PDA

View Full Version : Interviews DV 2020

dusmanic
20.09.2019, 17:09
Ljudi dodje vreme da se generacija 2020 okupi na ovom mestu :) i da deli svoja iskustva i nesebicno pomazemo jedni drugima. Pozdrav svima i svu srecu vam zelim:beer:

Mirko47
20.09.2019, 20:43
Bravo za inicijativu. Nama je dosta ljudi pomoglo kada smo krenuli da njuškamo po forumu.
Šta treba, tu smo 😀

PearCookie
21.09.2019, 10:38
Tu smo, tu smo :)
Dok čekamo prvi intervju, čašica ćaskanja: kako ste saznali za forum?
Ja sam bez previše očekivanja čuknula u pretraživač zelena karta i prvi rezultat, ovaj zlatni forum. Ništa nisam znala o procesu, računala sam kad i ako me izvuku...
Srdačan pozdrav svima!

Mirko47
21.09.2019, 15:05
Ja sam znao nešto površno od pre. Poznajem par ljudi koji su dobili ili su znali nekog ko je dobio.
Onda sam prošle godine prvi put poslao. I zadnjih godinu dana kao na traci, u maju nas izvuku 14**, pa ds260, pa dokumenta, i evo sad čekamo 05.11. 😀
Imali smo mnogo sreće da prvi put igramo i da dobijemo ovakav broj. Nadam se da će biti lepa priča za pričanje. 😀

dusmanic
21.09.2019, 16:41
Ja sam 2015. prvi put naisao na ovaj forum, citao malo teme po njemu i mastao. A prvi put sam se prijavio na lutriju 2017. I evo iz treceg puta sam izvucen. Moja prica je zanimljiva jer sam 9.5 saznao da sam izvucen na lutriji, a 10.5 mi se rodilo dete... Nadamo se da ce proci i interview uspesno pa onda da pocnemo da sanjamo, nekako idalje nismo u potpunosti nacisto sa sobom da mozda sledece godine letimo preko okeana :)
P.S. PearCookie mi smi na neki nacin zemljaci, ja sam iz SD :) Pozdrav svima

Sims
21.09.2019, 17:11
Prvo, želim nam svima sreću da pozelenimo. Moj suprug (u to vreme momak) i ja smo se prijavili bez bilo kakvih očekivanja. Tj. ja sam nas oboje prijavila, on nije ni znao da ova lutrija postoji. Nateram ga ja da se i uslika i to tri dana pre isteka roka. Sve popunim i pošaljem, a on nezainteresovan. Još se šalio sa mnom kako eto samo nas čekaju. Kako to obično biva, njega izvuku od prve, a mene ne. Evo nas sad čekamo intervju.
:papa::papa:

PearCookie
22.09.2019, 12:37
Baš mi je milo dok čitam odgovore, divne životne okolnosti u poslednjih šest meseci za sve! :==D:
@Mirko47 Vi ste vatreno krštenje za našu generaciju! :==D: :fingerscrossed:
@dusmanic Čestitam na prinovi, deli rodjendan sa mojom sestrom! :inlove:
@Sims Tako nekako sam se i ja prijavila, pred sam istek roka, takodje prvi put. :==D:
Pa hajde da nam i put do viza u pasošu bude ovako lagan! :papa::papa::papa:

dusmanic
22.09.2019, 12:43
I mi smo se prijavili poslednjeg dana, zaboravili smo da se slikamo, vracali smo se sa nekog puta i zaustavili smo se kad smo videli neki beli zid, seli na neku zardinjeru slikali se po 10ak puta (prolaznici su nas gledali kao da nismo normalni, a mozda i nismo :) )vratili se u auto i nastavili ... Poslednjeg dana smo se prijavili pred kraj roka. Kad hoce onda hoce

PearCookie
22.09.2019, 13:11
I mi smo se prijavili poslednjeg dana, zaboravili smo da se slikamo, vracali smo se sa nekog puta i zaustavili smo se kad smo videli neki beli zid, seli na neku zardinjeru slikali se po 10ak puta (prolaznici su nas gledali kao da nismo normalni, a mozda i nismo :) )vratili se u auto i nastavili ... Poslednjeg dana smo se prijavili pred kraj roka. Kad hoce onda hoce

To je to, univerzum rek'o može! :==D: :==D: :==D: :==D:

neus
22.09.2019, 18:46
Srecno svima!

Ja sam prvi put odigrao 2017 za DV 2019, bio 100% ubijedjen da dobijam i kad sam vidio ono has not been selected propao u zemlju.

Drugu prijavu za DV 2020 prakticno usputno poslao, fokusiran bio na totalno druge stvari, u maju provjerio kad ono SELECTED al sa ogromnim brojem. I taman pomislim kakve sam jebene srece, kad ono u julu izadje podatak da je samo 83k izvuceno i da su sanse za dobijanje i vise nego realne :==D::bravo:

Sad iz SAD-a cekam da mi postane broj current pa da odem u ambasadu po tu vizu :==D: (u medjuvremenu dobio skolarinu za faks, pa dosao ovamo :grin:)

Jelenaa91
22.09.2019, 18:57
Ja sam se prijavila poslednjeg dana,i ovo je prvi put kako se prijavljujem....prijavio me drug 🤗😄 nikad nisam ni pomislila da cu da budem te srece da me izvuku,s obzirom na broj 39*** ne znam da li je sreca ili nesreca 😂😂😂😂 ali pokusavam da razmisljam pozitivno,kofer u ruke i caoooo 😇🤩

uran
27.09.2019, 00:35
ej jel ide neko na razgovor u pon 30. sep zadnjeg dana ? :bigkiss:

marko1995
27.09.2019, 17:53
Bilo bi dobro ako neko od vas ima vremena da navede ovdje koje sve dokumente traze i da li se trebaju prevoditi, itd.

