a iskreno ni slike nisu spremne. Ne daje nam se baš 50KM, ako nece proraditi do kraja. A ne rizikuje nam se sa slikama od prije, a joj muke ove. Želja je ogromna!
Zašto bi dali 50 km? Koliko znam apliciranje je besplatno? Ili idete preko neke agencije?

Sofist
14.10.2017, 15:51
Pozdrav ljudi! Može li neko da mi odgovori na pitanje?
https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html
Na ovom sajtu sam izrezao fotografiju po nekim standardima, mada mi je na kraju ispala samo 121 kb, pa ne znam da li je malo i da li je uopšte ovaj sajt relevantan. Unapred hvala na odgovoru!

ikac89
14.10.2017, 16:42
http://britsimonsays.com/dv2019-entry-period-restarted/
The US embassy in Ecaudor has published the following message which announces the DV-2019 entry period will be restarted. ALL previous entries will not be considered – so everyone will need to RE-ENTER once the site re-opens!!!

Due to technical problems, the enrollment period for the DV-2019 program has been restarted and all registrations made before October 18, 2017 will need to be reworked to be considered. We apologize for the inconvenience. To ensure impartiality and to protect the integrity of the process for all involved, we must restart the registration process for this year (DV-2019).

The new enrollment period for the DV-2019 program is noon on Wednesday, October 18, 2017 and ends at noon on Wednesday, November 22, 2017.

Izgleda da će svi koji su se prijavili morati to da urade ponovo. Ali najbolje da se sačeka zvanična objava na travel.state.gov.

Edit Evo i link ka sajtu Ambasade u Ekvadoru.. https://ec.usembassy.gov/new-entry-period-diversity-visa-program-dv-2019/

mostar
14.10.2017, 17:05
Izvini te,nisam dovoljno jasna bila.Ma kakva agencija,to je za slike,jer je nas 5.To je više bila muka od straha hoće li sajt proraditi,ali evo vidim nove informacije u medjuvremenu. Samo da ga srede, jer vrijeme curi.I jadni ljudi što su se prijavili su računaju s tim da su zavrlisili,sta sada hoće li ih obavijestiti da trebaju opet to uraditi. Jer većina samo ceka informaciju kada počinje prijava,prijavi se i ne informira se više.Sretno nam svima bilo:;D:

Katleja Liki
14.10.2017, 17:05
http://britsimonsays.com/dv2019-entry-period-restarted/
The US embassy in Ecaudor has published the following message which announces the DV-2019 entry period will be restarted. ALL previous entries will not be considered – so everyone will need to RE-ENTER once the site re-opens!!!

Due to technical problems, the enrollment period for the DV-2019 program has been restarted and all registrations made before October 18, 2017 will need to be reworked to be considered. We apologize for the inconvenience. To ensure impartiality and to protect the integrity of the process for all involved, we must restart the registration process for this year (DV-2019).

The new enrollment period for the DV-2019 program is noon on Wednesday, October 18, 2017 and ends at noon on Wednesday, November 22, 2017.

Izgleda da će svi koji su se prijavili morati to da urade ponovo. Ali najbolje da se sačeka zvanična objava na travel.state.gov.

Edit Evo i link ka sajtu Ambasade u Ekvadoru.. https://ec.usembassy.gov/new-entry-period-diversity-visa-program-dv-2019/
Ikac89 Hvala Vam na podijeljenoj informaciji, sada treba cekati zvanicnu informaciju. Vama zelim da visa bilten napravi veci skok, u odnosu na prva dva mjeseca. Srdacan pozdrav.

mekica
14.10.2017, 20:45
Nece valjda morati sve ponovo 🙁
Vidim da na sajtu jos uvek nema novih informacija.

D&A USA
14.10.2017, 21:25
Jel neko pamtim da li ranijih godina nije radio sajt ovoliko dana?

AndrejaT95
14.10.2017, 21:26
Pozdrav svima.Da li neko zna zasto sajt dvlottery.state.gov nije u funkciji(ne moze se aplicirati za green card)? Da li se i pre desavalo da izbacuje down for maintenance? :drool:

vlada33
14.10.2017, 21:46
Znamo svi, pao je sajt... Izgleda da picinje od 18.opet da radi a kao sto sam i ocekivao produzice se kako vidim do 22.sledeceg meseca... Bez brige, stici cemo svi da se prijavimo

SEEUSAIC
15.10.2017, 02:36
Znamo svi, pao je sajt... Izgleda da picinje od 18.opet da radi a kao sto sam i ocekivao produzice se kako vidim do 22.sledeceg meseca... Bez brige, stici cemo svi da se prijavimo

Prijavljivanje se ne "produzava" vec ponavlja: sve dosadasnje prijave su nevazece.

Sup.Mod.

mekica
15.10.2017, 10:41
Da li zna neko da li je izaslo zvanicno saopstenje?
😳

samsung11
15.10.2017, 11:36
Prijavljivanje na DV-2019 se ponavlja, već predate aplikacije su nevažeće. Prijavljivanje počinje 18. oktobra.

sinnombre
15.10.2017, 14:30
Zdravo, do sada se nisam prijavjivala na lutriju, ali vec 4. put ulazim na sajt za prijavu i otvara mi se stranica na kojoj pise "Down for maintenance!" i "AES is currently down for maintenance. Please try again later."

Zasto se to desava?

Svenson
15.10.2017, 20:10
Sajt za prijavu će biti ponovo aktiviran 18.okrobra, a prijave se produžavaju do 22.novembra. Ovo je sve objavljeno na Facebook profilu US Embassy Belgrade

Svenson
15.10.2017, 20:13
Evo i obaveštenja (copy/paste sa FB)
Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia

New Entry Period for Diversity Visa Program DV-2019

Due to technical issues, the registration period for DV-2019 is being restarted, and all entries made prior to October 18, 2017, will need to be resubmitted for the entrant to be considered. We regret the inconvenience to Diversity Visa entrants. In order to ensure fairness and protect the integrity of the process for all those concerned, however, we must restart the entry process for this year (DV-2019).

The new registration period for DV-2019 opens for electronic entries at 11:00am, Wednesday, October 18, 2017, and closes at 11:00am, Wednesday, November 22, 2017.

If you entered before Wednesday, October 18, 2017, that entry will not be considered, and you will need to submit another entry during the new registration period. You may submit one new entry without being disqualified for submitting multiple entries. The Department will send an automated email notification to each Diversity Visa entrant from whom an entry was received before October 18, 2017, using the email address provided on the lottery entry form, directing the entrant to check the website dvlottery.state.gov for an important announcement. Individuals who submit more than one entry during the new registration period will be disqualified.

Applicants can access the electronic DV entry form (E-DV) at the official E-DV website, dvlottery.state.gov, during the registration period. DV instructions also are available on the Department of State’s public webpage at usvisas.state.gov/dv/instructions.
All other eligibility requirements remain the same.

Beginning May 15, 2018, DV-2019 entrants will be able to use their unique confirmation number provided at registration to check the online Entrant Status Check at dvlottery.state.gov to see if their entry was selected. Entrant Status Check will inform successful entrants how to apply for DVs for themselves and their eligible family members. The Department also will confirm visa interview appointments through the Entrant Status Check.

mostar
15.10.2017, 20:41
Ali kako nema prvo obaviještena na njihovoj službenoj stranici da se pomjera prijava?

Svenson
15.10.2017, 20:50
Ali kako nema prvo obaviještena na njihovoj službenoj stranici da se pomjera prijava?

Ne znam. Ja sam ovo obaveštenje dobio preko FB grupe.

Eto, greške se dešavaju i na velikim sajtovima. Dobro je da su resetovali prijave.

Makili86
15.10.2017, 21:39
Pozdrav svima, jedno pitanje, da li se slikate sami ili u foto radnji. Posto je stranica nedostupna, ne mogu da vidim kojih dimenzija treba da budu slike a prosli pot smo se slikali kod fotografa

Bane1806
15.10.2017, 21:46
Evo i obaveštenja (copy/paste sa FB)
Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia

Due to technical issues, the registration period for DV-2019 is being restarted, and all entries made prior to October 18, 2017, will need to be resubmitted for the entrant to be considered. We regret the inconvenience to Diversity Visa entrants. In order to ensure fairness and protect the integrity of the process for all those concerned, however, we must restart the entry process for this year (DV-2019).

The new registration period for DV-2019 opens for electronic entries at 11:00am, Wednesday, October 18, 2017, and closes at 11:00am, Wednesday, November 22, 2017.

If you entered before Wednesday, October 18, 2017, that entry will not be considered, and you will need to submit another entry during the new registration period. You may submit one new entry without being disqualified for submitting multiple entries. The Department will send an automated email notification to each Diversity Visa entrant from whom an entry was received before October 18, 2017, using the email address provided on the lottery entry form, directing the entrant to check the website dvlottery.state.gov for an important announcement. Individuals who submit more than one entry during the new registration period will be disqualified.

Applicants can access the electronic DV entry form (E-DV) at the official E-DV website, dvlottery.state.gov, during the registration period. DV instructions also are available on the Department of State’s public webpage at usvisas.state.gov/dv/instructions.

Beginning May 15, 2018, DV-2019 entrants will be able to use their unique confirmation number provided at registration to check the online Entrant Status Check at dvlottery.state.gov to see if their entry was selected. Entrant Status Check will inform successful entrants how to apply for DVs for themselves and their eligible family members. The Department also will confirm visa interview appointments through the Entrant Status Check.
zna li neko i hoce li da mi pomogne?mozda SAM NEPISMEN ALI NE MOGU DA NADJEM TAJ FAMOZAN SAJT ZA LUTRIJU 2019 KOJA JE POCELA 3 OKT.TJ OVOG MESECA 2017 GOD.OBELEO SAM TRAZECI I GDE GOD SAM BIO SVUDA NA KRAJU SE PLACA.HVALAAAA KO GOD DA MI POMOGNE

Lazar023
15.10.2017, 21:51
zna li neko i hoce li da mi pomogne?mozda SAM NEPISMEN ALI NE MOGU DA NADJEM TAJ FAMOZAN SAJT ZA LUTRIJU 2019
Po milionti put,ovo je JEDINI ZVANICNI sajt za prijave:
http://www.usadiversitylottery.com

Druga stvar,odlozen je pocetak prijava (to sto navodis 3. oktobar) - citaj malo forum.
(EDIT:cak si i quote-ovao post,gde ti lepo pise da prijave pocinju 18. oktobra)

Treca stvar - iskljuci caps lock dok pises.

BetterFuture
15.10.2017, 21:52
zna li neko i hoce li da mi pomogne?mozda SAM NEPISMEN ALI NE MOGU DA NADJEM TAJ FAMOZAN SAJT ZA LUTRIJU 2019 KOJA JE POCELA 3 OKT.TJ OVOG MESECA 2017 GOD.OBELEO SAM TRAZECI I GDE GOD SAM BIO SVUDA NA KRAJU SE PLACA.HVALAAAA KO GOD DA MI POMOGNE
Molim da ne pisete velikim slovima, jer to izrazava vikanje. Da ste samo bolje procitali post koji ste naveli, uvideki bi da je stranica https://www.dvlottery.state.gov/ ta koju trazite. Imate opciju Pretraga, pa savetujem da je koristite i nacicete vecinu odgovora na pitanja koja bi postavili.

BetterFuture
15.10.2017, 21:54
Po milionti put,ovo je JEDINI sajt na kome su moguce prijave:
http://www.usadiversitylottery.com

Druga stvar,odlozen je pocetak prijava (to sto navodis 3. oktobar) - citaj malo forum.

Treca stvar - iskljuci caps lock dok pises.
Od ova tri navoda, samo u jednom gresite, ali na zalost u onom najvaznijem. Sajt koji ste naveli nije zvanican sajt za prijavu na lutriju. Srecno!

BetterFuture
15.10.2017, 21:58
Pozdrav svima, jedno pitanje, da li se slikate sami ili u foto radnji. Posto je stranica nedostupna, ne mogu da vidim kojih dimenzija treba da budu slike a prosli pot smo se slikali kod fotografa
Citajte forum, koristite pretragu jer postoji posebna tema vezano za slike. I stranica (https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html#DV) na kojoj pise sve u vazi fotografija je dostupna.

Bane1806
15.10.2017, 22:00

Bane1806
15.10.2017, 22:03
Od ova tri navoda, samo u jednom gresite, ali na zalost u onom najvaznijem. Sajt koji ste naveli nije zvanican sajt za prijavu na lutriju. Srecno!

Lazar023
15.10.2017, 22:07
U pravu si.
Pogresno kopirana adresa iz taba,posto mi vise njih stoji otvoreno (sad tek vidim,kad si mi skrenuo paznju na to).

Sajt za prijavu je:
https://www.dvlottery.state.gov

...koji je "down for maintenance" trenutno...

EDIT:
A na sajtu koji sam naveo prvo (http://www.usadiversitylottery.com) se mogu pronaci sve informacije o toj lutriji,na engleskom (FAQ's section).

BetterFuture
15.10.2017, 22:22
Molim za malo ozbiljnosti prilikom koriscenja foruma. Ako postavite pitanje, prvo pogledajte da li Vam je vec odgovoreno na isto!!!

supernoproblemo
16.10.2017, 07:48
Da li neko zna kakva je ovo obavijest iz americke ambasade da se mora prijavljivati ponovo od srijede, vazi i za one koji su se prijavili.

Captain
16.10.2017, 08:13
Znači ponovo prijavljivanje tek od 18.10. nekad tek posle 17:00h popodne?
A ja fino poslao prijavu 03.10. rano izjutra čim sam stigao na posao, kontam, evo ga, ode bez problema.
I čudilo bi me da je tako glatko prošlo. :D
Srećno svima još jednom! :) :D

ruza26
16.10.2017, 10:57
Na službenim stranicama ambasade ni Srbije ni BiH ni Hrvatske ne piše da se dosadašnje prijave ponavljaju i da od 18.10. sve ide ispočetka.
Jeli netko ima neku službenu, sigurnu informaciju?

Katleja Liki
16.10.2017, 12:48
Na službenim stranicama ambasade ni Srbije ni BiH ni Hrvatske ne piše da se dosadašnje prijave ponavljaju i da od 18.10. sve ide ispočetka.
Jeli netko ima neku službenu, sigurnu informaciju?
Kao sto je forumas Svenson juce objavio ovdje, tu informaciju imate na fejsbuk stranici Konzularnog odjeljenja Americke ambasade u Beogradu. Pogledajte na linku, ako imate fejsbuk profil: https://www.facebook.com/pg/usaconsblg/posts/?ref=page_internal

ruza26
16.10.2017, 12:55
Vidila sam da ima na facebook stranici i piše da svima koji su aplicirali dosad će poslati mail, ali na službenim stranicama Veleposlanstava nema nista. Možda će izaći objava do ovog trenutka kad piše da počinje nova prijava i stvarno doći neki mail. :confused::confused:
Već sam aplicirala, ako ovo nije istina i ponovno se prijavim, diskvalificirat će me :nene: :nene:

Katleja Liki
16.10.2017, 13:00
Vidila sam da ima na facebook stranici i piše da svima koji su aplicirali dosad će poslati mail, ali na službenim stranicama Veleposlanstava nema nista. Možda će izaći objava do ovog trenutka kad piše da počinje nova prijava i stvarno doći neki mail. :confused::confused:
Već sam aplicirala, ako ovo nije istina i ponovno se prijavim, diskvalificirat će me :nene: :nene:
Sacekajte zvanicnu objavu informacije, uostalom i sajt je nedostupan za prijavu, vec vise od nedelju dana. Uostalom, vrijedi sacekati par dana i ne zuriti nigdje. Srecno i srdacan pozdrav.

D&A USA
16.10.2017, 13:53
Ma vazno da ce moci od 18.10. da se prijavimo,sad dal ispocetka ili ne,manje je bitno :) srecnooo

ruza26
16.10.2017, 13:53
Da, u pravu ste!
Hvala Vam i želim i ja Vama sreću (ako sudjelujete). Lijep pozdrav!

ruza26
16.10.2017, 13:55
Nije manje bitno, jer sam se već prijavila. Ako moja prijava ostane važeća i ponovno se prijavim, diskvalificirana sam :no: :no: :no:

Sretno!

Ljubicica9
16.10.2017, 14:08

Evo izbacili su sluzbeno da ove stare prijave ne vaze... nista onda sacekat sad posli srijede :)

RICKO
16.10.2017, 14:08

Ljudi sve je objavljeno na službenoj stranici,samo kopirajte ovaj gore link što sam stavio i piše vam sve ovo o čemu se raspravlja odmah ispod natpisa
" Down for maintenance ":grin:

ruza26
16.10.2017, 14:22
Bila sam upravo tu, i bila sam i jutros i ništa o ponavljanju ne piše. Osim ako ne znam čitat! Nisam više pametna

BetterFuture
16.10.2017, 14:24
Nije manje bitno, jer sam se već prijavila. Ako moja prijava ostane važeća i ponovno se prijavim, diskvalificirana sam :no: :no: :no:

Sretno!

Sve vec poslate prijave ce biti, odnosno jesu ponistene. Trebalo bi da dobijete mail da posetite zvanicnu web stranicu sa objasnjenjem.

BetterFuture
16.10.2017, 14:25
Bila sam upravo tu, i bila sam i jutros i ništa o ponavljanju ne piše. Osim ako ne znam čitat! Nisam više pametna

Verovatno koristite Chrome browser. Obrisite cache ili pregledajte stranicu uz pomoc drugog pretrazivaca.

ruza26
16.10.2017, 14:29
Hvala za pomoć... Otvorila preko mobitela i vidila! Hvala, hvala!

Sretno!!! :pozz:

RICKO
16.10.2017, 14:34

Klikni na ovaj link :grin:

ikac89
16.10.2017, 16:10
Evo obaveštenja i sa zvanične stranice lutrije.

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10.

Mikac7
17.10.2017, 17:34
Pozdrav svima,
Nov sam ovde pa imam par pitanja.
Ove godine zelim se prijaviti za lutriju, ali imam par nedoumica. Pošto imam 21 godinu, državljanin Srbije sam i trenutno završavam KPA, završna sam godina pretpostavljam da imam sve uslove koji su neophodni. Zanima me da li ja navodim samo sebe ili navodim i svoju porodicu prilikom prijavljivanja?
Takođe, otac mislim da nema i neispunjava uslove za priajvu, jer ima završenu samo osnovnu školu, tako da pretpostavljam da on nema uslvoa da se priajvi? Majka ima završenu srednju četvorogodišnju i ona ima uslove, ali me zanima koga ona onda može da navede, jer ja imam 21. godinu, otac nema srednju, a brat ima 20godina. Isto pitanje i za brata.

Oprostite ako je ovo spam, ali ja prosto nisam mogao da nađem odgovore na moja pitanja nigde. Samo me zanima koga imam pravo da navodim ja, i da navode oni i ko od njih ima pravo da se prijavi i ako izvuku mene ili npr. majku ko dobija sve zelenu kartu? Mnogo tih nedoumica imam.

Takođe, imam još jedno pitanje. U vezi sam sa devojkom koja je takođe zainteresovana da se prijavi za lutriju, pa u slućaju da nekoga od nas dvoje izvuku planiramo se uzeti. U tom slučaju me zanima, ako npr. nju izvuku pa ja dobijem državljanstvo preko nje, da li imam pravo samo ja da odem tamo, pa onda naknadno da stigne nakon što se ja snađem tamo za početak? Ili to samo ona može sama da ode, jer je ona npr. izvučena i obrnuto.

Hvala Vam unapred na odgovorima, jer su mi preko potrebni.

MirkoJ
17.10.2017, 18:04
Pozdrav svima,
Nov sam ovde pa imam par pitanja.
Ove godine zelim se prijaviti za lutriju, ali imam par nedoumica. Pošto imam 21 godinu, državljanin Srbije sam i trenutno završavam KPA, završna sam godina pretpostavljam da imam sve uslove koji su neophodni. Zanima me da li ja navodim samo sebe ili navodim i svoju porodicu prilikom prijavljivanja?
Takođe, otac mislim da nema i neispunjava uslove za priajvu, jer ima završenu samo osnovnu školu, tako da pretpostavljam da on nema uslvoa da se priajvi? Majka ima završenu srednju četvorogodišnju i ona ima uslove, ali me zanima koga ona onda može da navede, jer ja imam 21. godinu, otac nema srednju, a brat ima 20godina. Isto pitanje i za brata.

Oprostite ako je ovo spam, ali ja prosto nisam mogao da nađem odgovore na moja pitanja nigde. Samo me zanima koga imam pravo da navodim ja, i da navode oni i ko od njih ima pravo da se prijavi i ako izvuku mene ili npr. majku ko dobija sve zelenu kartu? Mnogo tih nedoumica imam.

Takođe, imam još jedno pitanje. U vezi sam sa devojkom koja je takođe zainteresovana da se prijavi za lutriju, pa u slućaju da nekoga od nas dvoje izvuku planiramo se uzeti. U tom slučaju me zanima, ako npr. nju izvuku pa ja dobijem državljanstvo preko nje, da li imam pravo samo ja da odem tamo, pa onda naknadno da stigne nakon što se ja snađem tamo za početak? Ili to samo ona može sama da ode, jer je ona npr. izvučena i obrnuto.

Hvala Vam unapred na odgovorima, jer su mi preko potrebni.

Pozdrav,

Sve ovo imate detaljno objašnjeno na forumu. Vi nemate pravo da prijavite svoje roditelje ni brata pošto ste punoletni (ovo ipak sacekajte da vam potvrdi neko od administratora foruma ali mislim da ne grešim)
Ono što možete je da se prijavite sami za sebe, brat za sebe (i on je punoletan), devojka za sebe. Pošto otac ima samo osnovnu skolu, mama moze da posalje prijavu na sebe a njega da doda kao supruznika, ako se dobro secam, samo "nosilac" prijave mora imati barem srednju skolu... (opet sacekajte odgovor iskusnijih)
Sto se devojke tice, isti slucaj, salje sama za sebe, ako ona bude izvucena a ne vi, i stupite potom u brak, moracete da dokazujete svoju vezu (takodje objasnjeno na forumu) i necete moci vi da udjete pre nje. Prvi na tlo USA mora da stupi "nosilac" GC, jedino u kontra slucaju da izvuku vas a ona se uda naknadno za vas mozete prvo vi da udjete a ona u narednih 6 meseci od lekarskog pregleda.

BetterFuture
17.10.2017, 20:58
Pozdrav,

Sve ovo imate detaljno objašnjeno na forumu. ... mama moze da posalje prijavu na sebe a njega da doda kao supruznika ...

Sve ste tacno napisali, samo da dodam da majka MORA da doda supruznika i mladjeg sina (dete do 21 godine) na svoju prijavu.

Peca
18.10.2017, 09:17
Unapred se izvinjavam ali moram ponovo da postavim isto pitanje na jednostavniji nacin jer nisam pretragom ili listanjem foruma naisao na konkretan odgovor. Vezano za polje ''In Care Of" Zivim sa porodicom u kuci, u mojim dokumentima stoji adresa te kuce (gde sam rodjen, gde i dalje zivim) Sama kuca se vodi na ocevo ime, da li onda, u tom polju stavljam ocevo ili svoje ime? I da li je to polje uopste obavezno?:udri:

Ggaga
18.10.2017, 09:40
Unapred se izvinjavam ali moram ponovo da postavim isto pitanje na jednostavniji nacin jer nisam pretragom ili listanjem foruma naisao na konkretan odgovor. Vezano za polje ''In Care Of" Zivim sa porodicom u kuci, u mojim dokumentima stoji adresa te kuce (gde sam rodjen, gde i dalje zivim) Sama kuca se vodi na ocevo ime, da li onda, u tom polju stavljam ocevo ili svoje ime? I da li je to polje uopste obavezno?:udri:

To polje sluzi kad zivite u necijoj tudjoj kuci a tamo treba da vam stigne posta npr. salju vama i navedu vase podatke a "in care of" prezime vlasnika adrese

CR7
18.10.2017, 10:41
Samo jedno pitanje,zivim u Beogradu.Sta staviti u polju 8e: District/Country/Province/State ? Sta tu upisati moju opstinu u beogradu?

sinnombre
18.10.2017, 13:20
Evo obaveštenja i sa zvanične stranice lutrije.

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10.

To je ono sto sam trazila :)
Mada jos uvek je sajt down to maintenance, cekacemo u toku dana.

ruza26
18.10.2017, 13:40
Po našem vremenu od 18 su moguće prijave!!

Sretno svima!

BetterFuture
18.10.2017, 15:47
Samo jedno pitanje,zivim u Beogradu.Sta staviti u polju 8e: District/Country/Province/State ? Sta tu upisati moju opstinu u beogradu?
Slobodno samo napisite Serbia i sve je u redu. Srecno!

Dok.
18.10.2017, 18:06
Pocelo je pocelo. Novo izvlacenje nova sansa.

Nego, supruga je dodala moje prezime svom, pa me interesuje jel se na mestu last/family pisu oba?

Puno srece svima

Dok.
18.10.2017, 18:30
Gotova prijava, SUCCESS

Samo jos da sacuvam Confirmation Number.

mekica
18.10.2017, 18:53
Radi :naughty:
Svima zelim puno srece :bravo: :bravo:

zbogom_zohari
18.10.2017, 23:16
jedna prijava,

sretno svima

cujemo se u Maju, a do tada poz svima !!!!

latos
19.10.2017, 01:17
Pozdrav za sve, i srecno.

Imam pitanje.Imam 20 godina, a sestra 19.Mislio sam da sebe i sestru prijavim posebno jer smo zavrsili srednju i ispunjavamo uslov za minimum age koji moze da aplicira na lutriju a to je 18.
Znaci sestru i sebe bih posebnu prijavu.Onda bih prijavio i majku i tatu ponaosob gdje bi naveo djecu tj moju sestru i mene.Tako da ukoliko majka dobije da dobijemo i mi.Ispunjavamo i sestra i ja uslov tj. za vrijeme popunjavanja prijave ne smijemo da imamo preko 21.

Htio bih da provjerim da li je zaista ovako?

VeljkoB
19.10.2017, 05:00
Pozdrav svima!

Trenutno sam na studijama u Americi, pa s obzirom na okolnosti imam nekoliko nedoumica u vezi sa prijavom.
1) Mailing address
Da li bi trebalo da navedem trenutnu adresu u Americi na koju primam postu, ili adresu u Srbiji?
2) Country where you live today
Da li bi trebalo da navedem Ameriku jer trenutno studiram tu, ili svoju stalnu adresu u Srbiji?
3) Number of children
Neozenjen sam i nemam dece. Da li bi trebalo da upisem broj 0 ili da ostavim to polje prazno?

Srdacan pozdrav

ruza26
19.10.2017, 07:45
Dali je netko tko se prijavio od 3.-10. dobio mail da je prijava poništena? :blink:

Ja imam gmail i ništa nije stiglo!

MDario
19.10.2017, 08:25
Dali je netko tko se prijavio od 3.-10. dobio mail da je prijava poništena? :blink:

Ja imam gmail i ništa nije stiglo!

Kod mene takodjer nema nikakvog mail-a, a isto je gmail u pitanju. Sumnjam da to ima ikakve veze sa time koji je e-mail provider...

Peca
19.10.2017, 08:50
To polje sluzi kad zivite u necijoj tudjoj kuci a tamo treba da vam stigne posta npr. salju vama i navedu vase podatke a "in care of" prezime vlasnika adrese

Dakle u mom slucaju to polje preskacem ili stavljam svoje ili ocevo ime i prezime? Pitam konkretno kako da popunim? Nije mi bas najjasnije :blink:

RICKO
19.10.2017, 09:11
Kod mene takodjer nema nikakvog mail-a, a isto je gmail u pitanju. Sumnjam da to ima ikakve veze sa time koji je e-mail provider...

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10. Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service.

Nećete dobiti nikakav mail,jer da ste trebali dobiti,već bi logičkim zaključkom dobili isti dan kad je nova prijava za lutriju stupila na snagu,odnosno jučer. Vjerojatno ste zabrinuti zbog tog, jer mislite da će vam možda ipak biti poništena prijava,ukoliko se drugi put prijavite. Mislim da nema razloga za brigu jer ovo što sam gore kopirao je tekst sa službene stranice gdje je točno navedeno da će oni koji su se prijavili od 3.10 do 10.10 biti poništeni i isključeni iz sustava, a nova prijava se neće računati kao duplikat. :grin:

RICKO
19.10.2017, 09:23
Dakle u mom slucaju to polje preskacem ili stavljam svoje ili ocevo ime i prezime? Pitam konkretno kako da popunim? Nije mi bas najjasnije :blink:

U to polje upisujete ime onoga na koga glasi adresa na koju primate poštu. (npr. ime oca ) :grin:

ruza26
19.10.2017, 09:34

Ovo je bila prva objava pa sam zato mislila :blink:

Hvala i lijep pozdrav! i sretno svima!

Lilya4ever
19.10.2017, 09:51
Ja sam se prijavila negdje u tom perioud mislim da je bio 06.10. i nisam dobila nikakav email da se trebam prijaviti ponovno. Sta mi je sada ciniti? Da se opet prijavim ili da cekam email?

MDario
19.10.2017, 10:00
SVE prijave su poništene, tako da se morate ponovno prijaviti! :)

Katleja Liki
19.10.2017, 10:59
Pozdrav za sve, i srecno.

Imam pitanje.Imam 20 godina, a sestra 19.Mislio sam da sebe i sestru prijavim posebno jer smo zavrsili srednju i ispunjavamo uslov za minimum age koji moze da aplicira na lutriju a to je 18.
Znaci sestru i sebe bih posebnu prijavu.Onda bih prijavio i majku i tatu ponaosob gdje bi naveo djecu tj moju sestru i mene.Tako da ukoliko majka dobije da dobijemo i mi.Ispunjavamo i sestra i ja uslov tj. za vrijeme popunjavanja prijave ne smijemo da imamo preko 21.

Htio bih da provjerim da li je zaista ovako?
Pozdrav Latos,
Vi se prijavljujete za sebe i samo sebe stavljate na prijavu, u slucaju dobitka samo Vi idete, isto to vazi i za vasu sestru, u slucaju dobitka ide samo ona.
Vasa majka na prijavu dodaje vas i vasu sestru jer imate manje od 21 godinu i vaseg oca, ukoliko su vjencani u opstini, ako nisu, onda njega ne stavlja na prijavu, isto tako i vas otac popunjava prijavu. U slucaju da izvuku jednog od roditelja, onda idete svi, sa tim da roditelji, ako nisu vjencani, onda se moraju vjencati posle izvlacenja, a prije intervjua. Srecno i Vama.

ruza26
19.10.2017, 11:30
Meni je upravo stigao mail! :obrva::obrva:

Ide nova prijava :bravo:

mekica
19.10.2017, 12:32
Mom vereniku je stigao mail da su prijave ponistene i da je potrebna nova prijava.:blink:

Lilali
19.10.2017, 13:26
Već par dana čitam o adresi koja se unosi na prijavu i opet imam nedoumicu... :( Od prošle godine sam u braku i muž, beba i ja živimo u kući koja nije na nama. Ja sam ostala prijavljena na adresi gdje sam živjela prije udaje i sad ne znam koju adresu gdje da upisujem. (Različiti gradovi.)😓 Da li da upišem onu gdje sam prijavljena (muž i beba nisu na toj adresi) ili onu gdje stvarno živim sa mužem i bebom??? Ako bismo, eventualno, bili izvučeni da li to može biti problem? 😕 Hvala unaprijed na odgovoru!

Srećno svima!

usamljeni jahac
19.10.2017, 14:12

Ja sam se prijavio 03.10 i nisam dobio nikakav meil, a moj meil mi je na yahoo. Tako da to nema veze. Zvanicno obavestenje je bitno da se svi koji su se prijavili 03.10 pa do navedenog datuma ponovo prijave. Danas 19.10 sam se ponovo prijavio na lutriju. Srecno svima. Meni je ovo treca prijava na lutriju pa videcemo. Prosle godine sam bio u Americi i nisam imao nikakav problem za dobijanje radne vize a zadnje 2 godine sam se prijavljivao na lutriju pre dobijanja vize 2016 godine.

ruza26
19.10.2017, 14:25
Ja sam tokom jutra dobila mail, isto sam se bila prijavila 03.10.

Meni je ovo prva godina, sutra ću ponovit prijavu!

Nek nam je svima sretno!!! :obrva:

RICKO
19.10.2017, 16:13
Već par dana čitam o adresi koja se unosi na prijavu i opet imam nedoumicu... :( Od prošle godine sam u braku i muž, beba i ja živimo u kući koja nije na nama. Ja sam ostala prijavljena na adresi gdje sam živjela prije udaje i sad ne znam koju adresu gdje da upisujem. (Različiti gradovi.)😓 Da li da upišem onu gdje sam prijavljena (muž i beba nisu na toj adresi) ili onu gdje stvarno živim sa mužem i bebom??? Ako bismo, eventualno, bili izvučeni da li to može biti problem? 😕 Hvala unaprijed na odgovoru!

Srećno svima!

Možete bilo koju adresu odabrati, samo je razlika u onom polju " In care of " gdje ćete, ukoliko na vas glasi kućna adresa koju ste prethodno naznačili, upisati svoje ime i prezime, a ukoliko glasi na npr. supruga,oca ili neko treće lice upisati ćete ime te osobe.:;D:

19.10.2017, 18:41
Mom vereniku je stigao mail da su prijave ponistene i da je potrebna nova prijava.:blink:

Pozdrav,nemojte da brinete :) Na Oficijalnom sajtu je pisalo da su sve prijave ponistene,i da je potrebno da se ponovo prijavite :) Popunite ponovo prijavu za lutriju i bice sve u redu :) Puno Srece vam zelim :1072:

19.10.2017, 18:46

Srećno svima!

Ja mozda nisam najmerodavnija da vam odgovorim na to pitanje,mozda ce se javiti neko merodavniji. Kada sam ja popunjala formular za prijavu na lutriji,popunjavala sam podatke iz Licne Karte. A moze svakako i suprug da vam se prijavi posebno,mislim da vam je to dupla sansa :) Ako izvuku jedno od vas,samo dodate ono drugo i bebu na obrazac :) Nadam se da sam vam pomogla :) Puno Srece vam zelim :1072:

Katleja Liki
19.10.2017, 19:16
Dogadjaj na zvanicnoj fejsbuk stranici U.S. Embassy Podgorica, ako nekog zanima.

Sjutra od 14:30 до 16:00

Оrganizator: U.S. Embassy Podgorica

Opis:
Želite da se prijavite za DV, odnosno na "Lutriju za useljeničku vizu"?
Imate neke nedoumice, pitanja ili dileme?
Pridružite nam se ovdje i uživo razgovarajte i pitajte naše kolege iz Konzularnog odjeljenja sve što Vas interesuje vezano za prijavu na "Lutriju za useljeničku vizu".
Da biste osigurali da će na Vaše pitanje biti odgovoreno tokom ovog online događaja, postavite pitanje unaprijed tako što ćete jednostavno pisati u okviru događaja ili kao komentar na ovaj naš post

https://www.facebook.com/events/522784398070759/?active_tab=discussion&__xt__=33.%7B%22logging_data%22%3A%7B%22profile_id %22%3A522784398070759%2C%22event_type%22%3A%22clic ked_view_event_posts%22%2C%22impression_info%22%3A %22eyJmIjp7Iml0ZW1fY291bnQiOiIwIn19%22%2C%22surfac e%22%3A%22www_events_permalink%22%2C%22interacted_ story_type%22%3A%221058178634193603%22%2C%22sessio n_id%22%3A%226e72d37850483aab03c0041a446c9875%22%7 D%7D

Lilali
19.10.2017, 19:23
Hvala na odgovorima... Ne znam kako izgleda stranica gdje se popunjavaju podaci za muža i dijete, odnosno da li se i njima upisuju adrese. Razmišljam, ako ja upišem adresu koja je drugačija od njihove da ne bude čudno... 😐

19.10.2017, 19:31
Hvala na odgovorima... Ne znam kako izgleda stranica gdje se popunjavaju podaci za muža i dijete, odnosno da li se i njima upisuju adrese. Razmišljam, ako ja upišem adresu koja je drugačija od njihove da ne bude čudno... ������

Prijavu popunjavate na ovom linku :

https://dvlottery.state.gov/(S(g1ifqxnw113o1bxx0gc0zmwv))/default.aspx

a Evo ga i uputstvo sta vam je sve potrebno da popunite obrazac,instrukcije za popunjavanje

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/New_DV-2019_Restart_Plain_Language_Instructions_and_FAQs_ .pdf

a suprug moze da se prijavi posebno za sebe,i ukolio budete izvuceni,mislim da mozete da se prijavite na jednu adresu.

Ja kad sam se prijavljivala,bila sam na jednoj adresi,nakon izvlacenja sam se vencala i presla na muzevljevu adresu koju sam upisala u Ds 260 obrazac kada sam popunjavala.
Koliko se secam da nije bilo pitanje (ja bila single tada) ,ako se Vi prijavite vasa adresa je bitna.
Ako ipak ukljucite i supruga i dete na prijavu trebace vam i njihove fotografije i adresa.

BetterFuture
19.10.2017, 20:12
...
Ako ipak ukljucite i supruga i dete na prijavu trebace vam i njihove fotografije i adresa.
Makice, ukoliko se ne varam, ovo je vec treci put da Vas ispravljamo zbog netacnih informacija koje dajete drugim clanovima. Molim Vas da pre nego odgovorite, budete apsolutno sigurni u to sto iznosite. Dovescete nekoga u zabludu i mozda, potencijalno, do gubljenja sanse za GC.

Konkretno, u ovom postu, clanica MORA da navede supruga i svoje dete (decu), nevencanu i do 21 godine. Nema ako ukljuci, mora da ukljuci inace sledi diskvalifikacija!

Lilali
19.10.2017, 22:03
Makice, ukoliko se ne varam, ovo je vec treci put da Vas ispravljamo zbog netacnih informacija koje dajete drugim clanovima. Molim Vas da pre nego odgovorite, budete apsolutno sigurni u to sto iznosite. Dovescete nekoga u zabludu i mozda, potencijalno, do gubljenja sanse za GC.

Konkretno, u ovom postu, clanica MORA da navede supruga i svoje dete (decu), nevencanu i do 21 godine. Nema ako ukljuci, mora da ukljuci inace sledi diskvalifikacija!

Da... Nije mi bilo upitno da li ih navodim, nego da li pišem adresu na koju sam zvanično prijavljena (sa roditeljima u jednom gradu) oko adresu na kojoj živim (sa mužem i bebom).

Hvala svima na odvojenom vremenu za odgovore!

P.S. Ostala sam prijavljena na staroj adresi zbog odredjenih pogodnosti za bebu.

vlada33
19.10.2017, 22:16
evo i ja odradio...nek ide zivot....sa srecom svima...

ionako sam planirao da se prijavim negde u tom periodu od 15 do 20 i sad ispade da sam se prijavio na samom otvaranju lutrije...kako god ne verujem da to ima ikakve veze osim ako nije lutrija kao u Srbiji...:1060:

BetterFuture
19.10.2017, 23:42
Da... Nije mi bilo upitno da li ih navodim, nego da li pišem adresu na koju sam zvanično prijavljena (sa roditeljima u jednom gradu) oko adresu na kojoj živim (sa mužem i bebom).

Hvala svima na odvojenom vremenu za odgovore!

P.S. Ostala sam prijavljena na staroj adresi zbog odredjenih pogodnosti za bebu.
Napisite adresu na kojoj sada zivite. To je tacan podatak i samim ti je ispravnije tako da napisete. Mada ne bi imali nikakvih posledica ni da napisete adresu na kojoj ste prijavljeni.

MDario
20.10.2017, 08:08
Jutros je stigao i moj mail, iako sam već odradio novu prijavu. Izgleda da kasne malo :grin:

Još jednom sretno svima!

Captain
20.10.2017, 08:24
Stigao mail sinoć u 22:43h, ja se ponovo prijavio juče ujutru...puno sreće svima, trebaće nam.

Jelena Janjic
20.10.2017, 10:59
Zdravo ljudi, imam jedno pitanje. Kad se popunjava polje broj 6. da li se ostavlja opcija Yes, bez odabira zemlje, s obzirom da zemlja u kojoj sam rodjena i zivim ima pravo ucestvovanja u lutriji?

RICKO
20.10.2017, 11:32
Zdravo ljudi, imam jedno pitanje. Kad se popunjava polje broj 6. da li se ostavlja opcija Yes, bez odabira zemlje, s obzirom da zemlja u kojoj sam rodjena i zivim ima pravo ucestvovanja u lutriji?

Tu trebate odabrati državu na čijoj osnovi stječete pravo sudjelovanja u programu Dv lottery. To je u vašem slučaju isto kao i zemlja rođenja. Kvalificirate se na osnovi države u kojoj ste rođeni,a ukoliko ta država nema pravo sudjelovanja u Dv lottery programu, onda možete navesti državu u kojo trenutno živite.:;D:

Dzeremija
20.10.2017, 14:25
Večeras će biti možda i poslednja prijava sa moje strane... Lutriju igram godinama, a poslednje dvije godine šaljemo dvije prijave, supruga i ja. dv2019 ftw! :)

Taty2
20.10.2017, 17:23
no reply e-mail mi stigao da odem na zvaničnu stranicu dv lottery programa, kad tamo "Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10. Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service"
E sad ponovo 8,00 KM za sliku koju sam bac:drool:ila

Svenson
20.10.2017, 21:21
Večeras će biti možda i poslednja prijava sa moje strane... Lutriju igram godinama, a poslednje dvije godine šaljemo dvije prijave, supruga i ja. dv2019 ftw! :)

Ne odustaj. Mene su prošle godine naterali da se prijavim. Rezultat vidiš u potpisu. :obrva:
Poruka svima je: Nemojte da odustajete. Možda vas sledeće godine čeka poruka:
"You have been selected!" :grin:

milancelic88
20.10.2017, 22:35
Tu trebate odabrati državu na čijoj osnovi stječete pravo sudjelovanja u programu . To je u vašem slučaju isto kao i zemlja rođenja. Kvalificirate se na osnovi države u kojoj ste rođeni,a ukoliko ta država nema pravo sudjelovanja u programu, onda možete navesti državu u kojo trenutno živite.:;D:

Ukoliko je ''YES'' polje drzave ne moze da se izabere (zamagljeno je, tako je u prijavi), verovatno se podrazumeva da samo ako je ''NO'' onda se navodi koja je zemlja u pitanju.

Nenad21
20.10.2017, 23:28
Moram da zapazim da u svim objasnjenima na kojima sam nailazio sve je vrlo uopsteno objasnjeno...

Kako uopste treba upisati svoje ime i prezime sa čć..ili bez?
Takodje me interesuje kako moja sestra koja se udala i promenila prezime, a pritom je staro devojacko u pasosu popunjava? :nene::nene::nene:

BetterFuture
20.10.2017, 23:50
Moram da zapazim da u svim objasnjenima na kojima sam nailazio sve je vrlo uopsteno objasnjeno...

Kako uopste treba upisati svoje ime i prezime sa čć..ili bez?
Takodje me interesuje kako moja sestra koja se udala i promenila prezime, a pritom je staro devojacko u pasosu popunjava? :nene::nene::nene:
Pre svega, dobro dosli na forum. Ocigledno niste dobro zapazili, verovatno jer niste ulozili malo vremena da pretrazite teme koje Vas interesuju.

Ime se upisuje onako kako je u pasosu jer je to, tako da kazemo, internacionalni dokument. Mada, ako napisete c/ć ili dj/d/đ, necete pogresiti jer to nije od presudnog znacaja.

Vasa sestra pise svoje sadasnje prezime.

Gandy77
21.10.2017, 08:00
Neko je juce postavio pitanje na fb profilu Americke ambasade u Podgorici kako da popunjava prijavu, sa č,ć,š ili c,s oni su odgovorili da se popunjava "ogoljenom" latinicom tj bez kvacica.

vlada33
21.10.2017, 08:44
Meni zanimljivo da ovde u Srbiji niko ne menja dokumenta... Neznam kako je tacno po zakonu ali verovatno u prvih mesec dana mora da se zamene ako dodje do neke promene, pre neki dan neko pitao jer nije promenio adresu a sad neko nije promenio prezime...

Samo hocu da kazem da pisete onako kako je to zakonski tacno, to sto nije promenila prezime samo znaci da taj pasos ne vazi uopste, da proba sam tim pasosem da izadje iz Srbije moze da prodje ali moze i da napravi sebi problem...

BetterFuture
21.10.2017, 08:52
Neko je juce postavio pitanje na fb profilu Americke ambasade u Podgorici kako da popunjava prijavu, sa č,ć,š ili c,s oni su odgovorili da se popunjava "ogoljenom" latinicom tj bez kvacica.
Upravo tako, kao sto stoji u pasosu ALI u nizu karaktera, na beloj pozadini, ispod slike, u liniji zajedno sa ostalim kvacicama. Daj deo teksta je internacionalni.

BetterFuture
21.10.2017, 09:04
Meni zanimljivo da ovde u Srbiji niko ne menja dokumenta... Neznam kako je tacno po zakonu ali verovatno u prvih mesec dana mora da se zamene ako dodje do neke promene, pre neki dan neko pitao jer nije promenio adresu a sad neko nije promenio prezime...

Samo hocu da kazem da pisete onako kako je to zakonski tacno, to sto nije promenila prezime samo znaci da taj pasos ne vazi uopste, da proba sam tim pasosem da izadje iz Srbije moze da prodje ali moze i da napravi sebi problem...
Po zakonu, u Srbiji, licna karta mora biti zamenjena u roku id 15 dana od promene prezimena. Po zakonu za pasos nema odredjen rok za zamenu, ali je svakako njegovo koriscenje sa starim prezimenom neregularno.

mostar
21.10.2017, 14:32
Samo da upitam moze li se prijava na lutriju popuniti preko mobitela ili mora preko racunara?Hvala!

BetterFuture
21.10.2017, 14:42
Samo da upitam moze li se prijava na lutriju popuniti preko mobitela ili mora preko racunara?Hvala!
Nema razloga da ne moze da se popuni preko mobilnog telefona. Srecno!

mostar
21.10.2017, 19:43
Hvala puno i Vama sretno,i svima koji to najiskrenije zele!