PDA

View Full Version : Prevod Dokumentacije za Ameriku/Sudski Tumaci

10.04.2018, 22:29
Pozdrav svima :) Otvorila sam ovu temu,posto nigde nisam nasla ovu sto se tice prevoda dokumentacije za USA :1072: Naisla sam na jednu odlicnu Agenciju sto se tice prevoda dokumentacije i overe sudskih tumaca i kontaktirala sam ih :)

https://www.akademijaoxford.com/

https://www.akademijaoxford.com/sudski_tumac.php

https://www.akademijaoxford.com/prevodioci-za-sve-jezike.php

https://www.akademijaoxford.com/pdf/cenovnik-prevodilackih-usluga.pdf

Ja sam ih kontaktirala,i rekose mi da su njihovi prevodi priznati u Americi i da su njihove overe sudskog tumaca verodostojne u Americi takodje. Upravo cekam da mi stignu overe na kucnu adresu ( Post Express ) a i svaki dogovor je moguc sa njima :) Po listu i sa overom sudskog tumaca je od 800 do 1000 RSD. U Agenciji su jako prijatni,i takodje se moze konsultovati sa njima o svemu sto vas interesuje za overu dokumenata. Agencija za preporuku ( po meni ) :bravo::book:

mveruovic
11.04.2018, 02:12
Kad si vec otvorila temu, ja danas pokupio svoje prevode za vizu od http://sudskitumacengleski.net/kontakt/

Cena 900 dinara po strani sa overom.

Smesno mi je sto sam za USCIS slao medjunarodne izvode i prihvacena aplikacija a za NVC moram prevode :blink:

Ggaga
11.04.2018, 12:39
Makice kad si vec otvorila temu:bravo: da se i ja oglasim po pitanju koja sve dokumenta prevodite kod sudskog tumaca i koja treba da imaju apostil pecat?
Ja sam izvadila:
- internacionalne izvode iz knjige rodjenih i vencanih (one na francuskom pa sa legendom na jos 10-tak jezika) i njih planiram da nosim tako (bez apostil pecata,dodatnog prevoda)
- prevescu detetu djacku knjizicu (preporuku/misljenje iz skole)
- diplomu fakulteta
Da li sam nesto propustila?

11.04.2018, 22:54
Makice kad si vec otvorila temu:bravo: da se i ja oglasim po pitanju koja sve dokumenta prevodite kod sudskog tumaca i koja treba da imaju apostil pecat?
Ja sam izvadila:
- internacionalne izvode iz knjige rodjenih i vencanih (one na francuskom pa sa legendom na jos 10-tak jezika) i njih planiram da nosim tako (bez apostil pecata,dodatnog prevoda)
- prevescu detetu djacku knjizicu (preporuku/misljenje iz skole)
- diplomu fakulteta
Da li sam nesto propustila?

Taj Internacionalni izvod ( na Francuskom ) odneses u sud da udare Apostil na njemu. Apostil je 2200 RSD i za njega ne treba prevod jel je visejezicki. Prevedi diplome iz High school isto,ako imas razne kurseve takodje ( ja jesam ) A za Izvod vencanih nisam sigurna,prevedi i njega za svaki slucaj neka se nadje ;) I Sve to posle ubacis na USB da ga imas tamo :bigkiss:

zhywojeen
12.04.2018, 01:26
A cemu taj apostil? Ja sam 4 godine u Americi i nikad mi niko nije trazio izvod, to je vec zvanican dokument na stranom jeziku. Ja sve papire imam prevedene na engleski sa pecatom prevodioca, i to su svi priznavali.

13.04.2018, 01:55
A cemu taj apostil? Ja sam 4 godine u Americi i nikad mi niko nije trazio izvod, to je vec zvanican dokument na stranom jeziku. Ja sve papire imam prevedene na engleski sa pecatom prevodioca, i to su svi priznavali.

Tako mi je receno u Maticnoj sluzbi kada sam bila da izvadim Internacionalni izvod rodjenih,da ga odnesem u sud i da udare Apostil na njemu. A Ostala dokumentacija se prevodi kod sudskog tumaca :)
Samo ti 'glavni' dokumenti kao sto su Izvod iz knjige rodjenih,Izvod vencanih itd. treba da budu udareni Apostilom. ( tako mi je receno u Opstini u Maticnoj sluzbi kad sam ja izvadila )

Dududu
09.08.2019, 18:49
Pozdrav ljudi,

iscitah ovu temu, ali na kraju nije jasno da li treba ili ne stavljati apostil na internacionalni izvod iz knjige rodjenih? A na diplomu fakulteta?

Hvala unapred

aleksandarzz
10.08.2019, 00:15
Taj apostil sluzi da sud potvrdi da je izvod izdao pravi maticar. Kao da potpis i pecat maticara i vodeni zig na izvodu nisu dovoljni.:blink: Uskoro ce verovatno da se uvede pravilo da Auto moto savez (ili neko lovacko udruzenje) udari pecat kako bi potvrdio da je apostil pravi.
Ne smem 100% da tvrdim da ne treba, ali nisam nikad cuo da je nekom trebao apostil. Meni nije trebao, a ja cak nisam ni imao medjunarodna dokumenta - izvod, vozacku...

Ponocni expres
05.09.2019, 01:07
Sta je potrebno sve svezem imigrantu sa porodicom od dokumenata prevesti i zasto,prilikom prvog odlaska u US ?

slucajni_prolaznik
05.09.2019, 02:02
Sta je potrebno sve svezem imigrantu sa porodicom od dokumenata prevesti i zasto,prilikom prvog odlaska u US ?

Sem mozda necega u vezi univerzitetsko-ispitnih poena (ukoliko ih ima) - gotovo nista. Cak ni vozacku dozvolu, ili izvode iz mkr, ili mkv. Sve cete ovde ponovo da nabavite/platite. Diplome i izvode vam niko nece ni traziti, a sa vozackom mozete na krace da se provucete dok ne dobijete ovdasnju.

mveruovic
05.09.2019, 02:36
Jedino mozda medjunarodni izvod iz MKR i MKV, nije skupo a ne znas da l ce da ti neko trazi.

Ponocni expres
05.09.2019, 12:13
Pomislio sam mozda neki od papira koji dokazuje da nismo vozaci pocetnici zbog visoke cene osiguranja vozila ... Da napomenem da u Cikago idemo.Pri tome mogu izvaditi i potvrdu da sam radio 22 godine radio kao taksi vozac.Pretpostavljam da posto necemo raditi u struci nije potrebno da diplome fakulteta nosimo i prevodimo ...

slucajni_prolaznik
06.09.2019, 02:00
Pomislio sam mozda neki od papira koji dokazuje da nismo vozaci pocetnici zbog visoke cene osiguranja vozila ... Da napomenem da u Cikago idemo.Pri tome mogu izvaditi i potvrdu da sam radio 22 godine radio kao taksi vozac.Pretpostavljam da posto necemo raditi u struci nije potrebno da diplome fakulteta nosimo i prevodimo ...

Bojim se da je ovo jedina i surova istina oko osiguranja za novopridosle: https://www.answerfinancial.com/insurance-center/getting-auto-insurance-after-returning-from-years-abroad. Vazi cak i za nekoga ko se vraca u US, a imao je ranije osiguranje.

mveruovic
06.09.2019, 02:34

Ako imate nase dozvole uvek pitaju koliko ih posedujete. Za nekoliko osiguranja se priznaje staz iz strane zemlje, tj bar sam imao takve ponude.

MilicaBB
27.09.2019, 17:08
Drugari da li na prevode diploma srednje skole i fakulteta treba Apostil pecat? Negde sam procitala da na izvode treba ali nigde nisam nasla za diplome.

uran
27.09.2019, 18:33
Ako imate nase dozvole uvek pitaju koliko ih posedujete. Za nekoliko osiguranja se priznaje staz iz strane zemlje, tj bar sam imao takve ponude.

ako mozes da mi dostavis ta neka osiguranja da ih malo okrenem jer kad sam se ja prijavljivao nije bila cak ni opcija da prijavis bilo kakvo strano iskustvo.

aleksandarzz
28.09.2019, 15:37
ako mozes da mi dostavis ta neka osiguranja da ih malo okrenem jer kad sam se ja prijavljivao nije bila cak ni opcija da prijavis bilo kakvo strano iskustvo.

Probaj Kemper.
$143 za avenger 2008 i kiu sorento 2012 sa 7 meseci starom dozvolom
Za to isto je geico trazio $450

Lazar90
28.09.2019, 16:17
Probaj Kemper.
$143 za avenger 2008 i kiu sorento 2012 sa 7 meseci starom dozvolom
Za to isto je geico trazio $450

Ja pratim sta pisete. Da li je moguce da je u USA osiguranje kola mesecno toliko skupo?
Pricate o kolima koja su 3.000 do 7.000-8.000$, a osiguranje po 100$? O cemu se tu radi. Ispada da ti za kola treba 1200$ godisnje??

mveruovic
28.09.2019, 16:30
Moguce je, meni su trazili za sopstvenu polisu, za mene i zenu 4000$ skoro za godinu dana. Imaju te debilne statistike kojih se drze ko pijan plotada vozaci ispod 24/25 godina izazivaju najvise saobracajki kao i da oni sa svezim dozvolama prave vise prekrsaja.

aleksandarzz
28.09.2019, 16:41
Mislim da su im godine i vozački staž mnogo bitnije nego vrednost automobila. Meni je mnogo blesavija razlika u ceni - od $143 do $450?

Lazar90
28.09.2019, 23:39
Oook...razumem i delimicno podrzavam.
A koja bi najbolja situacija bila onda u USA sto se tice osiguranja za nekog ko ima recimo 35 godina, 15 godina vozacku i ni jedan prekesaj?
15$ messecno? 30$, 50$ ?

S a l e
05.11.2019, 20:19
Zasto bilo sta prevodite i lupate apostile i gluposti?! Za KCC ne trebaju prevodi, a ni za Ambasadu... saljete sve na nasem jeziku. U USA vam nista ne treba od tih nasih dokumenata. Nase vozacke su vec na engleskom... sve novije diplome su i na engleskom... a USA DL/ID svakako vadite cim dobijete GC... a mozda mozete i ranije...

Svenson
06.11.2019, 00:11
Oook...razumem i delimicno podrzavam.
A koja bi najbolja situacija bila onda u USA sto se tice osiguranja za nekog ko ima recimo 35 godina, 15 godina vozacku i ni jedan prekesaj?
15$ messecno? 30$, 50$ ?

Minimalno $70, mada po reklamama moze da se prodje i sa $29.

Ako uzimas kola na lizing ili na kredit, obavezno je full coverage (kasko) koje za nas sveze imigrante moze da bude $200+

Da, skupo je osiguranje.

A nase osiguravajuce kuce i policija nece da daju izvestaje o vozackom stazu " jer to ne sme da izlazi iz drzave" Ali to je druga prica. Uostalom, zato su i mnogi pobegli jer je sve ili drzavna ili poslovna tajna. :drool: