PDA

View Full Version : Interviews DV2018 - Concise Version

Magelan
02.10.2017, 00:54
1. Oktobar 2017.

Nastavljamo sa tradicijom otvaranja teme u koju ce biti prebacivani postovi gde nasi clanovi opisuju iskustva sa intervjua za DV 2018.

U standardnoj temi cete imati pregled svih postova koji se nadovezuju na iskustva (quotes, pojasnjenja, cestitke itd.), dok je ova tema samo sazetak namenjen brzoj navigaciji.

Srecno svima! :)

Moderatori Foruma "Zelena Lutrija"

UncleSam
02.10.2017, 22:51
Izgleda da sam ja ove godine probio led ... danas bio na interviju u Sarajevu . Vize odobrene . Hvala forumu na neiscrpnim informacijama . Detalje cu pisati dok se saberem i utisci slegnu ..

UncleSam
04.10.2017, 19:06
Hvala svima na cestitkama , i nadam se da cemo i vama uskoro cestitati , iskreno zelim i nadam se da cete nastaviti ovako kako sam ja poceo ..

Doista je procedura ista kao i kod vecine ostalih na forumu.
Termin je bio zakazan u 14.15. Javljanje opbezbjedjenju , ulaz , pretres , sva elektronika ,usb stikovi, cd-ovi se moraju ostaviti .
Zatim cekanje par minita , na salteru broj 2 se predaju pasosi , zatim i ostali dokumenti , gospodja na selteru trazi jedan po jedan dokumet ,
tako i predajete . Doista je uzela samo one dokumente koji su navedeni da su potrebni , meni su trazili i ovjerenu kopiju i prevod za diplomu srednje
skole . Posto se bavim poslom koje se nalazi na O'Net listi , ja sam ponio i uvjerenje iz firme o periodu i detaljan opis poslova koji sam obavljao
u tom periodu , ovjerenu kopiju i prevod na englesi jezik tog uvjerenja. Uzimanje otisaka prstiju , i onda slijedi cekanje . Nakon nekoliko minuta prozivaju na saletru broj jedan , sada sa imenom . Na salteru broj jedan se plati sto se platiti mora .
Zatim slijedi opet čekanje nekih 15-20 minuta i onda poziv na šalter broj tri , razgovor sa konzulom, veoma ljuazan i nasmijan.
Prvo sam morao da se zakunem da je sve istina sto sam napisao u aplikaciji i sto cu reci,
Drzao je moju diplomu i šaljivo komentarisao moje ocjene, poslije toka je postavio par pitanja vezano za moj posao kojim se bavim.
Ukupno mi je postavio svega 6-7 pitanja vezane za moje ocjene i moj posao kojim se bavim ,i onda recenica koju mislim da dugo necu zaboraviti i naravno ono sto sam zelio da cujem proteklih tacno godinu dana:
Ispunjajete sve uslove za dobijanje vize i Vase vize su odobrene , Dobro dosli u USA !!!! I na kraju samo jos pitanje gdje namjeravamo da idemo ..
Lako je sada reci da je sve tako jednostavno i da stvarno nema razloga za brigu ako imate sve potrebne dokumente.
Znam kroz sta prolaze ovi sto imaju zakazan termin.

Posto mi nista nisu rekli za preuzimanje pasosa , ja sam ponovo na saltaru broj jedan pitao gospodju kakva je procedura za preuzimanje pasosa, Ona je rekla da
ce poslati u poslovnicu DHL koju sam odabrao prilikom registracije. Ja sam odradio registraciju prije termina . Nisam dobio nikakav broj i nista ..

Svi su tako ljubazni i profesionalni da jednostavno , sva trema i briga nestanu i imate osjecaj da je i njima isto tako stalo da dobijete vizu kao i Vama.
Mozda njihova ljubaznost i profesionalnost jos više dolaze do izrazaja , zato sto sam zadnjih nesto vise od mjesec dana obisao neznam ni ja koliko saltera i po nasim domacim
opstinama , sudovima, policijskim stanicama , maticnim uredima, domovima zdravlja i neznam nija vise sve gdje ne (po nekoliko puta),
i na kraju kada dodjete na tako neko mjesto gdje Vas neko doceka sa ljubaznoscu i osmijehom jednostavno trema i brige same nestanu ,
dobijete osjecaj da su svi tu da Vam pomognu a ne da Vas "otpile" ..

Samo jos da stignu i pasosi sa vizama ..

Tia
11.10.2017, 12:13
Drustvo, mi smo pozeleneli!!!Sve isto kao predhodne godine...Jeeejjjj....:==D:

Tia
12.10.2017, 11:50
Evo i mene da podelim utiske. Stigli smo u ambasadu oko 8.20, prosli kroz obezbedjenje i dobili trocifren br. Smestili su nas na stolice na levoj strani i nastupilo je cekanje. Nakon otprilike pola sata bili smo prozvani da predamo pasose, pa opet cekanje, predaja dokumenata, jako kratko usputno "caskanje" sa konzulom. To je trajalo bukvalno 3 minuta jer su papiri bili potpuni, bez bespotrebnih stvari i uredno rasporedjeni.Opet cekanje 20ak min pa zatim placanje. Ponovo cekanje i potom je usledio takodje kratak razgovor sa konzulkom,citanje zakletve i "congratulations"...Odlazimo na mesto i za koji minut nas konzul nam vraca originale dokumenata i obavestava nas o isporuci pasosa. Sve se odvija tu na salterima i svodi se na pregledanje dokumentacije i po neko pitanjce usput na koje smo vec svakako odgovorili u DS u. Sada ostaje cekanje pasosa i pripreme za novi zivot mogu da pocnu. Paranoja se nastavlja doduse, ali valjda ce se i to iscekivanje pasosa okoncati uskoro. Hvala svima! Tu sam, pratim vas dok ne pozelenimo skroz!

obrenovici
13.10.2017, 23:56
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja", :udri:
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka :grin: ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.

Vani
19.10.2017, 12:40
Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja :D

Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to :D
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju :D

Tea900
20.10.2017, 23:42
Zdravo svima. Evo i mi smo pozelenili :) Izvucen je bio moj momak. DS poslao nekad pocetkom juna. Vjencanje zakazali za 27.08, u medjuvremenu nam stize mail za intervju koji je zakazan za 02.10. 2017. Ja sve uspijem da stignem da povadim dokumente, ljekarski sve zavrsimo, nazovemo ambasadu kako bi nam otkljucali da u DS-u doda mene, ali oni govore kako ne mogu otkljucati prije 01.10.2017 jer tek tad krece nova fiskalna godina, kazu nam da ne dolazimo 02.10 vec da ih tad pozovemo kako bi nam otkljucali. Sve to odradimo i intervju nam ponovo zakazu za 16.10. Ljubaznost na visokom nivou, sve je proslo super. Predali dokumente(moj suprug nije imao ovjerenu kopiju diplome ali to nije bio problem oni su je tamo kopirali i ovjerili), cak smo nesto i u DS krivo popunili ali ni to nije bio problem ona je usla i ispravila. Razgovor sa konzulom opusten. Gdje idemo, sta planiramo, kako smo se upoznali i to je to. Mi smo bili prosle godine na work and travel programu i rekao je kako je to super sto vec znamo gdje cemo i sto cemo imati poslove. Uglavnom, najvaznije je da vam je dokumentacija uredna, ostalo je formalnost. Srecno svima, ako neko ima neko pitanje neka slobodno pise ! Pozdrav

euphoria89
31.10.2017, 20:22
eve i nie malku pokasno da se prijavime.. VIZI ODOBRENI:==D::==D::==D:
Intervjuto pomina vo najdobar red, prvo plativme pa promenivme adresa na salter kaj sluzbenikot, pa ni zedoja otpecatoci od prstite i sledno neli razgovor so konzul. Deteto nase bese mn nemirno i pravese vreva, pa imase razbiranje i samo ne prasa dali imame prestojuvano nekade podolgo od edna godina i dali sme osuduvani. Sledno e momentot koj sakam site da go pocuvstvuvate, a toa e : "Come tomorrow to pick up your passports and visas, congrats, your visas are approved"
So sreka na site i samo pozitivno ! :inlove:

Bojanche
15.11.2017, 08:37
pozdrav svima,juce u 8:20 bili ispred ambasade,brzo je stigao spisak za nas koji idemo na useljenje,ostali sa desne strane za turist i ostale vize,bezbednost provera i odlazimo do konzularnog dela gde smo smesteni levo koji je deo za useljenike,igracke za decu knjigice sve super,zove nas sluzbenik i pita jeste li spremni za ameriku osmeh i uzima papire,posle par minuta kaze sedite zvace vas da platite,posle 15 min zovu nas na salter za placanje 990$ za nas troje i kaze sacekajte malo,cekali jedno pola sata i zove nas konzul amerikanac,pregleda papire,daje zakletvu,otiske prstiju i pitanja: kad smo se vencali ,koju skolu smo zavrsili,dali smo nekad bili u usa,koga imamo tamo i dali on zna da dolazimo,moja cerka ima skoro 2 godine i dok sam je drzao pocela da plasi konzula buuu buuu on se covek slatko nasmejao dao joj nalepnice i kaze ovo je sve ok vase vize su odobrene sve najbolje vam zelim,zvace vas kolega,sacekali minut i zove nas sluzbenik i kaze bice nam pasosi dostavljeni dhl-om u suboticu,i to je to svi iz obezbedjenja prilaze pitaju i kako je proslo jel sve ok eee super sve najbolje vam zelimo ,svi su jako ljubazni sve je extra i sve pohvale za ljude koji rade u sklopu ambasade,pocevsi od obezbedjenja pa do sluzbenika i koznula,eto to je to ljudi :) ne brinite sve je formalnost!

misternice
15.11.2017, 13:15
Pozdrav,
Evo da se javim kako sam prosao.
Dobio sam vizu :)
Sve identicno kao u dosadasnjim pricama i iskustvima. Svi su vrlo ljubazni, nasmejani.
Stigao sam oko 8:10h na intervju koji je bio zakazan u 8:30
Rutinska provera na ulazu, ostavljam mobilni i sta su vec rekli na prijavnici a sa rancem i papirima idem u zgradu. Tu sam dobio broj i cekao nekih sat vremena dok me nisu prozvali iako sam bio jedini za useljenicku vizu. Na salteru 10 (u sobi) sam predao dokumenta, par recenica sa sluzbenikom (na srpskom, nas je covek) i onda nazad u cekaonicu gde su svi ostali salteri. Ponovo cekam nekih pola sata te me prozivaju na salter da platim 330$.
Nakon toga cekam jos nekih pola sata i onda na jedan od saltera na koji svi idu bez obzira na tip vize. Tu me je sluzbenik pitao par pitanja (na engleskom; prvo je pitao da li govorim engleski pa je onda nastavio sve na engleskom), vise onako usput - da li sam ikada putovao u US, cija je adresa koju sam ostavio na formularu DS260, cime se bavim, da li imam neke planove za zivot u US i da li sam zavrsio jos nesto sem gimnazije (predao sam i uverenje o diplomiranju ali mislim da nisu ni uzeli, ne secam se tacno), ostavio sam otiske prstiju i rekao mi je da je sve u redu, da on predlaze da mi se odobri viza i da sacekam jos neko vreme da mi vrate dokumenta.
Ponovo su me nakon desetak minuta prozvali na salter na kom sam i predao dokumenta i tu mi je covek rekao da ce viza biti gotova najkasnije za 2-3 dana a verovatno i ranije. Uzeo je moj broj telefona da me obavesti kad da dodjem u ambasadu po pasos.
Eto, to je sve. U 11h je sve bilo gotovo.
Samo da napomenem, mozda ce nekome biti od vaznosti a cisto da se ne nervira - ja sam inicijalni formular DV popunio sa slovom DJ (u prezimenu) a u pasosu mi stoji Đ (odnosno D) tako da sam DS260 popunjavao kako pise u pasosu, dakle razlikovali su se podaci. Apsolutno nikakav problem iako sam ja 6 meseci ziveo pod stresom da li ce me odbiti zbog toga.
Sve u svemu, vrlo prijatno iskustvo u ambasadi i sve pohvale divnom osoblju koje se prema vama u svakom trenutku ophodi sa postovanjem i kroz osmeh.
Srecno svima!!!

ana2018
05.12.2017, 15:31
Dragi forumaši, upravo smo se vratili iz ambasade. Vize su nam ODOBRENE!!! Hvala svim dobrim ljudima koji ovde ostavljaju svoja iskustva kako bi pomogli drugima u snalaženju oko ove procedure. S' tim u vezi, i ja želim da prenesem kako smo doživeli celu ovu priču.
Lekarski pregled - Obavil smo ga u ordinaciji u Smiljanićevoj i mogu da kažem da smo imali vrlo prijatno iskustvo jer se pregled obavlja vrlo korektno i profesionalno. Kada smo došli u ordinaciju predali smo pasoše radi popunjavanja podataka i sačekali desetak minuta. Tada je došla med. sestra koja nam je izvadila krv, a zatim smo dobili uput i otišli pešaka do poliklinike Clinicanova koja se nalazi preko puta duševne bolnice Laza Lazarević (spustite se pored Kliničkog pa levo i samo pravo i sa desne strane ćete videti poliskliniku). Snimanje pluća je prošlo vrlo brzo i nakon preuzimanja snimaka smo se vratili do ordinacije u Smiljanićevoj. Naravno, celim putem nas je pratio pljusak - mora nešto da kvari celu priču.... U ordinaciji smo zatim odradili drugi deo pregleda - vizina, težina krvni pritisak, refleksi, spusti gaće, digni gaće, primili vakcine.... Uzeli smo zapečaćene koverte i snimke na CD-u i otišli kući.
Intervju - Došli smo jutros u 08.00 ispred ambasade i zatekli 30-tak ljudi koji čekaju da budu prozvani kako bi ušli u ambasadu. Kada smo se javili dežurnom momku on nas je preko reda sproveo do ulaza u prijavnicu (prvu zgradu u koju se ulazi) i tamo smo morali da prođemo kroz proceduru pregleda stvari (isto kao na aerodromu). Zatim su nas uputili u zgradu koja se nalazi polulevo i tamo su nas već čekale dve službenice Srpkinje koje su znale da dolazimo i dale nam broj za šalter i uputile nas da sednemo levo od ulaza. Ostali koji apliciraju za turističke vize idu desno. Nakon 15-tak minuta nas je prozvao službenik i predali smo dokumanta i popričali sa njim nekih 5 minuta. Nakon još 20-tak minuta nas je drugi službenik pozvao da platimo. Nakon još 20-tak minuta nas je pozvao konzul i tamo smo popričali vrlo površno sa njim o tome gde idemo, šta radimo, od kada smo u braku.... Digni desnu ruku i zakuni se da je sve što si napisao u formularu istina. Kunem se! Dajte otiske prstiju i sedite... Posle 15-tak minuta nas pozove onaj prvi službenik i vrati nam dokumenta i kaže čestitam, pasoši i ostalo Vam stiže u DHL poslovnicu za par dana.

U to je to, nema dalje....

Molim Better Future da upiše da smo intervju imali danas, a destinacija je Chicago.

Pitajte ako vas još nešto zanima, tu sam da pomognem!

EMIGRANT
05.12.2017, 23:57
Intervju mi je bio zakazan za 22. novembar 2017. godine u 8:30h pre podne. Stigao sam ispred konzulata u 8:30h. Konzulat, u kratkim crtama, izgleda ovako, rampa na ulazu, iza rampe prvo dvorište iz kog se ulazi u manji objekat za pregled i skeniranje, iz tog manjeg objekta se izlazi u drugo veće dvorište na čijem kraju se sa leve strane nalazi veća zgrada konzulata.