Da li se vec sada mogu vaditi dokumenta pa cekati KCC da zatrazi? Kod mene je nezgodno radim radnim danima do 17:00 i tesko da cu moci to sve izganjati ali sada mi ide godisnji pa sam mislio da izvadim sada to sve sto mi je potrebno...

Da li je OK da se dokumenti sada izvade da imam sve pripremljeno s obzirom da sam 35k i da mi vjerovatno nece traziti dokumenta do poslije nove godine...

neus
27.09.2019, 18:16
Bilo bi dobro ako neko od vas ima vremena da navede ovdje koje sve dokumente traze i da li se trebaju prevoditi, itd.

Da li se vec sada mogu vaditi dokumenta pa cekati KCC da zatrazi? Kod mene je nezgodno radim radnim danima do 17:00 i tesko da cu moci to sve izganjati ali sada mi ide godisnji pa sam mislio da izvadim sada to sve sto mi je potrebno...

Da li je OK da se dokumenti sada izvade da imam sve pripremljeno s obzirom da sam 35k i da mi vjerovatno nece traziti dokumenta do poslije nove godine...

Neka dokumenta (tipa sudskog izvjestaja ili izvjestaja iz MUP-a) imaju ogranicen rok vazenja (ne znam dal je 3 ili 6 mjeseci), tako da pametnije ti je sacekati da dobijes zvanican mail od KCC-a pa tek onda poslati, jer u trenutku odlaska u Ambasadu, ta dokumentacija ti mora biti up to date, pa cisto da se ne bi cimao i vadio to po 100x.

Jelena1984
27.09.2019, 18:37
Marko za KCC ne treba nikakav prevod.
Izvod iz knjige rodjenih
Kopija pasosa
Potvrda iz Mupa
Ako je odsluzen vojni rok potvrda o tome
Ako si osudjivan iz suda potvrda, ako nisi ne treba.
Mi smo za nas cetvoro slali samo prva tri navedena i odgovorili su nam nakon 2 ili 3 radna dana. Zavisi od opstine koliko dugo cekas tu potvrdu iz Mupa, mi smo je u Beogradu vadili, ali posto je suprug rodjen u KV-u a ja u Sloveniji, za njega su rekli da dodjemo po potvrdu za 3 dana, a meni za 5.
U principu 1 slobodan dan ce ti biti dovoljan za sve

marko1995
30.09.2019, 09:46
Hvala puno na odgovorima.
Vi što idete na zakazane intervjue pretpostavljam nemate sponzora (garanta)?
Valjda ne budu pravili probleme s tim ove godine, kako sam shvatio prijašnjih godina to nisu tražili osim državljanima Makedonije...

Jelena1984
30.09.2019, 10:13
Sta znaci garant? U kom smisluda nas neko sponzorise? Mi imamo prijatelje koje smo i naveli u DS260 ali mi nije poznato da se to trazi ili da ce traziti. U svakom slucaju javljamo sve za malo vise od mesec dana

marko1995
01.10.2019, 09:56
Pozdrav svima,

izgleda da smo mi iz BiH posebni :naughty:
Konsultovao sam se sa ambasadom u Sarajevu i rečeno mi je da bi bilo dobro da sve dokumente koje KCC zatraži prevedem i pošaljem i originale i prevode... Takođe čak mi je rečeno da je potrebno i uvjerenje iz policije i iz suda...
Treba mi i potvrda da nisam služio vojsku...

Eto možda pomogne nekome iz BiH...

03.10.2019, 02:42
Sta znaci garant? U kom smisluda nas neko sponzorise? Mi imamo prijatelje koje smo i naveli u DS260 ali mi nije poznato da se to trazi ili da ce traziti. U svakom slucaju javljamo sve za malo vise od mesec dana

Ja mislim da na Ds 260 obrazcu nemate pitanje o 'sponzorstvu' to jedino imate na Turistickoj vizi? Pogledajte da niste slucajno zamenili aplikacije? I koliko znam za Srbiju ne treba nikakvo garantno pismo nit sponzorstvo,to vazi samo za Makedoniju. Da napomenem opet procitajte predhodna iskustva sa Intervjua (imate ih po godinama) i svi su lepo napisali svoja iskustva sa intervjua. Osim ako su nesto promenili sa ovim novim slanjem dokumenata u KCC sada. Jos jednom srecno svima na intervjuima i onima koji su ih zavrsili i spremaju kofere - Srecan Let na ovu stranu 💖

mveruovic
03.10.2019, 03:40
Nema ni u turistickoj vizi. Ne mogu da zamene aplikacije jer je jedna ds160 druga ds260, ne bi mogli da se loguju u nju. Sponzortvo je trenutno i dalje samo za Makedoniju ali verovatno ce uvesti i za ostale ili i134 ili i864 obrazac.

SEEUSAIC
03.10.2019, 05:32
Nema ni u turistickoj vizi. Ne mogu da zamene aplikacije jer je jedna ds160 druga ds260, ne bi mogli da se loguju u nju. Sponzortvo je trenutno i dalje samo za Makedoniju ali verovatno ce uvesti i za ostale ili i134 ili i864 obrazac.

I-864 je samo za porodicnu imigraciju, moguce i za pojedine radne vize (treba da se potvrdi). I-134 nije obavezan u vecini slucajeva, ali Konzul moze da odluci da zatrazi sponzorstvo. I-134 za razliku od I-864 nije "legally binding". I-134 koristi samo USCIS, I-864 koriste i druge agencije.

Sup.Mod.

indie_bud
03.10.2019, 10:20
Pozdrav svima,

izgleda da smo mi iz BiH posebni :naughty:
Konsultovao sam se sa ambasadom u Sarajevu i rečeno mi je da bi bilo dobro da sve dokumente koje KCC zatraži prevedem i pošaljem i originale i prevode... Takođe čak mi je rečeno da je potrebno i uvjerenje iz policije i iz suda...
Treba mi i potvrda da nisam služio vojsku...

Eto možda pomogne nekome iz BiH...

Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...

marko1995
04.10.2019, 10:24
Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...

KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav :inluv:

indie_bud
05.10.2019, 10:52
KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav :inluv:

A zaje*ancije. Mislim, ti si ih zvao informativno, sta ce ljudi koji ih ne nazovu, poslace ono sto su im rekli tj sto pise na sajtu. Da li si dobio mail da posaljes dokumenta?

marko1995
05.10.2019, 11:24
Nisam dobio...

Interesantan post za sve nas iz 2020 o novim pravilima slanja dokumenata: http://britsimonsays.com/document-procedure-modification/

ikac89
05.10.2019, 13:52
Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.

marko1995
05.10.2019, 14:36
Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.

Zdravo Ikac, i mislio sam tako na kraju, sta KCC zatrazi to cu i poslati...
Ovo sto sakupim dodatno cu ponijeti na intervju za svaki slucaj ali cisto sumnjam da ce neko traziti...

Sims
21.10.2019, 15:52
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.

neus
21.10.2019, 16:55
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.

Srecno i javite nakon intervjua kako ste prosli :)

Jelena1984
21.10.2019, 23:29

Cestitle, sa srecom! Mi za dve nedelje idemo pa javljamo, nadam se, pozitivne utiske

Sims
22.10.2019, 01:15
Ljudi, da li ste videli na zvanicnom sajtu obavestenje o zdravstvenom osiguranju. Da li neko ima ideju koje zdravstveno osiguranje je prihvatljivo i gde se moze nabaviti. Na sajtu je navedeno sta dolazi u obzir, ali ne razumem gde i na koji nacin mozemo isto pribaviti. Da li u obzir dolaze i putnicka zdravstvena osiguranja??? Takodje, spominje se i odredjeni novcani iznos koji se moze prikazati umesto osiguranja, ali nigde ne pise koji je to iznos. Ako sam dobro shvatila ovo se odnosi i na nas. Svakako cu sutra zvati ambasadu da proverim ovo pa cu napisati ovde sta su mi rekli. Evo ne znam sta da mislim. :nene:

If you are applying for an immigrant visa, including a diversity visa, on or after November 3, 2019, you must demonstrate to the consular officer at the time of interview that you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application.

ikac89
22.10.2019, 01:31
Ovo je novo i iskreno teško da će bilo ko na forumu znati da odgovori, a i realno ovo je malo nejasno bar meni.

Po mom mišljenju postoje tri opcije, kao što ste i napisali.

Prva je da se uzme klasično putno osiguranje, na mesec, dva, ali pitanje je da li bi to prihvatili u ambasadi.
Druga opcija je da se uplati unapred neko osiguranje u USA, samo ne znam da li je to moguće bez SSN-a.
I na kraju, treća opcija je da se ponese neki izvod iz banke koja pokazuje da aplikant ima novac na računu, ali opet, nejasno je koliko novca bi zadovoljilo konzula.

Edit Sad vidm da piše covered by approved health insurance... Sad bi trebalo naći koja osiguranja su approved tj odobrena...

Edit 2 Evo šta piše...

Approved health insurance includes:

Employer-sponsored health plans, including retiree plans

Unsubsidized health plans offered in the individual market within a State

Short-term, limited duration health plans effective for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Catastrophic plans

Coverage by a family member’s health plan

U.S. military health plans, including TRICARE

Visitor health insurance plans with adequate medical coverage for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Medical plans under the Medicare program

Any other health plan with adequate coverage as determined by the Secretary of Health and Human Services
For individuals over the age of 18, approved health insurance does not include coverage under the Medicaid program.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/Presidential-Proclamation-on-Health-Care.html

Sims
22.10.2019, 01:54
Ako sam dobro shvatila, mozemo uzeti putnicko zdravstveno osiguranje koje minimum traje 364 dana verovatno u zemlji iz koje apliciramo.:blink: :blink: Nerealno je ocekivati od ljudi da pored svih troskova imaju dodatna, a ne znaju ni da li ce im viza biti odobrena. Tramp je izgleda odlucio da eliminise veliki broj aplikanata. Sad se pitam ima li uopste smisla nastavljati sa daljim procesom...

slucajni_prolaznik
22.10.2019, 02:07
Da ne ispadne da reklamiram opet neko osiguranje, podsecam vas na moj post ovde: http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69972&postcount=352, mada je tema topic-a bila drugacija. Nije to jedino osiguranje koje se moze kupiti, ali ovo mi je najbolje prikazivalo sta nudi. E sada, meni se cini da ce biti dovoljno da pred konzulom pored obaveznog potvrdnog odgovora na pitanje tipa "da li je sve u DS260 tacno" potvrdite i da cete kupiti neko takvo osiguranje, ili ce vam isto traziti pri ulasku u US.
P. S. Mislim da je cak i nemoguce da kupite "MINIMUM ESSENTIAL COVERAGE" zdravstveno osiguranje dok ne dobijete SSN. A i posle dobijanja SSN-a tek treba da pocnete normalno da zaradjujete, pa da prijavite procenu zarade da bi se proracunala odgovarajuca cena.

ikac89
22.10.2019, 02:21
Evo baš gledam putno osiguranje, Grawe, nije reklama, čuo sam da su najjeftiniji u Srbiji i za godinu dana za pojedinca, situacija je sledeća
Osigurana suma 12000 eura, premija je 5280 dinara
Osigurana suma 32000 eura, premija je 5500 dinara
Osigurana suma 120000 eura, premija je 12200 dinara

Postoji i porodično, ono je puta 2 u odnosu na ove gore cene.

Verujem da je i kod ostalih osig. kuća cena manje više slična.

Pitanje je koja osigurana suma je dovoljna i da li će prihvatiti turističko putno osiguranje.

marko1995
22.10.2019, 06:48
Treba sačekati pa vidjeti šta će se tu dešavati, Trump šta god donese većina pokuša osporiti.
I da nema ovoga pa logično je da nam treba neko zdravstveno osiguranje ja nikada nigdje nisam putovao bez osiguranja kamoli u SAD...
Mislim da neće biti baš nešto zahtjevni već čisto da imate zdravstveno osiguranje određeni period...
Najbolje ne paničiti već sačekati pa vidjeti kako će to ići... Uglavnom, sve i da ospore ovo, nije bas najpametnije ići u SAD bez nekog zdravstvenog osiguranja...

Jedno od preporučenih: https://www.visitorscoverage.com/

tw33tyl1na
22.10.2019, 08:26
Na forumu Brit Simona su ostavili link da je Trump to pokusao da provuce medjutim da je osporeno, da li od strane nekog senatora ili kako vec, nisam se iskreno udubljivala mnogo u problematiku. Pokusacu da pronadjem link kasnije.

tw33tyl1na
22.10.2019, 09:02
Evo, pronasla sam link pa ko zeli moze da procita

https://www.cnbc.com/2019/10/11/judge-blocks-trumps-public-charge-rule-on-immigration.html

marko1995
22.10.2019, 09:41
Mislim da je svima nama veći problem garant jer nekako je nezahvalno tražiti to od nekoga osim ako ti je "rođeni"...
Zdravstveno se da riješiti nekako :==D::bravo:

Sims
22.10.2019, 10:01
Mislim da su Public Charge i Presidental Proclamation on Health Care dve razlicite stvari. Mozda i gresim (iskreno se nadam da nisam u pravu). Meni je ovo sve konfuzno i mislim da ni oni sami ne znaju kakvu ce primenu imati u praksi.
Requirement at visa interview
During the visa interview, applicants should be able to demonstrate to the satisfaction of the consular officer that they have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs or will have approved health insurance from the list above within 30 days of entry into the United States. Officers will review the medical and financial documentation that is already part of the applicant’s case file and may request additional information or documentation as needed. Prior to the visa interview, applicants may wish to review costs and eligibility requirements for approved health insurance plans or consider how they would pay for the reasonably foreseeable medical costs of any current medical condition they may have.

Slazem se da nije pametno ici bez ikakvog zdravstvenog osiguranja. Cini mi se da ce se sve svesti na slobodnu procenu konzula, a verovatno cemo morati imati jedno od navedenih osiguranja prilikom ulaska u zemlju.

dusmanic
22.10.2019, 10:11
I ja mislim da su to dve različite stvari, bilo bi lepo kada bi nas uputili detaljnije sta se očekuje od nas, mozda je najjednostavnije imati određeni novac na računu (treba definisati koliko je to dovoljno za Health Care).
Ovo je već objavljeno zvanično tako da će teško da se uspeti to da bojkotuju :(
Najnezgodnije će biti onimakoji imaju interview u novembru :(

Sims
22.10.2019, 10:19
I ja mislim da su to dve različite stvari, bilo bi lepo kada bi nas uputili detaljnije sta se očekuje od nas, mozda je najjednostavnije imati određeni novac na računu (treba definisati koliko je to dovoljno za Health Care).

Slazem se u potpunosti. Ukoliko postoji opcija da se prikaze odredjeni novcani iznos trebala bi postojati minimalna suma, a to nigde nije navedeno. :wtf:
Bice ovo zanimljivo.

mveruovic
22.10.2019, 11:07
Ukoliko vam ne daj Boze zatrebalo to osiguranje, nece vas ni ono spasiti nesto preterano od dugova. Zdravstveno putnicko osiguranje pokriva samo ekstremne situacije i to je pitanje kako ovde funkcionise i koje ga bolnice primaju.

Sims
22.10.2019, 16:28
Zvala sam ambasadu. Rekli su da ne znaju ni oni kako ce se to odvijati i da se tek treba utvrditi. Rekao je da ce mozda slati dodatne mejlove sa instrukcijama, ali i da ce verovatno objaviti na facebook stranici ili twitteru dodatne informacije vezane za health insurance.

Jelenaa91
22.10.2019, 17:32

Svi sa nestrpljenjem cekamo vas intervju,imam tremu kao da idem ja a ne vi 🤣🤣 nadam se da cete podeliti sa nama iskustvo,puno bi znacilo 😄 znali bi da li da se nadamo ili ne

dusmanic
22.10.2019, 23:08
Zvala sam ambasadu. Rekli su da ne znaju ni oni kako ce se to odvijati i da se tek treba utvrditi. Rekao je da ce mozda slati dodatne mejlove sa instrukcijama, ali i da ce verovatno objaviti na facebook stranici ili twitteru dodatne informacije vezane za health insurance.
Koja konfuzija, normalno je da dobiju neke instrukcije za neko novo pravilo...a ne ovako. Nadamo se da ce bar imati razumevanja na razgovoru za ovu situaciju.

dusmanic
31.10.2019, 14:02
Ljudi,
zna li neko da li se I-134 form popunjava samo za nosioca i dodaju se drugi clanovi porodice u istoj I-134 formi? Ili se popunjava za svakog posebno?
Probao sam da čitam iskustva Makedonaca ali ne razumem najbolje?

marko1995
31.10.2019, 14:29
Ljudi,
zna li neko da li se I-134 form popunjava samo za nosioca i dodaju se drugi clanovi porodice u istoj I-134 formi? Ili se popunjava za svakog posebno?
Probao sam da čitam iskustva Makedonaca ali ne razumem najbolje?

If you are sponsoring more than one foreign national, you must submit a separate Form I-134 for each foreign national.
You, as the sponsor, must sign your full name on the form.

https://www.uscis.gov/i-134 (Instructions for Form I-134).

marko1995
03.11.2019, 10:49
Odluka u zadnji minut:

“ Yes it is true. Portland court Judge Simon today granted a TRO (Temporary Restraining Order ) against the implementation of the Healthcare proclamation that was due to become effective tomorrow. Awesome news. Hear more about it in the video below.”

Suspendovano ovo za zdravstveno :==D:

Više informacija u videu: https://youtu.be/tD_UFX0CR9U

allenton
03.11.2019, 12:29
Jarane, uljepšao si mi dan..........................

ikac89
03.11.2019, 18:59
Samo da ne bude kao sa Travel banom pre par godina. Slično je ovako nešto bilo, Tramp je doneo odluku, neke sudije su je privremeno "oborile", ali je na kraju Supreme Court presudio, da tako kažem, u Trampovu korist tj dozvolio je da se odluka primeni. Videćemo kako će se situacija dalje odvijati u ovom slučaju.

marko1995
04.11.2019, 09:53
Samo da ne bude kao sa Travel banom pre par godina. Slično je ovako nešto bilo, Tramp je doneo odluku, neke sudije su je privremeno "oborile", ali je na kraju Supreme Court presudio, da tako kažem, u Trampovu korist tj dozvolio je da se odluka primeni. Videćemo kako će se situacija dalje odvijati u ovom slučaju.

Uglavnom, ban je sada 28 dana? To znači da svi intervjui u Novembru i nesto u decembru neće trebati plan zdrv.osiguranja? Ako ništa, dobro za ljude koji idu uskoro na intervju, a vidjećemo do kada će ga moći blokirati :nene::naughty:

dusmanic
04.11.2019, 10:28
Piše li negde da je ovaj ban na 28 dana? Da bi se to moglo poneti na interview?

marko1995
04.11.2019, 10:38
Piše li negde da je ovaj ban na 28 dana? Da bi se to moglo poneti na interview?

https://aila.org/advo-media/press-releases/2019/civil-rights-coalition-halts

Ovdje je dokument koji bi se trebao ponijeti na intervju.
Ja da sam na vašem mjestu ponio bi i ovo i quotes sa visitorscoverage... Pa šta bude :==D::bravo:

EDIT:
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-50278527

"Judge Simon's 28-day temporary restraining order will prevent the rule from coming into effect on 3 November, but the legal battle is likely to continue.".

dusmanic
04.11.2019, 10:53
eee, hvala Marko, nadamo se da će i odluka biti ukinuta za stalno.

dusmanic
04.11.2019, 11:03
Ja da sam na vašem mjestu ponio bi i ovo i quotes sa visitorscoverage... Pa šta bude :==D::bravo:

Ma nosimo sve pa šta bude, nadamo se da će im biti dovoljno :grin:

PearCookie
04.11.2019, 11:35
Srećno svima koji idu na intervju ovog meseca! :papa:

Mirko47
05.11.2019, 12:06
Upravo završili. Pasoši za 10 dana 😀 Svi su bili ekstra fini i puni razumevanja za malu nervoznu decu 😆
Srećno svima. Ako nekom treba pomoć ili info, zovite.

marko1995
05.11.2019, 12:25
Upravo završili. Pasoši za 10 dana 😀 Svi su bili ekstra fini i puni razumevanja za malu nervoznu decu 😆

Čestitam, mislim da ste prvi s' foruma pozelenili ove god :==D::bravo:
Šta je bilo povodom ovoga zdravstvenog osiguranja? Da li ste imali I-134? :naughty:

PearCookie
05.11.2019, 12:38
Čestitam! :==D:
Sad je vreme za još jedno moje pitanje za sve: po kom kriterijumu birate državu u kojoj ćete se nastaniti? :)

Jelenaa91
05.11.2019, 12:38

Cestitam 🤗🤗🤗🤗 puno bi nam znacila jos neka informacija o procesu 😃da li su vam trazili neke dodatne stvari oko kojih polemisemo poslednjih mesec dana ? 😄

Mirko47
05.11.2019, 12:58
Ništa vezano za novine, odn medical. Samo opušten razgovor, prijatno sve. Šta sam radio, znamo li gde ćemo i sl. Nismo pokazivali ništa dodatno osim standardnog. Izvodi, diplome...

marko1995
05.11.2019, 13:03
Ništa vezano za novine, odn medical. Samo opušten razgovor, prijatno sve. Šta sam radio, znamo li gde ćemo i sl. Nismo pokazivali ništa dodatno osim standardnog. Izvodi, diplome...

Znači standardno kao i prošlih godina :bravo::beer::grin::==D::inlove:

Hvala na javljanju. Želim vam puno sreće u SAD :1081:

tw33tyl1na
05.11.2019, 13:25
Cestitam vam od srca! Divno sto je sve proslo brzo i lako, bez dodatnog stresa.

Sims
05.11.2019, 13:35

Hvala na javljanju. Cestitam. Nadam se da cemo svi tako proci. :bravo:

dusmanic
05.11.2019, 13:44
Čestitke Mirku i ovde, mnogo sreće u snalaženju tamo daleko.:beer:
Nadamo se da ćemo i svi mi ovako zeleneti kao Mirko :):smil42fc:

Jelena1984
05.11.2019, 14:48
Evo i ja da se javim, ja sam veca pricalica od muza, a sigurna sam da hocete detalje :)
Malo smo poranili, nekih pola sata :) i pustili su nas odmah unutra. Dali nam broj, prozvali posle par minuta i prvo pitanje je bilo "Dobar dan, jeste li spremni za Ameriku?". Predali smo sve originale i kopije (pored onih dokumenata koji su se slali na kcc) diplome nosioca, izvod iz knjige vencanih, slike i medicinski pregledi. Pitao nas je jesmo li nekad bili u Americi i kakvi su nam planovi i to je to, rekao da sacekamo da nas opet prozovu. U medjuvremenu su prozvali supruga da plati vize, sacekali smo malo i onda su nas opet prozvali. Opet ljubazna konzularka, koja je imala razumevanja za razdrazljivu decu, uzela nam je otiske i rekla meni da mogu sa decom da se vratim u prostor gde su igracke, a da ce sa Mirkom popricati. Pitala ga je cime se bavi, gde planiramo da idemo i rekla da uzivamo u Americi. Zatim nas je zamolila da sacekamo jos par minuta da nas kolega prozove, kada nas je prozvao vratio nam je dokumenta i rekao da ce nam se pasosi vratiti za 10ak dana. E sad, negde procitah da se valjda podize ruka i zaklinje da su sve informacije u ds-u tacne (nama to nije bilo). Ili sam ja pogresno razumela na forumu, mozda je bilo za neke druge vize. Takodje na medicinskom pregledu su nam rekli da nam koverte vracaju zapecacene koje nosimo sa sobom u USA, medjutim i njih su zadrzali, pitao ga je Mirko, rekao je da to ostaje. I trece, ja sam toliki tremaros i sve vreme sam cekala tu famoznu recenicu "welcome to your new home" i s obzirom da je nisam cula prilicno zbunjena sam izasla iz ambasade :grin:
Naravno, nisam cula Mirkov razgovor sa konzularkom, pa sam se malo isparanoisala.
Zakljucak: Ovo je zaista formalno, ukoliko imate sva dokumenta koja se traze i ispunjavate uslov sa obrazovanjem, nema da brinete... Hvala svima na cestitkama, drzimo palceve dusmanicu sledecem, i svima zelim puno srece na razgovoru :1072:

Aleksandar381
05.11.2019, 15:22
Evo i ja da se javim, ja sam veca pricalica od muza, a sigurna sam da hocete detalje :)
Malo smo poranili, nekih pola sata :) i pustili su nas odmah unutra. Dali nam broj, prozvali posle par minuta i prvo pitanje je bilo "Dobar dan, jeste li spremni za Ameriku?". Predali smo sve originale i kopije (pored onih dokumenata koji su se slali na kcc) diplome nosioca, izvod iz knjige vencanih, slike i medicinski pregledi. Pitao nas je jesmo li nekad bili u Americi i kakvi su nam planovi i to je to, rekao da sacekamo da nas opet prozovu. U medjuvremenu su prozvali supruga da plati vize, sacekali smo malo i onda su nas opet prozvali. Opet ljubazna konzularka, koja je imala razumevanja za razdrazljivu decu, uzela nam je otiske i rekla meni da mogu sa decom da se vratim u prostor gde su igracke, a da ce sa Mirkom popricati. Pitala ga je cime se bavi, gde planiramo da idemo i rekla da uzivamo u Americi. Zatim nas je zamolila da sacekamo jos par minuta da nas kolega prozove, kada nas je prozvao vratio nam je dokumenta i rekao da ce nam se pasosi vratiti za 10ak dana. E sad, negde procitah da se valjda podize ruka i zaklinje da su sve informacije u ds-u tacne (nama to nije bilo). Ili sam ja pogresno razumela na forumu, mozda je bilo za neke druge vize. Takodje na medicinskom pregledu su nam rekli da nam koverte vracaju zapecacene koje nosimo sa sobom u USA, medjutim i njih su zadrzali, pitao ga je Mirko, rekao je da to ostaje. I trece, ja sam toliki tremaros i sve vreme sam cekala tu famoznu recenicu "welcome to your new home" i s obzirom da je nisam cula prilicno zbunjena sam izasla iz ambasade :grin:
Naravno, nisam cula Mirkov razgovor sa konzularkom, pa sam se malo isparanoisala.
Zakljucak: Ovo je zaista formalno, ukoliko imate sva dokumenta koja se traze i ispunjavate uslov sa obrazovanjem, nema da brinete... Hvala svima na cestitkama, drzimo palceve dusmanicu sledecem, i svima zelim puno srece na razgovoru :1072:

Cestitke i od mene :bravo::bravo::bravo: puno sreće Vam želim u novom životu

dusmanic
16.11.2019, 08:33
Kolege, evo i mi smo pozeleneli (mastao sam da to jednog dana napisem ovde)!!!
Lekarski pregled obavljen u Smiljanicevoj 1,11 , sve je kako je opisano na forumu, nista nije menjano, u klinici su super i strpljivo odgovaraju na sva vasa pitanja.
Intejvju je bio 12.11, mi smo dosli pola sata ranije, obezbedjenje nas je pustilo ranije. Ispred nije bilo nikoga sem obezbedjenja. Prolazimo kroz bezbednosnu proveru i upucuju nas kroz lepo uredjeno dvoriste do zgrade gde se sve desava. Ulazimo u zdradu, ceka nas jako ljubazna radnica iz protokola i objasnjava nam da sednemo levo i dodeljuje nam broj kojim ce nas prozivati na saltere. Tog dana je leva strana bila popunjena sa 10ak ljudi, dok sa desne strane nije bilo nikoga (ranije su forumasi pisali da je sa desne strane cekaonice guzva, a da levo ima par ljudi).
Prozivaju nas za predaju dokumenata, dolazimo na salter i ceka nas nas sluzbenik pitanjem "Jeste li spremni za Ameriku?" :).... Predajemo dokumenta koja nam je trazio i cekamo dalje, prozivaju me da platim intervjue, zatim nas proziva konzulka da damo otiske i nakon toga se vracamo da cekamo dalji proces....i konacno proziva nas mladji konzul, dolazimo do saltera i on nas prvo pita da li govorimo engleski (na dobrom srpskom jeziku)... Pitao nas je koliko je moje skolovanje trajalo, da li znamo gde idemo, kad smo saznali da smo izvuceni, koliko sam puta igrao lutriju, da li znamo da je tamo gde idemo hladno kao u Rusiji :).... I to je to. Na kraju nam je cestitao na srpskom, rekao da ce nase vize biti odobrene i pozeleo srecu. Toliko se trudio da nas opusti posto ko zna kako smo izgledali sa druge strane saltera. Kasnije povratak kod naseg sluzbenika kome smo na pocetku predali dokumenta i izlazak iz ambasade kao da lebdis, osecaj je neverovatan zato sto tek tada postajes svestan sta se desilo u tvom zivotu, i to lutrijom nekom tamo :). Ceo intervju je trajao oko sat i 45 minuta
Pasosi su bili spremni za preuzimanje 15.11 u DHL.
Eto, ljudi, mozda je malo duzi post, ali ja sam bas takve voleo sa citam dok sam cekao sve ovo.
P.S. Nije bilo ni pomena health insurance proclamation, a ni public charge, znaci sve je bilo kao i ranijih godina.
Veliki pozdrav svima i MNOGO srece svima koji cekaju da pozelene. Odoh da proslavim krsnu slavu :)

Lazar90
16.11.2019, 10:34
Kolege, evo i mi smo pozeleneli (mastao sam da to jednog dana napisem ovde)!!!
Lekarski pregled obavljen u Smiljanicevoj 1,11 , sve je kako je opisano na forumu, nista nije menjano, u klinici su super i strpljivo odgovaraju na sva vasa pitanja.
Intejvju je bio 12.11, mi smo dosli pola sata ranije, obezbedjenje nas je pustilo ranije. Ispred nije bilo nikoga sem obezbedjenja. Prolazimo kroz bezbednosnu proveru i upucuju nas kroz lepo uredjeno dvoriste do zgrade gde se sve desava. Ulazimo u zdradu, ceka nas jako ljubazna radnica iz protokola i objasnjava nam da sednemo levo i dodeljuje nam broj kojim ce nas prozivati na saltere. Tog dana je leva strana bila popunjena sa 10ak ljudi, dok sa desne strane nije bilo nikoga (ranije su forumasi pisali da je sa desne strane cekaonice guzva, a da levo ima par ljudi).
Prozivaju nas za predaju dokumenata, dolazimo na salter i ceka nas nas sluzbenik pitanjem "Jeste li spremni za Ameriku?" :).... Predajemo dokumenta koja nam je trazio i cekamo dalje, prozivaju me da platim intervjue, zatim nas proziva konzulka da damo otiske i nakon toga se vracamo da cekamo dalji proces....i konacno proziva nas mladji konzul, dolazimo do saltera i on nas prvo pita da li govorimo engleski (na dobrom srpskom jeziku)... Pitao nas je koliko je moje skolovanje trajalo, da li znamo gde idemo, kad smo saznali da smo izvuceni, koliko sam puta igrao lutriju, da li znamo da je tamo gde idemo hladno kao u Rusiji :).... I to je to. Na kraju nam je cestitao na srpskom, rekao da ce nase vize biti odobrene i pozeleo srecu. Toliko se trudio da nas opusti posto ko zna kako smo izgledali sa druge strane saltera. Kasnije povratak kod naseg sluzbenika kome smo na pocetku predali dokumenta i izlazak iz ambasade kao da lebdis, osecaj je neverovatan zato sto tek tada postajes svestan sta se desilo u tvom zivotu, i to lutrijom nekom tamo :). Ceo intervju je trajao oko sat i 45 minuta
Pasosi su bili spremni za preuzimanje 15.11 u DHL.
Eto, ljudi, mozda je malo duzi post, ali ja sam bas takve voleo sa citam dok sam cekao sve ovo.
P.S. Nije bilo ni pomena health insurance proclamation, a ni public charge, znaci sve je bilo kao i ranijih godina.
Veliki pozdrav svima i MNOGO srece svima koji cekaju da pozelene. Odoh da proslavim krsnu slavu :)

Vasa prica je neverovatn. Bivate izvuceni, dobijete dete, pozelenite, eto slave. Sjajno :grin:
Srecna slava domacine, hvala za podeljeno iskustvo i da vam preko okeana ide ovako bajkovito kao i do sada !
SVE NAJBOLjE ! :ziveli2:

PearCookie
16.11.2019, 11:25
Čestitam dusmanic!
Srećno danas i ubuduće! :==D::papa:

marko1995
16.11.2019, 11:38
Čestitam dusmanic želim vam puno sreće u SAD :grin::bravo::beer:

dusmanic
16.11.2019, 14:16
Vasa prica je neverovatn. Bivate izvuceni, dobijete dete, pozelenite, eto slave. Sjajno :grin:
Srecna slava domacine, hvala za podeljeno iskustvo i da vam preko okeana ide ovako bajkovito kao i do sada !
SVE NAJBOLjE ! :ziveli2:

Hvala mnogo Lazare :1081:
I tebi zelim da zozelenis isto ovako ubrzo:beer:

dusmanic
16.11.2019, 14:19
Hvala na cestitkama... Zelim i vama da ovako lagano prodjete :)
Ziveli

Svenson
16.11.2019, 15:01
Cestitam svim novim Amerima dobijanje vize :==D:

Dobro nam dosli DV-2020 generacijo

neus
16.11.2019, 19:45
dusmanic cestitke na vizi i hvala na detaljnom postu!

tw33tyl1na
17.11.2019, 13:06
Dusmanic, cestitam od srca, svako dobro vam zelim i na dalje.:bravo:

dusmanic
17.11.2019, 17:20
Hvala ljudii, mnogoo, ko zna mozda se i sretnemo preko bare... Cudni su putevi gospodnji :)

maken92
21.11.2019, 14:20
cao ljudi jedno pitanje samo. na travel state sajtu sam video da ne treba prevod diplome i ostalih dokumenata na engleski. dok ovde na sajtu u najcesce postavljenim pitanjima stoji da treba prevod diplome?
i takodje od skolskih dokumenata sta je sve potrebno ? da li je potrebna diploma i osnovne skole? i jos jedno pitanje ako sam i dalje student na master studijama, da li da vadim potvrdu o polozenim ispitima u tekucoj godini?
hvala:grin:

PearCookie
21.11.2019, 18:50
Mislim da je dovoljna diploma srednje škole i fakulteta.
Ja bih se vodila informacijama sa zvaničnog sajta. :)

dusmanic
21.11.2019, 20:09
cao ljudi jedno pitanje samo. na travel state sajtu sam video da ne treba prevod diplome i ostalih dokumenata na engleski. dok ovde na sajtu u najcesce postavljenim pitanjima stoji da treba prevod diplome?
i takodje od skolskih dokumenata sta je sve potrebno ? da li je potrebna diploma i osnovne skole? i jos jedno pitanje ako sam i dalje student na master studijama, da li da vadim potvrdu o polozenim ispitima u tekucoj godini?
hvala:grin:

Ne treba prevod nicega sto je na srpskom ili engleskom jeziku. Mi smo nosili svedocanstva i diplomu srednje skole i diplomu sa visoke skole i dodatak diplome sa visoke. Nisu mi ni yzimali nista od srednje skole jer sam zavrsio trogodisnju, diploma visoke skole je bila dovoljna, osnovnu nisu ni pogledali jer se podrazumeva da je imamo.
Suprugine diplome nisu ni gledali jer sam ja izvucen. Master ne moras da prijavljujes uopste, jedino ako te pita neko... Imas i vise kvalifikacija nego sto je potrebno 😀. Srecno :papa: