PDA

View Full Version : Američki automobili,saveti,iskustva

sremskesume
27.01.2018, 18:43
Za nas Evropljane su američki automobili ,kao i japanski i ostali koji prave modele za američko tržište nepoznanica.Da li možete ovde,ukratko,da podelite informacije koja kola vozite,koje su im prednosti i mane,koliki su u USA troškovi registracije i tehničkog,da li ima kao i kod nas nekih dodatnih troškova vezano za kubikažu,snagu,godište,....

BetterFuture
27.01.2018, 20:51
Za nas Evropljane su američki automobili ,kao i japanski i ostali koji prave modele za američko tržište nepoznanica.Da li možete ovde,ukratko,da podelite informacije koja kola vozite,koje su im prednosti i mane,koliki su u USA troškovi registracije i tehničkog,da li ima kao i kod nas nekih dodatnih troškova vezano za kubikažu,snagu,godište,....
Svaka drzava ima svoj Department of Motor Vehicles (DMV), svoja pravila za registraciju i svoje takse. Najbolje da potrazite konkretno za koju Vas drzavu interesuje.

Svenson
27.01.2018, 22:15
Dobra ideja. I mene interesuju iskustva sa automobilima u Americi.

Video sam da se dosta koriste japanski automobili. Oni koji su mi preporučili šta da kupim su rekli da je najisplativije voziti neki japanski automobil. Mislim da sam našao na forumu da su korejski su na drugom mestu po odnosu cena/kvalitet, a za američe kažu da su skuplji za održavanje. Najviše kritike upućuju evropskim automobilima. Skupo održavanje i nema delova. (tako kažu :blink: )

Mene interesuje kakva je ponuda automobila sa manuelnim menjačem, pošto sam navikao na takve automobile. :grin: Čuo sam da su jeftiniji i da je osiguranje za takav automobil povoljnije.

Da li neko može, iz prve ruke, da nam malo objasni šta se isplati kupiti i kako se registruje automobil?

Hvala

johnny_nyc
28.01.2018, 12:55
Tesko je objasniti kako se vrsi registracija i kolika je taxa bez da se zna u kojoj drzavi se vozilo registrira, ukoliko kupite auto od dealera u velikoj vecini oni ce odraditi registraciju za vas ako kupujute privatno onda cete morati sami.

Moj savjet je da ne kupujete privatno s obzirom da tu zna biti prevara. Sto se tice osiguranja koliko ja znam vrsta mjenjaca ne utjece na cijenu osiguranja, faktori kao sto su duzina imanja vozacke, kazne, godisnja km itd...to su faktori (ne svi doduse, ima ih jos).

Svenson
28.01.2018, 16:38
Hvala.
Na YouTube-u je jedan naš Amerikanac rekao da mu je u Čikagu bilo manje osiguranje na automobil sa manuelnim menjačem, pa me interesovalo da li je istina.

Dukeduki
29.01.2018, 02:55
evo ovako... kupovina automobila kao i kod nas je zaista individualna prica i nema generalizacija. Kola ima raznih i izbor je ogroman , polovnih , novih, zavisi sta mozete da priustite,Na ceni su japanci veoma ali to nista ne znaci kad kupujete polova. jer nikad ne znate kako su ga vozili i odrzavali pre vas .Za to da su americka kola skupa za odrzavanje , ja mislim da bas i nije tako jer domaca su i delova ima dosta i cini mi se da nije taj slucaj.Sad opet mozda za neke modele i marke koji su skupi i na ceni to ne vazi ali ne znam. Za evropska kola ako nisu uvezena direktno iz Evrope vazi da nisi tako izdrzljiva i kvalitetna jer kazu da su onda delovi iz fabrika u meksiku i da se tamo sklapaju o sta vec i da samim tim to nije isto.

slucajni_prolaznik
29.01.2018, 09:15

Pocinjem vec da se osecam kao hodajuca reklama jer preporucujem neke komercijalne sajtove i kompanije, ali na primer na ovom linku (https://www.progressive.com/auto/) mozete proveriti cenu osiguranja (registracija i tehnicki je sica u odnosu na osiguranje) za odredjeni automobil. Glavna prednost ovog sajta je sto ce vam izbaciti cenu bez obaveze da vam je ime / telefon / e-mail tacan. Morate popuniti sve podatke (us postanski broj, tip vozila, kazne, da li cete jos nekog staviti na osiguranje) i bez ikakvih povratnih telefonskih poziva, ili slanja e-mail-a cifra ce se na kraju pojaviti na ekranu. Posle se mozete vratiti koji korak, pa promeniti neke podatke da bi uporedili potencijalne konacne iznose. Naravno, postoje i druge kompanije koje se bave osiguranjem, samo vam iznosim svoje iskustvo kako sam pre kupovine automobila procenio koliko bi me uopste moglo kostati osiguranje.

Svenson
29.01.2018, 10:38
Hvala puno svima na brzim i efikasnim odgovorima. Pogledao sam sajt.
Odličan je, samo je jako skupo osiguranje za Bugatti Veyron. :;D: Ipak ću ga menjati za Toyota Camri :grin:

aleksandarzz
29.01.2018, 19:19
Isprbao sam par varijanti i dobih uglavnom cifre od oko 150$ mesecno, na 6 meseci. Da li i to osiguranje toliko vazi, ili je duze?
stavljao sam dosta razlicite automobile (od golfa 2006g. do mercedesa ml350 2013g) i kratko vozacko iskustvo, a cifre su isle od 130 do 160$

sremskesume
29.01.2018, 19:57
Kako su vam se pokazali američki ševroleti po pitanju pouzdanosti? oni koje imamo u Srbiji se prave u Koreji (bivši Daevu ) a nose oznaku ševrolteta.

NYCB
20.02.2018, 06:04
Kako su vam se pokazali američki ševroleti po pitanju pouzdanosti? oni koje imamo u Srbiji se prave u Koreji (bivši Daevu ) a nose oznaku ševrolteta.

Ja vozim Equinox i zadovoljan sam. Udoban, mesta koliko hoces (cak mozes da pomeras i zadnja sedista). Imam OnStar paket (upravljas kolima sa telefonom, wifi, 24/7 pomoc na putu, u slucaju kradje lociraju kola, zovu policiju i u dogovoru sa njima ti uspore ili skroz iskljuce kola, 24/7 aktivna dijagnostika.... ) Kupili smo ga novog, na lease (lizing). Koliko kosta servis - ne interesuje me, pod garancijom je 3 godine, a posle toga uzimam nova kola. Osiguranje je 124$ (Geico). Jedino sto treba da platim je menjanje ulja i filtera posle treceg menjanja i to kosta neverovatnih 40$. Kad kupujete americka kola, drzava vam izlazi u susret sa subvencijama jer tako pomazu svoju privredu.

toske10
26.02.2018, 23:44
Pozdrav. Imamo VW 2013 i Nissan 2014. Pouzdano mogu reći da je samo menjanje ulja i održavanje VW tri puta skuplje nego Nissan. Dosta sam se raspitivao i istaživao. Polovno, sa većom miljažom samo Japanci. Naravno Toyota, Honda i Subaru na prvom mestu, Nissan, Mazda iza njih, pa onda Korejanci. E sada modeli zavise od vaše potrebe - manja-veća, sportsko, SUV... Camry - neuništiv, Rav4, Civic, Accord... Njihove luksuzne varijante su još bolje ali i skuplje - Lexus, Acura, Infiniti... Amerikanci kao i evropska vozila dosta problema prave preko 100k milja i skupa za održavanje - cene plovnih vozila dosta govore. Npr Mercedes, Audi, BMW su skoro upola jeftiniji od Lexusa istog godišta - to mora nešto da vam govori. Osiguranje State Farm, AllState, Geico, Progressive, Eirie - jesu malo skuplji ali vredi - izbegavajte ono pored DMV American Aliance - verujte iz iskustva govorim. Ako bilo kako još mogu pomoći... Svako dobro.

