PDA

View Full Version : Pitanje u vezi slanja dokumenta

newpain01
06.11.2018, 10:08
Pozdrav svima,

Danas sam dobio email od KCC, kaze da moram poslati skenove od svih dokumenata koje trebam nositi na intervju i da mi intervju nece biti zakazan dok ne budem poslao dokumente. Isto kaze da svi dokumenti koji nisu na Engleskom, moraju da se prevedu od strane priznatog prevodilaca.

Hteo sam da pitam nekog ko je vec bio na intervju, u vezi dokumenta za obrazovanje, zavrsio sam fakultet i planiram da nosim prevedenu i original fakultetsku diplomu, ali za svaki slucaj ponecu i original + prevod od srednje skole.

Dali trebam nositi transcript od fakulteta (potvrda sa svih predmeta koje sam imao)?

Ja sam izvuceni kandidat, dali moja supruga treba nositi neke dokumente za obrazovanje ili to nije potrebno? Ja sam za svaki slucaj pripremio njenu fakultetsku diplomu, ali nismo uzeli diplomu od srednju skolu, nadam se da nije potrebna?

Hvala puno

mveruovic
06.11.2018, 12:22
Pogledaj dobro taj mejl, ako je isti kao sto je neko kacio ovde ne treba prevod dokumenata ako su na srpskom a apliciras iz Srbije.

newpain01
07.11.2018, 07:05
Pogledaj dobro taj mejl, ako je isti kao sto je neko kacio ovde ne treba prevod dokumenata ako su na srpskom a apliciras iz Srbije.

Verovatno je mejl isti. Dokumenti su na srpskom, ali ja ne apliciram iz Srbije i zato treba prevod, ali nije mi to pitanje, vec dali treba nositi transcript od fakulteta (ona potvrda sa svih predmeta koje sam imao) ili je samo diploma dovoljna?

Simke
07.11.2018, 16:18
Nije potrebno, ja sam ga nosio samnom u ambasadi i oni su mi ga odmah vratili, nisu cak ni pogledali.

Jocovics
07.11.2018, 19:10
@newpain01
Interesuje me koliko pre intervjua salju pismo za skeniranje dokumenata tj. da li si ocekivao intervju u skorije vreme?

Jocovics
07.11.2018, 19:18
I mene muci pitanje da li treba samo moja dokumenta da skeniram ili svih clanova koji idu uz mene? Ali racunam da ce napisati u pismu. Do sada su uvek bili prilicno jasni.

Jocovics
07.11.2018, 20:07
Nadjoh odgovore na tvoja i moja pitanja:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html
Dakle, treba da se skeniraju dokumenta i za clanove porodice.

newpain01
08.11.2018, 06:29
@newpain01
Interesuje me koliko pre intervjua salju pismo za skeniranje dokumenata tj. da li si ocekivao intervju u skorije vreme?

Da, ja ocekujem intervju u Januaru, cutoff za Decembar je 6600, ja sam 66xx, tako da sam sigurno u Januaru, osim ako ovo slanje dokumenata ne promeni nesto.

dobitnikDV
18.11.2018, 19:53
Kontaktirao me KCC da im posaljem dokumenata...
Pa me interesuje jer jos nemam oko vakcinacije nista uradeno, dali treba sad da im pratim s ostale dokumenata (ko pasos, izvod) i dokaz za vakcinacije?!

Ili to se moze odneti sasvim na kraju pred intervju u ambasadi kad se nosi zapecaten kovert od lekara?!

Hvala!

ikac89
18.11.2018, 20:19
Šalju se samo dokumenta koja su navedena u mailu, ništa više. Znači samo ono što traže, ne šalju se sva dokumenta potrebna za intervju u ambasadi.

dobitnikDV
18.11.2018, 21:09
Pise samo generalno za svi aplikante:

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Znam da mozda pitam jedno isto opet i opet, ali nisto dodatno ne treba osven ove dokumenata od gore sto su isti za sve ostale?

I vtoro prasanje, kako cu dokazati da su mi te roditelje (s sve podatke ostaveni za njima u DS260) i ko su mi deca (nad 21 s sve podatke ostavjeni za njima u DS260) ako ne podnesim i izvode za njima? A ako sad ne treba podnesiti te dokumente kod KCC, zar cu ih nositi posle na intervju? A isti ne bih ih imao prethodno poslato... malo sam zbunjen...

I sta je oko vencanicom? Zasto pokraj mene i moja zena je bila izvucena kroz moju aplikaciju. Zar im ne treba od sad dokaz da smo u brak?! A to u generalni dokumenti sad KCC ne trazi?!

ikac89
18.11.2018, 21:40
All Aplicants znači za sve aplikante navedene u prijavi. Znači za sve navedene u aplikaciji, potrebno je poslati dokumente sa liste.

Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Ovo znači da se na intervju ponesu isti dokumenti koji su poslati elektronskim putem. Dakle isti pasoš, birth certificate itd. tj. da se ne pošalje npr. skeniran jedan pasoš, a da se posle izvadi drugi i da se taj drugi ponese na intervju.

MilicaBB
18.11.2018, 21:46
Pise samo generalno za svi aplikante:

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Znam da mozda pitam jedno isto opet i opet, ali nisto dodatno ne treba osven ove dokumenata od gore sto su isti za sve ostale?

I vtoro prasanje, kako cu dokazati da su mi te roditelje (s sve podatke ostaveni za njima u DS260) i ko su mi deca (nad 21 s sve podatke ostavjeni za njima u DS260) ako ne podnesim i izvode za njima? A ako sad ne treba podnesiti te dokumente kod KCC, zar cu ih nositi posle na intervju? A isti ne bih ih imao prethodno poslato... malo sam zbunjen...

I sta je oko vencanicom? Zasto pokraj mene i moja zena je bila izvucena kroz moju aplikaciju. Zar im ne treba od sad dokaz da smo u brak?! A to u generalni dokumenti sad KCC ne trazi?!

Ne treba da saljes nista vise od onoga sto su trazili.. znaci ono sto pise to saljes za seve i sve koji su navedeni u tvom obrascu.. ako im nesto dodatno bude trebalo oni ce ti poslati mejl da im posaljes dokumenta koja fale.. na britovom forumu se javio decko kojem su trazili dodatna dokumenta... i pod kojim rednim brojem si izvucen? Cisto da znamo do kog broja su krenuli sada da salju mejlove

dobitnikDV
18.11.2018, 23:32
Ne treba da saljes nista vise od onoga sto su trazili.. znaci ono sto pise to saljes za seve i sve koji su navedeni u tvom obrascu.. ako im nesto dodatno bude trebalo oni ce ti poslati mejl da im posaljes dokumenta koja fale.. na britovom forumu se javio decko kojem su trazili dodatna dokumenta... i pod kojim rednim brojem si izvucen? Cisto da znamo do kog broja su krenuli sada da salju mejlove

Hvala puno! Broj mi je 2019EU78XX. Mail je stigao na pocetak mesec, tek sad pre dva dana sam vidio mail.
Malo mi je cudno da sad traze samo osnovne dokumenata za izvucenih a ne traze na primer dokumenat da vidu dali smo stvarno vencani i slicno. Ali prati cu striktno to sto je navedeno kao sto pise za "all aplicants".

eliko
19.11.2018, 18:20
Na 14.11 poslali smo elektronske kopije i danas smo dobili email da su dokumenti u redu i da mozemo ocekivati drugi email sa obavestenje za datum intervjua.

Evo sta smo poslali za mene i suprug:
- Copy of passport
- Birth certificate
- Потврда за казнена евиденција
- Уверение за неосудуваност
Za suprug i Свидетелство за съдимост zato sto je on studirao u Bugarskoj.

Znaci, definitivno je dovoljno samo to sto se trazhi.

dobitnikDV
23.11.2018, 14:30
Na 14.11 poslali smo elektronske kopije i danas smo dobili email da su dokumenti u redu i da mozemo ocekivati drugi email sa obavestenje za datum intervjua.

Evo sta smo poslali za mene i suprug:
- Copy of passport
- Birth certificate
- Потврда за казнена евиденција
- Уверение за неосудуваност
Za suprug i Свидетелство за съдимост zato sto je on studirao u Bugarskoj.

Znaci, definitivno je dovoljno samo to sto se trazhi.

Blagodaram za informacijata mnogu mi znaci. :book:
I uste edno prasanje... sudovive niz MK kako po default koga izdavaat potvrda za kaznena evidencija i neosuduvanost ne ubeduvaa deka treba i apostille za sekoj dokument (sto sekako go naplakjaat).
Jas kolku sto sum informiran vakva rabota ne baraat nitu vo KCC koga se prakaat dokumenti, ni potoa vo ambasada za intervju...

Tereza2019
23.11.2018, 15:55
Blagodaram za informacijata mnogu mi znaci. :book:
I uste edno prasanje... sudovive niz MK kako po default koga izdavaat potvrda za kaznena evidencija i neosuduvanost ne ubeduvaa deka treba i apostille za sekoj dokument (sto sekako go naplakjaat).
Jas kolku sto sum informiran vakva rabota ne baraat nitu vo KCC koga se prakaat dokumenti, ni potoa vo ambasada za intervju...

Od Osnoven Sud 1 ke si izvadis Potvrda od kaznena evidencija i Uverenie od krivicna evidencija 380den se.Nisto drugo ne ti treba i se vazni dokumenti za na intervju i za vo KCC.
Pozdrav

dobitnikDV
23.11.2018, 18:41
Od Osnoven Sud 1 ke si izvadis Potvrda od kaznena evidencija i Uverenie od krivicna evidencija 380den se.Nisto drugo ne ti treba i se vazni dokumenti za na intervju i za vo KCC.
Pozdrav

Ti blagodaram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Tereza2019
23.11.2018, 20:36
Ti blagodaram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Nema nikakov problem se sto ne ti e jasno prasuvaj dokolku znam ke ti pomognam. Srekno pa naskoro ti ke ni kazes kako si pominal na intervju :==D::==D:

Dududu
02.01.2019, 22:46
Vidim da je jedan od korisnika naveo da su mu 5 dana nakon slanja dokumenata iz KCC odgovorili da su dokumenta OK i da ocekuje mejl sa datumom za intervju, pa me interesuju iskustva drugih, posle koliko su vama odgovorili? Meni su poslali 12.12., ja sam im poslala dokumenta 18.12., ali jos nisam dobila mejl (pretpostavljam da se oduzilo zbog Bozicnih i novogodisnjih praznika). Inace sam 14xxx broj

Ender
03.01.2019, 12:38
Ja sam poslao dokumenta 24.11. a stigao mi je mail da su dokumenta u redu 21.12. U mom slucaju je mozda proces duze trajao jer sam morao da otkljucam DS 260 kako bih promenio nesto. Moj broj je 11XXX. Pretpostavljam da idu redom, po brojevima, tako da mozda jos nisi na redu.

Gambler
12.01.2019, 11:32
Imam par pitanja oko slanja dokumenata, pa ako neko moze da odgovori.
Police certificate, tj. Izvod iz kaznene evidencije se vadi u SUP - u mestu trenutnog prebivalista? Ne treba da vadim posebno u gradu u kom sam ziveo ranije?
Court record, tj. Uverenje iz osnovnog suda da li treba da se vadi ako nisam osudjivan? Jer moze da se desi u teoriji da nisi osudjivan a da je u toku postupak. Da li treba i uverenje iz viseg suda? Jer potvrde za organizovani i visoko tehnoloski kriminal se vade u visem sudu, ne u osnovnom.
Military records - u reciprocity and civil records by counry za Srbiju stoji da je unavailable. Da li treba da se salje? Ja sam sluzio civilno i prosle godine su mi izdali potvrdu da sam sluzio civilno u tom i tom periodu. Ne znam sto pise na sajtu da je unavailable.

Svenson
12.01.2019, 18:09
Imam par pitanja oko slanja dokumenata, pa ako neko moze da odgovori.
Police certificate, tj. Izvod iz kaznene evidencije se vadi u SUP - u mestu trenutnog prebivalista? Ne treba da vadim posebno u gradu u kom sam ziveo ranije?
Court record, tj. Uverenje iz osnovnog suda da li treba da se vadi ako nisam osudjivan? Jer moze da se desi u teoriji da nisi osudjivan a da je u toku postupak. Da li treba i uverenje iz viseg suda? Jer potvrde za organizovani i visoko tehnoloski kriminal se vade u visem sudu, ne u osnovnom.
Military records - u reciprocity and civil records by counry za Srbiju stoji da je unavailable. Da li treba da se salje? Ja sam sluzio civilno i prosle godine su mi izdali potvrdu da sam sluzio civilno u tom i tom periodu. Ne znam sto pise na sajtu da je unavailable.

Police certificate - samo jedan; ono što izdaju, važi za celu zemlju
Court record - samo osnovni sud
Military record - meni nisu tražili, a dosta njih je potvrdilo da ne treba;

Gambler
12.01.2019, 22:58
Ok, hvala na odgovoru. Samo mi i dalje nije jasno za court record, posto pise: "Applicants who have been convicted of a crime must submit a certified copy of each court record and any prison record,.." Ja nisam convicted, sto znaci da ne bi trebao da to vadim. Ali bolje za svaki slucaj poslati i to.

ikac89
12.01.2019, 23:04
Ovo bi trebalo da znači da ukoliko u potvrdi MUP-a piše da se nekada bio osuđivan tj. kažnjavan, da u tom slučaju treba potvrda iz suda koji je doneo presudu i eventualno iz zatvora u kome si služio kaznu.

Gambler
12.01.2019, 23:17
I ja sam tako razumeo, da ako nisam osudjivan ne treba ni da saljem court record. Ali problem je sto potvrda iz policije nije garant da se protiv tebe be vodi trenutno postupak. Taj podatak mogu da dobiju samo uz uverenje iz osnovnog suda. Mozda je najbolje da pitam ambasadu

babicf
12.01.2019, 23:58
iz mup-a dobijes dokument da nisi osudjivan kao i iz sup-a. Treba razmisljati logicki, kako ce oni znati da nisi osudjivan? Ako im nista ne posaljes to ti je nikakav dokaz ( nisam majke mi osudjivan :) ) zato izvadi sve papire bez obzira sto nisi osudjivan tako im dokumentujes to od strane ovlascenog organa a ne da se oni cimaju
Pozz

ikac89
13.01.2019, 00:34
Što se mene lično tiče, uputstva su veoma jasna. Dakle traže samo potvrdu iz policije ukoliko nisi osuđivan, isto kao i u ambasadi što traže. Tebi niko ne može da zabrani da šalješ potvrde i iz osnovnog i iz višeg suda, ali ja lično mislim da je to nepotrebno tj. ja ne bih slao. Ali u svakom slučaju odluka je na tebi.

mveruovic
13.01.2019, 08:08
Trazi se samo iz policije dokaz, i to dokazuje da nisi osudjivan.

Da nisi pod istragom, da nisi u krivicnom postupku itd izdaje sud u Katanicevoj, i on ti za celu Srbiju nabroji sudove i tuzilastva, prvi, drugi i treci sud, visi sud, vise tuzilastvo, sve zivo sto postoji, ne vadi se iz vise sudova.

Ja sam slao i jedno i drugo za svaki slucaj iako ne traze.

A evo i ako nekog zanima kako i jedno i drugo izgleda:

SUD

https://i.postimg.cc/YqmDNhw1/Screen-Shot-2019-01-13-at-08-03-49.png (https://postimg.cc/JGMQM70n)

POLICIJA

https://i.postimg.cc/Dwkjxn2R/Screen-Shot-2019-01-13-at-08-04-47.png (https://postimg.cc/LnD3XdgV)

Dududu
13.01.2019, 08:42
Ja sam poslala Kentakiju samo pasos, potvrdu iz supa (prevedenu) i originalni izvod iz knjige rodjenih koji sam iz opstine uzela na internacionalnom obrascu Dakle nisam potvrde iz suda i nisam iz vojske :). Odgovorili su mi: Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Gambler
13.01.2019, 10:36
Što se mene lično tiče, uputstva su veoma jasna. Dakle traže samo potvrdu iz policije ukoliko nisi osuđivan, isto kao i u ambasadi što traže. Tebi niko ne može da zabrani da šalješ potvrde i iz osnovnog i iz višeg suda, ali ja lično mislim da je to nepotrebno tj. ja ne bih slao. Ali u svakom slučaju odluka je na tebi.

A military record, po tebi da li treba da se salje ili ne?

Gambler
13.01.2019, 10:41
[QUOTE=mveruovic;75055]Trazi se samo iz policije dokaz, i to dokazuje da nisi osudjivan.

Da nisi pod istragom, da nisi u krivicnom postupku itd izdaje sud u Katanicevoj, i on ti za celu Srbiju nabroji sudove i tuzilastva, prvi, drugi i treci sud, visi sud, vise tuzilastvo, sve zivo sto postoji, ne vadi se iz vise sudova.

Nije bas za sve. Ne ukljucuje posebno odeljenje za organizovani kriminal i ratne zlocine. Ali poenta je da sta god da uradim necu pogresiti. I da saljem i da ne saljem. Hvala svima na pomoci!

Svenson
13.01.2019, 13:27
Ja sam poslala Kentakiju samo pasos, potvrdu iz supa (prevedenu) i originalni izvod iz knjige rodjenih koji sam iz opstine uzela na internacionalnom obrascu Dakle nisam potvrde iz suda i nisam iz vojske :). Odgovorili su mi: Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Ispravno. Slažem se sa ovim. Mislim da ne treba slati prevod, samo skeniranu potvrdu, pošto se kod nas ne traže prevedeni dokumenti

babicf
13.01.2019, 23:12
Gambler, ako nije problem da javis kada dobijes od njih mail da su ti dokumenta uredu, cisto da znam koliko je potrebno vremena za "obradu",hvala

mveruovic
14.01.2019, 17:32
[QUOTE=mveruovic;75055]Trazi se samo iz policije dokaz, i to dokazuje da nisi osudjivan.

Nije bas za sve. Ne ukljucuje posebno odeljenje za organizovani kriminal i ratne zlocine. Ali poenta je da sta god da uradim necu pogresiti. I da saljem i da ne saljem. Hvala svima na pomoci!

To je i navedeno na potvrdi ovoj, a ako imas potrebe da vadis bilo sta iz ta dva odeljenja, budi siguran da nema sanse da prodjes na intervjuu :)|

snezana beograd
16.01.2019, 21:34
Kako pravilno napisati svoj case number prilikom slanja mejla kcc u ? Sa nulama ispred broja ili bez ? Da li se prvo pise ime il prezime,i posto kod njih ide prvo mesec rodjenja pa dan,dal se pise za mart naprimer 03 il je dovoljno samo 3 ? Ovo pitam zato sto u uputstvu kcc a kaze treba uneti puno ime podnosioca zahteva,ceo broj predmeta i datum rodjenja u formatu MMDDYYYY

ikac89
16.01.2019, 22:13
Case number mislim da nije bitno u principu i sa nulama će ukapirati koji je case number.

Što se imena tiče prvo ide first name, pa last name.

Datum u formatu MM/DD/YYY sa 0 bi trebalo da se napiše.

npr. 2. maj 1985. = 05/02/1985

Svenson
16.01.2019, 22:56
Kako pravilno napisati svoj case number prilikom slanja mejla kcc u ? Sa nulama ispred broja ili bez ? Da li se prvo pise ime il prezime,i posto kod njih ide prvo mesec rodjenja pa dan,dal se pise za mart naprimer 03 il je dovoljno samo 3 ? Ovo pitam zato sto u uputstvu kcc a kaze treba uneti puno ime podnosioca zahteva,ceo broj predmeta i datum rodjenja u formatu MMDDYYYY

Treba napisati bez vodećih nula (nula ispred).

Kada se dodeljuju brojevi, nule se pišu iz tehničkih razloga. Da ne objašnjavam zbog čega je to bitno

snezana beograd
19.01.2019, 21:22
Hvala Svensonu i Ikcu na odgovoru samo jos pitanje da li je prilikom slanja skeniranih dokumenata uz case number potrbno napisati svoje ime i prezime sa datumom rodjenja ? Mi smo im jos 15 novembra poslali sva besprekorna
dokumenta i stavili smo samo case number bez imena i prezimena ali jos nam nisu poslali mejl da su dokumenta uredu.Samo je stigao onaj automatski odgovor da je mejl stigao. Poslali smo mejl kcc u pre nekoliko dana i sutra dan dobili odgovor da bi trebalo da su nasa dokumenta pregledana ili da ce ih tek pregledati ... I ono standardno botovski proveravajte vas mejl itd...Totalno ne odredjen odgovor ... Inace mi smo case number 9xxx.

predrag_ilic
20.01.2019, 22:15
Meni u mejlu koji sam dobio po popunjavanju DS-260 obrasca nigde ne stoji da treba da upišem svoje ime već samo case number u subjektu.

Use your case number as the subject of the email.

marko33
30.01.2019, 22:09
Poslao sam sva dokumenta 27.11.2018. Stigao mi je povratni mail da su dokumenta u proceduri. Danas sam dobio potpuno isti mail u kom mi traze da im pošaljem sve sto sam im vec poslao. Vec sam im posalo izvod, pasos, potvrdu iz mup a i suda. Je l se nekome nesto slicno desilo?

eliko
30.01.2019, 22:27
Poslao sam sva dokumenta 27.11.2018. Stigao mi je povratni mail da su dokumenta u proceduri. Danas sam dobio potpuno isti mail u kom mi traze da im pošaljem sve sto sam im vec poslao. Vec sam im posalo izvod, pasos, potvrdu iz mup a i suda. Je l se nekome nesto slicno desilo?

Isto se dogodilo i jednom prijatelju. Poslao dokumenta jos u novembru i juce je dobio isti email, ponovo poslao dokumenta i danas opet isti email. Citala sam i drugi ljudi su isto prijavili na Britovom blogu a i po ruskim forumima.

marko33
30.01.2019, 22:31
hvala na odgovoru! videću da im pošaljem opet. dakle, nema još uvek neke zvanične info da je u pitanju greška? ja sam te sadd video da mi je u izvodu iz mk rođenih pogrešno napisana opština očevog rođenja, izostavljeno je poslednje slovo. pomislio sam da je tu greška, ali me zbunilo jer je mejl potpuno identian onom novembarskom, nigde nije naznačeno da su dokumenta neispravn. svakako ću vaditi novi izvod, pa ću opet poslati.

pozdrav!

snezana beograd
30.01.2019, 22:53
Niste sami ... Mi smo 9xxx i poslali smo jos 15 novembra a sinoc kasno smo dobili mejl da im posaljemo skenirana dokumenta iako smo vec poslali pre dva i po meseca. Samo sto su nama juce posle ponovnog slanja skeniranih dokumenata jutros opet poslepodne poslali mejl da opet posaljemo skenirana dokumenta ??? I mi smo ponovo poslali.To verovatno robot salje zahteve pa ne zna sta radi ...

marko33
30.01.2019, 23:06
sad mi je lakše :grin: ja sam 11xxx, pa sam se i zbog toga malo uspaničio...

eliko
30.01.2019, 23:08
Izgleda kao da je neka greshka...jer evo kako izgleda email kad dokumenti nisu u redu:

"Thank you for submitting Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center. Some of the documents listed below were either missing or illegible. In order to continue processing your case, please re-submit all documents on the list below to [email protected] Ensure they are fully legible... "

ikac89
31.01.2019, 12:12
Neka sa BritSimon bloga je navodno zvala KCC i ovo je napisala...

Am getting the same email but I called them but they said its not aproblem because they have my documents already and I will get the mail 2 or more until a couple of weeks

Ovo deluje malo konfuzno napisano, ali koliko ja kapiram sve je u redu. Jedino ovaj deo gde piše 2 ili više mailova sledećih par nedelja mi nije baš jasan.

Realno imate 3 opcije. Da ponovo pošaljete dokumenta, da ignorišete mail i možda i najbolja opcija da pošaljete mail KCC-u i da pitate u čemu je problem tj. da napišete da ste već poslali dokumenta i da ste sada opet primili mail u kome se traži da pošaljete dokumenta.

marko33
05.02.2019, 18:25
pisao sam KCC/u povodom novog mejla, naveo sam da su dokumenta prosledjena u novembru, ovaj odgovor sam dobio:

Thank you for your inquiry.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the required documents in .jpeg or.pdf format to [email protected] Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address; for any document processing questions use the [email protected] email address.

The following documents are required for all applicants:

• Copy of the international travel passport biodata page
• Birth certificate
• Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military. If you have not served in the military, military records are not required.

• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries, which can be found at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html. Click the link to find if a police certificate is required for your country. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.

• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record. This is only needed if you have been convicted of a crime.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

tako da ću poslati opet...

snezana beograd
05.02.2019, 21:38
To vam je tipski odgovor koji svima salju na pitanje o slanju dokumenata. I mi smo taj isti odgovor dobili kada smo im poslali mejl sa pitanjem sta je sa nasim dokumentima poslanim jos 15 novembra.Mislim da je bolja varijanta nazvati ih direktno telefonom pa pitati ukoliko znate dovoljno engleski za konverzaciju ... Mi nazalost nismo imali hrabrosti da ih zovemo ali ako nam ne odgovore da su nasa dokumenta pregledana u narednih mesec dva nazvacemo ih da se informisemo direktno ...

marko33
06.02.2019, 21:10
poslao opet, javiću šta je bilo... ako neko bude imao dodatne info, pišite :obrva:

marko33
12.02.2019, 17:50
poslao sam opet dokumenta, i ovog puta nisam dobio zahtev za novim slanjem. ali sam ovog puta izvadio novi izvod iz matične knjige rođenih, jer sam otkrio da se u prethodnom potkrala greška - nedostajalo je poslednje slovo iz opštine očevog rođenja (nisam obratio pažnju priikom slanja prvog puta, a izgleda da se omaklo službeniku).

snezana beograd
13.02.2019, 13:26
Mislim da to poslednje slovo nije moglo biti razlog moguceg problema vec neki problemi prilikom obrade skeniranih dokumenata jer i kod nas je isti slucaj ... U svakom slucaju javite ako vam jave da su prihvatili i da su vam dokumenta ok ... Mi cemo javiti cim budemo imali neku informaciju ...

marko33
13.02.2019, 21:58
javljam svakako. dobio sam onaj standardni odgovor da obrađuju...

saleee
22.02.2019, 15:25
Meni tek sad stigao mail gde mi traze dokumenta. Izgleda zato sto sam poslao ds tek septembra. Nadam se da to nece da utice na odlaganje intervjua

snezana beograd
22.02.2019, 16:01
Da li neko ima iskustva sa zvanjem kcc a u vezi dokumenata posto i posle treceg slanja skeniranih dokumenata na nas mejl sa pitanjem da li su primili i obradili opet dobijamo onaj automatski odgovor- posaljite skenirana dokumenta itd... Vec smo nas slucaj detaljno objasnili na temi Intervju 2019.

Jocovics
22.02.2019, 18:47
Meni tek sad stigao mail gde mi traze dokumenta. Izgleda zato sto sam poslao ds tek septembra. Nadam se da to nece da utice na odlaganje intervjua

i ja sam poslala ds u septembru, ali sam u januaru dobila mail da posaljem skenirana dok. koji ti je CN? mozda je to?

babicf
22.02.2019, 19:17
Samo da se i ja javim, poslao dokumenta 19.2 bez da su me obavestili da treba da im posaljem, dobio odmah automatski mail da su dokumenta u procesu i danas 22.2 dobio mail da pratim visa bulletin i da cekam potvrdni mail sa zakazanim intervjuom

Gambler
22.02.2019, 20:14
Evo i ja isto. Poslali 20. 2 dokumenta i dobili odmah onaj automatski mail, a danas nam je stigao ovaj mail:

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

Kontam da je to taj mail da su dokumenta u redu? Cudno mi sto su ovako brzo odgovorili

marko33
22.02.2019, 20:28
@gambler @babicf @snezana_beograd

kad ste poslali ds260?

ja sam poslao krajem avgusta, kontam da je možda to razlog što još uvek nisam dobio obaveštenje, ni da je ds260 u redu, niti da su poslata dokumenta u redu i da mogu da čekam datum intervjua.

da li javljaju ako nešto sa ds260 nije u redu, ispravno popunjeno, i sl?

snezana beograd
22.02.2019, 20:33
Super kad su vam tako brzo odgovorili da su dokumenta ok.Mi smo po njihovom zahtevu do sada od 15 novembra poslali dokumenta tacno pet puta i uvek stigne onaj automatski mejl da su dokumenta primljena ... Poslali smo i nekoliko mejlova sa pitanjem kcc u i svaki put dobijemo neki od automatskih odgovora tipa posaljite vasa dokumenta,proveravajte mejl i slicno ... Najgore sto nismo jedini ... Da li ste u naslovu stavljali svoj case number sa nulama ili bez i da li ste pisali ime i prezime ? Mi smo sve kombinacije probali ali iz nekog razloga ne javljaju ni da su dokumenta ok ni da nisu .... A pritom smo broj 9xxx.Mi smo ds260 poslali u julu i stigao nam je pocetkom novembra mejl da je nas ds 260 obradjen i da im posaljemo skenirana dokumenta.Dal ste slali preko gmaila ili kako ... Neznamo sta bi moglo biti ...

Gambler
22.02.2019, 20:39
Mi smo poslali DS260 obarzac 31.5 2018. A inace, ovaj mail da su dokumenta u redu nasao sam u spam-u, slucajno. Inace su mi do sad svi njihovi mailovi stizali u inbox. Proverite spam...

@Marko33 jesi li dobio mail od KCC kada si poslao Ds260? Nama je stigao odgovor da je ds 260 complited i u attachmentu je bila comfirmation page.

marko33
22.02.2019, 20:53
Mi smo poslali DS260 obarzac 31.5 2018. A inace, ovaj mail da su dokumenta u redu nasao sam u spam-u, slucajno. Inace su mi do sad svi njihovi mailovi stizali u inbox. Proverite spam...

@Marko33 jesi li dobio mail od KCC kada si poslao Ds260? Nama je stigao odgovor da je ds 260 complited i u attachmentu je bila comfirmation page.

dobio sam ovaj odgovor:

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. Your online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted.

+ moji podaci i confirmation dokument koji je atačovan u pdf formatu.

snezana beograd
22.02.2019, 20:55
Proveravali spam vise puta ali nema nista ... Cudno je sto posle slanja 15 novembra opet su trazili 30 januara dva puta da im posaljemo u roku od 6 sati a onda na moje pitanje kcc u pre tri dana salju kao odgovor posaljite opet ... Mi opet juce saljemo dva puta za svaki slucaj i sinoc saljem pitanje kcc u - Da li su primili dokumenta oni brzo odgovaraju Ako ste dobili povratni mejl da se dokumenta obradjuju to je ok a ako niste poslali dokumenta pisace u automatskom mejlu da nisu dokumenta stigla ... A mi imamo vec pet automatskih odgovora da se nasa dokumenta obradjuju ... Nista nam nije jasno ???Probali i sa suprugovog i sa mog mejla,probali i sa kompjutera i telefona,probali i kao gmail i kao mail sa ajfona .... Uvek isto.Dokumenta su provereno ok,cak smo i slali jedno drugom dokumenta da vidimo kako stizu i sve lepo,jasno,skenirano u profi kopirnci,velicina oko 12MB,sve uredu ali nikako da nas obraduju da su pregledali ...

marko33
22.02.2019, 21:05
snežana, kad ste popunili ds260? moguće da je kod mene i kod vas to razlog što ne dobijamo odgovor da je sve u redu. ećina ljudi sa foruma je poslala u maju.

Gambler
22.02.2019, 21:06
@snezana Beograd, sto ih ne pozovete? To vam je najbrza varijanta. Znacete odmah sta se dogodilo.

@Marko33, to je to. Dobio si mail za ds 260. U redu ti je ds obrazac. A za dokumenta ne znam. Ako nece tvoj broj jos, sacekaj. Ako ti je blizu najbolje da zoves. Ja bih zvao.
Sad videh da si 11xxx. Zovi KCC covece :) sta cekate :)

marko33
22.02.2019, 21:11
ja sam 11xxx, sačekaću do kraja februara, ako ne stigne, zvaću

babicf
22.02.2019, 21:15
ds poslat 17.5. Mail sa dokumentima poslao sa case number tip " 2019eu21xxx" i attach pasos, policija i izvod iz maticne knjige rodjenih.
Video sam da su ljudi slali mail tip Case Number xxxx, znaci u ime mail-a samo 2019eu21xxx nista vise i ona klasicno postovani izvolite dokumenta :) da tako kazem
Probajte da zovete njih.
Drugo ja sam vec u americi pa sam ovde vec u sistemu ( nije turisticka viza vec druga) i nas ne moraju toliko spec da proveravaju ( vec imam izgradjen kreditni skor, ssn, vozacku itd)pa smo mozda tako lako i prosli ne znam dajem samo primer ali najvaznije je da ih zoves na tel i da objasnis sta i kako
Jedna stvar koju sam ovde naucio a da je mozda razlika u odnosu na nas je to sto kod nas je mail najvazniji cisto da bi bio neki pisani trag, ovde je uzmes telefon u ruke i poziv, mail su formalnosti

snezana beograd
22.02.2019, 21:54
Po odgovorima Kcc a oni kao da uopste nemaju uvid u dokumenta kad su poslata,jesu li poslata,jel dobijen automatski odgovor jer nam svaki put odgovore potpuno uopsteno,neodredjeno ... Manje znamo kad dobijemo odgovor nego pre sto ga dobijemo ... Tako da cisto sumnjam da ce nam nesto reci sto bi nam bilo od koristi.Jos cemo morati sa Engleskim da se pripremimo za telefonski razgovor.Potpuno bezveze sto se ne moze poslati mejl ovima koji dokumenta primaju ...

ikac89
22.02.2019, 22:22
Iskreno ne znam što toliko oklevate da pozovete, jedino ako vam je engleski toliko loš, da mislite da nećete moći da se sporazumete. U KCC-u rade ljudi koji su navikli da ih zovu ljudi kojima engleski nije maternji jezik,tako da i ako promašite neku reč i sl. to vam sigurno neće zameriti, bitno je da se sporazumete. Najbolje napišite tj napravite teze za sve što želite da ih pitate, da ne zaboravite, objasnite situaciju i trebalo bi da vam bar malo pomognu.

uran
22.02.2019, 22:25
ds poslat 17.5. Mail sa dokumentima poslao sa case number tip " 2019eu21xxx" i attach pasos, policija i izvod iz maticne knjige rodjenih.
Video sam da su ljudi slali mail tip Case Number xxxx, znaci u ime mail-a samo 2019eu21xxx nista vise i ona klasicno postovani izvolite dokumenta :) da tako kazem
Probajte da zovete njih.
Drugo ja sam vec u americi pa sam ovde vec u sistemu ( nije turisticka viza vec druga) i nas ne moraju toliko spec da proveravaju ( vec imam izgradjen kreditni skor, ssn, vozacku itd)pa smo mozda tako lako i prosli ne znam dajem samo primer ali najvaznije je da ih zoves na tel i da objasnis sta i kako
Jedna stvar koju sam ovde naucio a da je mozda razlika u odnosu na nas je to sto kod nas je mail najvazniji cisto da bi bio neki pisani trag, ovde je uzmes telefon u ruke i poziv, mail su formalnosti

samo jedno potpitanje. Citao sam neku knjigu advokata o imigraciji i tamo nisam bas najbolje shvatio tranziciju od E-vise ka GC bilo da se radi o EB vizi ili DV.

Navodno stoji da se E visa ne moze pretvoriti u GC, a negde cujem i da moze ?

babicf
23.02.2019, 02:38
Ne moze se pretvoriti osim iz dva razloga, lutrija ili brak( jedina stvar koja te moze spasiti deportacije ili bilo cega oko imigracije) to ti je isto kao turisticka viza samo sto imas prava da ostanes duze nego turista ali kad bi as izvucen na lutriji sve vize ti se ukidaju, logicki

saleee
23.02.2019, 02:48
i ja sam poslala ds u septembru, ali sam u januaru dobila mail da posaljem skenirana dok. koji ti je CN? mozda je to?

ja sam 17xxx
30. septembra sam poslao ds, moguce da mi je zato kasnije stiglo nego tebi

uran
23.02.2019, 05:54
Ne moze se pretvoriti osim iz dva razloga, lutrija ili brak( jedina stvar koja te moze spasiti deportacije ili bilo cega oko imigracije) to ti je isto kao turisticka viza samo sto imas prava da ostanes duze nego turista ali kad bi as izvucen na lutriji sve vize ti se ukidaju, logicki

ne pratim te bas najbolje, da li si ti razumeo sta pitam ?

mveruovic
23.02.2019, 08:14
On ne "pretvara" vizu vec menja status u imigrantski direkt u Americi jer je izvucen na lutriji a vec se nalazi u Americi.

Sa bilo kojim legalnim statusom u Americi (b1/b2, j1, m, f itd) ako je neko izvucen menja status i popunjava i485 aplikaciju, ostaje u Americi bez da mora da ide za Srbiju npr i da aplicira u ambasadi.

babicf
23.02.2019, 16:20
Izvinjavam se sto nisam najbolje objasnio niti napisao sta mislim jer sam u zurbi pisao.
Postoje dve investicione vize E i EB( imas sad tu vrste tih ali ne bitno). EB je useljenicka dok E je neuseljenicka tj u njenom slucaju kazu dual intent.
Moguce je prebaciti se na green card(useljenicka viza) sa E vise ali je trnovit pun tj nije moguce direktno vec kroz neke sitne kanale. Da bude jasno, jedno je u Americi raditi prenos sa nonimmigrant na immigrant a drugo je to raditi u amabasadi. Kad izadjes iz USA mozes se u ambasadi prijavljivati na sta hoces i dobiti, cela nejasnoca je kako to uraditi dok si u USA

1. Nosilac E vize moze da "radi" u firmi koju je osnovao ali iskljucivo kao direktor a ne kao radnik, znaci ako otvoris piceriju mozes da je vodis ali ne i da pravis pice, sto znaci ne mozes da konkurises ni na jedan drugi posao ( mozes to da uradis preko amabasade take sto ces pokrenuti novi postupak za dobijanje radne vize iz srbije a da si pritom nasao sponzora. ps taj proces traje godina dana i nesto sta ces onda sa firmom da radis :) ). Sa druge strane supruznik E vize ima pravo da radi gde god i supruznik ima pravo da trazi sponzorstvo i da na taj nacin pretvara nonimmigrant status u immigrant ( u ovom slucaju ceo proces cekanja dobijanja statusa radis u USA i nastavljas da radis u svojoj firmi). U tom slucaju supruznik postaje nosilac novog statusa a nosilac E vize u tom slucaju postaje supruznik.
Kao sto sam rekao proces traje godinu dana i jos koji mesec. Supruznik mora prvo da nadje posao pa da radi na njemu pa onda dok ovi vide da je zlatan i sjajan onda mogu da mu ponude sponzorstvo i od tad pocinje da tece taj period od godinu i nesto.
Sponzor mora da dokaze da BAS ti odgovaras opisu tom radnog mesta sto u zemlji od 350mil nije bas lako osim da se otvori mesto iskljucivo za tebe ( sad ti je jasno zasto moras malo da radis i da stvoris atmosferu da to neko uradi za tebe) a to je dug proces kao sto sam rekao i puno se tu dokumenata vadi

2. Kao Nosilac E vize svojim radom u USA mozes dostici nivo da se prebacis na EB vizu sto je za nase uslove u srb mission impossible :) , Milion dolara i min 10 radnika zaposliti. Ali ako neko uspe na taj nacin moze da predje u useljenicki status.
Napomena: Za E vizu moras da investiras neki novac u USA industriju ( sa 50k se dobija ali realno se kaze da je 100k sigurica i sve to naravno zavisi od mesta gde otvaras firmu ili kupujes ( ako u NYC kupujes tu ce ti traziti min 200k dok tamo u nekim siromasnijm mestima i sa 50k prolazis. Naravno zavisi i od posla koji obavljas, sigurno da picerija zahteva manje novca nego recimo gradjevinska firma ili pak IT firma kojoj cak i manje novca treba nego piceriji)
Ceo taj proces je tezak jer zahtevi nisu bas specifirani a amabasada je ta koja odlucuje
Da bi presao na EB vizu ne mozes da kazes u firmi zaradio milion i hocu EB vizu, sav novac mora da se salje iz drzave odakle apliciras ( pa dok ti isprebacujes novac porez pojede sve) Zato je i i to tezak proces i naravno potrebno dugo vremena osim ako si Miskovic, Kostic i ekipa :)

3. Ako si nosilac E vize a nisi ozenjen/udat u americi mozes upoznati voljenu osobu amerikanku ili amerikanca i na osnovu toga promeniti status u useljenicki. ( na osnovu braka pasos se moze traziti nakon 3 god od dobijanja green card-a dok svima ostalima je min 5 god)
Jedna od dobrih strana tog braka kao sto sam napisao je sto taj cin moze da te opere svakog imigracionog problema koji imas bio da si pred deport, da si tamo ilegalno, turisticki kako god... Kad je tako onda mozes i predpostaviti koliko su rigorozni i koliko te proveravaju a ta osoba preko koje dobijas vizu ako nesto nije kako treba moze da dobije ozbiljnu kaznu za to pa nije ni da svako trci da to uradi. U glavnom koliko sam cuo od ljudi to su prevaranti koji hoce da ti uzmu pare

4. Mozes preko DV lutrije ali je tri puta skuplje i duze nego da se radi preko ambasade i zbog toga vecina to radi preko amabasade osim ako si mali broj onda imas vremena pa mozes lagano da to radis iz USA. Jedina pozitivna strana da se radi u USA je to sto imas pravo da se zalis (imati tu mogucnost u americi je dobra strana verovali ili ne), dok ambasada ima tu nezavisnost da mozes svetom petru da se zalis ne moze se preokrenuti odluka ( ambasada ne mora da obrazlozi zasto si odbijen, ono sto oni posalju kao obrazlozenje tj neki clan je samo njihova dobra volja ali generalno mogu da kazu odbijen i cao)
5. I naravno kao zadnja opcija je azil. Tu isto treba biti obazriv jer pre svega azil dobije 20% prijavljenih, proces dugo traje. OK nakon 6 meseci mislim dobijas uslov da dobijes papire da mozes da radis sve dok cekas sud koji ce da ti odluci hoce li ti dati ili ne sto moze biti i nekoliko godina
Drugo azil da bi trazio moras da obrazlozis zasto ( koju ti torturu trpis od drustva da moras da se selis) Nasa zemlja ma koliko to glupo zvuci je ok, nema razloga da napustas zemlju i tesko da ce ti dati azil na osnovu toga ( nemam posao, drzava je u rasulu)
Dobre opcije su tipa licni strah od nekog, biti LGBT i sve te stvari koje nisu da kazem vecina a opet neprihvacena kod nas

Ako nesto treba pojasniti slobodno pitaj jer veruj mi doktorirao sam ove vize kao i sam proces i mislim da drzim rekord u ambasadi po duzini intervjua skoro 3 sata, ne govorim ukupno sa sve cekanjem, samo razgovor sa amerikancem i naravno lista dokumenata mi je bila cirka 800 strana, proces je to
Nisam hteo da pisem na koje obrasce se treba pozivati jer vidim da te interesuje samo generalno ali ako treba tu sam i taj proces poznajem :) nazalost
Malo je poduze obajsnjenje ali nadam se da je sad jasnije

uran
25.02.2019, 05:08
hvala ti na opsirnom odgovoru i trudu ipak kod pretvaranja E2 u GC ili ajde da kazemo promene statusa ako si u USA stvari ipak nisu tako jasne.

poprilicno su zamuljali oko E2 i da li je on bas dual intent kao H1b. Ali dobro, moraju i advokati ensto da zarade... :==D:

babicf
25.02.2019, 15:25
Bas tako, umuljali su ono BAS :) da stvar bude jos zanimljivija nosilac E2 vize nema prava da radi osim kao sto sam rekao da vodi firmu ali te sto ameri kazu day by day job nikako, e sad postoji neka zackoljica USCIS kaze ne moze a Homeland security u nekom zakonu kaze da moze pa se advokati pozivaju na taj zakon tj paragraf kada te odbiju za green card iz razloga kao radio si dok si bio na E2 vizi. Znaci cimanje je i zato svi kazu nemoj raditi da se bespotrebno ne bi cimao preko sudova
Vidis da nije kraj te umuljanosti :)
Ali pravu recenicu si rekao "Moraju advokati od neceg da zive" :)

uran
25.02.2019, 21:11
nadam se da ce sve biti OK. Tebi bi mozda bilo lakse da si napustio USA i nekako prekinuo status E2 i onda bi bez problema dobio DV u ambasadi, koliko meni izlazi...

ali ko bi normalan to uradio jel :;D:

babicf
25.02.2019, 22:56
nadam se da ce sve biti OK. Tebi bi mozda bilo lakse da si napustio USA i nekako prekinuo status E2 i onda bi bez problema dobio DV u ambasadi, koliko meni izlazi...

ali ko bi normalan to uradio jel :;D:

Meni je zena izvucena na DV i sve se to desavalo pre nego sam vizu dobio, sad kad smo izvuceni ceo postupak radim iz BG-a sto znaci izlazim iz USA i ako odobre zelenu kartu brise mi se E2 viza tako da tu nema frke.
Niko tebi ne moze da zabrani da igras lutriju bez obzira sto imas neku drugu vizu tako da nemam ja tu problema :)

uran
26.02.2019, 07:28
Meni je zena izvucena na DV i sve se to desavalo pre nego sam vizu dobio, sad kad smo izvuceni ceo postupak radim iz BG-a sto znaci izlazim iz USA i ako odobre zelenu kartu brise mi se E2 viza tako da tu nema frke.
Niko tebi ne moze da zabrani da igras lutriju bez obzira sto imas neku drugu vizu tako da nemam ja tu problema :)

vrlo pametna i promisljena odluka uzevsi u obzir sve okolnosti, svesti rizik na minimum :book:

tamo gore si rekao da E2 ne moze da radi u firmi nego da bude menadzer. Mislim da si napravio omasku, naravno da E2 moze da radi, ali samo u tom biznisu za koji je dobio E2, bas kao sto i H1B moze da radi ali samo za firmu koja mu je napravila H1B... :obrva:

babicf
26.02.2019, 16:35
vrlo pametna i promisljena odluka uzevsi u obzir sve okolnosti, svesti rizik na minimum :book:

tamo gore si rekao da E2 ne moze da radi u firmi nego da bude menadzer. Mislim da si napravio omasku, naravno da E2 moze da radi, ali samo u tom biznisu za koji je dobio E2, bas kao sto i H1B moze da radi ali samo za firmu koja mu je napravila H1B... :obrva:

Da budem isken nisam napravio gresku jer su mi to advokati rekli. To su oni detalji koji su da popizdis. Meni je to skoz glupavo ali upravo oni na taj nacin hoce da dovedu nekog da otvori firmu da investira a da zaposlim amerikance da rade jer tako uticu na svoju ekonomiju jebe se njima za mene :) da izvines na recniku.
Cak moram da imam amerikanca ko ce da mi radi accounting a ne ja kao sto obicno biva u nasoj drzavi kad otvoris firmu i krenes od nule
Zato je H1b radna viza a E2 investiciona
Glupavo skroz ali jbg tako je
Jedan detalj sa intervjua koji je amerima bio sumnjiv je to zasto mi firma ima minus u prvoj godini poslavanja :) zamisli ti debile, nemaju pojma o racunovodstvu vec samo konstatuju minus

uran
26.02.2019, 21:06
Da budem isken nisam napravio gresku jer su mi to advokati rekli. To su oni detalji koji su da popizdis. Meni je to skoz glupavo ali upravo oni na taj nacin hoce da dovedu nekog da otvori firmu da investira a da zaposlim amerikance da rade jer tako uticu na svoju ekonomiju jebe se njima za mene :) da izvines na recniku.
Cak moram da imam amerikanca ko ce da mi radi accounting a ne ja kao sto obicno biva u nasoj drzavi kad otvoris firmu i krenes od nule
Zato je H1b radna viza a E2 investiciona
Glupavo skroz ali jbg tako je
Jedan detalj sa intervjua koji je amerima bio sumnjiv je to zasto mi firma ima minus u prvoj godini poslavanja :) zamisli ti debile, nemaju pojma o racunovodstvu vec samo konstatuju minus

dobro si onda i dobio vizu jer oni zahtevaju ne samo da firma posluje pozitivno vec i iznad granice poslovanja dakle da ostvarujes znacajan profit placas poreze zaposljavas ljude i jacas USA ekonomiju.

E2 je small investor u rangu par $10K dok je EB vec obiljan investitor i on ima obavezu da zaposli bar 10 Amerikanaca.

E2 koliko sam ja razumeo citajuci propise moze da bude i Sole proprietorship dakle one man show. Ne znam gde pise da mora nekog da zaposli i da li po formi mora biti SP, LLC ili Corp ?

ispravi me ako gresim, mislim nazalost kontam da je knjiga i praxa i u USA dve stvari, nazalos'

eliko
28.02.2019, 21:44
Jedan prijatelj je slao dokumente 3-4 puta, ali nije dobio odgovor da su u redu iako mu je broj 9XXX. Sinoc smo pozvali KCC i rekli su da nisu dobili nista do sada. Ispalo je da je on slao email-e bez nikakav tekst u body. Poslali smo opet kako treba i danas je konacno dobio odgovor da su primili dokumente. Mozda ce ovo koristiti nekome...

saleee
01.03.2019, 00:22
Ja poslao dokumenta pre 2 dana i danas mi vec odgovorili da su u redu i da pratim visa bulletin :naughty:

Tic-Tac
30.03.2019, 13:53
Mi smo DS260 poslali tek krajem januara, s tim što smo ga otključavali u februaru, tako da smo ga tek krajem februara konačno finalizirali. Nisu nam potvrdili ništa vezano za DS, niti su nam tražili da šaljemo dokumenta, ali smo mi pre jedno 2 nedelje to ipak samoinicijativno uradili. Juče nam je stigao mail da je sve u redu i da pratimo bulletin.

Savet za sve je da ne čekaju sa slanjem, a da po potrebi i pozovu telefonom ukoliko vam iz KCC-a predugo ne odgovaraju, a vaš termin se bliži.

Vrabac
13.04.2019, 23:10
Mi smo DS260 poslali tek krajem januara, s tim što smo ga otključavali u februaru, tako da smo ga tek krajem februara konačno finalizirali. Nisu nam potvrdili ništa vezano za DS, niti su nam tražili da šaljemo dokumenta, ali smo mi pre jedno 2 nedelje to ipak samoinicijativno uradili. Juče nam je stigao mail da je sve u redu i da pratimo bulletin.

Savet za sve je da ne čekaju sa slanjem, a da po potrebi i pozovu telefonom ukoliko vam iz KCC-a predugo ne odgovaraju, a vaš termin se bliži.

Da li biste mogli da mi kažete koja ste tačno dokumenta poslali, budući da ni nama nije stiglo nikakvo obaveštenje nakon što smo, još početkom februara, poslali DS-260? Hvala unapred na odgovoru!

Tic-Tac
14.04.2019, 00:55
Da li biste mogli da mi kažete koja ste tačno dokumenta poslali, budući da ni nama nije stiglo nikakvo obaveštenje nakon što smo, još početkom februara, poslali DS-260? Hvala unapred na odgovoru!

Poslali smo skenirane pasoše, uverenja iz policije o neosuđivanosti i izvode iz matične knjige rođenih na međunarodnom obrascu. Plus smo mi za svaki slučaj poslali i venčani list jer nam se nije pojavila opcija da ga uploadujemo prilikom popunjavanja DS-260, kako smo očekivali (venčali smo se nakon izvlačenja).

Dokumenta smo prvo poslali na [email protected] i oni su nam rekli da se to šalje na [email protected], ali da će im oni proslediti. Mi smo svejedno sami poslali i njima i vrlo brzo smo dobili odgovor da je sve ok. Koji je Vaš case number?

Vrabac
14.04.2019, 20:28
Hvala, @Tic-Tac, na vrlo detaljnom odgovoru. Mi smo 261xx, dakle naš broj je došao na red, ali smo izgleda napravili grešku jer smo čekali nekakav odgovor od njih pre slanja dokumenata. Šaljemo što pre i nadamo se najboljem. Nadam se da ćemo svi uspeti da stignemo na red!

Tic-Tac
14.04.2019, 23:50
Nema na čemu. Uz malo sreće Vas možda zakažu i za jun, ali nije strašno ni da vas ostave za jul. U svakom slučaju vidite da pošaljete ta dokumenta što pre, kako ne biste dodatno odlagali, a i da budete mirne glave. Sve se prikuplja i obavlja baš brzo; jedino smo potvrde iz policije čekali par dana. Ova godina deluje obećavajuće i nadam se i ja da će biti uspešna za sve nas. :aa: :ziveli2:

Konoici20
15.04.2019, 15:29
Da li je neko slao izvod iz maticne knjige rodjenih na nasem obicnom obrascu i da je dobio potvrdu od kcc-a da su dokumenti u redu?
Konkretno nama,suprugu i meni na internacionalnom obrascu izvoda iz maticne knjige ne pise naknadna beleska o stupanju u brak, dok na obicnom izvodu to stoji, a obzirom da smo u proceduru usli dok jos nismo bili vencani, bojim se da bi to moglo predstavljati problem.

MilicaBB
16.04.2019, 08:02
Ljudi ja se izvinjavam ako vec postavljam ponovljeno pitanje u vezi dokumenata ali me zanima kako je vecina slala da li ste prevodili dokumenta tj uverenje iz policije da niste osudjivani i da li ste izvod iz maticne knjige rodjenih slali na domacem obrascu ili na internacionalnom?

Tereza2019
16.04.2019, 08:27
Ljudi ja se izvinjavam ako vec postavljam ponovljeno pitanje u vezi dokumenata ali me zanima kako je vecina slala da li ste prevodili dokumenta tj uverenje iz policije da niste osudjivani i da li ste izvod iz maticne knjige rodjenih slali na domacem obrascu ili na internacionalnom?

MilicaBB ne treba ti prevod za uverenje to je sa trajanjem za 6 meseci kod nas neznam kako je u Srbiji, za izvod to je tvoja odluka mozda ti pritreba za drugi put pa da iskoristis.

Pozdrav,

slucajni_prolaznik
16.04.2019, 09:11
Da li je neko slao izvod iz maticne knjige rodjenih na nasem obicnom obrascu i da je dobio potvrdu od kcc-a da su dokumenti u redu?
Konkretno nama,suprugu i meni na internacionalnom obrascu izvoda iz maticne knjige ne pise naknadna beleska o stupanju u brak, dok na obicnom izvodu to stoji, a obzirom da smo u proceduru usli dok jos nismo bili vencani, bojim se da bi to moglo predstavljati problem.

Ne treba vam internacionalni obrazac, nego domaci izvodi. Trebalo bi da vam treba i izvod iz maticne knjige vencanih. Proverite podatke na izvodu iz maticne knjige vencanih. Nasi maticari znaju da "pobrkaju kolone".

Jxc
17.04.2019, 11:56
Za ove sto su iz Crne Gore treba da odu na glupi sajt eUprava CG i da tamo popune zahtjev za dostavljanje podataka iz kaznene evidencije za fizicka lica. Posto popune zahtjev, zakace uplatnicu od 5€ i licnu kartu u roku od 8 dana bice vam dostavljen papir na kucnu adresu koju navedete unutar forme i koji skenirate i saljete sa svom ostalom dokumentacijom sto traze ovi iz KCC. (naravno taj papir posle nosite i u ambasadu uz ostala dokumenta).

Gambler
17.04.2019, 16:16
Mi nismo prevodili dokumenta i nismo vadili nista iz suda (nismo osudjivani), samo policija, izvod iz maticne knjige, pasosi kopije i ja sam poslao potvrdu iz vojske( isao sam civilno) sva dokumenta na srpskom.

Lucky2019
19.04.2019, 11:09
Zdravo ljudi.
Da li je bitno ako je izvod iz maticne knjige rodjenih izvadjen 2016. ? Treba da posaljem skenirana dokumenta i sad sam poceo da se "tripujem" da izvod treba da bude sveze izvadjen - da ne bude stariji od godinu dana? Mozda gresim, ako moze neko da me posavetuje samo da znam da li da idem da vadim novi izvod. Hvala ! :grin:

MilicaBB
19.04.2019, 11:33
Zdravo ljudi.
Da li je bitno ako je izvod iz maticne knjige rodjenih izvadjen 2016. ? Treba da posaljem skenirana dokumenta i sad sam poceo da se "tripujem" da izvod treba da bude sveze izvadjen - da ne bude stariji od godinu dana? Mozda gresim, ako moze neko da me posavetuje samo da znam da li da idem da vadim novi izvod. Hvala ! :grin:

Mislim da mora novi cini mi se ne stariji od 6 meseci... najbolje da izvadis novi to je 10min posla u opstini i ne razmisljas posle previse o tome :)

Lucky2019
19.04.2019, 12:25
Mislim da mora novi cini mi se ne stariji od 6 meseci... najbolje da izvadis novi to je 10min posla u opstini i ne razmisljas posle previse o tome :)

Ma naravno, ne znam sto sam se uopste i razmisljao. Odradio za 5 minuta.
Hvala najlepse!
Btw, srecno ekipi za dv2019! J
Meni su poslali mejl da posaljem dokumenta pre skoro mesec dana a ja nisam ni video zbog svakakvih desavanja tako da sam shvatio da sam malo napravio s*** ali saljem za 4 dana kad stigne izvod iz kaznene evidencije, a na redu sam za maj.. Haos. Valjda ce biti ok.

MilicaBB
19.04.2019, 16:02
U mom izvodu iz maticne knjige rodjenih stoji evidencija o tome kad smo se vencali a suprug kad je vadio njemu ne pise, samo on to nije ni primetio 😂... da li moze da bude problem ako posaljemo takav izvod da na jednom pise a na drugom ne ili da vadimo novi u ponedeljak?. Inace vencali smo se nakon izvlacenja pa zbog toga pitam da li moze da bude problema.

Konoici20
21.04.2019, 20:42
U mom izvodu iz maticne knjige rodjenih stoji evidencija o tome kad smo se vencali a suprug kad je vadio njemu ne pise, samo on to nije ni primetio 😂... da li moze da bude problem ako posaljemo takav izvod da na jednom pise a na drugom ne ili da vadimo novi u ponedeljak?. Inace vencali smo se nakon izvlacenja pa zbog toga pitam da li moze da bude problema.

I mi smo u istoj situaciji sa vencanjem nakon izvlacenja i sa nedostatkom dodatne zabeleske na izvodu kod oboje pa smo intervenisali da nam ubace te zabeleske i izvukli nove izvode kao i vencani list pa cemo tako kompletno poslati. Ne bih da dodjemo u situaciju da nesto ne valja i da gubimo vreme zbog toga.

allenton
09.05.2019, 23:00
ja sam evo konacno izvucen sa niskim brojem.
sad me zanima da li moras nekog imati u usa da bi mogao da apliciram jer ja nemam.
mislio sam se vjencati za koji dan , a u medjuvremenu sam saznao za ovo...sta sad da radim sa ljepsom pplovinom?
i , ima li neki rok do kojeg se obrazac 260 treba ispuniti?

marko1995
09.05.2019, 23:18
ja sam evo konacno izvucen sa niskim brojem.
sad me zanima da li moras nekog imati u usa da bi mogao da apliciram jer ja nemam.
mislio sam se vjencati za koji dan , a u medjuvremenu sam saznao za ovo...sta sad da radim sa ljepsom pplovinom?
i , ima li neki rok do kojeg se obrazac 260 treba ispuniti?

Ne moraš imati nikoga, ali ti treba novac za ama baš sve...
Viza 330$ ljekarski ako se ne varam 250 eura i ovo dvoje ti niko neće vratiti sve i da te odbiju na intervju... Onda ne znam da li se prevode dokumenti i to košta, avionska karta, novac da živite tamo dok se ne snađete, itd.

Pozdrav

allenton
09.05.2019, 23:44
a u formularu ds 260 traze da nekog navedes?,..............................

a13x
10.05.2019, 00:15
a u formularu ds 260 traze da nekog navedes?,..............................

Čestitke od mene i puno sreće u daljem postupku i tebi i marku1995. Marko jeste da ima broj koji ne deluje najsrećnije ali mislim da će dobiti svoju šansu.

@alleton Marko ti je lepo naveo neke finansijke aspekte. Kao prvo, savetovao bih ti da pitaš svoju buduću suprugu da li želi da se preseli i živi i radi u U.S.A. Nakon što od nje dobiješ odgovor sve ostalo ćeš lako. Sa tvojim brojem mogao bi intervju da imaš već u oktobru 2019. Popunjavanje obrasca DS-260 je najkasnije do 30.aprila 2020, ako se nešto ne bude promenilo za DV2020, ali ti bi to trebalo da odradiš nakon ozakonjivanja braka sa svojom devojkom, ako dobiješ pozitivan odgovor. U DS-260 navodiš suprugu i decu, ako imaš, suprugu samo zakonito venčanu. Nevenčanu suprugu ne navodiš jer se to ne priznaje.

allenton
10.05.2019, 01:15
znaci u slucaju hitnosti i nekih obaveza ne moram popuniti trenutacno taj ds 260.
sta bi se desilo ako bi ga popunio tek krajemgodine? sta bi se onda desavalo sa redoslijedom za intervju?

a13x
10.05.2019, 01:20
znaci u slucaju hitnosti i nekih obaveza ne moram popuniti trenutacno taj ds 260.
sta bi se desilo ako bi ga popunio tek krajemgodine? sta bi se onda desavalo sa redoslijedom za intervju?

Verovatno bi tako prolongirao termin za intervju i dokumentaciju, ali to već vidi po forumu, već je pisano o tome, ali nisam obraćao pažnju.

10.05.2019, 02:16

Pozdrav i Cestitke od Srca na GC 💖 Posto imate jako mali broj,postoji velika verovatnoca da ce vas pozvati na intervju vec Oktobra meseca. Moj savet je da se vencate sto pre (kako ste i planirali) i nakon toga dodate Zakonitu suprugu na DS obrazac i posaljete (ukoliko zelite da intervju bude ranije),a takodje mozete da odlazete (ne posaljete odmah DS obrazac) sto vam ne bi savetovala jel fiskalna godina za Amerikance pocinje od 1.Oktobra pa traje do 1.Septembra sledece godine (uverila se u to ja 😊) i vize vec mogu da budu podeljene. Ono sto zelim kazem je da se vencate i posaljete DS obrazac bez prolongiranja intervjua. Cestitke jos jednom ☺

dusmanic
10.05.2019, 06:03
Pozdrav svima i ovde 😀
Konacno ove godine sam izvucen i to sa lepim brojem 4xxx 🙈
I nasa situacija je specificna, dok ovo kucam supruga mi je u porodilistu, dani su u pitanju kad ce se poroditi, pa bi mi savet iskusnijih dobro dosao.
Ok, sacekacemo da se rodi najsrecnija beba 👶i posle krecemo u GC akciju.
Ja bih voleo sa do puta u USA beba bude sto starija,
kakav je vas savet?

BetterFuture
10.05.2019, 19:56
Pozdrav svima i ovde 😀
Konacno ove godine sam izvucen i to sa lepim brojem 4xxx 🙈
I nasa situacija je specificna, dok ovo kucam supruga mi je u porodilistu, dani su u pitanju kad ce se poroditi, pa bi mi savet iskusnijih dobro dosao.
Ok, sacekacemo da se rodi najsrecnija beba 👶i posle krecemo u GC akciju.
Ja bih voleo sa do puta u USA beba bude sto starija,
kakav je vas savet?
Cestitam na izvlacenju!

Ako zelite kasnije da idete na intervju imate dve mogucnosti:

1. Da kasnije posaljete DS-260, racunajuci da KCC-u treba 3-6 nedelja da obradi case,
2. Da pozovete ambasadu, da im objasnite situaciju i zamolite ih da Vam pomere intervju (ovo je manjem broju ljudi polazilo za rukom)

dusmanic
10.05.2019, 22:41
Hvala BF, zelim ti svu srecu i da konacno budes srece kakvu zasluzujes!
Je l treba prvo da izvadim pasos za bebu pa da je onda navedem u ds260, zna li neko?

BetterFuture
10.05.2019, 23:31
Hvala BF, zelim ti svu srecu i da konacno budes srece kakvu zasluzujes!
Je l treba prvo da izvadim pasos za bebu pa da je onda navedem u ds260, zna li neko?
Hvala!
Najbolje bi bilo da izvadite pasos za bebca pa onda DS-260

allenton
11.05.2019, 13:40
postoji li mogucnost fizickog iznajmljivanja postanskog pretinca u us koji bi naveo u ovom formularu kao adresu gdje ce mi stici green card

Svenson
11.05.2019, 20:37
postoji li mogucnost fizickog iznajmljivanja postanskog pretinca u us koji bi naveo u ovom formularu kao adresu gdje ce mi stici green card

U principu moze. Ljudi su davali adresu hostela u kom su odseli. Treba pitati da li je to moguce. Uvek se postavlja pitanje boravka, a iznajmljeni pretinac nije mesto gde neko boravi.

Mene su mucili da za vozacku dozvolu dokazem da zivim na navedenoj adesi duze od 30 dana. Odneo sam im 5 dokaza, ali su mi jedva priznali 2. Naravno, upalilo je: "Please Ma'am, I'm just a poor European imigrant. I love :inlove: Amerika."(Pali kad se kaze sa nasim naglaskom :obrva:)

A u banci su mi opet trazili 2 dokaza za boraviste. Mucili me 3 nedelje. Kad sam im odneo potvrdu da sam zaposlen, prihvatili su je, ali... uslovno. Kad se javio vlasnik firme i rekao da donosi cek za moju platu (koju 2 nedelje nije mogao da mi uplati na racun), za 20 minuta, posluzili su me i kaficom dok smo ga cekali.

E, onda sam konkurisao za secured kreditnu karticu. On-line. Nije bila isporucena kako je pisalo za 7-10 dana, vec za 4 dana. :==D:

Kad te jednom krene, onda vise nema nazad. Evo, stizu mi jos 2 kartice za poboljsanje kreditnog skora... :beer:

allenton
11.05.2019, 23:18
osobu koju navedes u ds 260 ..da li kontaktiraju isl? kakva je njena odgovornost u cijelom slucaju?

Svenson
12.05.2019, 00:23
osobu koju navedes u ds 260 ..da li kontaktiraju isl? kakva je njena odgovornost u cijelom slucaju?

Da pripremi smestaj, svecani prijem, obezbedi trubace....:tubac: Salim se, naravno. Ja sam isao kod druga, pa su me ugostili veoma lepo.
Obecanja su jedno, a stvarnost je drugo. Nekima obecaju sve navedeno gore, a kad stignu, kazu im da su u velikim problemima (ko nije) i da mogu da ih ugoste samo par dana, a da se za posle snadju. Tu nastaju muke. :w00t:

Ako pristane, ta osoba treba samo da vam preda dokumenta kad stignu u postansko sanduce. Tu cete dobiti SSN i GC. Treba da se postarate da otvorite racun u banci i dobijete licnu kartu ili vozacku dozvolu. A za to postoje druga pravila. Ljudi su o tome pisali na ovom forumu.

Sreca u nesreci je da uvek ima dobrih ljudi koji ce vam pomoci. Treba samo biti strpljiv i smiren. ... i ljubazan. To je veoma bitno. :==D:

Ipak, to je velika promena. Uostalom, menjamo zivot. Potpuno.

Futbalista
12.05.2019, 02:41
Da dodam, na vozacku se u Chicagu ceka skoro mesec dana, bar je tako bilo pre 3 godine, tako da taj domacin treba da vam bude domacin bar to vreme dok ne stignu ID i greencard, a i socijalni broj, s tim sto on stize za 7 do 10 daana

milica_smile
12.05.2019, 04:48
Adresa prijavljena u DS 260 moze da se promeni i pri sletanju na aerodromu u imigracionom...Mi smo imali prvo jednu i promenili smo je kad smo tacno znali gde idemo pri dolasku u Ameriku...

indie_bud
12.05.2019, 11:43
Što se tiče dokumenata za 2020, koliko sam shvatio ne šalju se više poštom nego mailom skenirani? I dalje čekam mail za potvrdu da je DS-260 uredan, ali volio bih da imam sva dokumenta spremna kad se jave da ih pošaljem.

E sad, da li dokumenta treba prevoditi? Da li je potrebna potvrda o nekažnjavanju (na sajtu piše nešto u fazonu "u koliko ste osuđivani...", a šta ako nismo?)

Futbalista
12.05.2019, 15:43
Što se tiče dokumenata za 2020, koliko sam shvatio ne šalju se više poštom nego mailom skenirani? I dalje čekam mail za potvrdu da je DS-260 uredan, ali volio bih da imam sva dokumenta spremna kad se jave da ih pošaljem.

E sad, da li dokumenta treba prevoditi? Da li je potrebna potvrda o nekažnjavanju (na sajtu piše nešto u fazonu "u koliko ste osuđivani...", a šta ako nismo?)

Ta dok o kaznjavanju se nose u ambasadu kad bude intervju, a u ds260 samo odgovaras sa yes no

indie_bud
13.05.2019, 12:08
Znači treba da se šalje rodni list, uvjerenje iz policije (o ne kaznjavanju) i pasoš?

Diplome se nose na intervju samo? Ili je i to potrebno slati?
Takođe, da li je iko dobio mail da je DS260 uredu?

Meni na sajtu stoji da je compited ali nisam dobio nikakav mail..

Tereza2019
13.05.2019, 13:20
Znači treba da se šalje rodni list, uvjerenje iz policije (o ne kaznjavanju) i pasoš?

Diplome se nose na intervju samo? Ili je i to potrebno slati?
Takođe, da li je iko dobio mail da je DS260 uredu?

Meni na sajtu stoji da je compited ali nisam dobio nikakav mail..

indie_bud prvo da ti cestitam na dobijenu sansu za DV lutriju a i svima ostalima koji su izvuceni. Kao sto vidim po postovima svi ste uzbudzeni i novi i niste mozda znali sta je to lutrija sto pitate osnovne stvari.Treba prvo da iscitate forum pa da pitate ali ipak shvatam vasa uzburkanost :grin::grin::grin:
Vidim iz tabele da si medzu visoke brojeve tako da polako disi duboko i saznaces polako gde si i sta ti treba. Pratices visa bulletin svaki mesec i kako ce tvoj broj da dolazi na red. Za DV 2019 imalo je izmene da se salju dokimenta skenirana kao rodni list, prvu stranu od pasosa, uverenje o ne kaznjavanju o svakom clanu koji je na DS260 obrazac i to sto ce da ataciras to i poneses na intervju sa sve ostale propratne dokumente sto ti trebaju. Tvoj DS 260 ti si popunio i odgovirice ti da je ok kad stignes na red po biltenu.Niko u momentu nezna kako ce se odvijati ove godine.
Pozdrav i nek vam je svima sa srecu da vam broj stigne na red za vizu. :papa:

indie_bud
13.05.2019, 16:36
indie_bud prvo da ti cestitam na dobijenu sansu za DV lutriju a i svima ostalima koji su izvuceni. Kao sto vidim po postovima svi ste uzbudzeni i novi i niste mozda znali sta je to lutrija sto pitate osnovne stvari.Treba prvo da iscitate forum pa da pitate ali ipak shvatam vasa uzburkanost :grin::grin::grin:
Vidim iz tabele da si medzu visoke brojeve tako da polako disi duboko i saznaces polako gde si i sta ti treba. Pratices visa bulletin svaki mesec i kako ce tvoj broj da dolazi na red. Za DV 2019 imalo je izmene da se salju dokimenta skenirana kao rodni list, prvu stranu od pasosa, uverenje o ne kaznjavanju o svakom clanu koji je na DS260 obrazac i to sto ce da ataciras to i poneses na intervju sa sve ostale propratne dokumente sto ti trebaju. Tvoj DS 260 ti si popunio i odgovirice ti da je ok kad stignes na red po biltenu.Niko u momentu nezna kako ce se odvijati ove godine.
Pozdrav i nek vam je svima sa srecu da vam broj stigne na red za vizu. :papa:

Hvala! Igram je već godinama i nikad je nisam očekivao tako da nisam išao previše u detalje :D

Jasni su mi koraci ali ima milion malih stvari (a i nekih razlictih informacija na istu temu ovde na forumu) pa reko bolje da pitam nego da skitam :grin:

Vidio sam da mi je DS 260 obiljezen kao CONFIRMED, ali nisam dobio nikakav mejl ali ocekujem ga uskoro :)

I hvala na razumijevanju, da, jako je čovijek uzbuđen i milion stvari mu je u glavi pa ne želi da ispusti ovakvu šansu zbog nekog dokumenta i sl. :wacko:

allenton
16.05.2019, 11:30
ima li koja dobra dusa da mi da adresu koju cu navesti u ds 260?

Lazar90
16.05.2019, 17:58

Ti si se bas pogubio :grin: citaj forum i sam ces pronaci gotovo sve odgovore, nemoj da trazis dobre duse, sam krci sebi put kroz zivot, a dobre duse ce se vec naci usput da te poguraju.
Izvucen si kao broj 130 ako se ne varam sto je neverovatna sreca, tebi ne trebaju sada dobre duse nego samo malo informisanja.
Npr jedna tema sa iskustvima ljudi koji su zaista dobili na lutriji kao ti i bili su u situaciji kao ti
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1995

Samo citaj, citaj, citaj :) Dobio si na lutriji, menjas zivot, ides u Ameriku, HEJ, pa digni kes kredit 3-4-5 hiljada eura, na sto vise godina, zavrsi dokumenta, iznajmi stan tamo, budi vredan, uporan, nauci dobro jezik i siguran sam da nema zime za tebe! Aaa naravno u celom procesu dok ti odes tamo, vec ce se neko naci da te ugosti makar na par nedelja, sve ce to da se namesti ako budes gurao.

Srecno !!:beer:

Andrew Wiggins
16.05.2019, 20:01

Ovo sa adresom stvarno i jeste najveci pocetni problem za nekog ko nema nikog tamo.
Jedino resenje po meni je kad popunjavas ds260 navesti adresu hotela u gradu gde planiras da ides pa iznajmiti stan/sobu pre odlaska na airb&b pa dati tu adresu sluzbeniku kad sletis.

Mada ne vidim zasto neki clan koji je vec u americi ne bi hteo da ti da svoju adresu da navedes. Ja bi ali nisam tamo.

allenton
16.05.2019, 20:24
Ovo sa adresom stvarno i jeste najveci pocetni problem za nekog ko nema nikog tamo.
Jedino resenje po meni je kad popunjavas ds260 navesti adresu hotela u gradu gde planiras da ides pa iznajmiti stan/sobu pre odlaska na airb&b pa dati tu adresu sluzbeniku kad sletis.

Mada ne vidim zasto neki clan koji je vec u americi ne bi hteo da ti da svoju adresu da navedes. Ja bi ali nisam tamo.
mozda ih je necega strah, ko ce mu znati........................

Mirko47
19.05.2019, 14:12
Mi smo danas poslali ds260 za sve. Sad cupkamo I upijamo :book:

Jablan
28.05.2019, 23:58
Molio bih za odgovor sve one koji su elektronski poslali dokumenta, spremio sam izvode, potvrde iz MUP i suda, naravno i pasose.
Nije mi jasno kako i kome da ih posaljem. Nisam dobio mejl sa zahtevom da kompletiram dokumentaciju, ali kako vreme prolazi odlucio sam da skeniram dokumenta i da ih posaljem, ali ne znam kako i kome. Kakva je dalja procedura oko zakazivanja intervjua.

Case Number: 2019EU29xxx

saleee
29.05.2019, 02:08
Jablan procitaj celu ovu temu i na nekoj stranici imas prekopirani tekst sa maila koji nisi dobio, tu ti sve pise. Pozdrav

Jablan
29.05.2019, 11:01
Jablan procitaj celu ovu temu i na nekoj stranici imas prekopirani tekst sa maila koji nisi dobio, tu ti sve pise. Pozdrav

Hvala Sale,
Danas sam poslao dokumenta, malo sam izgubio volju misleci da nece stici do mog broja. Zato se nisam toliko interesovao oko procedura slanja. Nadam se da nije kasno.

Jxc
07.06.2019, 10:17
consular section - u.s. embassy - Facebook

VAŽNO SAOPŠTENJE
DRUŠTVENE MREŽE I KORISNIČKI NALOZI / SOCIAL MEDIA IDENTIFIERS

Od 31. maja 2019, podnosioci za američke vize moraju u svojim molbama da unesu svoje identifikatore (*nadimke/korisnička imena) koje koriste za svoju identifikaciju na društvenim mržama. Nazivi društvenih mreza se biraju sa padajućeg menija i ne mogu se dopisivati. Nisu navedene sve društvene mreže, na primer nema Badoo i sl, pa ako imate profile na mrežama koje nisu navedene, te ćete zanemariti. Unos ovih podataka je obavezan za podnosioce i neuseljeničkih i useljeničkih viza.

Imajte u vidu da se od vas ne traže imjelovi, lozinke i slično koje ste koristili za otvranje naloga, niti 'korisnička imena' koje koristite za ulazak na platforme, već samo ’identifiers’ identifikatore – u najvećem broju slučajeva to je sve ono sto dolazi posle naziva platforme, na primer www.facebook.com/ xxxxxxx , www.twitter.com/ xxxxxx , www.instagram.com/ xxxxxx . Nekada se to zove ‘handle’, nekada ’user name’, a nekada ’screen name’.

Izuzeti su poslovni nalozi društvenih mreža koje koriste više korinika.

Jocovics
07.06.2019, 19:54
Cula sam za ovo. Mislila sam da je dezinformacija. Ne razumem sta ce im to. Ja sam sigurna da nam svakako proveravaju te naloge. Mozda da im malo skratimo posao. :grin:

Aleksandar381
07.06.2019, 20:00
Nije dezinformacija, sad kad sam popunjavao ds pre koji dan bila su pitanja vezana za naloge na drustvenim mrezama.

dusmanic
16.08.2019, 16:05
Da li je neko iz generacije 2020 slao dokumenta KCC, jesu li mu javili da su dokumenta ok i da ceka 2NL? I koliko dana je bilo potrebno za proveru dokumenata i odgovor?

PearCookie
16.08.2019, 16:31
Da li je neko iz generacije 2020 slao dokumenta KCC, jesu li mu javili da su dokumenta ok i da ceka 2NL? I koliko dana je bilo potrebno za proveru dokumenata i odgovor?

Ja tek očekujem obaveštenje da je DS-260 prošao u redu. :)

dusmanic
16.08.2019, 16:40
Ja sam juce poslao skenirana dokumenta, sad cekam da jave da li su OK

Jelena1984
16.08.2019, 16:52

Mi smo poslali u petak i u utorak dobili mail da su dokumenta u redu, da pratimo visa bulletin i cekamo mail sa zakazanim intervjuom. Al mi smo odmah u prvom mesecu pa vrv je zato brzo sve obradjeno

dusmanic
16.08.2019, 17:12
Jeste li slali Uverenje iz SUDa? Mi smo poslali samo iz MUPa

Jelena1984
16.08.2019, 17:20
Jeste li slali Uverenje iz SUDa? Mi smo poslali samo iz MUPa

Nismo. Tamo pise iz suda samo ako smo osudjivani. Posto nismo, iz supa je dovoljno

dusmanic
16.08.2019, 17:22
I ja sam tako uradio jer je bilo "ako", a nismo
Mi smo verovatno u sledecem VB pa ce valjda i nama uskoro potvrda provere...

ajotco
07.09.2019, 12:26
Da li se pod kopijom pasosa podrazumeva samo skenirana prva strana pasosa i tako da se posalje u JPG ili PDF formatu ili je potrebno da se vadi neki dodatni papir? I koliko vremenski treba da se izvadi potvrada iz mupa da nisam osudjivan?

dusmanic
07.09.2019, 13:14
Da li se pod kopijom pasosa podrazumeva samo skenirana prva strana pasosa i tako da se posalje u JPG ili PDF formatu ili je potrebno da se vadi neki dodatni papir? I koliko vremenski treba da se izvadi potvrada iz mupa da nisam osudjivan?
1. Tako je, samo skeniras prvu(biometrijsku) stranu pasosa u PDF ili JPG
2.potvrdu iz mupa smo dobili za 2 dana od dana predaje zahteva.
Napisi koji si CN bez poslednjih brojeva da bi te ubacili u tabelu i srecnooo 😀

ajotco
07.09.2019, 15:42
Hvala na brzom odgovoru moj Case Number je 2020EU44xxx... Pretpostavljam da treba jos dugo da sacekam mail od KCC u kojem traze skenirane dokumente pa sam pitao u slucaju da mi je potrebno dosta vremena za vadjenje istih... Nadam se da cu stici na red za intervju s obzirom da mi je visok CN...
Samo jos jedno pitanje da li mi treba onaj standardni izvod iz maticne knjige pored ovih vec nabrojanih dokumenata ili je potreban neki koji je ''na medjunarodnom obrascu'' kako sam vec ovde ranije procitao u necijem postu?

dusmanic
07.09.2019, 15:51
Tu smo da se pomazemo...
Onaj roze izvod iz MKR, moze i stariji da bude, samo da je roze, on neograniceno vazi.
Trebalo bi da stignes na red, imas dovoljno vremena da iscitas sve ovde na forumu. Pozdrav

PearCookie
18.09.2019, 15:48
Da li je neko naručivao Uverenje o nekažnjavanju preko eUprava portala?

Slučajno se setih da postoji i ta opcija, pa reko' da probam, ali imam dilemu. Postoji 2 opcije za izdavanje uverenja: "... za ostvarivanje prava u zemlji" i "... za ostvarivanje prava u inostranstvu". Instinktivno hoću da kliknem opciju inostranstvo, ali nisam skroz sigurna.

Imamo li iskustva po ovom pitanju? :==D:

slucajni_prolaznik
19.09.2019, 03:25

Slučajno se setih da postoji i ta opcija, pa reko' da probam, ali imam dilemu. Postoji 2 opcije za izdavanje uverenja: "... za ostvarivanje prava u zemlji" i "... za ostvarivanje prava u inostranstvu". Instinktivno hoću da kliknem opciju inostranstvo, ali nisam skroz sigurna.

Jedino moje iskustvo je da ukoliko u policiji kazete "treba mi za zaposlenje" necete platiti taksu, a ako treba za "dobijanje vize", hocete. Takodje, na intervjuu nisu pravili problem ni ukoliko se donese Uverenje trazeno "za zaposlenje".

dusmanic
19.09.2019, 14:14

Na mom Uverenju o neosudjivanosti iz MUP-a pise da mi se izdaje za potrebe ostvarivanja prava gradjana u inostranstvu, izvadio sam ga direktno u MUP-u i napisao da mi treba za konkurisanje za vizu. Pozdrav

PearCookie
20.09.2019, 11:15
Hvala slucajni_prolaznik i dusmanic :)
Upravo naručih dokument preko ePortala, uštedeh jedan odlazak i čekanje na šalteru (sačekaće me na preuzimanju)...Pozdrav svima!

PearCookie
08.10.2019, 15:09
Stigao je i meni povratni mejl od KCC, traže dokumenta (pasoš, izvod iz mkr i uverenje o nekažnjavanju), koja su spremna, ali imam i nedoumicu zbog sledećeg.
Tabela koja govori iz koje zemlje treba da podnesemo uverenje iz policije, kaže i sledeće, parafraziram: Ako ste živeli više od 12 meseci u inostranstvu i bili stariji od 16 godina, podnesite i zahtev iz te zemlje. Jasno uputstvo, u redu.
Moj slučaj je da sam bila na studijama u Njujorku od 2016-18. Šta me tačno buni? Negde na toj stranici sa tabelom sam pročitala da: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States. Moj status je bio non-resident alien (na F-1 vizi).
Da li ja spadam u grupu former residents? Zašto vas sve ovo pitam? Istraživala sam koji bi to formular bio (slično našem o nekažnjavanju) i ako sam dobro razumela, zove se Certificate of Conduct i morala bih lično da se pojavim da zatražim taj dokument, što je trenutno nemoguće, jer sam u Srbiji.
Da li je neko imao ovakav ili sličan slučaj? Ili se sećate da ste pročitali nešto slično na forumu, uputite me gde da čitam.
Hvala na strpljenju. :)

svetlana33
08.10.2019, 16:33
Stigao je i meni povratni mejl od KCC, traže dokumenta (pasoš, izvod iz mkr i uverenje o nekažnjavanju), koja su spremna, ali imam i nedoumicu zbog sledećeg.
Tabela koja govori iz koje zemlje treba da podnesemo uverenje iz policije, kaže i sledeće, parafraziram: Ako ste živeli više od 12 meseci u inostranstvu i bili stariji od 16 godina, podnesite i zahtev iz te zemlje. Jasno uputstvo, u redu.
Moj slučaj je da sam bila na studijama u Njujorku od 2016-18. Šta me tačno buni? Negde na toj stranici sa tabelom sam pročitala da: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States. Moj status je bio non-resident alien (na F-1 vizi).
Da li ja spadam u grupu former residents? Zašto vas sve ovo pitam? Istraživala sam koji bi to formular bio (slično našem o nekažnjavanju) i ako sam dobro razumela, zove se Certificate of Conduct i morala bih lično da se pojavim da zatražim taj dokument, što je trenutno nemoguće, jer sam u Srbiji.
Da li je neko imao ovakav ili sličan slučaj? Ili se sećate da ste pročitali nešto slično na forumu, uputite me gde da čitam.

Ne mogu da kazem da sam upucena u navedeno, niti sam naisla na forumu nesto o toj temi, ali ono sto ja konkretno u mojoj domeni struke mogu ovde da potvrdim jest da ukoliko je status bio: non-resident alien vi ste dakle stranac (nedrzavljanin) bez trajnog boravista (to su uglavnom ucitelji, studenti ili ljudi koji su na lecenju u USA) te time ne biste podpadali pod kategoriju former resident. Naime to je vec pravno pitanje, vi ste parafrazirali, ali pravnom terminologijom velika je razlika da li pise da navedete jeste li "ziveli" ili boravili u nekoj drzavi, tako da i o tome ovisi sto se podnosi tj. trazi konkretno. U svakom slucaju najbolje je da proverite s njima direktno. Pozz

Lazar90
08.10.2019, 16:52

Pošalješ šta ti traže i pitaš ovo što nas pitaš i rešiš nedoumice ili ih prvo pitaš mejlom pa onda nakon odgovora pošalješ. Prosto !:bravo:
Ne radiš kontrolni iz matematike pa ako ne znaš, idu minus bodovi :woohoo:

neus
08.10.2019, 17:21
PearCookie

Javi kako si rijesila ovo. Ja sam trenutno na studijama ovamo (i bicu zapravo svo vrijeme procesa u SAD), pa me zanima kako to funkcionise.

Kontam da nece biti potrebe nista dodatno slati jer prilikom imigracije, oni svakako rade detaljan FBI background check na osnovu kojeg ce svakako oni donijeti odluku da li si podobna za ulazak ili ne i na kojem ce svakkao iskociti svaki eventualni sukob sa zakonom koji si imala u SAD-u. S obzirom da ce tu informaciju u ambasadi dakle vec imati, pribavljanje ove potvrde bi bio zapravo duplikat te sam stoga misljenja da je to nepotrebno.

Al u svakom slucaju javi sta i kako si odradila :)

uran
08.10.2019, 17:30
mene malo zbunju:book:je ovo poimanje rezidenta u USA.

Npr u Evropi bilo gde ako zivis negde regularno bio kao drzavljanin ili stranac sa urednim papirima ti si rezident. Stranac, ali rezident.

Medjutim pre neki dan sam bio u banci nekim poslom i sluzbenik je rekao da je to i to za rezidente i nastavio

"you have to be at least 3 years in the US to be considered as a resident"

ne znam mozda ovo vazi samo za Oregon _! :book:http://www.zelenalutrija.com/forum/images/smilies/dodatne/papa.gif

neus
08.10.2019, 17:48
mene malo zbunju:book:je ovo poimanje rezidenta u USA.

Npr u Evropi bilo gde ako zivis negde regularno bio kao drzavljanin ili stranac sa urednim papirima ti si rezident. Stranac, ali rezident.

Medjutim pre neki dan sam bio u banci nekim poslom i sluzbenik je rekao da je to i to za rezidente i nastavio

"you have to be at least 3 years in the US to be considered as a resident"

ne znam mozda ovo vazi samo za Oregon _! :book:http://www.zelenalutrija.com/forum/images/smilies/dodatne/papa.gif
Pa iskreno, do ovog trenutka nisam uopste ni obratio paznju na poimanje tog rezidenta u smislu vize/statusa, zato me malo zbunilo.
Dodatno, mislim da se pojam "resident" potpuno drugacije tumaci od razlicitih agencija. U smislu, da bi se kvalifikovao kao resident SAD-a ili pojedinacne drzave, IRS, DMV i imigracija imaju potpuno drugacije tumacenje i uslove. Stvar dodatno komplikuje sto sve ovo isto treba da se primijeni i na federalnom i na drzavnom nivou :)

U svakom slucaju, mislim da je za potrebe lutrije, potpuno nepotrebno vadjenje bilo kakvih papira, al eto, imacemo direktno iskustvo sa foruma sta i kako :)

svetlana33
08.10.2019, 17:59
Pa iskreno, do ovog trenutka nisam uopste ni obratio paznju na poimanje tog rezidenta u smislu vize/statusa, zato me malo zbunilo

U svakom slucaju, mislim da je za potrebe lutrije, potpuno nepotrebno vadjenje bilo kakvih papira, al eto, imacemo direktno iskustvo sa foruma sta i kako :)

S ovime se i ja slazem, verovatno nece trebati konkretno taj papir.
Inace ovakve zavrzlame susrecemo i na nasim prostorima, to je cesto i usled toga sto upravne/administrativne sluzbe ne znaju iscitavati pravilnike t acno pa cesto dolazi do gresaka u primeni i nedoslednosti oko izdavanja resenja. Tako imamo isti slucaj resen na nekoliko dijametralno suprotnih nacina..pa se ti zali :blink: Naravno, kao sto su clanovi vec rekli- tj kod njih mogu da postoje i razlicitosti odredjenih propisanih resenja izmedju razlicitih provincija/drzava.

PearCookie
08.10.2019, 18:24
Hvala za razmišljanja! Čekam odgovor od KCC-ja, javiću svakako kako se završilo i da li sam u ft1p situaciji. :wacko:

Jelenaa91
15.10.2019, 14:37
Ima li neko iskustvo sa duplikat svedocanstvima? Ja sam svoja izgubila i onda sam pre par godina izvadila nova svedocanstva i diplomu u skoli koju sam pohadjala, Sve je overeno pecatom ... plasim se da mi ne prave neki problem zbog toga ...mozda je neko imao slicno iskustvo...ako neko zna neku informaciju oko toga neka pise 😀 hvala unapred

neus
16.10.2019, 17:15
Precudna stvar.
Upravo sam primio mail od KCC-a za slanje dodatnih dokumenata, a da nisam DS-260 ni poslao jos uvijek.
Bas jako cudna situacija. Nisam sad ni siguran kad da posaljem ovo, dal odmah po slanju DS-260 ili da cekam, posto mi je CN prilicno visok.
Potpuno luda godina :==D:

MilicaBB
16.10.2019, 17:41
Precudna stvar.
Upravo sam primio mail od KCC-a za slanje dodatnih dokumenata, a da nisam DS-260 ni poslao jos uvijek.
Bas jako cudna situacija. Nisam sad ni siguran kad da posaljem ovo, dal odmah po slanju DS-260 ili da cekam, posto mi je CN prilicno visok.
Potpuno luda godina :==D:

Popuni DS i posalji dokumenta nemas razloga za cekanjem vise, rekla bih da svi stizete na red

neus
16.10.2019, 17:51
Popuni DS i posalji dokumenta nemas razloga za cekanjem vise, rekla bih da svi stizete na red

Ma, cekam da se stabilizujem sa smjestajem, nadam se od narednog mjeseca, da ne bih svakih mjesec dana otkljucavao DS-260 da updateujem trenutnu adresu prebivalista :D

Medjuzbir
16.10.2019, 19:55
I meni je danas stigao mail od kcc, ali mi je broj 49xxx, da li je pametno sada da se salju dokumenta ili da se saceka malo jer ako je npr. Interview u avgustu 2020 a dokumenta poslata u oktobru 2019 a vaze samo 6 meseci, na dan interview-a bice nevazeci? Hvala vam puno 😁😁😁😁

marko1995
16.10.2019, 20:04
I meni je danas stigao mail od kcc, ali mi je broj 49xxx, da li je pametno sada da se salju dokumenta ili da se saceka malo jer ako je npr. Interview u avgustu 2020 a dokumenta poslata u oktobru 2019 a vaze samo 6 meseci, na dan interview-a bice nevazeci? Hvala vam puno 😁😁😁😁

Ja kada dobijem email slacu sve odma, jedino treba poslije ja mislim police certificate obnoviti...
Odlicne su ovo vijesti, izgleda sticemo svi na red! :==D:

marko1995
16.10.2019, 20:13
Dok sam pisao ovo gore, stigao i meni email za dokumentima...
Odlicno! :==D::==D::==D::

Marko996
16.10.2019, 21:18

Sta da radimo meni je CN 2 hiljade nizi, jeli problem popuniti ds 260 znam da ima po forumu objesnjenja. Eto cisto onako informativno

Aleksandar381
16.10.2019, 21:22
ja jos nista ne dobih od kcc za dokumenta, bolje da nisam odmah slao ds obrazac :))))

Aleksandar381
16.10.2019, 22:05
ono sto mene najvise buni je kad sam popunio obrazac na kraju pise sve uspesno i dobija se confirmation page gde pise :

"You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
"

a svima vama je stigao mail da saljete dokumentaciju......

aleksandarzz
16.10.2019, 22:41
Koja to dokumenta vaze 6 meseci? Koliko se ja secam, tako nesto ne postoji

Jelenaa91
16.10.2019, 22:59
ono sto mene najvise buni je kad sam popunio obrazac na kraju pise sve uspesno i dobija se confirmation page gde pise :

"You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
"

a svima vama je stigao mail da saljete dokumentaciju......
Nisam ni ja dobila mail za dokumenta,a imam broj 39***,doduse ja sam trenutno otkljucala ds da bi unela neke izmene ... i sad se neeviram jer su svi dobili mail samo ja ne 🤦*♀️😄

neus
17.10.2019, 00:29
Sa jednog drugog foruma:

So I just contacted KCC (I'm surprised every time how NICE they are) - so it appears like people are flooding them the past few days with calls about not recieving the email asking for documents (she laughed as she knew exactly what I was calling for). She basically said they sent it to everyone but the system skipped people here and there (just a glitch) so everyone are welcome to send in the documents even if they recieved no email.

Will be interesting to see if they would actually PROCESS these documents or just put them on hold until your time is right...

Dakle, ne bi trebalo da imamo razloga za paniku ni mi kojima je stiglo ni oni kojima nije :D
Mislim da i duzina trajanja dokumenta nije sporna samo ce se na intervjuu za AMbasadu morati donijeti novi.

marko1995
17.10.2019, 06:40
I ja sam se malo raspitao i čitao, izgleda redom traže dokumenta i to što su nam zatražili dokumenta NE garantuje da ćemo dobiti vizu niti da ćemo biti pozvani na intervju. Super su znakovi kao i do sada za 2020, ali bez velike euforije, svi bi trebali stići na red bez problema ali ajde da sačekamo i vidimo kako će se sve odvijati. Uglavnom ko nije dobio email od KCC dobiće ga uskoro i panike bez :==D:

Duga je godina, vidjećemo i šta će biti sa predlozima Trumpa za public charge i health plan, i koga će to kačiti...

neus
17.10.2019, 14:48
To za health care je trenutno suspendovano, tako da se zasad ne primjenjuje

indie_bud
17.10.2019, 16:09
Stigao mail da posaljem dokumenta.
E sad, jeste kod sudskog tumaca prevodili dokumente?
I ako koristim medjunarodni rodni list, pretpostavljam da nema potrebe prevoditi?

marko1995
17.10.2019, 16:12
Stigao mail da posaljem dokumenta.
E sad, jeste kod sudskog tumaca prevodili dokumente?
I ako koristim medjunarodni rodni list, pretpostavljam da nema potrebe prevoditi?

Ja mislim da ne treba prevoditi jer piše da može biti na jeziku zemlje u kojoj se podnosi zahtjev za vizu...
Mislim da ovjerene dokumente od strane sudskog tumača je OK imati za intervju, ali za ovo slanje KCC-u, mislim da nema potrebe...

Svenson
18.10.2019, 01:59
Imate odgovore od prethodnih godina.
Dokumenta ne treba prevoditi:==D:

miltaj
18.10.2019, 15:57
Zdravo svima.
Imam i ja neke nedoumice, vezano za slanje dokumenata. Naime, u mailu jasno pise da se za sve clanove salju kopije pasosa i izvodi i to je jasno.
Da li se i potvrde iz SUPa salju za sve clanove porodice ili samo za "glavnog" aplikanta? Pretpostavljam za sve, ali bolje da proverim. Takodje, trazi se i "military records" - ja u vojsku nisam isla, ali nisam sigurna da li to trebam slati za svog supruga (ja sam podnosilac)?

Unapred hvala na odgovorima.
Inace mail od KCCa mi je stigao 16.10., a broj je 49XXX

Heidi
18.10.2019, 21:53
Zdravo svima,
nova sam na ovom forumu, ali ga izcitavam vec dva dana i nisam nasla odgovor koji mi treba, mada ga mozda negde i ima. Dobila sam mail sa case Nmb 2020eu00018xxx, vidim da ovde mnogo ljudi ima visi broj, ne znam da li je to bitno kad ko treba da salje dokumenta i da li oni to obradjuju po broju case-a ili kako im sta stigne? Zapravo moje pitanje je da li postoji neki odredjeni rok do kada treba poslati dokumenta? U mail-u ne stoji nikakav rok, pise samo sto pre, a muz i ja zivimo trenutno u Nemackoj, pa moramo sad da idemo za Srbiju za vadjenje tih izvoda, i zbog obaveza ovde ne mogu to da uradim bas sutra :smrc:
Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru!

MilicaBB
18.10.2019, 22:13
Zdravo svima.
Imam i ja neke nedoumice, vezano za slanje dokumenata. Naime, u mailu jasno pise da se za sve clanove salju kopije pasosa i izvodi i to je jasno.
Da li se i potvrde iz SUPa salju za sve clanove porodice ili samo za "glavnog" aplikanta? Pretpostavljam za sve, ali bolje da proverim. Takodje, trazi se i "military records" - ja u vojsku nisam isla, ali nisam sigurna da li to trebam slati za svog supruga (ja sam podnosilac)?

Unapred hvala na odgovorima.
Inace mail od KCCa mi je stigao 16.10., a broj je 49XXX

Sve sto saljes za sebe saljes i za supruga, decu.. e sad s obzirom da je visok broj ja bih na tvom mestu sacekala malo da vidim kako napreduje bulletin iz razloga sto potvrde iz mupa vaze 6 meseci isto i izvod iz knjige rodjenih mislim da vazi toliko

MilicaBB
18.10.2019, 22:16
Zdravo svima,
nova sam na ovom forumu, ali ga izcitavam vec dva dana i nisam nasla odgovor koji mi treba, mada ga mozda negde i ima. Dobila sam mail sa case Nmb 2020eu00018xxx, vidim da ovde mnogo ljudi ima visi broj, ne znam da li je to bitno kad ko treba da salje dokumenta i da li oni to obradjuju po broju case-a ili kako im sta stigne? Zapravo moje pitanje je da li postoji neki odredjeni rok do kada treba poslati dokumenta? U mail-u ne stoji nikakav rok, pise samo sto pre, a muz i ja zivimo trenutno u Nemackoj, pa moramo sad da idemo za Srbiju za vadjenje tih izvoda, i zbog obaveza ovde ne mogu to da uradim bas sutra :smrc:
Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru!

Isto prati bulletin pa kad dodje blizu vas broj saljite dokumenta mada vi ste sigurni vas case number najverovatnije. Samo nemojte da zakasnite sa tim dokumentima da ne bi izgubili sansu jer se to desilo prosle godine vecini. Morate pratiti svaki bulletin da vidite kako se sta odvija i po tome radite dalje korake :)

Jelena1984
18.10.2019, 23:40
Za decu nisu potrebne potvrde iz supa ukoliko su maloletni. Nisam sigurna da li ne treba za decu do 16 ili 18 godina, ali ako su mali ne treba sigurno jer ja za moju decu nisam vadila ni predavala. Pise na sajtu ambasade sve, iscitajte. Za supruga potvrda o vojnom roku treba ukoliko je odsluzio, ako nije samo u povratnom mailu napisete da potvrdu ne saljete jer nije sluzio vojsku

mveruovic
19.10.2019, 01:46
Izvod iz MKR nema rok vaznosti, a sto se tice policije iako je poznato svima da je 6 meseci na sajtu ambasade pise da se vadi novo samo ako je starije od godinu dana (ovo je navedeno u uputstvu za imigracione vize pod delom za porodicne vize, ali kako se navodi u nastavku instrukcija i DV vize, verovatno se odnosi i na to)

indie_bud
20.10.2019, 10:22
Ja mislim da ne treba prevoditi jer piše da može biti na jeziku zemlje u kojoj se podnosi zahtjev za vizu...
Mislim da ovjerene dokumente od strane sudskog tumača je OK imati za intervju, ali za ovo slanje KCC-u, mislim da nema potrebe...

U mailu od KCCa piše ovako:
All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

Znam da do sad nije bilo potrebe ali čini mi se da je sad drugačije. Ili zavisi kako se protumači, buni me što nema: ... or NOT in the official language of the country..

Jelena1984
20.10.2019, 10:31
To znaco da sva dokumenta koja nisu na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, treba prevoditi na engleski. Znaci ako iz Srboje aplicirate, saljete dokumenta na srpskom

tw33tyl1na
20.10.2019, 11:32
Mene kod ovoga buni nesto drugo. Sta se desava ako, lupam, izvuku mog supruga koji je rodjen sticajem okolnosti u Hrvatskoj ali ima nase drzavljanstvo, ovde u Srbiji je odrastao, zivi i radi. Po zemlji koja ga kvalifikuje to je Hrvatska. Sta bi se desilo sa njegovim dokumentima?

mveruovic
20.10.2019, 12:19
Inace je hrvatski zaista nerazumljiv i nema uopste slicnosti (isti) sa srpskim jezikom...

Ukoliko bilo koji od dokumenata koji donoste nije ni na srpskom (ili srodnim jezicima regiona), ni na engleskom jeziku:
Overen prevod na engleski jezik

dusmanic
20.10.2019, 13:28
Mene kod ovoga buni nesto drugo. Sta se desava ako, lupam, izvuku mog supruga koji je rodjen sticajem okolnosti u Hrvatskoj ali ima nase drzavljanstvo, ovde u Srbiji je odrastao, zivi i radi. Po zemlji koja ga kvalifikuje to je Hrvatska. Sta bi se desilo sa njegovim dokumentima?

Samo prvo da vas izvuku, posle cete lako srediti papire. Nemojte da brinete sada zbog toga. Pozdrav

tw33tyl1na
20.10.2019, 18:35
mveruovic, ko je rekao da nije slican i razumljiv? Ako ne mozete lepo da odgovorite na pitanje nema potrebe ni da budete sarkasticni.
dusmanic, daleko od brige, interesovalo mi cisto hipoteticki a mozda nekome ko jeste izvucen u ovom krugu bude od koristi informacija :) hvala! :)

Jelena1984
20.10.2019, 22:52
Ne bih da sirim dezinformacije ali mislim da on moze da se prijavi i prema zemlji gde je rodjen i prema zemlji gde zivi odnosno ima drzavljanstvo. Evo dacu moj primer pa mozda pomogne. Ja sam rodjena u Sloveniji, u Srbiji sam odrasla, imam srpsko drzavljanstvo itd. Pre 10ak godina sam se upisala u opstini da ovde izvlacim izvod iz knjige rodjenih jer mi je bilo preveliko maltretiranje da narucujem iz Slovenije izvod svaki put. Sada prilikom slanja dokumenata poslala sam izvod (na srpskom) i sve je bilo u redu. Dakle jedino sto me vezuje za Sloveniju je samo mesto rodjenja, ostalo je iz Srbije. Mozda to nije prevelika komplikacija jer ja nisam nosilac vec suprug, al mislim da to nema veze. Kad budete imali vremena procitajte sva ona pravila za green card lottery, ja sam citala kad smo se mi prijavljivali pa ne bih da tvrdim nesto u sta nisam 100 posto sigurna, al tamo cete sigurno naci odgovor na ovo pitanje. Ako uspem da nadjem link gde sam ja sve to procitala prosledicu ovde

Aleksandar381
22.10.2019, 11:18
Nisam ni ja dobila mail za dokumenta,a imam broj 39***,doduse ja sam trenutno otkljucala ds da bi unela neke izmene ... i sad se neeviram jer su svi dobili mail samo ja ne 🤦*♀️😄

samo da javim da sam sinoc dobio mail od KCC-a da saljem dokumentaciju :)

miltaj
22.10.2019, 11:26
Sve sto saljes za sebe saljes i za supruga, decu.. e sad s obzirom da je visok broj ja bih na tvom mestu sacekala malo da vidim kako napreduje bulletin iz razloga sto potvrde iz mupa vaze 6 meseci isto i izvod iz knjige rodjenih mislim da vazi toliko

Hvala puno na odgovoru. Imam samo jos jednu nedoumicu - sta podrazumeva military records? Da li mora potvrda iz "vojnog odseka"? Ja bih poslala skeniranu vojnu knjizicu? Da li neko ima iskustva sa ovim?

Hvala unapred :)

Pozdrav!

marko1995
22.10.2019, 11:27
Ja sam upravo poslao sva dokumenta.
Poslao sam: Prvu stranu pasoša, izvod iz matične knjige rođenih, uvjerenje iz policije, uvjerenje iz suda i vojno uvjerenje.
Dokumenta sam poslao na našem jeziku, ništa nisam prevodio.

Forum je bio jako koristan u mnogim stvarima, želim svima puno sreće, sada ne preostaje ništa nego čekati šansu i biti strpljiv :==D::bravo:

:1081:

Medjuzbir
22.10.2019, 12:31
A sto si poslao vojno uverenje? Jel si bio u vojsci ili si onako poslao? I jel treba uverenje iz suda?😁😁

marko1995
22.10.2019, 13:06
A sto si poslao vojno uverenje? Jel si bio u vojsci ili si onako poslao? I jel treba uverenje iz suda?😁😁

Ja sam poslao baš sve što sam imao, trebalo - ne trebalo :naughty: :beer:
Sve mi je bilo čas posla da se povadi tako da nije mi bio problem doći do baš svih potvrda i sve poslati, od viška glava ne boli :obrva:

marko1995
22.10.2019, 13:12

Bolje sada da obrade tvoja dokumenta na vrijeme pa da znaju da si poslao sve sto si trebao i da te jednostavno zakazu kad ti broj bude current.
Nije problem obnoviti dokumenta prije intervjua sve se odradi za dan, uz mizerne takse...

indie_bud
23.10.2019, 14:57
Šta kažu stari članovi koji su prošli proces, a koji nisu služili vojsku? Da li ste slali vojno uvjerenje ili ne?

marko1995
23.10.2019, 15:04
Šta kažu stari članovi koji su prošli proces, a koji nisu služili vojsku? Da li ste slali vojno uvjerenje ili ne?

Meni su na email iz ambasade odgovorili da posaljem...
Neces pogrijesiti ni da posaljes ni da ne posaljes...

Medjuzbir
23.10.2019, 15:43
U principu po mailu treba samo da se posalje izvod iz mkr, pasos i potvrda iz supa, pod uslovom ako nismo sluzili vojsku i nismo isli na sud??? I da li oni salju neku potvrdu da su dokumenta ok? Pozdrav drugarii 😁😁😁😁😁😁

Jelena1984
23.10.2019, 23:37
Salju mail da su dokumenta u redu i da cekate instrukcije o intervjuu putem emaila. Kao sto sam vec pisala, mi smo slali izvode iz knjige rodjenih, kopije pasosa i potvrde iz mupa. Suprug nije sluzio vojsku i nikakvu potvrdu nije slao, iz suda nista nismo vadili jer nismo osudjivani. Samo smo to i napisali u mailu. Pre par dana nam je stigao mail iz ambasade da samo ja ponesem izvod iz knjige rodjenih iz zemlje gde sam rodjena (Slovenija) i nista drugo nisu trazili

Marex
28.10.2019, 18:41
Automatic Reply from KCC DV Documents
Примљене

KCCDVDocuments

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Аутоматски одговор из КЦЦ ДВ Доцументс
Примање

КЦЦДВДокументи

Конзуларни центар у Кентуцкију (КЦЦ) примио је вашу е-пошту и тренутно обрађује ваше документе. Ова адреса е-поште, КЦЦДВДоцументс@стате.гов , користи се само за подносиоце захтева да Конзуларном центру у Кентуцкију (КЦЦ) доставе документа потребна за наставак обраде апликација за разноликост Виса. КЦЦДВДоцументс@стате.гов не одговара на упите. Ако имате било каквих питања у вези са разноликошћу Виса, пошаљите е-поштом на адресу КЦЦДВ@стате.гов са бројем предмета, потпуним именом и датумом рођења, као што је то унето на вашем оригиналном уносу.

У следећих 3-6 недеља требало би да очекујете имејл од КЦЦ-а. Ако се не јавите из КЦЦ-а након 6 недеља, обратите се КЦЦДВ@стате.гов да потврдите да су сви ваши документи примљени и да сте спремни да будете заказани за разговор.

marko1995
28.10.2019, 19:18
Automatic Reply from KCC DV Documents
Примљене

KCCDVDocuments

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Аутоматски одговор из КЦЦ ДВ Доцументс
Примање

КЦЦДВДокументи

Конзуларни центар у Кентуцкију (КЦЦ) примио је вашу е-пошту и тренутно обрађује ваше документе. Ова адреса е-поште, КЦЦДВДоцументс@стате.гов , користи се само за подносиоце захтева да Конзуларном центру у Кентуцкију (КЦЦ) доставе документа потребна за наставак обраде апликација за разноликост Виса. КЦЦДВДоцументс@стате.гов не одговара на упите. Ако имате било каквих питања у вези са разноликошћу Виса, пошаљите е-поштом на адресу КЦЦДВ@стате.гов са бројем предмета, потпуним именом и датумом рођења, као што је то унето на вашем оригиналном уносу.

У следећих 3-6 недеља требало би да очекујете имејл од КЦЦ-а. Ако се не јавите из КЦЦ-а након 6 недеља, обратите се КЦЦДВ@стате.гов да потврдите да су сви ваши документи примљени и да сте спремни да будете заказани за разговор.

Da to je automatska potvrda da su zaprimili tvoje dokumente i da ih obradjuju.
Treba im 3 do 6 nedjelja da obrade dokumenta... Nakon 6 nedjelja mozes ih kontaktirati da pitas je li sve OK...
Pozdrav i srecno!

Marex
28.10.2019, 22:56
To sam skapirao,nego me interesuje da li je ovo standardni automatski odgovor.Ti si skoro poslao da li je i tebi tako stiglo? Pozdrav

marko1995
28.10.2019, 23:21
To sam skapirao,nego me interesuje da li je ovo standardni automatski odgovor.Ti si skoro poslao da li je i tebi tako stiglo? Pozdrav

Jeste, svi smo dobili tako nakon slanja dokumenata...

indie_bud
01.11.2019, 12:39
Da li je neko imao iskustvo gdje je morao slati uvjerenje o nekaznjavanju iz Bosne i iz Srbije? Pitam zbog prevoda dokumenata, iako je isto sve, da nisu nekome trazili da posalje prevod cisto zbog birokratije?

I ovo sto pise "Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents and the DS-260", vjerujem da nema potrebe slati DS-260 u mailu ili se varam?

marko1995
01.11.2019, 12:44
Da li je neko imao iskustvo gdje je morao slati uvjerenje o nekaznjavanju iz Bosne i iz Srbije? Pitam zbog prevoda dokumenata, iako je isto sve, da nisu nekome trazili da posalje prevod cisto zbog birokratije?

I ovo sto pise "Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents and the DS-260", vjerujem da nema potrebe slati DS-260 u mailu ili se varam?

Mislim da je OK da pošalješ oba uvjerenja bez prevoda.
Tu ti govore da ti intervju neće biti zakazan dok ti ne obrade DS260 i dokumenta (ne trebas slati DS260 putem emaila, ovdje se misli na tvoj popunjeni DS-260 obrazac)... Naravno, nećeš biti zakazan ni dok tvoj case number ne bude current na visa bulletinu.

Sims
01.11.2019, 14:43

Ja sam slala uverenja i iz Bosne i iz Srbije bez prevoda. Cak mi je rodni list iz Hrvatske. Sve je prihvaceno. Kod mene je navedena ambasada u Beogradu, a ne u Sarajevu. Intervju ne moze biti zakazan dok ti case number ne postane "current" i dok ne dobijes potvrdu od njih da su dokumenta ok i da ti je prihvacen i obradjen obrazac DS-260.

PearCookie
01.11.2019, 15:23

Da odgovorim na svoju nedoumicu: stigao mi je danas mejl o primljenim, obradjenim dokumentima, kažu dokumentacija potpuna. Poslala sam samo ono što se traži (Pasoš, Izvod iz MKR i o nekažnjavanju), bez tog njihovog dokumenta, oko kog sam izpaničarila, bez potrebe.
I još nešto, na kraju mejla stoji: *** New Presidential Proclamation on Health Care: Beginning November 3, 2019, you must be able to demonstrate to the consular officer at the time of interview you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application. For complete requirements and/or exemptions, visit https://travel.state.gov/healthcare.***
Budimo spremni.
Dodatna informacija: Obrada je trajala koji dan preko 3 nedelje.

maken92
01.11.2019, 16:01
Da odgovorim na svoju nedoumicu: stigao mi je danas mejl o primljenim, obradjenim dokumentima, kažu dokumentacija potpuna. Poslala sam samo ono što se traži (Pasoš, Izvod iz MKR i o nekažnjavanju), bez tog njihovog dokumenta, oko kog sam izpaničarila, bez potrebe.
I još nešto, na kraju mejla stoji: *** New Presidential Proclamation on Health Care: Beginning November 3, 2019, you must be able to demonstrate to the consular officer at the time of interview you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application. For complete requirements and/or exemptions, visit https://travel.state.gov/healthcare.***
Budimo spremni.
Dodatna informacija: Obrada je trajala koji dan preko 3 nedelje.

je l bi mogao neko da objasni sta tacno znaci ovo New Presidential Proclamation on Health Care i sta zahtevaju tu od nas

pablo
01.11.2019, 17:45
Mene zanima nesto u vezi uverenja iz supa. Da li moze da se salje i uverenje koje je kao za posao ovde ili mora da se naznaci za posao za inostranstvo? Za inostranstvo se placa taksa a za kod nas ne. Zna li neko? Hvala

marko1995
01.11.2019, 21:17
Mene zanima nesto u vezi uverenja iz supa. Da li moze da se salje i uverenje koje je kao za posao ovde ili mora da se naznaci za posao za inostranstvo? Za inostranstvo se placa taksa a za kod nas ne. Zna li neko? Hvala

Vadiš dokumenta za imigracionu vizu za SAD... Tako i navedeš...