PDA

View Full Version : CIA - A Mission Like No Other

uran
10.01.2019, 23:57
CIA raspisala oglas, pa ko voli nek izvoli: (rok jos 4 dana)

uslovi:

- drz SAD ili LPR status
- prisutnost na teritoriji SAD
- znanje jezika i +3 internacionalnog iskustva
- medicinski pregled

poslati CV i cover letter na:

Recruitment center
Box 26
Dept. D-45
Washington, DC 20505

https://jobs.economist.com/job/17639/a-mission-like-no-other/

mveruovic
11.01.2019, 01:42
Evo i za Srpski jezik i "Bosanski" i Hrvatski

https://www.cia.gov/careers/opportunities/support-professional/foreign-language-instructors.html#job-details-tab1

Svenson
11.01.2019, 13:24
Ako dobiješ posao, onda te vrate ovde? :wtf:

I možeš da se hvališ da si strani plaćenik :naughty:

mveruovic
11.01.2019, 15:45
Ima raznih poslova, radi se u DCu. Gledao sam upitnike i 100 i nesto strana pitanja, poligraf itd...

uran
11.01.2019, 21:25
Ako dobiješ posao, onda te vrate ovde? :wtf:

sto i nije lose ! Primas americku platu, a zivis u Srbiji, a sta kazes ? :naughty:

Svenson
12.01.2019, 10:11
sto i nije lose ! Primas americku platu, a zivis u Srbiji, a sta kazes ? :naughty:

Mislim da bi dobijao srpsku platu. Stipse su to. :;D:

Da imaju para, ne bi špijunirali druge :grin:
A možda je i obrnuto: Špijuniraju zato što imaju para. A imaju para zato što ne plaćaju dobro. Kao naši "biznismeni". :obrva:

johnywalker
14.01.2019, 09:40
Ovo nije tačno. Da bi radio za bilo koju državnu agenciju (federal) pa tako i za njih, moraš biti američki državljanin. Ne možeš se zaposliti ako si LPR. To pravilo je zakonom regulisano.

pogledaj oglase direktno na stranici agencije, pa ćeš vidjeti da se nigdje ne spominje LPR nego samo US citizen.

https://www.cia.gov/careers/faq/?tab=list-4

Do I need to be a US citizen to work for the Central Intelligence Agency?

Yes, you must be a citizen of the United States when you apply to work for the Central Intelligence Agency. The CIA does not assist individuals in applying for US citizenship.

uran
14.01.2019, 19:43
za ovaj oglas koji sam ja postovao moze i LPR da radi. Procitaj sta pise.

Generalno, ni jedna zemlja sveta pa ni SAD ne zabranjuje striktno strancima da rade za nju, ako im taj stranac treba. Narocito ovo vazi za CIA i vojsku SAD.

Ja sam pre par godina citao o nekim nasim koji su se privaili u vojsku i posle dobiju drzavljanstvo.

aleksandarzz
15.01.2019, 00:32
Oglas koji si ti stavio je sa jobs.economist.com

Na sajtu CIA-e stoji US citizenship required (dual national US citizens are eligible)

SRBghost
15.01.2019, 04:53

Na sajtu CIA-e stoji

Ne vredi, on je uvek u pravu i sve zna najbolje. Just give up...

uran
15.01.2019, 06:34

Na sajtu CIA-e stoji

oglast je u Economistu, ali to je CIA oglas sa njihovim instrukcijama i adresom gde da posaljes kandidatru.

Sta si sad i ti poceo kao veruovic, mada je veruovic dobar on trazi link, tebi ni to nije dovoljno.

A ti Serbghost skini mi se s Q !

Svenson
15.01.2019, 11:36
Prošao rok za prijavu. Ne treba se nervirati.

A i čuo sam da plate nisu tako dobre kao u MI6 gde radi 007 :;D:

mveruovic
15.01.2019, 12:51
Za sve poslove koje je zena gledala su pocetne minimum 60k $

aleksandarzz
15.01.2019, 16:18
oglast je u Economistu, ali to je CIA oglas sa njihovim instrukcijama i adresom gde da posaljes kandidatru.

Sta si sad i ti poceo kao veruovic, mada je veruovic dobar on trazi link, tebi ni to nije dovoljno.

Samo sam primetio da su razliciti izvori. Ne zanima me previse sta je istina od toga.
Koliko sam primetio, jedan oglas je za prevodioce, a drugi ne navodi precizno kakav je posao u pitanju.