chicagopn
27.02.2018, 22:07
americka vozila su naj povoljnija za voznju jeftina su i delovi su jeftini ,a naj ekonomicnija su japanska vozila po pitanju izdrzljivosti i potrosnji,najvise se voze definitivno honda i toyota pa onda sve ostalo od americkih auta se voze podjednako chevrolet,dodge,ford .
Ja imam grand cherokee 2015 ,toyotu camry 2006 i ford f150 2007
za cherokee moram da placam full coverage insuracne i on mi je $75 mesecno jer je na otplatu ,za toyotu placam liability $30 mesecno za F150 liability $40 mesecno ukupno oko $145 mesecno za 3 auta $250 mi je deductable a osiguran sam kod Allstate takodje mi je i kuca kod njih osigurana za $480 godisnje.
Registracija je $89 mislim po autu godisnje i moram platiti city sticker $100 godisnje to je za Chicago inace svaki suburb ima drugaciju cenu city stickera recimo Des Plaines je nekih $15 Elk Grove Village $10.
Za F150 odnosno bilo koji pickup truck je $200 registracija za godinu racunaju ga kao teretno vozilo i mora imati B plates.
Prenos vozila se radi u currency exchange ,kad kupujes polovno vozilo vlasnik mora da ti potpise i da title od auta, sa tim potpisanim titlom ides u Exchange sam bez starog vlasnika i prenosis auto ,mozes slikati njegov ID i napraviti onaj bill of sale (kupoprodaji ugovor) pogotovo ako prodajes auto.
Kad kupujes kod dilera sve te troskove registracije ,tablice i prenosa auta oni odrade u ukljuce u ukupnu cenu .
Ja sam F150 poslednji kupio od vlasnika i platio sam ukupno $450 sa tablicama

Svenson
28.02.2018, 07:41
Imam par pitanja:
1. Šta znači "za 3 auta $250 mi je deductable" Da li je to nešto vezano za osiguranje?

2. Da uporedim sa našim osiguranjem: Da li je "liability" obavezno osiguranje, a "full coverage" kasko? Da li ima neko osiguranje sa učešćem u šteti i kako se to zove u USA? Ovo se kod nas obično radi kod kasko osiguranja, da bi iznos bio manji.

3. Kakva je Toyota Camry? Da li je skupo održavanje? Koliko otprilike izađu redovni godišnji servisi (zamena ulja, antifriz, fiteri za vazduh, klimu...)? Čuo sam da je dobar izdržljiv i pouzdan auto.

Nadam se da nisam (previše) udavio sa pitanjima :;D:

:bravo::bravo::bravo: Hvala vam puno na vašem vremenu i trudu da objasnite nama budućim Amerima ( :grin: ) kako funkcioniše sistem u Americi.

chicagopn
28.02.2018, 15:22
Imam par pitanja:
1. Šta znači "za 3 auta $250 mi je deductable" Da li je to nešto vezano za osiguranje?

2. Da uporedim sa našim osiguranjem: Da li je "liability" obavezno osiguranje, a "full coverage" kasko? Da li ima neko osiguranje sa učešćem u šteti i kako se to zove u USA? Ovo se kod nas obično radi kod kasko osiguranja, da bi iznos bio manji.

3. Kakva je Toyota Camry? Da li je skupo održavanje? Koliko otprilike izađu redovni godišnji servisi (zamena ulja, antifriz, fiteri za vazduh, klimu...)? Čuo sam da je dobar izdržljiv i pouzdan auto.

Nadam se da nisam (previše) udavio sa pitanjima :;D:

:bravo::bravo::bravo: Hvala vam puno na vašem vremenu i trudu da objasnite nama budućim Amerima ( :grin: ) kako funkcioniše sistem u Americi.

$250 deductible je deo koji ja moram da platim prilikom neke opravke na svom vozilu ostalo placa osiguranje, visima deductible zavisi od istorije tvoje voznje recimo za dete koje je tek polozilo vozacki taj deductible moze biti i $1000

Liability je obaveni deo i pokriva ako ja nanesem nekom stetu , ako ja sam udarim u drvo i ostetim svoj auto ja moram platiti opravku + drvo

Camry je odlican moj je xle v6 ja sam ga kupio sa 40000mil sad ima 140k zamenio alternator vodenu zupcasti kais i prednji i zadnji lageri , skoro kompletan prednji trap zena vozila uber kad je ostala bez posla nekih 6 meseci a pre toga je radila amazon delivery sa tim autom pa je moj auto malo vise pohaban nego sto bi trebalo sa 140 k
Zamena ulja za camry je $30 , alternator $250 sa ugradnjom zamena zupcastog kaisa sa vodenom pumpom i spanerima $900 to su veci kvarovi jednom godisnje je pozeljno uraditi tune up ili veliki servis zamena svecica i filtera ulja maziva to bude $300 ulje se menja na 3000 do 5000 mil i ima shopova na svakom uglu

Svenson
03.03.2018, 07:49
$250 deductible je deo koji ja moram da platim prilikom neke opravke na svom vozilu ostalo placa osiguranje, visima deductible zavisi od istorije tvoje voznje recimo za dete koje je tek polozilo vozacki taj deductible moze biti i $1000

Liability je obaveni deo i pokriva ako ja nanesem nekom stetu , ako ja sam udarim u drvo i ostetim svoj auto ja moram platiti opravku + drvo

Camry je odlican moj je xle v6 ja sam ga kupio sa 40000mil sad ima 140k zamenio alternator vodenu zupcasti kais i prednji i zadnji lageri , skoro kompletan prednji trap zena vozila uber kad je ostala bez posla nekih 6 meseci a pre toga je radila amazon delivery sa tim autom pa je moj auto malo vise pohaban nego sto bi trebalo sa 140 k
Zamena ulja za camry je $30 , alternator $250 sa ugradnjom zamena zupcastog kaisa sa vodenom pumpom i spanerima $900 to su veci kvarovi jednom godisnje je pozeljno uraditi tune up ili veliki servis zamena svecica i filtera ulja maziva to bude $300 ulje se menja na 3000 do 5000 mil i ima shopova na svakom uglu

Hvala puno na detaljnom odgovoru. :bravo: Ovo su vredne informacije.

ikac89
03.03.2018, 14:12
Kakva je situacija sa leasingom? Gledao sam neki klip skoro i lik je objašnjavao razlike između kredita i leasinga i zaključak je da se leasing više isplati od kredita kada se podvuče crta , u slučaju da se ne prelazi više od 15 000 milja godišnje.

Svenson
03.03.2018, 20:53
Kakva je situacija sa leasingom? Gledao sam neki klip skoro i lik je objašnjavao razlike između kredita i leasinga i zaključak je da se leasing više isplati od kredita kada se podvuče crta , u slučaju da se ne prelazi više od 15 000 milja godišnje.

U Evropi (i kod nas, naravno) ima jedna caka: Kada se plaća rata za lizing, plaća se i porez na usluge. Ako je rata, recimo, €100, onda se plaća €120 (€20 je PDV na usluge). Smisao lizinga je da se auto iznajmljuje, a kredita da se otplaćuje.

Interesuje me da li je isto i u Americi?

ikac89
03.03.2018, 21:54
Ma znam razliku između kredita i lizinga, ipak sam kao neki ekonomista :), nego me zanimala situacija u USA... Kod nas je lizing (uglavnom) finansijski, dok je u USA operativni, dakle vozis i plaćaš auto npr. 3 godine i onda ga vraćaš.

chicagopn
03.03.2018, 22:09
Sve zavisi sta vise volis , ja licno volim kad placam da odplatim svoj auto i da to bude moj auto, lease je dobar za ljude koji vole da stalno menjaju auta jer ti u svakom slucaju tada placas mesecnu ratu lease je jeftinija varijanta od car paymenta ali opet ja ne volim kad odes da vratis auto onda ti oni naplate za ogrebotinu ovde onde za gume za sve te normalne potrosne stvari , ovde je sasvim normalno da te na parkiranom autu na ulici udaraju u bumper od napred i pozadi .

SEEUSAIC
04.03.2018, 03:07
... lease je dobar za ljude koji vole da stalno menjaju auta...

Lease je dobar za ljude koji prijavljuju Business Return i imaju business expanses. Ko voli da menja auta, moze da kupuje i prodaje auta svake 2-3 godine, radije nego da bude ogranicen miljazom i ostalim uslovima. Ali, na kraju krajeva, sta ce ko da radi sa svojim novcem je licna stvar. Ko god misli da lease sluzi da bi se "cesce menjalo" verovatno i zasluzuje uslove kakve i dobija.

Sup.Mod.

zhywojeen
12.03.2018, 02:05
Ja sam izabrao 24 meseca lease za Hyundai Santa Fe. Ne znam sta ni kako da izaberem, ovako probam pa imam vremena da se odlucim za to ili nesto drugo. Zeznuto je kad dodjes u stranu zemlju i ne znas nikog, nemas koga da pitas a nemas ni pare. Onda lepo das $5000 down payment, i onda po $78 na 24 meseca. U medjuvremenu se lepo raspitujem, testiram, odlucujem i skupljam pare. Posle dve godine mogu da ga otkupim ili vratim i nikom nista.

