PDA

View Full Version : Affadavit of support

mvp977
15.07.2008, 16:01
Za gradjane BIH , OBAVEZAN I-134 , ili I-864 form , bez izuzetka.

landlord
15.07.2008, 17:51
Ajd molim te malo detaljnije pojasni, zasto zbog cega i cemu sluzi..:)

srdjevic
15.07.2008, 21:07
Da, ako moze neko objasnjenje, bilo bi super (a posebno razlog).... deluje mi malo nelogicno... :(

landlord
16.07.2008, 08:25
I naravno izvor vijesti... ne bi bio los..
tnx

steficacvek
16.07.2008, 09:13
Sta je, valjda misle da nema sanse da nadju 13000 USD :)
U svakom slucaju i mene jako zanima objasnjenje ...

mvp977
16.07.2008, 09:36
upoznao sam momka koji radi za americku ambasadu i malo se raspitao. Pitao je i za neki drugi papir ali su rekli da se iskljucivo ova dva vaze. Nikakav e-mail nece uzimati u obzir. E sad da li su mu to rekli zato sto je to sluzbeni stav a moze se drugacije , to cu jos da se malo raspitam.

steficacvek
16.07.2008, 11:10
Malo je sve konfuzno sad, jel govoris da bosanci MORAJU imati nekoga ko ce garantovati za njih (kao sto ja shvatih iz prvog posta), ili samo da ukoliko imaju nekoga, moraju iskoristiti jednu od ove dvije forme kao garanciju, nista trece (kao sto shvatih iz tvoj posljednjeg posta)? A ako nemaju nikog, da skupljaju novac?
Samo da razjasnimo ...

mvp977
16.07.2008, 18:58
Novac se moze posuditi i vratiti odmah poslije intervjua. Od pocetka pokusavam da dobijem sto tacniju informaciju , i sto se vise raspitujem vise sam uvjeren da se mora imati neka vrsta sponzora . Mozda je praksa bila drukcija ranije ne znam. Samo ne bih volio da mene ili bilo koga drugog odbiju zbog toga sto nije dobio tacnu informaciju. I-134 form moze poslati bilo ko.

Evo dijela teksta sa sajta ambasade , boldiran tekst je vrlo dvosmislen :

Evidence of Support: Form I-864, a contractual affidavit of support, must be submitted for most family-based applicants and employment-based applicants when a relative is the petitioner or has ownership interest in the petitioning business. Other applicants must show evidence that they are not likely to become public charges while in the United States. Applicants chosen through the Diversity Immigrant Visa Program who present an affidavit of support from a sponsor in the U.S., should advise them to use form I-134, not form I-864.

mvp977
16.07.2008, 19:05
P.S.

ono sto sam napisao u prvom postu je rekla jedna konzulica doslovno.

kolja
18.07.2008, 12:09
Proverio sam cisto iz radoznalosti ove navode -imam dosta prijatelja i poznanika iz Sarajeva /Bosne itd -ovaj affidavit of support se trazi samo od ljudi koji putuju za US kod prijatelja ,rodbine itd ali ne kao emigranti -affidavit of support se trazi kao garancija da posetilac u US nece ostati preko vize i nece raditi itd -za GC lottery moze da se upotrebi samo od strane konzularnog sluzbenika kao dodatni zahtev (ako se nema para ili vec neka "veza" u US -porodicna ili prijateljska) ali to retko -to obicno znaci odbijanje vize u sustini jel nesto "skripi " od papira (novca)ili vas konsul nesto "nemirise";znam par slucajeva da su trazili to od ljudi iz Bosne ali su bili u pitanju turisticki odlasci za US pa su cak oni koji su potpisivali affidavit of support davali novcani deposit (navodno 15 000 dolara u jednom slucaju ) da bi njihov rodjak prisustvovao nekom vencanju u US-to je bila garancija da ce "zadrzati non immigrant status dok je u US ";nemoras mnogo da se brines -to ti verovatno nece traziti -spremi pare bice OK ;

landlord
18.07.2008, 12:22
Tnx, kolja za info...

kolja
18.07.2008, 21:35
applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, before you can be issued a visa, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the U.S. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support, Form I-134 from a relative or friend residing in the U.S. and/or an offer of employment from an employer in the U.S;:rolleyes:)naravno kao sto sam napomenuo u predjasnjem postu konsul (i samo on !!) moze da zahteva i dodtni dokaz o materijalnom stanju (moze da posumnja da je novac posudjen za tu priliku -odnosno stavljen u banku par dana pre intevjua itd );

landlord
19.08.2008, 20:37
Jedno iskustvo od ranije:

I-134 treba samo tebi i ti treba da ga imas kod sebe kao dokaz kada budes isao u ambasadu na razgovor.
Prilozices ga sa ostalim dokumentima koje si vec spremio.
Naravno da treba da se overi taj obrazac kod njihovog notara.
Svaki I-134 ima svoj rok trajanja tj do kada ti vazi.
To do kada ti vazi se popunjava kod notara npr. moj vazi do 11 marta 2011 godine.

Sto se tice tog novog obrasca nisam upoznat sa njim.
Kada sam ja popunjavao za sebe obrazac moj brat je otisao kod notara i rekao mu sta mu treba te mu je ovaj ispunio
obrazac I-134.Mozda se nesto promenilo ne znam ali do sada ko god je nosio I-134 nije mu stavljena primedba da treba novi da nabavi.
Ti proveri sa svojom vezom u USA on bi verovatno trebao da zna vise od nas ili pozovi ambasadu i pitaj njih.

landlord
20.08.2008, 21:10
Da ne bi otvarao novu temu, slicna je tematika pa cu ovdje postaviti pitanje i dati par informacija u vezi sa ovom vaznom tematikom :)
Prvo mali uvod.

Evidence of support:
Dakle, da bi usli u USA moramo imati bar jednu od slijedece tri stvari:
1) formular o kojem smo ovde govorili I-134 koji nam ispuni neko ko je u USA u kojem garantuje za nas, trebalo bi da posalje i svoja godisnja primanja, I/ILI

2) Ponudu za posao u USA, trebalo bi da je napisana na memorandumu firme (company's letterhead) i da je ovjerena, I/ILI

3) Vlastita sredstva (Novac na bankovnom racunu, nekretnine tipa stan vikendica i sl...)
Iznos novca koji je potreban na racunu je:
za 1 osobu: 10.400 $
za 2 osobe: 14.000 $
za 3 osobe: 17.600 $
za 4 osobe: 22.200 $

ovo su minimumi koje oni traze.

Mene interesuje sta oni u ambasadi uvazavaju kao dokaz o posjedovanju nekretnine? Koji je to papir koji bi im rekao koliko vrijedi nekretnina i sl?
Mi kada smo kupili stan i trebali platiti porez, izasla je komisija i procijenila nekretninu. Ali smo taj papir dostavili u sud kada smo platili porez. Jel potrebno da ponovo placamo komisiju ili se moze doci do tog papira na neki nacin?
Nadam se da ovo interesuje jos neke na forumu.
Tnx.

xeg
20.08.2008, 21:35
Ako smem ja bih nesto da dodam:rolleyes:
(sada ti kazes: Oooo neee, opet ovaj:eek:)
Ako se ide na novac kao podrsku gleda se Poverty Guidelines (http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1327.html) kolona 125%, kolona 100% vazi za AoS kada aktivni pripadnik US Army sponzorise supruznika ili decu (pise pri dnu) - prema tome za nas su iznosi sledeci:

za 1 osobu: 13.000 $
za 2 osobe: 17.500 $
za 3 osobe: 22.000 $
za 4 osobe: 26.500 $
...

landlord
20.08.2008, 21:48
Uh tacno je..
nisam imao zivaca da trazim sta je ta kolona 125...

wingreen
21.08.2008, 14:42
Znaci da kopamo i rukama i nogama da nadjemo nekog tamo...:D

landlord
21.08.2008, 14:46
Obavezno,

to uz neka minimalna sredstva na knjizici znaci jako jako puno..
Bar nekog prijatelja probaj da nadjes.. Bilo sta..

wingreen
21.08.2008, 15:54
Ma valjda cemo naci nekoga, samo da prodjemo intervju i dobijemo vize onda ce biti realnije da se trazi neko....

landlord
21.08.2008, 15:58
Pazi bojim se da nisi razumjela..

Prije intervjua moras da obezbjedis Affadavit of support.. u tom ei jeste fora.
Ne bi bilo lose da se raspitas za adresu na koju mozes tamo primiti GC i SSN. Jer ce te i to pitati na intervjuu. Mada za ovu adresu, to mozes dati i prilikom ulaska u zemlju (POE - Point of entry).

Olivera
22.08.2008, 14:06
a dali Evidence of support mora da bude na formi I-134 ili koze da bude e-mil ili
pismo poslato aplikantu ili direktno u ambasadi?
Ako mora da bude form I-134, dali to znaci obaveznu zaverku kod US notara?

xeg
22.08.2008, 14:23
Dok ti neko ne da odgovor u koji je siguran evo I-134 obrasca i USCIS uputstva za njega.
I-134 (http://www.uscis.gov/files/form/i-134.pdf)

Veronika
22.08.2008, 14:36
a dali Evidence of support mora da bude na formi I-134 ili koze da bude e-mil ili
pismo poslato aplikantu ili direktno u ambasadi?
Ako mora da bude form I-134, dali to znaci obaveznu zaverku kod US notara?

Lijep pozdrav !

Da sam na tvom mjestu nazvala bih ambasadu , oni najbolje znaju šta traže .
Možda se je nešto i promjenilo , znaju oni često od jeseni ili nakon nove godine uvesti neke promjene .

wingreen
22.08.2008, 14:41
Landlord u pravu si,znam za to, malo sam....prebacila...:o

mvp977
22.08.2008, 20:39
Da li neko eventualno zna koliko kosta osobu koja salje I-134 , jer kako nemam nikog moracu prijatelje prijateljevih prijatelja da molim da mi posalju.

xeg
26.08.2008, 01:34
Ne znam koliko kosta overa i administrativni troskovi oko I-134 ali tvoj sponzor mora da prikaze prihode za zadnje 3 godine i njihovim prosekom mora da pokrije 125% U.S. poverty level-a za onaj broj osoba koje on izdrzava + ti ili vi (ako vas ide vise). On treba time da garantuje da 3 godine neces da padnes na socijalnu pomoc, ako njegovi prihodi ne dostizu dovoljnu cifru on moze da nadje kosponzora.
Neka me neko ispravi/dopuni gde treba.

steficacvek
26.08.2008, 11:04
a koji dokument onda treba ako nadje kosponzora? ili samo da nama posalju 2 odvojena Affadavit-a, pa onda ta dva ovdje nosimo na intervju?

xeg
26.08.2008, 11:25
a koji dokument onda treba ako nadje kosponzora? ili samo da nama posalju 2 odvojena Affadavit-a, pa onda ta dva ovdje nosimo na intervju?

To za kosponzora je sigurno ali detalje ne znam jer mi nemamo ni 1 ko bi nam poslao I-134 a tek 2:rolleyes:

landlord
26.08.2008, 11:38
Ja imam tetku u USA i imam komsije.. koji su otisli tamo.. ali mi je toliko blam da ljude pitam da mi posalju taj obrazac.. da je to neopisivo..

steficacvek
26.08.2008, 11:45
Hvala Xeg! To je jako korisna informacija!

Ja imam tetku u USA i imam komsije.. koji su otisli tamo.. ali mi je toliko blam da ljude pitam da mi posalju taj obrazac.. da je to neopisivo..

Zasto ti je toliki blam? Pa kad objasnis situaciju, sigurno ce ljudima biti drago da ti pomognu. Nije da ce te morati izdrzavati tamo.
Inace, jedan moj poznanik je tako prije 2 godine isao, nije znao nikoga i onda je slucajno preko nekih nasih sajtova upoznao jednu zenu i zamolio je da mu pomogne. Ona mu poslala papire, on otisao bez problema, i sve se super zavrsilo. A nikad prije toga se nisu ni sreli ni upoznali ... Tako da, samo naprijed i nema blama! :)

wingreen
26.08.2008, 11:59
Pa da, ima jos dobrih ljudi:)

steficacvek
26.08.2008, 13:57
Ma naravno da ima. Ipak su svi nasi ljudi na ovaj ili onaj nacin bili u istoj situaciji i sigurno znaju koliko znaci i najmanja pomoc kad na taj nacin mjenjas zivot.

wingreen
26.08.2008, 14:46
Slazem se sa tobom , zato sam negde i rekla da ne treba ljude generalizovati, mislim ne treba izbegavati nase po svaku cenu, kao i svuda, ima dobrih i manje dobrih ljudi...:)

Veronika
26.08.2008, 15:23
I ja se slažem da ima dobrih i susretljivih ljudi al isto tako razumijem lanloada .
Ne reagiraju svi ljudi jednako ,tako da vrlo lako postoji mogućnost da ti netko na koga najviše računaš ne pomogne ,a neki stranac koga prvi put vidiš ti pomogne .To je vrlo čest slučaj .
A postoji i mogućnost da će biti dovoljno samo garantno pismo gdje ti ljudi u usa samo napišu da ćeš biti kod njih dok se ne snađeš . Ipak je to jednostavnije i lakše nego form I -134 gdje ljudi javno trebaju napisati koliki su im prihodi .

landlord
26.08.2008, 15:29
Znas li slucajno kako bi to garantno pismo trebalo izgledati?
Jel to treba negdje ovjeriti i sl?

Veronika
26.08.2008, 16:11
Ovako ,znam kako izgleda garantno pismo jer mi je prijateljica poslala iz Usa ,jer sam trebala doći na doček tamo,al ipak nisam otišla jer su nam došli gosti pa smo nakraju tu ostali.Tako imam kraj sebe to garantno.Inače frendica je amerik. i odvjetnica ,tako da je sigurno ispravno.
A 4 ,bjeli papir , istipkan , (na engle.)
Na lijevi ,gornji kut -adresa ambasade ,a na desnom datum kad piše.

Oslovljava se u naslovu konzulu

Taj garant sepredstavi ,ime ,prezime , adresu u usa i da je američki državljanin.
Tada napiše da ovo pismo piše kao zahtijev za ime i prezime te osobe , objasni šta ste si ,npr prijatelji ,rod itd ...
Garant piše gdje i šta radi (jedna rečenica ,čisto d aspomene da radi )
Vjerojatno treba opisati situaciju (GC dobitnik ) i da ćeš biti kod njih neko vrijeme (gdje ćeš imati smještaj i hranu ) dok se ne snađeš ...(nađeš posao itd.)
Zahvali se

Ručni potpis

i opet natipkana ime i prezime i
adresa garanta

To je to, misljenja sma da je dovoljno ,to nikom nebi trebalo biti teško ,a i ne zazire im se u prihode

landlord
26.08.2008, 16:19
ej, puno hvala.. ovo mi je lakse traziti od ljudi.. nego da moraju pisati kolika su im primanja i sl.

xeg
26.08.2008, 23:33
...
Zahvali se

Ručni potpis

i opet natipkana ime i prezime i
adresa garanta
...

...
i cek na $1K, da ne bude suva koverta, k'o pasulj bez mesa:D

Ja se samo nadam da nam cika konzul bude lepo raspolozen na dan intervjua, ako vidim da mu nesto nije potaman ja odmah odlazem susret;)

moni
27.08.2008, 00:18
Mislim da ipak treba I 134. Zasto su ga onda postavili na sajt. Ali mozes da garantujes i parama. Pozajmis za potvrdu iz banke, da prikazes konzulu. Po dobijanju vize vec imas nesto da prodas.Svakako ti trebaju pare za pocetak.

landlord
29.08.2008, 09:33
Ako smem ja bih nesto da dodam:rolleyes:
(sada ti kazes: Oooo neee, opet ovaj:eek:)
Ako se ide na novac kao podrsku gleda se Poverty Guidelines (http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1327.html) kolona 125%, kolona 100% vazi za AoS kada aktivni pripadnik US Army sponzorise supruznika ili decu (pise pri dnu) - prema tome za nas su iznosi sledeci:

za 1 osobu: 13.000 $
za 2 osobe: 17.500 $
za 3 osobe: 22.000 $
za 4 osobe: 26.500 $
...

Mislim da nisi u pravu sto se ovoga tice.. :)
Gleda se kolona 100 %..

evo pogledaj ovo :

In the following link, last question, you can see that for I-134, you should use 100% of the poverty line.

http://travel.state.gov/visa/immigra...82.html#income

And in the following link in "Other Immigrant Categories - When an I-134 May be Needed" question, you can see that for DV cases, you should use I-134

http://travel.state.gov/pdf/I-864GenInfo-FAQ-Final.pdf

Now combine the abovementioned two and we conclude that for DV cases, we use I-134 which requires funds of 100% of the poverty line.

:) heheh

xeg
29.08.2008, 10:39
Hehehe, to mi prenosis moj razgovor odavde (http://boards.immigration.com/showthread.php?p=1952728#post1952728)
Nisi lepo iskopirao prvi link koji je postovao mak1z:p
Nismo to jos 100% dokazali, zvao sam jutros ambasadu da ih pitam ali rade od 8:30. I nama to odgovara ali i ti stajes na njegovu stranu i podrzavas stav:
Na osnovu onoga zakljucujemo ovo iako nigde ne pise da je to tako:)

landlord
29.08.2008, 10:53
ma ne podrzavam njegov stav, nego te malo zezam..

Vise si na onom forumu nego ovde sa nama..:(

xeg
29.08.2008, 11:01
Ma kakvi, tamo pokusavam da pohvatam jos po neko iskustvo a znas da sta god korisno nadjem prenosim ovde. Tamo imam samo par postova i jedino sam tebe tamo uvrstio u prijatelje a ti krenuo da me pljujes ovde:(
Dobro dobro, nema veze:p

srdjevic
02.09.2008, 08:37
Ej, pa nije fora! Ja otvorio ovaj forum da radi i vikendom, a vi se pljujete po drugim forumima. Ajd malo ovde, da imam šta da moderišem. :D

xeg
02.09.2008, 09:01
Ma o kome ti to???
landlord i ja smo ti http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/drunk-1.gif
pa vidis da smo najveci brbljivci:D:D:D

landlord
02.09.2008, 09:12
Pazi ti ovog srdjevica, on bi da nas zavadi.. dodje jednom mjesecno na forum i odmah tako..
e pa nece moci..

:)

xeg
02.09.2008, 09:24
Hehehe... bas dodje jednom mesecno, mozda ga zato zenske bolje poznaju od nas:p
(sad kao nas dvojica malo njega;))

srdjevic
02.09.2008, 09:32
Vi to uz jutarnju, a? :D

Ma da, nije me bilo jedno vreme, imao sam gužvanjac na poslu naaaaajgori. *to je najgore, sve vreme sam za kompom, a ni RSS nisam vremena imao da čitam. Sad sam sve lepo pročitao (počeo sam tamo oko 9 :cool: ), negde sam omašio jer ne videh da ima već, a sad će vidim kako da se ponovimo malo. Neki predlog? :)

Uh, mogo bih leć'... :eek:

xeg
02.09.2008, 09:35
...a sad će vidim kako da se ponovimo malo. Neki predlog? :)

Paaa... mogao bi da nam pustis po $100 pa nek svako kupi sta hocehttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/thumbsup.gif

srdjevic
02.09.2008, 09:37
Članovi: 159

Pa ti si lud... :D

xeg
02.09.2008, 09:49
Aktivni korisnici: 53

Ajdeee... pa i nije tako strasno:D
Znas li kojom bi se brzinom onda te dve cifre izjednacile:D

srdjevic
02.09.2008, 09:51
stravična marketinška taktika, nema šta. prešišali bismo i ES i B92 i sve... :D a ja? rikn'o bi načisto! :)

xeg
02.09.2008, 10:42
Evo novog infoa, od pre par minuta, direkt iz USA Ambasade u Bgd-u:

- Konzul je onaj koji finalno odredjuje da li ce nego od DV dobitnika dobiti GC ili ne. Ako on kaze NE ni $1.000.000 ni ne znam kakve garancije nece pomoci.

