PDA

View Full Version : Trazena zanimanja u americi

Dzoni97
04.03.2018, 21:12
Pozdrav ljudi,studiram ekonomiju i planiram da odem u Ameriku nakon faksa.Apliciracu za DV 2020. Inace znam da ekonomija i nije nesto posebno trazena u Americi,pa me zanima koliko je tecimo isplatljivo da upisem kurs iz programiranja (Java,Software Development,PHP...)?Da li mogu da dobijem dovoljno znanje za godinu dana kursa?Da li u Americi poslodavci gledaju znanje ili diplomu?Znate li jos mozda neka trazena zanimanja za koja bih mogao da se prekvalifikujem?

zhywojeen
12.03.2018, 02:00
Sve je dobro placeno ako se dovljno trudis i imas znanje. Programeri su uvek trazeni i lako nalaze posao. Sa godinu dana kursa mozes da nadjes posao, moj drugar je isao na web designer kurs od 3 meseca i sad radi u struci. Ako zavrsis ekonomiju u Srbiji mozes da probas da validiras diplomu u Americi i da polazes samo za licencu ili ako si bas neki specifican smer mozda odradis par ispita ili kurs i eto. Mene iznenadjuje koliko se trazi "registered nurse" - a plate su odlicne.

misternice
12.03.2018, 08:59
Sve je dobro placeno ako se dovljno trudis i imas znanje. Programeri su uvek trazeni i lako nalaze posao. Sa godinu dana kursa mozes da nadjes posao, moj drugar je isao na web designer kurs od 3 meseca i sad radi u struci. Ako zavrsis ekonomiju u Srbiji mozes da probas da validiras diplomu u Americi i da polazes samo za licencu ili ako si bas neki specifican smer mozda odradis par ispita ili kurs i eto. Mene iznenadjuje koliko se trazi "registered nurse" - a plate su odlicne.

A konkretno, za to zanimanje - registered nurse, da li je moguce zavrsiti neku obuku/kurs/program ili se to postaje samo redovnim skolovanjem nakon nekoliko godina?

zhywojeen
13.03.2018, 02:19
Koliko sam ja saznao treba da zavrsis neku skolu/kurs za to. Najkraci je 2 godine i dobijes "associate degree". Onda polozis neki NCLEX-RN ispit i sa tim izvadis licencu (za taj State).

Svenson
13.03.2018, 07:57
A konkretno, za to zanimanje - registered nurse, da li je moguce zavrsiti neku obuku/kurs/program ili se to postaje samo redovnim skolovanjem nakon nekoliko godina?

@misternice, ima ovde dosta o medicinskim sestrama. Magelan se potrudio da objasni svima

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=954&page=29&highlight=medicinske+sestre

Dzoni97
15.03.2018, 14:20
Da li mozda znate kolike su plate web developera u americi?Najvise me zanima za NYC,LA i Miami

misternice
15.03.2018, 14:29
Da li mozda znate kolike su plate web developera u americi?Najvise me zanima za NYC,LA i Miami

Na sajti indeed.com mozes da pretrazujes prosecne plate po zanimanjima I po drzavama/gradovima...

Traveler
18.03.2018, 12:29
Drugariii mene zanima sta mislite ili ako znate kakvo je gledanje na diplomu visoke skole inzenjerskih studija? Zvanje mi je strukovni iznenjer zastite zivotne sredine a smer zastita od pozara i spasavanje? Da li ima vajde od te diplome tamo? Treba li nostrifikacija?