PDA

View Full Version : LA vs Chicago

xeg
21.07.2008, 15:09
Voleo bih da cujem vase misljenje, u USA nikada nisam bio a citanjem/slusanjem nailazim na podatke koji mogu biti iskrivljeni i netacni. Ono na sta sam ja naisao je:

LA
+ (plus)
Predivna klima
Raznolika priroda i veliki broj "places to see" u okruzenju

- (minus)
Lose resen saobracaj i dosta zagadjen vazduh
Postojanje velikog broja gang-ova samim tim dosta opasnih krajeva za porodicu

Chicago
+ (plus)
Dobro resen saobracaj
Puno desavanja u samom gradu (kultura, umetnost, nauka...)

- (minus)
Ne tako dobra klima, vetrovito, hladno (kao i kod nas:))

Naisao sam i na poredjenja jednom recenicom:

- Chicago is LA with bad weather.

- LA has better weather - everything else is better in Chicago.

- California beats Illinois but Chicago tops L.A.

- LA is healthy because the coating of tar you will get on your lungs will act as a protectant from anything else that might get into your lungs.

asmiki
28.07.2008, 06:33
Ja glasam za LA :)

Tesko ce neko odgovoriti na pitanje koji je grad bolji, ako nije okusio zivot u oba od njih. Ne verujem da moze da se generalizuje...verovatno zavisi i od pojedinca sta vise voli.

xeg
28.07.2008, 08:56
...Tesko ce neko odgovoriti na pitanje koji je grad bolji...

To ne moze niko, naravno da je to individualno. Samo me interesuju prednosti i mane ova 2 grada gledano ocima onih koji su ih "okusili".

Meni je ovo tvojeJa glasam za LA
iskreno jer zivis u CA.
Valjda ce jos neko jednom od ova 2 kandidata dati neki obrazlozeni + ili - ako ne da gasimo topic:)

srdjevic
29.07.2008, 02:10
Pa evo, onda ja da unesem zabunu: ja glasam za Chi. :p

Znate onu staru "opinion is like an a$$h0le, everybody's got one"... :D
Sve je stvar doživljaja i toga šta ti više odgovara. Meni recimo drugar iz NY kad je bio ovde, odlepio od Čikaga za par dana jer mu nije sve povezano metroom. Dobro, nije samo to... NY je recimo lud, brz, US Beograd, 24h grad... U većini slučajeva ti auto ne treba, nego živiš urbano (pričamo o samom gradu, naravno)

NY ima najjači javni prevoz, Čikago je odma' tu iza, dok u LA provodiš sate u autu na autoputu koji izgleda ko parking; voziš 20mph (ubij se odmah ako imaš manuelnu transmisiju iliti popularni menjač). Sa druge strane, na obali Okeana si na super temperaturi, tu nema pogovora. :cool:

IMHO, meni je bolje da radim u downtown-u (centar) i da kući idem pola sata vozom i da njakam internet sa mobilnog, slušam muziku ili čitam NIN, nego da njakam auto (zaljubljenik u menjače, šta ćeš) i da se dodatno umaram zbog toga....

U drugi grad bi me mogao pomeriti samo posao. Ovde familija, pa je i najlogičnije...

Ali sve je to lično... Da sam došao iz BG-a, možda bi mi najbliži bio NY... Ovako lalinski klaj-klaj u zlatnoj sredini. :D

wingreen
23.08.2008, 16:27
Na ovom sajtu mozete pogledati slike iz Chikaga pod naslovom Traveler photos a ima i video:

http://chicago-hotels.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g35805-d431071-Reviews-Chikago_Pizzaria-Chicago_Illinois.html

Chikago je zaista prelep grad!

wingreen
23.08.2008, 18:47
Jos jedan zanimljiv sajt, the best of chicago:

http://www.chicagomag.com/Chicago-Magazine/Best-of-Chicago/

wingreen
29.08.2008, 09:15
Lucky je dao sjajan post na temu Florida, pa bih volela da zamolim Srdjevica (trenutno mi je on pao na pamet, a moze i bilo ko, ko zivi u Chikagu) da napise isto tako za Chikago:
- dobre i lose strane: klima,blizina grada,priroda, zivot jeftiniji ili skuplji od ostatka Amerike, poslovi, mobilnost, nasi ljudi, obrazovanje, kriminal i na kraju vredi obici u Chikagu.
Jeste opsirno ali je korisno svima koji planiraju put u USA a jos nisu odlucili u koji ce grad otici. Hvala unapred!:)