- Ako kaze DA, moze se proci i SAMO sa stampanim mailom (mislim da je to Srdjevic pricao) gde se neko nudi da vam pomogne u prvom periodu.

- Poverty Guidelines tabela se NE ODNOSI NA DV i zato to nigde nije naznaceno. Ukoliko konzul odluci da neko moze da ide ali bi ipak voleo da vidi neki iznos na racunu ili potvrdu o nekretnini on ce to reci i dati rok da mu se donese.

Veronika
02.09.2008, 13:05
Eto , opet se sve vrti oko sreće :cool:

steficacvek
02.09.2008, 13:48
hvala ti puno Xeg, jako dobre informacije!

Veronika
03.09.2008, 18:18
Evo upavo sam pročitala sta mi treba za intervju (dobila sam jos u prvoj kuverti )

Required Documents :

1.Birth certificates
2.Police certificates
3.Passport
4.Deportation papers
5.Court and prison records
5.Military records
6.Marriage certificates
7.Termination of prior marriages
8.Translations
9.Evidence of required education or work experience

nigdje se ne spominje I -134

steficacvek
06.09.2008, 19:22
evo sta pise u dokumentu koji sam dobila u prvoj koverti a u zaglavlju je Ambasada SAD u Sarajevu:

Following item is required for all visa types (including family based visas and diversity visas):
Evidence of support: Your petitioning relative in the US must complete Form I-864, Affidavit of Support (and, if applicable, form I-864a, Contract between Sponsor and Household member) on your behalf and provide supporting evidence proving that you and members of your family who immigrate to US are not likely to become public charges in the US.

Ja sam sad poprilicno zbunjena opet... Najbolje zvati ambasadu i pitati u svakom slucaju. Ne vjerujem da se uslovu u Beogradu i Sarajevu razlikuju bas tako.

Seekimo
06.09.2008, 22:38
Moji prijatelji koji su izvuceni pre jedno tri godine nisu nosili nikakav Affidavit na intervju i nisu im ni trazili,cak su otisli bez lekarskog pa su im u ambasadi rekli da odu da to obave i da donesu,takodje tada nisu imali ni tacno zakazan intervju vec su u dogovoru sa Ambasadom odredili datum i vreme,tada je bilo tako a sada evo zakazuju.
Inace na samom intervjuu nista narocito nisu ih pitali sasvim par obicih pitanja(kurtoaznih)i bili su maksimalno ljubazni.Sve se ovo desavalo u Beogradu,izgleda da ipak ima razlike u odnosu na BiH,mada je to malo neshvatljivo

kolja
07.09.2008, 13:51
videli da nema zezanja sa nama ovde u Srbiji

stizeljeto
12.09.2008, 11:25
Evo ovo je odgovor od Americke ambasade u Skopju na pitanje dali mi treba Affidavit of Support s obzirom da ga nema u popisu dokumenata:

Treba. Formular je I-134 I takse 1040 za 2007 od sponzora.

Tako da oni koji idu u Skopje u ambasadu trebaju I-134, a za ostale ambasade najbolje da iim se javite i provjerite.

landlord
12.09.2008, 11:59
Evo ovo je odgovor od Americke ambasade u Skopju na pitanje dali mi treba Affidavit of Support s obzirom da ga nema u popisu dokumenata:

Tako da oni koji idu u Skopje u ambasadu trebaju I-134, a za ostale ambasade najbolje da iim se javite i provjerite.

Kakve takse izvini 1040? Ko to placa? Sponzor? Gdje se placa? aaa Poludicu...

stizeljeto
12.09.2008, 12:15
Pa guglala sam ga i nasla da je Form 1040 = U.S. Individual Income Tax Return.

Ova je u ambasadi, izgleda, krivo napisala taksa umjesto porez. Ovo je Oliverino objasnjenje:

Ja sam danas zvala US Embassy u Skoplju i ljubazna sluzbenica mi je rekla da ukoliko se nosi I-134 form, najsigurnije je da bude dopunjena sa formularom Tax 10/40 za zadnju godinu, kao potvrda o verodostojnosti informacija koje su navedene u I-134.

zed
12.09.2008, 12:39
ovde vlada prava zbrka i to izgleda zbog razlicitih informacija koje se salju iz KCC-a u zemlje bivse jugoslavije..
Za Bosnu i Makedoniju se ocigledno traze dokazi o imovinskom stanju dok na uputstvima koja se salju u Srbiju nema ni reci o tome.. bar ja nisam nista nasao!!?

znaci.. svako da prati uputstva iz svoje koverte i nema frke :)

mvp977
12.09.2008, 13:19
Ako neko zna nekog ko moze da mi posalje Aff. of support , bio bih zahvalan , i naravno platio toj osobi. Ja definitivno nemam nikog u USA , naravno raspitujem se na milion strana , molim , valjda ce neko da se smiluje. Nikako ne mogu da objasnim da ne mislim nikom biti na grbaci. Ako ne nadjem idem samo sa potvrdom o novcu pa sta bude bude.
Sta mislite moze li da pomogne sto sam boravio u USA , radio i vratio se? Mislim, mogao sam da ostanem ilegalno.

landlord
12.09.2008, 13:24
Koliko placas?

Ma salim se.. pa ako imas dovoljno novaca.. nema potrebe da ti neko salje.. aff of support..

ja imam tetku ali mi je bilo beze da je cimam da mi to salje.. Stvarno mi je blam.. da je pitam..
Tako da sam odlucio da ponesem.. izvod iz banke (koji nije dovoljan tj. nemam dovoljno sredstava na njemu), i ponijet cu izvod o vrijednosti stana koji imam..
Tako da se nadam da ce to biti dovoljno.. a i nikoga ne cimam i netrazim uslugu..

kolja
12.09.2008, 14:25
ajd da ponovim moj post od ranije :stvarno mislim da "cackate mecku " sa tim affidavitom -kao sto sam naveo vec pre nije me mrzelo da pozovem drugare is Bosne koji su u USA (dobili GC lutriju) -zvao sam i prijatelje iz HR za svaki slucaj -svuda isti odgovor -ko je imao poneo je -ko ga nije imao nosio je potvrdu iz banke -ko i to nije imao CUTAO je ko riba -ako ga ne pitaju za to nema potrebe da se sam isprsi a ako ga pitaju uvek ce mu dati vremena da to "izburgija ";sve zavisi od konzula (citiram xeg -a); ako oce da vas pusti onda nema frke ako nece onda ce da trazi sve po "spisku" ; sanse su da nece to ni pomenuti ;nasi ljudi koji rade po US ambasadama isto nagadjaju kao i mi -oni absolutno nemaju nikakav "level of executive decision "u ambasadi -samo rade kao salterski sluzbenici (sortiraju dokumenta)-nemaju ni informaciju niti znaju kojim ce "putem" ici konsul (on ne j++e zivu silu u vojnickom zargonu receno -njegova je komanda izvrsna );Konsul odredjuje proceduru u skladu sa nekoliko parametara -recimo u dogovoru sa ambasadorom -tu se uklapa prica da li je Srbija zemlja gde treba na pr. graditi poz. kontakte i uticaj (da li US moze sebi da dopusti losu propagandu protiv sebe -morate da priznate da su odnosi SRB-USA zategnuti "ko bubanj" ) ;takodje puno znaci "statistika" u vezi ljudi s ovih prostora (koliko su uspesni u USA -da li su prekoracivali vize na pr. da li su na wellfare-u i zbog cega ,da li su umesani u organizovani kriminal itd.) ;postoje i "pravilnici" koji se prave od zemlje do zemlje u zavisnosti od situacije (kriminal/korupcija/mogusnost nabavljanja laznih diploma i dokumenata /Terorizam itd)koji odlucuju kako ce gradjani neke zemlje biti tretirani u celom procesu -nije isto biti iz recimo IRSKE I IRANA i dobiti GC na lutriji ;IRANCA ce mozda da kontrolisu i mesec dana pre nego sto dobije vizu (ako je i dobije uopste) a IRAC ce je dobiti isti dan i verovatno se zapiti sa konzulom to isto vece u nekom pabu posle radnog vremena ; Na zalost i Bosna (za koju mi je posebno zao ) i Makedonija su bile popriste gradjanskog rata i "stranih" uticaja itd . tako da to moze da bude razlog nekog uslovno receno ostrijeg pristupa za izdavanje viza u cijem sklopu treba i posmatrati (moguce)trazenje affidavita od strane konzula ;za poredjenje cu navesti primer kako se vadila US viza do recimo kasnih 80-tih u (tadasnjoj )SFRJ odnosno BGD-u - kome je bilo "mrsko" da ceka pred US amabsadom (citaj bio lenj) mogao je da ode do putnika na Terazijama i da im ostavi pasos i popuni formular za vizu (turisticku jel do 90 dana ) plati nesto vise para -recimo mozda 30% vise i dobije US vizu za par dana na tom istom salteru (PUTNIK je tad bio jedna od najvecih ako ne i najveca turisticka firma u staroj JUGI); od mojih drugara koji su putovali tad za USA retko je ko video kako izgleda US ambasada iznutra ;Meksicku vizu je mislim izdavao nas SUP (Ljermontova /BG) na pr.

neky
12.09.2008, 14:29
Daj broj tetke, ako je tebe blam zvacu ja za tebe, covece ne igraj se sa zivotom.
A sto se tice para mozes da pozajmis od nekih rodjaka( ili prijatelja ili...) pa da stavis na racun da ti budu tu kad budes isao na interviju.
Posle prodas auto, komp... pa imas sta da poneses.
Napravis Garage shop, tako cemo i mi.

stizeljeto
12.09.2008, 17:03
ovde vlada prava zbrka i to izgleda zbog razlicitih informacija koje se salju iz KCC-a u zemlje bivse jugoslavije..
Za Bosnu i Makedoniju se ocigledno traze dokazi o imovinskom stanju dok na uputstvima koja se salju u Srbiju nema ni reci o tome.. bar ja nisam nista nasao!!?

znaci.. svako da prati uputstva iz svoje koverte i nema frke :)

Zed, ni ja nemam ni u prvoj ni u drugoj koverti medu spiskom dokumenata Affidavit. Medutim, sluzbenica iz ambasade mi je rekla da treba, ne samo Affidavit, nego i Form 1040.

Stvarno ne znam dali se radi o pojedinacnim ambasadama. Ja ovdje sve moram prevodit, dok u Hrvatskoj ne treba ni prevodit dokumente (neke ili sve, mislim da je Veronika spomenula)

Gringo
12.09.2008, 19:57
I kod mene se u papirima u prvoj koverti (i to u onom famoznom dokumentu iz ambasade u SA) spominje Aff of Support kao jedan od obaveznih dokumenata. Ja sam nekad ranije vec skinuo taj obrazac i cini mi se da se u njemu trazi da se prilozi to nekakvo uvjerenje o placenom porezu, vjerovatno taj 1040, a i uz sam obrazac dolazi uz desetak stranica uputstva za njegovo popunjavanje.

Gringo
12.09.2008, 19:58
I kod mene se u papirima u prvoj koverti (i to u onom famoznom dokumentu iz ambasade u SA) spominje Aff of Support kao jedan od obaveznih dokumenata. Ja sam nekad ranije vec skinuo taj obrazac i cini mi se da se u njemu trazi da se prilozi to nekakvo uvjerenje o placenom porezu, vjerovatno taj 1040, a i uz sam obrazac dolazi desetak stranica uputstva za njegovo popunjavanje.

kolja
12.09.2008, 20:16
kod mene nema nista o affidavit-u ni u prvom ni u drugom pismu (dobili ga danas ) + Mi smo (ja i zena) vec bili u ambasadi -zbog mog "ubacivanja" u proces- napomenuo sam ("nasem" ) slubeniku da imamo bankovni racun nasta on absolutno nije reagovao ni u smislu da nam je to jedan od dokaza o nasoj vezi i da bi mogao da nam koristi ni da nam to treba kao dokaz kako ce mo da se izdrzavamo kad stignemo u USA -vise puta nam je napomenuo koje papire treba da spremimo -zajedno i affidavit uopste nije spomenuo ;mislim da treba mogao je da nam kaze i prvi put tokom razgovra preko telefona i posle u ambasadi gde smo bili oko sat vremena i pricali dva puta sa njim ;sto se tice BEOGRADA/SRBIJE 100% sam uveren da to moze da trazi samo konzul i to samo naknadno i da to nije deo neke redovne procedure nego neki naknadni uslov koji zavisi od kojecega (vec sam ostavio komentar oko toga pa da se ne ponavljam)

kolja
12.09.2008, 20:22
e da zaboravih -kontaktirao sam par prijatelja u Hrvatskoj i zamolio da se raspitaju za AFFIDAVIT of support da li je trazen nekome ili mozda u ambasadi traze za GC lutriju -odgovor je veliko NE -niti se trazi niti oni koji su dobijali GC zadnjih 4-5 godina su to morali da priloze (osim ako su sami to donosili na intervju -ali BAR JEDNA OSOBA KOJA GA JE IMALA NIJE BILA i pitana od strane konzula da taj papir i pokaze) ;mozda ne bi bilo lose da se se svi koji mozete prebacite za HR ili SRBIJU

Seekimo
13.09.2008, 10:41
Tako je Kolja nije mi jasno zasto vi u Makedoniji trcite pred rudu, a i vi iz BiH,zovete ambasadu i po pet puta pitate jedno te isto :Da li nam treba Affidavit,pa da li treba,pa da li treba.......Na taj nacin ih samo lepo terate da ga i traze,NEMA GA U PAPIRIMA,i tako im recite na intervjuu.
Uspravite se,odlucno i sa dostojanstvom pravo na intervju

kolja
13.09.2008, 13:04
hvala -ja iz nekog licnog zivotnog iskustva kad god sam trcao pred rudu "trcao sam dva puta" -da ne kazem nesto gore -mislim da je doslo i do neke vrste problema komunikacije -kad zovete nekog u ambasadi i pitate konkretno za recimo AFFIDAVIT on ce prvo pomisliti da vama treba TA informacija jer se spremate da nekog zamolite za AFFIDAVIT i shodno tome ce vam sluzbenik ambasade "servirati" TU pricu (znaci ima da istrese sve u vezi toga sto zna -ipak su oni trenirani da tako postupaju -human answering machine -mozda nece dobro ni shvatiti sta ste pitali -cuce samo ono AFFIDAVIT i bice -aha! -i istrese sve "po spisku" sad da li ste pitali informativno -da li ste dobili GC lutiju ili ne -da li trazite non immigrant vizu njih bas zabole -to nije samo problem sa USA ambsadom nego sa svakom ustanovom koju kontaktirate telefonom i tako dobijate info -sasvim je druga prica kad odete negde i pricate sa zivim covekom -verujte mi na rec kad kazem da u 99% slucajeva nisam mogao da obavim ni jedan posao "preko telefona " (ovde u Srbiji)nego sam morao na kraju da se hvatam za revere "u zivo " sa istim tim sluzbniom(com) za bilo sta (osguranje ,banka ; oceva penzija ; kirija -infostan itd.) tako da cisto sumnjam da je US ambasada izuzetak prvo po tome sto se razgovara sa "nasima"( iskljucivo )a ne sa "glavnom facom "-konzulom jelte -tako da tu vec dolazi do te famozne "komunikacijkse distorzije" ;SEEKEMO odlican savet !!!znaci samo opusteno i ako krene nesto ovo ono molim lepo gde to pise (izvadite 2 pismo ) da treba AAFIDAVIT ako imamo recun,imovinu itd.

zokipoki76
13.09.2008, 13:12
zdravo kolja kako si sta ima novo?ce3kas intervju?
imas li garanciju od prijaqtelja?kolika treba da bide garancvija?pozdrav zokipoki76

kolja
13.09.2008, 14:49
nema nista novo hvala na pitanju -cekamo intervju -nadamo se najboljem ali i neocekujemo bog zna sta -ako daju daju ako ne ....sta da se radi zivot ide dalje -mi licno nemao sponzora uzdamo se u bankovni racun koji ce valjda biti dovoljan (ja i zena smo intenzivno sakupljali novac za kupovinu stana -zadnjih recimo 3 godine ) - to trebalo da bude i vise nego sto traze ;papiri su spremljeni -lekarski smo odradili bez 2. pisma pre nedelju dana ;

steficacvek
13.09.2008, 16:56
eh ... mi koji smo dobili drugi dokument gdje pise da je Affadavit potreban za sve imigrantske vize ukljucujuci DV ostajemo bez argumenata ...
vidjecemo kako ce proci prvi intervjui, opet je besmisleno sad nagadjati i sekirati se

steficacvek
14.09.2008, 15:51
nesto danas razmisljam ... kad smo jednom pricali o adresi na kojoj cemo biti u USA, receno je da se adresa na koji trebaju slati GC i SSN moze dati i sluzbeniku na aerodromu prilikom ulaska u zemlju, cak i ako si u papirima prethodno napisao n/a ili neku drugu. sta npr. ako ti neko posalje affadavit kao garanciju prilikom razgovora, i od razgovora sa konzulom pa do odlaska prodje nekoliko mjeseci. mozes li se i dalje predomisliti za adresu dok ne udjes u USA ili bas moras ici na onu adresu koja je ukazana u affadavitu i kod tih ljudi koji su ti je poslali?

Gringo
14.09.2008, 17:53
Da i ja pokusam da pomognem- koliko sam shvatio citajuci relevantne autore koji su se bavili ovim problemom (:D), adresu na koju ti stize GC zaista mozes dati i pri ulasku u SAD, na aerodromu, i ona ne mora biti adresa davaoca Affidavita. Aff of Support njima sluzi kao garancija da tih prvih nekoliko godina neces traziti socijalu, a i ako je zatrazis oni ce te uputiti na davaoca Affidavita. Nesto kao kod ziranata za kredite:p:p

steficacvek
14.09.2008, 18:18
korisne nove informacije :)
hvala Gringo ...

Zana
14.09.2008, 22:22
Pazi sad - bez obzira sta si potpisao, onog trenutka kada dobijes zelenu kartu ne moze niko da ti zabrani da apliciras za pomoc na koju imas pravo. To bi ovde bilo protivzakonito - socijalna pomoc kao kategorija nisam cula da postoji bar ne u definiciji kako se to radi tamo. To smo i mi potpisali ali zato sto pretpostavljam to pokazuje tvoje namere da ozbiljno nameravas da normalno zivis u USA. Svako ima pravo da konkurise za unemployment benefits ako posle minimum 6 meseci rada u firmi ostane bez posla (ja sam to uradila i dobila sam pozitivan odgovor - druga stvar je sto sam pocela da radim posle nedelju dana i prakticno ponistila resenje o nezaposlenosti) tako da taj potpis nije imao veze ni sa cim). Drugo, ako ispunjavas uslove za Section 8 niko ne moze da se pozove na bilo kakav potpis. E sad sa logicne strane - ako bilo ko dolazi ovde sa namerom da zivi na taj nacin (bez posla, od government benefits), onda bolje da ne dolazi. Ovo nije socijalna zemlja - od tih para se ne zivi (nije ovo Svedska ili Austrija). Dakle ja zaista verujem da ziveti tako nije poenta dolaska ovamo. Dobro je znati da imas pravo na to za ne daj Boze ali... od toga nema 'leba ovde. Poz Zana

Gringo
15.09.2008, 08:58
Uz sve podatke koje davalac Affidavita unosi u obrazac, potpisuje izmedju ostalog i sljedece:

"This affidavit is made by me for the purpose of assuring the U.S. Government that the person(s) named initem (3) will not become a public charge in the United States.
I am willing and able to receive, maintain and support the person(s) named in item 3. That I am ready and willing todeposit a bond, if necessary, to guarantee that such person(s) will not become a public charge during his or her stay in theUnited States, or to guarantee that the above named person(s) will maintain his or her nonimmigrant status, if admitted temporarilyand will depart prior to the expiration of his or her authorized stay in the United States.
I understand this affidavit will be binding upon me for a period of three (3) years after entry of the person(s) named initem (3) and that the information and documentation provided by me may be made available to the Secretary of Health and HumanServices and the Secretary of Agriculture, who may make it available to a public assistance agency."

Kompletan obrazac se nalazi na
http://www.uscis.gov/files/form/I-134.pdf

Zana
15.09.2008, 09:27
Eto nije da nesto sad tupim... ali sebe smatram jako dobro upucenom u razno razne zakone i propise te evo korisnih podataka ispod sta znaci "public charge" sa posebnim naglaskom na 'bold". Napomena: slobodan prevod za public charge je da na duzi period zaglavis u zatvoru ili "ludari' (laksi mentalni bolesnici nisu bolnicama znaci radi se o tezim slucajevima), SSI ne mozes ni da dobijes za tri godine jer neces ni platiti dovoljno u fond da bi "sakupljao" novce. Dakle:

Definition of Public Charge
The proposed rule, which was drafted after an extensive interagency process with benefit-granting agencies, defines “public charge” to mean an alien who has become (for deportation purposes) or is likely to become (for admission or adjustment of status purposes) “primarily dependent on the government for subsistence, as demonstrated by either the receipt of public cash assistance for income maintenance, or institutionalization for long-term care at government expense.” This definition alone, however, cannot be used to determine if an alien is a public charge --other issues must be considered, as specified below.
The Immigration and Naturalization Service (INS) is implementing this definition of public charge immediately through field guidance discussing the definition and standards for public charge determinations. The field guidance will be published along with the proposed rule in the Federal Register. In addition, the United States Department of State (DOS) will send a cable to U.S. consulates abroad providing guidance on public charge determinations for admission purposes. By making this guidance effective immediately, INS and DOS are helping to relieve public concerns about receiving health care and other important services, as well as providing field personnel with the tools needed to enforce immigration law in a clear and consistent manner.
At the same time, INS is seeking public comment on this approach. The proposed rule includes a 60-day public comment period.
Benefits Subject to Public Charge Consideration
The proposed rule specifies that cash assistance for income maintenance includes Supplemental Security Income (SSI), cash assistance from the Temporary Assistance for Needy Families (TANF) program and State or local cash assistance programs for income maintenance, often called “General Assistance” programs. Acceptance of these forms of public cash assistance could make a non-citizen a public charge, if all other criteria are met (as described below in the section “Criteria for Public Charge Determinations.”)
In addition, public assistance, including Medicaid, that is used for supporting aliens who reside in an institution for long-term care -- such as a nursing home or mental health institution -- will also be considered by INS and DOS officials as part of the public charge analysis. Short-term institutionalization for rehabilitation is not subject to public charge consideration.
Benefits Not Subject to Public Charge Consideration
Non-cash benefits and special-purpose cash benefits that are not intended for income maintenance are not subject to public charge consideration. Such benefits include:
• Medicaid,
• Children’s Health Insurance Program (CHIP),
• Food Stamps,
• the Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC),
• immunizations,
• prenatal care,
• testing and treatment of communicable diseases,
• emergency medical assistance,
• emergency disaster relief,
• nutrition programs,
• housing assistance,
• energy assistance,
• child care services,
• foster care and adoption assistance,
• transportation vouchers,
• educational assistance,
• job training programs,
• and non-cash benefits funded under the TANF program.
Some of the above programs may provide cash benefits, such as energy assistance, transportation or
child care benefits provided in cash under TANF or the Child Care Development Block Grant
(CCDBG), and one-time emergency payments under TANF.
Since the purpose of such benefits is not for income maintenance, but rather to avoid the need for
on-going cash assistance for income maintenance, they are not subject to public charge
consideration.

Dakle, nije problem ukoliko ne planirate da budete deportovani ili iznenada poludite, sve ostalo je ok. Uostalom vec rekoh - ako neko dolazi sa planom da vise ne radi nego sto radi - USA nije dobar izbor u tom slucaju. Ako treba prevod od svega gore, mogu da uradim za par dana ali sve jedno cete se upoznati sa sustinom kad se doselite (hteo ne hteo - moras :) )
Poz Zana

Gringo
15.09.2008, 09:46
Zana (Nimani? :)), hvala ti na ovom pojasnjenju.

Dakle, sto bi rekao nas narod, in the bottom line, ovi iz amabasade u SA traze taj papir koji i nije bas toliko bitan i nije bas tolika garancija i jos se, kao sto se u njemu i kaze odnosi na nonimmigrants.

PS
"Dakle, nije problem ukoliko ne planirate da budete deportovani ili iznenada poludite, sve ostalo je ok. "- odlicna primjedba!!!

steficacvek
15.09.2008, 12:30
Nije toliko ni bitno u ovom trenutku imamo li pravo na socijalu ili ne, vjerujem da niko od nas ne racuna na to. Ja znam da sigurno ja ne namjeravam postati public charge, namjeravam sama sebe izdrzavati. Bitno nam je skupiti dokumente i uspjesno zavrsiti intervju, dobiti vizu i krenuti u novi zivot :D

Ali u svakom slucaju, Zana hvala na objasnjenju, dobro je imati informacije!

Seekimo
15.09.2008, 15:35
Takodje,hvala Zana,a i konkretan prevod bi mnogima dobro dosao,pa ako ti nije problem prevedi nam to sve,nikad se nezna.

landlord
17.09.2008, 00:08
Evo samo da kazem da sam pitao konacno tetku za affadavit of support.. i ona je rekla da je ona mislila da ja vec racunam na to.. kao ma nema problema.. naravno da cu ti poslati..

eto samo da se pohvalim kako ja super tetku imam.. :)
i da pozelim svima da nadjete nekoga ko ce vas sponzorirati..

poz.

xeg
17.09.2008, 08:17
Bravo tetkaaahttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clap.gif

mariags
17.09.2008, 19:51
interesuje me da li osoba koja bi mi poslala garantno pismo mora da ima americko drzavljanstvo ili je dovoljno da ima green card?

Olivera
17.09.2008, 20:39
Da. Dovoljno je da ima samo GC. Ali da tamo zivi, ima prihode i placa porez. ;)

mariags
17.09.2008, 20:51
Da. Dovoljno je da ima samo GC. Ali da tamo zivi, ima prihode i placa porez. ;)

hvala na brzom odgovoru :)

mariags
15.10.2008, 04:56
Ova tema mi je poprilicno zbunjujuca pa bih bila zahvalna kad bi mi neko odgovorio da li nama koji smo iz Srbije treba garantno pismo ili ne?

xeg
15.10.2008, 08:12
Necete nista da citate:nene:, evo da se ponovimEvo novog infoa, od pre par minuta, direkt iz USA Ambasade u Bgd-u:

- Konzul je onaj koji finalno odredjuje da li ce neko od DV dobitnika dobiti GC ili ne. Ako on kaze NE ni $1.000.000 ni ne znam kakve garancije nece pomoci.

- Ako kaze DA, moze se proci i SAMO sa stampanim mailom (mislim da je to Srdjevic pricao) gde se neko nudi da vam pomogne u prvom periodu.

- Poverty Guidelines tabela se NE ODNOSI NA DV i zato to nigde nije naznaceno. Ukoliko konzul odluci da neko moze da ide ali bi ipak voleo da vidi neki iznos na racunu ili potvrdu o nekretnini on ce to reci i dati rok da mu se donese.
Imas i koljino iskustvo sa ovogodisnjeg intervjua,.
Ne brinite se toliko, ako konzul misli da mozete da idete ne treba vam nista ako misli da vam treba nesto dace vam neko vreme da to dostavite.:;D:

stizeljeto
21.10.2008, 22:54
Evo ja sam jedna od tih sto je pitala ambasadu i mozda na si na taj nacin navalila na glavu da trebam priloziti taj famozni Aff. of support. E, sad, zato sto mi je tako receno probat cu ga nabaviti ali me zanima sljedece:

1. Moze li Affidavit popunit netko tko ima npr. 40K godisnje? Dali je ta suma dovoljna za troclanu obitelj za koju garantiraju?
2. Na ovom linku (http://travel.state.gov/visa/frvi/forms/forms_1342.html) na dnu stranice pise: Important Note: The NVC cannot accept Form I-134 for immigrant visa processing. The NVC only accepts the appropriate I-864 form(s) listed above. Sta s tim sad? Sto je uopce NVC i dali se umjesto I-135 mora koristiti I-864?

Stvarno mi je zao sto uopce moram postavljat ovo pitanje i najbolje bi bilo da mi ovo ni ne treba, ali posto cu ga morat nabavit zelim sakupit ispravne informacije.

Thanks!!!

Olivera
21.10.2008, 23:13
Ja sam dobila affadvit ali njega NECU da stavim medju obaveznim dokumentima, jer nigde u nijednoj koverti ne pise da treba da se prilozi.
Znaci on ce ostati negde u mojoj torbi i samo na njihov zahtev (uz dobro obrazlozenje) cu da ga prilozim.
Jer mislim da ako svi nosimo i rzbacavamo se viskom dokumenata koje ne stoje u popisu, cemo da "razmazino" konula i time da napravimo problem iducim aplikantima koji tek treba da se pojave na intervju, a nemaju ko da im posalje aff.
Po meni ne trebaju za lottery winners to da treze uopste, jer sa tim dokumentom prilozen uz ostale obavezne se izednacujemo sa regular immigrants applicants (koji nisu GC lottery winners).
Onda cemu lurtrija?

stizeljeto
21.10.2008, 23:28
Ok, mozda ne pise u kovertama ali pise u INSTRUCTIONS FOR THE 2010 DIVERSITY IMMIGRANT VISA PROGRAM (DV-2010)

32. IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE U.S., PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?
No, applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

Mislim stvarno je ovo bezveze. Problem je sto sam ja prva na redu u Skopju (od nasih forumasa) i ne bi bas htjela bit ta koja ce se pravdati s njima dali im pise ili ne pise. :(

Olivera
21.10.2008, 23:44
Da ali mozes da ga ne stavljas uz dokumente koje su u obaveznom popisu, nego da im ga prilozis samo na njihov zahtev.
Ako oni potraze to od tebe.
Eto Tapir.hr nisu takvo nesto uopste potrazili kad je bio na intervju, pa mozda nece ni nama.
Ja cu tako da uradim, jer ako mi ga ne potraze uopste, to znaci da cu i osobi koja mi je to poslala da olaksam.
Nece biti evidentirana da je obvrzna da se brine o nekom neradnih tri godina.

V777
21.10.2008, 23:53
Da ali mozes da ga ne stavljas uz dokumente koje su u obaveznom popisu, nego da im ga prilozis samo na njihov zahtev.
Ako oni potraze to od tebe.
Eto Tapir.hr nisu takvo nesto uopste potrazili kad je bio na intervju, pa mozda nece ni nama.
Ja cu tako da uradim, jer ako mi ga ne potraze uopste, to znaci da cu i osobi koja mi je to poslala da olaksam.
Nece biti evidentirana da je obvrzna da se brine o nekom neradnih tri godina.

Affidavit of support moze biti i na mnogo kraci vremenski period. Moj je bio na svega 6 meseci, a na kraju nisam otisla ni u taj grad, ni u taj state. Affidavit se odnosi vise na adresu gde treba da vam dodje GC i SSN, nego na visinu prihoda posiljaoca. Ja sam predala affidavit, nisu ga trazili, ali ga nisu ni vratili. Meni je sluzio kao dobra potka za pricu o gradu gde cu da idem i sta cu da radim kad tamo odem (a sve u vezi sa onom pricom o odluci konzula da odobri izdavanje GC).

Pozdrav i puno srece!

xeg
21.10.2008, 23:55

Kako je Tapir isao na intervju kad mu je zakazan za 03.11.???

Olivera
22.10.2008, 00:01
E pa da se nije zvao mozda neko drugi na "T" koji je prvi bio na intervju i pricao o tome?
Bruka moja...

xeg
22.10.2008, 00:02
E pa da se nije zvao mozda neko drugi na "T" koji je prvi bio na intervju i pricao o tome?
Bruka moja...
A da nije mozda Tolja?:belj:
:grin:

srdjevic
22.10.2008, 00:02
Ja sam dobila affadvit ali njega NECU da stavim medju obaveznim dokumentima, jer nigde u nijednoj koverti ne pise da treba da se prilozi.
Znaci on ce ostati negde u mojoj torbi i samo na njihov zahtev (uz dobro obrazlozenje) cu da ga prilozim.
Jer mislim da ako svi nosimo i rzbacavamo se viskom dokumenata koje ne stoje u popisu, cemo da "razmazino" konula i time da napravimo problem iducim aplikantima koji tek treba da se pojave na intervju, a nemaju ko da im posalje aff.
Po meni ne trebaju za lottery winners to da treze uopste, jer sa tim dokumentom prilozen uz ostale obavezne se izednacujemo sa regular immigrants applicants (koji nisu GC lottery winners).
Onda cemu lurtrija?

Sa ovim se potpuno slažem.

Kako je Tapir isao na intervju kad mu je zakazan za 03.11.???

Meni su onomad pomerili unapred zbog Thanksgiving-a... Možda su i njemu, ali nije napomenuo. :obrva:

tapir.hr
22.10.2008, 00:05
Meni je intervju za nekih 2 tjedna, ali affidavit of support nemam niti namjeravam pribavljati. Nigdje u popisu dokumenata nije navedeno da je affidavit potreban. Isto tako nisam pribavljao niti nikakav dokument o raspoloživim sredstvima na računu, također niti u jednom notifikacijskom pismu nije navedeno da je tako nešto potrebno.

Ukoliko neki od ovih dokumenata budu potrebni, vjerujem da će mi pružiti priliku da ih naknadno u određenom roku i pribavim.

xeg
22.10.2008, 00:07
Ukoliko neki od ovih dokumenata budu potrebni, vjerujem da će mi pružiti priliku da ih naknadno u određenom roku i pribavim.

Hoce, tako su mi rekli kada sam zvao ambasadu.

stizeljeto
22.10.2008, 00:09
E Oliverce, smjesna si!!! hahah! Bas sam se nasmijala! Ono je bio Kolja :) :) :) Nego, daj odgovori mi na onu temu o pregledu (u vezi vakcina - neznam zasto smo mi primili samo jednu)

Olivera
22.10.2008, 00:15
Osoba X na koju sam mislila i zove se na "T", a je pricao u tread: Intervju-iskustva od ranije je......

Kolja! :blink: :blink: :blink: :blink: :grin:

steficacvek
22.10.2008, 00:27
Meni je u koverti stigao i papir na kojem tacno pise da svi aplikanti za DV moraju imati i Affadavit of support, tako da ni za mene nema sumnje ... :smrc:

Olivera, ja bih na tvom mjestu isto ucinila, ne pokazuj nista sto nije navedeno na papiru, osim ako ti bas izricito zatraze.

Olivera
22.10.2008, 00:38
Ma o tome sam vec odlucila da cu tako da uradim. Ali imacu ga kao backup.

P.S.
"Bas sam se raspisala veceras a cable-net mi je uzasno spor, spava mi se, a i samo sto je poceo Sex & the city (100 repriza) na Nova TV. Tako da.....
Odoh ja." :sleeping:

mvp977
23.10.2008, 17:22
Da li mozda znate koliko kosta Aff.of supp. osobu koja salje i za koliko moze da se izvadi. Ovo mi je veoma bitno posto ce mi mozda neki ljudi iz trace ruke slati. Hvala.

Zana
23.10.2008, 18:06
Nista ako se overi u USCIS. Kod Notary Public se placa nesto, ne verujem da je mnogo.

V777
23.10.2008, 20:53
Da li mozda znate koliko kosta Aff.of supp. osobu koja salje i za koliko moze da se izvadi. Ovo mi je veoma bitno posto ce mi mozda neki ljudi iz trace ruke slati. Hvala.

Affidavit of Support je generalni naziv za dokument (pismeno), koji osoba koja zivi u US salje osobi koja zeli da dodje u US. AoS moze da bude obican privatan dokument, sto bi mi rekli Letter of invitation, (slobodna forma koja mora da sadrzi one vazne cinjenice zbog kojih se i salje), neki od clanova prosle godine na blogu pisali su da je prihvatano u Ambasadi i obican email, takodje kao AoS, a moze da bude i zvanicni obrazac USCIS, tj. I-134.

Na stranici USCIS-a http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=fe3647a55773d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD imas sve o ovom obrascu, na dnu stranice postoji link za DL obrasca I-134.
http://www.uscis.gov/files/form/I-134.pdf

Ukoliko te interesuje, mogu ovde postovati i formu (slobodni stil koji sam nasla na netu) obicnog letter of invitation.

Overa svih ovih dokumenata je free, bilo da se radi, kao sto je Zana rekla o overi u USCIS-u ili u banci (politika svake banke je drugacija, npr. moja banka overava ove dokumente neovisno da li imas otvoren racun kod nje ili ne, dok neke druge banke traze da se ima otvoren racun kod njih da bi odradili overu). U svakom slucaju, overa je besplatna.

Pozdrav!:pozz:

mvp977
23.10.2008, 21:56
Ok , hvala tebi i Zani . Samo da sad prekrstim prste da mi to odrade.

V777
23.10.2008, 23:18
Nema na cemu. Ovaj dokument nije od presudne vaznosti, samo da znas (npr. za turisticku vizu, cak i ako ga imas, oni u vecini slucajeva nece da ga gledaju). Mislim da im ovaj dokument vise treba da bi znali na koju adresu da ti posalju GC i SSN. Naravno da ti mozes da menjas adresu, zadnji put na aerodromu kad dodjes u US, ako ti je adresa drugacija nego u AoS. Moj primer - ja sam imala AoS jednog druga iz New Yorka, a sletela sam u Houston, TX. Kad dodjes ispred DHS tada dajes finalnu adresu gde treba da ti stigne GC i SSN.

Ukoliko prijatelji koji treba da ti posalju AoS budu u dobroj volji, pogotovo ako salju obrazac I-134, mogu da ti posalju i izjavu iz banke koliko para imaju na racunu, kao i potvrdu od firme gde rade o svom zaposlenju tamo, eventualno da se napise i koliko zaradjuju (sve su to dokazna sredstva koja potvrdjuju navode iz samog AoS - gde oni to sve moraju da napisu)... Ja sam sve ove papire imala, nisu mi ih trazili, ali su ih sve uzeli...

E sad ti vidi sta i kako prijatelji zele i mogu da posalju i sa srecom!

Puno pozdrava!

Sloba_Kg
23.11.2008, 08:00
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke

Kakve takse izvini 1040? Ko to placa? Sponzor? Gdje se placa? aaa Poludicu...

E ovako, 1040 Form je formular za obracun povracaja taksi koji na pocetku(negde do aprila) svake god popunjavaju americki gradjani i svi koji rade tamo (a placaju porez) da bi im drzava vratila deo oduzetog novca.
Dakle taj form 1040 je u stvari samo kopija formulara tvog sponzora da bi ovi videli koliki je godisnji prihod osobe koja ti je sponzor. Nadam se da se razumemo.
P.S.znam da je odgovor zakasneo ali nema veze, nisam jos stigao da vidim da li je neko to pojasnio.

steficacvek
19.01.2009, 21:17
Ko o cemu, ja o Affadavitu :grin:

Imam pitanje na koje vjerovatno ovi iz USA mogu bolje da odgovore. Sta zapravo znaci taj affadavit za onoga ko salje? Kakve on obaveze preuzima na sebe?
Ja znam da necu praviti neka sranja i pizdarije, ali sta naprimjer ako ne nadjem posao i razbolim se (nemam osiguranja), ili slucajno se neko drugo sranje desi, ne mojom voljom. Koliko treba u tom slucaju da bude zabrinuta osoba koja salje affadavit?

Amerikanac2009
19.01.2009, 22:49
Vidi, na intervjuu njih ne zanima da li ces ti u USA da se razbolis ili ne.. oni nece moci da prognoziraju kada ces ti ne daj Boze da se razbolis. Affidavit of support ili ti formular I-134 sluzi njima kao neka vrsta garancije od tamo nekog, da ces ti u pocetku biti finansijski i stambeno pa i zdravstveno, izmedju ostalog, osigurana dok se ne snadjes. Ja sam licno zvao ambasadu da pitam za taj affidavit ali su mi rekli da ne treba, jedino ako konzul insistira - da nabavim.
Pomaze i obican mejl nekog prijatelja iz USA da ces biti pod njegovom zastitom dok se ne snadjes...

Sloba_Kg
20.01.2009, 01:21
Vidi, na intervjuu njih ne zanima da li ces ti u USA da se razbolis ili ne.. oni nece moci da prognoziraju kada ces ti ne daj Boze da se razbolis. Affidavit of support ili ti formular I-134 sluzi njima kao neka vrsta garancije od tamo nekog, da ces ti u pocetku biti finansijski i stambeno pa i zdravstveno, izmedju ostalog, osigurana dok se ne snadjes. Ja sam licno zvao ambasadu da pitam za taj affidavit ali su mi rekli da ne treba, jedino ako konzul insistira - da nabavim.
Pomaze i obican mejl nekog prijatelja iz USA da ces biti pod njegovom zastitom dok se ne snadjes...

Tako je. Nas su najvise pitali ko je on i konzul je pitao da li cemo za stalno ziveti kod posiljaoca maila (pozivnog pisma) ili samo za pocetak.
To je sve. Mislim da rizika nema, nece njega cimati, imas ti ime i prezime :D

steficacvek
20.01.2009, 07:04
Ma znam to. Ne zanima me sada intervju, njima je samo potreban papir. Ali bas pitam zbog toga, uvijek pricamo o tom affadavitu kao o obicnom papiru, ali on ipak nosi odgovornost. Znaci pitanje je, poslije intervjua, kad sam vec u USA, koje "obaveze" ta osoba koja garantuje za mene preuzima na sebe? U slucaju da se ne snadjem

landlord
20.01.2009, 08:33
Ako sam dobro ukapirao,

AoS, ima svoje vrijeme trajanja. Tipa godinu, dvije. Mislim da dok imas taj list papira ne mozes traziti bilo koju vrstu socijalne pomoci ili nesto sl.
Tim se vise drzava ogradjuje, a ne da ce drzava teretiti tog lika, ako ti ne budes imala posao ili nesto sl. Ali ce reci tvom sponzoru, jebi ga ti si ga doveo ti si odgovoran za njega.
Mozda ovo sto sam napisao.. se odnosi samo na ljude koji dovode porodicu pa daju neku drugu vrstu garancija.
Ali nemoj se toliko sekirati oko toga. Cim te pustaju da dodjes u zemlju i sa obicnim pozivnim emailom sve ce biti ok.

EDIT: Cim te pustaju da dodjes u zemlju i sa obicnim pozivnim emailom sve ce biti ok.
Cini mi se da ovo ne vazi za nas u BiH, tj. da mi moramo imati AoS.

steficacvek
20.01.2009, 09:49
Bas je to ono sto me zanima, rok trajanja tog dokumenta. Dobro je da postoji. Ma u biti, zelim da budem sigurna da nikom necu napraviti probleme. Za svoje ponasanje mogu garantovati, ali za neke nepredvidjene situacije ne. Pa me u tom smislu zanimalo koliko taj dokumenat veze onoga ko ga salje

Veronika
20.01.2009, 11:14
Kod nas nisu trazili Aos (...mislim da ako ga imas 3 godine nemozes traziti socijalnu pomoc...)
Mene nisu to trazli al sam za svaki slucaj imala pozivno pismo poslano mailom i izvod iz banke .
Samo laganini ,bez nervoza 100 % svi prolazite !:1081:

steficacvek
10.03.2009, 10:08
Dragi moji zeleni prijatelji, samo da vas informisem ...

STEFICA JE DOBILA AOS!!! :belj:

:srbinigr:

... i tu zvanicno prestaje opsjednutost famoznim I-134 formularom.

Hvala, i vidimo se na nekoj drugoj predstavi, u nekom drugom cirkusu ... :papa:

:woohoo:

xeg
10.03.2009, 10:13
E vala neka si, samo sto se nisam :smrc::gun: zbog tog tvog AoSa
:;D::bravo:

Gringo
10.03.2009, 11:09
Mene je AoS (koji je, inace, zena donijela u miraz :naughty: ) cekao u petak kad sam se vratio s posla. U istoj koverti je bila i razglednica iz Tunisa!!! U prvi momenat smo se malo pogubili dok nismo vidjeli da je to razglednica koju smo jos 2005. godine moja tadasnja djevojka a sadasnja supruga poslali s ljetovanja njenoj tetki u USA. Sad nam je ona vratila da i razglednicu imamo kao dokaz da se nismo uzeli "zbog papira". :bravo:

wrath:of:the:lich:king
10.03.2009, 11:25
Jao Gringo ala je to romanticno :)

steficacvek
10.03.2009, 11:27
Svaka cast za tetku! :grin:

moni
10.03.2009, 12:13
:bravo: tetka.

Marky
12.03.2009, 10:41
S obzirom da redovito citam forum, i da osjecam griznju savjesti sto ne pomazem evo i moje iskustvo.

Ni ja nisam imao affidavid sto me je najvise bilo strah ali sam donio izvod iz banke s nekoliko tisuca dolara na racunu, potvrdu o dionicama (ne previse) i vlasnicki list od stana na kojemu je bila upisana hipoteka banke.

Sve proslo bez problema viza izdata 01/12/2008 stizemo Kaliforniju 24/05/09

steficacvek
12.03.2009, 10:55
... ali sam donio izvod iz banke s nekoliko tisuca dolara na racunu, potvrdu o dionicama (ne previse) i vlasnicki list od stana na kojemu je bila upisana hipoteka banke.

Sve proslo bez problema viza izdata 01/12/2008 stizemo Kaliforniju 24/05/09

Pa ko bi se brinuo da ima sve to :blink:

Salim se, hvala i na tvom iskustvu svakako. Ja opet ponavljam, u ambasadi su napomenuli nekoliko puta da AoS nije neophodan.

Dobrodosao na forum i sretno u Kaliforniji. Bilo bi super da budes aktivniji u pisanju kad stignes tamo :D

xeg
12.03.2009, 12:20
Pa ko bi se brinuo da ima sve to :blink:

Hmmm... samo mi jedna osoba pada na pamet :=V:
Ja mislim da ti garant razmisljas kako da nabavis jos jedan AoS... ono znas, sto je sigurno - sigurno je :grin:

Leona
12.03.2009, 12:52
Meni je vise od svega drago sto je stefica konacno dobila cuveni AoS:grin:

landlord
12.03.2009, 12:58
Da, ona je dobil AoS ali samo jedan, naime potrebna su tri razlicita AoSa...:)
Tj. od tri razlicite osobe u USA. Naravno ovo vazi samo za Steficu..:)

steficacvek
12.03.2009, 13:19
:smrc:
pa sta sad da radim, ja imam samo jedan ....
gotovo je, odustajem od intervjua :no:

Leona
12.03.2009, 13:26
E nista stefi zao mi je, probaj iduce godine mozda budes bolje srece:grin:

steficacvek
12.03.2009, 13:29
Kao da ja ne znam da PaulGarret ima 3 pozivna pisma, a nema AoS ... :obrva:
A mene ste mislili zezat ...:67:

Misa
13.03.2009, 10:12
Moni, izvini sto si ti nisam juce postovao primer AOS-a (nije I-134). Bio sam na poslu do ponoci, imali smo neku frku...

February 26, 2009
To: United States Embassy in Belgrade, Serbia
From: Eric Danko Bananko
Ulica Akacija broj 29
Cartoon Network, United Televisions of the World
012 345 6789

Re: Affidavit of Support

To Whom It May Concern:

With this letter I would like to confirm that I will provide room and board
accommodations for Jabukoman and Crvuljka upon their arrival in the United Televisions of the World, for as long as it's needed.
Jabukoman is my cousin on my mother side.
I’ve been living in Cartoon Network since 1999 and I am employed by “Four Bananas” Hotel and Resor Aviara Cartoon Network. I am a perment resident of United Televisions of the World.
My wife Elektra is a Citizen of United Televisions of the World and she ownes a franchise of “69” in Cartoon Network.

Please feel free to contact me for any additional information.

Sincerely,
(ovde ide potpis)
Eric Danko Bananko

landlord
13.03.2009, 10:17
hahaahha.. super su ti imena..
sigurno si i ti programer..:)
mislim da jedino programeri u ovim godinama jos uvijek gledaju cartoon..

ja svog sestrica zovem Ben10. :)

moni
13.03.2009, 12:40
Puno hvala Miso.

bibi
13.03.2009, 13:54
hahaahha.. super su ti imena..
sigurno si i ti programer..:)
mislim da jedino programeri u ovim godinama jos uvijek gledaju cartoon..

gledaju i andragozi :grin:

xeg
13.03.2009, 14:24
Mislim da su mnogi ovde pomesali sloncice i loncice :;D:
Ako vam u ambasadi traze AoS ili zelite sami da ponesete cisto radi sigurnijeg prolaska onda da razgranicimo sta je sta - ovo gore Misino i ono sto jos neki tvrde da imaju kao AoS a Misine je forme nije AoS, u stvari, to je najobicnije pozivno pismo koje ne dokazuje apsolutno nista niti ikoga bilo sta obavezuje, to znaju i u ambasadi naravno, ali je lepo i korisno odneti im. Samim tim je najbezbolnije po bilo koga a i svako vam to moze napisati (cak i onaj ko vas ne poznaje a u pismu napise da ste drugari do yaya).

Kada se za dobijanje vize kaze AoS (Affidafit of Support) misli se na nesto od sledece 3 stvari:
1. I-134 obrazac zvanicno popunjen i overen u USA
2. Zvanicna potvrda USA firme da ste zaposljeni kod njih ili da vas kad dodjete ceka posao i
3. Potvrda iz banke na vase ime o novcu koji posedujete a mogu i sl. dokazi (vlasnistvo nad nekretninama, deonice...).

Ovo pisem da se ljudi ne bi bunili i dalje i iz naseg primera navescu da smo mi odneli potvrdu iz banke (3.) i pozivni mail prijatelja koga time apsolutno nismo nikako obavezali. Po meni je to najbezbolnija varijanta i mislim da uz malo truda te 2 stvari svako moze nabaviti. Po mojoj slobodnoj proceni zadovoljavajuci iznos na racunu je za jednu osobu ~$10K, za dve ~$15K, dvoje sa detetom ~$20K... ako to uspete da nabavite u ambasadi se nece dvoumiti. Nemojte da visoki iznosi plase onoga ko nema toliko i one price "da imam toliko para ne bih ni isao u Ameriku" su apsolutno bezrazlozne. Vi te pare trebate imati na racunu u trenutku uzimanja potvrde, niko vas ne pita dal' ste ih imali pre i dal' ih imate posle vadjenja potvrde.

dreamerns
13.03.2009, 14:58
Ja sam odneo samo pismo slicno onom koje je Misa napisao i to je to....dobili smo vizu :-)
Doduse u mom pismu je pisalo da osoba garantuje da ce nas izdrzavati prvih 6 meseci...ali je slicna forma. Obican email....jedino je lik poslao i kopiju svog pasosa (americkog).

xeg
13.03.2009, 17:03
Da, isto smo i mi isli sa pozivnim mailom ali to sam samo pisao da ljudima bude jasno da je to pozivni mail a ne AoS. I to nije nikakav zvanicni dokument jer je radjeno bez potpisa, overa i u slobodnoj formi.

Zana
13.03.2009, 17:11
E, zato je bilo i moje pitanje na drugoj temi:

A jel' moze meni neko da objasni sta je to garantno pismo?

AoS JESTE form I-134 i meni totalno nije bilo jasno zasto se o tome i garantnom pismu pise kao o dve razlicite stvari :smrc: To sto vi zovete garantnim pismom kao sto Xeg rece je pozivno pismo, moze da bude i obicni email ili bilo sta... i ne garantuje nista osim sto im daje informaciju gde da vam posalju dokumenta... dobro je da se to razjasnilo, da ne zbunjujemo ljude naokolo...

dreamerns
13.03.2009, 18:13
Da, isto smo i mi isli sa pozivnim mailom ali to sam samo pisao da ljudima bude jasno da je to pozivni mail a ne AoS. I to nije nikakav zvanicni dokument jer je radjeno bez potpisa, overa i u slobodnoj formi.

Ma znam...u pravu si za to. Nego, kada se vec doticemo ovih stvari, kod ovih Amera je potpis amen...nema tu pecata i sl....sve potpis brale :-)

Misa
14.03.2009, 01:13
Ja sam u svoj svojoj frci zaboravio da napomenem da je fajl koji mi je sestra poslala bio potpisan i overen od strane notara. Pored ovog fajla, poslala mi je skeniran CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT za koji mi je sestra rekla da ga odstampam i zaheftam zajedno sa prethodnim fajlom, s tim da ovaj CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT ide prvi.

Sestra je fajl naslovila kao AOS, pa sam ga i ja tako zvao uvek napominjujuci da nije I-134...

Nadam se da nisam uneo dodatnu konfuziju :grin:

Zivkovic_NIS
14.03.2009, 09:49
Ja sam u svoj svojoj frci zaboravio da napomenem da je fajl koji mi je sestra poslala bio potpisan i overen od strane notara. Pored ovog fajla, poslala mi je skeniran CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT za koji mi je sestra rekla da ga odstampam i zaheftam zajedno sa prethodnim fajlom, s tim da ovaj CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT ide prvi.

Sestra je fajl naslovila kao AOS, pa sam ga i ja tako zvao uvek napominjujuci da nije I-134...

Nadam se da nisam uneo dodatnu konfuziju :grin:

Mnogo mi ti Mico donosis neku konfuziju , u buducim zelenim redovima ratnika !!!:obrva:

zokipoki76
19.03.2009, 20:38
cestitam svima koi su dobili vize a zelim i pitati koliko treba da tezi aos da bi mogli da progjemo intervju

Amerikanac2009
19.03.2009, 21:06
Sta reci o tome...
desetak hiljada $ pa navise AoS je cini mi se aktuelan godinu dana od dolaska u USA. To je garancija tamo nekog da neces pasti na teret njihove administracije dok se ne osamostalis.. Dakle racunaj mesecne rashode i hranu za 12 meseci i vrlo lako ces doci do cifre koja ce trebati da stoji u AoS-u> To je naravno moje glasno razmisljanje:grin:

zokipoki76
19.03.2009, 21:14
dobio sam .mislim da je aos ima 20tak listova kopija pasosa potvrde od banke,pojma nemam sta je to ne razumem ima neke listove za tri godine 2008 ,2007,2006 pise nesto ali ne razumem .moram i ja da imam pare u banci ili ne

Amerikanac2009
19.03.2009, 21:22
Ako imas AoS nisu ti UOPSTE potrebne pare na racunu. AoS je formular na koje pise I-134 i pise naravno Affidavit of Support. I mi smo na intervju nosili i kopije pasosa osobe koja je potpisala AoS ali su uzeli samo dve strane AoS-a.

zokipoki76
19.03.2009, 21:25
moracu opet da pogledam.pocekaj me molimte

xeg
19.03.2009, 21:29
Te 3 godine su izvestaji o primanjima osobe koja ti je to poslala.

zokipoki76
19.03.2009, 21:29
evo sad sam proverio I-134 Affidavit of Support ima i kopiran pasos i drugih 20 listova

xeg
19.03.2009, 21:32
Onda ti za intervju treba samo to (uz, naravno, klasicne dokumente) a nema potrebe da razmisljas o potvrdi iz banke, nekretninama, poslu...

Macedonia Ohrid
20.03.2009, 15:18
Evo nesto i ja da pitam. Dobio sam I-134 Affidavit of Support, to su dve strane lista, sa mjesecnim,godisnim prihodima i neki utisnut stembil. Ali nema kopiran pasport!? Dali treba?

landlord
20.03.2009, 15:29
Evo nesto i ja da pitam. Dobio sam I-134 Affidavit of Support, to su dve strane lista, sa mjesecnim,godisnim prihodima i neki utisnut stembil. Ali nema kopiran pasport!? Dali treba?

Da affifdavit of support cine dva lista papira.. ne sjecam se da ima mjesecna primanja ali imaju godisnja..
Ne treba ti kopija pasosa.

Macedonia Ohrid
20.03.2009, 15:53
Thx lande...

zokipoki76
21.03.2009, 15:52
ilce dobro e da se ima i kopiran pasos po moznost americki .mozes li da me pobaras na skype?

landlord
21.03.2009, 17:42
ilce dobro e da se ima i kopiran pasos po moznost americki .mozes li da me pobaras na skype?

Ovo je cista dezinformacija.. to ti niko ne trazi.. nemojte se sa ovim zamajavati..

Amerikanac2009
21.03.2009, 18:26
Ja sam takodje uz I-134 poneo kopiju americkog pasosa osobe koja mi je dala AoS sa svim stranama tog pasosa. Ma kopije pasosa nisu hteli ni da gledaju. Samo su uzeli dve strane AoS-a jer ih vise nema (prve dve strane su uputstva za popunjavanje a 3.i 4. strana se popunjava). AoS su zadrzali. Toliko o AoS-u..

Macedonia Ohrid
21.03.2009, 19:43
Zoki pisimi na mail tvoj mobilen ako sakas. ili pisi tvoj skype name na
[email protected]
Pozz

PaulGarrett
21.03.2009, 20:36
Ja mislim da je ovo sto je rekao
Tapir.hr (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=4825&postcount=103)
sasvim tacno.

Gde pise, u kom pismu, da treba AoS i potvrda iz banke ?
Da li je neko odbijen zato sto nije imao AoS, da li su nekom trazili na intervjuu potvrdu iz banke, a da on sam nije to pokazao ?

nista od ovoga nisam imao, a nisu me ni pitali.