Kada sam stigao ispred manje zgrade za pregled sa desne strane od vrata bio je red u kojem je bilo 15-20 uglavnom mladih osoba. Službenik obezbeđenja je izgleda stigao momenat pre mene sa spiskovima i pitao je ko ima zakazano za 8:30h. Nas nekoliko mu se javilo, ja sam mu pokazao odštampanu Entry Status Check Web stranicu (Onu na kojoj se vidi da je zakazan intervju). Vrlo brzo me je našao na spisku i rekao mi da mu dam nešto od dokumenata kako bi me identifikovao, pasoš ili ličnu kartu, dao sam pasoš. Rekao mi je da stavim torbu na jedan sto koji se nalazio na sredini tog prvog dvorišta, skenirao me sa ručnim skenerom od glave do pete, zamolio me da otvorim torbu, pitao da li je sadržaj torbe potrebna dokumentacija, malo pogledao u torbu i rekao mi da uzmem stvari i da stanem ispred ulaznih vrata prvog manjeg objekta. Vrlo brzo se pojavio jedan službenik na vratima i rekao mi da uđem, iako sa desne strane i dalje čekaju ljudi iz onog reda. U tom objektu mi kažu da sve metalno: kaiš, ključeve itd stavim u jednu drvenu kutiju, a da telefon stavim u manju drvenu kutiju. Obe drvene kutije su zatim propustili kroz skener, kao na aerodromu. I mene su uputili kroz veliki skener. Telefon ostaje kod njih u tom objektu i daju mi plastičnu karticu sa brojem koju sam im kasnije na izlasku vratio a oni meni telefon.

Nakon pregleda, koji se brzo završio, u tom prvom objektu upućen sam da odem u zgradu konzulata na kraju drugog dvorišta sa leve strane. U zgradi konzulata postoji veliki dugačak hol, na sredini hola je prijemni punkt sa službenicima. Ispred prijemnog punkta na većem rastojanju se nalaze šalteri. Sa leve i desne strane prijemnog punkta se nalazi po nekoliko redova stolica 3-4. Mene su na prijemnom punktu pitali koja je viza u pitanju, odštampali mi trocifren broj i rekli mi da odem i sednem sa leve strane i da sačekam da prozovu moj broj.

Bio sam prvi tamo, a ubrzo posle mene su došli još dvoje mlađih osoba, odvojeno jedno po jedno, ali se poznaju, a nakon pola sata i još jedna žena. Na šaltere se proziva putem razglasa, preko kojeg se oglasi 'Broj XXX da se javi na šalter X.'. Javljam se na šalter, dam ono što mi traže i vratim se na stolicu, pa čekam sledeće prozivanje mog broja, i tako nekoliko puta po sledećem redosledu:

1. Službenik (naš čovek), na šalteru, traži od mene pasoš.
2. Čekanje oko 15 minuta.
3. Službenik (naš čovek), na šalteru, traži od mene lekarsko i ostale dokumente koje sam spremio, zatim pita kako želim da platim. Od dokumenata sam mu dao osnovno sa spiska 'Pripremna čeklista za razgovor', od diploma sam dao samo kopije od više škole i fakulteta (osnovne studije), kopiju master diplome nisam dao (master diploma i sve ostalo je za svaki slučaj bilo u torbi). Koliko se sećam samo je pogledao original diplome od više škole.
4. Čekanje oko 20 minuta.
5. Službenik (Amerikanac) pozove me po imenu na blagajni (skoro da odlično govori srpski) i kaže želeli ste da platite u dolarima, proveri dolare sve OK.
6. Čekanje oko 15 minuta.
7. Službenik (Amerikanac), na šalteru, prvo je nešto prokomentarisao da mi izvuče osmeh :) postavlja nekoliko pitanja, kaže na engleskom ćemo lakše je :), da li sam završio taj fakultet, da li sam ranije putovao negde, da li sam putovao u USA, da li imam nekoga u USA, od čega se izdržavam trenutno. Traži da mu dam otiske, da se zakunem da je istina sve što sam naveo u DV-260 i da je istina sve ono što piše u ostalim dokumentima koje sam im predao i koji su ispred njega na stolu. Na kraju mi kaže da će predložiti da mi se odobri viza i da ću uskoro biti prozvan na drugi šalter kod kolege.
8. Čekanje oko 10 minuta.
9. Službenik (naš čovek) mi vraća original izvod iz matične knjige i kaže da će javiti za nekoliko dana kad pasoš bude gotov.

Iz konzulata sam izašao oko 10h.

Pošto sam se tek 27.11.2017. registrovao na https://ais.usvisa-info.com/en-rs/iv i odabrao ispostavu DHL centar na koju želim da mi pošalju pasoš sa vizama i dokumentima, koverta je stigla u ispostavu DHL centra 30.11.2017.

damagon
12.12.2017, 15:09
Imao sam intervju jutros, viza je odobrena :grin:
Ovih dana cu napisati celokupno iskustvo sa intervjua, ali pre svega jedna velika zahvalnost samim administratorima foruma na azurnosti, clanovima koji dele iskustva i onima koji su mi odgovarali u privatnim porukama. Forum cu naravno nastaviti da pratim, jer smatram da bi bilo sebicno da nakon sto mi je odobrena viza jednostavno isparim. Ukoliko bilo kome sta treba tu sam. Kao sto rekoh iskustvo cu temeljno opisati ovih dana kada se slegnu utisci.

Ziveli :beer:

damagon
14.12.2017, 16:23
Evo i mog iskustva sa intervjua,kao sto sam obecao.

Intervju je bio zakazan u 8.30, ja sam vec u 8.00 bio ispred ambasade. Malo sam se iznenadio jer je bilo sigurno tridesetak ljudi ispred do pola 9. Oko 8.10 izlazi nas covek koji radi kao obezbedjenje u ambasadi i pita da li ima neko ko je zakazan u 8.15 , javilo se mozda desetak ljudi.... Nakon toga kada je pitao da li ima neko ko je zakazan u 8.30 ja sam prisao i rekao sam da imam zakazano za useljenicku vizu, na sta je on odgovorio da jos uvek nije stigo spisak za useljenicke vize(koliko se secam i kod drugih clanova foruma koji su imali intervju ove godine spisak za useljenicku vizu je kasnio).
Ispred ambasade se vec napravio red od dvadesetak ljudi koji su prozvani, i cekaju u redu da prodju detektor tj skener. U medjuvremenu stize spisak za useljenicku vizu i covek iz obezbedjenja prilazi meni ,zaokruzuje me na spisku, prolazim prvi put kroz detektor, i kaze mi da udjem preko reda. Ulazim ja preko reda gde najpre ostavljam svu elektroniku,gasim mobilni telefon i ponovo prolazim kroz skener. Nakon toga su me uputili kroz dvoriste u zgradu sa leve strane. Tu nisam usao preko reda vec sam cekao. Obezbedjenje jednom po jednom otvara vrata. Na ulazu me sacekala prijatna zenska osoba (naša), upitala me za o kojoj vrsti vize se radi, nakon sto sam rekao da je useljenicka, zaokruzla me tamo na spisku , dobio sam svoj broj, rekla je da sednem sa leve strane i da sacekam dok ne budem prozvan(svi koji su dosli zbog useljenicke vize idu levo u toj zgradi, dok je za neuseljenicke vize znatno vise ljudi i oni su smesteni sa desne strane). Nakon desetominutnog cekanja moj broj je prozvan na salter ,gde me je docekao jos jedan nas covek, tu sam predao dokumenta i usput procaskao sa njim. Pitao me je da li imam nekog u americi,kod koga planiram da idem,kako zelim da platim ,odvojio je dokumenta koja su potrebna i rekao da ponovo sacekam dok ne budem prozvan. Ponovo je usledilo desetominutno cekanje ,prozvan sam na salter gde sam platio 330$. Nakon toga je rekao da ponovo sacekam i da ce me sledeci put konzul prozvati. Ponovo cekam nekih desetak minuta, proziva me konzul,inace vrlo prijatan covek, ako se dobro secam prvo pitanje je bilo da li govorim engleski. Nakon mog potvrdnog odgovora usledila je konverzacija na engleskom. Najpre mi je rekao da moram da polozim zakletvu da je sve sto sam naveo u obrascu tacno, kao i da su podaci u dokumentima koja sam predao istiniti, i da sam saglasan da snosim posledice ukoliko nije tako. Drzao sam podignutu desnu ruku i rekao kunem se. Nakon toga sam dao otiske i usledio je kraci razgovor sa sledecim pitanjima: Kod koga planiram da idem za pocetak, ko je osoba koju sam naveo u DS obrascu,da li sam ziveo u nekoj drugo zemlji, sta sam zavrsio od skole, da li sam bio hapsen ili osudjivan... Rekao je da sve okej, i da ce predloziti da moja viza bude odobrena i da ce me ponovo prozvati njegov kolega sa daljim uputstvima.Nakon ponovnog kraceg cekanja proziva me nas covek iz ambasade kome sam prethodno predao dokumenta , vraca mi originale i kaze da je sve okej, video je da sam se registrovao za dhl (dostava pasosa) i da ce pasos stici za 2-3 dana. To bi bilo to , spakovao sam se i otiso.

Od dokumenta sam nosio sledece :
Izvod iz maticne knjige rodjenih - original i kopija
Drzavljanstvo - original i kopija
Uverenje iz suda da nisam osudjivan - original i kopija
Uverenje iz mupa da nisam osudjivan - original i kopija
Diplomu srednje skole i sva 4 svedocanstva- original i kopije
2 slike (5x5cm)
odstampan ds obrazac
pasos i kopiju pasosa
kovertu sa lekarskog
confirmation page
odstampana stranica sa datumom intervjua

To bi bilo to od mene, nadam se da ce moje iskustvo pomoci ostalim clanovima. Ono sto zelim jos da napomenem jeste da sam tokog celokupnog vremena provedenog u ambasadi bio potpuno opusten i smiren, a inace sam panicar u ovakvim situacijama, sve je bilo organizovano kako treba sa njihove strane, uredno,brzo, profesionalno.

RadovanSRB
29.12.2017, 00:00
Pozdrav ljudi!

Bili smo danas na intervjuu,vize su nam odobrene!
Devojka i ja smo se vencali pre mesec dana da bi zajedno otisli. Zajedno smo oko 4 godine,devojka (supruga) nije menjala prezime niti adresu ili bilo sta. Samo smo poneli album sa oko 100 fotografija od pocetka veze,sa putovanja, raznih proslava,naseg vencanja na kome je prisustovalo oko 30 ljudi itd. Kod konzula nije bilo preteranu puno pitanja. Cime se bavimo,kada smo se vencali, koliko dugo smo zajedno, koliko dugo zivimo zajedno, da li smo bili uhapseni nekada. Pogledao je fotografije i pitao nas za par gde smo bili, i ostale samo prelistao. Rekao je da je sve ok i da su nam Vize odobrene. Sve je opusteno bilo. Formalnosta kao sto svi kazu. Nadam se da ce admini updejtovati tabelu i uputicemo se ka Cikagu u Maju!
Ako neko ima neko pitanje slobodno neka pise u repley ili u pm. :beer:

du100227
04.01.2018, 11:47
Evo i ja da napisem da sam pozelenela. Obrazac poslat 30.9. CN 0004XXX.

Intervju zakazan za 19.12. Sve isto kao i kod ostalih, pasos pokupljen u ambasadi posle 3 dana.

Od papira, kao i svi ostali sa foruma, sam skupljala informacije (slike, pasos, pare, lekarski, izvod, potvrde iz supa i suda, i one potvrdne stranice). Dva sam pitanja imala: da li imam tamo nekog i sta bih radila. :)

Srecno ljudi :)

Alex010
09.01.2018, 13:37
Pozdrav,
Evo i ja sam pozeleneo pa da podelim iskustvo
Pre svega da napisem da je moj CN 2018EU00006XXX, DS260 sam poslao 13.05. a mail o detaljima za intervju mi je stigao 15.11.
Intervju je zakazan za 04.01.2018. u 8:30.
Stigao sam ispred ambasade u 8:20 i rekli su da spisak za useljenicke vize jos uvek nije stigao i da sacekam sa leve strane. Posle nekih 20-tak minuta dolazi spisak i prolazim bezbednosnu proveru, a zatim idem do zgrade gde se obavlja intervju. Ulazim i na ulazu stoji zena koja pita koja je viza u pitanju, dala trocifren broj i rekla da idem levo, u delu za useljenicke vize.
Posle nekih 5 minuta cekanja, salter broj 5, nas covek, uzima sve potrebne papire (potvrdu iz mupa, suda, svedocanstva, diplomu, kovertu sa lekarskog...) i usput pita da li sam zavrsio srednju skolu, sta studiram, koja sam godina...
Zatim sledi placanje, salter broj 1.
I sada malo duze cekanje, mozda nekih 40 min i konacno izlazi moj broj. Prilazim, vrlo prijatna zena pita kako sam, i obavestava me da je ovo intervju (na engleskom). Daje mi da procitam zakletvu, koja je na srpskom i pita da li se slazem sa tim sto sam procitao. Zatim slede 4-5 pitanja (na engleskom) sta studiram, da li sam diplomirao na fakultetu, kada cu da zavrsim fakultet, koju sam srednju skolu zavrsio i kada, da li imam nekog u Americi i konacno cestitala, rekla da je moja viza odobrena i da sacekam dokumenta.

E sada zelim da napisem ono po cemu moj slucaj nije bas uobicajen. Kada sam bio prva godina na fakultetu aplicairao sam za J1 (studentsku) vizu i odbili su me. Bio sam uporan pa sam probao kada sam upisao i drugu godinu, opet su me odbili, pa sam ja iste godine reaplicirao i naravno nisam dobio vizu. Razocaran, nisam vise hteo da pokusavam i pomirio se sa tim da necu videti Ameriku. Upisao sam trecu godinu, nastavio sa studijama, da bi u maju 2017. saznao da sam izvucen.
Nadam se da ce moje iskustvo nekome pomoci. Nemate razloga za brigu, sve je formalno.
Srecno svim dobitnicima i puno srece svima koji cekaju narednu selekciju.:grin:

freetodecide
06.02.2018, 21:45
Drugari, evo za početak da počnem s onim "pozelenili smo". 😊
Juče smo obavili intervju u ambasadi u Sarajevu i proteklo je kao i kod ostalih, i kako smo se nadali. Evo detalja....
Intervju zakazan za 14:30. Stižemo u Sarajevo ranije, napravimo jedan djir i nekako nemamo tremu. Ustvari, ne razmišljamo pretjerano o intervjuu ili bar tako mislimo. Ispred ulaza smo u 14:00. Obraćamo se obezbjedjenju ispred, predstavljamo se i kažemo što smo tu. Čekamo koji trenutak a onda izlazi drugi čovjek iz obezbjedjenja i poziva suprugu i jedno dijete unutra na bezbjedonosnu provjeru. Onda sin i ja i unutra smo. Čekaonica, par šaltera, stolice, tv i čekanje. Jedan par sa djetetom je prije nas i prolaze svu proceduru.... dokumenta, plaćanje, razgovor. Sve se odvija na tri šaltera. Čestitke od konzula i sreći kraja nema... Odlaze....
Onda mi. Pozivaju nas, prilazimo sve četvoro. Ljubazni i službeni. I....
"Dobar dan, molim Vas ( obraća se službenica supruzi koja je nosilac papira )
Vašu diplomu original i prevod".
Hladan tuš.
Prvo pa nemamo. Tj. nemamo prevod.
( ovdje bih spomenuo pored našeg propusta i lošeg rezona, Rufusov glas negdje u dubini svijesti, koji smo kasno vidjeli. Da treba prevod Rufus, u pravu si bio. I to samo diplome. :ohman:)
E lijepo smo počeli, nema šta ali ne bi oni bili to što jesu da nas odmah ne razoružaše riječima bezbrižnim....
Nema problema rekoše, idemo dalje, ovo ćete nam dostaviti naknadno. I to rekoše možete i za mjesec ako želite ali u vašem je interesu što ranije i može neko to za vas donijeti da ne putujete toliko opet. Kamen sa srca ljudi....
Sve ostalo je ovlaš pregledano, čisto da je sve tu, plaćamo, odlazimo do konzula, pet minuta razgovora i čestitke. "Srećno u Americi"
Vize dobijamo nakon dostavljenog dokumenta i to je to.
Dakle Rufus, pitaj još šta želiš, tu sam 😉
A mi.... malo predaha od svega zasad.
Živjeli :1081::1081::1081:

vojkaninho
11.02.2018, 14:30
I ja da se prijavim... Imao sam pregled u Smiljanicevoj 22 prosle srede, i ako sam bio nesto rovit odradio sam preglede, dobio MMR tamo, ukupno oko 23000. U cetvrtak, 8.2.2018. Sam imao zakazan razgovor u pola 9, malo sam duze cekao(oko 45 min), imao sam prednost u odnosu na druge ljude koji su cekali turisticke, lagan razgovor, rekao mi je i koznul tada da su papiri ok i da sam vrv dobio GC. Javil ise sutradan da mi potvrde i da mi daju termin da pokupim pasos u ponedeljak...

Wizard
11.02.2018, 15:31
Koristim ovu priliku da se i ja prijavim kao jedan od dobitnika.
Prošao lekarske i intervju.podigao viziran pasoš.A sad kreću pripreme za novi početak negde tamo. daleko.Pozdrav svima

P.S.
pratim dugo već ovaj forum ali nisam se uključivao.

Ggaga
22.02.2018, 13:33
Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje:naughty::beer::1072:).
Lekarski uradjen 14.02. Intervju obavljen 20.02. Pasose dobili 22.02.
Stigli u ambasadu tacno u 8:30 sve zavrseno do 10:30. Sve isto kao i ranije: prvi salter administracija i predaja dokumenata (glavni aplikant je menjao pasos u medjuvremenu pa smo novi predali i prijavili tek na intervuju, a predali smo i stari; samo su uzeli i rekli ok; mi nismo nista sami menjali u DS). Drugi salter oprostili se od novcanica u iznosu od 990 usd. Treci salter razgovor sa konzulom: sta radite, sta ste zavrsili od skole, koga imate u USA, cija je adresa navedena (promenili adresu u USA na prethodnom salteru). Onda jedno isto pitanje u razlicitim varijantama vezano za prethodne odlaske u USA posto smo dva puta bili turistiski (koliko smo bili, kod koga, koliko smo ostali, sta smo tamo radili, koje godine smo bili, kada poslednji put...). Stekla sam utisak da im je to jako bitno za slucaj da nismo ostali duze i da nismo nelegalno radili. Mi smo stvarno bili na po dve nedelje dva puta kod prijatelja i boravak u USA uklopili sa putom na Karibe na po nedelju dana. Interesanto je bilo sto je konzul prokomentarisao kako smo puno putovali i pitao nas "out of curiosity" cija je viza u pasosu za Arubu.Na kraju je rekao"everything seems fine and your visa should be approved today". Generalno nikakav fanfare suva administracija, a nakon toga smo se vratili na prvi salter kod naseg lika administrativca koga smo pitali da li to znaci da su nam vize odobrene na sta je on rekao u sustini da ali i ne jer treba dan dva da se provere ostisci prstiju?! i da ocekujemo poziv najkasnije za dan/dva/tri. Pozvali su nas odmah sutradan posle podne da dodjemo danas po pasose. Muz kaze da ga je sluzbenik presekao jer je telefonom rekao"Moram da vas obavestim........... da su vase vize odobrene". Zbog nacin na koji je zapoceo recenicu mislio je da nesto nije u redu. Eto u strahu su velike oci ali sve ispade ok. Ziveli i srecno svima preostalima u procesu!

Jorda
27.02.2018, 11:55
Evo i našeg iskustva. Jutros sam išao do DHLa da preuzmem pasoše.
Dakle vize su nam odobrene, možete nas okrečiti tamo u tabeli.

Neću mnogo da dužim, već je sve napisano 100 puta kako ide procedura.
Ono po čemu je naš slučaj bio malo specifičniji su dve stvari:

prvo na inicijalnoj prijavi (ženinoj, ona je izvučena) omašio sam datum rođenja za jedan dan.
Ne znam kako se to desilo ali bio sam u haosu razmičljajući da nas ne odbiju zbog toga. Zamislite da vam nešto što ste želeli već godinama padne u vodu zbog tako glupe greške. Neću vam ni opisivati moju nervozu par dana pred inttervju. Na sam dan sam bio skroz opušten za divno čudo. Valjda me ćerkica od nepuna 4 meseca koja je spavala na mojim grudima umirila.

Elem to niko nije ni pomenuo. Izgleda da tako može da se manipuliše sistem da imate više prijava. To mi ni jednog trenutka nije palo na pamet, kontam da oni sve to imaju u sistemu i da vide ipak da je jedna prijava bila. Pisao sam i u Kentucky da imam problem sa pristupom, ima tema otvorena pa ko hoće neka nađe na forumu...

Druga stvar, pre 4 godine sam bio bolestan, ono najgore, operacija, tri meseca terapije, gotovo na samrti...
Danas je sve super hvala Bogu, nikad nisam bio zdraviji, bolji, jači...
Prijavio sam to na lekarskom i ni to nije bio problem.

I za vojni rok sam stavio da nisam služio, iako sam odslužio civilno 2010 do 2011. Računam da oni znaju da to nema veze sa vojskom, posle sam pročitao negde ovde da treba da se stavi u sva polja "civilno" ali nisam hteo da ih smaram da mi opet otključavaju DS, reko ako bude potrebe to ćemo u ambasadi na licu mesta.

Eto to bi bilo to, nisam hteo da dužim, a napisah sastav.
Nadam se da sam nekome pomogao, ako ima pitanja - shoot.

Pozdrav svima i srećno (sreća vam treba samo da vas izvuku :)) posle je formalnost.

ljubicica87
06.03.2018, 00:22
Pozdrav svima,

Evo da javim da smo i mi pozelenili danas :ludak: :beer:

Sto se tice procedure nema mnogo toga da se pise sto vec nije napisano.

Svi su bili jako ljubazni, malo smo popricali povrsno o tome sta planiramo da radimo tamo, gdje idemo, imamo li koga i sl.

Htjela bi zahvaliti svima na forumu na nesebicnom dijeljenju iskustava, savjeta, podrsku...Svima koji jos uvijek cekaju da dodju na red zelim puno strpljenja i da ne brinete, kada imate sve potrebne dokumente razgovor je zaista samo formalnost :)

Rufus
06.03.2018, 01:09
Pozdrav svima!

Zavrsen ljekarski i intervju. sve isto kao i kod korisnika Ljubicia87 da ne ponavljam posto je ona sve lijepo objasnila.Mi smo I bili danas zajedno u ambasadi:grin:....Ceka se pasos da stigne DHL sluzbom.

Srecno svima koji ocekuju intervju!:1081::papa:

Stevan333
07.03.2018, 12:45
Pozdrav.

Imao sam danas intervju u Beogradu. Sve je proslo kako treba do momenta kada mi je gospodin sa kojim sam pricao na engleskom rekao da moraju da obave jos neke provere jer sam ziveo i u Bosni (iako sam doneo potvrdu iz mupa i suda o nekaznjavanju). Rekao je da je sve ok i da bi viza trebala biti odobrena ali nakon tih provera.

Tamyyy
21.03.2018, 19:25
Dragi nasi,
Suprug i ja smo imali razgovor pre 7 dana, sve je proslo kako dobro.Medjutim, suprugu je falio papir iz policije, koji cekamo vec vise od 10 dana(*iako smo se nadali da ce to ici brze).
Popricali smo sa Konzulom, platili i onda su nam rekli da sacekamo taj dokument da stigne i posavetovali su nas da uradimo nove pasose iz razloga sto su vec dosta popunjeni, a i suprugu istice u januaru, pa da ne bi bilo komplikacija oko toga.
Cim skupimo sve da se javimo i zakazemo sastanak za dopunu dokumenata.
Uh, ja se nadam da ce sve biti u redu sa tim, iako sam iskreno uplasena da nas mozda ne odbiju,zbog tog kasnjenja oko dokumenata.
Da li je nekao imao neku slicnu situaciju?

Javljam Vam se kad pozelenimo, nadam se uskoro.
Pozdrav za sve

23.03.2018, 01:14
Drustvance,evo da se konacno oglasim i na ovu temu (Tekst je maaaalo poooooduzi :=V: )
Prvobitan intervju mi je bio zakazan za 7.Februar,medjutiim na sugestiju naseg sluzbenika ( posto sam se razvela u medjuvremenu,a jos uvek sam imala njegovo prezime tj 2 ) morala sam da odlozim intervju da bih promenila pasos i Lk na moje prezime tj vratila moje. Kad sam sve to zavrsila,nas sluzbenik mi je rekao da mu se javim da bi dobila novi datum intervjua.
Intervju mi je bio zakazan za 12.Mart u 10h. Dolazim ispred ambasade 15 minuta ranije,i sacekala sam da im stigne drugi spisak za nas,nakon bezbedonosne provere ulazim u ambasadu i dobijam broj i cekam. Prozvali su me na prvi salter 4 ( mislim da je bio) gde je bio isti taj sluzbenik nas :grin: Rekao mi je da je sad 'sve u redu' i da mu je drago sto sam to tako brzo zavrsila ( promenu dokumentacije) On me je pitao koga imam u Usa,Da li ta osoba zna da dolazim. Na salteru 1 se vrsi placanje vize,
nasmejana sluzbenica rece 'kako placate vizu dolarima ili dinarima' ja sam je platila 330$ (33.000 je dinarska protivvrednost tad bila) i opet cekam.
'Broj xxx salter 5' Prilazim kad s one strane jako prijatan covek koji gleda i kucka u kompjuter. Pitanja su bila tj prvo pitanje je bilo 'Do you speak English',odgovorih sa 'Yes' onda mi je postavljao pitanja - 'Da li imate nekog u Usa,kod koga idete u Usa,Da li je adresa koju ste naveli tacna,sta imate od skole zavrseno' a svo vreme kucka na kompjuteru. Na kraju 'Rise your hand ..' Zakletva da je sve istina sto je navedeno u DS obrazcu i 'Okay,this all seems to be fine,and your visa is approved'. Kada mi je rekao 'Welcome to United States' mislim da su mi se svi osecaji pomesali,tj nisam bila svesna da sam razgovarala sa konzulom ( tako smo prijatno pricali) :grin: Od dokumenata sam ponela :

1. 2 slike
2. Comfirmation page DS 260
3. Izvod iz maticne knjige rodjenih ( kopija uzeta)
4. Sud i Mup ( uzeti originali)
5. Diploma i svedocanstva ( uzete kopije)

Zbog procedure mi je rekao da viza nece biti izdata istog dana,vec cu morati da sacekam,pa ce me nas sluzbenik pozvati da preuzmem pasos. Mozete da pratite status vize na CEAC sajtu ( ja sam tako uradila )

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==

Samo je potrebno da ubacite svoj CN ali bez onih nula,znaci ne 2018EU00001234 vec 2018EU1234 i onaj kod i otvara vam status vize. Meni je vec u petak 16.3. bila 'Issued' kad sam proverila. U Petak me je nas sluzbenik pozvao i rekao mi je da mi je 'Imigraciona viza zavrsena' i rekao mii je da dodjem u Utorak po pasos sa vizom. Otisla sam u Utorak i dao mi je zapecaceni koverat koji NIPOSTO ne otvaramo,i Uputstva 3 papira. Na prvom je Uputstvo za placanje GC Fee online,na drugom je upozorenje da se koverat ne otvara,i na trecem uputstvo za Ssn broj i na kraju 'Srecno u Usa' :inluv:
Htela bih da se zahvalim svim clanovima koji su podelili info sa nama i na taj nacin nas uveli u Ceo proces!
POSEBNO HVALA : BetterFuture,Mrnice,Svenson,Magelan na SVEMU! - I love you :inlove:
Ceo intervjuu je FORMALNOST,nema potrebe za brigom uopste,tako je atmosfera prijatna da uopste nemate utisak da je konzul pred vama,svi su prijatni i nasmejani.
I na kraju da dodam : My green day was 20.March :beer: Kad sam preuzela pasos sa vizom :bravo:
Srecno Svima koji jos uvek cekaju intervjuu.

Podaci za tabelicu i buduce Generacije
Case Number : 2018EU91xx,Intervjuu ( privobitan) zakazan za 7 Februar
( pa odlozen za Mart )
Us Lokacija : Boston,Massachusetts,
Date of travel : June 2018
Srecno svima i bez brige :beer::inluv:

Botanika1
27.03.2018, 14:13
Evo i mi da se javimo da smo pozeleneli!

Ja sam izvucena na lutriji, posle toga smo se vencali i poslali DS 260. Zajedno smo 4 godine, vencanje vec bilo u planu, tako da je to proslo sve super.

Broj nam je 12***, lekarski obavili u Smiljanicevoj 9.marta, intervju zakazan bio za 21.mart, 8:30am.

U ambasadu smo stigli na vreme, javili se zeni koja vodi spisak, i pustili su nas preko reda (mislim da je takva procedura za intervjue za zelenu kartu i drzavljane).

***Dobili smo broj i pozvani smo prvo na salter da predamo dokumenta. Ono sto sto smo mi predali je bilo:

- original i kopije diplome fakulteta, sa dodatkom diplomi (samo su moju uzeli, ne i suprugovu)
- original i kopije izvoda iz maticne knjige, drzavljanstva i vencanog lista (za oboje, s tim da je suprug predao i izvod iz maticne knjige BiH jer je tamo rodjen (korisna informacija, jer sam ja prvo mislila da je dovoljan samo izvod iz Srbije, medjutim zvala sam ambasadu i rekli su mi da je potreban i iz mesta rodjenja))
- original i kopije potvrda iz MUP-a i suda (mi smo iz suda izvadili potrebe, iako mislim da nisu bile potrebne, bili smo u prolazu, suprug je imao i iz CG-a jer je tamo ziveo neko vreme)
- zapecacenu kovertu sa lekarskog i list sa vakcinama (dobija se na lekarskom)
- 2 slike 5x5
- odstampan poziv za intervju
- slike sa vencanja, putovanja i screenshotovi sa FB sa datumima nasih putovanja (slike nam nisu ni pogledali, ali su ih screenshotovi odusevili jer su njima najpotrebniji datumi kad zele da vide da li je brak pravi ili ne:obrva:)

-----Od svih originala zadrzali su samo potvrde iz MUP-a i suda, ostalo sve vratili.------

***Posle smo bili pozvani na salter-blagajnu da uplatimo 2 x 330$ (platili smo u $)

***Usledio je razgovor sa konzulom, koji je bio opusten i bez previse pitanja. Pitali su me cime se bavim, u kojoj firmi i koliko dugo. Onda su nas pitali da li smo ikad bili u US zajedno (sto i jesmo), onda mene koliko sam puta bila sama i koliko sam se dugo zadrzavala (proveravaju da nije bilo prekoracenja od 6 meseci na turistickoj vizi). Ja imam brata i sestru tamo, pa su malo pitali i cime se oni bave i koji je njihov status, vise kroz neku pricu nego da su ispitivali.
Onda smo dosli do teme braka. Pitao nas je koliko smo zajedno, koliko dugo zivimo zajedno i trazio najstariju sliku nas dvoje. Ja sam izvadila dva albuma i screenshotove, i on je samo pogledao njih (albumi bi jedva i prosli kroz onaj otvor na salteru)

Zatim je rekao "This should be ok" i "kolega ce da vam objasni dalju proceduru". E tu smo se zabrinuli, pogotovo sto je kolega samo rekao da do sledece nedelje nece biti gotovi pasosi i da ih "ne zovemo, vec ce oni nas".

Mi smo iz ambasade izasli zbunjeni jer nismo znali da li "should be ok" znaci prosli ste ili zvacemo vas mozda da donesete jos nesto :( Nije bilo nikakvog "Congrats" i "Welcome to the US" za nas :(

***Sutradan sam preko CEAC sajta pratila nas status i presao je iz "Ready" u "Administrative Processing" (sto se koristi i za period kad se stampa viza, ne samo za dodatnu obradu) u "Issued", pa smo odahnuli i cekali poziv iz ambasade.

***U ponedeljak (juce) su nas zvali, zakazali smo da pokupimo pasose danas u 10h, i sve je proslo bez problema. Viza izgleda kao turisticka, sem sto pise "Immigration visa" na njoj. (moj suprug je rekao "ocekivao sam da bude bar zelenija:)). Uz pasos sa vizom dobija se zapecaceni koverat koji se ne otvara (sto je i krupno napisano na njemu, plus na papiru koji to objasnjava), zatim papir sa uputstvom kako da uplatimo preostali Fee od 220$ (ja sam bila ubedjena da je 170$, ali eto :( ) i uputstvo za SSN.
I da, i jedan flajer "Welcome to the US - a guide for new immigrants", na kom pise o tome gde mozemo da se informisemo o svemu.

****Za kraj, prikupljanje dokumenata i nije strasno, samo treba obratiti paznju ukoliko je neko ziveo van zemlje da uzme i te potvrde, izvod iz maticne knjige je potreban i iz zemlje rodjenja iako se vise ne zivi tamo, dokaz veze (ukoliko potreban) je najbolji sa datumima. Sto se tice intervjua, isto je opusteno, mada je nama sve to nekako proslo kao da nije za zelenu kartu, ili smo mi bili toliko opusteni :) Iako je izostao "Congrats", konzul je bio skroz ok, pitao dobra pitanja, a i uvek moze da se prati status na CEAC sajtu ukoliko je potrebno, za nas nestrpljive :)

Hvala svima na forumu, da nije bilo vas mi bismo se namucili sa prikupljanjem informacija sta nam je tacno potrebno i sigurno bismo nesto propustili. <3

Srecno svima koji su odobreni u daljim planovima, a onima koje intervju tek ceka - samo lagano i strpljivo, tamo je odmah jasno da je njima cilj da prodjete, a ne da vas odbiju, pa sve i ide u tom smeru :beer:

I srecno svima koji cekaju maj da budu izvuceni i iskuse nase (slatke) muke! :)

And now, time to pack :pozdrav:

p.s. Nadam se da nisam nesto propustila, ako jesam - feel free to ask!

Anna.
19.04.2018, 17:30
Cao ljudi, evo i mi da se javimo da smo imali intervju 13.04 (petak 13) a da smo pasose preuzeli u utorak 17.4. Da ne davim puno oko lekarskog itd (jer je sve vec napisano) napisacu vam nase iskustvo iz ambasade i zasto je nasa situacija "malo specificnija" :) Suprug i ja smo se vencali jesenas, iako smo u vezi duze znali smo da to nece biti nikakav problem.. Tada smo otprilike i saznali da cekamo i bebu, pa smo prvobitno zakazani intervju za 18.01.2018 morali da pomerimo za mart. Doktorka iz Smiljaniceve (kao i drugi lekari sa kojima sam pricala) su mi rekli da bi zbog snimanja pluca bilo bolje da sacekam da prodje prvo tromesecje pa tek onda da radim lekarski. To smo i uradili... Vakcine nisam primila (zbog bebe naravno) i njih sam u obavezi da primim u USA kad se porodim... Dodje i mart, medjutim mi smo zbog moje trudnoce i nekih pregleda vezano za to morali I TAJ INTERVJU DA POMERIMO! I ja sam tada vec mislila kako ce nam verovatno praviti problem i reci kako smo u najmanju ruku dosadni i neozbiljni. Ali ne, ljudi su nam izasli u susret, rekli da se javimo kad ja ojacam, skroz skroz profesionalni.. Mi se javili pocetkom aprila i dobili datum 13.04... Intervju protekao kako treba, prvo dokumentacija kod naseg coveka, zatim placanje, pa razgovor sa konzulom koji nas je pitao od kada smo zajedno, pregledao fotke, pitao za trudnocu i kada putujemo, popricao sa mojim muzem o njegovim predhodnim boravcima u USA, pitao da li imamo nekoga tamo i konacno rekao - meni ovo sve izgleda dobro, ja predlazem da se vama odobre vize :) digni ruku, zakuni se, daj otiske, idi opet kod naseg coveka koji nam ljubazno kaze da ce nas zvati u ponedeljak da se dogovorimo oko preuzimanja pasosa.. Tako je i bilo, hvala im puno puno svi u ambasadi su stvarno izuzetno ljubazni (pocevsi od obezbedjenja u dvoristu, pa na dalje) a hvala i vama, mi se nismo puno oglasavali ali smo vas citali i dosta informacija dobili ovde. Nas broj je 6*** pa nas ubacite u tabelu, a lutriju sam igrala ja, i to prvi put. E sada sledi zurba jer mi jako brzo putujemo za Las Vegas.. Sve najbolje onima koji cekaju intervju, a i onima koji su to vec prosli.

LxAxKxI
27.04.2018, 17:17
E pa dragi moji forumasi, jedna lepa vest i sa nase strane.
Dosao je i taj dan kada smo dobili vize za Ameriku. Sta da vam kazem sem da je osecaj predivan.
Sto se tice samog intervjua, oni koji su iscitali postove za 2017 i 2018, mi smo prosli kao i oni ..klasicno. Dodjes malo ranije do Ambasade, prijavis se. Kazes samo da imas intervju za useljenicku vizu i onda nisi u redu sa onima sto cekaju za radnu ili turusticku vizu.
Prodjes proceduru skeniranja, recimo kao na aerodromu. Ostavis telefon i sve gedzete koje imas, vodu isto ne mozes da uneses.
Kada izadjete iz prijemne kucice, spustas se do glavne zgrade, tamo se predstavis i dobijes trocifreni broj i ljubazno osoblje te uputi na deo sa stolicama sa leve strane od ulaza. Lepo se smestis odgledas CNN i posle nekog vremena (20-30 minuta) tvoj broj se pojavi na elektronskom displeju(nije ekran) i tvoje putovanje u "bolje sutra" pocinje. :papa:
Dodjes do saltera, nas sluzbenik ti trazi dokumenta koja si poneo, usput ti postavi par klasicnih opustajucih pitanja. Posle prijema dokumenata kaze ti da ce te pozvati ponovo da izvrsis uplatu od 330$ na salteru br 1. Platis kesom ili karticom, moj savet platite u $, kurs je bolji u menjacnici. :;D:
Nakon placanja, sednete i cekate da vas ponovo prozovu, e sada pricate sa konzulom ili sluzbenikom koji je Amerikanac. Pita vas da li pricate engleski, ako je vas odgovor potvrdan, nastavlja sa vama na engleskom. Slicna pitanja kao i sa nasim sluzbenikom. Pita da li je ista adresa u Americi koju ste naveli u formularu. Zatim vam kaze podignete desnu ruku i zakunete se da sve sto ste rekli i napisali u ds-260 je istina. Ostavite otiske prstiju, pozele vam dobrodoslicu i cestitaju.
Znaci ceo proces je veoma jednostavan i opustajuci, nema razloga za tremu ili brigu..
Mali savet, dan ranije se registrujte za potvrdu za intervju, jer na taj nacin birate i DHL ispostavu za prijem dokumenata. Nama su dokumenta stigla postom tj. pasose sa vizama salju DHL-om. :==D:

Eto to je to.
Sta da vam kazem ljudi, sem da pozelim svima da prodju kao sto smo mi prosli i oni pre mene...
Za kraj SRECNO SVIMA NAMA TAMO DALEKO i DA NAM SE SVE ZELJE OSTVARE......OVO JE POCETAK JEDNOG DIVNOG POGLAVLJA U NASIM ZIVOTIMA !!!!!!! MOZDA SE NEGDE I SRETNEMO.

Kokonau
27.04.2018, 20:34
Dragi sapatnici, ja sam od onih pasivnijih forumaša koji crpe informacije, a slabo šta daju za uzvrat, pa vam dugujem bar ovaj izveštaj sa intervjua koji je bio 25.04. :=V:

U principu znate već sve o proceduri, pa tu nemam mnogo šta da dodam.
Jedino na šta bih ukazala novopečenim mladencima je da osim fotografija pripreme i drugi dokaz veze, npr. screenshot prepiski na kojima se vidi datum. Mi smo poneli gomilu fotografija sa najrazličitijih putovanja, i konzul je nasumično vrteo album, zatim se zaustavljao na određenoj slici, pitao tačnu lokaciju i tačan datum putovanja, a zatim tražio u oba naša pasosa pečat koji bi trebalo da se poklopi sa pomenutim informacijama. I onda tako u krug... Tako da, bilo bi lakše da smo imali prepiske sa datumima, skratilo bi nam muke svima. Njima je samo i jedino bitan barem jedan datum koji potvrđuje vašu vezu pre venčanja, a slike nemaju datum...
E da, na kraju nam je samo rekao: Ovo izgleda u redu. Na žalost nismo čuli milozvučne reči: Welcome to America!

Još jedna stvar, ne znam da li je samo trenutno zbog gužvi ili slično, ali rečeno nam je da ne možemo podići pasoše lično, iako smo iz Bg-a i to smo želeli, nego moramo preko DHL-a. Pratili smo naš slučaj online i videli danas da su vize ISSUED. Ali sigurno ćemo ih dobiti tek posle praznika, tako da radovanje odlažemo do daljnjeg, dok ne vidimo crno na belo na zeleno :grin:

Najjači utisak iz ambasade: U jednom trenutku ulazi radnik obezbeđenja, stamena Srbenda, iz dubine duše izvuče sav šlajm iz pluća i fljusne ga u česmu u sred čekaonice gde ljudi i deca piju vodu dok čekaju. Da, odluka o odlasku odavde je bila prava!

nemanjaq
30.04.2018, 20:49
Pozdrav svima,

Naše iskustvo sa intervjua je počelo pristizanjem ispred Ambasade USA u 8:30, kada nam je bilo i zakazano. Javili smo se gospodinu iz obezbeđenja, pronašao nas je na spisku i pustio u prostoriju za sigurnosnu proveru.
U toj prostoriji smo predali sve elektronske uređaje, slušalice, kablove, sitne predmete (npr. grickalica za nokte :grin:), prošli kroz detektor i izašli napolje.

Kratkom šetnjom smo stigli i do Konzularnog odeljenja. Na ulasku je bilo "Dobar dan", dobili smo broj i rečeno nam je da sačekamo da se naš broj pojavi iznad nekog od šaltera.

Prvi korak je bio da predamo dokumentaciju:
1. pozivno pismo
2. potvrda za DS-260 obrazac
3. fotografije (po dve za svakog)
4. originali Izvoda iz MK rođenih i MK venčanih (kopije nisu uzeli)
5. originalna svedočanstva i diploma srednje škole (kopije nisu uzeli, niti diplomu fakulteta ni postdiplomskih)
6. original Uverenja iz MUP
7. zapečaćene koverte sa lekarskog pregleda

Onda smo sačekali 1h, otprilike, i pozvan sam na šalter da platim vize ($330 po osobi). Mi smo imali pripremljene USD sa nekoliko novčanica u rezervi. Tako je, mislim, najpraktičnije. Jednom gospodinu ispred nas nisu mogli da naplate preko kartice, pa je to još jedan od mogućih rizika ako se odlučite za taj način plaćanja. Nije veliki problem, samo morate da odete do najbližeg ili bankomata po želji, čime bespotrebno prolongirate proces. Takođe, za plaćanje u RSD mislim i da je kurs nepovoljniji nego na menjačnicama.

Posle plaćanja, još malo čekanja (oko 20-25 minuta) i pozvani smo svi na šalter za razgovor sa američkim službenikom.
Počinje sa "Do you speak English?" i dalje nastavljamo sa uobičajenim pitanjima "gde radite?", "čime se bavite?", "imate li nekog u USA?", "da li osoba čiju smo adresu dali u DS-260 zna da smo to uradili?" itd. Posle je išla zakletva da su svi uneti podaci tačni, davanje otisaka prstiju (ja sam dao i u ime dece jer najstarije dete ima 13 god).
Na samom kraju "This is all looking fine. Your visas are approved. Congratulations!". :;D:

Nakon razgovora, sačekali smo još desetak minuta. Prozvani smo na onaj prvi šalter gde su nam vratili originalne Izvode i dokumenta iz srednje škole. Dogovorili smo se oko isporuke pasoša (već smo bili registrovani za DHL dostavu) i iz Ambasade smo izašli oko 10:45. Ceo proces je trajao nešto kraće od 2.5h.

Puno uspeha želim svima koji su izvučeni. A svima koji su se prijavili za DV-2019 želim puno sreće!

doE0
16.05.2018, 20:20
Hej vi, dragi ljudi!
Moja supruga i ja smo danas pozeleneli!!! :)

Vec ste mnogo puta citali proceduru ulaska pa se necu zadrzavati na tom delu. Kada smo usli prvo smo dobili broj i pozvali su nas za nekih 15ak minuta, tu smo predali svu dokumentaciju, slike iz razlicitih perioda veze, prepiske... Vec za par minuta su nas pozvali na prvi salter-gde se vrsi placanje i vratili se kako bismo sacekali da nas ponovo pozovu. Tu je usledio poprilicno dug period cekanja, nekih sat i po vremena i pozivaju nas broj! Odlazimo na poslednji "šalter"- to je u sustini mala kancelarija sa dve stolice naspram kojih je staklo i iza njega konzul (da vam budem iskren, nisam ocekivao kancelariju, jer nisam procitao na forumu da je iko imao razgovor sa konzulom unutar iste). Postavio nam je vise pitanja: gde smo se upoznali, kada, koliko dugo smo zajedno, kada smo se uzeli, koliko ljudi je bilo na vencanju, da li imamo rodjake u usa, kod kog prijatelja idemo, da li smo ziveli u inostranstvu...i mislim da je to sve od pitanja. Moram da naglasim da smo se uzeli posle pristizanja maila sa datumom zakazanog intervjua, sto znaci da smo u braku svega manje od mesec i po dana. Nakon toga je usledilo:"Vase vize ce danas biti odobrene, hvala. Pozvace Vas neko od kolega na jedan od saltera." Osmeh oko glave i vracamo se na mesto, nije proslo ni 2min vec su nas pozvali da nam vrate dokumentaciju. Sledi informisanje oko preuzimanja pasosa i izlazak iz ambasade. Sve u svemu, lepo iskustvo...vrlo smo zadovoljni danasnjim danom, svima zelimo isto!!!

Hvala vam svima na informacijama tokom prethodnog perioda i recima podrške! :)

aleksandarzz
26.05.2018, 08:04
E pa društvo, došao i moj red da pišem o iskustvu iz ambasade. Da ne bi ponavljao ono što su drugi ranije pisali, samo ću potvrditi da je baš tako kako je ranije opisivano.
Ko dolazi svojim autom, Karađorđeva ulica je zatvorena, pa ćete morati malo da lutate i tražite parking. Mi smo nekako uspeli da stignemo na vreme, mada su momci iz obezbeđenja rekli da nije strašni ni ako se zakasni.
Od dokumentacije sa spiska su mi vratili odmah potvrdu iz vojnog odseka, a uz diplomu su tražili i svedočanstva. Pretpostavljam da su im trebala zbog datuma izdavanja jer na diplomi nigde ne piše da li sam završio redovno ili vanredno. Dao sam samo potvrde o neosuđivanosti koje se vade u policiji, one iz suda nisu tražili.
Razgovor sa konzulom je trajao nekoliko minuta - Pročitajte naglas izjavu da je sve što ste naveli u DS260 istina (svi koji su stariji od 14.godina čitaju izjavu, mlađi dobiju par nalepnica na poklon), i par minuta ćaskanja. Jeste li živeli van Srbije, ikada putovali u USA, imate li nekog tamo, gde idete, koju ste školu završili, čime se bavite... I na kraju najvažnije - CONRATULATIONS, YOUR VISAS ARE APPROVED:1081:
Stigli smo oko 08:30, završili oko 11:30. Juče su mi javili da su pasoši spremni i da mogu da idem u ambasadu da ih podignem u utorak.
Sad traži prvi povoljan let za New York i :pozz:
PS
Negde sam napisao da mi je interview 25.05. i tako se i vodim u tabeli. Pogrešio sam u kucanju, sve ovo se dešavalo 23.05.