wingreen
02.09.2008, 08:36
Srdjevicu kad si vec tu:D, da iskoristim priliku i zamolim te da odgovoris na prethodni post, ako nije problem...:)

srdjevic
02.09.2008, 08:40
uh.... xeg! di je onaj "invisible" mod?! :D

nemate pojma koliko mi je teško da napišem taj tekst. počinjao sam ga 4 puta već, svaki put mi je bio previše subjektivan, kontam da mlatim praznu slamu a ništa konkretno ne napišem... :(

A je l' može neka tema sa kratkim pitanjima pa da idemo redom, polako? :rolleyes:

xeg
02.09.2008, 08:45
uh.... xeg! di je onaj "invisible" mod?! :D

invisi...sta? :D

A je l' može neka tema sa kratkim pitanjima pa da idemo redom, polako? :rolleyes:

Jes, pa da ispadne ovako:

Name: Milos
Surname: Srdjevic
Sex: YES!!!

:D

srdjevic
02.09.2008, 08:50
"Yes, please." Bolje prolazi. ;)

D$D
12.09.2008, 04:41
Malo o Chicagu,
Grad fenomenalan,prevoz ok,
Predgradja narocito zapadna fantasticna,celo leto ima kulturnih desavanja, na jezeru i u samom gradu.
Nemaju klasican metro ali je sve povezano sa vozom i to funkcionise besprekorno,
U predgradjima nema tako dobar prevoz ali postoji.
Restorani i raznih kuhinja na pretek,
Sta bi se moglo reci za grad koji ima oko 8 miliona ljudi ( sa okolinom), mislim da posle NY grad koji je najbolji za zivot.
Izrazito industrijski grad, posla na pretek kakvog hoces,tj. za svakog po nesto.
i na kraju jaka dijaspora kome to nesto znaci,ucenje jezika ( srpskog),jaka crkva pravoslavna ,manastiri,bogoslovija,...
Grad u kome ima dosta jakih nasih ljudi....
Cene u njemu pa za moj pojam Beograd i Srbija su puno skuplji sa hranom i odecom nego li Chicago,ovde su samo skupi stanovi.
Cena rada nije nesto veca nego li u drugim delovima Usa ali mogucnost nalaska posla mnogo veca nego li u drugim delovima Usa.

Ako ste gledali Srpski Yellow page videcete da u njemu ima dosta nasih lekara,advokata, prodavaca nekretnina itd ...
Slozicete se nekada je potrebno nesto objasniti i na nasem jeziku jer prosto nemogu se sve stvari znati na Engleskom

wingreen
13.09.2008, 15:30
Hvala puno D$D!:)

wingreen
14.09.2008, 07:36
Jos jedan plus za Chikago je sto ima besplatno zdravstveno za decu ispod 18 godina:) Ovo je vazno za sve roditelje.

stizeljeto
15.09.2008, 09:14
wingeen, fenomenalan podatak. znas li mozda gdje se to moze provjerit za druge gradove, drzave? Mene konkrento zanima za Virginiju?

Veronika
15.09.2008, 11:23
U Virginiji se placa :(

wingreen
15.09.2008, 11:23
Mislim da je Illinois jedina drzava u Americi koja to obezbedjuje, evo ti sajt:

http://health.illinois.gov/parentorchild.html

Zana
09.11.2008, 08:46
http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=42

You are currently earning $40,000 in Chicago, Illinois as a Accountant.

You need to earn $53,946 to maintain the same standard of living in Los Angeles, California.

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=44

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=46

This chart compares the cost of living in Los Angeles, California by budget area to Chicago, Illinois.

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=47

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=43

This chart compares the overall cost of living in Los Angeles, California to the cost of living in six other major cities in the United States.

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=2&pictureid=45

Dakle ovo je sto se tice troskova zivota... i ne - ja nemam nameru da se selim :no: jer postoje i drugi razlozi :bravo: nabacicu slike posle - ovo je za one koji imaju nameru da se se presele u Chicago :1072:

Olivera
09.11.2008, 17:13
Ja sam nesto slicno izgooglala i za Floridu:
http://www.floridakidcare.org/

A evo i nesto za Virginiju:
http://www.wvchip.org/index2.shtml

xeg
09.11.2008, 21:47
Alo Olja, jel to ima veze sa LA-om ili Chicagom???:trouble:
:=V:

Olivera
10.11.2008, 10:14
Alo Gex, pa leto je prva pitala za virginiju. ::smrc: :connie_2:

wingreen
11.11.2008, 15:43
Zana kad ce slike?

stizeljeto
11.11.2008, 20:57
ahahahah, sad sam tek primjetila naziv teme, vjerojatno nisam tad razmisljala vec me samo zanimao odgovor na pitanje. sto je najbolje ne idem vise za virginiju, nego u colorado :)

Veronika
12.11.2008, 09:18
Neznam kako je u Coloradu al ja sam bila u Virginiji ,McLean (poznat po CIA policiji), 10 tak minuta do D.C.Washingtona.Mini se osobno svida. Taj dio Va je skuplji , elitnji ali sigurniji za zivot ,jer uprevo CIA nadgleda to podrucje , tako bar pise na tabeli na ulazu u naselje.Takoder Va je posebna u proljece , svo to zelenilo ,vjeverice skakucu , klima je slicna nasoj itd...

srdjevic
12.11.2008, 17:18
Sta kazes, CIA nadgleda?! cek cek, da metnem crnu tacku na mojoj mapici preko celog tog reona.... nece mene to videti... :grin:

baraba
30.12.2008, 19:50
Moj glas za Chicago, to je prava Amerika, bash onakva kakvu zamishljate...
LA, ma cela CA je "opushteni" fazon koji se meni nikako ne dopada...
CA je state za "devojchice"...

kaneolopa
16.02.2009, 15:54
Bila sam i u jednom i u drugom gradu... Chicago nema veze sa ostatkom amerike.... sto bi se reklo ovo je izuzetak slucaja.... samo ovde (Chicago) i u NY mozes preziveti bez automobila u ostatku US je to mission impossible.

ex-usa
16.02.2009, 16:51
L.A. je divan grad..............................ako si milioner.....ili ako zaradjujes barem 6-figures.

Cikago je isto super grad, ako ti ne smeta polarna klima 6 meseci.

malasestra
17.02.2009, 10:35
wow, nikad nisam gledao na Čikago kao na pravi američki grad. Meni su Ameriku uvek predstavljali Los Angeles i New York, nisam ni pomislio da bi se moglo lepo živeti u drugim gradovima poput Čikaga ili u nekim manjim gradovima.

Ne znam da li ste znali za sajt Skyscrapercity (http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=739) ali tamo ima i naš srpski podforum gde naši ljudi izmedju ostalog prave i reportaže gradova po svetu. Ima tamo dosta naših stranaca koji žive u SAD-u pa nas ponekad počaste kojim fotosešnom kakvgo američkog grada. Ima tamo i Čikago ali mislim da nema LA pa ako neko od vas želi da malo poslika svoj grad neka slobodno okači slike tamo, baš me zanima gde živite.

Evo direktan link do reportaža (http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1778).

ex-usa
17.02.2009, 10:43
ni Cikago, ni LA, ny NY nisu tipicni americki gradovi....niti prava amerika. prava amerika su mali ruralni gradici, u kojima zapravo zivi vecina stanovnistva. u velikim gradovima zivi mozda 20% ukupnog broja stanovnika Amerike. zato nasim ljudima i nije jasno gde su ti belci kad stignu u velike gradove, i kako su to oni "vecina" kad ih vidite u manjim procentima nego drugih po velikim graduirinama.....e pa to je zato sto oni zive u predgradjima, i u manjim mestima....koja su cesto all-white.

landlord
17.02.2009, 11:19
Evo direktan link do reportaža (http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1778).

Iz nekog glupog razloga sam bio skeptican, ali kad sam otisao i vidio ponovo slike u reportazi Barcelone sav sam se najezio.. i preplavile me uspomene..

Super site. za svako preporuku i pohvalu.. bar ovaj dio..:)

tapir.hr
07.05.2009, 03:58
pozdrav iz chicago. :)

proslo je 6mj od dobivanja vize i napokon sam prije par dana dosao u usa, ali samo na 2 tjedna da pokrenem proceduru izdavanja green card pa se vracam kuci.

prvi put sam u usa - i evo mojih prvih dojmova:

- za razliku od europske, okolina ovdje mi je skroz nekak bljedunjava, kao da im nedostaje boja da zgrade pofarbaju i u nekoj drugoj nijansi osim ove crvenkaste i zuckaste. cak je i priroda nekak blijeda, i cvijece na koje tu i tamo ovdje naidjem je izblijedilo. :)

- javni prijevoz u chicagu je solidan, ali u usporedbi s onim u njemackim gradovima i nije bas nesto - "L" stanice ovdje su dosta slabo uredjene, zastarjele, mnoge s drvenim podovima, dok je u njemackoj U-Bahn i S-Bahn poprilicno 'high tech' - neke stanice pod zemljom imaju cijele shopping centre.

- chicago mi je iznenadjujuce neuredan i prljav (izuzev downtown-a)

- downtown je impresivan, zgrade su uistinu wow i tako neceg nema u europi. iznenadjuje me da navecer nema ljudi i nikakvog zivota na ulicama downtown-a. dobio sam objasnjenje da je to zato jer je downtown 'business area', ali nisam skuzio postoji li ovdje uopce area gdje ljudi navecer onak setaju po ulici, hang out, drze se za rukice i sl. :)

- ameri su mi opusteniji, pristupacniji i otvoreniji od eurpoljana

nije bas da bih trebao suditi usa samo po jednom gradu, ali sve skupa usa mi djeluje nekak bezbojno, cak pomalo i zastarjelo i sad puno vise cijenim europu i europske gradove. u svakom slucaju, dosta je drukcije od europe.

malasestra
07.05.2009, 11:58
Takav utisak sam i ja dobio za Čikago kada sam gledao video snimke jednog lika koji se vozi po ulicama grada i mislim da je neko na ovom forumu napisao da osim Njujorka u SAD nećeš videti gužvu u downtown-u kao u evropskim gradovima. Oni tamo više imaju neke svoje male centriće svuda po gradu, recimo LA, i nije sve na jednom mestu kao kod nas.

kaneolopa
07.05.2009, 15:05
pozdrav iz chicago. :)

proslo je 6mj od dobivanja vize i napokon sam prije par dana dosao u usa, ali samo na 2 tjedna da pokrenem proceduru izdavanja green card pa se vracam kuci.

prvi put sam u usa - i evo mojih prvih dojmova:

- za razliku od europske, okolina ovdje mi je skroz nekak bljedunjava, kao da im nedostaje boja da zgrade pofarbaju i u nekoj drugoj nijansi osim ove crvenkaste i zuckaste. cak je i priroda nekak blijeda, i cvijece na koje tu i tamo ovdje naidjem je izblijedilo. :)

- javni prijevoz u chicagu je solidan, ali u usporedbi s onim u njemackim gradovima i nije bas nesto - "L" stanice ovdje su dosta slabo uredjene, zastarjele, mnoge s drvenim podovima, dok je u njemackoj U-Bahn i S-Bahn poprilicno 'high tech' - neke stanice pod zemljom imaju cijele shopping centre.

- chicago mi je iznenadjujuce neuredan i prljav (izuzev downtown-a)

- downtown je impresivan, zgrade su uistinu wow i tako neceg nema u europi. iznenadjuje me da navecer nema ljudi i nikakvog zivota na ulicama downtown-a. dobio sam objasnjenje da je to zato jer je downtown 'business area', ali nisam skuzio postoji li ovdje uopce area gdje ljudi navecer onak setaju po ulici, hang out, drze se za rukice i sl. :)

- ameri su mi opusteniji, pristupacniji i otvoreniji od eurpoljana

nije bas da bih trebao suditi usa samo po jednom gradu, ali sve skupa usa mi djeluje nekak bezbojno, cak pomalo i zastarjelo i sad puno vise cijenim europu i europske gradove. u svakom slucaju, dosta je drukcije od europe.

Zavisi gde se setas, u LakeView/Lincoln Park-u se moze gotovo sa trotoara jesti. Ne vredi ti porediti Evropu i Ameriku, nemoj cak ni pokusavati.
Sami downtown jeste business area ... osim par lokala... mesta za izlazak i gde imas ljudi i u 2-3 nocu da se eto tako setaju ti je Lincoln Park i Lake View ali cak ni celokupni delovi. Dobar deo za setnju nocu ti je oko Backingham fontane i panoramski pogleda na grad iz planetarijuma. U kom delu grada se nalazis?

dreamerns
07.05.2009, 15:51
Takav utisak sam i ja dobio za Čikago kada sam gledao video snimke jednog lika koji se vozi po ulicama grada i mislim da je neko na ovom forumu napisao da osim Njujorka u SAD nećeš videti gužvu u downtown-u kao u evropskim gradovima. Oni tamo više imaju neke svoje male centriće svuda po gradu, recimo LA, i nije sve na jednom mestu kao kod nas.

Cikago je gradjen na slican nacin kao NYC - tj. ima jedan centar, za LA se slazem. Sto se zgrada i stanova tice, u Cikagu su daaaaleko kvalitetniji u odnosu na NYC i mnogo pristupacniji.
U svakom slucaju....jedino u NYC centar funkcionise 24h....to je tacno. U Chicago je downtown posle NYC najveci. E sada, razlika izmedju evrope i Amerike je to da izlazak uvece (nocni klubovi i sl) ne mora biti u centru grada.....tacnije, uglavnom i nije u centru grada. Isto vazi i za stambene blokove.....u centru uglavnom zive poslovni ljudi, koji su tu preko nedelje u svom jeftinom stancicu od 1.5 miliona dolara, da bi za vikend otisao do svoje vile u predgradje.
Ja ne znam sta ste vi ljudi ocekivali od amerike, ali meni je ovde u odnosu na srbiju i u odnosu na americke filmove....izuzetno cisto i uredno. Mislim da nemacka sterilnost u cistoci ipak nije za porediti sa cikagom. Takodje, evropa nije samo nemacka. Uporedi npr Kopenhagen sa Cikagom, ili pak bilo koji francuski grad....

tapir.hr
07.05.2009, 16:16
Kako rece kaneolopa vjerojatno mi ne vrijedi ni pokusavati usporedjivat europu i ameriku. :)

Ocekivao sam ipak da usa vise vuce na razvijenu zapadnu europu (Njemacku prije svega). Ne znam bas kak je u Srbiji, ali bio sam jednom u Beogradu i nije mi izgledalo tak neuredno kao u Chicagu. Ovdje sam u East Rogers Park pa prolazim kroz dosta kvartova dok dodjem u downtown.

kaneolopa
07.05.2009, 16:47
Kako rece kaneolopa vjerojatno mi ne vrijedi ni pokusavati usporedjivat europu i ameriku. :)

Ocekivao sam ipak da usa vise vuce na razvijenu zapadnu europu (Njemacku prije svega). Ne znam bas kak je u Srbiji, ali bio sam jednom u Beogradu i nije mi izgledalo tak neuredno kao u Chicagu. Ovdje sam u East Rogers Park pa prolazim kroz dosta kvartova dok dodjem u downtown.

Covece ti si na ivici grada, ono sta kazu za podelu grada kao severni i istocni deo su kao najpogodniji za zivot west nije tako los a jug nemoj ni da razmishljas bas i ne vazi u slucaju Chicago-a. Imas delova tu izmedju Rogers Park-a i Lakeview-a koji su iskljucivo crnacki i koji nisu bas naj naj. Kada krenes prema Zapadu nemoj zalaziti preko nekih 3200W sa North avenije jer ides prema jednom od najozloglasenijih krajeva - Austin, a samo jednu ulicu deli Austin i Oak Park koji je preterano predgradje.
Ako si ikada bio u Kan-u ... sigurno si video da je uzasno, uzasno prljav, isto to vazi i za Barselonu samo jednu ulicicu da skrenes sa La Ramble. Juzni deo Spanije necu ni da komentarisem.
Iznad tebe jos severnije su ti naj naj najlusuznije kucice na jezeru. Sta vise da ti kazem i sam ces vremenom videti imas vise informacija ovde (http://www.city-data.com/neighborhood/Rogers-Park-Chicago-IL.html)
Da se na kraju razumemo NYC, LA i Chi nemaju veze sa ostatkom amerike, ali otom potom to ce i sam da vidis kada krenes malko da putujes

dreamerns
07.05.2009, 17:27

E sada ga bas pretera....mislim stvarno.
Verujem da je east rogers park dosta prljav....necu da pokrecem temu i zasto. Sto se urbanih delova Cikaga tice....pa to je sterilna klinika za Beograd. Nemacka mozda jeste cistija....ali ti se stalno lepis za nju. Prosetaj malo Kopenhagenom, Francuskom, Spanijom...ma vecinom zapadne evrope. Cikago je cistiji od mnogih Evropskih metropola (poredim urbane delove).....naravno, karton city na jugu i sl su naravno prljavi, ali oni to ne smatraju za grad....kao sto ni u NS-u ja nisam smatrao deponiju kod najlon pijace za grad.

landlord
07.05.2009, 18:33
Uh dreameru.. bas si bio konfuzan.. tek sam u ovom tvom zadnjem postu shvatio da hoces da kazes da je Kopenhagen prljav.. kao i francuski gradovi.
Prije nisam shvatio dal mislis dal su prljavi ili cisti.

Ne znam ja sam bio 2 puta u Barceloni.. i mogu reci da je to jedan od rijetkih gradova u Evropi u kojem bih mogao da zivim. Nije mi ni malo prljavo izgledao. Cak sta vise..

Ako je u USA, tj. u Chicagu bar u pola kao u Barci.. onda super.. ma dobro jos samo 16 dana pa cu da se licno uvjerim..:)

dreamerns
07.05.2009, 18:48
Uh dreameru.. bas si bio konfuzan.. tek sam u ovom tvom zadnjem postu shvatio da hoces da kazes da je Kopenhagen prljav.. kao i francuski gradovi.
Prije nisam shvatio dal mislis dal su prljavi ili cisti.

Ne znam ja sam bio 2 puta u Barceloni.. i mogu reci da je to jedan od rijetkih gradova u Evropi u kojem bih mogao da zivim. Nije mi ni malo prljavo izgledao. Cak sta vise..

Ako je u USA, tj. u Chicagu bar u pola kao u Barci.. onda super.. ma dobro jos samo 16 dana pa cu da se licno uvjerim..:)

Pazi...kada ides La Ramblom sve je cisto, skreni malo pored....ima neka pijaca tu...samo prodjes pasaz...a ono prljavo....
Nije to toliko ni bitno...Barselona je u principu cista (ali nije Barselona cela Spanija). Kada se ode malo u druga mesta...nije bas tako cisto. Kopenhagen ume da bude bas zaprljan...oni to ciste naravno, ali uvece ume da bude gadno. Kan u Francuskoj....e to je nesto najprljavije sto sam video od zapadne evrope.
U svakom slucaju, poenta je da je Chicago u princpu cist grad (za svoju velicinu).....daleeeko cistiji od Beograda.

tapir.hr
07.05.2009, 19:09
Ma dobro, dobro - evo sad mi sve izgleda lijepo i cisto kad je ovako lijep i suncan dan. :))
Mada isto mogu reci za Barcelonu da nisam primjetio da je nest posebno zaprljana, a po Francuskoj nisam bas setao tak da ne znam kak je. :)

landlord
07.05.2009, 19:22
ma znam market po kojem si hodao sad sam negdje trazio medju slikama..
Kako zivopisne boje voca i povrca.. mada kad smo to probali bilo je nekako plasticnog ukusa... sto me totalno iznenadilo.. ocekivao sam puno vise..

Ma nisam ni ja primjetio da je Barselona zaprljana..

Francuskom obalom sam davno prosao na ekskurziji.. a tad sam bio previse high.. da bi primjetio zaprljanost Nice ili Kana..

Za juznu Spaniju se slazem.. u potpunosti..

kaneolopa
07.05.2009, 19:28
@ Tapir.hr
Vezano za nocni zivot sta te interesuje, konkretno? Restorani, diskoteke, barovi i koji tip muzike tj. zabave?

tapir.hr
08.05.2009, 03:01
pa gle, zapravo ne trazim nist konkretno, vise me zanimalo dal ima neko podrucje ovdje gdje ljudi navecer izadju prosetati, gledat izloge i slicno (naravno, ne zelim setati po Rogers Parku navecer :)) ).

sto se tice restorana, u East Rogers Parku ima ok i jeftinih mjesta za pojest nesto, nisam gladan. :)

eh, da - sta biste preporucili za otici u shopping - ono gdje kupiti nekakve poklone, eventualno nesto od odjece?
michigan ave mi vise izgleda nekak ekskluziva i ne bas povoljna roba.
bio sam u lakeview, tamo sam nasao hollywood mirror - jako zgodna trgovinica za pronaci koji simpatican pokloncic. od trgovina odjecom prozujao sam jedino malo kroz gap u lakeview.
isao sam i do ridge mall - dosta trgovina, htio kupiti tenisice, al nije bilo broja za mene.
ma, razvikali su mi doma kak je u usa sve ultra jeftino, a ja nikak da pronadjem neku ultra jeftinu trgovinu. :)) ok, neke stvari jesu nest jeftinije, u prosjeku 10-15%, brandirana roba mozda i 30% - al nisam tip koji ce kupiti hlace od 80$ zato sto su ovdje 30% jefitinije. :)

beresmed
08.05.2009, 09:18
Pazi...kada ides La Ramblom sve je cisto, skreni malo pored....ima neka pijaca tu...samo prodjes pasaz...a ono prljavo....
Nije to toliko ni bitno...Barselona je u principu cista (ali nije Barselona cela Spanija). Kada se ode malo u druga mesta...nije bas tako cisto. Kopenhagen ume da bude bas zaprljan...oni to ciste naravno, ali uvece ume da bude gadno. Kan u Francuskoj....e to je nesto najprljavije sto sam video od zapadne evrope.
U svakom slucaju, poenta je da je Chicago u princpu cist grad (za svoju velicinu).....daleeeko cistiji od Beograda.

Ma sve sto je manje prljavo od Atene (Grcka), mozes smatrati relativno cistim gradom :grin:

dreamerns
08.05.2009, 15:00
pa gle, zapravo ne trazim nist konkretno, vise me zanimalo dal ima neko podrucje ovdje gdje ljudi navecer izadju prosetati, gledat izloge i slicno (naravno, ne zelim setati po Rogers Parku navecer :)) ).

sto se tice restorana, u East Rogers Parku ima ok i jeftinih mjesta za pojest nesto, nisam gladan. :)

eh, da - sta biste preporucili za otici u shopping - ono gdje kupiti nekakve poklone, eventualno nesto od odjece?
michigan ave mi vise izgleda nekak ekskluziva i ne bas povoljna roba.
bio sam u lakeview, tamo sam nasao hollywood mirror - jako zgodna trgovinica za pronaci koji simpatican pokloncic. od trgovina odjecom prozujao sam jedino malo kroz gap u lakeview.
isao sam i do ridge mall - dosta trgovina, htio kupiti tenisice, al nije bilo broja za mene.
ma, razvikali su mi doma kak je u usa sve ultra jeftino, a ja nikak da pronadjem neku ultra jeftinu trgovinu. :)) ok, neke stvari jesu nest jeftinije, u prosjeku 10-15%, brandirana roba mozda i 30% - al nisam tip koji ce kupiti hlace od 80$ zato sto su ovdje 30% jefitinije. :)

Pusti te price da je ovde ultra jeftino.....ovde se moze naci ultra jeftino, a to je vec sasvim druga stvar. U principu, mnoge radnje imaju razne rasprodaje gde se moze naci roba za 20% originalne cene. Idi u TJ Maxx ili Marshalls...tu imas bas jako povoljnih stvari. Potom imas K-Mart, Wallmart, Target. Sto se Michigen av tice, ja sam tamo nasao cipele za 30$....dakle, ima i tamo da se naleti na nesto povoljno, ali je uglavnom dosta skupo. Takodje, imas velik Mall u Shamburgu...verovatno se i tamo moze naci povoljnih stvari. Za veliki broj povoljnih marketa ti treba auto da bi do njih dosao.

kaneolopa
08.05.2009, 17:05
Vidim da si se setao Broadwayeom, krenes tako i Clarkom od Wrigly-ja pa juzno... su ti kafanice i mali shopovi. Shto se tice kupovine, treba da odes do Outleta koji su ti van grada... najblizi su u Shaumburgu ... kao sto je dreamerns rekao trebaju ti kola za to. Pored TJ max-a takodje imas i JC Penny. To su ti prodavnice gde mozes naci garderobu poznatih dizajnera za jeftine pare, tu ti je npr. jedna kosulja CK nekih 15-ak $. Ja sam DKNY odelo kupila tu za 26$, ali to ti je kao lutrija ne mora da znaci da ces nesto pronaci, a mozes kupiti svasta nesto za sitne novce. Za patike si trebao da odes u Sprots Authority imas jedan na Clark-u.