Bockyman
13.03.2018, 22:05
Eво да поделим нека моја искуства са аутима овде у УСА.

Први ауто који сам возио је био стари Ford Focus, 2001. годиште, и у моменту када сам га узео имао је око 169.000 миља. Имао сам га укупно 14 месеци, у почетку није много вожен али је задња два месеца одрадио добар посао (знам да сам за 59 дана прешао 10.000 миља). Дакле, са тим аутом сам укупно прошао око 16.500 миља, уложио сам доста у њега јер је имало доста ствари да се мења, уложио сам у њега у сређивање и редовне сервисе око $3.000, али ме никада није оставио на путу или у неком проблему. Али тај Форд није типичан амерички ауто, јер је то био европски Форд и не могу да тврдим 100% али мислим да је био из фордове филијале у Немачкој. Дакле, имам позитивно искуство са њим, иако сам за мало миља имао доста улагања али је то до лошег одржавања бивших власника.

Следећи ауто који сам купио је био Nissan Sentra SL, 2013. годиште, купио сам га октобра 2014. са 18.620 миља. Дакле, ауто је био стар мало више од годину и по дана и са малом миљажом... Јапански ауто и то би требало да буде гаранција да је то добар ауто... али, моја искуства су баш лоша... дакле, на 51,000 миља ми је први пут отказала трансмисија... и пошто је ауто још увек био у фабричкој гаранцији (до 60.000 миља фабричка гаранција на мотор и трансмисију) и поправка ме није коштала, платио сам само 5 дана рент а кар (од 7 дана колико је био у сервису а Нисанов сервис где сам поправљао трансмисију је платио 2 дана рент а кара). Онда сам имао проблема са задњим кочницама, па сам то мењао, па сам мењао неки компресор који је у вези са кочницама... па сам имао још проблема са тим задњим (добош) кочницама, и на крају су ми у Нисан сервису променили све комплет позади... милион стваки, на њихов рачун, као гаранцију јер сам ја већ платио поправку... и онда ми је на 131.000 миља други пут страдала трансмисија... лепо су ми људи говорили да продам тај баксузни ауто, али ја сам мислио да не може мени да се деси да ми два пута откаже трансмисија... и то ме је дебело коштало... поправка је била $2,633 ($150 за товинг-шлеповање урачунато у ову цену). Тада сам већ читао на интернету да новији Нисани (2013. и новији) имају проблема са CVT трансмисијом, али је за мене било касно...И онда сам га трејдовао два месеца касније када је имао око 143.000 миља.
И тада сам купио прави ауто за мене и мој посао (само да кажем да прелазим око 75.000 миља или око 120.000 километара годишње), а то је Toyota Prius V, 2013. (у Србији је то Prius +).
Генерално, све тојоте су добре и поуздане, али су Пријуси посебно поуздани и да нагласим да је сваки Пријус 100% Made in Japan док су код осталих тојота само мотор и трансмисија из Јапана (добро, мотор и трансмисија није САМО,али ето...). Вероватно Тојота има неки разлог за то.
Пријус сам купио 29. августа 2016. са 29.112 миља. Ауто је био certified, сертификован од стране Тојоте, што значи да сам на њему имао 12.000 миља bumper to bumper гаранције (или годину дана), што значи потпуно покривен гаранцијом за то време, а до 100.000 миља гаранције на мотор, трансмисију и батерију. И до данас сам са њим прешао 114.200 миља (то је оно што сам ја прешао, а ауто тренутно има 143.320 миља) и нисам имао ама ни један једини проблем. Дакле, само редовно одржавање, замена уља, гума, једном сам мењао кочнице тј brake pads. И моја искуства са Пријусом су феноменална а пуно мојих колега има пријусе и нико нема неких проблема...

Септембра 2017. сам жени купио Volkswagen Passat 2013., са 35.580 миља и за сада нема никаквих проблема, али жена не прелази много миља, око 1.000 месечно, тако да до сада има пређених неких 5.000 миља од куповине... Видећемо како ће он да се покаже.

Што се тиче америчких аута, пренећу искуство колеге који је купио Shevrolet Cruze, 2014. годиште. Купио га је brend new, дакле стартовао са 0 миља, направио је са њим скоро 200.000 миља и није имао ни један проблем са њим, али га је наравно редовно сервисирао и мењао шта треба и ту је највећи сервис био замена timing belt-а. Тако да ето и једног индиректног искуства са америчким аутима.

Што се мене тиче, мени ће и следећи ауто бити Prius V. Да се разумемо, Пријус није нешто нарочито леп, мени се не свиђа, није нешто ни посебно удобан или управљив (рецимо Сентра је по том питању била много боља, а Пасат је ван конкуренције јер је неупоредиво бољи), али мени су три главне карактеристике битне а то су поузданост, економичност и довољно простора а све три испуњава само овај ауто.

Такође скоро све Тојоте Кемри су изузетно поуздане и квалитетне.
Толико од мене...

Svenson
13.03.2018, 23:51
Hvala @Bockyman na veom detaljnom izveštaju.

Sa strane gledano, Tojote mi izgledaju kao best buy. Da li sam u pravu?

ikac89
14.03.2018, 00:19
Tako je. I Honda mislim da spada u grupu pouzdanih automobila sa malo kvarova, a i meni lično se više sviđa dizajn Hondinih automobila. Inače ono što mi se ne sviđa kod tih japanskih automobila, a što je i Bocky pomenuo, je što uglavnom ugrađuju CVT menjač. Vozio sam se jednom u autu sa tim menjačem i uopšte mi se ne sviđa kako to deluje dok ubrzava. Do duše pročitao sam skoro da Honda od 2019. ili 2020. planira da pređe na klasične automatske menjače, sa neverovatnih 10 brzina.

Bockyman
14.03.2018, 11:50
Hvala @Bockyman na veom detaljnom izveštaju.

Sa strane gledano, Tojote mi izgledaju kao best buy. Da li sam u pravu?

Па до првих милион миља немају проблема :naughty:

http://www.trucktrend.com/features/1607-toyota-buys-victor-sheppards-million-mile-2007-tundra/

Svenson
14.03.2018, 20:52
Па до првих милион миља немају проблема :naughty:

http://www.trucktrend.com/features/1607-toyota-buys-victor-sheppards-million-mile-2007-tundra/

Au, ovaj se baš navozao. :grin: Svaka mu čast. :beer:

uran
27.11.2018, 20:09
pocinje sezona kisa u ovoj oregonskoj vukojebini, doslo doba da se auto kupi...

do sad sam iznajmljivao uglavnom compact, sevca, nissan i hyundai i samo bih sevca preporucio jer mi se najvise svideo.

ne znam sta da kupim. Da li neko gvn za $500 dolara cisto za po grad umesto bicikla.

Ili mi mozda preporucujete neki leasing na par meseci. Rent-a-car je dosta skup na duze periode ne isplati se...

koliko kosta sat rada mehanicara otprilike 20 50 100 ili $500 ?! :book:

ps.: Svensone nemoj da brines za automatic cim sednes u njega zaboravices na rucni menjac. A svaki automtik ima opciju da ga vozis i rucno ako bas bas hoces. Tj ako si lud...

ana2018
27.11.2018, 21:00
pocinje sezona kisa u ovoj oregonskoj vukojebini, doslo doba da se auto kupi...

do sad sam iznajmljivao uglavnom compact, sevca, nissan i hyundai i samo bih sevca preporucio jer mi se najvise svideo.

ne znam sta da kupim. Da li neko gvn za $500 dolara cisto za po grad umesto bicikla.

Ili mi mozda preporucujete neki leasing na par meseci. Rent-a-car je dosta skup na duze periode ne isplati se...

koliko kosta sat rada mehanicara otprilike 20 50 100 ili $500 ?! :book:

ps.: Svensone nemoj da brines za automatic cim sednes u njega zaboravices na rucni menjac. A svaki automtik ima opciju da ga vozis i rucno ako bas bas hoces. Tj ako si lud...

Kupi nesto na leasing ili na kredit ako zelis da budes vlasnik na kraju perioda. Ako kupis gvn, onda racunaj da je radni sat majstora od 100$ na osnovu norma casa. To u nasem slucaju znaci da nam je majstor za ruke naplatio 105$ x 3h za zamenu zadnjih kocnica i diskova iako je radio efektivno 1,5h... Ovde se ne isplati placati usluge popravke. Zbog toga svi voze nova auta (osim zbog toga sto im se moze)...
Stari auto mozes da kupis ako ces samo da se svrckas po gradu pa ako crkne ondak tu i ostane dok ne izmozgas sta ces sa njim. Ako ti je auto potrban za rad/zivot onda je jeftin auto bacanje para

ivangradjanin
30.11.2018, 21:36
Толико од мене...

Mojoj je na satu 290.000 milja...i radi kao sat ... doduse, malo "kucka" - ali ne staje !

P.S. mali savjet za nove u Kaliforniji ... nas covjek Savo Kosic, vlasnik je auto-servisa i bavi se prodajom auta.

Svenson
01.12.2018, 21:21
...

E, to mi se jako sviđa. Tražiću takvu opciju.

Hvala. :beer:

Jorda
01.12.2018, 21:48
Veruj da neces, isto sam tako mislio. :)
Potpuno je bzvz smarati se sa menjanjem brzina.

vuxanne
03.12.2018, 15:51
Генерално, све тојоте су добре и поуздане, али су Пријуси посебно поуздани и да нагласим да је сваки Пријус 100% Made in Japan док су код осталих тојота само мотор и трансмисија из Јапана (добро, мотор и трансмисија није САМО,али ето...). Вероватно Тојота има неки разлог за то.

Толико од мене...

Obratite paznju da i cena Tojota zavisi od toga da li su menjac i motor iz Japana ili iz Meksika. Posto ih sklapaju u Americi, racunaju da su domaci proizvod, a motor i menjas se racunaju da su podsklopovi koje ugradjujes u americkoj fabrici u toku zavrsne montaze.

Toyota Camry 2015 ima nesto bas bezveze dizajnirano napred, grille sto ga zovu je totalno promasen dizajn. Ima jedna ugradna komonenta koja je od plastike sa previse otvora i veoma se jako lomi, pogotovu ako naidjete na led na putu tako da je ja bas ne bi preporucila u drzavama gde ocekujete ponekad ponesto na putu. Ove novije su malo sredile taj bezveze dizajn po mom skromnom misljenju. Ako pogledas npr Hondu Civic napred (vo upravo je gledam) vidite da su ta rebra za hladjenje znatno manja i nekako uklopljena u boju automobila. Kod Tojote Camry imas npr. auto srebrne boje a napred taj ceo podsklop crn sto ima ta rebra za hladjenje motora.

Jorda
03.12.2018, 18:20
Meni je lep i "stari" Camry
https://goo.gl/images/6JRS4u

Novi vec zvoni kakav je, planiram da uzmem XLE ili XSE V6 ako bog da srece krajem sl godine.
https://goo.gl/images/QeFkzT

uran
04.12.2018, 00:33
:grin: kad sam prvi put seo u americki auto ja vidim menjac pise P R N Di znao sam nesto tipa drzis kocnicu na semaforui kazem ja bio neki crnac na parkingu>

izvini malo glupo pitanje ali kako se ovo vozi, a crnac poceo da se smeje>

i onda mi pokazao...

ne znam opste kako cu vise moci da vozim manualno, pa ovo je tako cool, awesome

SRBghost
04.12.2018, 05:01
Nas prvi je (pre godinu ipo) Chevrolet Equinox. Prezadovoljni sa njim. Ne trosi mnogo, izuzetno udoban, jako puno mesta i napred i iza. Sledeci je Grand Cherokee ili novi Chevy Blazer... U svakom slucaju - nemam nista da zamerim americkim kolima.

vuxanne
04.12.2018, 23:43
Meni je lep i "stari" Camry
https://goo.gl/images/6JRS4u

Novi vec zvoni kakav je, planiram da uzmem XLE ili XSE V6 ako bog da srece krajem sl godine.
https://goo.gl/images/QeFkzT

Bolji je taj 2018. Vidis tu roze straftu napred, to pukne veoma lako, previse je tanko.

Jorda
05.12.2018, 03:46
Roze ne vidim nista, vrv mislis na donju lajsnu. Slazem se da izgleda lako lomljivo.
Svejedno ovde nema snega i leda u CA tako da i stari model moze.
Videcu zavisno od mogucnosti krajem sl godine.

Boze kolko je to cudna stvar, do juce nisam znao sta cu sa sobom u Srb, sada planiram da kupim nov auto...

vuxanne
05.12.2018, 13:59
Roze ne vidim nista, vrv mislis na donju lajsnu. Slazem se da izgleda lako lomljivo.
Svejedno ovde nema snega i leda u CA tako da i stari model moze.
Videcu zavisno od mogucnosti krajem sl godine.

Boze kolko je to cudna stvar, do juce nisam znao sta cu sa sobom u Srb, sada planiram da kupim nov auto...

Crveno/bordo/koja god nijansa da je. Ja sam to menjala cim sam ga kupila jer je muz udario u neku gumu na putu. To nije lajsna, taj obojeni deo je izjedna. Veoma tanak u tom predelu i veoma nisko.

http://www.roadtests.com/images/toyota/camry/2015/760/2015_toyota_camry_picture%20(22).jpg

mveruovic
19.03.2019, 03:36
Koja je prevara kupovina novih automobila, tj cene. Pre par dana odemo da pogledamo nove automobile, i na sajtu jedna cena a uzivo skroz druga. i to bi sve bilo ok da razlika u ceni nije 8000$, da bi npr dobio auto za 25000$ imaju takve uslove da bukvalno moras da budes vojnik koji je derpe, da je diplomirao pre 2 godine, da nema pola ruke i da taj dan pada sneg dok sija sunce. Inace Passat RLine koji na netu kosta 25500$ nov u stvari je 33000$.

Kod nekih dilera postoji opcija da se zahteva cena preko neta i onda zaista ta cena i bude kada se dodje, a da li je to zaista i u praksi videcemo za vikend :)

Do 25000$ ono sto vredi da je normalne velicine Passat, Camry, Accord oko te cifre se krecu.

Ima i nas Fijat 500L iz Srbije za 24000$ a ono sto me iznenadilo je dozivotna garancija na motor i automatski menjac :)

SRBghost
19.03.2019, 04:54
Koja je prevara kupovina novih automobila, tj cene. Pre par dana odemo da pogledamo nove automobile, i na sajtu jedna cena a uzivo skroz druga. i to bi sve bilo ok da razlika u ceni nije 8000$, da bi npr dobio auto za 25000$ imaju takve uslove da bukvalno moras da budes vojnik koji je derpe, da je diplomirao pre 2 godine, da nema pola ruke i da taj dan pada sneg dok sija sunce. Inace Passat RLine koji na netu kosta 25500$ nov u stvari je 33000$.

Kod nekih dilera postoji opcija da se zahteva cena preko neta i onda zaista ta cena i bude kada se dodje, a da li je to zaista i u praksi videcemo za vikend :)

Do 25000$ ono sto vredi da je normalne velicine Passat, Camry, Accord oko te cifre se krecu.

Ima i nas Fijat 500L iz Srbije za 24000$ a ono sto me iznenadilo je dozivotna garancija na motor i automatski menjac :)

I pored te garancije, jaako slabo se vozi ovde. Moj savet ti je da pogledas Chevy ili Ford. Kod svakog dilera ti je igra cenkanja. Kada sam ja kupovao auto, otisao u Chevy, seo i rekao ovako: ja hocu Equinox i ne zelim da placam ni dolar preko 300 mesecno. Posle 3-4 pokusaja "uvaljivanja" skupljeg modela, nadjose ono sto sam trazio :) :) :)

Jos jedna bitna stvar - ako ides sada da kupis auto, trazi model za ovu (2019) godinu. Oni su jeftiniji, a diler ce uvek pokusati da ti uvali model za sledecu. Ja za vikend idem da pazarim Chevy Blazer :)

mveruovic
19.03.2019, 05:42
Hvala za savet, videcemo jos nije nam hitno da uzmemo kola sutra, zena svakako radi od kuce. Ja sam racunao ratu od 400$ do 450$ to mi je ok. Jos nismo odlucili ni gde cemo da uzimamo kredit, BoA nas otpalila kao za kredit, danas im bio poslednji dan promo perioda gde je bilo 0.25 do 0.5% popusta na kamate. Kreditni skor 780 kod zene, plata ok i kao jedan od razloga sto nema mnogo racuna tj kreditnih kartica, tako da cemo videti kod dilera kakva je situacija i u drugoj banci gde imamo racun. Bukvalno te teraju da imas 10 kreditnih linija koje ne koristis uopste.

Jos nam ladno lik iz BoA rekao uzmite negde drugde kredit pa dodjite da refinansiramo kod nas bice odobren 100%

SRBghost
19.03.2019, 11:11
Ihaaaaj, ti za 450 mozes da kupis sta hoces. Ja bih ti preporucio neki SUV. Mnogo su prakticniji. Razmisli o Grand Cherokee. Mnoooogo su dobri, a nece ti rata biti preko 400. Anyway, srecno i javi sa cim si se ponovio. I upamti - ti postavljas uslove.

Jorda
19.03.2019, 17:58
Ja nisam ljubitelj SUV-jeva. Razmisljam se izmedju 3 modela.
Nov Camry, do 3 godine stara Acura TLX ili Infiniti Q50. Svi moraju biti V6, 4 cilindra jednostavno nemaju snage za mene.
Camry jurim ali nece da ga daju ispod 30k, dok ova dva polovna mogu da uzmem za 20ak u odlicnom stanju. Imam jos 3 meseca fore da razmislim i kad se vratim iz Srb pazaricu nesto.
Nasao sam i dobar BMW 535d 2014 za 22k, bas cu danas da odem da pogledam. Izbor je ogroman, samo treba biti strpljiv.

Axl
19.03.2019, 22:57
Sve to lepo izgleda ... Niko ne spominje Mazdu :/ Kad sam pre dve i kusur godine u LA video CX9 koje u Evropi koliko ja znam ni nema, bilo je WOW

botexag
19.03.2019, 23:21
Moje iskustvo je uvek leasing pre kredita.

Leasing pruza prednosti tipa svake 3 godine vratis auto i opet vozis nov, vrlo cesto je odrzavanje besplatno tokom leasing perioda (redovni servisi, kvarovi, koriscenje zamenskog vozila), mozes da se cenkas za depozit i mesecna rata je daleko manja nego kreditna (sto je i logicno jer ima otplatnu vrednost na kraju). Uvek se trudim da nadjem demo auto koji je presao par hiljada km, pa na njemu dobijes jos bolji 'deal'

Ljudi cesto misle da ako kupe na kredit i otplate auto (pa mogu da ga prodaju - dodatna vrednost) da su finansijski bolje prosli, a u realnosti kad stavis sve brojeve na papir je maltene identican broj (5-6 godina koriscenja)

Plus ako neko ima privatni biznis, lease rata je svakog meseca odbitna stavka, a kod kredita postoji max koji se priznaje za poslovno vozilo.

mveruovic
19.03.2019, 23:46
Ihaaaaj, ti za 450 mozes da kupis sta hoces. Ja bih ti preporucio neki SUV. Mnogo su prakticniji. Razmisli o Grand Cherokee. Mnoooogo su dobri, a nece ti rata biti preko 400. Anyway, srecno i javi sa cim si se ponovio. I upamti - ti postavljas uslove.

Pa nem pojma nesto mi se ne svidjaju velika gabaritna kola. Danas sam isao da pogledam Honda Accord 2019 nova je 21500$ sto mislim da je super cena. Sad ako mi i Passat bude stvarno po istoj ceni bicu u dilemi.

https://i.postimg.cc/Gm3BFwm2/0-02-01-1808bc1572e1d05b4ede6a453ded678c3cab7254c4b5c7ddf7 a903c4.jpg (https://postimg.cc/jL9dT1N0)

https://i.postimg.cc/L6pgsZdj/0-02-01-6c453858e8e3e2ceea52c556e767dae08d5f48747e862bd09d bfe389.jpg (https://postimg.cc/8sZzKczC)

https://i.postimg.cc/L8yJvCJV/0-02-01-79704b0e07b6dab8adac686d207100db2b306880ef488c3086 506447.jpg (https://postimg.cc/SnMQxG7X)

I Passat obicna Wolfsburg verzija
https://i.postimg.cc/NMRfhpjS/0-02-01-e1289f0bacf74eaf2f82e4a2108196462474862948526ded56 f02d9b.jpg (https://postimg.cc/qhMdycnx)

Ja nisam ljubitelj SUV-jeva. Razmisljam se izmedju 3 modela.
Nov Camry, do 3 godine stara Acura TLX ili Infiniti Q50. Svi moraju biti V6, 4 cilindra jednostavno nemaju snage za mene.
Camry jurim ali nece da ga daju ispod 30k, dok ova dva polovna mogu da uzmem za 20ak u odlicnom stanju. Imam jos 3 meseca fore da razmislim i kad se vratim iz Srb pazaricu nesto.
Nasao sam i dobar BMW 535d 2014 za 22k, bas cu danas da odem da pogledam. Izbor je ogroman, samo treba biti strpljiv.

Ni ja ih nesto ne volim.
Ne razumem se bas nesto, ali danas sam gledao Camry 2019. je od 24000 do 28000$ zavisi od paketa opreme.

Meni je lizing nije dobra opcija, ogranicenje na tipa 10000 milja godisnje je malo za Ameriku, ja bih toliko ispucao samo na odlazak na posao. Gledao sam i tu opciju, cak je negde granicenje i 7500 milja.

SoonInUS
20.03.2019, 15:48
+1 za lizing, do sada sam 3 puta uzimao lizing i savrseno mi odgovara (doduse, ni jedan u Americi) upravo iz gorepomenutih razloga (nije skuplji od kredita a svake 2-4 godine menjas auto). Sonata koliko znam moze da se nadje za ispod 200USD, 0 down ali uz par dodatnih troskova. Za 400usd jedan za svakog od supruznika :) i onda mu to dodje na 20000m milja godisnje :).
Ono sto je sada popularno ovde (Norveska) je model 3. Mozda je manji od accorda, ali po mom iskustvu elektricna kola su mu mi mnogo lepsa za voznju (tj ako nije bar v8 i neki dobar sportski auto), bolje ubrzanje, niska cena odrzavanja i voznje, nema brzina, ako ga punis kod kuce svaki dan imas auto koji je spreman za voznju i nikada nenides na pumpu:)...
Just my 2 cents :)

botexag
20.03.2019, 18:09
..Samo jedan komentar u vezi prelaska velikih razdaljina do posla

Ko bude morao da putuje daleko do posla, mora da uzme u obzir tip auta koji kupuje, od udobnosti do sposobnosti auta da prelazi veliku kilometrazu.
Auto ce takodje vrlo brzo da izadje iz fabricke garancije za neke sklopove. Neki brendovi reklamiraju tipa 10 god garancije ili 160000 milja, a u stvari to je ograniceno samo na odredjene stvari, ne za ceo auto.
I na kraju svima je jasno da auto sa velikim brojem km na kraju se proda budzasto

U pocetku vam se cini da putavanje do posla 1 sat i vise je uobicajeno za Ameriku, i to se prihvati kao realnost. Nekima je to cool...imam novu makinu sta mi fali da se lepo i udobno vozikam :no:

Medjutim, kasnije se to promeni i to putovanje postaje tezak smor i znacajno gubljenje zivotnog vremena.

Znam da nije lako u pocetku gde nemas mnogo opcija. Ali cilj je naci stabilan i dobro placen posao i onda odluciti gde ces da stanujes.
Zato treba biti vrlo oprezan kakav se 'lease agreement' potpisuje pri ulasku u stan/kucu da posle ne bi bilo znacajnih finansijskih posledica pri raskidanju

vuxanne
21.03.2019, 02:57
Ja vozim Hondu Civic. Izabrala sam taj zato sto mi se svidjaju plava svetla unutra i digitlani pokazivac brzine. Niska sam i odgovara mi kolika je unutra i kako vidim kroz sofersajbnu i nazad. Svidja mi se sto ocecam put ispod sebe, prilagodjavam bolje brzinu. Pre sam imala neke amortizere da nemam pojma kuda vozim (Buik) i to mi nije bas bilo najsigurnije prvi voznji.

Sad da mi das neki beskonacni budzet, morala bih naravno da imam kameru pozadi, gps u sredini, instrument cluster, naravno da pricam kroz auto kroz bluetooth, ne bi bilo zggore imati i tilt sensor i ugovor sa nekim da mi zovnu hitnu pomoc ako se okrenem naopacke. Naravno nije lose imati i satelitski radio. A bilo bi verovatno bilo i da je pomalo autonomni auto, nisam bas sigurna da bi mi prijao auto koji bi me sam vozio, nisam bas toliko opustena sa tehnologijom, ali ko zna, mozda da jednog dana. Naravno volela bih da imam obaveznoi Lidar i senzore za colision detection. Ne bi bilo i zgorega da imam adaptive cruise control ili adaptive suspension. Ali aj sad, snovi su snovi. Mozemo da mastamo. Mislim da bi nesto tipa klikni (https://www.mbusa.com/en/vehicles/class/maybach-s-class/sedan?sd_campaign_type=Search&sd_digadprov=Resolution&sd_campaign=ZZBrand%7CCorp%7CMB_Classes%7CGeneral% 7CBMM&sd_channel=GOOGLE&sd_adid=Maybach+General&sd_digadkeyword=%2Bmaybach+%2B2019&gclid=CjwKCAjwycfkBRAFEiwAnLX5Ib695PkbJaJ-pXKp8kD7_oTg0UuGLbB_m0vsOJvslXY9fq4WAswqJBoCxqQQAv D_BwE&gclsrc=aw.ds)

Svenson
21.03.2019, 03:22
... Mislim da bi nesto tipa klikni (https://www.mbusa.com/en/vehicles/class/maybach-s-class/sedan?sd_campaign_type=Search&sd_digadprov=Resolution&sd_campaign=ZZBrand%7CCorp%7CMB_Classes%7CGeneral% 7CBMM&sd_channel=GOOGLE&sd_adid=Maybach+General&sd_digadkeyword=%2Bmaybach+%2B2019&gclid=CjwKCAjwycfkBRAFEiwAnLX5Ib695PkbJaJ-pXKp8kD7_oTg0UuGLbB_m0vsOJvslXY9fq4WAswqJBoCxqQQAv D_BwE&gclsrc=aw.ds)

Juce sam pogledao uzivo taj model i ne svidja mi se. Sare na gumama su suvise plitke i ne slazu mi se sa sarom na patikama. :;D:

Salu na stranu.

Lizing je dobra opcija, ali kada postoji godisnje ogranicenje u kilometrazi, onda treba dobro razmisliti o drugim opcijama.

@botexag je spomenuo iznajmljivanje stana blize poslu. Mislim da je to bolje resenje nego imati udoban auto. Danas sam krenuo kracim putem sa posla i uleteo u guzvu. :smrc: Taman i da sam imao gore navedeni auto, ne bih bio srecniji. :-_-;::blink:

mveruovic
21.03.2019, 04:05
Mislim da od prosle godine po zakonu sva nova vozila moraju da imaju kameru pozadi za parkiranje.

A sto se tice putovanja do posla, ja idem 23 milje po smeru i ne bih menjao posao tek za 3-4$ vise jer mi odgovara sistem rada (4 dana radim po 12 sati, 4 dana pauza). Dzabe i posao na 3 milje od kuce ako moram da radim 5 ili 6 dana nedeljno sa dva slobodna dana. Ovako bukvalno skocim do Srbije sa jednim dodatnim danom iz godisnjeg.

Zenina sestra npr vozi 35 milja po smeru ali za platu za koju bih ja prelazio i 70. Kad neko kupi kucu, nije prakticno bas da menjas mesto stanovanja zbog malo duze voznje.

vuxanne
21.03.2019, 04:33
Ja zivim na jednu milju od posla, necu ovaj menjati uskoro sigurno. Za osam godina nabacih oko 40-tak hiljada milja. Meni u glavi je ovo i dalje nov auto. Sve i bez kamere. Nabavila sam jedan thing-a-ma-gingy da mogu da pricam ko zena lepo dok se vozikam klikni (https://www.amazon.com/gp/product/B00RH29CJO/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o09_s00?ie=UTF8&psc=1)

Garant ima i neka fora da dodas nekako i kameru.

Jorda
21.03.2019, 06:28
Kamera ima da se doda pozadi, kaci se iznad ili ispod tablice, ima moj drugar iz zgrade na njegovom Camry.

Svi vi sto volite lease malo se bolje raspitajte o uslovima i bacite matematiku, siguran sam da cete skontati da lease nije bas tako sjajan.

I kad kupis auto on je tvoj, mozes da ga trade in i tako isto menjas cesce.

Camry koji ja zelim je XSE V6 i sa svom opremom izadje $38k bez poreza i ostalih gluposti.
https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3JXMwZLhAhXhFjQIHYaVC7kQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.carprousa.com%2F2018-Toyota-Camry-XSE-Test-Drive%2Freview%2F277355&psig=AOvVaw1f-4sQ46RIMjUOhAWiabBQ&ust=1553232900909219
Trenuto se cenkam da mi izbace svu tu budzevinu od opreme i daju ga za ispod 30k. Sve ove modele sto sam gledao iskusni ljudi kazu da je Camry broj 1. Pogotovo ovaj zadnji jer vise nije model za "babe" :)
Od evropskih auta ovde treba bezati, ne isplate se na duze staze, cesto se kvare itd...

ikac89
21.03.2019, 09:54
VW je, koliko sam mogao da ukapiram čitajući i gledajući na netu, na lošem glasu u Americi. Kao što Jorda kaže, pouzdanost je loša, brzo gube vrednost i generalno kvalitet američkog i evropskog VW nije na istom nivou.

Sa druge strane Tojota i Honda važe za pouzdane automobile i izdržljive automobile.

uran
21.03.2019, 17:21
generalno je pravilo da su za odrzavanje najjeftiniji oni automobili tj modeli kojih je najvise prodato, to mu je i logicno. Meni su svi rekli da je Toyota ubedljivo najlaksa za odrzavanje. Mada se meni najvise svidjaju Sevci.

Ipak, auto cak i neki bolji i skuplji model nije bogzna kakav luksuz ovde u Ameriki i nije najskuplja stavka u troskovima tako da ljudi voze sve i svasta. Voze sta im dusa zeli.

botexag
21.03.2019, 23:17
Mi imamo jednu Toyota Fj Cruiser (iako nisam ljubitelj japanaca)
Servis je zaista dž...redovan servis sa proverom sistema (čitava lista) i zamena ulja je $70.

vuxanne
22.03.2019, 03:04
Imam ja i Camry. Kupila u junu jedne godine, bila kao totalno nezainteresovana, dali mi 0 % APR, tako da mi rata za Camry mesecno dodje manje nego sto sam platila Civic. Udobniji je nema sta i lepo ide.

uran
22.03.2019, 03:12
daj pricajte malo koji vam je bio prvi auto u Americi :drool:

vuxanne
22.03.2019, 03:46
Fort Taurus, godiste 1993. Presao ko zna koliko, garant preko 200 K. Platila sam ga $450.

klikni (https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Taurus_(second_generation))

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Ford_Taurus_--_07-09-2009.jpg/1024px-Ford_Taurus_--_07-09-2009.jpg

Svenson
22.03.2019, 04:39
Da. Camry je zakon. Ima ih kao kod nas Zastavinih vozila krajem proslog veka. :grin:

Moji poznanici imaju 5 vozila. Od toga je jedan dzip (za paradiranje) i 4 Toyote Camry razlicitih godista. :blink:

ivangradjanin
22.03.2019, 15:37
Camry iz 2004... sa predjenih 290.000 milja :)

Prodao ga prije mjesec dana.... i dalje radi kao sat :)

Svenson
23.03.2019, 02:04
Camry iz 2004... sa predjenih 290.000 milja :)

Prodao ga prije mjesec dana.... i dalje radi kao sat :)

Znaci, dobar je i vredi svaki dolar koji se ulozi u njega. Planiram da uzmem jedan takav "prisupacan" auto, dok mi ne poraste standard da kupim neku mecku :;D:

Jorda
23.03.2019, 07:06
http://i68.tinypic.com/ogcqwp.jpg

Moja masinerija, 3.0 V6 227 hp, trosi ko djavo, ide samo kad ga nategnes :)
Platih 2650 + 170 prevod + 180 dve gume i alignment. Za pocetak dobar. :)

iriedread
09.04.2019, 11:03
daj pricajte malo koji vam je bio prvi auto u Americi :drool:

Prvi auto, kad sam se doselio, morao sam da iznajmim od firme za koju sam tad radio. Tek dosao, svez, sa svezom CA vozackom i bez credit score-a... Skidali mi s plate $300 mesecno za VW Jettu 2014 godiste.

Godinu i po kasnije, nasao mnogo bolji posao i morao sam da vratim firmina kola. Posto mi je posao nekih 5+ milja od kuce, uzeo sam na lizing 2018 Mazdu 3 Touring, $0 down, 3 godine, 12.000 milja godisnje. To je cak i prevelika miljaza iako se non stop vozikam negde, ali bolje da imam visak pa da znam da mogu da putujem kad god i gde god resim :) .
Ko je radoznao, evo fotki https://bit.ly/2GaGugy :==D:

BTW, jedan tip s moje strane koji bi nekome mogao da ustedi pare: Osiguranje sam uzeo preko GEICO. Za ovaj auto konkretno, posto je lizing u pitanju, morao sam da uzmem odredjeni paket s odgovarajucim pokricem. Odradio sam preko njihovog sajta 10ak quote-ova, i svaki put dobio razlicitu cifru u razmaku od $250 do $290 dolara mesecno. Nakon toga sam resio da ih pozovem i da vidim da li je to neka greska na sajtu. Gospodja koja radi za njih mi je rekla da je cena tolika jer oni mene smatraju novim vozacem koji je tek polozio u Kaliforniji, i da placam otprilike isti iznos kao i tinejdzeri koji prvi put poloze.
E onda, nakon krace price, bila je ljubazna toliko da mi kaze da imaju neki popust za "Good California Driver" gde mogu da prilozim svoju vozacku iz bilo koje druge zemlje gde sam imao polozeno, i da ce me to kvalifikovati za popust, ali ne zna tacno koliki dok to sve ne prodje kroz njihovu administraciju. Sat vremena kasnije, saznao sam da mi je cena mesecnog osiguranja pala na $150 za narednih 6 meseci, i da ako nakon toga resim da i dalje budem kod njih, moci cu da pregovaram da se spusti jos nize.

mveruovic
09.04.2019, 19:29
Deru sa osiguranjem za kola, meni je 700$ od marta do novembra jer sam nov vozac.

aleksandarzz
09.04.2019, 19:55
evo mog iskustva sa osiguranjem
Prvi put smo ga uzimali u oktobru (kia sorento 2012.g.) sa svezim US dozvolama i bilo je nesto manje od 1200$ (progressive) za 6 meseci. Geico je trazio oko 3000$ i nesto preko.
Pre par dana je isteklo i skupljao sam ponude. Sad je zajednicka polisa za pomenutu kiu i dodge avenger 2008. Situacija je sledeca:
Geico - 440$ mesecno
Farmers - 430$
allstate - ne moze, moras da imas dozvolu bar 2 godine
progressive - 240$
AAA - 140$
Mnoooogo su ludi sa cenama:wtf:

slucajni_prolaznik
09.04.2019, 23:49
allstate - ne moze, moras da imas dozvolu bar 2 godine

Presao sam sa Progressive na AllState a imao sam US dozvolu samo godinu dana. Probaj da im odes "na noge", dakle u poslovnicu. Nisam uopste znao za ovo pravilo, a iz nekog drugog razloga sam hteo u poslovnicu da sve resim i eto me sa osiguranjem $50 jeftinijim od Progressive.

iriedread
10.04.2019, 05:13
Bas vam skupo to nesto izlazi :S . Meni je eto za 2018 auto (i to na lease pa sam morao skuplji paket osiguranja) izaslo na 250-290 pre popusta, kad su mi racunali samo sto sam imao vozacku u Kaliforniji god dana.

Ako ste imali vozacku u Srbiji ili negde drugde, pozovite ih telefonom i pitajte za Good California Driver discount, recite da imate vozacku i da hocete da im posaljete skeniranu prednju i zadnju stranu. Dosta ce vam pasti cena osiguranja onda :)

aleksandarzz
12.04.2019, 01:06
Presao sam sa Progressive na AllState a imao sam US dozvolu samo godinu dana. Probaj da im odes "na noge", dakle u poslovnicu. Nisam uopste znao za ovo pravilo, a iz nekog drugog razloga sam hteo u poslovnicu da sve resim i eto me sa osiguranjem $50 jeftinijim od Progressive.

Pa i meni tako izadje. Naravno, uzeo sam AAA koji je za $100 jeftiniji. Tj. $50 po autu:beer:
Bas vam skupo to nesto izlazi :S . Meni je eto za 2018 auto (i to na lease pa sam morao skuplji paket osiguranja) izaslo na 250-290 pre popusta, kad su mi racunali samo sto sam imao vozacku u Kaliforniji god dana.

Ako ste imali vozacku u Srbiji ili negde drugde, pozovite ih telefonom i pitajte za Good California Driver discount, recite da imate vozacku i da hocete da im posaljete skeniranu prednju i zadnju stranu. Dosta ce vam pasti cena osiguranja onda
Nisam bas siguran da je $140 skupo za dva auta. Good California driver discount ne zvuci lose. Samo jos da se preselim u Kaliforniju:grin:

iriedread
15.04.2019, 18:36
Pa i meni tako izadje. Naravno, uzeo sam AAA koji je za $100 jeftiniji. Tj. $50 po autu:beer:

Nisam bas siguran da je $140 skupo za dva auta. Good California driver discount ne zvuci lose. Samo jos da se preselim u Kaliforniju:grin:

Aaaaa, ok, izvini. Moja greska. Razumeo sam da je to po autu cena :) . U tom slucaju je super.

Svenson
16.04.2019, 01:40
Da li neko zna da li i u Teksasu ima popust za dobre vozace? To bi mi dobro doslo. :grin:

ivangradjanin
17.04.2019, 01:49
Ima... ali tek nakon 4-5 mjeseci...ja sam ga sada “spustio” na ~70$

Svenson
17.04.2019, 03:47
Ima... ali tek nakon 4-5 mjeseci...ja sam ga sada “spustio” na ~70$

Dobro je i tako. Najavili su mi $200+ pa sam mislio da mi je jeftinije da idem autobusom :blink:

3put
21.04.2019, 19:40
Evo i ja da kratko napishem moje iskustvo, vidim da niko nije pomenuo Fair.com, aplicacija za telefon, jednostavno birash koja kola oni imaju u ponudi, koji budhzet ti odgovara i to je to. Shto je najveci plus jer nisi u nikakvoj obavezi koliko da zadrzhish kola, ako sledeci mesec ne zhelish vishe da ih platish samo im javish i za 5 dana vracash kola i to je to nema penala nema obaveza.

ja konkretno uzeo sam Nissan Versa 2017g sa 37000 onbord, platio down payment od 700$(u sta ti je uracunat i prvi mesec) i posle 160$ za kola i 100$ njihovo osiguranje = 260$ svaki mesec i miran sam.

u nedelju sam poslao zahtev preko aplicacije, u ponedeljak su me zvali da imaju kola za mene i da potvrdim da li josh zhelim, i u utorak sam otish u Jidd Motors dao im vozachku i reko da sam uzeo preko Fair.com, sachekao oko 30min da odrade papire i registraciju su oni uradili i stavili na kola, dali mi kljucheve (+rezervni kljuch) i manual za kola :)

takodje odrzavanje tipa menjanje ulja i filtera isto oni odradjuju, samo javish da je vreme da menjash ulje i oni o svom trosku kazu ti gde da idesh i da udradish to. ovo josh nisam iskoristio ali u skoroj buducnosci treba i to da vidim kako funkcijonishe.

ja nisam mogo da verujem da za tri dana preko aplicacije moze to da se odradi.

mveruovic
01.05.2019, 05:55
Kupljen auto :D Za 26000 out of door cena mislim da nema bolje da se uzme za potpuno nov auto (Eventualno mozda osnovna verzija Camry)
Honda Accord Sport 2019
https://i.postimg.cc/KvqGbzjr/clipboard-image-1d7bc32a6bc-1556418519-1556418520.jpg (https://postimg.cc/vcnFLGWc)

https://i.postimg.cc/Dzsn1PgB/clipboard-image-1d7bc334a04-1556418519-1556418519.jpg (https://postimg.cc/QBX235vT)

jo98
01.05.2019, 09:37
Fin auto.
Nek je sa srećom i nek te služi onako kako ti želiš :ziveli2:

Svenson
01.05.2019, 21:00
Svaka cast. Lep auto. Cestitam na izboru.

Eh, kad bi dali neki sa popustom.... :grin:

mveruovic
01.05.2019, 21:58
Hvala. Ono sto nisam znao da je dobro da je par dana pre kraja meseca kupovati auto kod vecih dilera jer cesto ne ostvare targete pa je moguce vise spustiti cenu automobila sto ne bi bilo moguce drugim danima u mesecu.

ikac89
01.05.2019, 23:29
Čestitke mveurovic! Baš dobro izgleda. Mislim da je bolji izbor od Pasata.

Inače što se popusta tiče, najveći su krajem godine.

uran
02.05.2019, 02:17
jel zna neko koliko kosta transport do Srbije ili Evrope auta iz USA. I da li mogu da idu na evropsko gorivo ?

secam se da sam par puta u Srbiji vidjao americke tablice i bas sam se cudio... ali eto izgleda da ljudi to rade.

pre tri godine sam u NS ispred Arene video auto Austrlijskih tablica. nisam mogao da verujem, ali pisalo je AUS.

jo98
02.05.2019, 08:19
jel zna neko koliko kosta transport do Srbije ili Evrope auta iz USA. I da li mogu da idu na evropsko gorivo ?

secam se da sam par puta u Srbiji vidjao americke tablice i bas sam se cudio... ali eto izgleda da ljudi to rade.

pre tri godine sam u NS ispred Arene video auto Austrlijskih tablica. nisam mogao da verujem, ali pisalo je AUS.

Gledao sam i ja u više navrata automobile na USA i Kanadske tablice po Beogradu.
Čitao sam da transport automobila iz USA do Srbije košta oko 2500$ i da se isplati samo uvoziti skuplje automobile. Takođe auto mora da ispunjava Euro standarde.(boja žmigavaca,farovi,motor itd)

Ako je neko prošao kroz ovaj proces nek napiše ukratko kako to ide i koja ja cena :)

mveruovic
02.05.2019, 09:56
Ne mora ni da se uveze, samo se transportuje i vozi na us papire.

Gambler
02.05.2019, 11:33
Ova Honda Accord izgleda brutalno dobro. Ne znam samo koliko ima mesta na zadnjoj klupi? Ja sam navikao na Superba i Mondea, a i visok sam, pa kad nema mesta pozadi i moram da povucem sediste napred, dozivim nervni slom:)

mveruovic
02.05.2019, 14:08
Auto sam isprobavao tako sto sam se pomerio maksimalno pozadi sa vozacevim sedistem i onda sam seo pozadi i ima mesta. A ja sam visok 194 cm.
Nije mi bilo hitno da uzmem auto i zato sam trazio dosta a ovo je super ispalo. Ima dosta stvarcica koje idu uz skuplji paket opreme, ali zato sto je sport verzija onda je ukljuceno. Jedino od bitnije opreme nema senzore na retrovizorima za mrtav ugao, ali ima senzore za kocenje, ocitavanje znakova brzine na kontrolnoj tabli kada se prodje pored znaka i svakakve jos gluposti koje tek moram da proucim.

uran
02.05.2019, 18:29
ako se dvoumite izmedju kojeg novog auta otidjite do rent-a-cara pa ga iznajmite i izvozajte ga dobro.

U USA obicno rentacar drzi kola do 2 godine starosti max ili 40,000 milja tako da uvek imaju nove modele.

Nekad se covek zaljubi u auto i kad ga kupi shvati da je njesra, a novog auta tesko se ratosiljati jer cim ga isteras iz salona izgubio je 20% cene a u prve 4 godine cak 60%.

BetterFuture
02.05.2019, 20:30
Kupljen auto :D Za 26000 out of door cena mislim da nema bolje da se uzme za potpuno nov auto (Eventualno mozda osnovna verzija Camry)
Honda Accord Sport 2019

Cestitam! Prelep auto. Od sedme generacije (Evropski model) mi se posebno svidja. Cak bio i na test voznji i malo falilo da padne kupovina.

uran
02.05.2019, 21:28
da li je neko uzeo auto na lizing ?

Gledao sam neki ford fiesta za 15000 downpayment 1500 ukupno 2300 a rata 215 na 24 meseca. Toliko je bilo sitno da nisam uspeo da procitam kako su stigli od 1500 do 2300 ?!

7500 za 24 meseca to je 310 mesecno bez osiguranja. :smrc:

Da li se kola pod lizingom moraju osigurati totalno kao kasko u staroj Evropi ?

botexag
04.05.2019, 03:10

Gledao sam neki ford fiesta za 15000 downpayment 1500 ukupno 2300 a rata 215 na 24 meseca. Toliko je bilo sitno da nisam uspeo da procitam kako su stigli od 1500 do 2300 ?!

Lizing ti je super ako imas privatnu firmu, tj auto koristis za posao i rate se racunaju kao trosak.

Uvek mozes da se cenkas oko downpayment-a a pri preuzimanju vozila moras i prvu ratu odmah da platis....ne znam sta su ti jos nakrcali?? mozda prevoz?

Meni je lizing super jer mi daje priliku da menjam auto svake tri godine.
Uvek trazim neki demo ili zamenski auto koji obicno ima od 1000-7000ml i bude znacajno jeftiniji od novog. Cisto informativno, auto od $40k moze da se nadje za $34k sa svega 1500ml.

Mislim da mora puno osiguranje, sto svakako i treba uzeti za ovakav tip kupovine.

tectonic
06.05.2019, 13:16

ovo i mene zanima. zivim u malom gradu, a 2 zgrade od moje proslo leto bio parkiran auto sa americkim tablicama - Garden state, a ove godine sam video Ontario tablice - CAN.
pa sam se i sam zapitao (ali i pozavideo) koliko li kosta transport ovih automobila, kao i na koji nacin su transportovani.

R_KuC
06.05.2019, 15:09
Možete okvirno da se informišete o prevozu automobila u Evropu na ovom sajtu: https://www.carfax.eu/article/car-transport-to-europe

botexag
06.05.2019, 15:23
Automobili se mogu transportovati u klasičnim kontejnerima za prevoz.
Recimo okvirno da jedan 20” kontejner košta od $2k-$4k do neke evropske luke. Specijalizovane kompanije imaju neke nosače da spakuju više automobila unutra, pa je trošak još manji. Može i auto na brodsku palubu, ali tu ima neka pravila šta se sme, mora dodatno osiguranje itd...
Po pravilu auto sa americkom registracijom može da se vozi do 6 meseci van zemlje, posle bi morao da se regustruje u evropi.
Posle 6 meseci van zemlje, osiguranje više ne vazi, sto nasi ljudi rešavaju kupovanjem internacionalnog osiguranja (zeleni karton). Siva zona je ponovna registracija vozila u USA (osiguranje i nalepnica) jer vozilo prakticno nije u zemlji. Takodje registracioni papir je često sumnjiv kod naših policajaca pa očekujte česta zaustavljanja. U slučaju saobracajne nezgode pitanje je kako bi osiguranje (zeleni karton) postupilo jer bi svakako jedva čekali da nadji neku nepravilnost i ospore isplatu.
Prema tekstu sajta “polovni automobili” auto sa stranim tablicama može u Srbiji da ostane najviše 90 dana, pa ili da izadje iz zemlje ili da se vrsi privremeni uvoz.
I pored svih ogranicenja, to ne sprečava mnoge da i dalje voze svoje automobile sa stranom registracijom u Srbiji (parola -snadji se)

Sto se tiče benzina, svaki auto može bez problema da koristi benzin više oktanski vrednosti. Problem je kad koristi nizu vrednost, sto za amerikance nije slucaj jer evropski benzin je uvek više okt. vrednosti. Popravka auta bi mogla da bude izazov.

Lično mislim da nema neke preterane računice da se auto dovozi iz Amerike. Za one koji žive i rade u Evropi još i nekako jer oni lakše dodju do Srbije i bar mogu taj auto da koriste par puta godišnje.

johnny_nyc
08.05.2019, 17:50

Uran $1500 je cash cap reduction ili ti ga novac iz tvog djepa, razlika je najverojatnije DMV i 1st payment.

Ako ides na lease obavezno saznaj koliki je money factor (kamata), residual value (postotak) i kakve rebates imas (pogodnosti). Na ovom linku https://forums.edmunds.com/ mozes saznati takodjer i usporedi s onim sto ti dealer daje, nekada znaju chargati visi money factor. Registriraj se i pitaj za svoj state koliko je mf, rv i rebates tako da znas.

Za auto od $15000 $215 na mjesec mi se cini puno.

Sto se tice osiguranja moras imati liability na $100000/$300000